• Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz

Gdański Uniwersytet Medyczny

uczelnia publiczna, woj. pomorskie, 80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a, (+58) 349 13 91 , rekrutacja@gumed.edu.pl

To jedna z największych i najważniejszych uczelni medycznych w Polsce. Uniwersytet Medyczny w Gdańsku oficjalnie istnieje od 1945 roku, ale jego korzenie sięgają aż średniowiecza - w 1454 roku rozpoczęto nauczanie medycyny w Gdańskim Gimnazjum Akademickim.

Gdański Uniwersytet Medyczny to istotny ośrodek naukowy, w którym znacznie rozwinięto polską psychiatrię i neurologię dziecięcą. W skład uczelni wchodzi Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - jeden z największych szpitali w Polsce.

Rekrutacja na Uniwersytet Medyczny w Gdańsku prowadzona jest w ramach czterech wydziałów. Można tu studiować klasycznie pojmowaną medycynę, farmację, a także biotechnologię. Dla studentów przewidziano też bardziej specjalistyczne kierunki, takie jak elektroradiologia czy zarządzanie w systemie zdrowia.Ocena uczelni

7.25 / 10
161 głosów

Opinie (142)
Gdański Uniwersytet Medyczny, GUMed

Hunter
Witam. Studia stacjonarne - kierunek: psychologia zdrowia są płatne?
18.07.2024
14.07.2024
Polozna
Czy ktoś wypowie się na temat położnictwa (magisterki) na Gumedzie? Czy wykładowcy są w porządku? Czy dziekanat jest ogarnięty?
Rekrutacja GUMed
odpowiedź dla Monika z dnia 07.06.2024
Absolwent kierunku analityka medyczna otrzymuje tytuł zawodowy magistra, który jest podstawą do uzyskania prawa wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego (zgodnie z Ustawą z dnia 15 września 2022 roku o medycynie laboratoryjnej). Absolwent kierunku uzyskuje więc kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy jako diagnosta laboratoryjny w laboratoriach medycznych oraz może podjąć dalsze kształcenie w celu uzyskania tytułu specjalisty w różnych dziedzinach diagnostyki laboratoryjnej takich jak hematologia, genetyka, immunologia, mikrobiologia, toksykologia i transfuzjologia. Absolwent kierunku posiada także cenione kompetencje i umiejętności do podjęcia pracy naukowej w ośrodkach naukowo-badawczych, laboratoriach działających w obszarach biologii medycznej i ochrony zdrowia, ośrodkach badań klinicznych, stacjach sanitarno-epidemiologicznych i firmach prowadzących działalność w zakresie wytwarzania i dystrybucji produktów wykorzystywanych w diagnostyce laboratoryjnej. Szczegółowe informacje dotyczące kierunku Analityka Medyczna znajdują się na stronie: https://rekrutacja.gumed.edu.pl/1253.html
10.06.2024
07.06.2024
Monika
Czy po kierunku analityka medyczna można pracować jako genetyk lub biotechnolog. Czy lepiej wybrać kierunek studiów genetyka lub biotechnologia.
Amelia
Witam, ile punktów miała ostatnia osoba, która dostała się na psychologię zdrowia(stacjonarnie i niestacjonarnie)?
15.05.2024
06.05.2024
Gosia
Czy zajecia na kierunku lekarskim niestacjonarnym odbywaja sie po poludniami czy rano?
Ola
Jak wyglądają zajęcia z pływania? Czy trzeba umieć bardzo dobrze pływać czy do zaliczenia wystarczy obecność?
10.04.2024
12.02.2024
Liz
Jak na GUMedzie z kierunkiem dietetyki? Iść tutaj czy są lepsze uniwersytety?
Franek
Czy na kierunkach Fizjoterapia lub Lekarski są jacyś starsi studenci? Mam 40 lat i fajnie by było mieć na roku chociaż kilkoro rówieśników.
14.01.2024
06.12.2023
Gabi
Czy ciężko jest na kierunku lekarsko-dentystycznym? Dużo osób odpada po I roku?
GUMed
odpowiedź dla Zosia z dnia 04.10.2023
Kierunek został uruchomiony. W rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 55 kandydatów ubiegało się o przyjęcie na kierunek Badania kliniczne - studia II stopnia stacjonarne.
27.10.2023
04.10.2023
Zosia
Dzień dobry, czy kierunek Badania kliniczne został uruchomiony? Ilu było chętnych?
Stefan
Dzień dobry, Jaki tytuł będę miał wpisany na dyplomie po ukończeniu Psychologii Zdrowia?
01.09.2023
19.07.2023
Dział Promocji GUMed
odpowiedź dla Ola z dnia 19.07.2023
W GUMed kierunek techniki dentystyczne prowadzimy tylko na studiach I stopnia (licencjackich).
Ola
Jeszcze jedno pytanie. Czy magistra z TECHNIK DENTYSTYCZNYCH zrobi się na GUMie czy tylko na UMŁódź?
19.07.2023
19.07.2023
Ola
Techniki dentystyczne- tu czy gdzie indziej?
Gosia
Proszę o informacje, czy wf jest ciężki na fizjoterapii i czy obędzie się bez umiejętności pływania, w tym roku egzamin jest zniesiony, ale czy na zajęciach jest to potrzebne
14.07.2023
11.07.2023
Dział Promocji
odpowiedź dla Helena z dnia 10.07.2023
Dzień dobry, ostatnia osoba, która dostałą się na studia stacjonarne ma kierunek lekarki uzyskała 82 punkty.
Helena
Ile punktów z biologii miała ostatnia osoba, która dostała się na kierunek lekarski na studia stacjonarne w 2022?
10.07.2023
06.06.2023
Ola
Czy trudno się dostać na studia drugiego stopnia - przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny?
Zainteresowanasowana
Dietetyka :-) Czy trudno się dostać na niestacjonarną dietetykę? Czy w 2022 r wszyscy rekrutujący na niestacjonarną zostali przyjęci mając powyżej 60 pkt??
