Ocena uczelni


Komentarze (620)

Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Karola

  Nie nie szkoda kasy i nerwów. Brak szacunku do studenta. Dwa dni przed dowiadujemy się że jest zjazd lub egzamin na platformie. Co chwila jakieś zaliczenia o których nikt nie informuje. Przedmioty na zapchaj dziórę nic nie wnoszące. Odradzam
  2/10/20
 • Olaa

  Nie, nie i jeszcze raz nie! Poziom i organizacja WSG jest tragiczna. Aktualnie jest ma końcówce piątego semestru i dowiaduje się, że mój kierunek zostaje rozwiązany ( Lingwistyka stosowana z hiszpańskim). Jeżeli ktoś lubi kabaret to polecam ;)
  1/7/20
 • g

  Kierunek to Psychologia, a specjalnosci to kolejno psychologia kliniczna, psychoterapia dzieci i mlodziezy i psychologia edukacyjna
  11/4/19
 • Karina

  Czytam o studiach - Psychologia edukacyjna na stronie WSG, gdzie w celach kształcenia podane jest określenie "specjalność". Czy to w takim razie nie jest kierunek studiów? To jest specjalność? Nigdzie nie widzę, w ramach jakiego kierunku by to była specjalność? a Psychologia kliniczna? to jako specjalizacja na Psychologii? Czy możecie mi to wyjaśnić?
  10/21/19
 • X

  Totalny brak poszanowania studenta/kandydata, nawet nie wiem jak mam się nazwać. Informacja o nieotwarciu kierunku trzy dni przed planowanym rozpoczęciem roku akademickiego, oczywiście po uiszczeniu już wszystkich opłat i bez jakiejkolwiek wcześniejszej informacji o możliwości wystąpienia takiej sytuacji. Brak przekazu informacji między pracownikami bądź udzielanie ich błędnie, ciągłe odsyłanie do innych organów. Strata czasu, pieniędzy i nerwów. Teraz wiem, że mogę być wdzięczna, że kierunek nie został otwarty, bo nie wyobrażam sobie trzech lat w takiej atmosferze i organizacji.
  10/15/19
 • Gmer

  Czy ogarniacię tą ich stronę www? bo ja dostaję szału, jak chcę znaleźć ofertę kierunków od A do Z !!! przeskakuje na Isaps i nie wiem, czy to kierunki czy specjalności, bo nic mi się nie zgadza. Chciałem mechatronikę obczytać, ale po zaznaczeniu inżynierskich stacjonarnych - BRAK. Co więcej te kierunki nie zgadzają mi się z wykazem na górze, a szukałem przez wyszukiwarke portalu i miasto. Spytam więc inaczej: CZY SĄ TUTAJ STUDENCI INZYNIERSKIEGO KIERUNKU MECHATRONIKA???? Jak oceniacie studia?
  10/6/19
 • Stefan

  Czy ktos robil podyplomowa filologie polska w Slupsku? Kuratorium nie kwestionuje uprawnien do nauczania?
  9/23/19
 • uczelnia bez wartości

  Jeżeli zastanawiacie się czy zapisać się na uczelnie WSG w Bydgoszczy to odradzam. Tyle nerwów kosztuje zaliczenie każdego egzaminu, wykładowcy bez wartości moralnych każą siebie prosić, aby sprawdzić im egzamin i wpisać ocenę. Oszukują, że student nie zaliczył przedmiotu a jak student ma ewidencje, że zaliczał to robią z niego głupka i karza się prosić o wszystko. Płacisz za czesne a Dziekani mają studentów w nosie. Mają swój folwark. Jeśli chcesz się męczyć, płacić i prosić o wszystko to się zapisz a potem zastanawiaj się co Ty tutaj robisz i czy tak wyglądają studia na wszystkich uczelniach. Żałuję, że tutaj studiuję bo poziom szacunku do studenta jest zerowy, masz się prosić bo to wykładowca jest królem a uczelnia królestwem. Jeśli zgłaszasz problem do Prodziekana i osób wyżej postawionych zawsze bronią wykładowców...
  9/19/19
 • Małgorzata

  Chciałabym zapytac sie o podyplomowe z integracji sensorycznej? Jesli ktokolwiek skonczył ten kierunek poprosze o opinię nt zajęć i wykładowców.
  8/20/19
 • pytanie

  Jestem na stronie https://new.isaps.pl/Rekrutacja/Studia . Zasadniczi chodziło mi o kierunek Dietetyka, ale jak już przeszłam na Rekrutację, to mi się pokazły zupełnie inne kierunki niz na liście pod Uczelnią, np Hotelarstwo i gastronomia. Nie mogę klinkąć opisu tych studiów tylko od razu przenosi mnie na zapisanie się na studia, czego jeszcze nie jestem pewna. Czy to Hotelarstwo i gastronomia to jest kierunek studiów czy specjalność? Jeśli specjalność to na jakim kierunku studiów? Czy podacie link z opisem, wykładowcami, programem studiów?
  8/19/19
 • Karol

  Ponoć można studiować zdalnie. Wybiera się ktoś na magisterskie z Systemów Informatycznych w Przemyśle?
  7/31/19
 • xoxo

  Dzień dobry WSG. Wskazuję na negatywne strony WSG: zbyt późne poinformowanie o poszczególnych terminach obrony, przełożenie z dnia na II połowę czerwca. Wykładowcy często zapominają o egzaminach o egzaminach.. nie jestem z tego zadowolony, miałem się obronić w lipcu skoro jestem gotowy. A tu co? Państwo nieżyczliwi. Dziękuję.
  6/24/19
 • Korx

  Proszę o informację jak wygląda studiowanie w Toruniu?
  6/17/19
 • Student

  A pani Agata jak malowała paznokcie i piła kawe, tak robi to nadal. zal.pl
  5/28/19
 • Studentka

  Zróbcie coś wreszcie z tym dziwnym gościem w chojnickim WSG. Zapytany o cokolwiek albo nie potrafi odpowiedzieć, albo wprowadza w błąd, a przez telefon to w ogóle niesposób zrozumieć, co mówi. Plan poukładał tak, że się nam zajęcia pokrywają i nie rozumie w czym problem, gdy się mu tłumaczy, że tak nie może być, tylko patrzy jak bezradne ciele i rozkłada ręce. Cyrk na kółkach!
  3/14/19
 • kierunki techniczne

  Czy WSG nie ma już architektury??? A budownictwo???? podajcie link gdzie jest ich lista KIERUNKÓW studiów, ale bez specjalności dziwnych tylko po prostu kierunki.
  3/7/19
 • Admin

  Komentarz usunięty.
  1/16/19
 • Kudlaty

  Witam! Zamierzam podjąć naukę na kierunku pielęgniarstwo w semestrze zimowym. Zajęcia mają ruszyć w marcu. Co sądzicie o tej uczelni? Warto zaryzykować czy lepiej uderzyć do Kwidzyna?
  1/5/19
 • Admin

  Fakt, że ta uczelnia ma ocenę 7,58 jest śmiechu warty. W komentarzach poniżej, można przeczytać, że nie tak dawno zajmowała ostatnie miejsce w rankingu. (I słusznie), ciekawe kto tak podbił ten wynik ;) Jeżeli macie nadmiar czasu, który chcecie zmarnować, nie chcecie nauczyć się niczego oraz macie odłożone kilkanaście tysięcy, z którymi nie macie co zrobić to bardzo polecam uczelnię!
  11/25/18
 • Admin

  Jak najdalej od tej uczelni, jedyne pozytywne komentarze są chyba tylko od ludzi tam pracujących. Studia tam to strata pieniędzy, nie polecam.
  11/25/18
 • Khrust

  Gdiby nie te studia to nadal malbym wlosy, wracam na Ukraine mam dosyc
  11/25/18
 • Admin

  Komentarz usunięty.
  11/25/18
 • Admin

  Komentarz usunięty.
  11/25/18
 • Trzeci rok programowanie

  Na trzecim roku programowania na zaliczenie robisz KALKULATOR. Nie polecam ;)
  11/24/18
 • Pyton ale nie ten z Warszawy

  Ja tu jeszcze powrócę mili Państwo
  11/20/18
 • Admin

  Komentarz usunięty.
  11/15/18
 • Piotr

  https://www.youtube.com/watch?v=sgGDFbmd6g8
  11/8/18
 • Piotr

  Cytując klasyka "i to mówię wprost do kamery, że ta szkoła nie przyniosła mi niczego oprócz depresji i problemów psychicznych, i ja mówię całkowicie poważnie." I nawet kabli RJ45 się nie dało wynieść..
  11/8/18
 • Asia

  Uniwersytet Warszawski - głosów 647, WSG - głosów 6290, jak bardzo komuś zależy na ukryciu prawdy o tej uczelni?
  11/8/18
 • Marta

  Widzę że obecni pracownicy muszą sobie podciągnąć o sobie opinie hahahaha. Dobre. Brawo wy! Szkoda tylko, że Obserwator to Wy a nie osoba z zewnątrz...widocznie macie czas drogie Panie na takie zadania...no bo górnolotnych spraw nikt wam nie powierzy. Pozdrawiam serdecznie
  11/7/18
 • Obserwator

  Drogi użytkowniku podpisujący się jako "wykładowca" z 25.10.2018 oraz rzekoma "studentko pielęgniarstwa" z 25.10.2018. Miałem okazję wielokrotnie obserwować pracę pań z dziekanatu WSG w Chojnicach. W mojej ocenie, uwzględniając przepływ informacji "z góry" oraz stan pozostawiony przez wychwalaną "poprzednią ekipę" (której akurat poznać nie miałem okazji, ponieważ pojawiam się w WSG dopiero od tego roku), odwalają świetną robotę. Pewne zastrzeżenia można mieć najwyżej do tego nowego pana za biurkiem, który mógłby powstrzymać się przed dorzucaniem swoich pięciu groszy do każdej rozmowy, którą ktokolwiek prowadzi akurat z jedną z dwóch pań, ale taka już chyba jego natura. Zadając kłam stwierdzeniom z opinii, do których się odnoszę - nigdy nie słyszałem w biurze plotek, nie widziałem rozłożonych gazet, a bywałem o różnych porach. Natomiast kubek z kawą na biurku jeszcze chyba nikomu przy zdrowych zmysłach nie przeszkadzał. Panie są zawsze miłe i uśmiechnięte, odpowiadają rzeczowo, telefon odbierają nawet chwilę przed końcem pracy. Chętnie zatrudniłbym u siebie w biurze dziewczyny z takim zaangażowaniem. :-) Zatem, drogi "wykładowco", który z pewnością wykładowcą w tej placówce nie jesteś, droga "studentko pielęgniarstwa" - zwyczajnie mijacie się z prawdą. Nie wiem tylko, z czego ta zawiść wynika. Teraz natomiast możecie zacząć łamać głowę, kimże jestem. Czas-start! Pozdrawiam! :-)
  10/31/18
 • Adam

  Te studia nie dały mi nic oprócz zakoli.
  10/27/18
 • Jola

  Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie komentarze o tej "pseudo uczelni" Niby taka potężna uczelnia, tylu pracowników a wszystko tam to jak w PRLu...jak nie dasz w łapę to nic nie załatwisz...moja mama uczęszcza na zajęcia do dziennego domu pobytu...jedynie co jest dobre to to, że ma kontakt z seniorami a reszta to totalna klapa. Dodzwonić się tam to jak do papieża...a jak się już dodzwonisz, to każda z tych "pań" odsyła Cię do innej...bo to nie jej "działka". Mówią szybko, haotycznie ...Pofatygowałam się tam kiedyś osobiście, to akurat przyszłam nie w porę, bo ktoś miał urodziny i trzeba było napić się kawy i zjeść ciasto a klient może sobie dwie godziny w holu zaczekać...NIE POLECAM
  10/26/18
 • Prawda

  Nie polecam. Przedmioty na Grafice i multimedich nie mają nic wspólnego z kierunkiem. No chyba, że ktoś chce zapłacić 15 tysięcy za podstawową obsługę Photoshopa, to proszę bardzo. Zasad kompozycji, wrażliwości artystycznej, analizy czy designu nikt Cię nie nauczy. Zajęcia są łączone z kilkoma innymi kierunkami w celu zaoszczędzenia pieniędzy. I tak zamiast uczyć się UX, czy projektowania, to robisz bazy danych czy programujesz kalkulator. Plan zajęć na kilka dni przed startem semestru, każdy tydzień inny i sobie pracy nie rozplanujesz. Dla mnie porażka i wstyd. Oczywiście wszystko za hajs z budżetu Unii czyli z twoich podatków. Tak się robi biznes.
  10/25/18
 • Wykładowca

  Witam, jestem a raczej byłem wykładowcą tejże uczelni. Współpraca z dziekanatem przebiegała pomyślnie ...do czasu...od wrześnie tego roku osoby pracujące tam nie wiedzą nic. Organizacja zajęć jest na najniższym poziomie a o planiach już nie wspomnę...haos...zamieszanie...a nie wspomnę już o tym, że tel tam są tylko do ozdoby, bo pracownicy nie wiedzą jak z nich korzystać. Zgadzam się z Panią z Pielęgniarstwa, że poprzednia ,,załoga" wszystko miała zorganizowane na czas...no i wykładowców nie zamykała na noc w budynku!
  10/25/18
 • Studentka Pielęgniarstwa

  Mam na myśli oczywiście WSG w Chojnicach drodzy Czytelnicy
  10/25/18
 • Studentka Pielęgniarstwa

  Szaniwni Państwo prawda jest taka, że teraz pracują tam osoby, które nic nie wiedzą i o nic się nie starają. Siedzą tam jak dzieci we mgle...Nic tylko kawa, ploteczki i gazetki...Nie wiem co się stało z piprzednim składem, ale to najgorsza decyzja uczelni zatrudniając tych nieudaczników. Ja jestem już na ostatnim roku, więc się przemęcze. Współczuję tym pierwszym rocznikom...
  10/25/18
 • Student

  Dlaczego administrator kasuje komentarze, które ukazują prawdę?Na WSG w Chojnicach panuje nieład, brak kompetencji jest tak rażacy w oczy ze brak słów. Jest to strona gdzie mogę wyrażać swoją opinię a Państwo te opinie kasujecie. Rozumiem, że tylko pozytywne komentarze są zostawiane? W takim razie nie rozumiem po co jest owa strona stworzona. Plan, którego nie znam, który jest podawany co miesiąc, informacje, które są źle przekazywane, oraz słowo NIE Wiem które jest na porządku dziennym.. Ja płacę tam ogromne pieniądze i oczekuję czegoś w zamian. Bo taka rozmowę i dialog jaki prowadzę to mogę tak porozmawiać w przedszkolu . Zmieniony zespół, który zmian dobrych nie wprowadził jeśli miał być taki zamysł.
  10/25/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  10/11/18
 • Ja

  Nie polecam WSG INOWROCŁAW jeden wielki harmider zajęcia od godziny 7 do 21. Zero jakiej kolwiek organizacji. Zamiast indeksu jest jakaś platforma, co do ocen trzeba się prosić aby zostały wpisane.
  9/30/18
 • Mimi

  Czy może coś, ktoś powiedzieć o Turystyce międzynarodowej w Bydgoszczy?
  9/24/18
 • art

  Jeżeli chodzi o grafikę komputerową - szczerze odradzam, pierwsze zajęcia stricte z grafiki zaczynają się dopiero od 3 roku (sic! wcześniej przedmioty często niezwiązane ze specjalizacją) Nauka od podstaw, nie nauczysz się tutaj chociażby UX/UI. Ta uczelnia to pomyłka, zdecydowanie lepiej skończyć coś bardziej wartościowego i ukończyć ewentualnie kursy z grafiki.
  9/13/18
 • POTRZEBUJĄCA RADY (GRAFIKA)

  Czy studiował/studiuje ktoś Grafikę komputerową i Projektowanie 3D (3,5 inż) na WSG? Jaki jest poziom, ciężko jest zaliczyć przedmioty? Nauka od podstaw czy też nie? Interesuję się trochę grafiką, ale nie jestem zbyt "mocna" w te klocki. Warto pójść na te studia czy ryzykuję ich nieukończenie?
  7/23/18
 • Panna

  Zatrudniają samych pomagieròw właścicieli i tylko po znajomościach. Sama wiem, bo pracuję z taką dziewczyną, ktòra dostała się z protekcji. Otwierają kolejne placówki a na wypłaty dla pracowników to nie mają. Za dużo tam pracuje ludzi w biurze, którzy tylko spijają kawę.
  6/22/18
 • Admin

  Komentarz usunięty.
  6/5/18
 • studia informatyczne

  Gdzie najlepiej w Bydgoszczy iść na informatykę? Toruń wchodzi w grę także. Które szkoły rozważyć?
  6/5/18
 • Życzliwy

  Dlaczego administrator usuwa komentarze o pracy w wsg? Pracuja tam sami zlodzieje począwszy od żłobka po kwesture...niedługo zakład pogrzebowy otworza....kasa kasa kasaaaaa
  5/14/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty.
  5/13/18
 • XYZ

  Witam studiuje kierunek pielegniarstwo w Chojnicach , powiem szczerze ze organizacja jest fatalna, zadnej pomocy w kierunku studenta, dziekanat - ogromna niekompetencja, osoby totalnie niemerytoryczne i niedopasowane do stanowiska ktore zajmuja łacznie z dziekanem.
  3/14/18
 • Po fizjo

  Witam, studiowałam na WSG w Bydgoszczy fizjoterapie.. Organizacja kadr, tragedia, nikt nic nie wiedział a Pan K jedzacy wiecznie drożdzowki chyba pomylił fach.. Co do wykładowcow.. Niektórzy minęli się z powołaniem.. Co do praktyk, wyjazdy do Ciechocinka masakra, Zastrzeżenia co do anatomii która jest bardzo ważna a trwa tylko 1 semestr, ogolnie nie polecam tej uczelni. Strata pieniędzy
  2/28/18
 • Kandydat

  Witam. Bardzo proszę o opinie o pielęgniarstwie. Jak wygląda plan, wykładowcy itp. Czytam poniższe komentarze ale tam tylko jakieś dziwnie dyskusje o Pani A ( ktokolwiek to jest). A to chyba nie miejsce na takie wywody.
  2/22/18
 • Absolwent

  Ja też jestem byłym studentem i problemy w tej instytucji nie są winą Pani A tylko osób tam zarządzających. A skoro pracuje to widocznie jednak coś robi. No chyba ma przełożonych którzy oceniają jej pracę. Chyba że oni też nic nie robią...
  2/22/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  2/22/18
 • Student

  Do studenta: a ja droga studento mam wrażenie że Tomek, Mirka, Ty i Jan to też ta sama osoba i zamiast pisać opinie o uczelni i kształceniu urządzanie osobie prywatne krucjaty przeciwko Pani A. Jak masz coś do tej Pani albo osób pracujących na WSG to napisz oficjalną skargę do jej pracodawcy a nie wypisujesz bzdury na forach niczym nie poparte.
  2/22/18
 • Studentka

  Mam wrażenie, że zarówno GIGI oraz NIKA to ta sama persona...;) swoją drogą naprawdę ORYGINALNE nazwy XO
  2/22/18
 • Gigi

  Do Tomek: Ale grafiku pracy Pani A. nie znasz... A mozesz znasz grafik pracy wszystkich którzy pracują na tym wydziale ?
  2/22/18
 • Tomek

  do Nika: jestem mieszkańcem Chojnic i studentem wsg. Zatem, wiem co się dzieje na uczelni, w której zostawiam sporo kasy!
  2/22/18
 • Nika

  do Tomek: nie uważasz że to co Pani A. kupuje to jej prywatna sprawa? I skąd pewność że robiła to w godzinach pracy? Jesteś stalkerem?
  2/21/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  2/20/18
 • Tomek

  Pewnie Pani Agata byla na miescie po tusz do drukarki hahaha a raczej wybierala , dodam w godzinach pracy, zel pod prysznic dla meza...
  2/20/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  2/20/18
 • Studentka

  Studiuje w Chojnicach pielęgniarstwo. Nie wiem czy ty był dobry wybór i na razie się zastanawiam co dalej z tym zrobić. Organizacja w tej szkole jest zerowa. Wykładowcy są ok. Jedni wymagają więcej, drudzy mniej. Wydaje mi się ze sporo prac typu prezentacje. Nie jestem pewna czy dobrze przygotują nas do egzaminu dlatego poczekam jeszcze trochę - myślę że do pierwszych praktyk i podejmę decyzję co z tym zrobić.
  1/25/18
 • Kasia

  Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć o kierunku informatyka stosowana?
  1/23/18
 • nads

  Również planuje wybrać się na pielęgniarstwo do Chojnic, chociaż mam juz mgr z UMK ale zupełnie inny kierunek. Czy jakieś opinie?
  1/17/18
 • ?

  Proszę o opinie o pielęgniarstwie w Chojnicach.
  12/28/17
 • Ola

  Witam, czy ktos z pierwszego roku pielęgniarstwa w Chojnicach moze cos napisac na temat zajęć, ile razy w miesiacu? Czy piszecie prace semestralne z kazdego przedmiotu? Jestem na innej uczelni i zastanawiam się czy sie nie przeniesc!
  12/15/17
 • absolwent

  Nie polecam, przekłamania odnośnie płatności, przenoszą platformę i źle przepisują płatności potem wmawiając że to jest ok. Dydaktyczny poziom mniej niż zero, na 3 roku programowania przerabiamy htmla (jprdl..) Wiecznie ze wszystkim problemy, człowiek tylko czas traci na wyjaśnianie ich błędów, które jeszcze Ci że to twoja wina. Z całego serduszka ich nie polecam, to był mój błąd życia że tam polazłem. Aa i studia które mieliśmy skończył w lat 3 skończyliśmy w 4:) powodzonka
  12/11/17
 • Anhela

  Po przeczytaniu komentarzy dotyczących wydziału WSG w Chojnicach myślałam, że ktoś to pisze na złość. Jednak byłam dziś tam coś załatwić i stwierdzam, że sposób w jaki zachowuje się pani agata jest niedopuszczalny. Podczas gdy rozmawiałam z drugą Panią z biura żeby dowiedzieć się czegoś na temat studiów, p. agata prowadziła w tym czasie rozmowę telefoniczną z koleżanką na temay prywatne w sposób uniemożliwiający załatwienie mi spokojnie moich spraw. Bez żenady głośno rozmawiała z koleżanką i w momencie gdy Ja podniołam głos spojrzała się w sposób który ewidentnie mówił, że jej przeszkadzam. Ja rozumiem, że można prowadzić prywatne rozmowy, to normalne. Natomiast mogła wyjść z biura, bo nie wszystkich dookoła interesuja plotki i prywatne tematy tej pani. Następnym razem chyba wyjdę na korytarz z drugą Panią z biura(swoją drogą bardzo miła;) żeby nie przeszkadzać p agacie.... nie pozdrawiam
  12/7/17
 • Martines

  Jeseli chodzi o otganizacje w chojnicach, to wszystkiemu jest winna paji agata. Hie poinformowala nas o zajeciach. Planow hie ulozyla. Na wiadomosci jie odpisywala i zganiala wszystko na innych...dlatego wiele kierunkow jie ruszylo, bo sprawa zostala po prostu olana. Tak dba o nas nasz opiekun. Ciekawe co na to przelozeni z bydgoszczy?!
  11/21/17
 • dona

  Zapytajcie Pani Agaty ( CHOJNIC) ona pewnie wszystko wie hehehhe jak nie zgubi waszych dokumentów buahahhaha zal.pl takiego pracownika tam trzymać!
  11/21/17
 • Wiktoria

  Czy ktoś się orientuje jak na wsg ze stypendiami socjalnym. Kiedy są płacone? Studia do tanich nie należą.
  11/17/17
 • niezadowolony

  nie polecam tej uczelni zwanej wyższą szkołę gwiazd.
  10/11/17
 • Radek

  Wyższa Szkoła Gwiazdek... Porażka
  9/29/17
 • Były student

  Studiowałem kierunek związany z językami. Oto moja opinia Edukacja: Poziom edukacji mnie nie zaskoczył, spodziewałem się niskiego. Pracuję na pełen etat i nie mogę sobie pozwolić na to aby w pełni się zaangażować w tak duże przedsięwzięcie jak studia. Jest słabo ale to i tak lepiej niż nic nie robić. Jako dodatek (dość drogi) może się sprawdzić (choć dla mnie się nie sprawdził). Ogólnie dużo energii pakuje się w rzeczy nie związane z językiem, i na język bywało, że już mi brakło czasu. Jako główna edukacja wyższa dla młodego człowieka wchodzącego w życie, absolutnie NIE. Administracja: źle, źle bardzo źle. Istna żenada na każdym kroku. Pierwszy kontakt z administracją to zanęcanie mnie pakietami promocyjnymi przed podpisaniem umowy po to tylko, żeby w trakcie podpisywania, po sprawdzeniu wszystkich szczegółowych warunków, wyszło na to, że jednak mi się nie należą. Do umowy o studia nie dodano wszystkich załączników wymienionych w umowie (są w isaps i na moodlach, podpisz to damy ci dostęp i sobie sprawdzisz online). Brak możliwości uzyskania planów studiów z przedmiotami i ilością godzin. Internetowy system obsługi studenta (isaps) miewa problemy skutkujące naliczaniem dodatkowych opłat za monitorowanie których odpowiada, haha, student :) . (twoja wina studencie, że nasz system nie zapisał twojej oceny na czas, teraz płać za przedłużenie sesji albo się kajaj w żałobnej procesji postępowania administracyjnego u FOS). Poszczególne działy uczelni nie komunikują się ze sobą. Dział numer 1 potrzebuje jakiegoś potwierdzenia z działu 2 w twojej sprawie? To TY studencie masz się o to postarać, w godzinach pracy i na piśmie. Pani z działu 1 na pewno nie zadzwoni do działu 2 poprosić o to samo o co każe ich poprosić tobie. Pani z działu 1 straci dużo czasu, żeby ci wyjaśnić o co masz prosić inny dział, ale sama tego nie zrobi żeby ów, i tak już stracony, czas spożytkować bardziej efektywnie, i zaoszczędzić przy okazji twój. Ogólnie raczej nie polecam, no chyba, że ktoś bardzo chce i wie w co się pakuje.
  8/9/17
 • były student

  Studiowałem budownictwo na tej uczelni.i podziękowałem za edukację. porażka to mało powiedziane. jedyne co mogę wam polecić to uciekać z tej uczelni, słusznie nazywanej wyższą szkołą gwiazd!
  7/20/17
 • Psychopedagoika

  @Fiona nie wiemma jak psychopedagogika wygląda w Ełku mogę podzielić się odczuciami co do Bydgoszczy. Wiem, zeże w Inowrocławiu mają takich samych wykładowców, przyjemniej większość więc może w Ełku jest podobnie. Jeśli chodzipraktyki osię samenie studia można siesię dużo nauczyć. Jedyny minus jest taki, że jest kilka dziwnych przedmiotów typu antropologia kulturowa czy przedsiębiorczość, które nie wiem jakco mają pomóc mi w zostaniu dobrym nauczycielem
  7/10/17
 • Jola

  Wiem, że w Chojnicach jest świetna kadra i przesympatyczna Pani z dziekanatu. Pozdrawiam Jola z pielęgniarstwa.
  7/3/17
 • Fiona

  Czy ktoś może powiedzieć coś o WSG w Ełku? Chodzi o kierunek psychopedagogika
  6/26/17
 • Werra158

  Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, wpiszcie sobie w google: odchudzanie przed i po by sasetka
  6/17/17
 • Karolek

  Pani Żanetko kiedy poprowadzi Pani fitnes?! Wrrrr TY MÒJ SPAŚLACZKU....
  6/16/17
 • woodstock

  nie polecam tej uczelni, nie wszyscy wykładowcy są mili.
  6/12/17
 • Jarek

  Polecam WSG. Wykwalifikowana kadra, ciekawie prowadzone zajęcia. Nie wiewiem czy na wszystkich kierunkach tak jest ale moja grupa nie jest duża dzięki czemu wykładowca może dotrzeć do każdego.
  5/2/17
 • D

  Nie polecam tej uczelni. Zajęcia na zaocznych od 7-21, ale dało się przeżyć. Strasznie lecą na kasę. Owszem ze swojego zaniedbania-problemy zdrowotne i pobyt w szpitalu zostałam skreślona z listy studentów, wszystko opłaciłam konto było czyste. Po jakimś czasie dostałam propozycje powrotu na listę studentów, pomyślałam czemu nie. Po miesiącu gdy zalogowałem się na ISAPS w celu zapłacenia pierwszego czesnego nastąpiło zaskoczenie, gdyż uczelnia chce opłaty ponad 1000 zł za okres w którym studentką nie byłam. Powołują się na regulamin opłat, którego wysłać nie chcą, chociaż w umowie jest mowa o tym, że powinien być w ISAPS... sprawa zgłoszona jest do rzecznika praw studenta. Oczywiście WSG grozi ponownym skreśleniem z listy studentów jak tego nie zapłacę w ciągu dwóch miesięcy, chociaż każdego miesiąca przesyłam im kwotę czesnego za okres od ktorego wricilam na liste studentów. Naciągacze.
  2/12/17
 • StevenBib

  objawy dny moczanowej u kobiet moczanowa http://seeknet.pl/ ziola na podagre dna moczanowa przyczyny powstania
  1/15/17
 • Informatyka

  Czy warto skorzystać z programu "Policealni na studia" - czy rzeczywiście okres nauki może się skrócić do roku. Jak to wygląda w praktyce?
  12/18/16
 • Ped

  @anna nie ma logopedii ale jeśli interesuje Cię praca z dziećmi to polecam pedagogike na WSG, profesjonalne podejście do studenta, a wykładowcy to same wybitne postacie. Wszyscy wykładowcy to doktorzy albo profesorowie. I czuć, że wiedzą o czym mówią i że pedagogika I wychowanie to ich pasja.
  11/27/16
 • Logopedia

  @anna na WSG nie ma logopedii. Jest tylko pdeagogika wczesnoszkolna, psychopedagogika i resocjalizacja. Chyba, że chodzi Ci o studia podyplomowe.
  11/12/16
 • anna

  Mam pytanie, czy ktoś może studiował na tej uczelni logopedię? Jestem zainteresowana tym kierunkiem i proszę o info.
  11/5/16
 • Zaskoczony

