• Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz
 • Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Politechnika Gdańska

uczelnia publiczna, woj. pomorskie, 80-233 Gdańsk, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, (+58) 348 67 00, rekrutacja@pg.gda.pl

Politechnikę Gdańską założył jeszcze cesarz Prus Wilhelm II. Początkowo jej oficjalną nazwą była „Królewska Politechnika w Gdańsku”.

Tym samym jest to jedna z najstarszych uczelni technicznych na terenie dzisiejszej Polski. Co nie wiąże się rzecz jasna z brakiem nowoczesnej infrastruktury czy nowatorskich pomysłów dydaktycznych. Dzisiejsza Politechnika Gdańska zajmuje wysokie miejsce w krajowych i międzynarodowych rankingach uczelni; każdego roku jej 8 wydziałów wypełnia ponad 15 tys. studentów z niemal 70 krajów.

Rekrutacja na Politechnice Gdańskiej umożliwia studiowanie różnorodnych dyscyplin, od analityki gospodarczej po zielone technologie. Poznaj szczegóły dotyczące kierunków i specjalności, a także terminy i warunki naboru na PG.Ocena uczelni

7.61 / 10
847 głosów

Opinie (578)
Politechnika Gdańska, PG Gdańsk

mentoscolabiseksgola
hejka czy ktos moze wypowiedziec sie na temat zarzadzania na pg? czy wykładowcy są kompetentni i podchodza do studentow jak do ludzi?
24.07.2024
23.07.2024
Wydział Elektrotechniki i Automatyki PG
odpowiedź dla melon z dnia 19.07.2024
Dzień dobry, na kierunku Automatyka, Robotyka i Systemy Sterowania kształcimy specjalistów, którzy są przygotowani do pracy przy projektowaniu, produkcji i eksploatacji urządzeń oraz układów automatyki i robotyki stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Ważnym aspektem kształcenia jest między innymi praktyczna nauka programowania robotów przemysłowych i sterowników programowalnych stosowanych w przemyśle. Na tym kierunku znajdziesz studia stacjonarne i niestacjonarne. Kształcimy inżynierów w zakresie projektowania, uruchamiania i eksploatacji urządzeń, układów i systemów automatyki oraz robotów i manipulatorów. Naszych absolwentów można spotkać w większości firm produkcyjnych na Pomorzu. Tam, gdzie jest potrzebna nadzwyczajna dokładność, człowiek nie zawsze jest w stanie zastąpić maszynę. Automatyka, robotyka i systemy sterowania ma pomóc w wyręczaniu go i usprawnianiu wielu procesów. Aby przygotować do tego zadania studentów, proponujemy im przemyślany i zróżnicowany program nauczania. Na zajęciach z robotyki wykorzystujemy roboty, które każdy student ma możliwość zaprogramować do realizacji różnych algorytmów. Dzięki podstawom automatyki można zaobserwować, jak dzieją się rzeczy niemożliwe — budowane są układy pozwalające utrzymać wahadło w górze bez ingerencji człowieka. Dowiesz się, jak zaprojektować systemy SCADA , systemy sterowania z wykorzystaniem sterowników PLC, PAC i komputerów przemysłowych. Poznasz metody analiz niezawodnościowych systemów sterowania i automatyki zabezpieczeniowej. Podczas laboratoriów ze sterowników programowalnych zajmujemy się programowaniem sterowników PLC, symulujemy różne procesy technologiczne, jak sygnalizację świetlną, a nawet procesy produkcyjne. Uczymy się też informatyki, której zaliczenie polega na napisaniu gry komputerowej. Czy można sobie wyobrazić ciekawsze studia? Kształcimy magistrów inżynierów w rozszerzonym zakresie projektowania, uruchamiania i eksploatacji urządzeń, układów i systemów automatyki oraz robotów i manipulatorów. Absolwenci studiów II stopnia uzyskują zaawansowaną wiedzę i umiejętności potrzebne do twórczego działania w zakresie analizy, projektowania i konstrukcji układów i systemów automatyki, sterowania i oprogramowania systemów robotyki przemysłowej i usługowej oraz projektowania systemów wspomagania decyzji. Poznają problematykę technik decyzyjnych i wiedzy systemowej oraz nabywają umiejętność rozwiązywania złożonych interdyscyplinarnych problemów z zakresu automatyki i robotyki w przemyśle. Stają się zdolni do kierowania zespołami w jednostkach przemysłowych i projektowych oraz do pracy naukowo-badawczej. Jesteśmy w Gdańsku, nad morzem, drugą uczelnią badawczą w kraju, a także trzecią techniczną i szóstą uczelnią publiczną wg rankingu Perspektywy 2024. Zapraszamy na Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej!
melon
Dostałem się na AiR i systemy sterowania na PG oraz na AiR na PWr. Bardzo się waham między tymi dwoma uczelniami. Czym może się pochwalić PG, a PWr już nie?
19.07.2024
17.07.2024
MIA
Hej! Jeżeli jestem 482 na liście rezerwowej na budownictwo (400os max) i mam zaniesc papiery na uczelnie, to mam jakies wielkie szanse sie dostac? czy raczej sie nie uda, jak to bylo w poprzednich latach i ile mniej wiecej osob sie dostawalo, byłabym wdzieczna za odpowiedz bo strasznie sie stresuje:(
Monika
Poproszę opinie o biotechnogii i technologii chemicznej.
17.07.2024
17.07.2024
Wydział Elektrotechniki i Automatyki PG
odpowiedź dla Zagubiony maturzysta z dnia 12.07.2024
Dzień dobry ;-) na kierunku Elektrotechnika kształcimy specjalistów elektryków, którzy są przygotowani do pracy przy projektowaniu, produkcji i eksploatacji urządzeń oraz układów służących do wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej. Ważnym aspektem kształcenia jest między innymi praktyczna nauka projektowania instalacji elektrycznych, przydatna w zdobyciu indywidualnych uprawnień branżowych. Na tym kierunku znajdziesz studia stacjonarne i niestacjonarne, to jeden z najchętniej obieranych kierunków. Elektrotechnika to studia techniczne, na których poznasz wiele aspektów związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej. Inżynier elektryk to ciekawa i potrzebna profesja, bez której nie zadziała żadne urządzenie w firmie produkcyjnej! Nasi wykładowcy zadbają o to, by przekazać Ci wiedzę dotyczącą zaprojektowania instalacji energoelektrycznych od niskich napięć po systemy wysokonapięciowe, projektowania i utrzymania w ruchu nowoczesnych układów przesyłowych, elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. Każdy elektryk zdobywa też podstawy wiedzy z mechaniki, wiedzy o materiałach, ekonomii, co pozwala mu rozwiązywać skomplikowane zagadnienia w pracy inżynierskiej z możliwością proponowania optymalnych rozwiązań projektowych i wykonawczych. Studiowanie to nie tylko teoria, ale również praktyka! Podczas zajęć laboratoryjnych uruchomisz silnik elektryczny, podłączysz przekształtnik oraz przejedziesz się pojazdem elektrycznym. Zobaczysz także wyładowania elektryczne i łuk elektryczny, jak również mikroskopową strukturę podstawowych materiałów stosowanych w elektrotechnice. Zapraszamy na Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej!
Zagubiony maturzysta
Szukam opinii na temat kierunku elektrotechnika. Czy obecni studenci/ absolwenci żałują?
12.07.2024
10.07.2024
Ola
Hej, czy ktoś mógłby się podzielić opinią na temat analityki gospodarczej II stopnia?
Dominus
Siemka, czy ktoś może jest na którymś z wymienionych kierunków i może poleciłby jakiś z nich: inżynieria środowiska, inżynieria odzysku surowców i energii, zielone technologie, energetyka, budownictwo albo geodezja i kartografia?
07.07.2024
07.07.2024
Oliwia
Hejka Co sądzicie o tej uczelni jeśli chodzi o studiowanie informatyki (informatyki stosowanej)? Warto? Ciężko jest, że zdawalnością?
EXHJ
oo dawaj Łukasz🙄tez sie wybieram na budownictwo, slyszlam i dobre i slabe opinie ale spróbuję:)
06.07.2024
01.07.2024
Janek
Czy może ktoś wytłumaczyć jak działa kryterium pokrewieństwa do studiów II stopnia? Osoby z wyższym stopniem są bez względu na wszystko przyjmowane wcześniej, czy daje to po prostu wyższy przelicznik w obliczaniu wyniku??
Krystian
odpowiedź dla Oskar z dnia 24.06.2024
Program jest naprawdę solidny – zaczynasz od podstaw, a potem stopniowo przechodzisz do bardziej zaawansowanych tematów. Nie będę ukrywać, że momentami jest ciężko, ale satysfakcja z opanowania nowych zagadnień jest tego warta. Wydział współpracuje z przemysłem, więc w trakcie studiów ani po nich nie ma problemu ze znalezieniem pracy w szeroko rozumianym sektorze energetycznym czy biurach projektowo-konstrukcyjnych. Często są organizowane również spotkania z firmami, dzięki czemu można nawiązać wiele cennych kontaktów z branżą energetyczną i załatwić sobie praktyki zawodowe, staż czy pracę. Wykładowcy na WIMiO są mega zaangażowani i naprawdę znają się na rzeczy. Często mają doświadczenie praktyczne, co sprawia, że zajęcia są bardziej interesujące i pełne realnych przykładów z branży. Miałem okazję brać udział w kilku projektach badawczych i to było niesamowite – zdobywasz praktyczne umiejętności i masz szansę pracować nad prawdziwymi problemami energetyki. Co do atmosfery na uczelni – jest naprawdę fajnie. Ludzie są pomocni i otwarci, a wspólne projekty i praca w grupach sprzyjają nawiązywaniu znajomości. No i oczywiście życie studenckie – w Gdańsku zawsze się coś dzieje, więc poza nauką jest też czas na zabawę.
24.06.2024
24.06.2024
Oskar
Witam jakieś opinie o kierunku energetyka na PG?
Comasz
Radzę omijać szerokim łukiem tą uczelnie, jedyne co można z niej wynieść to załamanie nerwowe. Uczysz się wszystkiego tylko nie zawodu.
17.06.2024
12.06.2024
veg
Ktoś na informatykę II stopień? Może absolwenci się wypowiedzą czy jest dramat ze zdawaniem czy w miarę ok ;)
kamie
Hejka. Bardzo zależy mi na dostanie się na tę uczelnię na kierunek zarządzenie albo zarządzenie inżynierskie. Mam problem, że matury nie poszły mi wybitnie i w kalkulatorze, nie wyskakuje mi szansa na wysokie dostanie się, ale mam kilka (około 5) konkursów związanych z naukami ścisłymi na poziomie ogólnopolskim oraz zrealizowany projekt społeczny, mający zaświadczenie o realizacji. Czy mam szanse na dostanie się w takim wypadku?
28.05.2024
27.05.2024
Olgierd
Czemu nie? Prosilbym o jakies konkretne informacje :)
Absolwent AG
nie polecam Olgierd xDD
23.05.2024
16.05.2024
Olgierd
Czy ktos moglby sie podzielic opinia o kierunku Analityka Gospodarcza na II stopniu? Czy ktos po uniwerku medyczny ma szanse przetrwac i nauczyc sie praktycznych rzeczy wykorzystywanych w dalszej pracy? :D
Crazy
Niezadowolony studen zgadzam się. A Ł.P......chyba kompensuje sobie mikry wzrost
10.05.2024
23.04.2024
Harley Laurence
Jak oceniacie biotechnologię na PG? Warto rozważyć?
Piter
Co myślicie o mechanika i budowa maszyn na PG? Waham się między AGH a PG.
25.03.2024
10.03.2024
Martin
Hallow Osa, ja myślę, że teraz lepszym kierunkiem jest Energetyka i daje dużo szersze perspektywy zawodowe i zarobkowe. Energetyka to branża strategiczna.
Osa
Hej, interesuję mnie elektrotechnika na PG. Czy ktoś może się podzielić przeżyciami?
05.03.2024
01.03.2024
Na
Dziękuję za odp ale źle odczytala pani moją wiadomość. Na 100 % ilości studentów zdających egzamin zdaje tylko 20 % a powinno być odwrotnie . Świadczy to nie o studentach tylko o przekazywaniu wiedzy (znikomej) a poźniej wymagania cudów
Doris z WILiŚ
odpowiedź dla Nemo z dnia 17.02.2024
Nemo, na 100% mało kto zdaje na jakimkolwiek kierunku, nie ma co się martwić. Nie warto też tak się przejmować egzaminami, by tracić zdrowie, bo ono jest najważniejsze. Fizyka, mechanika, budownictwo ogólne i wytrzymałość materiałów są ważne, owszem, to podstawa kierunku. Dlatego też są trudne. Sama nauka na Budownictwie nie jest i nie może być stratą czasu dla kogoś, kto chce pracować w branży. Przykro nam, jeżeli poczułeś się potraktowany beznadziejnie. Możemy spróbować porozmawiać, spotkać się z Dziekanem ds. kształcenia, znaleźć rozwiązanie dla Twojej sytuacji. Ale jak nie chcesz studiować na WILiŚ, to też w porządku. "Mówi się trudno i płynie dalej". Powodzenia, Nemo!
20.02.2024
17.02.2024
Nemo
Wiliś beznadziejne traktowanie studentów . Budownictwo - na 100 % zdaje tylko mała garstka studentów. Nie idzcie na ten kierunek - strata czasu. W czasie sesji można nabawić się depresji i przeżyć załamanie nerwowe . Jezeli zgadzasz się przeżyć koszmar z fizyki , mechaniki , BO , wytrzymałości materiału to próbuj. Ja z całego serca odradzam
Student111
Studiowałam na 3 uczelniach wyższych w Polsce. Znam też opinie moich znajomych na temat wielu więcej uczelni. Nigdzie jest tak źle jak na PG. Zaczynając od organizacji studiów i rzeczy poza studiami (wymiany, wyjazdy, koła naukowe) przez podejście do studentów (którzy są traktowani jak zło konieczne), kończąc na poziomie nauczania (profesorowie często robią zajęcia przez 15 minut a potem nic) i możliwości wykorzystania studiów w praktyce (uczenie się programów które nie są używane w żadnych firmach czy organizacjach). Może to wina wydziału ekonomii, ale szczerze odradzam wszystkim wybór tej uczelni.
25.01.2024
20.01.2024
Łukasz
Jestem zainteresowany studiowaniem budownictwa na PG, jakieś opinie ?
Oskar
Jestem zainteresowany kierunkiem matematyka ze specjalnością analiza danych. Czy podzieliłby się ktoś swoją opinią na temat tego kierunku, najlepiej z osobistych doświadczeń?
14.12.2023
29.10.2023
klara
Jestem zainteresowany kierunkiem biotechnologicznym, chciałbym wiedzieć czy jest to dobra uczelnia na ten kierunek
WArch agata
odpowiedź dla Oli_wia z dnia 06.10.2023
Dzień dobry, nasz wydział architektury jest obecnie jednym z najlepszych w Polsce. Nasza kadra akademicka składa się w większości z praktyków, którzy wiedzą jak funkcjonuje środowisko architektoniczne. Nie brakuje również świetnych naukowczyń i naukowców którzy pozwalają spojrzeć na architekturę w nowy, często innowacyjny sposób. W programie studiów oprócz teorii jest również dużo praktyki. Co więcej działają u nas koła naukowe które regularnie rekrutują nowe osoby - w ramach kół można rozwijać swoje zainteresowania w różnych dziedzinach architektury - od historii po nowoczesne metody projektowania. Bardzo intensywnie prowadzimy wymiany międzynarodowe - zarówno w ramach studiów jak i praktyk międzynarodowych. I na sam koniec - Politechnika Gdańska jest usytuowana w wyjątkowym miejscu. Trójmiasto ma wiele do zaoferowania młodym ludziom.
14.10.2023
06.10.2023
Oli_wia
Chciałabym pójść na architekturę i czy ta uczelnia była by dobra na ten kierunek
Wimio
Mech-med. Bardzo trudny kierunek. Trudno jest znaleźć jakąkolwiek pracę pi jakimkolwiek kierunku. Chyba, że gdzieś się załapiesz już na praktykach.
01.10.2023
25.09.2023
Oliwia
Podoba mi się kierunek inżynieria mechaniczno-medyczna. Czy warto iść, jak wyglądają studia i czy łatwo później znaleźć pracę?
slawek93
Dzień dobry. Mam pytanie do absolwentów studiów podyplomowych Wycena nieruchomości na Politechnice Gdańskiej. Jak oceniacie kierunek, kadrę oraz przygotowanie do praktyk zawodowych i zawodu rzeczoznawcy majątkowego? Jaki jest poziom na uczelni i tym kierunku? Dodam iż w kwestii kierunku studiów rozważam także Uniwersytet Gdański i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Która z tych uczelni byłaby najlepszą opcją pod względem kryteriów takich jak poziom, kadra, przygotowanie do praktyk i zawodu?
03.09.2023
19.07.2023
Iq
Świetna uczelnia moim zdaniem lepsza niż PW pod wieloma aspektami i to tylko kwestia czasu jak w rankingach perspektyw niezbyt obiektywnych wyprzedzi AGH i PW.
Politechnika Gdańska
odpowiedź dla Andy z dnia 30.05.2023
Cieszą nas sukcesy absolwentów. Serdecznie pozdrawiamy.
19.07.2023
13.07.2023
Julia
Zastanawiam się na podjęciem nauki właśnie na PG na kierunku mechatronika czy ma ktoś informacje na temat tego jak tam wyglada nauka i czy warto ?
KasiaKandydat
Jestem zainteresowana studiami 2 stopnia Automatyka i Robotyka . Mam za sobą studia 1 i 2 stopnia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Wg tabeli nie ma pokrewieństwa. Nie ma nic na stronie odnośnie tego gdy nie ma wpisane nic w tabeli odnośnie pokrewieństwa. Czy jest szansa się dostać czy definitywnie nie?
07.07.2023
16.06.2023
tt
Ktoś studiował matematykę ?
Andreas
Top !!!
30.05.2023
30.05.2023
Andy
Jako absolwent PG WEiA z roku 1973 (akurat 50-lecie) moge na podstawie mojej pracy zawodowej w kraju (Gdansk) i za granica (Francja, Kanada, Niemcy) smialo stwierdzic, ze przygotowanie i studia na Politechnice Gdanskiej sa doskonala baza dla sukcesow w zyciu zawodowym. Gdybym dzisiaj stal znowu przed wyborem kierunku studiow i zawodu, to niewatpliwie wybralbym to samo. Serdeczne pozdrowienia dla kandydatow i absolwentow PG ! Andy
xyz
Brakuje mi 2,1 punktów. No nic, dziękuję za odpowiedź!
08.05.2023
08.05.2023
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej
odpowiedź dla xyz z dnia 08.05.2023
Dzień dobry! Wszystko zależy od wyników maturalnych. Na stronie internetowej rekrutacji: https://pg.edu.pl/node/8475 znajduje się instrukcja, jak liczyć punkty rekrutacyjne. Jeżeli wyjdzie Ci wynik 35 i więcej, możesz ubiegać się o przyjęcie na studia. Zapraszamy!
xyz
Dzień dobry, chcę aplikować na Okręty i konstrukcje morskie, jednak nie jestem pewna, czy z maturą gdzie rozszerzenie pisałam jedynie z polskiego i angielskiego jest sens ubiegać się o miejsce, czy są małe szanse na przyjęcie.
08.05.2023
27.04.2023
Bydgoszczy
Chciałbym się zapytac czy ciezko jest zmienić kierunek w trakcie roku akademickiego bo mam taki plan jakbym się nie dostał na kierunek na jaki chciałbym iść ale dostał się na inny ?
Wiktoria gg
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o matematyce?
19.04.2023
12.04.2023
pati
potrzebuję opinii odnośnie gospodarki przestrzennej na wydziale architektury. jak oceniacie wykładowców i atmosferę oraz sam kierunek?
Biuro Promocji i Współpracy Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska
odpowiedź dla Tak z dnia 10.04.2023
Przyszły studencie, świetny wybór! Kształcenie na kierunku transport to naukowa podróż z punktu A do punktu B. Podczas niej poznasz tajniki nowoczesnego transportu, nauczysz się rozwiązywania problemów planowania, projektowania, zarządzania i utrzymania systemów transportowych. Na specjalności ,,Systemy transportowe” nauczysz się, jak analizować inwestycje transportowe, jak organizować i sterować ruchem oraz jak rozwiązywać zaawansowane problemy w logistyce. Specjalność ,,Infrastruktura transportu’’ wykształci Cię w projektowaniu, zarządzaniu i utrzymaniu infrastruktury transportu. Infrastruktura i transport to krwiobieg każdej gospodarki. Więcej informacji o rekrutacji znajdziesz pod linkiem: https://wilis.pg.edu.pl/rekrutacja, tam też opisany jest kierunek Transport. Jeśli masz pytania, napisz do nas: rekrutacja-ilis@pg.edu.pl. Pozdrawiamy i do zobaczenia!
12.04.2023
10.04.2023
Tak
Dzień dobry, Planuje rozpocząć studia na kierunku Transport i chciałbym poznać wasze opinie, trochę się dowiedzieć na temat tego kierunku
Timy
Na pewno warto wybierać studia związane z sztuczną inteligencją, Internetem rzeczy, informatyka i telekomunikacją. To się teraz najszybciej rozwija, to są kompetencje przyszłości.
23.03.2023
23.03.2023
Student
Zdecydowanie odradzam. Ta uczelnia to jest jakiś żart. Studiuje na kierunku Analityka Gospodarcza, studia magisterkie. Poziom reprezentowany przez wykładowców jest zerowy. Tak naprawdę chodzi się na zajęcia po to aby siedzieć, żadnej wiedzy na pewno się z nich nie wyciąga. A oczywiście wykłady są obowiązkowe. Plan jest ułożony w taki sposób żeby nie móc pogodzić studiowania z pracą. Żeby nie zdać przedmiotu trzeba się naprawdę wysilić. Jeżeli ktoś chce zmarnować swój czas, nie zdobyć wiedzy, a jedynie słuchać jak wykładowcy popełniają błędy. Śmiało, zapraszam.
ala0409
mam pytania do osób z kierunku transport i logistyka, oraz osób które na swoim kierunku mają przedmiot mechanika
27.02.2023
20.02.2023
Niezadowolony student
Szczerze nie polecam studiowania na wydziale chemicznym, niektórzy profesorowie nie powinni mieć do czynienia ze studentami, ponieważ kultura jest wymagana od nas, ale nie jest to dwustronne. Mam również wrażenie, że spora część prowadzących czerpie przyjemność z oblewania studentów. W dodatku dowiedzieć się czegoś w dziekanacie albo dostać przyzwoity plan zajęć graniczy z cudem…
PP8
Ktoś może coś powiedzieć na temat elektrotechniki niestacjonarnie Magisterka ?
08.01.2023
22.11.2022
Bomboka
Chciałby ktos mniej więcej na kierunkach: automatyka, cybernetyka i robotyka/automatyka robotyka i systemy sterowania
??
jak oceniacie nanotechnologie i wydzial fizyki i matematyki stosowanej??
01.10.2022
27.09.2022
DIABLOMEN33
Jacob prosze o kontakt: diablomen33@wp.pl
LPG
Hej, czy jest tu ktoś, kto studiuje Transport i Logistykę na WIMIO i chciałby o tym kierunku coś więcej opowiedzieć?
21.08.2022
03.08.2022
Nijaki student
Dla studentów na ETI itp. To, że się uczycie się transmitancji 7 semestrów, nie znaczy że będziecie jej używać w pracy.
Nijaki student
Nie polecam uczelni przynajmniej na wydziale ETI. Profesorzy robią fortunę na studentach. Pisanie 12 razy jednego egzaminu, nie przychodzenie profesorów na egzamin, brak możliwości obejrzenia pracy, zmiana decyzji o zaliczeniu danego projektu PO jego oddaniu i wpisaniu oceny, a następnie konieczność pisania dodatkowego projektu i chodzenie na PŁATNE zajęcia do "profesora" w wakacje, robienie popraw egzaminu o 21:00 w piątek oraz egzaminów w niedziele to tylko ułamek tego co może opowiedzieć jeden student.
03.08.2022
29.07.2022
Pytanie do Jacoba
O ile w ogóle tu jeszcze zagląda. Też mam taką sytuację, że nie pod drodze mi było z programowaniem, a dostałam się na inżynierię danych. Miałam nadzieję, że po mat-fizie, bez informatyki, sobie poradzę. Teraz zaczynam mieć wątpliwości, bo trudno byłoby stwierdzić czy to kocham.
Mój nick big dick
Polecam OiO serio kozak kierunek z wieloma perspektywami i macie kozak cambuz na parterze.
29.07.2022
18.07.2022
Zuza
Dostałam się na architekturę w języku angielskim na PG, jednakowoż jestem też przyjęta do Gliwic. Widzę sporo opinii odradzających PG nie mniej nigdzie nie widzę recenzji o kierunku anglojęzycznym. Mój dylemat polega na tym, że chcę na magisterkę wyjechać za granicę co ponoć możliwe jest też po Gliwicach nie mniej zastanawiam się czy pomimo słabszych opinii PG nie byłoby po niej łatwiej (ze względy na angielski). Za granicą liczą się indywidualne projekty oraz doświadczenie podczas studiów licencjackich. Czy będzie się czym pochwalić po PG?
m
co wybrać, (automatyka, cybernetyka i robotyka) czy (projektowanie i budowa jachtów) mam 146 punktów
07.07.2022
21.06.2022
Kupol
Na jakim kierunku się liczy najwięcej całek? Ja chcę całkować funkcje. Dużo całek to moje marzenie. Chciałbym żyć na Całkolandii!
Emil
Najlepszą kasę i zarobki trzepie się w branży BioTech
17.06.2022
06.06.2022
Jacob
Hej jestem studentem informatyki na Politechnice Gdańskiej 1 rok 2 semestr stacjonarnie. Może moje doświadczenia komuś pomogą w wyborze kierunku. Ogólnie rzecz biorąc kierunek fajny, wymagający ale pieniądze i zatrudnienie po tym są ale trzeba pamiętać, żeby lubić programować - to jest najważniejsze. Najlepiej iść na infe po mat-inf niż po mat-fiz bo ogólnie studia nie uczą od podstaw programowania tzn. niby uczą ale tempo jest tak szybkie, że polecam jednak się nad tym zastanowić. O ile w 1 semie jest niedużo programowania to w 2 w opór. Sam jestem po mat-fiz i miałem praktycznie zerowe pojęcie o programowaniu i poszedłem na ten kierunek z myślą, że ,,nauczą,, . Nie, nie nauczą. Najlepiej mieć już jakąś bazę wiedzy i co najważniejsze - dosłownie kochać to. Wtedy ma to jakikolwiek sens. Ogólnie jako uczelnia, ludzie i wykładowcy na duży plus ale tak jak wspomniałem - musisz to lubić i być w stanie poświęcić dosłownie kilka dni ze swojego życia aby ukończyć program bo terminy gonią a uwierzcie mi, że trochę ich jest. Pozdrawiam i jak ktoś chce więcej się dowiedzieć to piszcie : )
Maturzysta
Mam plany aby pójść na inżynierię biomedyczną. Jakieś opinie o tym kierunku? Rozszerzam informatykę i matematykę i w tym się dobrze czuję ale biologia nie idzie mi najlepiej.
19.04.2022
01.02.2022
Student
Jestem studentem 1. roku inżynierii technologii chemicznej, i jeśli ktoś myśli nad wydziałem chem na PG, to lepiej niech dwa razy to przemyśli. Wydział chemiczny od zawsze uchodził za ten co najbardziej lubi uwalić studenta i niestety te legendy okazały się prawdą. Sam jestem po bio-chemie, nie pisałem rozszerzonej matmy, i poradziłem sobie z matmą na studiach, wystarczyło się przyłożyć. Fizyka jest ciężka, ale cytując jednego prof. " własnoręczne notatki to podstawa" i potrafią uratować od poprawki ;), więc jeśli człowiek się postara i będzie miał trochę szczęścia, to zda te przedmioty. Jeśli natomiast chodzi o sam wydział chemiczny to jest to dramat, absolutna degryngolada i brak poszanowania człowieka. Jest masa ludzi, którzy zdali wszystkie ważne przedmioty, a zostali oblani na pierdołach takich jak bezpieczeństwo techniczne czy wiedza o środowisku, a o elektronice i elektrotechnice nawet lepiej nie wspominać ponieważ p. Wawer potrafi odesłać sprawozdanie do zwrotu, ponieważ jednostka była wpisana w nawias okrągły a nie kwadratowy. Na ćwiczeniach z Chemii robi się zadania na poziomie liceum a potem na kolosach dostaje się najtrudniejsze zadania ze skryptu, których prowadząca nie umie rozwiązać nawet. Prowadzący z chem. często nie odpisują na maile, twierdzą że na nic nie mają czasu. Często prosząc o konsultacje, które prowadzący ma obowiązek zrobić, słyszy się że on nie ma czasu i należy sobie radzić samemu. Kolokwia potraifą być przekładane 5,6 razy w ciągu 3 dni przed egzaminem, bo Pani Caryca Doktorzyca nie potrafi się zdecydować czy chce mieć dziś czy jutro. Generalnie dramat jeśli chodzi o chemiczny. Natomiast bardzo miły byłem zaskoczony zajęciami z matmy i fizy, gdzie wykładowcy podchodzili po ludzku, byli zawsze dostępni i pomocni oraz kulturalni. Z 90 osób na kierunku do 1. sesji odeszło 20, natomiast 1 sesję zdała niecała połowa, a poprawki są obrzydliwie drogie, także warto pomyśleć czy warto jest tracić pieniądze, czas i nerwy, czy lepiej wybrać inne studia chemiczne.
Maturzystka
Hej, chciałabym studiować na pg i mam na oku dwa kierunki: informatyka i inżynieria danych. Gdzie łatwiej się dostać oraz co bardziej się opłaca w kontekście perspektyw zawodowych?
29.10.2021
01.08.2021
xyz
Hej, mam pytanie odnośnie akademików. Który z nich ma najlepsze warunki? Czy jest ktoś w stanie opisać największą ilość domów studenckich pg?
Odpowidź dla Z.
Cześć, jeżeli jesteś rezerwowy to możliwe, że wskoczysz na wyższą preferencję, ale jeżeli jesteś wstępnie nie przyjęty, to po prostu nie starczyło Ci punktów. A rekrutacja dodatkowa zazwyczaj jest we wrześniu. Obserwuj aktualności na stronie rekrutacyjnej: https://pg.edu.pl/rekrutacja/aktualnosci-obywatele-polski Pozdrawiam :)
26.07.2021
23.07.2021
Z.
Hej, cześć, dzień dobry. Chciałabym zapytać, czy ktoś wie coś na temat II tury rekrutacji? PG w ogóle ją prowadzi po publikacji listy przyjętych? Jestem na liście rezerwowej na dalszy kierunek w moim wyborze i dostałam informację donosząc tam dokumenty, że najprawdopodobniej się dostanę, bo niewiele osób złożyło na niego dokumenty, lecz niestety na wyższe kierunki na mojej liście wyborów jestem na statusie "wstępnie nie przyjęto". Czy możliwym jest ewentualne dostanie się w tej II turze (o ile takowa istnieje) na kierunki wyższego wyboru? Lub czy jest jakaś możliwość, że ludzie, którzy donieśli dokumenty na kilka uczelni, w tym również na PG, zrezygnują z niej, będąc już na liście przyjętych, zwolnią jeszcze miejsca, nawet przed rozpoczęciem roku? Nie wiem czy się nastawiać na taką możliwość, czy jestem już na straconej sytuacji..
J.
odpowiedź dla L z dnia 20.07.2021
Może warto zadać takie pytanie na uczelni, w Dziale Kształcenia? albo w komisji rekrutacyjnej, na wydziale?
21.07.2021
20.07.2021
L
Jestem na liście rezerwowych i mam pytanie. Miejsc jest 30, w tamtym roku pisze, że przyjęli 36 osób na ten kierunek. Czy jest szansa, że mogą zwiększyć liczbę przyjętych?
A.
Na każdy kierunek ilość osób rezerwowych ustalono w oparciu o statystyki, średnią ilość rezygnacji i niedostarczonych dokumentów w ubiegłych latach. Jeżeli ktoś na liście wstępnej posiada status "wstępnie nieprzyjęty" to znaczy, że jest dalej na liście niż wydział przewiduje, że lista się przesunie. To oznacza, że w wyjątkowej sytuacji Wydział może Cię poprosić o dostarczenie dokumentów przed listą końcową, ale jest większe prawdopodobieństwo, że na liście końcowej będziesz mieć status "nieprzyjęty".
20.07.2021
19.07.2021
Monika
Jak jest na PG z rekrutacją jeśli ma się status ,,wstępnie nieprzyjęty’’, wiem, że nie składa się w tym przypadku dokumentów, ale co jeżeli po ogłoszeniu listy przyjętych 28 lipca osoby, które miały status ,,wstępnie przyjęty’’ lub ,,rezerwowy’’ nie złożą dokumentów? Wtedy zwalnia się miejsce? Czy status ‚,wstępnie nieprzyjęty’’ oznacza, ze w ogóle nie mam szans
N
Inżyniera środowiska. Co powiecie o tym kierunku?
06.07.2021
01.07.2021
Marek
Czy polecacie budownictwo na tej uczelni?
Kinga
W harmonogramie rekrutacji znajduję tylko informacje o kwalifikacji z list rezerwowych. Czy uczelnia uruchamia również rekrutację uzupełniającą? W ubiegłych latach miała ona miejsce na wybranych kierunkach????
15.06.2021
13.06.2021
awaria
Hej, jestem po matmie stosowanej na PG. Chciałam iść na magisterkę zaocznie na analitykę gospodarczą. Czy skoro będą to zaoczne studia to muszę jakimś sposobem zaliczyć przedmioty ze studiów I stopnia? Czy ktoś może coś szerzej opowiedzieć o tym kierunku? Ciekawy, trudny ?
Ferdy
Biotechnologia na politechnice jest super, biotechnologia na uczelniach technicznych zawsze świetnie wypada i daje doskonałe perspektywy zawodowe
30.05.2021
14.05.2021
Kacper
Czy ktoś studiuje na tej uczelni inżynierie zarządzania? Z chęcią poczytałbym wasze doświadczenia i opinie;)
Jakub
Bez wiedzy informatycznej, będzie bardzo ciężko. Szczególnie że aby się dostać przyda się matura z informatyki
13.05.2021
10.05.2021
Rafał S
Wie ktoś może czy trudno jest sie dostać na geodezje czy raczej idzie sie dostać jak z płatka?
Ala
Czy poleca ktoś kierunek nanotechnologia? Czy są po tym jakieś perspektywy zawodowe i czy się opłaca?
26.04.2021
14.04.2021
Olo
Mama pytanie o kierunki w języku angielskim - a jest ich sporo w ofercie. Czy wybrane przedmioty prowadzone są w tym języku, czy tylko wybrane??? I czy to kierunki płatne?
Natalia
czy nie mając styczności z informatyką warto iść na Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki? poradzę sobie?
08.04.2021
07.04.2021
Iznyjeirai Mechaniczno-Medyczna
Ma ktoś opinię o Inżynierii Mechaniczno-Medycznej?
Przyszły Księgowy
Czy napisze ktoś o studiowaniu ekonomii na PG? Czy na WZIE studenci też są traktowani jak zwierzęta i czy są dobre perspektywy, rozważam jeszcze UE w Poznaniu
02.04.2021
18.03.2021
xbeex
Hej, czy znacie kogoś bądź sami studiujecie/ studiowaliście na kierunku Zarządzanie w języku angielskim drugiego stopnia? Jak jest? Wykładowcy znośni?
Wiktorek
Studiuję budownictwo od prawie dwóch lat i ze zdobytym doświadczeniem mogę jasno powiedzieć jedno. Kategorycznie odradzam studiowanie budownictwa na Politechnice Gdańskiej, jest to najgorszy możliwy wybór. Idźcie na mniej prestiżową uczelnie, będziecie mieli takie same opcje zatrudnienia, a przynajmniej profesorowie nie będą was traktować jak zwierząt
21.02.2021
31.01.2021
Benito
Jak radzi sobie kierunek Informatyka na PG w czasie pandemii?
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
20.01.2021
13.01.2021
Zawiedziony
O ile przed czasami lockdown'u studiowało się naprawdę przyjemnie, tak obecnie jest to tragedia. Wielu wykładowców i prowadzących wciąż nie wie jak chce prowadzić swoje zajęcia. Najpilniej aktualizowanym kursem jest kurs z języka obcego. Braki w organizacji, przygotowaniu do nauczania zdalnego i komunikacji student-prowadzący dają się mocno we znaki. Obecnie nie nauczycie się nic nowego poza jak bardzo zacinają się serwery w trakcie sprawdzianów czy egzaminów. W przyszłości gdy wrócimy do zajęć na terenie uczelni? Jak najbardziej polecam
VI
Zdziwienie osób, które studiując za granicą słyszały opowieści z naszych uczelni było zawsze bezcenne :) Plus pandemii jest taki, że niektórzy prowadzący nauczyli się może w końcu odpowiadać na maile:) Pamiętam też szok znajomego dokładnie sprzed roku, dla którego nie do pomyślenia był fakt, że w Polsce wykłady nie są udostępniane zdalnie:)
30.11.2020
30.11.2020
V
Studiuję architekturę. Ukończyłem jedno z lepszych liceów w Polsce. I pisząc to mam na myśli takie znajdujące się w pierwszej 50ce rankingu perspektywy. Zaznaczam to, aby podkreślić to, że byłem już przystosowany do samodzielnej nauki. Okazało się, że niewystarczająco. Nie mogę narzekać na wszystkie przedmioty, gdyż część z nich jest prowadzona przez profesorów, u których widać zaangażowanie. Niestety stanowią oni mniejszość. Zauważyłem, że przeważająca liczba osób komentujących pozytywnie to absolwenci, których wspomnienia muszą być zaćmione przez 'piękny czas' ich młodości. Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z tym smutnym miejscem również chętnie dzielą się pozytywnymi przeczuciami i prawdopodobnie uwierzyły w mit elitarności PG... Niestety ja też. W klasie maturalnej zastanawiałem się nad wyjazdem za granicę, ale porzuciłem ten pomysł ze względu na zamiłowanie do mojego miasta i wiarę, że Politechnika nie będzie odstawać od innych europejskich uczelni. Zapewniam, że mam wiedzę o tym jak wygląda mój kierunek w Holandii i Anglii. Moim młodszym znajomym stanowczo odradzałem architekturę na mojej pięknej uczelni. Posłuchali mnie i wydają się dużo bardziej usatysfakcjonowani swoim wyborem. Gdyby nie epidemia prawdopodobnie dawno by mnie tu już nie było, ale sytuacja w danym momencie na to nie pozwala, lub nie jestem wystarczająco odważny, żeby zaryzykować i porzucić mój dotychczasowy staż na Politechnice. Podsumowując polecam za wszelką cenę szukać alternatywy i wybrać PG tylko w ostateczności.
123
Przedmioty dodatkowe to przedmioty, z których zdajesz maturę(nie licząc matematyki, j. polskiego i j. obcego), a ich wynik podstawiany jest do wzoru obliczania punktów rekrutacyjnych. W zależności od wybranego kierunku, uznawane są konkretne przedmioty jako przedmiot dodatkowy. Warto zapoznać się z tabelą umieszczoną na stronie politechniki. https://pg.edu.pl/rekrutacja/przelicznik-punktow
20.11.2020
16.11.2020
Przedmiot dodatkowy
Przedmioty dodatkowe to przedmioty rozszerzone?
Wiktor
Ile jest przewidzianych miejsc na każdym z kierunków w dodatkowej rekrutacji na r.a. 2020/2021? Z góry dzięki za odpowiedź.
18.09.2020
18.09.2020
Wiktor
Nie widzę swojego zapytania dot. liczby miejsc na kierunkach w dodatkowej rekrutacji. Czyżby ktoś usuwał komentarze? Jaka to tajemnica?
Kandydat
Witam, jakieś opinie na temat Transportu (WILIŚ)? Czy warto iść?
31.08.2020
31.08.2020
Przyszły inżynier
Cześć! Powie mi ktoś jak to jest z budownictwem na PG?
Emila K.
Przyjaciółka po inż. musiała się przenieść do innego miasta, tak ją zajechał 1 z prowadzacych, który się na nia uwziął nie wiadomo czemu. Zaburzony psychicznie erotoman prawdopodobnie. Szkoda. Gdyby mi ktoś to powiedział rok temu, to bym nie uwierzyła.
25.08.2020
19.08.2020
Serious
Z tym wydziałem mechanicznym to szczera prawda - nie wiem czy pewien sędziwy profesor od wytrzymalosci materialow jeszcze pracuje na tej uczelni, ale był wybitny pod tym względem- na laborkach u niego posiadanie pary zgrabnych nóg oraz pisanie estetycznych sprawozdań było gwarancją zdania semestru. Ze względu na wiek uchodziło mu to jednak kompletnie na sucho;)
Naprawdę Julia
Wybieram się na tę uczelnię studiować architekturę-będzie to mój drugi kierunek. Podoba mi się lokalizacja, możliwości zawodowe-mam tu juz znajomości-jest to dla mnie ważne, możliwości rozwijania zainteresowań. Domy studenckie są przeciętne-wiem, bo mieszkałam 2 lata, ale da się przeżyć;) Uczelnia ma wady jak każda, mimo to nie mogę się doczekać. Jedyne czego się obawiam to osoby na jakie tu trafie - słyszałam o jakims mobbingu, zawiści wśród wywolywanej przez pewnych studentow. No ale liczę na to że z każdym ostatecznie da się dogadać. Ja np. nie widzę potrzeby do jakichkolwiek 'spin' tam gdzie ich nie trzeba:)
18.08.2020
16.08.2020
Szczęśliwa Pani inżynier:)
Z moich doswiadczen absolwenci PG, PWr, PW znają swoją wartość. Nie dadzą się pracodawcy wy*ać za bony Sodexo na buty. I to się ceni na rynku pracy:) A jeśli chodzi o medycynę - to trzeba naprawdę lubić, to oznacza wiele niepotrzebnych nerwów i jest toteż niestety środowisko w którym narzeka się często na oszustwa, brak moralności itp.:)
: )
No ale jak ktoś woli siedzieć na UG bo to łatwodostępna uczelnia niż postarać się o studiowanie na PG, a potem wylewa cały rok żale, że PG ma za wysokie progi i co najlepsze-uznaje ze nie dostał się tam tak naprawdę dlatego ze jest zbyt zaj***sty na tą uczelnię to...cóż, nie komentuję.
15.08.2020
15.08.2020
Heh
Jak ktos będąc na UG mowi ze ilość pracy wlozonej na PG przez prowadzącego w stosunku do studenta to NIESTETY żart to ja nie wiem co myśleć o tej osobie:) to chyba logiczne że PG ma kompletnie inne wymagania niż UG, ale z własnego doswiadcznia wiem ze warto wybrać PG a nie uniwersytet. Na PG nikt nie slodzi, nie owija w bawelne, tylko ciezko sie pracuje. Kompletnie inna kategoria:)))
Informatyk
Jest dosc ciezko, ale na pewno jest więcej czasu na sporty, wyjazdy itp. Mniej nastawieni na chorą rywalizację ludzie niz na medycynie. No i nie trzeba sobie rąk brudzić
15.08.2020
14.08.2020
Informatyka
Co sądzicie o informatyce? Czy kierunek tego typu pochłania całkowicie jak np studia medyczne?
studentka
Czy ktoś studiował biotechnologię leków na PG? (magisterka) Jak ogólne wrażenia? Jakie przedmioty najtrudniejsze? Czy warto?
06.07.2020
03.07.2020
xd
pamiętajcie żeby limesy pisać xd u mnie sporo osób uwaliło matmę i to tak na pograniczu, a punkty zgubili właśnie na braku lim :P także zwracajcie uwagę na szczegóły, bo mało prowadzących jest złośliwych, oni wymagają od nas profesjonalizmu i dzięki temu z dumą można mówić, że się jest studentem PG ;> nawet wydział gier i zabaw jest wysoko ceniony na arenie międzynarodowej i narodowej (jedynie inne wydziały pg cisną bekę z nich xd). Śmiało polecam każdemu tę uczelnię
A w przypadku też czegoś fizycznego...
@Jeśli chodzi o fizykę... Oo to całkiem miło, u mnie na jakichś labkach z kabelków na 2. semestrze zostaliśmy dobrani alfabetycznie w 3-osobowe zespoły. Po zakończeniu sesji poprawkowej i odwołań z 1. semestru okazało się, że moi koledzy z grupy zostali skreśleni z listy, bo przekroczyli dług ects... W związku z czym cały semestr musiałem robić wszystko sam. Każde laby zaczynały się wejściówką ustną. Gdy reszta grup pomagała sobie na wzajem, u mnie nie miał kto wspierać. Ale profesor chyba z lekką litością do mnie podchodził, bo nigdy nie wyrzucił mnie z zajęć, a kilka razy zasługiwałem na to :P
01.07.2020
01.07.2020
Jeśli chodzi o fizykę...
Pozdrawiam z tego miejsca pana dra Jakuba K., który nie pozwolił mi w odróżnieniu do reszty grupy dobrać pary na laborkach z fizyki (tworząc nawet jedna grupę 3-osobową) i doskonale się bawił katując mnie przez caly semestr dodatkową wiedzą w ramach ustnych wejściówek. Smutno sie podlaczalo kabelki w pojedynkę, ale egzamin na koniec semestru zdany w zerówce, z ustnego wyszłam po kilku minutach żartów z oceną 5. Nie wiem czym zasłużyłam, ale imię Jakub i przedmiot fizyka na zawsze pozostaną w moim serduszku
ex
Tak, po roku się udawało i to u tego samego Prowadzącego. Np. jeśli chodzi o fizykę to jako spadochroniarzowi zabrakło mi niewiele do 5 z poprawki :) ale na kolejnych latach miałem inne podejście i większą wiedzę, dużo mi pomogła Mechanika no i Analiza matematyczna. Swoją drogą to moim zdaniem Fizyka powinna być trochę później, bo np. wymagali rachunku róźniczkowego, a nie było go jeszcze wtedy na matmie. Teoretycznie można też było sobie wybierać z kim chce się mieć poprawkę (aby dopasować do zajęć), no ale ja wybierałem tych samych. Bardzo sympatyczne są Panie na tej uczelni (no może poza pewną ognistowłosą matematyczką xd), ale z mężczyznami też można się dogadać. Każdy jednak ocenia subiektywnie. Jednak wysoka renoma PG to fakt i tu nie ma o czym dyskutować :)
01.07.2020
01.07.2020
Gosc
Brak właśnie Ci empatii trolu i brak totalnej kultury i wychowania nic dziwnego że tacy studenci są wśród nas wstyd i ochyda nie chciałabym mieć takiego kolegi fuuu!
...
Mechaniczny -> Wydział Śliczny! tyle Ci powiem trolu z dołu. A jak Ci się coś nie podoba, bo sam zle wybrales i musisz sie tu wyzalic, to sie przenies na Białostocką.
01.07.2020
30.06.2020
Gosc
Dziwię się że wykładowcy nie potrafią podejść ze zrozumieniem empatią do studentów przykre bardzo co się dzieje czy nie można gdzieś to zgłosić ?Ale trzeba być człowiekiem dla wszystkich panowie i panie wykładowcy !
: )
I te egzaminy po roku udawało się zaliczać bez żadnych problemów? U tego samego prowadzącego?
25.06.2020
25.06.2020
ex
Ja gdy już skończyłem studia na PG to wspominam je świetnie. W trakcie bywało różnie, prowadzący byli skrajnie różni, od naprawdę cudownych do buraków typu: "co pan zgubił na tym kierunku?" . Mieszkałem całe studia w DS2 i był to ponoć najgorszy akademik, ale mi się podobało, wspaniałych ludzi tam poznałem i państwo z recepcji the best. CO do samych studiów to było trudno, dużo nauki, projekty czasami z kosmosu, ale szło to ogarnąć, chociaż bez drogich poprawek się nie obyło (naprawdę, znacznie mniej niż połowa osób u mnie na roku przeszła bez żadnej poprawki). Czasami było przykro, bo miałem 55% z egzaminu, a zaliczenie od 56% i prowadzący zaprosił mnie za rok... Ale pretensje mogę mieć do siebie, bo inni jakoś dali radę to zdać. Gdybym miał wybierać jeszcze raz to bez wątpienia poszedłbym znowu na PG, ale może na inny kierunek.
...That I Used to know
Nie zgadzam się z poprzednim komentarzem. Ja wiekszośc laborek wspominam świetnie, ćwiczenia tez w większości ok. Wykłady to rzeczywiście czasami strata czasu, ale nie na wszystkich trzeba być obecnym. Zdarzają się oczywiście prowadzący-legendy, np. pewien dr, który testuje cierpliwość zapraszając wiekszosc kierunku na piąty termin poprawy kolokwium w (sic!) przerwie semestralnej ze slowami "gdyby mojemu psu nadać nr PESEL to napisalby to lepiej od was". (Na ostatnim (bodajże siodmym) terminie zdaje każdy kto odda nawet pustą kartkę.) Na mechanicznym bycie dziewczyną to duży atut-na jeden z przedmiotów wystarczało przychodzic co tydzien w sukience aby nie zostać odpytywaną na wejście. Na duzy minus stan akademików, słabo rozwinięte koła naukowe i organizacje. Wysokie opłaty za poprawki, ale mozna spokojnie zdobyć tytuł bez poprawiania przedmiotów. Na kierunku inżynieria materiałowa(miedzywydzialowym) bieganie między budynkami trzech wydziałów na kampusie trochę uciazliwe, ale da się przeżyć. Ogólnie bardzo spoko:)
25.06.2020
19.06.2020
Somebody
Jedyne czego można się nauczyć na tej uczelni to bycie samoukiem. Po jej skończeniu można sobie wpisać w części dot. wykształcenia "100% samouk (potwierdzone przez PG)". Zasadniczo wykłady to tylko przedstawienie wymagań - niczego się z nich nie wyciągnie i nawet nie warto chodzić. Po roku na innej uczelni i roku na PG wiem co mówię. Tak jak ktoś tu wcześniej powiedział - uczelnia albo dla geniuszy 300 IQ, albo dla takich, którzy absolutnie wszystko już wiedzą. I choć niektórzy prowadzący próbują być studentowi przychylni (części się to nawet udaje) to fakt, że bycie tutaj studentem to po prostu cierpienie. Jeśli szanujecie siebie i swoje zdrowie psychiczne i fizyczne to nie idźcie na tę uczelnię!!!
Olaf
Witam. Chcę zdawać dokumenty na inżynierie mechaniczno-medyczną, jednak zdaję rozszerzenie z Matematyki (przewiduje wynik na poziomie 80%), geografii, która mi się nie liczy, angielskiego (pewnie jakieś 85%) no i oczywiście polski podstawa (też gdzieś koło 80-90%). Po podstawieniu tego pod wzór rekrutacyjny wychodzą mi 92 punkty. W zeszłym roku próg minimalny wynosił 69 pkt.. Moje pytanie dotyczy corocznej ilości chętnych na ten kierunek (czy jest oblegany, wiem że miejsc jest 50 a od ilości chętnych są zależne po części progi) i czy brak matury z fizyki zmniejsza moje szanse na przyjęcie? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :) P.S.:Przewidywane wyniki z matur są moimi mniej więcej stałymi wynikami z matur próbnych i przepracowywanych w domu testów.
22.05.2020
22.05.2020
Grażyna
odpowiedź dla Mateusz z dnia 22.05.2020
Witam, nie musisz mieć zdanej matury, żeby założyć konto. Aby przejść do następnego kroku należy zapisać informacje, a gdy pojawi się komunikat o nie uzupełnieniu niektórych informacji, masz możliwość potwierdzenia chęci przejścia do następnego kroku zaznaczając opcję "Kontynuuj". Centrum rekrutacji odbiera telefony od 8 do 15 może dlatego telefon nie był aktywny. Polecam kontakt mailowy rekrutacja@pg.edu.pl.
Mateusz
Witam Zamierzam złozyć rekrutacje na politechnike Gdańską, jednak nie znane są jeszcze wyniki matur, a na stonie każą mi uzupełnić wyniki z poszczególnych przedmiotów. Nie mogę na stronie szkoły znaleść informacji co zrobić , kiedy wyniki sa jeszcze nieznane. Próbuje się do nich dodzwonić od 3 dni, tez bez skutku. Czy ktoś może wie co w takiej sytuacji zrobić. Może zostawić wyniki na 0% i iść dalej? Proszę o jakoś radę i pomoc Pozdrawiam
22.05.2020
19.05.2020
Ania
Cześć! Rozważam studia na kierunku Zarządzanie II stopnia (kończę licencjat na Uniwersytecie). Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat wykładowców, atmosfery jaka panuje na uczelni i czy w ogóle warto wybrać ten kierunek na Politechnice, skoro studiowało się na Uniwerku? Z góry dziękuje bardzo za każdą odpowiedź! 😊
Kandydatka na zarządzanie
Cześć, jak trudno jest się dostać na zarządzanie w języku angielskim na PG? Z matury spodziewam się mniej-więcej takich wyników: matma podst.: 70%, geo.roz.: 60%, ang.roz.: 80%, polski podst.: 70%. Widziałam na stronie, że próg w zeszłym roku wyniósł ok.70pkt (spokojnie bym tyle miała), ale limit przyjęć wyniósł 15 osób. Zastanawiam się, czy coś się im nie pomyliło.. na inne kierunki limit przyjęć to 100-200 osób; dziwne, że na zarządznie tak mało miejsc... I jeszcze pytania do osób, które się dostały: czy macie czas dla siebie (na pracę, rozwój zainteresowań)? Jak dużo trzeba zakuwać? Czy polecacie kierunek?
17.05.2020
14.05.2020
Zawiedziony
Po 2 latach na tej uczelni mogę powiedzieć, że jedyne, czego się tam nauczyłem, to wszystkie sposoby łamania i poniżania ludzi bez łamania praw człowieka. Wykładowcy robią systemy oceniania tak trudne, że sami mają problem z ich zrozumieniem. Statut, czy prawo mogłoby być tu wywieszane w kabinach toalety i miałoby podobny efekt. Większość wykładowców nadawałoby się bardziej do muzeum, niż na uczelnie, bo ich sposoby, podejście i wiedza o przedmiocie, którego uczą jest przestarzała o przynajmniej 30 lat. Dziekanat na każdy problem odpowiada, że to student jest jedynym problemem i zamiast studiować powinien iść na kasę do sklepu. Teraz w dobie koronawirusa jest jeszcze gorzej. Z prowadzącymi nie ma kontaktu, materiały nie są udostępniane, zajęcia są porozrzucane na całą dobę, więc o spaniu sześć godzin pod rząd nie polecam nawet myśleć. Część zajęć jest prowadzonych w tym samym czasie, część nie jest prowadzonych wcale i dawane są niewykonalne zadania wymagane do zdania. Jeśli ktoś szanuje swoje zdrowie i nie chce marnować nerwów na użeranie się z okropnymi ludźmi w czasie, który mogłby poświęcić na rozwój, to radzę omijać tę instytucję szerokim łukiem.
Maturzysta
Cześć, jezeli pisze geografie roz ok. 60% matme roz 40% Angol roz 90%. Polak podst 60% mam szansr dostac sie na geodezje?
30.04.2020
20.02.2020
Student
Po roku na innej uczelni i jednym semestrze na PG mogę powiedzieć tylko jedno - Nigdy nie sądziłem, że jakaś uczelnia może wywoływać tak negatywne emocje... Jak pomyślę, że za kilka dni kończy się przerwa zimowa i będę musiał tam wrócić to robi mi się niedobrze. Zajęcia prowadzą ludzie pozbawieni sił życiowych i emocji. Wygląda jakby jedyną ich rozrywką było uwalanie studentów! Połowa przedmiotów kończy się w połowie semestru, a egzaminy z nich są na około 2 miesiące przed sesją. Uczelnia jedynie dla geniuszy z IQ 300 lub tych, którzy już wszystko wiedzą, a jedynie potrzebują na to papieru, bo nawet na uczenie się nie ma za bardzo czasu. Jeśli nie chcecie popaść w depresję to omijajcie PG z największej możliwej odległości!
Budownictwo
Ktoś wie jak wygląda wybieranie specjalizacji na budownictwie? Wiem że to na 6 ale jaka trzeba mieć średnia np. Na mosty albo drogi
10.01.2020
22.12.2019
Patrycjaaa
Zielone technologie i monitoring? Ktoś studiuje i mógłby napisać czy są to ciekawe studia+
Absolwent
Dokładnie, fizyka na PG jeet bardzo trudna, nieważne na jakim kierunku. Od razu z grubej rury, tam na dzień dobry różniczki i całki zamknięte, a na matmie jeszcze tego nie było. Nikogo to nie obchodzi, masz to umieć i tyle
14.12.2019
14.12.2019
Student
Zapomnij, że na fizyce zaczynają od podstaw
Adrian
Uczelnia idzie w dobrą stronę i się nie cofa to najważniejsze! Serdecznie polecam, jedna z najlepszych polibud w naszym kraju!
01.11.2019
21.10.2019
@Jak tu wybrać
A na czym jesteś na UG? Mają kilka fajnych kierunków
Student
Jeżeli nie czujesz się mocna z fizyki oraz informatyki to od wydziału ETI uciekaj jak najdalej! Zwłaszcza jeśli chodzi o kierunek Ele Tele. Jest to chyba 1 z najtrudniejszych kierunków na PG. Przedmiotów jest mnóstwo, wiedza zdobyta na zajęciach nie wystarcza, dużo ludzi odpada. Nie wiem co Ci polecić, może Transport, może Zarządzanie inżynierskie. Na każdym kierunku jest dużo fizyki (poza analityką gospodarczą i ekonomią). Bez sensu iść na kierunek, bo praca. Nie jest powiedziane, że skończysz ten kierunek albo że praca Ci się spodoba. Ja też myślałem, że Elektronika i Telekomunikacja jest spoko, a tu jakie rozczarowanie. Ucz się języków, rób coś na własną rękę, ucz się dużo w domu, aplikuj na staże i znjadziesz dobrą pracę po każdym kierunku.
21.10.2019
21.10.2019
Jak tu wybrać
Cześć, zdawałam maturę w tym roku, i w sumie zdałam na tyle że wychodziło mi 63pkt na pg, więc chyba nie najgorzej. Niestety poszłam na ug, pierwszy miesiąc tutaj i już wiem że to nie to. Myślę nad złożeniem papierów na pg z następnym rokiem, może i poprawię maturę z matmy, bo nie chce żeby punkty mnie ograniczały. Tylko nie wiem co wybrać. Myślałam nad ETI na telekomunikacje, albo może na oceanotechnike na innym wydziale. Niestety informatyki, ani fizyki de facto w szkole średniej nie miałam bo poziom tych przedmiotów był żaden. Czy to duży problem? Czy to mnie wyklucza na dzień dobry, czy przy odpowiednim nakładzie pracy i chęciach mam możliwość nadrobienia braków w wiedzy? Jeśli nie, to na jakie kierunki mogę jeszcze patrzeć, biorąc pod uwagę, że tylko z matematyki czuje się w miarę pewnie ma tą chwilę? Ciągle z tyłu głowy mam myśl że muszę znaleźć dobrze płatną pracę i szczerze powiedziawszy jestem pełna obaw. Help
Egz z fizyki
Podobno zdać fizykę na PG często graniczy z cudem. Czy osoby bez dobrego przygotowania w średniei dają radę?
21.10.2019
29.09.2019
PG
Chyba, że masz na myśli próg, poniżej którego nie przyjmą, nawet jeśli limit miejsc nie zostałby wyczerpany? Ale to dopiero będą podawać w przyszłym roku na rok 2020/2021
Progi
Progi punktowe już są podane. Musisz wybrać automatycznie wygenerowany próg punktowy ;) można sprawdzić z tego roku i z 2 poprzednich rekrutacji.
29.09.2019
29.09.2019
KItosia
Siemanooo,wie ktoś moze kiedy podadza minimalny próg punktowy?
Student
No nie wiem czy w zeszłych latach było się łatwiej dostać na informatykę. W tym roku było 1790 kandydatów na ten kierunek, a w poprzednich latach 2,5-3 tysiące, więc...
14.09.2019
14.09.2019
Informatyka
Z podanych progów punktowych wynika, że aby dostać się w tym roku na Informatykę [(zakładając, że napisałem rozszerzenie z angielskiego i polskiego na 100% (mało prawdopodobne)] trzeba było mieć grubo ponad 70% z rozszerzenia z matmy/fizy/infy. W realu mało kto pisze języki z rozszerzenia na 100%, więc wynika, że z 90% z rozszerzenia matmy na Informatykę ;( może na UG łatwiej
Progi
Masakrycznie wysokie progi punktowe! Kim są ludzie, którzy dostają się na Informatykę? Chyba z wszystkich rozszerzeń (matma, fiza, angol, infa) trzeba mieć 80%+... A od przyszłego roku mają jeszcze inaczej je liczyć. W zeszłych latach łatwiej było się dostać
14.09.2019
09.09.2019
AG
Jak oceniacie kierunek Analityka Gospodarcza magisterskie? Zrobiłem I stopień innego kierunku i pewnie musiałbym różnice jakieś nadrabiać. Ale wygląda fajnie, tylko nie wiem czy wiedza z I stopnia nie będzie problemem dla mnie (myśę o zaocznych)
Ex
Duży przesiew studentów. Mimo że nie udało mi się obronić inżyniera na PG (przerosły mnie konstrukcje) to uczelnię oceniam bardzo pozytywnie. Dała mi bardzo dużo. Aż chce mi się płakać, że nie mam znowu 19-20 lat...
20.08.2019
20.08.2019
ETI
Rozważam studia podyplomowe 'Aplikacje i usługi internetowe' lub magisterskie zaoczne z Informatyki. Mógłby się ktoś wypowiedzieć co lepsze dla programisty? Podyplomowe trwają 2 semestry, a mgr zaocznie 4. Dyplom PG wiele znaczy, ale też wiem, że wiele stąd mogę wynieść. Zastanawiam się na co lepiej postawić. Wypowie się ktoś, kto studiował to lub to?
Infa2
Studiuje ktoś Informatyke II stopień zaocznie? Czy dobre chęci i zaangażowanie wystarczą, by skończyć tu studia? I stopień skończyłem w innej uczelni, a PG ma dość mocną renomę i nie wiem, czy poradzę sobie jeśli nie studiowałem na tak dobrej uczelni jak w Gdańsku
17.08.2019
07.08.2019
Rozumiem
nie
Karo
Studiuje ktoś Informatykę zaocznie? Czy cisną tak bardzo jak na stacjonarnych studiach?
03.08.2019
31.07.2019
PG
Pierwszy raz słyszę o wolnym słuchaczu, który pisze egzamin, by dostać się na studia. Tu decydują wyniki z matur. Może i można przyjść jako wolny słuchacz, nikt nie będzie weryfikował, czy ktoś jest na liście (na wykładach nie, na praktycznych zajęciach tak).
Wolny słuchacz
Hej czy istnieje coś takiego na PG jak wolny słuchacz i po pierwszym semestrze pisze się egzamin aby dostać się na studia?
24.07.2019
26.06.2019
Magisterka Mechanika i budowa maszyn
hejka, polecacie studia zaoczne II stopnia na PG na kierunku Mechanika i budowa maszyn?
Małgorzata
Cześć, generalnie polecam kierunki mechaniczne oraz informatyczne odradzam chemiczne bo po nich ciężko z pracą w zawodzoe
21.06.2019
03.05.2019
Behe
Dobrze rozumiem, że aby dostać się w tamtym roku na inforamtykę to trzeba było mieć przynajmniej 70% z rozszerzenia?
Dawny pracownik
Witajcie jak ktoś z szanownego grona rozważa podjęcie pracy w w/w uczelni odradzam szerokim łukiem chyba że lubicie swegoisty fetysz jakim jest brak decyzyjności i brania odpowiedzialności przez przełożonych oraz spychologia. Już nie wspomnę o obietnicach nigdy nie spełnionych dobrych zarobków. Oczywiście z tytułem ( prof. ) to inna sprawa można coś zdziałać ale poniżej nie ma szans. Najgorszym w tym rankingu wypada wydział Elektrotechniki i Automatyki. Dyrekcja jest zadufana w sobie i nieracjonalnie myśląca co w nie długiej przyszłości spowoduje upadku wydziału z wielką przeszłością. Osobiście uważam że to banda nie poważnych ludzi udających że się znają na zarządzaniu. Pani administrator budynków to druga gwiazda wystarczy zamienić jedno zdanie aby się szybko przekonać o braku jej kompetencji oraz wiedzy nawet podstawowej na temat jej stanowiska pracy. Powinna tam się zainteresować odpowiednia służba począwszy od sanepidu ( w budynku wysokich napięć na Własnej Strzesze 18a problem rozkładających się szczurów ) tak gryzoni ta pani nie widzi problemu a epidemia w zasięgu ręki tam w piwnicach smród niesie się po całym budynku. Po inspekcję pracy dla pani dyrektor za zastraszanie wręcz pracowników i w porozumieniu z kierownikami katedr zmienianie na własną korzyść zakresów obowiązków. Może moja skromna opinia komuś pomoże podjąć dobrą decyzję i coś się tam w końcu zmieni na plus pozdrawiam.
28.04.2019
24.04.2019
.
Nie polecam Oceanotechniki na PG. Program nauczania jest zacofany, zamiast uczyć się korzystania z narzędzi komputerowych student jest uczony prehistorii... Brak poszanowania przez wykładowców czasu i pracy włożonej w projekty oraz samego studenta to standard. Masa zbędnych, nieciekawych przedmiotów "zapychaczy planu" sprzyjających odsianiu studentów podczas dążenia do "Elitarności" uczelni.
Analityka gospodarcza
Czy może mi ktoś powiedzieć jak wygląda analityka gospodarcza? Czy przedmiot Rachunek prawdopodobieństwa jest bardzo trudny, czy da się go ogarnąć
24.04.2019
30.03.2019
sassi
hej, a jak oceniacie podyplomowe studia na PG? Interesują mnie Inżynieria danych albo Programowanie i Bazy danych. Ktoś z was może je kończył/ jeszcze tam studiuje? jak wyglądają zajęcia? warto?
pytanko
Jak jest na Oceanografii? prosze o szczere wypowiedzi studentów tego kierunku? czuje że to mój żywioł, pasja, powołanie....a z kim rozmawiam, to widzę wybałuszone ze zdziwienia oczy.
29.01.2019
23.10.2018
Magisterka
Czy na.magisterkę równie ciężko jest się dostać jak na studia inżynierskie? Czy możliwe jest studiowanie dzienne i praca na FTiMS? W sensie czy ktos tak robi?
Łezka w oku
Tyle nerwów, zdrowia i czasu co ta uczelnia zabrała nie da się opisać, ale wszystko to nauczyło mnie nie tylko rzeczy przekazywanych, ale także życia. Najtrudniejszy moment to skończenie studiów. Zawsze jak jestem w okolicach PG czy akademików to szklą mi się oczy i z zazdrością patrzę na te młode osoby, które tu studiują. Ile by człowiek dał by znowu mieć te 20 lat intu wrócić. Najpiękniejszy czas i wspomnienia to te z PG. Dziękuję wszystkim i tym, których wtedy nie lubiłem i całej reszcie
18.10.2018
14.10.2018
Fizyka Techniczna
Czy magisterskie z FT na specjalności Informatyka Stosowana są bardzo trudne? Czy absolwenci innych kierunkow na I stopniu sobie radzą?
Best Payday Loan
no credit loans credit loans guaranteed approval credit loans guaranteed approval credit loans guaranteed approval
11.10.2018
03.10.2018
Informatyka
Widze, ze bardzo trudno dostac sie na Informatyke na WETI, a jak z poziomem? Od znajomego wiem, ze poziom wysoki, duzo warunkow itd, ale wolalbym wiecej opinii. Moze lepiej wtedy Informatyke stosowana na Fizyce Technicznej?
@aaa
Możesz iść na jaki chcesz język, ale musisz chyba napisać test (który każdy na początku pisze) z angielskiego na poziomie B2 czy coś.
10.09.2018
10.09.2018
Koder
Witam. Jeśli chciałbym zostać programistą to lepiej iść na Informatykę czy na Fizykę Techniczną spec. Informatyka Stosowana?
aaa
Może ktoś ze studiujących na PG wie czy jeśli mam na budownictwie język obcy do wyboru (angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, francuski, włoski) to czy rzeczywiście mogę wybrać sobie dowolny język czy będę miał angielski
09.09.2018
25.08.2018
Developer
Często słyszę opinie, że na PG wymagają nie wiadomo czego i uwalają na potęgę, przedmioty nic nie dają i bla bla bla. Tylko potem jako potencjalny programista wysyłam projekty, które tworzyłem w trakcie studiów i ktoś z innej uczelni, i zgadnijcie który wygrywa? Więcej wymagają, ale efekty są lepsze. Na study case też sobie radzimy
Przyszły programista
Witam, za rok wybieram się na PG. Chciałbym zostać programistą i zastanawiam się czy lepiej iść na Informatykę czy może jednak na Fizykę Techniczną (spec. Informatyka Stosowana). Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć o tych kierunkach? Który lepiej jak developer?
24.08.2018
20.08.2018
uwaga
Uwalają na tej uczelni na potęgę, bo warunki drogie! Najgorsze jest to, że często przedmioty, które nic nie znaczą są uwalane przez sporą grupę osób. Jeszcze jak 1 dnia masz koło z elektrotechniki, mechaniki płynów i pkm-ów
Ciężko
Dostać się jak dostać, ale utrzymać. U mnie po I roku odpadło dużo osób, a ile przeszło z warunkami to o jeny
16.08.2018
14.08.2018
...
PG jest jedną z bardziej obleganych w procesie rekrutacji, więc być może lepiej odłożyć stres maturalny na bok i rozpocząć przygotowania do olimpiady przedmiotowej!
Matematyka
Hej, Wiecie czy na PG jest coś takiego jak lista rezerwowa kandydatów i czy jak ktoś zrezygnuję to mam szanse się dostać?
10.08.2018
09.08.2018
Infa
Dostałem się w Warszawie i Wrocławiu na Infę, a tutaj nie... Czy jest jeszcze szansa, że zrezygnują i się dostanę?
Technologia chemiczna
Jak oceniacie technologię chemiczną na PG?
25.07.2018
20.07.2018
Lista
Jest gdzieś lista min. progów punktowych na politechnikę 2018/2019? W zakładce tylko pisze o min. ilości punktów żeby w ogóle próbować się dostać a ja szukam listy gdzie są pokazane wyniki osób które się dostały z najniższą ilością punktów.
Rekrutacja
Hej Wysłałam dokumenty pocztą, dziś zostałam przyjęta. Co robić dalej? Nie mogę znaleźć takich informacji...
20.07.2018
20.07.2018
Informatyk
Jeśli dostałem się na preferencję z drugiego wyboru a na pierwszym wyborze jestem na liście rezerwowych to uczelnia powiadomi mnie o tym jeśli załapię się na pierwszą preferencje czy sam muszę się zgłosić ?
nudow
na ile kierunków się zgłaszaliście?
18.07.2018
14.07.2018
Xxxx
Czy dostane sie na gospodarke przestrzenna z 69 punktami?
Analityka Gospodarcza
Hejka, czy ktoś z was miał/ma styczność z tym kierunkiem? Możecie coś na jego temat powiedzieć?
12.07.2018
10.07.2018
Michał
Jest szansa dostać się na informatyke albo nanotechnologie z 68,5pkt?
Kandydat
Czy z 67pkt dostanę się na budownictwo?
09.07.2018
06.07.2018
ODP MATURA
Jeżeli masz powyżej 90 %, to warto zobaczyć i się przekonać, niż później żałować ;)
ODP MATURA
Jeżeli masz powyżej 90 %, to warto zobaczyć i się przekonać, niż później żałować ;)
06.07.2018
02.07.2018
MATURA
Mozna dostac się z samą matura podstawową? proszę o odpowiedz :)
Informatyka
Informatycy po PG zarabiają najlepiej, ale z czego to wynika? Czy tak świetnie przygotowani są studenci? Bo ogólnie studua nie uczą zawodu, ale może pod pracę, rozmowę o pracę. Jak to jest na PG?
24.06.2018
21.06.2018
Live
Uczelnia potrafi wkur***, myślę, że każdy pomyślał chociaż raz o rezygnacji, ale każdy kto przetrwa na PG to wie, że warto. Klimat, ludzie no wszystko. Tyle ile ta uczelnia potrafi dać to jest nie do opisania. Szkoda, że czas tak szybko ucieka...
Papiery
Papiery skladasz i wpisujesz to, co na swiadectwie maturalnym. Moglas nawet napisac rozszerzenie na 0%, system policzy i tak wybierze lepszy wynik
15.06.2018
11.06.2018
Technologia chemiczna
Hej ,nie poszła mi w tym roku matura rozszerzona z matematyki a moim celem była technologia chemiczna . Wiecie może czy można złożyć papiery z samą matura podstawowa?
Inżynieria mechaniczno-medyczna i biomedyczna
Cześć! Jestem po biolchemie i odmieniło mi się trochę w głowie i postanowiłam iść na PG. Zastanawiam się na kierunkami: inżynieria mechniaczno- medyczna lub biomedyczna. Ktoś mógł by mi powiedzieć coś więcej o tych kierunkach? Boję się że sobie nie poradzę. Bo jeśli chodzi o matę to jestem dość spokojna bo przez długi czas przygotowywałam się do zdania rozszerzenia, dopiero w 3 klasie zrezygnowałam. Ale jak np z fizyka czy informatyka? I generalnie chciałabym się dowiedzieć jakiś ogólnych rzeczy o tych studiach.
28.05.2018
27.05.2018
do news
Tak jest sens, warto próbować niz później żałować!
Newstudent
Witam! Takie pytanie, czy jest sens składać dokumenty na Politechnikę Gdańską (czy sie dostanę) na kierunek transport lub energetyka z wynikami matury: matematyka w podstawie 87-90%, angielski w podstawie 85-90%, angielski rozszerzenie 30-40%, polski w podstawie 40%-50%, Proszę o odpowiedź.
26.05.2018
08.05.2018
nikofor
bardzo polecam kierunek Teleinformatyka bardzo przydatny i bardzo, bardzo popłatny zawód
Heinz
Cześć Znajdę tutaj kogoś, kto jest na biotechnologii? Możecie zobrazować trochę jak wygląda nauka?
21.04.2018
18.04.2018
Aloha
Jak wygląda kierunek fizyka techniczna? Czy wykładowcy są mili i dobrze uczą?
Budownictwo
Najwięcej osób nie zdało z fizyki na 1 semestrze. Zależy na kogo trafisz na ćwiczeniach niektórzy dawali naprawdę łatwe zadania i czasami nawet przerobione te na ćwiczeniach. Ale czasami zadania zrobione na ćwiczeniach wogóle nie pokrywały się z tymi z kolokwium ja np tak miałam. Ale jak będziesz uczyć się od początku to nie powinno być problemu.
29.03.2018
28.02.2018
maturzystka
Proszę o konkrety o budownictwie. Zastanawiam się długo nad tą uczelnią i kierunkiem, ale obawiam się fizyki, bo w lo odpuściłam i skupilam się na czym innym. Mieszkam na drugim końcu Polski, więc to nie może być decyzja z łapanki.. Proszę o opinie
hello PG
Interesuje mnie kierunek matematyka na specjalności bio.... Jak wyglądają zajęcia na I i II roku. Jest jakakolwiek praktyka?
27.02.2018
24.02.2018
Fizyka Techniczna-Informatyka Stosowana
Jak jest na II stopniu w/w kierunku? Czy warto iść na ten kierunek na magisterce? Czy może lepiej podyplomowe, aby mieć papier o informatyce. Potrzebny mi w pracy
KASIA
Spokojnie dostaniesz sie na archi z 50% z rozszerz. Dostaja siesie ludzienie z 90% z podstawy. Maja trudniej, aleze jakoś ciągną
24.02.2018
19.02.2018
Nein
Hej! Moja sytuacja wygląda tak: chodziłam do liceum na profil matematyczno-fizyczno-językowy, ponieważ niemal od zawsze chciałam iść na architekturę. W trzeciej klasie coś mi kompletnie odwaliło i zupełnie zmieniłam plany, przez co odpuściłam fizykę i ćwiczenie rysunku. Na maturze zdawałam w rozszerzeniu j. polski, j. angielski i matematykę. Pierwsze dwa poszły mi całkiem dobrze, no ale matematykę zwaliłam jak na swoje umiejętności - miałam 50%. Studiuję teraz na UG, na wydziale filologicznym i dość szybko przekonałam się, że nie jest to coś, na czym chciałabym skupiać się już do końca życia. Brakuje mi ścisłego myślenia i przede wszystkim uzewnętrzniania się artystycznie (tak, wiem, mega dziwna mieszanka). Dopiero teraz powróciły mrzonki o architekturze. Myślałam o poprawieniu matematyki, ale niestety w tym roku już za późno na składanie deklaracji maturalnych, a nie sądzę, żebym dała radę w przyszłym roku się do tego zmobilizować, skoro nie mam już od długiego czasu żadnego kontaktu z tym przedmiotem. Oczywiście mogę spróbować, ponieważ i tak zakładałam, że o miejsce na PG będę starać się dopiero będąc na 3. roku moich obecnych studiów (szczyt marzeń to to nie jest, ale jak już zaczęłam, chciałabym skończyć), ale wątpię, że uzyskam o wiele lepszy wynik. Stąd moje pytanie - myślicie, że jest szansa na dostanie się na architekturę na PG z wynikiem 50% z matmy rozszerzonej?
Inż.
Co bardziej polecacie: studia podyplomowe z programowania czy zaoczne studia z informatyki? Juz mam tytul inz. i interesuje sie programowaniem, ale skonczylem inny kieurunek
17.02.2018
11.02.2018
maturzystka
Cześć, jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad studiowaniem transportu na PG. Jest tutaj ktoś może kto studiuje ten kierunek albo coś o nim wie? Trudno jest się utrzymać i dostać? Jeśli wiecie cokolwiek o tym kierunku to napiszcie, ponieważ jestem ciekawa jak wygląda studiowanie tego kierunku i czy się w nim odnajdę.
Programowanie i bazy danych
Mam pytanie o podyplomowych "programowanie i bazy danych". Czy jest ciezko? Ucza czegos wiecej? Znam troche sql i c++ oraz jave, wiec nie wiem czy isc, bo troche kosztuja. Ale w papierach sie na pewno przyda
10.02.2018
07.02.2018
@Mazu
Ja np. wlasnie mialem problemy z projektowaniem, malo czasu na egzaminie czy kole, a rysunki mocno skomplikowane
Mazu
Dzięki @Wojciech za odpowiedź. Tylko co z tym projektowaniem? :D
06.02.2018
06.02.2018
@Mazu (Wojciech)
Fizyki na PG jest sporo, dużo wkuwania na egaminy (moje jedyne 2 z 3 warunków to była fizyka na I i II sem.). Plus jest taki, że jest tylko na 1wszym roku :) Sam jestem po technikum budowlanym i jakoś sobie poradziłem. Matme rozszerzoną zdałem na niecałe 50% i bez problemu się dostałem. Chociaż to zależy od trudności matur, brat z podobnym wynikiem w innym roku się tu nie dostał. Ogólnie studia ciężkie (teraz chociażby egzaminz betonów na V sem, 1 termin zdało 19/337 wliczając poprawkowiczów) Jeśli chodzi o obronę to ja ,,zaproponowałem" swój temat na początku VII sem i nie było z tym problemu. (ten co chciałem był zajęty to go zmodyfikowałem).
obrona
Na ile czasu przed obroną pracy należy zaproponować temat pracy inżynierskiej? Mam swój pomysł i nie wiem czy rok wcześniej to nie za późno
02.02.2018
30.01.2018
Mazu
Wojciech, mółbyś napisać kilka informacji na temat studiowania budownictwa, m.in. dużo jest fizyki na pierwszym roku i czy póżniej na studiach pojawia się projektowanie? Czy z rozszerzoną, powiedzmy bardzo dobrze napisaną matematyką(rozszerzona) mam szansę dostać się na ten kierunek?
Architektura
Bardzo ciężki kierunek, ogólnie wykładowcy z naszego wydziału są wspaniali (nie wszyscy, ale sporo ma wielką pasję, którą zaraża), ale są też inni od matematyki itp. i z tymi różnie już jest. Rysunek, makiety i inne takie, sporo tego. Musisz już sporo umieć żeby dostać się, a co najważniejsze przetrwać na tym kierunku. Czy warto? Hmm musisz sama sobie na to odpowiedzieć, czy ten kierunek warto studiować. Jeśli uważasz, że tak to PG jest świetnym wyborem.
03.01.2018
02.01.2018
Ola22
Hej, w tym roku piszę maturę i zastanawiam się między innymi nad PG, chcę iść na architekturę. Jest może ktoś z tego kierunku kto mógłby mi powiedzieć czy warto, jak to wygląda z rysunkiem, jak wykładowcy ?
@Wojciech
Studia te w innym języku mają ograniczony materiał i teoretycznie są łatwiejsze, ale pojawia się specjalistyczne słownictwo, które jest trudniejsze. Nie wolisz wyjechać na Erasmusa? Też świetny wpis do CV i język ważniejszy, bo musisz go używać nie tylko na zajęciach.
29.12.2017
21.12.2017
Wojciech
Dodam, że marzy mi się praca za granicą, ale to po zdobyciu uprawnień w polsce. Myślę, że do zrobienia, jak się uda dobrze zakręcić
Wojciech
Właśnie kończę inżyniera na PG z budownictwa i się zastanawiam nad Civil Engineering po angielsku. Ktoś był/coś słyszał o tym? Kieruje się tym, że doświadczenie znikome będę miał to chociaż znajomość angielskiego i te MS w CV będzie dobrze wyglądać i nie będzie problemu ze znalezieniem czegoś dobrego za 2 lata. Jeśli chodzi o angielski to go lubię i myślę, że jest zaawansowany tylko jak zetknę się z tymi przedmiotami to wyjdzie, że początkujący. Ktoś coś?
21.12.2017
15.12.2017
jaaa
ooo to super :) dzięki
@jaaa
Nie musisz ich umieć, ale musisz się ich uczyć w trakcie, bo po 4 semestrach języka masz egzamin, wg którego znasz język na poziomie B2
15.12.2017
15.12.2017
jaaa
hej mam wybrać język obcy do nauki na drugi semestr . zawsze chciałam się nauczyć szwedzkiego albo francuskiego. i właśnie te jezyki mam też do wyboru ale niestety nie wiem czy są one od podstaw :/ i tutaj moje pytanie czy nie znając nic a nic szwedzkiego albo francuskiego mogę iść bez strachu na któryś z tych języków bo będzie nauka ich od podstaw czy jednak powinnam już umieć trochę ?
@hanka
To zalezy co studiujesz, u mnie bylo duzo osob, ktorym nie udalo sie pozaliczac niektórych przedmiotów, ale nie dlatego, ze nie nauczyli sie, czy cos, ale zabraklo czasu. Przykladem takim moze byc przedmiot PKM
17.11.2017
11.11.2017
hanka
Trzymają poziom, ale przy nawet średnim zaangażowaniu można spokojnie pozaliczać, co trzeba. Czasem myślę, że warto by kadrę odmłodzić, albo lepiej przeselekcjonować, w końcu opinię wyrabiamy sobie głównie poprzez kontakt z wykłądowcami :-)
Piotrek
Witam, jestem zainteresowany II stopniem elektrotechniki i mam pytanie od jakiej średniej mniej więcej osoby dostają się na ten kierunek. Pozdrawiam i dziękuje z góry na odpowiedź
21.10.2017
20.10.2017
@Kasia123
Ja mieszkam pod Warszawą i nie poszłam tam, bo nic mnie nie ciągnęło na PW. Progi tu i tu są wysokie, każda uczelnia ma inny przelicznik punktowy i głównie od tego zależy. Znam osoby z gorszymi wynikami z matury ode mnie, a dostały się bez problemu na PW. PG jest na b.wysokim poziomie, ale jest czasami za ciężko. PS. Wiesz jacy studenci brali udział w zaprojektowaniu zyliki w Licheniu?
Kasia123
Cześć. W tym roku piszę maturę i zastanawiam się nad studiami na PG konkretnie budownictwo. Zamierzam zdawać matematykę, angielski i polski oczywiście jako rozszerzone. Bardzo ciężko jest mi się rozeznać czy ta uczelnia jest warta, ponieważ mieszkam w Lubelskim, więc to trochę duża odległość, ale nie aspiruje na PW, bo raczej nie mam szans. Proszę o opinię.
18.10.2017
18.10.2017
XYZ
Cześć jestem studentem MiBM w Elblągu na pierwszym roku i chciałbym się dowiedzieć na jakim etapie nauki jesteście z analizy matematycznej, fizyki i grafiki inzynierskiej na PG z góry dzięki
Inżynieria Materiałowa
Jest ktoś może z magisterskich studiów Inżynieria Materiałowa? Czy bardzo ciężko? Jestem absolwentem MiBM, ale nie chcę kontynuować na tym kierunku i IM wydaje się być ciekawa. Może jakieś info o laborkach
29.09.2017
27.09.2017
MOSTECH
Brał może ktoś kiedyś udział w tej wymianie studenckiej? Czy poza architekturą PG przyjmuje także na inne kierunki?
XYZ
Hej, jest ktoś kto idzie na geodezje i kartografie 1 rok ? ;)
26.09.2017
22.09.2017
inż. ZiIP
na stronie PG jest napisane, że nie ma studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, ale może niedawno tam uruchomili dopiero ten kierunek na inżynierce. Orientuje się ktoś z obecnych tam czy zamierzają otworzyć magisterkę z ZiIP-u?
specjl
Specjalność zależy od kierunku, czasem wybiera się tylko strumień. Ogólnie to chyba pół roku przed semestrem rozpoczynającym specjalności. Musi być chyba wielokrotność 25
04.09.2017
03.09.2017
Xyz
Na którym roku wybiera się specjalność i jak to wygląda z miejscami na daną specjalność?
bob budowlaniec
Idę na 3 rok budownictwa. Nie marzę o niczym innym tylko o skończeniu studiów i rozpoczęciu normalnego życia. Egzaminy często sprawdzane są na odwal, po przyjściu na oglądanie prac dowiadujesz się że twoja praca wgl nie była sprawdzona itd. Cały system kształcenia wygląda tak że co najmniej 50% studentów nie ma jakiegokolwiek pojęcia o czymkolwiek związanym z praktyką. Uwierzcie mi że budowa suwmiarki potrafi niektórych przerosnąć. Tymczasem ludzie tacy są w stanie zakuć 100 stron teorii, prawa budowlanego i pokonują kolejne przedmioty z powodzeniem. Powodzenie na tym kierunku nierzadko zależy od szczęścia i układów niż od rzetelnej wiedzy.
28.08.2017
12.08.2017
MiBM - zaoczne
Czy bardzo ciężko jest na studiach niestacjonarnych magisterskich na kierunku Mechanika i budowa maszyn? Nie ma magisterki z ZiIP-u to muszę iść na to i nie wiem czy na płatnych jest tak samo trudno jak na dziennych
ZiIP II stopnia
Czemu tu nie ma magisterki z Zarządzania i Inżynierii Produkcji??? Czy otworzą?
11.08.2017
06.08.2017
do Łukasz
AM chowa się do PG. Jak się dostałeś na PG to lepiej idź tam
Łukasz
Polecacie transport na oio ? Ciezko sie utrzymac ? Sa duze perpektywy na prace ? Ogolnie jaka atnosfera ? Bo mam jeszce do wyboru akdemie morska i nie wiem co lepsze .
02.08.2017
29.07.2017
Magisterka ZiIP
Pewnie nie otworzą ;/ już często padało to pytanie, my też ze znajomymi chcieliśmy kontynuować ten kierunek, ale nie ma i mieliśmy do wyboru Mechanikę i budowę maszyn albo zarządzanie. Ech... wiele osób jest rozczarowana tym, bo uczelnia naprawdę na wysokim poziomie i nikt nie chce opuszczać Gd
ZIP - magisterskie
Czy zamierzają otworzyć studia magisterskie z ZiIP-u? Na rok 18/19 też nie ma tego w planie, ale może coś wiadomo? Na pewno byłoby dużo chętnych
28.07.2017
28.07.2017
Progi punktowe
Są już progi na stronie PG. Na Informatykę wyniósł 70,42
@XYZ
Ten wynik należy podzielić przez 125 i pomnożyć przez 100. Na początku też myślałem że coś jest nie tak.
21.07.2017
21.07.2017
@xyz
http://pg.edu.pl/rekrutacja/zasady-rekrutacji/studia-i-stopnia dzielisz wynik przez "maksymalna liczba punktów, którą kandydat może uzyskać na danym kierunku" i mnożysz razy 100
XYZ
Witam mam pytanie wzór ze strony PG (WYNIK = [(przedmiot główny x poziom) + 0,1 x (j. polski x poziom) + A x (j. obcy x poziom)] x 0,8) pokazuje ze mam 59 punktów a na stronie eRekrutacja PG pokazuje mi 48 wiecie może o co chodzi nie dostałem się na studia wiec to dość poważna sprawa
21.07.2017
20.07.2017
@xyz
Zawsze możesz liczyć, że duża część zrezygnuje przed II turą i wtedy próbować ponownie, ale lepiej złóż na inną uczelnię i możesz się potem przenieść n PG
xyz
Słuchajcie jestem 120 miejscu na kierunku xyz a jest 100 miejsc, czy mam jeszcze jakieś szanse , zeby sie dostać ?
20.07.2017
19.07.2017
ogar
Nie przyjęli Was to trudno, są inne uczelnie. Ja jak skladalem i czegos nie wiedzialem to dzwonilem do dziekanatu. A jak dokladnie poszukacie to wszystkie informacje znajdziecie na stronie PG. Lepiej bądźcie na to gotowi, na zajeciach nikt Wam nie poda co macie umieć, jak sami nie poszukacie to szybko zakonczycie swoja przygode
Surprise
A właśnie, że studenci to nie kasa. To celowe podwyższenie progów i fakt, że osoby tuż za ostatnią przyjętą osobą nie mają nawet po co składać papierów, bo Gowin sobie wymyślił, że stosunek studentów do kadry musi być nie większy niż 13:1, a PG ma dużo wyższy wskaźnik i próbuje teraz zmniejszyć liczbę studentów, by nie tracić po raz kolejny dotacji.
19.07.2017
19.07.2017
Luxtorpeda
Też mnie zastanawia, co jeżeli ludzie zrezygnuja z pg i dadzą miejsca dla innych kandydatow. Wątpię, że nie wezmą ludzi, którym brakuje 0,1 pkt żeby się dostać na dany kierunek, bo LISTA JEST OSTATECZNA. nie oszukujmy się, kasy student to dla nich kasa, więc..? Ma ktoś może znajomego i wie coś na ten temat?
Mariusz
Rzeczywiście PG mogłaby na stronie zamieścić komunikat dla przyjętych - co dalej. Mnie najbardziej interesuje info czy mam szansę dostać się w 2 naborze ( jeśli taki jest) na wybrany - pierwszy kierunek ( brakuje mi kilku miejsc żeby wskoczyć do przyjętych), dostałem się na drugi wybrany. XYZ chyba nie trzeba nic potwierdzać, zgodnie z informacją na Twoim koncie jesteś przyjęty na wskazany kierunek i to wszystko, ewentualnie możesz z niego zrezygnować.
19.07.2017
19.07.2017
Miss Angel
Orientujecie się może czy długo będzie trzeba czekać na jakieś statystyki odnośnie ilości chętnych, progów punktowych itp. ?
przyszly student.
Uważam, że brak komunikatu na głównej stronie uczelni to kpina. Szanujmy się. Jesteśmy młodzi i nowi, może warto byłoby wspomóc nas w tej papierkowej robocie. Wystarczy trochę dobrej woli.
19.07.2017
19.07.2017
XYZ
Trzeba jakoś potwierdzać że sie idzie na dany kierunek na pg czy nie ? Jak to wygląda ?
Mariusz
Gut, przecież już zawiozłaś dokumenty ( m.in. ksero świadectwa potwierdzone przez PG za zgodność z oryginałem) więc chyba już nie trzeba nic dowozić :)
19.07.2017
19.07.2017
Gut
Jak się dostałam to teraz muszę zawieźć tylko orginalne świadectwo? Do kiedy mam czas
progi
Na infe chyba ponad 70 punktów. Ale to nie jest tak ze ludzie będą rezygnować i te osoby co są ledwo za progiem się dostaną? Jak może być ostateczna lista jak pewnie polowa ludzi pójdzie na inne uczelnie. Wtedy będą musieli kogoś brać
19.07.2017
19.07.2017
Mariusz
"Lista przyjętych jest ostateczna" - a co jeśli kandydaci przyjęci na studia na PG jednak zrezygnują ( np. wybiorą inną uczelnię na którą też złożyli dokumenty) i "zwalniają" miejsce na PG? Czy kolejni kandydaci ( ci którzy się nie dostali) automatycznie wchodzą na ich miejsce i są przyjęci? Kiedy ewentualnie może być nabór na te miejsca zwolnione?
Sss
@skinbark wydaje mi się, że jeżeli daną osobą dostanę się na głowny kierunek, to nie dostaje się na ten o niższym priorytecie, więc żadna lista się nie skraca.
19.07.2017
19.07.2017
Xyz
Na stronie PG jest wyraźnie napisane: Kandydacie! Na twoim koncie kandydata zostały opublikowane OSTATECZNE wyniki postępowania rekrutacyjnego na studia. Zaloguj się na swoje konto aby je sprawdzić. LISTA JEST OSTATECZNA I NIE ULEGNIE ŻADNYM ZMIANOM.
skinbark
czy te listy uwzgledniaja to, ze sporo osob startowalo na dwa kierunki? jesli ktos dostal sie na glowny kierunek, to przy oglaszaniu list weryfikuja to, ze z rezerwowego kierunku zrezygnuje? wtedy lista drugiego kierunku sie skraca...
19.07.2017
19.07.2017
Mariusz
Kiedy będzie II tura?
Progi
Progi pojawią się dopiero po II turze
19.07.2017
19.07.2017
HJG
Orientuje się ktoś może kiedy pojawią się tegoroczne progi punktowe?
Maciek
Jaki jest próg na informatykę 2017/2018 rok ?
19.07.2017
19.07.2017
Xyz
Nie ma list rezerwowych. Lista z 19.07 jest ostateczna.
Sandi
Wiecie może kiedy udostępniona zostanie kolejna lista z przyjętymi osobami? jestem na 460 pozycji i mam status "nie przyjęto"... czy u nich nie ma takiego statusu jak lista rezerwowych lub coś w tym stylu?
19.07.2017
18.07.2017
ex
Świetna uczelnia. Szkoda, że dopiero widzę to teraz i nie uczyłem się gdy byłem jej częścią... Przydałby się jak w piosence Dżemu - Wehikuł czasu. Wysoki poziom, świetne perspektywy i cudowni ludzie
rekrutacja
Poczekajcie do tego 19. i się dowiecie czy starczyło
15.07.2017
15.07.2017
Nay
Myślicie że 51.5 punktów wystawa na budownictwo?
@Ma
Jasne, że wystarczy zdana matura, a co chciałbyś więcej? Wystarczy sto procent z matmy z podstawy, kilkadziesiąt z rozszerzenia i raczej się dostaniesz. O progach nic nie napiszę, bo wszystko jest na stronie PG, akurat ta uczelnia nie kryje się z progami, bo nie musi
15.07.2017
15.07.2017
Ma
Jakie progi , na ta uczelnie wystarczy zdana matura
@@Xxx
Dość wysokie progi to jest ile mniej więcej punktów (tak jak tu na ZI)?
15.07.2017
14.07.2017
@Xxx
O ile dobrze pamiętam to trzeba było mieć ok. 40 punktów by dostać się na ZI, ale wtedy przyjmowali z 200 osób, a w tym roku zmniejszyli limit miejsc na ten kierunek. Idzie tam dużo osób, którym "nie przypadł" inny kierunek, więc dość wysokie progi, a zainteresowanie pewnie kilkaset osób.
Xxx
Czy zarządzanie inżynierskie jest obleganym kierunkiem czy raczej nie?
14.07.2017
14.07.2017
xyz
myślicie że przy pierwszej liście mam szanse sie dostac na budownictwo (52 punkty)?
@Kuba
Fizyka techniczna nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, o ile nagle coś się nie zmieni to spokojnie się dostaniesz. W zeszłych latach byłbyś na pewno w połowie albo i wyżej
14.07.2017
14.07.2017
Kuba
@Informatyka PG ciężko powiedzieć ale pamiętaj, że są jeszcze drugie listy i zawsze można pisać odwołanie, a po drugie na informatykę jest najwięcej miejsc więc sądzę, że starczy. A teraz moje pytanie, 55 pkt wystarczy na Fizykę Techniczną?
Informatyka PG
Czy 61.07 pkt. wystarczyłoby na informatykę? Jak myślicie? Różnica między zeszłymi latami jeśli chodzi o rzeczywiste progi minimalne wynosiła około aż 6pkt.
13.07.2017
13.07.2017
@wiem
ten próg może spaść i jak sama nazwa wskazuje to próg minimalny co nie znaczy że będzie taki w ostateczności
Wiem
A wlasnie, ze wiem, bo prog minimalny w tym roku zostal zwiekszony dla wszystkich kierunkow, a pytanie nie tyczylo sie jaki prog zostal automatycznie wygenerowany tylko do ilu podskoczyl
13.07.2017
13.07.2017
@wiem
raczej nie wiesz bo tegorocznych progów jeszcze nie ma
Wiem
@Marta ja wiem, a jeśli wejdziesz na stronę PG i sprawdzisz to też się dowiesz
12.07.2017
12.07.2017
Marta
Czy może ktoś wie do ilu pkt podskoczył próg na budownictwo w tym roku?
@Jur
Ja miałem na Mechanice znajomego, który przeniósł się z AGH z dobrymi ocenami i na PG po pół roku został skreślony z listy studentów, bo nie dawał rady.
11.07.2017
11.07.2017
Jur
Jak ktoś się nie dostał na PG zawsze może starać się dostać na inna uczelnię a później próbować się przenieść. Ja nie dostałem się rok temu na architekturę i poszedłem do Sopockiej Szkoły Wyższej (okazało się, że w dużej mierze wykładowcy ci sami, więc zostałem). Znajomy z z kolei poszedł na mechanikę do Akademii Morskiej i przeniósł się po roku na Pg - zawsze ktoś się wykrusza po roku i jest szansa by się przenieść. To taka informacja, jakby okazało się, że komuś nie poszło:)
Apolla
"rekrutacja" Tak, dokładnie tak jak napisałaś/eś :) informacje są na stronie PG. Gdzieś niżej ktoś się o to pytał dlatego napisałam.
10.07.2017
10.07.2017
rekrutacja
Ale to nawet na stronie PG jest napisane, że nie składać poniżej progu, a osiągnięcie nie oznacza, że ktoś się dostał.
Apolla
PS. Jeśli ktoś z punktów ujednoliconych ma np. 49 a próg musi być 50 to na prawdę nie ma sensu składać papierów bo to tylko 85zł wyrzucone w błoto
10.07.2017
10.07.2017
Apolla
Zadzwoniłam dziś na ETI, nie ma czegoś takiego jak lista wstępnie przyjętych czy nawet lista rezerwowa. Albo się ktoś dostała albo nie (nawet jak ktoś jest np. pierwsza/y w kolejce na "wskoczenie na listę" bo np. wiadomo, że ktoś zrezygnuje) Niestety nic z tego. Jak ktoś się nie dostanie to może spróbować w kolejnej rekrutacji we wrześniu (i wtedy trzeba ponownie dostarczyć dokumenty)
XYZ
Czy już jest jakaś lista wstępnie przyjętych?
09.07.2017
08.07.2017
@miki
Ale to jest minimalny, poniżej którego nie możesz składać papierów. W rzeczywistości on się zwiększy
miki
@Michał ale z tego co patrzyłam, w tym roku próg na informatykę wynosi 45
08.07.2017
08.07.2017
Kuba
Mam pytanie odnośnie Fizyki Technicznej i specjalności: Informatyka Stosowana Kierunek wygląda naprawdę bardzo ciekawie lecz suche dane nie oddadzą realnych odczuć. Może ktoś coś więcej powiedzieć mi o tym kierunku? Jakiś absolwent/aktualny student? Zajmuję się tworzeniem oprogramowania jak i silników wykorzystujących zjawiska fizyczne oraz po prostu klepię kod. Czy ten kierunek będzie satysfakcjonujący i solidnie pomoże mi w rozwoju moich umiejętności?
Michał
@miki Raczej będzie ciężko patrząc jaki był próg rok temu (ponad 67)
08.07.2017
07.07.2017
ABBA
@anniaw a są już wstępne wyniki? I jaką ilość punktów Ty uzyskałaś?
aniaaw
Czy są szanse na turę uzupełniaj ac a na budownictwo?
07.07.2017
07.07.2017
ABBA
Witam, gdzie można sprawdzić wstępną listę przyjętych?
miki
Myślicie, że 54,4 pkt starczy na informatyke na pg?
07.07.2017
07.07.2017
Ciekawy
Niektórzy tu pisali, że przesunęli się o kilka miejsc w czasie rekrutacji - skąd to wiedzieli? Kiedy była opracowana jakaś wstępna lista z wynikami?
@Marysion
Ty lepiej zapytaj na co się nie dostaniesz z takim wynikiem ;)
06.07.2017
06.07.2017
@Gut
To zależy, bo PG i PP mają zupełnie inne sposoby liczenia punktacji. W Gdańsku decyduje tak naprawdę 1 przedmiot, jak go zawalisz to koniec, a jak napiszesz super to raczej pewniak. W Poznaniu liczą się wszystkie wyniki i są niemal na równi (mamtma chyba 2x bardziej niż polsko, a na PG 10x)
Marysion
66 punktów dostanę się na matmę ?
06.07.2017
06.07.2017
Gut
Gdzie jest trudniej się dostać na politechnikę do Gdańska czy Poznania?
Magda98
A co sądzicie o kierunku EKONOMIA? Warto go studiować na PG czy lepiej na UG?? :)
05.07.2017
05.07.2017
Info
Lepiej idź do notariusza, za chyba 7 zł potwierdzi Ci zgodność z oryginałem, bo dużo łatwiej jest dać dokumenty niż je później zabrać. Adresy są podane na stronach poszczególnych wydziałów. Nawet jak jesteś rezerwowa/y to możesz dostarczyć papiery, bo zawsze znajdą się osoby, które takowych nie dostarczą, bo rezygnują albo dostali się na inne uczelnie/kierunki
abc
czy mogę złożyć odpis świadectwa maturalnego który dostałam w szkole
05.07.2017
05.07.2017
abc
czy mogę złożyć odpis świadectwa maturalnego który dostałam w szkole
Monika
wysyłam dokumenty pocztą, jak poprawnie zaadresować kopertę?
05.07.2017
05.07.2017
Bartek
Czy na specjalizacje na kierunkach są limity miejscowe?
Bartek
Mógłby mi ktoś powiedzieć trochę o Fizyce Technicznej specjalizacja Informatyka Stosowana? Czy to dobry kierunek dla programisty?
05.07.2017
05.07.2017
ABC
I nawet jak jestem rezerwowa na swoim pierwszym kierunku to i tak skladam tam papiery?
ABC
A kiedy jest lista wstępnie przyjętych?
05.07.2017
04.07.2017
PG
@Abc: Tak, jest lista wstępnie przyjętych, po której należy dostarczyć dokumenty i wtedy ogłoszona zostaje lista przyjętych. @MiBM: jeśli próg jest 55, a nie spełniasz go to trochę bez sensu składać dokumenty, bo i tak wiadomo, że nie zostaną przyjęte.
MiBM
cześć ile trzeba mieć pkt żeby w ogóle składać papiery na Mechanike i Budowe Maszyn próg to 55 np z 40 jest sens?
04.07.2017
04.07.2017
Abc
Ktos wie czy jest jakas lista wstępnie przyjętych? I czy na bieżąco można sprawdzać stan rekrutacji przez internet?
@Paulina
Tak 7-14 trzeba dowieźć
04.07.2017
04.07.2017
Paulina
Hej, jak to jest z tymi dokumentami? Trzeba je składać przed wynikami rekrutacji?
@Gut
Patrząc na rok poprzedni i 2 lata wstecz tendencja punktowa trzyma się na tym samym poziomie
03.07.2017
03.07.2017
@Gut
Jeśli tendencja punktowa się utrzyma to spokojnie się dostaniesz, jak nie teraz to pewnie z listy rezerwowej po dosłaniu dokumentów. Mój kolega z 520. wszedł do 400 osób, które przyjęli
Studia
Na Budownictwo przyjmują kilkaset osób, więc próg (ostatnia przyjęta osoba) nie jest aż tak wysoki. Ja też myślałem, że moje prawie 100% z matmy z podstawy to wow, ale okazało się, że co druga osoba miała 100% i jeszcze wysokie wyniki z fizyki i z rozszerzeń
03.07.2017
03.07.2017
Gut
54%
@Gut
Nie mam pojęcia według zeszłorocznych i 2 letnich progów się dostałeś i myślę że masz szansę . A rozszerzenia nie Zdawałeś?
03.07.2017
02.07.2017
Gut
Nie wiem czy z takimi wynikami mam szanse dostać się na budownictwo albo geodezję
@@Xyz
co studiujesz? co mozesz powiedziec o pg? polecasz?
02.07.2017
02.07.2017
@Gut
A czemu niby
Gut
Raczej niezbyt
02.07.2017
02.07.2017
@Gut
92% z matmy z podstawy ładny wynik
Gut
Dzięki dziękuję
02.07.2017
02.07.2017
Elo
Złe wychodzi ci 51, pare punktów
Gut
Wyszło mi 53,6 punktów ujednoliconych czy dobrze to obliczylam 92% mat podstawowa 80% ang podstawowy 74% polski podstawowy
02.07.2017
02.07.2017
Pg
Co mam zrobić jeśli nie zgadzają mi się przeliczone punkty na koncie rekrutacyjnym? Niby tylko 2 punkty ale to może zaważyć
@Xyz
Nikt nie podaje do publicznej wiadomości jaka to była różnica. Musiałbyś zapytać ostatnią osobę na liście, która przed przyjęciem była na liście rezerwowej. Ja np. przesunąłem się o ponad 20 pozycji i zamiast ok. 60. osoby byłem 30 któryś
02.07.2017
01.07.2017
Xyz
Zdaję sobie sprawę z tego, że dostać się na pg to jedno, a utrzymać to drugie, jak rownież mam świadomość, że w całej Polsce istnieją też inne uczelnie. Chciałam się tylko dowiedzieć, czy na tej konkretnej uczelni wstępne wyniki rekrutacji w ubiegłych latach bardzo różniły się od progu, czy nie (czyli też czy bardzo dużo osób na wstępie rezygnowało) i jeżeli ktoś posiada takie informacje to jaka była mniej więcej ta różnica w punktach (szczególnie na automatyce i robotyce na ETI).
Mar
W tym roku matury poszły lepiej czy gorzej niż w tamtym roku?
01.07.2017
01.07.2017
@Xyz
Progi ustalane są na samym końcu rekrutacji. Dość sporo osób rezygnuje po wstępnych wynikach rekrutacji (np. dostali się na inny preferowany kierunek, inną uczelnię albo jednak nie chcą studiować), ale warto podkreślić, że dostać się to jedno, a utrzymać na PG to zupełnie inna sprawa. Zawsze pozostają inne uczelnie, np. Gdynia, Koszalin, Szczecin...
Xyz
Progi z pierwszej tury rekrutacji zazwyczaj bardzo się różnią od tych ostatecznych?
01.07.2017
01.07.2017
Ambitny
Masz zawsze możesz mieć tamtym roku był taki sam próg a matury poszły trochę gorzej
Czarek
mam szanse z 47,5 na transport ladowy ? Prrosze o odpowiedz
01.07.2017
01.07.2017
@Pytek
Ja widzę progi dla zeszłego roku i dla roku 2015/16, wystarczy wpisać "PG progi"
Pytek
Siemanko! Pytanko! Jakie były progi minimalne w ubiegłym roku na wydziale mechanicznym? Na stronie pg są podane tylko te, które zostały ustalone po ogłoszeniu listy przyjętych. W tym roku jest to 55 pkt. A ile było rok i dwa lata temu?
01.07.2017
01.07.2017
Ambitny
informatyka to kierunek ktory cieszy sie duzym powodzeniem i zawsze tam jest najwiekszy prog
@Ambitny
Zobacz na progi informatyki
01.07.2017
01.07.2017
Ambitny
Masz progi podane na stronie pg.
Czarek
Prosze tylko powiedziec czy wystarczyło w poprzednich latach. Bo ze pg jest w czołowce to ja wiem,dlatego chce sie tam dostac
01.07.2017
01.07.2017
Ambitny
No juz nie przesadzajmy z progu 40 nie zrobi się 60 bo to jest praktycznie nie wykonalne matury podobno poszly trochę gorzej niż w tamtym roku co nawet przy awansie politechniki gdańskiej nie zrobi z 47 punktow 60 parę tylko może zrobić np 50 pare nie zapominajmy ze jest niz
PG
W tym roku PG awansowała do top 10 uczelni w kraju i do top 4 uczelni technicznych, a na to ma wpływ ilość chętnych oraz wyższe progi, które podnoszą coraz lepsi kandydaci.
30.06.2017
30.06.2017
Czarek
47,6 wystarczyło w tamtym roku n transport na ladowy ? E wentualnie na jakie kierunki mam szanse sie dostac z takim wynikiem. Tak wiem progi sie zmieniaja co roku ,chodzi mi o poprzednie lata. Z góry dzieki za odpowiedz
Pechowy
Ogólnie interesują mnie kierunki: Oceanotechnika lub transport na wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. W poprzednich latach próg był w okolicach 30-34 pkt być może było to spowodowane większą ilością miejsc na wydziale.
30.06.2017
30.06.2017
@Pechowy
W I turze nie. Ale jeśli zostaną wolne miejsca to może obniżą próg, chociaż nawet jak jest wymagany minimalny próg 40 to w rzeczywistości wynosi on nawet 60 coś.
Pechowy
Czy jeżeli uzyskałem 39,89 pkt jest szansa aby się dostać na kierunek z progiem minimalnym 40 pkt?
29.06.2017
28.06.2017
@a
Wszystko jest na stronach wydziału, ja jak czegoś nie wiedziałem odnośnie potwierdzenia notarialnie dowodu czy świadectwa to dzwoniłem do dziekanatu pytać.
a
jeśli nie moge osobiście dostarczyć kompletu dokumentów to jak mam je zaadresować ??
26.06.2017
25.06.2017
Amyy
Co myślicie, lepiej budownictwo czy chemia budowlana. I czy jak złożę na te dwa kierunki i dostanę się na mój drugi wybór to czy wtedy wypadam z rekrutacji na kierunku ktory byl moim pierwszym wyborem?
PG
Szanowni kandydaci, praktycznie żaden wynik nie gwarantuje przyjęcia na studia. Wszystko zależy od tego kto złoży podanie w tym roku. Progi się zmieniają i jednego roku wystarczyło 40 punktów, a innego ponad 50 było potrzebne. Za miesiąc wszystko będzie wiadomo.
19.06.2017
19.06.2017
Mirek
48 punktow na transport na ladowy wyszial starczy?
Pytek
Fajnie że uczelnia zapewnia sprzęt! Dzięki za odpowiedź! Teraz tylko czekać na wyniki matur i wyniki rekrutacji :-)
19.06.2017
19.06.2017
jarek
Czesc ! Mógłby mi ktos powiedziec na jaki kierunek w na woio było najłatwiej sie dostac ? Ile miała punktów ostatnia osoba przyjeta ?
@Pytek
Komputer nie jest wymagany, uczelnia zapewnia cały niezbędny sprzęt. W I semestrze będą Ci potrzebne przyrządy do rysunku. Ale z czasem zauważysz, że bez komputera nie dasz rady na studiach.
19.06.2017
18.06.2017
Pytek
Siemanko! Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie. Czy na MiBM muszę mieć swój komputer? Czy jest on potrzebny do zajęć na uczelni?
@Marek
Powinno spokojnie wystarczyć, tu języki prawie nic nie zmieniają, głównie liczy się matematyka albo inny przedmiot główny.
18.06.2017
18.06.2017
Marek
Jak myślicie majać około 70 % z geografii z rozszerzenia i około 90 % z matematyki z podstawy i koło 60 z języków z podstawy co łącznie daje mi mniej więcej 62 punkty na geodezja mam szanse sie na nią dostać.
Pytek
Dziękuję za odpowiedź! :-)
17.06.2017
17.06.2017
@Pytek
Wykładowcy są różni. Niektórzy są wspaniali i aż chce się studiować, a inni potrafią odebrać Ci chęć do wszystkiego. Nie przejmuj się jeśli "wjadą" na Twoje ambicje. Dobrze poznać osoby z wyższych lat, ale nie ma co słuchać ich w 100%, bo każdy student wypowiada się w sposób subiektywny. Ogólnie rzecz mówiąc jeśli sami nie będziecie robić im pod górkę to oni Wam też nie będą.
Pytek
Dziękuję za odpowiedź! Jeszcze jedno pytanie. Czy z wykładowcami można się dogadać czy raczej zawsze robią pod górkę?
17.06.2017
17.06.2017
@Pytek
Pierwszy semestr w miarę do przejścia, ale potem tylko gorzej. Dużo fizyki, matematyki, rysunku itd. Dość wysoki próg, ale sporo osób odpada, bo i tak się nie nadają na studia.
Pytek
Cześć! Chciałbym się dostać na mechanikę i budowę maszyn na pg. Czy ktoś może coś powiedzieć o tym kierunku? Czy trudno się dostać? Czy wysoki poziom? Czy trudono się utrzymać?
17.06.2017
14.06.2017
PG
@Patryk, raczej wątpię, ale możesz spróbować. Może jakiś kierunek na OiO albo coś chemicznego. Jednak jest bardzo ciężko tam.
Patryk
Z wynikami okolo 60 procent z kazdej podstwy mam szanse sie gdzies dostac ? Na jaki kierunek najlatwiej sie dostac ?
14.06.2017
12.06.2017
wow
PG w Top10 polskich uczelni. Szacun i zazdro, 4. Techniczna w kraju
aneta
czy mógłby ktoś napisac o gospodarce przestrzennej? szczególnie jak to jest z matmą
08.06.2017
03.06.2017
@Amyy
Powinnaś się dostać :) Nie przejmuj się jeśli po wstępnych wynikach będziesz na liście rezerwowej, często zdarza się, że jest ktoś np. 520. osobą (na 400 miejsc), ale część osób nie dostarcza dokumentów albo był to ich kolejny wybór i stajesz się np. 312. osobą przyjętą.
Amyy
Myślicie że jak mam 96% z matmy, i ok 70% z polskiego i angielskiego (wyniki z matur podstawowych) to mam szanse sie dostac na budownictwo??
03.06.2017
02.06.2017
@Michol
Z 47 punktami to transport na WOiO, ale na Elektronikę za mało. Nie ma sensu iść na kierunek, bo nie dostałem się na ten co chciałem. Lepiej wybrać inną uczelnię.
Michol
Hej! Liczylem sobie punkty i wychodzi mi 47? Na jaki kierunek mam szanse sie dostac? Chcialbym najbardziej na trasport lub elektronike. Z gory dzieki za odpowiedz
02.06.2017
02.06.2017
Studentos
Droga Marto, niestety na transport WOiO masz marne szanse się dostać. Ledwo ja się dostałem w poprzednim roku mając po 70% z podstaw. ;)
Marta
Hej! Chcialbym spytac czy na zarzadzanie lub trasport WOIO trudno sie dostac? Moje wyniki z matur podstawowych to okolo 68 %matma a polski i angol powyzej 50. Moze ktos mi powiedziec ile mialy ostatnie osoby przyjete w tamtym roku?
01.06.2017
23.05.2017
Hey
Praca jest dla każdego, tylko trzeba być w tym specjalistą, ale też trzeba być gotowym na zmianę kwalifikacji po studiach. Zawody cały czas się zmieniają. Ważne żebyście byli kreatywni, pracowici, komunikatywni, znali języki obce i myśleli analitycznie.
Mar
Czy polecacie geodezję? Jak jest z pracą po skończeniu?
23.05.2017
22.05.2017
Anx
Czy myślicie że 51 starczy na budownictwo albo na geodezję?
nick
Na budownictwo dużo osób przyjmują, więc powinno wystarczyć.
22.05.2017
22.05.2017
Pg
Bardziej chodzi mi oto że mam 60 parę ujednoliconych i nie wiem czy jest wogóle szansa na dostanie sie.
nick
Nie chcę być niemiły, ale często Ci co liczyli by dostać się po progach odpadali jako pierwsi.
22.05.2017
22.05.2017
Pg
Jakie mogą być progi na budownictwo w tym roku? Myślicie że będą dużo wyższe niż rok temu?
Kordian
Niech zmniejszaja , coraz gorzej widze z poziomem wiedzy . mechanika i budowa maszyn masakra
21.05.2017
20.05.2017
PG
@Klaudia, tylko na WZiE została zmniejszona liczba miejsc. Wszystkie informacje są na stronie Politechniki Gdańskiek w dziale rekrutacja.
Klaudia
Czy pg zmniejsza liczbe studentow od tego roku?
20.05.2017
19.05.2017
@Czarek
Złożyć możesz, masz szansę się dostać, ale czy się dostaniesz? Nie wiadomo, bo kto to wie jakie wyniki będą mieć inni kandydaci.
Czarek
Przepraszam pomylilem sie 86 z matmy , a 65 z polaka i angola
19.05.2017
19.05.2017
@Czarek
Lepiej powiedz ile masz procent z matematyki albo fizyki, które są 10-krotnie bardziej punktowane niż polski i angielski
Czarek
Czy jest szansa na trasport na wydziale ladowym? Matura podstawowa 86% polak i angol 65 %
19.05.2017
18.05.2017
PG
Jets informacja, że jeśli zostaną miejsca w II turze to mogą obniżyć progi.
Progi punktowe.
Cześć! Jak to jest z tymi minimalnymi progami punktowymi? Teraz najniższy to 40, a patrząc po poprzednich latach niektóre kierunki miały takie rzędu 23 punkty. Czy istnieje szansa, że się obniżą? Chciałabym złożyć na jeden z kierunków z generalnie niższym progiem, matura nie była zdawana teraz a jakiś czas temu, już z matematyką i fizyką problemu nie mam, ale jednak to magicznie nie zmieni czegoś zdawanego x lat temu. ;) Jest szansa na to, że mimo wszystko po rejestracji okaże się, że progi się zmniejszą, a moja kandydatura zostanie przyjęta?
18.05.2017
16.05.2017
ZIIP - magisterskie
Dużo już komentarzy widziałem na pytanie o ten kierunek, ale żadnej odpowiedzi. Co z magisterką z Zarządzania i inżynierii produkcji? Zamierzają na PG otworzyć? Ktoś ma jakieś info?
formee
A progi punktowe co roku się zmieniają, wiadomo, że łatwiej się dostać teraz niż np. 10 lat temu. Nie pytajcie ile punktów trzeba mieć żeby na pewno się dostać, bo tego nie wie nikt. Wiadomo ile trzeba mieć, aby mieć w ogóle możliwość złożenia papierów. Wszystkie informacje są na stronie PG. No i przyzwyczajacie się, bo uczelnia będzie kazała wszystko samemu szukać.
15.05.2017
15.05.2017
formee
Ja z 51 punktami dostałem się 2 lata temu na Transport na WILiŚ, ale rok temu juz bym się nie dostał z taką punktacją. Najłatwiej dostać się na WOiO, ale jest tam mega ciężko. Bo to, że próg nie jest taki wysoki wcale nie świadczy o poziomie. Wiele osób, które tam idą to od lat planowali właśnie takie kierunki.
Jacek
Na jaki kierunek najltwiej sie dostac? I na jakim wydziale. Ile procent trzeba miec?
15.05.2017
15.05.2017
@formee
Na jaki wydzial? Bo slyszalem ze na oio slyszalem ze sa nizsze?
formee
Transport 2 lata temu, wystarczyło:)
15.05.2017
15.05.2017
@formee
Na jaki kierunek skladales? W ktorym roku?
formee
Ja miałem 90% z matmy, podobnie z angola i ok. 50% z polaka i miałem wyliczone 51 punktów
15.05.2017
15.05.2017
Nick
Ja coś wyczytałem, że jak podstawy to polski*0,06+angielski*0,06+matma*0,6 i to jest wynik.
Student
Spokojnie, poczekajcie aż przyjdą wyniki. Wtedy po wprowadzeniu automatycznie zostaną one policzone.
15.05.2017
14.05.2017
Bartek
Czymoglby ktos mi pomoc i obliczyc mi punkty, bo ja tez juz nie wiem ja je sie prawidlowo liczy, a wiec 70% z matematyki, z angelskego gdzies w granicach 54%. Prosze o pomoc
@Michał
Gdy ogłoszą wyniki matur i wpiszesz je w systemie e-Rekrutacja to będą punkty automatycznie obliczone. No i w sumie powinienem mówić jak Pan wpisze, bo przyszli żacy to państwo. Powodzenia, do zobaczenia na uczelni.
13.05.2017
13.05.2017
Michal
Chyba nie liczymy punktow tym samym sposobem :(z tego co jest podane na stronie to 74 %z matmy podstawy i angol polski na piedziesiąt pare to 49punktow Chyba cos zle licze :(
PG
To "same podstawy matur" mam na myśli dla kandydata, który nie pisał rozszerzenia z przePGdmiotu głównego albo poszło mu gorzej i tak, np. 100% podstawy=60% rozszerzenia
13.05.2017
13.05.2017
PG
W tym roku zmieniono nieco sposób liczenia punktów. Kiedyś liczyło się np. dla Transportu (same podstawy matur) matematyka*0,6+(polski+język.obcy)*0,06 i wszystko dzieliło się przez 1,25
@Michał
Jeśli próg wynosił tyle w zeszłym i w tym roku tyle uzbierasz to nie oznacza, że się dostaniesz. Nie wiadomo jakie osoby w tym roku złożą. Te progi są orientacyjne. A 49 pkt to ok. 90% z matmy i jakieś 70-80% z polskiego i angielskiego.
13.05.2017
13.05.2017
Michal
Czyli jak prog wynosil 49 na trasport ladowy i bede mial tyle to sie dostane? Jaki wynik z matmy podstawy trzeba miec?
PG
Ale progi z zeszłego roku pokazują ile miała punktów ostatnia osoba na liście, która się dostała. W tym jest pokazane ile trzeba mieć żeby składać papiery. Ale minimalny i tak pewnie nie będzie się wiele różnił, a może się okazać, że w całej Polsce matura poszła słabo i nikt by się nie dostał, więc mogą obniżyć w ewentualnej II turze, chociaż II tura na PG to pojedyncze miejsca na mało prestiżowych kierunkach. @Michał możesz spróbować, ale to chyba za mało na informatykę, na matematykę wystarczy. Chociaż.matematyka stosowana to specjalizacja na kierunku. @PGbudownictwo jak idą ludzie po liceum na budownictwo to nie ma się co dziwić, że większość nie ma pojęcia o budownictwie żadnego. A w Warszawie wbrew opiniom, że jest super poziom, z opinii przyjaciół wiem, że jest inaczej. Warszawa tylko dzięki temu, że jest stolicą ma taką renomę.
13.05.2017
13.05.2017
PG budownictwo
Polecam wybrac sensowniejsza uczelnie , ja sie przenosze do warszawy . Gadanie ze prestiż, hahahahahha to jest kpina nie prestiż Bylem na stazu wakacyjnym w technikum razem ze studentem pg ktory nie umial nawet obsluzuc ksero...
Piotrek
A ja chcialbym sie dowiedziec czy z 48 punktami dostane sie na trasport WOIO :) Prosze o odpowiedz, ponieważ jest to dla mnie wazne
13.05.2017
13.05.2017
Piotrek
Tylko te progi punktowe na stronie to minimalne punkty jakie musisz spelnic, jesli nie osiagniesz ich to nie przyjmuja Cie
Michał
@PG czy z 57,44 punktami dostanę się na iformatykę bądź matematykę stosowaną?
13.05.2017
13.05.2017
@Piotrek
Wpisz progi punktowe PG i tam Ci pokaże. Wydaje mi się, że było to 30 kilka punktów. Na OiO ogólnie są najniższe progi (co nie oznacza, że jest łatwo)
Piotrek
Moze ktos wie jaki wynik najnizszy gwarantowal przyjecie?
12.05.2017
12.05.2017
Piotrek
Ja niestety 48 punktow ale mniejmy nadzieje ze trasport WOIO bedzie w moim zasiegu,bo jak nie to rok przerwy :(
ZIP
Co ze studiami magisterskimi na kierunku Zarzadzanie i Inżynieria Produkcji??? Kiedy i czy zamierzają otworzyć?
12.05.2017
12.05.2017
@Kuba
Jeśli wyliczyłeś ponad 50 punktów to spokojnie na Transport na OiO powinni Cię przyjąć.
ZIP
Co ze studiami magisterskimi na kierunku Zarzadzanie i Inżynieria Produkcji? Otworzą w końcu w Gdańsku czy nie???
12.05.2017
12.05.2017
Kuba
Wiem ze jest to malo, ale stres totalnie mnie zjadl.
Kuba
Dzięki za odpowiedź Jak liczyłem według obliczeń podanych na stronie to obstawiam gdzieś. 52punkty.Prog narzucony przez pg spełniam.
12.05.2017
12.05.2017
@Michał
Na ETI AiR trochę bardziej ,,podchodzi" pod informatykę, co zresztą sugeruje nazwa wydziału. Bardzo ciężko. Chyba najtrudniejszy kierunek na tym wydziale, bo połączone są elektronika, informatyka, automatyka, robotyka, mechanika itd.
@Kuba
75% na OiO w poprzednich latach starczyło. A z innych matur jak Ci poszło?
12.05.2017
12.05.2017
Kuba
Ponawiam pytanie Piotrka. Czy jest sens skladac z wynikiem okolo 75%? Na trasport WOIO?
Michał
@PG a co możesz powiedzieć mi o AiR na ETI?
12.05.2017
11.05.2017
Piotrek
@PG Juz sie zarejestrowalem :) Dlatego sie zastanawialem bo matematyka podstawowa nie poszla po mojej mysli tylko cos w granicach 70-75 %
@PG chemia
Nie przesadzaj, praktykę nabywa się na praktykach. Uczelnia kształci osoby, które w przyszłości mają zajmować ważne stanowiska. Oni wymagają od Ciebie organizacji czasu, kombinowania, przyswajania wielu informacji, radzenia sobie z presją czasu itp. Myślisz, że w pracy jest inaczej? A poza tym jakoś ludzie sobie radzą. Po prostu nie każdy się nadaje na PG
11.05.2017
11.05.2017
PG chemia
Wymagania ponad możliwości pomimo ogromu czasu spędzonego na nauce, większość materiału musisz sam opanować bez jakiegokolwiek wytłumaczenia. W konsekwencji wkuwa się po czym nic nie potrafi z tą wiedzą zrobić. Uczelnia techniczna a praktyki bardzo mało, teorii ogrom. Chyba nie tak to powinno wyglądać. Zdecydowanie nie polecam.
PG
@Piotrek składaj i się nie zastanawiaj :) Jeśli chcesz to studiować to bez wahania powinieneś złożyć papiery. @Michał niestety nie mogę za wiele Ci powiedzieć o AiR na EiA (więcej o ETI). Ale na stronie wydziału jest program studiów, a jak wpiszesz "ECTS PG" i wybierzesz konkretny kierunek to masz dokładne opisy przedmiotów, tematy wykładów, laborków etc. Tylko musisz wiedzieć, że na PG traktują Cię jak studenta, czyli wymagają, że wiedzę musisz sam zgłębiać.
11.05.2017
11.05.2017
Piotrek
@PG a czy w tamtym roku byla druga rekrutacja na trasport WOIO? Bo nie wiem czy jest sens skladac.
Michał
@PG, a jak to jest z AiR na wydziale EiA? Czy tam naprawdę jest tak jak w perspektywach zawodowych? "projektant PCB programista C, C++, Python projektowanie i programowanie robotów inżynier utrzymania ruchu programista PLC projektant instalacji elektrycznych" Samo programowanie?
11.05.2017
11.05.2017
PG
Na TRANSPORT na WOiO wystarczy ok. 80% z podstawowej matmy. Ale może się okazać, że w tym roku będzie tylu chętnych, że 100% z rozszerzenia z matmy i fizyki to za mało. @Michał - studentów IT ciężko zatrzymać na uczelni na 5-6 semestrze, bo już wszyscy pracują, także masz odpowiedź :)
WYNIKI
Nie ma określonej liczby punktów jaka gwarantuje miejsce, to zależy ile osób będzie chętnych. Na transport na wydziale oceanotechniki i okrętownictwa (woio) w miarę łatwo się dostać. Ale od zeszłego roku jest minimalny próg punktowy, poniżej którego nie masz nawet szans składać papierów. Wszystkie informacje na stronie PG. Sposób liczenia punktów, progi z poprzednich lat, minimalny próg w tym roku.
11.05.2017
11.05.2017
Piotrek
Wie ktos ile trzeba miec procent na maturze podstawowej z matmy,angola i polskiego na trasport na wydzial okrętnictwa?
Agata
Mam pytanie. Czy żeby się dostać na dany kierunek na pg trzeba po prostu mieć wynik większy lub równy progowi punktowemu czy ten minimalny próg pozwala nam tylko na staranie się o miejsce? Bo progi w tym roku obniżyły się dość znacznie....
10.05.2017
10.05.2017
Kuba
Wie ktos ile trzeba miec procent na maturze podstawowej z matmy,angola i polskiego na trasport na wydzial okrętnictwa?
Kuba
Mam na mysli wydzial okretictwa, ktorego roku sie starales na pg? Z gory dzieki za odpowiedz
10.05.2017
10.05.2017
Michał
Witajcie, za mną prawie wszystkie egzaminy maturalne. Planuję wybrać się na matematykę stosowaną bądź Automatykę i Robotykę i nie wiem na którym wydziale AiR będzie bardziej pasować pod moje plany. Bardzo lubię wspomaganie oprogramowania oraz algorytmów komputerowych - wiedza na temat matematycznego działania danych rzeczy jak i również sam programuję. Czy te kierunki bardzo dobrze przygotują mnie do takiej pracy w przyszłości? Jakie są szanse na znalezienie pracy w klastrze IT jako programista/matematyk podczas studiów? Jak oceniacie poziom tego kierunku i wykładowców? Teraz moje pytanie, czy trudno będzie się dostać przez ten "pomysł" 13 studnetów na jednego wykładowcę? Moje wyniki z tegorocznej matury: - Matematyka podstawowa 100%, rozszerzona 60% - Angielski podstawowy 92%, rozszerzony 82% - Fizyka (tu nie wiem, ponieważ jeszcze przede mną, ale minialnie 40% będę miał - oczywiście celuję wyżej)
@Kuba
A masz na myśli Transport na WOiO, czy na WILiŚ? Na tym drugim ciężej. Na stronie PG masz progi punktowe z poprzednich lat. Jak same podstawy to dobrze z matmy mieć ok. 100%, języki dobrze też mieć wysoko, chociaż one za dużo nie zmienią. Ja miałem 90% z podstawy matmy, 93% z angola i 56% z polaka i na Transport na WILiŚ zabrakło trochę.
10.05.2017
09.05.2017
Kuba
Ciezko sie dostac na trasport? Czy same podstawy wystarcza?
mgr inż.
Studia nigdy nie nauczą zawodu, ale uczą organizacji czasu, pracy, kombinowania itd. Ja wiele zawdzięczam PG, dzięki tej uczelni jestem, gdzie jestem.
07.05.2017
06.05.2017
Majster
Uczelnia jak uczelnia nic specjalnego. 4\5 przedmiotow nieprzydatnych. Wymagania niby wysokie, tak jak pisza ponizej ale potem przy takim nawale nic z tego nie wynosisz. Nie polecam ogolnie .
Magisterka ZiIP
Czy zamierzają w Gdańsku otworzyć magisterskie studia z ZiIP-u? A jeśli nie, to jak wyglądają studia magisterskie z Zarządzania? Ciężko jest?
04.05.2017
26.04.2017
Marcin
Trudno sie dostać na studia niestacjonarne? Jak to wyglada w porownaniu z stacjonarnymi?
Analityka Gospodarcza
Jak jest na kierunku Analityka Gospodarcza? Matematyka nie sprawia mi problemu i w ogóle, ale nie wiem jak inne przedmioty. Chcę pracować w przyszłości w banku i ten kierunek wydaje mi się bardzo ciekawy. A jak z poziomem? Dużo trzeba robić i szukać samemu, czy raczej podają nam i z tego mamy się uczyć?
05.04.2017
29.03.2017
@Nick
A masz gdzie potem pracować albo teraz? Bo jak nie, to szkoda kasy na zaoczne, a na dziennych więcej się nauczysz
Nick
CO MYŚLICIE NA TEMAT STUDIOWANIA ZAOCZNIE ELEKTROTECHNIKI? WARTO?
26.03.2017
17.03.2017
ZiIP
Niedługo muszę wybierać studia magisterskie i pragnę przyjść do Gdańska. Studiuję Zarządzanie i inżynierię produkcji, no i chciałbym kontynuować ten kierunek, niestety na PG nie widziałem, aby były studia magisterskie z tego kierunku. Może zamierzają otworzyć w przyszłości? Albo jak wyglądają zaoczne z mechaniki i budowy maszyn? Łatwiej niż na dziennych?
Budownictwo
Hej, czy warto studiować budownictwo? Jak perspektywy pracy po tym kierunku? Ogólnie to wszyscy mówią, że tylko ci co nie chcą to nie mają pracy po tym w zawodzie. A jak jest naprawdę? I dlaczego tyle nieciekawych opinii o wydziale budownictwa i o prowadzących?
22.02.2017
22.02.2017
qwe
No cóż, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, przychodzą coraz słabsi studenci (nie wszyscy). Kiedyś np. na 100 osób 80 chciało to studiować i było przygotowanych na to, a 20 nie dostało się na wymarzony kierunek. Ale dawali radę. Dziś 10 osób chce to robić, z 40 jakoś przeboleje, a reszta nie powinna być nigdy przyjęta na studia. Studia nie są dla każdego, a już na pewno nie PG. Przyznajcie to przed sobą, że poziom jest dla was za wysoki i się tu nie nadajecie.
ktoś
jedyne co potrafią na tej uczelni to uwalać studentów i na każdym kroku podkładać kłody. nie chodzi o poziom, bo jest wysoki to fakt, ale jeśli studenci spędzają wiele godzin na nauce czegoś i to potrafią, a nie są w stanie wyrobić się w czasie to chyba coś nie halo. osoby, które zaliczają to są to prace progowe, a reszcie brakuje wiedzy albo czasu. mam dość
20.02.2017
18.02.2017
Mechaniczny
Na mechanice i budowie maszyn wcale nie jest lepiej ;( cały semestr laborki z PKM, wytrzymałości materialow, mechaniki plynow itp, a na koniec semestru przez 2 tygodnie dzien w dzien koło, a czasami nawet po 2 dziennie. I zgadzam sie, ze gowna typu ekologia czy wiedza o gownie za 1 ects wymagaja tyle samo pracy co inne za 7-8 ects... A u nas jeszcze okazalo sie, ze jest za dużo studentow i powiedzieli, ze beda musieli wyrzucac przy pierwszej okazji, bo z ministerstwa za malo kasy dostana. A warunki po 1000 zł i więcej
student
Studiuje na PG. U nas na kierunku (budownictwo) wymagają abyś był Chemikiem, fizykiem, matematykiem i do tego jeszcze już geniuszem z każdego innego przedmiotu a szczególnie z takich jak ekonomia czy tez technologie informacyjne. Prowadzący traktują studentów jak kolejne numery, które z roku na rok się zmieniają i marnują ich cenny czas. Ponadto o jakiejkolwiek normalnej poprawce można zapomnieć. Niestety np na 3 sem licząc wszystkie laboratoria, ćwiczenia wykłady wychodzi ponad 15 różnych zaliczeń, które skumulowane są w jeden miesiąc, co więcej na poprawce nie ma co się pokazywać z przedmiotów takich jak Mechnika Ogólna czy też Wytrzymałość Materiałów. O dziwo mój rocznik jest traktowany gorzej, nie mam żadnych zaliczeń, które w którymkolwiek roku chociażby się powtórzyły. Już nie mówiąc nic o śnie, który po prostu jest niemożliwy. Z chwilą przyjęcia musisz się liczyć, że sypiasz tylko po 3-4 h i i tak to jeszcze nie jest gwarancją opanowania wszystkiego. Nawiązując do niesprawiedliwości jaka panuje, to to, że jak znajdzie się jakiś nieuczciwy cwaniak co zawsze leci na ściągach może szybciej zaliczyć egzaminy niż TY który siedzisz i się uczysz na bierząco. Wszystko to jakiś absurd i komedia, wieczny stres, na laboratoriach za 1ECTS pytania z kosmosu, dla porównania Wf był za 2 ECTSY i zaliczała go obecność, a tamten przedmiot milion wejściówek, sprawozdań, kolokwiów, poprawek, dopytek itp.. itd..
17.02.2017
16.02.2017
Absolwentka
Miałam okazje studiować na innych uczelniach w ramach wymian (Erasmus+ oraz MOSTECH) i bez wątpienia mogę stwierdzić, że w Gdańsku było najciężej. Bardzo wysoki poziom, świetny sprzęt, wspaniali ludzie i świetne przygotowanie do życia, nikogo nie obchodzi, czy dasz sobie radę, musisz i tyle, a w pracy też tego chcą. Kto sobie poradzi na PG, bez problemu da radę sobie w pracy. Powodzenia i nie zrażajcie się po ,,uwaleniu" przedmiotu, rzadko kto kończy PG bez przelewów na konto uczelni za poprawki, ale warto.
Inna Uczelnia
W Gdańsku nie ma magisterki z Zarządzania i inżynierii produkcji?? Wie ktoś czy w przyszłości może zamierzają otworzyć?
27.01.2017
14.01.2017
hapi
Cudowna uczelnia, wspaniali ludzie. Jedyną wadą jest to, że zniszczą was psychicznie i sporo ludzi dlatego ciągle pije
zip
z czego mogę robić magisterkę po ziip-ie? wiem, że z zarządzania albo mechaniki i budowy maszyn, ale to mnie nie interesuje.
21.12.2016
21.12.2016
ex
najpierw wykończą cię psychicznie, a potem wywalą, że dowiesz się o tym dopiero jak przyjdziesz na zajęcia... niech nie dziwią się potem, że studenci wpadają z siekierą albo innymi ostrymi rzeczami, sami do tego doprowadzają. jedyne co pozostaje studentom to upić się,
nowy
no trzeba się uczyć, nie ma taryfy ulgowej ... ale raczej normalne to chyba, czy nie?
19.12.2016
17.12.2016
PGvsPW
Brałam udział w wymianie międzyuczelnianej i nie wiem czy było to spowodowane przedmiotami, czy czym, ale porównując PG i Politechnikę Warszawską (bo tam byłam na wymianie) mogę śmiało powiedzieć, że w Mieście Wolności jest dużo wyższy poziom. Czym się sugerowałam? Najlepiej sprawdzić to osobiście.
ZadwolonaNa100
Uczelnia numer 1!!! WSPANIAŁA atmosfera i świetni ludzi. Ciężko jest, bo poziom czasami jest z kosmosu, ale są przedmioty, na które wystarczy trochę czasu poświęcić i każdy zdaje. Chociaż od tego roku trochę bardziej restrykcyjnie traktują studentów, a to dlatego, że maja zmienić ilość studentów do nauczycieli akademickich.
06.12.2016
01.12.2016
POPRAWKA
On pytał o NAUKI ŚCISŁE a nie kierunki techniczne. Z nauk ścisłych na PG mogę Ci polecić fizykę techniczną, matematykę albo chemię. Innych nauk ścisłych tu nie ma.
Ja
Automatyka i robotyka, bardzo techniczny kierunek, polecam
30.11.2016
30.11.2016
Patryk
W tym roku zdaje maturę. Doradźcie mi prosze jakie studia z zakresu nauk ścisłych wybrać???
ZiIP
Witam wszystkich, czy wiadomo coś, czy PG w przyszłości planuje uruchomić studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji? Nie chcę opuszczać tego miasta, a Mechanika i Budowa Maszyn mi się nie uśmiecha (bo nic innego mi nie zostaje do wyboru)
23.11.2016
21.11.2016
Ex
Człowiek myślał, że świat na niego czeka, a okazało się inaczej. Bardzo bym chciała tu wrócić, ale psychicznie nie dawałam rady. Może magistra będę tu robić, bo to był piękny czas w tym pięknym mieście...
Mechanika MAGISTERKA
Chcę przyjść tu na magisterkę na MiBM z innej uczelni i zastanawiam się czy będą mi kazali uzupełniać różnice pomiędzy inżynierką gdzieś, a w Gdańsku. Ktoś, coś wie?
19.11.2016
05.11.2016
analityk
Wydział zarządzania to porażka. Studia magisterskie a poziom nauczania bardzo niski, wręcz do przerobienia samemu. Wykładowcy tak na prawdę tylko utrudniają zamiast pomagać. W wielu z nich ma przeogromne ego i nie da się z nimi współpracować. W dziekanacie wielka papierkologia, gdy studenci zaoczni są w szkole jest przez większość czasu nieczynny. Nie polecam.
Marcin
Warto studiować zaocznie elektrotechnikę? Czy jednak to strata czasu i pieniedzy?
04.11.2016
03.11.2016
HaHa
Nie gadajcie głupot, że ktoś się uwziął. Po prostu jesteście za słabi na PG, idźcie na jakiś uniwerek
Radek
Zdaje na maturze matme/fizyke/angielski ( z rozszerzen) i szukam jakis studiow dla siebie, na poczatku myslalem o politechnice wroclawskiej/warszawskiej, dokladnie o automatyce i robotyce na tych uczelniach, bo to dobry kierunek i jest po tym praca, ale pomyslalem troche i stwierdzilem,ze moja mocna strona nie jest mechanika/roboty/elektronika/informatyka, a matematyka i analityczne myslenie. Szukam studiow dla siebie, jesli ktos ma jakis pomysl to prosze o pomoc. Jak dotad myslalem o logistyce na UEW, lub WAT'cie,albo jakis finansach i rachunkowosci,czy czyms takim. Tylko nie wiem ktore uczelnie naleza do tych najlepszych w Polsce. Myslalem tez o SGH,ale mam niewielka szanse,ze sie dostane. Jesli ktos ma jakies pomysly to niech pisze tu,albo na email radoslaw.przybysz@onet.pl
01.10.2016
30.09.2016
do FS
czy warto to nie wiem, studia ciężkie, a skończysz ucząc fizyki w podstawówce
Fizyka stosowana
Zastanawiam się nad studiowaniem Fizyki Technicznej ze specjalizacją Fizyka stosowana. Jest tu ktoś studiujący ów kierunek? Warto?
24.09.2016
24.09.2016
Fizyka stosowana
Zastanawiam się nad studiowaniem Fizyki Technicznej ze specjalizacją Fizyka stosowana. Jest tu ktoś studiujący ów kierunek? Warto?
FTiMS
Czy jest tu ktoś, kto studiuje nanotechnologię na PG i chciałby podzielić się opinią ? Jestem ciekaw poziomu z matematyki i fizyki ?
23.09.2016
23.09.2016
FTiMS
Czy jest tu ktoś, kto studiuje nanotechnologię na PG i chciałby podzielić się opinią ? Jestem ciekaw poziomu z matematyki i fizyki ?
gonia
UG - jest świetnie, naprawdę ;-)
18.09.2016
18.09.2016
od studenta
PG - polecam, rewelacja, wysoki poziom, swietna kadra, fajni studenci, ładne dziewczyny ...
wiocha
nie warto tu studiowac! Gdansk to wiocha! lepiej przyjsc do prawdziwego miasta jakim jest Warszawa! tam uczelnie maja poziom, najlepiej na WAT. ale najpierw trzeba sie dostac, a jak sie slabiaki nie dostaja to wybieraja jakies slabe uczelnie na wsiach
18.09.2016
18.09.2016
DS2
udalo mi sie dostac ds2. ktos cos jak tam jest? na stronce opis, ze 2 i 3 osobowe pokoje. jak duze sa? dzieki
Info
Uwaga trol z politechniki koszalinskiej obinza oceny !!!
16.09.2016
10.09.2016
Stk583
Dziękuję za wypowiedź :)
Matematyka
O matematyce powiem Ci tak: zostają tylko najlepsi, podobno informatycy narzekają na ich matematykę, ale jakby dostali to co na FTiMS-ie to by płakali. Śmiejemy się, że zabieramy ze sobą rolki papieru na kolokwia, pół żartem, pół serio. Ciężko, naprawdę. Dużo pracy Cię czeka.
10.09.2016
08.09.2016
Stk583
Witam, mógłby ktoś się wypowiedzieć o studiach I stopnia z Matematyki ?
do ona10
powiem tak, jeśli trafisz na pewną rudą su*** od matematyki to powodzenia. Ta baba nic nie wytłumaczy, ciągle z ironią mówi ,,dzieci", jest niemiła, wywyższa się, drze się jak na dzieci w podstawówce i dajcie spokój. takie magistry są najgorsze, mają kompleksy na takich uczelniach wśród doktorów i profesorów... oczywiście nie każdy, ale RUDA jest okropna!!! i "uczy" matmy na chemicznym...
07.09.2016
08.08.2016
ona10
cześć ;) ktoś się coś wypowie na temat wydziału chemicznego?
ulewa2
no i oczywiście fizyka na eia hahahah
17.07.2016
17.07.2016
ulewa
uuu Gdańsk zalany, jak coś się stało Politechnice to nie ma się czego obawiać, studenci zapłacą... za warunki. Przeczuwam, że wytrzymałość materiałów może niezłe żniwa zebrać w przyszłym roku akademickim
Liki
Czy warto studiować KONSERWACJE I DEGRADACJE MATERIAŁÓW na wydzile chemii ?
29.06.2016
28.06.2016
Ekonomia
Ekonomia jest dobrym kierunkiem jeśli masz już pracę i musisz się dokształcić w tym kierunku. Po tym kierunku jest mnóstwo absolwentów, a dobrą pracę najlepiej załatwić sobie już na praktykach pokazując się z dobrej strony. W innym wypadku może być ciężko, ale życzę powodzenia i by udało Ci się dostać na kierunek preferowany ;)
Ekonomia
Dziękuję za odpowiedź. Szukam trzeciej opcji, mam już wybrane inne kierunki, na których mi zależy, ale warto mieć plan C. Wydaje mi się, że ekonomia daje sporo możliwości, można pracować w wielu mniejszych czy większych przedsiębiorstwach/instytucjach.
27.06.2016
26.06.2016
Ekonomia odp
Ekonomia jest na wydziale ZiE (potocznie nazywany Zabaw i Erotyki tudzież Gier i Zabaw). Dodatkowo, że jest po tym licencjat możesz być pewien/pewna, że na luzie ogarniesz. Ogólnie na polibudzie ciężko, ale to jest ten jeden jedyny łatwy wydział. Co prawda i tak jest tam wyższy poziom niż na uniwerkach, ale w porównaniu do wiliś, weti, weia czy wm to masz tam bajkę. Ale czy warto studiować ekonomię?
Ekonomia
Cześć. :) Jak myślicie, ekonomia na PG to dobry pomysł? Jest to nowy kierunek, ale może ktoś już coś więcej wie lub chciałby podzielić się swoją opinią/refleksją na temat tego kierunku? Czy ktoś po humanie, ale pełen chęci do nauki da radę? Jak myślicie, co jest lepsze - ekonomia na UG czy właśnie na PG?
26.06.2016
22.06.2016
budownictwo
gdyby nie to, że już 4 semestry za mną to bym rzucił tę uczelnię! mam jej dość! organizacja tutaj jest na żałosnym poziomie. a poziom sztucznie nabijany, zamiast lepiej nakierować nas na konkretną naukę, to dowalają na kołach i egzaminach takie rzeczy, że pełno osób odpada
Woman
nie polecam, instytucja, która chce uwalić jak najwięcej osób ze względu na warunki (udało mi się skończyć I stopień, ale II nie miałam zamiaru tu robić). Z całym szacunkiem dla tych prowadzących, którzy chcą abyśmy wyszli z jakąś wiedzą. Szkoda, że są oni zdecydowaną mniejszością
21.06.2016
18.06.2016
@Nowa part.2
No i jak ktoś nie dostał się na budowę maszyn to często po I albo II semestrze przenoszą się z ziip-u do nas na mibm, bo nie oszukujmy się, ale lepiej brzmi Inżynier po kierunku mechanika i budowa maszyn niż po zarządzaniu i inżynierii produkcji
@Nowa
Po pierwsze to na Politechnice nigdy nie sugeruj się nazwą kierunku tyko wydziałem (dopiero przy specjalizacji to się zmienia). Ja studiuję na MiBM, ale mam sporo znajomych z ZiIP-u i mogę Ci coś powiedzieć. Ogólnie mamy praktycznie to samo co oni, ewentualnie w semestrze mamy 1 przedmiot inny i to zazwyczaj mało istotny. Wszyscy się z nich śmieją, ale oni tak naprawdę mają gorzej. Mają jako ostatni układany plan, więc mają najgorszy na całym wydziale, ich nazwa u niektórych ludzi wywołuje śmiech, ale zarządzanie to np. sterowanie i zarządzanie produkcją. Inżynieria Produkcji to specjalizacja na MiBM. Mają bardziej wymagających prowadzących od niektórych przedmiotów, a jakbyś chciała robić magisterkę to i tak byś musiała robić z Mechaniki i Budowy Maszyn, bo u nas nie ma magisterki z ZiIP-u. Tam jest nawet specjalizacja coś z wytwarzaniem i naprawą maszyn, więc praktycznie nasz kierunek. Dużo osób u nich odpada albo rezygnuje, bo nie daje rady albo nabrali się na nazwę kierunku, więc nawet jak dojdzie do wyboru specjalizacji to będzie ich tak mało, że otworzą tę, na którą będzie więcej chętnych, tak więc lepiej przyjść na MiBM.
18.06.2016
18.06.2016
Nowa
Hej wszystkim, złożyłam podanie na Informatykę (ale na pewno się nie dostanę) i na Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Możecie mi powiedzieć coś o tym drugim kierunku? Dużo osób się śmieje i mówi, że nic po tym nie będzie, ale ja im tłumaczę, że zarządzanie to jest tak tylko dodane. A jak wygląda w rzeczywistości? Wydaje mi się być to naprawdę fajny i ciekawy kierunek no i żebym miała czas dla siebie.
AiR
Twierdzisz, że mechaniczny wydział to porażka? Zapraszam na EiA, będziesz chciał tam (na mech) wrócić. Nie chodzi mi o przedmioty itp., ale o o podejście prowadzących. Wy macie tam swoją wydymałę, a my fizykę. Tylko, że u nas jest więcej godzin pojedynczych przedmiotów, więc bulimy więcej od Was
18.06.2016
17.06.2016
mech
wydzial mechaniczny to porazka! przedmioty na sile wybrane, by uzyskac te 30 ects, wszystkie zaliczenia sa w 1 tygodniu (albo w 1 dniu) i nie ma szans zaliczyc. wydymala to w ogole idiotyzm, zwlaszcza, ze zadaja z kazdego zadania te 60%. a wiekszosc prowadzacych nie sprawdza prac tylko je rzuca (i to zazwyczaj z tych przedmiotow, z ktorych ludzie sa w stanie sie nauczyc)
Paweł
Czy warto studiować KONSERWACJE I DEGRADACJE MATERIAŁÓW na wydzile chemii ?
17.06.2016
13.06.2016
Gabrysia
Czy mógł/a byś podać mi swojego maila? Mam parę pytań odnośnie kierunku:)
do Gabrysi
Ale nie ma wydziału mechaniczno-medycznego. Jest tylko mechaniczny, który prowadzi międzyuczelniany kierunek razem z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym Inżynieria Mechaniczno-Medyczna (IMM). Jest ciężko na tym wydziale, są czasami tacy prowadzący, że szkoda słów. Ale jest też sporo, którzy wymagają, ale nie mają na celu "uwalić" połowy roku :) i tak z całej PG jest to 1 z najbardziej przyjaznych wydziałów (zależy też na kogo trafisz). Polecam
13.06.2016
09.06.2016
Gabrysia
Jak wyglądają studia 2 stopnia na wydziale mechaniczno-medycznym? Mocno jest ciężko ? I stopień ukończyłam na innej Politechnice
do Dominiki
Ale chodzi Ci o Transport na WOiO,czy na WILiŚ? Bo między tymi kierunkami jest spora różnica jeśli chodzi o poziom. Na WILiŚ jest to ciężki kierunek, dużo przedmiotów podobnych do budownictwa, ja nigdy nie studiowałem tego, ale my budowniczy mamy praktycznie te same przedmioty (przynajmniej na początku) i musisz nastawić się na sporą ilość czasu, którą trzeba poświęcić nauce, rysunkom itp. Nie raz nie ma gdzie szukać informacji potrzebnych na te przedmioty. Na WOiO bardziej pod transport morski są ukierunkowani, ciężkie rysunki turbin, ale ogólnie łatwiej niż na WILiŚ.
05.06.2016
03.06.2016
Dominika
Witam. Czy są osoby które studiują na Politechnice Gdańskiej na kierunku TRANSPORT i może wyrazić swoja opinię? Dziękuję :)
Budowniczy
budownictwo to taki kierunek, na którym nie można sobie powiedzieć "jakoś się uda", "ktoś to zdaje". a jeśli tak ktoś twierdzi to zapraszam na wydymałę. może jakoś się uda Ci dojść w ogóle na tamten semestr.
01.06.2016
19.05.2016
WILiŚ
Ogólnie budownictwo jest 1 z najcięższych kierunków na polibudzie (czego dowodem może być liczba przyjętych na ten kierunek). Ciężka matma, geometria wykreślna, mechanika techniczna... Jeśli jesteś bardzo dobra w ścisłych przedmiotach i masz ochotę dużoooooo się uczyć to chyba jest do przejścia.
Ala
Jak wyglądają studia na budownictwie na wydziale inżynierii lądowej? Warto?
25.03.2016
21.02.2016
atom
W piątek obroniłem się na inżynierii materiałowej, a 1 marca zaczynam pracę jako inżynier w dziale badań i rozwoju. Będzie moc.
lil
uczelnie oceniam na mocne jeden, jest mega do dupy i nie polecam nikomu.
14.11.2015
27.08.2015
pytanko
czy jeszcze PG prowadzi rekrutację??? na ich stronie jest oferta i opisy kierunków, ale nie ma info, czy maja miejsca?
katherine
Jak to jest z poziomem drugiego języka na PG? można się uczyć np. niemieckiego od zupełnych podstaw? czy raczej zaczynają od A2 ?
30.05.2015
01.04.2015
Marek
w ogóle jeśli chodzi o zatrudnienie najgorzej jest po kierunkach typu inżynieria środowiska, ochrona środowiska czy np. chemia itp. - pracy brak
młodyWLKP
studiuje ktoś na wydziale mechanicznym? ciężko się tam dostać? tzn sprawdzałem progi punktowe z zeszłego roku, ale nie wiadomo jak będzie teraz i czy z matmą na poziomie 80-90%, angolu 90-100% i polaku coś około 50% jest realna szansa na dostanie się, czy raczej liczenie na dostanie się "po progach"?
01.04.2015
30.03.2015
maciexs335
Czy mam szanse dostać się na elektronikę na Politechnikę Gdańską z matmą podstawową
KPJ
Zamierzam złożyć papiery na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji. Może mi ktoś powiedzieć jak jest na tamtym wydziale i na tym kierunku przede wszystkim? Z góry dziękuję
20.03.2015
18.03.2015
Radoslav
jestem na INFORMATYCE - jest SUPER
dziennie
ludzie - studia mają sens, urok i całą swoją specyfike wtedy, gdy są dzienne :-)
15.03.2015
09.03.2015
marko
skoro polecasz to powiedz coś więcej tym kierunku, jak wygląda plan zajęć? Da się pracować chociaż na pół etatu? jak wyglądają terenówki i czy trzeba za nie płacić?
hhh
polecam gospodarkę przestrzenną na Politechnice Gdańskiej!
24.02.2015
11.02.2015
Stanowiska pracy w Gdańsku!
Absolwenci studiów Ekonomicznych, Prawa lub Księgowości! W Gdańsku otwiera się nowe centrum globalnej firmy konsultingowej PwC i szukamy Junior analityków AML. Wymagania: język angielski B2, studia ekonomiczne, prawnicze lub księgowe, finansowe. Chęć pracy w analitycznym zespole w dynamicznie rozijającej się na rynku polskim firmie z Big 4! :) kontakt: magiera@hays.pl
majkel88
matematyka, geografia, angielski rozszerzony ok 60-80%, polski podstawa, fizyka podstawa
14.01.2015
06.11.2014
transport na PG
jak mieliście zdaną maturę, żeby się dostać na stacjonarne na Transport???
marek
zaczynam studia i nie mam jeszcze miejscówki do zamieszkania, mysle o jakimś mieszkaniu studenckim na 3 osoby, zeby taniej bylo, gdzie najleij szukac ofert wynajmu?
09.09.2014
09.09.2014
borys
tzw. pierwsze wrażenie - megaPOZYTYWNE, zobaczymy co będzie poźniej?
dona
pokochalam Gdansk, Trojmiasto, Baltyk i nie sadzilam, ze tak dobrze odnajde sie na tej uczelni, wcale nie jest tak strasznie, jak niektorzy mowia czy pisza, i każda inteligentna dziewczyna, z dobrze zdana matura poradzi sobie na politechnice, ja polecam PG :-)
04.09.2014
01.07.2014
myślcie
nikt za Was nie wybierze, matma i geografia to słabe przedmioty jak na Politechnike, bo to jednak studia ścisłe, inżynierskie, techniczne, więc warto mieć mocną podbudowę z matmy i fizy, ALE - wszystko zalezy od kierunku, czy Uniwerek? czy Polibuda? ale jaki KIERUNEK??? chcesz wybrać Gosia? w czym czujesz sie dobrze? sama musisz ocenić
Gosia
Czy jest szansa się dostać na ta Politechnikę z maturą podstawową z matematyki i podstawą z geografii? Czy lepiej startować na uniwersytet?
07.05.2014
13.04.2014
Marcin
guzik prawda z tymi zarobkami
darekxxxx
największe bezrobocie podobno jest po turystyce i rekreacji, a po technologii chemicznej jak już znajdziesz prace to zazwyczaj jest ona dobrze płatna.
02.04.2014
08.02.2014
Perliczka
po TECHNOLOGII CHEMICZNEJ jest duże bezrobocie
i.tocka
z PG jestem bardzo zadowolona:) inż. zaraz kończę i na pewno pójdę na tym samym kierunku na mgr (tzn. w kierunku budownictwo). Mogę się z tym zgodzić ze Politechnika Gdańska na pewno NIE DLA IDIOTÓW. MECHANIKA PRZEDE WSZYSTKIM!!!!
13.11.2013
13.11.2013
i.tocka
z PG jestem bardzo zadowolona:) inż. zaraz kończę i na pewno pójdę na tym samym kierunku na mgr (tzn. w kierunku budownictwo). Mogę się z tym zgodzić ze Politechnika Gdańska na pewno NIE DLA IDIOTÓW. MECHANIKA PRZEDE WSZYSTKIM!!!!
PG górą
PG - nie dla idiotów!!! Jak miałeś sie dostać, to sie dostałeś. A jak nie - to pozamiatane. Sa miejsca tylko na "specyficznych" kierunkach. Zajrzyj na strone, może jeszcze cos znajdziesz. O architekturze zapomnij.
04.09.2013
31.07.2013
tomi
nie dostałem się na architekturę na Uni Wrocławskim, czy sa jakies procedury, opcje, mozliwosci, zeby jeszcze teraz gdzies sie zalapac (dowolny uniwerek) na ten kierunek? wiem, ze architektura jest total oblegana, ale moze ktos probowal jakichs sposobow i sie udalo, z gory dzieki
Xxxxxxxx
czy z podstawą maty (96%) masz szanse dostać się na zarządzanie i inżynieria produkcji ?
30.06.2013
16.06.2013
bur
Bardzo złe podejście do studenta na niektorych wydzialach. Warto tu przytoczyc pamietna historie, gdy prowadzacy zostal obity siekiera. (niektorym studentom siada psycha), kolejna wada to przestarzale laboratoria. na plus: -bardzo ladny gmach glowny :), dosc duzo kol naukowych (w takim kole mozesz wiecej nauczyc sie niz na studiach)
co na tescie predyspozycji na architekturze?
wow ... chyba strone zmienili, bo pamietam zupelnie inna, ale teraz superowo jest, podoba mi sie, pytanko mam: czego sie spodziewac na tescie predyspozycji dla kandydatow na studia na kierunek Architektura??? podpowie ktosik?
28.05.2013
29.03.2013
Administrator
komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu
ania
edukacja przed sesją czasem może zdradzić... Na tej uczelni trzeba również przyłożyć się do niektórych zaliczeń w trakcie semestu, ale ogólnie polecam i zapraszam :)
02.02.2013
20.11.2012
krysian
studia to nie zabawa :) wiec bez różnicy, czy morze, czy góry, czy centrum Polski. Studia to studia i trzeba zakuwać przed sesją :)
rambo
w mojej okolicy bardzo dużo osób wybiera studia w Gdańsku, a mieszkam w woj. mazowieckim, wiec jest dość daleko, ale to nie jest dla nikogo przeszkoda. A może po prostu morze przyciąga studentów na pomorze?
08.11.2012
25.10.2012
esiu
jak wygląda studiowanie na politechnice to zapewne wszyscy wiedza :P wiadomo mniej wiecej czego można się spodziewać, jakie są kierunki, przedmioty... Ale jeżeli chodzi o Politechnikę Gdańską to jest tam naprawdę wysoki poziom, mój kumpel tam studiuje i siedzi caly czas (no prawie:D) z nosem w książkach... I ponad to miasto jest cudowne :) troche zatłoczone ale to wszędzie tak jest :P ale przynajmniej klimat dobry :D
blackdevill
zależy od kierunku i szczęścia kolego :P
19.09.2012
19.09.2012
dretwy
czy na wydzialach typowo technicznych sa w ogole dziewczyny? a jelsi tak, to ile mniej wiecej? laski nie zawsze sa one na tyle kumate, by sie utrzymac na informie, czy budownictwie, choc mam kolezanki, ktore startowaly na biotechnologie i wielki spokoj, a jak jets na Pol Gdanskiej?
salty
Kurde, już niedługo matura, tak naprawdę zaraz musimy zgłosić przedmioty które zdajemy, a ja nie wiem na jakie studia się wybrać. Rodzice mówią że jeszcze z pięć razy zmienię zdanie, ale dla mnie póki co celem jest Politechnika Gdańska. Nie umiałbym wyjechać znad morza, a chociaż jestem z zachodniopomorskiego to w pomorskim jest ten sam nadmorski klimat :)
01.09.2012
27.08.2012
taksiebawipg
luuudzie, jak na studia to tylko do politechniki gdańskiej! długo zastanawiałem się nad tym krokiem, ale bardzo dobrze że go w końcu postawiłem i wylądowałem w gdańsku! jest super! studiowanie nad morzem, po prostu marzenie! życie studenckie jest super! no i nauka nawet spoko!
sztach
POlitechniki zecydowanie górują nad uniwersytetami, wystarczy spojrzeć na statystyki chociażby na tej stronie - politechniki w większych mają wyższe średnie niż uniwersytety. No i w Gdańsku też to pasuje. Znajomi poszli na UG, a ja na PG. Wyszedłem na tym dużo lepiej, już mam pracę, a oni w wakacje pracują sezonowo...
01.08.2012
20.07.2012
gut
Chodziłem do technikum i właściwie to po ukończeniu szkoły chciałem od razu szukać pracy, ale rodzice radzili, a wręcz nalegli żebym skończył studia. Po długich rozważaniach wybrałem się więc na politechnikę i jestem zadowolony z podjęcia takiej decyzji. Nauczyłem się wiele więcej niż wiedziałem po technikum, a oprócz umiejętności będę miał papier świadczący o wyższym wykształceniu. Poza tym dobrze się studiuje na politechnice, ludzie są świetni, więc na pewno nie uznam tych lat za stracone.
tunes
@lola: kciuki trzymam. ja z moim wynikiem z rozszerzonej matmy nie mam pewnie szansy dostać się tutaj na wymarzony kierunek, ale i tak będę aplikować na politechnikę gdańską odwoływać się i starać, licząc na jak najniższy próg ;D a jak nie to wezmę jakiś zapasowy kierunek i za rok matmę poprawię, mam nadzieje że tym razem stres mnie nie skonsumuje
08.07.2012
06.07.2012
lola
laura, ja już wiem co chce studiować od kilku lat, ale też jestem teraz strasznie niepewna bo nie wiem, czy moje maturalne wyniki pozwolą mi dostać się na wymarzoną uczelnię. Mieszkam w Sopocie i od zawsze chciałam iść na polibudę do Gdańska. Więc proszę, trzymajcie kciuki!!! Jak będa wyniki, to podam tutaj próg :)
laura
niepewność to tragedia... nie wiem gdzie studiować, nie mam pojęcia czy jeśli się na coś zdecyduję to uda mi się przejść rekrutację, a już z pewnością nie wiem jakie są moje wyniki matur. do szału doprowadza mnie to czekanie! naprawdę chciałabym dostać się na politechnikę gdańską, a to jeszcze tyle czekania do rezultatu rekrutacji, nie wiem już co z sobą począć!
25.06.2012
13.06.2012
sandrrrra
mija już rok od kiedy udałam się na architekturę na polityce gdanskiej i nie było dnia żebym tego żałowała. atmosfera na studiach jest świetna! wiadomo że da się przez nie prześlizgnąć bez wsiąknięcia w cały proces studiowania, ale to nie dla mnie. rozwijam znajomości, poszerzam zainteresowania i wiedzę. jest świetnie!
pewniak
Studiuje się tutaj świetnie, oceanotechnika to był strzał w dziesiątkę. Trochę brakuje mi więcej praktyki i na szerszą skalę, ale jest na prawdę dobrze. Kierunek tak rzadko spotykany, że nie wyobrażam sobie nie mieć po tym pracy, zresztą jak nie Polska, to Zachód. Po takim kierunku nie będzie problemu na pewno.
29.05.2012
23.05.2012
szymon
w sumie to mieszkam w trójmieście i żal byłoby opuszczać to miejsce na studia. perspektywy zawodowe nie lepsze, ale i nie gorsze niż gdzie indziej, poza tym rodzice mają własny biznes, wielu znajomych tutaj zostaje, nawet moja dziewczyna, więc chyba i ja. co innego gdybym mieszkał na wsi - chciałbym się wyrwać ze środowiska. lipa trochę studiować i mieszkać nadal w domu rodzinnym, bo nie ma tego przeskoku do nowego życia, ale myślę że będzie luz. będę aplikował na politechnikę gdanską, fajnie byłoby się dostać. kadra ponoć dobra, a i studenci nietuzinkowi. pozdro!
kasia
Jak wykładowcy patrzą na matkę z dzieckiem? Wiem że ciężko będzie pogodzić rodzinę ze studiami, bo pierwszy kierunek skończyć musiałam na licencjacie, ale chciałabym jeszcze się rozwinąć. W związku z tym rozważam udanie się na architekturę. Tylko często mogłabym być nieobecna na zajęciach, a nie wiem jak wpłynęłoby to na jakość kształcenia...
14.05.2012
02.04.2012
kultubuda
Trochę spadła średnia, ale to pewnie kwestia tych zawistnych, zazdrosnych, którzy nie mogą znieść myśli, że to naprawdę najlepsza uczelnia w regionie gdańskim. Nie tylko uczy, ale też wychowuje poniekąd, ja przynajmniej czuję się kulturalniejszym człowiekiem po dwóch latach spędzonych na polibudzie
wyższy level
Najwyższa średnia ze wszystkich pomorskich, państwowych uczelni - that's it. Nie mam nic więcej do dodania, po prostu jeśli chodzi o pomorskie, to jesteśmy najlepsi, nie zaprzeczysz, a jedynie potwierdzisz, jeśli się dostaniesz,przyjdziesz i przekonasz.
31.03.2012
21.03.2012
timer
Czy to nie tutaj skonstruowano ten najdokładniejszy zegar na świecie? Bardzo ciekawi mnie, który z wydziałów/kierunków to ogarnął, ponieważ interesuje mnie taki rozwój technologii i chciałbym w nim uczestniczyć. Czy ciężko dostać się na gdańską polibudę? Słyszałem, że to jedna z najbardziej wymagających w Polsce
przypadek
Moja znajoma, pomijając już brak talentu do rysowania, chodziła do klasy biologicznej. Dwa lata przygotowań na kursach rysunku et voila. Także wszystko przed Tobą, wystarczą dobre chęci i dużo pracy w połączeniu z konsekwencją. I tak ciekawy z Ciebie "przypadek", że interesujesz się swoimi studiami już w 1 liceum
19.03.2012
17.03.2012
architektura
Aska, chyba troche mylisz pojecia, bo malarstwo nijak sie ma do architektury, ale juz kurs z rysunku ma bardzo duze znaczenie, znam ludzi, ktorzy od poczatku drugiej klasy liceum chodza na kurs rysunku pod katem architektury, co wiecej, okazuje sie, ze sa nauczyciele, ktorzy przygotowuja pod katem konkretnej politechniki, jedni sie specjalizuja w posylaniu na Wroclawska czy Warszawska, inni na Gdanska czy Poznanska, znajomosc perspektywy, umiejetnosc odwzorowania proporcji, pewna reka w ryskunku kreski przychodzi z czasem, moje pierwsze rysunki jak dzis na nie patrze, to byla jakas maskara, po roku jest niezle, a sadze ze z kazdym tygodniem i miesiacem jest widoczny efekt i coraz lepiej mi idzie
aska
Jestem co prawda dopiero w 1 liceum, ale już rozmyślam na temat studiów. Marzy mi się architektura, ale nie posiadam niestety dużego talentu do malowania. Czy w takim razie ma sens chodzenie na kurs rysunku? Czy to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto? Oraz czy ewentualne zdanie egzaminu oznacza, że dalej już sobie poradzę, czy niekoniecznie?
17.03.2012
11.03.2012
elektronika i telekomunikacja
Politechnika Gdańska ma bardzo wysoka ocene i troche mnie to przeraża, boje sie, czy poziom nie jest za mocno wyśrubowany i zastanawiam sie, czy w ogole powinienem myslec o studiach tutaj, dlatego swoje pytanie kieruje do kolegów z kierunku elektronika i telekomunikacja: jak Wam szlo w szkole, jak zdaliscie mature i jak dajecie sobie rade na pierwszym roku strudiow? mysle o dziennych,
noba
\"Politechnika Gdańska znalazła się w gronie 8 uniwersytetów z całego świata, którym nadano status CUDA Research Center świadczący o światowym poziomie badań w zakresie najnowocześniejszych technologii informacyjnych, a konkretnie innowacyjnych metod wykorzystania kart graficznych do obliczeń naukowych.\" [źródło strona polibudy gdańskiej] - coś do dodania? Nic tylko studiować!
03.03.2012
25.02.2012
oceanopasjonat
Oceanotechnika bodaj najlepsza w kraju ( czy nie aby jedyna?). Nie zamierzam się ruszać poza moje miasto, skoro mam tutaj tak przyszłościową uczelnię. Wystarczy zajrzeć na zawartość strony. Wygląd może nie zachwyca, ale rozbudowany moduł jest naprawdę warty podkreślenia. Koniec zachwytów, przejdźmy do konkretów. Właściwie, to was chciałem o nie poprosić. Domyślam się, że jest ciężko na WOiO, ale na ile? Jaki odstrzał?
pgp
Na studiach dziennych też można pracować - kwestia zorganizowania sobie czasu. Studenci dzienni są wciąż lepiej odbierani przez pracodawców ze względów podanych poniżej. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, proponowałbym studiowanie dzienne. Na zaocznych jest gorzej, więcej pracy własnej, materiał bardziej skondensowany. Porównując umiejętności przeciętnego studenta stacjonarnego i zaocznego, zdecydowanie ten drugi wypada gorzej
19.02.2012
13.02.2012
do Giefel
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Generalnie przyjelo sie uznawac, ze na stacjonarnych ludzie maja wiecej czasu na nauke i podchodza do niej bardziej na serio. Czasami sa na utrzymanniu rodzicow, nawet bardzo czesto, skupiaja sie na zaliczeniach, egzaminach, dobrej sredniej, bo za tym ida pieniadze. To sa atuty i wielu pracodawcow ceni sobie \"dziennych\". ALE, z drugiej strony swiat sie zmienia i coraz wiecej studentow PRACUJE i utrzymuje sie w obcych miastach, czyli jedyna opcja dla nich to studia niestacjonarne. Jesli ktos jest dobry, to na zaocznych tez bedzie dobry. Koniec kropka. Cala filozofia, a kazdy przypadek jest inny.
luc
Jestem na inżynierii środowiska. Uczelnię oceniam na 4+
01.02.2012
18.01.2012
gifel
Co sądzicie o studiach niestacjonarnych? Lepsze czy gorsze?
Paul
jestem po architekturze. było ciężko, dużo pracy ale przeniosło się to na jakość mojego wykształcenia przez co już podczas studiów zacząłem pracować.
18.01.2012
09.12.2011
blondyna34
dla niektórych niestety straszny, znam kilka osób które po pierwszym semestrze zmieniły kierunek studiów właśnie przez takie przedmioty jak chemie czy fizyka...
adam
jeśli masz chociaż podstawy z fizyki to jakoś dasz sobie radę, fizyka dla wielu studentów matmy czy chemii jest postrachem, a później okazuje się, że nie taki diabeł straszny...
07.12.2011
25.05.2011
damian
jestem zdecydowany na chemię, tylko przeraża mnie wizja fizyki, bo nie czuję się mocny w tej bajce, czego mogę się spodziewać na tym przedmiocie??
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Akademia Zamojska
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademia Tarnowska
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Uniwersytet Gdański
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Rzeszowie
 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Politechnika Częstochowska
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Piotrkowska
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie