• Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi Summer School 2024

Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I

uczelnia niepubliczna, woj. wielkopolskie, 60-320 Poznań, ul. Bułgarska 55, (+61) 832 11 79, rekrutacja@ansm.pl

Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I (do końca 2023 r. Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, wcześniej Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I) została założona w 2004 roku. Na początku działalności uczelnia prowadziła nauczanie na dwóch kierunkach - pedagogice i administracji. Z biegiem lat oferta edukacyjna była wzbogacana - zarówno w ramach studiów licencjackich oraz magisterskich, jak i podyplomowych.

Motywem przewodnim uczelni jest sentencja homines hominibus (“ludzie ludziom”) powiązana z intencjami służenia interesom społeczeństwa oraz spełniania jego potrzeb edukacyjnych. Palcówka dba o swoich studentów, którzy dzięki współpracy szkoły z instytucjami zewnętrznymi nabywają pierwsze doświadczenia zawodowe.

Sprawdź terminy rekrutacji i koszty studiów. Dowiedz się więcej na temat dostępnych kursów, szkoleń lub praktyk.


Ocena uczelni

5.74 / 10
271 głosów

Opinie (752)
Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I, PAMNS

Elkaa
Zmiana nazwy na Akademie Nauk Stosowanych była ok, ale już ta medyczna...Dramat. Z mojej strony mogę polecić pedagogikę, świetni wykładowcy z pomysłami i bardzo zaangażowani. Zaliczenia są w formie ustnej, pisemnej, testowej itp , wiec jak myślicie, że przyjdziecie i łatwo pójdzie to możecie się zdziwić. Kontakt z dziekanatem różny, ale to wszędzie tak jest.
14.04.2024
12.03.2024
Niedoszła studentka
Trudno mi ocenić uczelnie ponieważ pomimo starań o przyjęcie na skrócony tryb dla magistrów nie otrzymałam zgody p. Dziekan (mimo iż na stronie mają taką ofertę) ale chciałam docenić i napisać, że w dziale rekrutacji pracuje bardzo miła Pani. Pomocna, uśmiechnięta i za pierwszym razem odbiera telefon :-) Zdziwiło mnie, że po studiach magisterskich z pedagogiki i kilku podyplomówkach nie wyrażono zgody na skrócony tryb. W każdym razie doceniam miłą obsługę w dziale rekrutacji.
Natka
Witam. Ktoś się wybiera od marca zaocznie na pielęgniarswo??
14.02.2024
01.02.2024
Tragedia
Ludzie! Szkoła doktorska była na tej uczelni... kilka lat temu. Jeden semestr i wszystko upadło. Doktorat na takiej Uczelni ?! Wstyd, że ktoś w ogóle wcześniej na to pozwolił!
Ania
To jest naprawdę żenada w toaletach brak papieru toaletowego, płacimy za studia niemałe pieniążki . Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13.01.2024
06.01.2024
Propozycja
Mam wielkie marzenie, aby Ta uczelnia uzyskała pozwolenie na studia III stopnia ( doktoranckie)
Op
Wstyd dla środowiska lekarskiego.Mam nadzieję ,że ten kierunek upadnie.Brak słów.
22.12.2023
17.12.2023
Absolwent
Beznadziejna nazwa Uczelni.
Wstyd
Do @nie wierzę, Tak to prawda !!!, zmieniają nazwę na Poznańska Akademia Medyczna. I teraz my wszyscy studenci po kierunkach społecznych typu administracja, prawo, filologia angielska czy pedagogika będziemy mieć na dyplomie akademia medyczna. Aż współczuje teraz studentom prawa, bo na aplikacje to wy się nie dostaniecie po akademii medycznej..., zresztą my wszyscy też będziemy mało wiarygodni gdy przyszły pracodawca to zobaczy :-(
03.12.2023
30.11.2023
nie wierzę
Ale że co? Jak zmiana nazwy? Jaka Akademia Medyczna? Co z ludźmi na kierunkach Prawo, Administracja, Bezpieczeństwo wewn. Pedagogika???? Czy to pewne?
Wstyd
Czy wy nie macie wstydu droga uczelnio? Zmieniacie nazwę uczelni i dyplomy na jakąś Poznańska akademie medyczna? Już widzę miny ludzi jak zostaną np. magistrem administracji czy filologii angielskiej po akademii medycznej. Chyba zagalopowaliście się trochę.
29.11.2023
08.11.2023
Maciej
Jak wyglądają zajęcia na basenie? Są tylko na pierwszym roku czy przez cały licencjat? Czy obozy sportowe są do zaliczenia tylko na pierwszym roku czy później też są??
Hanna
Ja bardzo polecam prawo w ANSM jestem na 3 roku wykładowcy są bardzo sympatyczni nie było osoby która by powtarzała rok czy została wydalona z uczelni
14.10.2023
10.10.2023
lex
jakie macie zdanie o studiach prawniczych w Mieszku?
!!??!!
Kierunek lekarski w Mieszku? naprawdę to nie jest żart? Świat stoi na głowie ...
19.09.2023
07.08.2023
Anna
Dzien dobry)) Czy ktoś może napisać opinie o kierunku Kosmetologii?
student
Szkoda że nie ma w ANSM Szkoły Doktorskiej :-(
03.08.2023
05.07.2023
Ania
Odp.do Oli sam. terytorialny jest na II roku prawa
Admin
Czy po studiach I stopnia na tej uczelni jest zniżka na studia II stopnia?
04.07.2023
02.07.2023
Kaśka
Jak często są zjazdy na niestacjonarnym trybie kierunku pielegniarstwa - studia magisterskie? Dziękuję jeżeli ktoś odpowie 😀
Ola
I jeszcze jedno pytanie czy ktoś jest z kierunku prawa kto idzie na 2 rok ?
29.06.2023
29.06.2023
Dommiiii
Nauczanie kiepskie, a ceny wysokie za czesne. Napewno nie polecę uczelni, ani nie wrócę tutaj by dalej kontynuować naukę.
Ola
A na którym roku jest ten przedmiot "samorząd terytorialny" i jakie są najtrudniejsze tam przedmioty do przejścia ( oczywiście po pierwszym roku ) na prawie ?
28.06.2023
23.06.2023
Ania
Jeśli chodzi o prawo to przedmiot ,,samorząd terytorialny" to tragedia prof. oblewa prawie każdego jest kilka x poprawka....ten przedmiot jest też na administracji i to samo jest. Więc trzeba NAPRAWDĘ to wykuć....
Bbb
Jest tuż przed obroną na kierunku POWzT i jestem bardzo zadowolona. Wiadomo zdarzały się lepsze gorsze chwile, ale narzekanie mamy wpisane w naturę. Będę miło wspominać tą uczelnię, a do tych którzy twierdzą, że "niski poziom, kiepsko uczą" powiem to co przekazał nam jeden z wykładowców" bagaż doświadczeń i wiedzy jak wyniesiemy z uczelni to 50% wkładu własnego:)
21.06.2023
25.05.2023
Studen
Aha i jeszcze jedna ciekawostka, bardzo możliwe iż na prawie będziesz miała zajęcia z naszym obecnym Panem Prezydentem gdyż jest on wykładowcą na tej uczelni tak jak inne osoby należące do obecnej partii politycznej, radzę wgłębić się w temat :-)
Student
Mogę Ci powiedzieć z perspektywy studentki pedagogiki bo jestem na ostatnim roku ale miałam znajomą co była właśnie na prawie i koniec końców zrezygnowała ze względu że nie było mowy o zrobieniu później aplikacji, bo poziom średni. Jeżeli chodzi o wykłady to odbywają się online na zoomie, a ćwiczenia są stacjonarnie w salach na uczelni w weekendy, i są obowiązkowe wiadomo (i tak jest na każdym kierunku). Pani Dziekan wydziału nauk społecznych jest tam moim zdaniem najbardziej ogarniętą osobą która we wszystkim służy pomocą. Wykładowcy różni, niektórzy potrafią dać w kość... ale są też tacy z którymi idzie się dogadać. Poziom nauczania dość słaby niestety. Tak jak ktoś tu napisał uczelnia dla papierka i coś w tym jest, bo dopóki płacisz na bieżąco to jakoś dajesz radę, schody się zaczynają gdy opóźniasz się z płatnościami. PS. Niech cię nie zaskoczy jak będziesz miała w grupie na kierunku np. tylko 3 osoby bo tutaj to norma, mają bardzo mało studentów.
25.05.2023
24.05.2023
Ola
Ja obecnie jestem na prywatnym uniwerku i niestety też to różnie tam wyglada i z rożnych przyczyn chce przenieść się tutaj na prawo ale najpierw wiadomo lepiej poznać kogoś opinie,a jak z atmosferą i czy wszystko tutaj jest stacjonarnie typu wykłady czy tylko ćwiczenia ?
Student
Kierunek Prawo jest tylko i wyłącznie zaoczny, nie ma stacjonarnych i nigdy nie było na tej uczelni. Zajęcia odbywają się w różnych godzinach wiadomo ale zwykle do max. godz. 17. Poziom taki sobie. Lepiej idź na uam albo inna uczelnie, bo tutaj możesz mieć problemy z przyjęciem na aplikacje po studiach bo to prywatna uczelnia a oni wola po uniwerkach.
24.05.2023
24.05.2023
Olka
Hej, chciałabym dowiedzieć się jak tutaj wygląda nauka na kierunku prawo albo przynajmniej jacy są wykładowcy bo wiadomo dziekanat jak to wszędzie fatalny raczej ale głównie mi chodzi o poziom nauczania, czy są zdalne wykłady i ile razy w tygodniu chodzi się na zajęcia
ABCX
Powiem tak, ukończyłem ową uczelnie i mówiąc krótko, Niczego się tam nie nauczycie, to uczelnia do robienia papierków zresztą jak inne prywatne. Chcesz się czegoś nauczyć - idź na uniwersytet. Tu się liczy tylko kasa, jeśli płacisz w terminie wszystko zaliczysz na 5 i to jeszcze z wyróżnieniem. sam wybrałem tą uczelnie tylko po to aby szybko i sprawnie zrobić tytuł mgr bez zbędnych ceregieli. Obojętnie czy jesteście na kierunkach medycznych czy społecznych edukacja wygląda tak samo. Zajęcia nie odbywają się wcale bądź jeśli już to dostajesz 5 na koniec za samą obecność na nich. Jednym słowem jeśli pilnie potrzebujesz zdobyć papier że masz wyższe to polecam tylko pamiętaj by mieć na to fundusze gdyż bez tego ani rusz ;)
19.05.2023
16.05.2023
Zoyka
Dlaczego nikt nie odpowiada na liczne pytania które sa poniżej? Mnie interesuje Psychologia i chetnie dowiedziałabym się, czy warto wybrać studia na tej uczelni, a może macie porównanie z innymi poznańskimi?
Kandydat
Czy jest możliwość studiowania Psychologii w trybie skróconym IOS posiadając wykształcenie pedagogiczne?
03.04.2023
06.03.2023
Jan
Ok
Ola
Czy jest tutaj ktoś kto będzie zaczynał kosmetologię niestacjonarną od marca 2023?
04.02.2023
07.12.2022
Student
Czy zaleganie z czesnym 1 mc, to powód aby nie otrzymać stypendia na konto ?
Mejson
jak ktoś wybiera się na filologię zaoczną napiszcie :) dobrze będzie się jakoś spiknąć przed o ile ktoś to odczyta siergiej24@o2.pl
06.10.2022
05.10.2022
Bdh
Orientuje sie ktos czy przy rezygnacji trzeba nadal placic za studia??
AB
Większość uczelni i tak przejdzie na zdalne ze względu na niskie temperatury i koszty ogrzewania :3 Nie wiem po co mielibyśmy siedzieć na stacjonarnych wykładach z filozofii czy socjologii skoro dokładnie tego samego możemy wysłuchać siedząc w domu. Wszystkie praktyczne przedmioty są prowadzone stacjonarnie - zerknij sobie na plan 2 roku np. Nam powinna dojść anatomia, mikrobiologia i pewnie farmakologia. Zjazdów mamy zaplanowanych dużo więcej niż wynika z planu także moim zdaniem nie ma co się stresować,bo wszystko wyjdzie w praniu :)
04.10.2022
04.10.2022
Mario
"AB" ale masz namyśli zajęcia online ?Lub przez platformę e- learningową , nie uważasz że troszkę słabo to wygląda? Będziemy płacić nie małe pieniądze po to żeby siedzieć w domu i słuchać teorii? chcesz mieć tylko papierek czy chcesz się czegoś nauczyć?
AB
Plan na 1 roku ratownictwa będziemy mieli uzupełniany, w poprzednich latach też było podobnie :) Jest jeszcze full przedmiotów do upchniecia w 2 semestrze także na pewno dojdą zajęcia w planie
04.10.2022
03.10.2022
Mario
Witam, poszukuje osób z 1 roku Ratownictwo Medyczne oraz osoby z roku 2 i 3, prosiłbym o opinie bo plan zajęć na semestrze 1 nie zachęca do nauki na tej uczelni......mogę się mylić dlatego chce zaczerpnąć opinii innych osób.
Wiki
Szukam osob z pierwszego roku z kosmetologii niestacjonarnej:)
29.09.2022
28.09.2022
Edyta
Poszukuję osób z 1 roku, 1 semestr Psychologia Kliniczna
Wiki
Filologia angielska zaocznie I rok - jest jakaś grupa na mess/fb??
27.09.2022
27.09.2022
AB
Kiedy plany dla ratownictwa medycznego niestacjonarnie ?
Ja
Filologia angielska zaocznie - ktoś? Coś? 😁
27.09.2022
26.09.2022
c_m
Sądząc po komentarzach niżej plany raczej zobaczymy dopiero 1 października. W dziekanacie żadnych informacji na ten temat nie da się uzyskać.
Ewa
Planów nadal nie ma niestety .. dla pielęgniarstwa również Jest tutaj osoba która idzie na pielęgniarstwo zaoczne ? Jeśli mogę napisz na priv na fb Ewa Madej z Zielonej góry ( zdjęcie profilowe z zawodów )
26.09.2022
24.09.2022
M.m.
Czy wiadomo kiedy pojawią się plany zajęć dla kierunku ratownictwo medyczne studia zaoczne??
Marketing ANSM
odpowiedź dla nowa z dnia 22.09.2022
Obecnie planowany jest tryb hybrydowy, wykłady online, a ćwiczenia na uczelni, harmonogram zjazdów jest dostępny na naszej stronie https://ansm.pl/strefa-studenta :)
22.09.2022
22.09.2022
nowa
Jak wygląda kosmetologia zaocznie? Czy wyklady są online czy zawsze na uczelni?
Adin
Uczelnia podczas rekrutacji świadomie wprowadza w błąd naciągając kandydatów. Pielęgniarstwo weekendowe to farsa. Zajęcia w rzeczywistości odbywają się w każdy czwartek i piątek od rana a soboty i niedziele są niektóre wolne, albo zajęcia zaczynają się w weekendy w połowie dnia. Wykładowcy notorycznie nie wywiązują się ze swoich obowiązków uzupełniania ocen , plan zajęć zmienia się w zasadzie kilkadziesiąt razy w ciągu roku więc nie ma szans zaplanować grafiku w pracy chociażby na tydzień. Największym hitem jest opłata 12 rat ( czesne cały rok) a zajęcia odbywają się od końca października do końca maja ( 8 mscy).
21.09.2022
15.09.2022
Mejson
czy ktoś wybiera się w tym roku na zaoczny licencjat z języka angielskiego spec. nauczycielska ??? :)
Medic
Witam, czy na tej uczelni będzie kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny? Jeśli tak, to na jakie lata są plany otwarcia powyższych kierunków?
13.09.2022
07.09.2022
Wiki
Wybiera się ktoś na filologię zaoczną?
Emi
Czy ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami na filologii angielskiej w formie zaocznej?
02.09.2022
10.07.2022
Ewa
Tak ja wybieram się na pielęgniarstwo zaoczne do filii w Tomyślu :)
Kris
Wydział zdrowia porażka . Jedni uczciwie chodzą i biorą udzia w zajęciach inni pupile dziekana i oceny z kapelusza …. Skandal . Do egzaminów dyplomowych podchodzą bo dziekan wszystko im wpisuje sam …… nie polecam . T Ratownik musi coś umieć a nie mieć papier
03.07.2022
01.07.2022
Bartosz
Pedagogika Opiekuńczo Wychowawcza z Terapią Pedagogiczną mogę polecić wszystkim. Specjalne podziekowania dla Pani Prodziekan Róży Sawali dziękuję bardzo za podejście dla studentów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich wykładowców i polecam super uczelnia
Marta
Wydział Medyczny masakra … zajecia dawno skończone . Ocen brak ….. za chwile egzaminy dyplomowe a dziekani nie egzekwujà od wykładowców wpisów….. zresztà co roku ten sam problem.
15.06.2022
15.06.2022
Iza
Czy ciężko jest na prawie ? Odpadają osoby ? Są poprawki?
Małgosia
Cześć, jest tu ktoś kto się wybiera na pielęgniarstwo lub je studiuje?
15.05.2022
11.04.2022
kasia
Bardzo trudny kontakt z wykładowcami., promotorem....dziekanat nigdy nic nie wie...ogólnie bałagan i chaos na uczelni totalny
Emi
Hej, czy wiecie jaka jest kwota stypendium socjalnego? Czy istnieje na tej uczelni możliwość zwiększenia stypendium socjalnego ze względu na długi dojazd? Pzdr
30.03.2022
06.03.2022
Anka
Czy jest tu ktoś, kto zaczął angielski w biznesie niestacjonarnie od lutego? Proszę o kontakt !!!!
Kuba
Tak, zamierzam złożyć dokumenty na psychologię od marca :)
20.02.2022
09.02.2022
Ona
Hej jest ktoś kto idzie na psychologię od marca ?
Marketing WSPiA
odpowiedź dla Ernest z dnia 04.02.2022
Oczywiście, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z dziekanem :)
08.02.2022
04.02.2022
Ernest
Witam, czy istniałaby możliwość przeniesienia się w ciągu roku akademickiego na drugi semestr na I roku na państwa uczelnię na pokrewny kierunek, z tym, który obecnie studiuję?
Dawid
Kto idzie na ratownictwo medyczne ?
26.01.2022
24.01.2022
Marek
Brak organizacji nauczanie farmakologii porażka,wykładowca nie ma wiedzy
Kamila
Od kiedy rekrutacja na semestr letni?
02.12.2021
19.11.2021
Hania
Ja po licencjacie na pewno pójdę tam na mgr
Lala
Czy ktoś idzie tam na magisterkę z administracji zaoczne?
04.10.2021
14.09.2021
Studenci
Na Wydziale zdrowia to nie ma co liczyc za szybko na plan zajęć ani tymbardziej na karty osiągnięć w Wirtualnym Dziekanacie . Zawsze wszystko na ostatnią chwile . Drogie Władze tej oto uczelni gdzie są wpisy z naszych zaliczeń ??? Gdzie są niezrealizowane zajecia które powinny sie odbyć a nie odbyły ???? Czy nikt nad tym nie panuje???????
Michał
Na Facebooku informacja że uczelnia działa już normalnie czyli w weekendy tez. Niestety ! Bedàc wczoraj (niedziela) na uczelni nie zastałam nikogo… oprócz Pani na recepcji i w dziekanacie .nie szanujecie studentów i wprowadzacie nas w błąd . A student to Wasza kasa!!!
13.09.2021
10.09.2021
MAGDA
Dzień dobry, Jestem absolwentką wyżej wymienionej uczelni kierunek pielęgniarstwo, jeśli chodzi o uczelnię to mogę powiedzieć z swojej perspektywy, że w ciągu trzech lat edukacji nie miałam nigdy problemów związanych z kontaktowaniem się z wykładowcami, może to nie było załatwiane od ręki ale zawsze starali się pomóc w danej sprawie. Podziękowania kieruję przede wszystkim dla Pani Prodziekan Wydziału Zdrowia Publicznego dr n. med Joanny Łupickiej za zaangażowanie w sprawy studentów, wsparcie oraz okazaną życzliwość i uśmiech, który nigdy nie schodzi z twarzy Pani Prodziekan, kolejne podziękowania oczywiście dla Pana Dziekana Wydziału Zdrowia Publicznego mgr. Krzysztofa Kostewicza za ogrom pracy, poświęcenie i pozytywne rozwiązania czasami trudnych spraw oraz za to, że zawsze studenci mogli liczyć na pomoc Pana Dziekana. Podjęłam decyzję o studiach II stopnia magisterskich na uczelni WSPiA , między innymi na klimat współpracy wyżej wymienionych osób z studentami.
WSPiA
Drodzy studenci! Terminy zjazdów dostępne są na naszej stronie www.wspia- https://wspia.pl/studenci/rozkad-zjazdow-semestr-zimowy/ Forma zajęć, w jakiej będą odbywać się zajęcia zostanie ogłoszona w najbliższych dniach. Zachęcamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie podawane są bieżące informacje. Miłego dnia!
10.09.2021
09.09.2021
Studentka
Plany jak tylko sięgam pamięciom były ustalane na dzień lub dwa przed rozpoczęciem roku akademickiego. Co roku jako studenci prosimy aby były znane wcześniej tj. na początku września. Nikt nie liczy się z tym. Dział planowania plany układa na podstawie informacji uzyskanych od dziekanów , a z kolei dziekani najwyraźniej mają czas. Przykre że trwa to tyle lat i że uczelnia że wstydzi się tej krytyki.
Studenci
Może Rektorzy ogłosiliby jak będzie przebiegać nauka od października czy zdalnie czy jak???? I zadbaliby aby plany pojawiły się już na stronie??? Każdy z nas musi zaplanować urlopy. Ale widocznie WŁADZE nie maja czasu na jakakolwiek informacje dla studentów
09.09.2021
06.09.2021
Anna
Nie polecam - pielęgniarstwo mgr porażka
Nowa student
Czy ktoś idzie na filologia ,albo ktoś był już ,czy warto tam iść czy nie ,bo interesuje mnie spec.nauczycielska
02.09.2021
31.08.2021
Marcin
Na Wzp to bezprawie.Grono studentów uczestniczy w zajęciach reszta nie a szybciej podchodzą do obron niż ci uczciwi. Wystarczy podejść do Dziekana i oceny już się ma od razu ! I niby skąd ???? Nie polecam .
Nowa student
Czy ktoś idzie na filologia angielski niestacjonarne ?
30.08.2021
26.08.2021
Monika
Co do Wydziału Zdrowia to prawda …..słaba organizacja a nawet jej brak . Zajecia nie zrealizowane ocen brak ,dodzwonić się nie idzie do Dziekanów i Prodziekanow . A jak już to jeden odsyła do drugiego . Nie polecam
student
Na oceny trochę tu trzeba czekać. Wszystko idzie załatwić, ale swoje trzeba wychodzić i wydzwonić. Na zajęcia narzekać nie mogę , bo akurat podobają mi się. Ogólnie słaba organizacja.
19.08.2021
18.08.2021
Michał
Czy Wydział Zdrowia jeszcze istnieje??? Dziekanów nie ma dostępnych a Pani asystentka Dziekana to porażka . Nic nie wie. O nie odbieraniu telefonów nie wspomnę . Będąc u nich w pokoju przez ok 10 min telefon na okraglo dzwonił ale nie raczyła podnieść słuchawki. Poza tym jak ktoś nie ma jakiś ocen i zaliczeń to wystarczy zagadać i się ma . W mojej grupie właśnie tak wyglądało. Jedni systematycznie podchodzą do egzaminów a inni maja oceny! Nie polecam . Ale jeszcze rok muszę się przemęczyć
Student
Ta szkoła to najwieksza porażka. Koszta są zmieniane, bywaja tez ukryte.. bo nagle okazuje sie ze za każdą jedna rzecz trzeba dopłacac jak np internetowy egzamin z wfu(?!). Żeby dodzwonic sie i dowiedziec czegokolwiek trzeba mieć wiecej niz anielską cierpliwosc a dodzwonienie sie mozna uwazac za łud szczescia i ogromny sukces. Na uczelni potrafią ginąć dokumenty studenta. Ciezko rozwiazac jakakolwiek sytuacje. Wykladowcy nienodpowiadają na kontakt mailowy a o telefonicznym mozna zapomniec. Nie zalatwi sie tu zadnej sprawy. Brak jakichkolwiek informacji ze strony dziekana, dziakanatu... Jednym slowem totalny balagan zeby nie nazwac tego inaczej. Poziom nauczania mniej niz średni a odbio dyplomow po wyznaczonum terminie.. w sumie jakby go nie bylo. Nie polecam. Omijac szerokim lukiem!!!
13.08.2021
03.08.2021
Mari
A czy ktoś z was jest na Kosmetologii? Jak oceniacie ten kierunek? Właśnie się dostałam i nie mam żadnej innej alternatywy, więc po opiniach tutaj trochę zaczynam się obawiać.
Maciej
wszystko robi się na ostatnią chwilę na wydawanie dyplomów mają 30 dni więc do 30 dnia trzeba czekać na dyplom nie da się wcześniej, a z zasadzie uczelnia nie chce tego zrobić wcześniej.Urlopy, wakacje wszystko jest do zrozumienia, ale tylko przez studenta nie przez uczelnie. Przykre
30.07.2021
28.07.2021
Do absolwentki ..
Dziekanat jest komórka podrzędna Dziekanom i Prodziekanom wiec jeśli chce się cos od razu zalatwic to odsyłają bezpośrednio do nich i tyle w temacie … . I Poepieram że Pani Sawala oraz Pani Zbaraszewska to bardzo pomocne osoby.
Absolwenta
jestem już absolwentką tej uczelni. Teraz już bez emocji mogę ją ocenić. Plusy to : sprawnie działająca kwestura, Dziekan Róża Sawala i to niestety wszystko. Minusów jest znacznie więcej ale największe z nich to : brak bezpośrednich kontaktów do wykładowców, opóźnienia lub brak wpisów w WD, brak prawidłowego przepływu informacji np. dotyczącego planu zajęć ustalanego z dużym opóźnieniem bo na tydzień przed rozpoczęciem roku, dziekanat w zasadzie jest komórką uczelni studentowi zbędną bo w każdym temacie odsyłani studenci są do dziekanów, to z kolei powoduje trudności z dodzwonieniem się do dziekanów. Jednym słowem uczelnia wymaga od studenta dużej odporności na stres, samoorganizacji i umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów, które w dużej mierze powinna rozwiązać .
27.07.2021
25.07.2021
Krystian
Jak wyglada ratownictwo medyczne? Może ktoś się wypowiedzieć na ten temst?
NK
A jak wygląda pielęgniarstwo na tej uczelni? Czy ktoś może się wypowiedzieć, jakie wrażenia, jak z organizacją?
21.07.2021
20.07.2021
Absolwent FIL.ANG
FILOLOGIĘ ANGIELSKĄ POLECAM spec. nauczycielską, ale nie PRAWNĄ tam nie było języka specjalistycznego jak w ofercie.
Maria
Teraz w czasie wakacyjnym uczelnia oraz wykładowcy powinni byc bardziej dostępni . Teraz jak ma się urlop i można coś zalatwic to nie ma nikogo. A poprawkowe egzaminy dopiero we wrześniu. Poza tym biblioteka i kasa w soboty zamkniete . Cały czas pod górkę studentom
20.07.2021
15.07.2021
Marcin
Jak oceniacie studia na filologii angielskiej?
Student wzp
Dziekanat zdrowia to porażka . Aby się dodzwonić to graniczy z cudem zresztą tak samo jak do dziekana. Niekompetencja totalna . Na odpowiedz na złożone pismo trzeba czekać nawet miesiąc . Nie polecam
14.07.2021
13.07.2021
Kasia
Jak odebrać dyplom skoro w sobotę nie działa żaden dział???? A potrzebna karta obiegowa potwierdzona przez kwesture i bibliotekę.???? Poza tym ani dziekanów na dyżurach ani wykładowców ? W tygodniu nie ma jak przyjechac
Absolwentka
na tej uczelni nie ma prawidłowego przepływu informacji, o wszystko trzeba dzwonić, prosić wiele razy, dziekanat jest niepotrzebny bo w każdej sprawie student odsyłany jest do dziekanów, plany zajęć na rok akademicki układane na ostatnią chwilę, o wpisach nie piszę bo już pisano - tragedia,kontakt z wykładowcami bardzo trudny, WD ma służyć do kontaktu z uczelnią, ale tylko w teorii. Plusy to Dziekan Róża Sawala odpowiedzialna również za praktyki studenckie działa wzorcowo dla innych wykładowców i kwestura, która w odróżnieniu od wykładowców księguje wpłaty na bieżąco
10.07.2021
10.07.2021
Absolwentka
mały wybór studiów podyplomowych, trudny kontakt z osobą, która jest odpowiedzialna za studia podyplomowe, plan zajęć układany na ostatnią chwilę, zero informacji w dziekanacie, bardzo dużo godzin praktyk
Absolwent
Na WSPiA zarówno w Poznaniu jak i w Nowym Tomyślu brakuje podyplomowych studiów z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, są lic. i mgr ale przydałyby się też podyplomowe. Ponadto, kierunki są takie same także wygląda to tak, jakby uczelnia się nie rozwijała. Miałabyś informatyka i temat ucichł.
10.07.2021
06.07.2021
studentka
potwierdzam jedyna osoba kompetentna zawsze szukająca rozwiązania problemu, potrafiąca oddzwonić do studenta aby przekazać mu ustalenia w sprawie interesującej studenta to Dziekan Róża Sawala
Absolwentka
Dużo by się rozpisywać. Ale ilość nerwow jaką straciłam przez tą szkołę na studiach magisterskich jest ogromna. Szkoła absolutnie nie poradziła sobie z wpisami na czas, mimo próśb z naszej strony. Egzaminy z pierwszego roku były pisane przez cały okres wakacji, na drugim roku w czasach koronawiarusa bardzo słaby kontakt z wykładowcami, brak również osób prowadzących zajęcia. Nasz kierunek został bez promotora z 4 miesiące przed pierwszymi terminami obron. Praktyki- niemożliwe do zrealizowania przez większość osób, brak elastyczności że strony uczelni pod tym względem. Nie polecam tej uczelni i każdemu ją odradzam. Nie wiem jak uczelnia może funkcjonować z takim zadłużeniem i rekrutować nowych studentów. Jedyną osobą kompetentną jest Pani Róża Sawala
06.07.2021
30.06.2021
Student
Hej Od którego roku można uzyskać stypendium rektorskie ?
Miki
Witam wszystkich! Ponawiam pytanie: Chciałabym zapytać czyli mozliwe jest studiowanie pielegniarstwa (licencjackie) na tej uczelni mieszkajac za granicą? Jak czesto sa zjazdy? Czy teoria jest online? Czy praktyki są w blokach np. codziennie przez cały miesiac czy rozłożone na cały rok? Ja mam mgr z pedagogiki ale zero pracy. Chcialabym sie przekwalifikowac jednak nie moge jeszcze zjechac do Polski. Dzieki jak ktos odpowie :)
28.06.2021
18.06.2021
studentka
cieszcie się że macie terminy obrony mój kierunek najpierw z półrocznym opóźnieniem doczekał się seminarium, a teraz tydzień czekam na wyznaczenie terminu obrony przez promotora ciekawa jestem jak to długo będzie to trwało ciekawostką w tym wszystkim jest to, że mój promotor to osoba funkcyjna na uczelni, która powinna być przykładem dla pozostałych.
Pięlęgniarka Kasia
Czy wykładowcy mogliby zacząć wpisywać oceny???? Wszystko już zaliczyliśmy i obrona pracy mgr a ocen brak . Wszystkie zajecia już się odbyły .
17.06.2021
11.06.2021
Monika
Wpisy do wirtualnego to jakaś porażka! Cześć osób z mojej grupy za tydzień ma wyznaczony egzamin dyplomowy a połowy wpisów nie mamy . Co robic?????wykladowcy nie odpisują .panie Prodziekan obiecują że załatwia i nas zbywają!
Admin
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
11.06.2021
08.06.2021
xxxxxx
niektórzy wykładowcy nawet nie reagują na prośby Dziekanów odnośnie wpisów, a co dopiero od studentów. Skandal przecież to uczelnia daje wykładowcą pracę i pieniądze więc coś w zamian się należy. Dlaczego taką sytuację toleruje Kanclerz i Rektor uczelni. Muszą nie wiedzieć albo nie chcą wiedzieć jaka kadra dydaktyczna pracuje na uczelni. Skandal.A na marginesie co mamy robić jeżeli nawet Dziekani są bezsilni na oporność wykładowców?
Natalia
Dzisiaj dotarł mail z linkiem na zajęcia na wczoraj... Oczywiście nie było nikogo z grupy gdyż maile dzisiaj docierają.
07.06.2021
07.06.2021
kontakty z wykładowcami
Słabą stroną uczelni natomiast jest kontakt z wykładowcami.Jesteśmy tylko w posiadaniu e-maili, na które wykładowcy często nie odpisują, a jeśli już odpisują to ich odpowiedzi są częściowe, nieprecyzyjne. Kontakt bezpośredni do wykładowców powinni mieć choćby starości, którzy SMS kontaktowaliby się z wykładowcą, który ustaliłby godzinę kontaktu bezpośredniego.W obecnej rzeczywistości wykładowca nie odpowiada na e-maila studenta przez kilka dni student jest pozostawiony sam no może jeszcze liczyć na dobry humor Pań Dziekan, które spróbują mu pomóc lub też nie mówiąc że należy czekać.Smutne.
Marcin
Racja trzeba też mówić o mocnych stronach uczelni. Taką mocną stroną są praktyki studenckie. Wszystkie informacje są na stronie uczelni, a Pani Dziekan R.Sawala na bieżąco najszybciej jak to możliwe często w tym samym dniu przesyła informację o zaliczeniu i wpis jest w WD. Szkoda że inni wykładowcy nie biorą z Dziekan przykładu. Do większości trzeba pisać i liczyć na to że odpiszą.
02.06.2021
01.06.2021
Iza
Jak jest na studiach prawniczych ? Jak ze zdawalnoscia ?
studentka
żeby nie było że tylko pisane tu jest o złych stronach uczelni to na moim roku w miniony weekend mieliśmy zaliczenie i już mamy wpisy w WD. Potwierdza to tylko opinię, że to czy wpisy są i jak szybko, czy ich niema zależy wyłącznie od woli wykładowcy.Może inni poszli by tym torem w co wątpię.
31.05.2021
27.05.2021
załamany
jestem na II roku sum zajęcia się kończą w najbliższy weekend, prace dyplomowe zmierzają ku końcowi na na semestr letni nie mam żadnego wpisu, a zdecydowana większość powinna już być WNPiS doskonale wie, jak pracują wykładowcy i nic z tym nie robi wystarczy spojrzeć w WD, gdzie wpisów za semestr letni można szukać jak igły w stogu siana. Może ta wizytacja i wylane przez studentów żale coś zmienią. Tak się nie da. Nie jesteśmy wstanie z każdym brakującym wpisem dzwonić do Dziekanów, bo pracujemy, a jak ktoś napisał Dziekan nic więcej by nie robił tylko odbierał od nas informacje o brakujących wpisach, a dodzwonienie się graniczyłoby z cudem.
Ania
Do władz WSPIA Może warto pomyśleć o utworzeniu kierunku lekarskiego...? Skoro jest: Fizjoterapia Pielęgniarstwo Ratow.medyczne
25.05.2021
24.05.2021
nauczyciel
w mojej szkole każdy nauczyciel pilnuje terminów, koleżanka miała chore dziecko i zapomniała rodzice poinformowali dyrektora że ich dzieci nie maja już 3 tygodnie wpisanej oceny, koleżanka nie ma już przedłużonej umowy. Nikt nie prosi tylko wymaga nie rozumie sytuacji losowych. Na WSPiA to studenci są od zrozumienia, ale ich już nikt nie rozumie, że chcą wszystkie wpisy bo inaczej nie zaliczą roku, nie przystąpią do egzaminu dyplomowego. Przykre i jeszcze raz przykre. Informowanie o tym stanie Dziekana każdorazowo to donoszenie na wykładowców., a przecież uczelnia wie dobrze jak niektórzy z nich podchodzą do pracy.
studentka
jestem osobą w średnim wieku 40+ chciałam podnieść swoje kwalifikacje i zdecydowałam się na SUM kierunek Pedagogika. Jestem na II roku. Ile te studia kosztują mnie zdrowia nikt nie zrozumie i to nie chodzi o naukę tylko o ciągłe szukanie kontaktu do wykładowcy, proszenie się o wpisy, ciągłe sprawdzanie poczty czy wykładowcy odpisali. Starości już mają dość ciągłego proszenia wykładowców o wpisy. Jak się obronie to napiszę książkę o moim pobycie na WSPIA.
24.05.2021
24.05.2021
wpisy
Na moim kierunku za semestr letni na 7 przedmiotów, które się zakończyły z 6 odbyły się zaliczenia lub egzaminy i z ŻADNEGO nie mamy wpisu, a jesteśmy na ostatnim roku. Wszyscy wykładowcy na ostatnich zajęciach zgodnie mówią że dokonają jak najszybciej wpisów, a w praktyce nie wpisują piszemy do nich to to jedyna droga kontaktu i wówczas już albo nie odpisują, albo piszą że mają problem z WD, albo ponownie piszą że dokonają wpisów, których w rzeczywistości nie dokonują. Jeżeli jak dzieci mamy w każdej takiej sytuacji informować Dziekana to Dziekan chyba nic więcej nie będzie robił tylko odbierał tel. w tej sprawie. Jakie osoby są zatrudniane na uczelni jeśli nie mają poczucia swojego obowiązku. Żałosne i przykre
Wpisy
Miało lepiej funkcjonować i troszkę funkcjonuje . Panie w dziekanacie wpiszą oceny na podstawie meili które dostajemy od wykładowców po wielkich prośbach !!!! To obowiązek wykładowcy aby to wpisać po zaliczeniach . Ale musimy ich błagać .
21.05.2021
21.05.2021
wpisy
terminowość wpisów na tej uczelni leży. To obowiązek wykładowcy tym czasem ciągle musimy prosić o nie i to po kilka razy często bez efektu.Cześć z mojego roku ma już gotowe prace, ale nie możemy ustalić terminu obrony gdyż nie mamy wszystkich wpisów z przedmiotów które już się zakończyły. Skandal.
WSPiA
Szanowni Państwo, odnosząc się do opinii dot. wpisów pragniemy poinformować, że: - żaden z wykładowców nie poinformował stosownej jednostki uczelni o zablokowanym dostępie do WD. Znaczy to, że Dziekanat, Rektorat, Sekretariat czy Informatyk nie otrzymały, od żadnego z wykładowców, zgłoszenia o problemie technicznym i braku możliwości logowania - sytuacje, w którym dostęp wykładowcy do WD jest utrudniony to: 1. Wykładowca został świeżo zatrudniony i nie ma jeszcze konta na WD, 2. Wykładowca zapomniał hasła lub loginu 3. Problem techniczny dostawcy usługi. Przypominamy również, że ten portal nie służy do zgłaszania i rozwiązywania problemów, zważywszy na jego anonimowy charakter. Jeśli uważają Państwo, że któryś z wykładowców nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, prosimy o bezzwłoczne poinformowanie Dziekana Wydziału.
20.05.2021
20.05.2021
wpisy
miłe że uczelnia zachęca do składania dokumentów może zachęci wykładowców do dokonywania wpisów za niespełna miesiąc zaczynają się egzaminy dyplomowe, a studenci nie mają na wpisów zaliczeń przedmiotów, które zakończyły się w kwietniu, zapewne z doświadczenia lat poprzednich podobnie będzie z przedmiotami które kończą się w maju dziekanat nie przyjmie pracy, nie można ustalić terminu obrony czyja to jest wina -osób które zatrudnia uczelnia, po co tworzone są regulaminy, standarty jeśli one co najwyżej dotyczą studentów, a nie wykładowców. To nie jest wina studentów że nie mają wpisów może władze uczelni zajmą się tym ogromnym problemem bo władze wydziałów zupełnie nad tym nie panują.To poniżające że w każdym semestrze musimy dzwonić do dziekanów, pisać do wykładowców, aby uzyskać to co nam się należy.
Katarzyna
Najbardziej podoba mi się w WSPIA to, że zjazdy są co 2 tygodnie i można połączyć naukę z pracą, prowadzenie wykładów, które zawierają ciekawe treści, wykładowcy są wyrozumiali dla studentów, chętnie pomogą jak zaistnieje jakiś problem, nauka jest przyjemna bo skupia się na najważniejszych problemach z danego przedmiotu, więc student może ogarnąć cały ten zasób wiedzy który jest przekazywany.
20.05.2021
20.05.2021
WSPiA
Rekrutacja na studia trwa!!! Zapraszamy do składania dokumentów! Dokładne informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie na naszej stronie internetowej www.wspia.pl.
Wpisy inne kierunki
Tak samo jest na innych kierunkach, dawno zaliczenia w kwietniu i w maju i zero wpisów
19.05.2021
18.05.2021
wpisy
znów się zaczyna gehenna z wpisami. Wykładowcy twierdzą że mają zablokowany dostęp do WD i nie mogą wpisać wyników zaliczeń. Powinni zwrócić się do odpowiednich komórek na uczelni, aby usunęli tę niedogodność, a nie ograniczyć się do poinformowania o niej studentów. Na koniec kwietnia niektóre specjalności skończyły na SUM Pedagogika zajęcia z języka angielskiego, część osób miała mieć przepisane oceny z licencjatu, pozostali przystąpili do egzaminu na początku maja.Wpisów z w/w przyczyny brak do dziś. W czerwcu zaczynają się obrony a my nie mamy wpisów. Przykre.
Student
w tym roku akademickim miało być lepiej. To wykładowcy mają dokonywać wpisów ocen w WD i tym sposobem odciążyć studenta od latania za wpisami. Założenie godne pochwały. Praktyka jest taka że przez naukę zdalna mamy utrudniony kontakt bezpośredni z wykładowcami, którzy obiecują iż w określonym czasie dokonają wpisów, których jednak nie dokonują, kontaktu z nimi nie mamy bo zajęcia się skończyły, a na e-maile nie odpisują albo odpisują zdawkowo, nie konkretnie. Mamy jak dzieci z każdym przedmiotem biegać do dziekanów? to jest uwłaczające tym bardziej na pedagogice. Ktoś powinien rozliczać wykładowców nie dokonałeś wpisów nie otrzymujesz wynagrodzenia. Wszyscy by dokonywali wpisów bez zbędnej zwłoki. Kończy się semestr letni już się boję co znowu się będzie w tej kwestii działo .
05.05.2021
03.05.2021
pedagog
Ukończyłem kierunek pedagogiczny na WSPiA i powiem szczerze, że pierwsze 2 lata były naprawdę super, terminowe wpisy itd. Jak przyszła pandemia to wykładowcy mają wszystko w nosie - przedmiot powinien trwać od 8-11 a o 8:20 wykładowca się rozłącza i mówi proszę przeczytać to i to.... czy to jest pedagogiczne podejście do studentów. Cieszę się, że latanie po wpisy, wydzwanianie mam za sobą.
Ania
Ja mam nadzieje w tym roku ukończyć również drugi kierunek na WSPiA. Jeśli chodzi o obecne Panie Prodziekan to starają się pomóc studentom jak mogą szczególnie przy studiach zdalnych.Natomiast poczucie obowiązku u wykładowców jest średnie. Są osoby, które zawsze terminowo przysyłają linki na zajęcia, ustalają zasady zaliczeń i dokonują wpisów zaliczeń. Jest ich zdecydowana mniejszość, choć zw porównaniu z minionym rokiem jest lepiej. Są tacy którzy wpisy dokonują po 2 lub więcej miesiącach, po wielu prośbach i interwencji u dziekanów. Gdyby wykładowcy udostępniali nr telefonów i terminy kiedy będą je odbierać choćby starostom, a nie tylko adresy e-mail to ułatwiło by wyjaśnienie wielu kwestii, które w e-mailu trudno wyjaśnić.
29.04.2021
23.04.2021
Alicja
Ja ukończyłam 2 kierunki na WSPiA i nigdy nie miałam problemu z załatwieniem żadnej sprawy. Dziekani starają się zawsze pomóc studentom. Złego słowa nie powiem. Polecam !
Tomasz
Szkoła traktuje studentów jak małe dzieci, które łykają wszystko co mówią dorośli. Nikt nie liczy się ze studentami, a zmiany planów zajęć są zmieniane z dnia na dzień uniemożliwiając pracę, a studenci pracować muszą aby opłacać wygórowane ceny w ogóle nieadekwatne do poziomu nauczania. Z całego serca zniechęcam wszystkich do tego miejsca.
21.04.2021
15.04.2021
Karo
Czy na Wydziale Zdrowia Publicznego dyżuruje jakiś Dziekan ????? Bo od wtorku próbuje się z kims skontaktować i nikt nie odbiera telefonu!
:)
Czy ktoś ze studiujących kierunek ,,pielęgniarstwo" Mógłby się wypowiedzieć czy jest trudno ?
31.03.2021
31.03.2021
Agaa99
Hej. Od kiedy rusza rekrutacja???.
XD
Czy ktoś ze studiujących kierunek ,,Prawo" Mógłby się wypowiedzieć czy jest trudno ?
30.03.2021
30.03.2021
Rekrutacja
Dzień dobry, od kiedy zaczyna się rekrutacja na studia I stopnia na 2021/2022?
wpisy
prawda uczelnia powinna sama w trybie pilnym wpisać wszystkim studentom brakujące zaliczenia, a jak nie potrafi to może upoważni do tego starostów. Może to śmieszne przepraszam za ironie, ale naprawdę przyszło nam studiować w trudnych czasach i wydaje nam się że powinniśmy nawzajem siebie szanować, a tymczasem student jest traktowany źle odsyłany od wyladowcy do dziekanatu, od dziekanatu do dziekanów nigdzie pełnej informacji. SMUTNE i TRAGICZNE niech stanowi przestrogę dla myślących o studiach na tej uczelni.
29.03.2021
29.03.2021
do WSPiA
szanowna Uczelnio wpisów m.in. z Metod Statystycznych ... pomimo że miały być uzupełnione w trybie pilnym do końca minionego tygodnia nadal nie ma, w moim miejscu pracy taki pracownik pożegnałby się już ze swoją pracą za nieterminowe wykonanie obowiązków, widać jak wykładowcy traktują swojego pracodawcę, studenci nawet nie usłyszeli przepraszam, są pozostawieni sami sobie, sami monitorują WD bo nikt im w tym nie pomaga skandal ktoś napisał że to się nadaje do telewizji nie to już nadaje się do sądu.
Kamil
Dzień dobry, skończyłem studia z WF rok temu ale jeszcze się nie obroniłem mam pytanie gdzie znajdę pytania egzaminacyjne do obrony licencjatu na rok 20/21 ? Proszę o odpowiedź. WSPia Poznań
24.03.2021
24.03.2021
WSPiA
@wpisy @Michał @zrospaczona Dzień dobry, stosownie do prośby studentów wykładowcy zostali zobowiązani do uzupełnienia w trybie pilnym ocen w wirtualnym dziekanacie. Z pozdrowieniami, WSPiA.
Anna
Na którym roku studiów prawa zaczyna się język obcy i jak długo trwa ?
23.03.2021
18.03.2021
wpisy
czy Rektor albo Kanclerz mogą podjąć działania zmierzające do terminowego wpisywania ocen przez wykładowców tej uczelni, a przynajmniej ostatnim rocznikom. To niepojęte, aby studenci upominali się o wpisy pomimo, że Dziekani wydziałów, panie w dziekanacie informowali studentów, że od tego roku akademickiego obowiązek wpisów ciąży na wykładowcach i z tego będą rozliczani. Nikt tego problemu nie chce rozwiązać. To się nadaje do uwagi.
Michał
Dlaczego wykładowcy nie wpisują ocen???? Na pielęgniarstwie mamy może 1 ocenę wpisaną? Dlaczego prodziekani nie rozliczają z tego wykładowców ?
17.03.2021
16.03.2021
Zordon
Cześć , jest ktoś z wf-u ? Jak jest na tym kierunku ?
zrospaczona
zgadzam się jak długo można czekać na wpisy zaliczeń w WD, co prawda w tym roku jest lepiej niż w poprzednich, ale do dobrego brakuje. Też jestem zainteresowana wpisem z przedmiotu Metody statystyczne w interpretacji badań pedagogicznych. Pani Doktor milczy. Mamy e-maile grupowe wystarczy napisać krótka informację. Na nasze e-maile nie odpisuje i trudno się dziwić, że nie może opanować tego jeśli ma kilka adresów e-maili. Może władze Uczelni zajmą się tą sprawą. Co mamy robić ?
16.03.2021
15.03.2021
Magda
Czy wiadomo coś na temat planu zajęć na pielegniarstwo niestacjonarne. Od marca miał ruszyć kierunek A planu zajęć jeszcze nie ma!!!!!
Magda
czy uczelnia była by tak dobra i pomogła nam studentom II roku SUM Pedagogika uzyskanie wisów z przedmiotu Metody statystyczne w interpretacji badań pedagogicznych. Czekamy na wpisy ponad miesiąc, a niektórzy dłużej. Pomocy. Przecież prosimy tylko o to co powinniśmy dostać. Nie mamy żadnej informacji kiedy wpisy będą.
11.03.2021
10.03.2021
Ania
Jak się studiuje kierunek prawo Czy ciężko jest ?
Ania
Hej jak jest na studiach. Kierunek prawo ?
10.03.2021
06.03.2021
Igor
Jeśli chodzi o wpisy na WNPiS to trzeba pisać do wykładowców i jednocześnie współpracować z Dziekanatem, czasem profesor wpisze ocenę ale nie jest udostępniona i Panie z Dziekanatu muszą naprawiać, także polecam współpracę z Dziekanatem no i walczyć o swoje wpisy u wykładowców niestety tylko to pozostaje.
wpisy
jedyna osoba która stara się i zawsze nie odmówi pomocy studentom to Dziekan R.Sawala. Reszta różnie. Dziekanat nie pilnuje terminowości wpisów zaliczeń przedmiotów, a wykładowcy nie wszyscy wpisują na bieżąco.
01.03.2021
01.03.2021
wpisy
brak wpisów w obecnym roku akademickim to również codzienność na WNPiS. Nikt tego nie pilnuje. O wszystko trzeba dzwonić lub pisać. Na moim roku z przedmiotów ogólnych które wszyscy mamy, a które się skończyły brak wpisów z dwóch przedmiotów. Może ktoś się tym zajmie. Wykładowcy mają 2 tygodnie na dokonanie wpisów zgodnie z regulaminem od daty zaliczenia.
Karolina
Wydział Zdrowia nie istnieje . Jakaś masakra . Oceny za zeszły rok jeszcze nie wpisane chociaż dziekani obiecywali i nadal obiecują . Dodzwonić się w ogole tam nie idzie chyba że łączy dziekanat albo rektorat. A co ze stypendiami na ten semestr? Żadnej informacji . To chyba rektor jest za to odpowiedzialny i żadnego info
27.02.2021
26.02.2021
studia
Bardzo polecam studia w WSPiA w Nowym Tomyślu.Z opinii wielu osób które tu studiują lub już studia skończyły kontakt z uczelnią jest bardzo dobry. Panie w Dziekanacie oraz Pani Dziekan przemiłe zawsze udzielające informacji oraz rozwiązujące wszystkie problemy. Student nie jest odsyłany z kwitkiem, zawsze można się dodzwonić wpisy zaliczeń przedmiotów również pilnują Panie z Dziekanatu, jeśli jakiś brakuje kontaktują się z wykładowcą. Polecam. Jest z tego wynika znacznie lepiej niż w Poznaniu, który może się na swoim oddziale zamiejscowym tylko wzorować.
WSPiA
@Odpowiedzi Cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia i dowiedzieli się Państwo jak prowadzony jest przedmiot. Podsumowując: 1. Studenci obecni na zajęciach zostali poinformowani o sposobie zaliczenia przedmiotu 2. Studentom przekazane zostały informacje dot. materiałów i toku zajęć. 3. Materiały dostarczone zostaną w marcu poprzez platformę OLAT, stąd zajęcia oznaczone statusem "e-learning" nie mają daty. 4. Wszystkie bieżące informacje otrzymują Państwo przez WD. Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś wątpliwości prosimy o kontakt z opiekunem kierunku, bądź z osobą prowadzącą przedmiot. Z pozdrowieniami, WSPiA.
24.02.2021
21.02.2021
odpowiedzi
Zgodnie z informacjami nam przekazanymi przez osobę prowadzącą zajęcia z Andragogiki wynika, że materiały zostaną nam przekazane w m-cu marcu. Zajęcia w planie nie mają ani określonej daty ani godziny więc trudno żeby się odbyły. Maja formę e-learingu. Zacne że Uczelnia ustosunkowuje się do wpisów, ale niech pisze stan zgodny z rzeczywistością.
WSPiA
@Kandydat Dzień dobry! WSPiA umożliwia taką formę studiowania. Aby rozpocząć indywidualny tok studiów należy umówić się na spotkanie z Dziekanem i złożyć stosowne podanie (szczegóły podane są w regulaminie studiów). Z pozdrowieniami, WSPiA.
20.02.2021
20.02.2021
WSPiA
@Zuza Dzień dobry! Dyżury Władz WNPiS odbywają się od wtorku do soboty włącznie w godzinach 10-12. Dodatkowo, jeśli skontaktują się Państwo z Prodziekanami bądź Dziekanem Wydziału wcześniej (drogą mailową lub telefoniczną) mogą Państwo umówić się na spotkanie i załatwić sprawę osobiście w wyznaczonym terminie i godzinie lub bez konieczności osobistego stawiania się na Uczelni. Z pozdrowieniami, WSPiA.
WSPiA
@Magda @Andragogika Dzień dobry, z informacji nam przekazanych wynika, że informacje organizacyjne dot. sposobu prowadzenia jak i zaliczenia przedmiotu zostały Państwu podane na zajęciach. Osoba prowadząca poinformowała również, że frekwencja studentów na wykładzie była bardzo niska.Prosimy o kontakt ze starostą grupy, w celu uzupełnienia informacji. Z pozdrowieniami, WSPiA.
20.02.2021
16.02.2021
Kandydat
Czy na tej uczelni jest możliwość studiowania indywidualnie ?
Zuza
Oczywiście szukałam w niedziele prodziekana na WNPIs ale nie było nikogo ! Wykładowca przecież mi nie pomoże !!!! A dyżury w tyg maja maja od 10-12 no jaja chyba. To jak mam coś zalatwic?
15.02.2021
15.02.2021
Magda
Faktycznie nic nie wiadomo co z tym przedmiotem ani mnie ani nikomu z osób które znam. Przedmiot Andragogika ma Pani Dziekan więc pozostaje tylko z nią się skontaktować, bo na to że uczelnia pomorze nie liczę, choć materiały powinny być zgodnie z informacją z działu planowania na OLACIE, ale ich nie ma , a pozostałe informacje albo przesłane z tymi materiałami albo zamieszczone w WD lub na grupowych mailach. To przykre ale prawdziwe.
Andragogika
czy ktoś coś wie na temat przedmiotu Andragogika. W planie zajęć zajęcia mają się odbywać e-learingu na OLACIE powinny być materiały , ale nie ma , w WD też ne widzę żadnej informacji o tym przedmiocie dotyczących sposobu zaliczenia i terminu. Co mamy robić? Pomocy.
14.02.2021
14.02.2021
Dzekani
dziekani mają dyżury od wtorku do niedzieli od 10,00 do 12,00 a w imieniu dziekan wydziału wyznaczony wykładowca z tego co pamiętam do 14,00 informacje są na WD.
Zuza
Czy Dziekani mają dyżury w niedziele ??? Nie mam możliwości załatwienia spraw w inny dzień !???bo nigdzie na stronie nie ma informacji żadnych
12.02.2021
12.02.2021
WD
WD znów nie działa jest 15,00 uczelnia nieczynna. Czy naprawdę nie można naprawić tego raz a dobrze? tragedia
WSPiA
@studia Dzień dobry! Medycyna Estetyczna to kierunek 2-letnich studiów podyplomowych, skierowany do lekarzy medycyny i lekarzy stomatologii. Rekrutacja zimowa na ten kierunek trwa do końca lutego. Zapraszamy!
10.02.2021
10.02.2021
studia
Jak wygląda rekrutacja na kierunek Medycyna Estetyczna?
WSPiA
@kontakty z wykładowcami Dzień dobry! Adresy mailowe wszystkich wykładowców stworzone są wg. wzoru: https://www.facebook.com/wspiabulgarska55/photos/a.118068858589307/1276715572724624/?notif_id=1612616013680550&notif_t=page_post_reaction&ref=notif Z pozdrowieniami, WSPiA :)
09.02.2021
09.02.2021
WSPIA
@zajęcia Dzień dobry! Jeśli ma Pan/Pani jakieś zastrzeżenia i uwagi co do pracy do pracy wykładowcy, prosimy skontaktować się z Dziekanem Wydziału. Z pozdrowieniami, WSPiA :)
kontakty z wykładowcami
mam pytanie gdzie można znaleźć adres e-mail do wykładowców? bo jeśli chodzi o te które znajdują się w WD to na nie większość nie odpowiada, gdyż mają swoje prywatne ( przynajmniej tak było do tej pory).
08.02.2021
08.02.2021
zajęcia
materiałów z Andragogiki przynajmniej na wczoraj nie ma na OLACIE ani żadnej informacji, które interesują studentów ostatniego roku związanych z tym przedmiotem. To przykre, że uczelnia podaje informacje pozostające w rozbieżności ze stanem faktycznym. W planie semestru letniego jak do tej pory nie ma też ujętych zajęć z pedagogiki porównawczej choć jak wynika z kart w WD powinny one być już w semestrze zimowym.
Student
Uczelnia dzisiaj wykonała krok w dobrą stronę, wykładowcy w końcu mają swoje mejle!!!
06.02.2021
05.02.2021
WSPiA
@anka Dzień dobry, zimowa rekrutacja w WSPiA trwa do końca lutego ! Dokumenty rekrutacyjne można złożyć osobiście, przy ul. Bułgarskiej 55, listownie oraz za pomocą formularza rekrutacji on-line na www.wspia.pl. Zapraszamy serdecznie! Życzymy wspaniałego dnia, WSPiA
WSPiA
@zajęcia. Dzień dobry, zajęcia w planie bez wpisanej daty oznaczają, że zajęcia pojawiają się na platformie OLAT, materiały nie są rozsyłane drogą mailową. Pozdrowienia, WSPiA :)
05.02.2021
04.02.2021
zajęcia
W planie zajęć jeszcze na semestr zimowy wpisane są bez daty i terminu zajęcia z Andragogiki w formie e-learingu . Materiałów jak na razie na nasze e-maile grupowe nie otrzymaliśmy jak również informacji o zasadach zaliczenia ćwiczeń i egzaminu z tego przedmiotu. Zajęcia ma prowadzić bardzo dobry wykładowca lubiany i szanowany przez nas., ale jak do tej pory Pani Doktor nie zamieściła w WD ani na wspomnianych i-mailach grupowych żadnych w/w interesujących nas informacji. Pani Doktor czekamy po czasu nie mamy dużo tylko do maja.
anka
Do kiedy trwa zimowa rekrutacja?
04.02.2021
03.02.2021
WSPiA
odpowiedź dla Plany zajęć z dnia 03.02.2021
Dzień dobry, pragniemy poinformować, że plany dla WNPiS są w końcowej fazie tworzenia i pojawią się na stronie do końca tygodnia. Pozdrowienia, WSPiA :)
Plany zajęć
dziś jest 03.02.2021r. ostatni zjazd dla II roku SUM Pedagogika widoczny w planie zajęć to 6.02-7.02.2021 . Terminy zjazdów w semestrze zimowym widoczne na stronie uczelni są nieczytelne( nie da się ich powiększyć). Po 7.02.2021 nie ma żadnego widocznego planu. Jesteśmy ostatnim rocznikiem dział planowania albo nie odbiera, albo informuje że plan jest w trakcie tworzenia. Na dwa tygodnie przed zjazdem. Każdy chce jakoś planować życie, a uczelnia robi wszystko, aby je utrudnić i komplikować. Tragedia liczymy że ktoś to przeczyta i podejmie szybkie działania.
03.02.2021
29.01.2021
wirtualny dziekanat
nie wiem czy WD może chodzić bezawaryjnie dziś znów nie działa zakładka WD. Patrzę że już 28 stycznia nie działał. To jest straszne i nadaje się do programów publicystycznych. jeżeli jest tak duża awaryjność to naprawić trzeba raz a dobrze i sprawdzać czy działa a nie tylko jak przeczyta ktoś informację.
WD
od wczoraj przynajmniej popołudnia znów nie działa WD. Dziś jest czwartek dziekanat nieczynny. Miało być od stycznia bez kłopotów a jest jak było.
28.01.2021
26.01.2021
Student
Kiedy będą karty zrobione na wydziale zdrowia????? Wykładowcy nie mają gdzie ocen wpisywać. A potem my będziemy musieli biegać za swoimi ocenami
wpisy
wpisy ocen to tragedia u każdego wykładowcy albo mamy z egzaminu albo z ćwiczeń nigdy z całego przedmiotu pomimo że ten sam wykładowca. co mamy robić jak to wyjaśnić? dziekanat nie potrafi nic pomóc , na maile wykładowcy nie reagują pomocy.
24.01.2021
23.01.2021
WD
Znów nie działa WD, a od stycznia nie miało być już problemów. Nie działa zakłada WD.
wpisy w WD
Może uczelnia wreszcie umożliwi wykładowcą dokonywanie wpisów ocen bez problemów . Miało być łatwiej, a jak jest wykładowcy nie dokonują wpisów terminowo tłumacząc to albo brakiem przypisania przedmiotu do wykładowcy, albo problemami z dokonaniem wpisu w systemie Pro Akademia , efekt jest taki że mamy niekiedy tylko wpisy z egzaminu, a nie mamy z zaliczenia ( albo odwrotnie) choć jest ten sam wykładowca, albo wpisów w ogóle nie mamy. To miał być obowiązek terminowego wpisywania nałożony na wykładowców a w praktyce jest to obowiązek przypominania, proszenia się o wpisy przez studenta u wykładowcy co nie jest proste przy braku kontaktu do wykładowców i szukaniu go pomiędzy studentami ( nawet wszyscy starości nie mają kontaktów telefonicznych do wykładowców a maile nie zawsze są odczytywane na bieżąco lub w ogóle) masakra.
21.01.2021
17.01.2021
Pani od Planowania
Pani od Planowania nie wie nic, ani kiedy będzie plan ani przedmioty, ciekawi mnie ta funkcja.
organizacja
Polecam kontaktować się z dziekanami lub prodziekanami w naprawdę nagłych wypadkach. Na WNPiS bardzo sprawnie reaguje p.Zbaraszewska, jest bardzo pomocna i nie odmawia pomocy studentom także naprawdę w ważnych sprawach kontaktujcie się z władzami.
15.01.2021
11.01.2021
plan zajęć
co z Pedagogiką porównawczą i Androgopedagogiką dla II roku SUM Pedagogika? przedmioty są w kartach 3 semestru ,a w planie zajęć ich nie ma , czy będą na 4 semestrze czy zostaną przeniesione na nieistniejący semestr 5 ? może ktoś coś wie bo dział planowania nie odbiera.
WD
i czar prysł - znów nie działa WD
08.01.2021
08.01.2021
wpisy ocen w WD
w tym roku uczelnia odeszła od tradycyjnych kart ocen, decyzja słuszna w założeniu, wykładowcy sami mają wpisywać oceny w WD, nie wpisują bo zdarza się że nie mają przypisanego przedmiotu do swojej osoby, uczelnia twierdzi że przedmioty są przypisane do poszczególnych wykładowców efekt jest taki że student nie ma wpisu który powinien mieć i jesteśmy bezsilni co mamy robić dzwonić od dziekanatu do wykładowców i z powrotem to jakaś zabawa w kotka i myszkę. Może władze uczelni lub WNPiS coś z tym zrobią bo tak się nie da.
kontakt z uczelnią
Kontakt z uczelnią dziś to masakra, połączenia odrzucane. ...... To ja płacę za edukację i nie mam mieć dostępu do kontaktu z uczelnią? oMOże ktoś w końcu naprawi te telefony bo ewidentnie jest jakaś usterka.
07.01.2021
07.01.2021
telefony
Coś jest nie tak bo pod żaden numer na uczelnie nie idzie się dodzwonić.
student
jak jest na zaliczeniach u dr dziewiałtowskiego na wykładach na I roku czy to jest test ? trudno jest go zdac ?
06.01.2021
05.01.2021
Studentka WSPiA
Zgadzam się z komentarzami dotyczącymi planu zajęć. Mamy styczeń, za chwilkę koniec semestru zimowego - a planu na semestr letni nadal brak, współczuję kierunkom, które mają obrony bo w sumie nadal nic nie wiedzą. Na UAM-ie czy WSJO jest to nie do pomyślenia aby takie coś miało miejsce. Dodam tylko, że oceny wpisywane przez wykładowców miały być ułatwieniem po czym wykładowcy nie wpisują na bieżąco ocen do systemu i tworzą się braki, coś czuję, że dziekanat będzie mieć sporo pracy jeśli wykładowcy nie zaczną dbać o swoje obowiązki. Nas rozliczają ze wszystkiego pora rozliczyć uczelnię z ich obowiązków.
plan zajęć
Kiedy pojawią się wstępne plany na luty/marzec/kwiecień..... Halo ostatni semestr przed obronami przed nami a my 0 informacji o zajęciach na semestr letni, apelujemy do działu planowania aby podjął jakieś działania w tej sprawie.
01.01.2021
31.12.2020
plany zajęc
W kartach II roku SUM są dwa przedmioty Pedagogika porównawcza i Andropedagogika które nie zostały ujęte w planie semestru zimowego. Nie ma jeszcze planu zajęć na semestr letni. Znowu ktoś nie ujął przedmiotów w planie? jesteśmy ostatnim rokiem więc nie można je przenieś na kolejny rok. Znowu brak informacji, dodzwonić się trudno. Może ktoś coś wie.
repetytorium dyplomowe
Czegoś nie rozumiem, odbywamy przedmiot repetytorium dyplomowe i ogólnie wykładowcy prowadzący nie mają wszystkich pytań... czy nie powinno być tak, że studenci otrzymują listę pytań na 1 spotkaniu i wtedy zaczynamy ostre przygotowania do obrony a tutaj brak pytań i rzetelnych informacji..... PANIE PRODZIEKAN LUB DZIEKAN MOŻE JAKAŚ REAKCJA??
30.12.2020
28.12.2020
plan zajęć
Wydaje mi się, że dział planowania nie planuje na bieżąco zajęć..... Oni nic w tym dziale planowania nie wiedzą.... Plany nie uzupełnione 0 dodanych nowych przedmiotów, kiedy oni mają zamiar to zrealizować? HALO Czy ktoś tam pracuje? Gdzie są plany na semestr letni chociażby początek?
student
czy stypendium jest zawsze wypłacane na 3 mc,czy pózniej bedą jeszcze wypłacane..
21.12.2020
21.12.2020
Sandra
Czy zjazdy na kosmetologii sa co 2 tygodnie na sytuacjach niestacjonarnych, czy co tydzien? Szukam uczelni na której sa co dwa.
WSPiA
Drodzy Studenci! W dniu jutrzejszym tj. 19.12.2020r. między godziną 15.00 a 15.30 zostaną opublikowane numery albumów studentów, którym przyznano stypendia: -stypendium Rektorskie -stypendium socjalne -stypendium dla osób niepełnosprawnych -zapomogi.
18.12.2020
18.12.2020
Student
Stypendia to jakaś kpina . Miały byc do dzisiaj wypłacone a tu żadnej listy nawet . A Rektorzy co robią???? Siedzą i kawki piją???? W końcu chodzi o stypendia rektorskie wiec może by się zainteresowali komisja stypendialna o ile taka w ogole jest! !! Czy po prostu dacie wybrańcom? Dodzwonić się nigdzie nie idzie ani do reaktora ani dziekana. Dobrze że chociaż dziekanat i Kwestura odbiera i się tłumaczy za komisje ... droga Uczelnio ogarnijcie się
Kamila
czy ktoś otrzymał już stypendium socjalne ? coś długo się czeka....
18.12.2020
18.12.2020
WD
wczoraj przez kilka godzin z tego co wiem działał nie załapałem się dziś już znowu nie chodzi. Fajnie by było jakiś komunikat zamieścić na stronie uczelni że są problemy i że będą kłopoty z wejściem do WD w określonym czasie. Chciałem sprawdzić wpis zaliczenia. Wykładowca twierdzi że wpisy już są ja kiedy ostatni raz się logowałem w poniedziałek nie było chciałem sprawdzić zanim będę musiał znowu prosić o to co mi się należy, ale nie mogę przykre .
Natalia
Na tej uczelni regulamin jest tylko na papierze. Jasno jest napisane, że wyniki zaliczeń wykładowca podaje studentom do wiadomości w terminie 2 tygodni od zaliczenia pisemnego. Pani Dziekan WNPiS swego czasu powiedziała, że będzie z tego rozliczała wykładowców jeżeli nie wywiąrza się z tego obowiązku i jeżeli otrzyma sygnały o tym od studentów. Studiuje II rok na tym wydziale i tylko 1 wykładowca wywiązał się terminowo z tego obowiązku. Do Dziekan dodzwonić się graniczy z cudem( nie ma informacji o godzinach dyżurów), dziekanat informuje że rok akademicki trwa do 30 września więc wykładowcy mają czas. Jakaś kpina to nadaje się na program do Alarmu albo Uwagi myślę że się zainteresują.
18.12.2020
17.12.2020
student
Organizacja tragedia.,tragedia,tragedia!!! Panie w Dziekanacie zajmuja sie wszystkim tylko nie pracą. Oczywiscie bez maseczek, przyłbic, dystansu. Skoro Was to nie dotyczy to dlaczego nie ma zajec? Godziny nabijacie,a podstawowych spraw zalatwic nie potraficie. Wnioski leza i kwitna w tym kartonie, a na poczte zagladacie? Nie,bo przeciez zarty,zarciki w gronie najblizszych i kawka za kawka .... I czasu brak. Takie moje obserwacje. . Zastanawiam sie nad zakonczeniem wspolpracy. Pamietajcie to za nasze pieniadze dostajecie pensje,Wy jestescie dla nas NIE na odwrot!
Gość
Hej wszystkim, mam pytanie czy jest tutaj ktoś studiujący kosmetologię ? Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś informacje, jak jest na tym kierunku i czy warto iść :)
17.12.2020
17.12.2020
Karolina
Mamy po 3 raty do tylu z czesnym . Liczyłam na stypendium żeby to zaplacic ale oczywiście znowu jeden wielki blef . Jutro mija czas wypłat bo tak Państwo obiecali a znów kłamstwo. Może Rektor by się zainteresował komisja stypendialną ????
Magda
Znów WD nie działa. Przyjmuje hasło i login po czym się nie otwiera. Próbowałam z telefonu, laptopa to samo. Dzwoniłam do koleżanek mają tak samo. Jedna z nich dzwoniła dziś do IT na uczelnie nie odpowiadał podobnie jak dziekanat. Przykre że ciągle coś nie chodzi, a w tym roku miało być prościej bez tradycyjnych kart dzięki dostępowi do WD.
16.12.2020
16.12.2020
Zła
W listopadzie składałam pismo o skreślenie z listy studentów na wzp. Do dzisiaj nie jestem Skreślona a niby miała byc odp od 7-14 dni . Mam nadzieje że anuluje mi uczelnia moje zaległości bo już ponad miesiąc nie chodze na zajecia ! Czy w ogole ktoś tam pracuje?
Tomek
Od 14 miały byc wypłacane stypendia. Dzisiaj jest 16 i nawet listy żadnej nie ma kto dostał a kto nie! !
16.12.2020
13.12.2020
WSPiA
Drodzy, jeśli chodzi o działanie WD, nie da się ukryć, że ostatnie 2 miesiące pozostawiały wiele do życzenia. Dlatego bardzo miło nam poinformować, że w okresie międzyświątecznym w WSPiA trwać będą prace modernizacyjne, które zagwarantują Studentom i Pracownikom swobodny dostęp do informacji oraz bezawaryjną pracę Wirtualnego Dziekanatu. Z pozdrowieniami, WSPiA 🙂
Ewa
W minioną środę chciałam zalogować się do WD nie działał postanowiłam zaczekać dziś rano ponowiłam próbę i znów nie działa. Droga uczelnio to jest nie smutne, a tragiczne gdyż świadczy jak osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie WD podchodzą do pracy . Wszystko ma prawo ulec awarii ale nie ciągle. Kontaktowałam się z kilkoma koleżankami mieszkającymi w różnych częściach województwa mają ten sam problem.
11.12.2020
11.12.2020
Karty
Jeśli chodzi o karty to przygotowują je Panie Dziekan/Prodziekan tak bynajmniej było na WNPiS. Panie w Dziekanacie tutaj tylko wprowadzają te karty do systemu więc polecam skontaktować się z dziekanem lub prodziekanem wzp. Ogólnie to uczelnia nie działa w tym przypadku poprawnie ponieważ Karty ocen powinny być już wprowadzone po zamknięciu roku akademickiego, taki chaos jest niepotrzebny i stresuje studentów, szczególnie studentów ostatnich roczników, którzy muszą wszystko zdać i mieć uzupełnione w terminie.
studentka pedagogiki
studiuje na tej uczelni 5 rok i jedno jest pewne co już ktoś tu napisał nie jest problemem nauka tylko zdobycie rzetelnych informacji . Każda osoba udziela innej informacji, na WD nie są zamieszczane wszystkie informacje, plany są układane na bieżąco a nie na cały semestr,jest problem z kontaktem z wykładowcami szczególnie przy nauce zdalnej, są opóźnienia we wpisach zaliczeń przedmiotów trzeba dzwonić i prosić o to co studentowi zgodnie z regulaminem uczelni się należy, WD często nie działa. Nie zgadzam się natomiast że na uczelni jest masa studentów. O ilości decydują władze uczelni i powinni albo ilość studentów dostosować do ilości pracowników, albo ilość pracowników odpowiednio zwiększyć do ilości studentów.
10.12.2020
10.12.2020
szczera opinia studentki
Drodzy Państwo, uczelnia jak uczelnia, są władze, jest dziekanat. Ale faktycznie problemem jest przepływ informacji, za dużo osób odpowiedzialnych za wszystko, polecałabym odciążyć niektóre osoby obowiązkami ponieważ potem tworzy się chaos nikt nic nie wie i odsyła do pozostałych a to nam niepotrzebne tak samo jak nerwy. Spędziłam 3 lata na tej uczelni i pierwsze 2 lata oceniam superancko. Wykładowcy mili, pomocni i systematycznie wpisywali oceny w Wirtualny dziekanat. Teraz trzeba im przypominać i walczyć o swoje prawa i obowiązki, już miesiąc czekam na wpisanie ocen i muszę ciągle przypominać wykładowcą, pociesza mnie fakt, że Panie w Dziekanacie są pomocne i potrafią odpowiedzieć/nakierować co dalej zrobić. Jednak nie zawsze tak to działa. Warto pomyśleć może o przydzieleniu konkretnych obowiązków innym. Fajnie gdyby WD działał codziennie. :/
Magda
znowu nie chodzi WD. ostatnio nie chodził niespełna tydzień temu w czwartek. Masakra. Z góry informuję , że kilka osób w różnych miejscach nie może otworzyć strony WD aby się zalogować.
09.12.2020
09.12.2020
przepływ informacji
Ogólnie wszystko jest z uczelnią OK ale trzeba niestety kontrolować pracę dziekanatu i innych pracowników, ponieważ wiadomo, studentów jest full i czasem zdarzy się zapomnieć o jakiejś sprawie także warto zadzwonić i się przypominać z ważnymi sprawami i zostaną one wyjaśnione od razu, także warto wziąć pod uwagę to że dziekanat i inne władze mają pod opieką tysiące studentów.
WSPiA
@Studentki Kosmetologii 8.12.2020 Dzień dobry, zgodnie z informacjami podawanymi na kanałach Uczelni, wypłaty stypendiów zaplanowane są na dni 14-18.12.2020r. W związku z prosimy o bieżące śledzenie strony www, gdzie pojawi się lista stypendystów (na fb również pojawi się taka informacja). Dziękujemy za zghłoszenie zaległości finansowych w opłatach czesnego, jednak nie możemy wziąć odpowiedzialności za nieterminowe płatności Studentów. Więcej informacji o stypendiach znajdą Panie tutaj: https://wspia.pl/aktualnosci-wspia/stypendium-w-wspia-20202021/ Z pozdrowieniami, WSPiA.
08.12.2020
08.12.2020
WSPiA
@ Karina 6.12.2020r. Pani Karino, ciężko nam zweryfikować na jakie pytanie otrzymała Pani błędną informację lub brak odpowiedzi, ponieważ nie otrzymaliśmy żadnej wiadomości od osoby o imieniu Karina od maja tego roku. Sytuacje z przekazywaniem Studentom błędnych informacji nie mają miejsca, ponieważ pracownicy WSPiA nie wymyśla samodzielnie treści komunikatów oraz wiadomości - są one przekazywane zgodnie ze zmianami ustaw, przepisów prawa, obostrzeniami dyktowanymi przez rząd, procedurami uczelnianymi oraz harmonogramem pracy wydziałów. Z pozdrowieniami, WSPiA.
Studentki Kosmetologii
Nadal nie ma informacji na temat decyzji stypendialnych . Mamy zaległości finansowe w czesnym i liczyliśmy ze z tych pieniędzy to pokryjemy czesne !! Za chwile nas uczelnia skreśli za zaległości i taki będzie finał . Czy w ogole ktoś zajmuje się tymi stypendiami?????
08.12.2020
07.12.2020
do WSPiA post z 3.12.2020
Zajęcia zaległe z minionego roku zostały faktycznie zrealizowane, ale gdyby nie upór studentów to do dziś nie uzyskalibyśmy zaliczeń, wpisów tych zaliczeń, a tym samym zamknięcia minionego roku . Uczelnia tworzy plan jeżeli pozostaje on w rozbieżności z kartami egzaminacyjnymi to uczelnia powinna przyznać się do błędu, przeprosić i rozwiązać ten problem, a nie studenci pozostawieni są sami sobie i to w sytuacji gdy zajęcia odbywają się zdalnie. Nadto brak było jakichkolwiek informacji, że przedmioty nie objęte planem nauczania w minionym roku, a ujęte w kartach mają być zaliczone do 30.11.2020 roku . Jeżeli uczelnia chce ustosunkować się do postów studentów to zacne, ale niech pisze prawdę.
Student wf
Na I toku mieliśmy 2 przedmioty które się nie odbyły. Nie mamy zamkniętego przez to roku ani żadnej informacji jak zaliczyć ten przedmiot . Pomocy
06.12.2020
06.12.2020
Studentka WSPiA
Studiuję na tej uczelni już 3 rok i powiem szczerze, że jestem zawiedziona. Uczelnia jak byłam na 1 roku funkcjonowała naprawdę dobrze, dzięki pomocy p.Bankiewicz i p.Iluk oraz p.Zbaraszewskiej. Muszę powiedzieć, że obecnie najbardziej pomogą na WNPiS p,Sawala lub p.Zbaraszewska, te Panie jeszcze nigdy nie odmówiły pomocy studentowi i starały się załatwić wszystko na bieżąco. Co do pracy dziekanatu to są pewnie zastrzeżenia , panie od 3 lat wysyłają nas do innych, nie potrafią odpowiedzieć na pytania, poza Panią Wolniewicz, która pomimo tłoku pracy stara się i widać, że jej to wychodzi. Jednak nie jest to taka praca dziekanatu jak na innych uczelniach, na jakich studiowałam. Mam nadzieję,że uczelnia ulepszy swoje działania i przede wszystkim przepływ informacji. A co do Wirtualnego Dziekanatu to dziekanat nie ma na to wpływu czy działa czy nie, wina jest po stornie dostawcy.
Natalia
Wirtualny dziekanat znowu nie działa ... czy informatycy nie mogą raz porządnie tego naprawić ??? Bo to raczej nie błąd ludzki a techniczny. . Pani z Dziekanatu bez problemu mi dzisiaj pomogła jak dzwoniłam dowiedzieć się o oceny a tak mogłabym sama sprawdzić na WD .
05.12.2020
04.12.2020
Admin
Komentarz usunięty.
Absolewnta
Jestem tegoroczną absolwentką WSPiA. Studiowałam na tej uczelni 5 lat więc ja poznałam bardzo dobrze. Z roku na rok było coraz gorzej. Totalny brak przepływu informacji, co więcej informacje udzielane przez uczelnie wzajemnie się wykluczały. Dyżury maja tylko niektórzy wykładowcy a więc kontakt jest trudny. Jak podsumowuje te 5 lat to więcej czasu i nerwów straciłam na szukaniu kontaktu, wyjaśnianiu sprzeczności, rozwiązywaniu problemów które się były spowodowane przez studenta a mniej na naukę. Panie w dziekanacie miłe ale ich decyzyjność żadna i to jest wina władz uczelni a nie ich, tylko dziekani mogą podjąć nawet administracyjne decyzje, a dziekani jak wszyscy ludzie są różni jedni starali się pomóc inni grali na czas. Tym którzy jeszcze są na uczelni powiem że prawdziwym dziekanem jest Dziekan Róża Sawala wzór dziekana, wykładowcy i człowieka zawsze pomocna, kompetentna i rozwiązująca problemy najszybciej jak to możliwe. Drogie władze róbcie wszystko aby jak inni nie odeszła z uczelni.
04.12.2020
04.12.2020
Magda
od przynajmniej wczorajszego popołudnia znowu nie działa WD poprzednio miał awarię w miniony wtorek czy to normalne? rozumiem złośliwość przedmiotów martwych, ale co dwa dni, czy tydzień to przesadna. Z góry informuję że to nie jest problem po stronie studentów bo kontaktowałam się z kilkoma osobami i nikt nie mógł wejść na stronę WD.
WSPiA
@studentka z dnia 30.11.2020 Karty okresowych osiągnięć na rok akademicki 2020/2021 są już dostępne i nie zawierają błędów co do imion i nazwisk wykładowców prowadzących. Zmiany wykładowców w poprzednim roku akademickim były spowowdowane pandemią COVID19 i wymuszonymi zmianami organizacyjnymi. Przedmioty zaległe z roku akademickiego 2019/2020 zostały już zrealizowane i może nastąpić zamknięcie poprzedniego roku akademickiego. Plany zajęć wszystkich kierunków studiów na WNPiS, w tym pedagogiki, obejmują okres do lutego 2021 i są dostępne na sytronie www uczelni w zakładce STUDENCI.
03.12.2020
02.12.2020
Wirtualny
nic nowego ponownie wirtualny dziekanat nie działa....
Ewa
czy ktoś może wreszcie naz a dobrze naprawić WD. W zeszłym tygodniu nie działał dziś znowu. Płakać się chce.
01.12.2020
30.11.2020
studentka
błędy w kartach to codzienność. W minionym roku w kartach na pedagogice SUM wpisani byli wykładowcy, którzy już nie pracują na uczelni, błędne imiona wykładowców i stopnie naukowe to też nic nowego , znalazł się też przedmiot który nie został ujęty w planie nauczania i przez który do dziś mamy wszyscy problemy z zaliczeniem semestru letniego, bo został przeniesiony na kolejny rok w planie, ale w kartach już nie więc mamy go zaliczyć w ramach poprzedniego roku. Nikt nam nie chce pomóc o wszystko trzeba dzwonić prosić. Plany kończą się na kolejnym zjeździe w grudniu. Nie wiemy kiedy jaki przedmiot kończymy, a wykładowcy i owszem wiedzą czy to jest normalne?
www
karty ocen zrobione są z błędami - literówki oraz inni wykładowcy wpisani w kartę i inni w plan..... śmiech na sali
27.11.2020
27.11.2020
Dla Pani Kamili post z 27.11.2020
https://wspia.pl/aktualnosci-wspia/decyzja-komisji-stypendialnej/
Karol
Dlaczego na Wzp nie ma jeszcze kart?????
27.11.2020
27.11.2020
Kamila
wiadomo czy są już rozpatrzone decyzje o stypendium,bo nikt nie odbiera tel.a WD nie działa...
studenta
U mnie też do WD nie da się wejść więc to musi być problem po stronie uczelni.Miejmy nadzieje że jutro problem zostanie usunięty.
26.11.2020
26.11.2020
Magda
znowu problemy z WD? nie można wejść w zakładkę WD . Co tydzień awaria to jest trudne do zrozumienia.
Pielegniarka
Na Pielęgniarstwie masakra połowy ocen nie mamy !!!! Dziekani nic nie robią w tym kierunku a zaraz 30 listopada i koniec sesji i nas czasem skreśla . Moze Rektor by się zainteresował tematem?
26.11.2020
25.11.2020
Jagoda
Dzisiaj dostałam potwierdzenie ze uczelnia otrzymała moje karty które wysłałam pocztą... i już dzisiaj miałam zaliczone w wirtualnym... dzięki
wnpis
Ogólnie to fajnie karty są , w końcu oficjalnie rozpoczęliśmy rok akademicki :D Mam nadzieję, że Panie w dziekanacie będą nadal tak pomocne jak do tej pory :)
25.11.2020
25.11.2020
Basia
I po co było się stresowac!!???? ??? Teraz lepiej pilnujmy żeby wykładowcy wpisywać nam oceny
zdziwiona
i plany też już są :O nareszcie zajęcia!!!
25.11.2020
25.11.2020
student
Tak! Mamy to! Są karty!
wnpis
Stał się cud karty nastały!!! dobra robota dla pani dziekan
24.11.2020
24.11.2020
Karolina
Nie wiem o co nie którym chodzi ale ja na Pedagogice 2 sum mam zrobione karty i to od dawna ! Po co się pieklić???? To żeby wpisać oceny leży w kwestii wykładowców a nie naszej studentów wiec po co te nerwy! ?
wnpis nie funkcjonuje
Stwierdzam, że wydział nauk prawnych i społecznych nie funkcjonuje. Brak kart, brak organizacji, brak przepływu informacji, wykładowcy nic nie wiedzą, dziekanat tym bardziej nic.
24.11.2020
24.11.2020
Paweł
Ja się pytam KIEDY BEDA ZAJECIA dla wydziału Zdrowia Publicznego???!!! Czy wy sobie żarty robicie ? Studenci płacą a wy nie potraficie się zorganizować?! Czy trudno jest nawet wysłać prezentacje jako naukę i skontaktować się z wykładowcami? Czy w ogóle są jeszcze na tym wydziale jacyś pracownicy??!!! To jest kpina
Potwierdzam
Potwierdzam, że w tym roku WNPiS a szczególnie kochane Panie dziekanki nie kontrolują kart. Karty powinny być wprowadzone w system wirtualnego dziekanatu od razu na początku roku akademickiego aby uniknąć nieporozumień. Mam nadzieję, że w tym tygodni u na WNPiS te karty będą..... Może w końcu ktoś tego doplinuje.
23.11.2020
22.11.2020
Sfudent
Ciesz się że masz zajęcia i zaliczenia. My jeszcze zajęć nie zaczęliśmy😕
zrozpaczona
Jestem zrozpaczona działaniami niektórych pracowników tej uczelni. Do dnia dzisiejszego na wirtualnym dziekanacie nie pojawiają się karty ocen na ten semestr, miały przybrać formę online i jakoś ich nie widać, zaliczenia/egzaminy już się zaczynają a wykładowca gdzie to ma wpisać? Jak mamy potem poświadczyć, że zdaliśmy przedmiot. Czy ktoś z Dziekanatu lub uczelni w końcu się tym zainteresuje? WNPiS....
22.11.2020
21.11.2020
brak sił
Nie mam sił już na tą uczelnie, nikt nic nie wie, brak kart studenckich online, nie ma niczego, karty miały być online i teraz wykładowcy nie mają gdzie wpisać ocen ani niczego bo po prostu wyświetla się nadal stary rok akademicki a nikt tych kart nie chce przygotować bynajmniej na WNPiS
WSPiA
@Telefony 21.11.2020r. Dzień dobry, wszystkie telefony działają :) Jeśli ma Pani/Pan problem żeby się do nas dodzwonić to bardzo prawdopodobne, że linia jest zajęta. Codziennie do WSPiA dzwoni masa Studentów, stąd czasami warto wybrać numer ponownie lub skontaktować się z nami w inny sposób: drogą mailową, przez Facebooka lub załatwić sprawę osobiście. Przepraszamy za utrudnienia, z pozdrowieniami, WSPiA :)
21.11.2020
21.11.2020
Telefony
Telefony znowu nie działają, do nikogo nie idzie się dodzwonić. Odrzuca automatycznie
WSPiA
@Bartek 20.11.2020 Dzień dobry! :) Obóz co roku jest obowiązkowy - wyjątek stanowił ten rok, co związane było oczywiście ze stanem epidemicznym w kraju. Z pozdrowieniami, WSPiA :)
20.11.2020
20.11.2020
Bartek
Mam pytanie do studentów wf czy na WSPIA obóz letni sportowy jest obowiązkowy?
KARTY
Na WNPiS NADAL BRAK KART!!! KPINA
20.11.2020
20.11.2020
Kinga
Dziś już WD działa, mam nadzieję że to już koniec problemów a nie tylko przejściowy sukces. . Dziękujemy za pomoc.
Kinga
Niestety ja też nie mogę się zalogować do WD i . Próbowałam w różnych w miejscach telefon , laptop. Rozmawiałam jeszcze dwoma osobami i też nie mogą. Więc to nie jest problem po naszej stronie. Próbowałam dzwonić do działu technicznego, ale bez efektu. Może się komuś innemu udało. Dziekanat dziś nieczynny był. Mam nadzieje że jutro mnie lub komuś uda się dodzwonić.
19.11.2020
19.11.2020
WSPiA
@student 19.11.2020 Dzień dobry, zweryfikowaliśmy stan serwerów - problem musi występować u Pana. Niestety, tak jak już wcześniej pisaliśmy - zgłoszenie tutaj jest anonimowe i nie jesteśmy w stanie Panu w żaden sposób pomóc :) Prosimy o kontakt drogą mailową/ telefoniczną bądź przez naszego Facebooka. Z pozdrowieniami, WSPiA :)
student
znowu problemy z WD? przyjmuje login, hasło i na tym koniec mieli, mieli bez efektu
19.11.2020
19.11.2020
WSPiA
👉 Komisja Stypendialna WSPiA nadal przyjmuje wnioski o stypendium i zapomogi. Jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył złożyć wniosku, prosimy złożyć dokumenty jak najszybciej. 📃 Wnioski składać można osobiście, na adres mailowy: stypendia.zapomogi@wspia.pl lub pocztą tradycyjną. 👉 Planowany termin wypłaty świadczeń finansowych to 14-18.12.2020 r. za okres od 01.10.2020 r. 📅
student
Czy ktoś się orientuje, czy można skłądać jeszcze wnioski o zapomogi?
19.11.2020
18.11.2020
13.11.2020
Pani Kamillo! Jeżeli poczuła się pani źle potraktowana to mogę tylko przeprosić, lecz nie zrezygnuję z zachowania reżimu sanitarnego w czasie pandemii. Sprawy dydaktyczne załatwiamy niemalże odwrotnie. Ewa Roman
Gaba
Dzisiaj telefon do dziekanatu "działał" i rozwiązano mój problem w 3 minuty. Jak widać można, ale niektórzy lubią się chyba zwyczajnie pożalić.
18.11.2020
17.11.2020
Kamila
Ja tez dzisiaj dzwoniłam i tez wszędzie głucho ... dopiero przez rektorat się polaczylam . Tylko do rektoratu działał telefon ... chciałam zadzwonić do kasy i tez nie szło
powrótka
Nadal nikt nie odbiera, telefony wyłączone
17.11.2020
17.11.2020
Ewa
czytam te komentarze w zdecydowanej większości negatywne i zastanawiam się co robią władze uczelni? W piątek dzwoniłam na uczelnie do dziekanatu nikt nie odbierał pod żadnym numerem. Dopiero przez rektorat udało mi się połączyć i co usłyszałam, że nic nie wyjaśnię bo moja rozmówczyni jest sama w dziekanacie i nie zajmuje się moim kierunkiem, jak mam pytania do kontaktować się mam z Prodziekanami. Dzwonię za którym razem udało się i co mamy się kontaktować z wykładowcą . Tylko nie mamy do nich telefonów, a na maile nie odpowiadają podobnie jak Dziekani. Co mamy robić? Nie mam odpowiedzi do dziś.Jak mamy studiować? My ciągle szukamy kontaktów, dopilnowujemy wpisów. To jest porażka.
Kosmetologia
Jest połowa listopada a nadal nie ma planu zajęć dla kosmetologii... za co my płacimy??? To są studia czy przedszkole?
14.11.2020
14.11.2020
Żenada
Chciałabym zaznaczyć, że od 2 tygodni telefony tej uczelni nie działają, na maile nie odpowiadają szczególnie prodziekani. ŻENADA
Kamillla
Śmieszy mnie postawa Pań Prodziekan z WNPIS .studentów traktują jak trędowatych . Rozumiem że jest koronowirus ale jak się tylko wchodzi to stoja jak wryte . Z I oczywiście zero pomocy . odsyłają do dziekanatu albo proszę napisać meila . Ja się pytam meila? A kiedy odpowiedzą ?za miesiąc???? Żenada . Ocen oczywiście wykładowcy nie wpisują bo po co . Rok akademicki dawno się skończył a my nadal nie mamy wpisów. Może właściciel tej uczelni trochę zainteresuje się ?! Czy mamy się przenosić na inna uczelnie skoro wszyscy nas traktują jak dzieci?
13.11.2020
13.11.2020
Milena
Podyplomówki to żart .w sobotę pierwsze zajecia zoom a nikt nic nie wie . Do Pani Gapinskiej to soe dodzwonić nie idzie od początku roku akademickiego
Marta
Kiedy będą karty na kosmetologię?????
13.11.2020
12.11.2020
studentka
zgadzam się przynajmniej starości powinni mieć podane nr telefonów do wykładowców, w praktyce tylko 3 wykładowców na moim roku dało telefon do siebie z tego dwóch tylko staroście. Nikt nie będzie dzwonił i niepokoił wykładowcy jeżeli wszystko będzie jasne tj.będą przesłane linki na zajęcia, określone zasady i terminy zaliczeń oraz na bieżąco dokonywane wpisy ocen w WD . Na maile nie wszyscy odpowiadają. To jest nam potrzebne abyśmy mogli spokojnie studiować i żyć jak każdy człowiek.
Ewa
jak pisałam we wtorek, miniony do dziekanatu wniosek o zgodę na odbywanie praktyk w ramach pracy zawodowej i do dziś nie ma żadnej odpowiedzi. W poprzednim roku dostałam po godzinie lub dwóch. Dodzwonić się trudno. Studenci przychodzą na uczelnie po wiedzie, a tym czasem na WSPiA to żeby ją zdobyć, zaliczyć jakiś przedmiot to trzeba pokonać górę przeszkód i przeciwności. Na każdej uczelni są kontakty do wykładowców na tej brak, a jeśli się zdobędzie to nie zawsze otrzyma się od wykładowcy odpowiedz.. Każdy z kim się rozmawia nawet z pośród prodziekanów udziela innej informacji. Nie wiemy jak postępować np. jak pisano wcześniej w sprawie praktyk najpierw nie trzeba było zgody Dziekana teraz trzeba.
12.11.2020
11.11.2020
Michalina
Z tymi kartami to różnie bo na fizjoterapii mamy już od bardzo dawna mamy . Moja znajoma rozpoczęła wf i tez mają. Chyba wszystko zależy od danego opiekuna kierunku kiedy je zrobi. Za to dodzwonić się absolutnie do Dziekanów nie idzie !!!
Zszokowana
Jestem zszokowana uczelnią. Myślałam, że to dobry wybór ponieważ nie ukrywam, że niektórzy wykładowcy uczą z powołania i to widać, ale przepływ informacji, KARTY. Jak to możliwe, że już dawno jesteśmy po rozpoczęciu roku akademickiego a tutaj jeszcze nie ma podstawowych informacji w postaci kart, super, że będą w formie online ale wierzycie w to że ktoś będzie to wpisywał regularnie, musimy ich kontrolować i domagać się naszych praw a prawo do informacji to jest ich obowiązek aby nam ich udzielić. Z niecierpliwością czekamy na karty studenckie!!!
11.11.2020
10.11.2020
Paulina
Co do kart to prawda . Na pielęgniarstwie nic nie wiemy . Nie wiemy jakie przedmioty i z kim.... o planach nie wspomnę że ich brak !!!! Ktoś pracuje jeszcze na wydziale zdrowia?
Karo
Telefony faktycznie chyba nie działały .... napisałem meila do dziekanatu i po kilku minutach dostałem zaświadczenie... co do odpisywania na meile przez prodziekanow z pedagogiki to katastrofa ... zero odzewu
10.11.2020
10.11.2020
studentka
kart nie ma telefonów nikt nie odbiera, na maile nie odpisują ani dziekanat ani dziekani, a jak student nie ma wpisu w WD, a ma w karcie to ma wysłać skan kary do dziekanatu z prośbą o uzupełnienie wpisu. To niepojęte może studenci sami sobie będą wpisywać oceny to zapewne wszystkie będą uzupełnione , dziekanatowi zaoszczędzimy pracy. Niepojęte po co protokoły, kto powinien być rozliczany z braku wpisów chyba wykładowcy.Wstyd
zdenerwowana
Dziś nikt nie odbierał telefonów, telefony z całej uczelni wyłączone, w czwartek znowu nic człowiek nie załatwi ponieważ mają wolne, czy naprawdę o wszystko nawet o odebranie telefonu trzeba się prosić. Karty na WNPiS leżą..... nadal nie ma kart na nowy rok akademicki a płacić trzeba...
10.11.2020
09.11.2020
Magda
Podstawowa wada uczelni to zły przepływ informacji. W październiku rozmawiałam z prodziekan WNPiS która poinformowała mnie, iż możemy rozpoczynać praktyki na obecny rok akademicki bez żadnych zgód Dziekana nawet jeżeli ktoś to robi w ramach pracy zawodowej czy wolontariatu. Teraz ukazuje się na stronie uczelni informacja, że przed rozpoczęciem praktyk w ramach pracy zawodowej należy wystąpić o zgodę do Dziekana. Czy nie może być jednolity przepływ informacji z wydziału? Ja po otrzymaniu takiej informacji od osoby funkcyjnej na uczelni rozpoczęłam wykonywanie praktyk od października i nie chce nawet myśleć, że w sytuacji jaka panuje w kraju tego miesiąca przed uzyskaniem zgody uczelnia mi nie zaliczy, a co istotne jest to 150 godzin a więc nie mało.
niezadowolona
Na WNPiS kart studenckich online na dziekanacie nadal nie ma KPINA i jeszcze raz KPINA. Trzeba coś z tym zrobić.
07.11.2020
06.11.2020
Karola
Po co uczelnia ma wielki wachlarz studiów podyplomowych skoro dr Gapinska która jest opiekunem niby podyplomówek ma wszystkich w nosie.... jest listopad. Nie ma żadnych planow a o zajęciach nie wspominając . I noe mówię tylko o wyższych rocznikach ale także tych nowych !!! Do Gapinskiej dodzwonić się nie idzie, dyżurów tez nie ma . Ile można dzwonić z nadzieją do dziekanatu że coś się zmieni .... gdyby ktoś miał taki problem jak moja grupa proszę dzwonić w takiej sytuacji do rektoratu oraz sekretariatu założyciela . Może w końcu ktoś zadziała . Nie pozdrawiam
Hanna
przez telefon uzyskalam wyczerpującej odp.od dziekanatu,jak i w sprawie stypendium....jest ok.wszystko
05.11.2020
04.11.2020
Magda
Dokładnie wzp leży . Kiedyś była tam Pani Prodziekan Pokrywka i pani Wolniewicz i szło wszystko zalatwic . Zawsze pomogły bez problemu . Teraz to kpina . . Jeden odsyła do drugiego .. chciałam wierzyć że ta uczelnia jest na poziomie ale się myliłam . Byle jakos skonczyc ta szkole i isc dalej na inna bo szkoda nerwów .
Do założyciela
Szanowny Panie Założycielu !!! kiedy będą plany zajęć????? Na kosmetologii to jest jakaś porażka ! Czy uczelnia w ogole istnieje oprócz kwestury która nie daje o sobie zapomnieć???? Płacić musimy ale za co??? Za to , że nie ma zajęć ? Za to że Na Olacie nic nie ma??? Za to że nikt się z nami nie łączy na tym wspaniałym Zoom ???? A jak ktoś się dodzwoni jakos do dziekanów to z łaską udzielają informacji... chyba coś tu nie gra
04.11.2020
03.11.2020
zdenerwowana
zgadzam się przy zajęciach zdalnych WD powinien chodzić , a jak nie to powinna być informacja do kiedy jest przerwa jak w poniedziałek tydzień temu nie chodził Librus przez 30 min to wszystkie media o tym mówiły, a tu ciągle WD nie chodzi. Dodzwonić się do informatyka na uczelni niemożliwe to co my mamy robić? siedzieć, płakać i zastanawiać się czemu trafiliśmy na WSPiA.
student
Znów nie chodzi WD to spora przesada nie ma tygodnia bez awarii. Wstyd jak się coś robi do dobrze a przynajmniej informuje o problemach to uspokoi studentów i wykładowców SKANDAL
03.11.2020
01.11.2020
Karty osiągnięć
Z tego co mi wiadomo to większość już ma karty zrobione . Jeśli nie tzn że dziekani tego nie zrobili . Poza tym z tego co wiem to wykładowca może pobrać protokół zaliczeniowy z Dziekanatu i wpisać tam oceny a później uzupełnić w WD...
