• Akademia Tarnowska rekrutacja 2024
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu

uczelnia publiczna, woj. dolnośląskie, 50-328 Wrocław, Katedralna 9, (+71) 322 99 70,

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu na mapie polskich uczelni istnieje od 1968 roku, ale jej tradycje sięgają dużo dalej, bo 1702 roku, kiedy to we Wrocławiu utworzono wydział teologiczny Akademii Leopoldyńskiej.

Głównym zakresem działalności PWT jest dydaktyka w zakresie teologii, a od 2016 r. także pedagogiki (kierunki: pedagogika i pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna), umożliwiająca absolwentom pracę w szkołach i przedszkolach. Wydział prowadzi też studia podyplomowe z teologii oraz z zakresu psychoterapii. Oferuje także inne formy kształcenia, jak kursy języków obcych starożytnych i nowożytnych dla studentów oraz osób spoza uczelni.

Wydział wspiera inicjatywy studenckie, związane z działalnością naukową (koła naukowe), kulturalną (działalność teatralna, radiowa) i charytatywną ("Caritas Academica").

W 2023 r. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu otrzymał kategorię naukową A+ w dyscyplinie nauki teologiczne.Ocena uczelni

5.15 / 10
61 głosów

Opinie (45)
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, PWT Wrocław

Ana
Podbijam pytanie z 2019: Czy ktoś kończył studia podyplomowe na tej uczelni? Co możecie powiedzieć?
31.05.2024
31.05.2024
Gonia
Poproszę studentów/absolwentów pedagogiki o opinie. Czy polecacie studia tutaj?
Marysia
My świeccy nie mamy źle. Ogólnie należę do tych pasjonatów. Moi znajomi z którymi studiuje nie bardzo chcą się uczyć może dla tego takie komentarze. Patrzą tylko jak ściągnąć jak opuścić wykłady. Gdyby wszyscy się przykładali to pewnie nikt by nie narzekał. Ja jestem zadowolona. Trzeba się uczyć wtedy każda uczelnie jest Ok.
15.03.2023
26.04.2021
Jan
Ukończyłem tę uczelnie 10 lat temu. Studiowałem jeszcze podyplomowo na Uniwersytecie i Politechnice. Perspektywę więc mam. Poziom studiów i wiedzy wykładowców określiłbym jako 4 ze wskazanie na 5. O dziwo dydaktycznie najlepiej w porównaniu z innymi uczelniami. Perspektywy zawodowe zależą od powołania. Dzisiaj jest lepiej. Księża z seminarium w moim przekonaniu byli bezpodstawnie faworyzowani. Ogólnie ta uczelnia to dobra inwestycja w siebie. Były studentki/ studenci zapatrzeni w wykładowców delikatnie mówiąc zbytnio. Byłem ostatnio na jakimś wykładzie i lubiany wykładowca coś wygłaszał a młodzi studenci dosłownie spijali słowa z jego ust. Przeraziło i zniesmaczyło mnie to. Jest ich teraz mało w rocznikach i pewnie dlatego relacja jest jakby zbyt intensywna. Koniec końców polecam.
na nowo
poziom wiedzy księży jest bardzo imponujący. Gorzej z przekazywaniem tej wiedzy-zaznaczam ,że nie wszyscy. Wielką wada uczelni jest to co w ogóle wsród dzisiejszych księży. Zupełnie nie rozumieją życia świeckich. Nie rozumieją problemów i nie umieją sie wsłuchać w informacje, które próbują sie przebić w nadziei nawiązania porozumienia. Ale jego nie ma. Nauka ma dobry poziom ale nie ma co próbować wchodzić w relacje bo skutek jest taki , że student "upada" pod ciężarem całkowitego nie rozumienia zapodanego problemu czy zjawiska w życiu poza koloratką. Koniec końców przytakuje księdzu, który stojąc przy swoim nie widzi co sie zadziało i mocniej zamyka sie w swojej dezintegracji .
07.11.2020
01.10.2019
Aleks
Czy ktoś kończył studia podyplomowe na tej uczelni? Co możecie powiedzieć?
hala
Czy ktoś może nieco bardziej trzeźwo ocenić poziom, jaki obecnie tam panuje (bez egzaltacji, bez nadmiernego niezadowolenia)? Jestem zainteresowana teologią dla świeckich jako hobby i nie zamierzam pracować "w branży". Ludzie, proszę o jakieś ROZSĄDNE opinie.
