Informatyka i ekonometria w Zielonej Górze
Informatyka i ekonometria – studia w Zielonej Górze
Studia na informatyce i ekonometrii obejmują wiedzę z obszaru ekonomii, statystyki i ekonometrii, systemów informacyjnych, zarządzania i finansów oraz przetwarzania i wizualizacji danych.
Studenci uczą się m.in. projektować bazy danych i komputerowe systemy wspomagania decyzji, przygotowywać biznes plan oraz wykonywać analizę ekonomiczną projektów inwestycyjnych.
Informatyka i ekonometria realizowana jest w Zielonej Górze na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Informatyka i ekonometria – specjalności
Na studiach pierwszego i drugiego stopnia można wybrać:
- analityka biznesowa
- statystyka i ekonometria
- systemy informacyjne.
Czym zajmuje się specjalista informatyki i ekonometrii?
Osoba posiadająca takie wykształcenie może w swojej pracy zawodowe opracowywać biznes plan, dokonywać analiz ekonomicznych projektów inwestycyjnych, analizować i rozwiązywać problemy ekonomiczne za pomocą technik komputerowych, projektować bazy danych i komputerowe systemy wspomagania decyzji biznesowych.
Informatyka i ekonometria – przedmioty na studiach
W programie kształcenia obowiązują m.in.: analiza matematyczna, bazy danych, badania operacyjne, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, informatyka ekonomiczna, matematyka dyskretna, makroekonomia, mikroekonomia, podstawy ekonometrii, programowanie komputerów, rachunek prawdopodobieństwa, projektowanie systemów informatycznych, rachunkowość, statystyka matematyczna, statystyka opisowa i ekonomiczna. Realizowane są także przedmioty specjalnościowe, przykładowo: dynamiczne raportowanie, podstawy kryptografii, kontrola jakości, wstęp do metod aktuarialnych, algorytmy i struktury danych, programowanie obiektowe.
Informatyka i ekonometria – rekrutacja w Zielonej Górze
Kandydaci przyjmowani są na studia na podstawie wyników maturalnych uzyskanych z matematyki i języka obcego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: geografia, historia, informatyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Informatykę i ekonometrię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje kształcenie z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Informatyka i ekonometria – praca po studiach
Absolwenci, zależnie od ukończonej specjalności, mogą pracować w:
- ośrodkach przetwarzania informacji ekonomicznej
- działach zarządzania przedsiębiorstwem
- firmach komputerowych
- ośrodkach informatycznych
- firmach konsultingowych
- firmach doradczych
- instytucjach finansowych.
Czy warto studiować Informatykę i ekonometrię?
Studia na tym kierunku wyposażą absolwentów w praktyczne umiejętności i narzędzia analityczne, przydatne na w obszarze biznesu, finansów.
Wzrost zapotrzebowania na specjalistów z zakresu Big Data, data science, machine learning, oraz analizy statystycznej powoduje, że umiejętności związane z analizą danych są szczególnie poszukiwane.
Kompetencje zdobyte na studiach są cenione w różnych dziedzinach, zarówno w sektorze prywatnym (np. firmy IT, banki, firmy konsultingowe), jak i publicznym (np. instytucje rządowe, think tanki).
Informatyka i ekonometria – opinie
Studia są odpowiednie dla osób o umysłach ścisłych, predyspozycjach analitycznych. Kształcenie na kierunku może być wyzwaniem - łączy zaawansowane aspekty informatyki (programowanie, bazy danych, algorytmy) z trudnymi zagadnieniami ekonometrycznymi (modelowanie statystyczne, analiza danych, matematyka).
Specjaliści ds. analizy danych i programiści to jedni z najlepiej opłacanych pracowników na rynku. Absolwenci kierunków związanych z informatyką i analizą danych mają możliwość osiągnięcia wysokich wynagrodzeń, zwłaszcza jeśli zdobędą specjalizację w takich obszarach jak finanse, algorytmy czy sztuczna inteligencja.
***
Czytaj więcej o studiach ekonomicznych.
Zajrzyj do opisów kierunków ekonomicznych.
Może zainteresują Cię również kierunki:
Ekonometria i analityka danych
Rachunkowość i analityka ekonomiczna
Modelowanie matematyczne i analiza danych
Fot. Freepik