Uniwersytet Zielonogórski
uczelnia publiczna, 65-417 Zielona Góra, ul. Licealna 9, (+68) 68 328 22 02, 328 24 60, rektorat@uz.zgora.plRekrutacja - Uniwersytet Zielonogórski
Rekrutacja na studia na Uniwersytecie Zielonogórskim startuje 1 czerwca 2023 roku.
Będzie ona dotyczyć wszystkich kierunków studiów stacjonarnych I stopnia
oraz jednolitych magisterskich.
Biuro Rekrutacji Uniwersytetu Zielonogórskiego
65-762 Zielona Góra
tel. kom: 789 441 948; 789 441 947
tel. stac.: 68 328 32 70
tel. cudzoziemcy: 789 441 947
e-mail: rekrutacja@uz.zgora.pl
Studiuj w Zielonej Górze
Wydziały Uniwersytetu Zielonogórskiego
- Wydział Artystyczny
- Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
- Wydział Ekonomii i Zarządzania
- Wydział Fizyki i Astronomii
- Wydział Humanistyczny
- Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki
- Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii
- Wydział Mechaniczny
- Wydział Nauk Biologicznych
- Wydział Nauk Społecznych
- Wydział Prawa i Administracji
- Collegium Medicum
- Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie
Rekrutacja na studia 2025/2026
Informacje ogólne na temat naboru kandydatów
Zasady naboru na studia od strony formalnej zasadniczo są podobne we wszystkich placówkach. Szkoły wyższe rekrutują poprzez elektroniczny system internetowy (ERK - Elektroniczna Rejestracja Kandydatów, IRK - Internetowa Rejestracja Kandydatów). Pierwszym krokiem jest rejestracja kandydata, czyli założenie konta w specjalnym systemie internetowej rekrutacji na stronie www uczelni. Uzupełniając dane adresowe należy bezbłędnie podać PESEL, który zazwyczaj staje się loginem. Następnie kandydat wybiera interesujący go kierunek (może być więcej niż jeden), dokonuje opłaty rekrutacyjnej, wprowadza do systemu wyniki uzyskane na maturze.
Wynik rekrutacji będzie dostępny w systemie on-line. Po zalogowaniu się poznasz informacje o uzyskanych punktach (PROGI PUNKTOWE NA STUDIA), przyjęciu lub nie na studia. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany, zwykle w ciągu 7 dni należy dostarczyć na uczelnię komplet wymaganych dokumentów: świadectwo maturalne, zdjęcia, podpisany formularz internetowy, dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej, kserokopia dowodu osobistego, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku.
W przypadku większości uczelni niepublicznych fakt rejestracji kandydata poprzez system internetowy jest równoznaczny z przyjęciem na studia. Przypieczętowaniem tego procesu jest podpisanie umowy o naukę, która w prywatnych szkołach wyższych jest odpłatna.