10.07.2019
09.10.2016
Piotr
Hahahaha ile ci zapłacili za ten sponsorowany tekst? Niezła tuba propagandowa. Ciekawe kto wpadł na taki pomysł. Myślałem na początku że to ironiczny komentarz ale naprawdę widzę jak ta uczelnia robi ludziom wodę z mózgu... Ludzie nie dajcie się omamić, tam się dla nich liczy tylko wasza kasa a nie wiara! Po studiach księżulki mają w pogardzie katechetów, studenci świeccy to gorszy sort.. wierzyć się nie chce jacy fanatycy opuszczają mury tej uczelni... dobrze że lata studiów na pwt już bezpowrotnie minęły!!!
jan
Wspaniała uczelnia. Dzieki niej stałem się innym człowiekiem. Cudowni wykładowcy, ukazujący prawdziwy cel naszego życia i przyszłości po naszej śmierci. Po ukończeniu PWT widzę, jak dobry Pan Bóg wspomaga mnie w życiu. Nie mam lęków, nie boję się śmierci. Kocham życie, które jest Bożym darem. Polecam z całego serca tę wrocławską uczelnię. Jan Wysocki, Syców
26.09.2016
17.09.2016
Admin
Komentarz usunięty.
Absolwent
Właśnie przez takie osoby jak Wirida odradzam studiowania na tym wydziale, fanatyzm, ubóstwianie kleru który się rządzi i panoszy hołdując własnym zachciankom i poniżającemu traktowaniu świeckich. to państwo w państwie, nie polecam nikomu tej uczelni a przez takie dewotki ta uczelnia tylko zatraca się w odizolowaniu od świata. Absolutnie nie podzielam zachwytu przedmówczyni, której chyba brakuje męża...aż strach pomyśleć jak taka fanatyczka idzie uczyć do szkoły... Klerowi chodzi tylko o to żeby ciągnąć kasę, nie obchodzi ich los studentów. Radzę się dwa razy zastanowić zanim ktoś pomyśli o studiowaniu na tej uczelni
14.09.2016
07.08.2016
Wirida
Byłam studentką tego Wydziału/ Uczelni...z ogromnym wzruszeniem wspominam studiowanie, by nasz rocznik był wyjątkowy! Jedyny taki, już drugiego takiego nie będzie, nawet nasi wykładowcy, łącznie z ks. Drozdem, mieli do nas słabość. Po 2 latach robiłam tutaj Podyplomówkę, ale to już nie to.... Pamiętam, jak byłam zachwycona głosem ks prof., a obecnie biskupa Siemieniewskiego...1 rok..ale to pasjonata! To samo mogłabym powiedzieć o kilku innych...niestety nie wszystkie wspomnienia są przyjemne, zwłaszcza traktowanie studentów przez jednego z prorektorów. Z wielkim wzruszeniem wspominam wykłady śp. ks. Janusza Czarnego...a że po teologii nie ma pracy?? Nie ma, bo rzeczywiście stanowiska katechetów obsadzane są przez księży...a jak oni uczą?? nie wiem, czy ich ktokolwiek sprawdza...no cóż kochani, samo życie...jeśli wiążecie swoją przyszłość z nauką katechezy w szkole, to szkoda czasu, nie ma szans...
pedagogika?
od kiedy jest tutaj realizowany kierunek PEDGOGIKA? Czy mogliby się wypowiedzieć Ci studenci, którzy go studiują? Jakies porównanie z innymi wrocławskimi uczelnami - konkretnie o pedagogike i chodzi.
16.06.2016
10.03.2016
A.
To nie jest zła uczelnia. Komentarze rzeczywiście pokazują, że są lepsze i gorsze strony, ale myślę, że tak jest wszędzie. Nie uchronimy się od lepszych i gorszych rzeczy tak na uczelniach, jak i w samym życiu. Ja osobiście nie narzekam.
