Budownictwo w Koszalinie

Budownictwo – studia w Koszalinie
Studenci Budownictwa uczą się obsługi nowoczesnych narzędzi inżynierskich i programów komputerowych. Zdobywają wiedzę w zakresie analizy i projektowania oraz użytkowania obiektów budowlanych, kierowania przedsięwzięciami budowlanymi, właściwości i zastosowania materiałów budowlanych.
Kierunek dostępny jest na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Budownictwo – specjalizacje
Na pierwszym stopniu można wybrać:
- konstrukcje budowlane i inżynierskie
- budownictwo drogowe.
Studia drugiego stopnia realizowane są w specjalnościach:
- konstrukcje budowlane i inżynierskie
- budownictwo drogowe
- budownictwo morskie i inżynieria brzegu.
Czym zajmuje się absolwent budownictwa?
W zależności od wybranej ścieżki zawodowej praca takiej osoby może polegać na rozwiązywaniu problemów konstrukcyjnych i tworzeniu dokumentacji technicznej, organizowaniu budowy, nadzorowaniu pracowników i procesów technicznych, kontrolowaniu poprawności wykonania prac budowlanych.
Budownictwo – przedmioty na studiach
W programie kształcenia na Budownictwie znajdą się: matematyka, fizyka, chemia budowlana, metody obliczeniowe, podstawy budownictwa, budownictwo ogólne, budownictwo komunikacyjne, fizyka budowli, urbanistyka i architektura, geometria wykreślna, laboratorium CAD, geodezja, materiały budowlane, technologia betonów, wytrzymałość materiałów, podstawy normalizacji, konstrukcje murowe, geologia inżynierska, hydraulika i hydrologia, instalacje budowlane a także przedmioty specjalnościowe.
Budownictwo – rekrutacja w Koszalinie
Przedmioty maturalne, za które można uzyskać punkty rekrutacyjne, to: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, chemia.
Szczegółowe zasady rekrutacji na kierunki związane z budownictwem możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia inżynierskie i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Budownictwo – praca po studiach
Absolwenci kierunku pracują przykładowo w:
- biurach projektowych
- firmach budowlanych
- nadzorze technicznym
- instytucjach kontroli inwestycji budowlanych
- firmach deweloperskich
- firmach produkujących materiały budowlany
- wytwórniach betonu
- laboratoriach.
Zatrudniani są jako projektanci, inżynierowie budowy, kierownicy budowy, specjaliści ds. produkcji materiałów budowlanych, inspektorzy nadzoru budowlanego, rzeczoznawcy budowlani, menadżerowie projektu.
Czy warto studiować Budownictwo w Koszalinie?
Budownictwo to kluczowa gałąź gospodarki. Nowe inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne, deweloperskie i przemysłowe wymagają specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności techniczne.
Branża budowlana w Polsce i na świecie nieustannie się rozwija, a wykwalifikowani inżynierowie budownictwa są cenieni zarówno w kraju, jak i za granicą. Wybór studiów na Budownictwie to decyzja przyszłościowa, gwarantująca uzyskanie kwalifikacji gwarantujących atrakcyjne i dobrze płatne zatrudnienie.
Kierunek Budownictwo posiada międzynarodowy certyfikat akredytacyjny European Accredited Engineer (EUR-ACE®) nadany przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT).
Budownictwo – opinie
Studia na kierunku Budownictwo to doskonały wybór dla osób ambitnych, które chcą zdobyć konkretną wiedzę techniczną i umiejętności praktyczne. To kierunek pełen wyzwań, ale również dający stabilne perspektywy zawodowe i wysokie zarobki. Wybierając tę ścieżkę edukacyjną, warto być przygotowanym na intensywną naukę, ale także na satysfakcjonującą karierę w jednej z najważniejszych branż gospodarki.
***
Może zainteresują Cię inne kierunki związane z budownictwem:
Budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM
Poznaj inne kierunki inżynierskie.
Dowiedz się więcej o studiach technicznych.
Fot. Freepik