Inżynieria zarządzania w Opolu
Inżynieria zarządzania – studia w Opolu
Studenci kierunku uczą się wdrażać zasady i rozwiązania inżynierskie do praktyki biznesowej, podejmować decyzje wykorzystując miękkie oraz twarde kompetencje. Poznają specjalistyczne oprogramowanie dostępne i wykorzystywane przez firmy na rynku. Dowiadują się, jak identyfikować, opisywać, mapować, parametryzować, analizować i optymalizować procesy produkcyjne, usługowe, biznesowe. Zapoznają się z tworzeniem robotów softwarowych, których można używać do automatyzacji rutynowych czynności zarówno w organizacjach produkcyjnych jak i usługowych.
Inżynieria zarządzania realizowana jest w Opolu na poziomie studiów pierwszego stopnia.
Inżynieria zarządzania - specjalności
Na studiach pierwszego stopnia dostępne są:
- bezpieczeństwo i higiena pracy
- inżynieria jakości i Lean Manufacturing
- inżynieria zarządzania procesami produkcyjnymi
- inżynieria zarządzania projektami biznesowymi.
Czym zajmuje się inżynier zarządzania?
Inżynier zarządzania to specjalista, który łączy wiedzę techniczną z umiejętnościami zarządzania. Jego zadaniem jest organizowanie, planowanie i optymalizowanie procesów w przedsiębiorstwach i projektach. Praca inżyniera zarządzania obejmuje zarządzanie ludźmi, procesami, technologią i zasobami w celu osiągnięcia efektywności operacyjnej i strategicznej.
Do jego obowiązków należeć może planowanie i organizacja pracy, tworzenie harmonogramów działania, koordynowanie pracy zespołów i zasobów, wdrażanie nowych technologii i metod pracy, przeprowadzanie analiz finansowych, rynkowych czy technologicznych, wykorzystanie narzędzi informatycznych do podejmowania decyzji opartych na danych.
Inżynieria zarządzania – przedmioty na studiach
W programie kształcenia realizowane będą m.in. przedmioty: psychologia zarządzania, instrumentarium marketingu, zachowania organizacyjne, statystyka, analiza ekonomiczno – finansowa, badania i analiza rynku, podstawy zarządzania jakością, systemy ERP, zarządzanie projektami, raporty finansowe, symulacja biznesowa, inżynieria procesów biznesowych, grafika inżynierska, metrologia z elementami fizyki, podstawy automatyzacji, inżynieria materiałowa z elementami chemii, automatyzacja procesów, podstawy elektrotechniki i elektroniki, systemy bazodanowe, wirtualizacja zarządzania produkcją – VR.
Inżynieria zarządzania – rekrutacja w Opolu
Kandydaci do uczelni niepublicznej przyjmowani są według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Inżynierię zarządzania w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Inżynieria zarządzania – praca po studiach
Potencjalne miejsca pracy absolwentów kierunku to:
- gałęzie przemysłu, w których istnieje potrzeba efektywnego zarządzania produkcją
- działy wdrażające nowe produkty i działy projektowe
- własna działalność gospodarcza
- firmy doradcze i audytorskie
- firmy informatyczne administrujące danymi produkcyjnymi
- organizacje (także publiczne) wdrażające podejście procesowe
- działy kontroli jakości.
Czy warto studiować Inżynierię zarządzania?
„W warunkach współczesnej gospodarki rynkowej, ze względu na zachodzące w niej procesy globalizacji i rosnącą konkurencję, wzrasta znaczenie jakości w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Pod tym pojęciem kryje się wszystko to, co ma związek z pewnymi cechami wyrobu lub usługi mającymi wpływ na postrzeganie przez klienta określonego wyrobu. Specjalność inżynieria jakości wyposaża studentów w kompetencje pozwalające podejmować pracę zarówno w produkcji, jak i usługach, w różnych branżach.” dr inż. Adam Busławski, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Opole
Inżynieria zarządzania – opinie
„Pracuję w średniej wielkości międzynarodowej firmie zajmującej się produkcją i dystrybucją akcesoriów do AGD. W trakcie studiów najbardziej interesowały mnie przedmioty kierunkowe, których mogłam używać później w mojej pracy: związane z kontrolowaniem jakości, przebiegiem i prawidłowym planowaniem produkcji, metody 5S, Lean Manufacturing.” Martyna Grzelińska, absolwentka WSB Merito
„Każdy z nas, kupując dany produkt, wymaga określonej jakości. Mogłoby się wydawać, że sprawa jest prosta. Dopiero praca w dziale produkcji pokazała mi, jak skomplikowany jest to proces. Potrzebne są ogromna wiedza i doświadczenie, dlatego też studiuję i pracuję jednocześnie. Wszystko w kierunku, który zbliża mnie do tego, by w przyszłości nadzorować produkcję w wymarzonej firmie.” Andżelika Kędzierska, studentka WSB Merito
Kandydata na te studia powinny wyróżniać umiejętności organizacyjne, analityczne, łatwość rozumienia procesów technologicznych i ich wpływu na działalność firmy.
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych
Fot. Freepik