Ocena uczelni


Komentarze (51)

Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Amil

  Cześć, czy wiecie jak wygląda proces praktyk? Mam na myśli to, czy dzwonią z zakładu do szkół i pytają o studenta, który odbywa teraz praktyki? Problem jest w tym, że nie jestem w stanie zrobić praktyk i myślę, żeby coś wykombinować. Dajcie znać
  10/5/19
 • AWF

  Reply for the comment of Tosia from date 8/6/19
  Tak
  8/7/19
 • Tosia

  czy dobrze rozumiem zapisy na stronie AWF że jest jeszcze możliwa rekrutacja na kierunek Turystyka i Rekreacja?
  8/6/19
 • Niepełnosprawny sportowiec

  Hejt dla AWF POZNAŃ za jawną dyskryminację osób niepełnosprawnych! Hańba wam!
  7/24/19
 • Rafal

  Cześć, ktoś wie jakie są progi na kierunek sport/wf?
  7/8/19
 • Klaudia

  Fizjoterapia Hej myślę nad tym kierunkiem i szukam osób które miałyby ochotę popisać na temat tego kierunku. Czy warto iść na dzienne. I tym podobne. Mój email klauton8@gmail.com będę bardzo wdzięczna za jakiś kontakt 😁 Pozdrawiam
  2/24/19
 • taniec w kulturze fizycznej

  rozważam studia na AWFie w P-niu na kierunku - taniec w kulturze fizycznej, Prosze o opinie, czego się spodziewać, jaki jest poziom, z kim zajęcia, realne perspektywy pracy?
  2/20/19
 • do fizjo

  Hej ,niestety nie mogę znaleźć nigdzie ,ale ja mając max za pływanie (10 pkt) i zdając maturę z rozszerzonej biologii na 50%(75 pkt) byłem około 40 na liście ;)
  2/12/19
 • fizjo

  Hej, wie ktoś jaki był w tym roku próg punktowy na fizjoterapię stacjonarnie?
  11/9/18
 • Student

  Studiuję fizjoterapię. Całe te studia to wyciskanie kasy na warunki. Anatomia i biochemia to szkoła przetrwania na której wymagają wiedzy czasami nie wiadomo z czego. Nie da się nawet przewidzieć z czego będzie kolejny termin, który potrafi być oddalony od poprzedniego tylko o 4dni. Na moim roku odpadło bardzo dużo osób, które wiedzę miały ogromną i się starały. Poza przedmiotami, które są ważne można łatwo zapłacić za te, które do zawodu w niczym nam się nie przydadzą jak np. Ochrony środowiska zy zdrowie, a środowiśko. Plan zmienia się ciągle i czasami z dnia na dzień. Trudność zaliczenia przedmiotu zależy od tego na kogo się trafi jako grupa. Niektórzy wypuszczają z zajęć 2h przed czasem podczas bloków lub nierealizują materiału, a potem egzamin praktyczny ma się z kimś kto wymaga rzeczy których nie pokazano. Sportowcy którzy nie mają ITS wcale też nie mają łatwiej mimo, że uczelnia jest sportowa. Nie liczcie też na więcej zajęć sportowych niż na np UM. Lipa.
  9/22/18
 • Natt

  Studiowałam dietetykę dziennie na awfie. Pierwsze trzy semestry to była szkoła przetrwania. Na pierwszym roku zajęcia były czasem od 7 rano (basen) do 21 ( kończyły się chemią). Ciężko było to wszystko ogarnąć, dużo ludzi odpadało. Anatomia to hardcore, warunki po 500zl. Ale... Później było już tylko lepiej. Trzeba nauczyć się jak się u kogo uczyć. Na żadnej uczelni nie jest kolorowo i z perspektywy czasu myślę że AWF dużo mnie nauczył. Najbardziej właśnie że niemożliwe jest możliwe bo udało mi się skończyć te studia :) Największym błędem awfu jest dowalanie masy przedmiotów, które są w ogóle niepotrzebne. Ale Z tego co wiem aktualnie nowe roczniki na dietetyce mają już dużo lepiej także polecam ;)
  7/19/18
 • Zawiedziona

  Nie polecam nikomu tej uczelni!!! Nic się nie nauczyłam przez te lata nawet nie można było uzyskać materiałów ani pomocy od wykładowców. Panie w sekretariacie są tak nieuprzejme i maja się za nie wiadomo kogo. Uczelni zależy tylko na pieniądzach. Usuwają specjalizacje bez Twojej zgody, nie informują o zapisach do promotorów, nie odpisują na maile nie wstawiają ocen na czas wiec nie przysługuje ci zniżka studencka bo panie w sekretariacie nie chcą ci podbić legitymacji, masz o 20 zajęcia i o 8 rano drugiego dnia już wejściówkę z przedmiotu. Zajęcia polegają na przepisywaniu prezentacji. Dziekan robi co chce, wykładowcy również. Plan jest tragiczny wiele jest niepotrzebnych przedmiotów. Godzin biochemii 16 pierwszej pomocy z 48. Totalna nieogranixacja i starta pieniędzy. Nie polecam dietetyki ani w ogóle tej uczelni.
  4/24/18
 • Fizjo

  Studiowałam niestacjonarnie fizjoterapie na AWF w Poznaniu i powiem szczerze te studia wykańczały mnie psychicznie. Wiadomo w tygodniu pracowałam, a zajęcia odbywały się nie co 2 tygodnie, a w każdy weekend, piątek, sobota, niedziela. Czasami od 8 do 20. Biblioteka, kafejka, sekretariat wszystko czynne tylko od poniedziałku do piątku do godziny 15, 16 pracując nie jesteś w stanie nic załatwić. Dodatkowo koszt to 750 zł miesięcznie! To żart ? Nie! Strasznie się zawiodłam na tak znanej I cenionej uczelni!
  4/10/18
 • Kama

  Aktualnie jestem na 3 roku turystyki, już po pierwszym roku zaczęłam bardzo żałować że wybrałam awf... Jedyne co było fajne to obóz sportowy na koniec 1 roku. Ogólnie uczelnia uczy tylko jak zrobić prezentację w power poincie i nic więcej. Osoby prowadzące zajęcia kompletnie się do tego nie nadają, wykłady to czytanie slajdów, a ćwiczenia to zadawanie prezentacji, które do niczego nie prowadzą. Ogólnie wydział tir mega niezorganizowany, żeby się czegoś dowiedzieć to graniczy z cudem. Prowadzący widać że nie są zainteresowani nawet tym co sami przedstawiają, na wykładach nawet ziewaja z nudów. Angielski na poziomie gimnazjum. Jeżeli ktoś tak jak ja ukończył technikum hotelarskie lub gastronomiczne to nie polecam wyboru awf, ponieważ o 8 wiele więcej wiedzy będziecie mieć po technikum.
  3/15/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  3/14/18
 • AWF czy UM?

  Pytanko - Fizjoterapia w Poznaniu będzie bardziej owocna przy uczęszczaniu na Uniwersytet Medyczny czy AWF? O tym drugim widzę, że sporo złego ludzie piszą. Po czym poradzę sobie lepiej w przyszłym zawodzie?
  2/19/18
 • Przemo

  Totalna beznadzieja!!!
  2/15/18
 • Zawiedziona

  Wybor AWF to najwieksza pomysla mojego zycia. Studiowanie tutaj to najgorszy okres mojego życia. Nienawidze tej uczelni
  2/12/18
 • Anna

  Ta uczelnia to kompletna pomyłka. Zarówno na studiach stacjonarnych jak i niestacjonarnych. Ale przejdźmy do opinii o zaocznych, gdyż wzbudzają one we mnie najwięcej nienawiści do owej uczelni. Kierunek fizjoterapii płatny 625 zł miesięcznie, warunki 500 zł, poprawa semestru 1500 zł, zajęcia piątek od 14 do niedzieli do 20 (nieważne czy pracujesz w zawodzie czy nie w piątek musisz się zjawić na zajęciach - kpina!), dziekanat studiów niestacjonarnych - jeżeli uda się Wam tam dodzwonić to jest to porównywalne z wygraną w totka. Biblioteka nieczynna w weekend, w tygodniu max do 17. Sesja w tygodniu = musicie brać urlop w pracy 2 razy w roku, a plus praktyki na nie też trzeba wziąć urlop/lub kombinować jeżeli się nie pracuje w zawodzie. Ciągła papierologia, płaszczenie się przed władzami, żeby tylko poszli Ci na rękę. Totalnie w poważaniu mają studentów, zależy im tylko na zdobywaniu punktów, przez szkolenie kadry i nadawanie stopni naukowych, wszystko żeby tylko mieć wyższy numerek w rankingach. Słaba kadra pedagogiczna, prędzej zniechęcą do studiów (bo przecież na rynku jest przesyt fizjoterapeutów, cytując "może za granica Was zechcą") niż czegoś Was nauczą. DNO i jeszcze raz DNO nie polecam. Drugi raz nie poszłabym na tę uczelnię, żałuję, że nie zmieniłam uczelni w trakcie toku studiów.
  12/12/17
 • Kasia

  PATOLOGIA URZĘDNICZA! Studiowałam na dwóch uczelniach i to, czego doświadczyłam na AWFie, woła o pomstę do nieba. Ciężko pominąć fakt, iż dwie panie z dziekanatu traktowały studentów jak śmieci, próbując robić z nich idiotów, niestety często nieudolnie. Najpierw proponowałabym ogarnąć sztukę pisania listów elektronicznych, bo nie wiem, czy te panie wiedzą, ale istnieje coś takiego jak interpunkcja i ortografia. Poza tym uczelnia jest naprawdę w porządku, miło wspominam okres studiów. Fajne wyjazdy, przesympatyczni ludzie, a gdyby nie oni, nie wytrwałabym ani jednego semestru!
  10/17/17
 • xyz

  Czy mogę mieć problem z dostaniem się na zaoczne studia na AWF ? jeśli zdałąm maturę na ok 60%?
  7/10/17
 • anna

  Wydział Turystyki i Rekreacji na AWF to jakaś pomyłka, sztuka dla sztuki, chyba tylko po to, by zapewnić pracę kadrze tej pseudo uczelni, na której uczono mnie takich bzdur jak statystyka czy gry i zabawy, a nawet nie zająknęli się na temat systemów rezerwacyjnych niezbędnych do pracy w biurze podróży. Napisałam pracę magisterską, w której jako pierwsza ppruszyłam problem terroryzmu w turystyce, a pan "prof" Siwiński jako moj promotor, ograniczył się do przeczytania spisu treści i podsumowania. Żenada! Za to praca, która została wyróżniona, kolejna zresztą na temat motywacji w zawodzie fitness, była plagiatem z rocznika lub dwóch wcześniej. Omijajcie tą uczelnię szerokim łukiem, lepszy start w życie zawodowe da Wam byle kurs turystyczny. Śmiech na sali!
  6/22/17
 • Daniel

  Jedno wielkie dno. Nie polecam zero zorganizowania. Zbierają tylko kasę na warunkach dlaczego? dlatego, że wykładowcy mają zły dzień wkurzony - nie zdajesz. Anatomia poprawki 200 osób wchodzi na poprawkę 10 bo więcej nie przymuję koniec i tyle. Zero szacunku ludzie czekają od 5 rano żeby czekać aż o 11 dyżur się zacznie.. dramat nie polecam nikomu. Może ktoś by coś z tym zrobił w końcu ale nie bo po co..
  6/21/17
 • magma

  Witam, rozważam pójść na AWF do Poznania lub Krakowa na magisterkę wydział fizjoterapii.Czy ktoś orientuje się jaki jest poziom dydaktyczny na tych uczelniach i którą uczelnie wybrać.
  6/4/17
 • Marta1234

  Interesuje mnie gdzie łatwiej sie dostać czy na Awf do Poznania czy Warszawy kierunek fizjoterapia . Może mi ktoś pomuc ?
  4/5/17
 • neurobiologia

  Co to jest ta Neurobiologia tak w realu? czego student się uczy? Gdzie pracuje po skończeniu takiego kierunku? I jak jest on trudny?
  8/17/16
 • DejW

  Witam, chce isc na awf do Poznania, mam pytanko, z jakich przedmiotów cisną najbardziej? czy gimnastyka oraz pływanie jest ciężko zdać? czy z wykładowcami idzie się w miare dogadac?
  10/15/15
 • mam pytanie

  robię licencjata na Uniwerku Łódzkim na TiR, i chcę się przenieść na magisterskie do innego miasta (Poznań lub Gdańsk najchętniej), czy mogę z uniwersytetu iść na AWF takżę na kierunek Turystyka i Rekreacja????
  6/11/15
 • Jasiu

  Witam, rozważam pójście na AWF do Poznania, czy testy z biologii są na dość wysokim poziomie? W technikum niestety nie mam biologii i jestem ciekawy, czy przygotowując się przez rok na własną rękę dam radę je zaliczyć, a może nie są aż tak kluczowe? Czy zajęcia na pierwszym roku z biologii są bardzo ciężkie?
  6/10/15
 • Jasiu

  Witam, rozważam pójście na AWF do Poznania, czy testy z biologii są na dość wysokim poziomie? W technikum niestety nie mam biologii i jestem ciekawy, czy przygotowując się przez rok na własną rękę dam radę je zaliczyć, a może nie są aż tak kluczowe? Czy zajęcia na pierwszym roku z biologii są bardzo ciężkie?
  6/10/15
 • tomas13

  Już wiem, że popełniłem błąd idąc na tę uczelnię na dietetykę. Jestem z pierwszego rocznika (uruchomili w ubviegłym roku) i niestety jest wiele niedociągnięć. Widać i czuć na każdym kroku, że to dopiero raczkuje. już lepeij iśc na jakąs prywatną, gdzie prowadzą to od kilku lat i mają już wszytsko zorganizowane... Ale atmosfera na studiach bardzo dobra i z tego względu móglbym polecic:)
  5/14/15
 • kasia

  Jako absolwentka AWF TiR mówię Wam - to łatwy i przyjemny kierunek. Wspaniała atmosfera i ludzie. Możliwość imprezowania bez granic. Genialny obóz w Chycinie. Niezapomniane wyjazdy na ćwiczenia terenowe. Po prostu wspaniałe 4,5 roku! Jeśli komuś tylko na tym zależy to polecam AWF. Jeśli chodzi o naukę to, to raczej taka szkółka, gdzie zawsze sprawdzają obecność i traktują Cię bardziej jak ucznia niż studenta. Dobrze że jeszcze nie ma dzwonków na przerwy :) Nauka języków - fikcja! Za duże grupy przede wszystkim. Uczą tylko o Polsce zapominając zupełnie o turystyce międzynarodowej. Ale najgorsze jest to, że perspektywy pracy w zawodzie znikome. A to przez niedostosowany do potrzeb rynku program zajęć. Uczą Cię bardziej regułek niż wiedzy praktycznej. Jak potem szukasz pracy w hotelu na przykład to na rozmowie kwalifikacyjnej okazuje się, że ani nie masz doświadczenia (bo na praktyki nikt poważnie nie patrzy) , ani nie umiesz obsługiwać hotelowego programu rezerwacyjnego (żadnego). Bo na studiach wymielili Ci od myślnika tylko listę istniejących programów i potem na rozmowie o pracę umiesz tylko je wymienić. I ewentualnie dostajesz pracę na recepcji...no a nie po to studiowałeś chyba!
  11/15/13
 • Piotr

  Najgorsza szkoła jeżeli chodzi o przyjazny stosunek do studenta. Panie w dziekanacie wredne i nieuprzejme. Co o tym myslą Dziekani?
  9/4/13
 • asdf

  Bałagan w dziekanacie, wykładowcy (poza napawającymi nadzieją wyjątkami) myślą, że ich przedmiot jest najważniejszy na świecie, uczelnia nieprzyjazna, ludzie "wyoutsideowani", trzymają się w swoich klikach. O akademiku a la wczesny Gierek nie wspomnę. Wprawni bez problemu uciągną na ściągach... ale czy warto ?
  5/20/13
 • monika

  Jeżeli ktoś chce sobie postudiować przyjemnie to polecam AWF TiR. Jeśli natomiast ktoś jest bardziej ambitny i nie chce się uwsteczniać to niech wybierze inną uczelnię. Chociażby ze względu na języki, których kształcenie jest w opłakanym stanie.
  11/7/12
 • faks

  AWF Piaseckiego w Poznaniu jest super! Takie studia to najlepszy scenariusz jaki mogłam sobie dla mojego życia wymyślić! Zawsze lubiłam sport więc studiowanie na uniwersytecie nie wchodziło w grę, liczyło się tylko to, czy dostanę się na AWF. No i się dostałam, spełnienie marzeń :)
  8/16/12
 • veri

  no i własnie to jest moja zajefajna uczelnia, każdemu polecam. pozytywna kadra, sport jest na pierwszym miejscu :) zaplecze dydaktyczne dobre i ludzie fajni. poziom całkiem dobry, gdyby bylo ciężej mogłabym sobie nie poradzic. polecam ogólnie
  6/2/12
 • katz

  Wg. perspektyw wcale nie jest tak trudno się utrzymać, a poziom jest raczej przeciętny, tzn. nie jest niski, ale nie ma problemu z utrzymaniem się, wystarczy czasami trochę się pouczyć i chodzić na zajęcia, bo z tym największy przypał później jest, a nie wszyscy lekarze zwolnienia dają :)
  5/30/12
 • arek

  Tak się "przespacerowałem" po poznańskim awfie i stwierdzam, że budynki dydaktyczne i ogólnie obiekty sportowe mają bardzo przyzwoite. Ciekawi mnie jeszcze tylko jak to wygląda jeśli chodzi o stopień trudności utrzymania się na uczelni, zaliczeń itp
  4/1/12
 • zosia-samosia

  AWF AWF ! Świetnie jest tutaj, mprezowy klimat, wysportowani faceci, wiele możliwości ! Najgorzej z campami, ale ogólnie wszystko na plus !
  3/20/12
 • wątpiący

  Info dosyć trafnie, a co dokładnie będzie na tym dniu otwartym? Bo zazwyczaj to nudne przechadzki po kampusie czy tam ośrodkach dydaktycznych.. A to mogę sobie, z całym szacunkiem, zrobić na własną rękę
  3/3/12
 • info

  W związku z coraz bliższą maturą, uczelnie organizują dni otwarte - w tym nasz AWF. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych, będziecie mogli wyrobić sobie sami opinię o tej uczelni i efektach jej kształcenia : Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - 17 marca, godz.10.00, Aula AWF, ul. Królowej Jadwigi 27/39. Emocje gwarantowane!
  2/24/12
 • sąd

  Nie chcę tutaj operować nazwiskami, ale na niektórych wykładowców i ćwiczeniowców naprawdę TRZEBA uważać. Poza tym wszystko ok, dobra baza, ciekawe zajęcia. Najlepiej wspominam wyjazdy zaliczeniowe !
  2/17/12
 • iqq

  Przede wszystkim LUDZIE ! Najlepsi studenci w kraju, sami pozytywni wariaci, aż chce się chodzić na uczelnie ! Kadra.. zróżnicowana, ale nie narzekam osobiście, na innych kierunkach trochę marudzą. Zdecydowanie polecam AWF jak i sam POZNAŃ !
  2/12/12
 • turysta

  Witam, waham się między AWF w Gdańsku i Poznaniu, powiedzcie mi proszę, czy Zarządzanie Turystyką stoi tutaj na wysokim poziomie? Nie odnalazłem zbyt wielu opinii na ten temat. Pozdrawiam - turysta
  1/26/12
 • sylwia

  w tym roku pisze maturę i chciałabym pójść na wychowanie fizyczne, nauczyciel wf-u lajtowa praca, ja mam niezłe osiągnięcia sportowe(np 1 miejsce w zawodach wojewódzkich-biegi sztafetowe) mieszkam w Poznaniu i moje rodzice za wszelką cenę chcą, żebym studiowała w tym mieście, słyszałam parę pozytywnych opinii(szczególnie od znajomych moich staruszków) na temat AWF-u w Poznaniu ale jakoś nie widzie mi sie przyszłość w tym mieście na oku rodziców, czy ta szkoła jest na prawdę taka dobra jak twierdza moi rodzice?
  1/25/12
 • do Antka

  masz troche racji, ale nie do konca, bo jelsi ci sami wykladowcy od Was prowadza zajecia na uczelni prywatnej, mniejsza o to, na ktorej, ale wiem, ze sie bardzo staraja, przykladaja do zajec, robia porzadne materialy i gotowe konspekty dla studentow niestacjonarnych, to niby dlaczego na AWF-ie mialoby byc lepiej?
  1/25/12
 • antek

  najlepsza fizjoterapia jest na AWF-ie, inne uczelnie prywatne maja wykladowcow od nas i tym sie chwala, prawda jest jednaj taka, ze nic nie dorowna porzadnej uczelni panstwowej z tradycjami
  1/23/12
 • mirek

  Polecam, atmosfera i ludzie ekstra. Program również, szkoda tylko że są profesorowie jak ten od żywienia, którzy psują opinie o szkole ... :/ Tak czy siak - nie żałuję ;)
  1/9/12
 • ilona

  moja kolezanka studiowala na AWF w POznaniu, dziś pracuje jako kupiec w sieci Obi, ale to, co jej dobrego pozostalo z tych studiow i czego jej zazdroszcze, to swietnie jezdzi na nartach i caly czas ma super kondyche, cha, cha
  12/9/11
 • Grzybek

  Zrobiłem rozeznanie i wybrałem turystyke i rekreację na AWF-ie. Z tego co widzę, to przyzwoita szkoła, ma dobra opinię, inni też oceniają ją dość wysoko. Zobaczymy, jak wyjdzie w praniu.
  5/15/11