Dietetyka w Koszalinie
Dietetyka - studia
Studia na dietetyce łączą zagadnienia z zakresu medycyny, biochemii i technologii żywności. Od idealnych kandydatów oczekuje się przede wszystkim wrażliwości na problemy pacjenta, taktu i empatii. Umiejętność motywowania będzie dużą wartością – zmiana nawyków żywieniowych to naprawdę duże wyzwanie, w połączeniu z towarzyszącymi schorzeniami może być trudnym zadaniem.
3-letnie studia pierwszego stopnia kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata. Osoby zainteresowane kontynuowaniem kształcenia na tym samym kierunku muszą wybrać uczelnię poza Koszalinem.
Czym zajmuje się dietetyk?
Chcesz zmniejszyć wagę? Poprawić jędrność ciała? Dobrze i zdrowo się odżywiać? Masz problemy trawienne? Potrzebujesz diety w aktywnym trybie życia? Zmiany odżywiania w chorobie? – wszystko brzmi jak oferta gabinetu dietetyka. Ale to właśnie są obszary, którymi w praktyce zawodowej zajmują się absolwenci kierunku Dietetyka.
Dietetyka - przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty w programie nauczania na dietetyce: dietetyka ogólna, edukacja żywieniowa, żywienie człowieka zdrowego, anatomia człowieka, biochemia ogólna i żywności, chemia żywności, mikrobiologia ogólna i żywności, parazytologia, technologia żywności i potraw oraz towaroznawstwo, fizjologia człowieka, analiza i ocena jakości żywności, higiena.
Dietetyka - specjalizacje
Studenci mogą wybrać moduły:
- dietetyka w medycynie i profilaktyce zdrowotnej
- dietetyka w sporcie i rekreacji z poradnictwem dietetyczny.
Dietetyka - rekrutacja
Kandydaci na Dietetykę przyjmowani są na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Dietetykę w innych ośrodkach akademickich możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia medyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Dietetyce
Absolwenci kierunku zatrudniani są w:
- poradniach żywieniowych,
- poradniach metabolicznych,
- zakładach opieki zdrowotnej,
- firmach dostarczających wyżywienie do szpitali,
- zakładach żywienia zbiorowego,
- firmach cateringowych,
- przedszkolach,
- szkołach,
- sanatoriach.
Z usług dietetyków korzystają klienci ośrodków sportowych, klubów fitness, ośrodków spa. Fachowa wiedza z zakresu dietetyki przyda się w instytucjach zajmujących się kontrolą żywności i żywienia oraz doradztwem i upowszechnianiem informacji o zdrowym odżywianiu.
Ile zarabia dietetyk?
źródło: dietetycy.org.pl
Czy warto studiować Dietetykę?
Czas życia Polaków, Europejczyków wydłuża się. Chcemy żyć zdrowo, wyglądać zdrowo. W natłoku produktów oferowanych na rynku znalezienie odpowiednich dla stanu zdrowia, stylu życia, wieku, zestawienie zbilansowanej diety jest trudne - powierzamy to specjalistom, dietetykom.
Dietetyka stała się bardzo popularna ze względu na zainteresowanie społeczeństwa zdrowym odżywianiem i trybem życia. Inna jest nasza świadomość - dbamy o to, co jemy, o swoją kondycję, samopoczucie, figurę a tym samym zdrowie. Podejmowane są szerokie działania profilaktyczne związane z kwestią odżywiania. To powoduje, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu dietetyki.
Ukończenie studiów dietetycznych daje również bardzo szerokie perspektywy zawodowe.
Dietetyka - opinie
Zastanawiasz się nad studiowaniem Dietetyki? Poznaj opinie studentów kierunku koszalińskiej PWSZ.
***
Wiele kierunków studiów związanych jest z zagadnieniami dotyczącymi odżywiania, zdrowej diety, ekologicznego przygotowywania i przechowywania żywności. Może zainteresują Was studia:
Dietetyka i ekologiczna żywność
Technologia żywności i żywienie człowieka
Żywienie człowieka i dietoterapia
Żywienie człowieka i dietetyka
Żywienie człowieka i ocena żywności
Dietetics – studies in English
Sprawdź inne kierunki medyczne
Przeczytaj o typach studiów medycznych