Monika
Ta uczelnia rządzi się swoimi prawami, nikt nic nie wie . Kolokwanie mówiąc " Kosmos"
18.01.2016
12.04.2015
Diogenes
Na studiach filozoficznych kładzie się nacisk przede wszystkim na języki klasyczne (greka i łacina). Zupełnie jakby władze nie brały pod uwagę tego, że ktoś może się interesować filozofią współczesną/nieklasyczną. Cóż komu po łacinie jeśli nuży go "filozofia" średniowieczna? Każdy, kto ma inne poglądy aniżeli stricte chrześcijańskie, jest traktowany przez większość kadry akademickiej jak osoba ułomna. Przykro na to patrzeć, bowiem człowiek poszukujący zostaje zepchnięty na margines przez ludzi, którzy doskonale pokazują, że religia to często nic więcej jak tylko ego zamaskowane pod pokorą. Oczywiście, jest tam kilka rzetelnych osób, co wcześniej zaznaczył Student PWT, ale jeśli chodzi o ogólne wrażenie, to z przykrością stwierdzam, że władze absolutnie się nie przygotowały do nauczania na kierunku, który jakiś czas temu tam otworzono. Studia filologiczno-teologiczne, z małym naciskiem na filozofię, a jeśli już omawia się filozofów obcym myśli chrześcijańskiej, to tylko po to, by "dowodzić", iż byli w błędzie. To nieco żenujące i śmieszne, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że słuszności myśli chrześcijańskiej nijak nie można udowodnić. Nawet studenci teologii - osoby wierzące - narzekają.
czy maja podyplomówki
a propos wspomnianych podyplomówek, to nie widze ich na stronie www PWT, macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
16.02.2015
10.05.2014
Student pwt
Witam serdecznie, z całą przykrością muszę stwierdzić że Uczelnia ta wystawia sobie bardzo złe świadectwo za przyczyną daleko idącego i głębokiego izolacjonizmu w świecie nauki pod względem wzbogacania i wymiany doświadczeń naukowych przez studenta. Co trzeba przyznać, owszem od jakiegoś czasu są organizowane sympozja naukowe i konferencje, jednak taka współpraca ma charakter jedynie okazjonalny i sporadyczny, nie mający żadnego przełożenia na praktykę i świat studencki. Nie ma ponadto żadnych umów podpisanych z instytucjami które umożliwiałyby poszerzanie horyzontów i doświadczeń zawodowych tak jak ma to miejsce na Uwr. Nie ma żadnych możliwości na wymiany studenckie, podczas gdy na innych wydziałach teologicznych znakomicie funkcjonują wymiany do Włoch, Niemiec lub Francji. Studenci świeccy są traktowani często w sposób marginalny podczas zajęć, klerycy mają pryncypialne znaczenie ze względu na ich formację do kapłaństwa. Dodatkowym argumentem który działa na nie korzyść Wydziału jest ograniczona liczba studentów co negatywnie przekłada się w moim przekonaniu na atmosferę panującą na wydziale - trudno o akademicki charakter na korytarzu, w salach gdzie liczba studentów jednego roku nie przekracza 11 osób... Nie będę oceniać ludzi, lecz na wydziale nie brakuje osób które mają ortodoksyjne, fanatyczne nastawienie do rzeczywistości i zniechęcają tym samym ludzi swoim ignoranctwem i brakiem tolerancji wobec różnicy przekonań, także na płaszczyźnie wiary i moralności. Chcę, dzieląc się własnym doświadczeniem, powiedzieć także ze w takich warunkach bardzo trudno jest wytrzymać psychicznie, żeby całkowicie się nie zniechęcić i nie rzucić tego kolokwialnie mówiąc "w pioruny". Kadra dydaktyczna - w mojej ocenie mocno zróżnicowana pod względem kompetencji i merytorycznej jakości prowadzenia wykładów kursorycznych. W moim przekonaniu jest zaledwie kilku księży, których można nazwać ludźmi ze świata nauki z tytułem profesora którzy rzeczywiście są naukowcami z powołania i pasji. Świeccy oczywiście nie mają szans na podjęcie pracy dydaktycznej na kierunku teologia. Pedagogika rządzi się innymi prawami gdyż tam są zatrudniani pracownicy naukowi z innych ośrodków naukowo - badawczych, vide Uwr, bodajże Uksw. Teraz rzecz o perspektywach, tutaj również krytycznie ale prawda jest najważniejsza i trzeba ją mówić ku przestrodze dla maturzystów którzy niesieni na fali młodzieńczych ideałów i ewangelizacyjnych zapałów będą chcieli zgłębiać tajniki wiedzy o Bogu by po pięciu latach "chodzenia na wykłady" roztoczyła się przed nimi świetlana przyszłość wielkich uczonych teologów... A więc ad rem, horyzonty na zatrudnienie są beznadziejne. Widać, że wydział funkcjonując poza strukturami uniwersyteckimi ma 'delikatnie mówiąc' możliwości oddziaływania na pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy. Obecne działania podejmowanie przez tzw. Biuro promocji - z całym szacunkiem, ale w mojej ocenie są czysto propagandowym zagraniem które ma mydlić oczy, że coś się w sprawie zatrudnienia po studiach teologicznych robi, ze uczelnia nawiązuje 'współprace' z uni przyr. Proszę nie dawać temu wiary, nie ma to żadnego znaczenia dla szarego studenta teologii. Chcę zwrócić tutaj uwagę na ważną kwestię jednolitości 5 letnich studiów na kierunku teologia - oznacza to wejście na pięcioletnią ścieżkę kształcenia z której nie można się przenieść tak jak ma to miejsce po 3 letnich studiach licencjackich przykładowo na Uwr, gdzie można kształcić się na dowolnie wybranych II stopniu mgr. Słowem, jak się zacznie to jest się utopionymi pozostaje podyplomówka jako przysłowiowe łapanie się brzytwy celem zwiększenia swojej szansy na odnalezienia pracy. Proszę się nie łudzić że coś zmieni się na lepsze, tendencja wyraźnie jest spadkowa jeśli chodzi liczbę studentów na cyklu dla świeckich, ponieważ klerycki tryb rządzi się swoimi prawami, tam liczba studentów utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie już od dłuższego czasu. Kończąc mój przydługawy komentarz chcę raz jeszcze poruszyć najbardziej istotną kwestię a więc co po. Otóż potem, jest dno. Warto także zaznaczyć że w dziekanacie nigdy nic nie wiedzą, co bardzo irytuje... Dominuje więc poczucie zmarnowanych szans i wejścia w przestrzeń która nie daje żadnych perspektyw. Podzielając w pełni wypowiedzi moich poprzedników tj. @papy i @xyz z przykrością i bólem serca stwierdzam że teologia jest powiedzmy - traktowana w sposób drugo- jeśli nie trzeciorzędny w porównaniu z kierunkami uniwersyteckimi przy szukaniu zatrudnienia. Dziękuję...
pap
to bzdura nie możesz człowieku porównywać szans na prace po teologii z praca po uczelniach technicznych, czy medycznych , co ty człowieku wygadujesz. Jesteś bez szans na prace po teologii, a po każdym innym jest przynajmniej jakiś cień szansy, tutaj z góry wiadomo , ze trzeba jakaś podyplomówkę i to najlepiej na PWT , żeby nie zabrakło naiwnych, którzy nadal będą to sponsorować. Teologia jest naprawdę w porządku, ale nie na tym wydziale i tylko jako kierunek dla powołanych do studiowania dla własnych zainteresowań
24.01.2014
13.01.2014
Absolwent
Teologia jest cool , a co do pracy to po żadnej szkole czy uczelni nikt nikomu pracy nie gwarantuje. Pozdrawiam.
Urban
Cenzura działa?
07.12.2013
07.12.2013
Józef
To wrocławskie wydanie Damazego Macocha z Jasnej Góry, który okradał cudowny obraz NMP. Irek podeptał Dekalog i całą hierarchię Kościoła Wrocławskiego.
Wieśka
Jaki jest teolog albo pedagog z Pani prorektor, która nie ma żadnego dorobku naukowego z tego zakresu. Albo drugi protektor ,który nie ma nic wspólnego z teologią ani pedagogiką. To to jest profanacja nauki i studiów. Ale przeicież Kuria to widzi i nic , wszystko gra tak jak z tym amantem Irkiem.
01.12.2013
30.11.2013
papa
w obliczu tego co zaszlo w zwiazku z byłym rektorem, to współczuje wszystkim tym ktorzy teraz przezywaja dramat wstydu i oszukania, jak maja sie czuc byli absolwenci tej uczelni ktorych ten ksiadz prowadzil, tylko zaplakac o jakim prestizu mowa jedna WIELKA KOOMPROMITACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
xyz
szkoda, że nie daliście wiary tym którzy tą uczelnie skończyli, ja mam wielu znajomych po tej uczelni, nawet znam kilku doktorantów, to ludzie masowo bezrobotni, przegrani i z ogromnym poczuciem oszukania, pozostawieni sami sobie, naprawdę serce boli jak się na nich patrzy , tym bardziej, że niektórzy z nich to wybitne intelektualne osobowości, ale całkowicie zmarnowani i niewykorzystani. Niestety po tej uczelni maja szanse tylko CI w czarnych sukienkach i nie miejcie złudzeń, że będzie inaczej, ludzie uciekajcie póki czas bo naprawdę szkoda waszego wysiłku i czasu, ta uczelnia z całym szacunkiem jest tylko dla księży i zostawcie ich samych sobie, im wasz zewnętrzny świat nie jest do niczego potrzebny, oni juz dawno odeszli od tej rzeczywistości i mozna tylko nad tym ubolewać ludzie myślcie poważnie o swojej przyszłośći bo po tej uczelni bedzie wyjatkowo trudno!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
02.11.2013
02.10.2013
xxx
Ogolnie rzecz ujmując - straszne dziadostwo !!! Bylem kiedys studentem tej uczelni , ale na 5 roku przestalem. Ks. Tomko twierdzi, ze chce aby absolwenci czyli magistrowie byli ozdoba i wizytowka tej uczelni. No coz - ksiazki nie ocenia sie po okladce
papa
witam ludzie jestem byłym absolwentem tej uczelni i szczerze odradzam, owszem bardzo fajny humanistyczny kierunek, dużo mądrych treści, kilku ŚWIETNYCH WYKŁADOWCÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!ale niestety po ukończeniu tych studiów nikomu nie jesteście potrzebni, nawet Ci którzy was uczyli udają , ze was nie znają po jakimś czasie , bardzo przykre, ale uwierzcie mi nikt wam nie pomoże i jako świeccy nie macie szans, ani po teologii, ani po filozofii czy tej nieszczęsnej pedagogice, a ta cala medialna nagonka z ostatnich miesięcy o rzekomej współpracy z innymi uczelniami i ta niby pomoc dla absolwentów to zwykły MARKETING !!!!!!!!!!!!!! nie dajcie się na to nabrać, uwierzcie tam nikt ze świeckich niczego nie osiągnął, chyba, że ma a w rodzinie biskupa, albo kogoś równie ważne to wtedy z nadania najwyższych władz, bardzo to przykre, ale taka jest prawda- przemyślcie dobrze swoje decyzje
21.07.2013
27.06.2013
tomm
Jestem także absolwentem Wydziału teologicznego we Wroclawiu nie polecam studiowania teologii gdyz pracy nie dostaniecie my jako teologowie świeccy jesteśmy Teologami II kategorii księża mają pierwszeństwo w uczeniu katechezy i tak w moim powiecie jest ksiądz ma z czego żyć natomiast większość świeckich teologiów ma rodziny i księży nie interesuje to bo oni nie wiedzą co to znaczy mieć rodzinę zwłaszcza w czasie kryzysu a ze spowiedzi to nie to samo. Więc nie polecam studiowania teologii bo nie ma szans na zatrudnienie, chyba, że ktoś chce studiować dla pasji. Pozdrawiam tomm
alfa
o jakim prestiżu mowa?
19.06.2013
24.05.2013
jaro
jestem byłym absolwentem tej uczelni i nie polecam nikomu, kto chce potem znaleźć jakąkolwiek pracę nie ma mowy, żeby zarobić na chleb ponieważ Ci, którzy prowadza ta uczelnię uważają, że to kształcenie dla tych co żyją z powietrza i chleba nie potrzebują, choć sama kadra wykładająca nie uznaje pracy za darmo,, ale to taki drobiazg, wiec ludzie nie dajcie sobie zmarnować lat pracy i wysiłku na bezcelowy kierunek, a życie w wierze i pogłębianie duchowego rozwoju osiągniecie dużo łatwiej i zdrowiej bez tej uczelni, wiem co mówię bo spędziłem tam wiele lat jako student, karmiony obłudnym przekonaniem, ze ta uczelnia daje szansę na egzystencję życiową , szczerze i życzliwie radzę się zastanowić-- były absolwent NIESTETY !!!!!
mika
Teologia jest super :-)
18.04.2013
28.10.2012
101pytań
Teologia, filozofia - wszystko fajnie. Ciekawe studia, w kręgu moich zainteresowań, ale co później? Jaka praca? Za ile? U kogo?
taralata
Moim zdaniem teologia nie jest ciekawa, a przynajmniej jest mniej ciekawa niż filozofia, którą na tej uczelni wybrałem. Zaraz mija rok nauki i dobrze mi tutaj, chociaż nie zawsze się odnajduję w zajęciach, ale z moich obserwacji wynika, że każdy tak ma
01.05.2012
30.03.2012
jakoś tak
Teologia jest ciekawa, aczkolwiek tutaj nacechowana tak konkretnie w jedną stronę.. to trochę mnie odpycha. Jednak nazwa uczelni zobowiązuje i nie ma się co dziwić, że tak tutaj właśnie jest. Z drugiej strony dla chcącego nic trudnego, czy jakoś tak...
ula
Jeśli chodzi o poziom nauczania to z tego co wiem od mojej koleżanki to jest faktycznie wysoki, ale jak dla szkoła zbyt bardzo nastawiona na wpajanie pewnych reguł. Aczkolwiek ludzie którzy ją wybierają raczej wiedzą co robią i z racji tego pewnie są zadowoleni.
21.03.2012
20.03.2012
sacrum
Renoma, klasa, autorytet,nienaganność, wychowanie, tradycja, kultura, tolerancja,przyjazność, mądrość, nauka, sztuka, poszanowanie drugiego człowieka, kompetentność, uczciwość, szacunek to tylko kilka pierwszych skojarzeń, które przychodzą mi na myśl odnośnie tej uczelni
sinus
Bardzo nietypowa uczelnia, w nietypowym miejscu. Za czasów JP2 jednak bardziej oblegana niż teraz. Nie ma co się oszukiwać, dobra teologia, mi się podoba
24.02.2012
17.02.2012
staruszek
Nie jestem studentem tej uczelni, ale mam dwójkę znajomych, którzy na nią uczęszczają. To naprawdę dobrzy ludzie, ambitni, pomocni. Wnioskuję z tego, że ten Wydział Teologiczny kształci naprawdę na poziomie, w duchu nie tyle chrześcijaństwa, co ogólnych dobrych norm etycznych i moralnych
pasja
Bardzo dobra uczelnia, jeśli chodzi o taki właśnie typ nauczania. Dodatkowym plusem są nauki np. języków biblijnych - bardzo ciekawe i wciągające.
12.02.2012
28.01.2012
teolog
Zdecydowanie prestiżem jest sam przymiotnik \"Papieski\" w nazwie. Renoma uczelni gwarantowana. Jeśli chcesz się uczyć, zgłębiać widzę, a nie obijać się i nie wiadomo co jeszcze, to jest to bardzo dobra uczelnia
karols
wydział teologiczny nie jest zły. Niektórzy studenci są jacyś dziwni - Ci co naśmiewaja sie z tego wydziału
23.01.2012
19.01.2012
Józi
Nie narzekam, aczkolwiek koledzy czasem są dość nietypowi. Jedni bardziej uduchowieni inni aż za mało bym rzekł
mop
prestiż w naszej szkole? hehe nie nazwałbym tego prestiżem. Od taka szkoła normalna - papieski wydział teologiczny
16.01.2012
13.01.2012
Ilod
To nie wszystko, chociaż trochę może i tak... jednak liczy się tez poziom.
Tom
Prestiż, prestiż i jeszcze raz prestiż!
23.05.2011
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Akademia Tarnowska
 • Uniwersytet Gdański
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Politechnika Częstochowska
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Politechnika Lubelska
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet Szczeciński
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie