Jachting (budowa jachtów)

Jachting to kierunek, który łączy transport i oceanotechnikę. Powstał w związku z problemami kierunku stoczniowego spowodowanego upadkiem przemysłu okrętowego. Studia kształcą fachowców znających się na eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych oraz specjalistów w dziedzinie turystyki wodnej, marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu.

Typowe zajęcia dydaktyczne odbywające się w salach wykładowych uzupełniane są wizytami na żeglarskich przystaniach, w stoczniach, zakładach i instytucjach gospodarki morskiej. Program jest także wzbogacony o szkolenia żeglarskie, współorganizowane przez kluby żeglarskie.

Specjalności oferowane na kierunku jachting

  • turystyka wodna
  • budowa i eksploatacja jachtów

Absolwent jachtingu w toku studiów uzyska umiejętności i wiedzę, którą będzie mógł wykorzystać w biurach projektowych, w zakładach wytwórczych małych obiektów pływających i w zakładach wytwórczych ich wyposażenia.

Może prowadzić działalność serwisową i usługową w zakresie dystrybucji i wynajmu jednostek pływających a także pełnić obowiązki zarządcze w małych portach i przystaniach. Jego wiedza pozwala również na uczestnictwo w procesach projektowania i budowy śródlądowych i morskich statków towarowych.

Jakie uczelnie oferują kierunek Jachting (budowa jachtów)
W których miastach można studiować Jachting (budowa jachtów)

Szczecin

Szczecin
Uczelnie: 15
Kierunki: 186
Komentarze (0)
No comments found