Olaf
mam pytanie,rozpocząłem dopiero studia i dlaczego przy niektórych przedmiotach pisze kiedy jest zakończenie przedmiotu,a przy innych egzamin...jak to rozumieć
01.11.2020
01.11.2020
Karty osiągnięć, sprawy bieżące
Powiem tak studiuję już 3 lata na tej uczelni i rozumiem, że Dziekanat, Prodziekani mają sporo roboty bo wiadomo niektórzy jeszcze się bronią itd. Ale mamy listopad kart osiągnięć studenckich na wirtualnym dziekanacie brak, jest to nie do pomyślenia ponieważ te karty powinny być gotowe już po rozpoczęciu roku akademickiego. Dlaczego mamy znowu czekać tyle czasu, niektórzy już mają zaplanowane egzaminy w listopadzie czy przepisanie ocen z innych studiów i nie ma jak tego udokumentować ponieważ wykładowca nie ma tego gdzie wpisać, nawet wykładowcy już narzekają, że jest to katastrofa działań uczelni, która powinna zapewnić karty. A niby takie miało być ułatwienie.
wkurzona
Ja rozumiem że odbywajà się egzaminy dyplomowe na wzp ale żeby w ostatni dzień sesji nie było żadnego prodziekana w celu zaliczenia i wpisania praktyk???? Poszłam do Pani Sielskiej bo tylko ona była i powiedziała mi że nie zaliczy mi praktyk bo ona nie prowadzi kierunku fizjoterapii. Sesja się skończyła a ja bez zaliczenia. Gdzie są Rektorzy???żeby pomoc w jakiś sposób?????
30.10.2020
30.10.2020
Zdenerwowany
Ostatni dzień składania wniosków o stypendium a pana Kostewicza brak na uczelni. Tzn był ale zajęty!! Ta uczelnia to jakaś kpina . Telefonu który jest podany do stypendium nikt nie odbiera . Wpisów nie mamy żeby obliczyć średnia do tego stypendium parodia!!
student
czy WD może zacząć wreszcie chodzić ? Zajęcia są zdalnie w WD zamieszczane są różne ważne informacje a od początku roku akademickiego trzeba mieć duże szczęście żeby się móc zalogować od wczoraj popołudnia znów nie można DRAMAT. Czekamy na wpisy zaliczenia z poprzedniego roku seminarium i nawet nie możemy sprawdzić czy je mamy, a wykładowcy informują że nie mają problem z wejściem na WD. Zbliża się listopad a my ciągle na poprzednim roku.
29.10.2020
27.10.2020
Spokojna
Ludzie nie stresujcie się brakiem kart już nie nasza sprawa . Dostałam info od dziekana że wykładowcy są zobowiązani do wpisania nam ocen a nas nic nie interesuje .... wiec luzik . Każdy wykładowca musi wziąć protokół zaliczeniowy a potem wpisać nam to w wirtualny. Póki co rok akademicki się dopiero za zaczął i nie ma zaliczeń jeszcze
bezsilna
co z wpisami zaległych seminariów do obecnego II roku SUM Pedagogika? miały być ale ich nie ma. Przez to nie mamy zaliczonego I roku i to z winy uczelni która 7 m-cy organizowała promotorów, a my ciągle słyszeliśmy "spokojnie mamy czas". O braku kartach w WD nie wspomnę.
27.10.2020
27.10.2020
student
Jestem w szoku, że karty osiągnięć studenta, które w tym roku MIAŁY być ułatwieniem są utrudnieniem. KART JESZCZE NIE MA i to jest KPINA, wykładowca nie może wpisać ocen, ani przepisać ocen , przeprowadzić zaliczeń nic.
Zdziwiona
Żadnej poprawy i żadnych reakcji ze strony Rektorów . Tak jak ktoś wcześniej napisał że grzeją stołki . Jednej spaceruje ubrany jak kosmita (rozumiem że jest korona no ale bez przesady) z kolei drugiego nigdy nie ma w rektoracie . Temat stypendium a raczej ich brak to jakieś tabu . Telefonu nie odbiera osoba od stypendium , w dziekanacie ewentualnie można zostawić wniosek . Może rektorzy by przyjmowali osoby które maja pytania co do stypendiów!????? Karty nasze leżą u dziekana wzp wiec jak mamy dostać stypendia skoro jie mamy zaliczonego poprzedniego roku???
26.10.2020
26.10.2020
załamana
Chciałabym aby opinie tu zamieszczane przeczytał Kanclerz i Rektor. Może wtedy się przekonają jak funkcjonuje uczelnia od strony studenta. Dodzwonić się nie można do dziekanatu i prodziekanów żadnego wydziału. Drogą elektroniczna też nie ma kontaktu ( na marginesie cały adres do prodziekanów WNPiS pisany dużymi literami). A jak się już komuś uda to każdy dostaje inne informacje np. dziekani że kart nie trzeba zdawać bo liczy się to co jest w WD w dziekanacie że należy je zdać do 15.11. Czekamy też na wpisy zaliczeń zaległych seminariów z I roku SUM. Na marginesie uczelnia temat seminariów ogarniała 7 miesięcy, my mieliśmy 4 dni robocze uczelni na zapisanie się na seminarium. Mieliśmy tylko 1 zjazd po upływie terminów zapisów i znów czekamy. Uczelnia powinna zwrócić się do poszczególnych promotorów, aby dokonali tych wpisów jak najszybciej, ale jak znam życie będziemy musieli o nie walczyć.
Klaudia
Jestem tego samego zdania ! Żadnej reakcji władz . Mam porównanie co do wydziałów no ja studiuje na administracji a moj chłopak na wzp . To jakaś masakra u nas Pani Zbaraszewska zasypuje nas przez panią z Dziekanatu różnymi informacjami przez Wirtualny wiemy co i jak znamy olaty znamy zoomy mamy zrobione karty i jakos idzie z kolei na tamtym wydziale jest strasznie . Chaos brak jakichkolwiek informacji zero kontaktu z wydziałem na maile nie odpowiadają telefonów nie odbierają . . O braku kontaktu z wykładowcami nie wspominając. Pozdrawiam WNPIS
24.10.2020
24.10.2020
Zdenerwowana
Nr tel w sprawie stypendium to jakaś porażka ... nikt nie odbiera . Byłam świadkiem jak pan od stypendium powiedział a niech sobie dzwonią !!!! Proponuje od poniedziałku dzwonić bezpośrednio ze wszystkimi sprawami do rektoratu i Rektorów może się w końcu obudzą!!!! Ile można zgłaszać że WD nie działa ze wzp nie odbiera ,że na olat są stare informacje, ,że noe ma kontaktów di wykładowców ?????
Studenci
Mam pytanie do władz kim jest Pani Nowak .?bo chyba nie żadnym dziekanem ?? Wiem ze opiekunem pielęgniarstwa ale proszę jej zwrócić uwagę że nie jest naszą szefową i że może odnosić się do nas w sposób miły i kulturalny !!!!!!! Niech rządzi w szpitalu sobie !
23.10.2020
23.10.2020
Studentka
Dlaczego na WD pedagogika nie ma zrobionych jeszcze kart??????? Czy my naprawdę musimy się o wszystko prosić???????
Student
Rektorzy to grzeją stołki i nic nie robią!!!! Maja w nosie studentów . Do dziekanów wzp nie idzie od wtorku się dodzwonić...w dziekanacie zajęte cały czas planow nie ma a na olacie jakieś stare informacje !!!! Chyba poraz zmienić uczelnie póki jeszcze czas
23.10.2020
23.10.2020
Medyk
Uczenia kompletne dno... Nawet poniżej dna. Ciągle wprowadzają jakieś podwyżki. Zajęcia się nie odbywają. Wykładowcy sami dzwonią i mówią że ich nie będzie. Platforma olat Kpina od marca może pojawiły się 4 prezentacje, które były tak napisane że nic z nich nie wynikało. (skopiowany fragment tekstu) i za to tyle kasy. Teraz zmiana strategii nauczania zajęcia na zoomie. Jeszcze większa kpina Na całą uczenie wykupili 7 kanalow. Mieli na to 7 miesięcy. No fakt nikt się nie spodziewał ze bedzie powrót covidu.. Od początku roku akademickiego przekazują informacje ze zajęcia elerning (ćwiczenia) Co oznacza w praktyce że i tak nawet prezentacji nie będzie. A praktyki wymyślili sobie na zasadzie wolontariatu. Polecam zapoznać się z definicja słowa wolontariat... W praktyce jak coś się stanie uczelnia zostawia nas na lodzie.
Ewa
Dziś 23 października i WD nadal nie chodzi, a z informacji na stronie wynika iż dziś już powinien chodzić. Na stronie jest też informacja że wszystkie komórki uczelni pracują w dotychczasowym trybie . W praktyce do dziekanatu nie da się dozwonić od wtorku, do dziekanów też. Na początku miesiaca była informacja o godzinach dyżurów Dziekanów teraz jej brak, jest e-mail pisałam we wtorek i cały czas czekam na odpowiedz z tego co wiem nie jestem jedyna.My cały czas musimy poświęcać na szukanie kontaktów i informacji, które powinny być przekazane przez uczelnie.Dramat. Panie Rektorze prosimy o pomoc.
23.10.2020
21.10.2020
Studentka pielęgniarstwa
Plany a raczej ich brak to jakaś masakra!!!!! Na Platformie olat zero wiadomości !!! Dziekani i prodziekani to chyba juz nie pracują albo odłączyli im telefony... czy założyciel mógłby jakos zareagować????? W końcu czesne chcecie abyśmy płacili
Magda
Nie denerwujcie się że nie możecie się zalodować do OLATU ja jestem na ostatnim roku mogę się zalogować ale tam nic nie ma jeszcze . W minionym roku materiały na OLAT trafiały z dużym poślizgiem w stosunku do planu zajęć, były przedmioty z których nic nie było i wtedy trzeba było szukać uwaga my studęci wykładowcy i prosić o materiały oraz ustalać formę zaliczenia lub egzaminu. Tak to już jest na tej uczelni. Cały czas prosimy o zamieszczenie w WD danych kontaktowych do wykładowców , ale bez efektu . Zdarza się nawet że jeżeli uda się zdobyć dane kontaktowe to wykładowca nie odpisuje mogłabym tu o tym pisać wiele. Kiedyś moja koleżanka usłyszała od jednej z wykładowczyń iz nie czyta poczty bowiem połowa z niej to poczta od studentów. Szok i trudne do zrozumienia. Szanujcie wszyscy zaczynający nerwy i miejcie cierpliwość
21.10.2020
21.10.2020
WSPiA
odpowiedź dla Ewa z dnia 19.10.2020
Dzień dobry! Aktualnie trwają prace konserwacyjne na Wirtualnym Dziekanacie WSPiA i potrwają do jutra czyli 22.10.20, prosimy o wyrozumiałość! W przypadku problemów z logowaniem do Platformy OLAT i do Wirtualnego Dziekanatu, stworzyliśmy szereg instrukcji, które dostępne są na stronie internetowej www.wspia.pl oraz na FB uczelni.
Oliwia
Jestem studentką pierwszego roku i już na samym początku jestem niezadowolona. Rozumiem obecną sytuację ale jak my studenci mamy się uczyć? Nie dość, że od tygodnia nie mogę się zalogować do platformy OLAT, teraz ten WD no i oczywiście żadnych odpowiedzi na moje pytania i prośby. Porażka....
21.10.2020
20.10.2020
studentka
Na stronie uczelni jest komunikat, iż sprawy które można załatwić telefonicznie należy kierować najpierw do Dziekanatu pozostałe na adres poczty elektronicznej Prodziekanów. Do dziekanatu dzwoniłam kilkanaście razy i nikt nie odbiera. Pozostaje tylko kontakt drogą elektroniczną z Dziekanami, którzy poprzez złą organizację pracy uczelni pewno są zasypywani ogromną ilością pytań .Dodatkowo znów awaria WD, a to dopiero poczatek roku akademickiego strach pomyśleć co będzie dalej. Jestem na I roku i bardzo się boję.
Ewa
to prawda działanie WD pozostawia dużo do życzenia, często nie można wejść na stronę ( nie działa zakłada WD) a więc nie można się logować, a adresy wykładowców tam się znajdujace to w większości są nieaktualne. Próbowałam pisać do kilku bez efektu nie ma odpowiedzi zwrotnej. Prz zadalnym kontakt z wykładowcą jest konieczny to ułatwi pracę uczelni oraz odciąży Dziekanów od podowania danych kontaktowych.
19.10.2020
17.10.2020
Michał
Teraz na W D jest chyba przeciążenie 😂 chociaż mój działa ..
studenta
Życzę powodzenia żeby zalogować się na WD zakłada nie pozwala wejść i wpisać login i hasło i to od piątku zgłaszaliśmy w dziekanacie nawet w rektoracie odsyłają do działu technicznego tam nikt nie odbiera więc drogą eletroniczną zgłoszone i co nic czekamy
17.10.2020
17.10.2020
Nesta
Marta nie tylko ty nie możesz się dodzwonić na wydział ... a do Pani Dziekan to już graniczy z cudem. Do biura karier podobnie .
Maria
Oczywiście jak zwykle wydział nauk prawnych ma wszystkie info zamieszczone na wirtualnym ( wiem bo moja siostra tam studiuje! ) natomiast my na wzp jak dzieci we mgle ...dziekani nas olewają . Dodzwonić się do nich nie idzie
17.10.2020
16.10.2020
zdalne
I Szanowna uczelnio w związku z decyzją Premiera przechodzimy na zdalne, i nie , że wysyłamy materiał na OLAT, są SKYPE, ZOOM i inne narzędzia, w godzinach wykładów normalnie łączymy się za pośrednictwem narzędzi i kształcimy się!
Monika
Teraz jak Premier oznajmił że zdalne to w końcu się opamiętacie???????? Nie macie wyjscia... i zdalne to nie znaczy wysyłac na Olat który i tak nie działa tylko zdalne znaczy online i łączenie się z Wykładowcami.
15.10.2020
15.10.2020
student
i znów nie działa WD tydzień funkcjonowania bez awarii trudny do wyobrażenia. Dziekanat nieczynny. W dziale technicznym nikt nie odbiera
Zły student
Myśle że nie ma co obwiniać dziekanów że zajecia są normalnie. .. oni i tak nie maja nic do gadania bo mają swoich przełożonych Rektorów którego jednego prawie nie ma na uczelni a drugi siedzi i z tego wychodzi że nic nie robi skoro nie reaguje na to!!!! Ludzie zadbajmy o siebie nawzajem i uniknijmy zakażeń! Wystarczy jeden zakażony na uczelni ktory przejdzie się od dziekanów po kasę i wszyscy jesteście na kwarantannie !!
14.10.2020
14.10.2020
Czerwona strefa
Ja się zastanawiam co takiego musi się wydarzyć aby uczelnia wprowadziła nauczanie zdalne. Poznań w czerwonej strefie ale co tam idziemy na ćwiczenia czy zajęcia, siedzimy piszemy, nie zachowując dystansu w salach i zarażajmy się! prawidłowe motto uczelni WSPiA w Poznaniu
Student
Wspia napisało, że przecież wykłady nie są obowiązkowe i nie trzeba na nie uczęszczać. W taki razie nie powinno być z nich zaliczenia, bo skąd mamy zabrać materiały!! Jak ma studiować osoba z chorobami współistniejącymi? Ma narazić swoje życie bo uczelnia (jako już chyba ostatnia, bo reszta wprowadziła nauczanie zdalne) sobie coś wymyśla i chce żebyśmy chodzili? Ludzie którzy są na kierunku pedagogika czy administracja nie potrzebują zajęć w salach!!! Wszystkiego mogą dowiedzieć się online. Poznań w czerwonej strefie a szkoła naraża ludzi... Obudźcie się i zadbajcie o siebie i swoich studentów!
14.10.2020
14.10.2020
informacja
Z informacji zamieszczonych w mediach wynika, że najprawdopodobniej od soboty Poznań będzie w strefie czerwonej. A co z zajęciami w tak dużym zagęszczeniu? Jeżeli uczelni nie zależy na życiu i zdrowiu studentów to chociaż niech pomysli o pracownikach i wykładowcach bez których podobnie jak bez studentów uczelnia nie istnieje. Najwyższa pora i ostatnia chwila na przejście na nauczanie zdalne.
organizacja
przykład złego przepływu informacji i podejścia do studentów z dzisiaj w WD opublikowane są wszystkie dyżury wykładowców oprócz jednego. Na szczęście jest w zakładce dyżury, ale tu znów jedyny wykładowca, który nie ma podanej sali ,w której będzie prowadził seminarium. Dzwoni koleżanka do dziekanatu i dowiaduje się, że jak przyjdzie na uczelnie to w punkcie wydawania kluczy ma się dowiedzieć gdzie Pani doktor ma seminarium. Prawidłowo to powinien ten błąd być naprawiony przez zamieszczenie komplentej informacji na stronie. Efekt jest taki, że studęci sami muszą szukać kontaktu do wykładowcy aby się tego dowiedzieć.
14.10.2020
14.10.2020
Zawiedziona
Dowiedziałam się, że karty osiągnięć, które już powinny być w systemie będą pod koniec listopada, gratuluję pomyślnej organizacji uczelni. Wszystkie uczelnie w Polsce mogą to wprowadzić do systemu zgodnie z rozpoczęciem nowego roku ak. a tutaj najwidoczniej nie :-)
Rozgoryczona
Jak można przy tylu przypadkach zakażenia w Polsce przeprowadzać zajęcia w sposób normalny??? Czy właściciel zdaje sobie sprawę ze jedna zakażona osoba która przejdzie się np od kasy prEz biuro karier i dziekanat i dziekanów sprowadza na nich od razu kwaramtanne i uczelnia kuleje ... dodatkowo dochodzi wykładowca tej osoby który miał kontakt już z kolejnymi i uczelnia zamknięta!! Ale z tego z co widzę chyba władzom uczelni na tym zalezy
13.10.2020
13.10.2020
zgadzam się
Chciałabym powiedzieć, że nie mogłam się dziś dodzwonić ANI do prodziekanów ani do działu planowania, dzwoniłam chyba 90 razy mam spis połączeń który zamierzam pokazać właścicielowi uczelni.
studenta
cała prawda o uczelni: 1. brak planów zajęc na cały semestr, 2. prowadzenie zajęć stacjonarnych na wszystkich kierunkach przy tak dużej ilości stwierdzonych przypadków zachorowań, gdy inne uczelnie mają nauczanie zdalne, 3.zły przepływ informacji a w zasadzie ich brak ( każdy mówi co chce i wzajemnie się to wyklucza) 4.utrudniony kontakt z dziekanem i prodzekanami, 5.dziekanat nie udziela żadnych informacji tylko odsyła do dziekana lub prodzeikanów, 6.częste awarie WD, 7. brak adresów kontaktowych do wykładowców, a te podane w WD sa w większości bezużyteczne, gdyż wykładowcy mają swoje prywatne 8.problem z kontaktem telefonicznym, a osobisty również w dni zjazdów jest utrudniony z powodu dużej liczby studentów i ogromnych kolejek do dziekanatu i dziekanów ( większośc spraw można napewno załatwić telefonicznie), 9.brak wpisów na bieżaco wyników egzaminów i zaliczeń do WD, 10. studęci musza prosić o wpisy do WD ocen a to jest obowiązek uczelni i to ona powinna z tego rozliczać wykładowców pozytywy: 1.kordynator d/s praktyk studenckich i zarazem prodziekan, 2.niektórzy wykładowcy
13.10.2020
13.10.2020
Dz planowania
Jeśli chodzi o plany zajęć to nic się nie zmieniło, nadal nie ma uzupełnionych planów na listopad czy grudzień, nie jesteśmy w stanie umówić się na egzamin czy zaliczenie przedmiotów. O kartach to ja już nawet nie wspomnę ja nie widzę tego w tym roku akademickim, była karta papierowa to był chociaż dowód a teraz będzie bardzo bardzo ciężki. Trzeba drodzy studenci udać się do Rektora lub Kanclerza aby zadziałali coś z działem planowania.
organizacja
Rozumiem, że dziekan i prodziekan potrzebuje wolnego, mogą to uczynić jednak w tygodniu, wiadomo, że największą korzyść mają ze studiów niestacjonarnych, które stanowią 90% ich odchodów, uważam, że w niedzielę i sobotę powinni dyżurować zarówno prodziekani jak i dziekani, kiedy my mamy załatwić WAŻNE dla nas sprawy? Czy nie zależy im na nas? Warto to przemyśleć
13.10.2020
12.10.2020
Zawiedziona
Wspia jest uczelnia gdzie więcej studentów studiuje niestacjonarne. I tu nasuwa się pytanie dlaczego w niedziele nie ma dziekanów i prodziekanów???? W sobotę są kolejki do nich a w niedziele nikogo nie można znalezc ! Jak mamy pozałatwiać rozne sprawy skoro nie ma z kim rozmawiać????? Uczelnio!!!!!!!!!!!
student
w odpowiedzi na informacje od WSPiA informuję, że zajęcia hybrydowe sa prowadzone dla wszystkich kierunków prowadzonych na uczelni. Rozumiem ćwiczenia na kierunkach medycznych, ale na pedagogice czy psychologii to chyba przesada. Rozumiem nie nie zalezy uczelni na życiu studentów, ale jak będą ogniska covit na uczelni to opinia pójdzie w świat, a wtedy wszyscy zaczą się interesowac dlaczego do takiej sytuacji doszło skoro wiele uczelni, a w Poznaniu wszystkie na kierunkach humanistycznych prowadzi zajęcia zdalnie. Odbije sie to napewno na opinii uczelni i ilości osób, które będą chicały się z uczenią związać. Zmiencie to puki czas.
12.10.2020
12.10.2020
Ewa
na uczelni obowiązuje system nauczanie w systemie mieszanym, ale teoretycznie mój kierunek choć jest ostatnim rokiem ma zjazdy w październiku w każdy weekend i co gorsza mamy po jednym lub dwa zajęcia. Nie lepiej to skumulować i zrobić mniej zjazdów w obecnej sytuacji lub po prostu przejść na nauczanie zdalne? Plany tylko do końca października potem znamy tylko terminy zjazdów. Na uczelni tłumy. Ciągle podstawowym problemem jest brak przepływu informacji. Co innego dziekanat co innego dział planowania. Do dziakanów trudno się dodzwonić , dziekant ogranicza się do odsyłania do dziekanów, a WD brak aktualnych kontaktów do wykładowców, a na te które tam są podane życzę szczęścia jak ktoś odpisze. Wszyscy mają swoje prywatne, które nie widnieją w WD. I jak tu studiować? Nie zauważyłam aby w WD były rozpisane seminaria poszczególnych wykładowców . Prawda jest taka że student musi być śledczym ciągle sam zdobywać informacje, które winny zostać podane przez uczelnie.
Wiktoria
Hej, zastanawiam się nad studiami na kierunku wychowanie fizyczne ( zaocznie). Czy ktoś z was może studiuje w Poznaniu i jest w stanie powiedzieć mi coś więcej na ten temat? Jak to wygląda? Pozdrawiam :)
11.10.2020
11.10.2020
Kpina
Plany zajęć to porażka . Mieszają się ratownicy z pielęgniarkami i innymi . Chyba nie unikniemy kwarantanny skoro spotykamy takie tłumy ludzi . Co do planow na kolejne zjazdy to jakaś kpina ... nikt nic nie wie .
student
na uczelni jest WD który nie ma tygodnia, żeby działał dziś też, dzwoniąc do dziekanatu odsyłają do działu technicznego, choć potwierdzają że też nie mogą się zalogować. W dziale technicznym trzeba mieć szczęście żeby się dodzwonić. Pozostaje zgłoszenie drogą elektroniczna i czekanie. rozumiemy że technika może zawieść, ale odrobina życzliwości i empatii.
11.10.2020
11.10.2020
Dział planowania - halo
Czy dział planowania uzupełni w końcu z łaski swojej te plany do grudnia? My też pracujemy i musimy wiedzieć jak wygląda plan zajęć, jesteście JEDYNĄ uczelnią w Poznaniu albo i w Polsce, która tak robi z planami zajęć. WSTYD!!!!!! Jeśli sytuacja się nie zmieni, osobiście udam się do założyciela i złożę skargę. TO KPINA!
Ola
Dzień dobry, zastanawiam się nad studiami podyplomowymi Przygotowanie pedagogiczne w filii w Warszawie, czy ktoś może powiedzieć coś więcej o studiach i samej uczelni? Pozdrawiam :)
10.10.2020
10.10.2020
Student
Porażka jakie tłumy na uczelni. Rekrutacja chyba powinna byc w innym miejscu skoro stoi kolejka że się przebić nie idzie . Przed kasą i dziekanatem kolejny dziki tłum . .Pani z dziekanatu i kasy kierowały ruchem żeby ludzie nie byli blisko siebie ... może władze jakos inaczej to zaplanują a nie wszystkie spotkania w jednym czasie !!!
CO JA MAM ZROBIĆ
Ja się pytam jak ja mamy umówić się na egzaminy / zaliczenia skoro plan jest uzupełniony tylko na pazdziernik. Na ostatnim wykładzie nie mogliśmy umówić wstępnego zaliczenia/egzaminu ponieważ nie mieliśmy planu na listopad i grudzień. Apeluję do działu planowania, że skoro wykładowcy mają cały plan to dlaczego najważniejsza grupa czyli studenci nie mogą go mieć....... przecież wiadomo, że jakieś zmiany będą następowały. Teraz musimy czekać za planem aby umówić się na egzamin....
10.10.2020
10.10.2020
Studentka
Jestem za zajęciami online, jest tyle uczelni w Poznaniu, które łączą się ze studentami online, wystarczy nawet wysłać dobrą prezentację na dany temat i studenci dadzą sobie radę też, ale faktycznie podczas ostatniego zjazdu były same tłumy, wystarczy, że jedna osoba ma objawy nawet nie covida , zwykłego przeziębienia, wszyscy idą na kwarantannę i siedzą 10 dni w domu .... ryzykując wszystko tak naprawdę. CO do telefonów to jest to śmiech na sali, że na uczelnię wyższą nie idzie się dodzwonić. Trzeba w końcu studenci zrobić z nimi porządek i ich nadzorować i pilnować tego co do nich należy.
Do właściciela WSPIA !!!!!
Wydział zdrowia nie odbiera . Zrobiłam eksperyment dzwonię z przed dziekanatu do dziekanatu i proszę panią która odebrała aby przełączyła mnie do pani dziekan . Czekam kilka minut po czym pani z która się połączyłem mówi że niestety nikt nie podnosi słuchawki i możliwe że Pani dziekan gdzieś wyszła . Podała mi nr bezpośrednio do biura Pani Dziekan. I uwaga schodzę na dol do Dziekana a tam co ??? Siedzą sobie dwie panie i śmiechy w głos. ???? Ja się pytam ???? Co jest grane???? Maja popsuty telefon czy co???? Czy właściciel tej szkoły mógłby nam pomóc????? Bo już nie wiem kto może zadziałać !!!!!masakra musiałem przyjechac 100 km aby zalatwic sprawę którą mogłem
09.10.2020
09.10.2020
dzwonię
Dlaczego na uczelnię nie mogę się dodzwonić już od kilku dni? wszystkie telefony wyłączone?
WSPiA
Dzień dobry. Zajęcia na WSPiA przebiegają w formie hybrydowej ze ze względu na rodzaj kierunków. Niestety są rzeczy, których np. pielęgniarze nie są w stanie nauczyć się zdalnie, stąd ćwiczenia odbywają się w uczelni. Przypominamy, że wykłady nie są obowiązkowe. Sale i powierzchnie w WSPiA są odkażane, pomieszczenia wietrzone. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego, nie tworzyć skupisk na korytarzach, myć i odkażać ręce i nosić maseczki. Z pozdrowieniami, WSPiA
09.10.2020
09.10.2020
ZMIANA!!!
Żądamy wprowadzenia nauki w systemie zdalnym, gdzie ta hybryda, za chwilę wszyscy wylądują na kwarantannie i dopiero będzie tragedia jak nie będzie miał kto wykładać albo nie będzie studentów na uczelniach. Dodam, że nie idzie się do nich dodzwonić od 2 tygodni chyba specjalnie wyłączają telefony.
Student
Czy uczelnia może zrobic nauki zdalnej .???? Na korytarzach tłumy , w salach duszno, przyrząd do odkażania na wejściu ???? A jak przechodzimy z salo do sali to co???? Sale nie odkażane . Jesteśmy z różnych środowisk . Na dole do dziekanów kolejki . jeden odsyła do drugiego no żenada.... inne uczelnie działają jakos zdalnie nie narażając siebie ani nas na zachorowanie...
08.10.2020
08.10.2020
Pielegniarka
Dzisiaj odbyło się spotkanie organizacyjne i zajecia na kierunku Pielęgniarstwo ... pytam Jak mieliśmy zachować dystans społeczny skoro siedzieliśmy prawie jeden na drugim. Gdzie ochrona przez zakażeniem?
zawiedziony
Miało być tak fajnie z tymi kartami i co? inne uczelnie mają wszystko dopięte już, karty w formie elektronicznej się pojawiają tylko na WSPiA znowu robi się kocioł. Coś czuję, że znowu będziemy musieli walczyć siłą aby karty pojawiły się w Wirtualnym Dziekanacie.
08.10.2020
07.10.2020
Student Ratownictwa
Wczoraj odbyło się rozpoczęcie roku . Jakos inaczej sobie to wyobrażałem . Odczytane wszytko z kartek nic od siebie a facet który tez czytał ślubowanie to chyba myślał że jest na maratonie słownym ..a chyba powinien to znać na pamięć . Słabo i oby zajęcia były ciekawsze
Adam
Witam,proszę mi powiedzieć,jak wygląda sprawa jeśli chodzi o stypendium socjalne ...jaką kwotę najmniejszą i największą przyznawają...
06.10.2020
05.10.2020
marta
nowych kart nie będzie do końca listopada, gdzyż termin oddania kart za poprzedni rok akademicki został przedłużony do końca października przynajmniej na kierunku Pedagogika
Marta
Co do kart to nie musimy się martwić bo teraz my nie mamy obowiązku biegać za wpisami tylko wykładowcy będą wpisywać . panie w Dziekanacie przekazały mi info że jak wykładowcy nie wpiszą ocen to Dziekanat to zrobi za nich ... dla nas studentów to spore ułatwienie ...
03.10.2020
03.10.2020
Zawiedziona
Zgadzam się z negatywnymi opiniami nt. tej uczelni. Mamy nowy rok akademicki a kart okresowych osiągnięć studenta w Wirtualnym dziekanacie brak. Z tego co nas zapewniano miały wygenerować się na początku października, cisza..... zobaczymy czy znowu będziemy czekać za kartami do stycznia albo marca..
Kamila
Lista Promotorów z ped sum była już wczoraj dostępna na WD
01.10.2020
01.10.2020
Michał
Na WZP tez kart na WD nie ma ... Jak zwykle wszystko na ostatnia chwile . Dziekani jak zwykle śpią i mają czas!!! A co do zajęć hybrydowych to mamy nadzieje że będą to wykłady na zoom a nie jak ostatnio na OLat który nie działa . Zreszta tam to wykładowcy wrzucają jakieś materiały który równie dobrze w necie możemy poczytać .. i za to mamy płacić czesne?????? To jest ta forma hybrydowa????
student
lista promotorów na WD
01.10.2020
01.10.2020
Magda
1.Jest października do końca września miała być lista promotorów dla SUM Pedagogiki, ale nie ma. 2.Nowych kart w WD też dla naszego kierunku nie ma pomimo, że wpisy w WD mamy. Pewnie czekają na kary, które są uzupełnione przynajmniej w semestrze letnim szczątkowo, bo obowiązek zamieszczenia w nich wpisów był tylko co do przedmiotów, którzy wykładowcy mieli dyżur w czerwcu. My wyniki dostaliśmy w części w lipcu więc wpisów nie ma. Dwie wykładowczynie już nie pracujące na uczelni poinformowały, iż jeżeli mamy wpisy w WD to w kartach są już zbędne. Jedna z nich była osoba funkcyjną na uczelni. Więc dziwnym jest, że nie mamy jeszcze kart na nowy rok akademicji pomimo, iz np administracja je ma. 3.nasz rok jest dośc liczny więc jak mamy mieć zajęcia stacjonarne? tłok w salach wykładowych i na korytarzach. Z tąd tylko krok do zakażeń, które zostaną rozniesione przez nas do swoich środowisk pracy i życia. Chyba o to nie chodzi. Uczelnia powinna to zmienić puki jeszcze może. Lepiej późno niż wcale.
Pielęgniarka
To jest chyba zart że zajecia w ławkach ?? Przecież jsk mamy byc bezpieczni skoro na pielęgniarstwie jest 200 osób??? I każdy z innego środowiska medycznego????
01.10.2020
30.09.2020
Natalia
Czas oddawania i zaliczania praktyk co było prze COVID utrudnione i co ???? Dział praktyk nie odbiera telefonów , prodziekani WNPis to już wogole !!! Aby się dodzwonić to trzeba się łączyć przez dziekanat albo rektorat albo kwesture!!! Na meile z praktyk tez nikt nie odpowiada
Administracja
Czy w Wągrowcu również będzie system hybrydowy ?
25.09.2020
25.09.2020
WSPiA
odpowiedź dla Studentka z dnia 23.09.2020
Dzień dobry! Zajęcia w roku akademickim 2020/2021 będą odbywały się w systemie mieszanym (hybrydowym), tj. część zajęć w kontakcie bezpośrednim z wykładowcami i część w formie e learning. Plan zajęć oraz informacje dostępne są na stronie internetowej oraz u dziekanów.
Vv
Co z planem dla pedagogiki... :/
23.09.2020
23.09.2020
Studentka
Kpina i żenada. Zero szacunku dla studentów . Zaraz początek roku akademickiego i nic nie wiadomo ... gdzie jest Rektor I Prorektor tej uczelni ????? Bo to chyba powinni dać nam jakieś info????? Bo chyba nie raczej pani z rekrutacji????? Hallloooo WSPIA obudźcie się !!!!
student
kiedy będzie dostępny plan dla pedagogiki i psychologii? w jakim trybie zajęcia? poważne i mniej poważne uczelnie prowadzą zajęcia zdalnie jeśli chodzi o wykłady, a stacjonarnie ćwiczenia o ile jest to konieczne dla danego kierunku. Jak to ma być na WSPiA? jest koniec września i nic nie wiemy.
23.09.2020
22.09.2020
Karolina
Również pytam o środki bezpieczeństwa na Uczelni . Nie wiem co się dzisiaj odbywało na 2 pietrze ale mnóstwo ludzi w grupie bez maseczek . Domniemam że były to obrony !!! Ale czy komisja nie przestrzega zasad żeby się nie grupować???? Przeciez jak tak będziemy robic to daleko nie zajdziemy!a chyba każdemu zależy ma zdrowiu
on ona oni
Rozpoczęcie jest 6 pazdziernika w Poznaniu o 17.00
22.09.2020
21.09.2020
.
A jak to wygląda 1 października ?
magda
dziękuję Uczelni za informację odnośnie seminarium. .Prosimy aby lista promotorów jak i zasady zapisów na seminaria były zamieszczone w WD. Prosimy również o publikację planu zajęć oraz informacji o trybie w jakim one będą się odbywać. Jest prawie koniec września a my znamy jedynie terminy zjazdów, ale nie wiemy jak się będą odbywać.
21.09.2020
20.09.2020
Student
Ciekawe jak szkoła wyobraża sobie zachować reżimy sanitarne jak wrocimy na zajecia ???? Byłam teraz na uczelni na dyżurze i wchodząc urządzenie do mierzenia temperatury pokazał mi 74stopnie wiec nie żyje... jeden zestaw do dezynfekcji ràk Na dole potem już nigdzie dalej . Panie na dole bez maseczek ,dziekani ze zdrowia gdzie maja największy kontakt ze studentami ze szpitali - bez maseczek... na korytarzach studenci w grupach! jak maja wyglądać zajecia????
WSPiA
odpowiedź dla magda z dnia 17.09.2020
Seminarium z semestru letniego na kierunku Pedagogika SUM rok I będzie realizowane w miesiącu październiku. Zaliczenie pierwszego roku studiów nie będzie wymagało zaliczenia przeniesionego seminarium. Jeżeli dana osoba ma zaliczone wszystkie pozostałe przedmioty, może rozliczyć się z dziekanatem z karty okresowych osiągnięć studenta za rok akademicki 2019/2020 i w razie potrzeby uzyskać stosowne zaświadczenie o zamknięciu I roku studiów. Wybór promotorów nastąpi do końca września.
19.09.2020
17.09.2020
Studenci
Szanowny Rektorze Szanowni Dziekani Kiedy my studenci dowiemy się o trybie studiów???? Wracamy czy będziemy zdalnie . Jesteśmy ludźmi pracującymi i chcielibyśmy coś zaplanować!!!!!!!!!!! Czy w końcu uczelnia mogła by dać jakiś komunikat!!!!?????
WSPiA
odpowiedź dla Anka z dnia 14.09.2020
Dzień dobry, Lektorat obejmuje 18 godzin w semestrze i trwa łącznie na studiach licencjackich 4 semestry, a na studiach magisterskich 2 semestry. Do 40 % zajęć odbywa się w trybie zdalnym. Oznacza to, że trzeba wykonać zadania przez platformę e-learningową (materiał audio lub video i pytania do niego). Zadania dostosowane są do poziomu wejściowego studentów mających za sobą różne wykształcenie, również takich, którzy nigdy nie uczyli się języka angielskiego. Zaliczenie odbywa się w oparciu o udział w zajęciach, wykonanie zadań w ramach pracy własnej (w tym zadania domowe i e-learning) oraz test, który mierzy poziom opanowania materiału z zajęć. Studenci nie są sprawdzani ze znajomości materiału, którego nie było w programie zajęć. W razie dalszych pytań, prosimy o kontakt z Dziekanatem w Wągrowcu, tel. 67 350 53 60. Pozdrawiamy, WSPiA.
17.09.2020
17.09.2020
magda
nie panikujmy trudno mówić o warunkowym zaliczeniu roku jeśli problem leży po stronie uczelni a nie studentów. Cały obecny I rok SUM Pedagogiki nie miał seminarium. Nikt nie obarcza za to winą studentów więcej uczelnia przyznaje że miała problemy z kadrą która ma je prowadzić. Z uwagi na to przedłużono czas do oddania kart do końca października, aby w ten sposób zaraz na początku roku uzupełnić seminaria z I roku. Z informacji od Dziekan wynika, iż w październiku mają być realizowane zaległe seminaria w pierwszej kolejności.
Studentka
Co z seminariami na Pedagogice SUM??? Nie chcemy mieć zaliczonego roku warunkowo !!!! Co nie Krotoszyn z mojej grupy maja dofinansowanie na studia i musza uzyskać zaświadczenie o ukończonym roku ... niestety nie otrzymają takiego zaświadczenia ... może ktoś z Pedsgogiki w końcu podejmie jakaś decyzje bo to już jest śmieszne
17.09.2020
16.09.2020
Z....
Administracja ok. Nie myśl o poprawkach . Wykładowcy są super , Dziekan wydziału również pomocna . Każdy problem rozwiązuje na miejscu . Inaczej z Prodziekanami którzy i tak odsyłają do Pani Dziekan . Ja jestem już na mgr i nie znam osoby ktoraby nie zaliczyła semestru. poprawki są bezpłatne , warunki również . Polecam
Joasia
Hej wszystkim wybieram sie na studia I st.administracja,czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest poziom nauczania jak z poprawkawi czy są płatne i czy dużo osób powtarza semestr....
16.09.2020
16.09.2020
Kina
Dzwoniąc do szkoły została mi podana informacja, że cześć zajęć jest w trybie normalnym a cześć zdalnie. Problem jest spowodowanym robieniem wszystko na ostatnią chwile , ale jak widać dzwoniąc na dział planowania można się dowiedzieć, kiedy pierwszy zjazd. Większość szkół nie ma jeszcze planu zajęć, wiec nie jest to tylko problem tej szkoły. Jak ktoś ma plan zajęć chociaż na pierwsze tygodnie to jest łatwiej powiedzieć jaki macie problem 😂 Ja pracuje jak i większość osób a zajęcia mam w czwartki piątki soboty i niedziele, także w tym problem, ze nie wiadomo jak ustalić grafik, ale chociaż jest informacja od kiedy pierwszy zjazd.
anna
może na administracji wszystko działa z czego można się tylko cieszyć na Pedagogice SUM nie działa nie ma kart na WD, nie ma planu nie wiemy kiedy zjazdy, nie mamy wiedzy na temat seminariów które jak napisano powinny rozpocząć się już w kończącym się roku.
16.09.2020
15.09.2020
Maria
Nie wiem dlaczego co niektórzy tylko potrafią hejtować przecież nikt was nie trzyma na siłę. Ja studiuje Administrację mgr ( idę na 2 rok) i jestem zadowolona . Plany dla mojego rocznika już są , karty jak nigdy dotąd na wirtualnym dziekanacie już Też są wiec wiem jakie będę realizowała przedmioty i z kim . No chyba że ten brak organizacji jak co niektórzy piszą jest spowodowany innymi kierunkami??? Ja nigdy nie miałam problemu aby się czegokolwiek dowiedzieć . pani Dziekan zawsze pomocna ,
studentka
Dzwoniac do szkoly otrzymałam informacje ,że zajęcia beda sie odbywały w trybie stacjonarnym.
14.09.2020
14.09.2020
Anka
Jak studiuje się ,,Administrację,, w Wągrowcu ,jak z jzykiem obcym...
Monika
Dokładnie . Wszyscy śpią chyba na tej uczelni . Nikt nic nie wie czy zdalnie czy normalnie będziemy studiować... dla nas studentów raczej chyba logiczne jest aby byli tak jak na innych uczelniach i zajęcia odbywały się zdalnie tymbardziej że idzie jesień co pewnie będzie sprzyjać koronowirusem i grypom. może rektor i dziekani w końcu się określą i podadzą jakieś informacje ... co do harmonogramu zjazdów i planow a raczej ich braku to już w ogole śmieszność
14.09.2020
14.09.2020
.
zgadzam się z wcześniejszą opinią jest połowa września a studęci nie wiedzą w jakim trybie będą prowadzone zajęcia, ani nie znają terminów i planu zajęć. W przypadku studiów zaocznych takie informacje są bardzo ważne i powinny być podawane na początku września, aby móc zaplanować pracę zawodową. Prawdą jest również iz kończy się rok akademicki , a mój kierunek SUM Pedagogika nie wie nic o seminariach pomimo, że powinny się zacz\ąc w semestrze letnim kończącego sie roku akademickiego. Ciągle słyszymy że są w przygotowaniu i w październiku się odbędą. Brak szczegółów, brak jakiejkolwiek informacji w tym temacie na WD .Nie informuje się nawet starosty roku. jeżeli się nie dzwoni, nie dopytuje to nawet nie ma się ogólnych informacji. A przy okazji dzwoniąc do dziekanatu jesteśmy odsyłani albo do dziekanów albo dzo działu planowania, a dział planowania odsyła do dziekana. W tym systemie to trzeba nie pracować i mieć dużo czasu na wykonywanie telefonów. Po co ten WD? tam powinny być zamieszczane wszelkie informacje nawet orientacyjne, niekonkretne to świadczyłoby że ktoś o nas pamięta. A na koniec zdecydowana większośc uczelni w Poznaniu jeżeli nie wszystkie poza WSPiA podała do wiadomości w jakim trybie będą prowadzone zajęcia i znany jest plan tych zajęć na semenstr zimowy.
.
A co do organizacji to prawda! Ludzie pracują i nie są w stanie podać w jakie dni odbywają się zjazdy, bo oczywiście szkoła czeka na ostatnią chwilę i mają wszystko gdzieś. Pisząc e-maile lub pytając w dziekanacie odpowiadają NA STRONIE PROSZĘ ŚLEDZIĆ. Inne szkoły mają podane informacje chociaż w jakim trybie będą zajęcia a tu? Zero info... Po dodaniu planów widzę,że zajęcia są normalnie co też się dziwię bo żyjemy w takich czasach gdzie nauczanie powinno być nauczanie zdalne a zostawić stacjonarnie najważniejsze ćwiczenia a nie zawalać grafik jakimiś wykładami gdzie dusimy się tylko godzin w maseczkach a to samo możemy przeczytać sami w domach :) Pozdrawiam i mam nadzieję,że pośpieszycie się z dodaniem planu bo mamy połowę miesiąca.
12.09.2020
12.09.2020
KINA
Nie przesadzajmy,że nie można pogodzić pielęgniarstwa weekendowego z pracą... Wykłady nie są obowiązkowe, więc wystarczy brać notatki czy poprosić o wysłanie prezentacji... :) Ćwiczenia są głównie w weekendy i czasami w tygodniu,ale w miarę fajnych godzinach bo od 8:00-10:30 lub czasami coś się zdarzy 12-14 gdzie nawet praca na dwie zmiany nic nie da,ale wszystko można odrobić... Zniechęcacie innych do tych studiów to widzę jest jakąś nagonką... Większość osób z pielęgniarstwa nie chodzi na większość zajęć tylko na ćwiczenia i dają radę mają pracę na jedną zmianę. Powinniście bardziej zachęcać do tego skoro mamy takie braki w Polsce a nie pisać NIE DACIE RADY...
Ratownik
Jeszcze się nowy rok akademicki nie zaczął a już organizacja jest słaba. Pracuję i muszę pokazać w pracy harmonogram zjazdów których nie ma!!! Chciałbym sobie zaplanować urlop aby móc jezdzic na zajecia no ale nie mogę zaplanować . panie w biurze karier odsyłają na stronę na której nic nie ma, Panie w dziekanacie proszą o kontakt z działem planowania który o dziwo planuje dla nas zajecia ale nie wie kiedy zjazdy????????? Halooo !??? To kto może nam udzielić kiedy mamy zjazdy??? Chodzi o Ratownictwo medyczne rok drugi
11.09.2020
10.09.2020
Kasia
Na pielęgniarstwie jest bardzo duzo zajęć co trudno pogodzić z pracą . Zjazdy są od czwartku do niedzieli .
Pielegniarka
Dzisiaj odbył się egzamin pielęgniarski 1 etap . Wczoraj dopiero ukazała się na Wirtualnym Dziekanacie lista osób które mogą podejść do egzaminu . Szkoda ze tak późno . Oceny które ktoś nam wpisał na Wirtualny to nie wiem skąd wziął . Bo mieliśmy inne jak studiowaliśmy..Po za tym lekkie zawirowania organizacyjne a co będzie dalej.?
09.09.2020
09.09.2020
Prety
proszę o opinie na temat pielęgniarstwa weekendowego: munda5@wp.pl Mam możliwość studiów dziennych, ale dostałam pracę :)
Karolina
Jeśli chodzi o kierunek pielęgniarstwo tryb weekendowy to zajęcia odbywają się od czwartku do niedzieli prawie co tydzień. Godziny są różne, więc raczej ciężko będzie pogodzić to z pracą na jedną zmianę. Wykłady obowiązkowe nie były,ale kiepsko tak opuszczać. Ćwiczenia są najczęściej w weekendy,ale w tygodniu też się zdarzają. Jeśli nadal uczelnia będzie działać zdalnie to dacie radę zdać pierwszy rok,ale co potem? :) Ciężka sytuacja i uważam,że mogliby zrobić zajęcia od piątku do niedzieli co tydzień i byłoby więcej chętnych :))
09.09.2020
05.09.2020
Zuzia
Hej. Czy ktoś ostatnio dał radę skontaktować się z dr Gapinska? Musze mieć obronę do końca września a Pani dr jest nieuchwytna. Cały sierpień była na urlopie miała wrócić 1 września i od 1 września jest na l4 podobno.
Basia
A ja mam pytanie czy kierunek pielęgniarstwo zaoczne to ciężkie studia? Idzie pogodzić z pracą? Zjazdy już od czwartku do niedzieli i praktycznie co tydzień. Ktoś z studentów mógłby się wypowiedzieć?
05.09.2020
04.09.2020
pielęgniarka
jeśli chodzi o znalezienie pracy po tej uczelni to tak jak po wszystkich szanse są. W obecnej dobie braku personelu medycznego z mojej wiedzy nie ma z tym większych problemów. Natomiast czy warto studiować na tej uczelni? Pytanie trudne i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Z mojej perspektywny jest dużo lepiej niż było jeszcze rok temu. Łatwiejszy dostęp do dziekanów, możliwość kontaktu telefonicznego co jeszcze rok temu graniczyło z cudem. Merytorycznie oceniem uczelnię jako dobrą. Dużo praktyków wykładowców. Dużo praktycznych zajęć. Tylko nadal wiele informacji organizacyjnych ( o czym pisano wcześniej) jest przekazywanych przez uczelnie co prowadzi do zezinformacji i niepotrzebnych nerwów .
Monika
Witam, Szukam opinii na temat kierunku pielęgniarstwo - weekendowe. Mam już mgr, ale z pewnych względów chcę się przebranżowić. Niestety w grę wchodzą tylko niestacjonarne bo muszę pracować. Polecacie? Jest praca po tej prywatnej Uczelni? Jak spoglądają na dyplom? Proszę o rzetelne i konstruktywne opinie.
03.09.2020
31.08.2020
Studentka
Dokładnie co z seminariami ???? Dziekani chyba o naS zapomnieli ??? W kartach musimy wpis żeby zaliczyć rok a my nawet nie mamy przydzielonych promotorów!!!!
student
Jestem studentką jeszcze I roku SUM Pedagogika powiem krótko zgadzam się że ten portal nie jest miejscem rozwiązywania problemów studentów niestety życie uczy, że jest on bardzo skuteczny gdy wszystkie inne sposoby tj. kontakty z dziekanatem czy dziekanami zawiodą. Przez cały semestr letni dopytujemy się co z naszymi seminariami magisterskimi. Otrzymujemy informację, że informacja o seminariach : zapisach i promotorach będzie zamieszczona na WD. Jest już praktycznie wrzesień i nadal nic nie wiemy. Może za pośrednictwem tego portalu się dowiemy.
30.08.2020
29.08.2020
Administrator
Komentarz usunięty.
Student afministracji
Uczelnia godna polecenia... teraz w tym koronowirusie troszkę chaos ale można wszystko sprawnie zalatwic . Kontakt przez meila z dziekanami dziekanatem i biurem karier sprawny. Polecam ADMINISTRACJĘ
28.08.2020
28.08.2020
Sylwia
Jestem studentką studiów na mgr teraz drugi rok Administracja i wczoraj moim oczom ukazały się na moim koncie wirtualnego dziekanatu przedmioty które będą na ostatnim roku czyli karty . Pierwszy raz na czas. ! Wielki szacun dla Pani Dziekan oraz dla Dziakanatu i super informacja że koniec z papierowymi kartami I koniec biegania za wpisami !!!!!! Idziemy ku lepszemu! Pytanie jeszcze o organizacje roku??? Zdalnie ?????
Kamil
Kiedy będzie jakaś informacja odnośnie 20/21 ... czy zdalnie czy jak???
27.08.2020
25.08.2020
Monika
Witam wszystkich, jak długo WSPiA ma pielęgniarstwo w swojej ofercie, czy warto iść do tej szkoły na ten kierunek? Nie chciałabym zmarnować kilku lat. Proszę o każdą opinię :) Pozdrawiam
studentka
Pragnę powiedzieć, że uczelnia nie zawsze jest zorganizowana mam na myśli Panie w dziekanacie, które wiecznie odsyłają do innych osób, które też nic nie wiedzą, więc nie wiem dlaczego tutaj wypisywane są usprawiedliwienia ze strony uczelni. Poczekamy, zobaczymy jak to będzie z kartami osiągnięć studenckich, czy będziemy je mieli wydane od razu w Październiku po powrocie na uczelnie, takie jest prawo i obowiązek, że student MUSI mieć tą kartę już od pierwszych dni zajęć, egzaminy już nawet w listopadzie się zaczynają a potem musimy biegać po wykładowcach nawet po innych uczelniach jak wykładają na kilku.... miałam taką sytuację nie jednokrotnie.
25.08.2020
20.08.2020
Mateusz
Do Xxx - W F jest spoko . Opiekun kierunku pani Karolina bardzo pomocna i zawsze dostępna dla studenta . Dużo fajnych zajęć sportowych . Szkoda że uczelnia nie ma jakieś grupy zawodników którzy mogliby reprezentować uczelnie w jakiś rozgrywkach. Polecam wychowanie fizyczne
Xxx
Jest ktoś w stanie powiedzieć kilka słów o kierunku wychowanie fizyczne? Bardzo proszę o rzetelną opinię :)
20.08.2020
20.08.2020
WSPiA
Dzień dobry, z racji powolnego funkcjonowania portalu, odpowiemy zbiorowo. 1. Portal opinieouczelniach.pl nie jest miejscem zgłaszania problemów, usterek i sposobem załatwienia jakiejkolwiek sprawy. Służy do tego kontakt z dziekanami, dziekanatem, rektorem, czy z wykładowcami bezpośrednio. Jak skontaktować się można z uczelnią? Telefonicznie, mailowo, przez stronę Facebook lub osobiście. Dane kontaktowe, jak i godziny pracy, znajdują się tutaj: https://wspia.pl/kontakt/ Znajdą tu Państwo kontakty do pracowników/działów, do których każdy student/kandydat/absolwent może się zgłosić. Jest wiele sposobów na rozwiązywanie problemów i uzyskania odpowiedzi na pytanie. NIE JEST nim anonimowy portal. Reagujemy na bieżąco na Wasze głosy, lecz nie w sytuacji , gdy są anonimowe i nierzeczowe. Jedyny sposób rozwiązania problemu, o ile oczywiście ktoś chce go rozwiązać, jest kontakt bezpośrednio z Uczelnia. 2. Proszę pamiętać o tym, że tak jak Wy studenci, pracownicy uczelni również odbierają urlopy. Jeśli nie mogą się Państwo dodzwonić pod jeden numer, prosimy zadzwonić na drugi (każdy wydział ma więcej niż 1 numer kontaktowy - wszystkie są dostępne na stronie), napisać maila do Dziekanatu, do Prodziekanów, do Dziekanów - dróg jest wiele, napisać wiadomość na Facebook. Jeśli uważają Państwo, że ktoś "celowo" nie odbiera telefonu, prosimy skontaktować się z Rektoratem, gdzie spis połączeń zostanie zweryfikowany. Do tej pory - żaden problem z kontaktem nie został do nas BEZPOŚREDNIO zgłoszony. 3. Prosimy o przestrzeganie zasad kultury i dobrego smaku, w formułowaniu nawet negatywnych wypowiedzi. 4. Prosimy o zapoznanie się z godzinami pracy poszczególnych działów Uczelni, zanim Państwo się wybiorą na Bułgarską, prosimy sprawdzić aktualne godziny pracy tutaj: https://wspia.pl/kontakt/ z Pozdrowieniami, WSPiA
Karty, sprawy uczelni
Powiem tak ja mam nadzieję, że zgodnie z początkiem nowego roku akademickiego DZIEKANAT bo DZIEKANAT jest za to odpowiedzialny wyda nowe karty osiągnięć studenckich zaliczenia się zaczynają nawet już w listopadzie i potem trzeba latać i szukać wykładowców jak karty są wydawane w lutym albo i marcu ŻAŁOSNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Będziemy walczyć aby karty były już w październiku nawet jeśli wiąże się to z częstymi wizytami czy pomocą prawną. Ktoś musi zrobić w końcu porządek.
20.08.2020
19.08.2020
M.....
Starsza Pani w krótkich włosach która pracuje na kasie to chyba pracuje za kare .. wielka łaska przed 15 przyjąć zapłatę za czesne !!! Już nie wspomnę o odpowiedzi na zadane pytanie .burknie coś pod nosem i to na tyle!! Nie chcecie kasy to nie muszę płacić W sobotę nie pracują a jak się wyrwałam chwile z pracy aby Uregulować wszystko na uczelni to wielka obraza . Nie pozdrawiam.
zdenerwowana
Popieram że nie idzie się dodzwonić szczególnie na wzp!!!! Chyba nie wszyscy są na urlopach?!
19.08.2020
19.08.2020
studentka
Czy jest idealnie? Nie, tak jak pewnie wszędzie... Ale trzeba przyznać, że ostatnio kontakt z uczelnią jest dobry. Nie wiem czemu inni mają problem, ja napisałam na fejsie i sprawa została szybko rozwiązana. Wystarczy chcieć
tele
Od tygodnia nie idzie się do nikogo dodzwonić :(
19.08.2020
18.08.2020
Martinnn
Czy w Biurze karier ktoś coś wie???? Czy jedna pani odsyła do drugiej ?? A już wogole taka pani w czarnych długich włosach wyglada zawsze na niezadowolenia i jej odpowiedzi do nie wiem!!!!! Halllo !!!! Mam nadzieje że przyszły rok akademicki będzie o niebo lepszy
Karolina
Jeśli będzie nauczanie zdalne to może szkoła lepiej się przygotuje do tego a nie wysyłanie przez wykładowców materiałów których nie jesteśmy w stanie przerobić !!!!
18.08.2020
18.08.2020
Student
Studiuje fizjoterapieę i gdyby nie ko takt przez mesengera z Panią Pokrywka która jest obecnie na urlopie a i tak pomoga nam to nic byśmy nie wiedzieli. W pokoju dziekanów siedzą inni prodziekani ale jeśli się nie jest z ich kierunku to maja nas....... . Dziwny podział bo skoro jest się dziekanem to powinno udzielać się informacji na wszystkich kierunkach a nie jakieś podziały . To po co tyle osób tam jest???? Słabo .
zrozpaczona
Powiem tak kanały informacyjne pomiędzy studentami a uczelnią są bardzo utrudnione, większość osób nie wie w jakiej sprawie przychodzimy i odsyłają bóg wie gdzie do innych Pań, które też nic nie wiedzą. Ciekawi mnie co będzie z Kartami ocen w nowym roku akademickim zgodnie z prawem powinny być wydane na początku roku akademickiego a nie znowu w styczniu, czy lutym.... o wszystko trzeba walczyć.
18.08.2020
17.08.2020
WSPiA
odpowiedź dla Wojtek z dnia 15.08.2020
Dzień dobry, witamy w murach WSPiA! Życzymy samych sukcesów akademickich!
WSPiA
odpowiedź dla Sławomir Borski z dnia 15.08.2020
Dzień dobry, nasze strony nie korzystają z obiektów flash , ale bardzo dziękujemy za czujność. Jeśli chodzi o OLAT faktycznie - czekamy na weryfikację SSL. Z pozdrowieniami, WSPiA
17.08.2020
15.08.2020
Sławomir Borski
31 grudnia kończy się wspieranie flasha na przeglądarkach. Czy szkoła jest gotowa na inny zamiennik czy wszystkie strony wam padną w grudniu? Oraz logując się na OLACIE nie mogę wejść bo strona jest niebezpieczna a certyfikat i połączenia ht przestażałe....jak mamy się uczyć!
Kasia
Obsługa super , Polecam uczelnię! Dziękuję pani Kasi z dziekanatu za pomoc.
15.08.2020
15.08.2020
Wojtek
Przesympatyczna blondyneczka na rekrutacji, zapisałem się. Pozdrawiam panią Joannę.
WSPiA
odpowiedź dla Klaudia z dnia 13.08.2020
Dzień dobry, dziękujemy za opinię, zostaniemy jednak przy Uczelni Wyższej :) Przypominamy o trwającej rekrutacji i zapraszamy do kontaktu: Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu ul. Bułgarska 55, 60-320 Poznań tel. 61 832 11 79 e-mail: rekrutacja@wspia.pl Z pozdrowieniami, WSPiA
13.08.2020
13.08.2020
Klaudia
To nie uczelnia wyższa tylko cyrk i to kiepsko prowadzony, omijać szerokim łukiem
WSPiA
odpowiedź dla Mateusz z dnia 08.08.2020
Dzień dobry, bardzo nam przykro. Informacje o godzinach pracy uczelnie w sierpniu dostępne są na stronie internetowej w zakładce kontakt. https://wspia.pl/kontakt/ We wrześniu uczelnia wraca do trybu wtorek-sobota. Z pozdrowieniami, WSPiA
13.08.2020
09.08.2020
Kandydatka
Czy ktoś studiuje kosmetologię na tej uczelni???? Jak wyglądają zajecia ??? Warto????
Mateusz
Przejażdżka po dyplom ponad 70km zakończona fiaskiem. Wszystko zamkniete .Pani w Dziekanacie nie może wydać dyplomu bo muszę mieć obiegówkę a kasa i biblioteka nieczynne! Nie mam możliwości przyjazdu w tyg bo pracuje po 12 godz
08.08.2020
29.07.2020
WSPiA
odpowiedź dla student z dnia 27.07.2020
Dzień dobry, dziękujemy za zgłoszenie problemu - usterka została naprawiona. Problemy techniczne WD prosimy zgłaszać do działu IT webmaster@wspia.pl , bądź kontaktować się z nami przez facebooka, w dni, w których dział IT nie dyżuruje. Z pozdrowieniami, WSPiA
WSPiA
odpowiedź dla Pedagogika z dnia 26.07.2020
Dzień dobry! Możemy zapewnić, że jako Uczelnia Wyższa, dokładamy wszelkich starań, aby kadra przez nas zatrudniona reprezentowała wysoki poziom i przekazywała wiedzę Studentom w sposób umiejętny, ponieważ jest to właściwie główny cel Uczelni. W żadnym wypadku nie są to osoby "z łapanki", wbrew temu, co Pani myśli. W kontakcie z naszymi Studentami, nie mamy się czego wstydzić. Każda osoba, która kontaktuje się z nami drogą mailową, telefoniczną, podczas wizyty osobistej lub przez naszego facebooka, uzyska pomoc lub odpowiedź w sposób zrozumiały i kulturalny. Oczywiście, niektóre kanały komunikacji pozwalają na szybszą reakcję. Zgłoszanie sprawy i uzyskanie odpowiedzi na tym portalu, z natury jest procesem powolnym, zważając na mechanizm, który pozwala nam odpowiadać dopiero po 24 godzinach . Studenci nie są zobowiązani do dziękowania za pomoc, jednak uważamy, że dobrą praktyką jest podziękowanie za zgłoszenie problemu oraz podziękowanie za pomoc. Dlatego dziękujemy za zgłoszenie uwag, jeśli chce Pani przekazać nam szczegółowe informacje dot. pracownika, który Pani zdaniem nie ma pojęcia o swojej pracy, prosimy o kontakt z Dziekanem Wydziału.
29.07.2020
27.07.2020
student
Dziś od południa znów nie chodzi Wirtualny Dziekanat, a ma on zapewniać kontakt studenta z uczelnią i pozwolić studentowi uzyskać wszelkie informacje . Jest poniedziałek uczelnia nieczynna . Siedzię i jest mi smutno z powodu niemocy tym bardziej że takie awarie zgażają się często.. Może jutro się ktoś zlituje i naprawi proszę.
Pedagogika
Na poważnie i na smutno. Jestem studentką pedagogiki 4 rok. Mam wieloletni staż w szkole i moim celem było uzyskanie wyższego wykształcenia. Z KAŻDYM ROKIEM jest w tej szkole gorzej! Jeszcze 3...2 lata temu zajęcia na pedagogice prowadzili ciekawi wykładowcy - doktorzy! - młodzi, energiczni, z WIEDZĄ! Gdzie są teraz? Na pewno nie na WSPIA. Zamiast nich, w WYŻSZEJ szkole mamy magistrów z łapanki (tak myślę), którzy prowadzą przedmioty, o których nie mają pojęcia! Co to za pomysł, że na stanowisku wykładowcy zatrudnia się absolwenta tej szkoły! Rozumiecie to? JESTEM ZAŻENOWANA poziomem zajęć teraz. Kiedy czytam wiadomości pojawiające się tutaj ze strony pracowników sekretariatu, myślę sobie: Jak Wam nie wstyd! No ale może ktoś się nabierze na to! Student musi dziękować za to, że uczelnia mu w czymś pomogła ?! To kpina. My jesteśmy dla Was, czy Wy dla nas ? Jedyne co ta szkoła zapewnia to PŁATNOŚCI! Kiedy ktoś mnie pyta, w której szkole studiuje.. milczę! Po prostu mi PRZYKRO i WSTYD.
26.07.2020
17.07.2020
WSPiA
odpowiedź dla szczęśliwa z dnia 17.07.2020
Dzień dobry, dziękujemy za follow-up :) Cieszymy się, że byliśmy w stanie rozwiązać problem. W razie przyszłych spraw, np. związanych z wpisami, prosimy o kontakt z dziekanami wydziałów, lub przez naszego Facebooka, gdzie jesteśmy w stanie bardzo szybko reagować. Z pozdrowieniami, WSPiA :)
szczęśliwa
Bardzo bardzo dziękujemy za pomoc przy zdobyciu wpisów z logiki. To daje moc i wiarę w ludzi i uczelnie, z którą związaliśmy się na dobre i złe. Jeszcze raz wielkie dzięki.
17.07.2020
16.07.2020
szczęśliwa
Bardzo dziękujemy władzą uczelni i wydziału za okazaną pomoc w uzyskaniu wpisu z filozofii. Czekamy na wpisy z logiki, albo informację kiedy jest możliwe ich uzyskanie na Wirtualnym Dziekanacie. Zwyciężyła zasada "chcieć to móc" . Jednocześnie przepraszamy, że ta drogą komunikujemy się, ale czynimy to tylko dlatego, że wszystkie innie zawiodły. Jeszcze raz ogromne dzięki.
zrezygnowana
nie wiem o jakie przedmioty chodziło "studentowi" i "zdenerwowanej" na moim kierunku Pedagogika SUM I rok do dzisiaj nie mamy wpisów w Wirtualnym Dziekanacie z Logiki i Współczesnych koncepcji filozofii i etyki na wpisy czekamy od stycznia. W dziekanacie słyszeliśmy, iż wpisów nie ma bo wykładowcy nie oddali protokołów i jeśli ich nie dostarczą to wpisy będą dokonywane na podstawie wpisów zamieszczonych w kartach egzaminacyjnych. Jednocześnie dziekanat informuje, iż nie może zwrócić się do wykładowców o dostarczenie tych protokołów. W przypadku Logiki to słychać również ,że jeszcze nie wszyscy studenci uzyskali zaliczenie, ale większość już ma . Co by było gdyby kwestura nie księgowała na bieżąco czesnego, a też nie wszyscy w tym samym czasie dokonują płatności. A co będzie jeżeli kary egzaminacyjne zaginą? Prosimy o pomoc.
13.07.2020
10.07.2020
WSPiA
odpowiedź dla zdenerwowana z dnia 09.07.2020
Dzień dobry, prosimy bezpośredni kontakt w tej sprawie przez naszą stronę Facebook: https://www.facebook.com/wspiabulgarska55/ lub drogą mailową: j.bialas@wspia.pl . Prosimy o podanie w wiadomości szczegółowych informacji, tj. wydział i przedmioty, których dotyczy problem, żebyśmy mogli sprawnie rozwiązać problem. Z pozdrowieniami, WSPiA
WSPiA
odpowiedź dla student z dnia 09.07.2020
Dzień dobry, prosimy bezpośredni kontakt w tej sprawie przez naszą stronę Facebook: https://www.facebook.com/wspiabulgarska55/ lub drogą mailową: j.bialas@wspia.pl . Prosimy o podanie w wiadomości szczegółowych informacji, tj. wydział i przedmioty, których dotyczy problem, żebyśmy mogli sprawnie rozwiązać problem. Z pozdrowieniami, WSPiA
10.07.2020
09.07.2020
student
To prawda z wpisami ocen przez wykładowców na wirtualny dziekanat jest TRAGEDIA,. Dostaliśmy informację od jednego z wykładowców iz wyniki poznamy do 30 czerwca dziś jest 09 lipca ani informacji o wynikach, ani wyników w Wirtualnym Dziekanacie. Na dodatek w kartach jak i w Wirtualnym Dziekanacie znajdują się przedmioty, które jak wynika z informacji z dzału planowania i dziekanatu nie były objęte programem nauczania na moim kierunku. Co gorsza nie można dodzwonić sie do Dziekanów mimo, że w Wirtulanym Dziekanacie jest informacja, iż telefonicznie można się kontaktować codziennie od 11,00 do 12,00. Jeżeli do wtorku będzie cisza to dzwonię do rektora lub kanclerza to jest tragedia są jakieś zasady. Już Rzymianie mówili "umów nalezy dotrzymywać". Pojedyńczy wykładowcy, którzy są terminowi i obowiązkowi reszta szkoda pisać.
zdenerwowana
Od 2 miesięcy prosimy się o wpisanie ocen z 1 przedmiotu na Wirtualny Dziekanat, niektórym wykładowcą ciężko to zrobić, Kanclerz lub Kierownictwo powinni coś z tym zrobić!!
09.07.2020
08.07.2020
Julia
Witam, myśle nad studiami podyplomowymi Logopedia, ktoś może się wyrazić czy warto? :)
Agnes
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź:)Czy znalazł by się ktoś kto studiuje magisterke z pielęgniarstwa niestacjonarnie?
26.06.2020
23.06.2020
student
jestem na studiach II stopnia na tej uczelni. W mojej ocenie największym problemem jest zły przepływ informacji, brak decyzyjności władz wydziału, którzy nie potrafią ociągających się wykładowców przywołać do porządku. Problemem jest nie kontakt z wykładowcą, a brak poczucia przez niektórych z nich obowiązku terminowego sprawdzenia prac i podania wyników w wirtualnym dziekanacie. Do tej pory nie mamy wpisów z sesji zimowej. A porażka jest kontakt z wykładowcą Procedur badań pedagogicznych co ciekawego jest to osoba funkcyjna na uczelni. Nie mamy większości wykładów z tego przedmiotu oraz nic nie wiemy o jego zaliczeniu. Osobą super na uczelni jest koordynator d/s praktyk studenckich, która nie ogranicza sie do tej tematyki i zawsze pomoże w każdym problemie. Nie wiem czy Dziekan i Rektor nie qwiedzą co się dzieje czy też nie chą wiedzić ale wydaj mi się, że należy z nimi porozmawiać.
Agnes
Mam pytanie o studia 2 stopnia magisterskie niestecjonarne.Czy mogłyby ktoś napisać czy warto studiowac na tej uczelni ten kierunek?Dzięki:)
18.06.2020
14.06.2020
Zrozpaczona
Drodzy Państwo, jeśli ktoś chce naprawdę zdobyć wiedzę i studiować spokojnie bez stresu, proszenia się o cokolwiek np. o informację to są od tego inne uczelnie, gdzie szanują Wasze pieniądze i czas. Ja muszę się cały czas prosić o informację ws przedmiotu, który powinien już dawno zostać zorganizowany. Jest tak też z innymi przedmiotami, na innych uczelniach jest plan gotowy już na cały rok lub semestr a tutaj plan jest aktualizowany i jak potem studiować itd skoro nie ma uzupełnionych przedmiotów i nie wiadomo o co chodzi.
Mr Brownie
Drodzy Państwo: 1. Czy normalne jest to, że studenci WALCZĄ o organizację przedmiotów, które powinny być realizowane i ZAPLANOWANE już na początku roku akademickiego? -> NIE! 2. Czy normalne jest, że plan zajęć nie jest aktualizowany i przedmioty nie są dodane na początku roku akademickiego? -> NIE! Zatem, trzeba coś zmienić i to szybko, STUDENCI DO DZIEŁA!
07.06.2020
06.06.2020
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Zgadzam się
Oj chyba faktycznie prawnik to dobre rozwiązanie by dziekani zaczęli działać a nie tylko brać pieniądze za kłamstwa. Po za tym jak pracuję to jak mam zaplanować rok by mi z niczym nie kolidowało? Kpina jakaś. A o praktykach to się nie wypowiem nawet
06.06.2020
06.06.2020
Nie polecam
Drodzy Państwo, Jeśli chcą Państwo studiować to są inne GODNE uczelnie, gdzie z pewnością wszystkie przedmioty są planowane już OD POCZĄTKU ROKU AKADEMICKIEGO i tak też powinien być dostępny PLAN ZAJĘĆ od 1 pazdziernika już do końca czerwca a NIE "UZUPEŁNIANIE PLANU NA BIEŻĄCO" co to w ogóle jest, że studenci muszą sami prosić się o organizację przedmiotów, których nie zapewnia uczelnia i jeszcze za to płacić. Sprawa powinna trafić albo co Kanclerza albo do Prawnika. Tyle w temacie.
Hahahaha
Organizacja tutaj leży i skowyczy, jest problem z załatwieniem jednej prostej informacji, mimo że na początku studiów nikt się nie spodziewał że tak władze uczelni będą traktować studentów. Podzielam wcześniejsze negatywne opinie (chociaż w tym wypadku są one tylko prawidzwe!!!) bo sama przekonałam się na własnej skórze ile trzeba zachodu by załatwić coś u dziekana albo nie daj boże w dziekanacie mimo, że będą cię zlewać tak długo jak się tylko da...
06.06.2020
06.06.2020
zrezygnowany
Ta uczelnia to jakaś masakra przedmiot o który pytamy od kwietnia jeszcze nie jest zorganizowany, jedna wielka porażka, nic o zaliczeniu nie wiadomo tak się wszystko rozjechało i teraz mają usprawiedliwienie, że koronawirus to możemy czekać do września bo sobie tak super wymyślają, nie ważne czy mamy inne plany czy prace będą nas trzymać w niepewności do samego końca...Porażka, nie polecam tej uczelni
zdezorientowany
Jeśli chodzi o informacje czy organizacje to powiem tylko, że brak organizacji przedmiotów przed końcem sesji itd jest naprawdę koszmarny, żadna uczelnia tak nie robi jak WSPiA, a studiowałem na kilku uczelniach. Jestem w szoku, że trzeba prosić się o organizację przedmiotów skoro to ich obowiązek!!!!!! Miejmy nadzieję, że naprawią tą sytuację w nowym roku akademickim jeśli nie polecam udeżyć albo do wyższych władz albo prawników.
06.06.2020
06.06.2020
Student
Zgodzę się z opiniami na temat braku informacji / organizacji ze strony uczelni. Wykładowcy sami czasem nie wiedzą czegoś ponieważ uczelnia ich nie informuje. Już widzę jakie będą braki w przedmiotach od przyszłego roku akademickiego i ile trzeba będzie walczyć aby ktoś udzielił informacji na ten temat albo zorganizował zaległe przedmioty. Będziemy ponownie walczyć siłą aby w końcu Dziekan czy Prodziekani zajęli się daną sprawą i wiecznie będziemy czekać za informacjami, które tak naprawdę POWINNY być już od początku roku szkolnego...... 2/10
Studentka
Powiem tak studia na tej uczelni wiążą się z ogromną ilością stresu i brakiem informacji/organizacji ze strony uczelni. Przez cały rok nie mieliśy zaplanowanych 7 przedmiotów, od początku roku akademickiego czekaliśmy na nie.... bezskutecznie dopiero zaczęli działać jak otrzymali pismo od całego roku i co najlepsze nic nie wiedzieli o brakach kadrowych i przedmiotach...... Teraz wszystko musimy nadrabiać zamiast zając się obronami. Platforma OLAT..... proszę mnie nie rozśmieszać połowa materiałów nawet nie dotyczy naszego kierunku, na szczęście w miarę możliwości wykładowcy są normalni ale Dziekan, Dziekanat - 0 informacji, czy załatwiania sprawy. MASAKRA nigdy więcej WSPiA. Odradzam każdemu!
06.06.2020
05.06.2020
student
uczelna jak każda ma swoje słabe i mocne strony słabą jest słaby kontakt z wykładowcami szczególnie w obecnej sytuacji kiedy zajęcia są zdalne. Standartem jest, iż wyniki zaliczeń podawane są do wiadomości po kilku telefonach do Dziekanów i znacznie później niż to wynika z regulaminu. Łatwiej by było gdyby wirtualny dziekanat spełniał swoją funkcję umożliwił pozyskanie kontaktu do wszystkich wykładowców., a w ogłoszeniach wykładowcy powiadamialiby o terminie podania wyników do wiadomości studentów . Poza tym wszystko sie robi na ostatnia chwilę. Do tej pory nie wiadomo co z syminariami oraz co z wpisami w karty egzaminacyjne. Nikt z nas nie jest wstanie naście razy jeździć na dyżur do wykładowców po wpis . Powinno to być załatwione przez dziekanat i Dziekanów. Sa też plusy jasne zasady zaliczenia praktyk oraz coraz łatwiejszy kontakt do Dziekanów.
Matka
Kończę Administrację w Nowym Tomyślu, przez koronę i zajęcia zdalne maj był koszmarny jeśli chodzi o ilość materiałów do przerobienia ale najważniejsze że wszystko do przodu, praca dyplomowa skończona i można myśleć o obronie i wakacjach. Studiowałam wcześniej w innej uczelni w Poznaniu i nie byłam w stanie pogodzić studiów z pracą, tutsj mi się udało i nie mam na co narzekać.
31.05.2020
27.05.2020
Jack
Kolejny , który musi się przekonać na własnej skórze, płać , płać , na takich tam czekają.
Piotrek
Ostatnio byłem rekrutować się na studia, byłem na kilku uczelniach wcześniej i porównując na tej otrzymałem najbardziej konkretne informacje krok po kroku, personel bardzo miły i uśmiechnięty, zajął się mną indywidualnie. Bez problemu Panie podeszły na jakieś braki w dokumentacji i umożliwiły doniesienie ich później. Wszedłem w komentarze jak to wygląda względem opinii. Po moich odczuciach nie zapowiada się, żeby było tak jak niżej opisujecie. Cóż zobaczymy co będzie dalej...
27.05.2020
26.05.2020
student
czy może komuś wiadomo czy 30 i 31 maja są zajęcia na uczelni w planie zajęć na niekturych kierunkach jest informacja że odbywają się zdalnie na moim I SUM Pedagogika takiej informacji nie ma w dziekanacie i dziale planowania mówią że zajęcia są zdalne a w rektoracie że będzie oficjalny komunikat w tej sprawie na stronie uczelni jednak dziś jest wtorek a informacji brak
ZAINTRYGOWANA
Bardzo chętnie poszerzał bym swoją wiedzę o tym co mnie interesuje. Jednak siedzę nad materiałami od wykładowcy, które nie mają składu i nawet na logikę nie da się tego zabrać. Więc "kuję" na pamięć !!!!!!!!!!!!! Choć i tak nie wiem o co chodzi. Bo jak łaskawie napiszesz , że ma tłumaczyć to NIE ODPISUJE na maile i do tego mści się na egzaminie. Ot cała prawda wylewania żali. My mamy wykładowców rozumieć, siedzieć cicho bo jak napiszesz to udowodni Ci kto tu rządzi i lecisz na poprawkę. O ile jeszcze będziesz o nią walczyć bo nawet na maila o termin poprawki nie potrafią odpisać i nie rozumieją nas studentów, że nie piszemy po 5 razy do nich po to żeby utrudnić im życie tylko żeby dogadać szczegóły. Więc nie wiem skąd wrogość z ich strony - przecież jednego przedmiotu nie mamy, pracujemy, mamy dzieci -podobnie jak większość wykładowców. A napisanie terminu poprawki parę dni przed nią jest nie ludzkie.
23.05.2020
22.05.2020
OMG
Odp Mr Brown - nikt widzę nie wspominał o tym aby się przenosił tylko z pewnością lepiej byłoby na innych uczelniach w kontekście ORGANIZACJI. i wręcz przeciwnie będę się uwewnętrzniać :) Mam do tego praco.
Xxx
Chyba jeszcze nie trafiliście na złą uczelnię!
19.05.2020
19.05.2020
Mr Brown
Witam serdecznie, Jestem zdziwiona ukazującymi się tutaj komentarzami bowiem kontakt z tą uczelnia nigdy nie sprawiał mi kłopotu. Jestem bardzo zadowolona z panujących tu zasad i z personelu, który naprawdę daje z siebie wszystko w tym trudnym dla wszystkich czasie. Pewne sytuacje nie są zależne od nich a porównując te uczelnię do innych, gdzie mam znajomych nie zrezygnuje ze studiowania tutaj. Czytam i niedowierzam, dlaczego się tutaj uzewnętrzniacie zamiast poświęcić czas na naukę tego co was interesuje. Weźcie się w garść i do roboty
Zdziwiony
Byłem przypadkiem świadkiem wypowiedzi kierowych przez właściciela placówki do pracowników i jestem nadal w szoku. Wierzę, że pensja wynagradza Państwu takie traktowanie, jeżeli nie warto pomyśleć nad zmianą pracy. Jestem przedsiębiorcą sam zarządzam ludźmi i szacunek do pracowników to podstawa!!!!!
19.05.2020
19.05.2020
Student
Ja mam zapytanie. Skoro mamy ten sam przedmiot i są z niego wykłady i ćwiczenia to dlaczego tu i tu jest tylko teoria. Zróbcie jeden wykład dopiszcie godziny bo to jest bezsennu. A zapomniałem że w papierkach by się wam nie zgadzało a idziecie na łatwiznę. Trzeba było więcej wykładowców zwolnić bo zostali nie ci co trzeba. Nie polecam.
Oburzona
Po dwóch latach studiowania tutaj, stwierdzam, że ta uczelnia to jeden i to w dodatku nie śmieszny żart. Panie w dziekanacie chyba nie skończyły podstawówki bo nie docierają do nich proste, logiczne informacje. Platforma OLAT - miało być nowocześnie i postępowo w dobie nauczania zdalnego, a wyszło jak zawsze czyli byle jak. Studenci zaoczni otrzymują materiały w takiej ilości, że osoby które pracują musiały pobrać kilkanaście dni bezpłatnego urlopu by być z wszystkim na bieżąco. Władze uczelni reagują dopiero, gdy wszystko się wali i nie można już dużej kłamać - pół roku akademickiego pytaliśmy łaskawie prodziekanów, dział planowania i panią dziekan gdzie jest wykładowca, który był wpisany w plan a zajęcia z nim się nigdy nie odbyły, pomimo faktu, że uczelnia dostała informację o wiele wcześniej, przed rozpoczęciem roku akademickiego - gdy przedmiot się skończył; wcisnęli go byle komu kto wysyłał licencjatom materiały dla doktorantów, oczywiście wszystko bez tłumaczenia. Gdyby nie kilkorgu wykładowców, którzy ratują jak tylko mogą tą uczelnię, byłabym skłonna wystawić ocenę nawet na minusie. Ktoś nieźle zaciera ręce na pieniążki, wmawiając przy tym wykładowcom, że cięcia kadrowe wynikają z tego, że studenci nie płacą czesnego, pomimo, że wszystko płacimy na bieżąco. Fajny biznes z koronawirusa ktoś sobie urządził :) Oczywiście o zmniejszeniu kosztów czesnego być nie może, przecież "MACIE WSZYSTKO ONLINE". Ach, należy jeszcze wspomnieć o ukraińskich pracownikach w administracji; choćby w biurze karier - nie rozumieją co się do nich mówi i oczekują chyba, że mamy zainstalowany Google tłumacz w głowie, więc mówią po swojemu, mając gdzieś czy ich zrozumiesz. Egzaminy z ćwiczeń, z teorii; gdzie powinna być praktyka - kolejna żenada. Jakakolwiek metodyka jeśli chodzi o kierunki pedagogiczne? A gdzież tam, lepiej zrobić wykład o tym, gdzie lecą bociany i czemu jedzą żaby - o tak, nie żałuję moich ciężko zarobionych pieniędzy! Wiem już, że bociany wolą jeść tłuste myszy, żaby w ostateczności - niezwykle przydatna wiedza dla przyszłego pedagoga! Dodatkowo, uczelnia serwuje takie atrakcje jak depresja, nerwica i potencjalna klaustrofobia - takie mają cudowne sale, gdzie na jedno miejsce przypada pięć osób. Przepływ informacji jest tak zaburzony, że oceny z pierwszego semestru studiów są wpisywane dopiero w połowie II roku, taki to urok tej uczelni. Praktyki? Najchętniej zrobili by 1000h, bo przecież umieścili sobie drobny druczek w umowie, że to może zaburzyć pracę zawodową. Masz rodzinę na utrzymaniu? To masz pecha, niech głodują, przecież MUSISZ zrobić praktyki absolutnie za darmo, twoja praca jest nieistotna, najlepiej ją rzuć by sprostać realiom ale nie zapominaj o regularnym płaceniu, bo ktoś bardzo lubi pieniążki od studentów. Takiej uczelni nie poleciłabym i nie polecę nigdy nikomu, nawet najgorszemu wrogowi. Chcą być drugim UAMem (czytaj: mamy płacić tyle co za UAM, ale nic poza tym). Porażka.
18.05.2020
18.05.2020
zbulwersowany
NIKT TAM CHYBA NIE PRACUJE. UKRAINY ZATRUDNIAJĄ ŻE POROZUMIEĆ SIĘ NIE IDZIE I NIC NIE WIEDZĄ. Gdyby nie studenci to nie ma kasy, pomimo, że płacimy, wykładowcy myślą, że są bogami. Wiele osób zastanawia się nad zmianą uczelni, na inną - gdzie pieniądze i czas będą dobrze wydane.
Pati
Jeśli ktoś jest zadowolony to albo jest studentem innej uczelni albo miał same prace na zaliczenie. Jak można z ćwiczeń robić egzamin i to z teorii a nie z praktyki ?????????????!!!!!!!!!!!!!!!! Może uczelnia odpowie na to pytanie . Bo tylko kasa , materiały takie że nie da się nic z nich zrozumieć a tłumaczyć nie ma komu. Zrobią Ci egzamin i nijak ma się to do przesłanych materiałów bo chociaż umiesz to nie da się tego zastosować do pytań na egzaminie. Czy ktoś czyta wysłane materiały przez wykładowców. To są studia i nowe rzeczy wiec ktoś powinien tłumaczyć nowe rzeczy bo od tego zależy nasza przyszłość.
18.05.2020
18.05.2020
niepolecam
Bardzo mi przykro ale nie mogę zgodzić się. UCZELNIA NIE DZIAŁA TAK JAK POWINNA!!!!!!! Szczególnie dziekani i prodziekani. DNO
Nati
Niestety , taka jest prawda o tej uczelni tylko kasa się liczy dla właściciela. Pozytywne komentarze to chyba sami sobie wpisują.
17.05.2020
16.05.2020
Kolo
Nie polecam sugerować się komentarzami osób, które z powodu własnej porażki wylewają tutaj swoje żale. Egzaminy i zaliczenia mogą być trudne, ale wystarczy trochę poświęcenia i samozaparcia a nie będzie przedmiotu nie do przejścia. Jestem na ostatnim semestrze pierwszego stopnia i jestem zadowolony ze zdobytej tutaj wiedzy.
student
od chwili ogłoszenia pandemii jest zdecydowanie lepszy kontakt z dziekanatem i prodzekanami przynajmniej na wydziale Pedagogiki. Co z tego jeśli to co powinna uczelnia zrobić sama robi dopiero po kilku telefonach studentów. Na olacie nie ma przesyłanych na bieżąco zgodnie z planem zajęć materiałów. Wpisy w wirtualnycm dziekananie zaliczeń z semestru zmiowego pomimo że mamy już połowę maja nieuzupełnione. Oprócz zasad zaliczenia praktyk nie ma żadnych informacji co do sposobu przeprowadzenia sesji. Prodziekani tez nie mają w tym przedmiocie żadnej wiedzy. Przy odrobinie dobrej woli i obowiązkowości dziekanatu i wykładowców jest to szybko do naprawienia.
14.05.2020
12.05.2020
Kandydatka
Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat filologii angielskiej ???? Czy warto??? Bo jak dzwonię na uczelnie to chyba tel obsługuje jakaś Ukrainka i nie za bardzo mogę się z nia porozumieć .
Student
Jestem studentem 1 roku wf . Wczoraj miałem okazje rozmawiać po raz kolejny z panem prodziekanem z mojego wydziału!!!! Istny gbur! Panie prodziekanie przypominam ze my studenci mamy tez prawa a pan jak chce się Bezczelnie wymądrzać i nami dyrygować to niej pan zmieni prace i przeniesie się do wojska... nie umie Pan udzielić informacji na żaden temat . Więcej w burze karier się dowiedziałem . Uczelnia oprócz pana Prodziekana jest ok . ..
08.05.2020
07.05.2020
Wkurzona studentka Ratownictwa
Za czesne płacić trzeba bo niby mamy zajecia zdalne???!!!! Czy Rektor albo Dziekani Wzp weryfikują to????normalnie W miesiącu powinnam mieć 4 zjazdy Na uczelni po kilka godzin . Na olat dotarły materiały od 1 wykładowcy . A reszta co ??? Zachorowali czy jak?to za co mam płacić??????
Mateusz
Kpina . Na stronie uczelni jest napisane że wszyscy pracują . To ja pytam dlaczego od kilku tygodni na wydział zdrowia nikt nie odbiera tel . Jeśli się policzę do rektoratu i poprosze o przełączenie to nagle wszyscy są w biurze i odbiorą telefon ... dlaczego nie odbywają się żadne zajecia online....????? Takie informacje które wykładowcy wysyłają nam na meila to można znalezc w necie !!
07.05.2020
02.05.2020
ZBULWERSOWANA
Ta uczelnia to parodia. Mało, że zmieniają wykładowców i nie idzie się z nimi dogadać. Ćwiczenia trwają na uczelni 1,5 godz a teraz w dobie koronawirusa u niektórych wykładowców uaktywniła się ambicja i wysyłają maila z zadaniami na cały dzień. No bo przecież my bezrobotni jesteśmy i tylko uczelnią żyjemy. A gdzie wykłady online za które płace kase, suchy materiał to sama sobie znajdę w internecie bez płacenia wykładowcom za taką wiedzę. Czesne miało być zmniejszone i jakoś cisza , a dopłaty to kpina bo prawie nikt się na nie nie załapie.
Niezadowolony
Totalne dno, podczas pandemii zmieniają wykładowców przedmiotów którzy nie znają się na tym i sami się do tego przyznają
01.05.2020
30.04.2020
student
od dwóch dni nie można zalogować się na wirtualnym dziekanacie kilka koleżanek dzwoniło do dziekanatu potwierdzono, że faktycznie jest problem ale kiedy zostanie usunięty nikt nie wie bo informatyk może ma już wolne a w poniedziałek pracują w systemie dyżurowym jak w niedziele to może we wtorek zero konkretów
Pielegniarstwo
Czy warto studeniowac na wspia pielęgniarstwo? Jest ktoś w stanie udzielić mi jakiś informacji? Pozdrawiam 😊
26.04.2020
16.04.2020
Maczo
UCZELNIA - DNO - DZIĘKUJĘ - BRAK ORGANIZACJI LUDZIE NIE WIEDZĄ CO ROBIĄ ŻENADA!!!
unforgetabble bitch
Muszę powiedzieć, że niektórzy wykładowcy o tytule zwykłego magistra nie mają snikersów - wymagają od studentów prac zbliżonych do prac doktorskich lub profesorskich, czasami nie ma z czego korzystać i jeszcze jest zakaz korzystania z internetu w tym czasie szczególnie podczas epidemii COVID-19. Gdzie zostaje nam tylko INTERNET, zatem ja się pytam JAK TA UCZELNIA może zatrudniach takich wykładowców...... 0/10. NIE-pzdrawiam. Apeluję do władz o kontrolowanie metaerotyczne pracy wykładowców.
16.04.2020
09.03.2020
Mariusz
Facet prowadzący bhp to z bhp chyba miał do czynienia w liceum swoim... te brednie co on opowiada to żenada . Jestem strażakiem i to co on wciska jest straszne . Zasady bhp już dawno się zmieniły ... może pora się douczyć . Wstyd .... czy ktoś sprawdza wykładowców i treści które nam przekazują?????
Natalia
zrezygnowałam z uczelni po 1 roku, mialam do oplacenia za kilka mc, przeslałam, po czasie pieniądze na kwotę 1500 zł po czym sprawa trafiła do komornika i ściągnął z kona 2000zl . sprawy nawet prawnik nie był w stanie wyjaśnić bo od tamtego czasu pracownicy zmieniali się kilka razy, nie szło odszukać papierów i inne żenujące teksty. być może to mój pojedynczy przypadek ale określiła bym tą szkołę jednym słowem- DRAMAT :)
01.03.2020
27.02.2020
Kamil
Ukrainka na rekrutacji jakaś porażka . Nawet nie umie udzielić informacji na temat gdzie kto ma zajecia ...
zainteresowana
Witam. Mam pytanie. Zastanawiam się nad Logopedią uzupełniającą na tej uczelni. Czy jest tu ktoś, kto studiuje logopedię? Mieszkam poza Polską, i mam kilka pytań. Z góry dziękuję za odpowiedź.
20.02.2020
09.02.2020
Wściekła
Ta uczelnia to istna poraszka, tylko kasa kasa i kasa noc wiecej się nie liczy. Promator pół roku przed obroną magisterki mówi, że mamy sobie szukać kogoś innego. W dziekanacie telefonów nie odbierają, każdy ma sprzeczne informacje. Po prostu żal
student
mam pytanie czy wiadomo coś na temat syminarium magisterskiego dla SUM Pedagogika I rok? Rozmawiałam w dziekananie tam nikt jeszcze nie ma żadnej wiedzy, proszą o kontakt z Dzekanami, ale do nich z kolei trudno się dodzwonić .
07.02.2020
31.01.2020
student
jestem studentką I roku SUM Pedagogika mam prośbę czy ktoś wie kiedy będą wyniki i wpisy z Wykładu monograficznego u mgr M.Biskup? prace były zbierane dwa tygodnie temu jak na razie żadnej informacji
Wsciekla
Coś okropnego ! Ta uczelnia to jeden wielki absurd ! Zostało niecałe pół roku do obrony magisterki, wiekszosc osób jest w trakcie pisania i nagle co? Nagle okazuje się że zabrali nam promotorów, których sobie wybraliśmy, prawie 50 osób zostało na lodzie ! I teraz albo sami będziemy się prosić żeby łaskawie jakiś inny dostępny promotor nas przygarnął albo uczelnia sama wyznaczy nam kogoś z kim moze nie chcielibyśmy współpracować. W dodatku studenci traktowani są jak śmieci, jedna z "wybitnych" profesorek , obraża studentów podczas egzaminów ustnych, poniżając i wyśmiewając każdego po kolei. Mi na ten przykład kazała cofnąć się poziomem do podstawówki tylko dlatego, że z nerwów przez jej ciągłe dogryzanie zaczął drżeć mi głos i nie byłam w stanie spokojnie odpowiedzieć na zadane przez nia pytanie, pomimo iż doskonale znałam odpowiedź. Koszmar !! I to ma być wzór pedagoga do naśladowania? Broń Boże składać papiery na ta uczelnie a najlepiej omijać szerokim łukiem
27.01.2020
21.01.2020
Idapia
Jak jest na rstownicwie medycznym? Chce podjąć studia od października. Czy są egzaminu czy raczej za obecność wystawiają?
Oszukana
Oszuści! Rekrutowałam na uczelnię i się dostałam, jednak mój wybór padł na inną uczelnię . Ze względu na to , że mieszkam na drugim końcu Polski w pierwszej kolejności zadzwoniłam na uczelnię. Poinformowałam że rezygnuje i na pytanie czy mam przesłać rezygnację listownie lub w inny sposób uzyskałam odpowiedź , że nie , wszystko okey , zostałam odznaczona . To było w sierpniu. W grudniu dostałam list . Wezwanie do zapłaty 1300 zł. Zszokowana napisałam pismo do kanclerza z prośbą o wyjaśnienie sytuacji i umorzenie zadłużenia . Przyjechałam z pismem na uczelnię i zostałam potraktowana okropnie ! Powiedziano mi że telefonicznie to ja mogę się do kosmetyczki umówić i że oni to mają sterty takich samych pism i takich samych spraw. Skoro jest ich tyle to chyba jest coś nie tak ? Wnioski wyciągnijcie sobie sami
21.01.2020
12.01.2020
Kalineczka
Stiudiowałam na kilku uczelniach i WSPiA to totalna porażka. Brak sprawnego kontaktu z osobami decyzyjnymi. Wykładowcy niektórzy totalnie podejrzani. Oceny za nic tz "obecność" albo nagle oceny za mega trudne testy. Zjazdy układane byle jak. Jak macie wybór wybierzcie inną uczelnię.
Weroni
Jakie opinie o kosmetologi ns? Ciężko jest? Co ile są zjazdy?
10.12.2019
08.12.2019
Administrator
W sobotę super świątecznie byli w dziekanacie . Pierniki mandarynki Uśmiechnięte i żartujące panie . Magia świąt każdemu się udziela ... a ten zjazd dodatkowy to porażka . Dziekani rozkładają ręce ....
Wkurzony
To jakiś żart ze zjazdem przed świetami????? I to jeszcze bhp???? Parodia jakaś !!!!! Kto to wymyślił?????Mam nadzieje że my studenci się zjednoczymy I nikt nie przyjdzie !!!!!!!!! Kpina
04.12.2019
04.12.2019
Wspia wydział zamiejscowy
Czesc. Ja z wydzialu zamiejscowego. Te studia są chyba tylko po to zeby bylo, ze ma się wyższe. A jak tam poziom wygląda w Poznaniu?
Krzysztof
Studiuje RM. Panie w recepcji uśmiechnięte . Gorzej w dziale planowania gdzie siedzą obrażeni I z wielką łaską udzielą informacji. Problemem jest Pan Prodziekan K. Ktory traktuje nas jak gówniarzy którzy mu podlegają ! Wystarczy po prostu odpowiedzieć na zadane pytanie a nie od razu sprowadzić do parteru . Co do opłat to każdy widzi co podpisuje w umówię .
23.11.2019
19.11.2019
Justyna
Ta szkoła to jedno wielkie dno. Brak kontaktu a kasę potrafią tylko wyciągać nawet bez podania przyczyny!!!
DorotaA
A ja jestem bardzo zadowolona ze studiów podyplomowych. Przenioslysmy się z koleżankami z innej uczelni, gdzie rozwiązano grupę i nikt się nami nie przejmował. Czasem tak bywa, że dla małej grupki ciężko jest ułożyć plan, bo trzeba to powiązać z innymi zajeciami ale tutaj Pani dr zaopiekowala się nami i każdy był traktowany z szacunkiem i pomocą, wszystkie ukonczylysmy studia i bardzo miło je wspominamy, a także wykłady i obrony. Wspaniali wykładowcy! Duży plus
13.11.2019
08.11.2019
student
czy może ktoś wie co z kartami egzaminacyjnymi dla I roku SUM Pedagogika. Z informacji uzyskanej w dziekanacie wynika, że kart nie ma i niewiadomo kiedy będą. Na koniec listopada kończymy zajęcia u prof. Andrzejewskiego maja być wpisy i co teraz?
Karolina
Dlaczego na stronie nie było informacji że szkoła w wekend zamknięta????? Na marne przyjechałam 70 km...
04.11.2019
26.10.2019
Studentka
Od dzisiajozna było składać stypendia szkoda że żadnej informacji nie było.... tzn po rozmowie z Paniami dowiedziałam się że info było ale nie w stypendiach a w BIP WSPIA ..... mnie jaka studenta raczej interesują aktualności a niemiarodajne BIP .... dobrze że przez przypadek będąc w dziekanie i widząc kolejki dowiedziałam się o stypendiach.... zawsze wnioski były do pobrania i złożenia u Pań w Biurze Karier które pomogły w razie pytań a teraz jakieś zmiany ...
Pielęgniarka
Wybrałam pielęgniarstwo sum na tej uczelni ale nie myślałam że szkoła nie poradzi sobie z takim natłokiem ludzi. Grupy liczące po 60 osób ???? Chyba tak nie powinno byc źe nie mieścimy się w salach .. może by tak dziekani pomyśleli nad jakims rozwiązaniem ???. Poza tym co po chwile są zmieniane grupy raz się jest w grupie a raz w c . Starościna z opiekunem kierunku co po chwile coś zmieniają ... grupa która kończyła licencjat na tej uczelni to już wogole jest faworyzowana ..... chyba nie o to chodzi ???? Może trzeba by było nas odgórnie pomieszać w grupach a nie takie cuda .....
25.10.2019
25.10.2019
Monika studentka
Do studenta ...ja tez się już dowiadywałam i dostałam informacje od dziekanów że wszystko będzie na wirtualnym dziekanacie w połowie listopada ... poDrawiam
student
czy ktoś może wie kiedy będą się odbywaly zapisy na syminaria magisterskie na I roku SUM pedagogika niestacjonarna?. W wirtualnym dziekanacie brak informacji. Dodzwonić się nie można.
25.10.2019
23.10.2019
Maria
Żartem to są studia podyplomowe i dr Gapińska która z dnia na dzień wstawi plan zajęć albo wcale go nie wstawi na stronę . Poza tym w zeszła sobotę miały byc zajecia my byliśmy ale zajęć nie było . Porażka . dział planowania bezradny bo to Pani Doktor zajmuje się planami dla nas . Chyba czas się przenieść na inna uczelnie .... kończyłam licencjat i mgr na tej uczelni i jestem zadowolona wszyscy mega pomocni ale teraz to jakaś kpina .
Zdenerwowana
To jest jakiś żart, kilka dni próbuję się dodzwonić do dziekanatu i nikt nie odbiera. Nie mogę tam pojechać bo pracuje a sprawę mam dosyć ważna. A jak się gdzieś dodzwonie to każą dzwonić na inny dział. Traktują ludzi jak popychadla, jednym słowem mają wszystko gdzieś
18.10.2019
16.10.2019
Maciej
Uczelnia jak każda inna. Jak ktoś się uczy i uczestniczy w zajęciach to nie ma żadnych problemów. Wykladowcy znakomici panie w kasie i w dziekanacie pomocne, obiady w bufecie pyszne. Jedyny minus to mało miejsc parkingowych . Polecam ratownictwo medyczne
Nk
dużo osob ostrzega przed tą uczelnią kto nie słucha i nie wierzy ten ma ......
14.10.2019
13.10.2019
K....W....
Mam pytanie do Rektora albo kogos wyżej niż Dziekan !! Dlaczego będąc na uczelni w sobotę nikt mi nie zaliczył praktyk tylko odesłali mnie do Pani Prosziekan Pokrywki??? Ja rozumiem ze Pani Pokrywka miała zajecia ale chyba inni prodziekani również mogą to zrobic i zaliczyć praktyki... a jeśli nie to nie rozumiem po co tam są??????przyjechalam specjalnie 80 km po czym odesłano mnie z kwitkiem parodia
Anka
Kosmetologia całkiem spoko. Fajne cwiczenia . pani prodziekan Pokrywka najlepsza . Zawsze pomocna i każdy problem rozwiązuje . Nieraz są długo zajecia no ale trzeba się czegoś nauczyć
11.10.2019
10.10.2019
Marta
Witam.. Co powiecie o kierunku Kosmetologia w tej szkole? Chciałabym się przenieść , czy to dobry wybór ?
Anka
Jeden wielki chaos .... studia podyplomowe to porażka . Planu brak wiec ja zaplanować sobie wolne w pracy ?. ???? Pani od podyplomówek tylko obiecuje a plan pojawia się dzień przed zajęciami
09.10.2019
09.10.2019
Student innej uczelni
Inżynier Bolewski wykładowcą ... niezłe żarty ... tam gdzie on to kłopoty dla uczelni i Rektora
Karolina
Wszędzie kolejki. Do biura karier kolejka żeby ogarnąć praktyki . Jakaś Ukrainka siedzi i nic nie wie. Do kasy kolejka . Już nie wspomnę do dziekanatu jak pierwszaki ruszyli. . Wszystkie Panie się dwoją i troją żeby wszystkich obsłużyć . Uczelnia całkiem spoko
08.10.2019
07.10.2019
Iza
Na uczelni jest wielki bałagan pod względem organizacyjnym. Nikt nic nie wie, telefonów nie odbierają. Plan zajęć bez podanych sal. Pani na recepcji, gdy pytasz o dyżur wykładowcy mówi, że nie ma takiego na liście po czym okazuje się, że wykładowca miał dyżur, nagle mówi, że to my powinniśmy wiedzieć (chyba wszyscy jesteśmy jasnowidzami). Tylko kase i podnosić czesne to potrafią, ale nic wiecej.
student
potwierdzam przepływ informacji bardzo słaby z rekrutacji odsyłają do dziekanantu z dziekanatu do działu planowania nawet nie potrafią dołaczyć aneksu do umowy na zniżkę czesnego o wszystko trzeba wiele razy dzwonić
04.10.2019
30.09.2019
Mika
Prawo dzienne i zaoczne o ile wiem rusza na pewno na WSUS w Poznaniu jeśli chodzi o uczelnie prywatne.
Kami
Czy wykładowcy przypisują oceny z innych uczelni?
29.09.2019
29.09.2019
Piel
A co z planem dla pielęgniarstwa II stopnia?
Kasia
Nie przejmuj się na drugim wydziale tez cały korytarz ludzi ..... ale tam wszyscy mieli dyżur i szło sprawnie ....😀
28.09.2019
28.09.2019
Marcin
Dzisiaj był pierwszy zjazd . Kolejki do dziekanów przez cały korytarz. Tylko szkoda ze na wzp nikt nie obsługuje studentów oprócz pani Pokrywki ....j dziwne tłumaczenie że nie są od tych kierunków ( studiuje fizjoterapie) to po co tam siedzą ja pytam????
Ani
Zapraszam wszystkich z psychologii jednolitej na Facebooka....
26.09.2019
26.09.2019
Borys
Czy JA dobrze widzę w planie nazwisko A. Bolewski ????? Jeśli to ten sam co w WSBezpieczeństwa to współczuje sobie i pozostałym . Dziekani pomocy i prośba o zmianę wykładowcy .......
Aleksandra
https://www.facebook.com/groups/427436808148209/ Zapraszam studentów ratownictwa medycznego, którzy od tego roku zaczynają. :)
25.09.2019
25.09.2019
Law
Czy wiadomo, czy zostanie uruchomione PRAWO DZIENNE???? Bo mam sprzeczne info :((
Kamil
Za tydzień zjazd . Plan zajęć w rozsypce . Nic nie wiadomo . Dział planowania nawet nie odbiera tel.. porażka . . Szkoda mi stracić moich lat studiowania wiec ostatni rok się przemęczę..
24.09.2019
09.09.2019
Jaro...
Na stronie widzę nowe władze ... Tylko pogratulować wyboru Prorektora. Chyba właściciel uczelni nie wie co robi...
Tylko nie wspia
Zdecydowałam się kilka lat temu na studia w WSPIA na kierunku ratownictwo medyczne. Niestety poziom nauczania jest zerowy. Sama teoria nie połączona z praktyką, nauka rzeczy które nie są przydatne w zawodzie, wykładowcy nie przykładają się do zajęć a na ostatnim roku zdziwienie, że nic nie potrafimy. Wieczne ponizanie przez wykładowców, praktyki w szpitalu super tylko co z tego jak przez caly okres studiów praktyka jakoś się nie szła w parze z chęcią wykładowców. Osobiście nie polecam. Nie pracuję w zawodzie bo jest mi głupio iść z takim poziomem wiedzy do pracy
06.09.2019
02.09.2019
Kinga
Nie byłam zadowolona z nauki w wspia, ludzie dziwni, atmosfera i organizacja nauki tragiczna, zmieniają kiedy chcą plan. Ciesze się że już te 3 lata minęły.
info
Od 4 miesięcy czekam za jakimikolwiek informacjami względem informatyki, na uczelni nikt nic nie wie, a soprki wiedzą jedno ile kasy :D
20.08.2019
18.08.2019
studentka
Kochani, uczelnia jak każda inna jest godna polecenia, aczkolwiek faktycznie panuje słaby przepływ informacji :( np. z kartami, oddałam karty i nadal nie mam ocen na wirtualnym dziekanacie, te karty to aby kłopot dla studentów itd. Najlepiej byłoby gdyby wykładowcy wpisywali wirutalnie oceny i po sprawie wtedy dziekanat i wszyscy by je widzieli na podstawie protokołów. Czasem wpisy są w tygodniu także dla studentów zaocznych to katorga ja dojeżdżam ok 120 km i chcę na tej uczelni studiować, ale wpisy czasem to jest masakra :( Mam nadzieję, że uczelnia to zmieni, a Kanclerz zajmie się nieogarnymi paniami w dziekanacie oraz na recepcji, które nigdy nic nie wiedzą.
Aleksandra
Hejka. Są tutaj osoby, które od 2019 roku zaczynają zaoczne ratownictwo medyczne? Pozdrawiam.
17.08.2019
16.08.2019
777
Duży brak organizacji, część wykładowców biorą chyba z łapanki, uczyłem się tam i nie mogę polecić. Student dla wykładowców jest durniem. Dużo osób na roku zrezygnowało ze względu na atmosferę która panuje w tym miejscu.
Wiki1907
Ja chcem isc na pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolną od października zaocznie.A słyszał ktoś może o tym że pedagogikę teraz trzeba jednolite magisterskie studiować ?czy na wsaip tez tak jest czy można tylko mgr zrobić?jestem po licencjackie z filologii germańskiej,specjalizacja nauczycielska.Czy będę musiała jakieś różnice programowe uzupełnić?pozdrawiam
10.08.2019
10.08.2019
postgraduate
Wiadomo, że trzeba płacić, ale chodzi o sam fakt braku organizacji i przepływu informacji, jestem po mgr na innej uczelni, jak przyszłam tutaj na podyplomowe to myslalam, że wyjdę z siebięe nikt nic nie wiedział, pracownicy odsyłają od jednej do drugiej i nic potem z tego nie wychiodzi. Wykładowcy są wspaniali, ale władze/pracownicy tzn. dziekanat itd procent przepływu informacji 0
Too
Czy ktoś od października idzie na studia mgr na pedagogike zaocznie??
09.08.2019
08.08.2019
Studentka
Czytam komentarze i niektóre mnie rozbrajają. Skoro ktoś zapisuje się na uczelnię prywatną , to chyba jest świadomy tego, że będzie musiał uregulować różne rzeczy...stwarzanie problemu, którego nie ma..ech
niezadowolona
Dla WSPiA w poznaniu liczy się tylko UREGULOWANIE KASyY nic więcej ;) Reszta to ociąganie się a poziom ORGANIZACJI I PRZEPŁYWU INFORMACJI JEST NA POZIOMIE ZEROWYM :( ZAWIODŁAM SIĘ BARDZO. W porę stamtąd uciekłam
05.08.2019
05.08.2019
3 year
Osobiście mogę polecić studia na FILOLOGII ANGIELSKIEJ ale spec. nauczycielską na PRAWNEJ MAJĄ ZAJĘCIA ZE STUDENTAMI PRAWA z 3 roku żenada..... brak zajęć z business english.
Studentka czy Student/
Powiem tak, Dziekan WNPiS oraz prodziekani mają wiecznie jakiś problem albo jak mają cokolwiek pomóc/napisac to robią wielkie problemy.... Ogólnie zajęcia i kierunki są bardzo dobre aczkolwiek ORGANIZACJA, ADMINISTRACJA tej uczelni to jakaś pomyłka. brak informacji zwrotnych, nawet pracownicy nie wpotrafią powiedzieć czy dana osoba znajduje się w pracy... SAMOWOLKA 3/5
05.08.2019
31.07.2019
Pielegniarstwo
Pielęgniarstwo WSPIA, P-Ń , 2019 To grupa dla studentów pielęgniarstwa na wspia w 2019
Fizjo
Słyszałam że są jakieś obowiązkowe obozy sportowe. Czy na fizjoterapii II stopnia też są?
29.07.2019
24.07.2019
Studentka od 2019
Grupa na fb dla rozpoczynających naukę w 2019 na wspia ---> https://www.facebook.com/groups/335929713978167/
Natalia
Pielegniarstwo stacjonarne 2019 Wspia poznan . Moj email natihoffmann@onet.pl
22.07.2019
22.07.2019
Natalia
Ja zaczynam naukę na kierunku pielęgniarstwo stacjonarne na WSPIA . KTOŚ COŚ?
confused12
Czy ciężko się dostać na tę uczelnie? Wyniki maturalne w normie, natomiast na innych uczelniach tylko listy rezerwowe.
19.07.2019
19.07.2019
Ja
Nie polecam uczelni, cały czas coś zmieniają typu umowy. Brak organizacji. Przepływ informacji tragiczny. Na wykładowców nie narzekam. Co roku podwyższają czesne na kierunku pielęgniarstwo a inne kierunki obniżają. Zmieniają dzienniczki praktyk w ciągu roku. Co znaczy o niekompetencji tej uczelni
Ja
Nie polecam uczelni, za wszystko biorą kase, nie ma żadnej organizacji, żeby czegoś się dowiedzieć jest problem otrzymania jakiejkolwiek informacji. Jedynie co jest plusem, że wykładowcy są w porządku.
19.07.2019
12.07.2019
Ja
Czy ktoś się wybiera na mgr pedagogike do tej szkoły?
Iza
Dzień dobry zamierzam wybrać się na tą uczelnię na kosmetologię. Czy ktoś mógłby mi napisać opinię na temat uczelni czy jest zadowolony jak prowadzone są zajęcia itp ? Będę wdzięczna za pomoc. Mój e-mail: izi.kark@wp.pl
11.07.2019
11.07.2019
Filip
Chciałbym studiować Ratownictwo Medyczne na tej uczelni stacjonarnie. Proszę o jakieś opinie o studiowaniu na tym kierunku.
Dziekanat
Informuję, iż żaden z dyplomow nie został błędnie wydrulowany. Studenci nie będą ponosić dodatkowych kosztów
10.07.2019
10.07.2019
Kasia
Broniłam się na początku lipca z pielęgniarstwa a wczoraj od koleżanek dostałam informacje że mam ponownie donieść zdjęcia do dyplomu ponieważ dyplomy zostały źle wydrukowane????? Kto mi zwróci koszt zdjęć ? DZiekanat?
Karolina
Czy jest tu jakaś absolwentka pielęgniarstwa i poleci bądź też nie poleci tej Uczelni?????
08.07.2019
08.07.2019
Absolwent
Podpisuje się pod moim poprzednikiem. Panie w dziekanacie jak zwykle na posterunku i dla studentów, a co z innymi działami..........????????
Marta M
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat Bezpieczeństwa Wewnętrznego?
08.07.2019
08.07.2019
Robert
Pytanie do władz uczelni ! Jak człowiek pracujący do 15 ma odebrać dyplom????? Jedynym dniem jest sobota gdzie drzwi do biblioteki i kwestury nieczynne! To jak zalatwic obiegówkę ??? Dziekanat nie chce wydać dyplomu bez tego ! Może jakieś rozwiązanie ?
Absolwentka
Jestem absolwentką wydziału nauk prawnych i spolecznych na wspia. Polecam uczelnię wszystkim stojącym przed wyborem szkoły. Świetna atmosfera w uczelni. Wczorajsze absolutorium świetnie zorganizowane. Dziekuje i życzę miłych wakacji
07.07.2019
04.07.2019
Studentka
Studiuje pielegniarstwo w wspia. Polecam. Nauki sporo, ale tego wymaga ten kierunek. Fajna atmosfera, życzliwi pracownicy władze wydziału. Dziekanat i kwestura w pełni dla studentów.
Julia
Cześć! Wybiera się ktoś może w tym roku (2019-2020) na pielęgniarstwo do WSPiA w Poznaniu albo jest ktoś tutaj kto studiował lub studiuje nadal ten kierunek? Chętnie poznam opinie innych na temat tej szkoły, tutaj mój adres mailowy: k.julka@interia.pl
04.07.2019
02.07.2019
Absolwentka
Dzisiaj obroniłam prace dyplomowa z pielęgniarstwa..napewno pójdę na mgr na tej Uczelni. Polecam wszystkim którzy się zastanawiają . Prawdą jest że jest dużo zajęć no ale zawód tego wymaga aby byc jak najlepiej przygotowanym . Chciałabym również złożyć serdeczne podziękowania dla obecnej Pani dziekan oraz Pani Sielskiej jak i pani Lucynie z dziekanat, które przez 3 lata były zawsze dostępne i pomocne ....gratulacje dla wszystkich którzy się obronili i trzymam kciuki za tych co będą podchodzić do egzaminu. Do zobaczenia w październiku
Studentka
W tym roku podchodzę do obrony.przed złożeniem pracy dzwoniłam do dziekanatu z kilkoma pytaniami. Dodzwonilam się bez żadnego problemu i uzyskałam odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Kompetentne i mile Panie.
26.06.2019
25.06.2019
Studentka
Polecam szkole, choć pod względem organizacji jest wiele do życzenia, a dodzwonić się do dziekanatu w godzinach ich pracy graniczy z cudem. Nie odbierają tel i nigdy nic nie wiedzą.
Student
Dziękuję za sobotę paniom z dziekanatu. Jak zwykle życzliwe i mile.
24.06.2019
19.06.2019
STUDENT
Pierwszy i ostatni raz wybrałam ta szkole za wszystko pobierają opłaty i nawet w dziekanacie nie potrafią odebrać telefonu KPINY JAKIEŚ !
Student
Pielęgniarstwo zaczyna wchodzić na właściwy tor. Wszystko za sprawą Kochanej Pani Prodziekan Zdrowia publicznego ! Zaangażowana, oddana studentom, sympatyczna, bezproblemowa. Panie w dziekanacie również pomocne :) pozdr dla p. Lucynki Oby tak dalej ,to opinie się zmienią na jeszcze lepsze !!!
18.06.2019
03.06.2019
Ania
......jeśli chodzi o opłaty, najlepiej zapytać w kasie, albo w dziekanacie. Panie są bardzo miłe, udziela informacji
Wiktoria
Hejka mam pytanie bo każdy mi mówi ze na kosmetologii są jakieś dodatkowe opłaty i chciałam wiedziec za co i ile. Z góry dziękuje!
30.05.2019
30.05.2019
Magda
Jestem studentką wydzialu zdrowia publicznego. Czytam te wszystkie negatywy i nie zgadzam się z nimi absolutnie . Pracownicy uczelni są mili i pomocni- Panie w dziekanacie zawsze uśmiechnięte służą pomocą . Z dziekanami też wszystko można załatwić. Zdecydowanie polecam WSpia
Paulina
Jestem studentką II roku i zastanawianie kto pisze takie opinie.... Studenci którzy nie chodzą cały rok? Ja nie mam żadnych problemów z załatwienie tego co potrzebuje a nr tel i godz pracy są na stronie od wt do niedzieli... Indywidualne podejście do studentów, bezpośredni kontakt z Dziekanem.... Polecam
30.05.2019
29.05.2019
Aneta
Kontynuuję naukę na studiach magisterskich na kierunku Pedagogika i nie zamieniłabym Uczelni WSPiA na żadną inną. Przemiłe Pani Prodziekan, które w każdej sytuacji służą radą i rozmową, wspierające Panie z Dziekanatu i Biura Karier, kompetentni wykładowcy. Uczelnia daje możliwość rozwoju naukowego. Prowadzę Koło Naukowe i zawsze mogę liczyć na wsparcie Pana Jarka managera uczelni, a także Dyrektora Wydawnictwa WSPiA. Wybór uczelni, jest jedną z moich najlepszych decyzji w życiu. Polecam serdecznie Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji w Poznaniu.
Wojtek
Ja polecam tą szkołę. Studiuję fizjoterapię mgr. Zawsze i wszędzie idzie się dogadać . Szkoda ze dział planowania nie ma w niedziele bo jak nieraz jest potrzeba zalatwic jakieś okienko to nie ma z kim. No i przydałby się chodź jakiś dłuższy dyżur dziekanatu bo w tyg nie jesteśmy w stanie nic zalatwić jeśli ktoś pracuje . Tak samo w wekend jeśli mamy zajecia w szpitalach to jak wracamy po 15 to zamkniete .. no ale rozumiem ze pracownicy tez chcą mieć weekend pozdrawiam panią z kasy za wyrozumiałość
27.05.2019
27.05.2019
Kac.per.
Jestem studentem Wydziału Nauk Prawnych i Społecznych. Wykłady i ćwiczenia nawet są spoko wykładowcy również ale jak mam już isc do Dziekanatu aby wypełniono mi zaświadczenie i które tylko wypelnia pani kierownik to już zaczynaja się schody... albo kobiety nie ma bo gdzieś sobie poszła i należy czekać z jakieś 30 min albo jest na tyle zajeta że każe przyjść później odebrać papier....na szczęście rzadko tam chodzę . . szkoła sama w sobie super i godna polecenia . Dziekani i prodziekani bardzo pomocni i nie odmówią pomocy . Trochę gorzej w zjazdy z parkingiem no ale tak jak wszędzie . Z opłatami nie jest najgorzej jeśli się robi wszystko na czas . Pozdrawiam
Tosia1
Jestem studentką I roku pielęgniarstwa na WSPiA. Składając dokumenty na studia niestacjonarne pani zapewniała, że są weekendowe, jednakże nie wpadłam na to, iż weekendowe dla tej szkoły znaczy od czwartku do niedzieli . W dodatku zajęcia prowadzone są od rana do wieczora, co wyklucza pogodzenie tego z pracą, gdyż każdy wykład jest obowiązkowy, Jak już kogoś nie będzie to dostaje karne zadania. Dziekanat to porażka, nikt nic nie wie, a praktyki to cyrk na kółkach. Z dnia na dzień dowiadujesz się, że z dwóch tygodni wydłużyli do pięciu. A co z pracą? Dziekana stale nie ma w szkole, a jak już się pojawi to z wielką łaską z tobą rozmawia. Żałuję że poszłam do tej szkoły, jednakże jedyna w mojej okolicy,która ma pielęgniarstwo niestacjonarne. Nie polecam .
19.05.2019
15.05.2019
ElizaG.
Również jestem studentką fizjoterapii i zgodzę się co do pomocy ze strony Pani Prodziekan od fizjo.... co do reszty można by polemizować . Co do opłat to są stypendia i można sobie jakos poradzić !!!!
Studentka Fizjoterapii, oddział w Poznaniu
Witam wszystkich, czytam właśnie komentarze i nie wiem skąd to oburzenie. Nie rozumiem tego przelewanego żalu. Jestem studentką WSPiA, a wcześniej studiowałam na publicznej uczelni. Rekrutując się na tą uczelnię prywatną byłam świadoma o tym, że będę za studia płacić, nie wiem dlaczego ktoś jest zaskoczony. Razem z podpisaną umową otrzymałam listę rzeczy płatnych. Wszystko jest w regulaminie. Jak ktoś trzyma się terminów i robi wszystko zgodnie z instrukcjami, to nie ma problemu. Nie rozumiem oburzenia na tak zwany "syf i bałagan" w organizacji. Z tego co mi wiadomo na każdej uczelni zawsze ktoś jest niezadowolony z organizacji. Totalny bałagan to ja miałam na publicznej uczelni, na której studiowałam i jeśli mam porównać obie uczelnie, to WSPiA świetnie w tym temacie daje radę. Dziewczyny z biura karier zawsze uśmiechnięte, naprawdę widać, ze starają się pomóc. W dziekanacie nie miałam żadnych problemów, wszystko było na czas. Zdaję sobie sprawę z tego, że pracują tam ludzie, a nie roboty i czasem może im się zdarzyć jakieś nieporozumienie, ale mnie osobiście nic takiego nie spotkało. Studiuje fizjoterapię i jestem mega zadowolona! Niesamowite praktyki w miejscach, które moja wcześniejsza uczelnia nie miała. Fakt, że trzeba czasem dojechać poza okolice Poznania, ale warto, bo zajęcia i prowadzący mają ogromną wiedzę i dopuszczają nas do pacjentów! Na każdych studiach trzeba się uczyć samemu i zawsze będzie tak, że albo ktoś włoży w to prace albo oleje temat. Mi osobiście uczelnia daje same możliwości. Możliwość do jednoczesnego studiowania i pracowania. Możliwość do zaplanowania sobie życia, bo plan naprawdę rzadko się zmienia, jest podany z wyprzedzeniem. Przede wszystkim bardzo podoba mi się INDYWIDUALNE podejście do studenta, kiedy coś się stanie- pani K.Pokrywka jest niesamowicie pomocna, kobieta powinna być na rękach noszona! Jeśli chodzi o ten końcowy etap studiów- to już tak jest, że zamieszanie i dużo załatwiania i dopinania spraw. Najbardziej nie rozumiem tego, że jak wszystko idzie po czyjejś myśli i 3 lata studiuje bez problemu, a nagle napotkał na drodze jakiś problem, to nagle żali się na całą Uczelnie i od razu wystawia złą opinię. Masakra, ludzie. Ja osobiście mogę polecić studia na tej uczelni. Na pewno fizjoterapię, bo sama ją studiuję. Z każdym można się dogadać i każdy problem rozwiązać. Mnie jeszcze nie spotkały do tej pory żadne przeszkody, o których piszą moi poprzednicy. Także więcej dystansu do życia, ludzie! W moim przypadku wybór WSPiA to strzał w dziesiątkę! Pozdrawiam serdecznie
15.05.2019
14.05.2019
Studentka pielęgniarstwa
Jestem na ostatnim roku pielęgniarstwa i obawiam się co dalej. Zajęć i praktyk całe mnóstwo. Od rana do wieczora .Z dnia na dzień nie wiadomo kto jest dziekanem z kim rozmawiać odsyłają od jednej osoby do drugiej. Zaraz obrony i jakiś dziwny regulamin oddawania prac licencjackich Pani Dziekan odsyła do Prodziekana którego prawie wogole nie ma na uczelni . W dziekanacie tez nie potrafią pomóc. Katastrofa !! Za dużo poświęciłam aby tego nie skonczyc ale nie polecam
Była studentka - Wydział Nowy Tomyśl
Szkoła to jedna wielka kpina! Studiując tam, twierdziłam, że to jest cyrk na kółkach, a teraz po zakończeniu nauki tylko się w tym utwierdzam! Nie polecam nikomu! Jak ktoś chce się czegoś nauczyć to nie tam, bo to szkoła typowo dla laserów. A nawet jeśli ktoś się sumiennie uczy to potem przy egzaminach jest traktowany nie fair. A obrona? Patologia! Promotor całą pracę skreśla DO POPRAWY! Delikwent nie poprawi nawet jednej linki, a promotor stwierdza O TAK, TERAZ TA PRACA MA SENS. (?!) A dziekanat żyje tam swoim życiem! Stwierdziłam, że nie chce dłużej brać udziału w tym cyrku, poszłam zgłosić rezygnację. Sekretarka stwierdziła, że to odnotuje i nie dała mi kompletnie nic do podpisania! Ja niczego nieświadoma, nie upomniałam się o żaden dokument. Po jakimś czasie dostałam pismo pocztą, że jeśli nie opłacę czesnego to mnie wykreślą. Zdziwiona o co chodzi, zadzwoniłam - sprawa zostanie wyjaśniona. Po jakimś czasie znowu dostałam pismo, że jestem wykreślona z listy studentów (data sprzed kilku dni, gdzie już od dłuższego czasu miałam nie miało mnie być w rejestrze) i mam opłacić zaległe czesne. Znowu zdziwiona zadzwoniłam - sekretarka w dziekanacie stwierdziła, że widoczie KTOŚ zapomniał to odnotować z prawidłową datą i ona to wyjaśni. Po kilku godzinach zadzwoniłam znów, żeby się czegoś dowiedzieć i usłyszałam, że ONI ODDZWONIĄ JAK DOWIEDZĄ SIĘ CO I JAK. Telefonu nie otrzymałam do dziś, a minęły jakieś 2 lata! I dzisiaj niespodzianka - dostałam pismo od adwokata, że jak nie zapłacę zaległości wraz z odsetkami to sprawę kierują do sądu. Znowu telefon do dziekanatu - ONI TO WYJAŚNIĄ I ODDZWONIĄ! I to ma być poważna uczelnia??? To jest jeden wielki żart, a nie uczelnia... Naprawdę nie polecam nikomu. Albo niczego się z nauki nie wyniesie, albo zrobią z Ciebie złodzieja.
03.04.2019
02.04.2019
kosmetologia
Jestem na III roku kosmetologii. Ta szkoła to po prostu żart. Będę ją odradzać każdemu, kto o nią zapyta. Zajęcia praktyczne to jakaś kpina. Jeśli ktokolwiek chce pójść na kosmetologię się czegoś nauczyć to na pewno nie na tej uczelni. Panie w dziekanacie nic nigdy nie wiedzą, Panie w biurze karier dają sprzeczne informacje studentom, pieniądze zbierane od studentów za każdą, najmniejszą pierdołę. Nie zdziwię się, jak za chwilę zrobią płatne toalety :) Na III roku robią najwięcej problemów. Z całego serca - NIE POLECAM.
ktos kto studiował
witam nie warto za wszystko trzeba płacić, wykładowcy nawet, ale pielęgniarstwa nie polecam, dosyć że chodzi się jak na dzienne , to od rana do wieczora się siedzi.
28.03.2019
18.03.2019
Magda
hej, jakie opinie na temat pielegniarstwa niestacjonarnie? prosze o szczerosc, podaje email: bezo12@op.pl :)
Marta
Hej. Czy mial ktos może taka sytuacje, że nie złożył wniosku o stypendium socjalne w terminie? Co w takiej sytuacji? Co robic? Pozdrawiam. :)
05.03.2019
01.03.2019
Patrycja
Hej wszystkim. Jest tutaj ktos kto studiuje/studiowal Pielegniarstwo zaocznie? prosze o szczere opinie!! dzieki ;)
Sandra
Ja studiuje Administrację i powiem szczerze, że jestem zadowolona. Minusem jest faktycznie dziekanat, ale mogę polecic z czystym sumieniem
14.02.2019
25.01.2019
Antonina
Pozytywne opinie na Google maps nie są prawdziwe. Ta szkoła na każdym kroku pokazuje jak nie powinno się prowadzić uczelni. Bałagan, traktowanie ludzi jak śmieci, pobieranie opłat niedługo będzie nawet w toalecie. Mam porównanie chocby z UAM i szczerze nie polecam WSPiA. Szkoda nerwów.
Student zaoczny
WSPiA już dawno nie powinna istnieć. Pobieranie opłat za wszystko, często niezgodnie z prawem. Brak informacji w systemie, nic nie wiedzacey pracownicy przy telefonie. Problemy na każdym kroku. Jeśli nie chcecie zmarnować najlepszych lat swojego życia na męczarnię to odradzam stanowczo.
25.01.2019
18.01.2019
Idapia
Czy ktoś studiuje ratownictwo medyczne na WSPIA? Jak jest? Czy zaliczenia na podstawie obecności czy są egzaminy? Jaki poziom, trudno?
ana
Nie polecam
16.01.2019
27.10.2018
Studentka
Szkoła to jest totalne nieporozumienie. Nie chodzi tutaj o wykładowców, bo oni są w porządku. Organizacja totalnie u nich leży. Nic nigdy nie wiadomo. Gdyby nie Starosta grupy, który studiuje tam już ładnych kilka lat i zawsze za wszystkim biega i jest dociekliwy, to nikt by nic nie wiedział. Nie polecam. Płaci się tyle pieniędzy a nawet nie wiem za co, skoro nie potrafią dojść ze wszystkim do ładu. WSB dużo lepsza i polecam.
Bartek
Fatalna szkoła. Nie wybierajcie jej pod żadnym pozorem. Pośmiewisko Poznania.
04.10.2018
19.09.2018
tomeek
zapraszam wszystkich zaczynających od października 2018 kierunek Ratownictwo Medyczne ns I st. grupa/forum przyszłych studentów na Facebooka "WSPiA Ratownictwo Medyczne ns 2018/21 " :)
tomeek
witam,jest ktoś może po ratownictwie medycznym zaocznie , jakie są opinie na ten temat ? wybieram się od października :)
19.09.2018
03.09.2018
do Gosi i innych
jesli studia II stopnia to wybierajcie UAM, to jednak zupełnie inna liga, no i wysoka kultura wykłądowców, lepszy pozom, bardziej wartościowy papier, no w końcu uniwersytet jest
Gośka
Cześć. Chciałam zacząć pedagogikę II stopnia w kwalifikacjami nauczycielskimi... ktoś się może wypowiedzieć czy warto? Czy jednak pozostaje UAM?
30.08.2018
19.08.2018
Paweł
Dziękuję za odpowiedź ! A jak ze zwolnieniami od lekarza, jeśli ktoś będzie miał ? Ogólnie wybieram się na psychologię i również chciałbym usłyszeć opinie osób które ten kierunek studiują. Ciężko jest ? Interesuje mni rówież czy prowadzący chętnie przepisują oceny jeśli ktoś już dany przedmiot miał na poprzednich studiach ?
Marti
Są zajęcia ale tylko typu siłownia rowerek bieżnia i wyjście do lasku marcelinskiwgo. To jest wf. I tak nikt nie chodziała a każdy ma zaliczenie.
16.08.2018
13.08.2018
Paweł
O co chodzi z zajęciami z wychowania fizycznego na zaocznych ? Chyba pierwszy raz się spotykam że na zaocznych jest wf.
Marta
Hej , planuje iść na germanistykę zaoczną ?? Są tutaj jakieś osoby które studiowały ten kierunek na tej uczelni , albo osoby które planują rozpocząć ... martakkuzniak@gmail.com To mój e-mail można pisać
02.08.2018
15.07.2018
Studentka
Studiuje na tej uczelni pedagogike przedszkolna i wczesnoszkolna z dydaktyka języka angielskiego, wcale nie jest łatwo zdac wszystkie egzaminy, ale dla chcącego nic trudnego wystarczy się uczyć, wykładowcy w większości w porządku, wiadomo są wyjątki. Polecam !!!!!
Marta
Czesc czy ktoś w tym roku wybiera się na pielegniarstwo zaoczne? Jeśli tak proszę o kontakt tu mój email mar.flo95@wp.pl
06.07.2018
01.07.2018
kucharz
jedna z najlepszych uczelni w Poznaniu, bardzo dobrzy wykładowcy, super atmosfera,
Marta
Zdecydowanie odradzam, oceny za obecność, ciągle dodatkowe opłaty ( nie chodzi tylko o czesne, bo o tym, że po roku wzrasta jest wzmianka w umowie ), ogólny bałagan, niczego nie można się dowiedzieć, studenci niestacjonarni przygotujcie się na poprawki i egzaminy nawet w dni wolne od zajęć, oczywiście równiez w tygodniu.
29.06.2018
23.06.2018
Marlena
Hej,czy ktoś wybiera się na kosmetologie niestacjonarną na Wspia? Czy warto na tej uczelni studiować ten kierunek oraz jak wyglądają zajęcia praktyczne?
agnieszka
WSPiA to jedna z najleprzych uczelni w Poznaniu: sóper wykładowcy, bardzo fajne miejsce nauczania, dobry dojasd i dobra atmoswera. Polecam tom uczelnie
20.06.2018
20.06.2018
Karol
Podobno szkoła się zamyka. Macie jakieś informacje? Faktycznie klimat taki jakby coś było na fakcie
Studentka
Jakieś żarty - wykładowca niemal z dnia na dzień informuje że należy dostarczyć mu karty do działu planowania w środku tygodnia, zupełnie nie licząc się z tym, że studenci zdecydowali się na studia NIESTACJONARNE ponieważ pracują, a już nie wspomnę że część ma naprawdę sporo km do przejechania i jest to dla nich zwyczajnie niemożliwe. Co do opłat to się zgadzam, ciągną hajs na każdym kroku.
12.06.2018
16.05.2018
Yhym
Nie wiem o jakich dodatkowych opłatach mowa. Jestem na filologii angielskiej i nie jest źle, więc nie wiem na co narzekanie. Opłaty wraz z następnym rokiem wzrastają ale o tym jest mowa w umowie która jest na stronie więc nie rozumiem tego zdziwienia. Wykładowcy są wporzadku. I też z UAMU. Także piszcie konkretnie o co wam chodzi, pozdrawiam :-)
Aśka
Czy ktoś na filologię angielska zaoxzna w tym roku a w pozniejszym czasie pielegniarstwo?
