Elektroradiologia w Rzeszowie

Elektroradiologia – studia w Rzeszowie
Studia na tym kierunku przygotowują kadry do świadczenia wysokiej jakości usług diagnostycznych i terapeutycznych z zakresu elektroradiologii. Studenci zdobywają wiedzę na temat budowy anatomicznej i fizjologii człowieka, badań z zakresu elektroradiologii oraz ochrony radiologicznej. Uczą się przeprowadzania badań i zabiegów terapeutycznych z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, pola magnetycznego, pierwiastków promieniotwórczych oraz badań z zakresu diagnostyki elektromedycznej.
Elektroradiologia dostępna jest na poziomie studiów pierwszego stopnia.
Elektroradiologia – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się m.in. przedmioty: anatomia prawidłowa człowieka, aparatura elektromedyczna, brachyterapia, diagnostyka elektromedyczna, epidemiologia, historia medycyny, kontrola jakości w elektroradiologii, ochrona radiologiczna, podstawy fizyki, onkologia, podstawy psychologii, promocja zdrowia, propedeutyka medycyny, radiobiologia, radiofarmakologia, radiologia i diagnostyka obrazowa, radioterapia, wstęp do medycyny nuklearnej, wstęp do radiologii zabiegowej.
Czym zajmuje się Elektroradiolog?
Elektroradiolog przede wszystkim zajmuje się obsługą zaawansowanego sprzętu medycznego wykonując badania obrazowe i elektromedyczne w diagnostyce i terapii.
Do zadań specjalisty z tego zakresu należy także obsługa aparatury do radioterapii w leczeniu nowotworów, podawanie radioizotopów w celach diagnostycznych i leczniczych, monitorowanie pacjentów poddawanych terapii.
Elektroradiolog jest odpowiedzialny za kontrolę dawek promieniowania, zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów i personelu, stosowanie odpowiednich osłon i procedur.
Elektroradiologia – rekrutacja w Rzeszowie
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników uzyskanych na maturze z biologii lub matematyki oraz jednego przedmiotu do wyboru: fizyka/fizyka z astronomią lub matematyka – na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, przy czym matematyka może być brana pod uwagę jako przedmiot dodatkowy tylko w przypadku, kiedy biologia jest przedmiotem obowiązkowym.
Alternatywnie można wskazać fizykę lub matematykę oraz wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik elektroradiolog.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Elektroradiologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru w tym roku akademickim.
Elektroradiologia – praca po studiach
Absolwenci są przygotowani do pracy w zakładach radiologii, w pracowniach:
- mammograficznych
- badań naczyniowych
- tomografii komputerowej
- rezonansu magnetycznego
- medycyny nuklearnej
- elektrokardiografii
- elektroencefalografii
- audiologii
- spirometrii
- densytometrii
- radioterapii.
Czy warto studiować Elektradiologię?
Studenci mają do dyspozycji najnowszą aparaturę radiologiczną. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. Realizowanych jest bardzo dużo zajęć praktycznych.
Dowiedz się więcej o studiach na tym kierunku w Rzeszowie:
Elektroradiologia – opinie
Studia na Elektroradiologii to doskonały wybór dla osób zainteresowanych medycyną, techniką i pracą z pacjentami. Ze względu na rozwój metod diagnozowania i terapii, zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu stale rośnie a umiejętności związane z diagnostyką obrazową i radioterapią są bardzo cenione.
W przypadku przyszłej pracy w szpitalu należy liczyć się z systemem zmianowym. Poza tym praca wiązać się będzie z przebywaniem w promieniowaniu jonizującym. Warto mieć na uwadze, że ukończenie tych studiów nie daje dużej swobody wyboru branży poza medycyną.
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej
Systemy diagnostyczne w medycynie
Chemia jądrowa i radiofarmaceutyki
Poznaj inne kierunki medyczne
Dowiedz się więcej o studiach medycznych
Fot. Freepik