Elektroradiologia w Krakowie

Elektroradiologia – studia w Krakowie
Studia na Elektroradiologii obejmują ogólną wiedzę z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, a także nauk społecznych. Przygotowują do wykonywania badań diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, a także diagnostyki elektromedycznej (elektrokardiografia, elektroencefalografia, elektromiografia i inne).
Elektroradiologię można studiować na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Czym zajmuje się elektroradiolog?
Specjalista z tego zakresu posiada kompetencje do wykonywania specjalistycznych procedur diagnostycznych, organizowania i nadzorowania pracy techników elektroradiologii i elektroradiologów, zapewnienia jakości diagnostyki radiologicznej, tworzenia standardów w diagnostyce radiologicznej oraz wdrażania do praktyki, prowadzenia badań i upowszechniania wyników.
Elektroradiologia – rekrutacja w Krakowie
Kandydaci na studia wskazują jeden przedmiot maturalny wybrany spośród: biologia, chemia, matematyka, język obcy.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Elektroradiologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru w tym roku akademickim.
Elektroradiologia – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się m.in.: anatomia opisowa i topograficzna, biofizyka, ochrona radiologiczna, aparatura elektromedyczna, elektrofizjologia, fizyczne i techniczne podstawy elektroradiologii, patofizjologia i podstawy patomorfologii, radiofarmakologia, podstawy diagnostyki obrazowej, radiografia specjalistyczne, anatomia obrazowa, radiobiologia, densytomeria, procedury w radioterapii chorób nowotworowych, wybrane zagadnienia medycyny nuklearnej, wybrane zagadnienia onkologii, diagnostyka ultrasonograficzna, wybrane zagadnienia z radioterapii protonowej.
Elektroradiologia – praca po studiach
Absolwenci kierunku są przygotowani do pracy przykładowo w:
- zakładach radiologii i diagnostyki obrazowej, radiologii zabiegowej, radioterapii, medycyny nuklearnej,
- pracowniach EKG, EEG, EMG, audiologii, fizjologii klinicznej,
- gabinetach dentystycznych o pełnym zakresie świadczonych usług,
- sektorze marketingu sprzętu medycznego na stanowisku elektroradiologa lub na stanowiskach kierowniczych,
- szkolnictwie wyższym.
Czy warto studiować Elektroradiologię?
Studia przygotowują kadry dla potrzeb opieki zdrowotnej kraju, a zwłaszcza szeroko pojętej diagnostyki obrazowej i elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej – prężnie rozwijających się dziedzin medycyny.
Do dyspozycji studentów krakowskiej Elektroradiologii są nowoczesne pracownie komputerowe, pracownia umiejętności wyposażona w aparat RTG, aparat mammograficzny, EKG i spirometrię oraz baza kliniczna: pracownie diagnostyki RTG, obrazowej i elektromedycznej w placówkach medycznych na terenie Krakowa i województwa małopolskiego.
Elektroradiologia – opinie
„Studia dają możliwość zdobycia szczegółowej wiedzy nie tylko z zakresu diagnostyki obrazowej, ale także z wielu innych dziedzin medycyny, a wiedza przekazywana jest w przystępnej formie przez prowadzących z dużym doświadczeniem. Wiele godzin zajęć praktycznych pozwala na pełne przygotowanie do zawodu elektroradiologa.” Michał Sobczyk, student Elektroradiologii na UJ
„Kierunek umożliwia podjęcie pracy w różnych miejscach. Dzięki różnorodności zajęć, które były prowadzone na studiach licencjackich można z łatwością podjąć prace zgodną z naszymi zainteresowaniami. Dodatkowym atutem są równie zróżnicowane zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe, które są prowadzone w dużej ilości godzin.” Agnieszka Wójcik, absolwentka elektroradiologii
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej
Systemy diagnostyczne w medycynie
Chemia jądrowa i radiofarmaceutyki
Poznaj inne kierunki medyczne
Dowiedz się więcej o studiach medycznych
Fot. Freepik