Elektroradiologia we Wrocławiu

Elektroradiologia – studia we Wrocławiu
Elektroradiologia łączy wiedzę z obszaru nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu, fizyki medycznej, inżynierii oraz informatyki. Kierunek pozwala uzyskać praktyczne umiejętności niezbędne do wykonywania badań diagnostycznych, obsługi nowoczesnej aparatury wykorzystującej promieniowanie jonizujące i niejonizujące oraz współpracy z zespołem lekarskim w procesie diagnostyki i leczenia pacjentów.
Kierunek dostępny jest na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Elektroradiologia – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajda się przykładowo: anatomia radiologiczna, aparatura w radiologii konwencjonalnej, podstawy fizyczne i techniczne radiologii, zastosowanie kliniczne radiologii, wprowadzenie do cyfrowej analizy obrazów medycznych, techniki elektrofizjologii: EEG, EMG i ENG, podstawy radiologii pediatrycznej i stomatologicznej, zajęcia praktyczne w prac rezonansu i tomografu, radioterapia, innowacyjne metody w radiologii, zastosowanie AI w radiologii i elektroradiologii, tomografia serca i układu krążenia, radiologia w stanach nagłych, techniki obrazowe w onkologii.
Czym zajmuje się elektroradiolog
Specjalista z tej dziedziny zajmuje się wykonywaniem badań diagnostyki obrazowej i czynnościowej z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, ultradźwięków, rezonansu magnetycznego oraz innych metod elektroradiologicznych. Obsługuje aparaturę diagnostyczną, przygotowuje pacjenta do badania, wykonuje badania, uczestniczy w procesach radioterapii, sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem radiologicznym.
Elektroradiologia – rekrutacja we Wrocławiu
Podczas naboru do UMW punktowane są dwa przedmioty zdawane na maturze, wybrane spośród: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka, informatyka. Dodatkowym kryterium jest wynik z języka polskiego.
Wstęp na uczelnię niepubliczną jest wolny. Odbywa się na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Elektroradiologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru w tym roku akademickim.
Elektroradiologia – praca po studiach
Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie m.in. w:
- szpitalnych zakładach diagnostyki obrazowej
- prywatnych centrach diagnostycznych
- ośrodkach onkologicznych
- zakładach radioterapii
- pracowniach elektrokardiografii
- ośrodkach medycyny nuklearnej
- firmach produkujących i serwisujących aparaturę medyczną
- startupach medycznych.
Elektroradiologia – opinie
Elektroradiologia to kierunek odpowiedni dla kandydatów, którzy chcą pracować w systemie ochrony zdrowia w obszarze diagnostyki obrazowej i są zainteresowani nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w medycynie.
Czy warto studiować Elektroradiologię?
Technologie stosowane w diagnostyce obrazowej i radioterapii, oparte również na sztucznej inteligencji, dynamicznie się rozwijają. Rośnie zatem zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektroradiologów w placówkach medycznych.
Ukończenie kierunku umożliwia pracę z nowoczesną aparaturą medyczną. Daje szerokie perspektywy zawodowe, szansę udziału w procesie diagnostyczno-terapeutycznym i bezpośredni wpływ na jakość świadczonych usług medycznych.
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej
Systemy diagnostyczne w medycynie
Chemia jądrowa i radiofarmaceutyki
Poznaj inne kierunki medyczne
Dowiedz się więcej o studiach medycznych
Fot. Freepik
Jakie uczelnie we Wrocławiu oferują kierunek elektroradiologia

(+48) 665 866 669, 781 610 045, EN +48 71 784 17 53, +48 71 784 19 97
