• Akademia Tarnowska rekrutacja 2024
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

uczelnia niepubliczna, woj. wielkopolskie, 60-778 Poznań, ul. Elizy Orzeszkowej 1, (+) 694 835 348, rekrutacja.poznan@wsb.net.pl

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu została założona w 2004 roku. W stolicy województwa wielkopolskiego znajduje się Wydział Studiów Społecznych.

W Poznaniu realizowane są studia licencjackie na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo zdrowotne, psychologia, pedagogika oraz zarządzanie. Uczelnia oferuje także studia magisterskie na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe i psychologia. Szkoła posiada wiele innowacyjnych specjalności, które są dostosowane do obecnych standardów rynku pracy. Placówka współpracuje ze swoimi partnerami podczas projektowania programów kształcenia, aby nabywane przez studentów umiejętności były przydatne podczas wykonywania zawodu.

Poznaj zasady rekrutacji i dowiedz się więcej o Wydziale Studiów Społecznych w Poznaniu.


Ocena uczelni

5.11 / 10
652 głosów

Opinie (556)
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, WSB Poznań

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Ola z dnia 13.05.2024
Szanowna Pani Olu, Dziękujemy za Pani pytanie dotyczące ścieżki edukacyjnej w zakresie psychologii. Zgodnie z Ustawą o zawodzie psychologa z dnia 08.06.2001 r. (art. 8 ust. 1), aby zostać wpisanym na listę psychologów, należy uzyskać dyplom magistra psychologii. Ustawa nie precyzuje, że dyplom ten musi być zdobyty w ramach jednolitych 5-letnich studiów magisterskich, ani że konieczne jest uprzednie zdobycie tytułu licencjata. Oznacza to, że możliwe jest zdobycie kwalifikacji psychologa poprzez ukończenie 3-letnich studiów licencjackich na kierunku psychologia, a następnie 2-letnich studiów magisterskich na tym samym kierunku. Uprawnienia nabyte w systemie bolońskim (3 lata studiów licencjackich + 2 lata studiów magisterskich) są zatem tożsame z uprawnieniami uzyskanymi na 5-letnich jednolitych studiach magisterskich. Jeśli ma Pani dalsze pytania lub potrzebuje dodatkowych informacji, zachęcamy do kontaktu z naszym działem rekrutacji lub dziekanatem. Chętnie udzielimy wszelkich niezbędnych wyjaśnień.
20.05.2024
13.05.2024
Ola
Mam pytanie czy ktoś może kończył licencjat z psychologii na tych studiach i mógł kończyć mgr na innej uczelni i miał na dyplomie, że jest psychologiem? Nie jest tak, że trzeba mieć 5 lat w ciągu?
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Kali z dnia 01.03.2024
Cieszymy się, że Twoje doświadczenia z pierwszym semestrem na naszej uczelni są tak pozytywne! Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć merytorycznie bogaty program na kierunku psychologii i zaoferować wysoki poziom nauczania dzięki naszym kompetentnym wykładowcom. Studiowanie na naszej uczelni to dla naszej społeczności ogromne źródło satysfakcji, a Twoje zadowolenie i przekonanie, że czas spędzony na naszym uniwersytecie nie jest zmarnowany, stanowią dla nas najlepszą nagrodę. Dziękujemy za wybór naszej uczelni i życzymy Ci dalszych udanych semestrów studiów! Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy potrzebujesz wsparcia, zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji.
04.03.2024
01.03.2024
Kali
Pierwszy semestr psychologii za mną. Cieszę się, że wybrałam tę uczelnię oddział w Gliwicach. Merytorycznie bogaty kierunek,wykładowcy na wysokim poziomie. Szczerze, studiowanie na tej uczelni sprawia mi przyjemność, daje satysfakcję i sprawia, że czuję, że nie jest to zmarnowany czas.
Nicole
Wrazie czego studiuje na 2 roku psychologię więc można śmiało zadawać pytania
22.01.2024
07.12.2023
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Maria Weronika z dnia 07.12.2023
Dzień dobry Pani Mario, dziękujemy za opinię. Pozdrawiamy :-)
Maria Weronika
rewelacyjni wykładowcy, praktyczne zajęcia, idealne miejsce do nauki!"
07.12.2023
29.11.2023
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Ruda z dnia 29.11.2023
Dziękujemy za pozostawioną opinię i komentarz, pozdrawiamy! :-)
Ruda
Mam już swoje lata i dlatego decyzja o podjęciu kolejnych studiów nie była łatwa. Miałam wątpliwości jak będę się czuła w takim młodym środowisku. Zupełnie niepotrzebnie. Po pierwsze na studiach niestacjonarnych przekrój wiekowy jest duży. Po drugie mam tu naprawdę fajnych ludzi. Wśród studentów i wykładowców więc nie żałuje podjętej decyzji
29.11.2023
09.11.2023
Ola
WSB stawia duży nacisk na rozwijanie umiejętności praktycznych i zapewnia liczne okazje do praktyk i staży, co jest niezwykle ważne dla przyszłego sukcesu zawodowego. Dodatkowo, atmosfera na uczelni jest przyjazna i otwarta, co sprzyja tworzeniu trwałych przyjaźni i relacji z innymi studentami.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla SYLWIA88 z dnia 02.10.2023
Dzień dobry, serdecznie dziękujemy za opinię. Pozdrawiamy!
04.10.2023
02.10.2023
SYLWIA88
Studiowałam na tej uczelni pedagogikę studia licencjackie i szczerze mogę poleci. Miałam na drugim i trzecim roku Indywidualny System Oceniania, ponieważ już pracowałam i nie miałam jak uczestniczy w zajeciach. Wykładowcy nie robili mi żadnego problemu, oczywiści wymagania były no ale poszłam na studia, żeby się czegoś nauczy. Kontakt z dziekanatem też bez problemu, wiadomo, że trzeba pisać wnioski w różnych sprawach, bo tak właśnie działają uczelnie czy urzędy, wszystko musi by na papierze. Polecam jeśli ktoś jest nastawiony na dużo praktycznej wiedzy ale też liczy na partnerskie stosunki z wykładowcami.
Były pracownik
Dziwie się, że jeszcze tyle z was daje sie nabrać i idzie na ta uczelnie. Pracowałem tam i wiem jak o wygląda. Psychologia buahahah, psychologie wykładaja wam pracownicy którzy oprócz tego że są wykładowcami to jeszcze pracują jako pracownicy administracyjni uczelni. Koło psychologów to oni nawet nie stali. Psychologie kliniczna np wykładają wam osoby które pracują w dziekanacie i są po ochronie środowiska, analityce medycznej, rachunkowości, ogrodnictwie czy filozofii. Ta cała uczelnia to pic na wodę i pranie brudnych pieniędzy. Wiem od podszewski co tam sie dzieje dlatego odeszłem. A studiowanie psychologii w Polsce w system bolońskim jest już niedopuszczalne, trzeba ukończyc studia jednolite magisterskie 5 letnie zacznijcie czytac przepisy !!!!! Tytułem licencjata psychologii to najwyżej możecie się podetrzeć. Poczytajcie opinie o tej uczelni na Goworku.
13.09.2023
13.09.2023
wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Marta K. z dnia 08.09.2023
Dziękujemy za komentarz. Pozdrawiamy :)
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Oskar123 z dnia 11.09.2023
Dziękujemy za opinię. Pozdrawiamy :)
13.09.2023
11.09.2023
Oskar123
Nie mam zastrzeżeń. Kierunek BN godny polecenia. Wykładowcy są w porządku, można się sporo nauczyć. Polecam
Marta K.
Super Uczelnia. nawet jak miałam trudną sytuację rodzinną, wszyscy wykładowcy byli wyrozumiali i nie robili mi problemów. Studiowałam psychologię. Wiadomo najwięcej nauczymy się już w pracy, ale wiedza teoretyczna była dobrze w większości przekazana, wielu wykładowców naprawdę stara się jak najlepiej wyłożyć przedmiot i zainteresować nim. Polecam :)
08.09.2023
28.08.2023
Wiktoria Frantczak
W tym roku obroniłam tytuł magistra psychologia - z czystym sumieniem mogę polecić. Przemiła atmosfera na zajęciach, a prowadzący nie są z tych co robią celowo "pod górkę", większość podchodzi empatycznie do studenta (no chyba, że ten lekceważy prowadzących, wtedy na pewno nie będzie miło). w dziekanacie wszystkie sprawy udało mi się załatwić bezproblemowo. Generalnie WSB to fajna opcja!
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Artemida z dnia 21.08.2023
Dzień dobry, dziękujemy za wystawienie opinii :) Pozdrawiamy
23.08.2023
21.08.2023
Artemida
Jestem zadowolona ze studiów, szczególnie z części praktyk zawodowych. Polecam.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Ela z dnia 17.08.2023
Dzień dobry, dziękujemy za komentarz. Pozdrawiamy!
21.08.2023
17.08.2023
Ela
Właśnie zrobiłam licencjat, uczelnia ogólnie spoko. A na Absolutorium płakałam jak bóbr. Dzięki za wszystko.
Nati 92
Świetne lata, naprawdę wspominam bardzo dobrze. Ja wiem, że nie wszystko było idealne, ale jednocześnie studiowałam na innej uczelni w tym mieście i tam również nie było :) Najważniejsze, że wykładowcy byli ogólnie przychylni, wyrozumiali i pomagali w zaliczeniu przedmiotów, do tego zgrana ekipa w grupie, no i trzeba sie trochę pouczyć bo to jednak studia. Jak ktoś narzeka, że trezba się uczyć będąc na uczelni wyższej no to sorry :P
01.08.2023
25.07.2023
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Asia z dnia 24.07.2023
Dzień dobry, Pani Asiu dziękujemy za opinię. Pozdrawiamy :)
Asia
Jako studentka Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, jestem niezwykle zadowolona z mojego wyboru uczelni. W czasie swojego pobytu tutaj doświadczyłam wielu pozytywnych aspektów, które naprawdę wpłynęły na moje życie i rozwój osobisty. Po pierwsze, program nauczania na WSB jest doskonale zbalansowany, łącząc teorię z praktyką. Wykładowcy są wysoko wykwalifikowani, mają bogate doświadczenie w swoich dziedzinach i zawsze są otwarci na pomoc i wsparcie dla studentów. To sprawia, że nauka jest nie tylko interesująca, ale także inspirująca. Dodatkowo, WSB oferuje szeroki wybór kierunków studiów związanych z bezpieczeństwem, co pozwoliło mi znaleźć pasujący do mnie i moich zainteresowań program. Mogłam wybrać specjalizację, która pozwoli mi rozwijać się w dziedzinie, która mnie najbardziej interesuje. Najbardziej cenię sobie atmosferę przyjazności i współpracy panującą na Wsb. Spotkałam tu wiele wspaniałych osób, które stały się moimi przyjaciółmi na całe życie. Wspólnie przeżywamy zarówno sukcesy, jak i wyzwania, dając sobie wsparcie i motywację do osiągania coraz to większych celów. Nie mogłabym sobie wyobrazić lepszego miejsca do studiowania i rozwoju niż Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. To uczelnia, która naprawdę dba o swoich studentów i zapewnia najlepsze warunki do osiągnięcia sukcesu zarówno w sferze naukowej, jak i osobistej. Polecam ją z całego serca każdemu, kto szuka wysokiej jakości edukacji i przyjaznej atmosfery!
24.07.2023
21.06.2023
Ja
Koleżanka się broniła na tej uczelni dramat . Przez cały okres studiów uczyła się bo wykładowcy potrafili uwalić bez skrupułów , jak się broniła dostała pytania z czapy , lista pytań jest w skzole są to nazwy przedmiotów , także mega ogólne mega dużo mozna się potknąć i obronę ledwo zdała na 3, gdzie obrona to już powinna byc formalność po co dalej są te obrony ? Student zakończył naukę coezko pracował praktyki odbywał a na koniec na całe życie ci podadzą na dyplomie 3 , nie są istotne oceny itd szkoła nie kręcenia studentów wytrwałych tych którzy są zawsze , nie ma znaczenia jesteś numerkiem na liście .
Były pracownik
Dziwie się, że jeszcze tyle z was daje sie nabrać i idzie na ta uczelnie. Pracowałem tam i wiem jak o wygląda. Psychologia buahahah, psychologie wykładaja wam pracownicy którzy oprócz tego że są wykładowcami to jeszcze pracują jako pracownicy administracyjni uczelni. Koło psychologów to oni nawet nie stali. Psychologie kliniczna np wykładają wam osoby które pracują w dziekanacie i są po ochronie środowiska, analityce medycznej, rachunkowości, ogrodnictwie czy filozofii. Ta cała uczelnia to pic na wodę i pranie brudnych pieniędzy. Wiem od podszewski co tam sie dzieje dlatego odeszłem. A studiowanie psychologii w Polsce w system bolońskim jest już niedopuszczalne, trzeba ukończtc studia jednolite magisterskie 5 letnie zacznijcie czytac przepisy !!!!! Tytułem licencjata psychologii to najwyżej możecie się podetrzeć. Poczytajcie opinie o tej uczelni na Goworku.
16.06.2023
11.06.2023
Kowalski
WSB Poznan , jeśli chcecie iść na psychologię to omijacie :) wykładowcy wymagają od studentów wiele ale od siebie nic , są nieprzygotowani do zajęć , są tacy którzy maja jeden wyraz twarzy cokolwiek by się nie działo , szkoła nie pomaga studentom i nie załatwia spraw , dodzwonić się do dziekanatu to jest sukces a później jeszcze czekać na decyzje …. Pol roku jak nic :) ogólnie oceniam na 1 . Żałuje ale już końcówka przetrwamy
że co?
odpowiedź dla KO z dnia 17.04.2023
Właściwie to chyba logiczne, że musisz mieć licencjat z psychologii a dalej kontynuację nauki na tym samym kierunku, aby móc wykonywać zawód? Co w tym dziwnego? Chciałaś być psychologiem ucząc się trzy lata na pedagoga? To niezbyt logiczne.
21.04.2023
17.04.2023
KO
Tragedia! Uczelnia kontra-studencka. Dziekanat nadaje się do wymiany. Cokolwiek się dowiedzieć graniczy z cudem. Cokolwiek załatwić, trzeba składać wnioski. Dziekan daje sobie 21! Dni na odpowiedź, po czym odpowiada po 6 tygodniach. Spontaniczne przerzucanie studentów do innych grup to już chyba norma, a powrót do grupy macierzystej kosztuje między 300-600zł ( wg uznania). Część wykładowców jest wspaniała, większość jednak każe robić prezentacje i tyle. W przypadku licencjatu o innym kierunku, a mgr na psychologii, dobrze się dowiedźcie, czy aby potem na pewno wolno Wam wykonywać zawód. Pytając o praktyki w porządnych instytucjach, zostaliśmy powiadomieni, że nie ma takiej możliwości, aby po Licencjacie z pedagogiki, a mgr z psychologii móc wykonywać ten zawód. Owszem, dyplom jest, ale w sumie niewiele wart.
Aga
Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa jest na 2 semestrze psychologii ?
07.04.2023
03.04.2023
kika1992
odpowiedź dla kandydatka z dnia 02.04.2023
Na studia II stopnia można iść z dyplomem tych samych studiów I stopna, czyli musisz ukończyć psychologię I stopień, by móc iść na psychologię II stopień
kandydatka
Czy na psychologię II stopnia można iść mając lic. z pedagogiki? Jeśli tak - jak wtedy wyglądają studia? Trzeba coś dodatkowo zaliczać? Czy taki dyplom daje pełne uprawnienia do zawodu psychologa?
02.04.2023
30.03.2023
Łukasz_
odpowiedź dla Devil my cry z dnia 30.03.2023
Dlaczego okłamywani? Mając mgr z psychologii nie możesz pracować jako psycholog?
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Ja z dnia 29.03.2023
Tak, jest dodatkowo płatna. Natomiast ma Pan/i możliwość indywidualnego dopasowywania terminów zaliczeń i oddawania prac wykładowcom. Pozdrawiamy.
30.03.2023
30.03.2023
Devil my cry
Szkoła beznadziejna, dziekan zwykły ,,kłamczuch”, brak odpowiedzi ze strony jakiegokolwiek działu. A studenci na psychologii okłamywani są, że po licencjacie plus dwa magisterskiego będą mogli pracować w zawodzie. Naciągacze. Nie polecam
Ja
Dzień dobry, czy indywidualna Organizacja studiów będzie dodatkowo płatna?
29.03.2023
13.03.2023
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Tylko ja z dnia 09.03.2023
Dzień dobry, może Pan/i ubiegać się o indywidualną organizację studiów, wówczas terminy zaliczeń i oddawania prac można ustalać z wykładowcami indywidualnie. Pozdrawiamy
Tylko ja
Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa zaczął właśnie 2 semestr na psychologii ? Ja zastanawiam się nad podjęciem nauki i dołączenia. Jednak obawiam się zaliczania pierwszego semestru w trakcie trwania drugiego...
09.03.2023
27.02.2023
Saba
Ja ogólnie zauważyłam, że łatwiej dogadać się z wykładowcami niż z dziekanatem :) Ale studiowałam już na innej prywatnej uczelni w Pozku i tam z dziekanatem nie mozna się było dogadać, a dodatkowo niemiłe "panie" to mało powiedziane, więc z tymi dziekanatami to chyba juz tak po prostu jest.
Jan
Różnie to bywa z tym dogadywaniem się, ale zazwyczaj można.
23.02.2023
14.02.2023
Melo_Blanc
odpowiedź dla K z dnia 04.02.2023
Tak. Chcesz coś wiedzieć?
Jola
odpowiedź dla Amneris z dnia 03.02.2023
Ja zauważyłem że najlepiej dogadywać to indywidualnie z prowadzącymi zajęcia, tak było u mnie :) Musiałam tylko odpowiednie skany dosłać :)
06.02.2023
04.02.2023
K
Czy jest ktoś po naturoterapii?
Amneris
Czy ktoś rozpoczął studia I-go stopnia z psychologii, mając już mgr z pokrewnego kierunku? Jestem po pedagogice, patrząc na plan zajęć widzę, że wiele przedmiotów miałam już zaliczonych. Czy jest możliwość przepisania takiej oceny? Jak z wykładowcami? Można się w tym zakresie dogadać?
03.02.2023
29.01.2023
Kim
Zastanawiam się kto wystawia te pozytywne opinie? Ta uczelnia to jakaś kpina:D Brak szacunku do studenta i jego czasu. Wiecznie nikt nic nie wie i każda nawet najmniejsza kwestia dla pracowników uczelni jest nie do przejścia. Brak kompetencji pseudo specjalistów, którzy na każde pytanie z dziedziny, w której rzekomo się „specjalizują” odpowiadają: „Nie wiem” Szkoda nerwów, czasu i pieniędzy nawet jeśli chodzi komuś tylko o sam papier…
Jacol
Dzień dobry, profil uczelni mi odpowiada i wydaje się przyszłościowy, miałbym pytanie czy na uczelni są przedmioty w języku angielskim?
27.12.2022
09.12.2022
A.A.
Hej, pewnie to zależy od tego na jakich konkretnie wykładowców się trafi ale osobiście nie miałam problemów z odpisywaniem na wiadomości. Wręcz przeciwnie prawie zawsze otrzymywałam szybką i rzeczową odpowiedź. Ogólnie kadrę dydaktyczną oceniam na plus, chociaż to fakt że niektóre kwestie organizacyjne warto by było dopracować. Ale uczelnia zrobiła na mnie na tyle dobre wrażenie, że na 99% zapiszę się na studia magisterskie. Polecam zwłaszcza osobom pracującym.
Robert
odpowiedź dla Bibi z dnia 05.12.2022
Szanowna Bibi Sprawdzanie prac dyplomowych zajmuję dużo czasu, zwłaszcza, że wiele osób ma sporo poprawek. Warto dlatego dzwonić do promotora i się upomnieć. Jednak rozumiem Pani nastawienie dlatego proszę odezwać się w tej sprawie na adres e-mail: kontakt@wsb.net.pl na pewno szybko zadziałają w tej sprawie.
06.12.2022
05.12.2022
Bibi
Szanowni Panstwo, niebawem obrona prac dyplomowych i to jest dopiero cyrk. Promotorzy miesiac czasu nie potrafia odpisac na maile. Trzeba im sie telefonicznie przypominac, po 2 tygodniavh zaakceptuja temat. Kolejna sprawa trzeba opracowac zrobic zarys pracy i co wysylasz i znow czekasz miesiac. Litosci jest grudzien
Były student
Zdecydowanie nie polecam, po roku zmieniłam uczelnię, bo niestety nie dało się wytrzymać w tym cyrku
30.11.2022
24.11.2022
Partycki
Jestem na 2 roku psychologii i bardzo sobie chwalę. Ja akurat korzystałem z bonifikaty poleć uczelnie, naprawdę opłaca się korzystać ze zniżek :-)
Cino
Cześć, chciałbym studiować psychologię i zauważyłem, że na WSB jest rekrutacja do końca listopada, a dodatkowo jest teraz promocja z okazji black friday. Przyznam, że 5 000 zł zniżki w dzisiejszych czasach jest bardzo kuszące, ale nie robiłem wcześniej żadnego researchu i jeszcze się zastanawiam. Czy ktoś z Was może wie, czy na kierunku Psychologia jest otwierana specjalność Psychologia kliniczna? Byłbym bardzo wdzięczny za informację. Pozdrawiam serdecznie
23.11.2022
09.11.2022
Paula G
Po ponad roku studiów czuję, że bardzo dużo się nauczyłam podczas studiów na WSB! Zagadnienia omawiane na zajęciach przydają mi się na co dzień podczas pracy w policji. Dodatkowo poznałam tu wielu wspaniałych ludzi. Polecam!
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Anna Sobierajska z dnia 06.11.2022
Bardzo dziękujemy za tak pozytywną opinię :-)
07.11.2022
06.11.2022
Anna Sobierajska
Jestem zachwycona Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu. Studiuję PSYCHOLOGIIĘ zaocznie, I semestr. Wykładowcy są kompetentni, z ogromną wiedzą, a co najważniejsze super życzliwi. W znacznej ilości pracujemy metodami projektu. Polecam tę uczelnię :-)
Rafał Nowak
Super, uczelnia bardzo przyjazna dla studenta i fajne zajęcia
19.10.2022
12.10.2022
Marta
Ja się bardzo cieszę, że tu trafiłam. Rok temu podjęłam studia na innej poznańskiej uczelni i było znacznie gorzej. W WSB wykładowcy przynajmniej rozumieją, że wielu studentów ciężko pracuje i nie dają zadań i warunków zaliczenia z kosmosu. Ogólnie są wyrozumiali. Co mi się bardzo podoba to fakt, że zajęcia są nastawione na umiejętności praktyczne, mało trzeba wkuwać nieprzydatnej wiedzy. Uczelnię jak najbardziej mogę polecić (przynajmniej kierunek Psychologia).
Robert
Po dłuższej przerwie stwierdziłem, że warto poza licencjatem zrobić jednak tą magisterkę i jestem zadowolony, że zdecydowałem się ją ukończyć na WSB. Polecam
10.10.2022
07.10.2022
Fabian
w kwestii tych stypendiów - żartujecie ze średnią 5,0??? przecież to nierealne, aby ze wszystkich przedmiotów wyciągnąć pięć :-( pomijając stypendia zależne od średniej ocen, jakie inne świadczenia stypendialne można otrzymać? jaki dochód na członka rodziny, aby się załapać na socjal? jakieś inne pomysły? aha, czy WS Bezpieczeństwa ma akademiki dla swoich studentów?
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla monalisa z dnia 27.09.2022
Szanowna Pani Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii. Cały czas staramy się udoskonalać nasze procesy, aby praca każdego wydziału przebiegała efektywnie. Prosimy, aby w w/w sytuacjach kontaktować się na adres: kontakt@wsb.net.pl.
27.09.2022
27.09.2022
monalisa
Szkoła to żenada. Ciągły problem aby dodzwonić się do dziekanatu. Koszty jak z kosmosu. Nie zaliczysz to płać. Problem z nauczycielami. Ta szkoła polega na tym. Siedź na lekcjach tylko a i tak zdasz semestr bo zrobisz prezentacje. Nauczyciele mają problem żeby w tydzień odpisać na meila . Ogólnie nie polecam z całego serca.
nk
Hamer - średnia przynajmniej 5.0
13.09.2022
09.08.2022
Hamer
Jaką średnią trzeba uzyskać aby otrzymać stypendium ?
edymus
Czy ktoś z Państwa ukończył studia podyplomowe w zakresie logopedii na WSB w Poznaniu? Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie opinie na temat jakości kształcenia itp.
01.08.2022
30.07.2022
Były student
Jestem byłym studentem psychologii. Nikomu nie polecam. Szkoda czasu, pieniędzy i zdrowia psychicznego. Ciągły chaos, nic nie da się załatwić, nauczanie zdalne mimo zniesienia obostrzeń. Zdanie studentów się nie liczy.
Adrian
odpowiedź dla Dominika z dnia 25.07.2022
Ja jestem w trakcie. Też się przenosiłem. Nie żałuję. Niektórzy są zawirowani, ale da się przeżyć :D
27.07.2022
25.07.2022
Dominika
Dzień dobry, chciałabym się przenieść na studia na WSB, jednak nie wiem jak wygląda poziom kształcenia na psychologii i jaka jest renoma uczelni w środowisku. Ktoś, coś?
Jacek
Dobry poziom, nie rozumiem tego narzekania, osobiście nie spotkało mnie nic strasznego na tej uczelni.
14.07.2022
30.06.2022
Zuza
Polecam 10/10
Urszula
Studiując na wsb znów poczułam się jak młoda studentka, super sprawa polecam
30.06.2022
27.06.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla P. z dnia 25.06.2022
Szanowna Pani, Zajęcia z kierunku pedagogika odbywają się zgodnie z harmonogramem zjazdów, znajdującym się na naszej stronie: https://www.wsb.net.pl/plany-zajec/poznan/pedagogika/ W razie dalszych pytań prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem: kontakt@wsb.net.pl Pozdrawiamy serdecznie.
Inez
Nie polecam
26.06.2022
25.06.2022
P.
Dzień dobry, Chciałabym zacząć naukę na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza( niestacjonarne) czy zajęcia odbywają się co tydzień czy co dwa tygodnie?
Diana
Nie polecam
09.06.2022
01.06.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Miki z dnia 31.05.2022
Szanowni Państwo, Staramy się ciągle ulepszać jakość kształcenia naszej uczelni, dlatego też jesteśmy otwarci na Państwa sugestie oraz na borykające Państwa problemy. Wszelkie szczegóły zaistniałych sytuacji prosimy kierować na adres mailowy kontakt@wsb.net.pl
Miki
Bardzo interesująca.. promotor milczy tygodniami, pracownicy zwalniają się w ciągu roku akademickiego i panuje przez to ciągły chaos, a usos nie działa i na koniec roku nie można sprawdzić ani swoich płatności, ani ocen.
31.05.2022
30.05.2022
Maksi
Interesująca uczelnia
Tina
Nie polecam
17.05.2022
27.04.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Paulina z dnia 24.04.2022
Szanowna Pani Paulino, Polska Komisja Akredytacyjna przeprowadzając kontrole w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa systematycznie pozytywnie ocenia koncepcję kształcenia, program kształcenia, przyjęte efekty kształcenia w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji, wewnętrzny system zapewnienia i oceny jakości kształcenia, współpracę z interesariuszami zewnętrznymi, infrastrukturę Uczelni oraz opiekę nad studentami. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa ciągle stara się podnosić poziom kształcenia, wiąże się to z licznymi zmianami, przeprowadzanymi na Naszej uczelni. Dlatego też prosimy wszelkie uwagi, pytania oraz propozycje kierować pod adresem e-mailowym: kontakt@wsb.net.pl Pozdrawiamy serdecznie.
Paulina
Nie polecam, pod żadnym pozorem nie zapisuj się przed uzyskaniem opinii od kogoś, kogo znasz, kto jest już na wybranym przez Ciebie kierunku. Na wstępie nie uzyskasz od uczelni pełnej, rzetelnej i uczciwiej informacji na temat studiów, a umowa to tabelka kosztów dodatkowych za wszystko. Powtarzanie, zmiana, przedłużenie, wydruk dokumnetu, zmiana majtek, pryknięcie i zawiązanie buta. Chyba żadna uczelnia tak nie kroi. Jeśli masz od kogoś pełny obraz kierunku i wiesz, czy możesz i jesteś w stanie załatwić sobie to, czego wymagają, możesz próbować. Jedyny plus jest taki, że zdajesz za byle co, jakieś prace, prezentacje i zaliczone, a egzaminy to banał, ale wszystko do zrobienia, ale tylko wtedy, kiedy masz kogoś na wyższym semestrze niż Ty na tej uczelni i duuuuużo dodatkowego wolnego czasu.
24.04.2022
13.04.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla KEDA z dnia 10.04.2022
Szanowna Pani, dziękujemy za opinię. Pragniemy stale podnosić poziom kształcenia na naszej uczelni. Zachęcamy do kontaktu w celu podania szczegółów zaistniałej sytuacji. Może Pani skontaktować się z nami pod adresem e-mailowym kontakt@wsb.net.pl
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Mada z dnia 10.04.2022
Szanowna Pani, bardzo nam przykro, że spotkała się Pani z taką sytuacją. Ze względu na bezpieczeństwo studentów w związku z panującą pandemią Covid-19, decyzją Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa zajęcia obywać się będą online do końca semestru. Co do innych opisanych przez Panią sytuacji, prosilibyśmy o wskazanie szczegółów pod adresem: kontakt@wsb.net.pl. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiamy serdecznie.
11.04.2022
10.04.2022
KEDA
Ogólnie odradzam. W pierwszym semestrze planu albo nie było nawet na dzień przed planowanym zjazdem (studia niestacjonarne) albo zmieniał się co chwilę. Dziekanat to jakaś pomyłka, nikt nic nie wie, siedzą tam jak za karę, a sprawnie działają tylko wtedy, kiedy ktoś spóźni się z płatnością czesnego o 2 dni. Brak informacji ze strony uczelni o dość istotnych sprawach, jak np. zaliczenie praktyk studenckich. Na pytania kierowane w stronę odpowiednich osób, otrzymywaliśmy tylko odpowiedz zwrotną, że wszystko w swoim czasie, po czym na nasze skrzynki spłynęły maile z informacją, że mamy 10 dni na złożenie wszystkich dokumentów dot. praktyk, co w dobie korona wirusa nie było łatwe. Jeśli komuś nie udało się w terminie, płacił „karę” w wysokości 50 zł, natomiast jeśli uczelnia nie odesłała w terminie dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia praktyk, nie było problemu. Pomijam już fakt, że „zagrożono” nam, iż jeśli złożymy błędne dokumenty (które nie wiedzieć po co, są umieszczone na stronie uczelni) nie zaliczą nam tych praktyk. Z tego co wiem, zdarzyły się sytuacje, ze to właśnie uczelnia przesyłała błędne dokumenty:) Kolejną sprawą jest to, ze niektóre zajęcia się nie odbywają bez jakiejkolwiek informacji. Pewna PANI DOKTOR cały wykład czyta z kartki/książki (co widać i słychać). Często wiedza MAGISTRÓW wykładających na tej uczelni nie sięga nawet poziomu zadowalającego, a ćwiczenia polegają na bezsensownym robieniu prezentacji przez zagubionych studentów:) Jeśli komuś wystarczy sam papier, okej, ale chyba nawet dla samego papierku, szkoda nerwów i warto wybrać inną uczelnię.
Mada
Niestety klapa. Bałagan straszny. Uczelnia obiecywała, że nauczanie hybrydowe jest tylko ze względu na covid a tu się okazało, że nagle uczelnia robi się uczelnią online, bo studenci sobie życzą, więc pytam się dlaczego ci studenci na uczelnię online nie poszli studiować i od kiedy studenci stawiają warunki? Miałam do wyboru uczelnię online i wyzsza szkołę bezpieczeństwa, wybrałam tą, bo chciałam studiować stacjonarnie. Bałagan z planem. Wykładowcy nie są informowani o zajęciach, czekamy pół godziny od 8ej rano, żeby dowiedzieć się, że wykładowca jest niby chory i tak 3 weekendy z rzędu. Duża rotacja pracowników w dziekanacie i wykładowców co stwarza jeszcze więcej problemów. Od początku roku takich sytuacji nie jestem w stanie zliczyć. Ćwiczenia opierają się tylko na robieniu prezentacji przez studentów. Jestem zawiedziona.
10.04.2022
23.03.2022
Karolina
Polecam, świetne wspomnienia pozostaną na zawsze. Całkie wiele się nauczyłam, przeżyłam właśnie w tej uczelni. Warto spróbować, serio.
George
Jakiś czas temu studiowałam na WSB, ukończyłam studia magisterskie z psychologii i chyba polecam tę uczelnię. Dla mnie było to trochę "okay" doświadczenie. Lata mijały, skończyłem wszystko na czas i żaden z wykładowców nie był zbyt irytujący. Ogólnie pozytywne doświadczenie.
08.02.2022
01.02.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Xyz z dnia 31.01.2022
Szanowni Państwo, o wszelkich problemach pojawiających się z wykładowcami na naszej uczelni, prosimy informować na bieżąco dziekanat danego wydziału oraz specjalistę ds. jakości kształcenia WSB pod adresem mailowym: jakosc@wsb.net.pl . Bez ujawniania nam właściwego problemu, nie jesteśmy w stanie prawidłowo zareagować na pojawienie się takiej sytuacji. Pozdrawiamy serdecznie.
Xyz
Ludzie naprawdę omijajcie tą uczelnie. Jestem pewna, że jest o wiele więcej lepszych prywatnych szkół. Tak jak ktoś pisał niżej, na każdych zajęciach projekty rodem z szkoły średniej. Najlepiej wykonać gotowy projekcie, a wykładowca ponarzeka i wystawi Ci ocenę. Liczę się z faktem, że na studiach każdy musi sam o siebie dbać i wynosić wiedzę z zajęć, ale jeżeli wykładowca nie ma nic do przekazania to nie można nauczyć się niczego. A na punkcie pieniędzy to mają świra i naciągają ludzi jak mogą.
31.01.2022
31.01.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Xyz z dnia 30.01.2022
Szanowni Państwo, niezwykle przykro nam, że spotkali się państwo z taką sytuacją. Pragniemy wyjaśnienia tej sytuacji, dlatego też, prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kontakt@wsb.net.pl Pozdrawiamy serdecznie
Xyz
Radzę trzymać się z daleka od tej "uczelni". Wykładowcy, zwłaszcza Ci pracujący w administracji, nie mają zielonego pojęcia o prowadzonych przedmiotach. Na każde kolejne zajęcia zlecają nowe prace do wykonania, a później każą je referować. Kompletnie nic od siebie! Żenada!!! Wyrzucone pieniądze.
30.01.2022
21.01.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Xyz z dnia 18.01.2022
Bardzo nam przykro, że doświadczyli państwo niedogodności ze strony naszej uczelni. Sprawa o której państwo piszą wymaga niezwłocznego wyjaśnienia, dlatego też, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: kontakt@wsb.net.pl Pozdrawiamy serdecznie.
Xyz
Tragedia. Kontakt z dziekanatem to porażka. Wniosek o skreślenie z listy studentów wysłałam prawie dwa miesiące temu i nadal nie został rozpatrzony. Opłaciłam odstępne od umowy a uczelnia jeszcze nalicza odsetki do czesnego. Nie polecam. Szkoda nerwów. W dodatku organizacja zajęć praktycznie nie istnieje.
18.01.2022
11.01.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Natalia z dnia 05.01.2022
Szanowna Pani Natalio, odpowiadając na Pani pytania. Studenci, którzy dołączają do grup istniejących od października 2021, wraz z rekrutacją marcową 2022, pierwszy semestr studiów realizują w trybie IOS. Termin jego realizacji w każdym roku przypada do ostatniego dnia stycznia, czyli w tym przypadku do 31.01.2023, semestr drugi do 28.02.2023, natomiast kolejne semestry począwszy od trzeciego, są realizowane zgodnie z normalnymi terminami sesji. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, prosimy o kontakt pod adresem mailowym rekrutacja@wsb.net.pl Pozdrawiamy serdecznie.
Natalia
1.W przypadku rozpoczenia studiow w marcu jaki jest czas na zaliczenie przedmiotów? Czy caly pierwszy semestr trzeba zaliczyc podczas semestry drugiego? 2.Opłata jest wtedy za 6 semestrow czy 5?
05.01.2022
03.01.2022
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla ola z dnia 03.01.2022
Pani Aleksandro, Zgodnie z zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu z dnia 08 czerwca 2020 r. Może Pani podjąć studia w WSB, uprzednio okazując suplement dyplomu oraz dokumenty umożliwiające określenie zakładanych efektów kształcenia. Ponadto wymagane jest uzupełnienie różnic programowych. Specjalności wybierane są po pierwszym roku studiów po uzupełnieniu wyżej wspomnianych różnych programowych. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z działem rekrutacji Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa mailowo, bądź telefonicznie. Pozdrawiamy serdecznie Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.
ola
Czy po studiach humanistycznych licencjat związanych z psychologią i rozwojem osobistym (bez nazwy psychologia w kierunku) mogę studiować psychologię kliniczną na magisterce?
03.01.2022
16.12.2021
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla rekrutacja w marcu z dnia 13.12.2021
Rozpoczynając studia od marca, student jest przydzielony na grupy, która zaczynała studia w październiku czyli zaczyna się studia od 2 semestru. Natomiast 1 semestr student zalicza indywidualnie tzn. otrzymuje od dziekana decyzję o indywidualnym planie studiów na semestr 1 (lista przedmiotów i kontakt do wykładowców w celu zaliczenia 1 semestru) oraz czas w jakim ma zaliczyć przedmioty z 1 semestru. Rozpoczęcie studiów od marca czyli od 2 semestru nie ma wpływu na termin obrony czy absolutorium.
rekrutacja w marcu
Jak rozumieć system studiów "od marca"? czy to oznacza, że skoro zaczniemy pół roku później, to całe studia wyciągną się o te pół roku? czy tez w jakimś momencie zrównamy się z większością, która zaczęła normalnie w październiku? pytam pod kątem obron, absolutorium i tego, czy bedzie nowa osobna grupa czy łączenie z innymi?
13.12.2021
18.10.2021
Anka
Rekrutacja przedłużona do 30.11 kiedy będzie można zarejestrować się w systemie IRK?
Niedoszly student
Poznań! - Szkoła do bani, nie sposób przez miesiąc dodzwonić się na żaden numer a skrzynki głosowe wszędzie zapełnione. Wysłałem też maile na wszystkie dostępne maile i też cisza. Nie jest to kwestia jednego dnia czy tygodnia, bo od przeszło miesiąca nie ma kontaktu z nimi. Prędzej bym się do Papieża dodzwonił niż do nich. Nie wiem , nie byłem tam , nie studiowałem ale skoro w dobie pandemii i kiedy planujemy loty na Marsa, ja nie mogę się dodzwonić tzn ze mnie nie potrzebują ani Was. Wszystkim spoza Poznania jak i tym z Poznania odradzam szczerze wybór tej tzw uczelni
29.09.2021
29.09.2021
viki
Ogólnie fajna sprawa, tylko sam licencjat to troche słabo, bo żeby pracowac w zawodzie to musisz miec 5 lat studuiow
Marlena
Witam. Wypowie się ktoś na temat licencjata z psychologii?
19.09.2021
13.09.2021
Mada
Hej. Czy wybiera się ktoś może ma psychodietetykę? Orientuje się ktoś może czy na tej specjalności są wymagane dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego? Choruję i będę miała zwolnienie z wf.
Ari
Hej! Trudno jest sie dostac na kierunek bezpieczenstwo narodowe II stopnia, gdy ma sie licencjat ze studiow humanistycznych? :)
08.09.2021
06.09.2021
Ami
Hej hej! Jestem na drugim roku i mysle ze wszyscy wykladowcy fajni :D Chyba, ze komus podpadniesz :)
Lambda
Hejka jak wygladaja zajecia na uczelni? wykładowcy fajni?
02.09.2021
01.09.2021
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla Mads z dnia 30.08.2021
Szanowni Państwo, Zdjęcie na płycie CD/DVD jest konieczne. W razie pytań, prosimy o kontakt: rekrutacja.poznan@wsb.net.pl / kierownik.dziekanatu.poznan@wsb.net.pl lub telefonicznie: 662 221 133 / 616 703 311 Pozdrawiamy serdecznie
Mads
Czy ktoś orientuje się może czy przy rekrutacji potrzebne jest doniesienie jeszcze dodatkowo zdjęcia na płycie? Mam 4 laptopy w domu,ale żaden z nich już nie posiada napędu.
30.08.2021
25.08.2021
Ala
Chciałam zapytać czy trudno jest się w ogóle dostać na tę uczelnię, czy może raczej łatwo stać się studentem? Pytam, ponieważ zapisałam się już na inną uczelnię i tam się dostałam, ale trochę zachęciła mnie bardziej WSB w Poznaniu i nie wiem czy się wypisywać z tamtej.
Rama
Praktyki to już zależnie od miejsca do którego pójdziesz. W tym czasie zajęć nie mieliśmy w sensie, że są wyznaczone dni na zrealizowanie praktyk, więc ja się akurat dogadałam tak po 6 godzin około. W sumie musi być 108 godzin. Ale wiem, że różnie sobie to inni organizowali.
23.08.2021
21.08.2021
Mada
Hej! Orientuje się ktoś może jak jest z praktykami na studiach stacjonarnych? Czy muszą być one jakoś ciągiem zrealizowane? Popołudniami, w weekendy czy w wakacje skoro zajęcia są codziennie?
Mads
Rama piszesz o opłatach. Oprócz czesnego jakie opłaty jeszcze będą na początku? Jeżeli kierunek będzie w tym roku utworzony to zostaję przy pedagogice zdrowia z psychodietetyką.
18.08.2021
18.08.2021
Rama
Hejka, jestem na drugim roku pedagogiki zdrowia, jest fajnie miałam trochę opory jak czytałam niektóre komentarze, ale ostatecznie nie żałuje. Wykładowcy wyrozumiali i bardzo w porządku, zajęć w sam raz. Opłaty mogą trochę przerażać na początku, ale potem jakoś już idzie.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla Dora z dnia 16.08.2021
Szanowni Państwo, Wybierając studia w naszej Uczelni zdobędą Państwo kompetencje pedagogiczne i wychowawcze, które pozwolą poruszać się Państwu w różnych obszarach działań edukacyjnych, zarówno w instytucjach oświatowych, kulturalnych, profilaktyki społecznej, jak i organizacjach rządowych i pozarządowych. Tematyka przedmiotów na Pedagogice na Wydziale WSB w Poznaniu dopasowana jest do danej specjalności. Studia kierują odpowiednio na przygotowanie absolwenta do wykonywania przewidywanego zawodu, w tym uzyskanie uprawnień zawodowych oraz pogłębienia wykształcenia kierunkowego. Absolwent kierunku Pedagogika o specjalności resocjalizacja i pedagogika penitencjarna na studiach I stopnia ma wiedzę z zakresu zaburzeń w funkcjonowaniu społecznym, zjawisk dewiacyjnych, procesu wychowania resocjalizującego osób niedostosowanych społecznie oraz zdobywa kwalifikacje zawodowe pedagoga resocjalizacji (kod: 235202, zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności opracowaną przez MPRiPS). W razie pytań dotyczących kierunku, specjalizacji, rekrutacji, opłat oraz bonów edukacyjnych prosimy o kontakt: kierownik.dziekanatu.poznan@wsb.net.pl rekrutacja.poznan@wsb.net.pl Pozdrawiamy serdecznie.
17.08.2021
16.08.2021
Dora
Hej, czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej o pedagogice specjalnej? planuje wybrać specjalizację resocjalizacja. Polecacie ten kierunek na tej uczelni?
Mads
Czy ktoś wybiera się może niestacjonarnie na pedagogike zdrowia z psychodietetyką lub psychodietetykę-trenera personalnego?
10.08.2021
27.07.2021
Mads
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oczywiście kontaktowalam się już na wszystkie sposoby. W poniedziałek poszedł trzeci mail i nic.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla Mads z dnia 23.07.2021
Szanowna Pani, Cieszymy się, że jest Pani zainteresowana studiowaniem na naszej uczelni. Czy kontaktowała się Pani na jeden z podanych poniżej nr telefonu? Rekrutacja WSB Poznań: tel. 662 221 133 Dziekanat WSB Poznań: tel. 616 703 311 Oraz próbowała Pani wysyłać e-maile na te adresy mailowe? e-mail: rekrutacja.poznan@wsb.net.pl email: kierownik.dziekanatu.poznan@wsb.net.pl Pozdrawiamy serdecznie.
24.07.2021
23.07.2021
Mads
Alexi dzięki. Jestem zainteresowana dwoma specjalnościami,ale potrzebuję odpowiedzi na jedno pytanie i niestety nie otrzymałam odpowiedzi ani drogą telefoniczną ani później mailową, ani przez Messenger, więc raczej nic z tego nie będzie.
Alexi
Ja jestem po bezpieczeństwie zdrowotnym jakoś specjalnie nie żałuje, na praktykach poznałem fajnych ludzi, potem trochę stażu jak jeszcze byłem na uczelni, a teraz już pracuje normalnie w BHP, nie wszystko co wykładali na uczelni się przydało, ale co nieco zostało. Na pewno trochę naprowadziły mnie te studia na to co chce robić.
22.07.2021
21.07.2021
Mads
A może ktoś się wypowie na temat bezpieczeństwa zdrowotnego.
Ada
Hej! Mogę się wypowiedzieć co do psychologii, jeśli interesuje cię pomoc psychologiczna, chęć niesienia pomocy innym, jesteś cierpliwa oraz potrafisz aktywnie słuchać innych, to jak najbardziej możesz wybrać psychologię. Co do WSB to polecam z całego serca, wiele wyrozumiałych wykładowców, ciekawe ćwiczenia, dużo praktyki, no i co najważniejsze, to dobrze przygotują cię do pracy w zawodzie. Mam nadzieję, że pomogłam. :-)
11.07.2021
28.03.2021
Mada
Witam! Wybieram się na semestr zimowy na tą uczelnię zaocznie. Waham się pomiędzy psychologią a psychodietetyka. Może ktoś podzieli się opinią? Edukację skończyłam 15lst temu i ciężka decyzja o podjęciu nauki.
lubalka
Hej :) Przeczytałam tu sporo opinii, jedne naprawdę przychylne, drugie mniej.. Chcę się upewnić, że złożenie papierów na tę uczelnię to nie będzie mój błąd i strata pieniędzy.. Zapytam więc o psychologię zaoczną. Pytam zwłaszcza osoby, które tam studiują oraz absolwentów. Jak oceniacie poziom nauczania? W jakim trybie są prowadzone teraz zajęcia? Jak z nastawieniem wykładowców? A także jak ze znalezieniem pracy po ukończeniu studiów? Czy uczelnia gwarantuje mi dostateczne przygotowanie do zawodu? Chętnie poczytam o tych jasnych i ciemnych stronach studiowania na tej uczelni :)
21.03.2021
16.03.2021
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla Kasia z dnia 12.03.2021
Szanowna Pani, zapewne w takiej sytuacji należy zgłosić ten fakt prowadzącym zajęcia i poprosić o materiał do nadrobienia. Dobrym rozwiązaniem jest również kontakt z dziekanatem i opiekunem roku - wszystko zostanie Pani szczegółowo objaśnione.
Kasia
Dzień dobry, mam pytanie, zostałam podpięta pod grupę z rekrutacji październikowej, ciekawi mnie jak to wygląda w praktyce, jestem zaproszona na wirtualne spotkanie ale dołączam do grupy która idzie swoim tokiem, wiec jak to będzie wyglądało ze mną skoro jakby wchodzę w to nie od początku jak grupa z października tylko tak od środka trochę?
12.03.2021
09.03.2021
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla Agaa96 z dnia 05.03.2021
Szanowna Pani, rekrutacja na semestr letni trwa do końca marca. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu: tel. 616 703 311 / 694 835 348 e-mail: rekrutacja.poznan@wsb.net.pl
Agaa96
Do kiedy rekrutacja na semestr letni?
05.03.2021
17.02.2021
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla Emil z dnia 16.02.2021
Szanowny Panie Emilu, oczywiście, zachęcamy do podjęcia studiów na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Utworzenie danej specjalności uwarunkowane jest ilością chętnych osób. W momencie, gdy interesująca Pana specjalność nie zostanie uruchomiona, wybiera Pan inną jako podstawową. Równocześnie w trybie indywidualnym może Pan wtedy nieodpłatnie studiować specjalność, która Pana interesuje. Wszystkie zajęcia odbywają się na ten moment w trybie zdalnym.
Emil
Chciałbym się zapisać na studia II stopnia (zaczynając od semestru letniego) Bezpieczeństwo Narodowe specjalność: Audyt i bezpieczeństwo informacji z archiwistyką. Chciałbym dowiedzieć się jakie są szanse, że otworzą akurat tą specjalność i czy studia aktualnie odbywają się zdalnie .
16.02.2021
08.01.2021
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Kris z dnia 07.01.2021
Szanowny Panie, oczywiście, może Pan zapisać się na Bezpieczeństwo Narodowe lub Bezpieczeństwo Zdrowotne. W celu uzyskania wszelkich informacji zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów: 616 703 311 / 694 835 348 lub poprzez e-mail: rekrutacja.poznan@wsb.net.pl
Kris
Dziękuję za odpowiedź. A czy teraz jest nabór na któryś kierunek związany z bezpieczeństwem?
07.01.2021
03.12.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Ada z dnia 29.11.2020
Studia podyplomowe do odwołania odbywają się w formie zdalnej, poza pandemią odbywają się stacjonarnie. Istnieje możliwość ustalenia z poszczególnymi wykładowcami warunków uzupełnienia zaległości w przypadku nieobecności na części zajęć.
Ada
Jak wyglądają zjazdy na studia podyplomowe ? Czy są obowiązkowe ? Maja Państwo możliwość zdalnego nauczania (nawet poza pandemia) chodzi mi dokładnie o możliwość zdalnego studiowania jeżeli ktoś ma bardzo daleko do siedziby szkoły 😕
29.11.2020
24.11.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Kris z dnia 20.11.2020
Dzień dobry, kierunki związane z bezpieczeństwem nie bazują na tym samym programie studiów, dlatego też już na pierwszym roku występują rozbieżne przedmioty. Nie uniemożliwia to jednak zmiany kierunku, a tylko będzie wiązało się zaliczeniem nie pokrywających się przedmiotów.
Kris
Czy kierunki związane z bezpieczeństwem są przynajmniej na początku zbieżne, jeśli chodzi programy studiów. Chodzi o to, czy nap. po roku można z Bezpieczeństwa wewnętrznego przenieść się na zdrowotne?
20.11.2020
05.11.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Ratownik z dnia 31.10.2020
Dzień dobry, zgodnie z ustawą o państwowym ratownictwie medycznym, ratownikiem medycznym można zostać dopiero po studiach wyższych, jednak wszyscy kandydaci muszą dodatkowo przystąpić do Państwowego Egzaminu z Ratownictwa Medycznego.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Kandydat. z dnia 03.11.2020
Dzień dobry, proszę o kontakt w tej sprawie drogą mailową rekrutacja.poznan@wsb.net.pl. Pozdrawiam
05.11.2020
03.11.2020
Kandydat.
Dzień Dobry. Opłatę wprowadziłem w połowie Października, oraz dokumenty przesłałem pod koniec października. Do dzisiaj oczekuję na odpowiedź od uczelni. Mam się skontaktować z wydziałem rekrutacyjnym, czy raczej czekać na wyniki lub odpowiedź?
Ratownik
Dzień dobry. Czy po kierunku Bezpieczeństwo Zdrowotne ze specjalnością ratownictwo medyczne absolwent może wykonywać pracę ratownika medycznego? Czy musi zdać jeszcze Państwowy Egzamin Ratownictwa Medycznego? Oczywiście, wiem, że już nie ma dostępnej tej specjalności ale pytam o poprzednie roczniki.
31.10.2020
30.10.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla Noemi z dnia 30.10.2020
Oczywiście! Liczy się data wysyłki dokumentów a nie odczytania ;) Poza tym Uczelnia wydłużyła rekrutację do 30 listopada. Także prosimu oddetchnąć z ulgą, dokumenty zostaną jak najbardziej przyjęte.
Noemi
Czy jeśli wysłałam dopiero dzisiaj formularz na stronie głównej w internetowym systemie rekrutacji to mam jeszcze szansę na przyjęcie? Troche się wcześniej zagapiłam a dziś już 30.10, a jutro 31.10, ale weekend więc nie wiem czy mój wniosek zostanie przyjęty :(
30.10.2020
24.10.2020
Karol
Od marca odbywała się nauka zdalna przez platformę, nie wiem na co wysyłałem pieniądze. Brak jakichkolwiek zajęć online, zero wsparcia. Testy i materiał przekazany porażka. Lepiej zapłacić na jakieś innej uczelni trochę więcej, ale chociaż wynieść jakąś wiedzę. Bo niestety na tej uczelni na palcach u ręki można zliczyć dobrych wykładowców.
Ratownik
Dzień dobry. Czy po kierunku Bezpieczeństwo Zdrowotne ze specjalnością ratownictwo medyczne absolwent może wykonywać pracę ratownika medycznego? Czy musi zdać jeszcze Państwowy Egzamin Ratownictwa Medycznego? Oczywiście, wiem, że już nie ma dostępnej tej specjalności ale pytam o poprzednie roczniki.
20.10.2020
15.10.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu
odpowiedź dla Ewa z dnia 09.10.2020
Szanowna Pani Ewo, jak najbardziej Uczelnia prowadzi również rekrutację śródroczną w miesiącach zimowych.
Ewa
Czy uczelnia planuje nabór śródroczny?
09.10.2020
05.10.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu
odpowiedź dla Ania z dnia 01.10.2020
Szanowna Pani Anno, każdy student może zgłosić się do naszej biblioteki by założyć konto. Jest ono darmowe. Zakładana jest karta i na tej podstawie wydawane są książki. Maksymalnie można wypożyczyć 5 na miesiąc z opcją przedłużenia.
Ania
Czy będąc studentem Państwa szkoły, występuje odpłatność za bibliotekę, czy jest darmowa?
01.10.2020
20.09.2020
Alicja
Dzień dobry, Czy posiadając dyplom licencjata z zarządzania w specjalności psycholog w zarządzaniu, oraz dyplom magistra w obszarze kształcenia nauk społecznych na kierunku finanse i rachunkowość w specjalności bankowość i usługi finansowe, mogę studiować psychologię II stopnia mgr i wykonywać zawód psychologa czy będę mogła ubiegać się o wpis do rejestru zawodu psychologa, czy trzeba jednak kształcić się 5 lat czyli jednolite studia mgr lub studia licencjackie z psychologi a następnie mgr?
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Miśka z dnia 18.09.2020
W semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 wszystkie wykłady na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach podyplomowych będą realizowane w formie on-line (zdalnie) – niezależnie od tego, czy taka forma zajęć została przewidziana odpowiednio w programie studiów lub programie kształcenia. Z kolei ćwiczenia oraz zajęcia praktyczne będą realizowane w całości lub w części w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym.
18.09.2020
18.09.2020
Miśka
Czy studia podyplomowe neuropsychologii klinicznej będą odbywać się stacjonarnie czy online?
Żaneta
@martyna Studiowalam pedagogikę, a teraz robie magistra ale z bn. Na licencjacie robiłam resocjalizacje, teoria musi być wiadomo, ale dużo praktyki i zajec z praktykami
18.09.2020
17.09.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Ania z dnia 17.09.2020
Dzień dobry, wszystkie niezbędne informacje na temat funkcjonowania Uczelni znajdują się na stronie: https://www.wsb.net.pl/rok-akademicki-2020-2021-na-wsb/
martyna
Dzień dobry. Czy byłby ktoś chętny do podzielenia się wrażeniami odnośnie studiowania pedagogiki ?
17.09.2020
17.09.2020
Ania
Mam jeszcze kilka pytań ile godzin praktyk trzeba zrobić w ciągu 3 lat na pedagogice asystent osoby starszej i rodziny? Czy praktyki trzeba już zrobić na 1 roku czy ma się na to 3 lata? Oraz czy już wiadomo jak zajęcia będą się odbywały? Czy na miejscu czy zdalnie? Oraz ile można mieć nieobecności na Państwa Uczelni? Dziękuje za pomoc
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Ania z dnia 14.09.2020
Dzień dobry, zajęcia realizowane są zgodnie z programem studiów. Ostateczna forma i zagadnienia ustalane są przez wykładowcę oraz osobę prowadzącą ćwiczenia.
15.09.2020
14.09.2020
Ania
Jak wyglądają zajęcia z technologii informacyjnej na kierunku pedagogika asystent rodziny i osoby starzej?
Joanna
Czy wie ktoś jak w tym roku będą wyglądały studia dzienne? Czy zajęcia będą odbywały się 5 razy w tygodniu na uczelni, offline (psychologia mgr)?
08.09.2020
08.09.2020
Doris
Dziękuję @AsiUla Czy wiesz która jeszcze uczelnia w Polsce daje możliwość magistra z psychologii w 2 lata?
Gosia
@Xd moim zdaniem studia tak samo zaoczne jak i dzienne można pogodzić z pracą i z każdych być zadowolonym. trzeba chcieć.
08.09.2020
06.09.2020
Xd
Czy studia zaoczne bardzo różnią się od stacjonarnych? Która opcja lepsza? Polecacie psychologię na wsb?
AsiUla
@Doris ja studiowałam psychologię na wydziale w Poznaniu, zdecydowanie polecam. Uczelnia dała mi szansę na zostanie magistrem psychologii mimo tego, że wcześniej studiowałam zupełnie coś innego. Po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku kulturoznawstwo (na innej uczelni) zostałam bez konkretnego zawodu i postanowiłam zacząć naukę na praktycznym kierunku. Do nadrobienia miałam kilka przedmiotów, z tego co pamiętam było ich osiem. Czas na zaliczenie był wystarczająco długi, ponieważ kartę różnic programowych zdawałam dopiero po zakończeniu pierwszego roku studiów magisterskich. Kończąc studia zyskujesz tytuł magistra. Według wytycznych ustawy o zawodzie psychologa prawo do wykonywania zawodu ma osoba wpisana na listę psychologów Regionalnej Izby Psychologów. Na listę tę mogą być wpisane osoby, które uzyskały dyplom magistra psychologii oraz ukończyły podyplomowy staż dyplomowy. Zatem uzyskany na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa dyplom i tytuł zawodowy magister na kierunku psychologia na studiach II stopnia, daje prawo do ubiegania się o wpisanie na listę psychologów Regionalnej Izby Psychologów. Trochę się rozpisałam :)
04.09.2020
02.09.2020
Ula
@Kandydatka ja jestem teraz na 2 roku psychologii. Tzn od października zacznę drugi rok. Jest ok. Od marca przez pandemię tryb był zdalny przez platformę edukacyjną. Wykładowcy się z nami łączyli, starali się też realizować duzo zadań i testów praktycznych, wiec mi się to akurat najbardziej podobało, że nie tylko sucha teoria.
Kandydatka
Jak oceniacie poziom studiów na psychologii?
01.09.2020
26.08.2020
Doris
Czy jest ktoś kto studiował mgr psychologii ( a może nawet wybrał specjalizację "psychologia kliniczna")? Jeśli na licencjacie nie studiowałam psychologii to będę musiała nadrobić przedmioty? Polecacie uczelnię i kierunek? I najważniejsze: czy po skończeniu mgr psychologii na tej uczelni będę pełnoprawnym psychologiem?
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
odpowiedź dla ulung z dnia 24.08.2020
@ulung tryb najbliższego roku akademickiego uwarunkowany jest od sytuacji pandemicznej w kraju. Uczelnia przygotowana jest na realizację obu rozwiązań: zarówno przeprowadzenie zajęć tradycyjnych z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, jak i formę nauczania zdalnego z wykorzystaniem dedykowanej do tego platformy edukacyjnej. Zapraszamy więc bez obaw do rekrutacji. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres mailowy: kontakt@wsb.net.pl
25.08.2020
24.08.2020
ulung
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z najbliższym rokiem akademickim w wsb ? czy już wiadomo jak będą wyglądały zajęcia ? zastanawiam się czy aplikować w dobie zagrożenia koronawirusem czy poczekać na następny nabór. Z góry dzięki za odpowiedź.
Ania
Czy na takim obozie są jakieś konkretne dyscypliny? Można jakoś to przybliżyć jak to wyglada w praktyce? Można wybrać dyscyplinę , co chce sie zaliczyć? Pytanie, ponieważ przez cały czas miałam zwolnienie z wf nie uczęszczałam na zajęcia w czasie nauki w szkole. Czy na studiach w Państwa szkole jest coś takiego uznawane, jak zwolnienie lekarskie? Jeżeli tak co trzeba zrobić, aby zaliczyć przedmiot. Dziękuje za odpwiedź
22.08.2020
21.08.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Ania z dnia 20.08.2020
Dzień dobry, w ramach zajęć z wychowania fizycznego organizowany jest obóz sportowy, na którym zaliczany jest przedmiot.
Ania
Czy na studiach zaocznych pedagogika można wybrać na co chce sie chodzić na zajęciach z wf? Jak to wyglada?
20.08.2020
12.08.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Marek z dnia 10.08.2020
Dzień dobry, po uzyskaniu dyplomu licencjata można rozpocząć studia na kierunku Psychologia II stopnia. Niezbędne jest uzupełnienie różnic programowych. Są one wyznaczane na początku semestru.
Marek
Witam! Czy po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich z teologii można rozpocząć studia II stopnia z psychologii spec. psychoonkologia? Jak często odbywają się zjazdy w trybie niestacjonarnym? Dzięki serdeczne jeżeli ktoś z Uczelni się wypowie :)
10.08.2020
28.07.2020
Ela
Doradźcie mi. Studiowałam psychologię na tej uczelni na 1 stopniu i myślę o tym, żeby dalej kontynuować studia magisterskie. Co sądzicie? Czy ktoś z Was ma to już za sobą? Jak Wam potem szło ze znalezieniem pracy mając takie pełne wykształcenie?
Dominika
Ja jestem bardzo zadowolona, zawsze chciałam studiować psychologię i wybralam sie wsb w poznaniu. Wiadomo, czasem na egzaminach jest ciezko, no ale czego sie spodziewac, przeciez to ucelnia wyzsza. Polecam :)
09.07.2020
01.07.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Tomek z dnia 30.06.2020
Dzień dobry, istnieje taka możliwość. Należy złożyć wniosek o indywidualną organizację studiów.
Tomek
Czy łatwo jest uzyskać IOS? Pytam, bo chciałem podjąć dwa kierunki studiów i wydaje mi się, że takie rozwiązanie by było dla mnie najlepsze.
30.06.2020
01.06.2020
b
praca dyplomowa jest z kierunku więc spoko pisze jedną, praktyki trzeba podwójnie robić dla każdej spec. Płaci sie więcej wg regulaminu
xxxxxx
Jakie specjalnosci łączysz "b"? I jak wyglada to z oplatami/praktykami i praca dyplomowa?
29.05.2020
28.05.2020
b
ja drugą specjalnośc robię w ios, dostałem kontakt do wykładowców i z nimi ustalam co kiedy zaliczam :D
xxxxxx
Czy ktoś studiował dwie specjalizacje? Jeżeli tak jak to wygląda na tej uczelni?
26.05.2020
14.05.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Lidka z dnia 12.05.2020
Dzień dobry, w przypadku studiów niestacjonarnych zajęcia odbywają się tylko w weekendy.
Lidka
Czy na studiach zaocznych zajęcia są też w piątki?
12.05.2020
23.04.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Maja z dnia 22.04.2020
Dzień dobry, jeśli zaliczyła Pani I rok studiów może Pani złożyć wniosek do Dziekana o przyjęcie bezpośrednio na II rok studiów.
Maja
Chciałabym podjąć studia licencjackie na kierunku psychologia. Wcześniej studiowałam ten kierunek na innej uczelni jednak z powodów osobistych musiałam przerwać naukę. Czy jest możliwość przepisania ocen z przedmiotów, które udało mi się już zaliczyć podczas ukończonego pierwszego roku na innej uczelni?
22.04.2020
22.04.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Gosia z dnia 21.04.2020
Dzień dobry, wysokość czesnego różni się w zależności od kierunku. Przy płatności miesięcznej jest to kwota od 350 do 440 zł. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie oraz w informatorze on-line - https://www.wsb.net.pl/informator-akademicki/
Gosia
Hejka ! Mam pytanie, jak wysokie jest czesne na danej uczelni ?
21.04.2020
05.04.2020
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Krzysiek z dnia 04.04.2020
Dzień dobry, istnieje taka możliwość. Należy złożyć wniosek o indywidualny plan studiów i program kształcenia. Studiowanie według indywidualnego planu studiów i programu kształcenia odbywa się na zasadach: a. każdy student ma prawo złożyd do rektora wniosek o wyrażenie zgody na studiowanie według indywidualnego planu studiów i programu kształcenia, b. po otrzymaniu zgody na IPSiPK student otrzymuje kartę KOOS z indywidualnie określonymi przedmiotami (zgodnymi z planem studiów właściwego kierunku) oraz wskazanymi nauczycielami akademickimi prowadzącymi poszczególne przedmioty, c. IPSiPK uprawnia studenta do ustalenia z prowadzącym zajęcia indywidualnych terminów i form realizacji obowiązków wynikających z planu studiów oraz szczegółowych zasad zaliczenia przedmiotu, d. w ciągu miesiąca od otrzymania decyzji o IPSiPK i karcie KOOS student jest zobowiązany do indywidualnego kontaktu z prowadzącymi zajęcia oraz ustalenia zasad zaliczania przedmiotów obowiązujących na danym semestrze; W wypadku nie podjęcia starao o ustalenie szczególnych warunków zaliczenia, wykładowca rozlicza przedmiot na podstawie zasad obowiązujących dla wszystkich studentów, e. student, który otrzymał zgodę na IPSiPK zobowiązany jest do utrzymania średniej nie niższej niż 3,5 w każdym semestrze; w indywidualnych przypadkach decyzję podejmuje dziekan, f. IPSiPK może byd przyznany na cały okres studiów, g. studiowanie wg IPSiPK podlega dodatkowej opłacie, zgodnie z regulaminem opłat.
Krzysiek
Dzień Dobry, Czy można rozpocząć studia II stopnia ( psychologia sądowa i penitencjarna) w ramach indywidualnej organizacji studiów i zrealizować cały program studiów w 1 rok ? Student może uzyskać wykształcenie wyższe magisterskie w rok w ramach IOS ? Oczywiście rozumiem, że wówczas czesne należy zapłacić na 2 lata.
04.04.2020
16.03.2020
Marcin
Z tej strony Marcin. Jestem pracownikiem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to Szkoła, gdzie możesz wiele zyskać. Są świetni praktycy i wykładowcy np. generał dr S. Czmur (generał, specjalista od historii wojskowości, strategii, był w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, na wysokich stanowiskach w NATO, ambasador w Norwegii), profesor Ewa Misterska (profesor psychologii, właściwie dotyka w swojej pracy z chorymi każdej dziedziny- kobiece sprawy, somatyka, osoby z zaburzeniami i chorobami psychicznymi, publikuje w zagranicznych periodykach- możecie sprawdzić), dr S. Niedzwiecki (ponad 120 publikacji naukowych!!!a ma tylko koło 30stki), dr Andrzej Strabel (biegły wieloletni w daktyloskopii, specjalista od profilowania, ponad 30 lat doświadczenia, człowiek encyklopedia, erudyta, wiele zainteresowań- np. rzeźbi w drewnie), dr Danuta Bartkowiak (Peru, Hiszpania, inne kraje to dla niej żadna tajemnica). Mógłbym wymieniać takie osoby długo... Warto poznać takich ludzi. Zachęcam do studiowania. PS. W odpowiedzi krytykom, jasne, że wśród dużej kadry znajdzie się ktoś mniej zaangażowany, ale tak jest wszędzie, nawet na Oxfordzie.
Icognito
Witam, co sądzicie o Bezpieczeństwie wewnętrznym?
04.03.2020
28.02.2020
Asia
Witam jestem zainteresowana studiami podyplomowymi logopedia. Czy jest ktos po , lub w trakcie tego kierunku?
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Anna z dnia 22.02.2020
Dzień dobry, student ma prawo do 1 nieusprawiedliwionej nieobecności na ćwiczeniach. Istnieje też możliwość studiowania wg indywidualnej organizacji studiów. IOS uprawnia studenta do ustalenia z prowadzącym zajęcia indywidualnych terminów i form realizacji obowiązków wynikających z planu studiów oraz szczegółowych zasad zaliczenia przedmiotu.
24.02.2020
22.02.2020
Anna
Czy na WSB na kierunku psychologii w trybie zaocznym jest obowiązkowa obecność na wszystkich zjazdach weekendowych ? Bardzo chciałabym zapisać się na Państwa uczelnie ale w soboty bardzo często pracuje i zastanawiam się czy jest możliwość żeby pogodzić to z trybem zaocznym ...
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Maks z dnia 17.02.2020
Dziękujemy za rekomendację. Pozdrawiamy!
18.02.2020
17.02.2020
Maks
Polecam bezpieczeństwo. Szkoła ok.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Kate z dnia 04.02.2020
Rekrutacja trwa do końca lutego. Cały czas spływają do nas kolejne podania. Zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych!
05.02.2020
04.02.2020
Kate
Hejka, chciałabym zapytać jak to jest z tą rekrutacją marcową? duże jest zainteresowanie?
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
odpowiedź dla Vika z dnia 13.01.2020
Dzień dobry, w programie studiów podyplomowych na kierunku Psychologia dochodzeniowo-śledcza są przedmioty z zakresu Psychologii, np. Psychologia sądowa i śledcza czy Psychologia kliniczna z psychopatologią . Po ukończeniu studiów można znaleźć zatrudnienie m. in. w: Instytucjach bezpieczeństwa i porządku publicznego (Policja, Służba Więzienna), Instytucjach wymiaru sprawiedliwości (Sądy różnego szczebla), Organach ścigania. Zapraszamy do zapoznania się z planem studiów https://www.wsb.net.pl/podyplomowe/
14.01.2020
13.01.2020
Vika
Chciałabym zapytać o studia podyplomowe na kierunku psychologia dochodzeniowo-śledcza. Jaki jest poziom nauki, jak dużo tam jest typowo psychologii i czy warto?
marek
ChybaPrzyszłyLegionista - oni się specjalizują w służbach mundurowych, mnie właśnie to przekonało
05.12.2019
05.12.2019
Natalia
Jestem studentka Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu mogę śmiało zachęcać przyszłych studentów do tej własnie Uczelni. Wykładowcy z dużą wiedzą oraz pozytywną energią. Sama Uczelnia wychodzi z wieloma pomysłami naprzeciw studentom, jak dla mnie strzał w dziesiątkę ! Polecam
ChybaPrzyszłyLegionista
A ja chciałbym zapytać o program Legii Akademickiej... Jestem z innej uczelni gdzie nie można przystąpić do tego programu. Chciałbym się zapisać i widzę, że WSB już 2 raz prowadzi nabór. Warto skończyć program akurat w wsb?
27.11.2019
26.11.2019
dawid
Kiedyś byłem na szkoleniu z Panem Strablem. Dużo praktycznej wiedzy i na koniec zaświadczenie
Magda
Widzę, że jakaś promocja jest -30% na kursy. Poszłabym na ten przygotowawczy do pracy w policji. Macie jakieś doświadczenia?
19.11.2019
18.11.2019
studia z bezpieczeństwa
coś mi się nie zgadza z listą kierunków na tej uczelni, bo ze strony wynika że nie mają bezpieczeństwa wewnętrznego, tylko narodowe i zdrowotne. Czy mogą się odezwać ci studenci, którzy są na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i mogą napisać, jak je oceniają? Może ktoś jest na specjalności - Bezpieczeństwo informacji – cyberterroryzm? Ta mnie szczególnie interesuje, chętnie poznałbym program, siatke godzin, bo na stronie podają tylko 5 przykładowych przedmiotów, nie ma nazwisk wykładowców. Czy macie porównanie z innymi szkołami na tym kierunku (albo mocno zbliżonym)?
Małgorzata
Daria - byłam już na podyplomówce w WsBezpieczeństwa! Jestem zadowolona z zajęć. Teraz chcę się zapisać właśnie na podyplomówkę z menadżera czasu wolnego.... widziałam, że rekrutacja trwa do końca listopada z wpisowym 0 zł.
08.11.2019
29.10.2019
Daria
Cześć, czy jest tutaj ktoś kto studiował podyplomówkę z menadżera czasu wolnego i kultury? Jakie wrażenia, opinie?
Kaśka
Do: Leja - Na studiach podyplomowych jest wielu praktyków z dużym doświadczeniem. Ja byłam na doradztwie zawodowym i personalnym, mieliśmy zajęcia z samymi praktykami, bardzo ciekawe. Wiedza, którą tam zdobyłam bardzo przydaje mi się w pracy.
15.10.2019
14.10.2019
Róża
Jest ktoś na psychologii służb mundurowych? Jak to wygląda? Polecacie ten kierunek?
Leja
Czy jest ktoś po studiach podyplomowych? Jakie macie zdanie? Poziom, organizacja?
08.10.2019
08.10.2019
jagoda
Aśka, właśnie to nie liceum więc obecność nie powinna być rozliczana. Jesteśmy dorośli i wiemy co robimy. Wykładowcy wymagają obecność A dziwią się że jest tak wysoka frekwencja na wykładach. Sale nieprzygotowane do zajęć brak krzeseł szukanie po salach i pisanie na kolanie. Wie ktoś jak wygląda sesja ? Trudno nie zdać ?
Aśka
Jagoda no stress :-) No studia to niestety już nie jest liceum :-) Aczkolwiek nie ma się czego obawiać. Wiadomo, że wykładowcy wymagają obecności bo w końcu chcą nas czegoś nauczyć (przynajmniej większość). Dużo wykładów ma bardzo ciekawe formy także łatwo idzie przetrwać te 1,5h. Damy radę ;-)
07.10.2019
06.10.2019
jagoda
Hej, jsarem po zjeździe. Naprawdę wszystkie wykłady i ćwiczenia są obowiązkowe? Prowadzacy puszczaja listy na zajęciach i dziwią się że tyle osób przyszło. Jedna nieobecność dopuszczalną. Jak to się ma przy zaliczeniu i w rzeczywistości. Naprawdę wykłady obowiązkowe wszystkie?
Jaromin
Lenka wszystko zależy od wykładowcy. Są ci bardziej wymagający oraz trochę mniej, ale generalnie żyją w przyjaznych warunkach ze studentami. Czy sesja ciężka? Zależy co autor ma na myśli :) Znowu... zależy jaki przedmiot, jaki zakres, jaki nauczyciel ;) Generalnie polecam
04.10.2019
03.10.2019
Lenka
Cześć, zaczynam zaocznie Psychologię mam parę pytań: czy wykłady są obowiązkowe ? ciężkie są sesje ? prowadzący zajęcia są raczek spoko ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
M
Psychologia specjalizacja kryminalistyczno-śledcza ktoś może się wypowiedzieć? Bo mam mieszane uczucia i mało wiem o kierunku
15.09.2019
15.09.2019
Michael
W ramach IOS bezpłatnie? Dwie specjalizacje na dyplomie? Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat? Albo powiedz proszę gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat.
do Michaela
Nie martw sie na zapas - ja też miałem ten problem i robię wybraną przez siebie specjalizację jako druga w ramach IOS - bezpłatnie. Zatem na dyplomie będę mial dwie!
13.09.2019
11.09.2019
Mia
Miałam ten sam problem, ale zobaczę jak to będzie. Mam nadzieję, że będzie ok.
Michael
Witam, zastanawiam się nad rozpoczęciem studiów( psychologia zaocznie). Nie podoba mi się jednak, że wybór specjalizacji dokonywany jest przez grupę przez co istnieję możliwość, że nie będę mógł realizować tej, którą bym chciał.
10.09.2019
06.09.2019
Mia
Hej 🙂 Może jest tu ktoś kto zaczyna psychologię zaocznie?
Kate
Slyszałam, że dużo osób poszło na podyplomówkę: Cyberbezpieczenstwo - dajcie znać czy warto?
30.08.2019
29.08.2019
zibi
Polecacie studia podyplomowe?
Jj
polecam :)
29.08.2019
27.08.2019
Ika
Witam szukam.osob, które zaczynają na web.net.pl studia z psychologii zaoczne mgr. Ja startuje w tym roku i jestem po innej specjalności licencjatu. Zapraszam.na maila Irena80@o2.pl
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla Kandydat z dnia 21.08.2019
Drogi Użytkowniku "Kandydat" jaki statut masz dokładnie na myśli? Każda z wymienionych Uczelni jest niezależną wobec siebie jednostką edukacyjną. W razie wszelakich wątpliwości, czy nieprawidłowości prosimy o kontakt mailowy z Uczelnią dziekanat.poznan@wsb.net.pl
26.08.2019
21.08.2019
Kandydat
WSpia w Poznaniu ma taki sam statut jaki wasz???? Kto od kogo kopiuje ???
OdpowiedzJola z 24.07
Możesz studiować psychologie magisterskie po licencjackich z innego kierunku. wiadomo, trzeba zdać różnice programowe, ale jest na to duzo czasu, bo pół roku. Polecam, mają nietuzinkowe specjalności.
08.08.2019
28.07.2019
Kasia do Joli
Najlepiej zapytaj na uczelni, np. w dziekanacie albo wyślij mejla bezpośrednio do nich, bo każda uczelnia ma swój regulamin w tej sprawie, ja go nie znam, ale z tego co wiem, to wszędzie trzeba jakoś zdać różnice programowe.
doJoli
Najlepiej zapytaj na uczelni, np. w dziekanacie albo wyślij mejla bezpośrednio do nich, bo każda uczelnia ma swój regulamin w tej sprawie, ja go nie znam, ale z tego co wiem, to wszędzie trzeba jakoś zdać różnice programowe.
28.07.2019
24.07.2019
Jola
Czy na studia magisterskie II stopnia, na kierunek psychologia można startować po studiach innych niż psychologia pierwszego stopnia ? Na przykład po filologii angielskiej ?
DoJack
Co roku jest uruchamiany kierunek i chętnych jest sporo - jest kilka grup, tyle ile jest chetnych, więc trudności z dostaniem się nie ma. Na pierwszym roku standardowo jest więcej ogólnych przedmiotów i teoretycznych, a im dalej się studiuje tym więcej specjalnościowych i wtedy więcej zajęć praktycznych. Były np. ćwiczenia na symulatorach w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, strzelanie na strzelnicy kilkaktrotnie i jeszcze inne. Acha, i jeszcze obozy sportowe.
17.07.2019
15.07.2019
specjalność policyjna
Ja studuje na specj. policyjnej, Nie ma limitu miejsc na tej specj ani żadnej zreszta- grupy tworzone są na podstawie ilości zainteresowanych. Jeżeli chodzi o testy sprawnościowe to w zasadzie ich nie ma, ewentualnie, że na w-fie, ale nie są trudne - standardowo bieg, pompki, zajęcia w grupie. Stopień trudności pokrywa się z innymi specjalnościami, dużo zajęć z praktykami.
Karina
odpowiedz do zapytania aska 23.06.2019 Po uzyskaniu licencjatu z psychologii magisterkę możesz robić na każdej uczelni w kraju, która prowadzi studia magisterskie z psychologii
12.07.2019
11.07.2019
xxx
Ile jest miejsc na specjalnosci policyjnej? sa tez w ciagu roku jakies testy sprawnosciowe czy cos w tym stylu? czy jest ciezko czy raczej pokrywa sie stopien trudnosci z innymi specjalnosciami na BN. jestem zainteresowany i prosze o odpowiedz.
Jack
moglby ktos opisac krotko kierunek bezpieczenstwo narodowe - bezpieczenstwo publiczne. sa jakies ciekawe zajecia praktyczne, czy trudno sie dostac i czy kierunek jest oblegany
11.07.2019
10.07.2019
Mani
DO "OLIWIA" z dnia 08.07.2019 Właściwie to Pani na uczelni powiedziała mi, że spokojnie nawet do 30.09 (ile w tym prawdy, nie wiem). Sama złożyłam dokumenty na psychologię więc ciekawe jak to będzie. :)
Oliwia
Ile jest miejsc na kierunku psychologia? + Do kiedy trzeba złożyć papiery? :)
08.07.2019
08.07.2019
Karolina
Jak najbardziej polecam uczelnie.
doda
posiadam bon edukacyjny do tej uczelni,
07.07.2019
04.07.2019
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla aska z dnia 24.06.2019
Pani Joanno zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą studiów mgr z psychologii. Do wyboru jest aż 10 specjalności. Pod adresem: https://www.wsb.net.pl/poznan/psychologia-studia-magisterskie/ można zasięgnąć dodatkowych informacji.
Arturro
Ja osobiście polecam. Jestem po 1 roku. Też miałam wątpliwości czy nie iść do Bankowej, bo ją bardziej reklamują, ale mi polecił kolega i nie żałuję. Planuję specjalność Coaching i przywództwo w biznesie.
04.07.2019
03.07.2019
pyt. o zarządzanie
co uważacie o zarządzaniu w WS Bezpieczeństwa? czy macie porównanie z WS Bankową i WS Zarządzania i Bankowości? jest o czym myśleć i porównywać, czy odpuścić i szukać gdzie indziej? co polecacie?
aska
Nie ma możliwości na uzupełnienie mgr z psychologii po ukończeniu licencjatu? Czy jest jakaś uczelnia w kraju??
24.06.2019
29.05.2019
Wyższa Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu
odpowiedź dla Psychologiaa z dnia 28.05.2019
Użytkowniku "xxx" dziękujemy za udzieloną opinię. Uczelnia w swojej ofercie dydaktycznej prowadzi liczne warsztaty, szkolenia oraz kursy, z których każdy Student może skorzystać. Zachęcamy do poszerzenia wiedzy w tym temacie.
Psychologiaa
Odpowiedź dla xxx i innych. Jeżeli marzysz żeby być psychologiem, uczyć się, zdobywać wiedzę i mieć zajęcia praktyczne to nie na tej uczelni. Oczywiście wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Jeśli chcesz tylko papierek to można tam iść, w końcu płacisz to zdajesz ale bez wiedzy.
28.05.2019
27.05.2019
Jankes
Z czystym sumieniem polecam, dwadzieścia lat temu pisałem maturę. Miałem wątpliwości czy sobie poradzę, jednak jestem już na III roku więc śmiało polecam Bezpieczeństwo Narodowe!
Anka
Jestem na Pedagogice. Wielu prowadzących to praktycy z ogromną wiedzą, którą się dzielą. Polecam ten kierunek, nie wiem jak inne :)
27.05.2019
24.05.2019
xxx
Dodam, że chodzi o psychologię w trybie zaocznym
xxx
Złożyłam papiery na WSB na psychologię, zaczynam mieć mieszane uczucia. Czy ktoś mógłby mi więcej opisać o kierunku i czy faktycznie warto decydować się na WSB czy też nie?
24.05.2019
06.05.2019
Przyszła studentka
Hej, polecacie zarządzanie ale w trybie zaocznym? Co sądzicie o trybie zaocznym tej szkole?
Justyna
Proponuję zajrzeć na stronę Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa na zakładkę dla studenta. Zamieszczony jest tam plan zajęć dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych na cały semestr, który daje pogląd na ilość i częstotliwość zajęć. ;)
06.05.2019
03.05.2019
ka
hej ;) moze ktos mi powie jak jest z zajęciami na studiach stacjonarnych, od poniedzialku do piątku czy jest może jakiś wolny dzień? :) i jak to wyglada godzinowo, da sie pogodzic je z praca czy odpada? zainteresowala mnie pedagogika i chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej :) z gory dzieki za odpowiedz!
Pwn
Co mozecie powiedzieć o bezpieczeństwie zdrowotnym? Jak z wyborem specjalizacji?
29.04.2019
28.04.2019
Administrator
Komentarz usunięty.
olusiax
Same studia - okej, dużo z nich wyniosłam co mogłam wykorzystać w praktyce. Z prowadzącymi jest bardzo dobry kontakt, jeśli chodzi o pisanie pracy dyplomowej są bardzo pomocni.
09.04.2019
18.03.2019
Poprzedniczka
Asika dobrze mówi, przerwy są wkurzające, reszta jest w miarę ok także polecam i pozdrawiam BZ 61 ;P
Asika
Uczelnia jest ok, jest parę głupot jak te nieszczesne dlugie przerwy w sb. ale ogółem ok i spko wybór bo ludzie tez są ok.
18.03.2019
27.02.2019
Admin
Komentarz usunięty.
Michał
I po sesji :D pozdrawiam całą ekipę BZ61! Było świetnie, daliśmy radę!!!
21.02.2019
30.01.2019
Inka
Hej, może ktoś powiedzieć jak wygląda BNka i czy warto bo zastanawiam się nad marcowym
PSgleba
Uczelnia bardzo dobra i idzie na reke wszystkim co np. maja sluzbe. wykladowcy w porzadku i rozumieja człowieka, bo służba jest najważniejsza.
28.01.2019
17.01.2019
Wojenka
Polecam, warto spróbować! Widać efekty i działania! Widać też, kto wykłada i jacy to są profesjonaliści. Panie Krzysztofie, świetny wywiad w WTK!
Generał Lufa
Studia godne polecenia, bardzo przyjemne zajęcia, z których można wynieść sporo ciekawych wiadomości. Kontakt z wykładowcami i ich stosunek do studenta jest pozytywny. Z przyjemnością uczęszczam na te studia.
16.01.2019
31.12.2018
Jack
Co? Dają stypendium za naukę? Baja xd chyba się zapisze heheh
Kantek
Hehehe, ja tam polecam, bo dostałem konkretne stypendium i w sumie zwraca mi się czesne :D:D:D pokażcie mi inną uczelnię, która tak dba o studenta
22.12.2018
02.12.2018
do Olaboroboro
Jak najbardziej warto, zajęcia poprawne pod katem merytorycznym, duzo zajęć praktycznych, nie widzę ogólnie pbm. Polecam
aruska
w XXI wieku raczej każdy dka o klienta, a student to przecież klient, prawda? studia tez są produktem i jak każdy inny jest pięknie reklamowany ... no właśnie, chyba ci którzy zarządzaja uczelnia pownni rozumieć, że my studenci jesteśmy dla nich istotni bo kształtujemy opinie o danej szkole, jezeli my bedziemy zadowoleni, to polecimy szkołe znajomym, a jeżeli widzimy bałagan i problemy to very sorry, najładniejsze cukrowane słówka nie pomogą
22.11.2018
28.10.2018
Olaboroboro
. Chciałabym pójść do wsb na ochronę narodową specjalizacja służby specjalne. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy bardzo trudno się dostać i jak wyglądają zajęcia. Czy jest dużo zajęć praktycznych i oczywiście czy jest egzamin wstępny sprawnościowy. Po prostu chcę się dowiedzieć czy warto tam iść.
dioni
Jak z bezp. zdrowotnym?
26.10.2018
21.10.2018
do Latttm
to dość ciekawa opinia, bo ja mam zupełnie odmienne zdanie, jestem zadowolona bo kierunek jest prowadzony w nowatorski sposób, z wykładowcami tez raczej ok, studiowalas dziennie czy zaocznie?
Latttm
KOSZMAR! Wsb to chyba najgorsza decyzja w moim życiu. Byłam studentka oddziału w Poznaniu na kierunku psychologia. Poziom niszowy, przedmioty ze specjalizacji prowadzone byle jak, wykładowcy nie przychodzili, zapominali o egzaminach..Po 2 roku chciałam zrezygnować , a wiec udałam się do dziekanatu w celu złożenia odpwiedniego wniosku. Wniosek złożyłam 26.06, informacje dostałam dopiero 27.07, ze wniosek jest w trakcie rozpatrzenia (oczywiście celowo opóźniają termin, ponieważ termin następnego rozliczeni mija 5tego każdego miesiąca). Za złożenie wniosku musiałam zapłacić 200zl, za skreslenie z listy 600zl.. razem 800zl+ czesne..Decyzje otrzymałam 8.08 o skreśleniu mnie z listy studentów i UWAGA- naliczeniu czesnego do września, inaczej nie zostanie wydany mi indeks... Oczywiście nie opłaciłam tego i zwróciłam się o pomoc do adwokata.
14.10.2018
11.10.2018
Porażka
Nigdy nikomu nie poleciłabym tej szkoły. DNO!
SR
Skończyłam licencjat i magisterke na kierunku bezpieczeństwo narodowe na tej uczelni. Jak najbardziej polecam uczelnie. Wykładowcy kompetentni, z ogromną wiedza, chociaż wiadomo że zawsze znajdzie się ktoś kto nam nie przypadnie. Egzaminy jedne łatwiejsze inne nie. Poza tym świetne obozy!😊
08.10.2018
01.10.2018
kamil g.
Rok temu jak miałem inaugurację to jako student nie trzeba było mieć zaproszenia, a warto iść. Co do studiów, zaczynam dopiero drugi rok ale jestem zadowolony i z tego co mówili prowadzący zajęcia terenowe będą w tym roku wypasione :D ale widzę ktoś ma ból, nie ma to jak pisać 4 komentarze i zmieniać nicki :D
Jawor
Byłem i widziałem. To co praktykowane jest w tej szkole to jakiś słaby żart. Szkoła porażka. Naprawdę!
07.09.2018
07.09.2018
Falowinn
Beznadziejny poziom osób prowadzących zajęcia. Zajęcia terenowe się nie odbywają, ponieważ wykładowcom się nie chce nigdzie chodzić. Inna sprawa to nieobecności. Pomimo tego, że studenci nie chodzą na zajęcia i tak na koniec otrzymują 4 lub 5 :/ Egzaminy ustne to porażka. Poziom zerowy. W tej szkole naprawdę nie trzeba się uczyć.
Lolarwk
Wykładowcy nieprzygotowani do zajęć. Brak zajęć terenowych, które są w planie. Nigdy nic się nie odbywa. Przez całe trzy lata studiów miałem 2 zajęcia terenowe i nic poza tym. Zaliczenia na bardzo niskim poziomie. W szkołach średnich mają więcej materiału do nauki niż tutaj. Szkoła Żenada
06.09.2018
06.09.2018
arek
Czy na Inaugurację dostaje się zaproszenie? I rok? Czy trzeba być?
ważne
Ktoś chce siać hejcik tutaj, podejrzewam konkurencję...
06.09.2018
06.09.2018
/Cezary/
Nikomu nie poleciłbym tej szkoły. Poziom tak niski, że szkoda słów. Z tego co widzę niepochlebne komentarze są na bieżąco usuwane.... a szkoda bo wielu ludzi zainteresowanych tą "szkołą" o ile można ją tak nazwać, dowiedziałoby się o zasadach i zwyczajach jakie tam panują. Uprzedzam, chcesz się uczyć i zdobyć cenną wiedzę, NIE decyduj się na Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa.
Januszek
Niekompetentni wykładowcy, zajęcia terenowe, które się nigdy nie odbywają.... Egzaminy i wszelkie zaliczenia - śmiechu warte !!! W Gimnazjum trzeba się więcej uczyć i mówię to całkiem serio. Szkoła tylko i wyłącznie dla papierka. Proszę omijać szerokim łukiem.
06.09.2018
26.08.2018
Administrator
Komentarz usunięty.
do filo
mam kompletne odmienne odczucia, w mojej ocenie to wykładowce są najwiekszą siłą tej uczelni, oczywiscie nie wszyscy, ale praktycy
25.08.2018
13.08.2018
filo
gdyby uczelnia postawiła na lepszych wykładowców, solidną kadrę, to studenci by to zwyczajnie docenili :-) szkoda, że władze nie do końca rozumieją, c jest ważne.
Kaludia H.
Studia na tej Uczelni to był dobry wybór ze względu na pełną współpracę z wykładowcami i prowadzącymi zajęcia , nie ma wielkich trudności z kontaktem z nimi, dziekanat mogły lepiej funkcjonować jeśli chodzi o czas realizacji związku z wnioskami. Jestem zadowolona wiadomo gdyby studia były za darmo było by ekstra, ale jak się człowiek postara to jest wstanie dostać stypendium naukowe i już wychodzi korzystnie finansowo. Polecam jeśli ktoś się zastanawia nad wyborem tej Uczelni.
28.07.2018
27.07.2018
Kacper
Uczestniczyłem na organizowanych przez tę uczelnię międzynarodowych konferencjach naukowych dzięki temu mogłem porozmawiać i wymienić poglądy nt. bezpieczeństwa z osobami ze stopniem generała, także mega doświadczenie...
honka biedronka
z opinii słysze że jakoś studenci się tutaj nie przemęczają, prawda?
26.07.2018
26.07.2018
walić
nie polecam, kpina a nie uczelnia
Jaaak?!
Pozytywne komentarze to totalna bzdura, chyba ktoś tutaj opłaca te opinie
26.07.2018
24.07.2018
masdi
Solidna dawka wiedzy na zajęciach, które często są praktyczne. i to jest największy atut tej szkoły.
Justyna
Studiuję Bezpieczeństwo Narodowe w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu i jestem naprawdę bardzo zadowolona! Polecam wszystkim- zajęcia bardzo ciekawe, dużo praktycznej wiedzy, wykładowcy kompetentni, potrafią przekazać wiedzę w sposób zrozumiały i dostępny dla studenta.
23.07.2018
14.07.2018
nicki
Napisze ktoś jak tutaj wygląda kosmetologia z elementami mentoringu? A może ktoś się wybiera? :) Jak wyglądają zajęcia i zaliczenia?
MK
Ja jestem na kryminalistyce i metodach.... i jeśli chodzi o zajęcia to prowadzą je specjaliści z tej dziedziny, przekazują dużo wiedzy bardziej praktycznej niż samej "suchej" teorii. Śmiało mogę powiedzieć, że warto!
04.07.2018
04.07.2018
MK
Ja jestem na kryminalistyce i metodach.... i jeśli chodzi o zajęcia to prowadzą je specjaliści z tej dziedziny, przekazują dużo wiedzy bardziej praktycznej niż samej "suchej" teorii. Śmiało mogę powiedzieć, że warto!
KS
Hej :) Czy mógłby się wypowiedzieć o kierunku "Kryminalistyka i metody zwalczania przestępczości"? Jak wyglądają zajęcia, a przede wszystkim czy warto :)
02.07.2018
28.06.2018
Jaskółka :)
jestem po zdanym pierwszym roku. Cały proces organizacji oceniam OK. Jak płacisz w terminie to nic niefajnego Cię nie spotka, a jeśli się jest leserem zapominającym, że podpisało się umowę to no cóż... ;)
Klient
Nie polecam, maszyna do ciągnięcia pieniędzy.
27.06.2018
26.06.2018
początkujący
cześć zastanawiam się nad wyborem studiów czy jest tu ktoś kto studiował bezpieczenstwo narodowe? jakieś opinie?
Katarzyna
Weronika Hej czy jest tu ktoś kto studiował/ studiuje Psychologię? Czy mogę prosić o jakieś opinie,informacje? 28.05.2018 Studiowałam psychologię w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu studiów, wykładowcy super, wyposażeni w ogromna wiedzę merytoryczną, organizowane zajęcia terenowe ciekawe, dostosowane do potrzeb studentów. Od października chciałabym kontynuować naukę na studiach magisterskich tez w WSB ;) - niedawno utworzony został w WSB kierunek Psychologia na studiach drugiego stopnia, z czego bardzo się cieszę ;) WSZYSTKIM POLECAM ;)
25.06.2018
25.06.2018
Joanna
Skończyłam w zeszłym roku pedagogikę w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Jestem zadowolona ze swojego wyboru, głównie ze względu na zajęcia praktyczne realizowane przez tamtejszych wykładowców. WSB umożliwiło mi dalsze studiowanie magisterki w Kolegium Jagiellońskim w Toruniu w połączeniu ze studiami dyplomowymi w WSB. Uczelnia daje dużo możliwości- trzeba jednak chcieć z nich korzystać. Polecam WSB ! ;)
Możebyć
Jestem tegorocznym absolwentem. Wszystkie przedmioty idzie zdać bez problemu, czasami ściema goni ściemę, zdarzają się ale bardzo rzadko rzetelne i interesujące zajęcia. Byłem na bezp. antyterr. to tak na prawdę połowa zajęć jest taka sama i mają tylko inne nazwy zapychacze. Organizacja samej szkoły fatalna. Osoba odpowiedzialna za praktyki to jakaś kpina, do czego może się doczepić to się doczepi. (np. jak pracujesz w ochronie to masz przeszkolenie antyterrorystyczne ale w policji lub wojsku to już nie i praktyk nie zaliczysz). Wracając do organizacji na każdym kroku próbują wyłudzić pieniądze. Rozumiem jest to uczelnie prywatna ale ten proceder jest tak perfidny ze np specjalnie nie odpisują na email aby przedłużyć okres oczekiwania i mieć możliwość nałożenia kary. Jeśli uważacie że dziekanat powinien być pro studencki to tutaj się zawiedziecie. Jak miałem coś załatwić w dziekanacie to już lepiej w ZUSie idzie się dogadać. Co mnie jeszcze urzekło ? "bony" które masz zapewnione różne zniżki itp( dlatego się skusiłem na WSB ) a później się okazuje że jednak nie bo zawsze się znajdzie jakieś wytłumaczenie. Osobiście nie polecam. Pomimo że wspominam dobrze ten okres ale to głównie przez ludzi jakich tam poznałem. A jak ktoś mówi o praktycznym nauczaniu w terenie to uwierzcie mi przez 3 lata chyba tylko 3 razy wyszedłem w teren ( aczkolwiek ja osobiście na to nie narzekałem, bo takie zajęcia uważam że są na siłę i stratą czasu)
21.06.2018
19.06.2018
Ppp
Witam, jestem zainteresowana kierunkiem psychologia, ale mam pytanie co do specjalizacji. Czy ich zagadnienia są realizowane od początku, czy dopiero od konkretnego roku?
koksik
Jako absolwent podyplomówki czuje się usatysfakcjonowany:) zdecydowanie dobry wybór
14.06.2018
29.05.2018
Qwerty
Skończyłam studia licencjackie z pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej z socjoterapią i jestem zadowolona ze swojego wyboru. WSB z siedzibą w Poznaniu oferuje zajęcia przede wszystkim w formie praktycznej- liczne zajęcia terenowe pomagają zdobyć niezbędne doświadczenie.
Weronika
Hej czy jest tu ktoś kto studiował/ studiuje Psychologię? Czy mogę prosić o jakieś opinie,informacje?
28.05.2018
27.05.2018
PMP
hej, a jaka specjalizacje wybieracie na bezpieczenstwie zdrowotnym?
Kasia
Hej :) Czy mógłby się wypowiedzieć o kierunku "Kryminalistyka i metody zwalczania przestępczości"? Czy warto? Czy zajęcia są ciekawe? Zamierzam się wybrać na ten kierunek w przyszłym roku :)
21.05.2018
20.05.2018
do Maria
Hejt , że brak sal? serio, opinia chyba od konkiurencji bo takie coś tam sie nie zdarzuylo odkad studuije..
Maria
Ogólnie nie polecam . Słabo prowadzone zajęcia, brak sal i ogólne niezadowolenie . Jedyne co dobre to biura administracji i windykacja opłat.
02.05.2018
30.04.2018
Kk
Cześć, jak to jest z maturami tam? co się liczy?
nokaut
witam, również wybieram się na bezpieczenstwo zdrowotne
29.04.2018
22.04.2018
pmp
tak np ja i kolezanka:)
pmp
hej, ktos sie wybiera na bezpieczenstwo zdrowotne 2018r? ;D
08.04.2018
01.04.2018
do Werka
nie rozumiem kompletnie Twojego pytania? to jest po polsku??? Jestem studentem WSB i jestem zadowolony, na co dzień pracuje w PSP, jakie kierunek Cb interesuje?
Werka
Cześć. Jakie macie opinie na temat uczelni a zwłaszcza wydziału sprawiedliwości i organów ścigania?
25.03.2018
07.03.2018
Przyszły student
Mam pytanie jak na WSB wygląda pedagogika zastanawiam się bardzo mocno nad tym kierunkiem i chciałabym dowiedzieć się więcej
do W.
Bardzo pozytywnie odbieram te studia, fajni wykładowcy i sporo zajęć praktyczno-terenowych. jak dla mnie pozytyw
04.03.2018
26.02.2018
W.
Witam. Studiuje ktoś na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe o specjalności BHP i ochrona przeciw pożarowa? Jakie macie opinie o kierunku, specjalności i uczelni?
Karo
Witam czy mógłby ktoś się wypowiedzieć jak to wygląda (kryminalistyka) czy trudno, jak wykładowcy, jakie przedmioty, czy warto?
20.02.2018
20.02.2018
Mielena
Hej czy ktoś się wybiera na WSB do Gdańska od marca? Kierunek psychologia i jaką wybieracie spec?
Womiko
Orientuje się ktoś czy trzeba chodzić na zajęcia.Słyszałem że można dopłacić wiecej za indywidualny tok nauczania na mgr.BN i wtedy nie ma obowiązku uczestniczenia w zjazdach.Tylko zaliczać egzaminy ? Czy ktoś wie jak to w praktyce wygląda ?
17.02.2018
13.02.2018
KINIA
Podpinam się do pytania nizej. A są terminy wrześniowe obrony?
BASIA
Jak na tej uczelni wygląda obrona? Będę się bronić w tym roku, a chciałabym jak najszybciej mieć to za sobą. Jak to wyglądało u was? Kiedy są terminy?
13.02.2018
12.02.2018
Administrator
Komentarz usunięty.
do Psycho
możesz wszytsko sprawdzić na ich stronie, masz tam bardzo szczegółowe opisy i plany studiów, osobiście polecam w tej szkole BN
05.02.2018
30.01.2018
Psycho
Tez jestem ciekaw opinii o Psychodietetyce, jakie przedmioty na I roku? Jak tam z nauka na zaocznych, bardzo duzo, srednio? Bede wdzieczny za opinie
ciekawostka
ten nabór zimowy faktycznie tutaj jest, to jest bardzo dobre rozwiązanie, ktoś w końcu pomyślał
30.01.2018
29.12.2017
do MARTA
jako ze jestem na I roku BZ o samej specjalnosci nic nie moge napisac, za to sam kierunek ciekawy i widac rozwojowy
MARTA
Witam Co sądzicie o kierunku Psychodietetyka w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa? Jakieś opinie?
24.12.2017
16.12.2017
yohas
czy będzie w tym roku nabór zimowy? słyszałem, że to bardzo fajna opcja, będzie?
kalag
ciężko ocenić, ale generalnie pozytywnie ale na ten czas, zobaczymy jak dalej, czekam na te zajęcia praktyczne i terenowe
12.12.2017
29.11.2017
ramos
jestem zadowolony całościowo, jak wszedzie sa plusy i minusy, tutaj wiecej było plusów, stad poztywna ocena
galbo
Na tę chwilę czuje się usatysfakcjonowany, mogę polecić. Nie mam większych pretensji nawet na dziekanat:)
13.11.2017
12.10.2017
global
Tez sie wybieram na bezp. zdrowotne. Koledzy są:)
Michalina
Hej, ja się wybieram na bezpieczeństwo zdrowotne ze specjalnością psychodietetyka - trener personalny. Czy są tu koledzy z roku :) Pozdrawiam
25.09.2017
24.09.2017
do Katia07
obiektywnie uwazam, ze warto, gdyz pod katem nauk o bezpoieczenstwie ta uczelnia nie ma sobie rownycvh
Katia07
Czy ktoś może mi napisac czy warto iść na bezpieczeństwo narodowe-detektywistyska i wywiad gospodarczy oraz na psychologia-kryminalistyczno śledcza? Jak wyglądają zajęcia? Z góry dzięki za odpowiedz :)
22.09.2017
16.09.2017
balboo
studia całkiem całkiem, czesne niskie, wykładocwcy w wiekszosci na plus
do nugattu2
u mnie bylo bez problemu ze specjalnością, otwarta zgodnie z umową, co do umowy to na innej szkole musialem placic ponad 1000... faktycznie zalecane czytanie umow, ale takze wywiazywanie sie z nich
13.09.2017
12.09.2017
do nugattu
W kazdej innej uczelni sa podobne obostrzenia finansowe i nie wiem jak mozna umowy nie czytać?! Co do specjalności to nie mam pojęcia jak to było, ale np moim zdaniem jak jest 1 osoba to jak ja mają otworzyc???
Nugattu
NIE POLECAM!!! Uczelnia proponuje wiele specjalnosci, mnie skusilo bezpieczenstwo cyberprzestrzeni na kierunku bezpieczenstwo narodowe. Podczas skladania dokumentow zapewniano mnie, ze specjalnosc cieszy sie zainteresowaniem, wiec sa duze szanse, ze otworza. W tej chwili mam rok w plecy ze wzgledu na to, ze NIE OTWORZYLI specjalnosci. Zostaly otwarte tylko dwie: policyjna i antyterrorystyczna, z czego jedna grupa studentow jest cala policyjna a druga antyterrorystyczna. Zlozylem wniosek o skreslenie z listy studentow, to kaza mi zaplacic 800 zl! CZYTAĆ UMOWĘ zanim podpiszecie!!!!!
05.09.2017
05.09.2017
Kakashi
Czy jest ktoś kto może mi cokolwiek powiedzieć o tej uczelni ? Mój email diana77011@gmail.com proszę pisać.
Kakashi
Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakiś akademik blisko tej szkoły ?
29.08.2017
20.08.2017
Mariusz 1982
jeśli ktoś chce się rozwijać w kierunku szeroko pojętego bezpieczeństwa to mogę polecić, kilka przedmiotów bardzo dobrze prowadzonych, i to są fakty, na minus ze zdarza sie kilka słabszych, ale ogólnie wygląda to dobrze
garnisz
Zdane, tyle moge napisac, do do szkoły to mozna pisac wszystko, osobiscie jestem zadowolony.
15.08.2017
13.08.2017
do Absolwentka
czy ty wszedzie piszesz to samo? ile płaca teraz za hejtowanie?
zaocznie
Ktos sie wybiera na zaoczne bezpieczeństwo zdrowotne?
05.08.2017
30.07.2017
Absolwentka
Dodam jeszcze żeby iść do dziekanatu to najlepiej z dyktafonem ponieważ na drugi dzień jak pójdziecie to powiedzą wam co innego. Magisterki w tej szkole nie będę robić :) nie polecam. Co do promotorów to nawet nie sprawdzają waszej pracy tylko podpisują. Jeżeli będziesz miły dla nauczycieli i się do nich "kleił" to na końcu zdasz obrone na 6 bez zastrzeżeń.
Administrator
Komentarz usunięty.
30.07.2017
25.07.2017
Domik1990
Czy ktos o kierunku ratownik medyczny cos mi powie :)
Galloway
Psychologia z perspektywy II roku skończonego lepiej niż pozytywnie. Wielu naprawdę dobrych nauczycieli. Zajęcia w większości ciekawe. Na pewno inaczej niz sobie wyobrazalam, ale na te chwilę zadowolona.
13.07.2017
11.07.2017
Naturalblondee
Proszę o szczere opinie o kierunku psychologia na tej uczelni :)
Miras
jeszcze sie nie obronilem ale to praktycznie koniec wiec cos moge napisac od siebie: Moim zdaniem to dobra uczelnia prywatna bo mozna tam spotkac wileu fachowców-praktyków, kolejny plus to przede wszytskim za całkowice innowacyjne podejście do kształcenia, a liczne praktyki i zajęcia terenowe powodują ze faktycznie czuc ten profil praktyczny
02.07.2017
18.06.2017
globus
jakiś opinie od tegorocznych absolwentów?
kenig
ciekawe na WSB są studia z pedagogiki, nie ma zadnego problemu zeby wybrac interesujaca specjalnosc, potem troche trzeba dać od siebie i praca się znajdzie. kluczem są praktyki
11.05.2017
24.04.2017
mohacz
marzy mi się rozwój w wojsku dlatego idę na wyższą szkołę bezpieczeństwa
niom
całkiem nieźle wyglądaa to zarządzanie, wiele specjalności do wyboru i ciekawe podejście do tematu, niestandardowo
19.02.2017
12.02.2017
Karmazyn
Dopiero będę studiował II semestr psychologii, wykładowcy w większości widać dobrze przygotowani, niektórzy dość specyficzni. Z zajęć generalnie jestem zadowolony. Wykładowcy są w minim na stronie chyba
psychologia?
Czy mogę prosić o opinię tych studentów, którzy są na kierunku PSYCHOLOGIA? Jak oceniacie poziom studiów w tej szkole? Czy macie porównanie z innymi szkołami prywatnymi. Czy jesteście zadowoleni z zajęć, wykładowców? Kto prowadzi ćwieczenia, bo na stronie nie widzę nigdzie nazwisk?
10.02.2017
11.01.2017
eldo
tak nabór zimowy w tym roku widziałem że też jest
klak
rozumiem, że nabór zimowy aktualny tak?
14.12.2016
29.11.2016
publiczne/niepubliczne
tak, to jest szkoła niepubliczna, jeśli chcesz mieć jasny podział na publiczne i niepubliczne na stronie głównej tego portalu masz wyszukiwarkę i w niej kryterium: status uczelni, to powinno Ci pomóc
kajtek
A jaka ma byc? moim zdaniem to i tak maja niskie czesne.
26.11.2016
21.11.2016
zielona
Słuchajcie, czyli WSB w Poznaniu jest płatna, tak? to szkoła niepubliczna?
marter
na pewno będzie taka opcja gdyż, w zeszłym roku z tego skorzystałem i sporo osób również
16.11.2016
12.11.2016
tariq
Czy będzie nabór zimowy także w tym roku, podobno mają taką opcję?
delev
Ad. Bezp. Zdrowotne. Jestem na pierwszym roku i musze przyznać, że troche się bałem, nie byłem pewien czy to dobry wybór, ale jestem pod pozytywnym wrażeniem. niby nowy kierunek ale pełna profeska i ciekawe przedmioty.
30.10.2016
25.10.2016
karten
Podobnie, jak koleżanka niżej czytałem za radą regulamin i opłaty i generalnie nie widzę nic dziwnego. Czy ktoś może opisać jakie ma wrażenia na Bezpieczeństwie zdrowotnym?
inga
Rozważam studia na uczelni od przyszłego roku, zapoznałam się z opiniami i regulaminem - nie bardzo rozumiem połowę zarzutów, wszystko jest opisane ! Czy jest ktoś, kto studiuje psychologię kryminalno-śledczą? Chciałabym się dowiedzieć, jakie wrażenia?
25.10.2016
24.10.2016
mijo
Ogólnie polecam, fajne kierunki, na plus większość kadry i fajny system stypendialny co jak na niepubliczna uczelnie pozytywnie zaskakuje. Opłaty nie sa jakieś kosmiczne wrecz niskie.
triger
A kiedy w końcu ludzie zaczną czytać regulaminy, przecież po cos one są nie?
13.10.2016
12.10.2016
amasja
Bez większych problemów na początku, tylko te zjazdy... część wykładowców wymiata:)
xcoff
omijajcie tą uczelnie szerokim łukiem!!! otworzyli kierunek na którym było kilka osób, po 4 dniach okazało sie że musza one zrezygnować ze studiów z powodu rozwiązania kierunku!! moja przyjaciółka została bez studiów prawie w połowie października! w dodatku zmuszona jest opłacenia czesnego za te kilka dni w wysokości 350 zł! najgorsza uczelnia w Poznaniu!!!!
08.10.2016
22.09.2016
Hedir
Po obronie. Studia fajne, czasem nudni wykładowcy, ale ogólnie to polecam obozy, full mega total odjazd. Pozdrawiam Pana T. :)
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
18.09.2016
18.09.2016
roman student
Witajcie, na wstępie zaznaczę, że jestem świeżo upieczonym magistrem tej Uczelni. Piszą bo mam dość tych chorych i często krzywdzących opinii o WSB. Studiowałem tam zarówno licencjata jak i mgr i jedynego do czego mogę mieć zastrzeżenia to sprawy dziekanatowe, jednakże całościowo oceniam Uczelnie na dobry plus. Szkoda, że grupa opłacanych przez konkurencje ludzi tam szkaluje całkiem niezłą jednostkę dydaktyczną
studentka2
@studentka WTF?! przecież masz wszytsko jasne z planem wiec co panike siejesz... u mnie zero problemów
13.09.2016
09.09.2016
studentka
nie wierzę, kto te plany stworzył?!?!?!??! nie dość ze trzeba przyjezdzac na 2-3 zajęcia, to zeby się tefgo dowiedxziec to z lupą prawie trzeba siedzieć nad tym planem, niby cala strona, a plan malenki na srodku, no i kazda kreska innej grubości. masakra!!!!!! już załuję ze tam poszlam chociaz jeszcze się zajęcia nie zaczely
likily
ciężko mi porównać z innymi uczelniami, ale nie prawdą jest że płaci się za wszystko. jeśli przestrzega się regulminu, który nie oszukujmy się jest powszechnie dostepny i czytelny to nie ma większych problemów
11.08.2016
31.07.2016
Najewski
Magisterka obroniona! ciekawe studia i sporo zajęć, które są godne polecenia. Moja ocena mocne 4+
Madero keczap
@musztarda Pewnie, że możesz duzo sam sprawdzić o uczelni. Kadra, plany, itd. Lepsze to niż net, gdzie opinie są wiadomo jakie...
24.07.2016
23.07.2016
Nata
Witam! Jestem zainteresowana ratownictwa medycznym , W tej uczelni, czy jest ktoś co mógł mi coś powiedzieć na temat.
musztarda
Do @madero keczap, świetny pomysł, zapytajmy w prywatnej uczelni, czy warto u nich studiować :D ciekawe co odpowiedzą XD
22.07.2016
21.07.2016
Madero keczap
A nie lepiej spytać w rekrutacji??? bosze... ludzie mają problemy, myslicie że w necie coś ogarniecie. nie bo tu kazdy moze pisac opinie nawet pokemony
Olcik
Jej! Bardzo dziękuję za odpowiedź , czy mogłabym prosić chociaż maila koleżanki? Chciałabym zadać kilka pytań :) Pozdrawiam@:D
17.07.2016
17.07.2016
do Olcik
Nie studiuje co prawda psychologii, w moim przypadku to BN, ale mam koleżankę, która jest na II roku i twierdzi, że jeśli chodzi o zajęcia i wykładowców to jest całkiem spoko. Organizacyjnie znacznie się poprawiło, czasem chaos, ale na której uczelni go nie ma. Czesne jest moim zdaniem niskie, więc patrząc całościowo, mogę polecić.
xbob
Po skończeniu magisterki mam pozytywne wrażenie, ciekawe zajęcia / wyjazdy/ ogólnie nie mam złego zdania o uczelni, wszystko tak jak powinno być, pozdrawiam
14.07.2016
14.07.2016
Olcik
Witam , czy odpowie mi ktoś na kilka pytań? Zastanawiam się nad psychologią kryminalistyczno-śledczą czy ktoś ma doświadczenie z tym kierunkiem? Jak wyglądają przedmioty , nauka na tym kierunku? Trudno jest? Jak profesorzy jak wygląda organizacja szkoły? Czy warto tam iść? I jak jest z poprawkami? są darmowe trzeba płacić? Warto tam iść xd? PS. wybiera się ktoś w tym roku na ten kierunek? POZDRAWIAAAAAM!:D
moliera
z mojej perspektywy: zależy kto czego szuka, moim zdaniem warto się zastanowić co chce się robić po studiach, ja skończyłam pedagogikę, ale wiedziałam podczas studiów co i jak powinno się w tym kierunku robić, na plus to, że było sporo praktycznych zajęć, to własnie one zadecydowały, że lepiej się możesz przygotować do rynku, wykładowcy w sumie profeska, jedni lepsi drudzy gorsi, ale generalne ok
21.06.2016
21.06.2016
dominika19
Witam. Jestem zainteresowana kierunkiem psychologii kryminalno-śledczej, jednak cały czas mam pewne wątpliwości. Czy jest tu ktoś, kto mógłby opowiedzieć mi trochę jak to tam wygląda i czy jesteście zadowoleni? Pozdrawiam :)
takitu
Obiektywnie to uważam, że teraz jest tam teraz całkiem przyzwoicie. Czasami jest chaos jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, ale nie mogę powiedzieć bo zmienia się na lepsze. Jako, że studiuję na Bezpieczeństwo Narodowe to muszę przyznać, że kadra prezentuje wysoki poziom, można sobie posprawdzać w necie ich publikacje. Czesne jest niskie w porównaniu do konkurencji, na uwagę zasługuje nowy budynek, który rozwiązał większość poprzednich niedogodności. Bądźmy poważni, gadałem o BN na innych Uczelniach rzekomo lepszych... kpina Ps widziałem, że teraz mają psychologie. A na zakonczenie to powiedzcie mi gdzie teraz studia są na jakimś mega wysokim poziomie???
18.06.2016
17.06.2016
jager
@nikola dokładnie podobną kwestię miałem poruszyć, nie mówiąc już o tym, że komentarz tej Pani jest po prostu nieprawdą, gdyż sam studiuję na WSB i nie żądnych większych problemów.
nikola
mam wrażenie, że ludzie idący na studia płatne są nieświadomi co robią, albo idą tam gdzie im rodzice każą.... droga studentko, polecam najpierw skorzystać ze słownika ortograficznego a potem tak negatywnie opisywać uczelnię.
15.06.2016
13.06.2016
starybear
Podejmiesz naukę to zostaniesz wplątany w kłopoty finansowe. Szkoła nastawiona tylko na zysk.
klimen
większych bredni dawno nie czytałem, "studentka II roku" piszesz o tej samej ? brzmisz jak były pracownik bo to że są problemy finansowe to jakaś kpina , będąc studentem na każdym kroku widać, że kasa jest... Osobiście: w dziekanacie idealnie nie jest ale bez jaj, natomiast sam poziom studiów jest solidny
11.06.2016
04.06.2016
studentka II roku
Uwaga potencjalni studenci tej uczelni! To jest kompletna porażka. Kuszą czesnym i potencjalnymi kursami. W efekcie czesne to tylko część opłat. Kursy się nie odbywają.Tam płaci się za wszystko. W dziekanacie jak w banku. Tylko się mówi o pieniądzach. Kompletny brak kompetencji pracowników dziekanatu. Nikt nic nie wie, ciągle kogoś nie ma. Nie dotrzymują terminów. Kompletny brak kultury osobistej zarówno ze strony pracowników jak i dziekana i pani asystentki. Uczelnia posiada poważna kłopoty finansowe i przy obecnym niżu demograficznym oraz zaangażowaniu pracowników dni tej szkoły są policzone. Nie będę ukrywać że tego tej instytucji życzę gdyż robi złą reklamę innym prywatnym uczelnią. Pozdrawiam
kaziu maca
Na wyższej szkole bepieczenstwa stuiowałem i było całkiem spoko. Czesne niezbyt uciązliwe a kadra fajna.
28.04.2016
13.04.2016
tonev
to jest dobry trop ,może to jest ból, że trzeba się uczyć w tej szkole, jeżdzić na obozy, chodzić na zajęcia, a przeciez łatwiej dostać papierek...
do Adrian212
a kazali Ci też się uczyć? buhahah co za ludzie
11.04.2016
10.04.2016
Patryk F.
Mam pytanie do WSB!!! Czy wy zatrudniacie partaczy do planowania????? Ile można sie mylic, co chwile macie błędne plany zajęć próbuje zobaczyć plan na 6 semestr bezpieczeństwa narodowego a tu wyskakuje jakiś inny szajs. czy to jest ten wysoki pozim???????????????????????????? to jest co chwile!
wiola
moja opinia jest pozytywna, ale czesto slucham rozmow znajomych, ktorzy narzekaja na to, ze wklady sa obowiazkowe. Ja sie pytam: co sie dziwicie? No przeciez jesli ktos chce studiowac, to rtudno zeby dostawal zalki na piekne oczy. Stdia zaoczne nie zwalniaja z chodznia na zajecia i konieznosci nauki. Jesli uwazacie inczej, to moze po prostu poszukajcie sobie innego sposobu na zycie.
01.04.2016
31.03.2016
kafman
Opinie niesprawiedliwe i krzywdząca, praktyk jest dużo a obozy sportowe to jeden z głownych atutów WSB, niezapomniane przeżycie. Poziom kadry bardzo wysoki i tego nikt nie powie, wystarczy sobie wygooglować. Osobiście jestem bardzo zadowolony ze studiów na wsb, bo widać, że Uczelnia się rozwija. Co do płatności to czesne jest niskie wiec dobry żart z tymi opłatami, które są zresztą w regulaminie precyzyjnie opisane..
ja
poziom całkiem przystępny...
30.03.2016
22.03.2016
agawa
6 lat temu pedagogika na tej uczelni to zło. Jak chcesz się czegoś nauczyć to kup sobie książki i poczytaj. Plus to czesne. A po tych latach okazuje się że nie wpisali mi przygotowania pedagogicznego które posiadam. zaproponowali żebym zrobiła kurs u nich.
maza
Te złośliwe komentarze pisze ciągle ta sama osoba, wkurzona bo nie u ie czytać regulaminu, a tam wszystko jest napisane, pawda jest taka, że jak się wszystko terminowo zalicza to nie żadnych problemów. Kadra jest na wysokim poziomie, poza tym dużo ciekawych przedmiotów, szkoła na pewno dobrze przygotowuje do pracy w policji, nie bez przyczyny maja z nimi umowe. jestem na 3 roku i jestem zadowolona. Hejty piszą leniwi...
17.03.2016
12.03.2016
do Maciuś87
Kolego twoja wypowiedź jest tak mało merytoryczna i prostacka, że nawet ciężko to komentować, tak rynsztokowy język sprawie, że interpretacja twojej opinii powinna być odwrotna, mało chyba już za hejty płacą...
Maciuś87
Nie polecam. Władze szkoły chamskie i bezczelne w stosunku do studenta. Szkoła sama pracuje sobie na taką opinie. Jeżeli macie możliwość studiować na innej uczelnie, bez wahania to zróbcie. Kolejna negatywna opinie trafia na konto WSB.
04.03.2016
29.02.2016
do jaonna
Banda idiotów? Czy jesteś pewna, że studiujesz na WSB w Poznaniu? Nigdy nie spotkałam się z sytuacją, aby promotor mnie olewał i miał w dupie moją pracę, wiadomo, są różni ale nie wierzę w takie skrajności....
Maciej Augustyniak
Nigdy nie miałem żadnych problemów z promotorem, skąd taka opinia? Jeśli wszystko się robiło w terminie zero problemów, nie mówie, że wszystkie zajęcia mi się podobały, ale bez jaj, wielu wykładowców mega spoko i z dużą wiedzą. Zajęcie terenowe super wspomnienia a ja i wiele osób z grupy najlepiej wspomina właśnie obozy sportowe, czy to nie czasem płatny hejt ta opinia poniżej?
27.02.2016
11.01.2016
joanna
Drodzy potencjalni studenci wyższej szkoły bezpieczeństwa w poznaniu, zastanowcie się dobrze nad tym, czy naprawdę wasze zdrowie psychiczne jest warte studiów na tej zenującej uczelni. w zasadzie ciężko znaleźć mi jakiekolwiek pozytywy studiowania w tym miejscu. jestem właśnie na 3 roku i odliczam dni do obrony i zakończenia tej farsy. Pomijam oczywiście fakt, ze placi się absolutnie za wszystko- za każda bzdurę jesteście zobowiązani płacic dodatkowe opłaty w wysokości np. 200 zl. Nie dajcie się skusic na niskie czesne- nadrobicie to dodatkowymi opłatami, które niestety macie obowiązek uiscic. To jeszcze nie jest najgorsze. Najgorsza jest kadra, której wydaje się, ze reprezentuje jakiś poziom, a w rzeczywistości są banda idiotów nastawionych tylko i wyłącznie na pieniądze. Nie liczcie na to, ze ktokolwiek Wam pomoże przy pisaniu pracy licencjackiej- żadnego promotora nie interesuje wasza praca. Wazne jest tylko to, żeby nie dac zaliczenia z seminarium, a każdy powod jest dobry, aby to zrobić, gdyż wtedy musicie zaplacic kare za niezaliczenie przedmiotu. Nie licznie na sugestie ze strony promotora dotyczące waszej pracy, ewentualnych poprawek, doboru literatury itd. Nie bedziecie mogli nawet pisac pracy na temat jaki was interesuje. Nie wiem czy swiadczy to o niskim poziomie i wyjatkowej ignorancji promotorow i ich ubogiej wiedzy- może na tyle mało wiedza, ze nie sa w stanie w żaden sposób ukierunkować studentow piszących prace. A może jedynym celem od samego początku było nabijanie kabzy władzom uczelni, a my, naiwni studenci liczyliśmy na to, ze cokolwiek uda nam się stąd wynieść. Niestety jedyne co studia w wyższej szkole bezpieczeństwa mi daly to zszargane nerwy, frustracja i pusty portfel. STANOWCZO ODRADZAM. Nie pakujcie się w to.
Specjalista ds. rekrutacji Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa
Nabór zimowy 2016 w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa czas zacząć! Zima to doskonały czas na akademicką mobilizację, tym bardziej, że do takiej aktywności „wzywa” również kalendarz – któż z nas bowiem nie mnożył jeszcze kilka dni temu noworocznych postanowień? Dla tych wszystkich, którzy w owej wyliczance nie pominęli edukacyjnych aspiracji, a wyznaczone cele chcą urzeczywistnić, mamy propozycję: Nie traćcie czasu i rozpocznijcie studia w WSB jeszcze zimą! Zimowa rekrutacja jest już naszą wieloletnią tradycją. Na zainteresowanych czekają ostatnie miejsca w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz w wydziałach w Gdańsku, Gliwicach, Bartoszycach i Giżycku. W OFERCIE EDUKACYJNEJ KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE! Do wyboru na studiach I stopnia są kierunki: Bezpieczeństwo narodowe Bezpieczeństwo wewnętrzne Bezpieczeństwo zdrowotne Pedagogika Psychologia Zarządzanie Studia II stopnia prowadzone są na kierunkach Bezpieczeństwo narodowe i Bezpieczeństwo wewnętrzne. Zapraszamy!
30.12.2015
19.12.2015
marken
Czasem się zdarza, ,że publiczne studia kosztują więcej niż prywatne, akurat wsb nie ma wysokiego czesnego
do bartas
nie wiem czy masz taką świadomość, ale nawet na uczelniach publicznych (które TEORETYCZNIE powinny być darmowe) studenci muszą płacić niemałe pieniądze za obozy, ja za swoje rocznie wydawałam ok 2 tysięcy ...
16.11.2015
11.11.2015
mikser
przecież to, że wykładowca olewa to już chyba norma na wszystkich uczelniach, tacy zawsze się zdarzają...
roznbaum
do Ona777 Nasza grupa miała podobny problem, po spotkaniu z Dziekanem sprawa została ogarnięta z gościem, i z tego co FACET NIE PRACUJE, wiec moze ytzrba hy7 o tym poinformac władze uczelni, ich tez taki wykładowca raczej denerwuje…
30.10.2015
26.10.2015
Ona777
Na trzecim roku kiedy miało dojść do podpisania pracy dyplomowej przez promotora okazało się, że Pan promotor nie ma dla nas czasu gdyż pracuje sobie w innym kraju. Seminaria prowadził przez Skypa. ;/ Tym samym nie ukończyłam szkoły z uwagi na brak zaliczenia z seminarium oraz za brak złożenia pracy z terminie. WSB się na nas wypięło (było nas kilku), a teraz aby wrócić na studia trzeba ponownie zaliczyć 3 rok (za który trzeba ponownie zapłacić 4000zł), w dziekanacie okazało się, że będąc poprzednio na 6 semestrze nie miałam zaliczonego 5 (w karcie i w indeksie jest coś innego).;/ Obłęd po prostu. Jeden wielki bałagan i wyzysk.
bartas
wsb bezp. narodowe. cwaniactwo władz i poziom studiowania jest wręcz odrażający. Na każdym kroku kombinacje żeby tylko jak najwięcej wycisnąć ze studenta (finansowo). Śmieszne dodatkowo płatne obowiązkowe obozy, które nie wnoszą nic oprócz przypływu gotówki dla uczelni i zaprzyjaźnionego ośrodka wypoczynkowego. a praca po ukończeniu? haha dobry żart. chyba po filozofii prędzej dostaniecie pracę niż po bn na wsb. Chyba że marzycie o kasie w biedronce ale to po co iśc na studia wtedy. ODRADZAM
12.10.2015
10.10.2015
miquel
znośnie, aczkolwiek mogliby czasem być milsi w tych dziekanatach, na ok też niskie czesne
Tomasz Kaźmierczak
zapisałem się dziś, była miła Pani i wytłumaczyła wszystkie kwestie dotyczące opłat, regulamin na stronie, nie widzę problemów na razie
29.09.2015
26.09.2015
klonn
bez kitu wiata chyba nie umie czytać tych umów, co tam zawiłego jak opłaty też są?
mikoi
tak, ja się wybieram na BZ zaocznie
22.09.2015
21.09.2015
studentka
Witam. Wybiera sie ktoś na BZ zaocznie....?
stud
@Studentka2015 uadj sie do rzecznika konsumenta który ma siedzibe przy teatralce. On dużo wie na temat przekrętów wsb :)
18.09.2015
14.09.2015
Studentka2015
Dlaczego zakładacie ze chodzi o czytanie umowy??? Moze jeszcze bez zrozumienia Panie L?
kliker
no właśnie nie czytają i potem tak jest, po mimo, że akurat ta uczelnia ma bardzo czytelną umowe
12.09.2015
10.09.2015
kostey
@studentk2015 A może warto czytać umowę przed podpisaniem, co w tej umowie był nie jasne?
Studentka2015
Szukam osob które maja przykre doświadczenie z tą szkołą. Pilna sprawa!!! mieszkanka@poczta.fm Proszę o kontakt
31.08.2015
31.08.2015
Studentka2015
Jak uwolnić się od tej uczelni? Jak rozwiązać umowę i odzyskać pieniądze?
miksik
Studia wspominam bardzo pozytywnie, najbardziej podobały mi się zajęcia terenowe, może dlatego, że trafiłam na fajną grupę, ale to co wyróżnia tę uczelnie to znakomici wykładowcy, niektórzy naprawdę prowadzą zajęcia, że aż chce się zostać dłużej:) problemów praktycznie nie miałem żadnych, jednak studiowanie nie znaczy wakacje i jak widac niektórzy tego nie potrafią zrozumieć, żeby potem coś było, trzeba też dac trochę od siebie
30.08.2015
25.08.2015
Absolwent
ludzie wszędzie tylko nie tu. mój największy błąd życiowy polega na tym, że wybrałem Bezpieczeństwo Narodowe na WSB. stracicie nerwy, mnóstwo kasy i nie dostaniecie nic w zamian. na początku będą Wam obiecywać "złote góry" a potem zobaczycie jak jest naprawdę. teraz robię studia podyplomowe w wspia w poznaniu i jest o niebo lepiej. po prostu tak jak powinno być. oby jak najdalej od wsb :)
Lucyna
2 lata temu ukończyłam w wsb bezp. narodowe. cwaniactwo władz i poziom studiowania jest wręcz odrażający. Na każdym kroku kombinacje żeby tylko jak najwięcej wycisnąć ze studenta (finansowo). Śmieszne dodatkowo płatne obowiązkowe obozy, które nie wnoszą nic oprócz przypływu gotówki dla uczelni i zaprzyjaźnionego ośrodka wypoczynkowego. a praca po ukończeniu? haha dobry żart. chyba po filozofii prędzej dostaniecie pracę niż po bn na wsb. Chyba że marzycie o kasie w biedronce ale to po co iśc na studia wtedy. ODRADZAM
21.08.2015
12.08.2015
mohacz
podobno są częste promocje, na ile to się opłaca?
bbart
również polecam tą uczelnię, fachowe podejście do nauczania, ciekawe zajęcia i dobre zaplecze naukowe, jestem zadowolona ;)
08.08.2015
07.08.2015
gdańsk
a ja w Gdańsku mogę polecić wykładowców szczegolnie ze zwalczania przestępczości i prawa karnego wykładają praktycy
locked
Mam wrażenie, że czasami ktoś coś szuka na siłę, często można wsb wrzucać,a el akurat absolutorium było na bardzo wysokim poziomie, sala, chyba najładniejsza w poznaniu, sama uroczystość sprawnie i godnie poprowadzona, proszę bez przesad, trochę obiektywizmu ludziska!
15.07.2015
09.07.2015
buton
Jak obecni studenci oceniaja psychologię?
andrzej gie
absolutorium 05.06.2015-dla nas rodziców i znajomych pozostał pewien niesmak.organizatorzy nie wyróżnili 16 absolwentów,którzy obronili prace magisterskie tytułem magistra wyczytując ich nazwiska. to duża gafa-jesteśmy tym zawiedzeni.wstyt !
06.07.2015
24.06.2015
dino
robiłem podyplomówke z bhp u nich, polecam. wykładowcy ok, zjazdy logicznie ułożone, ogólnie bez pbm
podyplomówki
ktoś robił u nich podyplomówki??? myślę o ochronie w cyberpzestrzeni, przeszukuję net, sprawdzam opinie, na WAT do Warszawy nie za bardzo mi się chce, na PP nie widzę teg kiernku, trochę mam obaw co do prywatnej szkoły, a jesli mieliby prowadzących z państwowych uczelni to w sumie jeden pies, będę wdzięczny za info w temacie :-)
15.06.2015
14.05.2015
logika lol
To, że otwiera nowe kierunki "otwiera" ( to nie znaczy, że jak zapiszesz się jako jedyny to go otworzą ;) Nowe kierunki uczelnia może otwierać, ale tu nasuwa się pytanie czy ma odpowiednia kadrę jak i zaplecze techniczne do tego ;) Fajnie jest zwabić studentów na kierunki ale trzeba je potem otworzyć a nie ściągnąć tylko kasę i mieć wszystko w poważaniu :)
logika lol
skoro Uczelnia się rozwija i otwiera nowe kierunki to na logike jak może być słaba? A obozy sportowe to jest właśnie coś co tę Uczelnie wyróżnia. ah te wspomnienia:)))
10.05.2015
09.05.2015
sonia ruth
Przyznam się szczerze, że dość dziwne komentarze, ja skończyłam tę szkołę ponad rok temu i jakoś nie narzekałam, jak się wszytsko terminowo zalicza to nie ma żadnych problemów, nic dziwnego, że naliczają odestki skoro ktoś nie płaci np. rok, a miałam takiego pacjenta w grupie. Szczególnie miło wspominam kadre, nie wiem jak w gliwicahc ale w poznaniu. ok. Dodam, że od pół roku pracuje w Policji wiec jak widac mozna. Pozdrawiam ogarnietych:)
studentkabz
Jedyne na plus co jest w tej uczelni to da się coś załatwić w dziekanacie i niskie czesne, ale za to robią studenta w balona. Przewaga wykładowców nudnych i takich, którzy potrafią uśpić całą grupę. Od niektórych dowiemy się tego samego co wykład.. Kierunek ratownictwo medyczne, przydatnych zajęć może 2-3, jedne zajęcia typowo ratownicze, gdzie uczymy się podstaw pierwszej pomocy na ledwo działającym fantomie, na którym można zrobić max 5 uciśnięć bo się zepsuje... I to ma być ratownictwo medyczne? Uczelnia otwarła kierunek będąc do niego nieprzygotowanym!! Uczelnia oszukała studentów odnośnie tego, iż będziemy mogli być prawdziwymi ratownikami. Po tych studiach przyjęli by nas do sprzątania podłogi w szpitalu..... Foldery reklamowe to jedna wielka BAJKA :c Już nie wspominając o podpisane umowy, które są niezgodne z polskim prawem i kara według uczelni niewygórowana 800 zł za skreślenie z listy studentów! Stracona kasa, czas i nerwy na te studia. Obóz sportowy? Chlanie poprzeplatane jakimiś rozrywkami, gdzie inne uczelnie mają specjalistyczne obozy z ratownictwa. Jak możemy nazwać uczelnie, która oferuje Ci wykształcenie a w zamian tego oszukuje Cię i nie daje Ci kwalifikacji do zawodu KRĘTACZE! Gdyby nie profesorowie, którzy zlitowali się nad nami i powiedzieli nam prawdę nadal byśmy żyli marzeniami... Napisze jeszcze coś odnośnie specjalizacji. Koleżanki wybrały sobie coś z sanepidem a tu się okazuje, że jest mało osób i nie zostanie otwarty i mają sobie wybrać coś z tego co zostało otwarte. Extra robienie w bambuko, bo przecież po co powiedzieć prawdę jak można kosić kasę. BARDZO NIE POLECAM, CHYBA ZE LUBISZ WKŁADAĆ KASĘ W BŁOTO Jak dobrze,że się z nią rozstałam!
04.05.2015
27.04.2015
miśka
A ja polecam bo nigdzie w poprzedniej wyższej szkole ..... było w porównaniu do wsb tragicznie!!! tutaj po pierwsze miałam zarąbiste zajęcia terenowe i naprawdę musiałam odbyć wiele praktyk, dzieki temu rzecz jasna sporo z tego wyniosłam, ale to co mi się najbardziej podobało to wielu super wykładowców, i wcale nie powiedziałbym, że było łatwo, bo nie raz przed zaliczeniami był mega stresik.
Andrzej
Uczelnia fatalna. Niestety ryba gnije od głowy, jeśli rozumiecie o co chodzi. Niestety absolwenci mogą tego nie zrozumieć, bo potrafią twierdzić na obronie mgr, że w czasie stanu wojennego w Polsce stacjonowały wojska Węgierskie, Rumuńskie i Bułgarskie. Po czym dostają 5 na świadectwie, bo tak im wychodzi z ocen. Kierunki studiów nie przystają do realiów zawodowych. Niby gdzie można pracować po bezpieczeństwie zdrowotnym? Jedynie jako recepcjonista w szpitalu, bo przecież nie jako ktokolwiek związany z medycyną, bo do tego nie ma się uprawnień. Podobnie bezpieczeństwo narodowe - można co najwyżej zaciągnąć się do wojska, albo policji. Tylko pytanie po co do tego studia?!
27.04.2015
10.04.2015
mateo
uczelnia tragedia. poziom śmieszny w porównaniu do innych uczelni. płacicie tylko po to żeby dostać papier. z każdy najmniejszy świstek sprawę trzeba płacić kase. moim zdaniem ta uczelnia jest bardziej nastawiona na zarobek niż edukację. W dziekanacie przy załatwieniu każdej sprawy robią problem. Uczelnię już ukończyłem, ale jakbym miał jeszcze raz wybierać to na pewno bym wybrał inną uczelnię. NIE POLECAM
gargula
a ten kurs dla maturzystów którzy złożą papiery wygląda fajnie:)
09.04.2015
15.03.2015
Atom
2 ostatnie opinie to już szczyt, jak byłem studentem tej uczelni to się cieszyłem na te wyjazdy i jakoś bez problemu po tych studiach znalazłem pracę, więc czytając 2 opinie niemal takie same, napisane o tej samej godzinie zastanawiam się jaka konkurencja jest taka złośliwa. Jasne nie wszystko było tam dograne, ale poznałem wielu fajnych wykładowców, czesne było do ujechania, do tego jak się załapałeś na bony koszty były znikome, wiec darujcie sobie, na szczęście opinie piszą też ludzie , który faktycznie tam studiują lub studiowali
Ania
Do wszystkich którzy pytają o Uczelnię: UCIEKAJCIE!!!!!!! Niczego sie tu nie nauczycie. Tylko nerwy stracicie!!!!!!
12.03.2015
12.03.2015
Bartek
szkoda słów! dno i beznadzieja. niczego sie nie nauczysz jesli sam nie spojrzysz w ksiazki. wyjazdy "integracyjne" polegaja na nabijaniu kasy koledze rektora ktory posiada domki wczasowe. musisz zaliczac wf na wyjezdzie a jak nie pojedziesz to 200zł POPRAWKA niezgodna z ustawa!!!!!
Bartek
szkoda słów! dno i beznadzieja. niczego sie nie nauczysz jesli sam nie spojrzysz w ksiazki. wyjazdy "integracyjne" polegaja na nabijaniu kasy koledze rektora ktory posiada domki wczasowe. musisz zaliczac wf na wyjezdzie a jak nie pojedziesz to 200zł POPRAWKA niezgodna z ustawa!!!!!
12.03.2015
09.03.2015
o bezp. zdrowia
piszę do Michała, ale i do innych w sprawie kierunku Bezpieczeństwo Zdrowia - co to za studia - jak trudne? co z pracą po ich ukończeniu? czy są programie zagadnienia medyczne?
Natalia
Witam, jak wygląda kwestia specjalizacji, czy wszystkie są otwierane?
17.01.2015
31.12.2014
michał
Polecam ta uczelnię, studiuję bezpieczeństwo zdrowotne i jestem bardzo zadowolony z wyboru tej szkoły ;)
Gawron76
Na tę chwilę jestem zadowolony z BZ, poziom wysoki, same studia ciekawe, jeśli chodzi o samą szkołe to najbardziej sobie cenie możliwości w zakresie wyboru wielu specjalności
24.12.2014
30.11.2014
Mirovski
wkrótce nabór zimowy, raczej się tutaj wybiorę, jakieś opinie o bezpieczeństwie zdrowotnym?
bono65
W przyszłym roku wybieram się na bezpieczeństwo zdrowotne, czytałem o tym kierunku pozytywne opinie, jakie specjalności polecacie?
23.11.2014
06.11.2014
Jaaa
Siema za dwa lata się wybieram na studia. Myślę o psychologi kryminalistyczno - śledczej zaocznie ;) Polecacie? Aha i czy te obozy sportowe dotyczą tylko bezp. wewnętrznego czy na psychologii i to jeszcze zaocznie też są?
cosmo
Na poziom narzekac nie można, opłaty niskie, cieszę się że załapałem się jeszcze na rekrutacje:)
30.10.2014
22.10.2014
Wkurzony
to jest nic innego jak pseudoszkoła, kogoś chyba ostro porąbało jak twierdzi że poziom jest wysoki, wystarczy spojrzeć jakie osoby prowadzą ćwiczenia, większość nie ma zielonego pojęcia o przedmiotach które wykłada, tydzien temu miałem zajęcia z dziadkiem który powinien być podłączony pod respiratorem a nie uczyć kogoś, nie wspominajac o tym ze sam rok temu konczyl studia!!! do tego facet nie ma pojęcia o czym mówi. to ma być poziom?!!!!!!!!!!! w gimnazjum się więcej uczyłem. w dziekanacie nigdy nic nie wiedzą ludzi traktują jak śmieci, panie z dziekanatu zachowują się jakby pracowały w urzędzie skarbowym. Omijajcie szeroki łukiem te szkołe!!!
Iza
Witam, wybieram sie na WSB na studia podyplomowe z kryminalistyki. Czy ktoś móglby napisac swoja opinie o KRYMINALISTYCE? z gory dziekuje :)
22.10.2014
22.10.2014
Iza
Witam, wybieram sie na WSB na studia podyplomowe z kryminalistyki. Czy ktoś móglby napisac swoja opinie o KRYMINALISTYCE? z gory dziekuje :)
atlanta
Jak na razie jest ok, na początku nie mogłem się zorientować co i jak ale teraz powoli się stabilizuje, a kadra super. załapałem sie na promocje przez co duzo nie płace zatem wbijać póki jeszcze rekrutacja jest
20.10.2014
28.09.2014
Anetka Rzysko
Najlepiej to BN studiować na wyższej szkole bezpieczenstwa. Mają wykwalifikowana kadra i duża zajęć praktycznych, co pomaga szybciej się przystosować do wymagań runku pracy. Mają też w tym mega duże doświadczenie
Nataniel
Kiedyś może było źle, teraz jest o niebo lepiej, za ta kase można się skusić bo poziom jest całkiem całkiem
29.08.2014
22.08.2014
Marta Jankowska
Hej, wybieram się na Psychologie do tej szkoły, widziałam, że jest dużo różnych specjalności, mógłby ktoś mi coś więcej napisać na ten temat? Kadra? Poziom? Z tego co widzę na ich stornie to czesne niskie
Stefan Batory
A czemu ma się nie jechać na obóz, przecież te osoby to super sprawa, praktycznie cały czas na to czekałem, co do kasy to czesne jest niskie a te opłaty masz jak czegoś nie dopilnujesz, na każdej innej Uczelni tez tak masz, dziwne, żeby ci nie kazali nic zrobić, jak po terminie oddajesz rozliczenia, no soryy, dla wsb jest ok, a jak ktoś się chce nauczyć to się nauczy języka obcego... proste
20.08.2014
12.08.2014
żaba
na tej uczelni najwazniejsze jest siano, placisz za wszystko nawet za glupia legitymacje, za zmiane specjalności na kierunku, jak nie pojedziesz na óbóz sportowy w ramach wf'u oczywiście platny to zapłacisz za tzw.poprawkę wf'u na wakacje. opłaty są również za indeks jeżeli nie złożysz w terminie zaraz po sesji...można wymieniać jeszcze dużo.studiowałam tam 3 lata i nie polecam,swojego wyboru zaczęłam żałować na początku 3 semestru, ciesze się że to już koniec :) co do poziomu nauki nie jest wysoki, zwłaszcza jeżeli chodzi o naukę języka obcego.
Kasander
Mają dużo ciekawie brzmiących specjalności na psychologii, mam nadzieję, że otworzą tę, na którą się wybieram.
11.08.2014
17.07.2014
Zakała
Poziom studiów jest wszędzie coraz gorszy, Na wsb byłem 2 lata temu i poziom był wyższy, niż na Uczelni państwowej. Mam nadzieje ze to sie nie zmieniło. Czesne było niskie. Polecam
Mezo
Również wybieram się na psychologie na wsb. Zaintrygowały mnie specjalności.
03.07.2014
24.06.2014
Kalvin KLEJN
Ja się wybieram do na Psychologie bo słyszałem, że mają w Poznaniu już do tego spoko konkurs widze: http://www.wsb.net.pl/wakacje-z-wyzsza-szkola-bezpieczenstwa
Leo Messi
Dla mnie szkoła no problem, nie jest to oxford, ale sporo wykładoców na plus, niektórzy nawet nieźle zakręceni. Co do płat sie nie wypowiadam na razie nie miałem z tym problemu.
15.06.2014
04.06.2014
Ania
Nie mam co narzekać na tą uczelnie. Jestem zadowolona z zajęć i z atmosfery. Znajdą się małe braki, ale jak wszędzie ;)
amelia
WTF?!?!?! o co Wam chodzi z tym odstąpieniem od umowy?! przecież wszystko macie napisane w regulaminie opłat, wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem...
02.06.2014
02.06.2014
amelia
WTF?!?!?! o co Wam chodzi z tym odstąpieniem od umowy?! przecież wszystko macie napisane w regulaminie opłat, wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem...
agniecha
Moim zdaniem nikt nie zapisuje sie do szkoły po to żeby z niej rezygnować, a umowę przed przeczytaniem trzeba przeczytać.... to 800zł jest pewnie zabezpieczeniem dla uczelni w przypadku rezygnacji wielu studentów. Ja ze swojego kierunku na WSB jestem zadowolona i nie zamierzam narzekac, zajęcia są prowadzone rzetelnie, nigdy nie miałam problemu z zaliczeniami a podejscie wykładowców jest takie jak na innych uczelniach...
29.05.2014
02.05.2014
yyyyyyyyyyyyyyyyyy
Zapomnijcie o tej uczelni!!!!! Byłam tam studentką dosłownie jeden zjazd. Pamiętam to tak jakby było wczoraj.... W sobotę się spóźniłam, bo dojeżdżałam ok 250 km do uczelni i nie zdążyłam podpisać umowy. W niedziele się też spóźniłam, ale dosłownie 15 minut- zdarza się jak ktoś jest pierwszy raz w Poznaniu i nie wie co, gdzie i jak... No niestety, najpierw krzywa mina,czepianie się, a potem pytanie czy podpisałam umowę. Jak powiedziałam, że nie, to kobita od razu kazała w pośpiechu ją podpisywać. Ja się z nią oczywiście zapoznałam i oczywiście podpisałam- I TO NAJWIĘKSZY BŁĄD!!!!!!! Następnego dnia, odstąpiłam od umowy. Osobiście rozmawiałam z Panią dziekan w tej sprawie i powiedziała, że mam 14 dni na rozwiązanie umowy bez jakichkolwiek konsekwencji. I co się okazało? Że musiałam płacić 800 zł. kary a jak pisałam pismo, żeby mnie zwolnili z tej opłaty to co się dowiedziałam? Że mają 2 tyg na odpowiedź. A po dwóch tygodniach znowu telefon, że kara niezapłacona i dopóki jej nie zapłacę to nie otrzymam dokumentów. Ale to nie wszystko. Był koniec października i uczelnia postawiła mi ultimatum- albo w przeciągu dwóch dni zapłacę 800 zł kary i 350 zł za czesne październikowe albo zaraz będzie doliczone czesne listopadowe. A po co było 2 tyg? Właśnie po to, żebym płaciła czesne za październik. Nie miałam wyjścia- musiałam zapłacić. A kiedy odzyskałam dokumenty? W grudniu, z uwagi na postępowanie administracyjne. I też nie było łatwo, bo coś im się w papierach nie zgadzało. Jak w innej uczelni się rezygnuje, to w momencie uregulowania całej kasy wobec uczelni od razu się otrzymuje dokumenty a tu co? Dręczenie, straszenie itp. TRAGEDIA. Dobrze radzę nie warto tam dojeżdżać, dyskryminują ludzi spoza Poznania. Liczą się tylko ci, którzy ukończyli WSB w Poznaniu np. na licencjacie. Powiem krótko, jeżeli jesteście bogaci i stać Was na to, żeby za wszystko dosłownie płacić, macie stalowe nerwy i nic Was nie ruszy to bardzo proszę, może Wam się spodoba, ale ja odradzam. Aha zrezygnowałam dlatego, że jednak trasa wykańcza i 2 tyg dochodziłam siebie- powrót późnym wieczorem w niedzielę a rano oczywiście do pracy.... Na szczęście studiuję na innej uczelni i nie straciłam roku, uffffff , ale to najdroższy zjazd, za który kiedykolwiek zapłaciłam.....
rodzyna
bo umowy trzeba dokladnie czytac, zeby wiedziec, co sie podpisuje, to taka prawda, ale, ale na szczescie istnieje cos taiego, ze szkoly czasami stosuja zapisy niezgodne z prawem i wowczas nawet jak podpiszesz, to nic Ci nie moga zrobic, tylko musisz wykazac niezgodnosc z prawem konkretnego zapisu,
17.03.2014
24.02.2014
Miłosz Larek
Zapraszam na FB, postaram się pomóc :)
Maryla K.
Mnie się bardzo tu podoba, robię podyplomówkę z oligofrenopedagogiki. Nie mam problemów ani z nauką, ani z uczelnią. A kolejny już fakultet bardzo mi się przyda w pracy nauczyciela języka polskiego.
24.02.2014
22.02.2014
Sylwia Wu
Miłosz Larek- Witam! Jestem w bardzo podobnej sytuacji, jestem bardzo zawiedziona warunkami z jakimi spotkalam się w tej szkole, zupełnie inaczej wyobrażałam sobie studiowanie w tej szkole. Powiedz mi czy Ty masz jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ze szkołą?
Miłosz Larek
Odradzam studiowanie na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Umowa, którą zawiera student między Uczelnią zawiera opłatę w wysokości 800zł za odstąpienie od umowy, gdy nie uiści się owej kwoty, Uczelnia nalicza czesne za kolejne miesiące. Po złożeniu wniosku nie ma żadnej pisemnej odpowiedzi w sprawie rezygnacji. Jestem wśród osób, które obecnie są winni uczelni dużą kwotę pieniężną. Z racji faktu,że istnieje możliwość, szpiegowania różnych forum ,przez włądzę Uczelni, staram pisać się w sposób im nieubliżający, choć Uczelnia zasługuje na wszelką krytykę, choćby za to jak traktują studentów, liczy się tylko ,,pieniądz''. Jeżeli wśród Was są osoby, które w jaki kol wiek sposób, zostały oszukane przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa, proszę o pilny kontakt, postaram się pomóc.
21.02.2014
20.02.2014
Karolina
Ja jestem bardzo zadowolona- najlepsze lata mojego życia. A z merytorycznych kwestii to stałe czesne - całkiem zresztą przyzwoite, wysokie stypendia, oryginalne kierunki studiów. Ja bez problemów dostałam pierwszą pracę, zaraz po studiach i bez żadnych znajomości. Teraz zmieniam kolejną i to ja decyduję, gdzie chcę pracować. Naprawdę dużo dała mi ta szkoła. Polecam.
Paula
strach się ich bać.. po ostatnich materiałach w WTK widać, że ciągną tylko kasę i nic poza tym.
12.02.2014
25.01.2014
nata
Jest to najgorsza uczelnia na jakiej można studiować. Uczelnia potrafi tylko ściągać pieniądze ze studentów nie oferując w zamian nic. Wprowadzają dodatkowe opłaty, każą płacić za wszystko. Ponieważ studenci potrzebowali różne zaświadczenia wprowadzili dodatkowe opłaty za ich wydanie. W chwili składania wniosków również za to trzeba zapłacić. Mają u siebie w uczelni wykładowcę o nazwisku Rzeczyński jest to stary dziadek który już dawno powinien grzać się przy piecu trzymają go tylko i wyłącznie dla tytułu. Fakt ten potwierdzony przez prodziekan. Wykładowca ten prowadzi wykłady, wykłady te są prowadzone niestarannie. W sali liczącej 3 grupy po około 30 osób mówi bardzo cicho nie można sporządzić notatek siedząc w drugiej ławce a co dopiero w ostatniej. Wykładowca rozpoczyna temat wkłada jakąś swoją myśl i nie powraca do tematu a wręcz przeciwnie rozpoczyna nowy. wychodząc z zajęć nie ma się żadnej wiedzy. Egzamin u tego pana natomiast jest koszmarem na zajęciach trwających 1 godzinę i 30minut podaje pytania przez godzinę w liczbie dwudziestu pytań złożonych, gdzie odpowiedz na jedno pytanie wyczerpuję jedną stronę papieru kancelaryjnego. Następnie informuje że zalicza w przypadku gdy jest udzielona odp poprawnie na 8 pytań ale nie będzie sprawdzał prac gdy nie będzie minimum udzielonych odpowiedzi na 10 pytań. Wykładowca ma zasadę uwalić na pierwszym egzaminie 98-99% studentów na poprawce bez możliwości dania szansy ponownie uwala. W chwili gdy studencin udają się w tej sprawie do dziekana w celu odwołania wykładowcy i wyznaczenia nowego u którego można zaliczać Pani dziekan informuje że nie jest w stanie nic zrobić i ze będzie trzeba u niego poprawiać ponownie, dodając że ona wie o zachowaniu tego wykładowcy bo wiele osób się na to skarży. Podsumowując TA SZKOŁA NIE JEST WARTA TWOICH PIENIĘDZY JEST TO POŚMIEWISKO, POTRAFIĄ TYLKO WYCIĄGAĆ PIENIĄDZE OD STUDENTÓW
nata
Jest to najgorsza uczelnia na jakiej można studiować. Uczelnia potrafi tylko ściągać pieniądze ze studentów nie oferując w zamian nic. Wprowadzają dodatkowe opłaty, każą płacić za wszystko. Ponieważ studenci potrzebowali różne zaświadczenia wprowadzili dodatkowe opłaty za ich wydanie. W chwili składania wniosków również za to trzeba zapłacić. Mają u siebie w uczelni wykładowcę o nazwisku Rzeczyński jest to stary dziadek który już dawno powinien grzać się przy piecu trzymają go tylko i wyłącznie dla tytułu. Fakt ten potwierdzony przez prodziekan. Wykładowca ten prowadzi wykłady, wykłady te są prowadzone niestarannie. W sali liczącej 3 grupy po około 30 osób mówi bardzo cicho nie można sporządzić notatek siedząc w drugiej ławce a co dopiero w ostatniej. Wykładowca rozpoczyna temat wkłada jakąś swoją myśl i nie powraca do tematu a wręcz przeciwnie rozpoczyna nowy. wychodząc z zajęć nie ma się żadnej wiedzy. Egzamin u tego pana natomiast jest koszmarem na zajęciach trwających 1 godzinę i 30minut podaje pytania przez godzinę w liczbie dwudziestu pytań złożonych, gdzie odpowiedz na jedno pytanie wyczerpuję jedną stronę papieru kancelaryjnego. Następnie informuje że zalicza w przypadku gdy jest udzielona odp poprawnie na 8 pytań ale nie będzie sprawdzał prac gdy nie będzie minimum udzielonych odpowiedzi na 10 pytań. Wykładowca ma zasadę uwalić na pierwszym egzaminie 98-99% studentów na poprawce bez możliwości dania szansy ponownie uwala. W chwili gdy studencin udają się w tej sprawie do dziekana w celu odwołania wykładowcy i wyznaczenia nowego u którego można zaliczać Pani dziekan informuje że nie jest w stanie nic zrobić i ze będzie trzeba u niego poprawiać ponownie, dodając że ona wie o zachowaniu tego wykładowcy bo wiele osób się na to skarży. Podsumowując TA SZKOŁA NIE JEST WARTA TWOICH PIENIĘDZY JEST TO POŚMIEWISKO, POTRAFIĄ TYLKO WYCIĄGAĆ PIENIĄDZE OD STUDENTÓW
25.01.2014
24.01.2014
do KTOSIA :)
wpisowe masz 70 zl, a miesiąc zaocznie na bezpieczeństwie narodowym 330 zl. tanio w porównaniu z innymi uczelniami i duzuy plus taki, ze oplat nie podnosza w trakcie studiowania. i maja rozne promocje, np. bony, którymi obniżasz czesne. ja tam nie narzekam - jeszcze jak się uczysz, to jest niezle stypendium :D
onee
czy ta szkoła ma jeden budynek? czy trzeba będzie jeździć po całym Poznaniu bo bedzie ich kilka?
10.01.2014
10.01.2014
ktos
Hej, wie ktoś ile kosztuje jeden miesiąc studiów na Bezpieczeństwie Narodowym zaocznie ?
sanczia
Czy ma ktos z was pytania na obrone licen. 2013 jesli tak podaje @ Sanczia@autograf.pl nie moge znlazesc na stromnie
29.11.2013
16.10.2013
nicoll
Jedno jest pewne jak nie chcesz się uczyć tylko się prześlizgnąć to wybierz tą Uczelnie,wielu z mojej grupy rzadko chodziło na zajęcia, a wszyscy bez trudu zdali. Ale pamiętaj za wszystko w tej Uczelni kasują, niestety jest tam bałagan, często bywało, że plan zajęć zmieniają w piątek wieczorem, przyjeżdżasz w sobotę rano, a tu inne zajęcia..;/
Gosiek
byłam przekonana na 100%,że chce iść do tej szkoły. ale gdy przeczytałam te wszystkie komentarze złapałam się za głowę. mam mętlik w głowie. zdania są podzielone. niektórzy piszą,że jest tutaj fajnie,miła atmosfera itp, inni natomiast ,że jest tutaj beznadziejnie. sama nie wiem co mam o tym myśleć. pomóżcie
16.10.2013
04.10.2013
kaludia
co mam zrobić jak nie dostałam żadnej wiadomości w jakiej grupie się znajduję ??? czekam na odp z niecierpliwością :)
paola
Dzięki Gabi, trochę się uspokoiłam.. a co myślicie o inauguracji lepiej iść czy bez sensu?? nikogo nie znam i wątpię, że będę się tam dobrze czuła:/
03.10.2013
02.10.2013
gabi
powinnaś niedługo otrzymać maila z podziałem na grupy ;)
paola
hej, ja tez nie mogłam się doczekać listu... zadzwoniłam i dostałam się tylko jestem ciekawa skąd mam wiedzieć w jakiej grupie jestem bo są z tego co widzę na planie trzy??
02.10.2013
29.09.2013
ona23
Ziomuś940100 również w lipcu składałam papiery i nadal nie dostałam odpowiedzi czy się dostałam czy też nie, a jak tam dzwonie to nikt nie raczy odebrać! Dodzwonić się tam to chyba graniczy z jakimś c udem. Chyba będę musiała się tam wybrać osobiście...
Mała
Nie zgodzę się z poniższym komentarzem - w ciągu ostatnich dwóch miesięcy 3 razy dzwoniłam do dziekanatu i zawsze ktoś odebrał, nigdy nie musiałam długo czekać. Raz tylko musieli mnie przełączyć do kogoś od rekrutacji, ale też połączenie było prawie od razu. Na wszystkie pytania uzyskałam odpowiedzi, więc może po prostu miałeś pecha..? A co do obozów sportowych to jestem po stronie uczelni. Wybrali taką formę na prowadzenie zajęć z w-f i super, wolę to niż tradycyjne zajęcia! A to że są płatne.. no cóż.. chyba nie sądzisz, że uczelnia będzie finansować obozy dla studentów! Poza tym nie przesadzajmy ceny nie są, aż takie wygórowane! A obóz jest obowiązkowy, bo zaliczenie z w-fu musisz miec - proste! Jeśli to Ci nie odpowiada zawsze możesz wybrać inną uczelnie, na której w-fu nie ma lub jest prowadzony stacjonarnie.
26.09.2013
24.09.2013
xyz
Organizują obozy sportowe w ramach zajęć, które są płatne i niby dobrowolne ale jeśli nie pojedziesz to nie zaliczą ci przedmiotu. Nic nie można załatwić. Słyszy się tylko"ja się tym nie zajmuję” proszę iść do pana/pani X. Okazuje się że ta osoba też się nie zajmuje daną sprawą i tak odsyłają od jednego do drugiego a człowiek lata jak debil. W dziekanacie pracują same niekompetente osoby,dodzwonić do szkoły się nie można a jeśli ktoś łaskawie zdecyduje się odebrać telefon to następuje przełączenie do innej osoby a tam w słuchawce muzyczka jak w telezakupach. Czekasz, czekasz, czekasz aż w końcu cierpliwość odmawia i się rozłączasz bo nikt nie odbiera. Pod względem dydaktycznym ok ale pod względem administracyjnym to wielka tragedia. I żal, szkoda, że nikt nad tym nie panuje. Zamiast płakać to tylko śmiać się chcę że tacy ludzie tam pracują. Pod tym kątem zdecydowanie odradzam studiowanie na tej uczelni!
nikon
Nie polecam. Naliczają odsetki, mimo że płaci się regularnie, a jak się tych odsetek nie zapłaci to nie podbiją legitymacji i nie oddają indeksu. Za wszystko naliczają kasę, był taki czas, że 30 zł trzeba było płacić za sprawdzenie indeksu, mimo że tego nie robili. Totalny bałagan w administracji. Po dwóch latach studiowania, zdanym egzaminie człowiek chce odebrać dyplom a Pani z dziekanatu twierdzi, że taka osoba tu nie studiowała;/ Organizują wyjazdy integracyjne, niby dobrowolne, ale jak się nie zapłaci to twierdzą,że nie zaliczą przedmiotów. Na każdym zjeździe ludzie się denerwowali, bo zawsze były jakieś cyrki w dziekanacie...Omijajcie tą Uczelnie wielkim łukiem!!!!
24.09.2013
17.09.2013
easy, to normalka
ludzie, wszedzie na prywatnych tak jest, do konca czekaja, az sie grupy potworza, problem polega na tym, ze czesto okazuje sie, ze jakis nie rusza, bo za malo chetnych, moja siostra przerabiala to 2 lata temu, na koniec wrzesnia przenosila papiery do WSPiA, musicie dzwonic i pytac
ziomuś 940100
Witam! Chcialabym się dowiedziec czy ktoś nie otrzymał z was listu potwierdzającego przyjecie do owej uczelni? Ja zapisalam sie tam w lipcu chyba po 2 tyg mialam otrzymac potwierdzenie a jest wrzesien i nadal nic,probowalam sie dodzwonic ale niestety nikt nie odbierał az do chyba dwóch tygodni wstecz jak jakas pani odebrala i powiedziala mi ze jestem przyjeta na moje pytanie czy otrzymam list potwierdzajacy powiedziala ze tak ale mam poczekac kolejne dwa tygodnie no i sie nie doczekalam...czy ktos jest w tej samej sytuacji? bo tak naprawdę to ja nie wiem czy jestem przyjeta czy nie..waham się nad osobistym odwiedzeniu punktu rekrutacyjnego. ;)
16.09.2013
01.09.2013
admin
Komentarz usunięty.
do ani
a co dokładnie chcesz wiedzieć?
21.08.2013
20.08.2013
ania
Witam chciałąbym się dowiedzieć kilku informacji dotyczących studiowania na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu a dokładnie na bezpieczeństwie narodowym. Jęsli ktos byłby w stanie udzielić mi kilku informacji prosze odezwaac sie na e-maila n-ani@wp.pl :) z góy dziekuje ;)
stypendystka
o ile się nie mylę to nie ma stypendium za wyniki w nauce, to chyba jedyna szkoła, która je jeszcze przyznaje, a to chyba nie najlepiej świadczy o przepływie informacji
16.08.2013
12.08.2013
ja polecam
ja jestem zadowolona, choc nie mam porownania z innymi szkolami prywatnymi z Poznania, jak slucham koleżanek, to wszytskie na cos narzekaja, a zarzuty sa nawet pod najlepszymi uczelniami panstwowymi,
od środka
Wyzsza Szkola Bezpieczenstwa preznie sie rozwijaja, caly czas cos sie dzieje, dbaja o studentow, jest dobra kadra, oferuja rozne specjalnosci, przeplyw informacji jest bez zarzutu, widze, ze duzo osob pyta o stypendia, one rzeczywiscie sa przyznawane, trzeba tylko zlozyc dokumenty no i sie zakwalifikowac, naukowe tez mozna dostac, bo nikt Ci na sile nie udowadnia, ze jestes glupi, nie znam innych prywatnych uczelni z Poznania, jedynie tyle, co ze znajomymi rozmawiamy, o WSBezpieczenstwa mama dobre zdanie
26.07.2013
25.06.2013
dyskretny
Nie polecam
do osoby wczesniej
a napisz cos wiecej: co studiujesz? albo studiowałes / aś? który rok, czy w P-niu, co ci sie nie podobalo, jak bylo, no wiecej napisz, zeby wiadomo bylo, o co kaman
23.06.2013
18.06.2013
student WSB
witajcie kochani jeśli cenicie czas i pieniądze to omijajcie tę uczelnie no chyba że lubicie sią przejechać na własnej skórze pozdrwaiam
izka
A co z studiami zaocznymi? nauka odbywa sie tylko w soboty i niedziele czy jeszcze jakieś inne dni?
09.05.2013
07.05.2013
Anka
Kamiii najlepiej jak załapiesz się na jakiś bon zniżkowy (obserwuj stronę) i wtedy jak dostaniesz stypendium, to będzie całkiem ok, bo z tego co się orientuję, to socjalne były jakoś między 700 a 900 zł, a jak się jeszcze pouczysz, to drugie tyle na naukowe;) Nie wiem jak to jest z akademikiem, bo studiuję w Gdańsku. Może zadzwoń do nich, to więcej Ci opowiedzą?
kamiii
Powiedzcie coś na temat stypendiów. Jeżeli ktoś ma bardzo niski dochód na jednego członka rodziny, np. 200 zł to stypendium będzie wysokie? Jak jest z załatwieniem akademika? Jeżeli ktoś mieszka 150 km od Poznania to przysługują jakieś ulgi na dojazdy i pierszeństwo w akademiku? Trochę się boję, że płacąc za akademik i za miesiąc czesnego, czyli razem ok 700 zł mogę się nie utrzymać za marne grosze, które mi zostaną ze stypendium. Dlatego proszę powiedzcie mi ile stypendium może dostać osoba mająca dochód ok. 200 zł? Może ktoś jest w podobnej sytuacji co ja i mi odpowie. Musze wszystko przekalkulować, bo nie chcę później rezygnować ze studiów.
01.05.2013
23.04.2013
olcccia
a ja uwazam inaczej. jak wszedzie trzeba pilnowac terminow i wtedy konsekwencji finansowych nie ma. nie zgadzam sie z toba co do bonifikat - sa i funkcjonuja. sama np. korzystam ze znizki za polecenie znajomych.
akuku
najgorsza uczelnia!!! zaluje ze zaczelam studia na takowej uczelni!!!!!! nie polecam nikomu!!!!!! KLAMIA ODNOSNIOE BONIFIKAT!!!! jesli masz duzo pieniedzy i nie szkoda Ci placic za fotel wykladowcow prosze bardzo! zzeraja nas na wszystkim! co chwile wprowadzaja zmiany o ktorych nie wiemy! nie widze zadnych plusow!!! ostrzegam przed ta uczelnia!!!!!!!!!!!!!!! nikomu nie zycze! sama jestem na ostatnim roku i okazuje sie ze mamy zaplacic za 3 msc z gory! jesli nie oddasz pracy lic 400 zl kary! najgorsza uczelnia!!!!!!!!!
22.04.2013
17.04.2013
Borubar
Bardzo fajne kierunki studiów. Można uzyskać stypendium, jeśli się trochę przyłoży (i to wcale nie najniższe). Nie rozumiem trochę poniższych komentarzy, wspominających o bonach zniżkowych. Co do warunków nauki to też nie mam jakichś większych zastrzeżeń. Szkoła nie odbiega poziomem organizacyjnym i komfortem nauki od średniej krajowej.
student WSb
akurat bony są i dzięki nim mam niższe czesne, widocznie musialas cos zawalic, ze dla ciebie sa fikcja.
06.04.2013
21.03.2013
studentka WSb
To co się dzieje w tej uczelni to jakaś paranoja! Jeden wielki żart a nie uczelnia! Jestem na 3 roku i powiem wam że po tych 3 latach jestem głupsza niż zanim zaczęłam "studiować". minusy uczelni: -totalny brak organizacji - ciągłe wyzyskiwanie pieniędzy ( za wydanie podstawowych zaświadczeń, sprawdzanie indeksów itp) -karygodne warunki na wydziałach WSB -załatwienie czegoś w dziekanacie graniczy z cudem no chyba że ma się chody jak ja :) - ciągłe zmiany dziekana co powoduje jeszcze większy bajzel -Brak zainteresowania studentem - brak pomocy ze strony promotorów przy pisaniu pracy licencjackiej; widocznie uczelnia wyznaje zasadę "umiesz liczyć, licz na siebie" - BONY zniżkowe to FIKCJA przekonałam się na własnej skórze - na każdym kroku każą nam udawać że ta uczelnia to cud miód malina - śmieszne wynagrodzenia dla wykładowców - osoby pracujące w WSB sa nie kompetentne ponieważ nie można się znać na wszystkim a uczelnia tego wymaga - Nikt nie słucha skarg, zażaleń, uwag studentów choć rektor jest "otwarty na wszelkie uwagi" - plany zajęć zmieniaja się z dnia na dzień po czym student słyszy że plan nalezy sprawdzać (to nic że zmiany zostały wprowadzone o 24.00) plusy uczelni - yyyyy brak :) A więc wszystkich rozważających podjęcie studia w WSB przestrzegam przed tym co was czeka. NIe warto pakowac pieniędzy. P.S dzięki Bogu że już kończę :)
kamiii
Powiedzcie coś na temat stypendiów. Jeżeli ktoś ma bardzo niski dochód na jednego członka rodziny, np. 200 zł to stypendium będzie wysokie? Jak jest z załatwieniem akademika? Jeżeli ktoś mieszka 150 km od Poznania to przysługują jakieś ulgi na dojazdy i pierszeństwo w akademiku? Trochę się boję, że płacąc za akademik i za miesiąc czesnego, czyli razem ok 700 zł mogę się nie utrzymać za marne grosze, które mi zostaną ze stypendium. Dlatego proszę powiedzcie mi ile stypendium może dostać osoba mająca dochód ok. 200 zł? Może ktoś jest w podobnej sytuacji co ja i mi odpowie. Musze wszystko przekalkulować, bo nie chcę później rezygnować ze studiów.
18.03.2013
12.02.2013
alka
mozesz zdawac co chcesz. zeby dostac sie do wsb decyduje kolejnosc zgloszen.
kamilka61
Hej mam pytanie jakie przedmioty zdawane na maturze się licza w WSB w Poznaniu ?
03.02.2013
31.01.2013
mareeek
fakt, stypendia sa rekordowo wysokie. nie ma sie co zrazac oplatami za czesne, bo jak ktos ma problem z kasa, to zawsze moze zlozyc wniosek o stypendium czy sprobowac pozyskac bon. koniec koncow studiowanie tam wychodzi calkiem tanio.
krystek
W moim przypadku kwestia finansowa jest bardzo ważna. Nie stać mnie na duże czesne i chciałabym dostawać jakieś zapomogi bo bez tego boje się, że nie poradzę sobie. Ale z tego co widać w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu ta kwestia jest dopracowana i nie ma powodów do obaw :)) cieszę się, że coraz więcej uczelni myśli o sytuacji studentów a nie tylko o swoim wynagrodzeniu...
29.01.2013
29.01.2013
atezag
ja bym do plusów zaliczyl niskie czesne i mozliwosc korzystania z bonifikat. co jakis czas uczelnia wypuszcza bony ktore obnizaja czesne. a poza tym polecilem koledze studia, zapisal sie a ja dostalem 200 zl za polecenie
Paweł
Interesuję się Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu bo rozważam wybór tej uczelni. Słyszałem kilka negatywnych opinii ale pozytywne przeważają ;) Widzę, że tutaj też macie raczej pozytywne nastawienie ;) A to mnie utwierdza w przekonaniu, że nie popełnię błędu wybierając się do tej szkoły :)
17.11.2012
05.11.2012
&&&
starają sie, nawet im to wychodzi, dosc dobrze dbaja o studentów, za pare miesiecy napisze wiecej
lokalny patriotyzm
Jak dla mnie super szkoła, wbijają się w trend, jakm stało się studiowanie kierunku bezpiecześńtwo narodowe. Bardzo podoba mi się logo wyższej szkoły bezpieczeństwa, nawiązujące do poznanskich koziołków, od razu widać skąd jest ta uczelnia, mimo że ma wydziały w innych miastach :)
01.09.2012
24.08.2012
nikon
Ja pójdę do tej uczelni studiować bezpieczeństwo narodowe, bo wyższa szkoła ma super specjalizację na tym kierunku. Wspominali już o niej ludzie poniżej, a chodzi mi o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Bardzo mnie ten temat zainteresował jeszcze przed ACTA,a z powodu tej afery moje zainteresowanie się pogłębiło. Mam nadzieję że zawsze otwierają tę specjalizację, nie brakuje chętnych?
Agolog
Ja studiuję na WSHiU bezpieczeństwo i jestem zadowolona. Poziom jest dość dobry i kadra przyjazna. Mają też od tego roku magisterkę. Szkoła ma własne locum co jest ważne, bo słyszałam, że w WSB siedzą w niewygodnych ławkach szkolnych i biegają po całym Poznaniu
22.08.2012
21.08.2012
do nagroda
w uczelni możesz starać się o stypendia. przyznaja rozne za wyniki w nauce, socjalne. moze to tez jakies rozwiazanie?
sceptyk
@nnana: a gdzie ty to wyczytałaś? Bo coś nie mogę uwierzyć. Bezpieczeństwo na UAMie jest jednym z nowszych kierunków, są już więc jakieś oficjalne rankingi? Wygląda to trochę nierealnie żeby WSB była porównywalna do UAM...
15.08.2012
09.08.2012
nnana
Wyczytałam że poziom kierunku bezpieczeństwo narodowe na UAM może być porównywalny do poziomu reprezentowanego przez WSB, więc kwestia jest tylko tego czy ostatecznie dostanę się na studia na uniwersytecie, czy może będę musiała opłacać WSB. Tak czy siak - POZNAŃ!
nagroda
Niby jestem na studiach, ale co z tego, skoro zamierzam z nich zrezygnować od października. Nie chodzi o uczelnie, bo jest naprawde ok, mam o niej dobrą opinię, a jedyny minus to cena studiów... Jeśli nie znajdę pracy którą będę mogla pogodzić z nauką, to będę musiała powiedzieć do widzenia!
06.08.2012
06.08.2012
majka
ja nie widzę żadnej różnicy, jeśli znajdziesz pracę w tej branży to bezpieczeństwo narodowe czy wewnętrzne nie ma znaczenia, z tego co słyszałam to te kierunki sa bardzo podobne
Iwo
Lepiej iść na bezpieczeństwo wewnętrzne czy narodowe ?
31.07.2012
25.07.2012
Olek
o to też ciekawe jest, cyberprzestrzeń to chodliwy temat
cuddy
mnie bardzo zainteresowało bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, tak jak ktoś już pisał - rzadko spotykana specjalizacja no i sam program studiów ciekawy. zobaczymy jeszcze czy właśnie takie studia wybiorę, ale na pewno ten kierunek znajduje się na początku mojej listy
19.07.2012
16.07.2012
Olek
Także zastanawiam się nad Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa ale kierunek pedagogika albo zarządzanie ;)
alan
Polecam bezpieczeństwo narodowe, ciekawe kierunek, przyszłościowy no i studiowanie tego w Wyzszaj szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Poziom dla mnie na odpowiednim poziomie, bez zbednego cisnienia na naukę niepotrzebnych pamięciówek, raczej konkrety. Jestem na specjalizacji BEZPIECZEŃSTWO CYBERPRZESTRZENI, polecam bo to rzadko spotykana specka. A że rzadko więc mało osób wyedukowanych w tym kierunku, więc łatwiej o prace. Poza tym bardzo ciekawe te studia, dużo tajników ze świata internetowego mozna poznac.
13.07.2012
11.07.2012
Alek
WSB oprócz bogatej oferty edukacyjnej daje możliwość wielu kursów i szkoleń. Na uczelni działają także koła naukowe które prężnie działają. Tak więc Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to dobry wybór na przyszłą uczelnię. Ja nie żałuję, jestem już tu drugi rok☺
Adrian
Hej, napiszcie coś o Wyższej Szkole Bezpieczeństwa bo chce się tam wybrać- warto ? co myślicie ?
10.07.2012
03.07.2012
marek
czy studiując tutaj można zrobić jakiś certyfikat językowy? Jeśli tak to jak wyglądają przygotowania do niego i ile to kosztuje?
Adia
Skończyłam tutaj resocjalizację i jestem bardzo zadowolona, atmosfera i podejście tutaj do ludzi jest świetne.
21.06.2012
20.06.2012
useless
ja już studiować z Poznaniu, to t\raczej nie w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Poziom, moim zdaniem, jest niski na tyle, że nie ma sensu kończyć tej szkoły jeśli przyszłość wiąże się ze studiowanym zawodem i jeśli zależy wam na czymś więcej niż na papierku ukończenia uczelni.
opinieo
wyższa szkoło bezpieczeństwa w poznaniu na głównej stronie w internecie poleca kierunek bezpieczeństwo antyterrorystyczne. czy ktoś z was może sie odnieść do tego kierunku, powiedzieć coś więcej o tym jakie perspektywach, co oferuje, czy warto się w tym kierunku kształcić?
07.06.2012
31.05.2012
studentka uam
@puchalke: no nie wiem czy tak łatwo będzie znaleźć miejsce w akademiku na weekend. owszem, zdarza się że mają miejsca, ale często dopiero kiedy ktoś zrezygnuje ze studiowania, czyli raczej nie od początku roku. poza tym nie zawsze chcą przydzielać miejsca ludziom spoza uniwersytetu. no ale próbować można..
puchalke
@studia zaoczne: co do bursy lub hotelu to nie pomogę, za to jestem pewna że w akademikach uamu powinno znaleźć się miejsce w weekend. często jest tak że studenci zaoczni przyjeżdżają w weekend do miasta i pomieszkują wtedy w akademikach, bo jest przede wszystkim taniej. więc jeśli bursy nie ma to polecam ogarnięcie akademików, nie tylko uamu, ale i uniwerka ekonomicznego, nie bedzie pewnie trudno znaleźć kierownika przychylnego studentowi. pozdro!
28.05.2012
15.03.2012
studia zaoczne
jak wyglada organizacja zajęć na studiach zaocznych? czy to sa zawsze soboty i niedziele? ja mysle o kierunku pedagogika, ale to pewnie nie ma znaczenia, o ktorej koncza sie zajecia w niedziele? czy uczelnia ma jakas burse, albo tani hotel?
brygida
to jest stosunkowo nowa uczelnia w Poznaniu, ale jelsi ktos wybiera sie na kierunke Bezpieczeństwo Narodowe albo Bezpieczeństwo Wewnetrzne - to chyba bedzie to najlepzsy wybor, z minusow (ze slyszenia) - kuleja organizacyjnie dla zaocznych, zdarza sie zamieszanie z salami, ale na tomozna przymknac oko, ogolnie SPOKO.
26.02.2012
26.01.2012
ueeetam
Na stronie uczelni jest coś o jej europejskim wymiarze.. pomijając fakt, ze dostępne są zajęcia związane z UE, podane jest również, że szukają partnerów za granicą... Pytanie czy już znaleźli? W dzisiejszych czasach bez praktyk zagranicznych ani rusz, a idąc do takiej szkoły wymagałbym minimum praktyk poza krajem..
rad**
znajomy jest u nich tez na bezpieczestwie narodowym, z tego co mowi, planuje szukac roboty po prostu gdzies w administracji, no chyba ze wyjedziesz do Warszawy, to tam jest woiecej firm, zwiazanych bezposrednio z zapewnieniem bezpieczenstwa publicznego, tutaj w Poznaniu za bardzo niewiem, moze bezpieczenstwo imprez masowych, organizacja i zabezpieczanie meczy, ochrona, w gre pewnie wchodzi tez dzailalnosc detektywistyczna, jelsi ktos ma zakusy w tym kierunku
20.01.2012
16.05.2011
Zbyszek
Bezpieczeństwo narodowe jako kierunke brzmi poważnie, ale co konkretnie mogę robić po skończeniu tych studiów? Gdzie pracować, ile zarobię, jakie sa perspektywy dla absolwenta?
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Politechnika Lubelska
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Uniwersytet Gdański
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Kaliski
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Politechnika Śląska
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Politechnika Częstochowska
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Politechnika Poznańska
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Politechnika Białostocka
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Akademia Tarnowska
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju