Psychologia w Zielonej Górze
Psychologia - studia
To kierunek przede wszystkim dla osób, którym nieobce są problemy innego człowieka, chętne służyć wsparciem i pomocą. Bardzo ważną cechą kandydatów jest łatwość nawiązywania kontaktu, wzbudzenia zaufania, wyrozumiałość, empatia, duży takt. Ale też umiejętność zdystansowania się od problemów pacjentów/klientów, odporność na stres.
Jednolite, magisterskie 5-letnie studia realizowane są w trybie stacjonarnym.
Psychologia - specjalizacje
Studenci po trzecim roku mogą wybrać następujące specjalności:
- psychologia kliniczna
- psychologia edukacyjna i wychowawcza
- psychologia pracy, organizacji i zarządzania
- psychoseksuologia
Psychologia - rekrutacja
Rekrutacja na studia odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka polskiego, języka obcego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: biologia, fizyka, geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Pod uwagę brany jest poziom podstawowy oraz rozszerzony.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Psychologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia psychologiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Psychologia - przedmioty na studiach
Przykładowe przedmioty w programie studiów na psychologii: biologiczne podstawy zachowań, podstawy pomocy psychologicznej, logika, psychologia procesów poznawczych, psychologia społeczna, psychologia emocji i motywacji, psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia, diagnoza psychologiczna, psychologia osobowości, psychometria, psychologia rodziny, psychopatologia rozwoju.
Zajęcia mają formę tradycyjnych wykładów, ćwiczeń, laboratoriów, konwersatoriów, seminariów. Studenci odbywa ją obowiązkowe praktyki zawodowe.
Praca po psychologii
Różnorodność oferowanych specjalności sprawia, że możliwości pracy jest wiele. Kwalifikacje psychologiczne dotyczą obszaru edukacji, służby zdrowia, mediów, sądownictwa, biznesu, kadr, sportu.
Absolwenci psychologii w Zielonej Górze są przygotowani do pracy psychologia szkolnego, psychologa w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, psychologa rodziny, mediatora rodzinnego.
Zatrudniani są w:
- poradniach zdrowia psychicznego,
- poradniach psychologiczno-pedagogicznych,
- oddziałach szpitalnych,
- poradniach zdrowia seksualnego,
- policji,
- wojskowości,
- sądownictwie,
- więziennictwie.
Specjaliści z zakresu psychologii, pracy, organizacji i zarządzania znajdują zatrudnienie w obszarze biznesu, działach kadr, firmach szkoleniowych, instytucjach zajmujących się badaniem rynku, pracują jako doradcy zawodowi, negocjatorzy.
Ile zarabia psycholog?
Pensja psychologa zależy od miejsca zatrudnienia, rodzaju umowy, ale też doświadczenia, renomy.
Mediana zarobków osób zatrudnionych na etacie to blisko 4200 zł.
Koszt sesji psychologicznej wynosi 100-300 zł za godzinę spotkania z pacjentem.
Czy warto studiować psychologię?
Na to pytanie odpowie autorka bloga?
Przeczytajcie:
Psychologia - opinie
***
Dowiedz się więcej o innych kierunkach psychologicznych
Tutaj czytaj o studiach społecznych
Może szczególnie zainteresują Cię: