• Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

uczelnia publiczna, woj. lubelskie, 20-950 Lublin, Aleje Racławickie 14, (+81) 445 41 37, rekrutacja@kul.pl

To trzeci najstarszy uniwersytet w Polsce. A tradycja jest w tym wypadku wyjątkowo ważna. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, jak sama nazwa wskazuje, to uczelnia dość konserwatywna, kształcąca studentów w duchu katolicyzmu. Mottem uczelni jest służba Bogu i Ojczyźnie – „Deo et Patriae”.

Szczególnie poważane są tutejsze kierunki humanistyczne – wśród nich uznana teologia, filozofia czy filologia polska. Ale Katolicki Uniwersytet Lubelski to także Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu, w ramach którego wykłada się m.in. informatykę, biotechnologię czy pielęgniarstwo.

Rekrutacja na KUL jest zatem dobrym pomysłem dla osób o szerokich zainteresowaniach. Ale jednocześnie dla tych, którzy w swoim życiu kierują się zasadami społecznej nauki Kościoła.


Ocena uczelni

7.31 / 10
545 głosów

Opinie (225)
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, KUL Lublin

Mania
Hej, co szczerze sądzicie o KUL? Zainteresowała mnie oferta, ale w opinii publicznej mówi się, że to "uczelnia Czarnka" czy też "drugi Toruń". Trochę obawiam się, że wpisanie KUL-u do CV może odstraszać potencjalnych pracodawców. Zatem: jaki ten uniwersytet jest naprawdę i co myślą o nim faktyczni studenci?
23.05.2023
13.05.2023
Norbi
Czy warto studiować informatykę na KUL? Nie chodzi mi o poziom- że słaby itd.....tylko jak się studiuje i zdaje. Jak wyglądają egzaminy? Czy jest duży odsiew? Może ktoś studiował lub studiuje ten kierunek po angielsku? Czy warto zapłacić za ten kierunek jak nie dostanę się na bezpłatne?
Ola
czy ciężko się dostać na psychologie? jak trzeba conajmniej napisac mature
08.03.2023
05.11.2022
Aga
Kul nie waloryzuje dochodu uprawniającego do stypendium od wielu lat jest 1051, inflacja rośnie minimalna pensja rośnie, ceny rosną a uczelnia nie podnosi kryterium dochodowego po to aby jak najmniej dostało stypendium czy to jest w porządku niech władza wezmą to pod uwagę!!
Położna
Ile punktów na położnictwo?
23.10.2022
17.10.2022
KUL-NIE (bis)
Wartości deklarowane są dalekie od wyznawanych.
KUL- NIE
Nie wiem czu Państwo wiecie ale kul i rektor kul nie jest taki cool. Własie dzisiaj licencjaci sinologii lubelskiego niekul dowiedzieli się , że nie będą mogli kontynuować nauki i studiów magisterskich, brak mi słow , że odbywa się to na tydzień przed rozpoczęciem nauki przez email nie dając możliwości młodym ludziom zmiany uczelni i studiowania ukochanego kierunku i uzyskania stopnia mgr sinologii. W Poznaniu, Warszawie czy Krakowie zakańczono dawno nabory na kierunek Sinologii. Myślę że rektor i rada naukowa katolickiej uczelni, która propaguje idee i ducha Jana Pawła II , który kochał młodzież nie powinna postępować w ten sposób. Młodym sinologom zaproponowano rozpoczęcie lub kontynuację nauki na kierunku ZARZĄDZANIE .....CZYMŚ TAM..... . KUL nie jest cool.
21.09.2022
14.09.2022
Kas
Trzynaście lat temu skończyłam tam prawo, kierowałam się wówczas ciekawą historią uniwersytetu i atmosferą przy rekrutacji -na starych zasadach w stosunku do innych uniwerków ( - zdawałam wówczas na jeszcze dwa w innych częściach Polski w tym na jeszcze jeden z sukcesem, więc w sumie mogłam wybrać inny). Bardzo dobrze wspominam okres studiów, z materiałów korzystałam jeszcze na aplikacji, na którą dostałam się w roku ukończenia studiów, zaznaczam, że jestem kompletną agnostyczką i nikt nie zmuszał mnie do modlitw przed zajęciami itp..
A
Co powiecie o lingwistyce stosowanej, ciężko, warto?
26.07.2022
13.07.2022
Jj
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na twmat kryminologii?
Ali
No cóż???? Córka studiowała sinologię (wymarzony i upragniony kierunek).Pierwszy semestr zaliczony prawie na same piątki i wielka radość z zajęć z mgr Kret ❤️Na drugim semestrze pojawiła się "świetna"Nastazja,która dopuściła jak co roku 13 osób do egzaminu ,a całą resztę wywaliła.Porazka jakaś 😭😭😭Córka wraca do Krakowa i będzie kontynuowała naukę chińskiego inaczej
16.06.2022
12.06.2022
Ola
Jaki próg punktowy na pedagogike?
blube
Studiowałam historią sztuki, jak ktoś ma inny wybór to najlepiej wybrać inną uczelnię. Połowa wykładowców jest fantastyczna, ale druga połowa dla przeciwwagi to koszmar. Babka od ikonografii co roku kogoś uwala dla własnego widzi-mi-się. A na jej zajęciach niczego nie można się niestety nauczyć , bo jak stwierdziła : "nie ma podręcznika do ikonografii", nie licz też na to, że dowiesz się jakie noty masz za swoje prace. Według niej nie musisz tego wiedzieć, bo to strata czasu. Ale potrafiła przez 2 godziny mówić nam jacy jesteśmy beznadziejni, a na innych przez kolejne pół opowiadała o sobie jaka jest wspaniała i uzdolniona. Dopóki opowiadała o sobie każdy maił to gdzieś, ale jak się okazało, że ona nas niczego nie nauczy to wszyscy się raczej wkurzyli. Widać są rzeczy ważniejsze i mniej ważne.
15.04.2022
02.04.2022
Agnieszka K
Dzień dobry Proszę Państwa, interesują mnie studia na kierunku: ''Italianistyka'' w formie zdalnej. Mam w związku z tym pytania: Czy bardzo trudno się dostać na ten kierunek czy raczej nie ma problemu? Forma zdalna będzie od najbliższego roku akademickiego - czy będą to studia płatne? Zajęcia będą odbywały się od Poniedziałku do Piątku? Będę wdzięczna za wszelkie informacje, pozdrawiam
Pufka
Uczelnia może kiedyś był na wysokim poziomie teraz podczas covid a nie stara się ciągle odwoływane zajecia stacjonarne stawiaja na naukę online chyba im na renomie nie zalezy nauka poszła w las online to żadna nauka poszli na łatwiznę
15.01.2022
22.08.2021
Ja
Do Mm mke radzę tam studiować germy, strata czasu i zdrowia, wiem co mówię
Mm
Wie ktoś jaki jest próg na filologię germanska?
09.08.2021
24.07.2021
Niki
Czy ktoś tu studiował na Kulu e-pedagogikę w systemie e-learning?
Klara
Hej, wybieram się na filologie polską i zastanawiam się czy poziom jest bardzo wysoki, a także czy często zdarzają się warunki?
09.07.2021
24.06.2021
W
Hej, wybieram się na pedagogikę przedszkolna i wczesnoszkolna. Jakie są wasze opinie o tym kierunku na KULu, polecacie? Czy ktoś orientuje się jaki był na nim próg punktowy w ubiegłym roku?
Ania
Filologia angielska zaocznie. Czy jest trudno i jacy są wykładowcy?
17.05.2021
13.05.2021
Karolina
Bardzo dobra uczelnia, na której studentów traktuje się podmiotowo a nie przedmiotowo. Kwestia wiary jest tylko i wyłącznie moja sprawą. Ja jestem ateistką, nikomu to nie przeszkadza. Wykładowcy świetnie przygotowani do zajec (studiuje prawo). A bzdury o tym, że na KUL-u się modlą przed każdymi zajeciami, że nie szanuje się kobiet czy że poziom nauczania jest niski-opowiadają Ci, którzy tu nigdy nie studiowali, nie mają pojęcia jaka to naprawdę uczelnia, no może poza tym że katolicka. A że katolików z jakiegoś powodu nienawidzą-to i KUL - owi chcą dokopać. Strasznie to płytkie. Ja KUL polecam i gdybym miała drugi raz wybierać kierunek i uczelnie-decyzja byłaby taka sama. Pozdrawiam, Karolina
Weronika
Pielęgniarstwo . Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temet kierunku na tej uczelni?
28.04.2021
14.04.2021
Poszkodowana
Zamiast cennych informacji wyniosłam stąd bolesne wspomnienia, drwiny i psychiczne znęcanie się nad słabszymi studentami to niestety norma. Lepiej pójść na studia do jakiejś PWSZ, lub wybrać inną uczelnię, gdzie kadra jest nastawiona na przekazanie wiedzy niż na poniżanie "niewygodnych" osób. (Nie)pozdrawiam!
Piotr
To co dzieje się ostatnio na tej uczelni to porażka. Ktoś wystawił wykładowcy NIEJAWNĄ niską ocenę na ewaluacji, po czym wykładowca poinformował grupę (z której osoba to zrobiła) w czasie zajęć, że skoro oni uważają go za NIEPROFESJONALNEGO, to on ich będzie traktować jak profesjonalistów i wszystkim postawił 2. Następnie na innych zajęć wykładowca nakrzyczał na dziewczynę, ponieważ nie stać jej na laptopa!!!! Teraz jej grozi niedopuszczenie do obrony pracy lic. przez brak oczekiwanego prywatnego sprzętu ze względu na status majątkowy!!!!
26.03.2021
22.01.2021
Agnieszka
Dzień dobry! Czy ktoś orientuje się jaki był próg punktowy na administrację w zeszłym roku?
Kameleon
cześć, wybieram sie na kierynek psychologia biznesu i przedsiębiorczości. Jakie jest Wasze zdanie na temat tego kierunku? Chciałabym poczytać co sądzicie o uczelnii, a absolwentów zapytać sie czy poradzili sobie bez problemu po skończeniu studiów ze znalezieniem pracy. Napiszcie też prosze jak to jest z tą nazwąuniwersytetu? czy z góry zakłada że wszyscy studenci są katolikami? Jestem w Kościele protestanckim i obawiam sie że nie odnajde sie na zajęciach religii ://
15.09.2020
10.09.2020
Wiktoria
Cześć, szukam osób które studiowały na KUL-u najlepiej bezpieczeństwo narodowe. Moglibyście wypowiedzieć się o samym kierunku, jak jest na wykładach i najważniejsze jak wygląda przedmiot religijny. Ciężko go zdać? Zadawane są konkretne pytania czy jednak trzeba mieć wszystko wykute na blachę? I co w przypadku gdy jest się ateistą bądź agnostykiem? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję
Ania
Studiowałam na KUL-u i powiem tak. To było 5 najfajniejszych lat w moim dotychczasowym życiu. Zajęcia są takie same jak na innych uczelniach (studiowałam również w Krakowie) i nie wierz w te bzdury, że zaczynają się od modlitwy😁Przez 5 lat tylko etykę miałam z profesorem-księdzem, który byl i jest niezwykłym człowiekiem (i też oczywiście nikt się na zajęciach nie modlił). KUL to świetna uczelnia, choć pewnie tak jak wszędzie, znajdą się tacy, którym z jakiegoś powodu się tam nie spodobało.
04.09.2020
02.09.2020
Xyz
Dzień dobry wybieram się na KUL na psychologię czy mogę prosić o opinie? Sprawa z wiarą wyglada tak: jestem osoba wierząca jednak nie mogę znieść wtrącania wiary w instytucje takie jak np uczelnie, stad pytanie czy da się to odczuć ? Czy katolicki w nazwie to tylko słowo bez przełożenia na codzienność ? Oczywiście proszę również o opinie o samym kierunku jakim jest psychologia(biznesu)
Viki
Cześć. Dostałam się do KUL, Rzeszowa i Zielonej Góry na prawo. Gdzie łatwiej zaliczyć pierwszy rok?
31.08.2020
24.08.2020
Aga
Poszukuje osoby która studiowała albo studiuje na studiach podyplomowych dla kierowników USC i rejestracji stanu cywilnego. Proszę o kontakt ryczus@interia.pl
Ewa
Czy na sinologię jest nabór co roku?
17.08.2020
11.08.2020
Dejwid
Co powiecie o ekonomii? Czy jest ciężko i od ilu punktów przyjmowali?
Ania
Hejka, co wy na to żeby utworzyć grupę na facebooku w celu lepszego poznania się?/albo zrobić grupy dla danego kierunku na jaki kto idzie?
29.07.2020
19.07.2020
Ania (do Julia)
mój email:Studentka3499@gmail.com
Ania
Cześć, Wybiera się ktoś na filologię romańską?Jeżeli tak niech napisze mi na mój email:Student3499@gmail.com P.S. Julia chciałabym się dowiedzieć od Ciebie więcej o f.romańskiej jeżeli możesz odezwij się.
19.07.2020
12.07.2020
J.
Hej, jak oceniacie stosunki międzynarodowe na KULu?
Julia
Hej, odpowiem na pytanie, dotyczące filologii romańskiej na KULu :)
12.07.2020
09.07.2020
Lidka
Mediteranistyka to studia bardziej filologiczne czy raczej kulturoznawcze?
Kanoniczny gość
A moim drugim kierunkiem :D
09.07.2020
09.07.2020
Dokanoniczny gość
Moim planem B jest prawo kanoniczne :)
Kanoniczny gość
Prawo kanoniczne czy ktoś się wybiera na ten kierunek? Jak tak niech da znać i skontaktujemy się razem!
06.07.2020
06.07.2020
Doprawniczka
Pierwszy rok najtrudniejezy? Proszę.. na pierwszym roku jest rzeczywiście selekcja jedno rezygnują bo stwierdzają że jednak to nie ten kierunek inni rzeczywisicie nie dają rady. Poziom wzrasta o roku, drugi rok może by lekko lżejszy szczególnie pierwszy semestr bo drugi to aż 7 egzaminów. Uważa się że 3 i 4 rok to najtrudniejsze roczniki. Zaczyna się tam prawdziwa prawnicza zabawa. Rada dla wszystkich! Jeśli nie dajcie rady na pierwszym roku.. odpuscie sobie z całego serca.. im wcześniej tym lepiej szkoda później zmarnownaych lat A w studiowaniu nie chodzi o to żeby tylko się przezslignac przez nie, tylko zdobyć wiedzę bo milionerami po tych studiach nie będziecie jak pustka w głowie będzie po nich.
Prawniczka
Odpowiem na pytanie odnoście studiowania prawa na KUl. Na 1 roku najcięższe są do przejścia na 1 sem. HUP- historia ustrojów państwa oraz na 2 sem. HPS- historia prawa sądowego. Nauki w czasie sesji jest dość dużo ale do nauczenia. Uważam, że to najcięższe do przejścia przedmiotu- wręcz kosy na 1 roku. Bardzo dużo osób odpada po 1 sem przez HUP. Z tego co mi wiadomo na 1 roku można mieć tylko jeden warunek- czyli niezaliczony jeden przedmiot(za opłatą za rok trzeba powtórzyć)- 2 niezaliczone przedmioty PRAWDOPODOBNIE skutkują skreśleniem z listy. Jak macie jakieś pytania odnośnie prawa proszę pytac.
04.07.2020
30.06.2020
Eli
Cześć, chcę iść na sinologię do KUL-a i czy ktoś, kto jest na tym wydziale, mógł by mi powiedzieć czy się opłaca i mniej więcej jak jest?
skowronek
Także mam pytanie o kierunek PRAWO. W internecie można znaleźć jedynie informacje sprzed 8-10 lat, a myślę, że dużo mogło się zmienić. Poza tym, że przejrzałam ofertę na stronie internetowej, stronę wydziałową i program studiów, to muszę przyznać, że mi się spodobało. Ale wiadomo, marketing marketingiem, a życie życiem. Czy warto tutaj zacząć swoją przygodę z nauką prawa?
25.06.2020
24.06.2020
administracja KUL
Wymagają cudów, a niby taki łatwy kierunek. Są nie wyrozumiali. Niektórzy to wręcz znedzają się na psychice studentów ( wybranych przez siebie studentów). Kończąć ten kierunek na tym KUL-u myślę że nie mogłam trafić gorzej. Brak życia, nauka jest w wielkiej ilości....
lucy
czy ktos studiuje na KUL prawo i móglby się wypowiedziec czy jest AŻ tak cięzko? jakie przedmioty są najcięzsze?
10.06.2020
04.04.2020
Lingwistyka stosowana
Czy polecacie? Czy ciężko się dostać?
Asia
Ponawiam pytanie o akademik. Czy bywa duża rotacja na koniec semestru?
22.01.2020
22.11.2019
Asia
Czy jest szansa na akademik od semestru letniego?
Kaja
NA jakim poziomie są języki obce na dziennikarstwie? Tzn. zaawansowane, czy od podstaw można, od "zera"?
28.10.2019
06.09.2019
Pati
Lingwistyka stosowana UMCS czy KUL?
Psychologia
Biznesu
11.07.2019
11.07.2019
XYZ
Jakości życia czy biznesu?
Psychologia
Ja dostałem się na wydział nauk społecznych
11.07.2019
11.07.2019
Wojtek
Witam. Komuś braklo punktów na psychologię jakości życia? Ile mieliście?
asia
Jaki jest poziom języków na ekonomii?
19.06.2019
17.06.2019
piter
Informatyka w języku angielskim? Wybrane przedmioty, czy cały cykl studiów? Obrona też po angielsku?
Michalina
Witam! Na jakim poziomie jest wykładany język angielski/włoski na pedagogice na pierwszym roku???
05.06.2019
12.05.2019
nunu
Czy z 30% z biologii lub chemii mam szanse dostać się na biotechnologię?
a
cześć, jak oceniacie filologię angielską? czy są szanse z wynikiem 76% z rozsz? czy jest ciężko? dużo przedmiotów typowo religijnych?
22.01.2019
01.12.2018
Zainteresowana
Czy jest ktoś, kto studiuje e pedagogikę?
xxxx
Czy edytorstwo jest też zaocznie czy tylko dziennie? Bo na stronie nigdzie nie widzę, żeby coś pisało.
10.10.2018
26.09.2018
Agaa
Siemanko, jest tu ktoś, kto będzie studiował edytorstwo?
Rose
Hej wszystkim? Mam kilka pytań odnośnie studiów: Jak wygląda pierwszy dzień? Czy są prowadzone wykłady dla studentów pierwszego semestru? Kiedy i gdzie można odebrać legitymację studencką? Jak i gdzie dopasować sobie grupy i lektoraty? Czy każdy kierunek studiów ma konkretnie narzucone język obce do nauki? Czy można wybrać indywidualnie?
23.09.2018
15.09.2018
Do Nobody
Z czystym sumieniem mogę polecić ten kierunek na tej uczelni. Sporo się tam nauczyłam. Wykładowcy duży nacisk stawiają na przedmioty z zakresu edytorstwa naukowego, ale są też zajęcia przygotowujące do pracy w wydawnictwie. Uczą też obsługi programów typu Adobe InDesign, Photoshop. Prowadzący potrafią przekazywać swoją wiedzę, są wymagający i przede wszystkim nie są teoretykami, jeśli chodzi o edytorstwo naukowe (patrząc w tej chwili na plan studiów, to zazdroszczę przyszłym studentom pierwszego roku dwóch semestrów tekstologii z prof. Pachockim). Wadą są chyba jedynie przedmioty typu "Figury inspiracji", czyli tzw. zapchajdziury, które niestety pojawiają się na każdym roku. Ciekawym zwieńczeniem tych studiów jest wykonanie edycji jako pracy licencjackiej. Pozdrawiam :)
nobody
studiował ktoś edytorstwo? jakie opinie?
11.09.2018
06.09.2018
Dziennikarstwo
Jeśli ktoś studiował bądź dostal się w tym roku na kul na dziennikarstwo i może podać kontakt do siebie będę bardzo wdzięczna
Dziennikarstwo
Jak oceniacie dziennikarstwo na kul? A może ktoś coś wie o prawie na ujk?
06.09.2018
13.08.2018
Ola
Czy osoba studiująca psychologię mogłaby się do mnie odezwać na maila ola.pola1@op.pl. Mam ważne pytanie, proszę o pomoc.
Studentka Biotechnologii
Hej, skończyłam 1 rok biotechnologii. Jeśli chodzi o studia to tak w skrócie jest bardzo miła atmosfera na uczelni ze strony personelu, studentów i wykładowców. Wydział jest nowoczesny przez co jest duży komfort pracy w laboratorium. Jeśli chodzi o liczbę studentów to nie ma tłoku ale to akurat duży plus - na ćwiczeniach każdy ma możliwość zrobić coś samemu i się nauczyć a nie tylko przyglądać się pracy innych. Prowadzący ćwiczenia są mili ale też wymagający jeśli chodzi o naukę (wejściówki i odpytki). Ogólnie jest sporo nauki trafiają się trudne tygodnie kiedy serio trzeba przysiąść do nauki ale są też lżejsze. Sesja na pierwszym roku nie jest taka zła - są 4 egzaminy w obu semestrach ale można załapać się na zwolnienie z egzaminu . Podsumowując jest to uczelnia przyjazna dla studentów ale też trzeba pamiętać że to wymagający kierunek i trzeba czasami się pouczyć. Jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś pytania co do wydziału chętnie odpowiem ;)
03.08.2018
03.08.2018
Jula
Sorki za pomyłkę Kont 🙈🙈Podaj mi swój adres e-mail to się zgadamy i może jakaś grupę utworzymy na fb 🙂
Kont
Podaj mi swój adres e-mail to się zgadamy i może jakaś grupę utworzymy na fb 🙂
03.08.2018
02.08.2018
Kont
Mmm Jula w październiku zaczynamy :*
Jula
Hey keppo! I która uczelnie wybrałeś? Ja dostałam się na KUL, tak pomyślałam ze warto jest stworzyć grupę na fb 🙂
02.08.2018
19.07.2018
Biotechnologia
Jak jest z biotechnologia na kul? Ktoś studiował lub ma informacje czy warto studiować ten kierunek na kulu
Mariusz
Dziękuję :)
19.07.2018
13.07.2018
Do Mariusza – filologia polska
Studiowałam na KUL-u edytorstwo, które jest pokrewnym kierunkiem filologii polskiej. Mogę ci zagwarantować, że wykładowcy znają się na tym, czego uczą i są wymagający. Na filologii polskiej jest ciężko, więc jeśli nie czujesz się na siłach, żeby uczyć się starocerkiewnosłowiańskiego albo gramatyki historycznej, to polecam edytorstwo, gdzie odpadają wszystkie ciężkie polonistyczne przedmioty.
Des
Zapraszam do nowo powstałej grupy przyjętych na kierunek Prawo, link do grupy: https://www.facebook.com/groups/606291853077741/
13.07.2018
13.07.2018
keppo
Hej, polecacie tę uczelnię? Dostałem się właśnie na dziennikarstwo i komunikację społeczną zarówno na KUL, jak i na UMCS, ale nie wiem co wybrać.
Daniel
Cześć dostałem się na prawo na KUL-u. Czy jest tutaj jakiś student tego kierunku i mógłby się wypowiedzieć na jego temat . Chodzi mi o kadrę, atmosferę , czy jest warto czy nie. UJK również mnie przyjął na prawo i teraz nie wiem co zrobić. Proszę o pomoc.
13.07.2018
13.07.2018
Wiola
Ja również dostałam się na prawo.
Sebastian
To napiszcie na maila bo nie chce dodawać tu swojego Fb i dodamy się do grupy, Pozdrawiam.
12.07.2018
12.07.2018
Adrian
Z grupą świetny pomysł również się dołączę 😊
Sebastian
napisz na maila sonon@o2.pl
12.07.2018
12.07.2018
Arczi
Tak samo się dostałem na prawo grupa świetny pomysł :)
Sebastian
Witam, dostałem się na kierunek prawo czy ktoś również się dostał? miło było by się zapoznać lub stworzyć grupę, pozdrawiam!
12.07.2018
05.07.2018
marci
Polecam PRAWO. W załączeniu ranking zdawalności na aplikacje; prawi 73 % absolwentów WP KUL z ubiegłego roku dostało się na aplikacje! http://www.rp.pl/Aplikacjeegzaminy/302069938-Uczelnie-najlepiej-przygotowujace-do-egzaminow-na-aplikacje-prawnicze-w-2017.html
Mariusz
Hej Wybieram się na filologię polską i zastanawiam się czy lepszy będzie KUL czy UMCS. KUL-u trochę się boję bo wiem że w programie studiów jest język starocerkiewnosłowiański, a ja nie znam nawet rosyjskiego alfabetu. Którą uczelnię byście wybrali i dlaczego? Jeśli jest tu ktoś kto miał styczność z tym SCS-em, i mógłby mi powiedzieć czy to jest możliwe żeby jakoś go przetrwać nie mając pojęcia o rosyjskim, czy też nauka od zera pisania i czytania będzie tu konieczna? Pozdrawiam
26.06.2018
25.06.2018
andrej
nie polecam !! nie ucza w ogole jezyka a na koniec wymagaja takiego poziomu ze glowa mała.. co wiecej trzeba za to placic grube pieniadze. ludzie przez jezyki nie koncza studiow !!! 3 lata w plecy.. masz wszystko zdane, praca napisana a nie zaliczony jeden przedmiot czyli język i koniec!!! maja ciebie gdzies! nie polecam!!!
witex
Jak wygladaja ezgaminy koncowe z jezykow ? Mój angielski kuleje i obawiam sie, ze moge nie podołać, a slyszalem ze teraz trzeba zdac na wyższym poziomie
10.06.2018
07.06.2018
sky
pppo dlaczego tak sadzisz ? Wlasnie mialam zamiar złożyć tam papiery ...
pppo
bardzo słaba uczelnia
28.05.2018
27.05.2018
RoM
Witam zastanawiam się nad Romanistyką,może się ktoś wypowiedzieć kto miał styczność ? Lepiej wybrać romanistyke na KULu czy na UMCSie ?
gmyrek
Ja mieliście zdaną maturę żeby si dostać na angielską?
30.04.2018
17.04.2018
Ll
I wpisz sobie ranking aplikacji to się zdziwisz
Ll
A myślisz ze w Rzeszowie same szychy intelektualne? Tam to dopiero jest zreszta ranking mówi sam za siebie nawet ich nie ma i nie widać a uczelnie z Lublina wypadają lepiej a gadanie ze się uczą to żenada bo poziom jaki tam jest to żenada widzę ze bie wiesz jak tam jest a się wypowiadasz i bardzo ci przeszkadzają duchowni i nazwa katolicki.
17.04.2018
17.04.2018
Mikołaj
co ty pleciesz !!! Lublin dobry? chyba zartujesz. Patrz gdzie ląduja absolwenci, to żart a nie uczelnia. Moze w rzeszowie sie nie modla ale uczą przyzwoicie i aplikacje kończa w znakomitej wiekszosci. Lublin, szczególnie zamiejscowe placówki od lat przyjmują wszystkich z matura bez wzgledu na wyniki. Tu chodzi tylko o dotacje koscioła i prace dla duchownych !!!
Do jack
Trochę dziwne to co mówisz Rzeszow jaka uczelnia? Uniwersytet Rzeszowski nie jest nawet w pierwszej 20 rankingu a wspia prywatna uczelnia które zajmuje 20 miejsce tez nie jest najlepsza, ludzie tam inteligentni nie idą wystarczy poczytać opinie o tych uczelniach. A UMCS i kul wyglądają przyzwoicie. O Rzeszowie same złe opinie słyszałem są tam ludzie którzy chcą poimprezować i tylko skonczyc studia a nie wynieść jak najwiecej wiedzy. To jest opinia moich znajomych którzy studiują w Rzeszowie. Renoma Lublina a Rzeszowa to jednak przepaść a UJ jest najlepszy w Polsce wiec tam przetrwać napewno jest trudno
13.04.2018
13.04.2018
jack
PRAWO w Lublinie - nie polecam. Są lepsze uczelnie np rzeszów jest swietny ewentualnie UJ. W Rzeszowie doskonale przygotowuja do aplikacji, w wiekszości ludzie konczą z dobrym rezultatem a atmosfera super. Na Uj trochę wiecej trzeba zakuwać i nie wszystko potrzebne. W lublinie nacisk na prawo kanoniczne, wykładowcy czesto duchowni, nie rozumieją zwykłych smiertelników a poziom niski z zakresu, który potrzebny do dalszej kariery.
Pr
Polecacie prawo na tej uczelni? Jacy wykładowcy, ludzie atmosfera?
11.04.2018
02.03.2018
maturzystka
Hej :D Jest ktoś może z kierunku e-pedagogika ? Ponieważ rozważam studia niestacjonarne na tej uczelni i chciałabym sie dowiedzieć czegoś wiecej na ten temat ;d ( jak ogolnie wygladaja studia przez internet i w jakiej formie zalicza sie cwiczenia itp ) :) Z góry dziękuje za odpowiedz :)
do Magdy
Madzia, pamiętaj tylko, że na dzień dzisiejszy spece od rynku mówią, że mamy przesyt absolwentów kierunków humanistycznych, społecznych, w tej grupie jest Pedagogika, o którą pytasz :-) Nie .... żebym Cię odwodziła od studiów pedagogicznych, bo ja sama robię to samo, tylko coraz częśćiej zastanawiam się, co z nami będzie, gdy zaczniemy szukać pracy??? ostatnio znajoma zażartowała - "oj, tam, zrobimy kurs agenta celnego" :-) pozdrawiam
19.09.2017
22.08.2017
stw
Witam ;) Czy ktoś orientuje się jak jest na Wydziale Zamiejscowym KUL w Stalowej Woli? Jaki jest poziom? Jacy są wykładowcy? Czy w ogóle warto tam studiować?
Magda
Witam ;) Głęboko zastanawiam sie nad wyborem kierunku, lecz cieżko mi sie zdecydować. Mam pytanie odnośnie pedagogiki na KUL'u. Jak tam jest ? Czy poziom jest wysoki ? Moze ktos juz skonczyl. Prosilabym o krótki opis (jak wygladaja cwiczenia itd ) :)
04.08.2017
13.07.2017
Retoryka stosowana
Zastanawiam się nad tym kierunkiem. Czy ktoś mógłby o nim troche opowiedziec? :)
Ola
Zastanawiam się nad wyborem psychologii :) Czy ktoś mógłby podać jakąś opinię na ten temat?
03.07.2017
20.06.2017
Zdr
Ja mam pytanie co do IOSu, czy dobrze funkcjonuje na KULu i czy prowadzący nie robią problemów z terminami egzaminów (jeśli np. miałbym dwa w tym samym czasie) :)
Efffka
Jak jest z ekonomią na KUL-u? Mam wielki dylemat i nie wiem czy wybrać UMCS czy właśnie KUL.
24.05.2017
03.05.2017
Kriket
Wie ktoś, jak wygląda historia na KULu? Przyjmują każdą nogę czy trzeba się wykazać na maturze? Jak atmosfera? Warto się tam wybierać? Jak wygląda wskaźnik feminizacji wśród studentów (poważnie pytam....)? Co myślicie o akademikach na Konstantynów? Są jakieś stołówki uczelniane?
Tak
Po 5 latach na psychologii muszę stwierdzić, że poziom był dużo niższy w stosunku do tego, co o niej słyszałem zanim na nią poszedłem. Wykładowcy od psychologii klinicznej są dobrzy, ale niewiele mogą zrobić wobec stale rozrastającej się rzeszy studentów (zwiększają limity niemal co roku) o coraz niższym poziomie. Ja byłem na psychologii biznesu i to jest tragedia - ludzi znających się na psychologii biznesu jest może 3-4 (w międzyczasie 2 wyrzucili za brak habilitacji), praktycznie sama teoria, człowiek wychodzi po studiach i nie ma pojęcia, jak firma funkcjonuje i jak rozmawiać z ludźmi, ale za to zna milion definicji...
22.03.2017
02.03.2017
targi
z tego co wiem to studenci z innych uczelni też mogą brać w tym udział ale lepiej dowiedz się osobiście
targi - praca?
czy jak ktoś nie jest studentem KUL-u to też może przyjść na te Targi Pracy? czy może bezpłatnie skorzystać z rozmowy z doradcą? czy to tylko dla KUL-owych studentów oferta?
23.11.2016
25.10.2016
realistka
do Kingi: słabe jest to Twoje pytanie, wiesz? bo niby co chcesz osiagnąć? papier KUL? może lepiej zainwestowac w wiedzę, zrobić staż podczas studiów, wyjechać na Erasmusa i język podszlifować? wówczas nie będziesz miała probemu ze znalezieniem pracy. Co to dla Ciebi znaczy - dobrze płatna praca? Ile chcesz zarabiać? 3 tys? 6 tys? 12 tys? Może od razu prezes zarządu w jakiejś korporacji???? obudź się dziewczyno, weź za prawdziwe studia, ogarnij życie jak wielu innych młodych ludzi. Papier nie jest najwazniejszy, tylko człowiek i to, co ma w głowie.
Kinga
Czy po KULU jako uczelni nie wymieniając jakiegoś specjalnego kierunku można dostać dobrze płatną pracę?
18.10.2016
13.09.2016
Володя
студентов из России обращаются хорошо?
aniarainbow
Witam , prosze o kontakt z absolwentem fil. ang II stopnia lub osobami które dostały się na ten kierunek. Pozdrawiam
13.09.2016
13.09.2016
argo
Znam doświaczenia kuzyna z tej uczelni - są pozytywne. Czasem żartujemy w domu, że świętoszek z niego, ale ani nie wygląda, ani nie jest jakis pokręcony ideologicznie. Mówi, że jest okey, uczyś sie trzeba, jak wszędzie żeby pozaliczać, ale bez jakichś nie wiadomo jakich spin. no i tyle
mloda103
a wiecie cos na temat prof. dr hab. Krystyny Chałas? dobrze się z nia współpracuje?
29.08.2016
17.08.2016
do Kasi
Kasiu, nie wierz w opowieści pod tytułem "źli wykładowcy", bo to bzdura jest. Na KULu jest naprawde dobra kadra. Bardzo wiele zależy od grupy, sami studenci wyrabiają sobie relacje z kadrą. Pewnie że sporadycznie ktoś tam może Ci nie podejść mentalnie, osobowościowo, jak to wszędzie się zdarza. Ale nie nastawiaj się negatywnie, bo zwyczajnie nie warto i nie masz ku temu powodów.
Kasia
Dostałam się na pedagogikę na KUL i zastanawiam się czy próbować czy iść na studium bo słyszałam wiele złego o KULu że jest ciężko i że wykładowczy są naprawdę nieludzcy. czy mógłby ktoś się na ten temat wypowiedzieć czy warto ? bardzo mi na tym zależy bo naprawdę jestem rozdarta w tym co mam teraz zrobić.
12.08.2016
08.08.2016
Ania
Witam jest tu ktoś kto dostał się na f. angielską II st. niestacjonarnie?
Doma
Ja też dostałam się na prawo 😀😀😀
27.07.2016
19.07.2016
aniarainbow
Witam kto wybiera sie na filologię angielską II st. zaocznie?
Monika
Ja również wybieram się na prawo :) Tutaj macie link do grupy; https://www.facebook.com/groups/1734420366845703/
15.07.2016
15.07.2016
Gwiezdna
Witajcie ja także dostałam się na prawo w tym roku. Czekam jeszcze na wyniki z Rzeszowa (również prawo). Sadzę że czeka mnie ogromny dylemat:/
Iwona
Ja w tym roku wybieram się na Prawo :) Chociaż boję się tych najgorszych początków ;)
15.07.2016
15.07.2016
Ola
Ktoś wybiera się w tym roku na Prawo ? :)
aniarainbow
Witam! kto wybiera się na magisterke zaocznie z filologii angielskiej w tym roku? ciężko jest się dostać?
05.07.2016
04.07.2016
kxoo
zastanawiam się nad studiowaniem psychologii na KUL, spec. wspierania jakości życia. ktoś coś powie na ten temat? :)
Monika
Oceny wystawiane według upodobania wykładowcy. Osoby z IOS-em są traktowane niesprawiedliwie. Ogólnie pod względem nauczania w porównaniu do innych uczelni słabizna. Wykładowcy mają swoje własne standardy. Podwyższanie ocen za obecności na wykładach (zdarza się nawet obniżanie ocen osobom, które na wykłady nie chodzą). Z czymś takim spotkałam się po raz pierwszy na tej uczelni. Poziom nauczania w porównaniu do UMCS bardzo słaby. Ogólnie jedynym plusem tej uczelni są bardzo miłe panie w dziekanacie. Niektórzy wykładowcy przekazują studentom informacje sprzeczne z literaturą przedmiotu!!! Nie polecam studiowania na KUL.
15.06.2016
04.06.2016
haha
na stronie spotkałam zakładkę: kościół akademicki online, to jakiś żart? o co z tym chodzi? :D
daria
jak sądzicie, czy po studiach na kierunku filologia romańska mam szansę na pracę w jakimś innym zawodzie niż tłumacz? nie chciałabym siedzieć 8 godzin w biurze i zajmować się tylko tłumaczeniem dokumentów
03.05.2016
30.04.2016
Administracja
Polecam i zachęcam. Jestem dopiero na 1 roku, ale jest to szkoła z imponującą historią. Słyszę wiele krytyki ze względu na to że jest "katolicki" Ale tylko z ust ludzi niewyksztalconych
holahola
Fajna uczelnia, wiele ciekawych kierunków do wyboru. Polecam dziennikarstwo i komunikację społeczną.
21.04.2016
05.03.2016
olamnieksze
NAJLEPSZY! :)
pobnm
Mam jak najlepsze wrazenia odnosnie KUL. Przede wsyztskim relacja uczen - mistrz, pełen szacunek do studenta...
05.03.2016
29.02.2016
elizka
czytając komentarze nie wierzę wręcz jak wiele osób negatywnie wypowiada się na temat kadry :O studiuję ekonomię i uczelnia spełnia wszystkie moje oczekiwania, uczę się tego czego chciałam się uczyć, z chęcią chodzę na zajęcia, ponieważ prowadzone są w odpowiedni sposób... wykładowcy nie są źli. kiedy studenci okazują im szacunek odwdzięczają się tym samym.
rrr4t
w Stalowej wykladowcy opuszczaja wyklady a pozniej wielkie ale ze to studenci nie chodza
31.01.2016
31.01.2016
gth
kawa i herbata czy ciastka na egzaminowaniu KUL w Stalowej, ale to pomaga tym co chodza pozwalaja im sciagac a tym z IOS nie daja spokoju...
rr
KUL Stalowa Wola u ks nie tak łatwo zawyza punktacje, egzamin haotyczny, durnie dopowiada, wymogi ze hoho z KNS, nawet wywala z aubior
31.01.2016
31.01.2016
edi
Na idywidualnym toku nie ma tak pomocy, egzaminy na bazie notatek, skad tu je brac tyle, jak wiadomo ze sie chodzi sie kilka razy namiesiac, wykladowcy jescze bardziej wymagaja, zro zrozumienia i pomocy
TylkoPolska
Wie ktoś jak jest na profilu informatycznym? ile osób maksymalnie przyjmują oraz czy wymagają bardzo dużej znajomości na starcie?
09.12.2015
29.11.2015
greentea
Studiuje architekturę krajobrazu i gospodarkę przestrzenną na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym i jestem bardzo zadowolona. Kadra (oczywiście są wyjątki) w ciekawy sposób stara się przekazać materiał i zachęcić studentów to aktywności poza studiami.
Historia na KULu leży
szkoda czasu na ten kierunek, kadra juz mierna, mało jest juz prawdziwych profesorów mistrzów w tym instytucie. Walka o stołki i to widać niesamowicie. Mam wrażenie, ze cieszą się jak człowiekowi powinie się noga. Zresztą widać to przy każdym kolokwium, robić tak by najwięcej ubić i przy tym wyśmiać. Szkoda, bo kolega, który tu studiował w latach 90 chwali sobie ten Instytut. Ja mam zupełne odmienne zdanie. Zaraz po licencjacie odchodzę chociażby na UMCS.
22.08.2015
07.08.2015
izka
Hejka. Co powiecie na temat żeńskiego akademika? Opłaca się o niego starać czy może coś innego szukać?
Tomasz
Przed składaniem papierów nie sprawdzając jak wygląda sprawa akademików KUL, ale uznałem, że jest to tak duża uczelnia, że ma miejsca dla wszystkich zainteresowanych. Niestety tak nie jest. Jest jedynie kilkaset miejsc(NA KILKA TYSIĘCY!) i miejsca dostają najbiedniejsi. Kierownik akademika na słowa co jeśli się nie dostanę powiedział. Nie ma problemu w ciągu trzech dni znajdzie Pan pokój w Lublinie. To jest wasz katolicyzm?! Mam do Lublina kilkaset kilometrów i nie znam Lublina więc dlaczego mam cierpieć tylko dlatego, że moi rodzice zarabiają nieco więcej od przysłowiowego Kowalskiego. Śmiech na sali i komedia.
16.07.2015
25.06.2015
ewa
studiowałam prawo na kul-u, polecam. Do tej pory utrzymuję kontakt z wykładowcami. Uczelnia przyjazna studentowi. natomiast jak poszłam na doktorat do krakowa to porażka tam traktują studenta za zło konieczne.
małpka
A jak z psychologią na tej uczelni? Polecacie?
02.06.2015
28.04.2015
Aga
Nikt nikogo nie szykanuje, nikt nie zmusza do modlitwy, nikt nie pyta jakiego jesteś wyznania. Chyba najlepiej ocenią uczelnię sami studenci , a nie osoby, które gdzieś coś od kogoś słyszały i powtarzają głupoty. Na każdej uczelni znajdzie się osoba niezadowolona, której wyobrażenia były inne- to normalne.A co do wykładowców to wystarczy wejść na stonę uczelni żeby zorientować się ilu z nich to księża/niewielu, chyba że na teologii/.NIE PISZCIE BZDUR JEŚLI NIE WIECIE I NIE WPROWADZAJCIE W BŁĄD LUDZI!!!!!!!! I JESZCZE JEDNO- JEŻELI KOGOŚ RAZI WIDOK KSIĘDZA, NIE MUSI PATRZEĆ. TAK NA KUL SAMI KSIĘŻA JAK NA WAT SAMI WOJSKOWI. POMYŚLCIE TROCHĘ.
absolwent
Moje studia na KUL były wspaniałe! Ludzie, których poznałem (z całej Polski i z różnych kierunków); koła naukowe i teatry, w których uczestniczyłem; prawdziwa relacja mistrz-uczeń z moim promotorem; kultura Lublina, w której ludzie z KUL aktywnie biorą udział - to wszystko sprawiło, że moje studia były takie, jakie je sobie wymarzyłem. A skończyłem KUL baardzo niedawno :) Jeżdżę po Polsce, moi znajomi są z różnych stron i myślę też, że Lublin jest świetnym miejscem do studiowania: wolniejszy niż Warszawa, bardziej rodzinny niż Wrocław (choć tak jak Wrocław skupiony na kulturze), mniej "turystyczny" niż Kraków. Tu jest przestrzeń, żeby robić coś fajnego oddolnie. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, więc tym bardziej boli mnie medialna nagonka na KUL. I to z jednej i z drugiej strony. Jak to czytam, to zastanawiam się "o co chodzi?". Bo chodzi chyba o to, że KUL JEST uniwersytetem katolickim. I dba zarówno o rzetelność naukową jak i katolickie wartości. Może to najbardziej przeszkadza, że to jest zarówno UNIWERSYTET jak i KATOLICKI. Ja, jako katolik, nigdy nie spotkałem się wśród znajomych z takim problemem, żeby ktoś za to mnie "mniej lubił". Ludzie patrzą na to, co robię i to oceniają. A znajomych mam z różnymi poglądami politycznymi. Rozpisałem się :) Chciałem tylko napisać, że skończyłem studia na KUL i mam poczucie, że robię fajne rzeczy i studiowałem na jednym z czołowych uniwersytetów w Polsce. Piszę, bo mam wrażenie, że ludzie którzy są zadowoleni powinni pisać o swoich wrażeniach częściej :D Pytajcie w realu osób, które skończyły KUL: zobaczycie, że im cały czas zależy na uczelni.
28.01.2015
19.01.2015
kasia
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć o poziomie nauczania, organizacji studiów na kierunku ekonomia? Bardzo zależy mi na tej informacji ponieważ rozważam studiowanie go w 2015. Myślę jeszcze nad gospodarką przestrzenną.
P.
Kiedyś zadałem pytanie, kiedy odbywają się dni otwarte, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Zresztą dobrze się złożyło, bo nie zamierzam składać tam swoich papierów. Wykłady, w których popierają gender pokazują co ta śmieszna uczelnia ma związanego z katolicyzmem... NIC
30.12.2014
11.11.2014
miś,kas
Hej opowiedzcie mi czy naprawdę warto studiować jest na KULU i czy atmosfera na uczelni jest fajna i czy mozna spotkac naprawdę prawdziwych przyjaciół? :)
Noddam
W zeszłym roku, moja przyjaciółka przeniosła się w 2 tygodniu z UMCS na KUL. Nie była studentką KULu w pierwszym tygodniu (fizycznie nie było jej na tej uczelni ani nawet w dziekanacie nie wiedziano o niej) a mimo to dostała nieobecności, których nie mogła usprawiedliwić. Żadne tłumaczenie nie pomogło a nawet dokument z dziekanatu potwierdzający przeniesienie w drugim tygodniu nic nie dał... Logika? Celowe działanie na niekorzyść studenta, zwykłe chamstwo.
29.10.2014
08.10.2014
KUL - naprawdę OK
wiem, wiem, wiem ... KUL ma rożne opinie, mnie samą zawsze irytowalo, że w kościele na mszy ksiądz zbierał tacę na Katolicki Uniersytet Lubelski (wtedy nie wiedziałam jeszcze gdzie bede studiowac) i moj tata mawiał, a dlaczego akurat na te szkole???? przeciez oni sa normana uczelnia, ktora czerpie kase z państwa jak każda inna??? pomijam to - było minęło. Dziś jako studentka KUL moge pisać tylko pozytywnie o tej szkole, bo wiele opinii jest niesprawiedliwych alo bazujących na jednostkowych indywidualnych ocenach studenta. Naprawde jest akademicka atmosfera, i nikt nikogo nie zmusz ado niczego w kwestiach reigijnych, choc ducha katolickiego czuć, ale ja to postrzegam na plus. W dziekanacie załatwicie wszystko i w miłej asmosferze. Wykladowcy - ja sie nie spotkalam z żadnymi nieprzyjemnosciami, ale mam świadomość, że przy tylu wykladowcach jednych lubimy bardzej, inych mniej. Ale tak jesr wszedzie. Reasumujac - polecam KUL.
Wert
Studiowałem polonistykę, polecam
16.04.2014
19.03.2014
paula
Opowie ktoś cośo historii sztuki na kul?
Cała prawda o KUL
Zlikwidować wydziały zamiejscowe. Profesorowie na tych wydziałach zaniżają oceny po to żeby studenci się nie poprzenosili bo wydziały upadają z braku chętnych na studia.
23.02.2014
15.02.2014
Zoone
Podam przykład koleżanki która prawdopodobnie jest szykanowana na polecenie kilku księzy prawdopodobnie pracujących na kulu. Dziewczyna z zamożnej rodziny , pasożyty w sutannach z kulu wyczaiły interes i strasznie niszczą opinie dziewczyny i ogólnie rodziny tej dziewczyny, zaniżają stopnie, utrudniają życie. gdyby pewnie mogli to by ją tam jeszcze zmusili do wiadomo czego.Ja bym się na kul nie wybierał .
KUL
A pro po studentów większość z nich to ludzie naiwnie wierzący księżom , ludzie którzy mieszkają na wsi, ludzie biedni. Księża obecnie to mafia która szuka kasy w kieszeniach swoich naiwnych wyznawców. Więc na waszym miejscu kochani abiturienci poszukał bym sobie inne uczelni. A
15.02.2014
15.02.2014
megi
Zgadzam się z tym że ten uniwersytet trzeba omijać . Kiepski pozom i ten pazerny kler coś okropnego , bardzo zadowoleni z porażki studenta, celowo zaniżają oceny żeby przetrzymać studentów Siatka przedmiotów rozłożona jest tak żeby trudniej było się przenieść, Celowo poniżają i szykanują ludzi o odmiennych poglądach od tych dzięki którym dostają na tacę. Każą podsłuchiwać niektórych studentów w akademiku , księża niszczą opinię studentom o odmiennych poglądach i wymuszają na niektórych korzyści majątkowe za wyższe oceny. Ale ci....... o tym się nie mówi bo to przecież uczelnia "katolicka".
k9
Dziekanat hum. Niebo w gębie. Te panie wiedzą o ludziach i ich potrzebach wszystko i robią wszystko. Szacunek i klękam na kolanko. Do końca życia pamięć i szacunek
15.02.2014
15.02.2014
k9
totalny syf. To moja ostatnia na szczęście sesja. Szanowny Pan Profesor KUL spóżnia się godzinę na egzamin! Z 1h 45 min zostało tylko 45 min!!! Bez słowa. W ubiegłym roku jeden zapomniał o egzaminie ale przynajmniej powiedział, że zapomniał. Pani Profesor( też tytularna KUL) zmienia po egzaminie zasady punktowania! Całe szczęście, że na plus. Pełna ignorancja i olewanie studenta. Traktowani byliśmy w wielu sytuacjach jak intruzi. Jeżeli uważacie, że człon "Katolicki" coś znaczy, to jesteście w błędzie. Właściwie to może coś znaczy ale dokładnie to co można pomyśleć na podstawie hierarchów kościoła. Pełna znieczulica. Rozmowy z ludżmi z UMCS widać ogromną różnicę w podejściu do ludzi z ostatniego roku. Wcale nie chodzi o luz czy brak zajęć. Pomoc, wsparcie, chęć do konsultacji i rozmowy. W KUL tego nie doświadczycie.
obiektywny
Miszane uczucia. KUL 2 czasach przed 1989 roku cieszył sie duzym prestiżem ale w ciagu ostatniej dekady poleciał moim zdaniem w doł. Namnozyli bardzo duzo nowych kierunków, nie zawsze przydatnych studentowi, bardziej przydatny wyklądowcom( z tego mają chleb) Poziom również na niektórych wydziałach spadł, chcociaz zawsze mocna była u nich psychologia, filologia angielska, filozofia, nie wiem jak z wydz prawa. Mam sporo wspomnień z tą uczelnia zarówno dobrych i złych, wykłądowcy równi- tak rózni jak i ludzie. Poziom był dosc dobry. ale jest jedno ale. mam kilka kolzanke po KUL-u i , 2 znich uciekły za granice na zmywak, trzecia wyszłą za maz i siedzi nic nie robac na wsi. Chyba przygotowanie zawodowe na niektóych kierunkach jezt zadne obecnie. smutne to. KUl poleciał na ilosc a nie na jakość, ale coz niz demograficzny duzy a rozrosnieta kadra musi sie jakos utrzymac.... moja oecna 6/10 z sentymentu, ale bardziej w kierunku 5.5/10
11.12.2013
29.09.2013
żuczek
Skończyłam 2 kierunki na KULu,a jestem osobą niewierzącą. Na początku bałam się, że będą chcieli mnie chrystianizować,ale nie,nic takiego nie miało miejsca. Za to spotkałam bardzo dobrą kadrę, wysoki poziom nauczana i kompetencje. Polecam wszystkim, którym zależy na dobrych studiach. Podobnie jak kilka osób na forum dementuję jakoby na kulu wpajano studentom regułę zakonną. To uniwersytet jak każdy inny, z tą różnicą, że tu studiują również duchowni. Nie ma się czego bać:) Polecam Wydział Humanistyczny! Co ważne, Panie w dziekanacie są najlepsze na świecie. Nie pozwolą skrzywdzić studenta :)
justyna
chciałabym studiować historię sztuki, zostałam przyjęta na uksw i kul nie wiem na co się zdecydować, waszym zdaniem gdzie jest lepiej???
13.07.2013
11.07.2013
fucze
Nie wiecie jakie podejście na tej uczelni wykładowcy maja do ludzi innego wyznania, albo w ogóle bez wyznania? Zastanawia mnie to, bo podjęłam decyzję, że będę na KULu studiować, a nie jestem katoliczką.
kulka
zdecydowanie polecam, tez bałam sie KULu, a spedzialam tu cudowne 3 lata. świetni ludzie i rzetelne podejscie ze strony wykladowcow;)
02.07.2013
02.07.2013
martinez
Nie warto i jeszcze raz nie warto. Studiowałem tam historię. Stary gmach ma oczywiście swój klimat i zostało jeszcze kilku dobrych prof., ale to już resztki. A reszta nie prezentuje sobą nic (vide słynny z Uwagi prof. K. - autor 2 publikacji he he ). Tylko walka o stołki i kasę. Żałosna uczelnia. Nowa władza zajęta tylko własnymi stołkami i czystką. Więc jeżeli ktoś ma jakiś wybór niech na KUL nie idzie
do Ali
Alu, zaskakująca jest Twoja opinia, czy możesz napisać coś więcej o swoich studiach i doświadczeniach? podaj tez prosze kierunek studiów i napisz, co Ci sie nie podobało, a co bylo nie tak, jak powinno, pozdrawiam Cie, być moze przyszla studentka KULu
27.05.2013
27.05.2013
ala
studiowałam 3lata uzyskując tytuł licencjata nigdy więcej kulu Jan Paweł patrzy z żałością na ten pseudo uniwersytet zwłaszcza na mściwych wykładowców
Agnieszka
Bardzo się fascynuję filozofią :) dlatego bardzo chciałabym studiować na wydziale filozofii. Tym bardziej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Słyszałam wiele pozytywnych opinii, obym tylko się dostała :))
07.05.2013
18.04.2013
Kasia
Witam :) Skończyłam teologię na tej uczelni i w czerwcu br. będę bronić tytułu mgr z filologii polskiej (literatura staropolska). Wybór tej uczelni to jedna z najlepszych decyzji mojego życia. Serdecznie polecam KUL, jego bardzo dobrą, kompetentną kadrę. Wiele osób uważa, że na KULu nosi się habity i prowadzi zakonne życie. Dementuję tę nieprawdziwą informację. Uczelnia jak każda inna i do tego z zasadami. Studenci mają również duży wybór jeśli chodzi o organizacje studenckie i życie pozanaukowe :) Polecam
justyna
robiłam tam magisterkę, a licencjat wcześniej w Jańskim w Łomży, w sumie niczym te uczelnie nie różnia sie jeśli chodzi o poziom nauczania, kul natomiast ma do zaoferowania większą renomę i dużo atrakcji dla studentów
19.03.2013
29.01.2013
zuzanna
co to znaczy "katolicki tryb życia"? :D ja myślę, że studiowanie w takiej świętej uczelni, jak to nazwaliście byłoby fajną przygodą :P chociaż wolałabym się upewnić i doinformować jak wygląda nauka w takiej szkole ;))
Daje dupy za 2 złote - Ania
dupa dupa ddupa dupa dupa. Hmmm chyba o wszystkim co istotne napisałam.
14.12.2012
20.11.2012
alfons
zależy kto co lubi. Niektórzy się boją, a nie którzy nie chcą takiego trybu życia. Szczególnie, że w dzisiejszych czasach wszyscy wiemy jacy święci są księża...
Igencja
To jest świetna uczelnia ;d też miałam obawy co do katolickiego trybu życia ale przekonałam się, że nie było się czego bać :P wykładowcy są cudowni, ludzie też. Z całego serca polecam ;p składajcie dokumenty i przyłączajcie się do naszej studenckiej społeczności ;)))
11.11.2012
07.11.2012
ateista
A kto prowadzi zajęcia na tej uczelni?
Erwin
Nauka wygląda tak samo jak na innych uczelniach, ewentualnie podejście wykładowców i czasami strój jest nieco inne, bardziej sacrum niż profanum. Generalnie to uniwersytet o dużych tradycjach i poziom nauczania powinien Cię zadowolić.
28.10.2012
21.10.2012
bartek
zawsze sie zastanawialem jak to jest z katolickimi uczelniami... czy nauka tam bardzo rozni sie od tej na innych uczelniach? Z jednej strony ciągnie mnie na KUL ale nie jestem pewien jak to bedzie wygladalo ;) żaden z moich znajomych tam nie studiował i nie mam gdzie zasięgnąć opinii ;) każde wasze zdanie jest dla mnie bardzo wazne i pomocne ;d
ola
beznadziejna uczelnia wiele niepotrzebnych przedmiotów np filozofia, biblia, wykładowcy cieszą sie z niepowodzeń studentów są mściwi, katolicki tu nic nie znaczy a już na pewno nic nie ma z nauk JPII. Nigdy więcej KUL-u
02.10.2012
23.08.2012
kursy
czy te bezpłatne kursy informatyczne sa tylko dla studentów obecnych? Za rok chciałabym przyjsć na KUL i jako kandydatkę bardzo mnie interesuje wszystko, co się dzieje na uniwerku
woodstocker
Zawsze wierzylem że KUL to jedna z lepszych uczelni, tyle pochwal o niej słyszalem, że przyrównywałem nawet do UJotu, tymczasem tutaj średnia relatywnie niska, opinie podzielone! dziwi mnie to prawdziwie, ale i tak tutaj studiować będę, sam się przekonam na jaką ocenę zasługuje KUL JPII!
22.08.2012
30.07.2012
cool
Wiem jakie są wymogi aby otrzymać stypendium socjalne, nie wiem jednak kiedy otrzymuje sie wiadomość o jego przyznaniu, ani też kiedy zostaje przyzne po raz pierwszy. Koleżanka na innej uczelni dostaje nawet dopiero w grudniu, czy tutaj też należy spodziewać się takich opóźnień?
depp
Myślicie że lepiej wybrac stosunki międzynarowode czy politologię? Dostałam się na oba kierunki, kadra jest pewnie podobna, ale bardziej mnie interesuje co stwarza lepsze perspektywy? Od dawna biorę udział w różnych projektach dotyczących UE, interesuję się też polityką i nie wiem na co się zdecydować!
20.07.2012
19.07.2012
Rollin\'
DOSTAŁEM SIĘ!!! W tym szarym świecie czasem aż źle jest mieć marzenia, ze strachu przed rozczarowaniem, ale widać czasem się one spełniają! Przyłożyłem się do nauki, zdałem dobrze maturę i teraz jestem studentem KULu! A pochodzę z małej miejscowości, gdzie na studia do wielkiego miasta dostają się naprawdę nieliczni, bo poziom nauczania w liceum jest dość żałosny. ale DA SIĘ ;))
obóz
shake nie masz się czego obawiać. jestem z parlamentu studentów i byłem nie raz na adapciakach. Bardzo fajna atmosfera, o to właśnie chodzi że jest masa ludzi którzy się nie znają a zaczynasz znajomości już w trakcie podróży. Naprawdę polecam, niezapomniane wrażenia i przydatne znajomości ;)
17.07.2012
09.07.2012
ciela
a mediteranistyka? KUL jako jedyny ma taki kierunek i bardzo mnie on zastanawia, bo może wezme sobie drugie studia skoro to ostatni darmowy nabór...
shake
ktoś jedzie albo był na obozie adaptacyjnym? mam zamiar się wybrać i trochę się obawiam że jak sama pojadę to będzie troche dziko.. czy ktos mógłby coś więcej mi opowiedzieć jak wyglądają takie obozy?
07.07.2012
07.07.2012
shake
ktoś jedzie albo był na obozie adaptacyjnym? mam zamiar się wybrać i trochę się obawiam że jak sama pojadę to będzie troche dziko.. czy ktos mógłby coś więcej mi opowiedzieć jak wyglądają takie obozy?
fiskus
uczelnia beznadziejna, niektórzy wykładowcy bardzo zadowoleni z niepowodzeń studentów katolicki lepiej omijać wszystko co ma w nazwie własnie katolicki,
20.06.2012
31.05.2012
diana
kuzyn jest po KULu, wstąpił do jezuitów i jest bardzo zadowolonym z życia człowiekiem. teraz uczy w jakiejś szkole religii, mówi że ciężko, bo młodzież dzisiaj coraz mniej szanuje nauczycieli, ale daje radę :d a ja z chęcią poszłabym na teologię, ale nie chcę wstąpić do żadnego zakonu, raczej zgłębiłabym z chęcią tajniki religii, ale myślę że jako drugi kierunek. tylko czy da się połączyć z czyms teologię, czy może nawał zajęć jest zbyt duży?
wojciech
Zawsze pozytywnie kojarzył mi się KUL, na serio, nigdy nie słyszałem złej opinii. Wysoko w rankingach, dobrze wykwalifikowana kadra, najlepszy wydział teologii w polsce - takie mam skojarzenia. no i moi rodzice bardzo dobrze postrzegają tę uczelnię. myślę że rozpocznę studia na wydziale teologicznym. a jak nie będzie pasowało, to zawsze mozna zrezygnować.
23.05.2012
16.05.2012
kul
Dlaczego wybieram KUL? Bo to uniwersytet z tradycjami, który nadąża za biegiem czasu. Wystarczy spojrzeć chociażby na stronę internetową - nowoczesna, przejrzysta. Po tym co widziałam przeglądając witryny innych uczelni jestem zadowolona i mile zaskoczona! Przeraża mnie trochę to, że rejestracja już się rozpoczęła. Dopiero kończę matury, a tu trzeba ostatecznie wybrać kierunek! myślę że złożę papiery na historię sztuki, zobaczymy co z tego będzie.
rimejn
Witam, chciałam zapytać o prace socjalną. Czy jest to dobry kierunek akurat na KULu? Co myślicie, jaka jest wasza opinia o tym kierunku? Czy w każde wakacje są praktyki w ośrodkach pomocy? Takie coś mi się obiło o uszy. Proszę o odpowiedzi, pozdrawiam
01.05.2012
15.03.2012
europeistyka w języku angielskim
poszukuje maturzystów, którzy wybieraja sie na KUL na kierunek europeistyka w języku angielskim? kiedy odbywaja sie te zajecia dodatkowe wyrównawcze?
historia
chetnie przyczytam cos wiecej na temat kierunku historia realizowane na KUL-u. POd warunkiem, ze wypowiedzi beda od starszych kolegow z tego uniwersytetu.
21.01.2012
21.01.2012
KRYSTYNA
Poziom jest bardzo przyzwoity, na wszystkich wydzialach i wszystkich kierunkach. Niech sie wypowiadaja Ci, ktorzy tutaj studiuja i najlepiej znaja uczelnie. NIe na sensu, aby zabieraly glos osoby, ktore studiuja gdzie indziej i sieja ferment
setnm jk,o
Bardzo wysoki poziom Ekonomii. No i oczywiście bardzo wysoko ceniona dyrektor Instytutu Pani profesor Zyta Gilowska. Niektórzy wykładowcy fajnie jeżdżą po UMCS z racji komunistycznej przeszłości tej uczelni. Studenci tych obu uczelni też wzajemnie za sobą nie przepadają;):)
16.01.2012
16.01.2012
rambo II
wysoki poziom, ale istotnie uniwersytet z racji tego, ze jest katolicki ma w programie nauczania dość duże skrzywienie w wiadomych kwestiach. Kto jest Katolikiem powie,że uniwersytet jest świetny, że jest fajny klimat na studiach. Kto jest jakims Nergalem będzie miał odrobinę inne zdanie.
witek
Oferta zajęć pozadydaktycznych: -modlitwa, -post, -jałmużna.
05.01.2012
30.12.2011
anty kościelny
kiedy słysze w niedzielę w kościele, że mamy się modlić za studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, to zadaje sobie pytanie: a dlaczego nie za WSZYSTKICH polskich studentów. Ale to jeszcze nic. Bo gdy jest zbiorka TACY na KUL, to juz robi mi sie słabo!!!!
wit
Poniżej widać straszną propagandę ....
28.12.2011
08.12.2011
na psychologię
Na psychologię przyjmowali od 60 punktów. Często jest drugi nabór.
frommilka
Ekonomia na świetnym poziomie. Polecam. Wykładowcy wymagający ale sprawiedliwi. To zmusza do systematycznej pracy, która owocuje świetnym przygotowaniem do zawodu.
08.12.2011
08.12.2011
mona
Hej, KUL jest jedną z lepszych uczelni w kraju. Świetny poziom, dokładny i czytelny program nauczania. Studiuję tutaj psychologię.
milka
Hej, czy ekonomia jest na poziomie uniwersytetów ekonomicznych? Zastanawiam się nad startowaniem na ten kierunek, po maturze.
04.06.2011
04.06.2011
zbych
Ile trzeba mieć punktów żeby się dostać na psychologię?
lula
Cześć, jestem tegoroczną maturzystką. Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej nt. tego uniwersytetu. Jaka jest organizacja? Czy zaplecze socjalne jest ok?
04.06.2011
02.06.2011
maks
Praca socjalna, 2 rok. Po ukończonych studiach chciałbym pracować w ośrodku pomocy rodzinie. Wspierać, edukować, pomagać.
Kris
Studiuję naukę o Rodzinie. W przyszłości chciałbym pracować w placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, poradniach.
02.06.2011
02.06.2011
Anka
Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na KUL to super ciekawe studia. Można dzięki nim uzyskać dwa dyplomy lic oraz mgr. prowadzone są w sposób nowoczesny i przyjazny studentowi. ZDECYDOWANIE polecam
kara
Hej, witajcie. Studiuje pedagogikę w zamiejscowym ośrodku w Stalowej Woli. Niczym nie umniejsza to studiowanie w Lublinie. Poziom wysoki, studia szalenie ciekawe. Rozwijające naszą ciekawość.
02.06.2011
02.06.2011
Al
Studiuję europeistykę. Studia bardzo ciekawe. Pozwalają mi zrozumieć kulturę i historię Europy. Dają wiedzę nt. prawa, mechanizmów społecznych, kulturowych, ekonomicznych w UE.
o KUL
KUL jest uczelnią z tradycjami. Nowocześnie prowadzona proponuje studentom szeroki wachlarz stypendialny, praktyk zagranicznych - Erasmus oraz wymiany studenckiej MOST - czyli studiowanie np. przez semestr na innej uczelni. Jest fajnie!
02.06.2011
02.06.2011
Stach
Gospodarka przestrzenna na KUL jest kierunkiem nowoczesnym. Uczy nas jak organizować przestrzeń wokół nas. Bardzie ciekawe studia, rozwijające.
Mika
Ja z kolei jestem na polonistyce. Dużo czytania, dużo nauki ale tak z pasją. Wykładowcy są dla nas, nie my dla nich. Super!
02.06.2011
02.06.2011
ang
Witam, studiuję anglistykę na KUL. Poziom jest bardzo wysoki, program nauczania świetny acz wymagający. Pracowici i ambitni dadzą sobie radę.
Maria
KUL jest uczelnia prestiżową. Świetnie uczą, przygotowują do praktycznego wykorzystania wiedzy. Studiuję na Wydziale Nauk społecznych. Wg mojej opinii szkoła daje mi niezbędną wiedzę będąc jednocześnie bardzo pro studencka.
02.06.2011
25.05.2011
Aaa
Jeden z prężniej działających uniwersytetów w Polsce. Stawia na gruntowne wykształcenie poparte samodzielnym myśleniem. Stawiam na KUL!
martyna
Witam, studiuję Religiologię na Wydziale Filozofii. Uważam, że w dzisiejszych konsumpcyjnych czasach bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na kwestię wiary. Dzięki specjalizacji, którą studiuję mam okazję pokazać jak ważna jest dla nas wiara.
21.05.2011
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Gdański
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Akademia Tarnowska
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Politechnika Poznańska
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Politechnika Częstochowska
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Politechnika Lubelska
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Akademia Zamojska
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Coventry University Wrocław
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni