• Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika
  • Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University
  • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie

uczelnia niepubliczna, woj. śląskie, 42-200 Częstochowa, ul. Nadrzeczna 7, (+34) 365 58 02, rekrutacja@wsl.edu.pl

Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie istnieje już ponad dwadzieścia lat. Uczelnia kształci na kierunkach filologicznych z zakresu języka angielskiego i języka niemieckiego oraz na pedagogice. Nauka odbywa się na studiach I lub II stopnia. Prowadzi także studia podyplomowe wspierające nauczycieli w zdalnej edukacji młodzieży i dzieci. Placówka ma wieloletnie doświadczenie w e-learningu i inwestuje w edukację wspomaganą technologiami komputerowymi.

WSL w Częstochowie stawia również na rozwój współpracy międzynarodowej. Uczą się tu studenci nie tylko z Polski, ale także między innymi z: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Francji. W programie studiów oprócz przedmiotów kierunkowych uwzględniono również przedmioty umożliwiające rozwój kompetencji miękkich, które mają pomóc absolwentom w znalezieniu atrakcyjnej pracy.

Osoby pragnące kształcić się w zakresie pedagogiki lub zdobyć wykształcenie filologiczne mogą bliżej przyjrzeć się zasadom rekrutacji.


Ocena uczelni

5.14 / 10
1401 głosów

Opinie (466)
Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie, WSL Częstochowa

Wyższa Szkoła Lingwistyczna
odpowiedź dla MJ z dnia 26.10.2024
Dzień dobry, na studiach online są 3 weekendowe zjazdy w semestrze. Dwa zjazdy obejmują zajęcia, a jeden jest zjazdem egzaminacyjnym. Cała reszta materiału jest na platformie Moodle i student uczy się w dowolnym miejscu i czasie.
28.10.2024
26.10.2024
MJ
Czy fil. Angielska online ma zjazdy stacjonarne? Jeśli tak, to ile w semestrze?
Z
GS Juhuuu 🔥🔥🔥 Orientujesz się może czy jest jakaś grupa/czar czy tak raczej każdy sobie 😬
04.10.2024
01.10.2024
GS
Do Z. Tak. I rok 2024/2025 filologia angielska online.
Z
Czy są tu osoby z I roku 2024/2025 filologii angielskiej - studia online ?
26.09.2024
11.09.2024
X
Studia licencjackie kończą się egzaminem ustnym.
Ktoś
Czy jest na studiach 1 stopnia jest do napisania praca licencjacka? Nic nie widzę w papierach, tylko wzmianka o magisterce
11.09.2024
06.09.2024
Whitney
Studiuje tutaj filologię germańska i jestem naprawdę zadowolona z poziomu nauczania. Jeśli ktoś przyszedł tutaj z takim nastawieniem, że się jakoś prześlizgnie przez te studia, to naprawdę jest w błędzie. Wykładowcy w większości bardzo mili i chętnie pomagają studentom w razie potrzeby, a na dodatek możliwość podjęcia studiów online, co z kolei jest istotne w przypadku osób mieszkajacych za granicą.
W.
Tak jak pisałem , proszę pana, uczelnia ma potencjał. Jest na pewno infrastrukturalnie nowoczesna. Pan Dziekan to bardzo życzliwy człowiek, wykładowcy kulturalni. Natomiast zalecane: * więcej testów online pod kamerami (z każdego przedmiotu), * częstsza zmiana materiałów dydaktycznych, bo można je od kogoś z roku wyżej dostać już rozwiązane, * odejście od wysyłania nagrań ze speakingów, gdzie gros ludzi je czyta z kartki a nie mówi z głowy (więc jest to nieobiektywne do oceny), * więcej zajęć na żywo z native speakerami ( bo uczelnia ich ma zatrudnionych sporo), * zdecydowanie więcej ćwiczeń pod kątem CAE/CPE i częściej rozwiązywanie Papers pod kątem certyfikatów.
29.08.2024
28.08.2024
W.
Dlaczego pan pisze,że włącznie z państwowymi im więcej studentów tym lepiej? Na państwowych są limity przyjęć na każdy kierunek, gdzie się do tej pory ( tj. przy niżu demograficznym) zdarza,że są kierunki oblegane po kilkanaście osób na jedno miejsce. One są inaczej finansowane niż prywatne,które muszą walczyć o każdy grosz.
W.
Dlaczego megalomania? Uczelnie wręcz się proszą o ankiety oceniające , a studenci niechętnie je wypełniają. Kiedyś pan napisał,że jest tu wg pana więcej plusów niż minusów - dlatego to odebrałem,że pan uważa ,że jest super. Jeśli mylnie to mój błąd. Nie napisał pan chociaż o jakie plusy chodzi. Nie wiem ,czy naiwność z tą liczba osob. Z doświadczenia wiem,że lepiej się pracuje w małych grupach, gdy jest ich więcej. Tak jest na kursach językowych. Tu akurat nie ma wielkich grup i jest to duży plus, ale znam przypadki np.z podyplomowych na innych uczelniach,że grupy są ogromne niestety.
28.08.2024
28.08.2024
W.
WSL to uczelnia niepaństwowa. Ma duży potencjał, ale nie jest on moim zdaniem dobrze wykorzystany. Szkoda.
Linguist
> "twierdząc,że jest tu super" Proszę o cytat z mojej jakiejkolwiek mojej wypowiedzi to potwierdzający. Manipulacja, dość żałosna zresztą. > "Moje uwagi powinny być źródłem do podnoszenie jakości,bo gdyby było tak tu super to ocena tej uczelni byłaby wysoka a nie niska." Megalomania - nie ma pan takich mocy sprawczych. > "Im więcej studentów tym więcej pieniędzy przecież" Ależ oczywiście, na każdej uczelni, włącznie z państwowymi. Kolejny przykład na pana naiwność i/lub indolencję.
28.08.2024
27.08.2024
W.
I proszę sobie darować te pana pseudo psychoanalizy. Ja też bym mógł napisać równie nietrafiona ocenę pana osoby jak pan mojej. Moje uwagi powinny być źródłem do podnoszenie jakości,bo gdyby było tak tu super to ocena tej uczelni byłaby wysoka a nie niska.
W.
Ja już dawno, proszę pana, z tą " uczelnia" nie mam nic do czynienia. Może to pan powinien dorosnąć i choć raz się odnieść do moich uwag na temat poziomu nauczania tutaj? Nie odnosi się pan do połowy moich uwag , twierdząc,że jest tu super. Robi pan reklamę ? Kiepsko panu idzie. Ale cóż... Najważniejsze,żeby było jak najwięcej studentów kosztem jakości. Im więcej studentów tym więcej pieniędzy przecież. ;))
27.08.2024
26.08.2024
Linguist
> Po co wybrałem? No to najwyraźniej pan źle wybrał, a teraz beczy jak dziecko. Może czas dorosnąć. Kłapanie dziobem o swoich frustracjach nie pomoże. No chyba że panu to sprawia przyjemność. Niech pan zmieni szkołę, zacznie od nowa, może będzie lepiej. Chociaż osobiście wątpię, bo chyba pan jest typem narzekacza, który mimo że narzeka, nie robi nic, żeby przyczyny do narzekania zniwelować. Chyba że w sumie jest to pana sposób na radzenie sobie z niepowodzeniami - szukać winy wszędzie, tylko nie w sobie. Bo przecież ja taki mądry jestem i zdolny. Ech... Takie za przeproszeniem p..nie kotka za pomocą młotka, nic więcej z pana wynurzeń nie wynika.
W.
Po co wybrałem? Żeby się czegoś nauczyć nowego, udoskonalić umiejętności językowe a nie cofnąć do liceum ogólnokształcącego. Po e-learningu nic w głowie nie zostaje. Może Pan milion razy klepać te quizy a to i tak jest nieefektywne. I jest to niezależne od przedmiotu - czy to gramatyka , czy literatura czy przedmiotu specjalnościowe , czy dodatkowy język obcy. Po prostu jest to zwykle odbebnianie.
17.08.2024
17.08.2024
W.
Czy Pan rozumie,że fakt,że uczelnia jest niepaństwowa , nie może być pretekstem do obniżania poziomu i "masowej" produkcji filologów? Pan tego nie rozumie,że ścieżka "filologii na skróty" jest kiepskim pomysłem,bo potem te braki językowe wychodzą. E-learning i ,co gorsza, te same materiały / quizy /testy co roku sprzyjają rozwojowi leserstwa i lenistwa. Do Pana to nie trafia i nie wiem w sumie czemu. Studiował Pan na uczelni państwowej i nie sądzę,że na niej ułatwiano możliwość ściągania i robienia sobie kpin z testów, egzaminów.
W.
Nie zafiksowałem się. Pan studiował w czasach ,gdzie na studia przyjmowano osoby z biegła znajomością języka angielskiego. Na tej uczelni przyjmowane są osoby o bardzo różnej znajomości angielskiego. Niektórzy mają problem z Present Simple. Czy Pan to rozumie ,że jest tu powtarzany materiał z ogólniaka? Pisał Pan,że praktyczna nauka języka to dodatek. Oczywiście,że tak. Ale dodatek do doskonalenia , aby absolwent magisterki miał poziom C2, a licencjata C1 a nie równanie w dół i powtarzanie czasów i trybów warunkowych. Też Pan taki poziom gramatyki praktycznej miał na swoich studiach ? I proszę nie opowiadać historii,że biegłość można uzyskać po pobycie zagranicą. Znam dwie osoby,które nie były dnia w kraju anglojęzycznym a uczęszczały do szkół językowych i mają CPE. Czy Pan rozumie,że poziom na tej uczelni jest kiepski? O jeszcze ten moodle- najbardziej prymitywne narzędzie do e-learningu jakie istnieje.
17.08.2024
16.08.2024
Linguist
> nie rozkminanie o 10 różnicach między fonetyką a fonologią czy jakieś dziwne historie z historii języka angielskiego czy opowieści dziwnej treści o Beowulfie Sorry, jeśli ma Pan takie podejście do studiowania FILOLOGII ANGIELSKIEJ (albo jakiejkolwiek innej), to nie wiem, po cholerę Pan wybrał te studia w ogóle. Czasy się owszem zmieniają, ale idea studiowania na kierunkach filologicznych jest ta sama. Jak Pan chce tylko praktycznej znajomości języka, niech Pan ucieka z tych studiów i "praktykuje" język w inny sposób. Nie dogadamy się, i wcale nie dlatego, że studiowałem na uczelniach publicznych (i wcale nie tak dawno temu, bo dodawałem różne etapy na przestrzeni wielu lat - wymagała tego moja praca, no i to po prostu lubię). Pan nie przyjmuje argumentów. Zafiksował się Pan na własnym problemie i najwyraźniej sam przed sobą szuka wytłumaczenia dla swoich nietrafionych wyborów albo po prostu dla swoich słabości. Nie każdy musi studiować, i nie każdy musi studiować filologię obcą. Może lepiej odpuścić i się realizować inaczej.
W.
Myślę,że Pan nie umie się za bardzo wczuć w drugą stronę, ponieważ studiował Pan dawno temu na uczelni publicznej. Uczelnie prywatne to zupełnie inna bajka. Tu przychodzą ludzie,aby nabyć wiedzę użyteczną - nie rozkminanie o 10 różnicach między fonetyką a fonologią czy jakieś dziwne historie z historii języka angielskiego czy opowieści dziwnej treści o Beowulfie. Takich treści się niestety nie unikniemy, ale zdecydowanie więcej praktycznych przedmiotów tu powinno być i też prowadzonych w rzetelny sposób czyli nie w taki,aby co roku były te same zagadnienia ,bo je można zdobyć od kogoś ,kto tu studiował. Niestety na uczelniach prywatnych w wielkości wykładają ludzie,którzy kończyli państwowe uczelnie i nie widzą potrzeby zmian. Smutne to acz prawdziwe. Może kiedyś się to zmieni.
25.07.2024
24.07.2024
W.
Nie jestem nieobiektywny. Nauka online języka obcego jest po prostu kiepskim pomysłem. Kontakt z wykładowcami, promotorami jest słaby. Speakingi polegające na wysyłaniu nagrań ,gdzie większość ludzi nie mówi ich z głowy a czyta , są nieobiektywne do oceny Książka do CAE czyli FAST TRACK TO CAE jest z roku 1999 a mamy 2024, więc jest ona mocno nieaktualna w wielu jej treściach. Na innych uczelniach są labolatoria językowe,gdzie można choć chwilę liznąć języka żywego.
W.
Tak, proszę Pana, mam inny pogląd. Z bardzo prostego powodu. Obecnie absolwenci filologii specjalności nauczycielskiej , gdzie jest wymagana super znajomość w szkolach podstawowych , średnich czy prywatnych językowych (bo rodzice tego wymagają od nauczycieli), specjalności biznesowej,gdzie jest wymagana biegłość w sporzadzaniu notatek służbowych czy rozmów biznesowych czy negocjacji handlowych czy specjalności tłumaczeniowej , gdzie brakuje tłumaczy symultanicznych powinni znać przede wszystkim język praktyczny i umieć te wiedzę zmonetyzowac a nie uczyć się o Beowulfie, Frankensteinie czy innych rzeczach nieistotnych. Tego czyli praktycznych rzeczy z angielskiego powinny uczyć uczelnie niepubliczne a nie umywać ręce,że jest jak jest,bo tak jest na państwowych uczelniach , zawsze było i jest dobrze. Nie jest to dojrzała postawa. Studia prywatne to projekty komercyjne , tu się płaci za konkretne rzeczy.
24.07.2024
23.07.2024
Linguist
Pan wiele żalów tu wylewa. Odniosę się tylko do jednego: "Osoby, które chcą się w miarę rzetelnie nauczyć angielskiego, nie powinny brać tej uczelni pod uwagę." Jak ktoś idzie na studia filologiczne po to, żeby się na nauczyć angielskiego, to kompletnie nie rozumie, po co te studia są (pisałem o tym wcześniej, ale Pan ma najwyraźniej inny pogląd na sprawę). Jeśli chce Pan biegłości w posługiwaniu się językiem, to niech Pan wyjedzie do anglojęzycznego kraju, ale niech tam będzie Pan zmuszony do używania języka w codziennej komunikacji. ŻADNE studia w Polsce Panu tego nie dadzą. Najwyraźniej od samego początku naszej dyskusji nie widzi Pan, o co mi chodzi. Ciągle Pan klepie to samo o nieaktualnych książkach, quizach etc. Praktycznie zero obiektywnej refleksji z Pana strony. Kończę niniejszym, bo nasza rozmowa przypomina nic niewnoszące pierdzielenie gadających głów w programach typu Kawa na ławę. Jako wykładowca doceniam chęć zgłębiania tematu, ale doceniłbym jeszcze bardziej, gdyby to zgłębianie dało jakieś owoce, a tu tylko odgrzewane kotlety 😁 Nie będę już Panu uprzykrzał życia próbami udowodnienia, że ktoś inny też może mieć rację, bo Pan jest najwyraźniej impregnowany na opinie innych. Życzę jednak powodzenia w życiu osobistym i zawodowym, jak się to mówi. EOT
W.
A wie Pan,że testy z unitów czyli zwyczajne kolokwia robi się tu online bez kamer? Można zatem korzystać z pomocy naukowych, pomocy innych osób czy zasobów internetu. Wiele pytań na tych "pseudo-testach" się powtarza z quizów udostępnianych na platformie. Serio - kto tu studiował ten się w cyrku nie uśmieje.
23.07.2024
22.07.2024
W.
Dla jaj można się zapisać. Czemu nie. Kto komu broni. Poklikać wielokrotnie quizy, aż się osiągnie 80%. Google , docer.pl czy Quizlet w tym z pewnością pomogą. ;)) Można się z tego wszystkiego Proszę Pana śmiać, ale tak naprawdę to wcale nie jest śmieszne.
W.
Osoby, które chcą się w miarę rzetelnie nauczyć angielskiego, nie powinny brać tej uczelni pod uwagę. Ci, którzy przychodzą po papierek, będą zachwyceni możliwością odnajdywania odpowiedzi do zadań w internecie, na Quizlet czy innej stronie.
22.07.2024
22.07.2024
W.
Ale w czym chce Pan pomóc? Był Pan choć chwilę w tym oparach absurdu? Z tego co Pan pisze to nie. I proszę Pana robię cały czas w kierunku tego, co mi zależy. Wtedy,gdy się rekrtutowalem, nie napisał ani nie powiedzial nikt jak może wyglądać "filologia na skróty". Bo bym z pewnością się nie zdecydował. Bardzo łatwo się jest w obecnych czasach nabrać na te reklamy, obietnice , obiecanki cacanki a potem się okazuje,że tak to wspaniałe nie wygląda. Widział Pan może jak wygląda platforma moodle ? Widział Pan jakość niektórych z tych materiałów? Podawanie linków z nagraniami jakichś obcych osób odnośnie Present Perfect jest zbędne. Każdy może sam to znaleźć, bezpłatnie. ;) Widział Pan ocenę tej uczelni na tym portalu? Niech Pan nie żartuje,że ktoś jojczy. Bo nie jestem jedyną osobą tutaj.
Linguist
> a Pan się ciągle wypowiada ,nie będąc w ogóle w temacie Ależ jestem w temacie. I tylko chcę pomóc, wyrażając swoje opinie. Ja z kolei mam wrażenie, że jest Pan osobą, która na siłę szuka argumentów usprawiedliwiających swoje wybory i decyzje, ciągle narzekającą i szukającą wymówek dla niepodejmowania działań, które by wyeliminowały potrzebę uzewnętrzniania swoich frustracji na forum. Można było zrezygnować z uczelni, jeśli Panu nie odpowiadała. Może czas przestać gadać, a zacząć coś robić w kierunku osiągnięcia tego, na czym Panu zależy? Wiem, że to trudne, ale chyba warto. Jojczenie nie pomoże 😁
22.07.2024
18.07.2024
W.
Mam wrażenie (może mylne),że uprawia Pan kryptoreklamę tej uczelni. Tylko po co? Moje komentarze są raczej przestroga,aby wybór tej placówki był już na ostatnim miejscu że wszystkich możliwych opcji a Pan się ciągle wypowiada ,nie będąc w ogóle w temacie.
W.
Kiedy? Ano kilka lat temu. Teraz uczelnie nawet prywatne borykają się z niedoborem kandydatów a z rekrutacja śródroczną jest też kiepsko. Polecam zrobić research. Skoro jest Pan starej daty to dziwi mnie ,że podoba się Panu model tej uczelni polegający na odbebnianiu quizów, testów i byle szybko - do następnego semestru. Bardzo słaby kontakt z wykładowcami i tygodnie wyczekiwania na wyniki egzaminów i zadań związanych z wysyłaniem nagran. I nie becze- proszę sobie darować te złośliwe uwagi . Za takie pieniądze to tu nie powinno być minimalnego minimum a dużo więcej i konsultacje częściej. Proszę sobie odpowiedzieć o czym to świadczy,że w imię niechęci do układania nowych testów i egzaminów kilku wykładowców robi problemy z kluczami odpowiedzi. Nie studiował Pan ani sekundy tu a broni Pan czegoś,o czym nie ma pojęcia.
18.07.2024
17.07.2024
Linguist
> Na innych uczelniach wtedy anglistyka się nie uruchamiała z racji niewystarczającej liczby kandydatów Wtedy to znaczy kiedy? Bo jeśli Pan nie pisze o czasach wcześniejszych niż rok 1992 (i jeszcze wcześniejszych, kiedy w ogóle nie było anglistyki zaocznej), to pisze Pan bzdury. A kandydatów na zaoczną anglistykę wtedy był już nadmiar.
Linguist
> Nawet się próbowałem przenieść w trakcie, ale liczba różnic programowych do nadrobienia mnie przeraziła,bo się konsultowałem z innymi uczelniami niepublicznymi w tej kwestii. Ja się dawno temu też przeniosłem z jednej państwowej uczelni (co do której miałem większe zarzuty niż Pan do WSL) na inną państwową (bo innych wtedy nie było) i miałem 10 (słownie dziesięć) różnic programowych do zaliczenia w ciągu dwóch semestrów. Dałem radę, bo musiałem i chciałem. Więc niech Pan nie beczy, że jest trudno, bo łatwiej nie będzie. Życie i tyle. > Wielu wykładowców robi problemy z podaniem kluczy do odpowiedzi, zrealizowane kursy są zamykane i nie ma możliwości wrócić do jakiegoś zagadnienia i przećwiczenia go po jakimś czasie Oj to straszne wszystko faktycznie. Ja jestem starej daty student (i wykładowca) i pewnych rzeczy najwyraźniej nie rozumiem. Życzę powodzenia, na pewno znajdzie Pan swoją ścieżkę edukacji, a później kariery.
17.07.2024
10.07.2024
W.
Możemy Szanowny Panie pisać tak w nieskończoność, ale nie jest to fajna uczelnia. Wielu wykładowców robi problemy z podaniem kluczy do odpowiedzi, zrealizowane kursy są zamykane i nie ma możliwości wrócić do jakiegoś zagadnienia i przećwiczenia go po jakimś czasie, z wykładów nie można zbyt wynieść, niewielki kontakt z żywym językiem i co najgorsze, bardzo nieaktualne podręczniki na 1. i 2. roku do praktycznej nauki języka angielskiego.
W.
Na innych uczelniach wtedy anglistyka się nie uruchamiała z racji niewystarczającej liczby kandydatów,bo inne opcje też brałem pod uwagę wtedy. Wszystko tu wygląda pięknie i ładnie,ale tylko na Facebooku czy YouTube. Niestety rzeczywistość jest inna. Nawet się próbowałem przenieść w trakcie, ale liczba różnic programowych do nadrobienia mnie przeraziła,bo się konsultowałem z innymi uczelniami niepublicznymi w tej kwestii. Każdy zasługuje na dobre wykształcenie, szczególnie jeśli za nie płaci się duże pieniądze.
10.07.2024
09.07.2024
Linguist
> Uczelnia państwowa jak np. Uniwersytet Śląski w Katowicach nie prowadzi zaocznej anglistyki 1. stopnia. Nie wiem jak teraz, może i nie prowadzi. Ale UŚ to nie jedyna uczelnia państwowa w kraju. Uniwersytet Wrocławski, UAM (najlepsza anglistyka w kraju), UJ etc. prowadzą studia zaoczne pierwszego stopnia. Skoro jest Pan dorosły, to nie ma co się obrażać na rzeczywistość i raczej należy cieszyć się z tego, co się ma/osiągnęło. Nieco brutalnie rzecz ujmując można powiedzieć, że każdy ma wykształcenie takie, jakie wybrał i na jakie zasługuje.
W.
Odnośnie pytania- nie ma w tym niczego kłopotliwego dla mnie. Uczelnia państwowa jak np. Uniwersytet Śląski w Katowicach nie prowadzi zaocznej anglistyki 1. stopnia. Jestem osobą dorosłą , nie świeżo po maturze i, wybierając tę uczelnię, chciałem swoje kwalifikacje podnieś. Siłą rzeczy nie brałem pod uwagę studiów dziennych. A temat CAE i CPE Pan zaczął kilka postów niżej.
09.07.2024
08.07.2024
W.
Ależ stoi Pan z boku,nie będąc ani absolwentem ,ani studentem tej uczelni. Ja akurat jestem absolwentem i z pewnością drugi raz bym nie wybrał tych studiów. Studia zaoczne są mocno okrojone w stosunku do dziennych a tutejszy e-learning jeszcze bardziej. Czesne - bardzo wysokie,nie wiadomo czemu. Długie okresy oczekiwania na sprawdzenie testów czy egzaminów. A native speakers? Są zatrudnieni, ale cóż z tego. Kontakt mocno okrojony. Gramatyka praktyczna dopasowana do osób najsłabszych, a i tak wiele osób oblewa testy z z Present Simple np. No i wręcz zerowe przygotowanie do FCE czy CAE.
Linguist
Ja znam te tematy z autopsji, więc "nie stoję z boku". A wypowiadam się dlatego właśnie, że znam temat - nie ustawiam się w opozycji do Pana osobiście, tylko komentuję i wyrażam swoje opinie. Pisze Pan, że "proszę uwierzyć,że ktoś z CAE lub CPE może lepiej znać angielski na osoba po licencjacie czy magisterce z anglistyki" - oczywiście, że tak jest. Ale co z tego? Jak to się ma do Pana wcześniejszych wypowiedzi, bo nie bardzo rozumiem. Mam wielu znajomych, którzy nie mają ani CAE, ani CPE, ani skończonej anglistyki, a mówią biegle (często bieglej niż absolwenci anglistyki na "renomowanych" uczelniach). Bo nie chodzi o "papier". Dlatego na uczelniach (niepaństwowych i państwowych) często są zatrudniani "nejtiwi" bez szczególnego wykształcenia, byle tylko poprowadzili konwersacje na kursach PNJ. A tak BTW, przecież nikt Panu nie bronił pójścia na dobrą uczelnię państwową - dlaczego Pan tego nie zrobił? Czy może to pytanie zbyt kłopotliwe? Staram się nie oceniać, ale pewne wnioski same się nasuwają. Jeśli ktoś jest inteligentny i ma coś w głowie, w końcu znajduje swoją drogę i potrafi wykorzystać to, co ma. Wiem, że narzekanie to nasz sport narodowy, ale bądźmy bardziej optymistyczni przynajmniej : ) I może szukajmy bardziej plusów i znajdujmy trochę pokory w sobie, samokrytyka też nie szkodzi za bardzo.
08.07.2024
18.06.2024
W.
Bardzo łatwo się jest wypowiadać na jakiś temat ,stojac z boku. Znam ze słyszenia przypadku,gdy odmówiono pracy w szkole,bo ktoś nie miał specjalności nauczycielskiej a inną np. biznesową. Tak więc to też tak nie jest,że bramy szkół stoją otwarte dla każdego absolwenta anglistyki. I proszę uwierzyć,że ktoś z CAE lub CPE może lepiej znać angielski na osoba po licencjacie czy magisterce z anglistyki. Akurat na tej uczelni PJN nie jest na najwyższym poziomie. Książki są mocno nieaktualne, praktycznie nie ma ćwiczeń z rozwiązywania CAE lub CPE Papers.
Linguist
> Wie Pan,bo to tak dzwinie wygląda,że wypowiada się Pan na temat uczelni, nie będąc jej absolwentem. Jak już pisałem, trafiłem na to forum przypadkowo, a jako że od wielu lat pracuję "w branży", to uznałem, że moje rady/opinie mogą się komuś przydać. Widzę, że Panu akurat nie, ale cóż, każdy ma prawo do wypowiedzi (przynajmniej moim zdaniem). > A przepisy to niech Pan pokazuje dyrektorom. Wyczuwam dość silną nutę arogancji, nie wiem czym sprowokowaną. Wyraziłem już swoje zdanie (oparte na opiniach znajomych dyrektorów właśnie, którzy też wspomnianych przeze mnie regulacji muszą się trzymać), no ale jest to moje zdanie oczywiście, Pan może mieć odmienne. Powtórzę się, ale uznaję, że każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania, n'est-ce-pas? > Proszę się wsłuchać w głosy absolwentów, którzy aplikuja o pracę w szkołach, na temat ich doświadczeń . Rozumiem, że Pan jest ich rzecznikiem? Na jakiej zasadzie "wsłuchuje się w glosy absolwentów"? Ma Pan konkretne dane obrazujące to, ilu absolwentów danych uczelni po danych specjalizacjach dostaje pracę w szkole? Jeśli tak, to proszę się podzielić tą wiedzą, bo taka analiza może być bardzo interesująca. IMHO temat nawet temat na doktorat.
18.06.2024
17.06.2024
W.
Wie Pan,bo to tak dzwinie wygląda,że wypowiada się Pan na temat uczelni, nie będąc jej absolwentem. No chyba,że pisze Pan z pozycji studenta lub absolwenta to inna sprawa. A przepisy to niech Pan pokazuje dyrektorom. Proszę się wsłuchać w głosy absolwentów, którzy aplikuja o pracę w szkołach, na temat ich doświadczeń .
Linguist
> Na profilach innych uczelni na tym portalu mających filologię angielską też jest Pan tak aktywny? Nie. Trafiłem przypadkiem na to forum i wyrażam swoją opinię, która może być pomocna dla innych. Nie wiem, co Pan sugeruje tym pytaniem, i w sumie nie chcę wiedzieć. > Proszę zapytać wielu dyrektorów szkół podstawowych czy średnich , czemu kręcą nosem, gdy ktoś nie ma wpisanej na dyplomie specjalności nauczycielskiej a jakąś inną, niby podobną. Znam dobrze środowisko nauczycielskie. Obecnie dyrektor jest szczęśliwy, jeśli trafi mu się kandydat do pracy po anglistyce, niezależnie od specjalności, bo alternatywą jest "kombinowanie" z nauczycielami innych przedmiotów, którzy dawno temu uzyskali jakiś "papier" typu CAE (lub CPE, to już jest hurra!), żeby zapełnili wakaty. Bo tak, liczy się data uzyskania dyplomu czy certyfikatu. Jeśli stało się to przed wejściem w życie nowych przepisów, to są one respektowane. Jeszcze raz odsyłam do przywołanych przeze mnie wcześniej regulacji.
16.06.2024
14.06.2024
w.
Widocznie specjalność nauczycielska ma tę wyższość na innymi quasi-nauczycielskimi, skoro nie każda uczelnia może ją uruchomiać. To pytanie o jej wyższość proszę skierować do legislatorów, nie do mnie. Na profilach innych uczelni na tym portalu mających filologię angielską też jest Pan tak aktywny? Dywagacje odnośnie specjalności są zasadne. Proszę zapytać wielu dyrektorów szkół podstawowych czy średnich , czemu kręcą nosem, gdy ktoś nie ma wpisanej na dyplomie specjalności nauczycielskiej a jakąś inną, niby podobną. To też nie mój wymysł. Gdyby było tak super to wszyscy po licencjacie szliby od razu na 2.stopień tutaj. Niestety, tak nie jest. Jest wręcz odwrotnie.
Linguist
> Nie rozumiem, jaki ma Pan cel, broniąc tej uczelni. Już pisałem, że ani nie bronię, ani nie krytykuję. Wyrażam swoją opinię ogólną, także na podstawie własnej wiedzy o tym, jak się dzieje na innych uczelniach. > Tu się wypowiadają studenci i absolwenci i cała masa wypowiedzi jest krytyczna. A co to znaczy "cała masa"? Zna Pan algorytm wyliczający ocenę? Z ciekawości poczytałem wpisy od najstarszych; jest też "cała masa" pozytywnych opinii. Tyle że te negatywne są podbijane przez częstość wypowiedzi tych samych osób. Zresztą rankingi to tylko rankingi, tak jak sondaże przedwyborcze. Widzę tutaj np., że ASP w Katowicach ma niższą ocenę niż WSL : ) A znam akurat tę uczelnię i poziom prezentowany przez jej absolwentów jest naprawdę wysoki. > Merytorycznie to prawda jest taka, że te obie specjalności są różne. A czy ja pisałem, że nie są? Proszę może wyjaśnić, na czym polega "wyższość" jednej nad drugą, bo nie bardzo rozumiem. Ogólnie zauważyłem, że odnosi się Pan tylko do tego, na co ma Pan gotową odpowiedź pasującą do postawionej przez Pana tezy (np. w kwestii uprawnień do nauczania języka w szkołach, co dla wielu piszących tutaj jest najwyraźniej ważniejsze, niż dywagacje na temat wyższości jednej szkoły nad drugą).
14.06.2024
14.06.2024
W.
Zacytowany przeze mnie fragment: "Obecnie uczelnia, która w ewaluacji uzyskała kategorię C albo nie posiada kategorii naukowej, może uzyskać pozwolenie na utworzenie studiów na kierunku przyporządkowanym do tej dyscypliny oraz na określonym poziomie i profilu praktycznym, z WYŁĄCZENIEM pozwolenia na utworzenie studiów przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela. Aby uzyskać to ostatnie, uczelnia musi zawrzeć porozumienie z inną szkołą wyższą. Nie ma możliwości kształcenia nauczycieli na uczelniach zawodowych (akademiach nauk stosowanych), nieposiadających uprawnień do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie, do której jest przyporządkowany kierunek tych studiów." dotyczy stanu na tę chwilę. Mają dopiero wejść przepisy ułatwiające mniejszym uczelniom otwieranie specjalności nauczycielskiej. Nie rozumiem, jaki ma Pan cel, broniąc tej uczelni. Tu się wypowiadają studenci i absolwenci i cała masa wypowiedzi jest krytyczna. Proszę powiedzieć ,o co Panu chodzi Merytorycznie to prawda jest taka, że te obie specjalności są różne. A co do Usia to aż sprawdzę na ich stronie,czy rzeczywiście prowadzą filologię angielska od podstaw.
Linguist
@ W. > Proszę porównać progi wejscia na kierunki 'nie od zera" tu i na USIU. Nie mam takiego porównania, nie wiem, jaka jest różnica. Napisałem o tym, że np. na UŚ (i nie tylko) jest "filologia od zera", co też zaniża ogólny poziom na uczelni (państwowej). > Generalnie wiele ludzi nie jest z tego zadowolonych. Może ktoś Panu udzieli szczerej odpowiedzi, dlaczego się tak stało. Nie mam takiej potrzeby, to Pan (Pani?) takiej odpowiedzi szuka. > Artykuł jest napisany w czasie przyszłym. Nie bardzo rozumiem. Znaczy autor się przemieszcza w czasie? (taki żart). > Czy te planowane zmiany , o których jest mowa w artykule zostały wprowadzone? Nic na ten temat nie wiem. No ale Pan (Pani?) zacytował jego fragment dla podparcia swojej tezy w sposób zupełnie niepasujący do kontekstu innych Pana (Pani?) wypowiedzi, w których jakoś nie widzę wiele merytorycznej wartości. "Nic na ten temat nie wiem", ale się wypowiem? Każdy może mieć swoje zdanie, ale ważne jest, aby było poparte argumentami mającymi konkretne podstawy. W przeciwnym wypadku wpadamy w spiralę wypowiedzi, które mogą wprowadzić w błąd ludzi szukających odpowiedzi na konkretne pytania. Z mojej strony podałem konkret w postaci regulacji dotyczących uprawnień wymaganych w zakresie nauczania języka obcego (wszyscy studiujący kierunki "filologiczne" i chcący wykonywać zawód nauczyciela, niezależnie od uczelni, powinni się z nimi zapoznać, żeby nie było rozczarowania potem - na uczelniach państwowych też likwiduje się różne specjalizacje), co dla wielu piszących tutaj może rozwiać ich wątpliwości. Jak dla mnie EOT, ale oczywiście (merytoryczna) dyskusja zawsze jest mile widziana.
13.06.2024
13.06.2024
X.
Nie wiem jak jest na innych uczelniach. Wiem jak jest tu. To już jest problem wykładowców,że im się nie chce nowych pytań układać co roku.. Może to przejaw wypalenia zawodowego? Kto wie...
W.
Na tej uczelni nie ma studiów od zera, filologii od podstaw. Proszę porównać progi wejscia na kierunki 'nie od zera" tu i na USIU. A co do zamiany specjalności nauczycielskiej na lingwistyke stosowana to proszę zadzwonić na uczelnię. Generalnie wiele ludzi nie jest z tego zadowolonych. Może ktoś Panu udzieli szczerej odpowiedzi, dlaczego się tak stało. Artykuł jest napisany w czasie przyszłym. Czy te planowane zmiany , o których jest mowa w artykule zostały wprowadzone? Nic na ten temat nie wiem.
13.06.2024
13.06.2024
Linguist
@ X > "a poza tym... jest to robione pewnie też dlatego,że te same pytania są powtarzane co roku ;) Bardzo poważne podejście." A myślisz, że na innych uczelniach pytania są ciągle zmieniane? Przy tym "przemiale" studentów? A może byś chciał(a), żeby każdy student za każdym razem na każdym kierunku i na każdym egzaminie dostawał inne pytania? Szczerze wątpię, bo ukończenie studiów by graniczyło wtedy z cudem. To jest niewykonalne. Zdawalność na egzaminach we wszystkich uczelniach by spadła pewnie bardzo drastycznie. Chociaż... Może to by było na plus - nie każdy musi studiować, prawda? Elitarność studiowania by powróciła : )))
X
No straszne. Bo student zgodnie z regulaminem ma prawo do wglądu do swojego egzaminu , a poza tym... jest to robione pewnie też dlatego,że te same pytania są powtarzane co roku ;) Bardzo poważne podejście.
13.06.2024
13.06.2024
Linguist
@ W. > Obecnie uczelnia, która w ewaluacji uzyskała kategorię C albo nie posiada kategorii naukowej... No i jak się ma ten cytat przeklejony z portalu prawo.pl (sprzed roku zresztą) do oferty studiów na WSL i uzyskiwanych po nich uprawnień? Nie mówiąc już o tym, że cały ten artykuł (z którego bez kontekstu wyrwałeś(-łaś) fragment) mówi o ZWIĘKSZENIU możliwości uczelni w zakresie otwierania specjalności nauczycielskich, see below: "Po zmianach z przepisu zniknie wyjątek dotyczący studiów nauczycielskich. - Umożliwi to uzyskanie pozwolenia na utworzenie studiów przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela bez potrzeby zawierania porozumienia przez uczelnię (akademicką i zawodową) posiadającą kat. C albo nieposiadającą kategorii w dyscyplinie do której jest przyporządkowany kierunek tych studiów - wskazuje dr hab. Grzegorz Krawiec, prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie." Czyli Twój argument działa w kontrze do Twoich własnych wypowiedzi : ) Mam nadzieję, że Twoim zamiarem nie było manipulowanie faktami. Od kilku lat np. na Politechnice Śląskiej są studia filologiczne... > Proszę zobaczyć , od ilu punktów procentowych przyjmowani są ludzie na FA na UŚ. Już pisałem wcześniej - na UŚ istnieje też coś takiego jak "filologia od zera". Myślisz, że tam "próg wejścia" jest wysoki? Jeśli chodzi o uprawnienia, to już wklejałem link do odpowiedniej ustawy, która dość jasno je reguluje. No dobra, jak się nie chce jej czytać, to proszę, odpowiedni fragment poniżej (ważną kwestią jest też to, kiedy dane studia zostały ukończone): ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI1) z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli 1. Kwalifikacje do nauczania języka obcego w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych, z wyjątkiem szkół specjalnych i oddziałów specjalnych w szkołach ogólnodostępnych oraz szkół w okręgowych ośrodkach wychowawczych, zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, a także w kolegiach pracowników służb społecznych posiada osoba, która ukończyła: 1) studia pierwszego i drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia w zakresie danego języka obcego, nauczania danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego i posiada przygotowanie pedagogiczne lub 2) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie na kierunku studiów, których program nie określał efektów uczenia się w kategoriach wiedzy i umiejętności obejmujących treści nauczania określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka obcego nowożytnego, i legitymuje się: a) świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i posiada przygotowanie pedagogiczne lub b) świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, lub 3) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 3 sierpnia 2019 r. na kierunku filologia w specjalności lub zakresie danego języka obcego, na kierunku lingwistyka stosowana w zakresie danego języka obcego lub na kierunku nauczanie języków obcych w zakresie danego języka obcego i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub 4) studia pierwszego stopnia prowadzone na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem wejścia w życie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela2) na kierunku: a) filologia w specjalności danego języka obcego i posiada przygotowanie pedagogiczne lub b) innym niż określony w lit. a w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub 5) studia pierwszego stopnia na kierunku innym (specjalności innej) niż określone w pkt 4 prowadzone na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem wejścia w życie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela2) i legitymuje się: a) świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i posiada przygotowanie pedagogiczne lub b) świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, lub 6) nauczycielskie kolegium języków obcych w specjalności danego języka obcego, lub 7) studia w kraju, w którym językiem urzędowym jest dany język obcy, i posiada przygotowanie pedagogiczne. 2. Kwalifikacje do nauczania języka obcego w klasach IV-VIII szkół podstawowych, z wyjątkiem szkół podstawowych specjalnych i oddziałów specjalnych w szkołach podstawowych ogólnodostępnych oraz szkół podstawowych w okręgowych ośrodkach wychowawczych, zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, posiada również osoba, która: 1) ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku studiów, których program nie określał efektów uczenia się w kategoriach wiedzy i umiejętności obejmujących treści nauczania określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka obcego nowożytnego, i legitymuje się: a) świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i posiada przygotowanie pedagogiczne lub b) świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, lub 2) ukończyła studia pierwszego stopnia prowadzone zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 3 sierpnia 2019 r. na kierunku: a) filologia w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego lub na kierunku nauczanie języków obcych w zakresie danego języka obcego i posiada przygotowanie pedagogiczne lub b) innym niż określony w lit. a w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub 3) ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w dowolnej specjalności i legitymuje się: a) świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i posiada przygotowanie pedagogiczne lub b) świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia I lub II, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, lub 4) legitymuje się świadectwem dojrzałości i świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia I lub II, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia.
Linguist
@ X. > Niektórzy nawet nie chcą udostępniać klucza odpowiedzi do egzaminów, dają tylko procenty i ocene No to naprawdę straszne 🤣
13.06.2024
13.06.2024
X.
To prawda,że kontakt z wykładowcami jest fatalny. Niektórzy nawet nie chcą udostępniać klucza odpowiedzi do egzaminów, dają tylko procenty i ocene .
K.
Studiowałam filologia germańską l stopnia - tłumaczenia i muszę przyznać, że jestem rozczarowana. 1. Nauczanie niepotrzebnych przedmiotów: np. Popkultura itp. 2. Zbyt mało tłumaczeń tzn ćwiczeń z wykładowcą, zbyt mało wskazówek co się np. robi źle- właściwie to prawie żadnych 3. Przy korekcie testów, zadań - żadnego Feedbacku co się robi źle 4. Miałam wrażenie, że byle ilość materiału była zrobiona 5. Z literatury- to nawet sie nie wypowiadam- bezsensowne zadania, dla których sie tylko czas traci. Fazit: nie polecam, chyba że komuś zależy na papierku
13.06.2024
13.06.2024
W.
Obecnie uczelnia, która w ewaluacji uzyskała kategorię C albo nie posiada kategorii naukowej, może uzyskać pozwolenie na utworzenie studiów na kierunku przyporządkowanym do tej dyscypliny oraz na określonym poziomie i profilu praktycznym, z WYŁĄCZENIEM pozwolenia na utworzenie studiów przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela. Aby uzyskać to ostatnie, uczelnia musi zawrzeć porozumienie z inną szkołą wyższą.  Nie ma możliwości kształcenia nauczycieli na uczelniach zawodowych (akademiach nauk stosowanych), nieposiadających uprawnień do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie, do której jest przyporządkowany kierunek tych studiów.
W.
Nauka online asynchroniczna w ogóle nie ma nic wspólnego z kontaktem z żywym językiem. Na zjazdach weekendowych jest jakiś kontakt językiem choćby minimalny a tu? No comments. Kryteria przyjmowania na tę uczelnię są bardzo zabawne. Proszę zobaczyć , od ilu punktów procentowych przyjmowani są ludzie na FA na UŚ. Ba! Tu można podejść do jakiegoś niby testu ,jeśli ktoś ma mniej punktów procentowych niż wymaga tego WSL. Gros osób ma problemy z zaliczeniem testów z Present Simple, Present Perfect...o innych tematach z 1. roku nie wspomnę. To minimalne minimum z ogólniaka, z którym dużo osób sobie nie radzi. Specjalność nauczycielska nie bez przyczyny została zmieniona na lingwistykę stosowaną z modułem pedagogicznym na tej uczelni. I nie dlatego,że ktoś pomyślał,że to będzie bardziej atrakcyjne. Nastąpiły zmiany w prawie i dlatego też siłą rzeczy nie można prowadzić na tej uczelni specjalności nauczycielskiej, co może powodowac potem kłopoty dla absolwenta ze znalezieniem pracy w oświacie/szkole w charakterze nauczyciela. I proszę uwierzyć... Bardzo niewiele osób po licencjacie na WSL decyduje się na studia magisterskie na tej uczelni. Nie widziałem tu żadnych zniżek w czesnym po ukończeniu studiów , co oferowane jest na wielu innych uczelniach dla swoich absolwentów w przypadku kontynuacji studiów magisterskich czy podyplomowych.
12.06.2024
12.06.2024
Linguist
@ Wayne: > Osoby, które chcą być nauczycielami i kończą taka specjalizację właśnie powinny dobrze znać angielski praktyczny A czy ja gdzieś napisałem, że nie powinny? Niestety ani kiedyś, ani teraz ukończenie filologii nie dawało / nie daje gwarancji, że absolwent zna dobrze język. Chodziło mi o to, że teraz coraz więcej ludzi idzie na studia filologiczne po to tylko, żeby się nauczyć języka. Znam przypadki, w których idą na państwową uczelnię i po roku/dwóch rezygnują, traktując studia jako przyspieszony (i bezpłatny) kurs językowy. Tak chyba nie powinno być? A czy na prywatnych uczelniach jest łatwiej niż na państwowych? Oczywiście, że jest. To jest jedna z podstaw ich funkcjonowania. Tyle że nie można tego w czambuł krytykować. Jest wybór. Uważasz, że lepiej jest na państwowej czy innej prywatnej (to nie do Ciebie konkretnie, tylko ogólnie)? Ok, no to tam idź i wtedy ocenisz/porównasz. Wszędzie są wykładowcy lepsi i gorsi. > Kryteria przyjmowania na tę uczelnię nie są ok. Przyjmowani są też ludzie o bardzo kiepskiej znajomości angielskiego po szkole średniej ,co zaniża poziom potem. Może gdyby tu były przyjmowane osoby tylko z biegła znajomością angielskiego na start, troszkę inaczej by wyglądało tu studiowanie Sorry, ale tak teraz wygląda przyjmowanie na studia. Nie ma egzaminów. Na kierunkach filologicznych w uczelniach państwowych od kilku lat są prowadzone studia w trybie "od zera". Czyli kandydaci są przyjmowani np. na FA czy FG bez żadnej znajomości języka. Mnie się to nie bardzo podoba, ale tak jest. Z drugiej strony dlaczego zabraniać studiowania wymarzonego kierunku? Pewnie niejeden taki "słabeusz", jeśli jest ambitny, przeskoczy w trakcie studiów tych "dobrych". To nie jest problem zero-jedynkowy. A umiejętności zawsze weryfikuje życie, nie dyplom. Moją córkę uczyła w liceum absolwentka anglistyki na UAM (uznawanej za najlepszy wydział FA w Polsce) z doktoratem, która była słabsza językowo od większości uczniów w jej klasie (z rozszerzonym angielskim :). @ W: > Dlaczego tak nagle na studiach na tej uczelni zaniknęła specjalność nauczycielska na rzecz lingwistyki stosowanej z modułem pedagogicznym? Nie wiem, mogę się tylko domyślać, że dlatego, iż lingwistyka stosowana jest atrakcyjniejszą specjalnością (bo po prostu tak jest, także na uczelniach państwowych). A absolwent lingwistyki stosowanej może jak najbardziej uczyć języka w każdej szkole (jak już pisałem, wystarczy poczytać ZE ZROZUMIENIEM regulacje, do których link podałem w poprzednim poście). Ogólnie - nie piszę tutaj, żeby jednoznacznie chwalić/krytykować WSL. Stwierdziłem, że po prostu podzielę się swoją opinią, która może być dla kogoś przydatna. No i @ wszyscy piszący tutaj: Jeśli ktoś studiuje (lub chce studiować) na kierunku filologicznym, to powinien raczej stosować się do zasad gramatycznych, przestrzegać reguł interpunkcji, starać się pisać stylistycznie poprawnie itp. Wiem, że w czasach totalnej digitalizacji może to być problemem, but anyway... (niektórzy profesorowie starej daty ciągle uczą, więc uważajcie : )
W
I też gorąca prośba o włączenie myślenia i odpowiedź na poniższe pytanie. Dlaczego tak nagle na studiach na tej uczelni zaniknęła specjalność nauczycielska na rzecz lingwistyki stosowanej z modułem pedagogicznym? ;) To nie to samo i nie chodzi o postrzeganie przez widzimisię pracodawcy.
11.06.2024
11.06.2024
Wayne
Osoba ,która napisała poniższy komentarz, po polsku chyba nie zna obecnych realiów. Osoby, które chcą być nauczycielami i kończą taka specjalizację właśnie powinny dobrze znać angielski praktyczny ,aby nie być wyśmianym przez uczniów i rodziców (co się zdarza), którzy mają ogromne wymagania obecnie wobec nauczycieli i korepetytorów. Na tym polega problem obecnej edukacji w szkolach vs 30 lat temu, gdzie nie przywiązywano do tego zbytniej wagi przez rodziców. Rodziców dzieci i samych uczniów obecnie nie interesuje,czy świeżo upieczony nauczyciel zna historię języka angielskiego, kulturę , literaturę,lecz czy nie wali podstawowych błędów językowych w mowie i piśmie podczas przekazywania wiedzy w szkole i czy błędy językowe nie są potem przez młodych ludzi powielane. Kryteria przyjmowania na tę uczelnię nie są ok. Przyjmowani są też ludzie o bardzo kiepskiej znajomości angielskiego po szkole średniej ,co zaniża poziom potem. Może gdyby tu były przyjmowane osoby tylko z biegła znajomością angielskiego na start, troszkę inaczej by wyglądało tu studiowanie . Podręczniki do PNJ na licencjacie są mega obsolete. Wiele materiałów w formie nagrań jest udostępnianych z roku na rok bez aktualizacji . Na pierwszym roku gramatyka praktyczna powinna być prowadzona w całości po angielsku a nie po polsku. To samo dotyczy gramatyki praktycznej na roku 2. Chodzi mi o nagrania udostępniane przez wykładowców tego przedmiotu. Tłumaczenie gramatyki praktycznej języka angielskiego po polsku na anglistyce nie powinno mieć miejsca. Filologia to nie tylko testy, quizy. To też wykłady, których tu na lekarstwo. Bardzo niewiele zajęć że speakingu na żywo w systemie realtime online. IMHO to uczelnia super dla osób chcących zdobyć papierek w miarę bezbolesny sposób
Linguist
Wiele komentarzy wpisywanych tutaj jest wręcz infantylnych. Idziecie na filologię, żeby się nauczyć języka??? Jeśli taki jest cel, to najlepiej wyjechać do kraju, w którym ten język obowiązuje, albo zapisać się na kurs lub lekcje u native'a w kraju. Studia filologiczne to ma być głównie (w zależności od specjalizacji) nauka o historii, kulturze, literaturze danego obszaru językowego itp., a zajęcia typu PNJ to tylko uzupełnienie. Jeśli ktoś studiował filologię obcą 30 lat temu, to wie, o czym piszę. Wtedy, żeby się dostać, trzeba było zdać egzamin "zdawalny" tylko dla osób już BIEGLE posługujących się językiem. Co do często poruszanego tematu uprawnień do "nauczania w szkołach państwowych", to też ręce opadają. Włączcie myślenie. Jeśli dana uczelnia ma prawo do nadawania stopnia licencjata czy magistra, to taki uzyskany stopień nie jest "wartościowany" w zależności od uczelni. Albo go masz, albo nie masz. Oczywiście potencjalny pracodawca może różnie patrzeć na różne dyplomy, ale to już jest jego widzimisię (np. może nie lubić KULu albo UJ albo WSL). Jeśli chodzi o uprawnienia do nauczania w szkołach (nieważne czy państwowych, czy prywatnych), to regulacje są wyraźnie określone w odpowiedniej ustawie, trzeba tylko poczytać ze zrozumieniem: https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2023.275.0002102,rozporzadzenie-ministra-edukacji-i-nauki-w-sprawie-szczegolowych-kwalifikacji-wymaganych-od-nauczycieli.html Każda uczelnia ma swoje plusy i minusy. IMHO jeśli chodzi o WSL, więcej jest tych pierwszych. Studiowałem kiedyś FA na uczelni państwowej i tam akurat poziom niektórych zajęć był niższy niż na WSL. To zawsze zależy od wykładowcy danego przedmiotu i jego podejścia, a nie od uczelni. Ktoś narzeka, że mało zajęć w formie stacjonarnej? Sorry, ale jak się decydujesz na takie studia, to wiesz przecież, jakie są zasady. Zawsze masz możliwość wyboru. Dla większości taka formuła jest atrakcyjna; jeśli potrafisz to wykorzystać, to wyciśniesz z tych studiów dużo jakości. A jeśli myślisz, że wszystko ci wklepią do głowy bez twojego zaangażowania i chęci, to lepiej daj sobie spokój. Studiowanie to inna bajka niż nauka w szkole podstawowej czy średniej, ale najwyraźniej coraz mniejsza jest populacja młodych ludzi, którzy to pojmują. No bo przecież każdy musi studiować, nie? Otóż moim zdaniem nie. Niektórzy po prostu się z różnych względów do studiowania nie kwalifikują (i wcale nie są z tego powodu gorsi). No ale cóż, każdemu trudno dogodzić.
11.06.2024
09.06.2024
Ja
Oczywiście,że nie są to studia 100% online. Trzeba jechać do Częstochowy a sama uczelnia jest w bardzo złej lokalizacji. Nie jest to centrum Częstochowy.
Dizzy
Uczelnia w miarę ok, jednak nie dajcie się zwieść reklamie, że studia są w 100 % online, bo nie są. Na egzaminy trzeba jeździć na uczelnię.
04.06.2024
28.05.2024
.
Oj tak. To wyjątkowo czepialski duet. Poziom tragiczny, zaangażowanie ze strony wykładowców niskie a wymagania co do studenta z kosmosu.
Nie polecam
Absolutnie nie wybierajcie tej uczelni!!! Porażka. Dziekan nie odpisuje na pisma tylko jakaś pseudo Pani z dziekanatu. Nie ma mowy aby porozmawiać z dziekanem. Zajęcia online? Nie ma tam zajęć online.. chore testy i prace do napisania. Pani MW i R z Kanady porażka... W dziwny sposób testują. I odpowiedź przy teście "muszę się zastanowić czy mogę przyznać punkt". Jak wykładowca może coś takiego napisać ?! Żenada! Szkoda pieniędzy i czasu. Nie daje uprawnień do pracy w państwowych placówkach.
25.05.2024
30.04.2024
S.
P.Marto, na te uczelnię przyjmowani są ludzie o bardzo różnej znajomości angielskiego. Wszyscy są potem wrzucani do jednego worka a poziom jest niestety kiepski. Wykładów jest jak na lekarstwo,nie można nic z nich wynieść. Są w większości testy, quizy itd. Nie polecam.
Marta
Do s - rozumiem, czy ta opinia pochodzi z własnego doświadczenia?
20.03.2024
20.03.2024
S.
Owa rozmowa kwalifikacyjna raczej est formalnością. Nie ma sensu przywiązywać do niej większej wagi.
Marta
Do S- może Pan/Pani rozwinąć co ma Pan/Pani na myśli? Byłabym wdzięczna za jakieś szczegóły.
19.03.2024
18.03.2024
S.
Do Marty - Mocno się Pani zdziwi, jak ta "rozmowa" rekrutacyjna może wyglądać. ;)
Michalina
Nie polecam tej uczelni, wiecznie panujacy chaos w dziekanacie i wykladowcy pryz tym zdezorienotwani. Panie w dziekanacie bardzo nie przyjemne. No cos jesli mieszkasz w kraju niemiecko lub anglojezycznym, bez trudu zdobedziesz tytul licencjacki. Podejscie niektorych wykladowcow jest jednak tragiczne. Oleajacy stosunek do zajec i studenta! Jesli ktos zaczyna z jezykiem nie polecam, nic sie nie nauczy!
18.03.2024
14.03.2024
Marta
Do S. Nie wiem czym tak Panią/Pana S rozbawiłam - wystarczy czytać zasady rekrutacji ze zrozumieniem. Do Sylwia - dokładnie tak. Wiadomo jak ta rozmowa wygląda? To znaczy pod kątem pracy magisterskiej, trzeba mieć jakieś konkrety?
Sylwia
Do S. Rozmowy rekrutacyjne na studia drugiego stopnia przeprowadzane są, jeśli kandydat ubiega się o przyjęcie na filologię germańską, a a ukończył studia pierwszego stopnia na innym kierunku.
13.03.2024
11.03.2024
S.
Rozmowa kwalifikacyjna na studia 2.stopnia... Ale mnie pani Marta rozbawiła...
Marta
Witam, czy ktoś wie jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na studia II stopnia? Czy trzeba mieć konkretny temat na jaki będzie się chciało pisać swoją pracę magisterską? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
03.03.2024
29.02.2024
Sylwia
Studiuje na tej uczelni filologię germańską i naprawdę jestem zadowolona zarówno z jakości nauczania jak i podejścia wykładowców do studentów. Poziom nauczania jest wysoki, a wykładowcy przyjaźnie nastawieni do studenta, zajęcia prowadzone są w ciekawy i interesujący sposób. Dodatkową zaletą jest możliwość uczestniczenia w zajęciach online, co jest znacznym ułatwieniem dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą być na miejscu w Częstochowie.
K.
Można uczyć w szkole państwowej, pod warunkiem że ma się oprócz filologii przygotowanie pedagogiczne, np. studia podyplomowe czy ukończone wcześniej nauczycielskie kolegium języków obcych.
02.01.2024
28.12.2023
S
Pewnie dlatego,że nie ma specjalności nauczycielskiej.
A
Dlaczego nie można uczyć w szkole panstwowej?
25.12.2023
04.12.2023
...
Ktoś z ministerstwa ewidentnie powinien się zająć cyrkiem na tej uczelni. Zapewne audyt doszedłby do ciekawych wniosków....
przestroga
Śmieszne studia, nie można uczyć po tej uczelni w państwowej szkole. Wykładowcy tylko ciagle testują, nie można nic wynieść z wykładów bo ich nie ma. Najgorsi wykładowcy MW i R. z Kanady … żenada. Przepuszczają na pierwszym semestrze a później robią problemy. Pan dziekan nie interesuje sie problemami studentów. Tylko w jego imieniu odpisuje jakaś Pani „pseudo” z dziekanatu. Szkoda czasu i pieniędzy na te studia!!!!
01.12.2023
29.10.2023
S.
W Polsce nie ma możliwości realizowania studiów licencjackich czy magisterskich w 100% online. Można było to robić do czasu , gdy obowiązywały szczególne przepisy w okresie Pandemii Covid-19. Teraz pandemii już nie ma, więc egzaminy z przedmiotów na koniec roku, egzaminy licencjackie czy obrony prac magisterskich muszę być na terenie uczelni.
1997F
Planowałam zapisać się na licencjat online z angielskiego, ale teraz się zastanawiam poważnie i szczerze to mam wątpliwości. Od koleżanki dowiedziałam sie i sprawdziłam to, że obecnie studia nie mogą już być w pełni online (bez dojazdów na uczelnie, a tylko tak mam możliwość je zrobić). I, że takie studia nie będą już ważne. Ktoś z Was tutaj wie może czy to prawda i tak robią?
25.10.2023
18.09.2023
Mateusz
Pani Melo, proszę do mnie napisać na mojego maila mateusz.cichosz@onet.eu Podzielę się wiedzą w temacie przygotowania pedagogicznego oraz czy takie studia nadają uprawnienia do pracy w szkołach państwowych.
Jola
Proszę o opinię dotyczącą studiowania filologii germańskiej on-line o dowolnej specjalności w WSL Częstochowa.Dziękuję
16.09.2023
11.09.2023
...
Pani Melo, musiałaby Pani gdzieś w przepisach poczytać. Niemniej, jestem po licencjacie niedawno obrobionym. Koleżanka z grupy jako jedyna z naszej grupy licencjackiej się zapisała na mgr i bardzo żałuje. Nie jest zadowolona. Poziom miał być rzekomo CPE, ale się okazało,że z CPE to jest książka i to też nie najlepsza. Poziom podobno kiepski,bo wiele ćwiczeń się robi dla robienia i nie obowiązują na testach.
Mela
Czy po ukończeniu lingwistyki stosowanej z modułem pedagogicznym II stopnia oraz dodatkowym dyplomem nauczycielskim uzyskam możliwość nauczania języka w państwowych szkołach średnich?
11.09.2023
11.09.2023
Kasia
Hej, szukam osob ktore studiowaly Filologie Angielska online. Jakies wskazowki/rady? kasiakolpak@o2.pl Czemu po ukonczeniu tych studiow nie ma sie uprawnien do nauczania jezyka angielskiego w szkolach panstwowych? Odkupie notatki
P
Na tej uczelni nie ma już specjalności nauczycielskiej. Jest specjalność "lingwistyka stosowana z modułem pedagogicznym".
09.08.2023
05.08.2023
Bartosz
Nie warto studiować Filologii Angielskiej ze specjalizacją nauczycielską. Rynek nauczycieli języka angielskiego jest obecnie nasycony, zwłaszcza w kontekście niżu demograficznego w Polsce, który wpływa na liczbę uczniów. Ponadto, ogólny trend w technologii, zwłaszcza w dynamicznie rozwijającym się polu sztucznej inteligencji w tłumaczeniu, zmienia zapotrzebowanie na tradycyjne umiejętności językowe. Dobrze byłoby połączyć biegłą znajomość języka angielskiego z innym zawodem, co zdecydowanie może okazać się bardziej korzystne w dłuższej perspektywie.
Ala
Witam, czy warto studiować na tej uczelni Filologię Angielską ze specjalizacją nauczycielską?
04.08.2023
16.02.2023
Annnk
Witam. Bardzo proszę o kontakt osoby które studiowały anglistyka profil nauczycielski online . Chciałabym dowiedzieć paru rzeczy. E-mail sara.szwajda@studenci.collegiumwitelona.pl
Ana
Matura z ang. poziom podst (powyżej 80%), matura rozszerzona (powyżej 35%), certyfikat B2. Kandydaci nieposiadający żadnego z powyższych dokumentów przyjmowani są na podstawie wyników testu kompetencji językowej, który obejmuje swoim zakresem materiał szkoły średniej.
13.02.2023
12.02.2023
A....
Proszę mi powiedzieć,czy uczelnia przyjmując kogoś na filologię angielska studia online niestacjonarne , jest jakiś wstępny egzamin?
Iwona
Witam, Jeżeli jest ktoś kto skończył filologię angielska online jako tłumacz to proszę o kontakt Iwop777@gmail.com, Będę bardzo wdzięczna o kontakt, Pozdrawiam, Iwona
08.11.2022
07.11.2022
Aga
Też proszę o info o filologii angielskiej niestacjonarnej
O...
Jeśli ktoś studiował filologię angielską online proszę o kontakt.
03.11.2022
25.10.2022
M...
Jak odbywaja sie zajecia online? Czy sa one w systemie real time?
S
To prawda,co napisał pan Jacek poniżej. Uczelnia ta jest super rozwiązaniem dla osób mieszkających w krajach posługujących się angielskim czy niemieckim na co dzień i obcujących z tym językami. Dyplom jest wisienką na torcie w takim przypadku. Natomiast droga na skróty do uzyskania dyplomu w postaci e-learningu ,jaką proponuje uczelnia dla polskiego studenta oczekującego namiastki żywego języka , może się okazać dużym rozczarowaniem .
17.10.2022
17.10.2022
Jacek Ś.
Jestem na 3 roku fil. germ. online. ( 1 stopień ). Jeżeli ktoś chce osiągnąć poziom c1, c2 i operać się tylko na studiach ( jakichkolwiek ) to możne się rozczarować. To podobnie jak studiowanie na Politechnice informatyki, która nie ma nic wspólnego z rynkiem pracy i praktycznymi umiejętnościami. Studiowanie to osobiste dociekanie. Ja mieszkam w Niemczech. Niemieckiego używam codziennie. Nauka na uczelniach jest sztuczna. Znam ludzi z certyfikatami na C1 a w realnym życiu mają duże problemy z Umgangsprache. Także powiem tak, kto chce to się nauczy. Sama platforma jest dość prymitywna ale w sieci można znaleźć dobre stronie np. DW. z których można wyciągnąć mnóstwo wiadomości. Najważniejsze jest dojrzałe zrozumienie istoty studiowania.
S
Muszę się po części zgodzić z zajączkiem. Niestety, ale nie liczą się błędy gramatyczne czy słaby zasob słów a płynność mówienia. Plynnosc mówienia czyli to jak się mówi niestety bardzo wpływa na ocene a na dalszy plan schodzi to,co się mówi. Pan z Kanady bardzo czepialski. Dwa semestry z pisania esejów i dosłownie do każdego słowa była uwaga. Gramatyka...no cóż. Pierwsze dwa lata bardzo kiepska. Na trzeciej roku z panią Anną K. jest wysoki poziom . Co do aktywności to też prawda... Tu należy odbebnic tylko to, co jest zadane a coś co się daje ponad jest w ogóle niepunktowane. Liczy się moodle...procenty i na podstawie tego jest ocena. Słabe to trochę,bo na innych uczelniach jakakolwiek aktywność ponad jest punktowana.
15.10.2022
06.10.2022
Zajączek
Źle wspominam filologię angielską 1 stopnia. Wypaliły moje zamiłowanie do języka. Oceny są stawiane niesprawiedliwie i nieadekwatnie do posiadanej wiedzy. Nie opłaca się być aktywnym, bo i tak wezmą pod uwagę oceny. Osoby, które miały pewność siebie w mówieniu, a waliły straszne błędy gramatyczne, słownikowe i fonetyczne, otrzymywały lepsze oceny od osób mniej pewnych, za to poprawnie się wyrażających. Kanadyjczyk i Brytyjczyk nudzili, nie umieli zainteresować. Tak naprawdę to tylko mgr DMW i mgr DK z praktycznej nauki, oraz dr AW z gramatyki opisowej trzymali poziom. Reszta nie dorastała im do pięt. I tak, osoby z kiepską znajomością języka podostawały bardzo dobre oceny na dyplomie, bo umiały ściągać i w związku z tym ich średnia wychodziła korzystnie. Specjalizacja biznesowa strasznie nudna. Nie wybrałabym tej uczelni po raz drugi.
😄
Dobry wieczór Właśnie zaczynam 1 rok studiów proszę mi powiedzieć jak trzeba się zalogować ,aby uzyskać dostęp do platformy
01.10.2022
31.08.2022
Gosia
Witam, interesują mnie studia anglistyczne o profilu nauczycielskim. Mam 3 miesięczne niemowlę, czy jest tu ktoś kto pogodził studia z opieką nad dzieckiem i dał radę?
Łukasz
Pani Zosiu wiadomo jak to jest w szkole.Jeżeli poświęci Pani trochę czasu jak najbardziej da Pani radę.Materiału jest sporo natomiast w formie online jest on zazwyczaj rozłożony na 2 tygodnie.Sam studiuję i mam wielu znajomych na tej uczelnii którzy mają rodziny i dają radę.Wiadomo nie jest łatwo ale nikt nie mówił że będzie łatwo Jeżeli jednak poziom Pani Angielskiego jest dobry nie powinno być problemów z zaliczeniem
17.08.2022
18.07.2022
Zośka
Kochani napiszcie jaki poziom na studiach online Filologia angielska spec biznesowa. Chciałabym zacząć w tym roku, ale nie wiem czy dam radę. Jestem mamą i pracuje, jak myślicie można podołać czy to już będzie za dużo. Proszę o opinie i informacje. Pozdrawiam
Kaja
Mam pytania do osób studiujących FA online 1 stopień. Chciałbym zacząć jednak mam sporo wątpliwości. Jeśli jakaś dobra duszyczka, która już studiuje w tej formie to czyta, proszę o kontakt na email: mario@opoczta.pl. Pozdrawiam
13.07.2022
20.06.2022
Ida
Czy pnj jest trudny? Wybieram się na filologie angielska magisterska. Jaki jest poziom?
Student
Suneo:Poziom trudności na tej uczelni niestety zależy wiele od wykładowcy. Jest to bardzo widoczne na przykładzie gramatyki praktycznej na studiach 1.stopnia. Po dwóch latach bardzo kiepskiego poziomu gramatyki praktycznej , na trzecim roku Pani Kciuk wprowadziła odpowiednią jakość. Wyższa Szkoła Lingwistyczna to uczelnia a nie liceum ogólnokształcące. Szkoda,że nie wszyscy wykładowcy wprowadzają uczelniany poziom. Proszę się dowiedzieć,kto prowadzi np.kurs zintegrowany na studiach magisterskich a odpowiem czy warto podejmować te studia.
17.06.2022
10.06.2022
Suneo
Czy ktoś wybiera się na folilogię angielską II stopnia online? Mam również pytanie jak z poziomem trudności?
S
Do sss. Ogólnie uczelnia nie jest warta polecenia. Koncepcja studiów filologicznych w formie e-learningu jest kiepskim pomysłem, ponieważ filologia to również a może i nawet przede wszystkim kontakt z żywym językiem,czego tu nie ma w takim stopniu jak być powinno. Dużym plusem są zajęcia z panią Kciuk, która rzeczywiście gramatykę praktyczną na 3.roku traktuje poważnie. Zajęcia ze specjalności są też w porządku. Dużym minusem (jak pas startowy na lotnisku Okęcie) są przestarzałe podręczniki do nauki kursu zintegrowanego i niewielka liczba zajęć z konwersacji. Gramatyka na 1 i 2 roku licencjatu też fatalna jak dla mnie. Co do magisterki... Na magisterce książka do CPE nie jest najlepsza. Są nowsze i aktualniejsze podręczniki.. Jeżeli jednak Pani uczy języka angielskiego i potrzebuje papierka to myślę,że z całą pewnością nie będzie Pani miała problemów z ukończeniem studiów 2.stopnia.
07.06.2022
07.06.2022
Doris
S dziękuję za odpowiedz, jestem bardzo wdzięczna. Czy mogłabym zadać jeszcze pare pytań na priv, dosłownie dwa? Naprawdę bardzo ważne dla mnie. coolpic9@gmail.com
Sss
Dzień dobry. Proszę mi powiedzieć, czy jest ciężko na anglistyce magisterka online? Uczę w liceum i muszę uzupełnić kwalifikacje., obawiam się jednak czy sobie poradzę. Studia licencjackie skończyłam w 2008 i praktycznie siedzę w tym samym języku cały czas. Jak wyglada pnj? Z góry dziękuję za wiadomość zwrotną
30.05.2022
26.05.2022
S
Komunikacja w biznesie i kurs podręcznikowy to dwa oddzielne przedmioty prowadzone przez innych wykładowców. Nie podam liczby godzin,bo tego nie wiem, jak te przedmioty są rozdzielone godzinowo, a zajęcia polegają na rozwiązywaniu quizów i innych ćwiczeń na platformie e-learningowej.
Doris
Mam pytanie do osób które studiowały angielski w biznesie. Czy komunikacja w biznesie i kurs podręcznikowy to jeden przedmiot? Odbywały się na tych samych zajęciach? Ile było godzin w semestrze razem: 6 komunikacja i 6 podręcznik = 12, czy 3 komunikacja i 3 podręcznik = 6. Bardzo proszę o odpowiedz.
25.05.2022
23.05.2022
Student
Ogólnie uczelnia nie jest warta polecenia. Przyjmowane sa osoby o bardzo różnej znajomości języka angielskiego i przez to poziom jest dostosowany do tych najsłabszych z poziomem CAE 2 czy 3 rok ma niewiele wspólnego. Zajęć na uczelni jak nie było tak nie ma, a pandemia ustępuje i wiele uczelni wraca do nauki stacjonarnej. Thumb down.
Freya1996
Hej! Studiuję filologię germańską i myślę o studiach magisterskich na tym kierunku. Zainteresowały mnie studia on - line. Czy mógłby ktoś się, jak takie studia wyglądają?
18.05.2022
13.05.2022
student
Polecam studia na na WSL w Częstochowie z F.A.I.Bardzo ciekawe zajęcia z wykładowcami zwłaszcza z dr Seanem i Iainem. Cudowna jest również mgr Morawska-Walasek, Szymczuk oraz wyrozumiały Pan MGR Karmański. Nasza grupa jest bardzo życzliwi. Przedział wiekowy także całkiem spory, ale większość to "doświadczone osobistości". Szybka pomoc ze strony dziekana lub dziekanatu. Mogę tylko polecić.
Magda
Hej ;) Kończę licencjat i planuje zmienić uczelnie, studiuje filologie germańska i chciała bym studiować online. Jak to wszystko wyglada na magisterce? Czy poziom jest bardzo wysoki oraz jak z wykładowcami? Czy robią jakieś problemu ? :)
04.05.2022
27.03.2022
Kasia
Hej. Potrzebuję notatki z dydaktyki Germanistyka 2 stopień, chętnie odkupie. czyzkasia66@gmail.com
Kasia
Hej. Czy kończył ktoś 2 stopień germanistyki, specjalność nauczycielska ? Odkupię notatki.
27.03.2022
01.03.2022
Artur
Jest moze ktos kto zakonczyl studia na WSL z filologii germanskiej i chcialby udzielic rad nowicjuszowi. arczii.urban@gmail.com
Patrycja
Szukam osoby, która udzieliłaby mi odpowiedzi na kilka pytań dotyczących studiowania na uczelni na kierunku filologia angielska niestacjonarnie ONLINE. Podaję swojego meila do kontaktu: pgronowskaa52@gmail.com
17.02.2022
17.02.2022
Patrycja
Hej, czy polecacie filologię ang sp. nauczycielską niestacjonarnie online? Chce się przenieść z UWM i ciekawi mnie opinia o WSL...
mmm98
Odkupię notatki na temat językoznawstwa/wstęp do językoznawstwa mój email morenkaa90@gmail.com
25.01.2022
28.11.2021
Magda
Hej, jak wyglądają praktyki zawodowe na studiach filologicznych online? Interesują mnie studia pierwszego stopnia. Od którego semestru należy je odbywać?
Ania
Hej, czy kto sie orientuje w jaki sposob uczelnia infomruje studentow o stypednium? Deczyja poczta elektroniczna, czy ogolna lista na stronie?
24.11.2021
18.11.2021
Basia
do aga teraz zjazdy są tylko online przez covid
aga
Hej, pytanie dla osob mieszkajacych zagranica. Jaki jest z dojazdem na uczelnie?
03.11.2021
30.10.2021
Ja
Kupie notatki z pedagogiki z pierwszego roku kaska5786@interia.pl
Jacek M.
Najwspanialszy okres w moim "edukacyjnym" życiu! Niesamowita przygoda intelektualna! Wspaniali ludzie! Polecam te studia WSZYSTKIM, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie w zaciszu swojego pokoju i w kapciach ;) Tylko... Dlaczego nie ma filologii hiszpańskiej :'(
17.10.2021
30.09.2021
Były Student WSL
Polecam studia na na WSL w Częstochowie z F. germańskiej I i II stopnia z specj. Tłumaczenia. Bardzo ciekawe zajęcia z Prof. Kowalem oraz dr Krzywdą. Ludzie bardzo życzliwi i super. Zdecydowanie większość wykładowców pomocna i życzliwa dla studenta, wyrozumiali. Również duża pomoc ze strony dziekana lub dziekanatu. Mogę tylko polecić.
Student
Ale mnie Pani rozbawiła Pani Olu..
30.09.2021
29.09.2021
olka
Hej, chcę zacząć studia II stopnia filologia angielska online, będzie ciężko? nie miałam długo kontaktu z językiem stąd moje obawy. pozdrawiam
.
Absolwent specjalności nauczycielskiej powinien dobrze znać angielski. Po e-learningu na tej uczelni to niewykonalne.
27.09.2021
24.09.2021
Ana
Witam, rozważam taką możliwość.
rooszpunka
Dzień dobry. Czy ktoś z Was wybiera się na studia FA NIESTACJONARNE ONLINE s. NAUCZYCIELSKA?
20.09.2021
06.09.2021
Student
Ktoś się orientuję jak wygląda poziom na filologii angielskiej stacjonarnej? Czy ciężko się utrzymać?
Sandra
Świetna uczelnia i wspaniali wykładowcy. Studiuję tutaj germanistykę - podoba mi się bardziej niż UG na licencjacie!
21.08.2021
18.08.2021
Ja
Czy ktos miał ocenę mniejsza niż 4 na dyplomie i odbywał rozmowę wstępną na studia magisterskie na filologie angielską i mógłby się podzielic wrażeniami i jak to wygląda w praktyce?
Student
Nie rozumiem tych ataków w moim kierunku. Mam prawo być niezadowolonym i pisać na ten temat. Ludzie, którym wszystko odpowiada, są mało wymagający wobec otoczenia. Przecież studia zaoczne to usługa płatna. Tu nie ma czarów na tej uczelni, a jest potencjał do doskonalenia.
15.07.2021
15.07.2021
Student
O tym,że nie było zajęć i testu z klasyfikacji spółgłosek i samogłosek oraz ćwiczeń z zapisu fonetycznego przypadkowych / wybranych słów jedynie wspomnę.
Student
Dlaczego się czepiam? To po winny być zajęcia na żywo a nie improwizacja. Jak można tak prowadzić fonetykę? Tak to wygląda na innych uczelniach też? Bardzo ciekawe. Przecież wykładowca powinien zwrócić uwagę na ułożenie języka, mimikę twarzy itd. i dawać feedback na bieżąco. Porównywać z oryginałem można nagrywanie piosenek jak się startuje do talent show. Więcej czasu i wysiłku kosztuje nauczenie kogoś poprawnej wymowy niż wysłuchanie nagrania i danie komentarzy czyli odbębnienie .
15.07.2021
15.07.2021
Do Student
Czego ty się czepiasz tej fonetyki? Zwłaszcza tego, co - uważam - jest jej wielkim atutem? Nagrywanie się i odsłuchiwanie / Porównywanie się do oryginału, to jedne z najlepszych sposobów na ćwiczenie wymowy (poszczególnych dźwięków, intonacji itd.). A tu jeszcze dostajesz informację zwrotną co należy poprawić, gdzie robisz błędy itp. Mogę sobie tylko wyobrazić ile czasu wykładowca musi dodatkowo poświęcić, żeby tych wszystkich nagrań wysłuchać i napisać każdemu komentarz. Naprawdę nie wiem, czego ty oczekujesz. Poza tym, do nagrania zawsze możesz wrócić, wysłuchać kilka razy aż usłyszysz gdzie robisz błąd. Co ci w tym nie pasuje? No i na koniec, ten twój ostatni wpis, że dasz WSL jeszcze szansę. Proszę cię, NIE dawaj.
Student
Skłamałbym, gdybym napisał,że wszystko jest zle. Przedmioty specjalnościowe z komunikacji w biznesie i z kursu podręcznikowego Business English z panem Dziekanem są na wysokim poziomie. Warsztaty biznesowe również bardzo ciekawe. Natomiast nauka konwersacji , fonetyki pozostawia wiele do życzenia. Praktyczna nauka języka angielskiego z podręczników Headway i Fast Track wymaga usprawnień. Są to bardzo stare podręczniki do nauki języka angielskiego. Gramatyka praktyczna powinna być w całości po angielsku prowadzona od pierwszego semestru. Gramatyka opisowa jest bardzo okrojona. Nie jest wykorzystywany potencjał native speakerów do prowadzenia zajęć żlze speakingów w formule online real time. Dam szansę jeszcze uczelni. Może się pojawi poziom odpowiedni dla mnie.
15.07.2021
14.07.2021
Student
Nie miałem okazji poznać osobiście wykładowców,więc bardzo chętnie to zrobię. No i mam nadzieję, że wreszcie wszystkie zajęcia na uczelni i te na BBB będą prowadzone po w całości po angielsku. Szczególnie gramatyka praktyczna. W końcu to filologia angielska a nie filologia polska.
Student
Co ja robię na WSL i dlaczego się nie przeniosę? Czekam z utęsknieniem na zajęcia na terenie uczelni. Może raczą się w końcu odbyć. W końcu to studia wspomagane online a nie całkowicie online. Oczywiście w zeszłym roku,gdy było troszkę lepiej z pandemią nie raczono zrobić pierwszego semestru w wakacje z tymi dwoma zjazdami na uczelni. Czwarty mój semestr odbędzie się rzekomo po wakacjach. Też nie pomyślano,aby zrobić go w wakacje. Zobaczymy, jak to wygląda wspaniale na uczelni w weekendy. Przekonam się czy nie ma beznadziei ćwiczeń z handoutów. Może w końcu odbędą się zajęcia z mówienia takie z prawdziwego zdarzenia, bo przez platformę bardzo niechętnie i rzadko je robiono. Wprost nie mogę się doczekać tego cudu i wyprowadzenia mnie z błędu.
14.07.2021
14.07.2021
Student
Ja nie piszę o ludziach studiujących, a o tej zabawie przez naukę. Inaczej tego nazwać nie można. Stres, presja i beznadzieja ćwiczeń? A gdzie w życiu nie ma presji i stresu? To nie są moje pierwsze studia. Co tu się dzieje? Głaskanie, trzymanie za ręce? Na filologiach na państwowych uczelniach nie głaszcze się nikogo. Najsłabsze osoby odpadają. Tu nie ma beznadziejnych ćwiczeń? Są nudne i mozolne. Wykładowcy nie mają ochoty prowadzić zajęć online, więc bardzo często ich aktywność sprowadza się do sprawdzania ćwiczeń. A speakingi? Mam rozmawiać z lustrem? Porównanie do UJ i do UW nietrafione. To są uczelnie z rankingu Perspektyw. A WSL nie ma w rankingach. Materiał bardzo okrojony w wielu przypadkach. Minimalne minimum. Szkoda,bo koncepcja nauki ciekawa a wykonanie ze strony wielu pracowników słabe.
do student
Skoro tak zrzędzisz, to dlaczego tkwisz na WSL? Wszystko ci się nie podoba, to się przenieś na cudowne UJ czy UW. Zdziwisz się jednak zapewne, jak na tych "wspaniałych" uczelniach prowadzone są zajęcia. Dużo ludzi przenosi się gdzie indziej, bo nie mogą wytrzymać stresu, presji i beznadziei ćwiczeń. Info z pierwszej ręki. Poza tym absolwenci po WSL wspaniale sobie radzą na studiach magisterskich na uczelniach państwowych. Pracuję jako tłumaczka. Najpierw skończyłam germanistykę na WSL, po czym poszłam na UŁ, gdzie byłam w czołówce studentów. Osoby po studiach dziennych i państwowych nie mogły sklecić poprawnie prostego zdania w języku obcym. Więc uważaj ze swoimi opiniami, bo są po prostu krzywdzące dla wielu osób uczących się w naszym koledżu.
14.07.2021
13.07.2021
Trusia
Mam pytanie dotyczące testu kompetencji dla osób, które nie zdawały matury z języka niemieckiego, a nie chcą studiować germanistyki od podstaw. Czy ktoś wie jak on wygląda? Czy to jest test gramatyczny (abc, czy uzupełniania)? Czy obowiązuje materiał z zakresu szkoły średniej?
Student
Brak mi atrakcji? Faktycznie. Atrakcją są zajęcia z mówienia, które z wielką łaską się odbywają,bo się nie chce ich organizować na tej uczelni. Przecież to jedna z podstawowych umiejętności językowych. To jest po prostu jedna wielka ściema taka zabawa w googlowanie i robienie quizów do upadłego,aby mieć te 80 czy 100 %.
13.07.2021
13.07.2021
Student
Musisz pracować w mało wymagającym miejscu, skoro uważasz tę uczelnie za tak dobrą. Być może w szkole podstawowej w małej miejscowości? Wysokie czesne nie ma być premią za przymykanie oka i dawanie za każdym razem ocen 4 i wzwyż. Czesne jest porównywalne z Uniwersytetem Śląskim na studiach niestacjonarnych drugiego stopnia a wysiłek i kreatywność wykładowców niska. Ale najważniejsze,że się trzyma studenta za rękę od pierwszych zajęć tak,aby szczęśliwie ukończył ten licencjat i czuł się zadowolony.
Student
To jest akurat duży plus uczelni,która stawia na mutual trust i za to duży szacunek się należy,ale mam duży żal ,że niektórzy wykładowcy się bardzo mało staraja.
12.07.2021
12.07.2021
Student
Nie masz ochoty wspomnieć,że można swobodnie ściągać,bo testy cząstkowe i egzaminy nie są z udziałem włączonych kamer w komputerze czy innym urządzeniu? A może wspomnisz,że wielu wykładowców układa testy z dwoma podejściami i ze zmienioną kolejnością pytań,aby niezadowolony ze swojego wyniku student mógł dostać piąteczkę,bo najwyższy wynik jest wtedy brany pod uwagę?
Do Student
Nikt cię nie zmusza, żebyś tu studiował. Jest mnóstwo zadowolonych osób, ale każdego zadowolić się nie da. Co ty tu jeszcze robisz, skoro uważasz, że czesne za wysokie, zajęcia nudne, brak ci atrakcji, kadra ci się nie podoba, niczego się nie nauczyłeś, ręce ci opadają, ewidentnie drażni cię każda rzecz, a inne uczelnie są we wszystkim lepsze? Mam dla ciebie dobrą radę: Adios! Nie męcz się. Gdzie indziej na pewno będzie ci lepiej.
12.07.2021
12.07.2021
Student
Tylko tyle masz do napisania na temat "chyba najlepszej uczelni z filologiami w Polsce"? Nie wypowiesz się nic na temat speakingów z native speakerami i ich ilości jak lekarstwo lub na temat zajęć z fonetyki czyli nagrywania się na vocaroo i wysyłania nagrań do wykładowcy? To forum jest po to,aby pisać jak to wygląda naprawdę,bez lukrowania. Szkoda,że nie dodałaś, że pewni wykładowcy prócz niewielu materiałów, które sami nagrywają, wklejają też linki z YouTube autorstwa innych osób jako pomoc w nauce np.Present Perfect. Bardzo kreatywne. Filmiki promocyjne uczelni wyglądają cudownie. Szkoda,że te cuda się na tym kończą.
do student
Zmień uczelnię.
12.07.2021
12.07.2021
Student
Otóż jestem na drugim roku. Poziom wciąż nie powala. Książka do CAE, z której korzystamy, jest stara jak świat. Uczelni nie ma w rankingach Perspektyw,więc chyba nie jest taka najlepsza , jak o niej piszesz. Polecam lekturę rankingu Perspektyw 2021. Tam odnajdziesz najlepsze filologie w Polsce.Nie wiem, jaki masz cel tak reklamować WSL. Wszystko pięknie wygląda w teorii i na filmikach. A w rzeczywistości... ręce opadają. Czesne wysokie w porównaniu z konkurencją a zaangażowanie i koszmarnie nudne zajęcia na platformie z pewnością tego nie rekompensują.
Do student
Jesteś niezwykle zarozumialy. Jak ci nie pasuje, to zmień uczelnie. WSL jest chyba najlepszą prywatna szkoła z filologiami w Polsce. Po niej coś będziesz miał w głowie, pod warunkiem swojego wkładu. Nie zapomnij studenciku, że na drugim roku dochodzą przedmioty typu gramatyka opisowa, która jest dosyć trudna, oraz historia literatury, również wymagajaca. Jest też kurs z pisania akademickiego. Na nim na pewno wyjdą twoje braki z gramatyki, leksyki i interpunkcji.
11.07.2021
10.07.2021
Student
Na niuanse kładą nacisk podręczniki autorstwa Quirka i Swana. Ocena czy punkty z testu nie są wyznacznikiem czy się umie gramatykę czy nie. Można ułożyć taki test,że nawet wykładowca dostanie z niego nie 100 a 80% . I oznacza to,że nauczyciel akademicki ,mgr filologii nie zna gramatyki? Proszę mnie rozmieszac. Uczenie po kolei opisane poniżej to sposób nauki w podstawówce czy liceum. Nie wiem ,czy Pani Dorota kładzie nacisk na niuanse. Niuansow na pierwszym roku,na dwóch semestrach było niewiele. Nauka na studiach polega na uczeniu się nowych rzeczy a nie na powtarzaniu starych. Szkoda,że jest to słabo zauważalne. Pierwszy rok to miał być poziom FCE rzekomo, a powtórka z LO nie ma z tym nic wspólnego.
Do student
Gramatykę praktyczną owszem zaczyna się od czasów teraźniejszych, ale - jak napisała kicka - nacisk kladziony jest na szczegoliki. Jeśli jesteś taki dobry z gramatyki, to powinieneś z każdego testu dostać 100%. Potem dalej są czasy przeszłe i przyszłe, no i cała reszta, np. strona bierna, mowa zależna, rodzaje zdań itp. To nie jest chop siup. Nie było osoby na moim roku, która by dostała z każdego testu max punktów. Mgr Dorota kładzie nacisk na niuanse, co jest mega na plus. To samo z kursem zintegrowanym. Trochę pokory.
09.07.2021
09.07.2021
Student
Nie wiem , o jakich niuansach pisze kicka. Ćwiczenia z gramatyki praktycznej są od podstaw praktycznie i dotyczą wszystkich możliwości użycia czasu np.present Simple a potem present simple , futures itd. Wygląda to jak powtórka przed maturą a nie studia wyższe. Jedna studentka też podobnie pisała parę postów poniżej o germanistyce. Tak więc moja opinia nie jest odosobniona. To są lub powinny być studia wyższe a nie przypomnienie z ogólniaka. Speakingi to oddzielny rozdział porażki. Nagrywanie się i przesyłanie nagrań wykładowcom zamiast żywej interakcji online,bo nikomu się nie chce takich zajęć robić.
JW
Są pewne rzeczy, które na pewno można by zmienić, ulepszyć, przeorganizować jak wszędzie, ale w życiu się nie zgodzę, że wykładowcy są niekompetentni.Jestem studentem germanistyki i wszyscy nauczyciele z, którymi ja mam zajęcia, dla mnie klasa i pełny profesjonalizm, są zawsze pomocni i otwarci na studenta.
08.07.2021
07.07.2021
kicka
Do Student tak piszesz, jakbyśmy się uczyli present simple czy present perfect od podstaw. A przecież tutaj chodzi o niuanse w użyciu tych czy innych czasów i typowe błędy, które popełniają osoby uczące się języka angielskiego. A tych jest mnóstwo. Naprawdę jesteś taki świetny/świetna z użycia czasów w różnych kontekstach i nigdy nie popełniasz błędów? Na wielu filologiach, np. UJ, UJD, w ogóle nie ma takiego tego przedmiotu osobno, tylko jest jedno PNJA na wszystko razem. Rozważ przeniesienie się, jak ci nie pasuje.
Do quest
Nie rozumiem logiki w tym sformułowaniu: "żenujący poziom wypowiedzi niektórych osób mających współpracować na studiach z danym językiem". Z kim współpracować? Kto? Skoro krytykujesz "żenujący poziom wypowiedzi" (też nie wiem kogo: studentów, wykładowcow??), to może najpierw naucz się polskiego i logiki językowej, a potem pomyśl o studiowaniu filologii obcej.
30.06.2021
30.06.2021
quest
czy zajęcia w roku 2021 będą się odbywały stacjonarnie? czy mimo niedogodności, takich jak żenujący poziom wypowiedzi niektórych osób mających współpracować na studiach z danym językiem, warto wiązać plany na przyszłe lata z tą uczelnią?
Student
Czesne wysokie a poziom i zaangażowanie wykładowców mizerne. Filologia angielska 1 stopień to istna paranoja. Present Simple , present perfect ... To trochę słabo. Nie są to studia od podstaw, a takie rzeczy się dzieją. Niesprawiedliwe ocenienie przez native speakerow, którzy nic z siebie nie dają,bo nie ma zajęć ani nagrań z nimi. Nie polecam.
29.06.2021
29.06.2021
Marta
Niestety nie moge polecić uczelni. Czytałam, że poziom germanistyki nie jest wysoki, ale to co mnie przywitało zwaliło mnie z nóg: odmiana czasowników (w tym haben czy fahren), reflexivpronomen (ich-dich-dir itd) na studiach? I nie, nie zaczynalam kierunku "niemiecki od podstaw" 😅 to był niemiecki dla zaawansowanych (żeby się dostać trzeba było ponoć mieć poziom B2). Wykladowca (zdazylam mieć raz zajęcia na żywo) sprawia wrażeni, ze nie mówi płynnie po niemiecku.. Na etapie rekrutacji obiecywano wcześniejsze harmonogramy i daty zjazdow i zajęć online, w praktyce poinformowano nas kilka dni przed terminem całodniowych zajęć z zaznaczeniem, że obecność obowiązkowa. Czytalam wcześniej kilka negatywnych komentarzy ale postanowiłam sama się przekonać. Nie trzeba było długo czekać żeby uczelnia udowodniła, że niestety te negatywne komentarze są zgodne z prawdą
Dusia
Zaczynając studia drugiego stopnia na germanistyce, trzeba mieć tę świadomość, że jest się na poziomie B2/C1. Jeśli się już go posiada, germanistyka na WSL może być tylko wspaniałą przygodą. Przyjaźnie nastawieni i bardzo kompetentni wykładowcy, miła atmosfera, bardzo fajne i ciekawe tematy poruszane na wszystkich zajęciach - to jest to, co czeka przyszłych studentów WSL. Zaznaczam, trzeba być systematycznym, obowiązkowym i terminowym, a o resztę nie trzeba się już martwić. Dla mnie dwa lata studiów na tej uczelni postrzegam jedynie jako wartość dodaną i wzbogacenie swojej osobowości. Tę uczelnię polecam wszystkim pracującym, miłośnikom języka niemieckiego i wszystkim, którzy chcą się rozwijać.
22.06.2021
10.06.2021
kuhik
Majka - możesz poprosić Dziekana o zwolnienie z połowy zajęć, ale musisz przyjeżdżać 1,2 razy w semestrze.
Majka
Czy na FA online II st. zjazdy na miejscu są obowiązkowe? Co w przypadku osób mieszkających za z granicą? Czy rzeczywiście trzeba ogarniać 2-3 razy w semestrze przyjazd do Polski na 2 dni zjazdu, czy można się dogadać z prowadzącymi?
10.06.2021
06.06.2021
Magda
Jak wyglada egzamin ustny u Richarda Hansona? Dostajemy jakieś pytania przed egzaminem?
Germanistka
Jestem studentka 5 roku studiow magisterskich na Wsl na kierunku filologii germanskiej ONLINE. Bardzo polecam te studia. Swietni wykladowcy, ktorzy zawsze wychodza studentowi na przeciwko. Wyklady przygotowane z pomyslem. Student nie jest zalewany informacjami, ani materialami. Wszystko jest do ogarniecia. Wybierajac studia online student musi miec swiadomosc tego, ze to nie sa to studia dziennie, gdzie ma sie kontakt z jezykiem codziennie. Pracy na tych studiach (mowie o germanistyce) jest w sam raz. Ani duzo, ani za malo. Wykladowcy zawsze byli swietnie przygotowani. W sposob ciekawy przekazywali swoja wiedze, wrecz inspirujac do dalszej nauki tego jezyka. Bardzo polecam te studia osobom, ktore mieszkaja za granica lub czeste dojazdy na uczelnie nie sa dla nich mozliwe, poniewaz pracuja lub maja rodziny lub inne obowiazki. Jesli ktos zna jezyk na poziomie B2/C1 i systematycznie sie uczy, nie bedzie mial zadnych problemow z zaliczeniami. Te studia sa dla pasjonatow jezyka, nie osob, ktore chca sie nauczyc mowic po niemiecku. Tutaj trzeba juz znac ten jezyk, no chyba, ze sie zaczyna gemranistyke od podstaw – ale tutaj nie moge sie wypowiedziec. Mysle, ze nie warto doszukiwac sie minusow, bo wszysto ma swoje plusy i minusy. WSL 5 lat temu byla jedyna szkola w PL, ktora oferowala mi takie warunki studiowania, ktore umozliwaly mi pogodzenie moich obowiazkow ze studiowaniem. Nie zaluje wyboru.
04.06.2021
02.06.2021
student
przeczytalem komenatrze i niestety ZGADZAM SIE!!!!! jestem na 2 roku filologii angielskiej online, caly czas mysle od przeniesieniu ale w sumie zostal mi tylko rok. Te studia zabijaja pasje do jezyka, bezsensowne quizzy jak ktos napisal. Wszystko przerzucone na studentow. ZEROWY wklad kadry nauczycielskiej, nieuczciwe ocenianie, wymogi z kosmosu. Aspiracje by byc UJ ale ktos chyba zapomnial, ze studia online czesto wybieraja ludzie, ktorzy pracuja, maja dzieci itd. Duzo przedmiotow zapychczy. Drugi jezyk u mnie wloski, powinnismy byc na poziomie prostych wypowiedzi niestety trzeba po roku nauki komunikowac sie na poziomie zaawansowanym. SZOK! Jesli szukasz uczelni i masz jeszcze wybor, nie popelniaj mojego bledu i idz na inna uczelnie !!!!!!!! No chyba, ze chcesz tak jak ja wykorzystac caly urlop w pracy na robienie rzeczy, ktore i tak niczego nie ucza...
Kasia
Czy ma ktoś jakieś rady jak zdać egzamin ustny u Richarda?
02.06.2021
31.05.2021
Kasia
Witam. Nie polecam FA online. Materiału bardzo dużo, zjazdów jak na lekarstwo. Jedynie dwóch nauczycieli sprawdza oddawane prace na bieżąco korygując błędy. Zazwyczaj jest 4 lub 3 bez komentarza. Konwersacje oceniane nieuczciwe. Osoby czytające wypowiedzi z translatora oceniane są wyżej niż ludzie mieszkający w Anglii od lat. Informacje o zjazdach pojawiają się dwa dni przed, więc jeśli pracujesz w weekendy to masz problem. Ze wszystkich przedmiotów tylko 3 są udostępniane do odtworzenia.Prawie nikomu nie chce się nagrywać wykładów. Poziom wysoki, jeśli masz poniżej c1 odradzam. Studia tylko dla bardzo wytrwałych i najlepiej niepracujących zawodowo. Zaangażowanie studenta 90% kadry 10%.
hmmm
Niestety "ktoś" ma rację. Studia bez polotu. Googlowanie odpowiedzi do quizów i wypowiedzi, tragiczny poziom konwersacji, których w ogóle nie ma online. Rozpoczynanie studiów od present simple to trochę słabo...Studia online, ale w ogóle nie interaktywne, a bardzo statyczne, pasywne. Gramatyka... Stanie w miejscu i powtarzanie ciągle tego samego. Jeśli się kocha angielski to ta uczelnia zabiję tę miłość. Brak żywego języka, nonsensowne i nudne quizy. Nagrywanie się w vocaroo i przesyłanie nagrań do oceny z fonetyki i innych przedmiotów. Zerowe interakcje z wykładowcami w formule online. Nie polecam.
29.05.2021
25.05.2021
Studentka WSL
Kończę drugi semestr filologii angielskiej. Poziom naprawdę wysoki ale uważam, że był to najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać. Pan mgr Robert Bielecki jest rewelacyjny, tłumaczy wszystko dokładnie, bez nerwów i z niesamowitą uprzejmością ale jest bardzo wymagajacy i naprawdę trzeba się przygotować. Pani mgr Justyna Szymczyk tak samo, bardzo wymagająca ale również sprawiedliwa, miła i uczy świetnie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z tej uczelni i polecam z całego serca. A do "Ktoś" chciałam tylko powiedzieć, że jeżeli komuś nie chce się uczyć to znajdzie wiele powodów żeby narzekać.
Ktoś
Przyszłam na te studia z ogromnym zamiłowanie do języka, a teraz mam go serdecznie dość. Wymagania były/są ostre. Dużo stresu. Nie otworzyli specki, którą chciałam, i teraz się męczę. Kanadyjczyk robi problemy z zaliczeniami. Brytyjczyk ocenia niesprawiedliwie. Niektórzy wykładowcy bez polotu. Tych dobrych mogę policzyć na palcach jednej ręki. Treści nudne jak flaki z olejem. Teraz się zmieniła część wykładowców, więc nie wiem, jak jest na pierwszych latach. To moje prywatne spostrzeżenia.
29.04.2021
24.04.2021
Zosia
Do "Ktoś" co to znaczy wg ciebie obrzydzi? Powiedz coś więcej, albo napisz mi maila zofii07@wp.pl
Z
Do "Ktoś" zdeptali? A coś więcej?
23.04.2021
11.04.2021
Ktoś
Jeśli kochasz angielski, to ta szkoła ci go obrzydzi. Poszłam na nią z ogromną pasja, a tamtejsi wykładowcy ja niestety zdeptali. Idź na inną uczelnie, jeśli masz taką możliwość. Nie polecam z całego serca!
Zosia
Jak oceniacie filologię angielską on line? Warto? Czy po pandemii będzie można przyjeżdżać tylko na egzaminy?
08.02.2021
09.01.2021
X
Czy ktoś się orientuje jakie egzaminy są w sesji zimowej dla kierunku Filologia angielska- 4 rok, 2 stopnia, niestacjonarnie Online? ;)
laurka123
Hej, jak wygląda nauka na filologi angielskiej od podstaw?Czy naprawdę można w 1 rok z poziomu 0 osiągnąć poziom średniozaawansowany? Praktycznie nie znam języka, uczyłam się go 10 lat temu w szkole. Nie potrafię kompletnie nic powiedzieć.Swój poziom określiłabym na słabe A2. Czy sobie poradzę??Czy w 1 rok zrobię aż takie postępy , aby osiągnąć poziom b2 ( bo taki poziom jest zwykle wymagany na filologi na start).Proszę o pomoc studentów filologi angielskiej od podstaw.Mój mail: laauraa1234@wp.pl . Chętnie zobaczę też plan studiów/siatkę godzin. Z góry dziękuję. W moim przypadku lepsze byłyby kursy w szkołach językowych czy WSL ( kursy wychodzą drożej)?? mail: laauraa1234@wp.pl .
20.12.2020
09.12.2020
123
Jak wyglądają testy zaliczeniowe u Pani Doroty Morawskiej Walasek? Czy dzieli na grupy czy wszyscy pisza to samo?
Nowy95
Czy ktoś studiuje filologię ang. drugiego stopnia spec.nauczycielska ? Mógłby ktoś podać nazwę grupy na dB ?
04.12.2020
28.10.2020
P.
hejka kto idzie na filologię angielską on line od podstaw teraz???
Eng
A czy tematy na rozmowy oceniane z panem Hansonem będą podane wcześniej, żeby się można było trochę przygotować? ;)
27.10.2020
27.10.2020
Artur
Czy ktoś mógłby opisać jak wyglądają te studia online? Na filologii angielskiej I stopnia? Jak to wyglada ze strony praktycznej? Jak wygladaja zajęcia konwersatoryjne ? Jakie są zadania, jaki jest poziom? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
edek
A jakie opinie o Panu Sean Hartigan? :)
23.10.2020
21.10.2020
Artur
A na jakiej specjalizacji jest najwięcej angielskiego? Mam zamiar uderzyć w przyszłym roku i tak się waham z decyzją. Artur
Doris
Ja tez zaczynam filologie angielska od podstaw.
18.10.2020
17.10.2020
Elle
W środku semestru raczej nie oblewa, bardziej na egzaminie. Temat podaje on, ale jest to jeden z tych, które były na konwersacjach. Poza tym, jeśli jesteś dopiero w 1 semestrze, to pierwsza rozmowa jest dla niego orientacyjna, jak dany student posługuje się językiem w mówieniu. Jest to luźna rozmowa o Tobie. Na koniec wystawia ocenę. No panic😊
xxx
Elle a była sytuacja że ktoś nie zdał u tego Pana? Mówienie jest moim najsłabszym punktem i dlatego się obawiam tej rozmowy zwłaszcze że jest ona przez internet. Czyli na zaliczenie wybieramy samodzielnie temat? :)
15.10.2020
15.10.2020
Elle
Richard jest ok. Ma tylko dziwny sposób oceniania. Jeśli jesteś biegły w mówieniu, możesz liczyć na 4,0 - 4,5. Jeśli wybierzesz temat ambitny i powiesz coś ciekawego, możesz dostać 5,0. Jest on Brytyjczykiem i raczej po polsku się nie dogadasz. Mówi dosyć szybko po Brytyjsku.
xxx
Przede mną pierwsza rozmowa z panem Richardem Hansonem, wie ktoś czy jest bardzo wymagający? :(
15.10.2020
14.10.2020
Germanistyka online Licencjat
Ukończyłam WSL w 2019 w formule online o specj. nauczycielskiej. Zjazdy mieliśmy średnio co 2 miesiące w weekendy. Najlepiej zapytać w dziekanacie, jak to obecnie wygląda. Kadra wykładowców i grupa trafiła mi się wspaniała. Poziom nauczania, czytajcie: wymagania, oceniam na średni. Anglistyka online ma o wiele wyższy poziom. Mimo wszystko, dla osób , które już pracują lub mają kontakt z językiem bardzo tę uczelnię polecam.
Artur
Hej. Zastanawiam się nad tą uczelnią cały czas. Chce iść na licencjat, ale online, czy są jakies zjazdy w Czestochowie, na ktorych trzeba być? Jak to wygląda? Jaką specjlizacje wybraC?
14.10.2020
13.10.2020
Filologia angielska
Wie ktoś może czy jest grupa na fb dla studentów 2 stopnia, specjalność Język angielski w biznesie online? :)
xXx
Jakaś grupa na fb filologia angielska online I stopnia może? Ktoś, coś?
05.10.2020
03.10.2020
KaB
Powstała grupa na FB WSL filologia germańska online 2020/21 dla I stopnia
Kam
Hejka tez się wybieram na germanistyke z językiem w biznesie
02.10.2020
01.10.2020
Krzis
Ja idę
Ania
Hejka, jest tu ktos kto idzie na studia niestacjonarne online, niemiecki w biznesie?
30.09.2020
29.09.2020
Justyna
hej, ja również zapisałam się na filologie angielską ze specjalizacją tłumaczenia online
Karol
Czy są tutaj absolwenci germanistyki online I stopnia i posiadają notatki? Oczywiście odpłatnie ;-)
20.09.2020
18.09.2020
Ilona
Czy ktoś zaczyna filologię angielską od podstaw?
Jen
Hi, I'm going for MA - teacher's one, is there anybody I can talk to?
09.09.2020
09.09.2020
Marta
czy wybiera się ktoś na magisterkę z filologii germańskiej (online)?
Wiki
Witam, czy jest tu ktoś, kto studiuje online filologię angielską na specjalizacji nauczycielskiej i zechciałby mi poswiecic chwilę i odpowiedzieć na parę pytań?
09.09.2020
03.09.2020
Klaudia
Hej wszystkim, zapisałam się na filologie angielską ze specjalizacją tłumaczenia online. Chętnie dowiem się, czy są tutaj jeszcze jacyś inni na ten kierunek, bo z tego co czytałam poniżej, to nie jest nas zbyt dużo :')
Emka
Cześć Ola, ja zapisałam się na filologię angielską , specjalność nauczycielska, ale nie znam nikogo więcej. Jeśli możesz to podaj maila, żeby pogadać.
02.09.2020
25.08.2020
Ola
Hej wszystkim czy ktoś ma zamiar studiować filologię angielską spec. nauczyciel języka angielskiego online? Może ktoś powiedzieć coś na temat filologii angielskiego online?
Studentkaaa
Witam , ma ktos może notatki odpłatnie z 2 roku , 3 i 4 semestr germanistyki online . Z góry dziękuję
20.08.2020
13.08.2020
domka
cześć ! ja zapisałam się na angielski online - tłumaczenia (licencjat). są jacyś chętni? widzę same biznesy.. teraz mam stracha :) ktoś był na tym kierunku? jakieś informacje, co i jak ? :) Elle, jaka specj. ?
Kinga
Hej. Czy ktoś wybiera się na filolgię angielską od podstaw?
06.08.2020
29.07.2020
X
A to ciekawe, że większość chce iść na angielski w biznesie, bo bałem się, że raczej na tłumaczenia i że biznesy nie wystartują. Zapisany na online od października
Elle
Fil ang online jest bardzo wymagająca. Poziom b2/C1 na 1 roku. Dużo ćwiczeń, dużo materiałów. Nie polecam dr Agnieszki M. I jej przedmiotów (jezykoznawstwo/tłumaczenia). Plus: 2 nativow. Plus: wysokie wymagania. Nie ma zmiłuj się.
24.07.2020
11.07.2020
Adam
Czy ktoś zdawał test wstepny z angielskiego? Jakieś rady na co zwrócić uwagę?
Anka81
Cześć wszystkim, Szukam kogoś, kto studiował angielski w biznesie online na tej uczelnii mógłby podzielić się doświadczeniami/cennymi informacjami.
08.07.2020
03.07.2020
Kaari
Witam wszystkich. Od października mam zamiar rozpocząć studia angielski w biznesie online. Mogłabym prosić o informację na temat tego kierunku oraz na jakim poziomie osoby rozpoczynająca studia znają język angielski.
Anka81
Hej Ktos sie wybiera od pazdziernika na anglistyke o specjalnosci jezyk angielski w biznesie online?
28.06.2020
25.06.2020
Werka
Witam. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat takich studiów online w tej szkole ogólnie ? oraz o kierunku filologia angielska ?
lex
Czy ktoś jest w stanie mi coś powiedzieć o kierunku angielski w biznesie? (magisterka) Np. jakie zajęcia, kwestia praktyk, podejście do studenta/profesorzy
22.06.2020
04.06.2020
Lillepige
Nie macie obaw przed podawaniem tak wrażliwych danych osobowych w formularzu rekrutacji online na stronie, która jest niezabezpieczona, nie posiada certyfikatu? Łatwo przechwycić takie dane.
Kasia
Hej Paweł, ja jednak zdecydowałam się na podyplomówkę z tłumaczeń specjalistycznych, bo jeden dyplom już mam. Powodzenia:)
02.06.2020
01.06.2020
filologia niemiecka online
Hej, rok temu napisałam maturę rozszerzoną z języka niemieckiego na około 50%. Czy studia filologiczne online są trudne na tej uczelni? Czy trzeba posiadać dużą wiedzę z języka niemieckiego by tam studiować? Czy materiał od początku studiów jest na wysokim poziomie czy zaczynamy raczej od podstaw?
ewa
szukam kogoś kto studiował anglistykę online potrzebuje notatki i porady odnośnie zajęć korabiel@onet.eu
29.05.2020
28.05.2020
Paweł
Pytanie tylko, czy w ogóle kierunek powstanie w tym semestrze.
Kasia
W pełni rozumiem, również w biznesie mnie interesuje:)
28.05.2020
28.05.2020
Paweł
Wybrałem język angielski w biznesie. Ewentualnie tłumaczenia mogę wziąć pod uwagę. Ale na pewno nie chcę być nauczycielem :P
Agata
Natalia podaj swój mail, Tam Ci udzielę informacji
28.05.2020
27.05.2020
Kasia
Dziękuje za info. Jutro zadzwonię jeszcze na uczelnię i dopytam. Wybrałeś speckę?
Paweł
Z tego co wiem , to materiały sa udostępniane na platformie i można je przyswajac wedle indywidualnego rytmu. Studia się i tak kończą napisaniem pracy. Tego się nie da obejść i trzeba umieć angielski na dobrym poziomie, żeby taka pracę napisać.
27.05.2020
26.05.2020
Kasia
Ja się jeszcze zastanawiam, trochę się obawiam poziomu i tego, że niewiele się nauczę. Czy przy studiach online jest wymagana obecność na wirtualnych zajęciach w danym momencie, czy po prostu otrzymuje się dostęp do materiałów i można z nich korzystać wtedy, kiedy nam pasuje?
Paweł
Zapisałem się, są jakieś opinie , ale sprzed 10 lat. Mi zależy na kontakcie z jeżykiem. Zwykły kurs to za mało, bo można z niego zrezygnować, a na studiach jest jakiś cel- chociażby ten dyplom i szkoda rezygnować w trakcie, bo pieniądze przepadają
26.05.2020
25.05.2020
Kasia
Paweł- zapisałes się już? Masz jakieś informacje na temat uczelni, czy można się tam czegoś faktycznie nauczyć? Rozważam zapis na studia od czerwca, ale szukam jeszcze info na temat uczelni
Paweł
Ktos idzie na anglistyke od czerwca?
24.05.2020
22.05.2020
Dorota
Anglistyka od podstaw jest na poziomie A2/B1, niemiecki od podstaw nie ruszył z tego co widzę
Alex
polecam filologię niemiecką online!
20.05.2020
04.05.2020
Natalia
Czy mogę prosić o zeszłoroczny próg na filologię angielską od podstaw?
Syska
Paulina, podobno można studiować niemiecki od podstaw. Też od przyszłego roku zamierzam studiować niemiecki, ale w formie on-line i zastanawiam się, jak to wszystko będzie wyglądać. Szukam opinii na temat tego kierunku w wyżej opisanej przeze mnie formie.
14.04.2020
30.03.2020
Paulina
Cześć, zastanawiam się nad germanistyką. Z tego co wyczytałam na stronie wynika, żeby zacząć muszę mieć certyfikat na poziomie B2. Wiecie może czy organizują studia od poziomu zerowego?
Martyna
Super uczenia choć była bardzo daleko od mojego miejsca zamieszkania to z chęcią jeździłam, wcale nie było łatwo trzeba było się dobrze wykuc nikt nie stawiał ocen za ładne oczy. Pamiętam praca małe dziecko w domu a tu trzeba było kuc do kolokwium często 2 w nocy. Opłaciło się jestem zadowolona i w pełni usatysfakcjonowana że ukończyłam te uczelnie WSL Częstochowa najlepsza uczelnia pozdrawiam całe grono pedagogiczne oraz dziewczyny z grupy Malina 😍
16.03.2020
08.03.2020
Lilka
Lidka - zjazdy nie czesciej niz raz na miesiac. Egzaminy w czasie zjazdu. Bardzo duzo samodzielnej pracy na platformie pomiedzy zjazdami.
Ktoś
Mam mieszane uczucia co do anglistyki: Niektórzy wykładowcy są dziwni, np. dr Agnieszka zamiast prowadzić lekcje, to opowiada o swoim życiu prywatnym. dr Sean wałkuje jeden temat przez wszystkie zjazdy i za bardzo nie ma talentu do nauczania. Mgr Dorota robi trudne testy i jest tzw. sitem. Ściąganie na porządku dziennym, szczególnie 2 i 3 rząd ławek. Niesprawiedliwość huczy. Straciłam sympatię do tej szkoły.
19.02.2020
15.02.2020
Karolina
Czy ktos zaczyna od Marca Filologie Angielska Online?
Lidka
Bardzo proszę napisać jak wyglądają studia II stopnia Filologia angielska online. Obecnie przebywam za granicą i chciałbym rozpocząć uzupełniające magisterskie. Jak często są zjazdy, jak odbywają się zaliczenia, egzaminy.
14.01.2020
17.10.2019
Gloria
Filologia angielska online. Sprzedam notatki. Wszystko pięknie wydrukowane. Pkus notatki online. Sporo przydatnego materiału. Rok 1-3. Kontakt lordjake84@wp.pl Zapraszam
Gloria
Sprzedam notatki. Filologia angielska. Wszystko. Warto.
17.10.2019
13.10.2019
Róża
Pozdrawiam koleżanki i kolegów z germanistyki II stopnia online :) Może założymy jakąś grupę na facebooku? Pozdrawiam
magda
Pani Saro II stopnia on-line tlumaczenia. nie wiem czy warto dla mnie to jedyne wyjscie on-line gdyz pracuje
07.10.2019
06.10.2019
Sara
Pani Magdo (z wpisu poniżej), jaką specjalność wybrała Pani na Germanistyce? Myśli Pani że warto iść na WSL w Częstochowie (jeśli tak, dlaczego)? Ja nie mam trochę zaufania do niepublicznych uczelni ...
magda
Pani Aniu-18 czy ma pani dostep do materialow ze studiow czy moglabym uzyskac informacje na teamt zajec.Zaczynam w tym roku germanistyke on-line.
05.10.2019
03.10.2019
Roksana
Był ktoś z Was na spec. tłumaczenia na studiach magisterskich z filologii germańskiej? Jesteście zadowoleni z zajęć z p. dr Krzywdą?
Ania_18
W zeszłym roku obroniłam się z studiów magisterskisch z kierunku germańskiej online i również mogę polecić studiowanie. Bardzo byłam zadowolona z formy studiów,z większości zajęć prowadzonych przez wykładowców. Bardzo dobrze wspominam.
19.09.2019
18.09.2019
urszuladuerr
Jestem absolwentka germanistyki online II w WSL w Czestochowie i chetnie pomoge zaintetesowanym osobom w nauce j.niemieckiego. Moj adres urszula.d1@web.de Serdecznie pozdrawiam - Urszula Dürr
aga
Czy ktoś poleca germanistykę online ?
18.09.2019
10.09.2019
Jacc
Również polecam studiowanie Filologii angielskiej na II stopniu, specjalizację tłumaczenia na WSL w Częstochowie . Świetni wykładowcy oraz moja Pani promotor. :D Na prawdę super uczelnia, kadra, życzliwi. :) Bardzo zadowolony jestem.
magdalena123
Szczerze polecam studiowanie na Filologii angielskiej WSL w Częstochowie. Świetna kadra naukowa, wysoki poziom, miła atmosfera. Zajęcia na wysokim poziomie. Ludzie bardzo życzliwi. Duża pomoc ze strony z dziekanatu. Na prawdę mało spotykane na innych uczelniach, żeby mozna było uzyskać odpowiedzi ze strony dziekanatu :) Jeszcze raz mogę polecić.
25.07.2019
15.05.2019
trendy32
Jeśli ktoś zamierza studiować Filologię w Częstochowie to polecam Akademie Polonijną w której można studiować na Wydziale Interdyscyplinarnym nowoczesne programy takie jak np. Nauczyciel dwóch języków obcych ( angielski+niemiecki), Tłumacz Języka angielskiego/niemieckiego, Język w biznesie również w korelacji z drugim językiem( niemiecki) Dwa języki to przepustka do sukcesu zawodowego niż język jeden. Cena za studia jest również niższa, warunki studiowania są wybitne jak i położenie uczelni,polecam serdecznie wszystkim
Iwona
Witam, polecam tę uczelnię. Spędziłam tu ponad dwa lata . Pomimo ,że była daleko od mojego miejsca zamieszkania to zawsze z chęcią jeździłam na zajęcia. To było jak pewne oderwanie się od obowiązków codziennego życia. Zajęć dużo, na wysokim poziomie. Ludzie bardzo życzliwi i super . Naprawdę spotkałam tu wykładowców z normalnym podejściem do studenta i do życia wymagających ale też wyrozumiałych. To nieprawda, że było łatwo, trzeba było się naprawdę przyłożyć aby zdobyć zaliczenia. Zresztą na tym polegają studia zaoczne że niestety lwią część pracy wykonuje się w domu . Dziś mogę powiedzieć, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Będzie brakowało mi tego wszystkiego, wyjazdów, kartkówek itp. Pozdrawiam całe grono Wsl w Częstochowie . Pozdrawiam serdecznie. Iwona z grupy Malina ☺.
12.05.2019
05.03.2019
Kasia
bezsensowna uczelnia z prehistorycznymi specjalnościami od wielu lat. A cena za studia tutaj nie jest mała. W innych uczelniach idą z postępem jeżeli chodzi o wybór specjalizacji czy kierunków. Jak na uczelnie lingwistyczną wybór dwóch filologii jest mocno okrojony, nie polecam
Anetqqq
Też jestem ciekawa czy utworzą kierunek germanistyka w semestrze letnim... może znajdą się tu osoby, które złożyły dokumenty na ten kierunek ?
24.02.2019
11.02.2019
Norbert321
Witam , chciałbym zacząć anglistykę 1 stopnia online w tym roku , jakieś opinie i ile zjazdów w semestrze i jak to jest z praktykami
iga
Witam Czy w semestrze letnim można liczyć na utworzenie kierunku II st. Ped. Resocjalizacyjna?
03.01.2019
25.12.2018
Piotr
Witam, czy są tu studenci 2 stopnia anglistyki, chętni, aby podzielić się swoim doświadczeniem? Najchętniej mailowo. lenny707@wp.pl P.S. Ela masz trzyletnie doświadczenie, czy mogę prosić o kontakt?
Justyna
Witam, Obecnie mieszkam za granica i od przyszlego roku chcialabym zaczac anglistyke 1st online. Czy moglabym prosic o opinie osob, ktore zaczely studia w tym roku. Ile zjazdow mieliscie w tym polroczu?? Czy juz wiecie ile zjazdow bedzie na nastepne polrocze, a takze jak wyglada sprawa z praktykami. Dziekuje.
14.12.2018
28.11.2018
Ela
Hej, obroniłam w czerwcu licencjat na wsl z anglistyki i gorąco polecam tą uczelnie😊 super wykładowcy, z którymi się można dogadać jeżeli chodzi o terminy (dolatywalam z zagranicy) świetna atmosfera i ludzie ale proszę nie popełniać moich błędów i systematycznie pracować bo w przeciwnym razie tak jak ja będą dwa miesiące przed obroną wyjęte z życiorysu. Jeżeli chodzi o magisterkę to robię już w Krakowie gdyż już wróciłam na stałe do PL i mam bliżej ale zastanawiam się nad powrotem. Dochodzę do wniosku że każda uczelnia ma zapychajace rok przedmioty ale na wsl są do odchaczenia i można się skupić na pnja a tutaj meczysz się co dwa tygodnie na głupi zal z nic nie wynoszącym przedmiotami 😬
Malina
Germanistyka na WSL Nie zgadzam się z poprzednią wypowiedzią nt. germanistyki na WSL. Wykładowcy są super, zajęcia na wysokim poziomie, ciekawe treści. W porównaniu z niektórymi uczelniami państwowymi WSL zdecydowanie góruje!
19.11.2018
08.11.2018
Xmaro - do Małgorzaty
Nikt do mnie nie dzwonił a telefon mam cały czas włączony. Proszę nie zrzucać winy na telefon i rzekome problemy z nimi , bo sądząc po polityce funkcjonowania uczelni i ''porządku'' w niej panującego nie wiecie nawet z kim kontaktować mieliście się w sprawie rektrutacji. Nie mniej jednak znalazłem odpowiednią uczelnię tam gdzie liczą się ludzie - bo Wasze hasło przewodnie uczelnie jest mocno przereklamowane.
Germanistyka online
Nie polecam!!! Odradzam!!! Studiuję na WSL już drugi rok i mogę powiedzieć, że pomimo kilku fajnych wykładowców poziom nauczania jest żenująco niski, kursy strasznie nudne z pdfami do czytania, brak wykładów online, filmików, ćwiczeń interaktywnych. Porażka! Faktycznie słyszę od studentów, że Anglistyka online jest super. U nas lipa i już wiem, że magistra zrobię gdzieś indziej!!!
04.11.2018
31.10.2018
Małgorzata
Próbuję się do Państwa dodzwonić - telefon jest niepoprawny - czy macie Państwo problem z telefonami? Czy można prosić o jakiś inny numer? (komórkowy również nie działa).
Xmaro
Na mojego meila nie dostałem odpowiedzi dopiero jak zadzwoniłem powiedzieliście, że rzeczywiście nie odczytany został przez Was. Potem wykonałem to co przekazaliście - opłacenie testu z języka niemieckiego i po wykonaniu go przekazać meila z wynikiem. Co też zrobiłem i nie dostałem żadnej odpowiedzi zwrotnej. I na tym się skończyło z Państwa strony- zero odzewu, totalna ignorancja kandydata na studia. Ja jeszcze bardziej jestem zaskoczony brakiem szacunku takim działaniem jaki Państwo prezentujecie.
19.10.2018
18.10.2018
M
Czy ktoś się wybiera na studia niestacjonarne fil.angielska 1 stopnia ?
ola pyt. do dziekanatu
Witam Co z pedagogiką resocjalizacyjną II st. w tym roku.Czy kierunek rusza bo do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi
18.10.2018
17.10.2018
Dział Rekrutacji WSL
Do Xmaro: jesteśmy bardzo zaskoczeni Pańskim komentarzem. Na maile odpowiadamy na bieżąco. Być może informacja od Pana po prostu do nas nie dotarła. Zdarzają się dni w okresie rekrutacji kiedy na naszą skrzynkę przychodzi nawet kilkaset maili dziennie. Zawsze może się zdarzyć, że któryś nam umknie lub został potraktowany przez nasz program zabezpieczający jako spam. Brak odpowiedzi nigdy nie jest wyrazem naszej złej woli. Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny, wyjaśnimy sprawę. Pozdrawiamy
Xmaro
Nie polecam tej uczelni takiej ignorancji ze strony uczelni jeszcze nie spotkałem. Polecono wykonać test online z niemieckiego jeśli nie jestem pewien swojego poziomu przed podjęciem studiów, mało tego, że za test ten musiałem zapłacić 80 zł to jeszcze po przekazaniu informacji o jego końcowym wyniku na ich meila nie dostałem żadnej odpowiedzi ze strony uczelni. Skoro uczelnia ma tak olewackie podejście do kandydata to nie chce wiedzieć jakie ma podejście do studenta.
16.10.2018
15.10.2018
AbsolwentWSL18
Ja świeżo upieczony absolwent WSL studiów mgr online anglistyki z Tłumaczeń i szczerze polecam studiowanie na tej uczelni :D Wysoki poziom wykładowców i administracji :) Swietni ludzie
Ola
Hej - mam pytanie: ktoś jeszcze będzie latał/lata z Irlandii? Zaczynam anglistykę online od października. Pozdrawiam!
15.10.2018
05.10.2018
Wiki
Do Mary18: Dzięki za dobrą radę :) Napisałam i już wszystko wiem, wyjaśniło się. Niepotrzebnie się martwiłam tylko, ale czasami tak jest, że boimy się tego co nieznane a w moim przypadku to zupełna nowość, więc nie do końca wiem, czego się spodziewać, czego oczekiwać. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)
Ama
Do Mary18: dzięki , tak tez zrobiłam :) Mam już numer indeksu więc cos się ruszyło! Po
04.10.2018
04.10.2018
Dział Rekrutacji WSL
Do Wiki i Ama: cieszymy się, że są Panie w gronie naszych studentów. Zapewniamy, że każdy nasz student będzie miał w najbliższych dniach dostęp do platformy. Czasami jest opóźnienie w przyznaniu wszystkich dostępów jeśli np. student nie dopełnił wszystkich formalności. Jeżeli jednak są Panie w gronie osób, które podpisały już umowę i dostarczyły komplet dokumentów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania , sprawdzimy w systemie czy wszystko jest w porządku. Tel: 34 365 58 02 wew. 110, 111 . Mail: rekrutacja @wsl.edu.pl Pozdrawiamy :)
Mary18
Do Wiki i Ama: proponuję napisać lub zadzwonić do dziekanatu. Na pewno udzielą informacji. Jak studiowałam, a czegoś nie wiedziałam, zawsze kontaktowałam się z dziekanatem. Zawsze postarają się pomóc :) i pokierować :)
03.10.2018
02.10.2018
Wiki
Do Ama: Zaczynam licencjat dopiero i właśnie niepokoi mnie trochę fakt, że zero jakichkolwiek informacji z ich strony, tak jakby to było takie oczywiste albo jeszcze gorzej jakby w ogóle się nie interesowali studentami... Myślałam, że wraz z początkiem października wszystko się zacznie a tu nic, nawet zalogować się jeszcze nie można.
Ama
Do Woli: hej zastanawiam się nad tym samym bo tez nie mogę sie zalogować. W ogóle jakby nie było mnie w systemie.. być może też napiszę do dziekanatu w tej sprawie. Zaczynasz licencjat czy drugiego stopnia? Dzięki pa.
01.10.2018
01.10.2018
Wiki
Hej, jest tu ktoś może studiujący online? Właśnie zaczynam swoją przygodę ze studiowaniem i zdecydowałam się na anglistykę online, ze względu na pobyt za granicą. Jednak niepokoi mnie fakt, że nie mogę się jeszcze zalogować, pisałam do informatyka i okazało, że muszę mieć najpierw numer indeksu. Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak to wygląda? Czy poinformują mnie, gdy moje konto będzie gotowe? I kiedy poznam swój numer indeksu? Czy muszę czekać do pierwszego zjazdu(02.11.18)? W co nie chce mi się wierzyć, bo to byłaby straszna strata czasu...proszę o odp. jeśli ktoś się orientuje jak to wszystko wygląda. Z góry dziękuję :)
pati
Jak wygląda zaliczenie nPJNA na filologii angielskiej studia mgr online?
30.09.2018
28.09.2018
Mary18
Do Ela: najbliżej hotele są koło dworca (np. Hotel Haga). Proponuję poszukać na internecie i sprawdzić oferty. Do Ernest: Ja wczesniej pisałam, że ukończyłam II stopnia, a 3 laata temu ukonczyłam filologię angielską I stopnia. Również polecam, poziom wysoki, ale uważam, że warto jeśli ktoś chce dobrze posługiwać się językiem, być profesjonalnym. Tak więc polecam i nie poddawać się ;)
Ela
Chciałam się zapytać czy w pobliżu WSL jest jakiś hotel godny polecenia? Zaczynam studia zaocznie i będę dojeżdżać z Krakowa, dziękuję za polecenie
25.09.2018
19.09.2018
Ernest
Siemka. Chciałem od października zacząć studia - I stopnia online - na filologii angielskiej, może ktoś skomentuje jak to idzie, jaki poziom, czy warto w tej uczelni, jak z zaliczeniami ... Pozdrawiam.
Mary18
Do Ama. Ja nie miałam problemów z zaliczeniem praktyk, bo pracuję w firmie zgodnie z specjalizacją, więc papierek (zaświadczenie) z pracy wystarczył do zaliczenia. Najważniejsze, żeby pytac się opiekuna co zrobić i jak zaliczyć. Pozd.
17.09.2018
16.09.2018
Ama
Do Mary18: powiedz proszę jak z zaliczeniem praktyk na II stopnia anglistyka tłumaczenia? Nie robię problemów? Też wybieram sie od października czy komuś udało się zalogować już , bo moich danych na razie jakby nie było w systemie . Pozdrawiam
Basia
Hej, ja wybieram się na anglistykę online od października
14.09.2018
06.09.2018
Mary18
Ja polecam studia na II stopnia. Ukończyłam w tym roku specjalizację tłumaczenia. Świetni wykładowcy oraz moja Pani promotor. Na prawdę super studia. Dzięki online, mogłam skończyć. :) Polecam WSL
Rabarbar
hej, czy ktos ze studiujacych lub absolwentow moglby polecic translacje na anglistyce ii stopnia? nie iwme czy warto pakowac w to pieniadze. bylabym wdzieczna za wasz opinie. pozdrawiam
31.08.2018
13.08.2018
Paulina
Według harmonogramu na anglistyce online są 3 zjazdy w semestrze plus zjazd w sesji :) O filologii polskiej natomiast nie słyszałam, niestety.
Dawid
Czy wybiera się ktoś na pedagogikę online ( I stopień ) ?
13.08.2018
12.08.2018
Anglistyka on-line
Jak czesto zjazdy na anglistyce I stopnia on-line? Wybiera sie ktos od pazdziernika? Piszcie :))
Filologia polska on-line
Czy jest dostepna filologia polska online? Na stronie uczelni niby jest ale harmonogramy nie sa podane..
11.08.2018
10.08.2018
Paulina
Ja się wybieram na I stopień online od października :) Witam w grupie :)
Paweł
Ale mi chodzi o studia 1 stopnia... Czy jesteś absolwentką tej uczelni? Chciałbym poznać opinie o niej
15.07.2018
13.07.2018
Ama
Ja sie wybieram na anglistyka II stopien :)
Paweł
Czesc. Czy wybiera sie ktos na anglistykę online od pazdziernika?
12.07.2018
22.05.2018
Germa
Siemka! Studiował lub studiuje ktoś germanistyke na WSL stacjonarnie? Warto? Czy na I stopniu nauka idzie od podstaw czy juz od jakiegos poziomu?Czy nauka jest na wysokim poziomie? Jak papierek WSL przekłada się na znalezienie pracy? Ktoś coś? Byłabym szalenie wdzięczna za odpowiedz, pozdrawiam!
angielski online
Poproszę o opinię absolwentów anglistyki I stopień online. Jak oceniacie studia, ich formę, zawartość treści, wygodę studiowania przez internet i specyfikę tego studiowania. Czy udostępniane materiały są wartościowe i można na ich podstawie budować wiedzę.
19.04.2018
16.04.2018
juliajulia123456
cześć wszystkim, W zeszłym roku zaczęłam studia I stopnia on line (pedagogika) WSL jak dotąd jestem zadowolona. Natomiast chciałabym poznać opinie osób które studiują dłużej i mam też kilka pytań do studentów ze starszych roczników. Będę wdzięczna za kontakt mailowy juliajulia123456@o2.pl
Nutka
Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji na temat studiów niestacjonarnych II stopnia 1 rok filologii angielskiej, jak duża jest grupa, jaka atmosfera??? Proszę o jak najszybszy kontakt :) Pozdrawiam !!!
15.04.2018
14.04.2018
Pina
Do Renfra: ja też szukam kogoś! Planuje iść od października a Ty?? :)
renfra
Hej! Pilnie poszukuję kontaktu z osobą która jest ma fil.angielskiej, niestacjonarnej 2- stopnia. 1rok. Odezwijcie się!!!! :)) Pozdrawiam
13.04.2018
26.03.2018
Kapi
Do Vicky: czyli jeski mialam bardzo slabą notę na maturze wiele lat temu a certyfikatu nie mam ale znam lepiej bo pracuję w DE to znaczy czeka mnie test? Trudny? Mam czas do skladania papierów od maja... Z jakiego poziomu matrriału powinnam powtórzyć? Dziękuję za odp.
Vicky
Do Paula: Tak, certyfikaty też są honorowane jeżeli nie masz matury z niemieckiego. Ja nie miałem jednego i drugiego i musiałem rozwiązać test.
03.03.2018
26.02.2018
Joanna
Hey! Ja zastanawiam sie nad filologią angielską ze specjalnością tłumaczeniową( II stopień) . Ktoś ,coś? będę wdzięczna za opinie :)
Paula
Hej, chcialabym studiowac.online germanistyke ale nie mialam na maturze niemieckiego tylko.angielski. jedyne co posiadam to certyfikaty. jezykowe.z. niemieckiego. czy to sie liczy? Poza tym interesuje mniej wiecej jaki.jest.poziom jezykowy, czy.jest to juz C1 od poczatku ??
21.02.2018
30.01.2018
Vicki - fil. Germanska
Czesc. Jestem absolwentką Uczelni WSL na kierunku Filologii germańskiej I stopnia i mogę szczerzę polecić Uczelnię. Świetni wykładowcy (w szczególności dr od Antropologii i dr G.K;)), miła atmosfera, przesympatyczna obsługa dziekanatu. Ale uprzedzam bardzo wysoki poziom i dużo wymagań od wykładowców. Ale uważam, że warto poświęcić energię na naukę i przygotowywać się na zjazdy, bo teraz widzę, że przydaję się w życiu ( w pracy). POLECAM SZCZERZĘ. Od października 2018 zamierzać rozpocząć magisterkę. Pozdrawiam ;)
Ally
Hej. zaczęłam w tym roku - filologia angielska. Powiem tak - poziom wysoki, zajęcia super. Ja mam zajęcia online, ale to polecam tym, którzy zaplanują sobie czas, bo naprawdę sporo materiału do opanowania, sporo deadline'ów, ale jeśli jest się w miarę systematycznym i zagląda na to co jest "optional but highly recommended" to robiąc ćwiczenia online dodatkowe, czy quizy czy krzyzówki, czy czytamy czy słuchamy - naprawdę można lepiej się przygotować. Wykładowcy - bardzo w porządku, niektórzy bardziej niektórzy mniej wymagają - jak wszędzie. Nie polecam uczelni tym, którzy chcą tylko mieć "papier" i zero wysiłku. to nie ten adres! Szkoda Waszej kasy. Jestem bardzo zadowolona choć mam rodzinę (4 latka i to dziecko wymagające więcej niż inni) pracę....bywa że zawalam noce...cóż...coś za coś. Pozdrawiam
02.01.2018
08.11.2017
filologia niemiecka
Witam, zastanawiam się nad filologią niemiecką online I stopnia. Czy warto? Egzaminy są cięzkie? Czy już od 1 roku zajęcia są w języku obcym? Można wybrać filologię od podstaw tutaj też, czy jest to nie możliwe? Będę wdzięczna za rozmowe.
Lukasz
Czesc czy moze mi ktos udzielic informacje na temat ,jedno semestralne studja licencjackie jezyk angielski ukonczylem nkjo jakis czas temu i zalezy mi na uzyskaniu tytulu licencjata.Jak wygladaja studja jaki poziom czy ciezko zdac bo podobno jest egzamin ustny.Dziekuje z gory za wszelkie informacje jakby ktos cos wiedzial ,moj emal luke81h@gmail.com
04.11.2017
25.10.2017
zoe
Oczywiście pedagogikę online:))
zoe
Witam Czy studiuje bądź studiował ktoś pedagogikę na wsl ? Jeśli tak to proszę coś na ten temat napisać
25.10.2017
21.10.2017
Kasia
Kochani, zastanawiam się nad podjęciem studiów online na kierunku germanistyka (licencjat). Powiedzcie mi proszę, czy żeby tu studiować muszę dobrze znać niemiecki? Czy języka uczy się dopiero w trakcie? Czy jest ciężko? Podzielcie się proszę opiniami, im więcej tym lepiej, ponieważ studiuję obecnie zupełnie inny kierunek na UŁ, ale zawsze lubiłam niemiecki, myślę, że praca jako tłumacz lub nauczyciel bardzo by mi odpowiadała, jednak nie wiem czy warto wybrać tę uczelnię. Może skoro lubię ten język, ale nie umiem go jeszcze super, powinnam wybrać jakis kurs/szkole jezykowa?
Monika 1991
Witam, Chętnie skontaktuje się z osobami które rozpoczynają naukę na kierunku germanistyka w trybie online II stopnia. Proponuje założyć jakąś grupę wsparcia a facebooku dla naszego roku.
20.10.2017
18.10.2017
Eve
Ja już się zdecydowałam. Zapłaciłam i po ptokach. Zadzwoń 604 331 520
Kasia
Ja bym tez chciala nawiazac Kontakt z osobami, ktore Beda sudiowac germanistyke na magisterskich online od tego roku
14.10.2017
14.10.2017
Justyna
Eve a ty zaczynasz teraz studia online bo ja mam się zastanowić do wtorku i mam dylemat. Dlatego chciałabym się z wami skontaktować :) Z tobą i z Monią
Justyna
Monia podjęłaś studia online na filologii germańskiej II stopnia? Chciałabym się z tobą skontaktować jeżeli tak :)
14.10.2017
01.10.2017
Maria
Witam chciałabym studiować pedagogike on line na WSL w Częstochowie jak to wygląda i czy dam radę pracując i wychowując dwóch synów .
Germanistyka zaoczna II stopień
Proszę o opinię na temat germanistyki zaocznej II stopnia o specjalności tłumaczeniowej lub biznesowej - jak wygląda poziom, czy będzie można czegoś się nauczyć, czy to bardziej formalność? Czy co roku otwierane są obie specjalizacje czy to zależy od ilości chętnych? Z góry dziękuję za wszelkie informacje
27.09.2017
26.09.2017
Eve
Czy studiując on-line (germanistyka) muszę korzystać z biblioteki czy wszystkie potrzebne materiały do ćwiczeń, zaliczeń itp znajdę na platformie?
Katarzyna
Chciałabym zacząć studiować online na tej uczelni Jakie są ogólne opinie? Z tego co czytałam na ich forach to niezbyt dobre, ale są to opinie sprzed kilku lat. Zastanawiam się jak wygląda tam filologia angielska, czy wszystko wygląda profesjonalnie i naprawdę da się nauczyć wszystkiego online. Niestety z powodu pobytu za granicą nie mogę pozwolić sobie na inną metodę studiowania. Będę wdzięczna za opinie, przede wszystkim czy warto.
21.09.2017
02.08.2017
Monia
(Germanistyka II st. online) Interesuje mnie jeszcze PNJN - ćwiczenia, zaliczenie i egzamin. To się robi jakieś zadania na platformie online, a potem na podstawie tego jest zaliczenie w sesji i egzamin? Jak to praktycznie wygląda?
ON'90
do Elle: Tak samo jak na każdych innych studiach są przedmioty ogólne, które po prostu trzeba zdać. Nie jest trudno zdać przedmioty z kompetencji, ale trzeba:)
02.08.2017
02.08.2017
Elle
Czy mógłby mi ktoś napisać, czy nie zaliczyłabym roku, jeśli bym nie chodziła na zajęcia z umiejętności miękkich?
Monia
Oczywiście nie chcę, abyś podawała nazwisk. Jakaś ochroną danych osobowych obowiązuje. :-) Interesuje mnie jeszcze PNJN - ćwiczenia, zaliczenie i egzamin. To się robi jakieś zadania na platformie online, a potem na podstawie tego jest zaliczenie w sesji i egzamin? Jak to praktycznie wygląda?
01.08.2017
01.08.2017
Elly1234
Nazwisk wolałabym nie podawać. Jest taka jedna Pani, z którą ciężko nawiązać kontakt na studiach online, ale same zajęcia nie są złe. Co do innych to po prostu uważam, że jedni wykładowcy potrafią lepiej przekazać wiedzę, inni mniej. Z jednymi można pożartować z innymi niekoniecznie. I tyle
Monia
Serdecznie dziękuję. ;-) A mogłabym wiedzieć, jakie mają nazwy przedmioty, które prowadzą "mniej" sympatyczni wykładowcy? Co jest ogromnym minusem w tych zajęciach?
01.08.2017
01.08.2017
Elly1234
Antropologię kulturową prowadzi bardzo fajny doktor, Zagadnienia z historii... prowadzi właśnie G. Kowal, a dydaktykę też fajna babka. Akurat te przedmioty, które wypisałaś są prowadzone przez b.dobrych wykładowców (bo oczywiście wiadomo, że wszyscy świetni nie są, ale da się przeżyć:)
Monia
Dobrze wiedzieć. ;-)Muszę się jeszcze przekonać. A jakieś sensowne są te przedmioty, jak: Językoznawstwo stosowane, Antropologia kulturowa oraz Wybrane zagadnienia z historii/teorii literatury? No i oczywiście, jak jest z Dydaktyką niemieckiego?
31.07.2017
31.07.2017
Elly1234
G. Kowal jest bardzo dobrym wykładowcą. Polecam;) Co do tych przedmiotów to kompetencje społeczne, mające za zadanie podnieść naszą konkurencyjność na rynku pracy. Przedmioty łatwe do zaliczenia, a nawet fajne, takie rozluźniające. Zaczynamy dostrzegać, to na co zwykle nie zwracamy uwagi.
Monia
Jaki wykładowcą jest prof. G. Kowal na filologii germańskiej? A co to za przedmioty: Rekrutacja w praktyce, Budowanie marki osobistej, Skuteczny lider, Absolwent na rynku pracy?
28.07.2017
28.07.2017
Zoo
Wtedy trzeba albo je odbyć albo "załatwić" sobie;)
miki
Mam jeszcze pytanie co do praktyk na studiach online. Jak odbywa sie zaliczenie praktyki gdy praca nie ma nic wspolnego ze studiowanym kierunkiem ?
28.07.2017
28.07.2017
Zoo
Baza to jedno. Zdecydowana większość wykładowców to Polacy, więc bez obaw;)
Monia
Dzięki za wyjaśnienie. :-) A jacy są wykładowcy na magisterce z germanistyki (on-line)? Zauważyłam, że na wykazie wykładowców z germanistyki są nazwiska, ani nie brzmiące po polsku, ani nie z niemiecka.
27.07.2017
26.07.2017
Zoo
ZO- to zaliczenie na ocenę (bez egzaminu)
Monia
No właśnie, czy jest tutaj ktoś z magisterki z Filologii germańskiej (nauczycielskiej) - online? Widziałam harmonogram. Przy dużej ilości przedmiotów "bardziej ogólnych" jest Z, a przy innych ZO. E jest zrozumiałe, bo to z pewnością egzamin. Czy to znaczy, że Z = zal, a ZO = zal na ocenę? Ktoś zdawał z Was? Jakie są Wasze odczucia? Ciekawi mnie ta uczelnia. Proszę o posty z odpowiedziami!!!!!!! ;-)
25.07.2017
18.07.2017
irka
Napiszcie coś więcej o pedagogice on-line - magisterskich.
Filologia germańska II stopnia (on-line) - sp. nauczycielska
No jakoś zaintrygował mnie ten wf. A istnieje możliwość przepisywania ocen z w-fu, jak miało się 60 godz. (30+30) na licencjacie? Były może takie osoby, które tak robiły? Ciekawi mnie przedmioty, które są w harmonogramie (z tego roku akademickiego). Czy możesz mi powiedzieć, coś bliżej o ćwiczeniach i egzaminie z PNJN-u (konwersacje i rozumienie tekstu), językoznawstwie stosowanym, wybranych zagadnieniach z historii/teorii literatury? Czy jest jakiś przedmiot "szczególny", jeżeli chodzi o zdawanie?
17.07.2017
17.07.2017
Marta
Ilość w grupie to ok. 20 osób , czasem mniej, ale to i lepiej, bo nauczyciel skupia się na mniejszej grupie. Tematy z tego co wiem, to wybiera się samemu. A WF jest, ale nie ma się czym przejmować;)
Filologia germańska II stopnia (on-line) - sp. nauczycielska
Czy na tym kierunku jest sporo osób? Jak liczne są grupy? A jak wygląda kwestia seminarium magisterskiego - czy istnieje możliwość wyboru zakresu, z którego chce się pisać pracę, czy też narzucają wręcz tematy, z których należy napisać pracę magisterską? Czy to prawda, że na II stopniu germanistyki (on-line) też jest w-f?
16.07.2017
14.07.2017
Germanist1
Dzięki Marto. A czy mógłbym Tobie zadajć jeszcze kilka pytań względem tych studiów? :-) Jeżeli tak, to podań swojego maila: germanista19@autograf.pl
Marta
Lektorat jest na poziomie podstawowym, czyli od początku.
14.07.2017
13.07.2017
Germanist1
Marto, a jak wygląda kwestia lektoratu z języka obcego na Filologii germańskiej II stopnia (on-line)? Czy są grupy dla osób, które mogą się uczyć włoskiego lub hiszpańskiego od początku?
Marta
Cześć, ja studiuje filologię germańską II stopnia online (specjalizacja nauczycielska). Jak dla mnie tryb online jest bardzo wygodny, uczę się wtedy, kiedy mam czas w domu (ALE UCZYĆ SIĘ TRZEBA), na zjazdach przyjeżdżamy na zaliczenia i egzaminy. Nie wiem jak to wygląda w innych grupach, ale w mojej kilka osób bez większego problemu miały przepisane oceny. Co do praktyk... ja też pracuję jako nauczyciel i na tej podstawie miałam zaliczone praktyki. Ogólnie mówiąc jest OK;)
13.07.2017
12.07.2017
Germanist1
Czy ktoś może studiuje/studiował Filologię germańską II stopnia ze specjalizacją nauczycielską (w trybie on-line)? Jak wygląda organizacja tych studiów w WSL w Częstochowie? Jakie panują tam zasady i warunki? Czy są jakieś problemy z przepisywaniem ocen z innych studiów magisterskich ze spec. nauczycielską? Czy uznają na poczet praktyk zatrudnienie jako nauczyciel języka niemieckiego w danym typie szkoły? Proszę o rzetelne opinie! Widzę, że MARGA31 też o te same studia pyta. ;-) Pozdrawiam
Monika
W tym roku można się było starać o stypendium socjalne, jeżeli dochód netto na osobę nie przekroczył 1043,90 zł. Ogólnie to kwoty stypendiów są dosyć wysokie;)
06.07.2017
03.07.2017
wiki
Witam Was! A jak wygląda program stypendialny na tej uczelni? jakie były progi dochodowe i wysokość stypendium?
MARGA31
Witam, Czy ktoś studiował germanistykę online II stopień na WSL?
03.07.2017
29.06.2017
Monika
Właśnie ukończyłam drugi rok studiów online na filologii angielskiej. Na początku trochę się obawiałam takiego trybu, ale teraz nie żałuję i na pewno mogę polecić.
oNa
Dziś właśnie się obroniłam:) Polecam
24.06.2017
21.06.2017
Łukasz
Studiuję tam już drugi rok i jestem zadowolony. Wiadomo wykładowcy są lepsi i gorsi, ale najlepsze jest to, że osoby, które nas uczą NAPRAWDĘ SIĘ NA TYM ZNAJĄ I PRACUJĄ W TYCH OBSZARACH. Nie ma chyba nic gorszego jak uczą osoby, które nigdy nie miały okazji pracować w tym zawodzie i znają wszystko tylko z teorii.
Ellka
Bardzo polecam;) Fajna atmosfera i ludzie.
20.06.2017
19.06.2017
miki
dziekuje za odpowiedz ! wiec mozna przyejzdzac tylko na sesje i zaraz po nich wyjezdzac. :)
aSIA do miki
Nie ma już papierowych indeksów (chyba tylko starsze roczniki jeszcze mają), są tylko karty zaliczeniowe, ale spokojnie z tym akurat nie ma problemu. Jeśli nie uda ci się zebrać wszystkich podpisów po prostu zostawiasz w dziekanacie, a jak wykładowca będzie na uczelni to daje ci wpis do karty. Jest to zdecydowane ułatwienie. Warunkiem wydania karty jest jednak brak zaległości w płatnościach (ale to chyba tak jak wszędzie;)
19.06.2017
19.06.2017
aSIA do gosc
Od roku akademickiego 2017/2018 rusza ekonomia online, ale tylko w wersji angielskiej.
aSIA do ola
Przepraszam, że tak długo, ale tu nie zaglądałam. Na pewno nie jest tak, że w ogóle nie trzeba się uczyć, ale nad dodatkowymi książkami też raczej się nie siedzi. Zazwyczaj na tych zjazdach są zaliczenia i egzaminy weryfikujące nabytą wiedzę. Nie wiem jak na innych kierunkach, ale na pedagogice ja nie miałam problemów z kontaktem z wykładowcami. Fajne jest też to, że są to praktycy, którzy w bardzo ciekawy sposób przekazują wiedzę.
19.06.2017
19.06.2017
aSIA do ola
Przepraszam, że tak długo, ale tu nie zaglądałam. Na pewno nie jest tak, że w ogóle nie trzeba się uczyć, ale nad dodatkowymi książkami też raczej się nie siedzi. Zazwyczaj na tych zjazdach są zaliczenia i egzaminy weryfikujące nabytą wiedzę. Nie wiem jak na innych kierunkach, ale na pedagogice ja nie miałam problemów z kontaktem z wykładowcami. Fajne jest też to, że są to praktycy, którzy w bardzo ciekawy sposób przekazują wiedzę.
miki
czy w tej szkole sa indeksy papierowe i karty egzaminacyjne? trzeba biegac do wykladowcow po wpisy ? jak to sie ma do studiow online? trzeba przyjezdzac drugi raz po wpisy?
18.06.2017
18.06.2017
gosc
witam , czy w tej szkole jest ekonomia online ?
ola
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Chciałabym wiedzieć czy ciężko jest na tym kierunku i czy jest problem z zaliczeniami. W chwili obecnej jestem pracującą mamą dwuletniej córeczki i czternastolatka. Mam trochę mało czasu aby spędzać całe wieczory nad książką (bo jestem tak padnięta, że zdarza mi się zasnąć wcześniej niż moje dzieci :)))))))). Pracuję jako pracownik socjalny i chciałabym zrobić sobie jeszcze jeden zawód, bo nie ukrywam mam dość swoich podopiecznych, być może uda mi się coś zmienić. Napisz proszę jak wygląda współpraca z wykładowcami, co jest na tych dwóch zjazdach w semestrze no i oczywiście jak wygląda praca na tej platformie on-line. Z góry Ci dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!!! Ola
12.06.2017
08.06.2017
aSIA
Ja studiuję pedagogikę on-line na II stopniu i jest OK. Nie miałam póki co żadnych problemów.. Ola co konkretnie cię interesuje? Może pomogę;)
ola
Podbijam pytanie IGI. Jak wygląda studiowanie pedagogiki on-line?
08.06.2017
08.06.2017
Aga
Proszę mi napisać z jakich podręczników do praktycznej nauki jezyka /poziom proficiency / korzysta się na II -goń stopniu filologii angielskiej on-line.
Agnieszka
Ja tam śmiało mogę polecić :) Studiuję Pedagogikę niestacjonarnie i nigdy nie miałam większych problemów ani z wykładowcami ani z pracownikami administracji.
07.06.2017
06.06.2017
xxx
Zdecydowanie odradzam!!! Uczelnia nastawiona tylko i wyłącznie na zebranie od studenta jak największej kasy!!! Ciągłe pomyłki pani z księgowości, naliczanie odsetek nawet jeśli płaci się w terminie, bo pani się co chwilę myli. Plany zjazdów podawane bardzo późno, odwoływanie zajęć i informacja o tym np. godzinę przed planowanymi zajęciami, przez co osoby dojeżdżające tracą swój czas. Godziny otwarcia dziekanatu tak krótkie, że trzeba biec w trakcie przerw, żeby coś załatwić. Ogólny chaos, brak organizacji i nastawienie tylko i wyłącznie na kasę, tam student się nie liczy!!!! Jeszcze raz, zdecydowanie odradzam.
Zoffia
Ja studiuję Filologię Angielską online na I stopniu i jestem bardzo zadowolona;) Mam czas na życie prywatne i na naukę, ale w dogodnym dla mnie momencie. Ilość zjazdów mi odpowiada. Co do wykładowców... to tak jak wszędzie, zawsze się znajdzie ktoś kto zajdzie za skórę, ale na ogół jest OK. Dużym plusem jest to, że większość nauczycieli jest praktykami, więc wiedzą o czym mówią;) co do płatności, to cena jest ani nie za niska, ani nie za wysoka, a jak się płaci w terminie, to nie ma żadnych problemów. Ja polecam.
06.06.2017
06.06.2017
Ilona
Zależy, co komu pasuje. Ja chciałam zjazdy co tydzień, więcej nauki i coś nowego. Szkoła mnie nie zadowoliła. Ale jeśli zależy Ci na tym, aby zjazdów było mało, na poziomie b2 i zajęciach integracyjnych, to startuj. Opinie w necie są dobre, jednak ja spodziewałam się czegoś innego. Trzeba się uczyć - to fakt, ale przy minimum zjazdów zapomina się wszystko.
Filologia angielska
Dziękuje Ilona za opinię. Skończyłaś WSL czy przeniosłaś się gdzieś indziej? Mogłabyś napisać mi coś więcej na temat wykładowców i zajęć? Widziałam ilość zjazdów, przyznam, że jest mi to trochę na rękę, bo musiałabym sporo dojeżdżać, natomiast chciałabym wynieść coś ze studiów. Jeżeli jest tak źle to jestem w kompletnej kropce teraz :(
04.06.2017
02.06.2017
iga
Witam Was! Napiszcie coś o pedagogice on-line Pozdrawiam
Ilona
Jeśli nie znasz na wstępie angielskiego na poziomie b2/c1, to daruj sobie. To taki właśnie poziom od 1 roku. Niczego się tam nie nauczysz tym bardziej, że zjazdów jest tyle co kot napłakał. Na zajęciach same powtórki. Do tego beznadziejny pakiet szkoleń z pedagogiki/psychologii/coachingu. Odradzam.
02.06.2017
01.06.2017
Filologia angielska
Hej, czy mógłby ktoś udzielić mi informacji na temat magisterki z filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej? Rozważam studia niestacjonarne na tej uczelni, ale nic kompletnie o niej nie wiem. Chciałabym wiedzieć coś na temat zajęć, wykładowców i czy są jakieś problemy z płatnościami. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie :)
Malina do Modliszki
"Artykuł, który wkleiłaś jest już bardzo stary. Obecnie takich problemów nie ma. A co do studiów online to super sprawa, tym bardziej, że w Polsce nie są one jeszcze tak popularne, a na pewno są idealne dla zapracowanych. A poziom wcale nie jest niski jak się co niektórym wydaje." Nie ma? Czytając wypowiedzi studentów Germanistyki Online nic się na WSL nie zmieniło!
19.04.2017
15.04.2017
Studentka GER
Co do Germanistyki to zgadzam się w 100%. Czas oczekiwania na odpowiedź od niektórych wykładowców wynosi od 2 tyg. do miesiąca. Jedna Pani nie życzy sobie kontaktu drogą mailową, z platformy nie korzysta - trudno mi zrozumieć, w jaki sposób ona rozumie pojęcie ''online'' skoro nie ma z nią żadnego kontaktu. Brak materiałów interaktywnych i wykorzystania nowych technologii też jest przekłamaniem oferty. Nie ma prowadzonych online zajęć typu konwersacje, co jednak funkcjonuje sprawnie na Anglistyce. Jedynym pocieszeniem są niektórzy wykładowcy, którzy naprawdę prowadzą zajęcia rzetelnie i pasją potrafią zarazić, jak wspomniana już wcześniej p. Białas ;)
Germanistyka Online Licencjat
Jeszcze raz ja. Stanowczo odradzam Germanistykę Online na WSL Częstochowa!!! Jedynym plusem studiowania na tej uczelni jest to, że praktycznie jako jedyna w Polsce oferuje Germanistykę Online. Drugi semestr pierwszego roku to tragedia, gorszy niż pierwszy. Wykładowcy mają dosłownie w czterech literach studentów online i Ci z najważniejszych przedmiotów, nie odpowiadają na maile. Ludzie miesiąc czekają na odp. Najgorzej mają nowi studenci, którzy przenieśli się z innych uczelni. Aby nadrobić różnice programowe muszą skontaktować się z wykładowcami, a ci wiadomo... nie odp. Jedna wykładowczyni nie uruchomiła kursu na platformie, bo nie widzi w tym sensu, nie życzy sobie, byśmy do niej pisali. No szok! Oceny za pierwszy semestr wystawiono nam z ponad miesięcznym opóźnieniem, pomimo przsłania prac na czas. Odradzam! Odradzam! Bardzo niski poziom kształcenia, szczególnie jeśli ktoś marzy o zawodzie tłumacza, albo lektora.
14.04.2017
30.03.2017
dbdb
Prosba do STUDENTKI pedagogiki online. Napisz coś więcej na temat studiowania pedagogiki online na tej uczelni :):):)
Germanistyka Online Licencjat
Witam, wypowiem się tylko na temat studiowania online i kierunku germanistyka. Nie wiem, jak prezentuje się WSL na stacjonarnych lub zaocznych. O anglistyce online słyszałam jedynie, że jest zdecydowanie na wyższym poziomie niż germanistyka online. 1. Studia online. Czyli dla kogo i jak się studiuje? W naszej grupie średnia wieku jest między 20+ a 50+. Przeważają ludzie pracujący, dzieciaci lub mieszkający na stałe za granicą (Austria, Niemcy, Portugalia, etc). Każdy nastawiony na oszczędność czasu, minimalną ilość zjazdów, a priorytetem nie jest studencka atmosfera. ćwiczenia i część przedmiotów zaliczamy na platformie - co jest super - lub wysyłamy zadania, eseje, itd. mejlem. Wszystko w wyznaczonym terminie. Dużo pracy samodzielnej. My założyliśmy grupę na fejsie i wspieramy się, omawiamy zadania. Platforma to rewelacyjne narzędzie do studiowania online, myślę jednak, że WSL Częstochowa nie wykorzystuje jej potencjału. Zdecydowanie brakuje sfilmowanych wykładów! Wykładowcy zamieszczają ćwiczenia interaktywne, kserówki książek, zadania pisemne, czasem jakiś filmik z youtube. Dużym minusem jest słaby lub zerowy kontakt z niektórymi wykładowcami. Szlag czasem trafia! 2. Zjazdy. Ile zjazdów na studiach online? 2 zjazdy w semestrze zimowym i 3 zjazdy w semestrze letnim, przy czym ostatni zjazd pod koniec czerwca to już sesja egzaminacyjna. Ludzie przyjeżdżają z całej Polski i z zagranicy. Noclegi lepiej bukować na miesiąc przezd zjazdem. 3. Poziom językowy - Dla kogoś kto lata spędził w np. DE i potrzebuje papierka poziom jest niski - semestr zaczęliśmy od rekcji czasownika, trybu rozkazującego, strony biernej albo wypracowań w stylu "życie na wsi, czy w mieście". Studentka, która przeniosła się do nas z uniwerku państwowego również stwierdziła, że na WSL jest lajtowo. Wielu jednak pasi taki poziom. 4. Zaliczenia/egzaminy. Czy jest ciężko? Zdecydowanie NIE. Trzeba być na prawdę upartym, żeby nie zaliczyć jakiegoś przedmiotu. Tym bardziej, że wykładowcy w nieskończoność wydłużają terminy oddania prac, itp. 5. Wykładowcy. Jacy są? Przeważnie super. Czasem aż mi było żal, że nie mogę częściej chodzić na wykłady do babki z fonetyki, czy gościa z filozofii. Beznadziejni też się zdarzają, ale to jak wszędzie. 6. Lektorat z 2 języka. WSL wypada słabo. Hiszpański i włoski oferują tylko od podstaw. Angielski jest również dla zaawansowanych. Najgorsze, że lektorat z drugiego języka jest tyko na pierwszym roku! 7. Na WSL jest wiele przedmiotów samorozwojowych, jak cauching, zarządzanie potencjałem wewnętrznym, budowanie relacji w zespole, strategie i negocjacje, etc - dla wielu strata czasu, szczególnie na tak rzadkich zjazdach. Pozdrawiam XYZ
26.03.2017
24.03.2017
studentka do dbdb
Ja właśnie studiuję pedagogikę online na drugim stopniu:)
dbdb
Dziękuję za odpowiedź. Na razie mam licencjata i myślę o mgr bo konkurencja w firmie rośnie, więc może jakieś stypendium uda się złapać:). A słyszeliście coś o pedagogice EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA Z WYCHOWANIEM PRZEDSZKOLNYM II STOPIEŃ, bo jak oznajmiłem żonie że bym coś jeszcze zrobił on line, to ona też była chętna doszkolić się z domu przy małym dziecku.
21.03.2017
17.03.2017
studentka do dbdb
Nie wiem jak jest na studiach online, bo studiuję na niestacjonarnych. To chyba wszystko zależy od kierunku. Co do stypendiów to akurat są wysokie (w sem. zimowym socjalne wynosiło ok. 800 zł). Tylko, że jeżeli masz już równoważny tytuł (np. zapisałeś się na licencjat, a masz już licencjat lub inżyniera) to niestety nigdzie stypendium nie przyznają. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam;) Polecam WSL
dbdb
A cha zapomniałem zapytać: a stypendia tam jakieś mają? socjalne albo coś? A jeżeli to w jakich kwotach bo jak robiłem licencjat na Długosza kilka lat temu to grosze były, a jeżeli chodzi o naukowe to już w ogóle można było zapomnieć, nawet jak się człowiek kwalifikował.
07.03.2017
07.03.2017
dbdb
To czyli tak ciężko tam jest? Kurczę jak idę na studia on-line to nie chciał bym spędzać dużo czasu nad książkami, tylko żeby to jakoś lżej przeszło, jeszcze na dokładkę żonka mi córcie urodziła -a papier potrzebny:)))
Modliszka do Malina
Artykuł, który wkleiłaś jest już bardzo stary. Obecnie takich problemów nie ma. A co do studiów online to super sprawa, tym bardziej, że w Polsce nie są one jeszcze tak popularne, a na pewno są idealne dla zapracowanych. A poziom wcale nie jest niski jak się co niektórym wydaje.
07.03.2017
28.02.2017
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Czy ktoś studiuje pedagogikę on-line na tej uczelni? Jeżeli tak to jak tam jest?
Malina
Tutaj link do artykułu z Gazety Częstochowskiej http://gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=463&id=11144 Ta sama treść: Czujemy się oszukani przez WSL List do reakcji Szanowna Redakcjo Jesteśmy, a w zasadzie część z nas była, zaocznymi studentami Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Ciężko pracowaliśmy przez trzy lata, szczególnie na ostatnim roku, przygotowując się do pracy licencjackiej. Koniec edukacji w tej szkole okazał się dla nas przykry i stresujący. Władze uczelni nie zapewniły nam merytorycznych zajęć, zlekceważyły nasze prośby i uwagi. Zaskutkowało to nieprzyjemnymi dla nas konsekwencjami i poczuciem poniżenia. Ale do rzeczy. Większość z nas to nauczyciele, po kilku studiach podyplomowych – dotąd problemów z nauką nie mieliśmy. Podjęliśmy studia w WSL, bo wymaga tego współczesna edukacja szkolna. Za naukę płacimy i to dużo (koszt roku to 4400 zł), chcemy jednak podkreślić, że nie należymy do osób, które kupują dyplomy za pieniądze. Za opłatę oczekujemy rzetelnej wiedzy i szacunku. Niestety, potraktowano nas jak nieopierzonych smarkaczy, lekceważono potrzeby i obrażono. Poczuliśmy się przez władze zignorowani i oszukani. Kłopoty na uczelni wystąpiły z chwilą, gdy na trzecim roku studiów kurs zintegrowany języka angielskiego przejął nowy wykładowca. Osoba ta okazała się niekompetentna, bez przygotowania metodycznego. Nie potrafiła przekazać nam swojej – zapewne dużej – wiedzy. Ponadto godne ubolewania było jej osobiste nastawienie do studentów – z wyższością traktowała szczególnie tych, którzy język angielski mają dobrze opanowany (stali bywalcy wielkiej Brytanii). W opinii wykładowcy języka, nawiasem bez wyższych studiów, właśnie te osoby były niedouczone. Jaki był efekt rocznej edukacji na kursie zintegrowanym? Egzaminu nie zdało prawie 50 procent studentów zaocznych. Niestety, brak zaliczenia z tego przedmiotu równał się z niedopuszczeniem do egzaminu licencjackiego. Zupełne inaczej sytuacja wyglądała na studiach dziennych (warto zaznaczyć, że nauka ta nie jest opłacana z prywatnej kieszeni). Wszyscy studenci dzienni zdali egzamin z kursu zintegrowanego, niektórzy nawet w terminie zerowym – takiego udogodnienia z powodu zawirowań organizacyjnych na uczelni nie uzyskali studenci zaoczni. Porównując wyniki egzaminacyjne, wypadałoby stwierdzić, że na studiach zaocznych większość studentów to dyletanci, którzy myślą, że jak zapłacą, to dyplom mają w kieszeni. Z czego wynikła taka różnica? A z tego, że studenci dzienni otrzymali od wykładowcy zdecydowanie łatwiejsze zadania egzaminacyjne – wypełniali test oparty na przerobionym programie. Z kolei my – studenci zaoczni – stanęliśmy przed testem, w którym znaczna część zadań dotyczyła programu nie podjętego przez nauczyciela w czasie nauki. We wrześniu br. osoby, które nie zdały egzaminu pod koniec sesji stanęły do poprawki. Większość z nich przeżyła powtórkę z rozrywki. Egzamin oblali nawet ci, którzy posługują się bez problemu językiem angielskim. Bez komentarza pozostawiamy słowa skierowane przez wykładowcę kursu zintegrowanego do jednego ze studentów: „tak bełkotałeś, ale w końcu coś wydusiłeś”. Problem nieprzygotowanego do pracy wykładowcy zgłaszaliśmy władzom uczelni. Obiecywano nam wymianę nauczyciela, ale czas mijał i efektu nie było. W zamian pod koniec edukacji usłyszeliśmy, że nasz rok był eksperymentalny, a jego innowacja polegała na tym, że zajęcia prowadził nauczyciel, bez studiów pedagogicznych. Szkoda jedynie, że nikt wcześniej nie poinformował nas o takim eksperymencie. Zapłaciliśmy za niego i psychicznie, i finansowo. Postawiono nas przed dylematem: kolejny rok w WSL lub zmiana uczelni. W obu przypadkach trzeba wnieść kolejną opłatę, w przypadku WSL bez gwarancji otrzymania dyplomu, bo kurs zintegrowany znowu prowadzi ta sama osoba. Przeżyte trudności i kłopoty w WSL skłaniają nas do smutnej refleksji. Czujemy się oszukani i naciągnięci. Dochodzimy do wniosku, że uczelnia szuka pieniędzy, a najlepszym źródłem są studenci zaoczni, którzy muszą zapłacić za naukę i dodatkowe egzaminy. A może wszystkie problemy studentów zaocznych to efekt zwykłej „zemsty smoka” za skargę do rektora? Studenci – byli i obecni – Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie (dane osobowe do wiadomości redakcji)
12.01.2017
09.12.2016
student online
Studiuję online na tej uczelni. Platforma jest przeciętnej jakości, niełatwo się na niej pracuje, gdyż często występują błędy i np. nie można przesłać zadania, etc. Obiecali ją poprawić, ale długo się nic nie dzieje. Wykładowcy dają sobie b. dużo czasu, by odp. na mejle. Jakby studentów online nie było, bo skoro nie ma ich fizycznie, to można ich olać. Biblioteka dla studentów online w ogóle nie jest dostępna i nie można wirtualnie korzystać z materiałów. Wielka szkoda. Sama forma studiowania online jest super. Bardziej dla ludzi pracujących lub z dziećmi, którym nie zależy już na klimacie studenckim. Wieczorami zasiada się do platformy i wykonuje polecone zadania, pisze prace, przesyła ćwiczenia, etc. Wszystko w wyznaczonym terminie.
Milusia
P. Białas jest najlepszym wykładowcą z gramatyki opisowej, jakiego spotkałam. Jest do tego pełna pasji i "zaraża" swoją wiedzą i chęcią do nauki. Jestem bardzo zadowolona z zajęć z tą panią.
03.11.2016
29.10.2016
Student
Czy ktoś miała zajęcia na germanistyce z M.Białas? Jakieś opinie?
Monika
Jak dla mnie Uczelnia bardzo przyjazna studentom:) Polecam
08.09.2016
23.08.2016
do absolwentki
Przepraszam, że tak Cię ciągle męczę. Mam jeszcze kilka pytań. Może prościej będzie jeśli podam swojego maila? Albo gdzieś się znajdziemy przez facebook'a czy messenger'a? Nie chcę tu zalewać forum setkami pytań.
absolwentka
Co do seminarium mgr- my mieliśmy super panią promotor, która nie narzucała tematu pracy, mogliśmy pisać na temat językoznawstwa, translatoryki i czegoś tam jeszcze. Druga pani promotor to miała specjalizacje nauczycielską to ja już tam nie wnikałam o czym oni pisali. A obrona nie była taka straszna. Pytania z dziedziny, którą sobie wcześniej wybrałeś i pytania o pracę. Wszystko bardzo miło przebiegło :) I tak jak wcześniej mówię, nie chcę wam mówić że jest wszystko super łatwo i przyjemnie, bo i były osoby, które za lekko podeszły do tematu i musiały latać na poprawy. Są wymagające przedmioty i są też łatwe, tzw. formalność. Jedna moja rada- musicie po prostu umieć się odezwać. Wykładowcy to też ludzie i jak widzicie, że gdzieś się pomylili to napiszcie maila, jak nie wiecie czegoś to nie bójcie się pytać, jak macie jakiś problem to tak samo. Bo najgorzej jak się nie ma kto odezwać a potem pretensje, że oni się nie domyślają o co chodzi. Jeśli mielibyście jakieś pytania już o konkretne przedmioty jak już się tam dostaniecie to możecie zostawić maila i będziemy jakoś w kontakcie. Pamiętam jak sama szukałam kontaktu z ludźmi z roku wyżej, pisałam na facebooku, maile i nie byli nawet w stanie łaskawie odpisać. Także ja taka nie jestem :D Nasza grupa była dość róznorodna - od młodych dziewczyn zaraz po licencjacie po "dojrzałe'' osoby :) Umiesz angielski i masz jakąś tam samodyscyplinę to dasz radę na studiach online. Pozdrawiam :)
22.08.2016
22.08.2016
absolwentka
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale sami rozumiecie, wakacje :D Odnośnie pytań do mnie skierowanych to tak: 1. Czy jest ciężko? Jak się uczysz to nie ma znaczenia czy jesteś zaraz po licencjacie czy po 10 letniej przerwie. Mieliśmy w grupie osoby nawet po 40stce i niczym nie odbiegały od reszty. Jeśli chodzi o studia online musicie pilnować terminów na wykonanie testów czy zadań bo uzywacie takiej platformy. Jest parę przedmiotów, które nie zrobicie z doskoku tydzień przed egzaminem czy zaliczeniem, a trzeba nad nimi siedzieć uczciwie i regularnie. 2. Dla mnie studia online były super, bo też pracowałam i nadal pracuję, a ze względu na dojazdy nie dałabym po prostu rady.Poszłam w ciemno, nie znałam nikogo kto studiował online, ale naprawdę nie żałuję. Żałowali ci, co poszli na zaoczne i płacili praktycznie te same pieniądze a musieli co 2 tyg przyjeżdżać na uczelnie. 3. My mieliśmy 2 zjazdy w semestrze zimowym (na tym drugim była już sesja) i 2 zjazdy w semestrze letnim, jednak sesja była osobno, czyli wychodziło tak jakby 3 zjazdy w semestrze letnim. 4.Kontakt z wykładowcami - tak myślę teraz z iloma z nich miałam zajęcia i z iloma był jakiś problem...był taki jeden gościu, któremu schodziło parę dni na odpisanie na maila, ale na szczęście on już nie pracuje. Cała reszta uczciwie odpisuje w ciągu jednego dnia lub 2. Też czytałam te opinie o niby zerowym kontakcie, ale my nie mieliśmy takiego problemu.
do absolwentki
Możesz coś więcej napisać o seminarium magisterskim. Jak wygląda pomoc promotora, czy miałaś swój temat czy dostałaś propozycje do wyboru? No i oczywiście jak wygląda sama obrona pracy.
18.08.2016
18.08.2016
kasia
Mam pytanie: czy ktoś jest obecnie na studiach II stopnia filologia angielska online? Ciężko jest z zaliczeniami? Licencjat robiłam 13 lat temu i tyle lat pracuję w szkole . Od ukończenia studiów nie mam kontaktu z żywym językiem i szczerze mówiąc obecnie czuję się "cofnięta w rozwoju" :) potrzebuję zrobić magisterkę ze względu na możliwość likwidacji zakładu pracy ale boję się, że nie dam rady uczyć się, pracować i wychowywać 2 dzieci. Ktoś coś podpowie?
kasia
Mam pytanie: czy ktoś jest obecnie na studiach II stopnia filologia angielska online? Ciężko jest z zaliczeniami? Licencjat robiłam 13 lat temu i tyle lat pracuję w szkole . Od ukończenia studiów nie mam kontaktu z żywym językiem i szczerze mówiąc obecnie czuję się "cofnięta w rozwoju" :) potrzebuję zrobić magisterkę ze względu na możliwość likwidacji zakładu pracy ale boję się, że nie dam rady uczyć się, pracować i wychowywać 2 dzieci. Ktoś coś podpowie?
18.08.2016
09.08.2016
olala
Witam Czy ktoś z Was studiował na WSL pedagogikę wczesnoszkolną? Jak się tam studiuje ten kierunek? Ja chcę iść na mgr Powiem szczerze że nie zależy mi na jakości a jedynie papier mnie interesuje
Przyszły student
Ja zapisałem się na filologię angielską online, nigdzie w okolicy nie ma takiej oferty:) Myślę, że Uczelnia idzie z postępem czasu.
04.08.2016
21.07.2016
niemiecki
Ja zapisałam się na mqr z filologi germańskiej online :)
do szukam
Ja jestem akurat na zaocznych, aleeee skoro studiuję na WSL to coś tam wiem na temat online :) Egzaminy i zaliczenia się odbywają na tych zjazdach, które masz w harmonogramie, wszystkie inne ćwiczenia, wykłady masz do zrobienia na platformie i masz na to określony czas, kontakt z wykładowcami jest ok, nie ma z tym problemu, wiek nie ma zupełnie znaczenia. Polecam WSL! :)
15.07.2016
07.07.2016
szukam
Hej absolwentko, szukam info na temat filologii angielskiej online, jak to wyglada w rzeczywistosci a raczej w praktyce, 4 zjazdy w roku, czy wtedy tez odbywaja sie egzaminy i zaliczenia czy dodatkowo w innych terminach, kraza rozne opinie na temat np. zerowego kontaktu z wykladowcami przez internet, moze masz jakies doswiadczenia w tym temacie? / lub /i / inne cenne informacje, ktore uznasz za wazne dla kogos kto zastanawia sie do podejscia do studiow online, dodam, ze jestem po 30 (czy to ma jakies znaczenie)? Z gory dziekuje za odpowiedz
absolwentka
Witam, postanowiłam napisać szczerzą opinię o tej uczelni na której spędziłam 2 lata a dziś miałam obronę :D Studiowałam anglistykę online. 2 lata temu przypadkiem natrafiłam na stronę uczelni i bardzo zaciekawiło mnie studiowanie online. Oszczędność czasu i pieniędzy, nauka w domu bez dwutygodniowych dojazdów. Szczerze mówiąc trochę się bałam bo nie znałam nikogo kto studiował online ani na tej uczelni. Ale mówię spróbuję bo naprawdę skoro ceny za studia zaoczne i online są takie same to po co jeździć co tydzień/lub dwa jak można zrobić to samo w domu. Ogólnie jeśli ktoś myśli, że jest to typowa wiejska uczelnia prywatna gdzie ktoś nic nie umie i dostaje 4 to się myli. Sama tak myślałam i spodziewałam się przynajmniej części osób które nie będą znały podstaw a tu moje zdziwienie, gdy każdy był po prostu bardzo dobry. Ludzie przyjeżdżali z każdej części Polski i zagranicy i poziom był naprawdę wysoki. Nie wiem jak na innych rocznikach i grupach, ale wydaje mi się że było podobnie. Także pozory mogą czasem mylić :) Ale zawsze jednak są jakieś minusy. To, że wykładowcy są różni to wszyscy wiemy - niezależnie od uczelni zawsze znajdą się jacyś dziwacy albo utrudniacze. Jednak ogólnie nie mogę narzekać na kadrę, która mnie uczyła. Odnośnie tego czy nauczyciele dobrze tam uczą - uważam, że człowiek po licencjacie, studiując magisterkę jest wystarczająco duży i odpowiedzialny, żeby samemu przysiąść i się uczyć. Oni zapewniają nam materiały, narzędzia, jednak każdy z nas musi wykonać jakąś pracę samodzielnie. Kursy są online także dla mnie super sprawa, na przesłanie zadań czy zrobienie testów macie tyle i tyle czasu i dziękuje. Nikt też nie uwala specjalnie na egzaminach, także bez obaw. Jak się ktoś nie nauczy to ma poprawkę, czyli norma. Podsumowując mój przydługi wywód, nie żałuję, że poszłam na wsl i wybrałam studia online. Świetna sprawa, świetny pomysł. W mojej grupie wszyscy posługiwali się angielskim biegle także nie było niskiego poziomu. Jeśli komuś pomogłam się zdecydować to cieszę się. Niestety ja nie miałam kogo się poradzić przed złożeniem papierów tutaj, ale jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam :)
01.07.2016
29.06.2016
Ela
Ja się już zrekrutowałam;)
kinia
Witam, A ja postanowiłam studiować germanistykę, zapisałam się online i chciałabym kogoś wpisać, kto rzekomo polecił mi uczelnię. Muszę mieć imię, nazwisko i nr indeksu. Ja nic nie tracę, a ktoś może zyskać (widziałam, że 100 zł). :) Pozdrawiam, Kinga
28.06.2016
27.06.2016
Janek
Ja polecam;)
Gosia
Studiuje pedagogikę niestacjonarnie i jestem zadowolona. Wykładowcy są ok, koszt studiów porównywalny do innych uczelni (1690 zł). Fajne jest to, że płatności są rozłożone w ratach, a jeżeli zapłaci się z góry za cały semestr, to można skorzystać z rabatu:) Co do pracowników uczelni, to osobiście nigdy nie miałam problemów.
24.06.2016
23.06.2016
Hero
Może się ktoś wypowiedzieć na temat filologii germańskiej online?
Ela
Fajna atmosfera panuje na tej Uczelni:) Polecam wszystkim
23.06.2016
21.06.2016
trollololo
Żalisz się, bo cię wyproszono z sali podczas egzaminu czy nie nauczyłeś się tego co trzeba.. poor you :(
student wsl
NIE POLECAM! To co sie wyrabia na tej uczelni to horror. Brak kontaktu z wykldowami, piszesz mejle oczekuj odpowiedzi za pol roku. Przystepujesz do egzaminu i nawet nie wiesz z czego bedzie, bo wykladowca przerobil jeden temat w calym roku i nie podal zadnych zagadnien na egzamin. Plan zajec pojawia sie tydzien przed zjazdem, ale nie zdziw sie jak w dniu wykladow dowiesz sie ze nastapily zmany i mozesz wracac do domu. Placi sie gruba kase, ale nauczyciele nie ucza, nawet nie podpowiadaja jak masz sie uczyc. Nie szanuja czasu studentow. Sa ludzie ktorzy specjalnie na zjazd jada kilka tysiecy kilometro a pozniej dowiaduja sie ze niepotrzebnie przyjechali. Balagan w dziekanacie. Wykladowca przychodzi na wyklady nieprzygotowany. Czlowiek sie uczy na jakis test miesiac a potem okazuje sie ze to nie byl material na ten rok co trzeba i ocenia nie bedzie brana pod uwage. Nie dajcie sie nabrac na studiowanie online, bo z takich studiow na pewno nic nie wyniesiecie. Polecam przeczytac http://www.gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=463&id=11144
19.06.2016
16.06.2016
Edeeek
Niestety ekonomii online nie ma ... jeszcze...:)
student
czy w tej szkole jest ekonomia w trybie online? na pierwszej stronie jest taka informacja natomiast w zakladce >studia online> nic nie ma na ten temat.. czy jest ktos kto opisze jak w praktyce wygladaja takie studia?
05.06.2016
20.05.2016
dr hab
Nie ma gorszej uczelni w Częstochowie od Akademii Polonijnej , która otwiera kierunek studiów dla dwóch osób a przedmioty w toku studiów nie związanego są wogóle z studiowanym kierunkiem i np. na każdych kieurnkach są przedmioty takie jak np. Nauka społeczna kościoła albo Współczesna rodzina , kadra księży i osób mało związanych z fachowością w swojej dziedzinie. Odradzam zdecydowanie. W dodatku skopiowali z WSL opis kierunku filoglia specjalność nauczyciel to sami sobie sobie wyobraźcie co tam może być.
do prawdy
Faktycznie. Jestem w szoku. A ja chciałam tam iść...
09.05.2016
06.05.2016
prawda
Jak to możliwe , że uczelnia AP zerżneła żywcem opis kierunku filolologia spec Nauczyciel ; http://pl.ap.edu.pl/jezyki-literatura-i-cywilizacja/ powyżej link. pozdrawiam
student wsl
W takim razie zapraszam do mojej grupy wtedy przekonasz się co znaczy zdanie wielokrotnie złożone, naładowane milionem phrasali i tak poza tym, to co do tego ma prywatna uczelnia dziewczyno? Byłem na państwowej uczelni na licencjacie i myślisz, że jest kolorowo? Haha, niezły żart. Na moim roku byli ludzie mowiący " he putted" i uwaga... OBRONILI SIĘ i mają tytuł licencjata, więc proszę, nie ,mów mi, że na prywatnej uczelni się gówno robi. A dlaczego 2/3 nauczycieli w szkołach nie potrafi uczyć? Hmmm, nie mają powołania i robią to z musu, żeby przeżyć. a może nie potrafią przekazywać wiedzy albo się wypalili? Albo wieeeem! Kończyli na pewno PRYWATNE uczelnie.. hahaha :D Pomyśl czasem co piszesz, naprawdę, a jeśli potrzebujesz wrażeń, to idź na UŚ, gwarantuje ci, że szybko zatęsknisz za wsl :)
25.04.2016
21.04.2016
Mila
To dlaczego 2/3 nauczycieli w szkołach nie potrafi uczyć i powinni wylecieć a nie zniechęcać uczniów, którzy mogliby rozwijać swoje zainteresowania, ale "dzięki" takim typom zamykają się totalnie na przedmiot i go potem nienawidzą. Nie wierzę, żeby studenci prywatnej uczelni potrafili wyrażać się stosując zdania wielokrotnie złożone. Nie zmienię zdania o WSL - może i wymagania są, ale - jak pisałam wcześniej - nic nie umiesz ze względu na niezwykle rzadkie zjazdy.
student wsl
Nie wiem jak u ciebie w grupie, ale u mnie poziom jest wysoki, nikt nie ma problemu żeby wypowiedzieć się zdaniem ośmiokrotnie złożonym. Co do smykałki, ktoś kto nie czuje żadnego pociągu w stronę nauczania języka raczej nie wybiera kierunku nauczycielskiego. nie sądzisz? Jeśli chodzi o coaching i przedmioty tego typu.. będąc na innej uczelni na licencjacie nie miałem takich rzeczy, teraz jestem tu na mgr i.. podoba mnie się to. Zajęcia. jak dla mnie, są ciekawe i prowadzone w sposób niekonwencjonalny, dużo nowych rzeczy dowiedziałem się o sobie. Jak dla mnie bomba :)
13.04.2016
08.04.2016
Mila
Owszem, musisz się nauczyć na koło, ale potem wszystko ci wylatuje z głowy bo tego nie używasz. Potem taki absolwent nie umie poprawnie ułożyć prostego zdania a co dopiero o tłumaczeniach. Miałam na myśli zajęcia typu coaching. Po co to? Przecież mam się nauczyć języka a nie jak działać w życiu. A jeśli chodzi o przedmioty stricte nauczycielskie, to możesz przejść 100.000 takich kursów, ale jak nie masz smykałki do nauczania, to ci to nic nie pomoże. Będziesz kiepskim nauczycielem.
ZZZZZZZ
Jak dla mnie Uczelnia jest Ok:)
30.03.2016
14.03.2016
student wsl
Droga Milo, nie każdy jest utalentowany językowo jak ty, że zna najbardziej wysublimowane słowa z języka angielskiego. Rozumiem, że w chwili obecnej obcuje z walking-talking dictionary, podziwiam :D Słowem zakończenia, zjazdów jest 6 i trzeba być dobrze przygotowanym, bo wszystko wyjdzie. Mówisz, że zajęcia pedagogiczno-psychologiczne są żenujące... a jak kurde chcesz być nauczycielem bez przygotowania takiego? Na moich studiach licencjackich dziennych miałem jeszcze więcej takich zajęci i... żyję, ba, nawet wiele mnie takie zajęcia nauczyły.
Mila
Ilość zjazdów jest tak rzadka, że niczego nie zapamiętasz na dłuższy czas. Na I roku są osoby, które nie umieją sklecić poprawnie najprostszego zdania w j. angielskim, a znajomość gramatyki wśród studentów leży. Piszę o zaocznych 1 st. Żenadą są zajęcia pedagogiczno-psychologiczne, które zabierają 60% czasu na zjeździe. Widać, że chodzi im o kasę. Więcej zjazdów nie dają, bo szkoda im opłacić wykładowców, a cena porównywalna jest z innymi uczelniami, gdzie zjazdów jest np. 10 w semestrze a nie 5. Nie polecam tym, którzy chcą się czegoś nauczyć i posiąść wiedzę na dłuższy czas.
14.03.2016
28.02.2016
rena
zrekrutowałam się na semestr zimowy 15 r. nie przysłano mi ani umowy, ani nie nadano nr indeksu bo... było duzo studentów z Ukrainy (tak mi powiedziała pani w dziekanacie). W zwiazku z tym nie mogłam zacząć studiów od pazdziernika. Po prostu nóż sie w kieszeni otwiera, jaki tam jest bałagan.
Maciej
Jestem na pierwszym roku magisterskim filologii angielskiej i naprawdę polecam! Wykładowcy są kompetentni, zabawni i ludzcy, jeśli tak można napisać :) A grupa? Świetni ludzie, dogadujemy się znakomicie, uwielbiam ich :D Co do poziomu, jest naprawdę wysoki, trzeba się uczyć i nie ma, że boli, ale polecam! :)
25.02.2016
24.02.2016
Merlin
Hej Eva ;) Studiujesz anglistykę od podstaw ? ;)
Eva
Hej Merlin. Ja studiuje filologię angielską jak chodzi o poziom no to trzeba się uczyć, zależy czy chcesz studiować online czy niestacjonarnie... Wykładowcy fajni, choć wymagający. WSL jest uczelnią prywatną i fajne jest to, że nie idą w "masówkę" , więc jest dobra atmosfera na uczelni. FA polecam, a co do germanistyki, to ci nie pomogę:)
16.02.2016
12.02.2016
Merlin
Witam ;) Czy jest tutaj jakaś osoba, która studiuje lub studiowała filologię angielską od podstaw oraz podyplomówkę na filologii germańskiej? Proszę o opinie o jakości nauczania, o wykładowcach, o samej uczelni. ;)
Aśka
Zgadzam się z poprzedniczką. Jestem na II roku i jestem zadowolona zarówno z poziomu jak i atmosfery. I jeszcze są rabaty w opłatach... Jeśli zapłaci się czesne z góry za cały semestr obowiązuje 5% rabatu na czesne, a jeżeli komuś polecimy uczelnię, i ta osoba podpisze umowę, to zyskujemy upust w postaci 100 zł na każdy semestr. W dodatku Uczelnia ma wysokie stypendia. W tym roku stypendia wynosiły: - dla niepełnosprawnych: od 400 zł do 500 zł, -socjalne: od 600 zł do 750 zł, - Rektora od 300 zł do 550 zł, -zapomogi do 1000,00 zł. Myślę, że naprawdę warto było:)
08.02.2016
06.01.2016
Maria
Studiuję na WSL już czwarty rok zaocznie, według mnie jest ok, kadra bardzo kompetentna , wymagająca ale przyjazna studentowi, co do różnych opinii krążących o tej uczelni, powiem tylko iż każda uczelnia ma swoich zwolenników i przeciwników, poziom uzyskanej wiedzy nie zależy tylko i wyłącznie od wykładowców, ale głównie od samego studenta,trzeba samemu zakuwać, co do ilości zjazdów jest ich mało, ale żeby się na nie przygotować trzeba przyswoić spory zasób materiału. Na pewno nie jest to miejsce dla osób, który myślą iż płacą to nic więcej robić nie muszą. Także jeśli wiesz po co idziesz na studia, WSL w niczym nie ustępuje państwowym uczelniom.
student
Jestem na uczelnie od tego roku na studiach magisterskich i jest naprawdę fajnie. Przede wszystkim bardzo miła atmosfera jest no i fajni wykładowcy. :)
10.11.2015
09.11.2015
gosc
Czy te pochlebne komentarze, czy aby nie są pisane przez samych pracowników tejże uczelni.....
gość
Uczelnia, która naciąga studentów na kasę, ludzie są niekompetentni. Godziny otwarcia dziekanatu dostosowane wyłącznie dla pracowników uczelni, pracujący studenci nie mają żadnych szans załatwienia czegokolwiek.....niestety nie wszyscy dysponują taką ilością wolnego czasu jak pracownicy uczelni, natomiast emailem...zapomnij bo nikt nie raczy odpowiedzieć a tyle mówi się o wychodzeniu na przeciw....no cóż, powodzenia z takim podejściem a swoją drogą ciekawe czy ktokolwiek ma nad uczelnią jakąkolwiek kontrolę, czy nadzór?
09.11.2015
25.10.2015
mgr
Po pierwszym zjeździe mogę powiedzieć, że ludzie super, wykładowcy super. Nie jest sztywno wiedza jest przekazywana w sposób kreatywny. Polecam!
OK
fajni ludzie i atmosfera
19.10.2015
18.10.2015
student.
Szkoła jest genialna, ludzie także. Polecam każdemu!
Lingwista
Uczelnia super. Polecam. A teraz specjalna promocja. Jeśli znajdziesz osobę , która chciałaby studiować w WSL, to dostajesz 100 zł rabatu za każdy semestr:)
01.10.2015
25.09.2015
moo.
ja w tym roku zaczynam filologię angielską zaocznie II stopnia, bo dzienne się niestety nie utworzyły :( powiedzcie mi, czy zaoczne to dobry wybór, bo mam strasznie mieszane uczucia, tylko 6 weekendów ( zjazdów) będzie i wydaje mi się jakoś tak mało.. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
moo.
ja w tym roku zaczynam filologię angielską zaocznie II stopnia, bo dzienne się niestety nie utworzyły :( powiedzcie mi, czy zaoczne to dobry wybór, bo mam strasznie mieszane uczucia, tylko 6 weekendów ( zjazdów) będzie i wydaje mi się jakoś tak mało.. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
25.09.2015
20.09.2015
007
witam a czy ktoś studiuje online?
Ola
Uczelnia moim zdaniem fajna. Dobrze wyposażona. A kierunki? Ja studiuję Fil.Germańską i jestem zadowolona.
18.09.2015
16.09.2015
Kamila
Rzeczywiście kiedyś panował tu straszny bałagan organizacyjny, ale ostatnio bardzo się to poprawiło. Ja studiuję pedagogikę i sobie chwalę.
Michał
Fajni ludzie, fajna atmosfera. Możliwość łączenia specjalizacji. Studia online i ciekawe podyplomówki. Polecam
15.09.2015
14.09.2015
onna
Szkoła bardzo fajna. Wbrew temu co pisały osoby poniżej, myślę, że jeżeli ktoś reguluje płatności w terminie, to nie ma problemu. Ja jeżeli chcę się czegoś dowiedzieć, to piszę maila, a odpowiedź dostaję na drugi dzień. Mniej studentów, ale lepsza jakość. Ja polecam filologię:)
ewa
Bałagan organizacyjny straszny. Opiekun roku radził mi wziąć urlop zdrowotny, bo zachorowałam na 1 sem. Napisałam pismo o urlop. Odpowiedzi nie dostałam żadnej. Dzwoniłam tam, nikt nie wiedział gdzie jest moje podanie. Przy okazji dowiedziałam się, że nie mogę dostać urlopu zdrowotnego i mam pisać podanie o powtarzanie semestru. No po wielu dniach dostałam pozytywna decyzję. Po każdą informacją trzeba dzwonić, bo na maile nie odpowiadają. Nie podoba mi się taka szkoła. Opiekun roku niekompetentny, pan zajmujący się informatyką także, gdyż także zachęcał mnie do urlopu zdrowotnego. Nie polecam, są lepiej zorganizowane uczelnie. Plan zjazdu pojawia się dopiero na tydzień przed zjazdem. To jest trochę późno. Nie podoba mi sie to
01.11.2013
01.07.2013
Jacek
Studiuje i mam kontakt z AP. Zdecydowanie AP polecam.
adam
Studiowałem na tej uczelni i nie jest dobrze. Płaci się ale za to nic nie ma. nie polecamu czelni
01.07.2013
28.05.2013
anglista
Studiowałem na tej uczelni angielski w biznesie - mgr. Wydaje mi się, że Uczelnia nie jest zła, ponieważ ma zdecydowane założenia, których się trzyma. Ja osobiście polecam tę szkołę i myślę, że można się tam czegoś nauczyć.
zibi
Powiem to tak: myślałem ,że będzie dobrze - a jest bardzo dobrze!. Super ludzie, tak, że w grupie czuje się jak w swojej paczce. Uczyć się trzeba ale już mam pomysł na pracę. Na zajęciach mieliśmy temat budowania swojej kariery - zmusza do myślenia i dało mi efekt!
19.02.2013
12.02.2013
Aaaa
Jestem studentką tej uczelni od 2 lat. Wcześniej studiowałam w państwowej uczelni i porównanie mam takie że może czesne są trochę mniejsze ale za to wpisowe na państwowej uczelni płaciłam 60zł a tam 400! za obronę licencjatu płaciłam 80zł a teraz za mgr zapłacę 500!!!! No i bałagan mają w księgowości jakieś odsetki które pojawiły się dopiero po roku czasu z poprzedniego semestru.
do euro
a co to ma do rzeczy? jak studiujesz w Warszawie, to pisz pod warszawa i pod swoja buda, to bez sensu, ze ktos pisze o uczelni, w ktorej sie nie uczy
05.10.2012
29.08.2012
euro
Tata pod żadnym pozorem nie chciał mi tu pozwolić studiować, wręcz obiecał że grosza od rodziców nie dostanę, jeśli zdecyduję się na studia w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie. Wtedy miałam mu to za złe,a teraz mu dziękuję, bo w końcu pojechałam na studia do warszawy, a mój chłopak, który został w Częstochowie też teraz się przenosi, bo mówi że tu było słabo.
wyjasnijcie mi
o co chodzi z ta lingwistyka stosowana? w wersji Plus? to jest propozycja licencjackich? jestescie zadowoleni ze studiow w WSL?
24.06.2012
31.05.2012
za szybko mi wskoczylo
nie zdazylam napisac ze chodzi mi o anglistyke, obie strony obejrzalam, ta wydaje sie duzo czytelniejsza, przejrzysta, kandydat ma polozone na tacy, podoba mi sie, Polonijna niby jest niezla, ale roznie mowia, stronka nacpana masakrycznie, ale niewazne, napiszcie tak od siebie, co polecacie
co lepsze?
pytanie o uczelnie, ktora lepsza Lingwistyczna czy Akademia Polonijna
31.05.2012
19.05.2012
maturzystka
do częstochowy mam niedaleko, więc wybieram tę uczelnie jako 'opcję zapasową'. ogólnie to postaram się dostać na uw albo uam, ale nie wiem co z tego wyjdzie. angielski na maturze poszedł calkiem ładnie, gorzej z polskim. ale opinie o wsl w częstochowie są zazwyczaj pozytywne, więc zawsze to jakiś plan zapasowy
Rencia
Ja wiem tyle, że chce iść tutaj na pedagogikę. Słyszałam,że nie jest tak ciężko z zaliczeniami i mają spoko wykładowców
12.12.2011
07.12.2011
Adamos
Ktoś coś wie? Pozdrawiam
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Bydgoska Szkoła Wyższa
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
  • Politechnika Poznańska
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Uniwersytet Gdański
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych w Warszawie
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Rzeszowie
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Uniwersytet Kaliski
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Akademia Tarnowska
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Akademia Piotrkowska
  • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Poznaniu
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
  • Politechnika Łódzka
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Politechnika Częstochowska
  • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Politechnika Śląska
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Akademia Zamojska