Nanotechnologia w Zielonej Górze

Nanotechnologia – studia w Zielonej Górze
Studia na kierunku Nanotechnologia pozwala uzyskać wiedzę związaną z projektowaniem, tworzeniem i badaniem materiałów, urządzeń oraz układów w skali nano, czyli na poziomie pojedynczych atomów, cząsteczek i ich klastrów.
Studenci poznają prawa fizyki i chemii rządzące budową materii i ich wpływ na właściwości strukturalne, magnetyczne i elektryczne nanomateriałów. Zapoznają się z nowoczesnymi technikami wytwarzania nanomateriałów, metodami ich badań i dominującymi współcześnie zastosowaniami w inżynierii biomedycznej.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego stopnia.
Nanotechnologia – przedmioty na studiach
Program nauczania przewiduje m.in. kursy: teoria pomiarów, podstawy nanotechnologii, chemia analityczna, termodynamika, elektryczność i magnetyzm, materiałoznawstwo, podstawy fizyki kwantowej, fizyka ciała stałego, polimery specjalnego zastosowania, inżynieria kwantowa, materiały niskowymiarowe, metamateriały funkcjonalne, samoorganizacja molekularna, wytrzymałość materiałów, inżynieria niskich temperatur, mechatronika w nanotechnologii, nanomateriały i nanotechnologie w medycynie, zarządzanie projektami i innowacjami w nanotechnologii.
Czym zajmuje się nanotechnolog?
Zadaniem specjalisty z tego zakresu może być badanie nanomateriałów, opracowywanie nowych materiałów o wyjątkowych właściwościach, projektowanie nanoleków, tworzenie biomateriałów do regeneracji tkanek, tworzenie ultralekkich, superwytrzymałych materiałów, poprawa właściwości materiałów, opracowywanie technologii do oczyszczania wody i powietrza.
Nanotechnologia – rekrutacja w Zielonej Górze
Nabór odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z matematyki i języka obcego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: biologia, chemia, fizyka lub informatyka.
Jeśli chcesz sprawdzić szczegółowe zasady rekrutacji na Nanotechnologię w innych uczelniach, odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Nanotechnologia – praca po studiach
Absolwenci zatrudniani są przykładowo w:
- przemyśle farmaceutycznym
- przemyśle elektronicznym
- przemyśle medycznym
- instytutach badawczych.
Czy warto studiować Nanotechnologię?
Nanotechnologia zaliczana jest do technologii kluczowych, o ogromnym znaczeniu dla przemysłu i gospodarki, a badania naukowe prowadzone w tym zakresie mają nadany specjalny priorytet. Szerokie zastosowanie nanotechnologii w elektronice, medycynie, technologiach materiałowych, medycynie czy kosmetologii daje szerokie możliwości zawodowe inżynierom z tego zakresu.
Nanotechnologia – opinie
Studia te to dobry wybór dla osób o predyspozycjach do nauk ścisłych, zainteresowaniach w obszarze nowych technologii. Praca w nowoczesnych laboratoriach, prowadzenie badań może dawać wiele satysfakcji z zaangażowania w rozwój nauki i przyszłościowej dziedziny.
Fot. Freepik
Jakie uczelnie w Zielonej Górze oferują kierunek nanotechnologia
