Naturoterapia

Naturoterapia to swoisty system terapeutyczny łączący teorię (filozofię i zasady) i praktykę, który wykorzystuje szereg naturalnych terapii wspierających leczenie i utrzymanie zdrowia. Podstawowa zasada "uzdrawiania przez naturę" ukierunkowuje naturoterapię na właściwe odżywianie, poradnictwo dietetyczne, ziołolecznictwo, terapie naturalne i edukację w stylu życia.

Czego uczą się studenci Naturoterapii?

Studenci naturoterapii uczą się całościowego podejścia do problematyki zdrowia. Szukają przyczyny zaburzenia zdrowotnego i poznają zintegrowane terapie pomagające przywrócić równowagę organizmu klienta. Koncentrują swoją uwagę na konkretnej, indywidualnej osobie, jej środowisku – psychicznym, emocjonalnym, problemach fizycznych, a nie na jednostce chorobowej.
Aby zrozumieć ludzki organizm i jego funkcje oprócz wiedzy i umiejętności z obszaru nauk o zdrowiu (w tym anatomii, fizjologii, patologii) poszerzają swoje studia o nauki społeczne, w tym psychologię zdrowia, doradztwo, komunikację i edukację zdrowotną oraz o warsztaty artystyczno-terapeutyczne. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w szczególności z filozofii zdrowia i natury, profilaktyki i promocji zdrowia, odżywiania, ziołolecznictwa, detoksykacji, suplementacji, oceny zaburzeń psychoenergetycznych, psychosomatyki, refleksoterapii, aromaterapii, terapii dźwiękiem, terapii radzenia sobie ze stresem, terapii ruchem i działań artystycznych w naturoterapii. Studenci uczą się, jak zachęcać klientów do aktywnego zaangażowania się w dbałość o zdrowie poprzez zrozumienie własnych zalet i słabości i wzięcia współodpowiedzialności za swoje działania. Wskazują klientowi, jak zoptymalizować kondycję zdrowotną poprzez wdrożenie i utrzymanie zasad zdrowego stylu życia, dietę spersonalizowaną, regularną aktywność fizyczną, której celem jest przede wszystkich relaks, redukcja stresu i dbanie o siebie.

Jaka praca po Naturoterapii?

Absolwenci naturoterapii są przygotowywani do założenia własnej działalności gospodarczej. Ucząc się jej organizowania i prowadzenia na studiach, mogą pracować w zespołach interdyscyplinarnych, wspólnie z lekarzami, rehabilitantami, psychologami, innymi terapeutami. Zatrudnienie mogą znaleźć w ośrodkach świadczących usługi zdrowotne, szkoleniowe, ośrodkach opiekuńczych, rehabilitacyjnych i innych.

Wierząc, ze odrobina działań zapobiegawczych przynosi mnóstwo zdrowia, naturoterapeuci promują zdrowie tak samo, jak zapobieganie chorobom. W ten sposób pomagają też utrzymać w zdrowiu organizm i opóźniać rozwój przyszłych chorób.

Naturoterapia może więc być wykorzystywana prewencyjnie lub terapeutycznie. W pierwszym przypadku szczególnie dla celów optymalnego utrzymania zdrowia, w drugim wydaje się być niezwykłe przydatna przede wszystkich w chorobach przewlekłych.

Naturoterapia jest specjalnością na kierunku Terapia artystyczna.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Komentarze (1)

  • Martas

    do poczytania o naturoterapii http://www.swiatduchowy.pl/wyszukiwarka?search=naturoterapia
    1/23/19