Politechnika Łódzka
uczelnia publiczna, 90-924 Łódź, ul. Radwańska 29, (+42) 631 29 74, 42 631 20 92, rekrutacja@info.p.lodz.plDrzwi otwarte - Politechnika Łódzka
Drzwi otwarte na Politechnice Łódzkiej odbędą się w tym roku podczas Światowego Dnia Matematyki.
14 marca 2023 roku w godz. 8:30-15:00 w budynku Alchemium, ul. Żeromskiego 114 (budynek A34) dowiecie się, jak "oswoić" matematykę.
Przewidziane są:
- Strefa nauki – ponad 40 wykładów, laboratoriów i pokazów naukowych.
- Strefa wynalazków – kilkanaście stoisk, na których studenckie koła naukowe zaprezentują swoje osiągnięcia, a pracownicy wydziałów Politechniki Łódzkiej odpowiedzą o kierunkach studiów na naszej uczelni.
- Strefa inspiracji – spotkania z coachami kariery, specjalistami z Biura Karier PŁ oraz gościem specjalnym, który pomoże Wam w przygotowaniach do matury z matematyki.
- Strefa Q&A – zasady rekrutacji i odpowiedzi na wszystkie pytania w jednym miejscu.
- Strefa rozrywki – konkursy oraz zdjęcia na matematycznej ściance.
- Strefa zwiedzania – oprowadzanie po jednym z najpiękniejszych kampusów w tej części Europy oraz zwiedzanie Wydziałów.
Więcej informacji o programie i zapisach.
Drzwi otwarte - informacje ogólne
Organizowane na uczelniach publicznych i niepublicznych Drzwi otwarte (inne określenia to: Dzień otwarty, Dzień kandydata) są okazją do poznania kierunków studiów, specjalności, zasad rekrutacji, zaplecza dydaktycznego, kadry naukowej oraz specyfiki kształcenia w wybranej szkole wyższej.
Kandydaci co roku czekają na Dni otwarte i traktują je jako atrakcyjne wydarzenie edukacyjne, pozwalające wziąć udział w wykładach, prezentacjach, konkursach, często przy udziale przedstawicieli samorządu studenckiego, członków kół naukowych, kolegów ze starszych roczników.
Same uczelnie dokładają wielu starań, aby uczynić Drzwi otwarte wyjątkowymi na tle innych placówek z regionu. Maturzyści mogą zatem liczyć na warsztaty dedykowane radzeniu sobie ze stresem, uczące metod zapamiętywania, profesjonalnych wystąpień publicznych przed kamerą, spotkania z psychologiem, doradcą zawodowym czy przedstawicielem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
Politechnika Łódzka wpisuje się w powyższe trendy. Jeśli planujesz studia w tej uczelni, sprawdź na jej stronie internetowej, kiedy, gdzie, w jakiej formule planowany jest Dzień Kandydata.
Czas pandemii zmienił formułę Drzwi otwartych i przeniósł wydarzenie do świata wirtualnego. Odbywały się webinary, internetowe spotkania przy użyciu aplikacji Meet czy Teams. Z braku możliwości spotkań w świecie realnym, Wirtualne dni otwarte były pozytywnie odbierane przez uczestników, choć oznaczały pewne ograniczenia.
Obecnie zarówno kandydaci, jak i uczelnie liczą na możliwość realizacji Drzwi otwartych w tradycyjnej formule. Szczególnie kandydaci chcą poczuć atmosferę studiów w wybranej uczelni i na własne oczy obejrzeć pracownie, sale wykładowe, porozmawiać z wykładowcami, opiekunami naukowymi i starszymi studentami. Wielu liczy na udział w ciekawych warsztatach, grach miejskich, konkursach z nagrodami czy quizach, służących integracji.
Jeżeli z jakichś powodów nie możecie wziąć udziału w Dniu Kandydata, to warto zajrzeć do social mediów szkół wyższych. Wielu organizatorów tworzy relacje i filmy, które zamieszczają np. na YouTube.
Interesuje Cię Politechnika Łódzka? Sprawdź na stronie internetowej uczelni informacje o Drzwiach otwartych, ofercie edukacyjnej, zasadach naboru na studia.
Typy studiów w Polsce