17.05.2023
16.05.2023
Dział Rekrutacji
odpowiedź dla Kinga z dnia 14.05.2023
Dziękujemy za zainteresowanie studiami w GUMed. Ostatnia osoba, która została przyjęta na kierunek lekarski na studia stacjonarne miała 162 punkty, a na studia niestacjonarne 100 punktów.   Pozdrawiamy, Dział Rekrutacji GUMed
Kinga
Ile punktów miała ostatnia osoba, która dostała się na lekarski?
14.05.2023
14.05.2023
Zainteresowana
Dietetyka:-) Czy trudno się dostać na niestacjonarną dietetykę na GUMed?
Lekarski :)
Mega, nwm jak było kiedyś, ale ja po pierwszym roku jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą uczelnią. Katedra jest naprawdę zaangażowana i jeśli okazujecie prowadzącym szacunek to otrzymujecie w zamian to samo (może z wyjątkiem paru osób, ale to naprawdę pojedyncze przypadki). Jeśli jesteście zaangażowani, to prowadzący będą pomocni. Jeśli pokażecie, że macie zapał i chcecie się zaangażować, to znajdą się ludzie, koła naukowe, które dadzą wam super możliwości rozwoju. Jeśli chodzi o lekarski to jest bardzo przyjemnym kierunkiem (i mówię to mimo że raczej interesuję się neuropsychiatrią niż grzebaniem we flakach). To prawda, jest dużo nauki, ale to naprawdę jest do ogarnięcia na spokojnie i im więcej się wie tym bardziej to staje się ciekawe. Czy nie mamy życia? Bzdura. Jest naprawdę dużo wolnego czasu. Studia działają trochę inaczej niż liceum. Tu jest nastawienie na pracę własną, więc zajęć nie ma tak dużo. Samemu ogarniasz sobie co robisz, kiedy. Możesz się uczyć codziennie po 2-3h, a resztę czasu pożytkować na jakieś swoje sprawy, możesz uczyć się po 6h przez 5 dni przed kolokwium i resztę dni masz wolne. It's all about time management. Ja na 1 roku miałam czas na hobby, imprezy prawie co weekend, pracę naukową, akcje społeczne z jakimiś organizacjami, zajęcia sportowe, ludzie pracują na tych studiach, laski chodzą 3 razy w tyg na siłkę... Także na spokojnie. Jedno ale - na początku ciężko jest się przestawić. Pierwsze dwa miesiące są bardzo stresujące. Trzeba to przetrwać. Jest to kwestia przestawienia się na inny tryb nauki. Początek jest ciężki i trzeba się trochę bardziej przyłożyć, żeby po prostu mieć bardziej spokojny umysł. Nie ma co przejmować się porażkami pierwszymi, bo to jest naprawdę duża zmiana! Drugi semestr to już essa generalnie. I nie przez to że są jakieś łatwiejsze zajęcia or sth, po prostu wie się już co i jak, więc odchodzi ten stres.
01.04.2023
08.01.2023
Marcin Orczyk Ratownik Medyczny Gdańsk
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna i Resuscytacja Krążeniowo Oddechowa, Podstawowe i Zaawansowane Zabiegi Resuscytacyjne (BLS/ALS), Bardzo dobrze przygotowane zajęcia pod względem merytorycznym, jak i całego zaplecza - manekiny, fantomy do ćwiczeń intubacji, RKO, kaniulacji żył obwodowych, itd.
natnat
odpowiadając na pytanie nat: na zdrowiu środowiskowym anatomia jest do przejścia, to nie jest lekarski ;-) szpilek tam nie ma
04.12.2022
09.09.2022
Anonim
Jeśli zamierzacie iść tam studiować pielęgniarstwo, lepiej od razu porzućcie ten pomysł i szukajcie innej uczelni. Plan dostaje się dzień przed zajęciami, czasem o dniu wolnym można dowiedzieć się w dniu wolnym, wykładowcy potrafią obrzydzić ten kierunek do granic możliwości, a potem wielkie zdziwienie bo nie ma pielęgniarek. Kierownicy każdego przedmiotu zachowują się niepoważnie, utrudniając studiowanie. Wymyślają masę niepotrzebnych sprawozdań które trzeba wypełniać aby otrzymać zaliczenia (nawet z praktyki zawodowej). Jedyną sensowną rzeczą, którą z tego miejsca udało mi się wynieść jest długopis wykładowcy. Uczelnia może dobra, ale nie dla przyszłych pielęgniarek/pielęgniarzy.
ola
Jeżeli chodzi o fizjoterapię to bardzo polecam. Najtrudniejsze dwa pierwsze lata potem jest już fajnie. Na pierwszym roku wiele badziewnych przedmiotów, ale na szczęście dość szybko się kończą i zaliczenia/egzaminy z nich nie są jakieś ekstremalnie trudne. Anatomia i fizjologia - świetni prowadzący. Po pierwszej połowie drugiego roku jest już nawet sporo czasu wolnego. Wykładowcy są różni, ale generalnie wszyscy są ok. Fakt, były czasem akcje pt. "w piątek macie wykład o 17 Xd" i dowiadywaliśmy się o tym z dnia na dzień, ale też prowadzący nie robili problemów kiedy okazało się że kilka osób miało już kupione bilety do domu na weekend. Oczywiście ogromnym plusem jest również to, że ludzie którzy wybierają ten kierunek są poprostu fajni. Przynajmniej mój rocznik taki był.
04.09.2022
13.06.2022
Student gumed
Tragiczna uczelnia. Traktują studentów jak mięso armatnie i maszynkę do pieniędzy.
anonimowy
Gumed to najgorsza uczelnia jaką znam, nie szanuje w żaden sposób studentów, liczą się tylko dla nich tylko pieniądze. Plan zajęć można dostać na dzień przed zajęciami, i nie ma opcji żebyś na nich nie był. Wykładowcy również mają totalnie w dupie studentów, i nie idą na rękę. Po 5 latach studiów uzyskałam tylko nerwice natręctw :)
18.05.2022
11.04.2022
nat
czy anatomia na zdrowiu środowiskowym i publicznym jest do przejścia ?
Is
Witam Jak się studuje na psychologi zdrowia ? Zastanawiam się nad wyborem uczelni z tym kierunkiem.
27.10.2021
22.07.2021
Sekcja Promocji GUMed
odpowiedź dla xyz z dnia 21.07.2021
Serdecznie zapraszamy do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, jedynej medycznej uczelni badawczej w Polsce. Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) to nowoczesny ośrodek akademicki, rozpoznawalny w kraju i na świecie. Uczelnię charakteryzuje wysoki potencjał naukowy i rozwojowy, na który składają się w szczególności: doświadczone i renomowane zespoły badawcze, rosnąca liczba prestiżowych międzynarodowych publikacji i grantów, jak również szeroki zakres i jakość prowadzonych badań potwierdzone wysoką kategoryzacją jednostek. Jest też jedynym uniwersytetem medycznym wybranym do grona 10 najlepszych polskich uczelni wyróżnionych w prestiżowym konkursie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. GUMed sukcesywnie awansuje w zestawieniach wiodących szkół wyższych. Jest najlepszą uczelnią medyczną w Polsce według najnowszego Rankingu Uczelni Akademickich Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Uczelnia realizuje wiele projektów we współpracy międzynarodowej. Aktualnie w partnerstwie międzynarodowym realizowanych jest 11 projektów badawczych (m.in. w ramach programu Horyzont 2020 – 6 projektów, Trzeciego Programu Unii Europejskiej w dziedzinie zdrowia – 2 projekty), a liczba partnerów zagranicznych zaangażowanych w realizację projektów badawczych wynosi 75. Charakter międzynarodowy mają również niektóre projekty finansowane przez Narodowe Centrum Nauki czy Fundację Nauki Polskiej. GUMed jest jednym z największych beneficjentów konkursów ABM wpierających akademickie badania kliniczne. W latach 2019-2021 uzyskał dofinansowanie 14 projektów na łączną kwotę przekraczającą 195 mln zł. Pod koniec 2020 r. Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Gdański utworzyły Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. Celem przedsięwzięcia jest budowanie pozycji Gdańska jako silnego ośrodka akademickiego w Polsce i za granicą. W ramach rozwoju bazy dydaktycznej, naukowej i klinicznej zmodernizowano liczne pracownie badawcze i laboratoryjne, sale warsztatowe i dydaktyczne. Powstały: Centrum Symulacji Medycznej, wyposażone jest w najnowszej generacji fantomy, blok operacyjny oraz pracownię rzeczywistości wirtualnej, Centrum Sportu oraz wchodzące w skład Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego budynki Centrum Medycyny Inwazyjnej i Nieinwazyjnej, które stanowią unikatowy w skali europejskiej kompleks medyczno-naukowy. Uczelnia realizuje innowacyjny projekt Young Scientist Program (Młody Naukowiec), którego celem jest wsparcie studentów zainteresowanych rozwojem kompetencji osobistych i prowadzeniem prac o charakterze badawczym.
xyz
Warto przenieść się na GUMed po I roku lekarskiego na ŚUMie?
21.07.2021
21.07.2021
SIGMA_IDIOTA
Na lekarskim oczywiście
SIGMA_DEBIL
Ktoś wie jaka jest mniej więcej zdawalność anatomii w tym roku?
21.07.2021
17.07.2021
%
''Czy jeśli brakuje mi 6pkt na kierunek lekarski a zostalo jeszcze 8 rekrutacji to mam szanse na dostanie się?'' jeżeli jeszcze się nie dostałaś/es to szanse są bardzo duże
!
Czy jeśli brakuje mi 6pkt na kierunek lekarski a zostalo jeszcze 8 rekrutacji to mam szanse na dostanie się?
16.07.2021
05.10.2020
Nick
A czy można się przenieść na ratownictwo medyczne?
@Nick
"Czy jest możliwość przeniesienia się z prawa , na kierunek lekarski na pierwszym roku?" - nie ma takiej możliwości. Gdyby była to wszyscy, którzy nie dostali się na kierunek lekarski, by poszli na coś innego i potem w trakcie roku się przenosili. Limity na lekarskim są ustalane przez ministerstwo i nie ma opcji, by ktoś się dopisał.
05.10.2020
05.10.2020
Nick
Czy jest możliwość przeniesienia się z prawa , na kierunek lekarski na pierwszym roku?
Ola
Hej, czy pisał ktoś egzamin wstępny na kierunek II stopnia- przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny
31.08.2020
29.07.2020
GUMed
odpowiedź dla Fizjoterapia? z dnia 28.07.2020
Zachęcamy do odwiedzenia strony https://rekrutacja.gumed.edu.pl/1255.html
Fizjoterapia?
Jestem ciekawa jak wygląda kierunek fizjoterapii na tej uczelni I czy warto na niej studiować ten kierunek ?
28.07.2020
24.07.2020
24072020
Nie polecam tej uczelni. Bardzo niestudenckie podejście wykładowców i asystentów. Mówię to jako osoba, która skończyła studia planowo. Dużo za dużo całego poświęconego tam czasu przypada na walczenie z czyimś złym humorem.
Położnictwo
Czy z biologią zdaną na 30% jest jakaś minimalna szansa na dostanie się na tę uczelnię?
14.06.2020
22.04.2020
kierunek lekarski
Mógłby się ktoś podzielić doświadczeniami co do kierunku lekarskiego?
przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny
Hej, czy pisał ktoś egzamin wstępny na kierunek II stopnia- przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny?
10.04.2020
06.04.2020
kandydatka
Cześć, Czy wiecie może z czego najlepiej przygotować się na egzamin wstępny z dietetyki ? Pamiętacie może jakieś przykładowe pytania? Pozdrawiam serdecznie :)
studentka
Hej, chciałabym uzyskać kilka informacji na temat kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny (II stopień), jest może ktoś tutaj kto studiuje na tym kierunku? :D
08.03.2020
02.03.2020
Psychiatria
Czy jest tu może ktoś, kto studiuje ze specjalizacją psychiatrii i chciałby się wypowiedź na ten temat? Plusy, minusy, opinie, cokolwiek?
Monika
Hej, czy mógłby mi ktoś udzielić informacji na temat studiów magisterskich z pielęgniarstwa, jak na tym uniwersytecie jest, będę wdzięczna 😁
27.02.2020
10.11.2019
Gość
Hej, przechodził ktoś może proces przenoszenia się na Gumed z innej uczelni, albo zna kogoś kto go przeszedł? Planuje przenieść się na drugi rok elektroradiologii z Bydgoszczy do Gdańska :)
Detlev
Nadzwyczaj kompetentna, rzetelna i bardzo pomocna ekipa w dziale rekrutacji . Wspolpraca wzorowa, zadne zapytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadza krok po kroku , trzeba oczywiscie spelniac tylko kryteria, ale polecam serdecznie i uprzejmie dziekuje pracownikom, tak trzymac!
07.06.2019
29.05.2019
TECHNIKI DENTYSTYCZNE
Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się o kierunku TECHNIKI DENTYSTYCZNE na tym uniwersytecie? Bardzo mi zależy na szczerych opiniach błagam.
OLGA
Hej, czy ktos moze mi powiedziec jak u was wyglada drugi rok pielegniarstwa? Czy jest bardzo ciezko? . Ja studiuje na pierwszym w Bydgoszczy i mysle o przeniesieniu? Tu jest tragedia ale jakos daje rade.
23.05.2019
22.04.2019
Marchewka
Psychologia zdrowia bardzo fajna, jak można się domyśleć, jest skupiona na pracy klinicznej, więc jest więcej anatomii, ogółem neuronauki. Fajne ćwiczenia praktyczne, faktycznie coś się na nich robi i jest nacisk na umiejętności typu wypowiadanie się, umiejętności interpersonalne itp. Na początku jest trochę przytłaczająca ilość zajęć, ale to po to, żeby od razu odbębnić mniej ważne przedmioty typu WF, więc moim zdaniem to też jest plus. Kadra zróżnicowana wiekowo i dziedzinowo (w sensie różnych dziedzin psychologii), chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Na moim roczniku nikt nie odszedł w trakcie studiów, może to też o czymś świadczy? Polecam, nowy kierunek, więc trochę eksperymentują, ale z każdym rokiem jest coraz lepiej.
Aga
Hej, czy mógłby ktoś powiedzieć coś o psychologii zdrowia?
01.04.2019
09.02.2019
Zapytajka
Hejo. Czy jest jakaś dobra duszyczka, która by mogła wypowiedzieć się w sprawie polożnictwa. Zastanawiam się nad Wrocławiem i właśnie Gdańskiem. Dlatego też chciałabym się czegoś dowiedzieć na temat tego kierunku. Czy ciężko się dostać, jak wyglądają zajęcia i czy są jakieś dodatkowe oraz jak wygląda wyjazd na Erasmusa itd. ;) Bardzo proszę o odpowiedź. Również będę wdzięczna, jeśli napisze ktoś do mnie na snapchacie: JZapytajka. :)
Ratownictwo medyczne
Hej hej~ Czy ktoś może się wypowiedzieć o rat medzie na uniwerku?
13.11.2018
23.08.2018
Dietetyka
Czy wiecie coś dokładniej na temat egzaminu wstępnego na II stopień dietetyki, oprócz listy przedmiotów na stronie?
Klaudia
Cześć! Czy orientuje się ktoś z Was czy warto isc na mgr z pielęgniarstwa na Gumed? Jakie opinie macie a temat tej uczelni, tego kierunku, jak jest prowadzony? Z góry dzięki za odpowiedź :)
12.08.2018
02.08.2018
Indeks w Kieszeni
Zdecydowanie warta uwagi uczelnia pod kątem studiów medycznych. Dla laureatów i finalistów wybranych olimpiad przedmiotowych prowadzi ułatwione postępowanie rekrutacyjne. Zainteresowanych zapraszamy na najlepsze w Polsce przygotowania tylko na https://indekswkieszeni.pl/
Dietetyka
Siemka ciężko się dostać na dietetykę niestacjonarnie?
25.07.2018
05.07.2018
halohalo
jak jest na kierunku psychologia zdrowia? dobra kadra? na jakich przedmiotach cisna?
Rekrutacja
Czy tylko ja muszę czekać prawie 2 tygodnie na wysłanie przez dział rekrutacji formularzy z ocenami??
28.06.2018
11.06.2018
A.
Czy po lic z fizjo mogę startować na dietetykę mgr na tej uczelni? Jakie są wymogi?
Paula
Polecam zdrowie środowiskowe! Jedyny tak szeroko prowadzony kierunek. Żadna inna uczelnia nie prowadzi takiego kierunku. Wiele ciekawych zajęć, prawie same praktyczne. Wszyscy moi znajomi z roku dostali pracę. Wybraliśmy specjalizacje bhp. Mega ludzie i prowadzący
31.05.2018
09.05.2018
rekrutacja
kiedy startuje rekrutacja na studia? kiedy będą wyniki znane i podane kandydatom?
Doktoranci
Myślę o studiach doktoranckich z tematyki wpływu określonego wysiłku fizycznego na organizm. Zagadnienie ogólne do sprecyzowania. Proszę o radę co do opiekuna/ promotora który mógłby się podjąć takiego tematu. Interesuje mnie również egzamin z języka angielskiego, czy gdzieś znajdę przykładowy test. Będę wdzięczna za wszelkie informacje / podpowiedzi.
07.03.2018
01.03.2018
Porażka
Bardzo chciałam studiować na tej uczelni - udało się. Patrząc z perspektywy spędzonych tutaj trzech lat i widząc to, co się wyprawia, to żałuję bardzo swojego wyboru i, gdybym miała wybierać drugi raz, w życiu nie startowałabym na Gdański Uniwersytet Medyczny. Częste okienka po 5-7 godzin, celowe uwalanie studentów, burdel w papierach - to wszystko jest na porządku dziennym. Sporo ludzi na GUMedzie walczy z depresją i nerwicą, jakiś czas temu były przeprowadzane takie badania wśród studentów. Mocno zastanawiam się nad zmianą uczelni, bo kolejnych trzech lat mogę tu nie wytrzymać. Chcecie wrócić do domu na weekend? Zajęcia z języka obcego czy innej historii w piątki do 19:30/20. A na plus - wysoki poziom nauczania. Część wykładowców, którzy zachowują się jak ludzie(wprowadzają pozytywną atmosferę na zajęciach pomimo ciężkiego materiału) i wiedzą, że studenci to ludzie. Prezentowanie pięknego Centrum Medycyny Inwazyjnej? Smutna rzeczywistość to CBM i zajęcia z fizjologii czy histologii, gdzie sale pamiętają doskonale komunę.
Hejhej
Przedstawiłby ktoś swoją opinię na temat lekarsko-dentystycznym? Jak wyglądały przygotowania do zdania matury?
12.02.2018
03.01.2018
niezdecydowana
Może się ktoś wypowiedzieć na temat psychologii zdrowia na gumed? Warto?
ja123
Uczelnia nieprzyjazna studentom, jeżeli ktoś chce się nabawić nerwicy to jak najbardziej
19.11.2017
27.09.2017
student medycyny
Bedąc na 2 roku medycyny na tej uczelni niestety nie mogę wyrazić zbyt pozytywnych opoinii :( Uczelnia ma dobre zaplecze i większość prowadzących jest miłych, ale plan jest ułożony tak by było chyba dużo okienek, gdzie trójmiast jest dość duże i mase osób dojeżdża tu z Gdynii. Ten dziwny system z grupami, że jak się nie zda w I lub II terminie danego egzaminu to już nie można być ze sobą w grupie :( Na innych uczelniach to nie problem by kogoś kto miał III termin czy nawet dopytke po III terminie wrzucić do tej samej grupy a dla tej uczelni to bardzo duży problem. Kolejna negtywna cecha tej uczelni to akadmiki, możę nie to jak wyglądają ale jak usłyszałem cene za 1-osobowy pokój w akademikach tej uczelni to mi szczęka opadła. W zeszłym roku było to 1050 zł. No cóż myślałem że biorąc akademik wybieram "tańszą" opcję ale nie na GUMedzie :/ (w każdym ich akademiku jest taka cena). Za miejsce w 2-osobowym jest to 525zł więc nie tak źle, no ale na większości uczelniach za 1-osobowy pokój płaci się 600-700 zł maks a nie 1050 zł! A co z przedmiotami, trudność z zdaniem. Trudno stwierdzić bo nie uczyłem się na innej uczelni. Na I roku wydaje mi się że o wiele wiele więcej niż na innych uczelniach mieliśmy z embriologii. Jeszcze nie słyszałem by ktoś na innej uczelni uczył się tyle tego co na GUMedzie. Pozostałe przedmioty na I roku podobnie jak na innych. A na drugim ta biochemia jest nie do przejścia. Rozważam przeniesienie się do innych uczelni jak byłaby taka możliwość.
Dietetyka
Mam pytanie czy na zajęciach z anatomii na dietetyce sa prawdziwe zwłoki ludzi??!
21.07.2017
18.07.2017
kandydat
dużo jest chętnych na dietetykę w tym roku ?
Studentka
Powiem tak,że jest trudno się dostać na dietetykę
12.07.2017
04.07.2017
dietetyka
czy trudno się dostać na dietetykę na GUMed ?
Dietetyka
Czy wiecie coś dokładniej na temat egzaminu wstępnego na II stopień dietetyki, oprócz listy przedmiotów na stronie?
08.06.2017
01.06.2017
xyz
czy orientuje się ktoś jakie są warunki w akademikach?
Dietetyka
Przecież masz podane progi na stronie.... 😒
27.05.2017
26.05.2017
Dietetyka
Czy łatwo się dostać?
medycyna Ukraina
Widzę, że wpis o studiach medycznych pojawił się też pod innymi szkołami, tam już została udzielona odpowiedź
21.05.2017
13.03.2017
medycyna na Ukrainie?
Zbieram informacje na temat studiów na kierunku lekarskim na Ukrainie na wypadek, gdybym nie dostała się na polskiej uczelni. Koszty, zakwaterowanie, warunki studiów, poziom? Będę wdzięczna za wszelkie sprawdzone informacje.
techniki dentystyczne
egzamin polega od odwzorowaniu danego modelu na co masz chyba godziny, oczywiście robisz to w woskowej kostce, nie jestem pewna ale studia są 3 letnie a nie 5 bo to wystarcza do nauczenia zawodu, lekarzem po tym nie będziesz:P
07.03.2017
23.11.2016
techniki dentystyczne - egzamin z modelarstwa?
czy polecacie techniki dentystyczne? dlaczego ten kierunek jest tylko 3-letni? co potem? jak z pracą? No i wreszcie najważniejsze: egzamin z modelarstwa - jak on wygląda na GUM-edzie? Czego się spodziewać, podpowiedzcie.
Holi
Studiowałam na GUMedzie fizjoterapię. Nie ma żadnych projektów, inicjatyw. Plan zrobiony tak, żebyście mieli jak najwięcej okienek i siedzieli na uczelni od 8 do 20. Porównajcie sobie przedmioty w Warszawie, Poznaniu lub Krakowie, a na GUMedzie... Ani słowa na temat osteopatii, czy technik powięziowych. Nie wiem skąd ta stagnacja na WNoZ, ale program studiów realizowany na tym kierunku aż prosi się o zmiany
21.10.2016
19.09.2016
farmacja
Problemy z chemią analityczną na 2 roku. Nie zdajesz- płacisz ok 3000 zł i nie zdajesz na kolejny rok..
student II rok
Jestem po I roku w tej szkółce (nie wiem, jak to zrobiłem), zaliczonym roku ... i jestem w trakcie przenoszenia się do innej UCZELNI. Tyle. PS. Pozdrawiam tych wszystkich, którzy tu zostają i przede wszystkim tych, którzy przez całe wakacje zakuwają anatę i histo (łącznie pewnie ok. 180 osób) . Trzymajcie się.
30.07.2016
26.07.2016
groszek
oj, ciężko będzie, ciężko ... nie widzę tego w jasnych barwach, moja wina, moja wina, jak się baluje, to się nie zalicza,
notatki
a notatki dotyczą I roku fizjoterapii II stopnia ;)
25.07.2016
25.07.2016
notatki
Sprzedam notatki z całego 1 roku z Fizjoterapii. Osobiście sama z nich korzystałam i nadal korzystam :) chętni? moj mail to: reh.at.home@gmail.com
zdrowie środowiskowe
gdzie pracują absolwenci po kierunku Zdrowie Środowiskowe? poprosze o jakięs konkrretne pzykłady instytucji, firm. Jak można dalej się kształcić po tym kierunku?
25.07.2016
27.06.2016
Zuza
jak dużo osób odpada średnio po pierwszych egzaminach w sesji na kierunku lekarsko-dentystycznym? co należy wiedzieć, jeśli rozważam studia tutaj? czy mogą się wypowiedzieć studenci z wyżsych lat?
Dietetyka
Dziękuję za odpowiedź. Na maturze zdawałam matematykę na podstawie i język obcy rozszerzony, które na szczęście są brane pod uwagę w rekrutacji. Myślę, że poszło mi całkiem nieźle, ale nadal trzeba czekać na wyniki... W gimnazjum i pierwszej klasie liceum lubiłam uczyć się biologii, miałam 4 i 5, podobnie z chemii, oczywiście zdaję sobie sprawę, że to zupełnie inny poziom, ale jednak spróbuję swoich sił. :)
04.06.2016
04.06.2016
franks
to zależy od wymagań rekrutacyjnych i przedmiotów jakie zdawałaś/zdawałeś na maturze, dietetyka to bardzo ciekawy kierunek ale jest tam sporo biologii i chemii, takze też nie dla każdego
Dietetyka
Witam, czy mógłby ktoś przedstawić swoją opinię na temat tego kierunku, poziom studiów jest wysoki? Czy osoba po klasie humanistycznej, ale pełna zapału i pozytywnej energii da sobie radę na dietetyce? :)
31.05.2016
17.05.2016
Fizjoterapia 2'
Witam, jakie są zasady przyjęcia na fizjoterapie II stopnia? Jak są postrzegani absolwenci fizjoterapii z WSZ, bo słyszano różne opinie?
julcia
Czy jest tutaj ktoś z analityki medycznej na gumedzie? Zależy mi głównie na tym, żeby ktoś napisał jak jest na matematyce, biofizyce i statystyce. Proszę tylko, żeby nikt mi nie pisał komentarzy w stylu "nie polecam tego kierunku, bo po tym są małe pieniądze i nie ma pracy".
16.05.2016
14.05.2016
nauczek
Spada zdawalność na wysokim poziomie LEK,mimo przekręconej, a nie tylko dociśniętej maksymalnie śruby. Może trzeba coś zmienić....a nie zarabiać ?
sandra
szansę masz zawsze, szczególnie, że piszesz rozszerzoną biologię, trudno jest z góry powiedzieć ilu będzie chętnych ponieważ to zmienia się z roku na rok, ja nie miałam problemu aby się dostać i przede wszystkim utrzymać na tej uczelni, jestem bardzo zadowolona z wyboru GUM
03.05.2016
20.04.2016
Nick28
Jestem w 3 klasie technikum o profilu Technik Technologii Żywności i chciałabym iść do GUMedu na Dietetyka i chciałam się spytać osób już studiujących na tym kierunku. Czy jest bardzo dużo chętnych na ten kierunek? Ciężko się dostać? Obecnie wiem że zawaliłam 3-cią klasę i nie wiem czy w maturalnej uda mi się wyjść na taki poziom, żeby świetnie napisać maturę (na pewno z rozszerzeń będę pisać biologię i angielski). Dlatego chciałam się dowiedzieć czy do GUMedu jest bardzo dużo chętnych, że ciężko się dostać, czy mam szanse? :/ Zależy mi na studiach w Trójmieście, a jednakowoż nie robię tego Technika po to żeby na nim skończyć...
anula1448
Z perspektywy już kończących się moich 6-letnich studiów mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że wybór GUMed-u to był najlepszy wybór. Opiekunowie lat mimo że czasami zakręceni swoją robotą zawsze pomagają studentom z ich problemami druga władza na uczelni- dziekanat- pani Marta zawsze służy dobrą radą, pomoże napisać pismo powie do kogo się zwrócić szczególnie potrzebne to pierwszakom ;) rektorzy- ds studenckich złoty człowiek rozwiąze każdy konflikt znajdzie pieniądze na wyjazd na konferencje, ds klinicznych dba o rozwój zaplecza i kadry klinicznej. Nowy szpital, Centrum Medycyny Inwazyjnej najlepszy taki ośrodek w Polsce północnej teraz w budowie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Wiele kół naukowych organizacji studenckich działających przy uczelni, IFMSA, samorząd studencki, PTSS. akcje społeczne, białe dni, szpital pluszowego misia, medykalia :) Nauki jest dużo jak to na kierunkach medycznych ale Gdańsk to najlepszy wybór :)
06.03.2016
23.02.2016
florka
krótko i konkretnie: GUM jest bardzo dobrą uczelnią, nie znaczy że studiuje się lekko łatwo i przyjemnie. To sobie trzeba powiedzieć od razu, bo nauki jest bardzo dużo. Ale nie znaczy to, że wykładowcy niewiele od sibie dają, że student sam mógłby się nauczyć. Do Olki / Okla: nie wiem z kim masz zajęcia, ale student medycyny z książek nie wyczyta wszstkiego i taka jest prawda. Jednak nie demonizujmy, bo przecież nie zakuwamy non stop dzień i noc. Reasumując, ja studia w Gdansku na Medycznym oceniam bardzo dobrze, studentka lekarskiego, II rok
kaśka999
Jestem w szoku tak negatywną wypowiedzią na temat wydziału farmaceutycznego. Moja znajoma go ukończyła i była zadowolona z wyboru tej uczelni...
18.02.2016
06.11.2015
Olka
Uczelnia nieprzyjazna dla studentów, nie interesuje ich, że może cię spotkać jakieś wydarzenie losowe, mają to totalnie gdzieś. Sami niewiele dają a wiele wymagają, równie dobrze można by się wszystkiego uczyć z książek bez chodzenia na jakiekolwiek zajęcia. Praktyczne zajęcia? co to jest? Wydział Farmaceutyczny chyba o nich nie słyszał. Ach ci wykładowcy sami do końca nie wiedzą o czym mówią. Serdecznie nie polecam!!!!
orka na okrągło
moja znajoma na wakacje po drugiej klasie jechała z ksiażka od jakiegos profesora, do ktorego chodzi na korepetycje, teraz kontynuuje korki - a obecnie jest w klasie trzeciej, czyli w maju 2014 matura, no i caly czs równo kucie, jest na maksa zdeterminwana, matka jej tylko jedzenie donosi, sprzata za nia, a ta w kolko ryje
08.10.2013
23.09.2013
korki na medycznych
czy każdy kto idzie na kierunek lekarsko-dentystyczny chodzi minimum rok na korepetycje?
pytanko
jaka alternatywa w Gdańsku dla tych, co nie dostali się na GUM? czekacie rok? rozważacie jakąś inną uczelnię na przeczekanie? jest coś w mieście o profilu medycznym, albo chociaż jakas fizjoterapia, byle na poziomie?
18.09.2013
10.06.2013
próbujcie!!!
Ty sie nie zastanawiaj, tylko sie rejestruj, nie wiesz, jakie wyniki maja inni, i czy rzeczywiscie z twoja punktacja masz szanse czy nie, wyjdzie w praniu, ja uwazam, ze trzeba probowac
Dietetyka czy da się tam w ogóle dostać?
Chciała bym iść na kierunek dietetykę na Gdański Uniwersytet Medyczny ale strasznie słabo zdałam maturę. Czy jest możliwość , że jednak mogła bym się tam dostać czy po prostu jest tyle chętnych , że nie ma szans?
04.06.2013
07.04.2013
pozytywny
GUM Gdańsk bardzo OK !!!
paula
`pytanie wazne ja osobiście wybrałabym UM w Poznaniu, o tej uczelni słyszałam najwięcej pozytywnych opinii, choć wszystkie te szkoły są mniej więcej na równym poziomie moim zdaniem, dlatego wybór jest trudny, ja pokierowałabym się miłością do Poznania :P
07.03.2013
30.01.2013
podyplomowki, jakie opinie?
czy arteterapia to jest zupelna nowosc tegoroczna, czy moze ktos juz to studiowal w ramach podyplomowek? jelsi tak, to prosze o info, czego sie spodziewac? na stronce znalazlam tylko oferte, zadnych szczegolow
STUDENTIIROKULEK
Uczelnia jak najbardziej na plus,dobra kadra, wysoki poziom, nowoczesny szpital kliczniczny, minusem jest słabe zaplecze sportowe
23.11.2012
19.11.2012
pytanie wazne
ktory uniwerek medyczny obstawic jako najwazniejszy i ktory medyczny jest najlepszy: - UM Szczecin - UM Gdansk - UM Poznan Te rozwazam, choc coraz wiecej slyszy sie dobrego o Bialymstoku, ale to juz mi sie wydaje rtoche za daleko. Warszawe odposzczam, za drogo, i tez dla mnie za daleko, choc dojazd bylby niezly, co myslicie o tych trezch pierwszych???
mała mi
Planuję rozpocząć studia na kierunku ratownictwo medyczne. Ale nie wiem czy dam sobie radę... Powiedzcie czy dużo jest nauki, trudne egzaminy? Bo perspektywa studiowania w Gdańsku bardzo mi sie podoba :)
28.10.2012
03.10.2012
monia
minęło kilka dni od rozpoczęcia moich studiów na kierunku farmacja i powiem szczerze ze jestem przerażona bardzo wysokim poziomem nauczania oraz wymaganiami wykładowców:(
farma
ooo, wydział farmaceutyczny został doceniony, jak super! bo właśnie od tego roku zaczynamtam studia i już nie mogę się doczekać! ale świetnie do zobaczenia wszytkim w październiku!
23.08.2012
06.08.2012
glanek
bardzo dobra szkoła, dobrze przygotowująca do danego zawodu, wykładowcy bardzo odpowiedzialni i pomocny, poziom nauczania wysoki
artie
Czy ta uczelnia bierze może udział w konkursach typu wygraj indeks czy raczej nie oferuje czegoś takiego? Moja siostra własnie dzieki takiemu konkursowi znalazła miejsce na uczelni i ja również z chęcią spróbowałbym w taki sposób je zdobyć!
29.07.2012
19.07.2012
britta
Akademiki Gdanskiego Uniwersytetu Medycznego prezentują jaki dobry poziom, da się tam żyć, czy raczej trzeba obawiać się niskiego standardu i ciągłej imprezy? To drugie pewnie nie jest złe, ale przypuszczam że podczas sesji potrafiłoby niemiłosiernie wkurzyć...
zaocznie
a czy ktoś studiuje zaocznie kierunek lekarski? cena mnie trochę przeraża ale nie dostałam się na dzienne a zawsze chciałam zostać lekarzem... czy na studiach zaocznych uczy się tego samego z tymi samymi wykładowcami?
17.07.2012
04.07.2012
pjotr
skończyłem tutaj ratownictwo medyczne i naprawde jestem zadowolony. na magisterke poszedlem na dietetyke, ale jednak pracy bede szukac jako ratownik. to praca dla ludzi o mocnych nerwach, nawet na zajeciach nam to tlumaczyli i czasem pokazywali (wkoncu to ratownicy sa pierwsi na miejscu wypadku)
zonk
Ani to slang, ani to wartościowa informacja. Ja usłyszałem, że " no jakaś różnica tam jest, ale generalnie to nie ma tak dużej, jak mogłoby się wydawać, zależy, czego pan oczekuje i co chce wybrać" .. No ale nic, może tutaj coś więcej powiecie? Przyłączam się do poprzedniej prośby/zapytania
29.05.2012
16.05.2012
a zdrowie srodowiskowe
warto rozwazac studia na kierunku zdrowie srodowiskowe? czy lepiej wybrac po prostu zdrowie publiczne? jaka jest miedzy nimi roznica? orientujecie sie, bo z tego co pisza, za wiele nie wynika, jakis belkotliwy slang
cir
W tamtym roku rozpocząłem na tym uniwersytecie naukę na kierunku analityka medyczna, jednak studia nie miały wystarczającego poziomu, a tematyka niespecjalnie mnie pociągała. Zrezygnowałem przed pierwszą sesją i przygotowywałem się przez pół roku do poprawy matury. Mam nadzieję dostać się na medycynę. Ogólnie nie polecam analityki medycznej osobom, które nie dostały się na medycynę i szukają alternatywy na ostatnią chwilę. Ja przynajmniej byłem bardzo niezadowolony, a pół roku uczęszczania na zajęcia uważam za stratę czasu. Tutaj naprawdę potrzeba pasji, zainteresowania tym tematem, tak przynajmniej sądzę.
15.05.2012
11.05.2012
pese
kto studiuje na Gdanskim techniki dentystyczne???? podrzuciecie cos wiecej?
futura
Patrzcie trochę w przyszłość - zostać lekarzem w Gdańsku to świetna sprawa. Przyjeżdżają ludzie nie tylko z Polski nad morze, ale z innych krajów, leczenie jest u nas stosunkowo tanie, więc generalnie na plus. Każdy szczęśliwy. Medyczny w Gdańsku to świetna opcja
02.04.2012
31.03.2012
werygut
Po prostu zachwycony jestem, przeniosłem się z innego miasta i naprawdę odczuwam różnicę poziomu, dostępności materiałów naukowych, kadry, kolegów z roku, wszystko na plus w porównaniu z.. no, nie będę robił tutaj antyreklamy. Grunt, że na gdańskim medyku jest bardzo dobrze
limit
Czy ma ktoś jakieś konkretne info odnośnie podyplomówki z psychiatrii ? Bardzo mi zależy, na informacjach z tą specjalizacją związanymi. Jakie są kryteria i limit miejsc?
21.03.2012
19.03.2012
innovator
Bardzo, ale to bardzo dobry medyk, z ogromnym zapleczem. Mnogość konferencji, zajęć dodatkowych, spotkań. Czasami tylko informacja o nich szwankuje, ale generalnie nie ma na co narzekać. Ba, nawet jest się czym chwalić, nie tylko forbesem, ale chociażby wyróżnieniami w "top 500 innovators"
pryś
Bardzo polecam, wspaniała baza dydaktyczna. Pierwsza trzydziestka Forbesa mówi o zarządzaniu i rozwoju tej \"firmy\". Gdańscy medycy od lat w czołówce Polski. Liczę, że też się w niej znajdę.
25.02.2012
19.02.2012
przeszły student
Jeśli chodzi o farmację, to polecam Poznań. Ogólnie jednak rzecz ujmując, gdański medyk słynie z dobrego poziomu. Odsiew na studiach jest mały, bo jeśli naprawdę chcesz studiować kierunki medyczne, to nie jesteś laikiem dziedziny, który nie ma co ze sobą zrobić. Są to konkretne studia, do których ludzie się przykładają, dużo uczą i efektem jest ukończenie uczelni
medyk
Jak medyczne studia to tylko tutaj. Renoma, gwarancja dobrego wykształcenia. Jest jakiś odsiew po 1 roku ale to raczej ci co chcieli tu być ale nie wiedzieli ile pracy ich czeka.
15.02.2012
18.01.2012
Luc
Chcę studiować analitykę medyczną. proszę o opinie
natalia
farmacja jest ciężkim kierunkiem, dla ludzi z pasją i chęcią do nauki, sama studiuje na tym kierunku i mogę powiedzieć ze lekko nie jest... ale dla chcącego nic trudnego, wykładowcy są sympatyczni, uczniowie jeszcze bardziej (nigdy nie miałam problemu z pożyczeniem notatek ;) )
07.12.2011
29.05.2011
misiek
również mogę wystawić pozytywną opinie o tej szkole, możesz śmiało wybrać ten uniwersytet
olka
polecam ten uniwersytet, będziesz mieć na prawdę dużo nauki, ale to normalka na takich kierunkach, ja studiuję w tej szkole dietetykę, jestem na 2 roku, zapraszam do nas ;)
25.05.2011
23.05.2011
przyszły student
moim marzeniem jest farmacja, od zawsze chciałem pracować w tej branży, jaką uczelnie wybrać? jestem dość ambitny i nie straszna mi nauka godzinami, jak bywa to na kierunkach medycznych, proszę o poradę
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Poznańska
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Rzeszowie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet Gdański
 • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Kaliski
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Politechnika Śląska
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Akademia Piotrkowska
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Politechnika Częstochowska
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Akademia Tarnowska
 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie