Wychowanie fizyczne w Zielonej Górze

Wychowanie fizyczne – studia w Zielonej Górze
Studia na Wychowaniu fizycznym pozwalają uzyskać wiedzę z zakresu kultury fizycznej, nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk humanistycznych i społecznych.
Studenci zdobywają dodatkowo umiejętności praktyczne oraz kwalifikacje trenerskie lub instruktorskie zgodnie z wybraną specjalizacją, potwierdzone licencją wydaną przez odpowiedni związek sportowy.
Uzyskują kompetencje niezbędne do pracy w zakresie promowania zdrowia i prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz umiejętności do pracy w sporcie osób z niepełnosprawnościami i powszechnym, rekreacji ruchowej i doradztwa żywieniowego.
Wychowanie fizyczne można studiować w Zielonej Górze na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Wychowanie fizyczne – specjalności
Na studiach drugiego stopnia realizowane są:
- aktywność ruchowa seniorów
- trener personalny
- żywienie i suplementacja w sporcie.
Wychowanie fizyczne – przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty z programu nauczania to: biologia człowieka, psychologia, pedagogika, anatomia, biochemia, teoria i metodyka dyscyplin sportowych, organizacja i prawo w sporcie, biomechanika, fizyka sportu, gimnastyka zdrowotna, organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, gimnastyka kompensacyjno-korekcyjna, antropologia sportowa, antropomotoryka, przygotowanie motoryczne człowieka.
Studenci realizują także przedmioty wynikające z wybranej specjalizacji.
Wychowanie fizyczne – rekrutacja w Zielonej Górze
Podczas naboru punktowany jest język obcy oraz przedmiot wybrany spośród: biologia, chemia, fizyka, geografia, język polski. Punkty uzyskuje się także za posiadanie zaświadczenia wydanego przez Związek Sportowy danej dyscypliny za osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym lub krajowym z klasy mistrzowskiej, I klasy sportowej, II klasy sportowej.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Wychowanie fizyczne możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Wychowanie fizyczne – praca po studiach
Typowe miejsca pracy absolwentów kierunku to przykładowo:
- kluby sportowe,
- związki i organizacje sportowe,
- ośrodki i centra sportowo-rekreacyjne,
- kluby fitness,
- siłownie,
- szkoły.
Wychowanie fizyczne – opinie
Studia na Wychowaniu fizycznym wybierają przede wszystkim kandydaci aktywni fizycznie, interesujący się sportem, zdrowym stylem życia. Osoby, które dzięki zdobytym uprawnieniom będą mogły w przyszłości połączyć karierę zawodową ze swoją pasją. Nie należy jednak zapominać, że praca związana z aktywnością fizyczną może być wymagająca dla ciała, szczególnie w dłuższej perspektywie.
Czy warto studiować Wychowanie fizyczne?
Na pewno tak, jeśli sport, ruch stanowią istotny element twojej codzienności. Wychowanie fizyczne odgrywa ważną rolę w promowaniu zdrowego stylu życia i budowaniu nawyków aktywności wśród dzieci i młodzieży.
***
Może zainteresują Cię również studia:
Wychowanie fizyczne i zdrowotne
Wychowanie fizyczne w zdrowiu publicznym
Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych
Trener osobisty z dietetyką sportową
Poznaj inne kierunki sportowe
Przeczytaj o studiach sportowych
Fot. Freepik
Jakie uczelnie w Zielonej Górze oferują kierunek wychowanie fizyczne