  W sumie to chodzę dopiero od tygodnia, ale jak na narazie nogę mówiąc o tej szkole tylko doborze. Dobre podejście wykładowców i fajnie ułożony plan. Wbrew pozorom poziom nie jest w cale taki niski, to było zaskoczenie, ale na plus.
  10/10/16
 • Kasik63

  WItam. Czy ktoś z tu obecnych studiował lub studiuje turystykę i rekreacje lub fotografia i techniki multimedialne. Interesuje mnie jaki jest tam poziom oraz czy polecacie te kierunki.
  9/13/16
 • Golonka

  Każdy szanujący się pracodawca nie bierze przy naborze do pracy poważnie tej szkoły. Szkoda na nią czasu i przede wszystkim kasy.
  9/11/16
 • Nice

  Fajna uczelnia, interesująca oderta edukacyjna, przyjaźni ludzie. Mimo, że prywatna jak ktoś chce to się nauczy, jak ktoś chce tylko zdobyć papierek to też się uda. Ale mówiąc szczerze w dzisiejszych czasach niżu demograficznego nawet na publicznych uczelnianych niee trzeba się specjalnie starać :-D
  9/10/16
 • Leo

  Najbardziej warto studiować Informatykę bo w tej branży jest najwięcej miejsc pracy i wynagrodzenia są zdecydowanie najwyższe (no może jeszcze opłaca się iść na typowo techniczne kierunki np. na mechatronikę czy Budownictwo)
  9/4/16
 • Pytanko

  Mam pytanie do hejterów. Skoro komentujcie tą uczelnie to znaczy, że tam studjujecie/studjowaliście. Skoro to taka zła uczelnie to po co tam poszliście?
  9/2/16
 • Administrator

  Komentarz usunięty.
  9/1/16
 • mily

  Studjuje dwa kierunki jeden naa UKW drugi na WSG różnica w poziomach może jest ale nie jest aż przerażająco wielka :-) znam osobny które nic nie robiły i zdały na UKW i znam ludzi którzy się starali i nie zdali na WSG :-D wszystko zależy od kierunku i podejścia samego studenta jak chcesz to się nauczysz :-D
  9/1/16
 • Kasia

  Ta niby szkoła to patologia, dawno powinno zabrać sie za nia ministerstwo. To taki amber gold w edukacji.
  9/1/16
 • sdsd

  ale pitolenie ... ludzie co wy tu piszecie .. najwiecej piszcza ci co albo maja w plecy albo cos im nie pyklo .. skonczylem na wsg informatyke w 2006 bylo ok a slizzgac za bardzo sie nie dalo .. poziom sredni ale co tu wiecej chciec ... z kasa tak jak wszedzie nie zauwazylem zeby mnie jakos bardziej strzygli .. Informatyka jest wszedzie taka ze trzeba od siebie dawac min 50% bo inaczej dupa nie fachowiec.. teraz robie budownictwo na WSG w Toruniu i poziom tez jest dosc wysoki .. wiadomo ze to nie UTP ale i tak wieszkosc wykladowcow z utepa.. mase ludzi sie przenosi i kazdy sobie chwali .. Realnie jest ok jak ktos chce prestiz to do poznania prosze a jak dyplom i 50% wiedzy a nastepne 50% sam przyswoisz bo cie to interesuje to w toruniu jest super.. przeslizgac sie nie da trzeba miec odpowiednia wiedze..
  9/1/16
 • Kamil

  Uwaga !!!!!! ta pseudo szkółka to wielka ściema. Nie polecam, wyspecjalizowali się wyłącznie w wyciąganiu kasy, nie dajcie się oszukać.
  8/29/16
 • Janek

  polecam przede wszystkim kierunki informatyczne: Informatyka czy Mechatronika gwarantują świetną pracę i dobre zarobki, Budownictwo też jest OK
  8/28/16
 • Olga

  Skończyłam budownictwo w maju, pracuję od miesiąca w branży. Studiowałam stacjonarnie i w moim roczniku tylko 2 skończyło o czasie, reszta spadła o rok niżej. Z całej swojej wiedzy korzystam w pracy, tu nie ma czasu na sprawdzanie czy zrobiłam prawidłowo zestawienie stali czy też prawidłowo określiłam dobór wiązara z drewna klejonego do oferty przetargowej. Albo prawidłowo zrobić przedmiar, zawsze najpierw od siebie wymagałam jak najwięcej i mam nadzieję że w pracy przede wszystkim poszerzę swoją wiedzę i zdobędę doświadczenie, a nie jak inni po tych "lepszych" uczelniach tylko o pieniądzach w kółko rozmawiają i ciągle niezadowoleni bo wiecznie im mało. Osoby po UTP wcale nie mają większej wiedzy ode mnie, jestem w pracy nowa więc nie chcę się wymądrzać ale potrafię nazwać schody wachlarzowe, widzę że dla nich kominy spalinowe to jedyna nazwa którą znają, dachy to dla nich 2 grupy płaskie no jakieś tam drugie.....jak im podpowiadam że drugą grupę stanowią dachy strome to patrzą na mnie podejrzliwie. A efekty drugiego rzędu to wymagają u nich usilnego męczenia p. google czy uwzględniać czy nie.....tak więc gdziekolwiek studiujecie uczcie się, uczcie się i uczcie się bo kiedyś będziecie pracować w zawodzie i będzie milion innych rzeczy do przyswojenia a już na pewno nie nauczą was nigdzie podejmowania samodzielnych decyzji.
  8/2/16
 • Student

  Nie rozumiem nagonki na tą uczelnie. Może i jest prywatna ale to nie znaczy, że studiują tu tylko nieuki I lenie. Jak ktoś chce to się nauczy I poziom w cale nie jest taki zły.
  7/2/16
 • M.

  Witam, Czy ktoś studiuje psychopedagogikę? Wasze wrażenia, opinie? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
  7/2/16
 • studentka

  Coaching, kierownik i główny prowadzący Waldek traktuje studentów jak dojne zwierzęta. od ponad miesiąca czekam na sprawdzenie pracy dyplomowej i brak odpowiedzi. dziekanat wziął kasę i wypiął się na studentów. Waldek gwiazdorzy na każdym kroku. Sama nie wiem ile ta wiedza przez niego przekazana jest wiarygodna
  6/28/16
 • adam

  Dla mnie informatyka też jest ok. Duży nacisk na programowanie. Mnie się osobiście uczelnia podoba i mogę ją polecić.
  6/18/16
 • Zośka

  ja studiowałam dietetykę przez kilka m-cy i nie polecę tej uczelni nawet wrogowi! Zadowoleni moga być ludzie, którzy chcą tu zdobyć dyplom BYLECZEGO, a potem i tak pracować w kasie hipermarketu.
  6/13/16
 • Nikola

  nie, ale ja jestem na Informatyce i jest bardzo zadowolona
  3/8/16
 • Karola

  Kierunek Fitness i doradztwo żywieniowe. Czy ktoś kończył i może się podzielić opinią?
  2/25/16
 • Może ktoś odpowie jak to możliwe

  że uczelnia, która nie ma zatrudnionych informatyków może prowadzić studia na tym kierunku?
  1/12/16
 • xd

  Studiuje ktoś dietetykę w systemie zaocznym od tego roku?
  10/3/15
 • PK

  WF, jeśli nic się nie zmieniło to nie warto; zresztą podejście do wszystkich kierunków jest jednakowe: jak najmniej zajęć za jak największą kasę. Poza tym po WF ciężko znaleźć pracę w regionie.
  9/30/15
 • MAX

  Czy ktoś studiuje Wychowanie fizyczne na tej uczelni ? Opłaca się czy strata czasu ?
  9/30/15
 • Joasia

  polecam takie kierunki jak mechatronika, informatyka czy budownictwo. Mój brat studiuje Informatykę i jest bardzo zadowolony - bardzo go ciekawi ten kierunek -a do tego już pracuje w dziale marketingu (media społecznościowe etc.) więc te studia są mu już teraz bardzo przydatne. W wydaniu WSG informatyka nie jest zbyt "ciężka" a to dodatkowy atut zwłaszcza jak się już pracuje i nie ma zbyt wiele czasu na kucie po nocach
  9/8/15
 • Torun WSG

  Jedna wielka porażka, zajęcia się odbywają w jakimś technikum. Wykładowcy nie mający pojęcia o przedmiotach. Na kierunkach dziennych garstka osób, nie można nazwać tego studiami. Jeżeli już to tryb zaoczny tylko i wyłącznie po grubszym zastanowieniu się. ODRADZAM
  9/8/15
 • Ania

  A co powiecie o kierunku- zarządzanie bezpieczeństwem infomatycznym ?
  9/6/15
 • Matrusiaaaa

  WSG to jedno wielkie nieporozumienie, powstało tylko by zarabiać i nic w zamian nie dawać, wielki syf w papierach i nic więcej...
  9/2/15
 • Asia

  Uczelnia bierze od nas kasę reszta jej nie obchodzi!!!
  9/2/15
 • promocja_wsg

  aktualne hasło promocyjne tej szkółki " bądź baranem - daj się ostrzyc"
  8/28/15
 • pytanko mam o WSG

  czy WSG ma być Uniwersytetem??? bo na ich stronie jest coś o idei Uniwersytetu Przedsiębiorczośći? o co chodzi??? jak postrzegacie Pedagogikę w tej szkole?
  8/19/15
 • ex-student

  Filologia angielska na strasznym poziomie. Na I roku przeniosłem się na UKW . Patrząc na studentów - absolwentów to nie chciałbym by 90% które ukończyło filologię uczyło moje dzieci.... Dramat wymowa , gramatyka itp.
  7/14/15
 • ja

  Czyli według Ciebie każdy absolwent nie posiada wiedzy? W ten sposób obrażasz ludzi, którzy wkładają serce w naukę tutaj. Sporo jest takich co chodzą aby zaliczyć i oni przynoszą wstyd. Ale ja np uczę się tu na poważnie. Pozdrawiam.
  7/10/15
 • no tak

  dno, dno, albo jak kto napisał kilka metrów pod dnem, szkoła naciągania na kasę.
  7/8/15
 • No tak

  Oczywiście to tylko Twoje zdanie. Ale jaki poziom prezentujesz skoro "wsg" piszesz małymi literami? W dodatku literówek masaaaaa!!! Ciekawe co Ty skończyłaś/skonczyłeś. Pewnie gimnazjum-wieczorowo.
  6/18/15
 • no tak

  ale zanim sprawdzi wiedzę sprawdza jaką szkołę kandydat do pracy ukończył, szkoła musie dawać jakieś gwarancje przynajmniej na początku wsg takich nie daje bo to jest fikcyjna nauka, fikcyjna wiedza papier nic nie warty tylko pieniądze są prawdziwe. Niestety kończący tę szkółkę to ludzie "nabicie w butelkę" Po cholerę wybrać takie g. skoro jest np. UTP pod bokiem czy tuz za miedzą UMK jeden z lepszych uniwerków w kraju. Większość absolwentów tej ściemniarni nigdy normalnej szkoły wyższej by nie skończyła.
  6/16/15
 • do Aldona

  Myślałem, że pracodawca patrzy na wiedzę, a nie na papier. No ale skoro Ty znasz takich to...współczuję współpracy;)
  6/6/15
 • Aldona

  Ta szkoła to jedna wielka ściema, strata czasu i pieniędzy, potencjalny pracodawca na dyplom WSG odpowiada "dla takich specjalistów nie ma u mnie pracy"
  5/4/15
 • zadziwiające, że

  skoro jest tam tak dobrze to dlaczego wszyscy stamtąd spindalają??
  4/10/15
 • sylwik2014

  Te Wasze opinie to chyba wyssane z palca albo podsłyszane. Studiuję na WSG już trzeci rok - Kulturoznawstwo, poziom? Bardzo wysoki. Jakoś nie zauważyłam dodatkowych opłat, podwyżek czesnego czy coś w tym stylu i moi znajomi też nie. Nasz kierunek jest typowo nastawiony na praktykę, oprócz pracy licencjackiej mamy projekt dyplomowy, czyli zrealizowanie przedsięwzięcia kulturalnego na wielką skalę od A do Z, później obrona projektu - stajesz przed komisją składającą się z najwyższych szych kultury z Bydgoszczy i prezentujesz swój wkład w projekt. Po takiej prezentacji większość studentów dostaje pracę, płatny staż lub platne praktyki w znanych i renomowanych instytucjach kulturalnych np. Teatr Polski, Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Muzeum Okręgowe.
  3/26/15
 • zuzu

  http://www.pka.edu.pl/2015/03/14/wizytacje-pka-w-dniach-22-29-marca-2015-r/ informacje na temat wizytacji PKA dowiesz się kiedy jest na wsg komisja, może przejdą???
  3/23/15
 • Pytanko

  wie ktoś co z akredytacją na informatyce? odwiesili warunek?
  3/22/15
 • Kolorowa

  Uważam, że już lepiej poczekać do października i chodzić na studia dzienne na uczelni państwowej niż na prywatne na WSG.
  3/5/15
 • Nowa

  Uczelnia stawia wiele do życzenia. Chodzą tam sami Ukraińcy a nauczyciele mają problem z komunikowaniem się z nimi. jest to najgorsza uczelnia!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli o mnie chodzi, to stanowczo nie polecam!!!!!
  3/5/15
 • do zuzu

  Mogłabyś zeskanować taki aneks i wysłać tu zdjęcie? Oczywiście zasłaniając swoje dane osobowe itp. Ciekaw jestem co to za aneks:)
  2/23/15
 • zuzu

  hahahah ta uczelnia i wysoki poziom, wielkie przekręty, matactwa, omotanie studenta ile się wlezie i wyciągnąć kasy ile wlezie. Początek studiów umowa, a później aneksy i zmiany w opłatach i dodatkowe opłaty. Poziom nauczania bardzo marny nawet wykładowcy uciekają bo zarobki do d....i te machloje, ta uczelnia to jakiś koszmar!!!!!!!
  2/22/15
 • alinka23

  Powiem Ci, że w Toruniu budownictwo stoi na dobrym poziomie. Bez projektów ani zaliczeń Ci dyplomu nie dadzą. Ludzie mają mase zaliczeń do tyłu. Poziom nie jest tak niski jak tu piszą. Przyjedz najlepiej porozmawiać ze studentami bo tutaj kiedyś grasował ktoś negatywnie nastawiony na WSG. W internecie dużo rzeczy z kosmosu jest. Pozdrawiam.
  2/20/15
 • budow

  jakies opinie o budownictwie chodzi o inzynierke, pozdrawiam
  2/19/15
 • zorientowany

  w tego typu szkółkach nawet plan zajęć nie jest dostępny oficjalnie na stronach internetowych - bierze się to z potrzeby ukrycia faktycznie realizowanych ilości zajęć oraz prowadzących (najczęściej innych, o innym wykształceniu, niż podaje się oficjalnie do wiadomości); wsg nie jest tu akurat wyjątkiem..
  2/16/15
 • Abad

  Właśnie kończę mechatronike i jeśli kogoś interesuje moje zdanie to szkoła jak inne, jak jesteś kumaty to dasz radę jak nie to sam zrezygnujesz. Zdarzyło się na 1 i 2 roku że kumaci rezygnowali bo wystraszyli się np matematyki. Ci co zostali i nawet jak mieli sesje w pierwszym terminie do tylu to uczelnia pomagała w zaliczeniu (dodatkowe zajęcia). Jest wiele mankamentów ale gdzie ich nie ma. Napewno uczelnia uczy gdzie znaleźć odpowiedzi na pytania ze specjalności która studiujesz. Nikt nie pozostawi Cie bez odpowiedzi jeśli tylko o to poprosisz. A bałagan zdarza sie wszędzie.... Ale i tak pójdą ci na rękę. Czesne wysokie i możesz czasami mieć większe wymagania co do zaplecza ( jak miałeś kiedykolwiek z ta specjalnością do czynienia). Jeśli nie wiesz co to oscyloskop generator b.w.cz to i tak będziesz zadowolony. Szkoła przygotowuje do zawodu inżyniera a czy nim będziesz zależy tylko od ciebie. Pewnie są lepsze uczelnie ale ja znam tylko polibude we Wrocławiu i wsg i nigdzie nikt za ciebie nic nie zrobi.
  2/9/15
 • dariusz

  Ja sobie osobiście chwalę mechatronikę na WSG. Jak chcesz się nauczyć naprawdę to zrobisz to nawet w prywatnej uczelni. p.s na Polibudzie też można ściągać i się ślizgać. Pozdrawiam.
  2/8/15
 • usmiechniety

  ha - ha- ha wyższa szkoła chyba gotowania na gazie ale i tutaj miałbym wątpliwości, kiedyś ktoś napisał o poziomie tej niby szkoły metr pod mułem i to by się zgadzało, ta szkoła to pośmiewisko i kupa wstydu idąc tam po naukę wpisujesz się na listę bezrobotnych, nikt o zdrowych zmysłach nie zatrudni absolwenta tej szkoły na stanowisku wymagającym wyższego wykształcenia
  2/6/15
 • do studenta

  To jakiś żart czy żyjesz w matriksie?
  1/26/15
 • student

  Mam porównanie jeśli chodzi o naukę na UMK i WSG. Budownictwo na WSG stoi na wysokim poziomie. Zaliczenia uzyskujemy u znanych doktorów. Duża część kadry pochodzi z UMK, czy też z Politechniki Koszalińskiej, także nie ma się czego przyczepić. Kierunek budownictwo na tej uczelni jest bardzo trudny, tak samo zdawalność, jak uzyskanie końcowego dyplomu. Uczelnia trzyma wysoki poziom.
  1/11/15
 • MartitaP1988

  witam chcialabym sie dowiedziec jak jest na kierunku:Zarzadzanie, specjalnośc: Zarzadzanie Zasobami Ldzkimi na magisterce. czy ktos studiowal na Uczelni WSGB oto ten kierunek i moze mi cos powiedziec na temat przedmiotow,wykladowcow?
  12/8/14
 • Beniek

  Ale kit wciskacie, ta szkołą to biznes naciągaczy, od dawna nie ma tam nauki, tam jest tylko wytwórnia dyplomów na szczęście pracodawcy z regiony wiedzą już co to za WSG stoi. Tym z dyplomami WSG dziękujemy.
  11/22/14
 • INFORMATYKA

  Informatyka to najlepszy kierunek na WSG w ogóle takie studia mają największy sens bo IT to najszybciej rozwijająca się branża, w której przybywa najwięcej miejsc pracy
  11/22/14
 • Marcin

  Przestancie się czepiać WSG...zazdrosniki.
  11/7/14
 • raf086

  jest ktoś kto jest na Fotografia i Techniki Multimedialne, interesowały by mnie opinie na ten temat??
  10/31/14
 • mibika

  Witam czytając wasze opinie aż strach wybrać się na te uczelnie. Myślałam o Awf-ie zaocznie , ktoś studiował AWF na wsg w trybie zaocznym? Jak wyglądają zjazdy i zaliczenia? Pozdrawiam
  10/30/14
 • bd

  Widziałem na własne oczy materiały do nauki pływania do przyswojenia na onte.. A ilości godzin faktycznie się nie zgadzają, czyli np. jest 16 godzin, które realizuje się na dwóch dyżurach po 2 godziny. A przedmiot ma dajmy na to 24 godziny więc tylko 8 jest normalnie w labie + 4 dyżuru, czyli 12, czyli połowa godzin, które niby są realizowane. Ciężka arytmetyka.
  10/21/14
 • ola

  co sądzicie o budownictwie na wsg ?? podobno zmieniło się na lepsze
  10/20/14
 • avalon

  BZDURA. Przez internet [na moodle] są tylko zesatwy słówek i niektóre ćwiczenia z angielskiego, był tez kurs bhp i biblioteczny. A sam angielski to test przez internet + test na zajęciach i egzamin na koniec przedmiotu. Zajęcia z angielskiego na zaocznych są na kazdym zjeździe w sobote i niedziele. Na moodle niektórzy wykładowcy wrzucaja też część materiałów do nauki ale zajęcia są prowadzone normalnie. Moodle jest przede wszystkim platformą komunikacyjną - opisane sa np. warunki zaliczenia przedmiotu, zakres materiału do nauki, zadania domowe i komunikaty od wykładowców.
  10/17/14
 • do Andzia

  Stup, puk w swoją głowkę:)Zrób screen i pokaż co masz do zaliczenia online. Najlepiej jest udowodnić coś co się mówi. No zobaczymy co teraz odpiszesz.
  10/2/14
 • Andzia

  jakie zajęcia prowadzone są wirtualnie - wszystkie w mniejszym bądź większym zakresie, nawet wf jest przez internet, nie mniej niż jakieś 60% zajęć prowadzone jest na niby, czasami jest tylko pierwsze i ostatnie spotkanie a reszta internet
  9/29/14
 • Andzia

  na informatyce najtrudniejsze jest prawo no i filozofia, zastanawiam się czy to aby jest jeszcze kierunek techniczny
  9/29/14
 • Do Arkadiusz

  Ale z jakich przedmiotów są prowadzone wirtualne zajęcie? Podstawy ekonomii? Relacja społeczne? Ja na mechatronice sie ciesze, ze nie muszę spędzać jeszcze wielu godzin na takich przedmiotach, tylko moge je rozwiazac w domu. Właśnie dobra myśl!
  9/13/14
 • Arkadiusz

  Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że prowadzone tam zajęcia nijak mają się do tego co jest prowadzone w innych szkołach, co powoduje że szanse na przeniesienie masz wątpliwe, chyba że zaczniesz od początku. Od kilku lat ta szkoła nastawiona jest wyłącznie na zysk, kosztem wszystkich. Wiele tam fikcji, porównaj sobie z jakaś szkołą publiczną zobaczysz ile przykładowo i jakie zajęcia odbywają się na kierunku na którym studiujesz, podkreślam odbywają się a nie są wykazywane jak na WSG. W suplemencie masz multum godzin ale faktycznie większość z nich mają status wirtualnych, czyli takich których nie ma. Chciałem przenieść się na UKM do Bydgoszczy ale jak popatrzyli co ja mam na WSG to powiedzieli, owszem ale na pierwszy rok po rekrutacji.
  9/12/14
 • caramba_torun

  Uczę się na WSG w Toruniu i niewiele dobrego mogę powiedzieć o tej uczelni... Zanim złożysz tam papiery wiedz że to uczelnia nastawiona na wyciąganie kasy! Płacisz za wszystko i ka każdym kroku. Drugi ogromny minus wydziału toruńskiego do dziekan wraz z Paniami z dziekanatu. Chodzi o to że oni nic nie mogą. Polecenia wydaje Bydgoszcz i tylko Bydgoszcz. Dziekan dużo mówi, mało robi. Szkoda bo jak składałem papiery miałem spore nadzieje, teraz wiem że wydałem sporo kasy i straciłem mnóstwo nerwów :(
  9/11/14
 • bb

  Hejka. Idzie ktoś od tego roku na bezpieczeństwo publiczne?
  9/4/14
 • Anzelm

  Kiedyś tak pisano o WSG Rozpoczęły się wielkie łowy, tzw. niepubliczne uczelnie, rozpoczęły wielki połów naiwnych maturzystów. Przyglądając się tym „szkołom” można śmiało powiedzieć, że na najwyższym poziomie jest tam tylko promocja, prześcigają się one w zachwalaniu swoich ofert, ale nawet mało wtajemniczony może szybko zauważyć, że tak naprawdę głównym celem tych „szkół” jest wyciągniecie pieniędzy od przyszłego studenta. Obiecuje się wiele, ale z tych obietnic nie pozostaje nic, albo prawie nic. Jedno, co jest gwarantowane to wysokie opłaty, często zakamuflowane w taki sposób żeby na pierwszy rzut oka nikt się nie zorientował ile to jest faktycznie. Otrzeźwienie pojawia się w chwili, kiedy trzeba za coś, o czym wcześniej nie mówiono słono płacić. Poziom usługi edukacyjnej jest zwykle fatalny. Przyszły student oszukiwany jest od samego początku począwszy od wyboru specjalności. Często okazuje się, że specjalności, jaką sobie wybrał po prostu nie ma, była ona tylko po to żeby go przyciągnąć. Zajęcia nie odbywają się na poziomie akademickim, nie sa prowadzone w takim zakresie jak przewidują tzw. minima programowe a prowadzący te zajęcia bardzo często nie prezentuje odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Bardzo często jest tak, że zajęcia są dobierana na zasadzie przedmiotów ogólnouczelnianych takich, które nijak się mają do studiowanej specjalności a stanowią tylko tzw. wypełniacz. W dużej mierze korzysta się z tzw. platformy zdalnej, urasta ona do rangi podstawowej formy studiowania w praktyce polega to na zrobieniu jakiegoś pseudo testu potwierdzającego opanowanie zakresu materiału i przypisanie temu znacznej ilości godzin dydaktycznych. Kolejną formą obchodzenia zajęć to, tzw. projekty, które polegają na tym, że uczący się dostaje do opracowania materiał zamiast udziału w zajęciach. W konsekwencji nauczyciel nie dostaje za te godziny uposażenia, bądź w bardzo małej symbolicznej części a student, jeśli trzeba to metoda kopiuj wklej wykonuje fikcyjną pracę. Efekt jest taki, że zarówno nauczyciel jak i student nie są zadowoleni z tej formy i najczęściej nic nie robią a projekt pozostaje tylko w siatce godzin. Szkoła jest zadowolona, bo nie musi wydawać kasy na pensje, sale i całą obsługę studenta, bo go nie ma, a godziny w dokumencie, jakie otrzymuje student wykazywane są, jako normalne zajęcia. Niestety udział tego typu zajęć jest dość znaczna, co w konsekwencji powoduje, że student nie otrzymuje odpowiedniej wiedzy, na jaką liczył. Wychodzi to później na egzaminach, ale wiadomo nauczyciel, który „uwala” traci pracę. Ciekawym zjawiskiem jest prowadzenie zajęć praktycznych, w postaci prezentacji multimedialnej, za wyjątkiem komputerów „szkoły” nie dysponuje odpowiednim wyposażeniem laboratoryjnym. Budowy samochodu, czy tez innego urządzenia studenci uczą się oglądając samochód na ekranie. A projekty inżynierskie prowadzą osoby, które nie tylko nie są inżynierami, ale nawet nie wiedzą, na czym polega praca inżyniera. Spora grupa nauczycieli, jest tam tylko po to żeby dorobić, często są to ludzi przypadkowi, zupełnie spoza dziedziny, w której uczą. Poziom ich wykształcenie ukrywa się poprzez przypisywanie im tytułów docent, profesor, naiwny student nie wie, że ten docent to, co najwyżej mgr, albo nawet nie, a profesor to często tylko doktor. Większość tych „uczelni” nie spełnia tak zwanych minimów kadrowych, najczęściej są one spełnione tylko na papierze przy ubieganiu się o przyznanie prowadzenia kierunku, a później w chwili kontroli akredytacyjnej. Wszystko, co się tam dzieje jest podporządkowane chęci szybkiego dorobienia się właścicieli, etos nauki, honoru, uczciwości w mury tych pseudo uczelni nigdy nie zawita. Są to wysoko wyspecjalizowane w nabieraniu ludzi instytucje biznesowe. Maturzysto – uważaj nie daj się zwieść ładnymi hasłami, pamiętaj, że dobry produkt reklamuje się sam, daj sobie spokój z tymi pseudo uczelniami, uszanuj ciężką pracę swoich rodziców i nie daj się nabić w butelkę. Nawet najgorsza uczelnia publiczna jest lepsza od każdej prywatnej, być może kiedyś, kiedy właściciele tych szkół nie będą zaślepieni chęcią zarobienia za wszelką cenę może wówczas sytuacja się zmieni, ale u nas jest jeszcze daleko do tego. Ideałem tych szkół jest student, który systematycznie płaci, niczego nie chce się nauczyć a interesuje go jedynie dyplom. Nie dziwi, więc że pracodawcy nie chcą przyjmować do pracy niedouczonych magistrów, czy też inżynierów po szkołach prywatnych – o cym się sam przekonałem." ciekawe jak jest teraz
  8/22/14
 • Roman

  Co oznacza warunek dla informatyki na WSG??
  8/16/14
 • Grazia

  Mam prośbę, może ktoś wrzucić tutaj informację gdzie na stronie WSG można znaleźć pełną informację o opłatach (tabela opłat).
  8/12/14
 • Darek

  Co to znaczy u Ciebie, że mechatronika w plecy?????
  8/9/14
 • Grzegorz

  No to gratuluję mechatronika i kulturoznawstwo "w plecy" powoli widać jak obnażane są matactwa, dobrze że już coraz mniej studentów udaje się nabierać na tę ściemę. Mając do dyspozycji kierunki na uczelniach państwowych po co się pchać w takie bagno. Zauważyli to już pracodawcy "pseudo inżynierów po wsg nie przyjmujemy"
  8/8/14
 • Ja cierpię dolę..

  przecież wystarczy przeczytać ze zrozumieniem raport PKA z linka i wszystko jasne; widać niektórzy mają z tym problem :)
  8/4/14
 • Grzegorz

  To takie sprzedawanie dyplomów jak na bazarze, tyle tylko że trwa to 3 lata, wiedzy tyle samo co nic.
  8/3/14
 • wojtek

  Idzie nowy rok akademicki i zaczyna się.Zaniżanie średniej, negatywy itp. Oj jak naglę w ciągu kilku dni niby parę osób się rozpisało:)Ktoś, kto często tu zagląda zna tego gościa od brudnej roboty. Daj sobie człowieku spokój.
  8/3/14
 • R25

  Uważąm, że szkoła ok szczególnie dla studentów zaocznych, zjazdy w weekendy czasem w piątki ale rzadko. Jeżeli ktoś pracuje kilka lat w zawodzie musi zdobyc inz to polecam.Na pierwszym roku trochę ciężko ale potem jak się pozna wykładowców idzie przeżyc.
  8/3/14
 • Heniek

  Jedna pani fizyczka miała zajęcia z wytrzymałości materiałów, takie zadania na obliczanie naprężeń, nie miała zielonego pojęcia o czym mowa, totalna bezwiedza, jestem przekonany że nigdy w życiu nie widziała tego typu zadań. Pełna kompromitacja, do zajęć wyznacza się ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia czego mają uczyć. Sami fizycy opanowali to WSG, pokończyli mierne szkoły i podejmują się uczenia czegoś z czym nigdy nie mieli do czynienia. Dno, dno i jeszcze raz dno
  8/2/14
 • MW

  Raport z linka pokazuje trochę prawdy o informatyce na Wsg. Kilka cytatów: "Widać, że braki wśród nauczycieli akademickich stanowiących minimum kadrowe dla kierunku „informatyka” są „łatane” innymi nauczycielami, nie posiadającymi w tym zakresie kwalifikacji.... "Powyższa szczegółowa analiza została przedstawiona dlatego, że w ocenie członków zespołu wizytującego kadra deklarowana przez Uczelnie nie spełnia wymogów stawianych minimum kadrowemu w rozporządzeniu MNiSW z dnia 5 października 2011 roku dla kierunku studiów ... dalej: ze względu na to, że większość nauczycieli akademickich wskazanych do minimum kadrowego dla kierunku „informatyka” jest na drugim miejscu pracy, to sytuacja minimum kadrowego nie jest stabilna. Tu najlepsze: 1 magister ze specjalnością nauk społecznych prowadzi zajęcia z inżynieria oprogramowania a branża gier, 1 magister ze specjalnością fizyka prowadzi zajęcia z Systemów operacyjnych, Programowania (strukturalne i obiektowe), Wstęp do technologii mobilnych, Wstęp do sieci komputerowych, 1 magister ze specjalnością fizyka i astronomia prowadzi zajęcia z Wstępu do sieci komputerowych i Sieci komputerowe, 1 doktor ze specjalnością budowa i eksploatacja maszyn prowadzi zajęcia z programowania strukturalnego i obiektowego, ITP ITD wszystko jak na dłoni!
  7/31/14
 • Piotr

  Niestety to już nie ta szkoła co była kiedyś, pamiętam zjazdów 3 dniowych mięliśmy 15 na semestr i więcej, a teraz jak czytam 7 czy 8 zjazdów 2-dniowych, materiał po łebkach albo wcale. dno to totalne dno a przy okazji oszustwo. Jak nauczyciel może podpisywać ocenę za przedmiot który zamiast realizować przez 60godzin realizuję 4 , reszta co najwyżej wirtualnie czyli wcale a w suplemencie godzin od cholery, tylko ja się pytam kto i kiedy je zrealizował. Kasę wzięli ale o przeprowadzeniu właściwie zajęć zapomnieli. Już wstydzę się pokazywać dyplom tej szkoły, koledzy ze mnie szydzą bo widzą co się dzieje. Nie wierzą mi, że kiedyś było inaczej. Dzisiejszy absolwent tej szkoły nie jest nigdzie mile widziany.
  7/31/14
 • Agnieszka

  faktycznie jest się czym cieszyć," warunek" to pierwszy warunek na WSG do tej pory były same pozytywy a teraz proszę już dwa warunki a jestem przekonana że mechatronika i kulturoznawstwo też co najwyżej dostaną warunek, widać WSG idzie na dno. Za dużo tam przekrętów i oszustw. Nie dziwi fakt zainteresowania tą firmą ze strony sadów i innych organów ścigania.
  7/29/14
 • :)

  No przecież pisze na stronie PKA, że ocena warunkowa dla informatyki. Także chłopczę, nie siej zamętu.
  7/29/14
 • link

  http://pka.edu.pl/ocena_i/2014/04/07/Bydgoszcz_WSG_1.pdf informatyka bez kadry a ciekawe jaki wynik mechatroniki tez pewnie do d... podobnei zresztą jak kulturoznawstwo, dno, dno i dno oj cwaniaczki cwaniaczki, przestańcie oszukiwać ludzi
  7/28/14
 • :)

  O masakra...no ale przecież proszę o dowody w tej sprawie...jakiś link czy coś? Tak ciężko??
  7/18/14
 • Heniek

  No proszę filologia nie przeszła pozytywnie akredytacji a jak informatyka, mechatronika i kulturoznawstwo na niektórych z tych kierunków akredytacja była ponad rok temu, pewnie dostały negaty
  7/17/14
 • do :-)

  np.: była pka na informatyce - była - wyników brak była pka na mechatronice - była - wyników brak była pka na kulturoznawstwie - była - wyników brak myślenie nie boli a wnioski nasuwają się same
  7/6/14
 • :)

  Poczytaj troszkę stronę PKA i wtedy się wypowiadaj...odnoszę się do tego co mówiłas, że wyniki są tylko dla ocen pozytywnych. Pozdrawiam.
  7/5/14
 • do :)

  A jednak coś w tym jest, akredytacja na kilku kierunkach była a wyniki są tylko tych co uzyskały wynik pozytywny, pozostałych kilku nie ma choć akredytacja była na nich wcześniej niż ekonomii, która jest bo uzyskała wynik pozytywny. Zatem jak widać coś jest na rzeczy, myślę że PKA nie robi tego z własnej inicjatywy. To się nazywa korupcja. Ale jakoś w tym przypadku to mnie nie dziwi.
  7/5/14
 • :)

  Na stronie PKA nie ma ani słowa o zawieszeniu albo odebraniu akredytacji np na mechatronice. Także nie udało Ci się.
  7/4/14
 • :)

  No jasne...brak sensownego uzasadnienia jak zawsze. Przychodzi nowy rok akademicki to zaczyna się...nie zapomnij znowu obniżac oceny WSG całą dobę jak wtedy:)Pozdrawiam.
  7/4/14
 • do :)

  Agnes ma racje, akredytacja była a oceny są ukrywana, wniosek jest oczywisty, faktycznie jest coś na rzeczy, :) pytaj u źródła albo w pka, ale myślę że tego robić nie musisz bo wiesz doskonale
  7/4/14
 • :)

  Powtarzam...gdzie to Przeczytałaś??? Bo jak sądzę (za mądra studentka na WSG) tu umiesz czytać ze zrozumieniem?:)
  7/3/14
 • Agnes

  kulturoznawstwo, mechatronika, informatyka brak pozytywnych wyników kontroli akredytacyjnej
  7/2/14
 • :)

  Bo żeby pisać takie rzeczy na jakąś uczelnię trzeba to poprzeć dowodami. Proszę nie pisz tylko, że słyszałaś...bo ja słyszałem, że św Mikołaj był kobietą:)Tak żarty żartami ale mi osobiście pasuje poziom jaki jest na WSG bo jest nakład na praktykę, a to ma duże znaczenie w przyszłości. Pamiętaj, jak nie będziesz chciała się uczyć to nawet Politechnika za Ciebie tego nie zrobi. Student mechatroniki.
  6/30/14
 • :)

  Agnes gdzie to przeczytałaś?????
  6/30/14
 • Agnes

  Ta szkoła to dno, ostatnio kilka kierunków nie przeszło akredytacji, nie dajcie się omamić kolorowymi obrazkami. To prywatna firma mająca na celu "strzyżenie baranów", uważajcie żebyś nie stać się takimi baranami. Chcesz studiować to tylko UMK, PW, AGH, żadna prywatna.
  6/30/14
 • studentka

  Zadziwiają mnie komentarze o niskim poziomie i łatwym zdawaniu za kasę. Mam znajomych na innych uczelniach i poziom jest porównywalny,z niektórych przedmiotów powiedziałabym, że wyższy (pewnie w zależności od wymagań wykładowcy), czyli tak jak wszędzie. Wykładowcy są wysoko wykwalifikowani, niektórzy znani w swoim kręgu, wielu także z innych uczelni, min.z UKW więc nie rozumiem jak poziom może być gorszy przy tych samych wymaganiach tego samego wykładowcy. Szkoła jest dobrze wyposażona, okolica sprzyja relaksowi w przerwach, bądź nauce. Organizowanych jest wiele spotkań, warsztatów, dodatkowych kursów, imprez itd. z różnych dziedzin, szkoła bierze udział w ciekawych konkursach i projektach. Uczelnia naprawdę godna polecenia, myślę, że za kilka lat będzie jedną z lepszych, jeśli z biegiem czasu i postępem stereotyp "płatnej uczelni"odejdzie w niepamięć ...
  6/19/14
 • Do Ania

  Może się przedstaw i napisz co studiowałaś bo anonimy to każdy głupi potrafi pisać. Pozdrawiam student mechatroniki.
  5/30/14
 • do Oleg

  ostro, ale co ci ukradli ? Pewnie nie wystarczy dać kasę trzeba się pouczyć
  5/29/14
 • Oleg

  Złodzieje !!!
  5/16/14
 • Ania

  Takiego dna jak tutaj dawno nie widziałam, zastanówcie się po wielokroć zanim to to wybierzecie, mniej niż zero, bufonada, jedna wielka ściema,
  5/13/14
 • Paweł

  warto podjąć studia na kierunkach INFORMATYKA, mechatronika czy budownictwo bo Urząd Miasta objął te studia dodatkowym systemem stypendialnym i od tego roku także studenci uczelni niepublicznych będą mogli korzystać z dodatkowych stypendiów samorządowych (w zaszłym roku ponoć wynosiły nawet do 4,5 tyś. - więc to niebagatelna kwota) - stypendia z Urzędu Miasta dotyczą jedynie wybranych kierunków
  5/10/14
 • Lily

  Czy ktoś wie coś o wydziale kulturoznawstwa - fotografia i techniki multimedialne? Będę wdzięczna za każde informację :)
  5/10/14
 • pk

  Do banana - na WSG nie ma wydz. mechatroniki i właśnie to można zobaczyć na stronie a jeśli twierdzisz inaczej to znaczy, że cię pogięło :))
  2/27/14
 • arek54

  witam , czy jest ktoś z I roku informatyki WSG? planuje rozpocząć studia od marca br. czy warto się zapisać czy szukać lepiej innej uczelni w Bydgoszczy? pozdrawiam i zapraszam do kontaktu aquel1@wp.pl
  2/27/14
 • 1234

  Czy jest tu ktoś z rachunkowości i podatków z rekrutacji śródrocznej na rok 2013/2014? 1 marca odbywają się już normalne zajęcia?
  2/26/14
 • IOS

  IOS to fajna sprawa, najlepiej na początku semestru ustalić z wykładowcą sposób zaliczenia przedmiotu najczęściej są to prace zaliczeniowe ale też egzaminy to zależy od prowadzącego, czasami jednak szczególnie na trudne przedmioty lepiej chodzić, przydaje się też kontakt z grupą i oczywiście dostęp do notatek czy materiałów
  2/23/14
 • OLAAAA

  Mam pytanie czy ktoś z Was studiuje na WSG w trybie Indywidualnej Organizacji Studiów ? jak to wygląda?
  2/20/14
 • banan

  Przeciez znowu widać, że to jedna i ta sama osoba pisze...minuta po minucie post nad ranem...no napewno to 3 rózne osoby:D Mechatroników uczy się na wydziale mechatroniki...w plan można sobie spojrzeć, A na czesne nie narzekać bo sami się na to godziliście.Jak można podać komuś rękę i potem płakać, że się to zrobiło:D
  2/20/14
 • a

  Zamiast pisać głupoty piszcie konkrety np. czesne ja za fizjoterapię płacę czesne za semestr 2575 zł i uważam, że jak na to co oferują to zdecydowanie za drogo,
  2/19/14
 • zaraz inż

  Właśnie kończę na wydziale społeczno-ekonomicznym mechatronikę coś mi się wydaje, że zamiast inżynierem będę trochę socjologiem, trochę ekonomistą i trochę fizykiem. W zasadzie poza Harrym Poterem to trudno tam inżyniera spotkać.
  2/19/14
 • Kiedy lekaeski

  Czy już jest nabór na kierunek lekarski i jakie będzie czesne?
  2/19/14
 • do Karolina

  To specjalizacja na mechatronice:)
  2/18/14
 • Karolina:P

  Może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie: Czy Energetyka odnawialna to kierunek studiów na WSG czy to tylko specjalność Mechatroniki :P Z góry dziękuje :P
  2/17/14
 • władek do pana/pani - WSG

  Przepraszam kolego/koleżanko, akurat ja nie jestem z tej uczelni, mówię jak jest, i co robisz hejterze na tej i wielu innych uczelniach. Myślisz że pisząc te głupoty jesteś wielki, oj masz czym się podniecać że nie wystawisz nosa z domu i się trzymasz tej klawiatury jak cyca mamusi. Normalny człowiek już dawno by odpuścił, i tak pewnie nie zrozumiesz o co chodzi, nie błyszczysz inteligencją jak widać. Wszystkie komentarze definiujesz w swój sposób, na swoją stronę wszystkie uczelnie to samo zło. Zauważyłem co się dzieje jak oczerniasz moją uczelnię, a do niedawna tez to robiła ta sama osoba, wiemy po IP, myślisz że studenci danej uczelni są tępi i nie dojdą z jakiego komputera i miejsca w Polsce oczerniasz nas, naszych kolegów na innych uczelniach. Jeśli jesteś taki odważny czemu nie spotkasz się sam na sam, w 4 oczy żeby porozmawiać, a chowasz się za klawiaturą? Odpowiedź jest prosta na moje pytanie, jesteś człowieku największym tchórzem, jesteś cykor, boisz się własnego cienia, światło dzienne jest złem dla Ciebie i kontakt z ludźmi. Zamiast oczerniać absolwentów, studentów i pracowników kilku uczelni radziłbym iść w kolejkę do urzędu pracy i tam poszukać zajęcia. Niedługo studenci WSG dowiedzą się, że moja kolejna wypowiedź to samo zło, gratuluję toku myślenia. WSG dno piszecie wielokrotnie, mam znajomych na tej uczelni, mam znajomych absolwentów, jak i na WSB, oraz krytykowanych przez tą osobę PWSZ i UKW, a często też branym na język UW. Niedługo nie będąc na żadnej z uczelni będziesz krytykował, chociaż wiemy że kilka miesięcy temu to robiłeś człowieku, o ile można Ciebie tak nazwać. kolejne uczelnie pójdą w obrót Politechniki już się nie podobały, między innymi warszawska, koszalińska, gdańska, łódzka, dziś krytykujesz WSG, jutro będzie powtórka z rozrywki na WSB itd. Pierdzisz w stołek, wchodzisz i lajkiujesz minusami zarzucając kilka uczelni, a później komentujesz negatywami. Zapraszam przyjdź do WSG, przyjdź do WSB, do politechnik, PWSZ, porozmawiaj z uczelniami, z przedstawicielami wydziałów, studentami. Zapraszam też na rozmowę w 4 oczy. Może Toruń, może być Bydgoszcz, Warszawa, Koszalin, Gdańsk, trudno jak będzie trzeba dojadę. I tak wiem, że nie dasz rady się spotkać, nie masz za grosz odwagi. Będziesz teraz siedział i pisał dalej ssąc cycka klawiatury, pierdząc dalej w stołek. "wytwórnia absolwentów" ładnie to ująłeś, to świadczy raczej o Tobie, myślisz że skończyłeś coś lepszego i kozak się znalazł, a prawdopodobnie jesteś studentem albo marnym profesurom, staczającym się i poniżającym tym co wypisuje. Niech ludzie wybierający tą uczelnię i wiele innych niech kierują się swoim rozumem i nie słuchają oczernień, są one wszędzie. Niestety tacy są podli ludzie, nie potrafią poszanować tego, że ktoś inny chce się uczyć. A jeżeli poziom nie odpowiada, zwracam się do innych osób także radzę się przenieść na inną uczelnię, lepszą, pytanie po co ta? - a teraz narzekasz człowieku. Nie narzekaj i rób swoje, nie niszcz innym a tym samym sobie opinii. Wiem jak jest, napisze jakiś burak negatywy i wy wierzycie we wszystko jak stare babcie w to co mówi wróżka w tv. Taka jest prawda, dajecie sobie zamydlać sami oczy. Pokażcie ludzie swoją kulturę i zacznijcie kierować się swoim rozumem, a nie tym co ktoś pisze złego czy dobrego. Moja interwencja jest w tym celu by pokazać jak to się dzieje na innych uczelniach, nie tylko na WSG. Tej osobie życzymy miłej zabawy i powodzenia w życiu!
  2/6/14
 • WSG

  nie jest uczelnią jak wszystkie, to wytwórnia absolwentów, a o poziomie jej studentów świadczy wypowiedź poniżej..
  2/2/14
 • Administrator

  Komentarz usunięty.
  2/1/14
 • ari

  no to tak jak na wSG, tez dno
  1/30/14
 • z23

  Na wsb to się strasznie zawiodłem, poziomu zero, obsługa fatalna, szkoda gadać.
  1/28/14
 • ari

  a ja zmienilem wsg na wsb. Wsg jest bardzo słabe jednak...
  1/27/14
 • n25

  Witajcie;) Zastanawiam się nad podjęciem studiów na kierunku rachunkowość i podatki od marca br. Również chętnie dowiedziałabym się czegoś o uczelni, wykładowcach (o kierunku) itp. Z góry dzięki za odpowiedzi.
  1/14/14
 • kam1707

  Witam, nie jestem jeszcze studentką opisywanej uczelni. Jednakże zastanawiam się nad jej wyborem, a konkretnie nad podjęciem nauki na kierunku pedagogika -edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, tzn. o warunki, organizację itd. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam:)
  1/12/14
 • lol

  Jaki jest poziom dietetyki na wsg ?
  12/30/13
 • J.

  Studiuję na tej uczelni od tego roku i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Uczyć się trzeba a komentarze o "nicnierobieniu" są nieprawdziwe. Pozdrawiam wszystkich.
  12/29/13
 • Poniżej

  jaka 'uczelnia' taka dyskusja
  12/16/13
 • jesteś kompletnym kretynem!!!!

  !!!!
  12/16/13
 • pajacu!!!

  a czemu sądzisz, że ktoś z WSG????? bo sam maczasz w tym palce śmierdzielu
  12/15/13
 • xxx

  po screenie widać jak ktoś właśnie zawyża wszystko. Debil!!! Normalnie debil chory na głowe
  12/15/13
 • no właśnie

  co za debil z WSG obniża oceny większości prywatnych szkól nawet tym najlepszym, takim jak KPSW czy BSW. W ten sposób tylko się kompromituje ta obleśna, spasiona, śmierdząca flądra.
  12/15/13
 • xxx

  co za debil z tego gościa:D
  12/15/13
 • dedis

  Chodzilo mi np o plan mechatroniki
  12/11/13
 • dedis

  Witam. Orientuje sie ktos czemu w wsg maja tyle godzin z przedmiotow takich jak Relacje spoleczne i jakies autoprezentacje??? Maja tego wiecej niz kierunkowych przedmiotow! O co chodzi?
  12/11/13
 • xxx

  Bo jestes*
  11/29/13
 • xxxx

  Obejrzałem screena i widze teraz oceny na głownej stronie. Masakra. Niby nagle wszyscy studenci innych uczelni weszli oddać ocenę? Ten człowiek jest naprawde chory. INFORMACJA DLA TEGO CZŁOWIEKA CO UCZEPIŁ SIĘ WSG: LECZ SIĘ POWAŻNIE BO JESTEM BARDZO CHORY...na główkę.
  11/29/13
 • kropka

  jak dla mnie - uczelnia w porzo!
  11/27/13
 • -> Ciekawe

  Detektyw lol
  11/26/13
 • Ciekawe

  kto z kolei daje niskie oceny ukw bo średnia znacząco spadła w krótkim czasie? Pewnie jakiś pracownik wsg....
  11/26/13
 • do Bas

  Reprezentujesz mentalność Kalego, jak Ty (WSG) dołujesz wszystkie szkoły regionu to dobrze, jak ktoś dołuje WSG to źle. Wystarczy poczytać komentarze o WSG i wszystko jasne. Traktujcie uczciwie studentów, nie oszukujcie nas a będziecie mieli wysokie oceny.
  11/25/13
 • Bas

  Jutro zrobie screena to zobaczycie sami jak to wygląda:)
  11/25/13
 • Bas

  Hej wam. Łatwo dała się podpuścić osoba która minusuje WSG. Wystarczyło spędzić tu pare dni i wszystko jest jasne. Na WSG ciągle wypisuje negatywy i zaniża średnią. I brał udział również na zaniżeniu naszej opinii na UKW i sumiennie podnosi ocene WST...teraz zagadka dla was:) Kto pracował na WSG, a teraz na WST? Podpowiem, że ta osoba ciągle pracuje na UKW:) No to mamy go:)
  11/24/13
 • Jola

  czy ktoś pisał egzamin z WYBRANE ZAGADNIENIA EKONOMII ( I semestr) dr Macieja Ryczkowskego? Na co się nastawić?
  11/16/13
 • Arek

  Ja pisałem i zaliczenie było na onte. Powiem Ci, że bardzo trudny materiał. Sporo ludzi od nas ma jeszcze to zaległe. A jesteśmy na 3 semestrze. Pytań było chyba 30 i 35 minut na odpowiedzi. Jedna szansa.
  11/16/13
 • student

  czy ktoś już pisał zaliczenie z podstaw ekonomii z pierwszego roku? Na co się nastawić?
  11/15/13
 • czemu tak sądzisz???

  j.w
  11/9/13
 • były

  witam,studiowalem na wsg 2 lata mgr.jedyne co moge powiedziec....ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTEPCZA z ograniczona odpowiedzialnoscia...jezeli szanujecie siebie,swoj czas i swoje pieniadze,omijajcie ta "uczelnie" szerokim łukiem!!
  11/9/13
 • ad obserwator czy oberwator

  czy widziałeś wpis tego kogoś z 12.10 na forum WST we Wloclawku, żeby ułatwić przekopowialam ,,, "Muszę wam coś powiedzieć. Nie zdałem żadnych studiów i dlatego ciąglę gadam na prywatne uczelnie:( jestem idiotą "
  11/6/13
 • hehehe

  Dobrą ma taktykę jak widać:D Jak nie z tej strony to z tej:)
  11/6/13
 • odnośnie obserwatora

  Zabrałem głos kilka razy (ostatnio pod koniec sierpnia) tylko i wyłącznie w sprawie WSG. Obecnie ktoś podpisując się moją ksywką czyli "obserwator" napisał chyba z kilkanaście opinii przy prawie wszystkich szkołach z regionu . Za to nie pojawiła się już żadna opinia przy wsg z taką ksywką.. Ciekawe więc skąd może być osoba, która podebrała mojego nicka? Każda rozsądnie myśląca osoba bez problemu powinna sobie odpowiedzieć na to pytanie.
  11/6/13
 • A teraz

  A teraz nagle większość uczelni kujpomu dostaje masę negatywek, jupi, zabawa wre na całego!
  11/1/13
 • Davio

  Obstawiam tak, niski rudzielec, a rude to złośliwe i fałszywe Ale dlaczego .... , normalny człowiek tak się nie zabawia
  10/29/13
 • Aga

  Ja obstawiam na paranoje umysłowe u tego człowieka. Ale fakt, zawzięty jest. Jak przeczytam wczesniejsze komentarze to aż łzy się cisną ze śmiechu. Zawsze jest tak: W weekend cisza...zero negatywów, ciekawe czemu;d Od poniedziałku jazda i odpisywanie samemu sobie. Np coś tam było o fizjoterapii chyba , jakiś negatyw to zaraz w krótkim czasie dopisała się(Kasia, Basia, Krzychu, Rychu i Zbychu) ;d hahahaha a najlepsze było to z "samopomocą studencką" skąd się też nagle tu tego dnia wzięła?:D Paranoja;d;d;d no ale kolega lubi sam sobie odpisywać. A może w weekendy szykuje właśnie to co będzie pisał w tyg? Jak myślicie?:d
  10/29/13
 • Davio

  Ja stawiam na to, że może jednak obserwator zmienił obiekt zainteresowań
  10/28/13
 • O to chodzi

  żeby zdyskredytować pozostałe regionalne uczelnie. Jak ocena zejdzie do 5.0 albo niżej znów wsg będzie najlepsze.
  10/28/13
 • miało być

  wystawia neg. komentarze innym uczelniom.
  10/28/13
 • Do do Aga

  Ktoś z wsg robi bajzel wystawiając negatywne komentarze tak, aby reszta nie zwróciła uwagi na negatywne komentarze innych osób.
  10/28/13
 • Do Aga

  I według Ciebie ktoś z WSG szkodzi samemu WSG:)Brawo za logikę !!!!
  10/28/13
 • Aga

  Idę o zakład, wg mnie tym obserwatorem jest ktoś związany z WSG, znam to środowisko, jest tam trochę "janczarów" gotowych za nędzne srebrniki walczyć o coś co nie zawsze jest czyste.
  10/28/13
 • do czarny PR

  Czy nie widzisz jaką zabawę ma tzw obserwator, na forum WST Włocławek się nawet do tego przyznal, nakręcacie się przez jakiegoś debila. On się bawi oczerniając, zaniżając oceny a nigdy nie był na żadnej Uczelni.
  10/28/13
 • czarny PR trwa w najlepsze

  ludzie z wsg obniżają wszystkim szkołom noty aby znaleźć się na wyższej pozycji, do tego sieją komentarzami mającymi je zdyskredytować. A nie lepiej konkurować lepszą ofertą, uczciwym traktowaniem studentów.
  10/28/13
 • Jacaaa

  Przepraszam was. Nie na UTP, tylko UKW. Pozdrawiam.
  10/28/13
 • Jacaaaa

  Hej wam. Zobaczcie koniecznie na tym forum UTP. Tu mu się nie udało nas przebić to zanizył ocenę UTP i piszę, że to ktoś z WSG bo coś tam !:D Zlokalizujemy Cię zły człowieku i tak:)
  10/28/13
 • Absolwentka turystyki:)

  Ja tam miło wspominam uczelnie. Pracuje obecnie w zawodzie i całkiem dobrze zarabiam więc nie ma na co narzekać. Pozdrawiam.
  10/26/13
 • Damian

  No teraz pewnie mysli co tu wyszukać nowego:P
  10/25/13
 • do \"jak można ufać WSG\"

  może jakieś konkrety?
  10/24/13
 • wandzia

  O mamo! Długo mnie tu nie było...widać nie dał wam spokoju szaleniec. On wie wszystko:D nawet to czy ja pracuje w biurze projektowym czy nie:D KOMIEDIA! Cisnąć z nim.
  10/24/13
 • Seb

  Coraz marniej mu to wychodzi. Juz nie ma sie czego doszukac to bedzie dziobal do upadlego hehe:)Kolega z Plocka mi mowil, ze tam tez obsmarowal jakas uczelnie i tez wszystko o niej wie. Ciekawe co to za osoba Nikt Cie czlowieku powaznie nie potraktuje jak nie podpiszesz sie imieniem i nazwiskiem i nie zaczniesz prowadzic sensownej rozmowy z ludzmi. Baj!
  10/24/13
 • jak można ufać WSG

  szkole, która w składzie tzw. firmujących ma osoby, które od dawna nie żyją. vide polon
  10/24/13
 • opinie

  właśnie zawsze sprawdzajcie opinie na tym forum widać, że ktoś się odgrywa no i jeszcze ten żartowniś co pisze bzdury po forach, ksywka - Oberwator
  10/23/13
 • Dokładnie:

  ktoś się zabawił, żeby przykryć negatywne komentarze, które pojawiły się odnośnie wsg. "Ludzie nie czytajcie bo ktoś tu szaleje", a przecież pewne rzeczy o których jest poniżej napisane łatwo sprawdzić, chcociażby obsadę zajęć, plany czy kadrę.
  10/23/13
 • xxx

  Wszystko wskazuje na to, że to Ty mało bystry człowieku robisz bo codzień tu zaglądasz.
  10/23/13
 • no wlaśnie

  wszystko wskazuje na to że o to chodziło komuś z wsg.
  10/23/13
 • WSG i UKW

  Chciałem spostrzec że ktoś ostatnio zaczął atakować UKW, podobnie jak WSG - w ciągu dwóch tygodni przybyło z 300 ocen a nota spadła z 8,5 do poniżej 7 teraz... To pokazuje że "średnia ocena" często g* mówi.
  10/23/13
 • Carlos

  Co się tam spinacie na debila:)Znany już jest w całej Polsce z psucia opinii prywatnym uczelniom.
  10/23/13
 • i większości przypadków

  nie są to specjaliści a przypadkowi nauczyciele, najczęściej fizycy.
  10/21/13
 • Na Wsg

  nie ma kierunków - proszę sobie na stronę spojrzeć są w zasadzie wszystkie obszary, czyli można po skończeniu być wszystkim: od turysty do księdza a najlepsze jest to, że zajęcia prowadzą te same osoby: w jednym semestrze pan X prowadzi przedmioty z elektroniki w kolejnym z informatyki, z fizyki w kolejnym z mechaniki itd. To dlatego pewnie tak niektórzy wsg bronią, rzeczywiście takiej drugiej uczelni to chyba nie ma.
  10/21/13
 • Odp.

  Trudno mi się wypowiedzieć o tym kierunku na WSG.
  10/21/13
 • Fakt

  ale porównywanie do niej wsg to jakaś paranoja, to jak w tym dowcipie "czepiło się g-no okrętu i krzyczy płyniemy".
  10/21/13
 • Mariusz.K

  Jak idzie się domyślić to napewno "przez przypadek" tu trafił:) Konkurencja musi poszaleć.
  10/21/13
 • Do absolwenta UMK

  Ciekawe co Cię przygnało na to forum, ponawiam czyjąś sugestie nie kierujcie się opiniami z tej strony, szukajcie na FB lub pytajcie ludzi
  10/20/13
 • super szkoła

  Na poziomie inżyniera, lekarza, czy architekta wsg można "w domu" wystudiować wszystko. Teraz rozumiem dlaczego tam są tylko szczątkowe zajęcia.
  10/19/13
 • No może,

  ale raczej studiowanie np. automatyki czy mechatroniki tylko z książek nie wchodzi w grę. pozdr
  10/19/13
 • Aldona

  Architekture. Jak człowiek jest odpowiednio rozgarnięty to z ksiązek wyciągnie to co trzeba:)
  10/19/13
 • Do Aldony

  To ciekawe co studiujesz skoro nauka w domu Tobie wystarcza? Co do fizyków na UMK to fakt jest ich dużo ale większość zajęć technicznych jest prowadzonych przez osoby z dziedziny: automatyków, elektroników, metrologów. I to specjalistów, a nie odrzutów. Na UMK to wyjątki a na WSG reguła. absolwent UMK.
  10/19/13
 • aldona

  Ja nie potrzebuje dobrej uczelni aby sie czegos nauczyć. Wybrałam WSG bo mam bliżej. A uczę się sama w domu. Robie projekty dla ludzi z UTP. Ale skoro Ty potrzebujesz lepszej uczelni aby się wiecej nauczyc to masz mało samozaparcia i z Ciebie raczej nic dobrego nie będzie:)
  10/19/13
 • aldona

  Poziom myslenia w Polsce jest komiczny:D znam ludzi co tam studiują i nigdy wiecej technicznego na UMK tak mowili. Dla Ciebie nie ma znaczenia czy kadra jest czy nie i czy uczy czy nie...dla Ciebie liczy sie nazwa...UMK...łooooooooo wprowadziliby tam Zarządzanie parafią to też byłoby to najlepsze bo UMK...łoooooooooooo. Nie równam WSG do UMK bo to bezsensu. UMK to prestiż ogromny ale nie w technicznych. Ale skoro tak bardzo interesujesz się kadrami i masz taką wiedzę to chyba jesteś bądz byłeś wykładowcą:)
  10/18/13
 • aldona

  Opowiadasz bzdury, profesorów tytularnych automatyków jest 3, dr habilitowanych 2 i jeszcze do tego kilku z innych dyscyplin technicznych, doktorów automatyków cała masa. Fakt tam profesorów jest więcej niż mgr na wsg o doktorach nie wspomnę. Porównywanie WSG do UMK to chyba objaw schizofrenii paranoidalnej.
  10/18/13
 • aldona

  Wczoraj wieczorem patrzyłam na uczelnie niepubliczne i pare uczelni miało średnią z 2 gwiazdkami, a dziś już WSg znowu najniżej. Oj ten ktoś ciągle o to dba:)Dobrze ktoś tam napisał, że to bezrobotny człek:D
  10/18/13
 • aldona

  A jak określisz poziom na UMK-Automatyka i Robotyka, gdzie uczą sami fizycy i głownie samej fizyki?????????
  10/18/13
 • siatki

  Można tylko coś zebrać na podstawie planów zajęć, ale z tego co na nich widać to jakaś ściema a nie kierunki, np. budownictwo; śladowe ilości godzin, nadmiar nikomu nie potrzebnych przedmiotów społecznych i ekonomicznych, prowadzący to przede wszystkim fizycy albo ekonomiści nie mający z budownictwem nic wspólnego. Podobnie jest na innych kierunkach.
  10/18/13
 • Siatka

  Zadzwoń do dziekanatu i zapytaj. Nie lepiej?
  10/15/13
 • Po namyśle

  ja dostałem rozkład zajęć od jednego z wykładowców - pod koniec 1-go roku, potem jednak rozjechała się zupełnie i nie miała pokrycia w rzeczywistości. Poza tym jak miała się zgadzać skoro ilość godzin zmieniała się dwa razy w ciągu semestru??
  10/15/13
 • Siatki

  Kiedyś były zdaje się na ONTE, jednak pojęcie aktualnych siatek to ciężka sprawa bo one ewoluują w tempie szybszym niż semestry (wystarczy sobie porównać dwa kolejne roczniki na mechatronice - zbieżność zajęć na poziomie może 40 %, o wykładowcach nawet nie wspomnę). Więc siatek na cały tok to raczej nie ma szans znaleźć. Podejrzewam, że nie mają ich nawet ci co je układali. :). A po co właściwie tyle siatek? Przecież nie studiujesz tych wszystkich kierunków.
  10/15/13
 • Siatki

  Witam, czy wie ktoś gdzie można znaleźć aktualne plany studiów (siatki) na cały tok, szczególnie interesuje mnie logistyka, informatyka, budownictwo i mechatronika oczywiście z WSG. pozdrawiam Aga
  10/15/13
 • Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Zaraz po moim komentarzu pojawi się lawina negatywów aby moj przykryć. Także miejcie to na uwadzę co napisałem poniżej.
  10/13/13
 • Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  MOI DRODZY !!!!!! NIE SZUKAJCIE OPINII TAK NA NECIE JAK NA TEJ STRONIE BO TU JEST NAGONKA NA WSG. WEJDZCIE NA FB, WYSZUKAJCIE LUDZI CO TAM STUDIUJĄ LUB SKOŃCZYLI I ZAPYTAJCIE ICH ALBO PRZYJEDZCIE NA ZAJĘCIA ABY Z NAMI POROZMAWIAĆ.. Powodzenia.
  10/13/13
 • Robert

  A co ma jedno z drugim?
  10/12/13
 • Robert

  A co ma jedno z drugim?
  10/12/13
 • Do Roberta

  Po przeanalizowaniu postów widać, że pracownicy WSG obsesyjnie wtrącają do swoich postów problem pracy a może bardziej jej brak. To ciekawy problem socjologiczno psychologiczny, wydaje mi się, że wskazuje to na poważne zaburzenie osobowościowe. Człowiek, którego sensem życia jest praca musi być bardzo ograniczony, zdumiewać może fakt, ż tak nisko upadł. Pracuje się po to, aby żyć a nie żyje po to żeby pracować. Jedyni niewolnik żyje dla pracy.
  10/12/13
 • Do Jacek8876

  Potrafisz czytać ze zrozumieniem człowieku - niby studencie??! Przedstawiłem kilka postów niżej, treść maila od rzecznika praw studenta - przeczytaj sobie tego maila uważnie jeszcze raz lub kilka razy, bo chyba żeby coś załapać, potrzebujesz więcej czasu od przeciętnego człowieka.
  10/12/13
 • Do tego prostego człowieka.

  Słuchaj facet, zajmij się swoją rodziną jeśli ją masz. Nadal jesteś bez pracy i masz nadmiar czasu aby psuć opinie innym? Za obelgi w kierunku studentów i nazywania ich przękrętami można spotkać się w sądzie, wiesz? Idz spać! I pozdrów obserwatora. Robert-Student mechatroniki.
  10/12/13
 • Kolejny sukces

  400 głosów na tak w dwie godziny. Widać nagły zachwyt u miłośników WSG i przekrętów.
  10/11/13
 • PKA

  Kontrola była teraz na ekonomii, ale co z informatyką - nie ma żadnej informacji na temat wyników, a powinna być już dawno. Nie wróży to chyba nic dobrego??
  10/10/13
 • Jacek8876

  Mogłeś nie podpisywać umowy, gdzie było napisane, że trzeba zapłacić opłatę gradukacyjną ! Teraz to pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Ja podpisałem, wiem i nie żałuje. Sam się zgodziłem.
  10/9/13
 • do Samopomoc Studencka...

  Co z nielegalnie pobranymi opłatami "graduacyjnymi"? Czy droga sądowa, to jedyne wyjście z tej sytuacji?
  10/9/13
 • studentka

  Jestem tutaj już 5 rok jak wszędzie nie jest idealnie, ale w sumie jest ok. Wiadomo ludzie są różni wykładowcy, studenci też itp.. Wszystkich zadowolić się nie da, są tacy co interesuje ich tylko papier, inni chcą się czegoś nauczyć. Jak się poczyta inne fora wszystkie zawierają też negatywne wpisy wiadomo żale trzeba wylać Z tego co wiem podczas spotkania PKA ze studentami nie wniesiono uwag istotnych dla komisji, wg zasłyszanej opinii komisji nie ma podstaw do negatywnej oceny. Do tej pory tego typu info o ocenie pojawiało się na stronie WSG,więc trochę cierpliwości i będzie wiadomo Jak coś jest nie tak w tego typu szkole to na stronie ministerstwa pojawia się wpis np. zgoda warunkowa.
  10/9/13
 • samopomoc studencka

  Szanowni koledzy i koleżanki, obserwując to forum doszliśmy do wniosku, że to co dzieje się na tzw. uczelniach prywatnych pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też, my studenci prawa postanowiliśmy powołać stowarzyszenie, które niosłoby pomoc wszystkim niezadowolonym z przebiegu studiów studentom. Mamy dobre rozeznanie w funkcjonowaniu szkolnictwa wyższego uważamy, że przez dobry kontakt z MNiSW, Rzecznikiem Praw Studentów oraz władzami uczelni możemy pomóc Wam rozwiązać Wasze problemy. Robimy to anonimowo i bezinteresownie. Wszystkie swoje uwagi związane ze studiami możecie przesyłać do nas na adres na_wsg@wp.pl. Liczymy, że dzięki naszym działaniom uda się wyeliminować szereg nieprawidłowości, z jakim mamy do czynienia. Robimy to dla dobra Was, ale i całej braci akademickiej, nie dajmy się więcej „nabijać w butelkę”. Uczymy się po to, aby lepiej radzić sobie w życiu, skoro ci, co powinni nie są w stanie nam pomóc to zróbmy to sami.
  10/9/13
 • marcin

  witam,jestem na tej "pomylce" na ostatnim roku magisterki,powiem wam ze ta uczelnia to jakas porazka,studenta maja za nic(oczywiscie nie wszyscy),licza sie tylko pieniadze,pieniadze,pieniadze i nic pozatym,student dojezdza wiele km na egzamin a okazuje sie ze egzaminu nie ma bo wykladowcy brak i zapomnial poinformowac.cala kadra lacznie z wykladowcami bezczelna do szpiku kosci,pani w "sztabie" czesto podrozuje czasami nosi na ramieniu po 2 torebki markowych firm aby pokazac jaka jest modna,torebki kupila na wyjasdach,londyn,usa,sponsorowanych za nasze czesna;-)ja osobiscie mam wrazenie ze jestem dojony z kasy jak sie tylko da,poprawek specjalnie nie robia w terminach aby tylko wyciagnac dodatkowe 300zl od studenta,30studentow x 300zl latwo policzyc ile bonusu maja z semestru;-)kontakt z wykladowcami marny,jak twierdza to nie maja obowiazku sprawdzania poczty;-)nie wszyscy tacy sa ale to wyjatki... stanowczo odradzam ta szkole,zle bedziecie sie tam czuli i tyle,moje zdanie podzielaja wszyscy studenci,jak mozecie,szukajcie lepszej szkoly a nie bandy wyzyskiwaczy!
  10/8/13
 • Kasia

  No ale dlaczego Paweł mnie tak męczysz ???? Daj mi oddychać w końcu i nie podpisuj się jako "student" tylko bądz sobą!
  10/7/13
 • awswwskw

  @Kasia - mogłabyś napisać, jakie masz uwagi nt. WSG? Jeżeli nie chcesz pisać publicznie, to skontaktuję się z Tobą osobiście (np. na privie). W sobotę rzeczywiście na WSG (na ekonomii) miała wizytację komisja akredytacyjna, ale podczas spotkania ze studentami w budynku K nie roiło się od zastrzeżeń. Jeśli chodzi o słabości, to zwrócono uwagę na słabe zasoby w bibliotece, problemy z seminariami dyplomowi, z niektórymi wykładowcami (przy czym powiedziano też, że jeśli były jakieś poważne problemy z konkretnymi prowadzącymi, to byli oni zwalniani) i za wysokie czesne. Pracownicy (tak prowadzący zajęcia, jak i dziekanat czy Instytut Ekonomii) byli jednak mocno poruszeni i obawiali się tej wizytacji PKA, chociaż też (rzekomo) solidnie i długo się do niej przygotowywali. Ponoć są 3 opcje: zamknięcie kierunku, warunkowe przedłużenie na rok i przedłużenie na 6 lat (najlepsza). Czy ktoś się orientuje, kiedy PKA wyda decyzję i czy opublikuje jakieś wnioski pokontrolne (a może nie będą one dostępne publicznie)? Bardzo proszę o jakieś w miarę merytoryczne odpowiedzi PS @Student - z Tobą również chciałbym się w jakiś sposób skontaktować
  10/7/13
 • meg

  czy ktos zaczyna zaocznie w tym roku? ja ide na energetyke odnawialna.
  10/2/13
 • Kasia

  Wiecej dodam. Po pazdziernikowej komisji z PAK ide odwolac wesele Pawel. Mam dosc gotowania Ci obiadow ,gdy Ty siedzisz i pijesz piwo przed tv! To koniec!
  10/1/13
 • Ja już się zdecydowałam

  Pozbieram sobie wszystkie moje uwagi i przekaże je na najbliższej kontroli z PKA, dostaliśmy informację, że taka odbędzie się 5 października i mamy mieć spotkanie z jej przedstawicielami. Nie będę ukrywała, powiem jak jest może w ten sposób uratuję kogoś przed złym wyborem. Każdy ma moralny obowiązek reagować na zło. Kasia
  9/30/13
 • czyli:

  potwierdza się, że to zgraja naciągaczy
  9/30/13
 • Student.

  Dodam jeszcze, że w samym FOS'ie potraktowano nas bardzo lekceważąco, wręcz arogancko. Panie nas obsługujące, odpowiadając na nasze wątpliwości, uśmiechały się ironicznie, choć nie miały zielonego pojęcia (bądź udawały) o przepisach prawa i obowiązującej ustawie. Żałosny to był spektakl...
  9/28/13
 • Student.

  Poniżej treść maila z biura prawnego PSRP: "W odpowiedzi na Pana wiadomość pragnę przedstawić, że zgodnie z art. 99a ustawy z 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym „Uczelnia nie pobiera opłat za rejestrację na kolejny semestr lub rok studiów, egzaminy, w tym egzamin poprawkowy, egzamin komisyjny, egzamin dyplomowy, wydanie dziennika praktyk zawodowych, złożenie i ocenę pracy dyplomowej oraz wydanie suplementu do dyplomu.” Przepis ten wszedł w życie 1 stycznia 2012 r. i od tego dnia uczelnie nie mogą pobierać opłat za wymienione w nim usługi, nawet jeśli wynika to wprost z umowy, którą uczelnie podpisywały ze studentami, niezależne od tego kiedy student rozpoczął kształcenie. Stanowisko Parlamentu Studentów RP w zakresie zastosowania art. 99a od momentu jego wejścia w życie jest niezmienne – uczelnie wyższe nie mogą pobierać opłat wskazanych w ww. przepisie niezależnie od daty zawarcia umowy ze studentami (przed wejściem w życie art. 99a lub po tej dacie). Dla zastosowania ww. zakazu znaczenie ma bowiem nie termin zawarcia umowy, a termin dokonania zapłaty. Ponadto należy wskazać, że udział w uroczystości akademickiej nie może być studentowi/absolwentowi narzucony, zatem wymaganie "opłaty graduacyjnej" jest również niezgodne z prawem."
  9/28/13
 • Student.

  Zacznę od tego co według mnie jest podejrzane - otóż, wspominająć wcześniej o dodatkowych, ukrytych wcześniej opłatach, w tym opłacie graduacyjnej (300zł. o zgrozo!!), którą tłumaczono przeznaczeniem na organizacje uroczystości rozdania dyplomów, księgi pamiątkowej itp. bzdetów). Każde z nas otrzymało wniosek "o zwolnienie z opłaty", z racji faktu, iż opłata taka z natury rzeczy jest opłatą DOBROWOLNĄ, gdyż udział w uroczystości nie może być narzucany przez uczelnię absolwentowi. Wypełnione wnioski złożyliśmy w biurze FOS, wtedy właśnie poinformowano nas, że decyzja w sprawie przyjęcia, bądź nie wniosków rozpatrzona zostanie w przeciągu dwóch tygodni. Po dwóch tygodniach, a nawet dłużej zmuszeni byliśmy osobiście pofatygować się do biura FOS'u, gdyż nie raczono poinformować nas na ISAPS'ie o decyzji. Tam dowiedzieliśmy się, iż nasze wnioski zostały rozpatrzone NEGATYWNIE - z pominięciem racjonalnego wytłumaczenia. W tej sprawie kontaktowałem się ja i nie tylko ja z rzecznikiem praw studenta przy parlamencie studentów RP. Dowiedziałem się stamtąd , iż najlepszą i jedyną drogą przemówienia do uczelni jest droga SĄDOWA, gdyż cytuję: " Do Uczelni zostało wystosowane pismo w tej sprawie, jednakże przypuszczam że odpowiedź będzie wymijająca." :/
  9/28/13
 • Damian

  Ale masz fantazje czlowieku. Widocznie Tobie placa za robienie syfu. Ja jestem w stanie spotkac sie z Toba face to face, podac fb czy cokolwiek. Zfryz zeby bo nikt Twoich wypocin tu nie slucha.
  9/27/13
 • do nie ma Damiana

  Co myślisz, że zatrudniają na nocki
  9/27/13
 • Agata

  Złe trzeba pokazywać, ale jeżeli jeden promotor jest zły to nie znaczy, że całe WSG jest złe.
  9/27/13
 • nie ma Damiana

  To osoba pod którą podszywa się etatowy pracownik, komu chciałoby się po nocach wysiadywać na tym forum. Ale zgadzam się trzeba pokazywać to co złe, bo dzięki temu uchroni się ludzi przed oszustwem,
  9/27/13
 • Agata

  Do studenta, zgadzam się Damianem podaj nazwisko promotora. Jak się boisz to zrób to po obronie. Myśle, że warto żeby krytyczne uwagi docierały na WSG, proponuje coś im wysmarować używając nazwisk, żeby mogli zweryfikować osoby dzialające w ten sposób też bym była wkurzona
  9/27/13
 • Damian.

  Tak samo w Toruniu nie spotkałem się z czymś takim jak wydzieranie kasy od ludzi. Nie raz ludzie poprawiali matme po 3-4 razy i dostawali wiadomośći na Isaps o terminie popraw(przypomnienie) itp. A WSG mogło by tego nie robić i zbierać plony z poprawek. Jestem aktualnie na 3 roku mechatroniki i jeszcze nic mi tu nie podpadło. Ale aż wierzyć mi się nie chce aby była taka przepraść między Toruniem, a Bydgoszczą...przeciez uczelnia ta sama. Co do czesnego to nie będę narzekał bo sam się na to zgodziłem. Po co czytać anonimy w internecie? Jak można przyjechać i zapytać studentów jak jest. Pozdrawiam.
  9/27/13
 • Damian do Student

  Może niepotrzebnie na Ciebie naskoczyłem bo byłem przekonany, że znowu to tamta osoba, która od 3 miesięcy dzień w dzień atakuje WSG. I dba o jej ocenę aby była najniższa. Jesli nie jesteś tamtą osobą to Cię przepraszam. Ale...skoro promotor zawinił to czemu nie obsmarujesz promotora tutaj aby go ludzie unikali, albo danego wydziału? Tylko wjeżdzasz na całą WSG? Psujesz ludziom opinie, a są tutaj też ci bardziej ambitni. Ja studiuję w Toruniu i nie chcę abyś całą uczelnię rysował negatywnie bo w tym momencie obrażasz też mnie i całą resztę ludzi bo potem inni będą postrzegać nas jako tą "klikę" jak to Ty nazwałeś. Mniej emocji .
  9/27/13
 • Student.

  Agata - czy według ciebie normalną jest sytuacja, gdy promotor potrafi milczeć miesiąc, lub też kilka dni przed końcem terminu złożenia dokumentów (tyczy się to szczególnie seminarzystów, którzy planują kontynuować studia na magisterce)? Czy w porządku jest gdy seminarzyści poprawiają pracę dwudziesty raz z rzędu, a gdy nie ma się już czego przyczepić, to wynajduje się brak kropki w przypisie? Czy rola promotora polega na byciu pomocnym czy uciążliwym?...kto pisze te prace - promotorzy, czy też my - studenci? Kilka moich koleżanek, zmieniało kilkukrotnie temat pracy, ponieważ musiał on odpowiadać przede wszystkim promotorowi. WSZYSTKO pod dyktando promotora - chyba nie o to chodzi w tym wszystkim, prawda?
  9/27/13
 • Agata

  W mojej grupie jest 28 osób,znam ich opinie ale większość nie chce wchodzić w takie licytowania, ale z tego co wiem większość kontynuuje studia na magisterce
  9/27/13
 • Student.

  Do Agata - nie, to trwa od STYCZNIA! "Nikt z nich nie podziela negatywnych wpisów tego forum" - a ilu, to masz ludzi w swojej grupie, a ilu wypowiedziało się na forum? Co to w ogóle za podejście, żeby każdej negatywnej opinii nadawać miano zemsty?!! Dziwne rozumowanie. Ewidentnie w tej placówce dzieje się coś podejrzanego i spora część studentów to dostrzega...
  9/26/13
 • Student.

  Damianie z TORUNIA , nie odnoś się do moich wypowiedzi/opinii, które dotyczą placówki w Bydgoszczy, ponieważ nie masz z nią styczności i nie wiesz co się dzieje wewnątrz.. Ja studiuję w Bydgoszczy - ty w Toruniu i na tym zakończmy.
  9/26/13
 • Student.

  Damianie z TORUNIA , nie odnoś się do moich wypowiedzi/opinii, które dotyczą placówki w Bydgoszczy, ponieważ nie masz z nią styczności i nie wiesz co się dzieje wewnątrz.. Ja studiuję w Bydgoszczy - ty w Toruniu i na tym zakończmy.
  9/26/13
 • Agata

  Większej bzdury nie slyszałam, jak ktoś może twierdzić, że promotor specjalnie opóźnia przyjęcie pracy. Może jeszcze powiesz, że trwa to od czerwca. Ja się broniłam w lipcu ludzie z mojej grupy właśnie są przed obroną. Nikt z nich nie podziela negatywnych wpisów tego forum. WSG ewidentnie komuś się narazilo stąd te negatywy.
  9/26/13
 • Damian

  "Spadaj z tego forum...". Poziom studencki i wiarygodny widze:)Nie jestem z zadnej kliki. Jestem studentem mechatroniki z Torunia. Mozesz to zobaczyc po wczesniejszych moich wypowiedziach. Bronie swojej uczelni dlatego bo ani ja ani moi znajomi nie mieli takich problemow jak Ty tu opisujesz. I nawet Ci ludzie z fb, z ktorymi pisalem sa w szoku. Moze Ci cos nie poszlo i teraz sie mscisz.
  9/26/13
 • Student.

  Damian - spadaj z tego forum!!! Należysz zapewne do tej kliki, dlatego też nikt nie będzie tutaj szanował twojego stanowiska.
  9/26/13
 • damian

  Ooo i juz jakis Andrzej sie pojawil i sypie tu zlotymi myslami. Nie ma to jak odpisywac samemu sobie. Dlugo Cie nie bylo. Urlop miales??
  9/26/13
 • Student.

  Do Andrzej - dziękuję za informację. Dobrze wiedzieć takie rzeczy. Warto też ostrzec kolejnych potencjalnych studentów przed "tą firmą".
  9/26/13
 • Andrzej

  Spiritus movens - jest 2-3 osobowe, ale nie ma tam na pewno żadnego nauczyciela akademickiego, oni są w podobnej sytuacji jak studenci, są zastraszenie i często bez alternatywy. To cały majstersztyk żeby tak wszystkich spacyfikować.
  9/26/13
 • Student.

  " ...nad tym aby wyciągnąć kasę myśli na WSG wyspecjalizowana grupa." Ludzie z mojego kierunku już się domyślili, że ktoś "z góry" musi maczać w tym palce. Tylko pytanie, czy wykładowcy też czerpią jakieś profity z racji tych działań...? Jeśli tak, to według mnie , nie zasługują na miana wykładowców.
  9/26/13
 • Zaróbmy jeszcze więcej - hasło WSG

  No cóż daliście się naciągnąć na piękne słówka i obietnice, ale musicie wiedzieć, że nad tym aby wyciągnąć kasę myśli na WSG wyspecjalizowana grupa. Pisanię pracy dyplomowej, już ktoś tu kiedyś pisał, zostało tak zorganizowane żeby jak najmniej ludzi napisało ją w terminie, przecież promotorzy w większości nie mają zaplanowanych zajęć seminaryjnych z dyplomantami (seminarium prowadzone jest w formie wykładu dla kilku kierunków jednocześnie), mogą tylko spotykać się z nimi na konsultacjach, zatem nie mają "narzędzi" na motywowanie dyplomantów do szybkiego zakończenia pisania pracy. Jedyna motywacja to świadomość, że trzeba zapłacić żeby przedłużyć czas oddania pracy.
  9/26/13
 • Student.

  " Jestes studentem wsg i robisz w swoje gniazdo? To tez wydaje mi sie dziwne." Zgodnie z Twoim tokiem myślenia - kiedy dzieje się źle, trzeba stwarzać pozory szczęścia...gęba na kłódkę i niech mną pomiatają - gratuluję postawy życiowej!!! To nie moje gniazdo, mnie i nikogo z mojej grupy na pewno tam już nie zobaczą.
  9/26/13
 • Student.

  Człowieku - NIE TYLKO MÓJ PROMOTOR! Mam wymieniać nazwiskami po kolei?...no problem. Ja należę właśnie do takiej zamkniętej grupy i napiszę Tobie tak: nie ma wśród Nas, ani jednej osoby wyrażającej się pochlebnie na temat uczelni. Jeżeli sądzisz, że któryś z obecnych studentów napisze Tobie (nie znając CIebie/nie wiedząc kim jesteś) jak jest naprawdę, to chyba śnisz. P.s. Pomyśl teraz, z jakiego powodu owe grupy są grupami zamkniętymi...
  9/26/13
 • Damian

  I jeszcze Ci powiem, ze wejsc w zamknieta grupe studentow sie nie da bez zaproszenia z ich strony. A takie grupy sa najczesciej prywatne. Ja rozmawialem z ludzmi piszac normalne wiadomosci priv.
  9/26/13
 • Damian

  Jakbys czytal ze zrozumieniem to bys wiedzial o co mi chodzi. Nikt ze studentow nie pisal mi o tym gdy zapytalem. Moze Twoj promotor taki jest. Jestes studentem wsg i robisz w swoje gniazdo? To tez wydaje mi sie dziwne.
  9/26/13
 • Student

  Damian-toruń, ty chyba nie rozumujesz logicznie...odnośnie kwestii przedłużenia terminu składania dokumentów - oto oryginał wiadomości podanej na isaps: " Szanowni Państwo, Przypominamy, że bezpłatny termin złożenia dokumentów do obrony upływa 30.09.2013r. Ponieważ 30 września przypada na dzień, w którym nie ma obsługi studentów w Dziekanacie (poniedziałek), termin zostaje przesunięty na 1 października (wtorek). Po tym terminie istnieje możliwość płatnego przedłużenia do dnia 20.11.2013 - koszt 250,00 zł. Kolejny, a zarazem ostatni termin przedłużenia tj. 20.01.2014 wiąże się z kolejną opłatą w wysokości 500,00 zł." TYLKO, ŻE MY TE 250 złotych ZAPŁACIMY ZA NIEUDOLNOŚĆ I BEZCZELNOŚĆ PROMOTORÓW!!! Akceptacja pracy przez promotora jest niezbędna.
  9/26/13
 • Damian-Torun

  No napisalem przeciez dlaczego tak uwazam. Tylko jeden czlowiek z ktorym pisalem na te 20 osob to narzekal. A tutaj ciagle ta sama jedna osoba brala udzial w robieniu zamieszania. W dodatku codzien pilnuje aby WSG Bydgoszcz mialo najnizsza ocene ze wszystkich uczelni w kuj-pom. Idzie to sprawdzic jak sie czesciej tu zaglada.
  9/26/13
 • Student

  Do Damian-toruń: skąd wniosek, że to prowokacja??!! Wystarczyłoby wejść w pierwszą lepszą zamkniętą grupę studentów danego kierunku wsg na facebooku, żeby się przekonać, co się wyprawia i jaki bajzel panuje na tej uczelni.
  9/26/13
 • Damian-Toruń

  Kolejna marna prowokacja. Pierwsze pytanie o bezpłatną mechatronikę...paranoja...zadzwoń do dziekanatu i zapytaj, a nie pytasz tutaj. Druga sprawa to taka, że dręczyło mnie to, że w Bydgoszczy jest taki syf i postanowiłem to sprawdzić jak to jest. Otworzyłem FB, znalazłem ludzi co studiowali, studiują bądz są absolwentami. Nikt nic o zatwierdzeniu prac przez promotorów nie wspomniał(sam dziś dostałem wiadomość na Isapsie, że temin oddania prac zostaje wydłużony, a jak nie to wtedy jest opłata...a mogli tego nie pisaćm jeśli chcieli naciągnąć na kasę), o poziomie różnie było. Dla jednych ciekawie, dla innych lekko, zależy jaki kierunek. TiR czy jakiś podobny kierunek na UMK to też banał. Fakt faktem, że ludzie narzekali na wysokie czesne. Nawet absolwenci nie narzekali na pracę. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to zrobisz to nawet w domu. Do każdego kandydata. NIE SZUKAJ OPINII TAK NA NECIE JAK NA TEJ STRONIE BO TU JEST NAGONKA NA WSG. WEJDZ NA FB, WYSZUKAJ LUDZI CO TAM STUDIUJĄ LUB SKOŃCZYLI I ZAPYTAJ ICH. Na około 20 ludzi to tylko jedna żałowała, że podjęła tam naukę. Powodzenia.
  9/26/13
 • Chciałabym wycofać swoje dokumenty!

  Proszę o pomoc, niestety nabrałam się na ofertę WSG, jestem po pierwszym roku fizjoterapii, niestety NIE JESTEM ZADOWOLONA, słaby poziom, musze jeździć na zajęcia po różnych miastach. Dowiadywałam się jakie mam szanse na przeniesienie na inną uczelnię. Na UMK nie chcą mnie przyjąć bo jak twierdzą, to na czym jestem to nie są studia medyczne. Mogę poddać się rekrutacji od I roku. Ten kierunek na WSG jest bardzo drogi, szkoda mi stracić kasy, czy ktoś może mi pomóc jak ten problem rozwiązać. Kasia
  9/26/13
 • Student tuż przed obroną.

  Absolutnie NIE polecam! Panuje tam totalny chaos. Jestem tuż przed obroną licencjata, a promotorzy lecą sobie w kulki opóźniając proces zatwierdzenia prac, za co trzeba będzie uiścić na koncie uczelni 250 zł.!!!! Studia na marnym poziomie, wydana masa pieniędzy na czesne i te ich wszelkie dodatkowe opłaty...np. opłata graduacyjna (300zł.), o której już ktoś tutaj wspominał. To jest po prostu korporacja, a nie wyższa uczelnia!!!!
  9/25/13
 • Kolejna ściema

  Tylko ostatni semestr jest jeszcze bezpłatny, miałem tam kolegę ale zrezygnował, mówił że co innego pokazywali mu na początku. jak zaczynał a co innego było realizowane w praktyce. Powiedział też, że został oszukany dlatego zrezygnował. Jeszcze straszyli go że będzie musiał coś tam płacić. Podobno na tym wniosku WSG dobrze się obłowiło.
  9/24/13
 • są bezpłatne w ramach projaktu

  jak wyżej
  9/24/13
 • do kandydata

  nie ma tam studiów bezpłatnych na mechatronice
  9/24/13
 • Zgody

  Sprawdzałam w ministerstwie WSG nie ma negatywnych ocen
  9/23/13
 • kandydat

  Witam, Na wsg podobno jest mechatronika finansowana z projektu czy warto tam isc ? Rozmawialem ze studentem 4 roku chwalil sobie ten projekt studia sa za free, co o tym sadzicie ?
  9/23/13
 • Proszę o pomoc

  Jak to jest, słyszałem że informatyka na WSG dostała negatywną ocenę a inżynierii bezpieczeństwa tam w ogóle nie ma. Na regionalnej TV cały czas promują te kierunki, czy ktoś wie o co tutaj chodzi i czy jak np. zdecyduję się na inżynierię bezpieczeństwa to nie będę miał parę tysięcy w plecy?
  9/23/13
 • O szkołach wyższych i WSG

  Witam wszystkich tu rozpisujących się. Nie chcę się odnośić do poniższej wojenki na półsłówka, ponieważ nie wnosi ona nic dla ludzi chcących dostać się na studia. Chcę zwrócić uwagę na kilka faktów: 1. W Polsce nadprodukuje się studentów, jednocześnie zaniżając poziom. Dotyczy to zresztą całego systemu edukacji. Dotyczy to głównie kierunków humanistycznych, ale nie tylko. Zresztą sama matura, z limitem 30% jest czymś śmiesznym. Nadprodukcją zajmują się wszystkie uczelnie od najbardziej renomowanych, po te najmniej znaczące. 2. Szkoła ma stwarzać warunki do nauki, za studenta jednak się ona nie nauczy. Na UJ też są ludzie, którzy się ślizgają. 3. Błędne jest też powszechne pojęcie co do roli szkół wyższych. Do większości wykonywanych zawodów wystarczyłoby porządne wykształcenie średnie zawodowe (technikum). Niestety powstał system, który przynosi grupie ludzi zarobki, politykom obniża słupki bezrobotnych, ale jest katastrofalne dla przyszłej gospodarki kraju, czy młodej części polskiego społeczeństwa. Z mojego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że to, co w Polsce robi wielu inżynierów, w takich Niemczech wykonują technicy. Zadaniem uniwersytetów, akademii, politechnik jest prowadzenie badań naukowych i kształcenie przyszłych naukowców oraz najwyżej wykwalifikowanych specjalistów, którzy np. projektują nowe rozwiązania dla przemysłu, a nie nadzorują pracę kilku robotników na budowie. 4. Z rozmów o WSG z pracownikami i znajomymi co tam studiowali, usłyszałem głównie, że szkoła jest nastawiona na zysk i nie szanuje nadmiernie pracowników, jest przez to duża rotacja. Studenci w sporej części niezbyt rozgarnięci należą do grupy tych, co nie powinni w ogóle iść na studia, choć nie można tak powiedzieć o wszystkich. Szkoła też ma podobno dobre układy z Urzędem Miasta. Generalnie warunki do nauki są podobno względnie dobre i jak ktoś chce, na pewno coś dla siebie wyniesie. Państwowe uczelnie w Bydgoszczy do wybitnych też nie należą i poziomem niektóre prywatne uczelnie (choć niekoniecznie z kujawsko-pomorskiego) je przewyższają. 5. Co do opinii o kierunkach: fizjoterapię – po opinii brata wykształconego i pracującego w tym zawodzie – mogę odradzić na bydgoskich uczelniach prywatnych (w tym WSG). Turystyka, rekreacja, geografia o takiej specjalności – kierunek który generalnie jest jakimś wytrychem. Ze znajomych pracujących w tej branży wiem, że UKW ma bardzo niski poziom, WSG dzięki doświadczeniu (wyrosła z branży) wydaje się lepsza. Mechatronika na WSG jest relatywnie nowa, ale podobnie na UKW, czy AiR na UMK, więc nie spodziewam się dużego rozdźwięku w poziomie. Taka Politechnika Poznańska jest zdecydowanie lepsza w tych kierunkach i to mogę podeprzeć doświadczeniem własnym. Mam nadzieję, że ten elaborat kilku osobom pomoże. Pozdrawiam!
  9/16/13
 • jojo

  no nieee, tak źle chyba nie jest?
  9/14/13
 • xxxxx

  Aż dziw bierze, że takiemu zasłużonemu komuniście zechciało się w takim szambie mieszać.
  9/12/13
 • xxxx

  Czy to nie lepiej ocenić jego pracę w trakcie niż atakować przed?
  9/12/13
 • Dobre

  Jak ktoś taki może być rektorem? Magister bez żadnego dorobku, no chyba, że pracę w banku można nazwać dorobkiem naukowym..
  9/11/13
 • IIiM to faktycznie porażka

  Chyba pod względem organizacyjnym najgorsza komórka WSG. Skłócone towarzystwo, olewające podejście do studentów, totalny rozkład, dwa rozłożone kierunki, zmarnowane perspektywy.
  8/30/13
 • Lola

  ekonomia Jak chodziłam na zajęcia to nie miałam problemu z zaliczeniem . ale niestety miałam problemy zdrowotne, spotkałam się z wyrozumiałością wykładowców, dodatkowe konsultacje i terminy zaliczeń czy egzaminów, zajęcia prowadzą praktycy są też przedmioty nudne i zbędne ale to jak wszędzie. Były też zajęcia zdalne ale to mi pasowało wykład przez internet który można odtworzyć o dowolnej porze.
  8/27/13
 • MW

  Plusy: -miłe, zorientowane dziewczyny w dziekanacie -ładny kampus, na który można wyjść podczas przerw, popatrzeć na Brdę albo dziewczyny, których akurat na wsg nie brakuje -sympatyczni wykładowcy (z wyjątkami-gburami) Minusy: -w instytucie informatyki klasyczna spychologia - nikt nic nie wie i odsyła do kolegi -seminarium właściwie nie było a jak było to z mało zorientowaną osobą (nie promotorem) - promotor został zwolniony czy odszedł i zostałem właściwie na lodzie, bardzo długo czekałem na wyjaśnienie i rozwiązanie sprawy - widać że zajęcia w końcówce robione raczej na szybko i byle jak - 8 godzinne zajęcia z ważnych przedmiotów, które normalnie powinny mieć min. 24, za to przedmioty niepotrzebne inżynierowi
  8/26/13
 • kolega absolwent

  Nie wiem jak jest w Toruniu, jednak co do Bydgoszczy sytuacja wygląda tak: negatywy - czesne jest relatywnie wysokie, najwyższe w regionie, tabela opłat jest tak skonstruowana, aby była nieczytelna - pojawia się wiele różnych dodatkowych opłat o których dowiaduje się człowiek po czasie, tym bardziej że często w te dodatkowe koszty jest się wymanewrowywanym - wymiar godzinowy zajęć przeprowadzonych faktycznie, różni się znacznie od tego, co jest podawane w dokumentacji studenta - duża część zajęć to zajęcia bez prowadzącego niektóre wręcz kuriozalne np. seminarium co skutkuje bardzo słabym poziomem prac dyplomowych, oraz niskim wskaźnikiem ukończenie nauki w czasie (trzeba powtarzać semestr albo rok a to dodatkowe koszty) - bardzo mało zajęć praktycznych, nawet ćwiczenia prowadzone są w formie prezentacji multimedialnej, na której pokazuje się jak wygląda sprzęt albo praca na nim, który powinien poznać praktycznie student podczas studiów. - bałagan organizacyjny szczególnie w przypadku łączenia zajęć pomiędzy kierunkami jak i latami studiów, jak można łączyć zajęcia z przedmiotu wynikającego z kontynuacji kształcenia z I i III semestrem, studenci z I semestru wyłączają się bo nie wiedzą o co chodzi - wprowadzanie w miejsce przedmiotów wynikających ze standardów kształcenia przedmiotów, które realizowane są w ramach różnych projektów, jakieś warsztaty, gry zamiast matematyki, fizyki, itp. - brak odpowiedniej kadry, zajęcia prowadzą często przypadkowi ludzie (np. niby po angielsku, ale tak na prawdę to niezrozumiały bełkot, dobrze, że tylko 2 godzin, tyle że w karcie wpisane jest 30) - zdarzają się wulgarne odzywki nauczyciela do studenta - niedopracowany system informatyczny, co skutkuje, że znikają oceny z tzw. indeksu elektronicznego pozytywy: - niski poziom, małe wymagania - miła obsługa w dziekanacie, czego nie można powiedzieć o niektórych instytutach - wszystko ma swój koniec
  8/26/13
 • Damian

  Witam. Na stronie polon cały czas widnieje pozwolenie na informatyke więc chyba jest. Ale nie mam pewności. Ja studiuje mechatronikę w Toruniu i jestem po 1 roku dopiero.Aby było krócej wypiszę najpier plusy: -Podejście do studenta, zawsze otrzymałem pomoc, nawet po zajęciach od prowadzącego -Wyrozumiałość wykładowców bo ludzie na niestacjonarnych pracują, mają rodziny i nie zawsze da radę coś zaliczyć na 1 terminie. -Możliwość rozwoju przez rózne kursy np autoCAD -Godziny zajęć bo nie ogarnąłbym chodzić w piątki jeszcze. Ktoś coś pisał, że kosztem tego są zajęcia wirutalne i wyrwane z kosmosu ale ja tam zaliczłem w internecie tylko ekonomie i selftesty z angielskiego. Także uważam, że nic wartościowego nie straciłem. Minusy: -Dość wysokie czesne chociaż od tego roku spadło o 50 zł na miesiąc. -Troche mała pracownia mechatroniczna ale Toruń ruszył 2 lata temu to co się dziwić. Ogólnie nic więcej specjalnego nie zauważyłem na plus czy na minus. Mnie się tu podoba. Wiadomo polibuda to to nie jest ale jak będziesz chciał to sam będziesz się uczył, a uczelnia ma Ci tylko w tym pomóc. Taka rola inżyniera. Długo zastanawiałem się czy napisać swój komentarz bo zaraz zacznie się pewnie wojna na nowo ale postanowiłem się wypowiedzieć dla zainteresowanych. Pozdrawiam normalnych.
  8/26/13
 • wasze opinie sa istotne !!!

  skoncentrujcie sie na tym, ze innych interesuja Wasze opinie o WSG, tylko o wylacznie ważne jest to, co napiszecie o studiach w tej uczelni, o zajeciach, o wykladowcach, o programie, o specjalizacjach, o organizacji, o cenach, o obronach, o samych studentach, dajcie sobie spokoj z dyskusjami o tym, ze ktos obniza, a ktos podwyższa, tylko po prostu napiszcie, na jakim kierunku studdiujecie i jak wygladaja studia w WSG
  8/25/13
 • Informatyka

  Czy to prawda, że WSG ma zawieszone prawo do kształcenia na kierunku informatyka?
  8/25/13
 • Roman.K

  Panowie! Proszę was o spokój. Zachowajcie klase studencką i nie rzucajcie się obelgami. Każdy wybiera uczelnie jaka mu pasuje. To niekoniecznie weryfikuje wiedze. Znam pare osób co po Wyższej Szkole Gospodarki poszli na Politechnikę i ją skończyli i zarazem znam paru takich co byli głąbami przed studiami jak i po. Tylko od człowieka zależy co będzie potrafił. Pozdrawiam serdecznie.
  8/25/13
 • Parkomaty przy k1

  Czy to jakaś nowa forma zarabiania? Przesyt formy nad treścią.
  8/25/13
 • davio

  I jeszcze jedno. Dlaczego sądzisz, ze rozpaczliwie podwyższyć ocenę? A nie napiszesz, że rozpaczliwie zaniżyć ocenę ktoś chce? Widać, że na siłe bronisz tamtej osoby(albo sam siebie) podejrzenia są jasne. Jak nie ma tego co zaniża ocenę to nie ma też obserwatora:)Jest spokój cały dzień. Gdy ocena spada, pojawiają się komentarze negatywne i zaraz jest obserwator:)Dziś nawet koło 20 chciałem dla jaj napisać gdzie jest obserwator, bum, 2 godzinki i sam napisałes:)
  8/25/13
 • davio

  A Ty jakbyś reagował jakby ktoś oczerniał codzień Twoją uczelnię? Zapewne tak samo. Masz rację, Colombo nie zostanę, a Ty co najwyżej socjologiem:)Cześć
  8/25/13
 • do autora z 2013-08-24 23:13:28

  twoja logika mnie przeraża :). Colombo to Ty nie zostaniesz. obserwator
  8/25/13
 • do Davio

  piszę to co widzę, a zaglądam tu bo mnie to ciekawi z socjologicznego punktu widzenia. Chociażby właśnie nagła mobilizacja osób/osoby które starają się rozpaczliwie podwyższyć ocenę. Ponad setka głosów dziennie wygląda dość podejrzanie. Nie zaprzeczam, że wcześniej ktoś musiał stawiać sporo jedynek co też można było zauważyć. Cały ten cyrk dość mnie bawi - zwłaszcza ruszenie szturmem obrońców WSG na osoby, które piszą cokolwiek negatywnego, No proszę: jak pozytyw to widać pisze to wiele osób, a jak negatyw to znaczy, że to pisze jedna osoba. Ktoś kto tak uważa jest łagodnie mówiąc co najmniej naiwny. Pozdrawiam. Obserwator.
  8/25/13
 • davio

  Ogromna aktywność głosowania i dawania 10 powiadasz? A skąd wiesz jaka ta aktywność była? Musiałeś tu wejść nie dalej jak 3 miesiące temu bo średnia uczelni była 6,2 chyba. A potem w ciągu 3 dni była już 1.9 . Czemu nie wspomnisz o tym co ciąglę ją minusuje tylko czepiasz się, że średnia wzrosła ?
  8/25/13
 • davio

  Jeżeli nie byłoby 10 to byłoby 9,9 . Z tą 10 to taka metafora. Ale powracając do tematu skoro niby my studenci dajemy 10 same to czemu nie ma średniej w granicach nawet 9?
  8/25/13
 • davio

  Kosmos :OOOO Przy milnionie głosów nie byłoby średniej 10 :D Człowieku proszę Cię nie poniżaj się aż tak bardzo....naprawde.
  8/25/13
 • do służby dyżurnej WSG

  Nawet jeśli milion głosów z 10 wpiszecie to średnia nigdy nie będzie 10, ponieważ już ktoś ocenił na mniej niż 10. Ale faktycznie ta ogromna aktywność w głosowaniu na 10 kompromituje szkołę. Tak jak sposób narracji jaką prowadzicie. Pamiętajcie, że obrażając innych wystawiacie sobie (WSG) negatywną ocenę.
  8/25/13
 • Jedno jest pewne

  Właściciele szkoły to czytają więc studenci mają okazję pisać tutaj swoje uwagi, które zapewne wpłyną na poprawę warunków studiowania, Zatem zachęcam do pisania tych negatywnych i pozytywnych uwag z którymi zetknęliście się w tej szkole. Piszcie co powinno być zmienione co się wam nie podoba. Piszcie też o tych pozytywnych waszym zdaniem przypadkach.
  8/25/13
 • Do obserwatora, i jego innych wcieleń:D

  Dowody na to, że Ty to jedna osoba dla innych studentów lub kandydatów. Raz: Ciąglę piszesz badzo chaotycznie. Nie odpowiadasz rzeczowo na pytania, wklejasz jakiekolwiek linki nie myśląc czy to ma znaczenie, Twoj negatyw musi być na 1 miejscu aby rzucał się w oczy inaczej nie ustępujesz rozowie, interesuje Cię srednia ocena WSG codziennie , ale skoro według Ciebie my dajemy dziesiątki codzień to dlaczego nie ma średniej 10? Wyrzucasz brudy studentom i odradzasz uczelnie, a nawet nie umiesz się przedstawić, opisać rzeczowo sytuacji. Zawsze mozemy się spotkać i porozmawiać oko w oko. Powiesz na żywo co Cię boli. A spotkać się nie spotkasz bo jesteś internetowym kapciem, mało męskim stworzeniem:)Czepiasz się opłat, które są związane z WSG, ale jakbyś czytał umowę to nic nie powinno Cię zaskoczyć podczas trwania nauki. Ale skoro nie odpowiadasz na pytania sensownie i nie czytałeś umowy to może....Ty w ogóle nie umiesz czytać?
  8/25/13
 • Do obserwatora

  No właśnie mamy problem kolego bo nie dość, że zatruwasz nam życie to jeszcze bardzoooooooooooooo cieniutko u Ciebie z matmą:)Skoro głosów jest 3181 , a średnia tylko 4,6 to ponad połowa musi być na 1:)Nie prawda? Ale Ty cały czas uważasz, że dajemy 10. No i kolejna sprawa to taka, że ciągle tu zaglądasz, ciekawe czemu.
  8/25/13
 • Obserwator

  Gadu gadu i ocena wzrosła do 4,6 , mróweczki wzięły się do pracy: kolejne sto parę głosów w jeden dzień. Niedługo głosów będzie więcej niż studentów :)).
  8/25/13
 • PawełD

  Piszę takim językiem aby taki tłumok jak ty mógł zrozumieć mój przekaz, i aby nie musiał zgadywać co autor miał na myśli. Co do WSG to nikogo nie oczerniam. Uważam że osoba która chce oczernić uczelnię ma nieźle w głowie przestawione. Siedzieć i pisać ciągle pod innym nickiem albo zbijać ocenę po 200 razy dziennie. Wygląda to jak akt desperacji. Uważam że każdy kto ma w głowie normalnie poukładane nie będzie się kierował twoimi postami. Pozdrawiam Paweł P.s ja swoją maturę zdałem, a w mojej szkole ktoś tak ograniczony jak ty nie zdałby pierwszego roku.
  8/24/13
 • xxxx

  No pewnie. Więcej daj wykrzykników aby Twoje komentarze były bardziej zauważalne i zawsze na 1 miejscu. Pozdrów obserwatora:)
  8/23/13
 • !!!

  Kultura dyskusji bije po oczach, poziom zaiste akademicki, na miarę szkoły oczywiści.
  8/23/13
 • xxxx

  No widzisz. Nie wybrałbyś jak sam ją minusujesz kretynie.
  8/23/13
 • Ponad 3000 głosów i taki kiepski wynik!!!

  To bardzo dziwne, ale daje wiele do myślenie. Nigdy nie wybrałabym takiej szkoły.
  8/23/13
 • Moja subiektywna ocena

  Biorąc pod uwagę funkcjonujące w Bydgoszczy prywatne szkoły wyższe uważam, że najlepszą jest bankówka, później kpsw, bsw, wsnz, wsg i na końcu wss. Każda z nich jest w czymś najlepsza, Wsg jak widać najlepsza jest w promocji.
  8/23/13
 • Obserwator

  Kolejne 150 głosów "za" i to w jeden dzień, nieźle...
  8/22/13
 • java

  Zdecydowanie się zgadzam!!!:)
  8/22/13
 • Agata

  Muszę się odnieść. Coś mi się wydaje, że ten koleś to były pracownik WSG, z którego zrezygnowano i teraz podając się za studenta odgrywa. się zemsta jest słodka, dlatego forum na tej uczelni jest tak obfite. Sciągać długi może każdy, a ten osobnik oczywiście to tylko odnosi do WSG a tam pisze o innej. a dotyczy wszystkich nawet państwówek
  8/22/13
 • davio

  Dajmy mu już spokój bo to wariat. Odziwo dysponuje dośc duza wiedza i zna wszystkie strony internetowe aby upokorzyc wsg i ich studnetów to dochodze do wniosku, że jest z konkurencji. Żaden normalny człowiek tak nie postępuje.
  8/21/13
 • karola8865

  I umiem czytać tylko chciałam przekazać , że obecność Profesora niekoniecznie coś wniesnie w poziom kształcenia. To są stereotypy.
  8/21/13
 • karola8865

  Napisz mi korzyści z profesora na uczelni? Co będziesz z tego miał? Więcej się nauczysz?
  8/21/13
 • do karola8865

  Proszę nie kompromituj się, widać że nie rozumiesz tego co czytasz. po pierwsze wiek 70 lat dotyczy szkól publicznych, szkoły niepubliczne nie maja takich ograniczeń. WSG jest szkołą niepubliczną. Średnia wieku profesora zatrudnionego na I etacie na WSG to coś koło 75 lat a jest ich 5. Tutaj jest taki umowny warunek, ale nie chciałbym go pisać. Oczywiście nie chodzi o tych którzy są tzw. profesorami WSG, bo oni to chyba nawet nie musza być doktorami. Co do zastępowania jednego profesora przez dwóch doktorów, zwróć uwagę, że mówi się tam o profilu praktycznym, i możliwe jest to tylko na tzw. I stopniu. Najważniejszym jest ten drugi warunek to ma być ktoś legitymujący się doświadczeniem praktycznym, czyli ktoś kto posiada dorobek i najlepiej jakby był np. z przemysłu. Przyznam, że ocena w tym przypadku doktora jest dość niejednoznaczna. Profile kierunków (przynajmniej część) na wsg są definiowane jako praktyczne ale formalnie są akademickie, ponieważ dla praktycznych trzeba zapewnić chociażby 3-miesieczne praktyki, są tez inne warunki do spełnienia. Proszę jeszcze raz przeczytaj ten artykuł i pomyśl. Ale dobrze, bo chociaż podczas takiej dyskusji trochę się wyedukujesz.
  8/21/13
 • karola8865

  No kłania się matematyka kolego. Ale się kompromitujesz...dałeś już ocene 1 WST?
  8/21/13
 • do karola8865

  Matematyka się kłania, ale to chyba nie jest twoja mocna strona. Nawet powiem więcej nie potrafisz logicznie myśleć. Nawet się nie dziwie dlaczego, przecież gdzie mogłabyś się tego nauczyć. Logiki na wsg nie ma, matematyka jest ale tylko symbolicznie.
  8/21/13
 • karola8865

  Piszę na Twojego posta ost raz chory człowieku. Zacznij sensownie odpowiadać na pytania, a nie rzucać co chwile coś nowego i to w dodatku skretyniałego. Co ma ten artykuł do WSG? Dobrze, że uczelnie chcą tak robić bo skoro ktoś nie płaci to czemu ma mu ujść to na sucho? Jak Tobie ktoś by nie oddał pieniędzy i mogłbyś to udowodnić w postaci podpisu to poszedłbyś na Policję odrazu. Apropo głosów to jakim cudem mogłoby ich być kilkaset skoro według Ciebie średnia wzrosła tylko o 0,3. Tak to skoczyłaby znacznie. Kilkaset to może i jest ale z Twoimi jedynkami bo dajesz je regularnie.
  8/21/13
 • Obserwator

  kolejne klikaset głosów za wsg w jeden dzień - ocena urosła z 4 na 4.3, ktoś się ostro wziął do pracy.
  8/21/13
 • Obserwator

  kolejne klikaset głosów za wsg w jeden dzień - ocena urosła z 4 na 4.3, ktoś się ostro wziął do pracy.
  8/21/13
 • Agata

  Do Davio zgadzam się z tobą,a dla pocieszenia powiem, że wczorajsza gazeta prawna pisała, że ustawa w tej chwili dopuszcza zmiany w tym temacie. Więc ten koleś mądraliński niech sobie poczyta i odczepi się od WSG..
  8/21/13
 • OOOOOOOOOOOO

  Znowu w jeden dzień 1000 miłośników wsg oddało swój głos, będzie premia, albo zniżka w czesnym, tak trzymać jeszcze trochę i pęknie 4!!
  8/20/13
 • davcio

  Co za czlowiek:D
  8/19/13
 • Obserwator

  w ciągu 6 godzin około 160 głosów. Ocena WSG wzrosła :D.
  8/19/13
 • witold.k

  Może ignorujcie go to będzie spokój bo widze, że spore zamieszanie się tu robi.............
  8/19/13
 • davio

  I dla niego dobra kadra to tylko tytuły naukowe. No ale cóż. Polska niestety posiada w swoich szeregach takich ludzików jak on i dlatego tutaj jest jak jest. Ja osobiście wolę Doktora , który mi wszystko wytłumaczy i potraktuje mnie po ludzku niż Profesora z panstwówki , który rzuci mi hasło: uczycie się tego działu, a za 2 tygodnie kolokwium rzucając kartką o stół jak szmatą do podłogi. Cięzki przypadek.
  8/19/13
 • davcio

  Heheheh dobrze napisane:D tylko jak jemu pomóc? Zapewne oblał pare przedmiotów na WSG i stracił sporo kasy bo inaczej płaci się czesne z góry ustalone. Ale jak mogł nie zdać czegoś na WSG skoro dla niego tu się nie trzeba uczyć?:D
  8/19/13
 • karola8865

  Wydaje mi się, że ogólnie facet masz 3 problemy. Wymieniam: schizofrenia, rozdwojenie jazni i wszechobecność. Jak widać dysponujesz mega wiedzą na temat Bydg i Torunia. Znajomością wszelkich uczelni , o których wspomniano poniżej. Znajomością wyposażenia pracowni. Radziłabym udać się do psychiatry i to dobrego bo takie pisanie ze sobą w 3 róznych osobach to początek tej 2 choroby. Zapewne cierpisz też na nadmiar wolnego czasu, a to wiąże się z bezrobociem więć jak sądzę nie moogłeś/mogłaś skończyć dobrej uczelni. WST ma w planach przyjść do Torunia , a to , że wynajmują budynek od jednej ze szkół średnich wynika z faktu niżu demograficznego ponieważ budynki stoją puste to miasto nie wyraża zgody na budowe nowych (ekologia się kłania). Przeczytałam trochę Twoich wygłupów poniżej i dochodzę do wniosku , że WST też zaraz będzie miało ocenę 1,1 i same negatywne komentarze bo Ty jako chory człowiek zapewne o to zadbasz:)bay
  8/19/13
 • do Robsona

  zgadza się to już jakaś epidemia od "przedszkola do ........" oj te pieniążki, czego to dla nich się nie zrobi
  8/19/13
 • Nikt uprawnien WSG nie zabierze

  Przecież jak to się mówi "w Polsce tylko ryby nie biorą"
  8/19/13
 • Wydaje mi się

  że podobnie jest na innych kierunkach, na architekturze, ekonomii, budownictwie czy fizjoterapii. To da się wywnioskować z dostępnych oficjalnych dokumentów. Kadra niestety w większości jest słaba. z bardzo marnym dorobkiem naukowymCo też da się sprawdzić, np.: scopus,,publish of perish, gogle scholar itp., kiepsko opłacana, .
  8/19/13
 • żałosne

  te licytacje kto dał 1 a kto 10 i ile razy. Ta ocena i tak niewiele jest w stanie powiedzieć. Prawda jest taka, że większość kierunków na wsg nie powinna być prowadzona z uwagi na braki kadrowe. A będzie jeszcze gorzej po wakacjach. Radzę 3 razy zastanowić się ludziom, którzy będą chcieli studiować tam mechatronikę lub informatykę gdyż okaże się, że zostaną z palcem w nocniku, jak odbiorą wsg uprawnienia do prowadzenia wspomnianych kierunków.
  8/18/13
 • davcio

  Dziwne, że odkąd pojawiłeś się tutaj Ty to średnia ocena spadła z 6.2 do 1.1. No pewnie to zbieg okoliczności i w ciągu paru dni masa studentów wchodziła klikać ocenę "1". Nawet po stylu pisania widać, że to jedna i ta sama osoba. Zawsze jak napiszesz negatywny komentarz to zaraz za Tobą 4 inne osoby i mam wierzyć, że to też jest prawda? Wtedy Ci łatwiej było obniżyć średnią uczelni w ciągu paru dni bo im mniej głosów łącznie to wystarczy dac mniej 1 aby zjechać średnią do 1.1. Pozdrawiam Cię człowieku pełen kompleksów.
  8/18/13
 • davcio

  A jak wytłumaczysz działanie w przeciwną stronę? Codzień pełno ludzi wchodzi i minusuje uczelnie zabierając sobie wolny czas? Idz już człowieczku i odpocznij.
  8/18/13
 • do davcio

  Już to widzę 1000 ludzi oderwało się od wypoczynku w letni weekend żeby zagłosować za swoją ukochaną szkoła. Każdy kto choć trochę zna się na informatyce wie, że można sobie wygenerować numery ip ile się tylko zechce. Tylko trzeba być zupełnym idiotą żeby to zrobić w taki sposób. Pełna kompromitacja.
  8/18/13
 • davcio

  I nie jesteś tu raz na pare dni , tylko kilka razy dziennie. Tak bardzo zależy Ci na obniżeniu oceny ale...jak widzisz ludzie ją podnoszą:)
  8/18/13
 • davcio

  Nie udawaj debila. Poprostu słabo Ci idzie.
  8/18/13
 • ale jaja!!!!

  faktycznie zaglądałem tutaj 3 dni temu w ciągu tych 3 dni przybyło grubo ponad 1000 głosów z poniżej 2 ilość punktów urosła do 3, czyli ten debil jak o nim piszesz punktuje na 10 a nie na 1. Jak widać najwięcej szkoły mają koło 400 a tylko WSG ponad 2000, tylko dziwne bo średnia ocena nadal plasuje tę szkołę w ostatniej piątce w Polsce.
  8/18/13
 • davcio

  A temu debilowi nie znudzilo się widzę codziennie dawanie oceny "1" :)
  8/17/13
 • WSG w rankingu

  Szkoda, że nie ma pytania oszukiwanie studentów, oszukiwanie pracowników, naginanie prawa i tym podobnych. Tutaj WSG miałoby 10 punktów jak nic.
  8/5/13
 • Neron

  Panowie ! Proszę Was dajcie już spokój z tematem WSG czy AGH. Powiem tak ...z dwojga studiować czy nie studiować wybieram to pierwsze! Cieszy mnie fakt ,ze poraz pierwszy w Toruniu zaistniała techniczna szkoła wyższa. Podoba mi się bardzo ,ze Wykładowcy w Toruńskiej WSG ,oprócz tego ,ze wymagają ,są jednocześnie wyrozumiali .To bardzo zobowiązuje studenta.Muszę przyznać ,ze jako student czuje się bardzo niekomfortowo w sytuacji ,gdy mimo zaufania i wyrozumiałości Wykladowcow kiepsko piszę egzamin czy kolokwium. Jestem przekonany ,ze mimo tak wielu krytycznych opinii dzięki Wykładowcom w Toruńskiej WSG wielu słuchaczy ukończył tą uczelnię nieżle przygotowanych do pracy na samodzielnych stanowiskach w rożnych gałęziach gospodarki.
  8/2/13
 • Robson

  Tak, uciekaja. Dziekan z Torunia zwial juz chyba w zeszlym roku, wielka ucieczki albo wielka wsypa chyba byl taki film kiedys albo nie...
  7/31/13
 • WSG to tonący okręt

  Wszystkie szczury z niego uciekają, ciekawe czy kapitan zostanie do końca
  7/31/13
 • honorata29

  Czy ktoś studiuję na wsg w bydgoszczy lingwistykę stosowaną zaocznie? warto zaczynać ten kierunek na tej uczelni?
  7/31/13
 • Robson

  Zreszta ten wicedyrektor informatyk odchodzi od 1 wrzesnia z wsg czyli jak by go juz nie bylo, za rok odejda tez pewnie pozostali bo ukw nie da zgody na drugi etat. Czyli zostana sami fizycy moze zrobia fizykoinformatyke :).
  7/31/13
 • do PawłaD

  A kto Ci chłopie dał maturę? Znowu ktoś podszywa się pod studenta, kompromitując swoim językiem dobrze funkcjonujący wydział techniczny w Toruniu i całe dostojne WSG
  7/31/13
 • PawełD

  Witam, jestem studentem Mechatroniki niestacjonarnej w Toruniu. Jeżeli chodzi o wykładowców to powiem tak, jeżeli chodzi o Matematykę, to poziom średni , porównywalny z UKW (studiowałem to wiem, a zasługa oczywiście prowadzącego.), drugi wykładowca od Geometrii wykreślnej, gdzie poziom również można uznać na średni. Jeżeli chodzi o co niektóre przedmioty to nie jest najgorzej. Wiadomo większość z nas pracuje i ciężko czasami pogodzić pracę i szkołę, szczególnie jeżeli pracuje się na dwie albo trzy zmiany. Co do czesnego, za wysokie i tyle w tym temacie. Jeżeli chodzi o Toruń to wszystko funkcjonuje w miarę sprawnie więc nie można się czepiać organizacji, zajęcia jak i godziny prowadzone są prawidłowo, ale jeżeli wymagacie nie wiadomo czego po Wyższej Szkole to mi co niektórych szkoda, nic nie stoi na przeszkodzie zrobić mgr. na UMK albo UTP. Jeżeli ktoś ma 50 km do Torunia, albo więcej to Ciężko dojechać na lepszą Uczelnie która szkoli Inżynierów mając np. 100km dziennie. Wsg zaoczne jest po to by zrobić papier i z tym trzeba się pogodzić, a jeżeli chcesz się czegoś nauczyć to siadasz z książka w domu i uczysz się sam, prowadzący którzy uczą mają bardzo dużą wiedzę i umiejętności, więc jeżeli napotkamy barierę to na pewno uzyskamy od nich pomoc. Pozdrawiam
  7/31/13
 • Odnośnie \"samodzielnego informatyka\"

  Adamie Nie chodzi o samodzielnego informatyka a o samodzielnego pracownika naukowego z tytułem informatyka (czyli doktora habilitowanego lub profesora). Taki pracownik mimo, że może praktycznie być np. gorszym programistą niż magister to jest niezbędny aby w ogóle uczelnia miała prawo kształcić na danym kierunku. WSG rzeczywiście nie ma "samodzielnego informatyka" a nawet doktorów ma podkupionych z sąsiednich uczelni, co można sprawdzić na stronie z pracownikami: dyrektor instytutu to fizyk, wicedyrektor to informatyk ('podkupiony' z ukw) dalej mechanicy, fizycy, elektronik i jeszcze jeden informatyk z UKW.
  7/31/13
 • przyszły student

  Witam wszystkich. Chcę zrobić budownictwo na WSG i mam pytanko .Jaki jest poziom tego wydziału,czego należy się obawiać itp.
  7/29/13
 • damian

  Negatywy w kółko pisze jedna osoba.
  7/29/13
 • WSG dowodem na klęskę systemu SW

  Po zapoznaniu się ze wszystkimi wpisami, można stwierdzić, że nawet jeśli tylko 10% z tego co piszą tutaj ludzie jest prawdą to WSG jest dowodem na totalną klapę systemu szkolnictwa wyższego. Całe szczęście w tym, że jak wynika z głosowania na stronie to najgorsza szkoła wyższa w Polsce, czyli wszędzie jest lepiej.
  7/29/13
 • WSG stacza się na dno

  Widać WSG leci na dno i tam jego miejsce. Wiele nietrafionych albo bezsensownych inwestycji do tego doprowadziło, kilka przykładów; Hala sportowa miała być hitem i przynosić kokosy, ale zapomnieli widowni zrobić i teraz pies z kulawą nogą się nią nie interesuje. Liceum akademickie - totalna klapa zero chętnych, podobnie przedszkole. Magnes ze złomu, miał dawać kasę z badań, miały się kolejki chętnych do badań ustawiać, klapa totalna badań zero a włożona kasa poszła się gonić. Ośrodek odnowy kolejny hit i znowu totalna klapa, zero zainteresowań. Wszystko to trzeba utrzymywać z czesnego, dlatego ono takie wysokie. Jednak największa kasę trzepią na projektach unijnych, ale przekręt tam na przekręcie, tylko patrzeć jak prokurator położy na tym łapę.
  7/28/13
 • paranoja

  Od dziś od 4 rano przybyło 75 ocen i średnia WSG się obniża. Czy ten debil który to ciągle robi zaprzestanie?
  7/28/13
 • wątpię

  Bo jak udowodnisz i przed kim, że nie miałeś tych zajęć. Na mechatronice inż. jest podobnie np. zamiast 24 godzin 8, reszta rozliczone jako projekt do domu. Prowadzący psioczył, że to bez sensu i wolałby mieć normalnie te godziny wplanowane bo wie, że w domu i tak nic nie zrobimy (miał rację). My na szczęście nie płacimy czesnego bo to unijna mechatronika. Jeśli jest więcej niezadowolonych z tego to chyba jedynie iść do dziekana czy rektora i powiedzieć o co chodzi ale jak znam życie to pewnie nic nie da. U mnie na roku niewiele osób się tym przejmowało bo chodziło o papierek a nie konkretne umiejetności, niektórzy byli zadowoleni, że mają mniej godzin a zadanie zerżneli od innych. pozdro
  7/26/13
 • do Wszystko wiedzących

  A ja mam takie drobne pytanie z jednego z przedmiotów na mechatronice II były 2 godziny zajęć a w indeksie wirtualnym jest wpisane 28 godzin, podobnie jak z semianriami są trzy przedmioty związane z seminarium a tez raptem były tylko w sumie 2 godziny (jedno spotkanie), oczywiście w indeksie wpisanych jest sporo godzin więcej. Pytam czy tak drastyczne zmniejszenie w praktyce ilości godzin i kłamanie w dokumentach, że się one odbyły może być podstawą do ubiegania się o zmniejszenie czesnego?
  7/26/13
 • infwsg3rok

  O chyba kogos urazilem, przepraszam Czesc wszystkim dam sobie juz spokoj z wypowiedziami tu nie zwyklem dyskutowac w taki sposb jak ostatni post do mnie. Pozdro.
  7/26/13
 • do inw wsg

  Sam widzisz -poszedleś z kumplem "sobie zobaczyć ,/nie lepiej zobaczyć sobie pod kołdrą/ i wydajesz oipinie ,opinie o pierdolach . Mówisz o dzwonkach i takie tam - co Ci do tego? Chcesz być informatykiem -to się ucz .Nie podoba Ci sie WSG masz jeszcze w Toruniu Wyższą Kultury medialnej i społecznej - tam także jest informatyka i w czym problem?
  7/26/13
 • 1 rok

  Na pierwszym roku jakieś pitolenie o szopenie- np. techniki prezentacji i coś tam .. nawet nie pamiętam dokładnie nazwy tego przedmiotu. Po co to komu? Mam nadzieję, że wyżej będzie jednak lepiej.
  7/26/13
 • infwsg3rok

  Wpis z 11:48:47 to sama wazelina moze ktos z wsg z kadry to pisze dlatego lepiej nazwisk nie podawac. Kwestia jakosci kadry to chyba kwestia ich doswiadczenia a nie tytulow jak ktos przychodzi na uczelnie po konkret zawod. No chyba ze ktos idzie na jakies turystyki socnologie czy inne maszynki do robienia bezrobotnych. W wczesniejszych postach byl fajny tekst o robieniu na wsg dowolnych specjalnosci to potwierdzam tez bylem na czym innym koncze co innego ale to w sumie i forma tak czy inaczej robota w IT jest w programowaniu i sieciach a tego Wsg uczy sie dobrze. A w wydziale w Truniu bylem raz bo kolega chcial sie zapisac i bylismy zobaczyc i powiem tak Torun wsg wyglada jak szkola srednia a nie uczelnia sa dzwonki jak w szkole tam chyba jest mechatronika ale labow to tam nie widac wiec chyba lepiej Bydzie wybrac bo na kampusie jest chyba kolo 10 labow technicznych
  7/26/13
 • Neron do bolesnej prawdy

  A skąd Ci to przychodzi ,że Twój dyplom bedzie oceniał pracodawca,że szkoła słabeuszy. Co ma z tym wspólnego jakas opinia kogoś ,kto nie jest zwiazany z uczelnia . Trzeba Tobie wiedzieć ,że nikt kto choć słabiej ,ale własnym zaangażowaniem ukończy te studia ,już od lat marzy o własnej firmie ,albo od dawna ją posiada ,a zdobyta wiedza teoretyczna fantastycznie pomoże mu w rozwoju firmy,podejmowaniu lepszych decyzji i tego wszystkiego przy własnym zaangażowaniu oczekujemy od tej uczelni. Może ktoś ma wieksze ambicje i chce być naukowcem -to musi sam wiecej pracować .Kadra naukowa uczelni jest świetnie przygotowana i naukę realizuje bardzo dobrze - to studenci się lenią ! Czy tobie chodzi o to ,że Pan Profesor jeśli bedzie miał wszystkie tytuły naukowe ,to ty jako uczeń też posiądziesz wiedzę jemu podobną . Nie - zapamiętaj ! madry człowiek uczy się od kazdego umie i wie -jeśli sam chce , dureń od najmarzejszego nawet -nigdy niczego nie pojmie , bo głupi jeszcze niczego mądrego nie wymyślił. Zycze Wam piszacym wiecej rozsądku i samokrytyki - Wykładowcy są od oceniania nie studenci !!!. Jeśli stuia na WSG Cię nie satyswakcjonują -masz jescze wiele uczelni w Polsce i całej Europie Paszport to drobnostka -więc do roboty i wracaj z cenzurką asa.
  7/26/13
 • infwsg3rok

  Moze chodzi o starszego programiste takie stanowisko pracy
  7/26/13
 • adam

  Nie spodziewałem się ąz takiej ilości odpowiedzi :). Powiem szczerze mam spory zamęt, nie wiedziałem, że na utp też można studiować sieci. Niestety nadal nie wiem co oznacza ten samodzielny informatyk, którego nie ma na wsg ??
  7/26/13
 • Prawda jest bolesne

  WSG jest szkołą dla słabeuszy, większość z jej absolwentów nigdy żadnej szkoły wyższej by nie skończyła. W regionie najlepiej automatyki, fizyki, ekonomii czy też programowania, nauczysz się na UMK, budownictwa, informatyki, telekomunikacji na UTP,, pedagogiki, w-f i mechatroniki na UKW, fizjoterapii, dietetyki na CM . Tam i taniej i lepiej nauczysz się wszystkiego a i dyplom będzie zawsze lepiej traktowany przez pracodawcę.. Owszem są w Polsce szkoły prywatne, które czegoś tam uczą dobrze. WSG z całą pewnością do nich nie należy. Mówi się, że pracodawca dzieli dyplomy kandydatów na 3 grupy 1- UMK, 2 - UKW, UTP, a 3 szkoły prywatne, ciekawe dlaczego.
  7/26/13
 • Raf

  U nas w Toruniu na mechatronice przez neta robiliśmy tylko ekonomie i namiastkę angola(bo zajecia z angola są i to sporo godzin) takie testy do cwiczenia przez neta dawał Pan. Także nie mamy wirtualnych przedmiotów. Pozdrawiam Rafał V semestr mechatronika.
  7/26/13
 • Damian

  W końcu ktoś wziął się do roboty i przygasi tych flustratów. Ja sądzę, że ktoś trochę oblał i wydał na poprawki i teraz codzień ambitnie daje nam ocene 1:) Mnie się tam na WSG podoba.
  7/26/13
 • infwsg3rok

  Neron, zgadzam się z Tobą, co do tego że idąc na WSG czy na inną prywatną uczelnię wiemy na co się decydujemy, napisałem konkretnie że jak ktoś się chce nauczyć programować to naprawdę polecam, ale mimo wszystko jest w tym coś tragicznego jako studenci mają problem nie do przejścia z prostą pochodną, czy wykładowca z tytułem dr i funkcją dziekana wydziałem informatyki (czy jakoś tak) myli porty procesora ze złączami na płycie głównej na systemach operacyjnych czy architekturze komputerów, generalnie z mojego puntu widzenia jest tak na inf na wsg jak ktoś się chce kształcić w programowaniu (winda i antek) i potem z tego żyć polecam, sieci chyba też tak jak napisałem nie moja bajka, jednak do kadry prośba nie obniżajcie poziomu tylko dla tego że ktoś nie uczy się w domu, dać mu zal i niech idzie dalej, ja już wiem że liczy się to co umiesz a nie tylko dyplom, przeczytałem całe forum, masz Neron rację to jakieś wylewanie pomyj i chyba leczenie własnych kompleksów, ja ogólnie jestem na tak
  7/26/13
 • Neron

  Merytorycznie oceny WSG - to lament frustratów ! Zapytam jednego z drugim , kto wyrokiem sądu nakazał Tobie studiować na WSG ? To przecież Twój wybór. Sam studiuję i jestem z tej uczelni bardzo zadowolony. Wiedza przekazywana przez wykładowców w pełni odpowiada temu co przyszły inżynier wiedzieć powinien. Oczywiście ,zgadzam sie ,że Wykładowcy w każdj chwili mogliby przeprowadzic egzamin i wyeliminować wszystkich,ale czy tak nie można by zrobić na AGH lub Sorbonie. Prawda jest taka -jeśli chcesz robić zawrotną karierę naukową -stawaj do konkursów -wygrywaj olimpiady odbieraj indexy do Oxfordu i śmiało licencjat ,doktorat ,habilitacja ,profesura .Jeśli jesteś superzdolny czego oczekujesz od WSG? Ta szkoła z gruntu przygotowuje ludzi do samodzielnej pracy w przemyśle ,do pracy we własnym przedsiębiorstwie .Jak sama nazwa mówi -to jest Wyższa Szkoła Gospodarki ,a zatem szkoła przygotowująca przyszłego inżyniera ,który swoją wiedze wykorzystywać bedzie w różnych gałęziach ,życia gospodarczego nie zaś naukowego ! Przestańcie szkalować ,bo Wam nie wyszło. Bo mimo tak oczywistych wymogów ze strony Wykładowców nie podołaliście. A jeśli czujecie się bardzo zdolni i wiedzą przewyższacie kadrę naukową WSG - to proszę omijajcie tę uczelnie -tak jak pomijacie naukę w warsztacie u rzemieślnika.
  7/26/13
 • infwsg3rok

  tak ja pisałem programowanie na Antka i Windę ok, pomijając tego Pana o którym pisze Heniek, gbur straszny, na WSG laby też są dobre, myślę że jak ktoś się chce nauczyć programować to dobry wybór pod warunkiem trafienia na dwóch Panów jeden mgr drugi dr (nazwisk chyba nie mogę podać), ale ogólnie to jak bym miał z 10 lat mniej to bym poszedł na dzienne na Państwową, mimo wszystko studia na prywatnych i zaocznie to tylko namiastka włącznie z życiem studenckim
  7/26/13
 • Heniek

  No właśnie zamiast uczyć tego co potrzeba to każą zaliczać jakieś wirtualne kursy, strata czasu no i kasy, stawiasz piwo kumplowi i robi za ciebie wszystko, tylko ja się pytam po co tyle przedmiotów z logistyki czy przedmioty typu gry i zabawy. Faktycznie ćwiczenia z sieci w miarę dobre i może programowanie tylko facet strasznie wulgarny. Ogólnie poziom kiepskiej szkoły policealnej. Zbyt mało przedmiotów Ukraińcy za głowę się łapią, mówią że u nich jest o 100% więcej.
  7/26/13
 • infwsg3rok

  jeszcze jedno jak chcesz sieci to może lepiej utp i teleinformatyka po tym do Atos i Lucent biorą prawie z automatu, zajęcia i laby na wyj... poziomie, ale programowanie sama teoria i prowadzone przez prof. co chyba nic komercyjnie nigdy nie napisali za to mają ful publikacji ale nic studentowi po tym, brat tak studiował i sobie chwali
  7/25/13
 • infwsg3rok

  no właśnie co to ten samodzielny informatyk ? osoba dorosła :)
  7/25/13
 • infwsg3rok

  Ale tu ruch :) Sieci ok, nie do końca mogę chyba ocenić ale poziom CCNA plus elementy tego kolejnego certu
  7/25/13
 • infwsg3rok

  Co do postu „Informatyka wygląda bardzo kiepsko”, naukowo to mnie nie interesuje :) mogę powiedzieć na własnych doświadczeniach: programowanie w java i c# dobry poziom, goście pokazywali przykłady na własnych projektach i przykładowych wdrożeniach, na pewno wiedzieli o czym mówią, dzięki tym zajęciom od sierpnia zaczynam pracę jako programista, udało się przejść przez rozmowę wstępną w dobrej firmie, z którą osoby te współpracują więc chyba ok, sieci też ok choć nie aż tak mnie interesowały, natomiast gościu od architektury komputerów porażka (skończyłem elektronik) matma poziom żenada i jeszcze jakieś g filozofie i inne pss-y
  7/25/13
 • adam

  Właśnie o sieciach myślałem :). Co to znaczy, że nie ma samodzielnego informatyka?
  7/25/13
 • infwsg3rok

  Hej witam wszystkich, zajrzałem bo kumpel podesłał mi linka, Infa na wsg jest ok, podstawa to sieci i programowanie prowadzone na dobry poziomie, pomijając wykłady na które nie warto chodzić to zajęcia w lab są z ludzmi po których widać że mają doświadczenie praktyczne (z programowania, sieci i baz danych), jest tylko jeden problem – ludzie którzy są ze mną na roku - większość trafiła chyba przez przypadek na studia, w zasadzie nie powinni być chyba w ogóle studentami, w konsekwencji kilka osób, która chce się nauczyć np. programować traci bo prowadzący muszą obniżać poziom. Dopytywałem na UKW jak jest na zaocznych ale podobnie, na dziennych zupełnie inaczej, jednak trzeba było iść za młodu na studia i na dzienne :)
  7/25/13
 • Informatyka wygląda bardzo kiepsko

  Nie ma ani jednego samodzielnego informatyka, jest ze 3 doktorów pseudo informatyków naukowo martwych. Jedyny dobry punkt to gościu od sieci. Cała informatyka opiera się na jakichś miernych fizykach.
  7/25/13
 • adam

  Interesuje mnie informatyka. Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z informatyką w Bydgoszczy, słyszałem, że nie wygląda to różowo?
  7/25/13
 • RobiX

  Dla mnie uczelnia WSG-Toruń jest spoko solidna i rzetelna szkoła,dobrze traktują uczni ten kto chce to się dużo może dowiedzieć i wyniesie z niej wiele wiedzy od samej nauki po dobre kontakty interpersonalne .Polecam
  7/25/13
 • wandzia

  Hhaha bo nie mam czasu na te pierdołki jak Ty nicponiu.
  7/25/13
 • Najpierw Wandzia teraz Damian

  pierwsze pisało bajki i zostało przyłapane na kłamstwie, a drugie nie chce się przyznać co i gdzie studiuje, żeby znowu prawda nie wyszła na jaw. Wniosek nasuwa się sam: wandzia i Damian to ta sama osoba (zresztą nawet słownictwo to samo). :)
  7/24/13
 • do Damiana

  Tamtą stronę możesz sobie w buty włożyć tam można wpisać co się chce. Informacje o tym co i gdzie się kształci i na co ma się pozwolenie jest tutaj https://www.polon.nauka.gov.pl/opi/aa/run/pokaz?execution=e3s2 warto przestudiować co tam jest napisane. Tak przy okazji to czy nabieranie na studiowanie na kierunku do którego nie ma się uprawnień nie jest podstawą do ubiegania się o zwrot czesnego. Warto żeby Ci co zrezygnowali o tym pomyśleli, zostali wprowadzeni w błąd, wiec może ta 25-tka spróbuje odzyskać swoja kasę.
  7/24/13
 • Damian

  Damian to tez ksywka haha dobreee:)Ale masz fantazje czlowieku. To jak zbam zycie juz jutro wypowie sie tu ktos z UMK bo to bedziesz Ty:)
  7/24/13
 • Jesteś w dużym błędzie

  po raz kolejny kolego Damian.. Czytałem twoje wypowiedzi i wyglądało na to, że rzeczywiście studiujesz w Toruniu a teraz wygląda na to, że jesteś kolejnym wcieleniem wandzi. Co da ci moje imię? - nie ma mnie już na wsg :D. Lepiej podaj swoje bo Damian to też ksywka. Zdecyduj się wreszcie na jakim jesteś roku, gdzie i co studiujesz. Co do pracowni UMK w Toruniu to nie wypowiadaj się na ich temat. Mam nadzieję, że ktoś stamtąd się odezwie i cię naprostuje. Odpowiedz tylko na pytanie jakim to robotem przemysłowym dysponuje wsg (Lego?)? Mi już się nie chce tutaj pisać.
  7/24/13
 • Damian

  Hoho już 4 komentarze poranne:D A chciałem jeszcze dopisać, że spodziewam się odpowiedzi od godz 8 do 10:D Dobrze, że tego nie zrobiłem bo odpisałbyś o 11. Pewnie mama budzi o tej godzinie i podsuwa ciepłe kapcie pod łóżko. Ooo i jeszcze jakiś Jacek się znalazł...ale czemu nie odpowiedziałeś dlaczego się wypowiadasz na temat WSG? Jak masz na imię? Tylko powierzchownie odpisujesz na mój komentarz? I zacznij myśleć bo ja nie równam WSG do Oxfordu bo to byłoby komiczne tylko chodzi mi o relacje państwówka-prywatna. I nie czepiałem sie pracowni fizyki tylko pracowni AiR, która ma tam zajęcia bo oni nic wspolnego ze swoim zawodem nie robią. Myśl myśl i nie skupiaj się na śniadaniu, które podaje mama:)
  7/24/13
 • Jak to o co?

  długo nadmuchiwany balon pękł.
  7/24/13
 • Ludzie o co tutaj chodzi

  Planowałam wybrać się na fizjoterapię na WSG, ale kolega kazał mi wejść na to forum i poczytać. Jestem zszokowana, nie wiedziałam, że to taka szkoła. Dobrze, że nie złożyłam jeszcze papierów bo już chyba jakąś kasę bym straciła o dalszych stratach nie wspomnę. Dziękuję Ci Jacku.
  7/24/13
 • Buhaha

  .. skoro tak kategorycznie się wypowiada. Za to zauważyłem brak wandzi, gdzie się podziałaś wandziu? Nie odpowiedziałaś dlaczego KŁAMIESZ w kwestii studiowania na wsg. Podwinęłaś ogonek i objawiłaś się jako drik?
  7/24/13
 • Buhaha

  Damian najwyraźniej oprócz mechatroniki studiował też detektywistykę, skoro tak
  7/24/13
 • Dlaczego czepiacie sie Torunia?

  Wydział toruński WSG to błyszcząca gwiazda na firmamencie Wyższej Szkoły Gwiazd. Panie z dziekanatu są bardzo miłe i zawsze można na nie liczyć. Nie dziwie się, że starają się bronić tego co mają. Syf jest niestety tu w bydzi, ludzie to widzą. Kiedyś jeszcze jak bawiłem się w studiowanie nie mogłem się nadziwić jakie tłumy tam szczególnie w weekendy ludzi. Dzisiaj co najwyżej przechadza się kot, bo studenta tam trudno napotkać. Dziwie się bo za moich" studenckich lat" była to jedna z lepszych szkół tego typu w bydzi, teraz to faktycznie jakaś paranoja. Coś mi się wydaje, że właściciele pompują ze szkółki kasę i zamierzają zwijać interes.
  7/24/13
 • do Damiana,drika,bika, wandzi

  bo to ta sama osoba proszę nie kompromituj siebie i wsg przy okazji, nie masz pojęcia o czym piszesz. Przyrównanie wsg do oxfordu, to dramat. Zarzucanie fizyce ze nie ma pracowni to głupota. Podobnie jeśli chodzi o brak kadry. Twierdzę, że nawet nie wiesz gdzie są te pracownie. A co do kadry to jest takie powiedzenie na WSG, że kontakt studenta z profesorem na WSG jest taki sam jak z kometą. W jednym zakładzie fizyki jest więcej profesorów niż na całym WSG. Ta nowa pracownia o której piszesz to najnowsze ma oświetlenie, no i nie jest oczywiście WSG, to jest skład złomu, który właśnie próbują reanimować ludzie od nas. WSG to nie tylko Toruń ani nie tylko mchatronika, dobrze ktoś tu napisał, że w Toruniu legalna jest tylko architektura ale natychmiast powinni ją zamknąć bo kadry nie ma podobnie jak pracowni.
  7/24/13
 • Damian

  Po pierwsze daj sobie już chłopie spokój bo psujesz opinie innym ludziom którzy tam studiują. Nie każdy kierunek jest prosty. Mechatronika do łatwych nie należy. Może sie w końcu przedstawisz imieniem albo nazwiskiem? Fajnie by było dowiedzieć się z kim trwa debata. A dwa, że jak ktoś niżej wspomniał, że sie podszywasz za inne osoby to już nagle tylko jeden komentarz? :D Koledzy akurat nie weszli w tym czasie co Ty czegoś dopisać? Śmieszny jesteś bo z daleka śmierdzi to prowokacją. Skoro WSG ma słaby poziom według Ciebie to czemu narzekasz na koszty? Przecież cennik miałeś w reku jak podpisywałeś umowę. Czyżbyś miał poprawki na tej uczelni? Może pochwal sie gdzie studiujesz teraz lub co skonczyleś. Akurat mam znajomych na 3 roku w UMK na kierunku automatyka i robotyka i jakoś nie chwalą...pelno matmy, fizy, wykladowcy to fizycy itp. A labolatorium odpowiedniego brak. Jeśli sądzisz, że mega duży magnez przyda się na produkcje lub automatyke to brawo brawo człowieku. Im trzeba pracowni technicznej. Układów, płyt głownych , a nie ciąglego całkowania. WSG Torun np posiada juz pracownie mechatroniczna na Jozefa, ktora jest nowa. A widziałeś pracownie na WSG Bydgoszcz, ze sie wypowiadasz? Fakt faktem, że prawdziwych inzynierow mozna znalezc tylko na polibudzie ale nie objezdzaj tej uczelni , gdy nie masz zielonego pojecia co tam się dzieje. Pokaż mi uczelnie, która na niestaconarnych(tam gdzie sie płaci) wyrzuca studentów? Nawet na UMK mozesz studiowac 10 lat ale jak placisz to Cie nie wywalą. Sęk w tym, że ludzie sami odchodzą jak widzą, że jest ciezko. Od nas(WSG Toruń) odeszlo po 1 semestrze 25 osób np z powodu geometrii wykreslnej bo poprostu nie dali sobie rady, a nie dlatego bo zobaczyli jaki to syf. Jakby WSG zdzierało kasę to przeciez przeszliby wszyscy...to czemu tak nie było ?? Na kadrę nie narzekam na mechatronice. Wykładowcy nie olewają Cię, załatwisz wszystko, pomogą, doradzą itp. W Polsce się przyjęło, że prywatna uczelnia jest do d...ale np Oxford czy jakos tam sie to pisze jest prywatna uczelnia i jedna z najlepszych na swiecie. Nie oceniaj człowieka po uczelni, tylko po wiedzy. Są chłopacy na roku co naprawde dużo wiedzą i dużo potrafią. Douczają się w domu. A to należy też do inzyniera bo żadna szkoła nie zrobi z Ciebie mistrza nauk. Wspomniał też ktoś, ze na WSG na poprawie dają to samo aby zdać...fakt są przedmioty z któych dają to samo ale tak czesto jest. Moja kobieta na UMK tez czesto ma poprawe z tego samego...ja np nie korzystam z poprawek bo ucze sie systematycznie, ale Ty już przypiąłbys mi łatkę, że miałem tam luzy. WSG było dość wysoko w rankingu w tym roku. Ale nie przez poziom nauki bo to nie wszystko. Liczy sie też klimat na uczelni, relacje wykladowca-student, mozliwosci rozwoju, praktyk itp. Ja np wole spędzić w miłej atmosferze te studia bo prawda jest taka, że to praca zawodowa dopiero Cie wielu rzeczy nauczy. Samych w sobie inzynierow w pierwszego zdarzenia jest maloooo...nawet takich po polibudzie. Bo to trzeba sie w kolko rozwijac. Podam Ci jeszcze jeden przyklad. Przed kołem z matmy rozmawialem wlasnie z jednym z kolegów z UMK z automatyki i robotyki i prosilem o pomoc z granic i ciągów...i co? Nie pamiętał już. Tak samo chciałem poduczyć sie perfekt rysunku technicznego i co? I dupa. Usłyszałem hasło: nie pamiętam:D komedia, inzynier po UMK nie umie zwymiarować np jakiejs bryły?:D No ale Ty wiesz swoje i wiesz najlepiej. Radzę Ci kolego/koleżanko (bo nie wiem kim naprawde jesteś) zaczerpnąć trochę życia, a potem wypisywać coś na temat studiów. Mam nadzieję, że odpiszesz w liczbie mnogiej znowu bo chcę się posmiać:) Cześć.
  7/24/13
 • DJR

  co to?
  7/23/13
 • do drika-bika-wandzi

  odwracanie kota ogonem nic ci nie da, zakopałeś się w kłamstwo a teraz nie możesz się wyplątać. Jesteś równie marnym informatykiem jak i kłamcą: komentarz o goleniu (10:40) nie jest mój. Więc drogi detektywie zdecyduj się do kogo kierujesz swoje uwagi. Zaczynam podejrzewać, że to ty wypisujesz wszystkie ochy i achy skoro twierdzisz, że jednej osobie tylko coś nie pasuje. A gdybyś poczytał ze zrozumieniem wszystkie komentarze i wyściubił kawałek nosa poza komputer może byś zauważył, że to co tu ludzie wypisują jest prawdą. Nie neguję pozytywnych komentarzy, tylko twoje kłamstwa i tyle.
  7/23/13
 • małe pytanko

  a co to jest DJR?
  7/23/13
 • bik

  Jaki Ty człowieku jesteś niedorozwinięty. Nie dość, że w kółko ściemniasz to jeszcze widać, że sie nudzisz i jesteś dzieckiem neo, które jest bezrobotne. Podpisujesz się w imieniu paru osób Baranku Boży, a adres ip ten sam:D Żal mi Ciebie bardzo mocno. A tak w ogóle myslisz, że ludzie nie widzą, że się podszywasz? Łatwo to zauważyć bo zawsze piszesz po 3 komentarze w krótkim okresie czasu. Zostaw już tą WSG i najpierw ją skończ mechatroniku Ty. Dlaczego WSG jest nastawione na golenie studentów? Skoro uczysz się to zdajesz i za nic nie płaisz prócz czesnego.
  7/23/13
 • do poniżej

  wandzia vel drik próbuje teraz się ratować odwracając uwagę od wymyślonej przez siebie historyjki jak to studiowała mechatronikę i teraz ma bardzo dobrą pracę w w-wie. Niestety na jej kłamstwo zareagowały co najmniej dwie osoby (można to sprawdzić) i tu ją zabolało. Ktoś (nie ja) już ci powiedział - nie odrobiłaś lekcji. Dlaczego podałaś (eś) się za studentkę mechatroniki, skoro nią nie byłaś?? Z tym minusowaniem też ci nie wyszło, widać wiele osób niekoniecznie musi kochać wsg. Mnie te punkty nie interesują!
  7/23/13
 • WSG to firma nastawiona na jak największy zysk

  Rachunek ekonomiczny jest prosty aby był jak największy zysk trzeba mieć jak najwięcej do strzyżenia baranów i jak najmniej ponosić kosztów. Tylko od pewnego czasu zamiast strzyżenia wdrożono golenie wszystkich bez wyjątku, naiwnych studentów i ubezwłasnowolnionych nauczycieli. Te DJR, obszary, kuriozalne łączenia kierunków studiów, trybów, maja na celu przede zamieszać wszystkim w głowie. Na szczęście coraz więcej ludzi myśli zanim w to wejdzie.
  7/23/13
 • Driku, wandzio czy inny xyzecie

  Jeśli wydaje wam się, że jedna osoba pisze te negatywne komentarze to radzę wziąć coś ciężkiego do ręki i walnąć się tym czymś mocno w głowę ... Najwyraźniej ktoś wam zrobił pranie mózgu. Ja zareagowałem na KŁAMSTWA osoby podającej się za Wandzię i tyle. Gratuluję dobrego samopoczucia i wysokiej samooceny.
  7/23/13
 • drik

  Ale Ty piszesz mase komentarzy jako jedna osoba i udajesz co chwile kogoś innego. A zadam pytanie. Po co ciągle minusujesz tą uczelnie? Nie masz co innego do roboty?
  7/22/13
 • do wandzi

  Typowe zachowanie kłamczucha - atak. Jesteś nie tylko kłamczuchem ale i niezbyt rozgarniętą osobą - najpierw trzeba było sprawdzić możliwości udawania kogoś a potem to robić. Tak się składa, że mój dobry kolega studiował na roczniku, na którym ty rzekomo studiowałaś. Nie było tam dziewczyn. Także wandziu daruj już sobie te gadki i nie pogrążaj się bardziej. Twoje kłamstwo wyszło na jaw. Na drugi raz podaj się za studentkę turystyki. Bajki o wiadomości od moderatora też sobie daruj, bo widzę, że negatywnych komentarzy jest znacznie więcej od innych osób.
  7/22/13
 • driku

  Wsg sama sobie psuje opinie, MAC adres też można zmienić. Tylko pytanie po co? Prawda sama się broni. Konstruktywna krytyka nigdy nikomu nie zaszkodziła. Kandydat powinien być bardziej asertywny w wyborze ofert, szczególnie że na rynku mesa kiepskich i nieuczciwych firm starających się wyciągnąć kasę. Chała twórcą tej strony bo tutaj każdy może swoim głosem pomóc innym w wyborze.
  7/22/13
 • do wandzik

  Znowu lekcji nie odrobiłaś, zapewne wiesz co to wolność słowa, każdy ma prawo do własnego zdania i to zapewne ten administrator powiedział. Opinia każdego z forumowiczów jest jego własną opinią i jeśli kogoś nie obraża jest zgodna z regulaminem forum. Jeśli są przytaczane tutaj zarzuty to jako reprezentant tej szkoły powinnaś postarać się o odpowiedź zgodnie z istniejącą literą prawa. Pamiętaj, że brak odpowiedzi tez jest jakąś forma odpowiedzi, potwierdzająca zarzuty. A tak na koniec jeśli masz takie chody u admina to niech wpisze przy wsg 10 i problemu nie będzie.
  7/22/13
 • drik

  IP sobie zmieniesz ale adres MAC zostaje ten sam. Idz już stąd facet i nie psuj opinii WSG.
  7/22/13
 • wandzia

  Tylko problem z Tobą jest bo to Ty sie podszywasz za innych i wypisujesz komentarze w imieniu kogoś innego oraz codziennie minusujes uczelnie. Dostałam taka wiadomość od moderatora strony.
  7/22/13
 • były student

  Żałosne są te kłamstwa kogoś kto podaje się za studentkę mechatroniki Wandzię. Nie myślałem, że wsg musi się uciekać do takich metod. Przykre to, ale widać, że się tam naprawdę coraz gorzej dzieje. Szkoda bo była to całkiem fajna uczelnia :(.
  7/22/13
 • \"Wandziu\"

  jedyna rada dla Ciebie aby wyjść z twarzą to przyznać się do zmiany płci i podszyć się pod jakiegoś studenta płci męskiej. Wtedy weryfikacja tego co piszesz może być utrudniona co nie znaczy że nie będzie możliwa. Tu niestety poległaś (poległeś). Traf chciał, że zaglądają tu nie tylko obecni ale i byli studenci.
  7/21/13
 • wandzia

  znowu nie odrobiłaś lekcji, nie było nie tylko dziennej ale i stacjonarnej, jeśli to ma jakieś znaczenie, uparłaś się jak przysłowiowy osiołek, moja propozycja na przyszłość nie zabieraj głosu w sprawach na których się nie znasz i nie masz o nich pojęcia, szkoda nerwów a i w tym konkretnym przypadku kompromitujesz swoich pracodawców.
  7/21/13
 • \"Wandzia\"

  Może pomyliłaś uczelnię albo kierunek?
  7/21/13
 • wandzia

  Dziennie tez była mechatronika. Wez sie nie kompromituj juz.
  7/21/13
 • do \"\"Wandzi\"\"

  Ciekawe kim jest "Wandzia" bo na pewno nie byłą studentką mechatroniki. Jeśli by nią była nie zadawałaby dziwnych pytań odnośnie zaocznych/dziennych studiów dlatego, że tenże rocznik był tylko zaoczny. Wpadłaś "Wandziu". Widać, że nerwy "Wandzi" też puściły :)) - nie ma się co dziwić, bo została złapana na kłamstwie. Nieładnie się podszywać pod kogoś a jeszcze nieładniej jest pisać nieprawdę.
  7/21/13
 • wandzia

  Za duzo czasu masz na pisanie tutaj. Brak pracy po umk?:d
  7/21/13
 • do wandzia i nie tylko

  nie kompromituj się nie ma takiej formy studiów, są stacjonarne i niestacjonarne, ta o którą pytasz była niestacjonarna. Kadra którą tutaj przedstawiliście, jest mniej niż słaba jak na te kierunki. Nie ma ani jednego samodzielnego informatyka, czyli nie spełnia ona minimum na kierunku informatyka, zresztą podobnie na mechatronikę tutaj potrzeba 6 samodzielnych na I etacie a jest 3. Dorobek naukowy tej kadry afiliowany przy WSG jest więcej niż skromny, można powiedzieć. że nie istnieje, chyba dlatego na stronie tego instytutu nie ma zakładki publikacje tak jak w innych przypadkach.
  7/21/13
 • wandzia

  Ale nie odpowiesz dziennie czy zaocznie żałosny człowieku:)
  7/21/13
 • Wandzia

  nie mogła mieć automatyki bo nie studiowała mechatroniki. Chyba, że Wandzia zmieniła płeć zaraz po studiach.
  7/21/13
 • hehe

  może Wandzia skończyła turystykę ale ma dyplom mechatroniki.. Jak widać na WSG wszystko jest możliwe. Powtórzę raz jeszcze: w zeszłym roku mechatroniki nie skończyła żadna dziewczyna bo nie było żadnej na kierunku. Przykro mi Wandziu :(.
  7/21/13
 • podobno najgorsza tam automatyka

  z kim ją tam wandzia miałaś?
  7/21/13
 • wandzia

  Zaocznie czy dziennie wielki madralinski? Zaraz sprawdzimy jaki jestes bystrzacha.
  7/21/13
 • hehe

  Racja - rok temu mechatroniki nie skończyła żadna kobietka, bo żadnej na tym kierunku nie było!!!
  7/20/13
 • ania

  Tak czytam swoją wypowiedź sprzed roku na temat WSG i szczerze mówiąc głupoty pisałam Narzekałam na tą uczelnie, a poziom ten sam co na uniwersytecie Studiuję dwa kierunki, jeden tam, drugi na UMK i różnica jest wielka, nie w poziomie (jest wyrównany), ale w podejściu do studenta. Na UMK zero szacunku, na dyżury wykładowcy nie przychodzą, są niemili, często opryskliwi, wiele spraw utrudniają. Organizacja tam też jest fatalna, wciąż coś nie działa, źle Cię poinformują, jeden wielki bałagan. Na WSG wszystko jest w miarę klarowne, dziekanaty bez kolejek (nie licząc ostatniego dnia zdania indeksów).
  7/20/13
 • wera

  Co do WSG to u nas się mówi jak ma się zły dzień przed maturą: 'pewnie trafie na WSG...'. Tak się u nas utarło, że te prywatne uczelnie są do tyłka. No, ale tak naprawde to wszystko zależy od kierunku, nie można powiedzieć jaki konkretnie poziom jest na całej uczelni bo są kierunki gdzie sie nic nie robi i to żenada, a są takie z których można coś wyciągnąć. Z tego co kojarze jeśli chodzi o lingwistyke to poziom jest całkiem dobry, ale nie wiem jak z hiszpańskim. Jak to nowość to ciężko coś powiedzieć. Generalnie uczelnia ma spore możliwości, sporo kasy które wkłada wg mnie tam gdzie powinna. Organizuje kursy, wyjazdy aby studenci mogli się rozwijać, mogli poszerzać swoje zainteresowania.
  7/20/13
 • dariusz24

  Budownictwo polecam. Osobiście jestem zadowolony.
  7/20/13
 • wandzia

  A TY się dobrze czujesz?
  7/20/13
 • Kolejna ściema PR-owska

  Wystarczy sprawdzić od kiedy odbywa się kształcenie na kierunku mechatronika na WSG. W tamtym czasie, na który powołują się PR-owcy, może ukończyło ten kierunek ze dwóch panów, nawet można ich nazwiska ustalić. Na pewno nie była to kobieta. Panowie owszem mają pracę, ale nie w w-wie. Kłamstwo ma krótkie nogi. Państwo Pr-owcy proszę dokładniej się przygotować. Chyba, że zależy wam na skompromitowaniu do końca tych co wam płacą.
  7/20/13
 • wandzia

  Ogólnie lekko nie było. Wiadomo są lekkie przedmioty, a były też koszmarne...
  7/20/13
 • wandzia

  Mechatronike. Pracuje w biurze projektowym.
  7/20/13
 • do Wandzi

  a co skończyłaś?
  7/19/13
 • wandzia

  Ja tam nie narzekam na WSG. Mam dobrą pracę w Wawie po tej uczelni i dośc przyzwoicie zarabiam. Ogólnie kończyłam rok temu studia jakby kto pytał;)
  7/19/13
 • :-)

  jak brakuje argumentów pojawiają się inwektywy, jakie to kobiece a wystarczy tylko uzupełnić swoją wiedzę.
  7/18/13
 • xxx

  Tak jak mówiłem.Jeśli skonczy sie na negatywnym komentarzu to cisza. Jak kts napisze coś ok o uczelni to zaraz lawina. Pozdrowienia dla tego "debila".
  7/18/13
 • PR-owcy

  Przestańcie się kompromitować na te 20 kierunków na WSG którymi się chwalicie jest 5 profesorów I etatowych i 10 pracujących na II etacie, niestety nie ma w nich jak widać mocarzy. Wartościowych publikacji afiliowanych przy WSG z tzw. IF prawie 0, ilość cytowani szczątkowa. Jeden Profesor z UMK ma np. ponad 3800 cytowani, myślę, że z powodzeniem wystarczyłby na 10 takich szkółek. PR-owcy obnażacie swoją niewiedzę, Tego zła nie da się obronić.
  7/17/13
 • do olaboga i innych dziwnych ludzi

  Kadre WSG mozna zobaczyc na ich stronie internetowej. Żaden "mądraliński" nie wpadł na to ???
  7/17/13
 • do OLOBOGA

  Nie ma takiego kogoś kogo można za przykład podać.
  7/17/13
 • daria

  Za słabo Cię przygotowali na UMK:D
  7/17/13
 • daria

  Idz Ty zakompleksiony okularniku z UMK stąd :D Widać za dużo masz czasu wolnego bo jak pojawi się tylko jakiś komentarz tutaj pozytywny to w ciągu godziny odpisujesz. Słaby jesteś naukowiec , skoro nie masz nic innego do roboty niż pisanie tutaj.
  7/17/13
 • witek

  I co ten magnez da Ci w kształceniu atomatyki i robotyki?
  7/17/13
 • zbcd

  Widać komuś ostro zależy na objechaniu opinii WSG bo jak tylko pojawią się 3 pozytywne komenatarze to zaraz masa negatywów:D I z ocenami to samo. Ktoś regularnie wchodzi i pilnuje aby na negatywnym komentarzu i najnizszej ocenie sie skonczyło. Obadałem to już. Pozdrowienia dla tego dziecka neo.
  7/17/13
 • Damian

  Przyjdz to zobaczysz. W CKP jest otwarta pracownia mechatroniczna. Ale skoro jesteś taki mądry to powiedz co powinna zawierać pracownia mechatroniczna według Ciebie? Podaj nazwy urządzeń. A zapraszasz mnie na warsztat UMK? Człowieku mam iść uczyć się automatyki i robotyki prowadzonych przez fizyków z UMK? Oni nawet kady nie mają o kształcenia AiR.
  7/17/13
 • OLOBOGA

  Co ja widzę, ciekawe forum, a tak przy okazji czy na tym zakichanym wsg jest jakiś prawdziwy profesor, czy faktycznie zajęcia są tylko z licencjatami i mgr po wsg?. Może jakiś przykład prawdziwego profesora mogli byście podać.
  7/17/13
 • do Damiana

  Damian nie ściemniaj, powiedz mi lepiej co tam jest z WSG? Na Józefa, to pewnie masz na myśli CKP albo ZSMEiE, Chłopie coś mi się wydaje, że nie masz pojęcia o pracowniach mechatronicznych.
  7/17/13
 • Damian

  Zapraszam na Sw.Jozefa do pracowni mechatroniki.
  7/17/13
 • Damian nie ściemniaj

  W Toruniu WSG nie ma żadnej pracowni. Chcesz jakąś zobaczyć idź na fizykę UMK.
  7/17/13
 • damian

  Wszystko zależy od kierunku widocznie. Ja tam na mechatronice w Toruniu nie narzekam. Mamy dobrze przygotowaną pracownie i dobrych wykładowców. Ogólnie jak zauważyłem to dużo osbób "psioczy" na Bydgoszcz. Nie wiem czemu ale jakoś w Toruniu jest porządek.
  7/17/13
 • na informatyce

  w dużej mierze przedmioty prowadzone przez osoby, które nie mają pojęcia o czym mówią. Przypomina to raczej pogadanki dla przedszkolaków a nie wykład czy laboratoria z prawdziwego zdarzenia. Nauka jak korzystać z kalendarza google pod androidem albo pilotowanie pojazdu latającego z komórki - żenujące. Może to i fajne ale dla 10-letnich dzieci, a nie osób, które chcą pracować w zawodzie informatyka.
  7/16/13
 • J.

  Jaki jest poziom na filologii angielskiej?
  7/16/13
 • Jedna wielka żenada

  Facet chyba z Łotwy miał mieć kilkanaście godzin, był na jednych zajęciach wykład niby miał być po angielsku, część ludzi nie miała tego języka wcześniej, ale angielski tego człowieka to jeden bełkot, nikt i tak nawet z tych co znają angielski nie zrozumiał o co mu chodziło. Kazał sobie pobrać materiały ze strony, zostawił test po angielsku i wyjechał. Pewnie na dyplomie będzie że odbyło się ze 30 godz. To co się dzieje to jest po prostu granda, nikt nad niczym nie panuje nie ma kogo zapytać o co tu chodzi.
  7/16/13
 • Przemek

  Informatyka: zajęcia z typowych przedmiotów informatycznych prowadzone przez pseudoinformatyków (fizyków, mechaników) albo miernoty informatyczne (z małymi wyjątkami). Bezsensowne przedmioty typu zapchajdziura wciskane jakby na siłę i prowadzone przez oderwanych od rzeczywistości kosmitów. Niektórzy aby nie prowadzić zajęć celowo nie zabierają laptopa ! Plan potrafi zmienić się o 12 w nocy w piątek. Student jeśli płaci jest dobry gorzej gdy coś chce. Pracownie nieprzygotowane do prowadzonych zajęć (studenci sami muszą sobie instalować oprogramowanie). Brak jasnych zasad dotyczących opłat, stypendiów, wyboru specjalności, obniżek czesnego itp. itd. Nie ma nawet u kogo pisać pracy dyplomowej :(. Coś jest tu nie tak bo ludzie masowo odchodzą. Co do innych kierunków nie wypowiadam się.
  7/15/13
 • piszcie wiecej i na temat

  prosba do osob, ktore pisza, ze cos jest OK, albo do tylka, czy moglibyscie napisac kilka zdan, jak rozumiec Wasze opinie??? jesli Wam sie podoba, to dlaczego? a jesli nie, to co jest nie tak, jak trezba?
  7/10/13
 • nic dodać nic ująć

  Badziewiacka firma.
  7/10/13
 • Agnes

  Szkoła dno, szkoda kasy i czasu. Mierna kadra, fikcja edukacyjna i pazerność właścicieli to głównie to z czym można się spotkać.
  7/10/13
 • Wojti21

  Dobrze zrobiłeś. Pewnie, że spoko uczelnia. Zapraszam:)
  7/10/13
 • Marcin

  Spoko szkoła ja już się zapisałem . Oceny i negatywne komentarze to pewnie jakaś PR zagrywka .
  7/9/13
 • Avalon

  Wszystkie uczelnie przyjmują na SUM wszystkich kandydatów i po wszystkich kierunkach - reforma szkolnictwa wyższego. Na Politechnice też przyjmą politologa, czy skończy SUM to już inna, jego sprawa. Mnie jednak zainteresował "inżynier" po dodatkowym semestrze nauki. Słyszałem że ludzie takie tytuły tam dostają. Nawet jak jest to zgodne z prawem to przyznacie, że jest to przynajmniej nie w porządku w stosunku do ludzi którzy uczyli się 7 semestrów dla tytułu zawodowego "inżynier". Nie ważne czy na PP czy WSG.
  7/8/13
 • AVALON ma rację

  jak można z leśnika w 1,5 roku zrobić mechatronika.. Boże mnie broń przed takim specjalistą..
  7/7/13
 • xxxx

  *myślą
  7/7/13
 • xxxx

  Państwowa państwowa, matołki z panstwówek, że umysły pozjadali. A 2 lata po studiach nic nie pamiętają.
  7/7/13
 • do marek

  Bo uciekają, w porę pokapowali się co to za "firma".
  7/7/13
 • Były student

  Byłem kilka lat temu, zanim wyjechałem z kraju związany z WSG, musze przyznać, że wówczas była to dobra szkoła. Pod wieloma względami mogła być przykładem. Przyjechałem na kilka dni i czego się tutaj od znajomych dowiaduje, że szkoła stacza się na samo dno edukacyjne. To nie jest już ta WSG co była, uprawia się tam raczej fikcje. Faktycznie jak słyszę nauczyciele jak kto może ucieka, stara gwardia dobrych rzemieślników nie chce dalej firmować tego badziewia. Jak można nauczyć się od kogoś kto nie ma zielonego pojęcia czego ma uczyć. Dno, aż się łezka w oku kręci, jak można było zniszczyć to wszystko.
  7/7/13
 • do Maxa

  Jeśli chcesz iść na mechatronikę to lepiej wybierz UKW - tam będziesz miał przynajmniej normalną ilość godzin face to face, czyli z wykładowcą czy prowadzącym laboratoria. Poza tym otrzymasz dyplom państwowy a nie jakiejś szkoły prywatnej no i jak wybierzesz studia stacjonarne to będziesz studiował za darmo. Mechatronika na WSG to w tej chwili karykatura kierunku, jest wprost przeciwnie do tego co piszą na stronie - przedmioty są wymyślane właśnie po to aby dać wykładowcom zajęcia dlatego, że są coraz większe braki kadrowe.
  7/7/13
 • marek

  WSG Toruń-mechatronika. Było 45 osób, zostało po 2 semestrach 27. Także zdanie "płacisz , zdajesz" niech sobie te osoby wsadzą w d... ogólnie polecam.
  7/6/13
 • avalon

  Uprawnienia do nadawania tytułu inżyniera i magistra to jedno. Nadawanie tytułu magistra - inżyniera na 1,5 rocznych studiach SUM dla osoby np. po licencjacie z politologii to druga sprawa. Z tego co wiem, WSG stosuje indywidualny tryb nauki, cokolwiek to znaczy. Polega to mniej więcej na tym, że np. politolog idzie na 1,5 roku SUM powiedzmy z budownictwa ale dodatkowo uczy się przez jeszcze jeden semestr i zalicza tam niektóre przedmioty. Dostaje tytuł inżyniera. Czyli mgr inż w dwa lata. To po co studiować 7 semestrów dla dyplomu inżyniera jak wystarcza 1 semestr na WSG? Nie wiem jak to działa ale wydaje mi się podejrzane.
  7/6/13
 • Max

  Hej, moglibyście mi pomóc w wyborze? Czy w WSG, mechatronika jest na dobrym poziomie? Warto pójść? Pozdrawiam.
  7/5/13
 • do morela

  No właśnie tak wynika z polonu na który się powołujesz WSG na dzień dzisiejszy ma tylko uprawnienia do prowadzenia w Toruniu kierunku architektura i urbanistyka i to dopiero od 30 maja 13 roku. A jak wynika z ich strony zajęcia w Toruniu odbywają się od dość dawna, no i jeszcze na kilku innych kierunkach. Zatem wniosek jest oczywisty.
  7/5/13
 • morela

  To już WSG Toruń tych uprawnień nie ma? Przecież to ich Wydział.
  7/5/13
 • morela

  Nie ma wątpliwości wsg ma uprawnienia do prowadzenia kierunku mechatronika w Wydziale Studiów Stosowanych. Wiec co w tym dziwnego, że taki dyplom dostał, jeśli oczywiście uczył się w Bydgoszczy.
  7/4/13
 • morela

  Ale mój znajomy skonczył mechatronike w Bydgoszczy i dostał dyplom wiec o co chodzi? Jasnie Panie wszech-wiedzacy ale nie umiejacy nic udowodnic?
  7/4/13
 • do Morela

  Kandydata nie interesuje polon, on nawet nie wie co to jest. Nie rozróżnia obszarów, dla niego ważna jest nazwa kierunku. WSG w tzw. obszarach kształcenia a ma ich chyba z 200 chce objąć większość istniejących kierunków, ale na końcu będzie to albo turystyka albo socjologia, czy cos na co faktycznie maja zgodę. Jak wchodzisz to w ofercie masz to co chcesz a jak już jesteś to musisz liczyć się ze zmiana kierunku czy specjalizacji. Dobrze czytaj umowę, czy tam jest napisane ze w przypadku braku tego co wybrałeś zwracają kasę. Oczywiście tak nie jest, umowa jest tak skonstruowana, że broni interesu WSG, nie ma czegoś takiego podmioty równe wobec prawa. Umowę pisze WSG a student ma tylko płacić.
  7/4/13
 • Morela

  Każdy bruździ na WSG itp itd ale nikt nie udowodni, że nie WSg nie ma pozwolenia na kształcenie w pewnych kierunkach. Przecież na stronie "polon" widnieje WSG. Więc o co chodzi tym ludzikom co się napinają?
  7/4/13
 • wsg

  Podobno żeby nie skończyć WSG trzeba wpaść pod tramwaj. Właśnie z tego powodu przystanek jest z drugiej strony mostu a nie przy WSG - żeby utrudnic korzystanie z tramwajów i tym samym zwiększyc liczbę absolwentów :)
  7/4/13
 • Wolf

  Absolwent otrzymuje dyplom inżyniera WSG, może też otrzymać dyplom lekarza WSG, albo księdza/ rabina WSG wszystko zależy od tego co właściciele sobie wymyślą. No i oczywiście na co będzie zapotrzebowanie.
  7/4/13
 • wolf

  Mnie ciekawi, czy WSG ma uprawnienia i formalną możliwość prowadzenia studiów magisterskich dla absolwentów nietechnicznych z mozliwościa otrzymania tytułu zawodowego inżyniera po dodatkowym semestrze nauki. Jest to przynajmniej dziwne.
  7/4/13
 • Ryby to juz Cie maja na haczyku

  hehehehehe
  7/3/13
 • absolwent

  Avalon napisał że jakaś osoba, która nie skończyła studiów celowo obniża punktację. Avalonie jak można nie skończyć studiów na WSG, chyba jak się czesnego nie płaci...:)
  7/3/13
 • Ryba

  A ja się zapisałam:)
  7/2/13
 • Na taką ocenę wsg sobie zapracowało

  https://polon.nauka.gov.pl/opi/aa/run/pokaz?execution=e5s7 tutaj można przeczytać jakie kierunki i gdzie zgodnie z prawem mogą być prowadzone, reszta to oszustwo
  7/2/13
 • Karolina

  Witam a ja polecam tą szkołę dziwi mnie tak niska ocena WSG porównując inne szkoły !? PLUS Y : Fajne projekty unijne dla studentów (kursy ,szkolenia ) , Wysokie stypendia rektora (socjalne i jakieś tam dla niepełnosprawnych ) z tych dwóch nie korzystałam , Dobrze funkcjonujące Biuro Karier oferty pracy na isapsie dla leniwców , Kampus w jednym miejscu , MINUSY : odpłatność za studia ale rozumiem wszystko kosztuje , czasami wykładowców nie ma na dyżurze ale to pewnie , długi czas oczekiwania na rozpatrzenie pisma w dziekanacie ,
  7/2/13
 • ale...

  Ale w Toruniu jest Wydział Techniczny z siedzibą w Bydgoszczy to niby dlaczego tam można to studiować, w innym oddziale już nie? Przecież to ta sama uczelnia. Uprawienia przechodzą na wydziały , tak mi się wydaję.
  6/30/13
 • ciekaw jestem

  to gdzie mamy np sprawdzić tą legalność????
  6/29/13
 • Marcinie23

  co ma zarządzenie kanclerza do legalności bądź nie kształcenia i powoływania nowych wydziałów? Kanclerz może zarządzić nawet, żeby deszcz nie padał pod warunkiem, że będzie to na terytorium kampusu oczywiście..
  6/28/13
 • Leon

  Niestety tak jest jak szkoła jest nastawiona przede wszystkim na to żeby zarabiać na wszystkim i wszystkich. Charakterystycznym jest że trudno jest znaleźć na stronie w jakich kierunkach prowadzone jest kształcenie. Operuje się tzw. obszarami, które maja na celu rozszerzyć ofertę kształcenia o kierunki na które prowadzenie WSG nie ma uprawnie. Wszystko jest tak zagmatwane i zakamuflowane żeby potencjalny kandydat wiedział jak najmniej. Później już podczas studiów próbuje się manewrować tak studentami żeby wcisnąć ich na to co faktycznie może szkoła prowadzićNie ma się co dziwić, że taka sytuacja pow
  6/28/13
 • ocena wsg

  Wystarczy sobie zapracować na taki wynik. Szkoła ma kilkanaście lat i chyba kształci w większej ilości kierunków i specjalności niż AGH. Ciekawe co?? Na jakim poziomie mogą być prowadzone wtedy te kierunki? Tego typu rzeczy wypracowuje się latami to samo tyczy się kadry, którą się powinno budować a nie łapać kogo popadnie jak inni rezygnują. Popatrzeć na kierunki pod kątem kadry która tam pracuje (pracuje! a nie figuruje w spisie pracowników bo to jest istotna różnica). Okazuje się, że zamiast zajęć z prof. są zajęcia z magistrem. Dlaczego? bo prof jest tak stary że nawet nie jest w stanie kredy utrzymać ;) ale widnieje jako wykładowca. Albo przyjeżdza raz na semestr z drugiego końca Polski. Dalej: zajęcia i prowadzący - kto jakie zajęcia prowadzi - może geograf prowadzi matematykę, a fizyk informatykę. Czytajcie uważnie i nie dajcie się zwieść. pozdrawiam. Wystarczy trochę wiedzy na temat kierunków i zdrowego rozsądku. Może i wsg zapracuje sobie na lepszy wizerunke ale z tego co widać z większości opinii raczej nie. pozdrawiam absolwent UMK
  6/27/13
 • avalon

  Nigdy nie studiowałem na WSG chociaż nad tym się zastanawiałem. Zaskakująca jest jednak ilość negatywnych opinii o tej szkole oraz wyjątkowo niska punktacja. Dużo większe uczelnie zebrały po kilkadziesiąt głosów, WSG kilkaset. Albo bardzo jest coś tam nie tak, albo ktoś psuje im opinię. W Bydgoszczy tak naprawdę liczy się tylko kilka uczelni - UTP, UKW, CM UMK, AMuz, WSB, KPSW i WSG. Reszta to szkoły niekoniecznie złe ale z pewnością małe i słabe - raczej nie przetrwają w przyszłości. Nie chce mi się wierzyć, że WSG nie zasługuje chociażby na 5 pkt. Z kilkudziesięcioma kierunkami i kilkoma tysiącami studentów. Widać, mieli pecha, że ktoś bardzo złośliwy trafił akurat do WSG i pewnie nie skończył studiów - stąd frustracja... Zapunktuje na 10 bo wierzę że ta szkołą zasługuje na więcej.
  6/27/13
 • Bartek

  Hej Kamil. Wejdz na WSG Toruń, dla studentów i masz plan zajęc, podanych wykładowców. A czesne to zadzwoń osobiscie i sie zapytaj bo za dobre wyniki możesz mieć niższe czesne,
  6/27/13
 • Kamil

  Prosiłem Bartka, ale się nie doczekałem odpowiedzi. Podajcie mi jaki kierunki warto tam studiować, może nazwiska jakichś profesorów, którzy to firmują. No i oczywiście czesne, ile zjazdów, godzin, ze strony trudno to jakoś wyciągnąć. dzięki. Kamil
  6/27/13
 • mały

  Dokładnie...zgadzam sie. Na 1000 % ktoś psuje słowo o naszej uczelni.
  6/27/13
 • Do socjologa

  Przecież Ania napisała w czym problem. Sam zauważyłem, że jedynek w godzinach popołudniowych przybywa. Nie myślisz chyba, że aż tyle osób codzień daje 1? Jakby tak było to WSG nie byłoby stać na taką kadrę oraz budynek jaki posiadają bo nikt tam by nie studiował. Ja myślę, że ktoś komu nie poszło albo musiał płacic sporo za poprawki teraz się msci i minusuje codzien WSG:)
  6/27/13
 • okiem socjologa

  Na przykładzie WSG można zauważyć ciekawe zjawisko. Szkoła na którą oddano najwięcej głosów 488, jest najgorzej oceniana ze wszystkich (jako jedyna posiada wskaźnik poniżej 2). Analizując wypowiedzi na forum, można też wywnioskować, że po mimo silnego zaangażowania się promocyjnego szkoły aby poprawić ten wskaźnik braku zaufania nie wiele wychodzi. Widać nadszedł już czas, że wielu studentów potrafi ocenić produkt, jaki oferuje im się w tzw. niepublicznych uczelniach wyższych.
  6/27/13
 • jakie oni maja kierunki

  jestem na ich stronie i weszlam na oferte edukacyjna, mam wykres kolowy z obszarami zainteresowania, ale nie mam wykazu kierunkow, fakt, ze korzystam teraz z malutkiego laptopa i rakuje mi czesci ekranu , jakby ucielo prawa strone, a przewijaka nie ma, wiec nie moge sprawdzic, czy tam cos jest, podajcie linka z ich kierunkami, pliz, czy WSG ma stosunki międzynarodowe?
  6/27/13
 • Ania

  Uczelnia spoko. Chodziłam tam i nie narzekam. Ktoś celowo obniża ocene do 1.0 bo sprawdziłam osobiście. Jedynek przybywa co chwile. Na bank to jedna osoba robi. Zgłoszę moderatorowi.
  6/26/13
 • Łukasz

  Proponuję zapytać kogoś osobiście jak tam jest - ja słyszałem same negatywy. Ci którzy skończyli mówią: nigdy więcej.
  6/26/13
 • do Bartka

  Właśnie szukam czegoś dla siebie. Skoro tak zachęcasz to chętnie skorzystam. Proszę podaj mi jaki kierunek warto tam studiować, może nazwiska jakichś profesorów, którzy to firmują. No i oczywiście czesne, ile zjazdów, godzin. Dziękuję Kamil
  6/25/13
 • Bartek

  Bez obrazy dla kogokolwiek ale wyczuwam jakąś zazdrość, może nie było kogoś stać na płatne studia to studiował państwowo i teraz się odgryza jaki to jest mądry. Ja tam na WSG Toruń nie narzekam. Mam jakiś problem pisze do wykładowcy i już na nast zajęciach dostaje od niego materiały, pomoc itp. Wykładowca nie wyjdzie z sali póki Ci nie pomoże. Póki nie zobaczy, że zrozumiałeś. A czy polibudwa czy jakaś tam prywatna to też nie zawsze ma znaczenie bo jak Cie coś naprawde interesuje dość mocno to nauczysz się tego w domu sam, a uczelnia ma Cię tylko na to naprowadzić. Jeśli ktoś chce się prześlignąć to zrobi to na polibudzie bo będzie ściągał, płacił za projakty komuś itp. Dajcie sobie już siana:P
  6/25/13
 • Damian

  A Ty skad wiesz, ze poziom nie spada? Studiowałeś tam kilka pokoleń? Czego się niby nauczyłeś? Jaki kierunek studiowałeś?
  6/25/13
 • PR w akcji

  No to teraz zacznie się wielka akcja PR na forum. Dziwnie jakoś nie widać ofensywy rekrutacyjnej jak w poprzednich latach, totalny brak reklam, poza jakimiś niszowymi szmatławcami. Nie ma tramwajów, słupów informacyjnych oklejonych kłamliwymi reklamami z WSG. Cos mi się wydaje, że kryzys finansowy zagląda do "garnka". Czy mnie to dziwi - nie, po prostu ludzie przestali dawać się "nabijać w butelkę" . Ta ich cała oferta to śmierdzące gówno owinięte w złoty PR-owski papierek, mało kto chce się takim czymś epatować.
  6/25/13
 • Aga

  Jestem przed obroną więc już uffffffff. Czy polecam? Tak.
  6/25/13
 • Marta

  Polecam
  6/25/13
 • do Damiana

  Bzdury prawisz, jeśli na UMK spada to na WSG już dawno osiągnęło dno. Z dwojga złego jednak cieszę się, że mam dyplom UMK a nie WSG. Wykształcenie zdobyłem dzięki pracy a nie napychaniu kasy cwaniakom.
  6/25/13
 • Damian

  A na jakiej uczelni teraz poziom nie spada? Moja kobieta studiuje 2 kierunki na UMK i prawie nic sie nie uczy. Przyrost maleje, poziom spada też...kazda uczelnia walczy o studenta
  6/25/13
 • mech

  Zgadza się, z dawnych wykładowców została garstka. Pani dziekan Ola ponoć nie wytrzymała i się zwolniła.. To nie jest to WSG, które było 3 lata temu. Na mechatronice student jest tylko pionkiem przynoszącym dochód z unijnego projektu.
  6/24/13
 • gosc

  żenada..
  6/24/13
 • Kopernik

  Krótko mówiąc "bydgoski syf". Dobrze że jest ten Toruń.
  6/24/13
 • Bartek

  Może i masz rację ale...wszystko jest na umowie. Mam cennik przed oczami. Nic wiecej placic nie muszę(takie prawo)A to, że ludzie narzekają na poziom to zawsze narzekać będą. Jakby było za ciężko to byłby płacz, że płacą i nie zdają. W Toruniu nie jest łatwo. Pan od technicznej czy od geomtrii wykreslnej nas przeorał mocno, Duzo osob odeszlo, Nie ma latwo wcale. Dużo projektów w domu. A przez neta robimy malo wazne przedmioty, ekonomia, troche angola. Nie wiem na co narzekacie. Chyba w Bydg musi byc syf, w Toruniu jest ok.
  6/24/13
 • Absolwent wsg

  Ja skończyłem wsg 5 lat temu, wówczas było ok, co prawda trochę trzeba było przysiąść fałdów, ale czegoś się nauczyłem. Nawet muszę przyznać, że po uzupełnieniu magisterki udało mi się chwycić niezłą pracę. Ale z tego co słyszę od znajomych wsg dzisiaj to nie to samo co kiedyś. Dzisiaj to jakaś atrapa studiów. Głęboko schowałem dyplom i nikomu się nim nie chwalę. Wstyd mi, że musze wysłuchiwać tak dużo negatywnych ocen tej szkoły. Próbowałem odszukać na stronie bez skutku moich dawnych nauczyli pani dziekan Oli, pani prof. Marioli i wielu innych, którzy byli dla mnie, jak się przekonałem na magisterce dobrymi nauczycielami. No cóż kiedyś ktoś powiedział "zły pieniądz wypiera dobry pieniądz", to jak widać na przykładzie wsg sprawdza się doskonale. Nikomu nie polecę w chwili obecnej tej szkoły.
  6/23/13
 • wiolka

  ja słyszałam pozytywne głosy :-) ale zamierzam dokładnie posprawdzac, dopytac i rzeczywiscie dokladnie sprawdzic, za co sie placi, bo to zmora jakas to placenie za wszystko ekstra
  6/23/13
 • do Bartka

  Może i w Toruniu nie ma takich przekrętów (jeszcze). I nie o wysokość czesnego tu chodzi tylko o szereg ukrytych opłat za to i za tamto - poczytaj wcześniejsze komentarze. Dalej zmniejszanie ilości zajęć na rzecz zajęć zdalnych (takich co masz poklikać w internecie, nawet nauka pływania jest realizowana w ten sposób!). Po trzech latach studiowania może zmienisz zdanie, ja też zostałem zauroczony wsg. Speców od reklamy i marketingu mają dobrych - pewnie najlepszych w regionie. Gro znajomych już by rzuciła tą szkółkę gdyby nie to że 2 lata dawali się nabierać rzeczonym specom i czarodziejom na różne chwyty. Jak się ma niespełna rok do końca studiów to trzeba zacisnąć zęby i brnąć w to bagno :(
  6/23/13
 • Inżynier

  Jeśli inżynier to tylko po politechnice, reszta to ściema. Jeśli Toruń to tylko UMK, reszta to ściema!!!!
  6/22/13
 • Bartek

  Ja akurat studiuję na WSG w Toruniu. I dlaczego polecam? Wykładowcy są mili, zawsze pomogą, wszystko wytłumaczą. Dziekanat wporzadku. A co czesnego to chyba wiedziałeś co podpisujesz na umowie? To raz, a dwa, że jak chcesz się tak bardzo wszystkiego nauczyć to idz na polibudę. To jest szkoła prywatna i zawsze pzoziom będzie niższy. Jakby było tak ciężko to nikt by nie płacić, tylko każdy szedłby na państwówkę bo za darmo. A po trzecie inżynierka to w dużej mierze praca w domu. Hej :)
  6/22/13
 • Student niepełnosprawny

  A ja polecam tą uczelnie przede wszystkim za najlepiej funkcjonujące Biuro ds.Osòb Niepełnosprawnych w wojewòdztwie. Wysokie stypendia oraz przychylne nastawienie wykładowców do studenta. Dla kandydatów niepełnosprawnych znalazłem fajny program, którego inna uczelnia nie ma.
  6/19/13
 • Sukces jak cholera

  Chyba już moszczą odpowiednie klateczki na sikorki.
  6/16/13
 • uchaty

  Hehehh, wychodzi wreszcie starannie skrywana prawda o wsg.
  6/15/13
 • Studentka trzeciego roku

  WSG POBIERA BEZPRAWNIE OPŁATĘ DYPLOMOWĄ, NAZYWAJĄC JĄ POKRĘTNIE "OPŁATĄ GRADUACYJNĄ" KOSZT TEJŻE OPŁATY WYNOSI 300 zł.!!! PONADTO TWIERDZĄ IŻ NOWELIZACJA USTAWY Z 1 STYCZNIA 2012 roku DOTYCZY WYŁĄCZNIE STUDENTÓW KTÓRZY PODPISALI UMOWY O NAUKĘ PO TEJ DACIE, CO JEST JAWNĄ NIEPRAWDĄ! Napisałam już w tej sprawie maila do Parlamentu Studentów RP
  6/15/13
 • Do Bartka

  Ciekawe komu polecasz?? Rozumiem, że tym którzy mają kupę kasy na dyplom a nie wymagają wiele?
  6/8/13
 • misiek

  szkoła przekrętów, szkoda zachodu babrać się w tym szambie
  6/7/13
 • Bartek

  Polecam.
  6/7/13
 • nabrany

  Szkółka tylko dla tych co chcą wyrzucić pieniądze w błoto.
  6/6/13
 • szymon

  wyższa szkoła kombinacji jak za najwięcej dać jak najmniej..
  5/31/13
 • pp

  Zostałam oszukana przez tą pseudouczelnię studiując na uzupełniających studiach na specjalności Zarządzanie sportem i rekreacją. Z tej tematyki nie było dosłownie NIC. Naciągacze!!! Mam nic nie warty papier, za który słono zapłaciłam..
  5/29/13
 • mrówa

  Zaleta: bardzo ładny kampus, im dłużej jednak się tam studiuje tym więcej widać wad tej uczelni, z czego największą jest wszechobecny chaos, bałagan no i krociowe czesne.
  5/27/13
 • unikać!

  jak PROVIDENTA. Najpierw zmamią cię szeregiem specjalności, stypendiami, obniżkami czesnego, a jak już dasz się nabrać to po roku okaże się że specjalności nie ma, stypendia są ale przyznawane według pokrętnych zasad, a o obniżce czesnego lepiej zapomnij. Jak już podpiszesz umowę to radź sobie sam, miej pewność, że będziesz zlewany przez dyrektorów, którzy obiecali ci złote góry - ale po dwóch latach ciężko zrezygnować (bo umowa) więc jakoś dobrniesz do końca jak ja - były student mechatroniki.
  5/25/13
 • Ale zwała

  dno, dno, totalne dno, nie ma gorszej szkółki jak wsg, ostatnie miejsce w rankingu, ciekawe dlaczego?
  5/24/13
 • do Sylwii i nie tylko

  Niestety ale masz rację, tam chyba nikt nad niczym nie panuje. Na wszystkich kierunkach jest jedno wielkie oszustwo edukacyjne. Zamiast typowych wynikających z potrzeb danego kierunku przedmiotów prowadzi się jakieś inne zupełnie nie przystające do kierunku czy specjalności, tylko dlatego żeby wypełnić zobowiązania projektowe. Tym samym zarabiają podwójnie a student niestety na tym traci.
  5/20/13
 • Sylwia

  P.s. Dobrym przykładem tego, że uczelni tej należy się ostanie miejsce w rankingu jest fakt coraz częstszych rezygnacji studentów w ciągu trwania nauki. Nie wyobrażam sobie też egzaminu dyplomowego który czeka mnie już w lipcu...przygotowanie do pisania pracy dyplomowej również nie wyszło tej uczelni tak jak należy. Wszystko w pośpiechu, na odwal i spory zakres materiału na onte z tymi ich, przepraszam za wyrażenie: durnymi testami, to chyba jakieś nieporozumienie! Jeszcze z innej beczki, cała masa przedmiotów z cyklu: "zapchaj dziura", byleby zapewnić etaty poszczególnym wykładowcom. Nie zapomnę również zajęć z filozofii, a właściwie egzaminu pod koniec semestru z tegoż przedmiotu..otóż zamiast egzaminu z prawdziwego zdarzenia, dostaliśmy do łapek karteluszki z testami zamkniętymi wielokrotnego wyboru, czego jak czego, ale po tym przedmiocie, a właściwie końcowym z niego egzaminie spodziewałabym się raczej określenia poziomu umiejętności wyciągania wniosków, logicznego myślenia, wypowiadania się...a tutaj taka niespodzianka :] Do tego beznadziejnie ułożone plany zajęć, które obfitowały często w kilkugodzinne(nawet ośmiogodzinne) wykładane pod rząd przedmioty z tym samym wykładowcą. To co było i jest dla nas jako studentów w większości pracujących jak również dojeżdżających, to godziny zajęć w systemie zaocznym podczas weekendów od 7:30 do 21:00..paranoja!! Zawiodłam się na tej uczelni bardzo. Żałowałam wyboru już na drugim roku, ale zbyt dużo kasy się wtopiło, żeby móc wtedy zrezygnować :(
  5/20/13
 • Sylwia

  Witam! Studiuję na WSG Nauki o rodzinie, trzeci rok. Ma się wrażenie, że na tej uczelni wszystko "nawala", począwszy od organizacji(dziekanat, informacja, pracownicy) poprzez koszta, skończywszy na poziomie edukacji. Koszt czesnego jest astronomiczny!!..a jakość, poziom i sposób przekazywania wiedzy niestety marny. Z całej kadry wykładowców jestem w stanie ocenić pozytywnie zaledwie jedną osobę, góra dwie. Jedną z tychże osób jest Pani Magdalena Szwarc-Gajewska. Piszę o niej gdyż, warto pochylić się nad sylwetką tejże wykładowczyni. Specjalistka w swojej dziedzinie, rzemieślnik i rzetelny fachowiec oraz człowiek z pasją. To jedyny wykładowca na tej uczelni, który autentycznie przekazuje wiedzę i robi to przede wszystkim w sposób CIEKAWY I ZAJMUJĄCY.. Taki nauczyciel to skarb, będący wzorem dla pozostałych. Niestety reszta kadry jest albo zapatrzona w siebie, szczególnie ci ze stopniem naukowym dr uważają się za nie wiadomo kogo, choć wykładowcami są kiepskimi. Są też tacy jak chociażby mgr Ziółkowski totalnie lekceważący swoją pracę ze studentami i co gorsze, w niewybredny sposób komentujący ich wygląd(ubiór itp.) . Kompromitującą kwestią są również problemy z dostaniem się na wybraną specjalność. Student, dowiaduję się dopiero pod koniec pierwszego roku lub na roku drugim(nie pamiętam dokładnie, ale na pewno było to stosunkowo późno), że wymarzona i wybrana przez niego specjalność nie zostanie utworzona z braku wystarczającej ilości chętnych słuchaczy(sic!). Jakby nie można było ustalić owej liczby zainteresowanych na samym początku!! Pachnie przekrętem, gdyż składając papiery byłam proszona o wstępny wybór specjalności...i tak student w połowie edukacji ląduje na zupełnie odmiennej specjalności :]. Ech...wady owej uczelni można by wymieniać i opisywać długo oraz obficie. Nie polecam absolutnie nikomu wyboru szkoły, której jedynymi zaletami są: w miarę dobrze wyposażone we wszelaki sprzęt sale, oraz zaledwie kilku wykładowców przykładających się do swojej pracy. Zapomniałabym wspomnieć również o braku zajęć w terenie, co na tym kierunku wydaje mi się sporym niedopatrzeniem.
  5/20/13
 • do robi i nie tylko

  świetnie to ująłeś to co tam wyprawiają to jedna wielka granda. Dawno powinny tam zawitać odpowiednie organa. Mam nadzieję, że niektórzy z głównych krętaczy czują już chłód zimnych pomieszczeń z kratkami, bo niestety tam ich miejsce.
  5/17/13
 • lepiej

  sobie darować przygodę z tą pseudouczelnią - po co dyplom takiego gniota?? Są państwowe uczelnie gdzie można studiować za darmo, a płatne i tak kosztują zdecydowanie mniej.
  5/16/13
 • no proszę

  Najgorsza szkółka niedzielna w Polsce, nic dziwnego, daleko na oszustwie się nie pojedzie. Chroń swoje pieniądze przed takimi naciągaczami.
  5/16/13
 • koniec picu

  Informatyka na wsg śmiechu warte, owszem nauczysz się tam głównie worda i excela, reszta to po łebkach, jeśli takie są oczekiwania to ok. WSG a właściwie właściciele głównie koszą kasę z projektów. Szkoda tylko, że realizacja projektu daleka jest od tego co było zaplanowane.
  5/15/13
 • do April

  Brednie prawisz, "dużo ćwiczeń" itp. Tam właśnie jest mało godzin, fikcja głównie oparta o kształcenie wirtualne. Jak można zrobić program semestralny w 8 dwudniowych zjazdów, Nic się tam nie nauczysz, szkoda kasy i czasu. Ale rozumiem, że takie pisanie to Twoja praca, pozdrawiam
  5/15/13
 • robi

  ale chyba nie tu - chyba ze się zadowolisz zajęciami z przemdiotu po 8 godzin, no chyba że chcesz się bawić klockami lego..
  5/14/13
 • Liniu

  Przede wszystkim warto studiować INFORMATYKĘ, bo wiadomo w Bydgoszczy inwestuje mnóstwo międzynarodowych koncernów IT i cały czas przybywa dobrze płatnych miejsc pracy Co do innych kierunków to z pracą jest naprawdę kiepsko
  5/12/13
 • April

  Studiowałam tam na licencjacie, właśnie robię magisterkę (kulturoznawstwo, zaocznie). Studiuje też na Uniwerku, więc mam porównanie. Może i płaci się dość sporo, ale mi to pasuje bo można sobie wszystko rozłożyć na raty. Zalety to na pewno wyrozumiałość wykładowców, dobry kontakt, widać chęci do pracy, odpowiadają na pytania. Jeśli zajęcia wypadną są odrabiane, do tego dużo ćwiczeń, projektów, które trzeba zrobić, żeby zaliczyć. Dla mnie to plus bo nie jest to tylko sucha wiedza, ale i doświadczenie. Raz w semestrze zdarzy się jakiś zajęciowy gniot, ale da się przeżyć. Na plus dodam, że wykładowcy, nawet zagraniczni prowadzą zajęcia z użyciem rzutników, laptopów nie boją się nowoczesnych technologii. Minusy... testy na onte, czasem dowiadywanie się o czymś w ostatniej chwili, odchodzenie fajnych wykładowców :(
  5/9/13
 • robi

  Studiuję kierunek techniczny i parę lat temu było całkiem fajnie ... Teraz cieszę, że już kończę bo następne roczniki mogą nie dostać dyplomu. Dla mnie to okręt który tonie - co fajniejsi wykładowcy albo odeszli albo odchodzą, ci nowi są wzięci chyba z księżyca ale zajęcia poprowadzą wszystkie i ze wszystkimi.. :/ Podejrzewam, że tak samo jest na innych kierunkach. Aha - lwia część zajęć jest realizowana jako projekty - za które się płaci czesne ale formalnie się nie odbywają.. Jednym słowem maszynka do wyciągania pieniedzy z naiwniaków.........!!!
  5/7/13
 • Jak to co dac sobie spokoj

  WSG to wyższa szkoła nauk wszelakich ale najwięcej nauk badziewiackich az dziw bierze, że takie coś funkcjonuje
  5/7/13
 • gmys

  Boze, jestem zalamana, bo szukam kierunku logistycznego i wlasnie planowalam logistyke i transport zrobic w tej szkole, a geraz czytam takie rzeczy i nie wiem, co robic, slowo, napiszcie cos wiecej jak sie studiuje na tych kierunkach, ktore mnie interesuja? czy logistyka jest ok? jacy wykladowcy? i poziom?
  5/6/13
 • Aga

  Zupełnie się nie dziwie, że wsg zajmuje ostatnie miejsce w rankingu, szkoda tylko że jeszcze tyle ludzi daje się nabierać tym ćwokom
  5/5/13
 • Byly student

  Szkoda czasu na tzw studiowanie na wsg, pracodawcy juz poznali sie na tym czego tam mozna sie nauczyc. Na bramach beda mieli napis zakaz wstepu absolwentom pseudo szkolki wsg. Konia z rzedem temu kto pokapuje sie w tym w jakich specjalnosciach ksztalca i jakie faktycznie trzeba placic czesne. Dowiadujesz sie tylko z ciaglych monitow ze cos trzeba tam dodatkowo placic. Super specjalisci w wyciaganiu kasy za pseudo nauke przez intenet.Brr jedno wielkie zlodziejskie badziewie.
  4/24/13
 • zawiedziony

  dno, totalne dno
  4/19/13
 • Sako

  NIE POLECAM !!!!! Wady: - bardzo wysokie czesne, najwyższe w regionie - przedmioty oderwane od rzeczywistości, nie ma szans na przeniesienie, przedmioty nie są zbieżne z tymi co prowadzi się na większości uczelniach - dużo zajęć odbywa się w formie "proszę sobie tam poklikać w internecie" - kadra to tzw profesorowie podwórkowi, marni z wiedzy i praktyki, prawdziwego profesor mozna tam szukać jak igły w stogu siana - za wszystko trzeba płacić, wiele mechanizmów wypuszczających w zbędne koszty z których trudno sie wyplątać - kombinacje jak złupienić studenta tam stosowane już chyba nawet dla tych co je wprowadzają nie są jasne - podobnie jak prowadzone specjalności zaleta: - nawet koń może tę szkółkę skończyć, tylko musi słono płacić za czesne
  4/6/13
 • do damollo

  Kolego tam na WSG jest taki kanclerz co nawet jak bedziesz chciał zostać kosmonauta to bedzie cie zapewnial ze taki kierunek maja, oczywiście tylko więcej trzeba zapłacić. Chcesz zostać lekarzem WSG to tez mozliwe zrobia taki obszar medycyna w budownictwie i juz bedziesz lekarz inzynier WSG oczywiscie
  4/5/13
 • alik

  Jak mozna pisac o tym że budownictwo na WSG jest na "całkiem niezłym poziomie" i zaraz pisać zsie nie ma porównania. Budownictwo jest od dwoch lat wiec co można powiedzieć o przygotowaniu absolwenta. To ściwma kogos z promocji szkoły (david). WSG kształci połgłówków, nie mających zielonego pojecia o pracy chron mnie PB od takich budowlancow
  4/5/13
 • agnes

  Nie dajcie sie zwieść ta szkoła jest tylko nastawiona na wyciąganie kasy. Mechatronika na WSG to śmiech na sali, owszem jesli jesteś miłosnikiem gier ekonomicznych i tym podobnych zabaw to możesz tam iśc ale wiedz ze za najwyższe czesne w regionie bedziesz "walony" w przysłowiowe rogi. Poodbnie jest na innych kierunkach. Szanuj swoja kase i czas. Nikt z pracodawcow absolwenta tej pseudo wyzszej szkoly gwiazd nie traktuje powaznie.
  4/5/13
 • damollo

  witam, czy jesteście w stanie powiedziec cos na temat inżynierii produkcji?
  3/27/13
 • Mateusz

  słyszałem, że warto pójść na mechatronikę. Czy to prawda? I czy na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy dobrze mnie to zawodu przygotują? Są tu studenci mechatroniki?
  3/20/13
 • MałaMi

  Ja studiuję obecnie kulturoznawstwo (II stopień). Jestem zadowolona, aczkolwiek licencjat robiłam na Naukach o Rodzinie i bardziej mi sie podobało. Zakres materiału do ogarnięcia prawdopodobnie w większości uczelni jest taki sam. Właśnie z racji tego, że na WSG się płaci wykładowcy poczuwają się do przekazania wiedzy! Kadra jest rewelacyjna. Kursy są godne polecenia. Zajęcia ciekawe i zróżnicowane. Ale należy pamiętać, że wszystko zależne jest od kierunku- może na np filologii nie trzeba się uczyc (nie wiem jak tam jest), natomiast na NoR i Kult trzeba wiedzę posiadać. Pozdrawiam
  2/12/13
 • jak na fizjoterapii?

  kto moze napisac cos wiecej o fizjoterapii? czy jestescie zadowoleni? ktora szkola lepsza: Wyzsza Szkola Gospodarki czy Wyzsza Szkola Nauk o Zdrowiu? jak pracownie wygladaja i gdzie macie praktyki?
  2/5/13
 • jessica

  Co powiecie na temat kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy? Mam takie marzenie, żeby studiować właśnie to. Pomimo tego, że to podobno nieprzyszłościowy kierunek i wszyscy mi odradzają (szczególnie rodzice) to ja chciałabym zdobyć wykształcenie w tym kierunku. Powiedzcie jak wygląda nauka w WSG
  12/4/12
 • a fizjoterapia?

  jak jest na fizjoterapii w WSG w Bydgoszczy? ktora z bydgoskich szkol jeszcze wchodzi w gre na ten kierunek studiów? podrzuccie cos, pliz
  10/26/12
 • david

  Tutak budownictwo jest na calkiem niezłym poziomie. Nie mam niestety porównania do innych uczelni, ale bydgoska wsg mnie nie zawiodła. Moim zdaniem studia tutaj dobrze przygotowują do wykonywanego w przyszłości zawodu, a to bardzo duża zaleta.
  8/19/12
 • lemon

  @bezpłatnie: Warunki są wyszczególnione na stronie uczelni, zwracają głównie uwagę na osiągnięcia naukowe przyszłych studentów. Zawsze warto składać o to podanie, bo nie da się przewidzieć jaka będzie konkurencja, a może nawet się zdarzyć że będzie bardzo niewielka. ;)
  8/11/12
 • bezplatnie

  hanai, a wiesz od czego zależy to czy dostanie się na to bezpłatne studia? bo chyba też chcę złożyć...
  7/13/12
 • kant

  zanim nie wszedłem na tą stronę to nawet nie wiedziałem, że w Bydgoszczy jest tyle uczelni! Dlatego teraz mam już mętlik w glowie, która jest najlepsza? Gdzie warto iść na budownictwo?
  7/6/12
 • hanai

  zamierzam studiować w wyższej szkole gospodarki w bydgoszczy,a tym bardziej od kiedy ogarnęłam na ich stronie ża oferują coś takiego jak bezpłatne studia w ramach programu uczelnia liderów. zamierzam złożyć podanie o bezpłatne studia i mam nadzieję że zostanie rozpatrzone pozytywnie, bo mam kilka osiągnięć ktorymi mogę sie pochwalić ;p
  6/4/12
 • radzio

  Czy warto startować tutaj na kierunki inżynieryjne? szczególnie interesuje mnie budownictwo. Zależy mi aby się czegoś nauczyć i szukam najlepszej uczelni. A niestety o polibudzie nie mam pewnie co marzyć. Liczę na wszelkie opinie.
  5/18/12
 • ???????

  dlaczego nie piszecie o tej szkole? co jest? pod innymi uczelniami jest duzo komentarzy, a tu jak na na lekarstwo!, kulturoznawstwo mnie interesuje i chetne bym poczytala cos na temat tego kierunku w WSGospodarki
  4/5/12
 • anghiszp

  Studiuję angielski z hiszpańskim. daje sobie swobodnie radę, chyba mam talent do języków.
  1/18/12