Kosmetologia w Opolu
Kosmetologia w Opolu – studia
Studia na Kosmetologii łączą zagadnienia z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz humanistyki.
Studenci uczą się planowania i wykonywania zabiegów kosmetycznych pielęgnacyjnych i upiększających, dobierania odpowiednich kosmetyków, podejmowania działań prozdrowotnych, a także profilaktycznych.
Studia licencjackie trwają 6 semestrów, realizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Jest możliwość kontynuowania kształcenia na magisterskich studiach drugiego stopnia.
Kosmetologia - przedmioty na studiach
W toku kształcenia podejmowane są kwestie z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, chirurgii plastycznej, mikrobiologii, fizjoterapii, biochemii, kosmetologii, aparatury kosmetycznej, odnowy biologicznej, trychologii, podstaw podologii, aromaterapii oraz wizażu z elementami charakteryzacji i stylizacji, a także dermatologii estetycznej, kosmetologii leczniczej, podstaw perfumerii i sensoryki, surowców kosmetycznych i ich receptury oraz przemysłu produkcji kosmetyków.
Kluczowe znaczenie mają zajęcia praktyczne, z wykorzystaniem kosmetyków oraz specjalistycznej aparatury i stanowisk z sprzętem do wykonywania zabiegów.
Kosmetologia w Opolu – rekrutacja
Kandydaci rekrutowani są na podstawie wyników uzyskanych z trzech przedmiotów maturalnych, zdawanych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Kosmetologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia medyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Kosmetologia w Opolu – praca
Usługi kosmetologiczne świadczą takie placówki jak:
- gabinety kosmetyczne
- gabinety podologiczne
- ośrodki odnowy biologicznej
- centra spa.
Absolwenci mogą również pracować w firmach produkujących kosmetyki, mediach branżowych czy współpracować z lekarzami medycyny estetycznej.
Czy warto studiować Kosmetologię?
Posłuchajcie, czy warto studiować Kosmetologię:
Kosmetologia - opinie
Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne rośnie wraz ze wzrostem świadomości społeczeństw w kwestii dbania o urodę, zdrowy wygląd, a także niesłabnącym kultem młodości, piękna. Kształcenie w zakresie kosmetologii stanowi odpowiedź na potrzeby rynku pracy – studia przygotowują specjalistów gotowych współpracować z lekarzami, prowadzić własne gabinety kosmetyczne.
Zarobki kosmetologów
Wynagrodzenie kosmetologa będzie różnić się od posiadanego doświadczenia i renomy, ale też miejsca zatrudnienia.
Statystycznie mediana zarobków kosmetologa to ok. 3500 zł netto.
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu
Poznaj inne kierunki medyczne
Dowiedz się więcej o studiach medycznych