Ocena uczelni

Komentarze (713)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Jacek

  Jaki jest poziom na stacjonarnych I st. z pielegniarstwa? Jak wygladaja praktyki? Odbywają się tyko w placówkach w Częstochowie? Chcę zacząć te studia ale mam mętlik w głowie po tej calej Waszej dyskusji którą przeczytałem. Dzięki serdeczne dla Tych z Was którzy będą chcieli mi odpowiedzieć.
  4/30/20
 • Justyma

  Uczelnie skończyłam o 9 lat temu. Powtarzała rok przed jeden przedmiot. Problemy przed egzaminem końcowym. Oczywiście nikt nie powiedział że poprawkę egzaminu trzeba płacić. Podchodzilam we wrześniu pierwszy raz. Prorektorce w oczy powiedziałam że żałuję że spędziłam A tej uczelni 3.lata I tyle dałam. Kasy
  3/17/20
 • studentka

  Jasne...to norma. Giną dokumenty. Oceny...skonczylam te studia z ogromnym wysilkiem (pomimo zaliczonych w terminie wszystkich przedmiotow). Moim kolezankom sie nie udalo. Nie dajcie sie skusic. Stracicie tylko pieniądze i nerwy. Ja niestety, musialam przekonac sie o tym na wlasnej skorze... To jest parodia uczelni.
  2/23/20
 • Piguła

  Cenna uwaga dla WSZYSTKICH studentów/studentek o profilu niestacjonarnym. Po 2 latach stwierdzam, iż owa "uczelnia" to nastawiona na zarobek instytucja z podejściem do studenta godnym naszych zachodnich sąsiadów sprzed ok. 80 lat. Po ekonomicznemu - wszyscy studenci są jedynie słupkiem w Excelu z komórką podpisaną "Dochód uczelni". Przykład? - astronomicznie wysoka kwota(porównując np. do śląskich uczelni) za MIESIĘCZNY czynsz; - aby uzyskać naklejkę w celu przedłużenia ważności legitymacji należy uczelni... zapłacić; - aby otrzymać legitymację z naklejką(za którą się zapłaciło) należy czekać przy dobrej wierze około miesiąc; - aby otrzymać dokumenty z dziekanatu często praktykowane jest pobieranie opłat; - każdy certyfikat z języka obcego(który zdobywany jest co semestr) jest objęty dodatkową opłatą w wysokości 50 zł; - parking należący do uczelni... płatny; Teraz parę słów o dydaktyce... - zajęcia obowiązkowe w piątki(od rana) obligują do zaniechania pracy; - władze uczelni po zmianie druku dotyczącego praktyk nakazują ponowne uzyskanie dokumentów(co często jest kłopotliwe i świadczy o braku kompetencji i szacunku dla czasu studentów); - każdy dokument(np. praktyki, prezentacje, dokumentacja studencka) musi być wykonany w 3 kopiach, co powoduje horrendalne ilości zużytego papieru(uczelnia widocznie nie sprzyja ekologii); - bardzo długie przerwy pomiędzy zajęciami(nawet do 4 godzin); - częstą praktyką wykładowców jest zaniechanie przyjścia na zajęcia; - wykładowcy zmieniają się notorycznie i nie ma dla nich zastępstw(co powoduje problemy w uzyskaniu zaliczeń); Myślę, że przyszli studenci powinni bardzo mocno zastanowić się nad wyborem tej uczelni. Decyzja należy do Was, jednak obiektywnie uważam, że jest to strata nerwów, pieniędzy, cennego czasu oraz szansy, które mogą dać inne uczelnie. Stanowczo NIE POLECAM.
  1/13/20
 • Ja

  Czy jest tu ktoś kto studiował jakiś czas a potem np po 2 latach okazało się że 1 semestr nie jest zaliczony
  1/6/20
 • teraz

  Na bank będziesz super ekonomista jak studiujesz on-line w super uczelni.Poziom mistrza.
  11/4/19
 • miro

  HEJ! Odp dla predatora. Studiuję ekonomię on-line dodatkowo indywidualnie i jestem mega zadowolony. Podejście wykładowców do studenta jak na razie jestem pod wrażeniem. Co prawda dopiero zacząłem, ale jak na razie wygląda to dobrze. POZDRAWIAM! i POLECAM!
  10/25/19
 • Odpowiedz PL

  Drogi Panie albo Pani zapraszam serdecznie na kawe, pogadamy i będzie nam łatwiej żyć!moj nr 503869726.Zycze dużo zdrowia i optymizmu!
  10/24/19
 • breve

  Nic dodać, nic ująć. Występy fanów dra PL są najlepszym komentarzem. Pozdrawiam serdecznie.
  10/24/19
 • Admin

  Komentarz usunięty.
  10/24/19
 • breve

  Droga nienawiści, hejt, slang kryminalny...Nie wiem, z jakiej choinki się szanowny "Odp/Jarosław" urwał. Stwierdzenie, że ktoś nie ma habilitacji to nie hejt, tylko fakt. Jak coś jest "skrojone", to jest na miarę i to słowo występuje powszechnie w uzusie językowym. Jeżeli ktoś w mediach społecznościowych i filmach pozuje na profesora belwederskiego, którym nie jest, to nadużywa stopni i tytułów, i to jest karygodne. Pytanie: po co? By promować uczelnię? By promować siebie? Być może to szersze zjawisko wśród pracowników tzw. wyższych szkół gotowania na gazie. Poza tym żyjemy w czasach, kiedy można sobie założyć wydawnictwo i siebie wydawać - ot, taki wymagający wysiłku przejaw narcyzmu. Trzymam kciuki za habilitację, "czasokres" sprzyja, bo czasy mamy antyelitarne. No i czekam na drugie wydanie "Mentalności...", może w Wolters Kluwer? A osobom chcącym studiować zalecam, by czytali rankingi, strony internetowe uczelni z odpowiednim krytycyzmem. I omijali uczelnie, które nie udostępniają podstawowych informacji o kadrze, badaniach i osiągnięciach naukowych.
  10/24/19
 • Jaroslaw

  Szkoda dyskusji na ten temat.Jedno jest pewne , ze nie powinien Pan breve nikogo obrażać.Nalezy bezpośrednio zapytać .Akurat jest to człowiek kulturalny i ma klasę!Nie wypada tez używać slangu kryminalnego typu: skrojona! Różnie się to może kojarzyć !Drogi Panie jest to droga nienawiści prowadząca donikąd !Nuech Oan pamięta, ze nie jest anonimowy!
  10/24/19
 • Odp.

  Ten, kto pisze te kalumnie powinien się ujawnić.Wyrazny wróg i człowiek zakompleksiony.Na youtube jest wyraźna pomyłka :Tytuł habilitacji już napisanej to System bezpieczeństwa obywateli a punitywnisc wymiaru karzących.Jest to cykl artykułów już gotowy!Drogi Panie są różne przyczyny czasokresu pisania prac a liczenia na dopisywanie do dorobku.
  10/24/19
 • breve

  Oczywiście, w świetle nowej ustawy habilitacja wymagana nie jest. Niemniej, jeśli pracownik nauki urodzony powiedzmy w pierwszej połowie lat 70. XX w. nie zrobił do tej pory habilitacji, to jest to oznaka naukowej słabości. Ustawa jest skrojona pod młodych ludzi nauki zaczynających kariery akademickie. Swoją drogą karalne jest również nieuprawnione stosowanie tytułów, bo to wprowadza w błąd, a widzę na YouTube monolog "prof. dr. hab. Piotr Lisowskiego" z Częstochowy o mentalności urzędniczej. To jest ta habilitacja czy jej nie ma? W przypadku "częstochowskiego" to dr PL, prof. AP. O słabości tej "almy" świadczy brak informacji na stronie www o kadrze naukowej, o prowadzonych badaniach, pozyskiwanych grantach, bibliometrii etc. A tzw. wydział interdyscyplinarny to przysłowiowy "groch z kapustą". Brakuje jedyne różdżkarstwa i bioenergoterapii. W niepublicznej szkole wyższej profesorem może być każdy pracownik. Jak w liceum ogólnokształcącym. Panie "Odp": pytanie o habilitację to nie hejt. Kandydaci na studia mają prawo wiedzieć, że PL jest profesorem uczelni, bo został tam zatrudniony.
  10/23/19
 • Odp

  Proszę przeczytać nowa ustawę o szkolnictwie wyższym wtedy dostaniecie odpowiedz co do habilitacji prof.Lisowskiego.Nie trzeba jej mieć, ze by zostać teraz profesorem.Z przyjemnoscia rozprawie się z tym pyszałkiem!Zaden wybitny profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego.Hejty nie są już anonimowe!Drogi Panie proces!
  10/23/19
 • jabuszko

  Teraz jest baner ze prawo bedzie wykladane na tej uczelni.Smiechu warte czym ci ludzie jeszcze beda probowac zwabic kapital.Tam nie ma zadnego potencjalu zeby otworzyc kierunek prawa to tylko czysta reklama.Powinni sie tym zajac odpowiedni ludzie bo znieksztalcanie rzeczywistosci to oszustwo.
  10/22/19
 • predator

  czesc,jest tu ktos kto studiuje online ekonomie na tej uczelni?Jakie opinie?
  10/21/19
 • breve

  A ktoś wie, kiedy i na jakim wydziale habilitację obronił "częstochowski profesor" Piotr Lisowski? Bo chyba wszyscy go mylą z wybitnym prawnikiem dr hab. Piotrem Lisowskim, prof. UWr.
  10/21/19
 • Absplwentka

  Ktoś zadał pytanie dotyczące egzaminu - np. Rektor wykładał profilaktykę uzależnień (wykłady + ćwiczenia), kazał kupić w Bibliotece A. P. stare, nieaktualne książki (w sumie nie na temat), na ich podstawie napisać prace, dodatkowo zarządził ustny egzamin. Później bawił się ocenami, np najpierw było 4, a po kilku godzinach 2 z komentarzem, że praca nie spełnia wymogów pracy zaliczeniowej. Suma sumarum oblał kilka osób, żeby zdawały poprawkę (oczywiście płatną). To była moja trzecia uczelnia na której studiowałam, ale w takim cyrku miałam okazję uczestniczyć po raz pierwszy.
  10/8/19
 • mateusz.cichosz@onet.eu

  Czy projekt liczący 15 stron i jego obrona jest jako egzamin z przedmiotu, a z tych przedmiotów z których nie ma egzaminu jest zaliczenie na podstawie ocen uzyskanych podczas semestru?
  10/1/19
 • Domi

  Najgorsza możliwa uczelnia w Częstochowie. Syf, jedna wielka kpina. Kierunek otwarty dla dwóch osób. Wykładowcy nie przychodzili na swoje zajęcia, o zjazdach dowiadywało się w dzień, w który miały się odbyć. Żadnego egzaminu, ale oceny za 1 semestr pięknie wypisane od gory do dołu (oczywiście 4 i 5). Minął drugi semestr, zaraz zacznie się październik, a ocen nie ma nadal. Niczego nie można się dowiedzieć, obsługa gburowata i pyskująca. KPINA
  9/30/19
 • Różnorodność w jedności

  Szkoda życia na te spory.
  9/5/19
 • Olya

  Czy warto studiować na tej uczelni?
  9/3/19
 • achpanprofesor

  Ktoś powinien zmienić sobie ip bo te komentarze wychwalające to straszny przypał;D
  9/3/19
 • Andrzej z Podlasia

  No napewno jest taki super że robi w tak renomowanej uczelni hahaha
  8/31/19
 • Komentarz

  Prof.Piotr Lisowski jest najwybitniejszym naukowcem tej uczelni!Taka jest prawda!Jedynym, który najwiecej publikuje, ma świetna praktykę a dobrego klasę!Tak Panie Rektorse- klasę!Nie - Ukrainą! Do tego medialny i zawsze swietnie ubrany!Nikt tam mu nie dorównuje!Prosze sobie to wreszcie uświadomić!Ale i tak go stracicie !Dlaczego?Bo nie szanujecie wybitnych ludzi!
  8/26/19
 • Obserwator

  Od 1,5 roku ten człowiek wpadł w szał!Odbilo się to poważnie na pracownikach naukowych!Jest to tez spowodowane przyjściem P.Ziolek i w zasadzie nie jest wiadomym po co ona jest?To żaden intelekt!Dochodzi jeszcze Galadin oraz radca prawny, który wymyślił umowy o prace niezgodne z Kodeksem Pracy!Te wszystkie osoby poniżają ludzi!Nawet się nie spodziewają jakie są na nich haki!Zarzuty prokuratorskie na pewno będą!Uwazajcie na podpisywanie wszelkich pism z data wsteczna!
  8/9/19
 • Wyjątkowy spryciarz

  Dyktatura jednoosobowa!Zbiore te wszystkie wpisy i zawiadomię prokuraturę!
  7/30/19
 • Tadek z Torunia

  stary dziad ma układy trzeba tam jakiegos reportera sledczego wpuscic zeby zrobił reportaz ukryta kamera ta zamkna ta fabryke
  7/30/19
 • Karol

  Odradzam studiowanie na tej parauczelni. Pozorowana nauka za wysokie czesne. Tak zwany rektor jest megahochsztaplerem, od dawna nie jest już księdzem, a tak się tytułuje. Nie jest również żadnym profesorem, nawet maturę sobie kupił. To, że on jeszcze nie siedzi najlepiej świadczy, że Polska to kraj z dykty i tektury...
  7/25/19
 • Zainteresowany1

  Cześć. Mam pytanie jak wygląda na uczelni współpraca promotora ze studentami studiów w formie online. Czy taka wgl istnieje. I moje drugie pytanie czy w roku akademickim 2018/2019 odbyły się obrony bo słyszałem że były jakieś problemy? Proszę o informację.
  7/20/19
 • Do prof.Lisowskiego

  Dużo dobrego gość robi w swoich badaniach z obsługi prawnej firm!Swietnie prowadzi doktorantów jako promotor pomocniczy!Na razie niedoceniany ale spokojnie!
  7/13/19
 • Obrona

  Nie wolno znieważać nikogo!
  7/11/19
 • Jurand

  Kryński to oszust i złodziej!
  7/10/19
 • Bezkarny

  Krynski czuje się bezkarny bo obstawia się pseuprofesorami z Ukrainy i Słowacji.Zatrudnia ich a oni idą na urlop!Niektorzy z nich nie maja nostryfikacji dyplomów.Stad przekret! Następnie nakazuje milczenie i niespodziewanie atakuje!Poswiadcza nieprawdę z datami wstecznym w dokumentach.
  7/5/19
 • Krynski

  Jego taktyka polega na maksymalnym wykorzystaniu pracowników! Polega to na tym, ze wszystkie pieniądze wynikające z nędznej pensji maja zostać u niego.Nocleg płacisz, parking płacisz, za publikacje płacisz, Tam zadzi nie tylko On!Nalezy tez dobrać się temu Galadinowi oraz Ziolek!Takze zawiadomienia musza iść , działali w porozumieniu!
  7/5/19
 • Hanka

  Jestem na stronie AP ale nie działaja mi wszystkie przyciski, np. nie mogę kliknąc na Biotechnologia żywności, a chciałam obczytać ten kierunek, bo nie wiem, czy to jest specjalność na Biotechnologii, czy Biotechnologia żywności to samodzielny osobny kierunek. Czy Wy też macie odczucie, że ta strona jest w przebudowie czy tylko mi się wszystko wiesza? Pytanie nr 2: ile osób przyjmą na ten kierunek? jaki jest limit o ile jest?
  7/3/19
 • ona

  slyszalam że na ofxordzie i harvardzie wykładał krede do tablicy z busa:)
  7/3/19
 • Student

  To byłaby wielka strata!Wysokiej klasy profesjonalistą i po prostu fajny gość!Do tego niezwykła wiedza, świetny ubiór
  7/2/19
 • Do Pana Profesora Lisowskiego - prosba

  Panie Ptofesorze niech Pan nie odchodzi, niech Pan nas nie zostawia!!! Błagamy!!! Pańska niezwykła wiedza i osobowość - to dla Pana chcemy dalej studiować!Boze, ile się nauczyliśmy dzięki Panu, ile zdobyliśmy doświadczenia? Ile taktu i kultury? Praktyka, która zdobyliśmy dała nam większa pewność w prowadzeniu własnych firm, wielu z nas po pańskich wykładach nauczyło się niezwykłej dyplomacji w biznesie!Panskie oddanie tej uczelni nigdy nie było doceniane, ale przez nas zawsze Panie Profesorze!!!Zawsze!!!Nauczyl nas Pan poszukiwania wiedzy, metod i pasji!Dlatego Panie Profesorze chcemy więcej i prosimy, ażeby Pan został z nami, z nasza wspólna rodzina!Panie Profesorze jest Pan Wielkim, wrażliwym i otwartym człowiekiem!Naprawde wielkim!
  6/28/19
 • Student

  Na tej uczelni pensja profesora to 2200.Nigdzie tak się już nie placi.O tym musi się dowiedzieć Ministerstwo Nauki!Po drugie Krynski się niczego nie boi!Tym razem zrobić wszystko, żeby skończyło się zarzutami!
  6/24/19
 • Dobre komentarze

  Pamiętajcie:Krynski czuje się bezkarny ?wzywamy do masowych zawiadomień do prokuratury odnośnie łamania praw pracowniczych i oszustw przez Krynskiego i Ziolek!
  6/24/19
 • belzebub

  Jak się na to wszystko patrzy z zewnątrz to można poczuć nutkę prestiżu ,jednak człowiek ,który jest wewnątrz tej organizacja dopiero widzi jaki tam panuje bajzel. Studia online to kompletna ściema (nikt się tymi studentami nie przejmuje i tak czy tak muszą oni pojawić się na uczelni). Wszystko jest przeliczane na kasę (wysokie czesne,droga stołówka czy nawet dziurawy parking na którym już wiele osób straciło zawieszenie a za który trzeba płacić jak za zboże).Do tego jeden pan dyryguje wszystkimi osobami,miesza,zmienia, musztruje studentów . Już nie wspominając o bajzlu w dziekanacie ,cyrkach z obronami, naliczaniu opłat za dosłownie wszystko. Z całego serca nie polecam studiowania na tej uczelni. Jeśli macie chociaż odrobinę oleju w głowie wybierzcie inną uczelnię ,gdzie poziom będzie faktycznie adekwatny do oferty . Na tej uczelni jedyne co Was spotka to kolejki do dziekanatu,pisanie bzdurnych prac zaliczeniowych i ciągłę wyciąganie rąk po Wasze pieniądze,
  6/24/19
 • Studentka

  Jaka panika człowieku?I proszę odezwał się sam Ks.Rektor!Uswiadom sobie, ze to nie jest żaden Oxford!Wyjdz człowieku z chorej wyobraźni!Naucz się myśleć naprawdę myśleć!Szanuj ludzi , bo tylko potrafisz ich poniewierać!Najlepiej odejdź i przestań oszukiwać!Twoja oferta jest śmieszna !Jak traktujesz pracowników?Kim się otaczała człowieku wyprany z ludzkich uczuć?
  6/23/19
 • Zofia

  Zofia Po co ta panika na koniec studiów? Badania antyplagiatowe to wymóg nowych przepisów ustawy o szkolnictwie wuższym, które zostalły uruchomione w tym roku, dla wszystkich. Jestem bardzo zadowolona, że w Akademii Polonijnej dba sie o jakość prac licencjackich i magisterskich.. Nareszcie wszyscy pracodawcy beda mogli poznać nasze prace z pielęgniarstwa. Ja jestem zadowolona i polecam nauke w Akademii Polonijnej, która kształci przyszłe kadry. A napewno strach maja promotorzy prac, którym przyszło stanąć prawdzie w oczy, jak pracuja, jak oceniaja i jak sie wywiązuja z pracy za którą otrzymują wynagrodzenie. Może za mało, ale też trudno spotkać było niektórych laserów - zamiast pracować to byli nieobecnie. A dla tych co nażekaja na dziekanat to świadczy o nich, w Akademii Polonijnej działa Wirtualny Dziekanat i z nim się nie rozmawia tylko pracuje. Polecam i bedziecie bardzo zadowoleni ze studów - tu sie stuydjute a nie słucha sie wykładów. Smiało do sukcesu ja już mam i Wam żyze tego samego
  6/22/19
 • Poziom

  Wystarczy wejśćna strone i cały poziom widać. http://www.pka.edu.pl/portfolio-item/baza-ocen/
  6/5/19
 • Odp

  Prawda jest subiektywna.Poziom trzeba podnosić drodzy i nieuprawnieni niebawem oskarżeni w Sądzie krytykanci.Nie wyrabiacie się w terminach bo zlecanie komuś napisanie pracy czy tez praktyk.P.Lara podsyca wszystko wraz z P.Burunowa!Nimi tez powinna się zająć prokuratura!!!
  6/5/19
 • M.S

  Prawda, prawda i jeszcze raz prawda to co zostało napisane poniżej. Ten Rektor nie ma sumienia bo tylko dla niego liczy się przytulenie jak największej ilości kasy . Zmienia procedurę dyplomowania na kilka dni przed obronami, gdzie miał na to wiele czasu, wymaga co raz to innych rzeczy, których wcześniej nie było, a teraz nagle muszą być. Tylko szkoda, że większość studentek/studentów ma wydrukowaną pracę zatwierdzoną przez promotorów i oraz wydrukowane wszystkie załączniki (było ich 12, a teraz nagle ponad 20) nieźle nie ? Jeszcze się teraz okazuje, że obronę teraz nie będzie i trzeba płacić, za kolejny semestr, gdzie się ma już wszystko zaliczone i na nowo pisać pracę...żal, żal że taki typ prowadzi tą uczelnię ! Z tym wszystkim powinny się zainteresować media i nagłośnić to co się dzieje na tej chorej uczelni...omijajcie tą uczelnię naprawdę szerokim łukiem.
  5/23/19
 • byla studentka

  To nie jest uczelnia, to jest ,,parauczelnia", pan rektor Krynski caly czas zmienia zasady dopuszczenia do obrony, dla niego prawo dziala wstecz...naciagnal juz spora liczbe ludzi, o studenta nikt nie dba, zero kontaktu z promotorem, dziekanatem, zero praw... pomimo zaliczen w terminie, nie mozna przystapic do obrony, bo gina arkusze ocen i dokumenty. To jest niepojęte...
  5/23/19
 • S. K.

  Omijajcie Akademię Polonijną szerokim łukiem. Koniec 4 semestru, prace magisterskie sprawdzone w systemie antyplagiatowym, wydrukowane, podpisane przez promotora a Rektor zmienia procedurę dyplomowania, według której większość prac nie spełnia odpowiednich kryteriów. Szkoda kasy i nerwów. To jest ewenement w skali całego kraju, żeby Rektor terroryzował studentów i pracowników.
  5/21/19
 • Studencik

  To co się dzieje na tej uczelni to kpina.. dziekanat nic nie wie, Rektor wprowadza dyktaturę, nie potrafi uzasadnić swoich wypowiedzi i wymaga cudów. Noe szanuje studentów, są dla niego jedynie „dojnymi krowami” którzy zapłacą za wszystko. Zmienia dzienniczki oraz liczbę i zakres praktyk w momencie gdy studenci maja poprzednie zaliczone. Zwalnia co rusz wykładowców. Powoli nie ma kto tam uczyć. Jeżeli rozważacie te uczelnie to skreślcie ja z listy... dno, dno, dno...
  5/16/19
 • Były pracownik

  Wszystko jest prawda!Przykre! Ciekawe, ze nie ma na niego mocnych oraz zainteresowania łamaniem praw pracowniczych.Jak można w taki sposób traktować pracowników? Kto temu człowiekowi podpowiada? Pensja 1100 złotych to nie jest nawet minimum?
  4/4/19
 • Nie polecam

  Studia online to wielka porażka, o tematy prac zaliczeniowych trzeba się prosić, nikt nic nie wie, brak odpowiedzi na maile, nie polecam stracony czas, nerwy i pieniądze.
  3/29/19
 • Poziom nauczania

  http://www.pka.edu.pl/portfolio-item/baza-ocen/ odradzam studiowanie
  3/16/19
 • Reżim Krynskiego

  Wykorzystywanie pracowników i suspensa kapłańska to tematy dla mediów!
  3/11/19
 • Pensje

  Nie wolno ludzi wykorzystywać ksieze Rektorze! Proszę spróbować wyżyć za to, co jest płacone profesorom.Musza się tym wszystkim zająć odpowiednie służby!Dosc oszukiwania ludzi!
  3/1/19
 • Pensje

  Głodowe i śmieszne!Ludzie masowo oszukiwani i wykorzystywani!Hanba!Juz się nigdzie tak nie płaci!
  2/23/19
 • studentka

  Studiuje I jestem zadowolona.
  2/12/19
 • Potwierdzam

  Zgadzam się z poprzednikiem!Jego wiedza warta jest miliony!
  2/8/19
 • Prawda

  Prof.Lisowski jest najwybitniejszym i znanym naukowcem tej uczelni.Jednak niedocenionym!Wiem, ze tworzy w Polsce wielkie centrum prawni-medyczne oparte na wynikach badań prof. Petrazyckiego!To jest fenomen badań!Jednak oni tego nie wiedza!
  2/7/19
 • Były pracownik

  Cały zarząd tej uczelni to dno!Wystarczy wejść do dziekanatu!Tam się nie szanuje ludzi!Pensje głodowe gdzie takich nigdzie się w Polsce już nie płaci!
  1/20/19
 • Zainteresowana

  Jak wyglądają studia magisterskie na z Filologii na specjalności Nauczyciel językow obcych ? Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jaka jest ilość godzin z drugiego języka, na stronie napisane są powierzchowne informacje o tym że język angielski i język drugi jeśli tak to jaki ? Jak wygląda siatka godzin języka drugiego i czy po skończeniu jest się przygotowanym do prowadzenia zajęć z obydwu języków, jaki poziom i atmosfera czy warto iść Będę wdzięczna za info
  1/17/19
 • Obecna studentka

  Ogólnie panujący chaos.Dziekanat leży.Płacimy za studia od września.Do połowy listopada siedzieliśmy całymi dniami na korytarzach ponieważ zajęcia notorycznie się nie odbywały W trakcie naszych wykładów wykładowcy mieli wielogodzinne zebrania.A my jak sieroty czekaliśmy.W chwili obecnej sytuacja niewiele lepsza.Telefon do dziekanatu zlikwidowany,na maile nie odpisuja.Nie polecam tej uczelni.Nie wiem czy wytrwać do końca .Myślę o tym,zeby się przenieść.
  1/13/19
 • Komentarz

  Dobrze , ze się rozwija, ale takiego traktowania ludzi - pracowników nikt nie wytrzyma!
  12/6/18
 • Nowość!

  Na akademii będzie medycyna, prawo i farmacja!Myslimy także o psychologii oraz stomatologii!Zarty się skończyły!
  10/26/18
 • Odp.

  Dość dobrze zorganizowane studia!Zachecam!
  10/21/18
 • Monika

  Czy studiuje ktoś administracje online.? Proszę o jakieś dokładniejsze informacje.
  10/21/18
 • Odp

  To pisze Adrianna Lara!
  10/7/18
 • Odp

  Prawda prostaku jest subiektywna!Ujawnij się to się zmierzymy w Sądzie!Z wielka przyjemnością zmierzę się z Tobą!Twoje pisanie ma przecież jakiś cel!Tj. Niszczyć!My domyślamy się , kto to pisze!Ostatnie wydarzenia na to wskazują!
  10/5/18
 • Do odp

  Sam się lecz kłamcą prawdy nie zakrzyczysz
  10/4/18
 • Odp

  Lecz sie człowieku!
  10/2/18
 • do odp.

  Jakie bzdury? Ograniczony umysłowo ? widze , że tylko umiesz obrażać zapewniam nie jestem ograniczony umysłowo. Wystarczy wejść na stronę PKA i sprawdzić: http://www.pka.edu.pl/portfolio-item/baza-ocen/ . Więc kto tutaj kłamie? pozdrawiam
  10/1/18
 • Odp.

  Bzdury piszesz niczym poparte!To jest nieprawda!Uczelnia nie otrzymała takiego warunku!Takie fakty pisze ktoś ograniczony umysłowo!
  9/30/18
 • Była studentka

  Nie ma udostępnionych przedmiotów na danej specjalności niestety. Ciekawe, że idzie druga wiosna dla tej uczelni skoro uczelnia ostatnimi czasy dostała warunkowa ocena PKA dla kierunku pielęgniarstwo i rok wcześniej dla kierunku filologia więc fakty świadczą o czymś innym.
  9/29/18
 • przyszly student

  witam. gdzie mozna sprawdzic programy studiow?
  9/11/18
 • Student

  Zgadzam się ze wszystkim! Nie wiem czy dwaj wymienieni profesorowie są w pełni docenieni?Widac, ze idzie druga wiosna dla Akademii!Zobaczycie!!!
  9/5/18
 • Anka

  Zawsze można coś poprawić ,ale ogólnie jak dla mnie trzy lata licencjatu na plus.
  8/24/18
 • magneto

  Oprócz dziekanatu wszystko było ok.
  8/13/18
 • Robert

  Ja tez ukończyłem Akademie Polonijna!Jestem zadowolony, ale potrzeba tej uczelni nowej oferty!Zgadzam się , ze dwaj wymienieni profesorowie zasługują na wyróżnienie!
  8/7/18
 • Weronika

  Przyznaje racje!Znakomici fachowcy i oratorzy szczególnie ten drugi!Z wielka przyjemnością się słuchało i czytało ich książki!
  7/29/18
 • Piotr

  Skończyłem uczelnie i jestem bardzo zadowolony , bo moj dyplom liczy się. poza granica kraju!Dwoch profesorów zasługuje na uznani:Grabałowski i Lisowski!Taka jest prawda!Klasa!
  7/29/18
 • Adrian

  Okres kiedy studiowałem na tej uczelni wspominam fantastycznie. Wykładowcy są życzliwi, potrafią nawet po zajęciach chwile zostać ,aby udzielić odpowiedzi na pytanie. Studia są skomponowane tak ,aby było jak najwięcej praktyki .Serdecznie polecam
  6/22/18
 • Adam

  Każda uczelnia ma prawo bytu!Wybor należy od nas!Zgadzam się z poprzednikiem!
  6/11/18
 • Odp.

  Jaki sens jest pisania takich brudów?Co to jest jakaś zemsta?Jezeli masz problemy emocjonalne to właśnie:”brak słów.”
  4/17/18
 • Brak slow

  Widzę, że władze uczelni są bardzo aktywne w szerzeniu tego "dobrego imienia " na forum ^^
  4/11/18
 • Zbyszek

  Treści,które czytam zupełnie nie są poparte prawda!Wybierajac uczelnie decyduje się na jej ofertę!Akurat w moim wypadku dużo wyniosłem!Wiedze i ogromna klasę prof.Lisowskiego oraz niezwykły z jego strony takt!Czlowiek głębokiej wiary i znakomitej dyplomacji!Skromny a zarazem tajemniczy!Dla niego Bóg jest miłością w drugim człowieku!Malo , kto wie ilu pomógł ludziom, ilu uratował od śmierci! Tylko różnica między nim a piszącymi jest taka, ze to klasa !
  3/30/18
 • Tomek

  Studiowałem i jestem zadowolony!Jezeli tej Pani nie odpowiada to powinna oddać dyplom!Widac to ograniczone prostactwo Hektorem!
  3/7/18
 • Bartek

  Kobieto jak tak narzekasz to oddaj dyplom!
  2/17/18
 • Odp.

  Jak musi być beszczelna osoba ciagle pisząca takie grypsy, bo trudno to prostactwo nazwać opinia!Prymitywny typ wypisujący takie kalumnie ma chyba dużo czasu!
  2/8/18
 • Odp

  Tak właśnie będziemy ściągać i zakładać sprawy! O wszystkich uczelniach się pisze!Lecz się ...!
  2/8/18
 • Magda II

  ...i jeszcze jedno. Skoro "odp", który najbardziej tu psioczy, obraża i się udziela pisze, że negatywne wpisy te to sprawka byłych pracowników AP - to sam żeś se brachu w kolano strzelił. Jaka inna uczelnia jest tak obsmarowywana przez byłych pracowników? Chyba żadna. To niźle sie na tej AP musi dziać, że byli pracownicy nie wytrzymują i piszą co myślą....
  2/7/18
 • Magda

  Pogrzało Was z tym ciągłym straszeniem sądami? Nic, tylko:zapłacisz przed sądem, zapłacisz grzywnę, dostaniesz wyrok, zapłacisz.......juz wam to straszenie i ta kasa uszami wychodzi. Sami adwokaci , a nawet, śmiem twierdzić, sędziowie na tym forum. A ja sobie nie przypominam, by na AP był taki kierunek.... Byłam na ZZL - fatalny tok nauczania. Brak przygotowania do zajęć wykładowców, częste nieobecności, skracane wykłady , sztuka dla sztuki. Niewiele wyniosłam i nie polecam innym.
  2/7/18
 • Tobiasz

  Podzielam opinie i cieszę się, ze ktoś w końcu zapłaci przed Sądem!Zreszta to będzie proste do identyfikacji!
  2/3/18
 • Odp.

  Ty obrażasz i piszesz kłamstwa!Nie masz prawa sjf!Ja ukończyłem i jestem zadowolony!Wlasne kompleksy i dużo czasu powodują takie zachowania!Staniesz w końcu przed sądem zapewniam!Dostaniesz wyrok karny i zapłacisz odszkodowanie!Dosc niszczenia uczelni, rektora i innych pracowników!
  12/24/17
 • Radosław W. Z Rybnika pseudonim Goral

  To ja pisze!
  12/23/17
 • Odp

  Proszę pisać prawdę a nie pomawiać!Ponizacie godność ludzi, których nie znacie?Jestesmy w stanie dojść , kto pisał i dla kogo?Mamy dość zniewag i poniżania!Najgorsze,ze po wstępnych analizach widać wpisy pracowników Akademii Polonijnej!
  12/22/17
 • Odp.

  No cóż słoma z butów!Otoz prostactwo na czele z sjf?Czas temu położyć kres w sądzie!
  12/21/17
 • sJF

  Jakie ograniczone prostactwo? Widze, że osoba poniżej umie tylko obrażać, a nie wysuwać merytorycznych faktów odnośnie funkcjonowania owej instytucji
  12/21/17
 • Odp

  To wszystko pisze ograniczone umysłowo prostactwo!
  12/7/17
 • qwerty

  nie czeski - tylko ukraiński...
  12/6/17
 • marzena

  Niestety studia tam to katastrofa. Zero komunikacji, dziekanat nie potrafi na zapytania studenta udzielić odpowiedzi, wykładowcy nie przedstawiają swoich wymagań co do zaliczeń, nauka tam to czeski film.
  12/5/17
 • Julia

  To jest prawda, co pisze Sylwia!
  11/19/17
 • Sylwia

  Tych trzech muszkieterów ma niewątpliwie swoją klasę, ale ten pierwszy najlepsza dykcje, wiedzę także historyczna, teologiczna ogromna oraz niebywała przyjaźń i miłość do Ojca Świetego Benedykta 16.Interdyscyplinarne wykłady tego człowieka często pomagają w życiu!To jest prawo na podłożu duchowości ignacjanskiej!
  11/6/17
 • sprawiedliwy

  Każdy ma swoje zdanie, ale za wymienionymi Panami przemawia czynne wykonywanie zawodu adwokata i radcy i ich wykłady są również z klasą!
  11/6/17
 • Sylwia

  Jednak ten pierwszy jest najlepszy!Klasa,klasa, klasa!Niezwykla osobowość,świetny ubiór oraz erudycja!
  11/6/17
 • Sprawiedliwy

  Uczelnia, jak uczelnia, ale uważam z własnych doświadczeń, że nie tylko dobre słowa za prowadzenie ciekawych zajęć należą się Padu dr P. Lisowskiego ale również innym wykładowcom administracji np. Panu J. Wiatrowskiemu i Panu T. Lenarczykowi
  11/6/17
 • Do Zulu

  Człowieku zastanów się nad tym co mówisz i piszesz?Jezeli masz zal, pretensje to spotkaj się i porozmawiaj.Jezeli natomiast inne wątpliwości to dokładnie to przeanalizuj , bo konsekwencje będą bardzo bolesne!Z odszkodowań i wyroków karnych nie wyjdziesz!
  11/6/17
 • Odpowiedz

  Na szczęście wiemy kto to pisze, zniesławiające i ubliża!Widac jaki prymitywny nick!Wyciagniemy Konsekwencje!
  11/3/17
 • zulu

  Dno... począwszy od rektora skończywszy na dziekanacie...
  11/2/17
 • Inauguracja

  To było piękne wydarzenie i ogromnie profesjonalne!Widac zmiany, więcej studentów i dobre podejście do ludzi!
  10/21/17
 • ADA

  Polecam pielęgniarstwo, dużo praktyki. Jak ktoś się czegoś nauczyć to się nauczy. Obroniłam licencjat z pielęgniarstwa i zadowolona jestem.
  9/2/17
 • Potwierdzam

  Tez miałem z nim zajęcia!Wybitny naukowiec i dydaktyk!To była analiza porównawcza w polskim systemie prawnym!
  9/1/17
 • Jaa

  Kończyłam studia na AP ,profesor Lisowski jest wspaniałym ,szlachetnym (co rzadko zdarza się w ludziach ) człowiekem , dzięki takiemu profesjonaliście uczelnia się zaczyna zmieniać
  8/20/17
 • Kara

  Hejty nie mogą być bezkarne!Zgadzam się, ze powinny być surowe kary!Tym bardziej,ze jest teraz prosto dojść,kto pisze!
  8/16/17
 • Ok

  To prawda szkalowanie dobrego imienia powinno się skończyć!
  8/11/17
 • Piotr Lisowski

  Wiadomo kto to pisze .P.Radoslaw Wrzalik!Niebawem akt oskarżenia z art.212 & 1kk.Nie życzę sobie komentarzy,które uderzają w moje dobra osobiste!Nic złego nie zrobiłem i nie zamierzam robić!
  8/9/17
 • jurek

  Słyszałem o AP wiele sprzecznych komentarzy. za rok chcę podjąć studia wyższe na tej uczelni i mam dylemat. Pomóżcie! jak AP? jak kadra? podobno Pan Lisowski wymiata pzdr. Juras
  8/8/17
 • Marta

  Wspaniała Uczelnia z otwartym oknem na świat, super wykładowcy, skorzystałam w wyjazdów zagranicznych. Polecam
  8/4/17
 • Germanista1

  Mam pytanie. Czy na AP jest prowadzona Filologia germańska II stopnia ze spec. nauczycielską (w trybie on-line)?
  7/15/17
 • Daria

  Przyjechałam na studia z okolic Częstochowy. Szkołę wybrałam z zamiłowania do pielęgniarstwa. W tej Akademii podoba mi się możliwość łączenia nauki, wyjazdów zagranicznych, które pozwalają osiągnąć niezależność finansową. W tym roku wyjeżdżam na wymianę studencką w ramach programu Erasmus, gdzie będę zbierała materiały do pracy magisterskiej.
  7/12/17
 • ROK

  Wspaniała uczelnia kladzaca nacisk na inter-nacjonalność, Wyjazdy na praktyki zagraniczne, oraz studia w uczelniach partnerskich i to wszystko dzięki Erasmus+ i Akademii Polonijnej. Jestem absolwentem tegorocznym i mam sukces 1 rok studiów w Belgii i Hiszpanii oraz rok praktyk zawodowych w Austrii i Włoszech. Dziś wygrałem konkurs , przed absolwentami z SGH, KUL, UEP. Dziekuję wszystkim profesorom i wykładowcom.
  7/4/17
 • Odp

  Najlepiej jakbyś już dzisiaj zrezygnowała!Kobieto bez argumentów!
  6/30/17
 • Ona

  To że dla uczelni liczy się kasa, to chyba sprawa jasna;) Przecież muszą się z czegoś utrzymywać. Ale ja tam zachwycona nie jestem i zastanawiam się nad rezygnacją.
  6/29/17
 • Odp

  Po to prostaku forum, ażeby pisać obiektywnie a nie tylko subiektywnie!
  6/21/17
 • hihihi

  Komuś nie na rękę negatywne opinie o szkole? To po co to forum? Każdy ma prawo wypowiedzi. Jeśli ktoś ma odczucia pozytywne, pisze pozytywnie. Jesli ktos ma negatywne, pisze to, co uważa. Forum nie dotyczy ludzi w nim uczestniczących, tylko szkoły. Ja tez mam negatywne wspomnienia z tej uczelni, ale juz wiele poniżej zostało powiedziane. Ja się dołączam. Byłam rok na podyplomówce, nie polecam .
  6/21/17
 • Oddać dyplom

  Oddajcie dyplom tej uczelni i koniec!Skoro krytykujecie!
  6/20/17
 • Prawda

  To spadaj z tej szkoły! Fatalna to Ty jesteś pod każdym względem!
  6/20/17
 • Studentka

  Fatalna szkola. Beztroskie podejscie do nauczania, zero zaangazowania. Dziekanat nic sobie nie robi z faktu zglaszania kolejnych nieobecnosci wykladowcow na zajeciach. Wazne, ze kasa sie zgadza. Porazka. Nawet jedzenie na stolowce jest ohydne.
  6/20/17
 • student

  Czytamy: "Historia Uczelni sięga 1671 roku wraz z utworzeniem Studium Generale na Jasne Górze ...". Ktoś ma fantazję.
  6/19/17
 • Prawda

  Ta osoba, która to pisze już jest znana!Niesamowite prostactwo!
  6/16/17
 • Kontra

  Dołożę wszelkich starań, ażeby w ostatniej opinii dojść, kto ja napisał i wytoczę proces najpierw o pomówienie a następnie odszkodowanie! Dość!
  6/16/17
 • była studentka

  Studia online to porażka, płacisz ponad 2 tys za semestr a nie otrzymujesz nic w zamian. Przestrzegam wszystkich przed tą uczelnią gdzie na pierwszym miejscu liczą się pieniądze..!! Nie ma sensu iść tam chyba, że nie zależy Ci na tym by się coś dowiedzieć bo kupno książki wykładowcy lub referat zerżnięty z internetu to żadna nauka. Ilość zjazdów w semestrze? Kiedy jesteś to jesteś jak Cię nie ma to nic się nie dzieje. Wykładowcy nie przychodzą na zajęcia albo zajęcia wpisane są w plan, a się nie odbywają, a porażką całkowita są już języki które niby w indeksie pisze ( konwersacje, mówienie, słuchanie czyli 3 umiejętności) a prawda jest taka , że jest to lektorat przez platformę supermemo który wystarczy przekilikać bo wiedza nie jest weryfikowana a ocenę wpisuje pracownik dziekanatu bez uprawnień. Szczerze odradzam studiowanie tam.
  6/7/17
 • gosc

  Czy ktos studiuje tam online? Jak to dokladnie wyglada ? Czy jest sens tam isc? Ile jest zjazdow w semestrze?
  6/4/17
 • maturzyści2017

  Dokładnie zgadzam się z poprzedniczką. W tej szkole nauka języka obcego to wielka ściema.... lektorat przez internet na platformie supermemo.... gdzie wystarczy przeklikać zrobione lekcje w trybie online i piąteczka do indeksu bez żadnego pokrycia... bez sprawdzenia elementarnej wiedzy znajomości języka.... dotyczy to wszystkich dostępnych języków na lektoracie. ''Uczelnia'' reklamuje się jako pielęgniarstwo z językiem obcym lub fizjoterapia z językiem obcym gdzie rzeczywiśtośc jest taka , że studenci będa zawiedzeni metodą ''nauki'' bez kontaktu z prowadzącym. Poprostu jest brak kadry do nauczania jakiegokolwiek języka... ale uczelnia mysli, że wszystko jest w porządku..i dumnie szczyci się ową sławą z postepowymi kierunkami ...
  6/2/17
 • uczennica

  Kabaret nie szkoła...To, że jeszcze istnieją to dla mnie cud. Może wpływ Jasnej Góry.
  6/2/17
 • Tomek

  Dno polskiego szkolnictwa wyższego.
  4/27/17
 • Góral

  Grzegorz Jędrejek sędzią TK , to się będzie działo ,
  2/21/17
 • nieprawda

  Jest ogólny kryzys demograficzny. Wielu studiuje poza granicami kraju. Morena zapomniała o studiach on-line i nowych pomysłach. Będzie prawo, psychologia, rehabilitacja i nauki medyczne.
  12/22/16
 • Morena

  Zmienia się to widać ale na gorsze co widać po ilości studentów i nie otwartych wielu kierunkach w tym roku akademickim oraz znikomej kadrze
  12/21/16
 • ok

  Trzeba przyznać, że Akademia dzięki takim ludziom jak wspomniany poniżej profesor się zmienia tylko nikt go nie docenia!
  12/21/16
 • Profesor!

  TRzeba pisać o wybitnych profesorach i ich badaniach. Na ostatnim seminarium naukowym profesor Piotr Lisowski wygłosił wspaniały wykład. o sprawiedliwości karzącej. Klasa! Nowoczesny system penitencjarny!
  12/19/16
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  12/14/16
 • Slontrabalski

  Uczeszczałam na studia zaoczne i moja opinia jest taka: wykładowcy nie przychodzili na zajęcia, czesto się spoźniali, czesto byli kompletnie nieprzygotowani do wykładow i nie wiedząc jak zabić czas, poprostu z nami plotkowali na różne tematy. Nie zależało mi tylko na papierku, ale na tym, by się dowiedzieć czegoś od doświadczonych ludzi. Niewiele sie dowiedziałam, raczej sama szukałam wiedzy w książkach. Nie polecam.
  11/18/16
 • Wasyl

  Proszę sprawdzić dokładnie, kto pisze nie na temat i zaczyna prywatne wojny!
  10/19/16
 • NL

  To miejsce jest na opinie o rzetelnej opinii na temat danej uczelni, a nie wylewanie żalów przez osoby. To jak warto studiować w tej uczelni? Proszę tylko o informacje rzetelne, nie wyssane z palca zabarwione nutą fantazji i słodkich pozytywnych cech na ten temat
  10/17/16
 • Góral,

  AD to - Aspołeczny Dyzio z Lublina he, he, doszedłem do wniosku, że trzeba mu wybaczyć i po chrześcijańsku zapomnieć, może wcale zły nie jest ,tylko ja jestem przewrażliwiony ,pisanina nic nie da, żegnam forum, nie wracam więcej, amen, p.s. Piotrze trzymaj się dzielnie, zadzwonię
  10/17/16
 • Odp.

  Radku nie pisz więcej tylko działaj. Dziękuję Ci za miłe słowa! Napisz też ludziom, kto to jes AD i odbieraj tel.
  10/16/16
 • Góral

  Wspaniałego prof. zostawcie w spokoju, jest człowiekiem , który przeszedł w życiu ciężkie chwile, walczył z AD, który moim zdaniem, nie ma cech ludzkich, jest bezdudsznym, nie patrzącym na ludzką krzywdę karierowiczem, monstrum, którego wyniosła na piedestały chora ambicja, ale to się wszystko zmieni, sursum corda
  10/16/16
 • Anioł

  Trzeba spojrzeć na wszystko z dystansem! Mamy niż demograficzny i właśnie AP daje propozycje praktyki biznesu!Np. prawo w biznesie!
  10/13/16
 • Anioł

  Proponuję, ażeby zostawić profesora tylko pisać o Uczelni , która się zmienia! Pisać o ofercie studiów o pracy i degrengoladzie w Trybunale Konstytucyjnym i polskim systemie prawa! Jest proszę Państwa źle! Zbyt gwałtowne zmiany, fałszywe oskarżenia, areszty wydobywcze!
  10/13/16
 • Anioł

  To prawda, też miałem możliwość go spotkać!
  10/13/16
 • odp.

  Prof. Lisowski jest najlepszym wykładowcą i profesjonalistą. To, że walczył kiedyś o sprawiedliwość było i jest wyczynem tego szlachetnego człowieka i zarazem Przyjaciela.Zadko się zdarza, że by we współczesnym świecie można było spotkać tak dobrego i zarazem uprzejmego człowieka. Pomimo jego choroby dalej pomaga ludziom i ich broni . To prawdziwy współczesny Janusz Korczak!
  10/13/16
 • Góral

  Przeczytałem dzisiaj komentarze nt. pracowników AP .Okropne. Piotrze! Nie zwracaj uwagi na bzdury co piszą jacyś trologdyci, Wspaniały człowiek z Ciebie, super profesor, wierny czciciel MB Kębelskiej, nie poddawaj się idiotom, walczyliśmy razem z AD, jeszcze on popamięta nasze krzywdy, nie daj się omotać Piotrze, ps. /przerażony jestem co piszą idioci/ pozdrawiam Cię serdecznie
  10/13/16
 • Prawda

  To jest wszystko prawdą. Krytyka Akademii nikomu nie służy!
  10/10/16
 • Filozofia

  św. Augustyn powiedział: " Kto studiuje jest bliżej Boga." Dlatego każda uczelnia jest potrzebna.
  9/21/16
 • Wojtek

  Ta uczelnia ma ponad 40 000 tys. absolwentów. W tym roku obchodzi swoje 25-lecie i należy się szacunek.
  9/16/16
 • piotr

  Ja również bardzo pozytywnie wspominam czas spędzony na uczelni , dużo praktycznej wiedzy , wymagający wykładowcy i mnóstwo znajomości które przetrwały do dziś
  9/7/16
 • Asia

  Skończyłam pielęgniarstwo na AP i jestem bardzo zadowolona , miałam ciekawych wykładowców i wiele praktycznych zajęć . Po studiach dzięki współpracy uczelni znalazłam pracę w Norwegii
  9/5/16
 • Konrad

  To znowu będzie dobra uczelnia!
  9/4/16
 • Skandal

  To jest skandal! TYlko kogo to dotyczy?
  9/2/16
 • Rektor

  Wokół Rektora znajdują się źli ddoradcy: Pani Ada, Pan Adam, i fałszywa sekretarka z Ukrainy! Stąd te złe decyzje!
  8/29/16
 • Wiedza

  W dobie współczesnego świata istotą jest wiedza praktyczna.Taką daje AP.Studiowałem i wiem.
  8/28/16
 • tak

  To prawda!
  8/26/16
 • Daniel

  Właścicielem szkoły nie jest Ks.Kryński tylko fundacja to, po pierwsze! Są tam również profesorowie wybitni!Każdy człowiek ma swoją przeszłość i przyszłość! Dlatego tylko w tym dziwnym kraju stosuje się metodę arersztów wydobywczych i wielokrotnego karania!
  8/25/16
 • KOM.

  Studiowałem administrację i jestem bardzo zadowolony!
  8/20/16
 • Prawda

  Idzie nowe powietrze dla AP.
  8/19/16
 • Dobra uczelnia

  Skończyłam Akademię i muszę przyznać, ze jestem zadowolona! Studiowałam ekonomię i uczyłam się naprawdę praktyki.Miałam wykłady z prof. Lisowskim i trzeba powiedzieć niezwykle erudycyjne. Dar mowy, barwa głosu świetna i interdyscyplinarnośc.
  8/17/16
 • Marek

  Akademia Polonijna jest uczelnią w przeciwieństwie do innych tego typu uczelni , której wbrew pozorom dyplom liczy się poza granicami kraju.Trzeba to przyznać. Przykładem są studia pielęgniarstwa.
  8/17/16
 • honor

  Bardzo honorowe podejście P. Profesorze!
  8/16/16
 • Odp. do Amelii z Lublina

  Szanowni Państwo! Przyznam szczerze , że jako człowiek nie lubię żadnej nienawiści.Osoby o inicjałach RW, MN, KR, W Ś, SK< które to wypisują nie mają ze mną kontaktu od ponad 12 lat.Są to ludzie wyprani z ludzkich uczuć niesamowicie prości i powierzchowni.DZisiejsze badanie informatyczne jednoznacznie to potwierdziło. O czasie, którym pisali to lata 1995-1997. A zatem 20 lat temu. Z bólem przyjąłem fakt, że człowiek, który nazywał siebie moim kolegą a nawet Przyjacielem wypisuje takie rzeczy o czasie gdzie miałem trzy rodzinne pogrzeby, rozwód moich rodziców i otwarty konflikt z byłym dziekanem prawa a dzisiaj arcybiskupem, zresztą wysyłając swoją skargę do Stolicy Apostolskiej. W 2005 roku po napisaniu książki o listownie całkowicie zrehabilitowany. Moje wszystkie kierunki studiów dokończyłem w innych miejscach choć jak niektórzy wiedzą jedno z moich magisteriów posiadam również z KUL.Przypomnę, że na tej uczelni, którą szanuję miał miejsce konflikt o plagiat mojej książki, jednak go zakończyłem równomiernie ze śmiercią Jana Pawła II. Napisałem wówczas list do Ks. Rektora Stanisława Wilka. Myślę,że moim głównym grzechem w ówczesnych , trudnych latach była nadmierna lekkomyślność poprzez złe wybory moich rzekomych kolegów.Tamte czasy przemyślałem, za swoje błędy przeprosiłem a od tych ludzi odszedłem.Jestem człowiekiem wiary i wierzę w to , że jeżeli będą znowu jakieś wątpliwości to do mnie zadzwonicie.A za krytykę dziękuję! tel.503869726 Piotr Lisowski
  8/16/16
 • kierunek - Kryminalistyka

  Szukam na stronie AP kierunku Kryminalistyka, o którym pisali poniżej studenci. Ale nigdzie go nie widzę. Czy to znaczy, że szkoła go uż nie prowadzi? Czy może to jest jakaś specjalność, ale nie znajduję jej w rozwinięciu kierunków, tóre pasują do kryminaistyki. Więc jest ta kryminalistyka czy jej nie ma. Jeśli nie AP, to gdzie najbiżej można ją studiować?
  8/15/16
 • amelia z lublina

  trzeba rozliczyć , oszustów, naciągaczy, którzy eksternistycznie zaliczyli historię , nie są magistrami prawa, bo zostali skreśleni z listy studentów prawa KUL, a uważają się za dr . prawa, ,smutne to i straszne Panie P.L.
  8/15/16
 • ruchadlo leśne

  trzeba rozliczyć wszystkich tzw " profesorów" z ich przeszłości, jest teraz czas rozliczeń " dobra zmiana" rozliczymy , szczególnie wiadomo kogo z AP, P.L. rozlicz się
  8/15/16
 • lublin student

  tak, jestem za ujawnieniem prawdy! jeżeli macie coś na sumieniu ujawnijcie się!!!!!!
  8/14/16
 • student obserwator

  czekam na następne posty, wszystko ujawnię !!!!
  8/14/16
 • amelia z lublina samorząd

  w sprawie ujawniania autorów , trzeba wyjawić prawdę w imię" dobrej zmiany", którą zachęca rząd, każdego prześwietlić, jego przeszłość , uczynki, gorszenie , tak wymaga etyka, wszyscy profesorowie muszą być nieskazitelni, trzeba to sprawdzić , co robili wcześniej, a tak w ogóle to uczelnia ok.
  8/14/16
 • komentarz

  Tak jest należy ujawnić tych plotkarzy i zniesławiaczy! Popieram!
  8/11/16
 • Odpowiedź

  Niedługo tych piszących należy wymienić z imienia i nazwiska!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  8/7/16
 • Anonim

  Tak jest już dawno za naruszenie dób osobistych należało to zrobić. Dość poniżania ludzi i bezkarności!
  8/7/16
 • Były student

  Normalnie złożyć zawiadomienie o przestępstwie i skończyć z prymitywizmem. W pełni popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  8/6/16
 • Adam

  Przyszedł czas, ażeby ustalić, kto pisze? Przyznaję również rację! Zróbcie to, ażeby tych prostaków wyłapać!
  8/5/16
 • Ewa

  Jaka zdawalność jest ? Jak wyglądają Egzaminy?
  7/31/16
 • Akademia

  Ujawnijcie się wreszcie.........
  7/30/16
 • Akademia

  Dobra uczelnia! Dlaczego ci, którzy krytykują nie chcą się ujawnić? Ujawnijcie się ... Wasza odwaga jest śmieszna i prymitywna! Ujawnijcie się proszę...!
  7/30/16
 • Krzysztof

  Niewątpliwie uczelnia daje możliwość kontaktów biznesowych.Wracajac jeszcze do prof. Lisowskiego to trzeba nadmieniś, ze jest to człowiek niezwykle charyzmatyczny i głęboko wierzący. Świetne wykłady i kultura osobista.
  7/30/16
 • Beszczelność

  Pomówienia, fałszywe oskarżenia to droga donikąd.Trzeba rozmawiać a nie znieważąć. Budować mosty a nie pomosty. Unikać pychy i cenić pokorę.
  7/29/16
 • Dystans

  Wszystkie komentarze są nieobiektywne.Piszą je wrogowie z tzw. wyścigu szczurów, konkurencja oraz ludzie pozbawieni jakichkolwiek wyższych uczuć tzw. "współcześni troglodyci."
  7/29/16
 • odpowiedź odnośnie prof. Lisowskiego

  Osoba, która wypisuje takie bzdury jest powszechnie znana. Otóż Amelio informuję, że wskazany fakt został prawomocnie umorzony. Dwaj sprawcy, którzy okradli mieszkanie przed 15 laty prof. Lisowskiego skazani dwukrotnie w tym także za pomówienie.
  7/29/16
 • student

  szkoła taka sobie
  7/18/16
 • Marcin

  AP jest bardzo dobrą uczelnią. Ciekawe zajęcia, prowadzone profesjonalnie, ja jestem bardzo zadowolona, śmieszą mnie niektóre opinie że poziom mógłby być wyższy, ale przecież to wy sami powinniście reprezentować pewien poziom, jak brak wam wiedzy to biegnijcie do biblioteki, czytajcie książki, skupcie się bardziej na nauce, zakres przecież znacie, chyba ze chodzi wam o to żeby mieć jakiś bat nad sobą to wtedy lepiej przyswajacie wiedzę. Rzeczywiście w Akademii Polonijnej jest bardziej partnerska kultura studiowania, mnie akurat to bardzo pasuje, studia są tez moją pasją wiec z przyjemnością pogłębiam wiedzę a Akademia Polonijna jak dla mnie to świetna uczelnia
  7/18/16
 • Amelia

  Słaba uczelnia, słyszałam od koleżanek co tam studiowały
  7/18/16
 • Amelia

  dr Lisowski który pracuje w AP, to człowiek, który miał sprawę w prokuraturze za rozpijanie nieletnich, STRASZNE
  7/17/16
 • Renia

  Witam. Wybieram się w tym roku na Pielęgniarstwo do AP. Interesuje mnie jak zajecia są rozłożone tzn. co tydzień czy raz na dwa tyg.? oraz czy dużo nauki. dziękuje za odpowiedz..
  7/6/16
 • Iwona

  Polecam szkołę, a w szczególności kierunek Pielęgniarstwo, b. dobrzy wykładowcy, wymagający!
  6/29/16
 • student

  Ta pseudo uczelnia to prawdziwe DNO. Nikomu nie polecam nawet dla "papierka". nie dość że uczelnia NIC nie uczy, to jeszcze dowiedzieć się jak wygląda zaliczenie to prawdziwy cud. Cały mój rok chodził znerwicowany. Prace zaliczeniowe były bez powodu odsyłane, pseudo wymagania ponieważ na koniec każdy mógł się bronić. Na moim roku studiów podyplomowych było 7 kierunków od przedsiębiorczości przez wczesnoszkolną aż do oligofrenopedagogiki. Nie muszę mówić że nikt niczego się nie nauczył. Przestrzegam wszystkich!
  6/8/16
 • Oskarżenia

  Te wszystkie brednie może tylko wypisywać osoba nie mająca taktu. Mało to prawdopodobnie zwolniona i mieszkająca na Jesiennej w Częstochowie.
  5/28/16
 • kłamstwo

  Co za brednie wypisywane, ,, świetnych doktorów prawa'' jest jeden lub dwóch i to na całą uczelnie a osoba pisząca komentarz jest bez wyobraźni pozdrawiam
  5/20/16
 • adm

  Jeśli ktoś potrzebuje dużej wiedzy i świetnych doktorów prawa, to zapraszam na administrację. Tu nie można się nudzić i narzekać na brak nauki- wręcz przeciwnie!
  5/19/16
 • ddd

  Ta uczelnia to katastrofa....strata czasu i pieniedzy.
  5/5/16
 • Ala

  Zgadzam się z przedmówcą, ta uczelnia to kpina. Niszczy dobre imię o uczelniach wyższych w polsce
  4/30/16
 • Student

  Ta pseudo uczelnia to jakiś żart którym powinna zainteresować sie prokuratura !! dlaczego ? : - Brak kadry naukowej, zatrudniają tylko księży, którzy robią wodę z mózgu. -program w żaden sposób nie jest realizowany np na kierunku rachunkowość mamy przedmiot typu: "uzależnienia" "współczesne problemy rodziny" przedmioty te prowadzą księża i nie mają nic wspólnego z telemanami rachunkowość. Przez 2 lata magisterki nie mieliśmy żadnego przedmiotu związanego z rachunkowością to jakiś żart ?? -Zajęć praktycznie nie ma np. na studiach niestacjonarnych zajęcia są w piątek i sobotę z tym samym pseudo wykładowcą, który w pt twierdzi ze skończymy wcześniej a jutro posiedzimy dłużej, po czym jutro nie przychodzi na zajęcia - żal ;/ -Opłaty są za wszystko i to naprawdę nie małe, każdy dodatkowy termin zaliczeni. obrona magisterki ustalona dla wszystkich w jednym terminie, którego nie da się przełożyć. Jedyny sposób na inny termin to opłacenie następnego półrocza i odnowa opłat związanych z pracą. - no i najciekawsze : "wykładowcy" zapraszają lokalne radia i telewizje, którym płacą za za to ze przeprowadzą z wykładowcami wywiad, który będzie przychylny dla uczelni i wykładowców. A żeby było ciekawiej to wykładowcy proponują studentom zaliczenia na "5" w zamian za to jak przychylnie opowiedzą się za ich przedmiotem i osobą zamieszam link do przykładowych pseudo wywiadów https://www.youtube.com/watch?v=7c3Pe5rxpME Jednym słowem uczelnia żart, w żaku jest wyższy poziom i przynajmniej zajęcia się odbywają ;/; /
  4/30/16
 • studentka pielęgniarstwa

  AP jest bardzo dobrą uczelnią. Ciekawe zajęcia, prowadzone profesjonalnie, ja jestem bardzo zadowolona, śmieszą mnie niektóre opinie że poziom mógłby być wyższy, ale przecież to wy sami powinniście reprezentować pewien poziom, jak brak wam wiedzy to biegnijcie do biblioteki, czytajcie książki, skupcie się bardziej na nauce, zakres przecież znacie, chyba ze chodzi wam o to żeby mieć jakiś bat nad sobą to wtedy lepiej przyswajacie wiedzę. Rzeczywiście w Akademii Polonijnej jest bardziej partnerska kultura studiowania, mnie akurat to bardzo pasuje, studia są tez moją pasją wiec z przyjemnością pogłębiam wiedzę a Akademia Polonijna jak dla mnie to świetna uczelnia
  3/9/16
 • chłopak

  Walczcie o swoje prawa ja już swoje z nimi przeszedłem i nie chcę do tego wracać, ale brońcie się rękami i nogami i kwestionujcie jakość studiów w tym przybytku. Tłumaczą się wysokimi kosztami hmm z tego co czytam w internecie jakoś marne opinie na te "wysokie" standardy. Zbierzcie się w kupę i działajcie bo tylko w kupie siła ja sam niewiele mogłem zrobić w kilka osób - już tak wystarczy, że opowiecie jak to tam wygląda.
  3/5/16
 • bruno

  Dokładnie, ta uczelnia to dno i kilometr mułu. Szeroka oferta specjalizacji a brak kadry specjalistów do nauczania poszczególnych przedmiotów. Kadra księży i osób po 70 -tce , przedmioty w ramach studiów nie związane z kierunkiem na studiach.Przedmioty realizowane na kierunkach nie są w niczym związane z specjalizacją zawartą w umowie o studia. Zero wiedzy, tylko referaty.
  2/25/16
 • studentka

  Studiowałam na tej uczelni i to był największy błąd w moim życiu! przyjęłam się na studia podyplomowe 2 semestralne. po pół roku okazało się ze jednak będą 3 semestry bo ktoś tam nie dopatrzył że w rozporządzeniu ministerstwa stoi inaczej. Zajęcia odbywały się w kratkę, z reguły raz na miesiąc, ale to nie problem- z zajęciami miało to najmniej wspólnego. W jednej grupie znalazły się osoby z kilkoma specjalizacjami. Każdy realizował inny program studiów. poziom dezorganizacji i dezinformacji na tej uczelni sięga wszelkich szczytów. Najwięcej do powiedzenia ma pani w dziekanacie, a i tak nikt nic nie wie. Zaliczenia poszczególnych semestrów nie było. przez 3 semestry nie poszerzyłam swojej wiedzy nawet o 1% (poza tym co czytałam na własną rękę) Warunkiem zaliczenia studiów było przedstawienie stosu papierków- pseudo prace zaliczeniowe. Na każdy przedmiot prowadzący przewidział 5 stron- z większości było to kopiuj wklej z Wikipedii bo i tak nikt tego nie czytał. 25 przedmiotów zostało zaliczone przez jedną osobę w ciągu kilku minut. Dno i 1000 metrów mułu. nie jestem wstanie opisać normalnymi słowami rozczarowania tą uczelnią.
  2/23/16
 • milena11

  jestem z czestochowy i kilku moich znajomych chodziło ta na studia i wiem jak ksiadz bedzie tulił sakwe z kasą to tam nikt nie zarobi
  2/9/16
 • violka_38

  trzeba rzucić tacą:)
  2/9/16
 • jurek

  ....chyba za mało zarabia obsługa dziekanatu bo się wogóle nie stara....u mnie w firmie jest tak że pracownik obsługi klienta zarabia prawie tyle co główny księgowy. ale są efekty w sprzedaży i w obsłudze!!!!po tym wprowadzeniu z tego co się dowiedziałem to w pierwszymym miesiącu były lepsze wyniki....
  2/9/16
 • doradca

  myślę, że żadne PR-"sztuczki" nic nie pomogą w odbudowie marnego wizerunku, jeśli władza nie pójdzie po rozum do głowy i nie zmieni całkowicie podejście w sposobie zarządzania. T mnie mnie trochę przypomina autorytarny sposób myślenia i przedkładania złudnej "wyższości" nad tym co kreuje rynek edukacji w naszym regionie i w Polsce (a przy obecnej władzy myślę że nic nowego się na korzyść nie zmieni)
  2/9/16
 • ddad

  To co napisała BWMJ to całkowita prawda niestety
  1/28/16
 • Jonka_iwonka

  Witam, czy ktos moze studiuje administracje na AP przez internet?? Chcialabym tam zaczac ale wlasnie przeczytalam wpis BWMJ i nie wiem co mam robic... Moze ktos inny ma jeszcze jakies doswiadczenia z uczelnia?? Dziekuje
  1/27/16
 • Jonka_iwonka

  Witam, czy ktos moze studiuje administracje na AP przez internet?? Chcialabym tam zaczac ale wlasnie przeczytalam wpis BWMJ i nie wiem co mam robic... Moze ktos inny ma jeszcze jakies doswiadczenia z uczelnia?? Dziekuje
  1/27/16
 • BWMJ

  Szkoda, że nie znalazłam tego portalu wcześniej.... Postanowiłam tu napisać moją przygodę z tą "uczelnią", a wnioski zostawię wam (studiowałam administrację)... Studiowałam na studiach jednolitych magisterskich i zaliczyłam wszystkie przedmioty z 5 lat oprócz seminarium magisterskiego, a ponieważ byłam na ostatnim roku przed nowelizacją nie zaliczyłam studiów i musiałam iść na licencjat. Na politechnice mnie wystraszono, że nie poradę sobie z różnicami programowymi (i nie chciałam tam iść), na innej uczelni nie otworzono kierunku, który chciałam studiować. Poszłam się więc zapytać jak to będzie wyglądać na Akademii Polonijnej (moja koleżanka tam studiowała i mówiła, że jest super, teraz myślę, że te 5 lat robi różnicę). Okazało się, że nie ma problemu z różnicami programowymi bo ich nie mam (a to ważne bo na niektórych uczelniach musiałabym za nie nawet kilka tysięcy płacić). Miałam dodatkowy problem tzn. do końca listopada miałam umowę o pracę w Szkocji (dla tego chciałam wziąć studia on-line na jeden semestr), ale pani w dziekanacie powiedziała, że nie ma problemu na pewno wszystko zaliczę (wtedy myślałam super! oszczędzam i mi pomagają! Teraz po przeczytaniu komentarzy myślę, że to po prostu nie działało). Wyszło w końcu tak, że właściwie to zaczęłam chodzić dopiero od stycznia. Pierwsze moje zaskoczenie: w jednym tygodniu mieliśmy semestr letni i zimowy, a tak na prawdę to żadnego tylko zaliczenia (to właściwie była końcówka stycznia). Od dziekanatu od razu dostałam informację, że nie zostawiamy tam indeksów (dla wykładowców do wpisów ocen) bo zginą (!). 2 przedmioty na kartcie egzaminacyjnej były nie potrzebnie wpisane (!) zanim się tego dowiedziałam jeden zdążyłam na 4 zaliczyć. Pani dr Burunova (była dr i dziekanem w roku akademickim 2013/2014 kiedy studiowałam) najpierw stwierdziła, że mi ocenę przepisze, a jak przyszłam po wpis to okazało się, że muszę jeszcze pewne tabelki zrobić. Ta pani miała na prawdę wiedzę problem polega na tym, że różnie było jeżeli chodzi o dogadanie się z nią. Pierwszy semestr (a właściwie miesiąc studiowania i 5 semestr studiów licencjackich) się zakończył, i od razu pojawił się problem seminarium. Na początku twierdzono, że nie przejmować się planem, bo my nie mamy pracy licencjackiej tylko egzamin więc nie mamy seminarium. I ta kłótnia i dochodzenie trwało prawie cały semestr. Chcąc pojawić się na zajęciach tak na wszelki wypadek poszłam parę razy i co - zajęć nie było. Na końcu semestru okazało się, że jednak mamy mieć z nich zaliczenie (nie wiem z czego i po co skoro mieliśmy tylko egzamin bez pracy licencjackiej). Przygotowaliśmy się z zasad pisania pracy. Zajęcia te mieliśmy z tym jakże wspaniałym prof (wtedy dr) Piotrem Lisowskim. Zaliczeniem była odpowiedź ustna, wchodziło się po 3 osoby. Pytania były następujące: - Ile masz lat? - Skąd jesteś? - Gdzie mieszkasz? Uzyskałam ocenę 3,5. Nie wiem za stara byłam na 4 albo 5? Jeżeli ten pan wprowadził nowy standard na tej uczelni i to jest ten standard to ja dziękuję nie chcę. Zajęcia z filozofii odbyły się raz (pod koniec semestru, no i drugie na wpisy), na nich ks. dr hab Andrzej Rogalski powiedział, że nam prześle materiały, a potem z nich napiszemy test. Materiałów nie przesłał, testu nie było, a ja dostałam 4 nie wiem za co i dla czego tylko tyle (nie miałam szansy powalczyć o więcej). I jeszcze przedmiot "zintegrowane zarządzanie środowiskiem". Tego przedmiotu uczyły nas 2 osoby tzn. pani doktor nas uczyła a ks. prof. dr hab Kryński A. miał nadzorować czy jakoś tak (to bycie dr nie wystarczy do prowadzenia zajęć samodzielnie!). Pani ustaliła zasady i wszystko szło super, ale pod koniec semestru ksiądz prof. zmienił te zasady, a do tego nie uznał tego co do tej pory robiliśmy. Dał nam tematy (każdemu inny, już nie pamiętam ile nas było, ale około 50 w sumie z innym kierunkiem chyba). Mieliśmy przygotować referaty i wysłać je na maila pani dr (!!!), a ona je przesyłała dalej księdzu prof. Fakt wysłałam późno, ale w czasie na to przeznaczonym się zmieściłam. Jednak pani dr była chora więc nie przesłała tego do profesora i mimo próśb nic się nie dało zrobić trzeba poprawiać, a właściwie to wykupić poprawkę 150zł i do tego jeszcze książkę księdza prof. (w promocji za 90zł, a nie 99zł). Na zaliczenie trzeba było przyjść z książką podpisaną i dowodem zakupu z uczelnianej biblioteki. Co do opłaty za powtórkę okazało się jednak, że nie trzeba było płacić, ale część osób zapłaciła bo do końca nie wiadomo było na pewno czy trzeba. Kiedy książki księdza prof. się skończyły to trzeba było kupić trochę tańszy komplet 2 książek dostępny w naszej bibliotece. Zaliczało nas wtedy chyba z 40 osób albo więcej. Proszę i jak sprzedaż książek podrosła. Były też pozytywne zajęcia i ich wykładowcy (np. dr Robert Kulski). To nie jest tak, że wszyscy wykładowcy na tej uczelni są źli, albo niewykwalifikowani, ale prawdą niestety jest to, że bardzo często tych dobrych się zwalnia. Teraz trochę o dziekanacie. Suplement do dyplomu, ciekawa rzecz, a szczególnie w moim wypadku bo nikt nie wiedział jak go mam wypełnić (i czemu ja, moja siostra na innej uczelni tego nie robiła to należało do zadań dziekanatu). na 2 dni przed ostatecznym terminem oddania dokumentu dostałam informację, że muszę jeszcze jechać na moją poprzednią uczelnię i przynieść jakiś wykaz ocen z moich studiów (zapomniałam jak to się nazywa) dobrze, że nie miałam daleko bo inaczej bym nie zdążyła. Radość mnie rozpierała gdy zdałam egzamin licencjacki (wbrew niektórym opiniom trochę trzeba się jednak uczyć na tej uczelni, nie jest to jednak niesamowicie wysoki poziom) bo już po wszystkim teraz tylko czekać na dyplom. Najpierw opcja była, że dyplomy będą za miesiąc, dwa może (a jeżeli chcę zaświadczenie to muszę zapłacić). Wypadało to w lipcu, więc od lipca zaczęłam dzwonić do dziekanatu co jakiś czas czy już jest - nie było. Potrzebowałam jednak moich dokumentów by zarejestrować się na studia magisterskie. Zadzwoniłam, podano mi potrzebne informacje (nie wiedziałam czy zdążę odebrać). Po jakichś 3 godzinach pojechałam po dokumenty, a one zdążyły przez te 3 godziny zginąć. Do tego pewna młoda pani z dziekanatu miała pretensje do mnie bo po ca ja tak ciągle do tych dokumentów zaglądam i przez to one giną (!). Dyplom pojawił się chyba początkiem września, ale był błąd w dacie urodzenia. To pani od razu postanowiła go poprawnie wydrukować. Na nieszczęście koleżanka wcześniej kliknęła drukuj i tak zmarnowała ostatnią kartkę dyplomową. Więc musiałam czekać - na papier, a później na podpis. Na szczęście zaświadczenie wtedy dostałam już za darmo. Na koniec dodam, że nasze dokumenty są owszem poukładane kierunkami, ale to tyle. O alfabetycznej kolejności można zapomnieć (czasami trzeba szukać po wszystkich półkach bo niektórym paniom nie chce się teczek w odpowiednie miejsca odkładać). To tyle moich doświadczeń z tą uczelnią. Na pewno jej nie polecam - jest tam zbyt mało wartych wysłuchania wykładowców (przynajmniej na kierunku administracja).
  1/18/16
 • nowaika

  Do dr Piotra Lisowskiego - Chlopie wyluzuj, zejdź na ziemię i przestań o sobie takie rzeczy wypisywać. Walnij się w tą swoją łysą pałę i przestań fantazjować
  12/30/15
 • momo

  Witam, W przyszłym roku wybieram się tam na pielęgniarstwo, na um w łodzi mam za daleko. Dostaliście może stypendium? jak to wygląda dla studentów tzw. samodzielnych finansowo i nie mieszkającymi z rodzicami?
  12/27/15
 • chyba ktoś się nie doinformował

  Jedno zdanie dla prawdziwości wpisów. proszę sprawdzić, a każdy to potwierdzi - iwona f nie pracuje w akademii od ponad 3 miesięcy!!! i co teraz wymyślisz???
  11/26/15
 • nina

  Niestety nie ma stypendium za średnią ocen. Za mało pieniędzy mają? Wstyd!
  11/26/15
 • iwona f

  przestańcie krytykować uczelnie bo nie dostaniecie ode mnie zaliczenia. poprzedni kanclerz też podskakiwał i co jego niema biednego darusia a ja jestem i czytam wasze bzdety
  11/25/15
 • Realista

  KOMU SIĘ NIE PODOBA NIE MUSI TM STUDIOWAĆ CZY TEŻ PRACOWAĆ. Wybierajcie uczelnie które gwarantują pracę i tyle w temacie
  11/25/15
 • KRYCHA. LUZIA

  Przesada Star mówił że ten Strugacz był Palantem a Andrzej K. to spoko dziadzio.. Na pierwszych zajęciach troche szumiał ale gdy dwie kumpele zapoznały go z zawartością kosza od środka to mamy na zajęciach luzik i piąteczki obiecane. Nara
  11/25/15
 • nina

  Czekamy na decyzję rektora, co do stypendium za średnią ocen. Mam nadzieję, że wszystkie warunki przed wypłatą nadal obowiązują.... Zobaczymy....
  11/10/15
 • wierzyciel.snow

  Jeżeli na tej uczelni upada kierunek bezpieczeństwo to samo o czymś świadczy. Uważajcie na iwonę f. chodzi zpodsłuchem. nagrywa wszystkie rozmowy
  11/5/15
 • łotr.sith

  Zachowanie Pana Kryńskiego przypomina mi niejakiego krzysztofa strugacza, który uderzył kolegę w podstawówce i uciekając wpadł na wnękę rozbijając sobie brew. Uznano, że to on został pobity przez swoją ofiarę i on też w to wierzył. tak jak Rektor AK zrzucił odpowiedzialność za swoje błędy na innych. Obydwaj nadają się na polityków. Szkoda, że w naszym zapylonym smogowym mieście nikt nie ma ludzi honoru. Kłamstwo święci triumfy a ludzie oddychając zatrutym powietrzem są chodzącymi trupami. Czego nie tylko AP jest przykładem.
  11/5/15
 • magda.quilotine

  Witam co to za gostek ten dr. hoffman. w lublinie jest doktor politolog mariusz hoffman ale to zupełnie inna postać.
  11/5/15
 • Adwokat diabła

  Wykłady prof. Piotra Lisowskiego są zdecydowanie najlepsze i nowatorskie. Zawsze schludny, przygotowany o niebywałych pomysłach. Prawdziwa klasa przewyższajaca inne uczelnie. To On stworzył de facto prawo w biznesie. To, on reprezentuje nasz kraj na międzynarodowych konferencjach. Wysoka kultura, dostojeństwo i erudycja prawna, psychologiczna, religijna i historyczna. Ta niezwykła tajemniczość jeszcze bardziej do niego przyciąga!
  11/3/15
 • siekierka

  Wspaniała uczelnia na wysokim poziomie.
  10/27/15
 • UWAGA - ważny komunikat

  Kochani, ten wysyp pozytywnych opinii o AP to czysta polityka PR-owa uczelni, bedąca reakcją na wcześniejsze bardzo liczne komentarze NIEZADOWOLYCH studentów. NIe dajcie się na to nabrać! Te wpisy są zdawkowe, nic konkretnego nie zawierają, mają po prosty na celu ZAGADANIE wcześniejszych Waszych ocen - Studentka III roku.
  10/26/15
 • Asia

  A mi się najbardziej podobało w tej szkole, że było dużo zajęć praktycznych :)
  10/26/15
 • Dusiek

  Szkoła jak najbardziej na plus, polecam :)
  10/26/15
 • Jadźka94

  Pielęgniarstwo to jest to co chce robić. Już po 1 roku jestem tego pewna. Bardzo świetna kadra dobrana dla studentów. Potrafią zarazić "zapałem".
  10/26/15
 • Okulary

  Szkoła godna polecenia.
  10/22/15
 • piasek

  Bardzo dobra uczelnia, ciekawie prowadzone wykłady i ćwiczenia, w zasadzie to nie musiałem się w domu uczyć :)
  10/22/15
 • Klonik

  Ja bardzo lubię tą szkołę. Jestem teraz na ostatnim roku i już czuję, że będę tęsknić ;)
  10/21/15
 • zulander

  wielu bardzo fajnych wykładowców, dzięki którym ta uczelnia trzyma wysoki poziom
  10/21/15
 • Yeti

  Skończyłem w zeszłym roku AP i teraz mam nawet dobrą pracę a to wszystko dzięki temu czego się nauczyłem. Mam perspektywy przed sobą i uważam że Uczelnia zasługuje na 6!
  10/21/15
 • Yay

  Super uczelnia!
  10/15/15
 • laminiarz

  fajne przyszłościowe kierunki, duży plus.
  10/14/15
 • super szkoła

  Podobało mi się tam, polecam!
  10/13/15
 • Wejko

  Fajnie. Dobrze spędzone trzy lata.
  10/9/15
 • Zalewska

  Dobra szkoła, sporo mnie nauczyli.
  10/9/15
 • wasia

  Fajna.
  10/8/15
 • Kaja

  Ok.
  10/7/15
 • depeszówka

  bardzo dobra uczelnia na wysokim poziomie, sporo fajnych kierunków, warta uwagi!
  10/7/15
 • Paulina

  Polecam. Zwłaszcza pielęgniarstwo.
  10/6/15
 • myślicielka

  Jak dla mnie Akademia Polonijna jest to szkoła godna polecenia. Sama tu studiowałam i wspaniale wspominam. Warto się zainteresować.
  10/6/15
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  10/5/15
 • Aga

  Super miejsce, wiele się nauczyłam, polecam.
  10/2/15
 • asdgk

  Świetna szkoła, te świetne opinie na temat tej uczelni to wiadomo, że opinie wystawiane przez pracowników tej uczelni. Nie dajcie się zwieść głupim obietnicom bez pokrycia, po skończeniu tej szkoły zostaje tylko wstyd ze się tam studiowało.. Wyjątkiem jest tylko kierunek pielęgniarstwo, gdzie jest kadra wybitnych doktorów i wykładowców reszta to szkoda czasu i kasy.
  10/1/15
 • Lenka

  Świetna szkoła. Miałam ciekawe wykłady i dużo zajęć praktycznych, na których mogłam sprawdzić swoją wiedzę i się podszkolić. Super.
  9/30/15
 • Kasia Be.

  Szkoła ma naprawdę duży wybór kierunków. Ja wybrałam pielęgniarstwo. Wykładowcy mili i konkretni-aczkolwiek bardzo wymagający. Polecam!
  9/30/15
 • Gusia

  Bardzo fajne wspomnienia. Absolwent od 2 lat ale przyjaciele na całe życie. Razem się przechodziło przez egzaminy, razem się rozwiązywało trudne zadania. Super. Poziom wysoki więc tam są ludzie którzy naprawdę chcą się uczyć.
  9/30/15
 • Mazi

  Polecam, naprawdę dobra uczelnia.
  9/29/15
 • Veve

  Moim zdaniem dobra uczelnia z szeroka ofertą szkoleniową. Jestem na ekonomii menadżerskiej i cieszę się z tego wyboru.
  9/29/15
 • Marzena

  Jestem na kryminalistyce. Kierunek uważam za ciekawy. Przede wszystkim fajni wykładowcy i przyjazna atmosfera wśród ludzi.
  9/28/15
 • Iwonka R.

  Jestem absolwentka pielęgniarstwa i śmiało mogę polecić wszystkim niezdecydowanym. Wymagający wykładowcy, którzy trzymali wysoki poziom nauki.
  9/28/15
 • dorota

  Uważam, że ta uczelnia się kończy.Plan pojawia się jeden dwa dni przed zajęciami. Panuje straszny bałagan organiacyjny i nikt nic nie wie, brakuje kadry co odbija się na poziomie i przekazywaniu wiedzy. Jeszcze kilka lat temu uczelnia kształciła na przyzwoitym poziomie czego już nie ma. Np. nauka języka obcego odbywa się przez internet co w konsekwencji nie przynosi rezultatów. Z powodu nie wielu studentów nie sa w stanie zaoferować studentom normalnego lektoratu jak to ma miejsce na innych uczelniach zarówno prywatnych jak i publicznych. Czy warto tam studiować? Nie sądze.. A reklamy które nie mają odbicia w rzeczywistości są poprostu słabe jak i ta uczelnia. W reklamie jest np kierunek Informatyka, Fizjoterapia.. czego nie ma. Śmieszne to. Pozdrawiam
  9/27/15
 • Marteczka

  Studiowałam administrację. Bardzo dobrze mnie przygotowali do późniejszej pracy. Raz nie miałam problemów ze znalezieniem pracy. Dwa nie mam problemów z odnalezieniem się w pracy bo wszystko umiem. Super nauczają naprawdę.
  9/22/15
 • Robertos

  Jestem na ekonomii menadżerskiej na dziennych i bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że znajdę później ciekawą pracę.
  9/22/15
 • Aneta N.

  Studiowałam kryminalistykę na Polonijnej. Mega fajny kierunek. Mnóstwo przydatnej wiedzy. Polecam.
  9/22/15
 • Weronika

  Wysoki poziom, wykładowcy wymagający, ale da się z nimi po ludzku dogadać, jeśli chodzi np o terminy zaliczeń. Ogólnie bardzo pozytywnie.
  9/21/15
 • Inga

  Bardzo profesjonalna uczelnia. Profesjonalnie prowadzone zajęcia, dziekanat bardzo pomocny. Duży wybór kierunków i zajęć pozalekcyjnych. Polecam
  9/21/15
 • prawdomówny

  Zgadzam się z poprzednikiem. WSL ma lepszą renomę, dobry klimat studiowania i wykładowcy-specjaliści którzy znają się na rzeczy których niestety na AP brakuje. Są tylko dobre reklamy, które uważam coraz mniej brane na poważnie.
  9/14/15
 • Tadek

  Dużo lepszą uczelnią moim zdaniem jest Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie. Bardzo fajni ludzie, wykładowcy i co jest najważniejsze ATMOSFERA, której właśnie w AP mi brakowało.
  9/14/15
 • Szymon

  Polecam kierunek kryminalistyka. Dużo można się dowiedzieć i nauczyć. Mam nadzieję, że to pomoże znaleźć mi wymarzoną pracę :) Pozdrawiam wykładowców z tego kierunku! Świetne wykłady-tak trzymać.
  9/3/15
 • żulik

  Spoko uczelnia, spoko wykładowcy, wszystko spoko!;p A tak serio, to naprawdę polecam. Mają dobry poziom nauczania.
  9/1/15
 • kk

  Proszę o jakieś informacje o fizjoterapii ? :)
  8/31/15
 • cyklonik

  powiem krótko - warto! Pielęgniarstwo na tej uczelni to był strzał w dziesiątkę. Polecam!
  8/27/15
 • liluś

  Śmiało mogę polecić tą uczelnię. Sporo się tam nauczyłam, a po skończeniu nauki nie musiałam długo szukać pracy. Życzę wszystkim powodzenia!
  8/27/15
 • Wiki

  Polecam szkołę, ja jako absolwentka jestem szczęśliwa, że skończyłam właśnie tą szkołę.
  8/25/15
 • w odpowiedzi do Romka

  Cytuje " To uczelnia dla tych którzy chcą przygotować sie do dobrej pracy poza Polską'' - jakiej pracy bo nie napisałeś bo chyba na zmywaku?? Bo innej chyba nie, bez języka który na tej uczelni jest online bo nawet nie stać ich na prowadzących lektorat.. kpina poprostu, a jakie trzeba bardzo podstawowe spełnić warunki aby dostać staż, pracę, tutaj studiując ? Bajki na dobranoc to małym dzieciom
  8/24/15
 • Iga

  Ja też jestem zadowolona ze szkoły, bo staż dostałam i to płatny. Wielu moich znajomych też. Dlatego myślę, że jak ktoś nie dostał to może dlatego, że nie spełnił warunków, które są poza tym bardzo podstawowe.
  8/19/15
 • Romek

  Uczelnia na skalę światową, znana na całym świecie, że przygotowuje absolwentów profesjonalistów. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień za praktyki zawodowe. Ja miałem okazję skorzystać w Londynie i Paryzu. Otrzymywałem od Akademii 600 Euro miesicznie oraz stypendium naukowe 900 zł miesiędznie. To uczelnia dla tych którzy chcą przygotować sie do dobrej pracy poza Polską. Jestem dumny i polecam wszystkim tu sie studiuje, pracuje i dobrze przygotowuje się do przyszłosci. Napewno nie dla leniwych i bez wizji życia. Dla tych co chcą zaliczyć się do bezrobotnych po studiach polecam inne uczelnie częstochowskie.
  8/18/15
 • odp.

  co za brednie wypisywane, że jest porządek i pozytywny wizerunek ma uczelnia, że są świetni wykładowcy i da się dużo nauczyć. Powiem tyle obietnice bez pokrycia, które w realiach są odmiennością, np. uczelnia chwali się Biurem Karier gdzie załatwia praktyki i prace , co jest mega oszustwem bo coś takiego nie funkcjonuje tutaj jest tylko w nazwie. Byłam studentką tej uczelni i praktyki czy też staże czy prace nikt nie dostał, co oni piszą.. Żółć mi się ulewa jak widzę, jakie doskonałości uczelnia zapewnia co nie ma odbicia w rzeczywistości.
  8/12/15
 • oliwia

  Bardzo duzy porządek, każdą sprawe czy problem mozna szybko załatwic. Miłe panie w dziekanacie.
  8/11/15
 • Mati

  Dobra uczelnia wyższa, można się sporo nauczyć.
  8/7/15
 • Sisi

  Coraz ciekawsze kierunki, do tego też duzym plusem są stypendia, jest ich dużo i różne.
  8/3/15
 • izka

  Super wykładowcy to chyba najmocniejsza strona tej szkoły.
  7/30/15
 • Patka

  W tym roku skończyłam ekspertyzę dokumentów. Fajny kierunek, polecam wszystkim zainteresowanym tą tematyką.
  7/29/15
 • Marek absolwent

  Co będę dużo pisać: fajna uczelnia, spoko wykładowcy. Generalnie jak najbardziej pozytywnie.
  7/27/15
 • Studentka

  Kierunek pielęgniarski jest prowadzony dobrze i profesjonalnie. W tym roku dostali akredytację II stopnia - Magistra Pielęgniarstwa.
  7/26/15
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  7/24/15
 • baska

  Nie mogę się kłócić z tyloma pozytywnymi komentarzami. Szkoła jest super.
  7/23/15
 • Student

  Prof. Piotr Lisowski to charyzmatyczny wykładowca. Kiedy go słucham to mam wrażenie, że słucham nie tylko wspaniałej wiedzy, ale przede wszystkim rekolekcji życia. On potrafi być Przyjacielem wszystkich a szczególnie biednych, skrzywdzonych i samotnych. Wspaniała postać!
  7/22/15
 • Studentka

  Najlepszy profesor to Piotr Lisowski. Świetny wykładowca, jedyny znany w mediach, znakomity dydaktyk i badacz systemu dolegliwości. EXtra ubrany, przystojny a wykłady najwyższej klasy! Zaczynają o niego zabiegać inne uczelnie!!!
  7/20/15
 • Leszek

  Chcesz mieć pracę w czasie studiów i po wybierz Akademię Polonijną
  7/18/15
 • zigi2

  jeśli potrzebny Ci papierek ( bo zakładam , że tak jest bo idziesz na podyplomówke) to dla Ciebie idealne rozwiązanie tyle w tym temacie po prostu.
  7/16/15
 • zigi

  Jestem już na drugiej podyplomówce i jak dotąd nie mam powodów do narzekań. AP spełnia dla mnie wszystkie kryteria. Poziom, wykładowcy, atmosfera.
  7/16/15
 • real

  Kłamstwo w państwie ukazujące się komentarze poniżej to wszystko na odwrót. Obłuda i kłamstwo mam nadzieje ze nikt się na to nie nabierze co piszą tutaj osoby poniżej. Pozdrawiam wszystkich
  7/15/15
 • kaś

  Bardzo fajni nauczyciele, super organizacja i porządek. W żadnej szkole wcześniej czegoś takiego nie widziałam. Wykładowcy się nie spóźniają.
  7/15/15
 • wera

  Mi się studia tu bardzo podobały. To były 3 lata nauki, ale tez poznałam wielu ciekawych ludzi. Znajomości na lata albo na zawsze.
  7/14/15
 • Krysia

  Dobra uczelnia, widać że się rozwijają, pojawiają się nowe kierunki studiów, nowe programy. Fajnie.
  7/10/15
 • Jola

  Mi się studia na AP bardzo podobały. Skończyłam dwa lata temu i cały czas dobrze wspominam uczelnie.
  7/9/15
 • Tamara

  Super szkoła, mogę polecić jak komuś faktycznie zależy na nauce, a nie tylko na papierku. Bo trzeba się uczyć, żeby zdać egzaminy.
  7/8/15
 • Izabela

  Licencjat robiłam w innej szkole, ale nie za bardzo mi pasowała, więc przeniosłam się do AP. Szkoła jest super, wykładowcy bardzo profesjonalni, prowadzą zajęcia w ciekawy sposób.
  7/6/15
 • quinters

  Polecam kierunki językowe, bo współcześnie nie da się funkcjonować w świecie biznesu bez znajomości języka angielskiego i niemieckiego czy innego ( jako drugi) . Studia na kierunku Filologia zapewniają wysokie umiejętności językowe i wiedzę z obszaru historii czy kultury. Polecam ten kierunek Filologia stosowana
  6/16/15
 • Administrator

  Komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu.
  4/10/15
 • nk76

  Prowadziłam tam zajęcia 2 lata temu i nie mam najlepszych wspomnień. Uczelnia fatalnie zarządzana, panuje ogromny bałagan administracyjny, ani rektor ani kanclerz nad niczym nie panują. Dziekanat tylko pije kawę i nic nie robi. Nauczyciele z łapanki
  4/7/15
 • gosia92

  Ta uczelnia to dno i kilometr mułu. Kiedyś podobno była niezła, ale od paru lat to jakiś koszmar. Skończyłam ją rok temu i nie polecam. Kadra i dziekani zmieniają się co semestr. Nie można dostać żadnej konkretnej informacji w dziekanacie. Kanclerz tej niby uczelni to burak i prostak, pomiata studentami i wykładowcami. Zero komunikacji ze studentami. Przeniosłam się teraz do Piotrkowa i polecam wszystkim.
  4/1/15
 • marlena

  Akademia Polonijna to najgorsza uczelnia Brak mozliwosci rozwoju, kiepska kadra, nieuprzejmy personel w dziekanacie, arogancki rektor, fatalna reputacja
  3/28/15
 • sk

  Akademia nie jest złą uczelnią, a Ci co piszą inaczej mają jakieś kompleksy. Studia tutaj są rozsądną decyzją ponieważ umożliwiają zdobycie najważniejszych umiejętności i wiedzy która jest niezbędną na danym kierunku. Polecam wszystkim kierunki językowe bo wiadomo, że język to paszport do świata.Pozdrawiam
  3/18/15
 • Nowa

  A co sądzicie o studiach online. Obecnie jestem za granicą i nie mam innej możliwości ??
  3/3/15
 • Joasia

  W kurii Krakowa podali, ze ksiadz rektor Krynski jest suspendowany. Krotki poszukiwania w necie i okazuje sie ze to najwyzsza kara dla ksiedza i nie moze nosic sutanny i uzywac tytulu ksiedza. Co sie stalo ze rektor Akademi Polonijnej zostal tak bardzo ukarany????
  1/13/15
 • Ania

  Uważam, że jest bardzo wysoki poziom, jeśli ktoś mówi inaczej- zapraszam na kierunek administracja...
  1/4/15
 • studentka

  Uczelnia nie przestrzega podpisanych umów ze studentami, brak wykładowców i częste odwoływane zajęcia.Odradzam każdemu.
  11/22/14
 • darth.przemko@gmail.com

  Uczelnia jest ponad prawem ludzkim i Boskim. Lewe umowy o pracę i brak wypłaty za nadgodziny. Kumpel tam pracował tyrał 15 godzin dziennie od sześć dni w tygodniu za 1500 złotych brutto. Był doktorem, gdy chciał uzyskać obiecane pieniądze za nadgodziny to go wyśmiano. Miał rodzinę na utrzymaniu a dziś już nie istnieje. Żal człowieka. Eh szkoda mówić. To miasto umiera, a z nim Ci co jeszcze zostali. a AP na tym korzysta.
  11/19/14
 • darth.przemko@gmail.com

  To najlepsza uczelnia, rektor wspiera obecne władze miasta. A sam rektor jest specjalizuje się we wszystkich dziedzinach nauki. Wierzy w mamonę i jest jej gorliwym akolitą. Ludzi traktuje na zasadzie: donosisz - zyskasz. Jesteś uczciwy - jesteś idiotą
  11/19/14
 • shut ap

  śmiech na sali i puste krzesła
  11/15/14
 • pragmatyk

  zmieniły się władze AP i wygląda na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku
  11/14/14
 • pepe

  Witam, czy ktoś w Was kończył podyplomówkę - eksperytyza dokumentów ??? Jeżeli tak proszę o kontakt na mail pepe_81@o2.pl. Pozdrawiam
  9/1/14
 • lew;

  czesne w tej szkole jest najważniejsze.Dostają pracę? ale nie napisane czy w zawodzie bo większość to np na zmywaku albo fizycznie gdzieś :P przyjemność studiowania? no tak bo uczyć się nie trzeba
  8/19/14
 • Yogi

  Ta szkoła to istny żart. Dziekan zmienia się co semestr. Wykładowcy również. Giną dokumenty. Za wszystko trzeba płacić i to nie małe kwoty. Uczyć za wiele się nie trzeba wystarczy że się płaci czesne. Chodzić w sumie też nie trzeba, wszyscy pokazują się tylko na koniec semestru. Należy dobrze się zastanowić zanim wybierze się tą szkołę. Jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć niech wybierze inną szkołę.
  8/16/14
 • Megi

  Proszę o opinie studentów uczących się na kierunku administracja . Jaki jest poziom nauczania? Czy wybralibyście jeszcze raz tę uczelnię?
  8/11/14
 • Filip

  Cześć Mam pytanie: co sądzicie o studiowaniu na uczelniach prywatnych?Słyszałam całkiem dużo o Akademii Polonijnej, podobno mają świetnych wykładowców, przyjemną atmosfere i 99% absolwentów dostaje pracę zaraz po studiach. Myślałam o kierunku po którym otrzymuje się podwójny dyplom, (nigdzie indziej nie widziałam takiej opcji). Wie ktoś, coś? Jakieś opinie?
  8/11/14
 • chłopak

  Wstyd, żenada i dno. Brak profesjonalizmu nie polecam nikomu tego dziadostwa. Idą na wszelkie możliwe spory ze studentami. Brak profesjonalizmu nie polecam nikomu naprawdę szkoda waszego czasu i kasy !!!
  7/21/14
 • prawdomówny

  Robert 2014-04-22 21:11:06 Akademia Polonijna jedyna Uczelnia, która kładzi ogromny wysiłek by każdy student znał dobrze 3 języki a niektórzy moi koledzy znają 5. To jedyny paszport europejski i międzynarodowy naturalnie dla tych co uczą się języków ---- żenujący kłmaliwy komentarz. Nie dajcie się nabrać bo to p;iszą podstawione osoby. Po za płaceniem czesnego nic w zamian na ''uczleni '' nie ptrzymacie. Płacisz za oceny, nie musisz się uczyć. A głupie komentarze mające na celu podwyższenie opinie która jest od wielu lat , jest nie udolnA. wYBIERZCIE INNĄ UCZELNIE gdzie uczą profesjonaliści. Chyba ze potrzebny Wam papierek.. Nic się nauczycie , wystarczy płacić.
  6/25/14
 • prawdomówny

  ta uczelnia to kpina
  6/25/14
 • Marta

  W następnym roku jadę na Erasmus + do Belgii na semestr i na semestr do Tailandii - to tak się studiuje w Akademii. Masz jeszcze szanse dostać stypendia w Uczelni sa super tylko wyniki z zaliczeń też musza być super.
  5/11/14
 • Łukasz

  Dziękuję, spotkamy się, wybieram tę uczelnię
  5/11/14
 • Marta

  Ja jestem studentą BS super atmosfera, dużo studentów zagranicznych, wykładowcy zagraniczni i krajowi. Możesz zarobić nawet 1500 zł miesięcznie w CCIG, które mieści się w gmachu Akademii.
  5/11/14
 • Łukasz

  Przeczytałem, że każdy student ma możliwość pracy podczas studiów, że przy uczelni jest CCIG, gdzie można zarobić w wolnych chwilach. Mam jeszcze jedno pytanie, czy można studiowaź w j.angielskim w BS na poziomie licemcjatu?.Jeśli tak to bomba !
  5/11/14
 • Robert

  Witam, mam pytanie do osób studiujących administrację. Myślę nad tymi studiami lecz mam pewne wahania. Czy to prawda ze jest ogromnie duzo opłat pomijajać oczywiśćie opłatę semstralną? Czy opłaca się tam studiować? . Mam jeszcze pytanie czy to prawda, że dostają się wszyscy bez względu na ilość uzyskanych wyników na maturze? Pozdrawiam
  5/11/14
 • Robert

  Akademia Polonijna jedyna Uczelnia, która kładzi ogromny wysiłek by każdy student znał dobrze 3 języki a niektórzy moi koledzy znają 5. To jedyny paszport europejski i międzynarodowy naturalnie dla tych co uczą się języków
  4/22/14
 • odp!

  wyzywasz ciemniaku i poniesiesz za to konsekwencje
  2/15/14
 • Roman

  To nie może być UCZELNIA. Dziekan w stosunku do studenta z Nigerii zachował się jak ostatni LUMP !! Jestem pod wrażeniem jak tacy ludzie mogą mieć "tytuły naukowe". GENADE
  2/14/14
 • odp.

  Beszczelne i niesprawiedliwe komentarze!
  2/13/14
 • odp

  Nic się nie dzieje! kij ma dwa końce! Jeszcze zobaczymy !
  2/9/14
 • studenci

  Co się dzieje z tą szkołą..aż nie moge uwierzyć.... Ciekawe ile będą mieć kandydatów w tym roku jaki nabór .... sami niech sobie odpowiedzą..
  2/9/14
 • Paweł red

  Jeśli wiecie o innych poszkodowanych przez Akademię Polonijną, dajcie znać na: redakcja-tv@wp.pl Postaramy się pomóc.
  2/8/14
 • Paweł red

  Jeśli wiecie o innych poszkodowanych przez Akademię Polonijną, dajcie znać na: redakcja-tv@wp.pl Postaramy się pomóc.
  2/8/14
 • Andrzej - ojciec stydentki innej uczelni

  Prywatni właściciele "uczelni" powinni odpowiadać przed sądem Z URZĘDU za oszustwo przywłaszczenia cudzych pieniędzy. Postawa władz świadczy o braku jakiejkolwiek przyzwoitości. Wstyd , hańba - brakuje słów. " Piękna" wizytówka dla profesorskich sępów . Obrzydzenie.
  2/7/14
 • TCHÓRZE

  Mają pretensję do tych, którzy zgodnie z prawem walczą o swoje. Kim oni są, że trzeba ich przepraszać? Przegrywają i udają poszkodowanych? Ciekawe kiedy media dowiedzą się o innych sprawach przeciw AP, które są w sądach. Jak się będą tłumaczyć?
  2/6/14
 • x

  to jest straszna uczelnia ,i oni okradaja stale ludzi !!!!!
  2/6/14
 • skąd te rewelacje o Nigeryjczyku?

  "Wychodzą nowe okoliczności w sprawie Nigeryjczyka. Studiował na Ukrainie w Tarnopolu i tam również były z nim problemy .Umowę z Akademia Polonijną otrzymał w dwóch językach tj. angielskim i polskim! Podpisał je! Nikt go nie zmuszał! To, on nie przewidział , że nie otrzyma wizy. (...) Pytanie: W jakim celu tam stał? otrzymania statusu uchodźcy oraz popularności a przy okazji zbicia kapitału politycznego dla innych. Dlatego będzie zasadny pozew do Sądu!" Jesteś pracownikiem Akademii Polonijnej? Skoro były z nim problemy na uczelni w Tarnopolu, to dlaczego pracujący tam ojciec dziewczyny odpowiedzialnej za rekrutację w Akademii Polonijnej polecił mu tą uczelnię? Czy AP ma tak mało kandydatów, że desperacko poszukują naiwniaków gotowych u nich studiować? Czy ktoś pisze, że umowę dostał tylko po polsku? Do podpisania umowy był zmuszony przez prawo - żeby starać się o wizę umożliwiającą mu studiowanie w Polsce, musiał udowodnić, że przyjeżdża do nas studiować, czyli musiał mieć umowę z uczelnią. A rektor zażyczył sobie, żeby oprócz opłaty rekrutacyjnej Adedeji zapłacił z góry za całe dwa lata studiów. Jak miał przewidzieć, że nie otrzyma wizy, skoro spełnił warunki do jej otrzymania? Stał przed AP, żeby w końcu odzyskać swoje pieniądze, zawłaszczone przez akademię - jego wcześniejsze kilkumiesięczne starania nie przyniosły skutku. A ze studiów zrezygnował jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, więc powinni mu zwrócić bez problemów całą opłatę za studia! Po co mu status uchodźcy u nas, skoro dostał się na studia na Litwie i dostał wizę litewską, więc może legalnie przebywać na Litwie? Pozew do sądu - ciekawe, czy zakończy się podobnie jak sprawa Buzkowej (sąd uznał, że została niezgodnie z prawem usunięta z funkcji rektora i AP musiała jej wypłacić odszkodowanie). Akademia zmusiła oszukanego do przeprosin, umieściła je na swojej stronie i koncie na facebooku i wydaje im się, że zamiotą sprawę pod dywan. Kasują nieprzychylne komentarze na https://www.facebook.com/akademiapolonijnaczest?fref=ts czyli wszystkie oprócz swoich własnych, wcześniej były ich setki.
  2/6/14
 • Dr Renata M

  WSTYD I HANBA! JAK MOZE INSTYTUCJA, KTORA SMIE NAZYWAC SIE AKADEMIA OKRADAC BIEDNYCH KANDYDATOW NA STUDENTOW. MYSLE, ZE UCZELNIA TA PROWADZI TAKI SAM NISKI POZIOM NAUCZANIA JAK OBSLUGI STUDENTOW. WSTYD ZEBY REKTOR UCZELNI CHOWAL SIE I ZAMYKAL NA KLUCZ W SWOIM GABINECIE W OBAWIE PRZED ROZMOWA Z DZIENNIKARZEM. WSTYD, WSTYD I HANBA. ZLODZIEJE KTORZY NIE MAJA WSTYDU. POTENCJALNI STUDENCI NIE SKLADAJCIE PAPIEROW NA TA UCZELNIE BO TO WSTYD KSZTALCIC SIE NA UCZELNI GDZIE PRIORYTETAMI DLA UCZELNI SA TYLKO PIENIADZE A NIE DOBRO STUDENTA.
  2/6/14
 • wikary

  tragiczna uczelnia no chyba ze chcesz wyjechac na MISJE DO NIGERII
  2/6/14
 • GDYBY NIE STAŁ TO NIC BY NIE ŻAŁATWIŁ

  GDYBY NIE STAŁ TO NIC BY NIE ZAŁATWIŁ Uczelnia cały cza popełnia ten sam błąd, NIE ROZMAWIA i NIE DĄŻY do polubownego załatwienia spraw. Dlaczego władze się chowały przed mediami? Dlaczego nie przedstawiły dokumentów na poparcie swych racji? A stanowisko dziekana? A stanowisko prorektora? Dlaczego nikt z władz nie podpisywał stanowisko w imieniu uczelni? Jak się podejmuje decyzje to trzeba brać za nie odpowiedzialności i ich bronić, a nie chować się za plecami rzeczników. Dlaczego uczelnia nie zgłosiła do prokuratury, że Nigeryjczyk chce wyłudzić bezpodstawnie pieniądze. AP mogła zgłosić do Ambasady Nigerii, że ma kłopot z ich obywatelem...... Tyle możliwości przedstawiania swoich racji. Tylko korzystać jak się ma DOWODY.
  2/6/14
 • zach-pomorski

  Poziom etyczny władz tej "szkoły' odwrotnie proporcjonalny do nazwy 'wyższa szkoła" jak tacy ludzie funkcjonują ...... A przecież podobno w Częstochowie jest prokuratura ....
  2/6/14
 • Nigeryjczyk nie mówił prawdy!

  Wychodzą nowe okoliczności w sprawie Nigeryjczyka. Studiował na Ukrainie w Tarnopolu i tam również były z nim problemy .Umowę z Akademia Polonijną otrzymał w dwóch językach tj. angielskim i polskim! Podpisał je! Nikt go nie zmuszał! To, on nie przewidział , że nie otrzyma wizy. Mało to w końcowych fazach oświadczenia złożonego przed dziennikarzami mówił, że część pieniędzy przekaże na sieroty w Częstochowie! Pytanie: W jakim celu tam stał? otrzymania statusu uchodźcy oraz popularności a przy okazji zbicia kapitału politycznego dla innych. Dlatego będzie zasadny pozew do Sądu!
  2/6/14
 • Robert

  Jestem zdziwiony jaka etyka panuje wśród tych, którzy lubią z zagranicznych robić balony. To tylko Telewizja i prasa potrafi dopingować bezprawie. Gdybu RUCH PALIKOTA był w zarządzie masse mediów, to napewno bezprawie ogarnęło by całą POLSKE. Koledzy tylko prawo może pomóc nam wyjść z najwności i oskarżeń. Uczelni miała tydzień temu 5,9 wynik sredniej oceny i tak ktoś może zmieniać jak chce. Nie wierzę w uczciwość tego portalu, a moż RUCH PALIKOTA też zawładnął w zarząd bezprawia
  2/5/14
 • Nika

  I znowu okazuje się, że najbardziej chciwi to księża. Ja już przestałam chodzić do Kościoła i dawać kasę tym wiecznie nienażartym pasibrzuchom. Zachowali się obrzydliwie i jeszcze każą się przepraszać. Żenada. Mam nadzieję, że chętnych żeby tam studiować będzie coraz mniej.
  2/5/14
 • MISIA

  Po tym co przeczytałam w prasie i zobaczyłam w Ekspresie Reporterów, jak potraktowano studenta z Nigerii, wstyd mi, że jestem Polką. Uczelnia zachowała się po chamsku, pazernie. Mam tylko nadzieję,że młodzi ludzie nie będą już chcieli studiować na tej uczelni, jest przecież wiele innych.
  2/5/14
 • taty sraty

  Złodzieje , chamy szkoda mi tylko, że pan Godson odpuścił sobie i poprzestał na tym. Czy ksiądz rektor jest ponad prawem. Częstochowa wstyd ale kompromitacja. mam nadzieje , że szybciutko zamknął to bagienko.
  2/5/14
 • andrzej

  złodzieje, kanciarze , cwaniacy oddajcie chłopakowi resztę jego pieniędzy i go przeproście. Cholera czy na nich nie ma paragrafu !
  2/5/14
 • mmmmmmmm

  Oddajcie chłopakowi jego pieniądze wraz z wysokim odszkodowaniem i przeproście go. Pytam gdzie jest jakiś porządny, dobry prawnik który charytatywnie pomógłby chłopakowi odzyskać resztę jego pieniędzy oraz honor. Zachowanie "rektora" jest poniżej krytyki chamstwo w biały dzień.
  2/5/14
 • Ewka

  Chamstwo, złodziejstwo wstyd na cały świat. Pytam gdzie jest ktoś władny kto się zajmie tym miejscem. Jak takie rzeczy mogą się dziać w państwie Polskim. Ten pożal się Boże 'rektor' teraz dopiero będzie się czuł bezkarny. Hańba, to miejsce gdzie tyle biednych, bezbronnych osób zostało skrzywdzonych powinno być zamknięte.
  2/5/14
 • Ewka

  Chamstwo, złodziejstwo wstyd na cały świat. Pytam gdzie jest ktoś władny kto się zajmie tym miejscem. Jak takie rzeczy mogą się dziać w państwie Polskim. Ten pożal się Boże 'rektor' teraz dopiero będzie się czuł bezkarny. Hańba, to miejsce gdzie tyle biednych, bezbronnych osób zostało skrzywdzonych powinno być zamknięte.
  2/5/14
 • Ewka

  Chamstwo, złodziejstwo wstyd na cały świat. Pytam gdzie jest ktoś władny kto się zajmie tym miejscem. Jak takie rzeczy mogą się dziać w państwie Polskim. Ten pożal się Boże 'rektor' teraz dopiero będzie się czuł bezkarny. Hańba, to miejsce gdzie tyle biednych, bezbronnych osób zostało skrzywdzonych powinno być zamknięte.
  2/5/14
 • Ewka

  Chamstwo, złodziejstwo wstyd na cały świat. Pytam gdzie jest ktoś władny kto się zajmie tym miejscem. Jak takie rzeczy mogą się dziać w państwie Polskim. Ten pożal się Boże 'rektor' teraz dopiero będzie się czuł bezkarny. Hańba, to miejsce gdzie tyle biednych, bezbronnych osób zostało skrzywdzonych powinno być zamknięte.
  2/5/14
 • róża

  W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego nie oddano chłopakowi całej kwoty i za co ma ich przepraszać. To jest skandal. Dlaczego tyle czasu trwały negocjacje z nimi . Czy na nich nie ma bata , będą teraz jeszcze bardziej sobie pozwalać bo zobaczyli, że są bezkarni. WSTYD UCZĘSZCZAĆ DO TAKIEJ PSEUDO UCZELNI.
  2/5/14
 • Bożena

  Jak strasznie mi żal tego chłopaka . Jak można tak upodlić człowieka i to za jego własne pieniądze. Wstyd uczęszczać do takiej pseudo uczelni. Każdy zdrowo myślący człowiek powinien omijać to miejsce jak śmierdzące goowno. Żaden szanujący się pracodawca nie powinien zatrudniać absolwentów tej szkoły. Niech w końcu ktoś zajmie się tymi oszustami.
  2/5/14
 • lili

  Skandal !!!! Oddajcie chłopakowi jego wszystkie pieniądze i to waszym obowiązkiem jest przeprosić jego i wszystkich tych których oszukaliście w tak perfidny sposób. Pseudo uczelnia do likwidacji a pracownicy odpowiedzialni za ten stań powinni być pociągnięci do odpowiedzialności.
  2/5/14
 • Bella

  Łożesz ty kurna , co to za dziadowska pseudo uczelnia. Kto tam pracuje , powinni nazywać się Akademia Oszustów. Jak można tak traktować kogokolwiek to jest normalna kradzież w biały dzień i to bez białych rękawiczek. Okropnie żal mi wszystkich tych którym w tak perfidny sposób ukradziono pieniądze, szczególnie zaś tych biedniejszych cudzoziemców. Dlaczego miał takie kłopoty z odzyskaniem swoich pieniędzy, dlaczego ukradziono mu 550 euro i za co ten pokrzywdzony chłopak miał ich przepraszać, tego to już wcale nie rozumiem . Kto ma kontrole i kto na to pozwala aby tak się działo w tym miejscu. Wstyd uczęszczać do takiego czegoś i wstyd pokazać dyplom z ukończenia takiego szamba. Decydenci pomyślcie o zamknięciu tej jednostki aby nikt inny nie musiał przez nich cierpieć tak jak ten chłopak i wielu innych oszukanych przez nich !!!!!
  2/5/14
 • Żenada

  Jak można studiować w tej pseudo uczelni mając za rektora takiego matoła? Człowiek z wyobraźnią przewidziałby takie konsekwencje.
  2/5/14
 • SŁAWEK

  PASIBRZUCHY SĄ Z NATURY PAZERNI. UCZELNIA MOŻE NIE PADNIE. WARUNEK NOWY KIERUNEK ZŁODZIEJSTWO II STOPNIA
  2/5/14
 • Laurka

  Ty, który skrzywdziłeś człowieka prostego...... Wstyd. Zarobiliście 550 euro w ciągu 4 godzin, a ile straciliście???
  2/5/14
 • Piotr

  Wstyd!
  2/5/14
 • agora

  Wstyd kończyć taką uczelnie !!!
  2/5/14
 • ANDZIA

  ZŁODZIEJE I W DODATKU KSIĘŻA! WSTYD! ŻYCZĘ WAM Z CAŁEGO SERCA ŻEBY UCZELNIA UPADŁA PAZERNIAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  2/5/14
 • do georges

  Ściemnia oczywiście Akademia Polonijna. Nie wiadomo na pewno, dlaczego nie dostał polskiej wizy, podobno nie było pewności, że chce studiować (choć miał umowę z uczelnią i zapłacił za studia). Dostał się niedawno na studia na jakiejś litewskiej uczelni i dostał wizę litewską - na jej podstawie mógł przyjechać do Polski (oczywiście nie na dłuższy pobyt). Zapisał się na studia przed dostaniem wizy, bo żeby ubiegać się o wizę umożliwiającą mu studiowanie u nas, musiał wcześniej być przyjęty na studia. Po tym, jak odmówiono mu dwukrotnie wizy, napisał do akademii, że rezygnuje ze studiów i prosi o oddanie pieniędzy zapłaconych z góry za całe studia (uczelnia kazała mu zapłacić całość, zamiast tylko opłatę rekrutacyjną). Akademia już wtedy powinna oddać te pieniądze, tym bardziej, że zrezygnował przed rozpoczęciem roku akademickiego, to skandal, że próbowali go oszukać.
  2/5/14
 • stu

  Zlikwidowad te szkółke i nie robic wstydu w świecie
  2/5/14
 • ula

  WSTYD i CHANBA nic wiecej nie trzeba dodawac i oni nazywaja sie kregoslupem edukacji.Zlodzieje!!!!
  2/5/14
 • kama

  Upodlili czlowieka kazali mu jeszcze przepraszac i to za co? Za to ze chcial odzyskac swoje pieniadze w glowie sie nie miesci.Mieszkam w Niemczech gdzie studiuje i taka sytuacja nie mogla by miec miejsca jestem oburzona i jest mi WSTYT.Zlodzieji jak widac mozna znalesc nawet za takimi murami. Ludzie Boga sie nie boicie?????
  2/5/14
 • komentarz

  Księża są pozbawienia jakiśkolwiek moralności. Szkoda Nigeryjczyka. A co niby miałby udawać? No cóż dano akredytacje taki szkołom i nikt nie ma wpływu co dalej się tam dzieje. A Rektor jaki święty taki obłudny. Psychopatologia przeciętności....
  2/5/14
 • georges

  Mam jedno zasadnicze pytanie : dlaczego ten chłopak nie dostał polskiej wizy żeby móc studiować w Polsce ? Jak wiec bez wizy znalazł się teraz w Częstochowie..Zapisał się na studia bez uzyskania wcześniejszej informacji na jakich warunkach można przyjechać do Polski ? Coś i ktoś tu ściemnia.
  2/5/14
 • Widz MER

  Zwykli złodzieje, mam nadzieję, że dzięki temu jaki uczelnia sama sobie utworzyła PR, wielu ludzi nie zdecyduje się tam studiować i ją zamkną. Wobec uczelni powinno się wszcząć śledztwo, bo to podobno nie pierwszy taki przypadek. Żeby zabierać pieniądze najbiedniejszym i to jeszcze w naszym kraju. Złodzieje!!!
  2/5/14
 • georges

  to nie uczelnia a jakaś częstochowska ściema. Wstyd tam studiować !!
  2/5/14
 • babcia

  wstyd, jeszcze raz wstyd przed Swiatem. Banda złodziei....Skaplerzyk pewnie ten niby Rektor..... gdzie etyka,bo to taki głąb uczył się etyki. Dlaczego mu " urwaki "te 550 euro
  2/5/14
 • babcia

  wstyd, jeszcze raz wstyd przed Swiatem. Banda złodziei....Skaplerzyk pewnie ten niby Rektor..... gdzie etyka,bo to taki głąb uczył się etyki. Dlaczego mu " urwaki "te 550 euro
  2/5/14
 • obserwator

  to po katolicku w tak swietym miescie .
  2/5/14
 • salvo

  To się w głowie nie mieści co się wyrabia w tym kraju, ale niestety to już norma. Złodziejstwo na każdym kroku,to co obejrzałam w tym programie o tym Nigeryjczyku to już szczyt chamstwa i pazerności a co najgorsze całkowity brak sumienia. Dla mnie to nie ludzie tylko hieny nastawione na szybki zysk. Takich poszkodowanych jest więcej .I co tu dużo mówić ,żyjemu w kraju gdzie zwykły człowiek nic nie może bo wszędzie korupcja i układy.Wstyd na całą europę,a tą uczelnię mam nadzieję szlag trafi bo sobie na to zasłużyła.
  2/5/14
 • Kaja

  I dziwić się że bezrobocie jak się kończy taką szkołę!!! Do takich pdeudoszkół idą tylko gamonie co chcą mieć dyplom za pieniądze!!! ZAMKNĄĆ SZAMBO!!
  2/5/14
 • Fjut

  Uczelnia jest dość znana, oczywiście z negatywnych komentarzy. Program Uwaga w 2005 roku emitowało program o tej uczelni. Oczywiście problem dotyczył KASY.
  2/5/14
 • Fjut

  Uczelnia jest dość znana, oczywiście z negatywnych komentarzy. Program Uwaga w 2005 roku emitowało program o tej uczelni. Oczywiście problem dotyczył KASY.
  2/5/14
 • Prorok

  Haha i co warto było za te 6500euro robić sobie taką reklamę? Długo to nie ucichnie. Mam nadzieje że rynek was wykończy i padniecie.
  2/5/14
 • basia

  Wstyd czego ci uczeni uczą tej młodzieży gdzie ich sumienie i serce czy to ludzie łopata i do pracy wielcy rektorzy
  2/5/14
 • rzecznik

  Teraz następnie tej uczelni można poczytać belkot rzecznika ze poinformowali kilka dni temu o konieczności zlorzenia odpowiednich dokumentów! Teraz! BRAWO! Jak się konczy semestr i sprawa wyszła na jaw to usprawiedliwiają się jak pijak wg slow książki Mały Książę: pije bo się wstydze. A dlaczego się wstydzisz? Wstydze sie ze pije. Wstyd nam za granica za taka uczelnie.
  2/5/14
 • odp. lic

  Co ma wiedza wspólnego z Nigeryjczykiem człowieku?
  2/5/14
 • odp.

  Może popiszemy o podżegaczach mianujących się przyjaciółmi tego zakłamanego czarnucha?
  2/5/14
 • ciekawski

  Jakie pochodzenie ma Pan rektor - może ktoś wie ?
  2/5/14
 • lic

  Brałem pod uwagę uczelnie jako wektor mojego dalszego życia - po tym co usłyszałem - NIE - dziękuję.
  2/5/14
 • odp.

  audiatur et altera pars
  2/5/14
 • TVP

  Materiał przedstawiony przez TVP był tendencyjny. Dlatego zapewne będą prosić o sprostowanie naruszenia dóbr osobistych.Wystarczy wejść w youtube i widać jak Nigeryjczyk udaje.Dlaczego wszyscy nie bierzecie dwóch stron pod uwagę.Zapewne będą procesy! Została już chyba wynajęta znana kancelaria ze Szwajcarii.
  2/5/14
 • roazczarowany

  banda złodziei nie uczelnia .Gdzie są władze nadzorujące??? rektorowi należało by spuścić ciężkie lanie i pozwolić mu się odwołać do sądu
  2/5/14
 • kada

  To jest nieprawdopodobny żeby ta pożal się Boże szkoła jeszcze funkcjonowała w polskiej rzeczywistości. Takie zachowanie jak w stosunku do tego nieszczęsnego Nigeryjczyka, dyskwalifikuje szkołę w 100% podobnie jak i jej rektora, który nie umie się zachować, rozmawiać, funkcjonować. Przypadkowy facet na przypadkowym miejscu. Gratuluję decydentom takich przedstawicieli, żeby nie powiedzieć ambasadorów polonijnych! Oby takie niby szkoły jak najszybciej znikły z polskiej rzeczywistości edukacyjnej! Wstyd i nic więcej!
  2/5/14
 • odp.

  To nie jest prawda! Nie był to żaden przyjaciel Nigeryjczyka tylko podżegacz i cwaniaczek. Co z tego, ze wezwał policję? Właśnie dobrze bo w ten sposób zaczęła się sprawa wyjaśniać.Facet gestykulował. znieważał i chciał zbić kapitał. Nie jest prawdą, że ktoś kogoś pchał.
  2/5/14
 • odp

  Dobrze , że się ktoś taki pojawił jak dr Lisowski, bowiem to on jedyny chciał rozmawiać.
  2/5/14
 • Waldek R.

  O tym, że ta Akademia to jeden wielki szwindel to już wiadomo. Bardzo żal Nigeryjczyka. Natomiast warto się jeszcze skupić na tym prymitywie Lisowskim, doktorze który wielokrotnie bredził o "cywilizacyjnym" rozwiązaniu konfliktu. Jako dziennikarz znam sytuację. Lisowski pojawił się w niedzielę (czyli wcale nie próbował rozwiązać sporu od poczatku) i od razu "wsławił" się tym, że nasyłał policję na ludzi, który przynosili Nigeryjczykowi kawę i coś do jedzenia. Z jednej strony mówił o negocjowaniu, z drugiej bluzgał i wzywał policję. Jednak zupełnie przeszedł siebie w poniedziałek kiedy to Nigeryjczyka i jego dwóch przyjaciół określił mianem masowego zgromadzenia i znowu wezwał policję. Następnie na oczach policji rzucił na ziemię przyjacielem Adedejiego. Zachowywał się jak furiat nie panujący nad nerwami. Nie mam wątpliwości, że jest gnojem i hipokrytą, który jeszcze dzisiaj podlizywał się posłowi Godsonowi. I do tego te brednie o "cywilizacyjnym" rozwiązaniu sporu. Ten gość to hańba Akademii Polonijnej.
  2/5/14
 • pe

  Przede wszystkim należałoby zweryfikować treść umowy, którą zawiera student z tą tzw. uczelnią.
  2/5/14
 • pe

  Wstyd. Sprawa dla prokuratora!!!
  2/5/14
 • hańba

  Wstyd i hańby "szanowni" doktorzy, profesorowie i inny badziew!!! Jak można okradać ludzi bezkarnie?!
  2/5/14
 • To ja burak...

  Uczelnia w rękach czarnych, nikt się im nie postawi. Kościół w Polsce to gorsze badziewie od mafii. Widac na stronie www ze ciągną kasę z funduszy unijnych.
  2/5/14
 • do odp

  już się boję !!!!!!!!!!!!!!!! ha ha ha !!
  2/5/14
 • odp.

  Wieś i prostactwo pisze!
  2/5/14
 • dor38

  biedny chłopak. przyjechał tu za chlebem dla siebie i rodziny. a tu go obdarli ze wszystkiego. takie uczelnie jak ta, to spólki mafijne gdzie liczy sie tylko kasa, ładnie gadają bo kasa im pachnie koło nosa, a jak już trzeba w drugą stronę to już problem. uczelnie prywatne to biznesy, a gdzie jakieś ludzkie traktowanie człowieka? ludzie to zakrawa na litość, banda tumanów i oszustów, a swoją drogą do do dziekana trzeba się na audiencję zapisywać, prawie jak u papieża. dobrze że jest Ekspres reporterów bo by ciężko było z chłopakiem. jeszcze ich przeprosić, za co, to niech oni go przepraszaja. on powiedzial prawdę tak jak było, niech sobie uczelnia zadba teraz o swoje dobre imie, bo po tym programie to...... trzymam kciuki za chłopaka, super1 poseł Godson to dobry człowiek, chociaż jeden z Wiejskiej potrafi zrobić coś dla drugiego........ a takich ,,unijnych" pseudouczelni w naszym kraju kochanym na pęczki jest. co z tą wiza? dlaczego jej nie dostał, przyjechał się uczyć, to źle?! ludzie postawcie się na miejscu tej biednej rodziny, która spłaca kredyt, żeby on się uczył, nie rozumiem tej naszej zasranej polityki. szkoda słów trzymaj się chlopaku!będzie dobrze.
  2/5/14
 • odp.

  Trzeba być obiektywnym a nie mieć prymitywne myślenie! Znikniesz to Ty!
  2/5/14
 • do Prawda

  Coś nie tak z twoja głową. Pewnie się boisz o posadkę na tej PSEUDO UCZELNI ! W grupie sila przebicia ! Zrobmy tej "akademii" reklamę na jaką zasłuzyli i niech znikna z mapy .
  2/5/14
 • błąd ortograficzny

  "apsolfent"
  2/5/14
 • odp

  Ty studentko na pewno nie skończysz bo jesteś niewyuczalna poza pierdoleniem!
  2/5/14
 • Prawda

  W czerwcu podpisał umowę a teraz się upomina o pieniądze. Coś nie tak!
  2/5/14
 • Napewno...

  obserwator i apsolfent tej chaniebnej uczelni.
  2/5/14
 • studentka

  PS. Szukając informacji o tej uczelni natknęłam się, że kiedyś również było o niej głośno w programie "UWAGA" . Dziwie się, że ktoś chcę tam studiować, bo raczej wstyd kończyć uczelnię z taką renoma :/
  2/5/14
 • Nie rektor!

  Nie rektor tylko obserwator gnoju!
  2/5/14
 • Twój Ruch1

  Nie ma co się martwić, nie wejdziecie do Sejmu!
  2/5/14
 • O!!!

  Rektor zaczyna wyzywac? czyzby nerwy puscily?
  2/5/14
 • Prawda

  Prawda gnoje, prawda a nie pomówienia! Dowody na stół!
  2/5/14
 • Jurcio

  Tak blisko Jasnej Góry.Może ten przykład idzie z góry, przecież rektor to ksiądz. Jeszcze im mało co zagrabili miastu. Hańba z tym studentem i innymi. Kto im dał ocenę 4,4 moim zdaniem zasłużyli na pałę. Pieniądze oddać wszystkie plus rekompensata za stracony czas, zdrowie i pokornie przeprosić Nigeryjczyka. Ja i zapewne wielu moich rodaków wstydzimy się za zachowanie uczelni. Przyjmij od nas przeprosiny i wyrazy szacunku. Jurcio
  2/5/14
 • Speluna

  Speluną to Ty jesteś! Nigeryjczyk nagrał filmy i wielokrotnie kłamał.
  2/5/14
 • Skandal

  Uczelnia złodziei i oszustów. Podobno takich przypadków jest więcej. Ksiądz rektor nie ma za grosz szacunku i zrozumienia dla bliźniego. Ten człowiek bez honoru nie miał nawet odwagi wyjść, porozmawiać i przedstawić swoje stanowisko. Najważniejsze dla tej klechy są pieniądze. Ludzie wybierając studia dwa razy się zastanówcie, bo też możecie zostać potraktowani w ten sam sposób, bo na tej uczelni liczy się przede wszystkim kasa, a nie człowiek.
  2/5/14
 • studentka

  jestem zbulwersowana !! Mam nadzieje, ze ktoś się tym zajmie i wywalczy odszkodowanie i PUBLICZNE PRZEPROSINY dla tego chlopaka !!!!! Potraktowali go jak s.... !!!!!!!! WSTYD !!! NAJLEPIEJ ZAMKNĄĆ TĘ SPELUNĘ !!
  2/5/14
 • Dada

  https://www.facebook.com/akademiapolonijnaczest
  2/5/14
 • Błędy ortograficzne

  Tak pisze prostactwo: "tchurze!"
  2/5/14
 • Spadaj gnoju!

  Prostactwo bez wyrazu demokracji tylko tak mówi. Śmierdzący prymityw i słoma z butów.
  2/5/14
 • Tchurze!

  To odwroc sobie plyte na patefonie! Bo twoja "Druga strona" nie chciala sie ani pokazac, ani wypowiedziec w TV.
  2/5/14
 • Mafia

  Mafia to Wy jesteście! Mało to zwykłymi gnojami i prymitywem.
  2/5/14
 • Nie rektor!

  Obserwator prostaku, który chce usłyszeć drugą stronę!
  2/5/14
 • odp. dla \"Pisza gnoje\"

  Czyzby sie do nas REKTOR odezwal? co za slownictwo? Fuj!
  2/5/14
 • pRYMITYWNA pOLSKA!

  Prymitywna Polska bez powietrza demokracji tak pisze. Śmierdzące polskie charaktery i konkurencja ubliżają uczelni.SPIERDALAĆ!
  2/5/14
 • Piszą gnoje

  Tylko gnoje i łobuzy piszą tak beszczelne słowa o uczelni! Trzeba zapytać drugą stronę a nie wierzyć tylko mediom. Teraz czas na procesy sądowe!!! gNOJE I PROSTACY ZAMKNIJCIE GĘBY!
  2/5/14
 • kasia

  akademia mafijna
  2/5/14
 • WIKIPEDIA:

  AP – uczelnia niepubliczna w Częstochowie założona w 1992 roku jako Wyższa Szkoła Języków Obcych i Ekonomii. W latach 2004 i 2005 w rankingu tygodnika "Polityka" zajęła 1. miejsce wśród szkół niepublicznych w kategorii [Ekonomia-Okradanie]. Obecnie uczelnia zajmuje ostatnie miejsce w rankingu niepublicznych uczelni magisterskich.
  2/5/14
 • Stas

  Moi drodzy, KSIADZ rektor z akademii nie oddawal kaski studentowi bo ten nie chcial dac mu sie pobawic jego grubym i dlugim afrykanskim fjutem a oni maj na prawde maczugi. I tak sobie ksiezulek pomyslal, zalatwie murzyna....
  2/5/14
 • nini

  Sprawa Nigeryjczyka miała miejsce, gdyż władze uczelni poczuły się bezkarne wobec bezradności i determinacji obcokrajowca. Także wobec prawa? O społecznych normach nie wspomnę, o uczciwości to też nie tam...Mam tylko pytanie. gdzie byli studenci owej uczelni/ być może przyszli prawnicy? / Nikt nie poparł oczywistych oczekiwań kolegi? Kolegi co w okrutny sposób doświadczał polskiej rzeczywistości....Złodziejstwo, oszustwo, buta, to prawdziwa wizytówka" szkoły wyższej" w kraju nad Wisłą. Wstyd, ze jeszcze tytuł "unijna" dodano. A propos-są tam jakieś organizacje studenckie, radiowęzeł???
  2/5/14
 • gruby111

  Dewizą uczelni nie jest na pewno kształcenie z normami XXI wieku.
  2/5/14
 • kasia

  jeżeli ten dokument sprawi, że chociażby jeden przyszły student nie wybierze tej "uczelni" to już bedzie sukces, a takich przyszłych niedoszłych studentów na pewno będzie więcej. Kwestią przeprosin się jeszcze bardziej upaprali.
  2/5/14
 • Brak slow!

  Boze widzisz i nie grzmisz? To chlopakowi naleza sie przeprosiny, zwrot calej sumy i wysokie odszkodowanie!
  2/5/14
 • klc

  Czterogodzinne negocjacje, na skutek których Gość dostał (?) część swoich pieniędzy i dodatkowo musi przepraszać za to, że musiał czekać? To dla posła Godsona jest sukces??? Uczelnia powinna wydać podręcznik: "Pogrzebana szansa czyli jak skutecznie spartaczyć sprawę, mając ostatnią okazję do wyjścia z twarzą. Praca zespołowa." Mogliby zajęcia z tego zrobić. I egzamin. Płatny w euro.
  2/5/14
 • asia

  Na głównej stronie "akademii" zostały zamieszczone przeprosiny tego biednego Nigeryjczyka. Nie mogę uwierzyć w beszczelność władz uczelni. Mam nadzieje,ze ludzie będą omijać tą szkolę, jest dzisiaj wiele miejsc gdzie za takie pieniądze można uzyskać wykształcenie. Tylko w Polsce mozliwe są takie rzeczy wstyd!!
  2/5/14
 • ksiadz

  spadla na psy
  2/5/14
 • ksiadz

  Rektor ksiedzem,wstyd i jeszcze raz wstyd dla calej Polski,tak okradac studentow.Ciekawy jestem gdzie chodzi sie spowiadac jak jest jeszcze wierzacym?
  2/5/14
 • Eddy

  O Boże to już wiem dlaczego biedakowi kasy nie oddali, tam rządzi kościół. Szkoda że tego od razu w reportażu nie powiedzieli na wstępie.
  2/5/14
 • Zibo

  Z mila chęcią podpisze się pod aktem oskarżenie przeciwko tej uczelni. A raczej przeciwko REKTOROWI który na dzień dzisiejszy powinien być usunięty z tego stanowiska. Jak dla mnie jesteście TOTALNYMI ZŁODZIEJAMI I BEZCZELNYMI CHAMAMI !!!!! To wy powinniście przeprosić tego chłopaka. Mam nadzieje ze znajdzie się osoba w Polsce która pomoże wytoczyć proces sadowy przeciwko wam w imieniu Adedeji Sunday Akintayo za wszelkie krzywdy które musiał cierpieć.A koniec tej rozprawy będzie duże odszkodowanie pieniężne i przeprosiny dla Adedeji Sunday Akintayo.....BANDA CHAMÓW.
  2/5/14
 • lucyna B.

  Rety, że też w kraju, który jest w UE taka samowola finansowa jest poza prawem? Niedoszły student ma przepraszać?! Za to, że Go okradliście? Wstyd, Panie Rektorze. Skompromitował Pan nie tylko uczelnię ale i Polskę. Jakaś kara za to być powinna. Może prokuratura wami się zajmie. A sąd zmusi do oddania Nigeryjczykowi pozostałych pieniędzy z odsetkami . I zasądzi rekompensatę za straty wszelakiego sortu / utrata zdrowia,chociażby/
  2/5/14
 • darek z

  Rzadam przeprosin dla wszyskich polakow i studentow w tym kraju przez ta uczelnie wkoncu placimy tez podatki na dofinsowani dla takich oszustow jak oni czekam na przeprosiny jestem zbulwerowany nie przekarze rnigdy rzadnych funduszy na prywatne uczelnie
  2/5/14
 • Rafał

  Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd. Ta uczelnia nie powinna istnieć. Nie jest kompetentna. Strach pomyśleć co wyrabiają oni ze swoimi studentami oraz jaki procent absolwentów pracuje w zawodzie.
  2/5/14
 • EMAIL DO REKTORA KSIAZULKA

  PISZCIE BEZPOSREDNIO DO WINOWAJCY rektor@ap.edu.pl
  2/5/14
 • -.-

  Wstyd dla Polski, Częstochowy... Jeszcze musial przepraszac ich za to, ze siedzial w namiocie przed uczelnią chcąc ODZYSKAĆ SWOJE PIENIĄDZE! Brak mi słów. I to jeszcze nie jedyny przypadek.
  2/5/14
 • Genek

  Omijajcie tę szkołę. To co zobaczyłem w programie Expres reporterów jak oszukują biednego nigericzyka. Psują opinię na całyświat.
  2/5/14
 • WZ

  Widzę, ze takich komentujących na gorąco po obejrzeniu reportażu jest wielu. Oczywiście wstyd i hańba - to wy panowie profesorowie powinniście przeprosić Nigeryjczyka a nie stawiać warunki i uzależniać wypłatę kasy od przeprosin. Sami sobie zepsuliście wizerunek ' uczelni' a nie on wam. Nawet nie było odważnego żeby wystąpić przed kamerą. TAKIE RZECZYPOSPOLITE...... JAKIE UCZELNIE!!!!
  2/4/14
 • klc

  Powinni się nazywać: Chrześcijański Uniwersytet Jasnogórski. Skrót nazwy byłby swojego rodzaju symbolem - odpowiedzią na pytanie: Co mi da studiowane na tej uczelni?
  2/4/14
 • andula

  brak słów ...taki wstyd ... juz nawet na ich stronke nie da sie wejsc ...oszuści !!!!!!!!!!!!!!!!!
  2/4/14
 • kasia

  ksiądz jest rektorem???? jeszcze gorzej
  2/4/14
 • xxx

  Tej instytucji nie można nazwać uczelnią. Patrzą tylko żeby okraść ludzi /studentów/;wykorzystać i zastraszyć /pracowników/ -Ale z tego co się orientuję to lata świetności tej pseudo uczelni już minęły -teraz to już rrównia pochyła w dół.jeszcze taką reklama -sami sobie na to zapracowali.i dobrze.
  2/4/14
 • emka

  żałosny cyrk !
  2/4/14
 • Antoni

  "Sapientia Aedificavit Sibi Domum (Mądrość wybudowała sobie dom). " Nie Mądrość tylko Zlodzieje. Wybudowali, ale za kradzione! No i pewnie nie zabraknie na basen w ogrodzie, bo okradanych studentow nie zabraknie. Banda zlodziei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  2/4/14
 • tom

  Jedną z publikacji ks Rektora jest Wychowanie chrześcijańskie w środowisku szkolnym diecezji Bertuoa w Kamerunie. Czyżby KS Rektor nie zrozumiał co napisał w swoim DZIELE? Czy wychowanie chrześcijańskie pozwala tak traktować i okradać naszych braci z Afryki,której ks Rektor skądinąd dużo zawdzięcza...
  2/4/14
 • ela

  dodając komentarz warto znać zasady ortografii - reportaż piszę się przez "ż"
  2/4/14
 • POLONIA

  ZMIEŃCIE NAZWĘ !!! Ja sie wstydzę ze powołujecie sie na POLONIĘ !!!
  2/4/14
 • miras

  Czego się spodziewać po rektorze księdzu .Dla nich kasa ....tylko kasa się liczy ....to jest ich Bóg i.Ich nie dotyczą zachowania moralne ,sumienie a uczciwość jest im obca. Jak najdalej od tej uczelni zedrą skórę z każdego.
  2/4/14
 • anusek

  i właśnie za takie reportaże jak z Nigeryjczykiem SPR DLA REPortera przyznaję piątego wiktora. Tępić oszustów i na światło dzienne z nimi. Wstyd na pół Europy. Już nie ma kaski to obrabiają biednych ludzi. Przyjdzie czas na nich. Pozdrawiam całe forum
  2/4/14
 • DYDZIA

  PORAŻKA!!!!!!!!! UCIEKAJCIE!!!!!!!!!
  2/4/14
 • AP-a co to takiego?

  I gdzie tu rozsądek? Za marne 6 tys. euro negatywna opinia poszła w świat. Władze uczelni widać stać na taką utratę zaufania społecznego skutkującą mniejszym zainteresowaniem ze strony studentów... Jeszcze do niedawna wydawało mi się, że tego typu uczelnie raczej biją się o studentów, a nie studenci o miejsca na nich, ale być może się mylę? Kiepska reklama uczelni, kiepska reklama miasta.... Gratulacje, Rektorze!
  2/4/14
 • Nigeria

  Nic nie warta
  2/4/14
 • vrota

  Dno!! Zamknąć tą niby akademie
  2/4/14
 • Eddy

  Żenada dla Polski, wstyd dla Częstochowy. Banda prywatnych cwaniaczków co to sobie przy piwku akademie wymyślili.
  2/4/14
 • ada

  BEZDUSZNI LUDZIE NA TEJ UCZELNI PRACUJĄ ,WSTYD!!!
  2/4/14
 • dr. filozofii [chrześcijańskiej]

  WŁADZE AKADEMII DZIAŁAJĄ PONIŻEJ WSZELKICH NORM i SAMI PONIŻAJĄ SIĘ NIEODWRACALNIE; ETYKA, MORALNOŚĆ, UCZCIWOŚĆ - ONI NIE ZNAJĄ TYCH POJĘĆ.
  2/4/14
 • magda dg

  Paranoja. Rektora zapraszam do poczytania na temat brand building,albo jak woli budowanie marki,(wizerunku) bo moze nie zrozumieć! Jak chciał z tego złodziejskiego procederu wyjść z twarzą to jeszcze oni powinni przeprosić jego!!!! Sami sobie zepsuli opinie i jeszcze domagają sie przeprosin, szczyt bezczelności. Mam nadzieję, ze ludzie dadza odczuć im tą historię i wybiora inne uczelnie!!! Rektorowi i pozostalym mądrym pracownikom uczelni gratuluję głupoty i chamstwa!!!!
  2/4/14
 • WSTYD I HANBA

  Godłem Akademii Polonijnej w Częstochowie jest Orzeł Biały w koronie zamkniętej (według wzoru z 1919 r.), zwieńczonej krzyżem. W szponach trzyma gałązkę laurową i palmę – symbole chwały, sławy, sukcesu i wytrwałości. Na piersi Orła widnieje wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Jasnogórska Bogurodzica - Stolica Mądrości jest Patronką Uczelni. Dewizą Akademii jest przyjęta z dewizy Studium Generalnego i wypisana na sklepieniu XVIII-wiecznej Biblioteki Jasnogórskiej sentencja: Sapientia Aedificavit Sibi Domum (Mądrość wybudowała sobie dom). - Powyzszy tekst pochodzi z opisu uczelni na Wikipedii. Chyba nalezy tekst przeredagowac.
  2/4/14
 • Nigerczyk

  Oszukują ludzi
  2/4/14
 • TRAGEDIA

  Co za wstyd, okazuje się że jest owiele więcej oszukanych osób. Najlepiej oszukiwać ludzi bezbronnych ludzi których nie stać na prawników oraz którzy nie mogą liczyć na żadną pomoc. WSTYD!!!!
  2/4/14
 • emka

  Nie mogłem uwierzyć że to się stało ! Z wszystkich moich sił i wszystkimi moimi możliwościami tak ZAREKLAMUJĘ tę żałosną "szkołę" że z daleka będą omijać ją nawet przechodnie !!!!!!!!!!
  2/4/14
 • ALBI

  Ta uczelnia AKADEMIA POLONIJNA w CZĘSTOCHOWIE ŻENADA! Powinno miasto się jej lepiej przyjżeć, wkońcu to szkoda dla wizerunku miasta
  2/4/14
 • Adi

  Za grosz nie mają szacunku dla ludzi! Mam nadzieję, że żywot tej uczelni jest już przesądzony i w najbliższym czasie, ktoś odważy się ją zamknąć. Po co Polakom uczelnia, która nastawiona jest tylko na zysk? Jednym słowem mniej niż zero!!!
  2/4/14
 • bea

  I jeszcze negocjują przeprosiny!!!! TO TA UCZELNIA POWINNA PRZEPRASZAĆ CAŁA POLSKĘ ZA WIZYTÓWKĘ, KTÓRĄ NAM ZGOTOWALI!!!! Jestem zgorszona!!! mam nadzieję, że włodarze Częstochowy zbadają temat... i wyciągną odpowiednie wnioski!!!!
  2/4/14
 • WSTYD i HANBA

  Godłem Akademii Polonijnej w Częstochowie jest Orzeł Biały w koronie zamkniętej (według wzoru z 1919 r.), zwieńczonej krzyżem. W szponach trzyma gałązkę laurową i palmę – symbole chwały, sławy, sukcesu i wytrwałości. Na piersi Orła widnieje wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Jasnogórska Bogurodzica - Stolica Mądrości jest Patronką Uczelni. Dewizą Akademii jest przyjęta z dewizy Studium Generalnego i wypisana na sklepieniu XVIII-wiecznej Biblioteki Jasnogórskiej sentencja: Sapientia Aedificavit Sibi Domum (Mądrość wybudowała sobie dom).
  2/4/14
 • Lebka

  Istna żenada nie wyższa uczelnia !!! Życzę "akademi" szybkiego zniknięcia z rynku! Brawo dla expresu reporterów!
  2/4/14
 • Sebastian M.

  Brak na to słów! Decydenci ze strony szkoły powinny ponieść srogie kary za tą całą sytuację, która jak się okazuje nie jest jedna. Przez takie osoby, które kierują poważną instytucją cierpi wizerunek całego kraju polskiego (i ich obywateli) na arenie międzynarodowej. Osoby, które są odpowiedzialne za to poza zwrotem całej kwoty powinny wypłacić odszkodowania. Przedstawiciele polskiego rządu powinni do tego doprowadzić. Poza tym usunąć te osoby z tej szkoły, a może nawet zamknąć szkołę.
  2/4/14
 • ja

  Rektor ksiądz pajac. Do spowiedzi.
  2/4/14
 • czarny66

  Ten reportaż powinien przestrzec wszystkich przyszłych studentów zamierzających studiować w tej złodziejskiej prywatnej uczelni.Rektor to hiena żerująca na ludziach ..nie nauka się tu liczy tylko kasa .Wstyd ,że taka uczelnia jest w Częstochowie .To nasza Częstochowska kolejna negatywna wizytówka
  2/4/14
 • kasia

  WSTYD!!! Przeprosić powinniście chłopaka ! Tam nie ma żadnego rektora, jakiś gnój jest
  2/4/14
 • kasia

  WSTYD!!! Przeprosić powinniście chłopaka ! Tam nie ma żadnego rektora, jakiś gnój jest
  2/4/14
 • kowalski

  Minister Edukacji powinien zamknąć uczelnie. Odpowiedzialnych tzn. rektora pociągnąc do odpowiedzialności prawnej za nielegalne wyłudzanie pieniędzy.
  2/4/14
 • Arek

  Rektor to kawał gnoja...powinien stać miesiąc na mrozie z tablicą PRZEPRASZAM...Nigeryjczyku przepraszam za tych wykształconych złodziei z Częstochowy!!!
  2/4/14
 • Mariusz

  Jesteście bandą złodziei wzbogacającą się na ludzkim nieszczęściu!!!Rektora powiesiłbym za ...przed uczelnią z transparentem "Uczymy jak oszukiwać biednych ludzi" Gardzę takimi śmieciami jak wy i wstydzę się jednocześnie że Polska tworzy miejsca pracy dla przetępców!!!
  2/4/14
 • przemek

  pazerny klecha i to u stop krolowej ,bedzie sie smazyl w kotle !
  2/4/14
 • wickers

  KIEDY ICH JAKIŚ URZĄD SKONTROLUJE!!!!! LUDZIE ZANIM TAM PÓJDZIECIE NA STUDIA, PRZECZYTAJCE KOMENTARZE!!!
  2/4/14
 • Adademia polonijna

  Serdecznie gratuluje uczelni super reklamy. Mam nadzieje, ze wkrotce ja szlag trafi. Nie wiedzialam, ze w panstwie europejskim mozliwe sa takie przekrety i oszustwa finansowe. Jak ci zlodzieje moga spokojnie spac i patrzec ludziom w oczy? Moze ktos zalozy w internecie strone z nazwami uczelnii, bankow, firm, itp, ktorych nalezy unikac. Taka baza bylaby wspaniala baza danych. pozdrawiam wstystkich
  2/4/14
 • PL

  Po obejrzeniu reportarzu jest mi wstyd za naszych rodaków z tej uczelni co każą!!!! Przeprosić w zamian za bezprawnie przetrzymywanie pieniędzy obywatela Nigerii. Hańbą takim zachowaniom. Ciekawy sposób kreowania swojego image. Szkoda ze wielu innych pracowników cierpi za głupotę jakiegoś PL pajaca.
  2/4/14
 • dodalem

  Może każdy z Was doda najniższe oceny na tym portalu dla tej "zacnej" uczelni, bo średnia ocena 4,9 to chyba kpina!
  2/4/14
 • dydzia

  Ręce opadają.Po pierwsze tej uczelnii nie można nazywać uczelnią bo to zniewaga dla uczelnii z prawdziwego zdarzenia.Rektora (śmiech na sali) nie nazywajmy rektorem bo obrażamy rektorów z prawdziwego zdarzenia.Co to za czlowiek który chowa się za dźwiami zamykajac je na klucz aby uniknąć odpowiedzi na kilka prostych pytań-tchórz.Generalnie życzę wszystkim aby nigdy w życiu nie trafili na ludzi o tak prostackim podejściu do rozwiązania trudnej sprawy.A tak na marginesie to gdzie są jakieś władze,jakie to dziwne że w tym kraju nigdy nikt nic nie może..........Wstyd i porażka!!!!!!!!!!!!!
  2/4/14
 • pino

  zachowanie uczelni to okropny wstyd, nie mają nic honoru, jeszcze zostawili sobie 550 euro, powinni oddać wszystkie pieniądze i przeprosić człowieka, hańba dla uczelni a wstyd dla Polski
  2/4/14
 • przeciwnik

  Może każdy z Was doda najniższe oceny na tym portalu dla tej "zacnej" uczelni, bo średnia ocena 4,9 to chyba kpina!
  2/4/14
 • wawiak

  jak takiego pacana można nazwać REKTOREM KTÓRY NAWET NIE MA ODWAGI WYOWIEDZIEĆ SIĘ PRZED TELEWIZJĄ LUDZIE MIJAJCIE TĄ PSEUDO UCZELNIĘ Z DALA KUPILI SOBIE PAPIERY A TERAZ WIELCY REKTORZY
  2/4/14
 • ECCE HOMO

  władze tej uczelni -KRYPTOFASZYŚCI - ZŁODZIEJE - jesteście SKOŃCZENI
  2/4/14
 • ALEK\'S

  Akademia Polonijna w Częstochowie - kiedy tak wkroczy urząd skarbowy? Czy zapłacili podatek od wzbogacenia? Ta uczelnia to ŻENADA
  2/4/14
 • jagan

  wstyd , wstyd - sam się wstydzę ,ze mieszkam w kraju w którym takie złodziejskie rzeczy są możliwe
  2/4/14
 • aNNa

  Jak to dobrze ze wyjechalam z tego kraju!!!!!!!
  2/4/14
 • kd

  czarny okradł czarnego
  2/4/14
 • ddddzzzz

  Dupki i zlodzieje
  2/4/14
 • ondraszek

  Czy to jest akademia...wątpię. Czy to są oszuści...jestem pewien. Moja córka w Londynie miała podobną sytuację i zwrot pieniędzy otrzymała bez kłopotu bo tam to była akademia.
  2/4/14
 • REKLAMA

  kto tu kogo powinien przeprosic banda kretynów
  2/4/14
 • Kasa

  Oddajcie chłopu resztę kasy - ZŁODIZEJE!!!!!!
  2/4/14
 • Kasa

  Oddajcie chłopu resztę kasy - ZŁODIZEJE!!!!!!
  2/4/14
 • ŻAŁOSNA UCZELNIA

  JAK MOŻNA TWIERDZIĆ, ŻE Adedeji Sunday Akintayo SKOMPROMITOWAŁ CZĘSTOCHOWIE ?!! JAK MOŻNA POTRAKTOWAĆ TAK CZŁOWIEKA, BRAK SZACUNKU ,NIGDY W ŻYCIU TAM NIE PÓJDĘ. WAŻNE ŻEBY HAJS SIĘ ZGADZAŁ !!!
  2/4/14
 • Legumina

  Właśnie oglądnęłam Ekspres Reporterów opisujący kuriozalny przypadek Nigeryjczyka chcącego studiować na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Odjęło mi mowę...kompletnie. Na miejscu absolwenta tej pożal się Boże szkółki wstydziłabym się pokazać dyplom takiej uczelni przyszłemu pracodawcy, a co gorsza opowiadać o takim fakcie publicznie. A sposób rekompensaty jaki wymyśliła sobie uczelnia wywołał u mnie atak śmiechu. Żenujący poziom intelektualny ludzi tam pracujących...
  2/4/14
 • Legumina

  Właśnie oglądnęłam Ekspres Reporterów opisujący kuriozalny przypadek Nigeryjczyka chcącego studiować na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Odjęło mi mowę...kompletnie. Na miejscu absolwenta tej pożal się Boże szkółki wstydziłabym się pokazać dyplom takiej uczelni przyszłemu pracodawcy, a co gorsza opowiadać o takim fakcie publicznie. A sposób rekompensaty jaki wymyśliła sobie uczelnia wywołał u mnie atak śmiechu. Żenujący poziom intelektualny ludzi tam pracujących...
  2/4/14
 • Legumina

  Właśnie oglądnęłam Ekspres Reporterów opisujący kuriozalny przypadek Nigeryjczyka chcącego studiować na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Odjęło mi mowę...kompletnie. Na miejscu absolwenta tej pożal się Boże szkółki wstydziłabym się pokazać dyplom takiej uczelni przyszłemu pracodawcy, a co gorsza opowiadać o takim fakcie publicznie. A sposób rekompensaty jaki wymyśliła sobie uczelnia wywołał u mnie atak śmiechu. Żenujący poziom intelektualny ludzi tam pracujących...
  2/4/14
 • Polak

  Dobrą reklamę sobie zrobiliście. Wstyd panowie na całą Polskę za marne 6 tyś. Euro. I jeszcze te żenujące roszczenia odnośnie przeprosin. Pamiętajcie, że na ludzkiej krzywdzie jeszcze nikt na dłuższą metę nie dorobił się.
  2/4/14
 • beata

  Jest mi wstyd, że tacy ludzie wystawiają nam taką wizytówkę;/ I potem idzie o nas w świat, że złodzieje i oszuści jesteśmy. Jak widać sami na to pracujemy ;/
  2/4/14
 • Polak

  Wstyd mi za Ksiedza rektora! Oddajcie mu 550,- Euro. Naleza sie tez oficjalne przeprosiny dla tego studenta z Nigerii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  2/4/14
 • ADAM YVVY Warszawa

  REKTOR, KANCLERZ- zwykli RASIŚCI i ZŁODZIEJE poniżej wszelkiej normy, wymusili przeprosiny, oddali tylko część pieniędzy UKRADLI 500euro, to jest niewyobrażalne, tchórzliwie unikali wystąpienia przed kamerą; łobuz prędzej czy później ale na pewno trafi na trzykrotnie większego łobuza bo zło wraca z siła potrojoną. Jak mogliście skrzywdzić tych ludzi, jesteście KRYPTOFASZYSTAMI
  2/4/14
 • KITEK

  To jest oburzające co zrobiliscie temu Nigeryjczykowi! Oddajcie mu resztę kasy! jeszcze kazaliście mu przepraszać? jeszcze poniżacie okradzionego człowieka? Czy wyższa uczelnia nie powinna uczyc też etyki??? mam nadzieję, że was zamkną, wstyd
  2/4/14
 • przemek

  wstyd i zenada oszusci i zlodzieje, ministerstwo spraw i uczelni wyzszych powinno sie tym zajac
  2/4/14
 • Student

  Pan "szanowny" rektor AP nie ma za grosz szacunku do ludzi... Taki człowiek powinien zasuwać w kamieniołomach, a nie brać kupę szmalu za bycie rektorem tejże "uczelni" o ile można to tak nazwać !!! To nie jest uczelnia to jest cyrk... Umówić się na rozmowę z dziennikarzem, a potem bezczelnie go olać!!! Tacy ludzie mają kształcić młodzież??? Żal !!! Złodzieje, oszuści i cwaniaczki!!! A to wymuszanie przeprosin to już obnażyło tą uczelnię po całości... Współczuję ludziom którzy tam studiują....
  2/4/14
 • ann

  ViVat Academia ha ha ha ! A gdzież to " władze uczelni " pobierały nauki ? W kryminale ?
  2/4/14
 • tom

  wstyd, złodzieje
  2/4/14
 • Jack

  Mam pomysł stworzymy portal o najgorszych uczelniach ta pseudo uczelnia otwiera listę- banda głupców z rektorem na czele.
  2/4/14
 • przeciwnik

  Zbojkotujcie taką uczelnię, a sama się wykończy. U mnie w mieście podobna uczelnia ledwo kwiczy. Ta pewnie też upadnie, czego jej życzę:).
  2/4/14
 • kenicone

  Ahahaha zarobasy przytulili 500 ojro, to jest klasa ludzi na " wysokim poziomie" brawo gratuluję. A swoją drogą na wydziale prawa we wro profesorowie biorą potrójną wpłatę za godzinę zajęć łącząc grupy. Więc mnie już nic nie zdziwi.
  2/4/14
 • Artur

  Mam nadzieje ze ta strona z komentarzami nie zniknie i każdy przeczyta opinie o tak wspaniałej uczelni która oszukuje ludzi !!!!
  2/4/14
 • Marudziara

  Wstyd i Hańba! Że też tacy ludzi mogą spać po nocach i dalej okradać innych. Ta uczelnia przekrętów tylko nauczyć może.....
  2/4/14
 • Stuttgarter

  Jakie państwo...takie prawo ! W kraju,w którym normalnie działa prawo ten rektorzy a w zębach przyniósłby zawłaszczone pieniądze !!! O i jeszcze te negocjacje ze złodziejem...masakra !!!
  2/4/14
 • pedro

  Jaka akademia!?! Jaki rektor?!? Cwaniaczek próbujący wyłudzić pieniądze, liczący na to, że obcokrajowiec nic nie zrobi! Niech tam zajrzy Prokurator, albo choćby Urząd Skarbowy!
  2/4/14
 • Judyta

  Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dość, że okradliście biednego studenta to jeszcze poniżacie GO. Za co ma was przepraszać??? Dlaczego zostawiliście sobie to 550 euro??? No proszę powiedzieć za co??? PAZERNOŚĆ i WIELKA NIEUCZCIWOŚĆ!!!!!!!! Będę przy każdej okazji robiła wam antyreklamę:b
  2/4/14
 • Judyta

  Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dość, że okradliście biednego studenta to jeszcze poniżacie GO. Za co ma was przepraszać??? Dlaczego zostawiliście sobie to 550 euro??? No proszę powiedzieć za co??? PAZERNOŚĆ i WIELKA NIEUCZCIWOŚĆ!!!!!!!! Będę przy każdej okazji robiła wam antyreklamę:b
  2/4/14
 • Jerzy

  Irtytująca sprawa z Nigeryjczykiem.Czuby nie z tej ziemi!!!!!!!!!!
  2/4/14
 • qqq

  To dopiero reklama dla szkoły! Wstyd, naprawdę!
  2/4/14
 • magister

  Kanciarze
  2/4/14
 • Maria

  Kompromitacja, Europa XXI wiek, WSTYD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD za taką uczelnię. Kasa przesłoniła wszystko. To smutne.
  2/4/14
 • Jack

  Uwaga OSZUŚCI !!! - note! scammers !!!
  2/4/14
 • beti

  To żenujące!!!!! Wstyd!!!! Ale sobie Częstochowa reklamówkę zafundowała!!!! Mam nadzieję, że nikt w miarę rozgarnięty nie będzie już tam aplikował!!!! Hańbicie słowo "POLONIJNA"!!!!
  2/4/14
 • czarny 66

  Ten reportaż powinien przestrzec wszystkich przyszłych studentów zamierzających studiować w tej złodziejskiej prywatnej uczelni.Rektor to hiena żerująca na ludziach ..nie nauka się tu liczy tylko kasa .Wstyd ,że taka uczelnia jest w Częstochowie .To nasza Częstochowska kolejna negatywna wizutówka
  2/4/14
 • Blacha

  Witamy w Polsce...Złodziejstwo i prostactwo...Zlikwidować z mapy uczelni w Polsce...W Anglii na zmywaku lepiej ludzi traktują niż na uczelni w Polsce...Banda hipokrytów...
  2/4/14
 • normalny

  Ogladalem reportaz o biednym studencie z afryki. Wniosek: prywatna akademia w czestochowie powstala z milosci do pieniedzy? Cale szczescie , ze nie jestem "profesorem" tej akademii.
  2/4/14
 • M

  Normalnie kradzież w biały dzień!!!! WSTYD!!!!
  2/4/14
 • ted

  Banda złodziei jesteście a na czele rektoróś niczym opat na sanktuarium !co na to wasz Klasztor Jasnogórski !!! Wstyd Wstyd i hańba.
  2/4/14
 • Christof 2014-02-04 22

  Akademia Pollskich zlodzieji wstyd znowu opinia Polska to kraj zlodzieji
  2/4/14
 • student

  Nie moralny zarzad uczlni, bezczelny pozbawiony skrupulow, zle sie u was dzieje skoro nieuczciwie postepujecie ze swoimi studendami!!!!
  2/4/14
 • Zaskoczony

  Złodzieje Nie dajcie im zarabiac Wybierajcie inne uczelnie Nie oddaja pieniedzy biednym studentom ktorzy nie dostali wizy
  2/4/14
 • jb

  myślę, że wkrótce zamkną ten burdel
  2/4/14
 • Paola

  Jeśli jest kilku poszkodowanych to musi w tym coś być. Niestety uczelnia nastawiona wyłącznie na kasę. Przykre jak postępują z ludźmi. Pomyślcie jak skarżymy się na traktowanie nas za granicami kraju ... A najlepsze, że wcale nie robimy lepiej. Nic tylko pogratulować :(
  2/4/14
 • .

  Moim zdaniem Akademia Polonijna to zlodzieje . Licza sie tylko pieniadze nie... Mozna zdobyc dyplom bez problemu wystarczy zaplacic .
  2/4/14
 • lom

  To zemsta za przekręty nigeryjskie.
  2/4/14
 • OgladaczTV

  W tej uczelni lepiej nie zaczynajcie nauki!! Bo czego moze nauczyc Was uczelnia ktorej rektorem jest KSIADZ, a ktora okrada biednych studentow? Gdyby nie program w TV, ten nigeryjczyk nigdy by swoich pieniedzy nie zobaczyl. A mimo programu i tak nie oddali mu wszystkiego!
  2/4/14
 • m JAK murzyn

  ALE W REPORTAŻU WSZYSCY DZIELNIE WYSTĘPOWALI PRZED KAMERĄ, A JAK WŁOŻĄ TOGI TO PUSZĄ SIĘ JAK PAWIE. ŻENADA JAK TO W POLSCE NA CODZIEŃ!
  2/4/14
 • polak

  Wstyd dla kraju, złodzieje masakra. Oddajcie mu 500 euro masakra ja bym ich wykluczył z grona uczelni a rektora wydalil z Polski wstyd nam przyniósł
  2/4/14
 • Jerzy

  Irytująca sprawa z Nigeryjczykiem. Wielki wstyd.Czuby nie z tej ziemi!!!!!!!!!!!!!!!
  2/4/14
 • iryt

  Żałosna uczelnia. To co pokazały osoby odpowiedzialne za nią przyniosło wstyd na cały świat ,żeby tak traktować obcokrajowców !! !!
  2/4/14
 • studentka

  Wstyd!!!Okradli biednego nigeryjczyka,chciwe mendy bez sumienia i serca Oby juz nikt tam nigdy nie studiowal A wladze uczelni na zielona trawke CHCIWCY!!!!
  2/4/14
 • figo222@poczta.onet.pl

  CO za zlodziejstwo powinno wam byc wstyd !!!! Banda kretaczy !!!
  2/4/14
 • thompkins

  nic tylko wnosić powództwa z bezpodstawnego wzbogacenia. Wstyd dla kraju, skoro uczelnie okradają czyli teoretycznie uczeni ludzie to gdzie szukać sprawiedliwości.
  2/4/14
 • Oburzona

  WSTYD BYĆ STUDENTEM W TAKIEJ UCZELNI!!! ZŁODZIEJE!
  2/4/14
 • seba

  Dobrze, że jesteście prywatną uczelnią - dzięki temu szybciej znikiniecie z rynku. Jestem pewien, że prywatne pieniądze polskich studentów w krótkim czasie przestaną już do was płynąć.
  2/4/14
 • kris

  Tą pseudouczelnię należy omijać z daleka.Wstyd dla Częstochowy i dlaPolski za taką niby uczelnię.Brak słów!!!!
  2/4/14
 • ala

  To co pokazali w Expresie Reporterów to jawna granda. Ta uczelnia i jej władze (własciciele) to jakieś stado baranów. Za 6 tys euro taka reklama w TVP. Tylko pogratulować. Mam nadzieję, że od nowego roku szkolnego będą mieli tylko połowę studentów a potem połowę tej połowy i tak dalej trzymać!
  2/4/14
 • pola

  REKTOR - ZLODZIEJ! NIE STUDIUJCIE TAM!
  2/4/14
 • B.

  Żenujące jak uczelnia postąpiła w sprawie Nigeryjczyka! To skandal!
  2/4/14
 • O2

  Wstyd i Hańba I wy mienicie się być uczelnią wyższą? Powinno się was zlikwidować natychmiast tak byście swoim chamstwem więcej wstydu Polsce nie przynosili
  2/4/14
 • wiola1973

  Po tym co widziałam w expresie reporterów po tej bucie i chamstwie władz uczelni uczynię wszystko aby rozpowszechnić ten reportaż w jak największej liczbie maili do znajomych i moich uczniów- potencjalnych studentów. WSTYD, ZACHŁANNOŚĆ i nieznajomość prawa, nieumiejętność stosowania prawa przez władze uczelni nigdy bym nie dopuściła aby moim zwierzchnikami były takie nieuki i życiowe ofermy PR'owe
  2/4/14
 • Krzepki Radek

  Pies je...ł taką uczelnie, Banda oszustów i złodziei i jeszcze domagają się przeprosin.
  2/4/14
 • Aska

  Jak mozna nie oddawac miesiacami/latami pieniedzy niedoszlym studentom ktorzy nie dostali wizy; fatalna uczelnia, wstyd, ze miescisie w Polsce.
  2/4/14
 • frek16

  Oddajcie Nigeryjczykowi Adedeji Sunday Akintayo jeszcze 550 euro
  2/4/14
 • zero dla Akademi Polonijnej w Częstochowie

  0 - zero
  2/4/14
 • NIK

  Panie Rektorze to wielki wstyd pana Uczelnia Przynosi na "zebry" i jestem zbulwersowany taką postawą !!!
  2/4/14
 • Bart

  Zrobiliście sobie złodziejska decyzją świetną reklamę :) . Brawo ). Mam nadzieje ze innym oszukanym tez oddacie ...
  2/4/14
 • NIEUK

  Takie Gówniane uczelnie prywatne powinni pozamykać razem z Hienami co je założyli a tak w nawiasie to ludziska co tam studiują za wlasną kasę to BARANY bo czego dobrego można się nauczyć od takic ZŁODZIEI !!!
  2/4/14
 • Student

  co to za dziadostwo ? skandal jakiś wiadomo prywatne uczelnie oszuści bez honoru i zasad śmiech na sali , Unia Europejska ? żart ? gdybym sam miał pieniądze chętnie bym mu dał te 6000 euro a te władze tej uczelni niech sobie te pieniądze wsadzą w te swoje pazerne mordy !
  2/4/14
 • ZNIESMACZONA

  ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!! Żałosna uczelnia!!!!!!! Czy ludzie tam pracujący mają mózg?????
  2/4/14
 • kali

  wstyd
  2/4/14
 • Akademia oszustów?

  Ta uczelnia to jakaś pomyłka. Czy uczą studentów jak okradać czarnoskórych? Wstyd mi za takich oszustów.
  2/4/14
 • babcia

  ładny prestiż uczelni ,,,nie ma co
  2/4/14
 • jack

  dajcie Sobie spokój z tą uczelnią , to złodzieje , i hańba wśród uczelni za to co zrobili Nigeryjczykowi, poniżają i nic więcej , nie uczcie się tam a może rektor zmądrzeje jak mu kieszeni nie będziecie napychać kasą, wstyd za takich Polaków,
  2/4/14
 • Artur

  Panie Rektorze jak tak można było tak postąpić z Nigeryjczykiem, wstyd !!!!!
  2/4/14
 • Żenua

  Bravo sprawa Nigeryjczyka stawia uczelnie na wyższym poziomie - bravo!! Kolejna Prymitywna Uczelnia w Naszym Kraju! ŻALLL Mam nadzieje że odpowiednie służby zajmą się sprawą tej :uczeln" - zakała Częstochowy i całego społeczeństwa
  2/4/14
 • rita

  moje gratulacje panie rektorze MAMONA przede wszystkim!!! :(
  2/4/14
 • temida

  Najbardziej złodziejska uczelnia w Polsce,unikajcie jej
  2/4/14
 • Jankes 1702

  Taka uczelnia to wstyd dla Polski! Złodzieje i tylko tyle można powiedzieć! Nawołuje wszystkich do bojkotowania tej uczelni, blokowania serwerów i wpisywania negatywów na ich stronie!
  2/4/14
 • thomas

  Akademia Polonijna w Czestochowie to banda zlodziei. Z wielką łaską po interwencji posła oddali 90% pieniedzy oszukanemu studentowi z Nigerii. Jakby pan rektor dostał po mordzie raz przed uczelnią, to nauczyłby się uczciwości.
  2/4/14
 • tomnatom

  Przepraszam uczelnię, że sobie narobiła w papiery.Czyste wariatkowo
  2/4/14
 • Polak

  Wstyd mi. Ot, taki przekręt nigeryjski.
  2/4/14
 • eda

  Ale ta uczelnia to musi być syf...oglądałam właśnie w TV reportaż na ten temat...szkoda mówić, wstyd dla kraju tego typu uczelnie...
  2/4/14
 • jarek

  W sprawie wpisu "nigeryjczyka". Cwaniaczku jeden przydupasie uczelni nie strasz sądem siurku. Hahahahaha
  2/4/14
 • gość

  banda złodziei i tyle
  2/4/14
 • Bart

  Teraz Polska, nigdy nie wróce do tego pojeba... kraju a właściwie to nie kraju a ludzi nienormalnych takich jak na tej uczelni pracują. Żałosne
  2/4/14
 • tomek

  złodzieje potrzeba Godsona żeby marne 6000 euro oddać
  2/4/14
 • irena

  na temat protestującego studenta..... ; jak można było tak go chcirć ograbić z jakiej racji " urwali " mu 550 euro
  2/4/14
 • marcin

  złodzieje hamstwo
  2/4/14
 • MAKUMBA

  PANIE REKTORZE NIE MASZ PAN SERCA TRAKTUJĄC TAK CUDZOZIEMCÓW !!! TO HAŃBA DLA NASZEGO MIASTA !!! WIDZIAŁEM REPORTAŻ W TELEWIZJI O TYM BIEDNYM NIGERYJCZYKU !!! BĘDZIECIE MIELI (JUZ MACIE ZLA OPINIE) !!! ZAL MI TAKICH LUDZI JAK TY NIE CHCIAŁ BYM ZEBYS TRAFIŁ W MOJE ŁAPKI (TY TEZ NIE) POZDRAWIAM
  2/4/14
 • mgr ekonomii

  POGRATULOWAĆ UCZELNI SUKCESÓW NA POLU MIĘDZYNARODOWYM... PROPONUJE OTWARCIE NOWEGO KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE.... POŻAL SIĘ BOŻE UCZELNIA --
  2/4/14
 • Artur

  Jaki wstyd dla całego kraju ze takie uczelnie funkcjonują i oszukują ludzi.
  2/4/14
 • sprawiedliwy

  Adedeji Sunday Akintayo - wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd, skorumpowana częstochówka, jak sądy, urzędy i inne uczelnie....
  2/4/14
 • luc b-b

  W sprawie Nigeryjczyka! JEŻELI TO PRAWDA, ŻE POBIERA SIĘ PIENIĄDZE ZA NAUKĘ W TYM PRZYP.JEST TO KWOTA PONAD 6000 EURO, PRZYJMUJE SIĘ NA LISTE STUDENTA,
  2/3/14
 • Wielki dr Lisowski

  Zażegnał praktycznie spór z Nigeryjczykiem. Wyszedł do nich i uchronił uczelnię jednocześnie broniąc jej przed kompromitacją!Jesteśmy Jego studentkami a jednocześnie dumnymi z tak wybitnego i odważnego prawnika. Pani Dziekan powinna się wstydzić swojego zachowania jak na filmie czym prędzej ucieka do baru Bistro!
  2/2/14
 • Nigeryjczyk

  Ten typ czarnuch nie ma w niczym racji! Niebawem wszyscy jego zwolennicy poniosą odpowiedzialność przed Sądem.
  2/2/14
 • Janek

  Nie ma to jak być studentem a super być studentem w Akademii. Gratuluję Rektorowi i profesorom dalej do sukcesu uczelni XXI wieku
  1/31/14
 • Janek

  Ja nie mam problemów studiuję i cieszę się ze sposobu załatwiania dziekanatu. Super kobitki
  1/31/14
 • odp.

  idiotyczna uwaga!
  1/30/14
 • śmieszne

  co do ostatniego postu to jak można nie mieć wiedzy na temat kto jest rektorem uczelni? Przecież obecnym rektorem jest kto inny... najpierw zorientuj się w temacie a potem pisz.
  1/29/14
 • odp. I będą blokować!

  Będą blokować! liczą się tylko zyski i ciągłe wypełnianie papierków. Pytam się : Gdzie jest duch studiów? Nie ma , bo nikomu oprócz Ks Rektora Kryńskiego i dr-a Lisowskiego na tym nie zależy! To nie jest żadna korporacja tylko uniwersytet! Panie doktorze jesteśmy z Panem!
  1/29/14
 • obserwator

  Blokują dr-a Lisowskiego! A to jest zła droga!
  1/25/14
 • P

  Zgadzam się !
  1/22/14
 • Pan

  To prawda jest nowa jakość studiowania za sprawą dr-a Lisowskiego. On i jego instytut w sferze nauki robią najwięcej! Studia podyplomowe z obsługi prawnej, wykład autorski, konferencje, publikacje i tworzony od podstaw wydział prawa.Seredeczne gratulacje!
  1/16/14
 • Jola

  Jestem studentką, która przeszła z innej Akademii..... to tu w Akademii Polonijnej, kształci się i dostarczając kompetentnej wiedzy. Atmosfera do studiowania z satysfakcją i w serdecznej atmosferze.
  1/16/14
 • praca

  To tytan pracy! dr Lisowski z tego co wiem, będzie szybko profesorem! Jest już cykl jego artykułów na temat systemu bezpieczeństwa obywateli!
  1/15/14
 • obserwator

  Znakomity. byl sobotni wyklad ! O takich osobowosciach jak Nelson Mandela warto rozmawiac i brac z takich ludzi przyklad, by byc dla samego siebie i innych lepszym czlowiekiem . dr Lisowski to wspanialy czlowiek, oby wiecej takich wykladöw z jego udzialem i oby jak najwiecej studentow angazowalo sie w projekty . powodzenia !
  1/15/14
 • Gratulacje

  Dla dr-a Lisowskiego za wszystko , co dotychczas zrobił na uczelni. Wielkie dzięki!
  1/13/14
 • zgoda

  Zgadzam się. Uczestniczyłam w tym wykładzie z wielkim zainteresowaniem.
  1/13/14
 • wykład

  Fenomenalny wykład dr-a Lisowskiego o Mandeli. Warto zauważyć, że zrobił to ze swoimi seminarzystkami. Naprawdę podnosi prestiż uczelni. Otrzymał brawa na stojąco!
  1/12/14
 • ona

  Wielka prawda!
  1/8/14
 • opinia

  Dr Piotr Lisowski to człowiek charyzmatyczny.Na pewno konsekwentny i uczciwy. Widać, ze nie ma już odwrotu od studiów prawniczych w Akademii Polonijnej. Podniósł już prestiż i sama filozofię kształcenia . Powinien zostać dziekanem!
  1/8/14
 • odp.

  Znakomity pomysł dr-a Lisowskiego, jednak słabo reklamowany !
  1/5/14
 • Życzenia

  Panie Doktorze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Prosimy o jeszcze!
  1/1/14
 • inwestycja

  Te studia z obsługi prawnej firm to strzał w "10." Wszędzie się liczą, w tym dochodzeniu do zawodu adwokata. Pożyteczne w każdym calu! Brawa dla dr-a Lisowskiego. Znokautował tym ruchem innych.
  12/30/13
 • inwestycja

  Te studia z obsługi prawnej firm to strzał w "10." Wszędzie się liczą, w tym dochodzeniu do zawodu adwokata. Pożyteczne w każdym calu! Brawa dla dr-a Lisowskiego. Znokautował tym ruchem innych.
  12/30/13
 • inwestycja

  Te studia z obsługi prawnej firm to strzał w "10." Wszędzie się liczą, w tym dochodzeniu do zawodu adwokata. Pożyteczne w każdym calu! Brawa dla dr-a Lisowskiego. Znokautował tym ruchem innych.
  12/30/13
 • inwestycja

  Te studia z obsługi prawnej firm to strzał w "10." Wszędzie się liczą, w tym dochodzeniu do zawodu adwokata. Pożyteczne w każdym calu! Brawa dla dr-a Lisowskiego. Znokautował tym ruchem innych.
  12/30/13
 • odpowiedź

  Niczym UJ się nie różni od akademii polonijnej tylko nazwą i tradycją.Przez ostatnie 4 miesiące dużo się zmieniło w Akademii . Trzeba być schizofrenikiem, zeby tego nie zauważyć.
  12/29/13
 • paswa

  możesz wyjaśnić co to UJ i PW...? :)
  12/29/13
 • Dorota

  Jeśli jesteś ambitny to polecam UJ, PW lub coś w tym stylu. Jeśli zależy Ci na papierku to mgr to mgr.
  12/29/13
 • Odpowiedź

  Normalnie. Zgodnie z traktatem o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej Unia zrównuje dyplomy i wykształcenia.. Studia on-line to status studenta niestacjonarnego.
  12/29/13
 • paswa

  Witam ponownie. orientuje się ktoś z was jak wygląda sprawa uznania dyplomu za granicą (Np. Niemcy)? Mieszkam za granicą i zapewne byłby to łatwiejszy sposób na zdobycie wyższego wykształcenia (online na AP), niż na niemieckiej uczelni... Jeżeli jednak papier tutaj nic nie będzie wart to to wszystko na nic.... Może ma ktoś doświadczenie z uznaniem za granicą? Pozdrawiam!
  12/29/13
 • Ksiądz

  Do wszystkiego należy podchodzić z dystansem! Nie wolno krytykować czegoś, co jeszcze nie ruszyło, ale jest już w 80% gotowe. Rzeczywiście studia prawnicze w Częstochowie a szczególnie prawna obsługa firm to naprawdę projekt znakomity.Będę sie modlił za dr-a Lisowskiego, ażeby w nowym roku w pełni go zrealizował. Szczęść Boże
  12/27/13
 • odpowiedź

  Ekonomiato nie to samo co obsługa prawna firm. Trzeba być niepowaznym, zeby to porównywwać!Chodzi o wykształcenie tzw. "adwokatów firmowych," a nie prostaków, którzy porównują je z ekonomią. Gratuluję świezego umysłu.
  12/26/13
 • komentarz

  Powinien awansować! jednak znając Jego pokorę i dyplomację to nie przyjmie nowych propozycji.Jest skromnym człowiekiem troche podobnym do Mandeli tzn. kategorycznym, ale niezwykle walczącym o godność osoby ludzkiej.Teraz , chce się studiować tj. przyjeżdżać na jego niesamowite wykłady.Jestem pewna, że ma nienormalną opozycję, która tak naprawdę nie chce prestiżu tylko kasę i układy, a to się źle skończy przy niżu demograficznym.
  12/25/13
 • studentka

  Zgadzam się w 100 % Dr. Lisowski to znakomity wykładowca i prawnik który pozytywnie podnosi prestiż uczelni.Od dawna powinna być taka osoba na uczelni, bo nikt po za wyjątkiem jego nie przyniósł tak pozytywnych zmian w nauczaniu.
  12/24/13
 • Oscar dla dr-a Lisowskiego

  To prawdziwy skarb dla uczelni. To, co mówi to robi! Stworzył nową jakość studia - profesjonalne prawnicze a w ten sposób podniósł w tak krótkim okresie prestiż uczelni.Jest erudytą i znakomitym metodologiem. Niezwykła kultura i takt. dobry dyplomata. Nikt z wykładowców nie ma takiej klasy jak dr Lisowski.Obsługa prawna firm a z czasem studia prawnicze to strzał w "10."
  12/24/13
 • 11k

  myśle,że prawo to dobry pomysł na uczelni.Dr Lisowski zasługuje na pochwałę.
  12/23/13
 • Andrzej

  Prawda jest taka, że jest niż demograficzny i na wszystkich uczelniach poziom się zmniejsza. Wiem o czym mówię, bo ukończyłem niestacjonarnie kilka kierunków. Jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy, jeśli nie to nikt nikomu nic nie naleje do głowy. Mam kolegów którzy "prześlizgali się" przez Politechnikę i myślicie, że są jacyś "douczeni", zwłaszcza na tym śmiesznym wydziale "Zarządzania". Jeśli ktoś jest ciekawy wiedzy to jestem przekonany, że wykładowca mu pomoże, a jeśli nie to czy tu czy tam, wszędzie się "prześlizga". To by było na tyle.
  12/23/13
 • beszczelny komentarz

  Najwyzszy czas, azeby takie, nieprawdziwe komentarze znalazły się w Sądzie. Jest to ewidentne naruszenie dóbr osobistych uczelni [wizerunek]. Zapłaci odszkodowanie i beszczelne gowno się nauczy myśleć!
  12/23/13
 • opinia

  broniące opinie są śmieszne. po co mam się zapisywać na kierunek podyplomowy na obsługe prawną firm skoro chciałam zdobyć wiedze na licencjacie z ekonomii ,cóż z tego ze mam dyplom licencjata a w głowie pustka bo tam niczego nie nauczyli!!!!!!!!!!!!!! i można godzinami mówić jak odbywa się tam studiowanie jak uzyskuje oceny... no żal.zero jakiej kolwiek przydatnej wiedzy, nie kompetentna kadra a raczej jej brak, ekonomia jest tam a rachunkowości nie ma jeśli jest to prowadzona w sposób idż po wino i nie wracaj. porażka.
  12/21/13
 • komentarz

  Jeżeli ktoś zaniedbał studia on-line tj, konkretny człowiek a nie cała uczelnia.Za studia on-line odpowiada z tego co wiem P dr Karolak i robi to dobrze! Nie można oskarżąć całej uczelni tylko konkretnych ludzi, którzy za to biorą pieniądze.
  12/21/13
 • antyopinia

  Tak mogło być kiedyś! Teraz przyszła nowa jakość - tworzy się wydział prawa! Są już efekty ciężkiej pracy dr-a Lisowskiego, który działa w ternie jak prawdziwy ambasador uczelni, ale o tym nie mówi, nie chwali się, jest po prostu skromny i skuteczny! Zapisz się człowieku na studia podyplomowe z obsługi prawnej firm to zobaczysz!
  12/21/13
 • odpowiedź

  Bzdura! Ujawnij się hieno!
  12/20/13
 • opinia2013

  jakie kalumnie i prostactwo?? poniższe komentarze to prawda i każdy o tym wie.
  12/19/13
 • ocena

  To są kalumnie i prostactwo nie potrafiące się ujawnić!
  12/18/13
 • studentka

  odradzam bo niczego się tam nie nauczysz. a tym bardziej online napisz referat i oddaj masz 5.
  12/18/13
 • kdlp

  Logistyka przedsiębiorstw to specjalizacja na kierunku Ekonomia.Osobiście odradzam,chyba ze Ci nie zależy na tym by wiedzieć coś na temat danego programu.A zaliczenie tam to daj indeks i masz ocene(potwierdzenie z kierunku ekonomia, ,,studiowałam'' tam.)Nic konkretnego na temat kierunku ,masa nie potrzebnych przedmiotów na które nikt nie chodzi a są by były punkty ECTS w indeksie. Na dyplomie będzie pisać, a w głwie nic bo tam poprostu nie ma wykładowców od Ekonomi.... (rachunkowości) odradzam,ale twój wybór.
  12/18/13
 • paswa

  Witam. Szukam osób studiujących w trybie online kierunek logistyka na AP. Chciałbym dowiedzieć się trochę konkretów na temat studiowania w tym trybie, organizacji nauki, zaliczeń itd. Będę wdzięczny za kontakt (paswa@gmx.de). Pozdrawiam!
  12/18/13
 • obserwator

  Panie Doktorze dziękujemy za wykład o Nelsonie Mandeli. Dziękujemy za Pana wskazówki i rady metodologiczne i zmianę wizerunku szkoły na lepszy! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
  12/17/13
 • Student.

  11 stycznia wykład otwarty dr-a Lisowskiego o Mandeli. Klasa!!!
  12/15/13
 • student

  Świetny wykład i seminarium dr/a Lisowskiego na temat Nelsona Mandeli. Az 53 osoby na wykładzie , brawa i gratulacje! Jego słowa sa jak rekolekcje adwentowe. Dziękujemy P. doktorze!
  12/14/13
 • studentka

  Witam wszystkich. Czytam komentarze na temat AP i stwierdzam, że ktoś kto już kończy studia i ma tak złe doświadczenie na tej uczelni to moje pytanie brzmi, co robiłeś tam 5 lat jak było Ci tak bardzo żle? Nikt nie karze Wam uczyć się tam na siłę. Ja zaczęłam studia na AP online. Jak większości zależy mi na papierku więc nie zależy mi na wysokim poziomie nauczania.Nie sprawdza mi się teoria , że nie odpisują na maile, nie ma z nimi kontaktu. Wręcz przeciwnie za każdym razem kiedy tego kontaktu potrzebuję nie ma z tym najmniejszego problemu. Moim zdaniem jeśli chodzi o studia online jest fajnie i tak jak oczekuję, nie ma dużo nauki a to dla mnie akurat na plus :)
  12/12/13
 • opinia

  Pytanie : Czy tę działalność aktywną i na pewno potrzebną Dr-a Lisowskiego ktoś doceni? Z tego co się orientuję w Akademii większość wykładowców wobec nowych wyzwań to całkowicie bierni ludzie.
  12/11/13
 • Dr Jarek

  Świetna osobowość!!!
  12/6/13
 • tj.

  To prawda!
  12/5/13
 • zgoda

  Akademia pod wpływem nowej Pani Dziekan, ale także i dr Lisowskiego zaczyna wracać na dobre tory. Widać nowość, pomysły i ten fenomenalny pomysł obsługi prawnej firm-studiów podyplomowych. Sama je skończę.Przyszedł profesjonalista z niezwykłą wiedzą i taktem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  12/4/13
 • odpowiedź

  Jeżeli, ktoś używa słowo : oszustwo tzn., że posługuje się art. 286 $1 kk, a to jest pomówienie.
  12/4/13
 • 2013

  Witam, nie polecam, brak wiedzy, doświadczenia. tylko kasa się liczy, chcesz zaświadczenie to daj 30 złotych, maja bardzo wysokie ceny w barze. OSZUSTWO ZA WASZE PIENIĄDZE. KTO CHCE JE PO PROSTU ODDAĆ, ODDAJCIE BIEDNYM DZIECIOM. NAPRAWDĘ. PIENIĄDZE W BŁOTO.
  12/3/13
 • ocena

  Zgadzam się ma swietny warsztat i dotego niebywały takt. Dobrze tłumaczy metodologię. Ogromna wiedza.
  12/2/13
 • Dobry prawnik

  Dr Lisowski to bardzo przewidujący prawnik. Jest świetnie przygotowany do pracy. Znakomity warsztat. Nikt w akademii nie ma tak dobrej metodologii. Szkoda, że nie pracuje u nas!
  11/29/13
 • studentka

  Popieram wykładowce dr Lisowskiego działania podejmowane by otrworzyć kierunek prawo to dobry pomysł i szansa dla Akademii.Poniższe negatywne komentarze to nie wrogość konkurencji, bo nauczanie w Akademii na kierunku ekonomia nie ma nic wspólnego z kierunkiem specjalziacji rachunkowość to studia typowe dla papierka nic nie znaczącego.Akademii potrzeba profesjonalnych wykładowców takich jak Dr Lisowski.
  11/28/13
 • opinia

  Każda inicjatywę należy popierać. Tylko jest jedno pytanie: Czy pośród klakierów da się coś zrobić ? Tych potwornych faryzeuszy.
  11/27/13
 • komentarz

  Dodam jeszcze, że dr Lisowski to człowiek wiary. Mało to ma wyczucie prawne i umie układać profesjonalne taktyki procesowe.Walczy z urzędnikami, którzy krzywdzą ludzi. Jego niezwykłość to łączenie wiary z prawem. Ludzie tego nie rozumieją skąd klinika prawno-medyczna. Opowiedział mi to. 16 lat temu podpowiedział mu całą ideę Ks. Prof. Józef Tischner.Chodzi o to, ażeby nikogo nie przekreślać. Brać człowieka nie tylko w jego sytuacji procesowej, ale także zdrowotnej i duchowej nawet jak jest niewierzący. Ten pomysł jest bardzo już popularny w Europie. Osobiście znam ludzi, którzy poprzez współpracę z dr Lisowskim, adwokatami, lekarzami i księżmi wychodzili w życiu na prostą. A to jest niebywała sztuka!
  11/27/13
 • komentarz

  Wiadomo, że wszystkie negatywne opinie to konkurencja. Należy jednak pamiętać, że po stagnacji są wyżyny. Pojawił się dobry naukowiec dr Lisowski i dajmy mu dzieło dokończyć. Częstochowa potrzebuje wydziału prawa a tym bardziej Akademia Polonijna. Poczekajmy na efekty. Widać, że podjął się trudnego zadania. Rozmawiałam z nim na temat parę razy. Widziałam program z obsługi prawnej firm i stwierdzam jako radca prawny, że jest bardzo profesjonalny i potrzebny.Tym bardziej, ze gość siedzi w tym dobre 10 lat.
  11/27/13
 • Prawnicy do Akademi!

  Przez 20 lat nie potrafiono stworzyć w Akademii Polonijnej profesjonalnych studiów prawniczych. Aż narodził się dr Lisowski. Chwało mu za to!
  11/26/13
 • obsługa prawna firm

  Jeżeli to prawda, ze ruszą studia z zakresu prawnej firm stworzone przez dr -a Lisowskiego to pierwsze w Polsce połączenie nauki z biznesem w pełni profesjonalne. To znakomity pomysł i na pewno znając autora dobrze przygotowany metodologicznie. To będzie sukces Akademii bowiem taki dyplom i praktyka ułatwia drogę do zawodów prawniczych. Szkoda, że dr Lisowski nie pracuje u nas. Warto to skończyć, nieważne gdzie?! Profesor
  11/26/13
 • PE

  Rzeczywiście bardzo dobry naukowiec.
  11/24/13
 • Nagroda

  Za to powinien otrzymać nagrodę i inne propozycje.
  11/23/13
 • wydział prawa

  Akademia polonijna jako pierwsza w Częstochowie zbuduje wydział prawa bo nie ma innego wyjścia. To, dr Lisowski stworzył pierwsze w Polsce studia podyplomowe z zakresu prawnej obsługi firm.
  11/23/13
 • Tadeusz

  Fachowiec i wszystko!!!
  11/23/13
 • magistrantka

  Dr Lisowski to wybitny naukowiec. Jego pojawienie się to niewątpliwie szansa dla Akademii Polonijnej. Jest człowiekiem ambitnym, pomysłowym, charyzmatycznym. Chce wprowadzić nowe, lepsze standardy nauczania, jednak należy mu w tym pomóc, gdyż wiadomo, że sam jeden nic nie może zdziałać. Na pewno jest stanowczy, konsekwentny, sumienny, skrupulatny i tego samego oczekuje od innych. Nie toleruje chamstwa i kombinatorstwa.Wykłady wymagają od studentów zaangażowania się, myślenia, dyskusji, a nie tylko biernego słuchania. Co ważne, na zajęciach Pan Doktor mówi " z głowy", jest praktykującym prawnikiem, co sprawia, że są one jeszcze ciekawsze. Zawsze do dyspozycji studentów, odpowie na każde pytanie, nikogo nie zbywa. Solidny warsztat jeżeli chodzi o seminarium magisterskie - wysokie wymagania wobec magistrantów, ale jednocześnie pełne zaangażowanie i pomoc przy pisaniu ( udostępnianie literatury etc). Jeżeli ktoś neguje moją opinię o Doktorze Lisowskim, jestem gotowa podjąć z tą osobą polemikę.
  11/23/13
 • Katarzyna

  Dr Lisowski jest przystojny i pracowity. To francuski temperament a cypryjski uśmiech jak sam podkreśla. Trochę niedoceniany, ale On sobie poradzi. Wiem także , że jest wolny!
  11/23/13
 • Wojtek

  Dr Lisowski to świetny i ludzki prawnik. Wiem, że często pomaga bezinteresownie ludziom np. z domu pomocy społecznej. Jest charyzmatycznym prawnikiem i po prostu dobrym człowiekiem. Ma znakomitą siostrę także dr n. prawnych oraz Mamę. Zna bardzo dobrze prawo Unii europejskiej.
  11/23/13
 • Wojtek

  świetne wykłady prowadzi dr Piotr Lisowski z prawa europejskiego. Źródłowe a komentarze z głowy. Jest erudytą wystarczy pochodzić na inne. Wszystko z głowy, ogromna wiedza i kultura a do tego zawsze świetnie ubrany. Klasa!
  11/23/13
 • ktos

  Akademia nie uczy nic ,jest fatalna,to nie prawda ,ze studia on -line sa od tego roku byly usilowania otwarcia czegos takiego wczesniej Tusia ma racie skonczylo sie oszustwem.....pozytywne kometarze jak mniemam nakazal napisac wszechpanujacy ojciec -rektor....hi,hi .Jesli ktos chce bogacic Pana ksiedza,nie uzyskujac nic w zamian zadnej nauki.....wybierzcie ludzie sami ....oczywiscie najpierw porozmawiajcie prywatnie z tymi ktorzy tam utkneli na tej niby uczelni .....
  11/22/13
 • Radek z Warszawy

  To uczelnia moich marzeń, super kolezanki, super atmosfera
  11/21/13
 • Tomek

  Zgadzam się w pełni. Dobrze prowadzi instytut.
  11/20/13
 • studentka

  Najlepszym bezapelacyjnie wykładowcą jest dr Piotr Lisowski. Wprowadził pewną nowość w swoich wykładach autorskich. Znakomity promotor. Erudyta i prawdziwy profesor. tworzy wydział prawa . Wprowadził na uczelni nową jakość już w ciągu dwóch miesięcy.
  11/20/13
 • ll

  droga jolu skąd te śmieszne stwierdzenia? Chyba nie byłaś i nie jesteś studentką tej uczelni..
  9/23/13
 • Jola

  To jest jedyna uczelnia na 21 wiek w Czestochowie. Złe komentarze to wrogość miejscowej konkurencji
  9/20/13
 • jakto

  Droga Tusio a czy Akademia dopiero nie ruszyła od tego roku z tymi onlinami??? bo mnie wydaje się ze tak i nie wiem w jaki sposób mieliby już oszukać ludzi na czymś co dopiero się rozkręca...może najlepiej sprawdzić i dopytać a nie papugować pozdrawiam
  9/14/13
 • Tusia

  Ludzie Ci z Ap nawet nie maja ludzi do prowadzenia tych zajęć!!!!był już tam przypadek ,że wzięli kasę od ludzi za studia on-line i nikt się nie zajął tymi ludźmi!!!Był ogromny problem z odzyskaniem pieniędzy!!!!To są Oszuści!!!!Nie dajcie się nabrać!!!! to nie uczelnia to jest katastrofa! Jeśli chcesz być dojony z kasy ,karmiony obietnicami i odsyłany z kwitkiem od jednej pani do drugiej ......Uciekajcie jak najdalej moja rada!!!!!!!!!
  9/13/13
 • odp.

  Polonijna sie nada :-)
  9/5/13
 • paswa

  Witam. Mieszkam za granica i szukam mozliwosci nadrobienia wyzszego wyksztalcenia. Moze to zabrzmi dziwnie,ale nie zalezy mi na poziomie szkoly ale na papierku... Mozecie mi powiedziec cos na temat studiowania online? Jest to rzeczywiscie w 100% przez internet a tylko na egzaminy sie zjezdza? Ukonczyl juz ktos stad w tej formie nauke na polonijnej? Bylo ciezko? Jak z uznawaniem tytulu z tej szkoly za granica? Pozdrawiam!
  9/1/13
 • a,lx

  uczelnie beznadziejna brak profesjonalnej kadry do uczenia... Niski poziom, a wręcz jego brak jedyne co przyciąga naiwnych młodych to egzotyka kierunków według innych uczelni w Częstochowie. Odradzam nie dajcie się oszukać..
  7/23/13
 • Absolwent 2013

  Uczelnia dla ambitnych i chcących pracować za granica lub w Polsce ale trzeba opanować 2 języki obce, wyjechać w ramach studiów na semestr do UE lub innych uczelni i tam można sprawdzić poziom studiów w AP jest bardzo dobry
  7/19/13
 • cd,dl;c

  oszuści na każdym kroku obietnice bez pokrycia...!!!!!!!!!!!ODRADZAM WSZYSTKIM MATURZYSTOM.!!!!!!!!
  7/1/13
 • Nicki

  Tam po prostu oszukują ludzi!!!!!! To straszne miejsce w którym ,kłamstwo,spychologia i chamstwo jest na porządku dziennym!!!! Jeśli jeszcze nie zainwestowaliście w to coś czasu,pieniędzy (bo uczelnią tego nie można nazwać) UCIEKAJCIE ,tam się wiele obiecuje i tylko obiecuje na dodatek za takie głupie obietnice bez pokrycia się bardzo dużo płaci!!!!!!!OSTRZEGAM,ODRADZAM!!!!!!!!!
  6/16/13
 • Zo

  UWAGA!!!! Właśnie kończę tą uczelnie. :) Za tydzień mamy obronę., a nikt z nas nie ma wpisu z egzaminu z poprzedniego semestru ponieważ profesorka stroi fochy jak małe dziecko. Wszyscy na uczelni mają to gdzieś . Nie wiem co będzie dalej. Najprawdopodobniej cały rok będzie stratny po 10tyś w plecy. TRAGEDIA. To żadne studia to kpina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  6/14/13
 • Zak

  Takie zarzuty jakie można przeczytać dotyczą wszystkich uczelni w Polsce.Niski poziom, brak wymagań ze strony kadry, bo ustawa akademicka wprowadziła radziecki terror.Ten kto wymaga dostaje od studentów negatywną opinie. Takiego rektor zwalnia, bo uczelni zależy na największej liczbie zapisanych, co związane jest z dotacją ministerstwa. Nie ma żadnej selekcji, kto się zapisał musi skończyć i jak powiedział słusznie prof, Hartman : baran przychodzi baran odchodzi.Wszedzie widać ,że zatrudnia się osoby niekompetetne, bo liczy się tylko minimum kadrowe. Ważną role rolę ogrywają układy personalne. Kompetencji nie zastąpi wystrój urządzeń elektronicznych. Z tą akredytacją to wielki pic na wodę.Ten rozdmuchany wzrost tzw. szkół wyższych to wielka klęska intelektalna Polski.
  6/14/13
 • dw

  i jeszcze te zakłamane statystyki że 16 w Polsce wśród niepublicznych... tam kadra nic nie uczy tylko stawia oceny bdb na nic za głupi refera ściągnięty z neta, kopiuj wklej :D żałosne... uczelnia i poziom tam to dno.
  5/20/13
 • Becia

  Ja właśnie kończę tą niby szkolę i to super ,bo to jakiś koszmar był -traktują mnie jak przedmiot i chcą tylko abym płaciła,płaciła i płaciła za wszystko!!!! ,natomiast,że strony uczelni nie dostaje NIC ,nawet głupie uzyskanie informacji graniczy tam z cudem.Moja rada UCIEKAJCIE jak najdalej ,nie popełniajcie tego wielkiego życiowego błędu co ja.
  5/19/13
 • jrkf

  zgadzam się z poprzednikiem. Meeeggga oszustwo!!
  5/10/13
 • Marek

  Jeśli jeszcze nie zainwestowaliście czasu i pieniędzy to coś ,bo uniwersytet to to nie jest-to uciekajcie jak najdalej!!!!!bo to oszustwo jest i człowiek się tam niczego nie uczy,za to wyrzuca kasę w błoto.....traci nerwy.....czas....Ostrzegam!!!!!!!
  5/9/13
 • tomek

  Uzupełniające angielski, 2006-2008 fajni wykładowcy i wcale nie było tak łatwo. Prawda jest taka, że w sumie jak się człowiek chce czegoś nauczyć to się nauczy... miło wspominam :-)
  5/8/13
 • martyna

  Jak przyjdzie kryzys,który już widać w ilości studentów to pierwsza uczelnia prywatna do odstrzału..Podobno mają problemy z Akredytacją,to też wymyślają nowe chwyty marketingowe zapewniając europejski poziom...!! Polonijna opinie okropną ma od lat i dalej funkocjonuje ... przykrywka i dobra ściema dla młodych osób chcących normalnie studiować. polonijna jak wiadomo ma powiązania z Jasną Górą,toteż jest dalej.. Kompletne DNO
  4/26/13
 • Adam

  Przyznaje studia na AP to wielka ściema!!!!!! nie tracie czasu, pieniędzy i nerwów......Dyplom tej uczelni jest mniej wart niż papier toaletowy.........dziwie się że MEN nie zamknął tej uczelni?????
  4/26/13
 • Basia

  Ludzie OSTRZEGAM!!!!!! Ja dałam się złapać na obietnice studiów on-line....pomimo wpłaty pieniędzy i zapewnień ,że się odbędą NIE odbyły się-nikt mnie o tym nie powiadomił!!!!!!miałam duży problem z odzyskaniem pieniędzy....NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ TAK JAK JA!!!!!!
  4/26/13
 • Kędzio

  To jest po prostu WIELKA POMYŁKA!!!! wysokie czesne!,pobierają oplaty za podanie do rektora pomimo ujszczenia czesnego!plany zajeć zmieniajace sie co chwile ,zmiany wykladowców,OGROMNY BAŁAGAN ,brak jakichkolwiek informacji,strona internetowa która praktycznie nie działa.....poziom nauczania zerowy....ludzie trzymajcie się jak najdalej od tego czegoś bo uczelnia tego nie można nazwać.....
  4/21/13
 • wd

  szkoda pieniedzy na marny dyplom nie powaznej ,,uczelni" Nikły poziom a własciwie jego brak a szkola tylko przyciąga durnymi reklamami obwieszając budynek.!! Kłamstwo w Państwie..ODRADZAM
  4/20/13
 • pdradzam

  Dno dno dno....!!!!
  4/5/13
 • ja mam dobre zdanie

  czy naprawde nic dobrego nie mozecie powiedziej o Akademii Polonijnej? ja zobaczylam na Fejsie reklame z tego portalu, ze mozna wygrac Tableta jelsi sie napisze cos na temat uczelni, ale sama jeszcze nie studiuje, dlatego weszlam tutaj, bo chcialm dac siostrze laptopa, zeby napisala o swojej szkole czyli AP, no i przezylysmy szok, dlaczego tyle negatywow? co sie stalo z nasza uczelnia? kiedy moja Anka tam sie uczyla, byla pozytywnie nastawiona do wykladowcow, do studiow, do zajec, w ogole nie narzekala, teraz czytamy te komentarze i az nam przykro, bo jeszcze pare lat temu na administracji bylo naprawde w porzadku i klimat byl ok,
  3/18/13
 • studentka

  Nie wiem za co tyle kasy płace będąc na studiach tu chyba za to tylko by dostać wątpliwy dyplom po 3 latach.......żal będąć na 3 roku śmiało moge powiedzieć wszystkim maturzystom myślącym o pójscie na ,,STUDIA'' do Akademii Polonijnej wszystkim odradzam stanowczo bo nic nie wyniesiecie ze studiów. Wykładowcy w większości olewają a specjalizacje będące na uczelni to tylko na papierku jedna wielka ściema z tą POLONIJNĄ...!!!! Napewno nie pójde już na magisterskie tu bo wstyd mieć magistra po tej szkole ,który dyplom jest nic nie warty.
  3/5/13
 • studentap

  Studia w Akademii Polonijnej to dno,najgorsza prywatna uczelnia w Częstochowie.Szczyci się niczym,niski wręcz żenujący poziom. Wysoka cena niska jakość. Pracodawcy nie chcą przyjmować po poloniijnej do pracy.Szkoła dla papierka studiowaniem tego nazwać nie można. Ostrzegam wszystkich myślkących nad pójsciem tam nie idzcie bo nie nauczycie się ,szkoła ma tylko dobra reklame i kierunki noi imponujący budynek. Reszta to dni szkoda czasu i pieniędzy.
  2/12/13
 • STUDENTKA

  SZKOŁA BEZNADZIEJNA brak organiazacji jakiejkolwiek nikt nic nie wie i odsyła jeden do drugiego, plan jest dostępny 3 dni przed zjazdem na semestr nie powiem już o planie który się zmienia w trakcie zajęć są okienka po 4-6 h to jest niedopuszczalne aby w świecie technologii nie dało się napisać in formacji na stronie na temat notorycznie zmieniającego się planu. Brak kadry wykfalifikowanej, warunki w opłakanym stanie są aule n aktórych nie ma wykładów a jak są to można zamarznąć, na salach brak jakiegokolwiek komfortu, a o sanitarnych już nie wspomnę. Jedna wielka porażka.
  2/12/13
 • Administrator

  Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu.
  2/4/13
 • ihlkjnkn

  uczelnia bez perspektyw
  2/3/13
 • laskow

  na jakim kierunku jesteś Karolina??sam studiuje ekonomie w tej uczelni na3 roku specjalizacja ;rachunkowość i finanse przedsiębiorstw i stwierdzić moge jedno poziom tu żaden!!!!!!!!!!!!Powinni ten burdel zamknąć...Brak kadry,brak egzaminów no może jeden na semestr którzy wszyscy ściągają a reszta przedmiotów to wpisy same 4 lub 5 !!! za nic za kase szkoła typowo nakręcona na kaaaase w obliczu niżu i kryzysu gospodarczego!!!!!!!!! Ciesze się ze już prawie kończe ten syf i nie polecam nikomu tej uczelni która daje dyplom za pieniądze... Szkoła pod przykrywką budynku i nowoczesnych kierunków które są tylko na papierze! Nie trzeba się uczyć w tej szkołe by mieć dyplom skończenia , moja specjalizacja to juz tylko wiem ze tylko na papierku będzie bo księgowych czy specjalistów od rachunkowości nikt nie zostanie po takim ,,nauczaniu" Naprawde Akademia POLONIJNA to dno... Nie mają wykładowców , zajęcia się nie odbywają. w tym semsetrze były w planie zajęcia ale ani raz się nie odbyły bo kadry nie ma, a na koniec wpis z ocena bdb. nom poprostu żał..popełniłem najgorszy błąd swojego życia iść na Polonijną
  2/3/13
 • Karolina

  Studiuję w Akademii Polonijnej w Częstochowie dopiero drugi rok, nie zauważyłam, żeby poziom był niski. Nie mam porównania z latami 2003-2008 ale też mamy sporo nauki, dużo obowiązków i egzaminy są trudne... Jestem zadowolona z nauki tu, podoba mi się :)
  2/2/13
 • nede

  Ja studiowałam w latach 2003-2008 na kierunku ekonomia specjalność rachunkowość i finanse przedsiębiorstw uważam, że był tam dobry poziom wtedy szkoła była nastawiona również na jakość, miałam zajęcia z wieloma zagranicznymi wykładowcami i wieloma profesorami natomiast teraz poziom spadł niestety.
  1/24/13
 • study

  w odpowiedzi na poniższe zapytanie..Administracja sądowa to jest specjalizacja na kierunku Administracja w Akademii. Nie lepiej Ci iść na Administracje na Ajd?Wiedze będziesz miała i obyta w temacie bo po polonijnej to wiesz..bez komentarza,poziom tu żaden ,jedynie Kulski wymaga.Szkoła typowo na kasę nakręcona.Kierunki niespotykane by jak najwięcej ludzi przyciągnąć by zedrzeć kase. PRACODAWCY po Polonijnej nie traktują poważnie dyplomu tej ""uczelni""
  12/16/12
 • micki2022

  ech temat rzeka , to co spotkało mnie na tej uczelni nie da się opisać jedyny duzy plus tej szkoły to wysokie stypendia ( otrzymuje socjalne i rektora za wyniki) dzięki temu nie jest mi szkoda -dla innych, którzy chcą się czegoś nauczyć to strata czasu a przede wszystkim pieniędzy (rok ponad 3700) . Szczerze odradzam
  12/15/12
 • administracja sądowa ???

  czy administracja sądowa to jest kierunek studiów??? bo tak wynika z zapisu na stronie uczelnie, ale nigdy sie nie spotkalam z takim kierunkiem, moze to jest specjalnosc na zwyklej administracji? widze, ze sporo osob tu sie wypowiada, szkoda ze niektorzy niepochlebnie, ale mi zalezaloby na opiniach tych studentow, ktorzy sa wlasnie na administracji (niekoniecznie tej sądowej)
  12/13/12
 • administracja sądowa ???

  czy administracja sądowa to jest kierunek studiów??? bo tak wynika z zapisu na stronie uczelnie, ale nigdy sie nie spotkalam z takim kierunkiem, moze to jest specjalnosc na zwyklej administracji? widze, ze sporo osob tu sie wypowiada, szkoda ze niektorzy niepochlebnie, ale mi zalezaloby na opiniach tych studentow, ktorzy sa wlasnie na administracji (niekoniecznie tej sądowej)
  12/13/12
 • Dominika

  Dla mnie Akademia Polonijna jest uczelnią, która nic sobą nie reprezentuje. Panuje tam jedno wielkie zamieszanie, nic nie można załatwić, pracownicy są niekompetentni, traktują człowieka jak przedmiot, proste sprawy załatwiane są miesiącami - szkoda słów. NIE POLECAM TEJ UCZELNI !!! Dodatkowo zajęcia nie są prowadzone profesjonalnie. Jeżeli ktoś naprawdę chce pogłębić swoją wiedzę to zdecydowanie nie na tej uczelni.
  12/11/12
 • Kate400

  Chciałam zapytać czy ktoś miał na AP seminarium magisterskie z panem doktorem Krzysztofem Polokiem. Szukam osób którym tak jak mnie pan doktor mówił że nie można zmienić tematu pracy magisterskiej gdy już jeden został ustalony
  12/5/12
 • eokl

  dl,
  11/29/12
 • rafał

  Sam studiuje w Akademii Polonijnej.studiowanie tu to nie wiem czy tak można by było to nazwać..Ogólnie ta szkoła to jedna wielka ściema...nie odbywają sie egzaminy tylko są wpisy w indeks bez sprawdzenia wiedzy...Dziwne jest to że ta,,uczelnia" jeszcze funkcjonuje..Państwowa Komisja Akredytacyjna powinna już to zamknąć dawno. Te studia są nic nie warte przyszli pracodawcy znają polityke w tej szkółce ze za kaseee można mieć dyplom który jest wart niczego!!! szkoda mi było kasy zeby rzucić tą szkołe został mi jeszcze tylko rok i nie ide na II stopnia bo szkoła ta to wielka porażka!!!Żaden poziom! Był jeden wykładowca co chciał nauczyć i wymagał to ze nie zdały u niego 3 osoby i poszły na poprawke którą zdały to rektor nie przedłużył umowy...!! Akademia Polonijna to tylko piekna nazwa przyciiągająca młode osoby,dzięki temu jak i również wygląd budynku który robi wrażenie i egzotyczne nazwy kierunków..nic pozatym. Żałuje tej kasy i to ze jestem studentem tej niby uczelni
  11/29/12
 • marek

  Każdy ma swoje prywatne odczucia związane z daną szkołą. Jednemu się podoba, innemu nie, to oczywiste. Dla mnie Akademia Polonijna w Częstochowie też nie była najlepsza. Zacząłem tam studiować, szkoda mi było przerywać i tracić rok dlatego już dotrwałem do końca, ale nie czuję, że to był dobry wybór
  11/21/12
 • Ex

  Studia na AP Częstochowa to największy błąd mojego życia - bałagan w dziekanacie, nie wykwalifikowana kadra, zajęcia nic wspólnego nie mają z kierunkiem, egzaminy z przedmiotów których nie było no i oczywiście opłata wg. zasady za wszystko, zawsze i jak najwięcej!
  11/13/12
 • gdzie na zarzadzanie w czestochowie?

  jelsi chce isc na zarzadzanie, to lepiej isc na Akademie Polonijna czy do Wyzszej Szkoly Zarzadzania? ma ktos porownanie, albo doswiadczenia z obu tych szkol? na co zwrocic uwage przy wyborze, czym sie kierowac?
  10/10/12
 • zdrowie publiczne

  co myslicie o zdrowiu publicznym na Akademii Polonijnej? ktos studiuje u nich zaocznie ten kierunek/ na ile jest ciezko, zeby pogodzic to z praca dorywcza?
  10/10/12
 • somebody

  Porządna uczelnia! Chyba najlepsza w Częstochowie. Niestety większość moich znajomych wyjechało z miasta i widujemy się tylko w wakacje, ale ja tutaj zostałem, bo oferta Akademii Polonijnej mi odpowiadała. No i teraz przynajmniej nie tracę czasu na jakieś wyjazdy na drugi koniec Polski, a życie studenckie i tak kwitnie, bo rodzice zagranicą, a dom pozostawili pod moją opieką :D
  8/15/12
 • gdzie oni maja wykaz kierunkow?

  jestem na ich stronie, szukam wykazu kierunkow, i nie widze, nie ma takiej zakladki w ogole, czy AP prowadzi studia na gospodarce przestrzennej?????
  7/18/12
 • aga

  Ja byłam również bardzo zadowolona z poziomu studiów. Na czwartym roku studiow wybralam specjalizacje tlumaczenia tekstow administracyjno-prawnych i dzis moge smialo powiedziec, ze byl to dobry wybór. Teraz wykonuje zawód tłumacza przysięgłego również dzięki moim wysiłkom oczywiście. Byłam parę razy za granicą , sporo sama pracowałam na językiem. Także jak najbardziej polecam!
  7/10/12
 • administracja ???

  sluchajcie, czy to jest szkola świecka? czy odnosze prawidlowe wrazenie, ze oni maja zwiazek z kościolem? jak wygladaja studia na kierunku administracja w Akademii Polonijnej? warto tam isc?
  6/4/12
 • podwojny dyplom

  czy ktos moze realizuje w Polonijnej studia w ramach tego podwojengo dyplomu? czy to jest nowosc, czy juz sa studenci na wyzszych latach, ktorzy ucza sie w ten sposob? moze sie ktos zglosic w tym temacie i napisac cos wiecej, na ile sa to bardzo wysrubowane kryteria i poziom?
  4/26/12
 • do justy

  wiem po mojej siostrze, ze nauka w systemie e-learningu jest dobra ale tylko i wylacznie dla ludzi zdyscyplinowanych, musisz naprawde byc systematyczna i miec w sobie poczucie, ze uczysz sie nie dla papierka, ale zeby zdobyc wiedze, i ze zwyczajnie musisz pracowac, bo inaczej szkoda Twojego czasu, zreszta na ladne oczy dyplomu nie dostaniesz nawet podczas ksztalcenia na odelglosc, zwyczajne studia, zwlaszcza stacjnarne sa najlepsze, bo wymuszaja w studentach nawyk systematycznego obcowania z kadra, zajeciami, uczelnia, nauka. Efekty sa nieporownywalne w przyswajaniu wiedzy i umiejetnosci.
  4/26/12
 • justa

  A może ktoś się wypowiedzieć na temat tzw e-learningu? jak to turaj wygląda?
  4/17/12
 • Greg

  Szkoła na wysokim poziomie. U nas organizacja to podstawa. Zawsze wiadomo co gdzie i jak :) To jest najlepsze nigdzie nie trzeba niczego ani nikogo szukac. Tak 3mac
  12/14/11
 • Gorgi

  Wydział nauk o zdrowiu nie jest jakoś szeczegolnie \"uduchowiony\" przynajmniej ja nie zauważyłem:P Ale opinie takie są właśnie. Mi się tutaj podoba i nie widze w tym problemu :) Nie widze też, żeby nauka była na jakimś inny poziomie przez to:)
  12/7/11
 • tina

  powiedzcie o co chodzi z tymi kościelnymi klimatami, dlaczego ta uczelnia wyższa na rektorów i prorektorów księży prałatów? i w jaki sposób to wpływa na kształcenie i studentów? bo ja nie bardzo się widzę w klimatach kościelnych... poproszę o opinię osoby, które studiują w Akademii POlonijnej, a super gdyby udalo się cos wiecej przeczytac o kierunku pielęgniarstwo
  12/6/11
 • Zuzanna

  AP w Częstochowie to jedna z lepszych szkół w tym regionie Polski. Istnieje już ładnych parę lat i wypracowali sobie porządek i ład. Koleżanki i koledzy narzekają na bałagan i chaos w swoich szkołach, ja tego problemu nie znam. Unas wszystko jest ułożone, zaplanowane, sprawdzone, nikt nikogo nie szuka, nie dowiaduje się sie o zmianach, ze coś przeniesione, z innym wykladiwcą, w innej sali, itd. Szkoła ma bogata ofertę kierunków, liczne specjalności, dobra kadrę naukową. Baza dydaktyczna bardzo przyzwoita. Może trcohę mało jest imprez integracyjnych, ale to już nadrabiamy poza szkołą.
  5/14/11