Szczegółowy opis uczelni

Poznaj Uczelnię

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku należy do największego w Polsce holdingu edukacyjnego, skupiającego aż 10 uczelni. Od 15 lat utrzymujemy się w czołówce szkół niepublicznych w regionie. Według pracodawców jesteśmy najlepszą uczelnią niepaństwową w województwie pomorskim (według rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” przeprowadzonego w 2011 r.). Nasza wizja to przekazywanie wiedzy w sposób nowoczesny oraz kształcenie praktycznych umiejętności niezbędnych w świecie biznesu.

Wydział w Gdańsku ma swój kampus przy al. Grunwaldzkiej, niedaleko centrum Wrzeszcza. Z łatwością dotrzesz tu różnymi środkami komunikacji miejskiej. Kampus składa się z dwóch budynków, w których znajdują się sale dydaktyczne, laboratoria, biblioteka oraz biura obsługowe. W bliskiej okolicy kampusu możesz pójść do kina, do teatru, skorzystać z biblioteki, a także zrobić zakupy w galerii handlowej, pójść do restauracji czy klubu.

Campus WSB w Gdańsku to:

 • 2 budynki (A i B)
 • 7500 m2 łącznej powierzchni budynków
 • 45 sal dydaktycznych
 • 12 laboratoriów
 • 4 strefy studenta
 • studio fotograficzne
 • 2 punkty gastronomiczne
 • 2,5 ha terenów zielonych

Wysoką jakość studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku potwierdzają otrzymane akredytacje i wyróżnienia, m.in.:

 • prestiżowy Medal Europejski za kształcenie na studiach podyplomowych otrzymany w maju 2015 r i 2010 r. Komisja weryfikacyjna doceniła konkurencyjność, wszechstronność i dostępność studiów oraz ich praktyczne walory przydatne na rynku pracy
 • rekomendacja gdańskiej loży Business Centre Club, która uznała WSB za firmę rzetelną i wiarygodną
 • akredytacje PKA oraz FPAKE
 • wysokie pozycje zajmowane od lat przez WSB w rankingach uczelni wyższych


Misja i rozwój

Misją Uczelni jest inwestycja w biznesową przyszłość swoich absolwentów, dlatego program studiów dostosowywany jest do wciąż zmieniających się warunków na rynku pracy oraz do oczekiwań pracodawców. Stale rozwijamy naszą ofertę edukacyjną, dzięki czemu w 2010 roku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku uruchomiła Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni. Od roku akademickiego 2011/2012 oferujemy także renomowane studia MBA.

Oferta edukacyjna WSB

Wyższe Szkoły Bankowe to największa w Polsce grupa niepublicznych uczelni biznesu, zajmująca od lat wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych sporządzanych przez opiniotwórcze czasopisma. Z ofertą edukacyjną docieramy do szerokiego grona odbiorców m.in. w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu,Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu.

W ciągu 20 lat prężnej działalności na rodzimym rynku edukacyjnym Wyższym Szkołom Bankowym zaufało ponad 270 000 studentów i absolwentów.

Uczelnie oferują następujące formy kształcenia:

W WSB masz do wyboru 2 formy studiów:

 • Studia stacjonarne – w tym trybie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, choć zwyczajowo nawet dwa z tych dni są wolne, dzięki czemu zyskujesz dodatkowy czas na rozwijanie swoich zainteresowań czy podjęcie pracy.
 • Studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w weekendy. Studiując niestacjonarnie, osiągasz te same efekty kształcenia co studenci stacjonarni. Zjazdy odbywają się średnio tylko dwa razy w miesiącu, dzięki czemu możesz wykorzystać cenny czas na zdobywanie doświadczenia zawodowego oraz szeregu kwalifikacji, które pozwolą Ci sprawdzić się w realnych warunkach gospodarczych.
Stawiamy na praktyczność

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku jest uczelnią, która w dużej mierze realizuje zajęcia pod kątem praktycznym. Jako jedyni w regionie prowadzimy zajęcia w systemie dualnym, co oznacza, że w ramach wybranych specjalności na studiach niestacjonarnych około 50% przedmiotów to zajęcia realizowane u naszego partnera biznesowego.

Dzięki temu studenci zdobywają nie tylko przydatną wiedzę, ale również umiejętności, które będą mogli wykorzystać w późniejszej karierze zawodowej. Zajęcia prowadzone przez wykładowców praktyków dają możliwość konfrontacji teorii z przykładami z życia wziętymi.


Nasze atuty - warto wiedzieć
Skontaktuj się z nami

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Aleja Grunwaldzka 238A
80-266 Gdańsk
tel. (58) 522 75 00

rekrut@wsb.gda.pl
www.wsb.gda.pl

Artykuły dotyczące uczelni

No results found.

Lokalizacja