Biotechnologia molekularna
W programie studiów na kierunku Biotechnologia molekularna znajdują się wysoce zaawansowane przedmioty kierunkowe, takie jak: m.in. immunologia, chemia białek, biologia komórki, bioinformatyka, podstawy modelowania molekularnego biocząsteczek, pracownia inżynierii genetycznej, zastosowanie immobilizowanych białek w biotechnologii i biochemii analitycznej i inżynieria bioprocesowa.
Większość kursów, oprócz wykładów i seminariów, to zajęcia laboratoryjne, na których studenci mają możliwość praktycznego zapoznania się z najnowocześniejszymi technikami badawczymi. Ponadto, dzięki programom międzynarodowym realizowanym na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, studenci mają możliwość odbycia praktyk i staży naukowych w znaczących krajowych ośrodkach naukowych i badawczych. Istnieje również możliwość wyjazdu w ramach programów wymiany studenckiej czy wykonania pracy dyplomowej za granicą.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Biotechnologia molekularna posiada głęboką wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych o charakterze multidyscyplinarnym i jest przygotowany do: pracy w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych w zakresie podstawowej analityki i podstawowych prac badawczych z wykorzystaniem materiału biologicznego; obsługi aparatury badawczej; samodzielnego rozwijania własnych umiejętności zawodowych. Jest przygotowany do podjęcia studiów III stopnia.