03.05.2018
02.05.2018
Ania
tylko nie ta Uczelnia! Każdy kto nie przeczyta umowy będzie niemile zaskoczony. Opłat dodatkowych całe mnóstwo. Dalej będą problemy z planem , wykładowcami i ogólną sytuacją na uczelni. Coraz więcej kierunków nie rusza. Szkoła chyba idzie w kierunku zamknięcia.
Marta
Hey czy ktoś od października wybiera się na pielegniarstwo zaoczne ? Czy może już ktoś jest na tym kierunku zaocznym i może napisać swoją opinię?
26.04.2018
04.03.2018
julaa
Hej, od października wybieram sie na uczelnie na pedagogike wczesnoszkolna i przedszkolna(2stopnia), ktoś może powiedzieć czy jest spoko?
Studentka
Hej, jestem studentką II roku psychologii, wykładowcy tacy jak na UAMie, jeśli komuś zależy by zdobyć wiedzę, ma szansę ją tu otrzymać. Polecam :)
15.02.2018
30.01.2018
egzamin u Romula
Prof.Romul to stary belfer z UAMu. Wykłady prowadzone niezbyt zrozumiale, egzamin pisemny, pilnuje. Za pierwszym razem zdaje ułamek procentowy studentów.
sesyjnie
Witam, czy miał ktoś z was już egzamin z prof. Romulem ?
17.01.2018
27.11.2017
studentkapsychologii
ps. chodzi o psychologię zaoczną
studentkapsychologii
hej, czy mógłby ktoś powiedzieć jak wyglądają zaliczenia semestru na psychologii 1 rok? czy są łątwe, czy trzeba czytać książki czy wystarczą notatki z wykładów/
27.11.2017
13.11.2017
Asia
Czy ktos studiuje lub studiowal podyplomowke z dydaktyki ang dla dzieci lub edukacje wczesnoszkolna?
Krzyś
Tylko niw wyspa chyba ze nie chcecie nic wiedziec
19.10.2017
19.10.2017
Janek
To dramat nie szkola studiuje tam bezpieczenstwo, koszmar nie wykładowcy, odradzam
KKARUSIA
Meela ja się wybieram na administrację :)
02.10.2017
30.08.2017
Mirek
Chciałem iść na TIR ale podobno nie uruchomią kierunku :( trochę jestem w d... Zabiorę dokumenty i jeszcze poszukam
Monika
Jakaś totalna tragedia! Kanclerz tej szkoły ma sprawę karną - podobno pobił jakiegoś rektora. Opisywała to szeroko gazeta. Omijać z daleka !
30.08.2017
20.08.2017
lena96
Był ktoś na ratownictwie? Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tym kierunku. :)
Kasztan122
Hej czy wybiera się ktoś na filologię angielska na zaoczne? Jeśli tak to chętnie bym się spotkal/ poznał aby lepiej zacząć rok :-)
16.08.2017
08.08.2017
Eva
Czy ktos moze mi napisac jak jest z kosmetologia na tej uczelni?
Meela
Witam! Wybiera się ktoś na administrację na studia niestacjonarne?
03.08.2017
28.07.2017
www uczelni jest ok
jak nie działa, jak działa ich strona, właśnie patzrę :-)
aldona
Strona internetowa nie działa. Przeglądam inne...
25.06.2017
19.06.2017
Zawiedziona
Chciałam studiować w WSPiA psychologię na studiach magisterskich. Niestety do tej pory nie uruchomiono kierunku i nie wiadomo jak długo będzie trzeba czekać na uruchomienie. Dlatego zrezygnowałam ze studiowania w Poznaniu, wybrałam Wyższą Szkołe Humanistyczną TWP w Szczecinie, też tam mają jednolite studia magisterskie studia z Psychologii i co najważniejsze mają pozwolenie na prowadzenie zajęć. Będę dojeżdżać na zjazdy ale myślę że warto
Maria
Ta szkoła to jakieś nieporozumienie. Każdy normalny z niej ucieka, Totalna porażka
19.06.2017
10.06.2017
Ps
Czy ktoś jest po pierwszym roku pielęgniarstwa ? Jak to wyglada?
zdruzgotana
dział planowania zawsze nawala, w dziekanacie nie ma nikogo kto potrafi udzielić informacji (wszystko robione z wielką łaską) oceny za obecność, w górę idą tylko koszta i dodatkowe bezsensowne opłaty, jedna wielka dezorganizacja nikt nic nie wie nikogo nic nie obchodzi, nie chodzisz też zdasz. totalnym nieporozumieniem tutaj są kierunki takie jak pielęgniarstwo czy medycyna estetyczna - strach trafić do osoby po tej szkole!
25.05.2017
13.05.2017
FRANCISZEK
Witam, Rozmyślam a wręcz podjąłem już decyzję o studiowaniu filologii angielskiej (spec. nauczycielska) na tej uczelni. Czy mógłby ktoś z internautów przedstawić mi mniej więcej jak wyglądają właśnie takie studia na owej uczelni.? Dziękuję za wszelkie wskazówki. Osobiście słyszałem pozytywne opinie odnośnie tej uczelni ze strony moich nauczycieli, którzy tam studiowali.
DAWID
Witam. Czy jest ktoś kto studiuję na WSPiA prawo? Jak to tam wygląda i czy jest ktoś kto na te studia się wybiera od października? Pozdrawiam
28.04.2017
26.04.2017
studentka
Tragiczna Uczelnia ! odradzam. Jaki właściciel -taka szkoła :( Widzę, że sami sobie wpisują opinie pozytywne
Magister
Witam ukończyłem w zeszłym roku, tą uczelnię i dobrze ją wspominam. Uważam że wiele spraw było jasno i ściśle przedstwionych, co prawda byli studenci którzy twierdzili że należy im się wpis do indeksu po przecież płacą. Większość wykładowców miało swoje zasady, co do promotora to polecam dr Urbańskiego , nieraz może się wydawać iż promotorzy się czepiają drobiazgów, ale moim zdaniem mają rację.
15.04.2017
17.02.2017
kla92
Witajcie, może mi ktoś napisać jak wyglądają studia pielęgniarstwa? Jak z zaliczeniami, jest trudno?
Patrycja2711
Witajcie, stoje przed wyborem promotora na magisterce na WSPIA. Kogo możecie polecić ? Mam do wyboru Sandorska, Czarnecka, Czury, Dubois, Materniak, Młynarska, Podleś, Sandorski, Senczyk, Urbański, Zieliński. Mogłam przekręcić jakieś nazwisko. Bardzo Was proszę o pomoc.
24.01.2017
24.11.2016
MAGDALENA
Skończyłam w tym roku studia na tej uczelni i ze szczerego serca nikomu jej nie polecam. Non stop trzeba było za coś płacić. A to za jakieś wpisy, które nie jesteś w stanie otrzymać bo wykładowca jest na zwolnieniu a to za przedłużenie sesji czy za przywrócenie do praw studenta (skreślili mnie gdyż nie zaniosłam pracy dyplomowej do 30 września a to tylko dlatego,że mój promotor trzymał prace około 3 miesięcy ale to ich oczywiście nie interesuje).Także jest 24.11 a ja nadal nie znam terminu swojej obrony. Nie ma żadnych wskazówek, żadnych powiadomień ze strony dziekanatu. Wirtualny dziekanat jest kompletnie nie potrzebny bo i tak najważniejszych komunikatów nie ma. Nie mówiąc już o tym,że panie z dziekanatu są nieprzyjemne...
x
Skończyłam w tym roku studia na WSPiA i po trzech latach dobrze wiem jak tam jest!!! Jeśli chodzi o wszystkie sprawy finansowe to przy odrobinie zainteresowania tematem wie się wszystko przed podpisaniem umowy i nie ma ŻADNYCH niespodzianek! Wszelkie dodatkowe opłaty jakie się zdarzają wynikają tylko i wyłącznie z lenistwa lub braku myślenia studentów, a jak wiadomo za brak rozumu trzeba płacić i to nie tylko na uczelniach. Panie w dziekanacie są jak najbardziej w porządku jeżeli tylko student umie się zachować i ma choć odrobinę kultury osobistej (byłam świadkiem wielu dziwnych zachowań ze strony studentów...)! Co do samej jakości kształcenia mam pozytywną opinię. Przede wszystkim studiowanie (na prywatnych jak i publicznych uczelniach) polega przede wszystkim na samodzielnym zdobywaniu wiedzy, wykładowca ma tylko nakierować. Zanim zaczniecie wymagać od wszystkich dookoła może warto najpierw zacząć wymagać od siebie, wtedy sukces gwarantowany a i wykładowcy chętnie w tym pomogą. Na WYSPIE spotkałam wielu wykładowców, którzy są profesjonalistami w swojej dziedzinie i robią wszystko by przekazać swoje doświadczenie studentom. W razie problemów mój opiekun kierunku robił wszystko co w jego mocy żeby pomóc! W tej chwili kontynuuję ten kierunek na uczelni publicznej (magisterka) i mam okazję porównać uczelnie publiczną z niepubliczną. Mam wrażenie, że cofnęłam się do liceum... wszystko podane jak na tacy, samodzielnej pracy studenta prawie nie ma, sale też często bywają źle dobrane pod względem wielkości grupy, a absolwenci tej uczelni z licencjatu wiedzą nie grzeszą. Co do zaliczeń przedmiotów to co drugi przedmiot słyszę, że wystarczy obecność i jest zwolnienie z egzaminu lub zaliczenia... żenada. Jak to odzwierciedla wiedzę studenta?? Może zamiast kopiować czyjeś opinie lub robić wielki problem z pojedynczych incydentów warto zabrać się za naukę skoro chce się być studentem.
31.10.2016
24.10.2016
Paulina
Witam wiem że jest już ok 25 osób na liście jeżeli chodzi o pedagogikę wczesnoszkolna z językiem ang .Pozdrawiam
niulka
Na kierunku administracja psychologia z pania wawak-sobierajska. Jaka ona jest wymagająca, czy nie? Nam podaje sporo książek nie wiem czy to obowiązuje nas, bo przecież nie jesteśmy typowo kierunkiem psychologicznym
24.10.2016
14.10.2016
po_administracji
w ogóle się nie dziwię, że nikt nie aplikował na adminsitrację, ja skończyłam te studia i bardzo żałuję, że zaczęłam... niekompetentna i nieprzyjazna atmosfera, brak informacji, wsparcia, panie z dziekanatu biją na głowę wszystko... szkoda pieniędzy. Jeśli szukasz uczelni, która traktuje Cię poważnie i szanuje Twój czas i pieniądze to nie myśl o WSPiA.
agg
kaya, ja wybieram sie na pedagogikę z j. angielskim
06.10.2016
04.10.2016
Qba
Studia niestacjonarne- porażka. Osoba, która wybiera studia niestacjonarne najprawdopodobniej jest osobą pracującą. Płaci się kupę pieniędzy za studia ZAOCZNE a i tak większość zajęć i zaliczeń jest w piątek.
olaa
Czy zaczyna ktoś pedagogikę resocjalizacyjną ??
04.10.2016
04.10.2016
ktoś
PLUS to wykładowcy na poziomie i bardzo w porządku. Ale personel jak panie w dziekanacie to porażka. Ciągle pod górkę robią żebyś płacił jak najwięcej, nic nie wytłumaczą, z łaską cię obsługują... porazką. powinni juz je dawno wymienić. (mowa o paniach które obsługują administrację)
mała
z kad wiadomo ze kierunek administracji nie bezie w tym roku
03.10.2016
02.10.2016
Aaa
Czy ktoś wybiera się na fizjoterapie 2 stopinia tryb niestacjonarny ?
...
Witam, na ostatnią chwilę dowiedziałem się że kierunek administracja jednak nie rusza bo jest za mało chętnych. Uczelnie zarządzana przez baranów, porażka.
01.10.2016
30.09.2016
Martyna
Cześć, wybiera się ktoś na pedagogikę ze specjalnością doradztwo personalno- zawodowe z podstawami coachingu? ( studia niestacjonarne) Mój e-mail: stustudzina@interia.pl
Edyta
A jak jest na zaocznej filologii germanskiej? Czy wysoki poziom, duzo nauki, jacy wykladowcy? I jak z organizacja, zajecia tylko w weekendy, 2 razy w tygodniu? A jak koszty, duzo drozej niz to co podaja na stronie internetowej? Czy warto studiowac tam filologie germanska , pierwszego stopnia, zaocznie , czy polecacie inne szkoly w Poznaniu? Niestety na UAM nie ma germanistyki , pierwszego stopnia zaocznie.
21.09.2016
19.09.2016
swiezak666
Szkoła nie warta tych pieniędzy ....skończyłem administracje i tym papierkiem mogę co najwyżej du.... podetrzeć nie polecam !!! szkoda czasu i pieniędzy !!!!!!
Rafał1111
Czy ktos mógłby mi przedstawic terminarz zjazdów na kierunku ratownictwo medyczne I stopnia ?
18.09.2016
18.09.2016
martina81
Witam, zapraszam do kontaktu wszystkich którzy rozpoczynają w tym roku pedagogikę wczesnoszkolną - przedszkolną z językiem angielskim (zaocznie) na wspia - poznań: email: szycha8170@onet.eu POZDRAWIAM!!!
miko
czy ktos moze napisac o studiach 2 stopnia kierunek fizjoterappia na wspia ? duzo jest zajec itd. ?
17.09.2016
17.09.2016
miko
czy ktos moze napisac o studiach 2 stopnia kierunek fizjoterappia na wspia ? duzo jest zajec itd. ?
Karolina
Jagg No pewnie napisz do mnie karola-j@wp.pl i skontaktujemy sie na facebooku :)
15.09.2016
15.09.2016
jagg
ja też mam zamiar zacząć kosmetologię zaoczną Karolina, Lili można się jakoś z wami skontaktować? :)
Karolina
Witam Lili , tak ja zaczynam kosmetologię
14.09.2016
14.09.2016
lili
witam czy jest ktoś kto zaczyna kosmetologie niestacjonarna od pazdziernika?
meeg
Szukam osób, które zaczynają ratownictwo medyczne niestacjonarnie w październiku. Kontakt na maila gosia697090@wp.pl :)
14.09.2016
13.09.2016
ani
witam szukam osob do kontaktu które wybierają się teraz na pierwszy rok pedagogiki wczesnoszkolnej zaocznie.prosze pisać na maila anita1204@poczta.onet.pl
kinia.m
Witam, może ktoś z was wybiera się na Fizjoterapię zaocznie na WSPiA ?
11.09.2016
01.09.2016
kaya
Hej :) Wybiera się ktoś zaocznie na pedagogikę wczesnoszkolną z angielskim?
Betty
hej ja też się właśnie wybieram studia licencjackie zaocznie kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, czy ktoś tutaj jeszcze taki jest?
31.08.2016
25.08.2016
Adam S.
Jestem po pierwszym roku na WSPIA i jestem zawiedziony. Wykładowcy z UAM, AWF czy UM wymagają i na ich wykładach można się czegoś dowiedzieć. Reszta stawia oceny z powietrza. Osoby, które nie oddały pracy zaliczeniowej dostawały czwórki, piątki.Bardzo dużo zajęć było odwoływanych, bez odrabiania, plan zmieniał się z dnia na dzień, brak organizacji, opiekun roku gorzej zorientowany niż studenci. Czesne jest dość niskie ale co z tego skoro papier z tej uczelni nic nie znaczy na rynku pracy? Żałuję czasu i pieniędzy wydanych na ten"kurs".
Gosia
Można się z Toba Sandra jakoś skontaktować? :)
23.08.2016
16.08.2016
Sandra
Cześć. Ja również wstępnie na zaoczne ratownictwo medyczne. :)
Gosia
Wybiera się ktoś na ratownictwo zaocznie? Prosze o konatkt.
15.08.2016
04.08.2016
Mała
Witam. Dostałam się na studia licencjackie zaocznie kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Szukam ludzi którzy dostali się na ten sam kierunek żeby było łatwiej w pierwszy dzień :)
Nie nie
przed zapisaniem się - sprawdźcie dokładnie umowę. Na stronie podają cudownie niskie ceny, jak się zadzwoni to raz mówią, że ceny te są stałe przez cały tok studiów, potem, że czesne rośnie o 10%. A jak sprawdzicie umowę na stronie okazuje się, że z każdym rokiem czesne rośnie o 15% i to na każdym kiernku!
30.06.2016
16.06.2016
Milena
Witam, wybiera się ktos na studia magisterskie na pedagogike przedszkolna i wczesnoszkolna?
filologia angielsk
Witam, Co sądzicie o filologii angielskiej na WSPIA w Poznaniu? Wybiera się może ktoś od października?
16.05.2016
16.04.2016
mgr admin
Ktoś się wybiera tam na mgr z administracji od pażdziernika?
Emma
Witam:), proszę o opinie na temat WSPIA, zwłaszcza jak wygląda edukacja na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z j. angielskim. Warto wybrać tą szkołę, czy szukać dalej?
19.03.2016
03.03.2016
kosmetologia
Co należy zdać aby dostać się na kosmetologie?
hmm??
Czy ktos może mi powiedzieć, dlaczego w pierwszym semestrze na kosmetologii nie ma W OGÓLE zajęć w pracowni kosmetycznej? trochę dziwnie studiowac kosmetologię i nie mieć praktyki.
22.02.2016
31.01.2016
moze tu bd sie uczyc??
Chcialam sie dowiedziec jak wygladaj opłaty? Jak wygladaja zajecia bo myśle o pedagogice wczesnoszkolnej. Przeczytałam cale to forum i bede sie długo zastanawiac nad wyborem uczelni. Może ktoś aktualnie sie tu uczy i powie mi cos tej szkole.
ciekawa
Bardzo dziękuję za opinię;) chciałabym właśnie pracować w tym kierunku chociaż każdy mi powtarza że jestem za miła na urzędnika ;) jesli chodzi o wykładowców, są w porządku? Najbardziej interesuje mnie plan zajęć, gdyz niestety będę dojeżdżać pociągiem więc mam nadzieje, że nie siedzi sie tam do 20 ;( Pozdrawiam;)
01.12.2015
24.11.2015
jagna
Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z taką branżą to jak najbardziej tak! ja zaczynałam na studiach od asystentki, pomocy księgowej a teraz jestem kierownikiem działu w dość sporej firmie, mnie ten kierunek bardzo pomógł bo sam licencjat nie za dużo znaczy w tym zawodzie
ciekawa
Witam;) bardzo proszę o opinię czy warto iść tam na mgr z administracji? nie chcę zmarnować kolejnych 2 lat na bezużyteczną szkołę i chcę się czegoś nauczyć
30.10.2015
28.10.2015
psychologia
od kiedy WSPiA ma Psychologię??? jestem zainteresowana tym kierunkiem i chetnie się dowiem więcej na ten temat.
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
27.08.2015
27.08.2015
oszukana
Przyjmując kandydata mówią jedno, po ukończeniu studiów okazuje się coś całkiem innego, nie liczcie na uczciwość z ich strony. Poziom nauczania jest dużo więcej niż niski. liczą się tylko i wyłącznie regularne wpłaty na ich konto. Kadra też pozostawia wiele do życzenia. Poza bezużytecznym papierkiem nic ciekawego ta uczelnia nie gwarantuje.
Karolina
Heeej ! Szukam osób, które od października wybierają się na studia pedagogiczne (edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna) zaocznie . Proszę o kontakt qaro18@wp.pl . Pozdrawiaam ;)
26.08.2015
17.08.2015
ololo
hej ;) proszę o pomoc! czy ratownictwo medyczne jest dobre w Wspia? i czy trzeba umieć pływać na ten kierunek? Proszę o szybką odpowiedź
Magda
Polecacie Pedagogika (specjalność: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna) magisterke ?
07.07.2015
17.04.2015
kolarol
Niestety, nie polecam kosmetologii. Na zdjęciach na stronie wszystko wygląda ładnie, ale tak naprawdę tych zajęc w pracowniach jest mało, przez pierwszy semestr w ogóle. Jakośc zajęc jest do przezycia, ale też mogłoby być lepiej. No i nie mają studiów magisterskich.
racjonalista
Trochę samokrytyki co niektórym by się przydało. Dużo nieprawdy widnieje na forum. Np. Znalezienie -dobrej pracy nie od dziś jest trudne. Po studiach na WSPiA idzie znaleźć pracę- lecz wszystko zależy od samego siebie- od przedstawienia swojej osoby potencjalnemu pracodawcy. Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy -ale zaczyna się to od samego aplikowania danej oferty pracy- począwszy od stylu pisowni ( pismo przewodnie, cv, list motywacyjny) po styl wysławiania się. Zakańczając na najważniejszym również - czyli przedstawieniem swoich zdolności - doświadczenia. Jak wiadomo w trakcie studiów dużą rolę odgrywają praktyki, a więc jeżeli odbędziesz praktykę w placówce - którą sam dobrowolnie możesz wybrać - w której dobrze zaczerpniesz wiedzy praktycznej to już naprawdę duży plus. Reasumując, wiedza teoretyczna w połączeniu z praktyczną owocuje. Natomiast zaniedbana rodzi gniew który widać na ów forum!
15.01.2015
08.12.2014
magda
A jak jest z językiem obcym na magisterce bo mój poziom nie jest zbyt wysoki i tego najbardziej się obawiam
mycha
zaoczne, magisterskie od października, pedagogika. Nie polecam. Nie chcę tracić roku. Na UAMie nie utworzyli kierunku, więc ciągnę tutaj. Dziekanat=farsa; wykładowcy - "święte krowy". Aż boję się sesji. Nawet nie wiem z jakich przedmiotów, czy treści będą egzaminy. Dat egzaminów też nie znam. Są wykładowcy, których nawet nie znam a miałam w planie z 6 godzin zajęć z nimi - nie mieli jeszcze czasu, żeby do nas zajrzeć.
05.12.2014
16.09.2014
Kamila
Nie studiujcie tam, Bałagan z dziekanacie i jedna z najgorszych szkół prywatnych z Poznaniu!!!! Już lepiej wogóle nie studiować niż wydać kasę i mieć niewiele wart dyplom. Myślicie że którego kandydata wybierze pracodawca? z uczelni prywatnej czy państwowej? Państwowej renomowanej a nie prywatnej WSPiA- płacisz i zdajesz.
Blondyna
WSPiA ? szkoła po której musiałam podjąć studia na UAM ponieważ dyplom licencjata był niewiele wart jeżeli wogóle!!! Studiowałam administrację, egzaminy bardzo łatwo zdać, wystarczy na niektórych sama obecność!!!! Żenada. Po licencjacie dobrze że zrobiłam magistra na UAM bo pracodawcy inaczej patrzą. A już niedługo to pewnie będzie tak że z jakiej uczelni ma Pani dyplom? z WSPiA, oj nie to dziękujemy Pani, następny proszę!
16.09.2014
05.09.2014
Marynaaa
Co lepiej? kosmetologia na wspia czy wszuie w Poznaniu? może polecacie inne uczelnie prywatne?
malwina
nie dostalam sie na medyka na ratownictwo i wybieram sie na wspia w poznaniu, widze opinie sa podzielone, byl ktos tam na ratownictwie ? duze sa ukryte koszty? jak sie studiowalo? o co chodzi z tymi praktykami ? prosze o szczere odpowiedzi
14.07.2014
18.06.2014
Jola
nie polecam kosmetologii. W ogóle w szkole dużo ukrytych opłat i trzeba być przygotowanym na różne dodatkowe opłaty. Mam porównanie, bo studiowałam na innej uczelni prywatnej i tak wszystko było zdecydowanie bardziej przejrzyste. NA kosmetologii niby czegoś uczą, ale gdybym miała wybierać jeszcze raz, na pewno wybrałabym inną poznańską uczelnią z kosmetologią.
sob.cia
jak wygladaja studia na kierunku edukacja ti?
05.05.2014
25.02.2014
Karinaa
Odradzam wyboru!
gosia
poszukuje osób które sa na 3 roku bipp gonia844@wp.pl
12.02.2014
12.02.2014
gosia
poszukuje osób które sa na 3 roku bezpieczenstwa i porzadku publicznego
STYPENDIUM SOCJALNE
STUDENTKO WSPIA!!! ZGADZAM SIE Z TOBĄ CAŁKOWICIE!!! URZĄD SKARBOWY NAWET NIE CHCE WYDAĆ ZAŚWIADCZENIA O DOCHODACH GDYŻ NIE MAJĄ JESZCZE ROZLICZENIA ZA TEN ROK, CO NAJWYŻEJ WYDAJĄ ZA ROK 2012!! I CÓŻ TU PORADZIĆ, JAKIE DOKUMENTY ZŁOŻYĆ W TAKIEJ SYTUACJI BO JA NIE WIEM CO MAM ZŁOŻYĆ JAK URZĄD SKARBOWY NIE WYDAJE ZASWIADCZEN ZA 03 ROK!!! I JAKI MIESIECZNY DOCHÓD JEST USTALONY NA CZŁONKA RODZINY BO NIE MOGĘ TEJ ISTOTNEJ INFORMACJI WYCZYTAĆ!
11.02.2014
10.02.2014
arslege
Może niech się wypowiedzą absolwenci, którzy w 2013 roku skończyli Prawo na uczelni Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu i dostali się na aplikację lub pracują w renomowanych kancelariach, jak widać można...
Michal
Ok
06.02.2014
05.02.2014
Student20
Uważam że szkoła dobra, wykładowcy dobrzy jedni wymagają więcej drudzy trochę mniej. To zależy od wykładowcy. Są osoby regularnie biegają na poprawki. Zresztą tak jak na wszystkich uczelniach. To studenci tworzą wizerunek szkoły. każda szkoła ma swoje mocne i słabe strony. Sam osobiście przeszedłem cały system edukacji w Polsce tzn. od ZSZ do studiów, poprzez LO i szkoły policealne. A wszedzie trzeba się uczyć. Pomimo że są oisoby które twierdzą inaczej.
studentka wspia!!!
Stypendium socjalne na semetr letni roku akademickiego 2013/2014, uczelnia wymaga dochodów i zaświadczenia za 2013 rok, gdzie wszyscy mamy obowiązek rozliczenia się do końca kwietnia br., a do 9 marca uczelnia życzy sobie kompletu dokumentów. Gdzie tu logiga.. wszystko robione by uprzykrzyc "życię" studenta. Inne poznańskie uczelnie przyznaja stypendia na podstawie dokumentow złozonych w semestrze zimowym!!!!
31.01.2014
22.01.2014
Asia
Ja studiuję tutaj drugi rok, ogólnie poziom dobry. Tak jak na każdej uczelni są przedmioty na które nie trzeba tyle się uczyć, ale są też takie ..... że naprawdę ciężko zdać. Wykładowcy głównie z UAM I Uniwerku Zielona Góra, część z nich bardzo wymagająca. Każdy sam zdobywa wiedzę, wykładowca ma na celu nas nakierować. Poza tym nie kazdy jest uczciwy korzystając ze ściag .... tylko trzeba nadmienić ze na państwowych też siągaja i taka jest prawda. Dowodem na to jest mój braciszek, który na uniwerku skończył studia prawie na samych ściagach. Należy przede wszystkim nadmienic, że studenci państwowych uczelni mają manie wyższości, a mało który z nich się przyzna , że sciaga jak kazdy student :-)
MM
Studiowałam na WSPIA i osobiście mogę gwarantować ze poziom jest taki sam jak np. na Uniwersytecie Przyrodniczym na którym równolegle skończyłam finanse publiczne. Owszem czesne rośnie ale gdyby ktoś przeczytał dokładnie regulamin to by wiedział że uczelnia zastrzega sobie zmiany w wysokości czesnego:) kolejna sprawa owszem dziekan wpisuje oceny za wykładowcę i tak trzeba zapłacić ale to jest opłata za własną głupotę lub lenistwo, bo kto był na wszystkich zajęciach i wpisach to by problemu nie miał:D:D stypendia wszystkie dostałam w terminie wiec nie wiem o co wam chodzi:) pozdrawiam
08.01.2014
25.12.2013
Student 1
Dobra szkoła wykładowcy wymagający ale sprawiedliwi. Dobrzy fachowcy.
Ela
Chyba same leniuchy takie opinie wystawiają .... a może nawet konkurencja. Jeśli chodzi o poziom kształcenia to jest na poziomie dobry. Mam porównanie ponieważ studiowałam na UAM i teraz robię drugi kierunek na tej uczelni. Poziom porównywalny. Jeśli chodzi o finanse to na UAM też naciągają , więc spokojnie z tym koloryzowaniem państwowych uczelni. Poza tym chciałabym dodać że studiowanie to przede wszystkim własna praca a nie tylko liczenie na innych, wykładowcy są od tego, aby nas przede wszystkim ukierunkować a nie uczyć się za nas!!!!. Osobiście polecam. Pozdrawiam
24.11.2013
16.11.2013
kasia
studiuję w pznaniu na wspia. NIE POLECAM oszukują na czesnym i stypendiach!!! nie wypłacają, czesne podwyższają niezgodnie z umową... totalne dno
oszukany
ta szkoła robi wszystko, żeby zwabić niskimi cenami- ale to początek OGROMNYCH kosztów, czesne rośnie w tempie jak klocki domina, nie mówiąc już o płatnych wpisach dziekana za wykładowcę, którego nie możesz uchwycić. STANOWCZO MÓWIĘ NIE! Jakaś kontrola by im się przydała!
31.10.2013
16.10.2013
gajek
odradzam stanowczo! nie wybierajcie sie tam ludzie!!! studiowalem tam i bardzo zaluje tego!
LewY
Ta szkoła to kompletna porazka. Niesamowity balagan w dziekanacie - zgubili mi indeks i kazdy odsyla mnie do kogos innego twierdzac ze to nie ich wina tylko moja :O A teraz kaza mi zaplacic za przedluzenie sesji bo od trzech tygodni nie znalezli ( zapewne nawet nie szukali ) mojego indeksu. DNO i ŻENADA. Jak ta prywatna firma jeszcze sie utrzymuje nie mam zielonego pojecia ?? Odradzam i ostrzegam!!!!! To nie jest opinia jednej niezadowolonej osoby- jest mnostwo osob oszukanych. Każdego traktuja jak krowe z ktorej wyciagaja tylko pieniadze.
12.10.2013
04.10.2013
Aneta
TRAGEDIA!!!! Zamykają kierunek po roku, bo twierdzą, że jest mało studentów na roku i prowadzenie tego kierunku im się nie opłaca.
student
czesne podnoszą co semestr, stypendia zaniżone wypłacają, a za lipiec nie dostaliśmy ponieważ dostali tylko 9 tys. z ministerstwa i nikomu nie wypłacili przyznanego styp. wzieli sobie kase dla siebie
09.09.2013
09.09.2013
absolwentka
dajcie spokój z tą szkołą, obcinają stypendia z miesiąca na miesiąc coraz mniejsze dostajesz, płacisz za obronę po 600 zł- niby wypromowanie!
ja
ma być lepiej, ładniej, bardziej profesonalnie, szkoła się rozwija, poszerza kierunki, ma iść ku lepszemu.... no zobaczymy
06.08.2013
03.07.2013
ola
ta szkoła to jest porażka po całości, nie dorasta klasą do żadnego poziomu, co prawda kończyłam tam studia podyplomowe ale strata czasu, pieniędzy i nerwów dot. organizacji !
fryga
no nie jest tak źle, jak chcesz bez wiekszych problemow miec licencjata, a nie napracowac sie za mocno, to w sam raz :-)
03.07.2013
18.06.2013
pedagogika wczesnoszkolna
Dużo zajęć jest odwoływanych, zwłaszcza tych z dziekanami, prodziekanami. Oceny potem są brane z kapelusza. Owszem, niektórzy wykładowcy są w porządku, ale to znaczna mniejszość na tej uczelni. W dziekanacie gubią indeksy, ważne dokumenty, są zamieszania z opłatami. Stypendia socjalne wypłacają z opóźnieniem. Biblioteka nie jest czynna we wszystkie dni, książki można wypożyczać na 2 tygodnie, a kara za nieoddanie książki za jeden dzień wynosi złotówkę. Poza tym nie otwierają wszystkich specjalności, gdyż jest za mało chętnych. Ewenementem jest też to, że w mojej grupie niektórzy (Ci którzy wybrali specjalność wczesnoszkolną przy zapisie) płacą 370, a Ci którzy wybrali inną, albo się w ogóle nie określili płacą 330 zł za te same zajęcia. Poziom nauczania jest bardzo niski. Co do innych kierunków to na przykład nie otworzą drugiego roku administracji, prawa i prawdopodobnie pedagogiki. Lepiej iść na uczelnie, w której jest pewne, że skończy się chociaż licencjat, a nie do takiej, gdzie po roku trzeba się przenieść na zaoczne
studentka pedagogiki
ale plus jest taki, ze klimat jest dosc luźny i nie ma napinki takiej, jak na niektorych innych wydzialach, gdzie prawie wyscig szczurow jest o to cholerne stypendium, dla mnie gites, kiedy trzeba to przysiade, zakuje, zalicze .... i heja do przodu, moze nie jestem z tych najambitniejszych, ale jak na szkole prywatna to wcale nie jest zle, wiem, ze ludzie sie rzucaja o oplaty, ale kase doja wszedzie, na kazdej uczelni prywatnej, a nawet na panstwowych zaocznie, to jest oczywiste, jest umowa, jest regulamin, znane sa oplaty i bulic trzeba, taki system
06.06.2013
14.05.2013
hubert
czy to najniższe czesne z Poznaniu oznacza rowniez najnizsza jakosc??? bo tak jakos troche sie boje, chociaz kierunki maja na wypasie, mnie interesuje edukacja techniczno-informatyczna i tak sie z lekka waham
rosa
okejos
29.04.2013
01.04.2013
o pedagogice
najpierw sprobuj na UAM, to jednak uniwersytet wiec nie ma porownania z zadna szkola prywatna, no chyba ze nie tyle chcesz sie uczyc, co miec papier to wal tutaj, ja pewnie z prywatnych poszlabym do Wyzszej szkoly Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (ta uczelnia z nowym budynkiem kolo hotelu na koncu ul. Niepodleglosci)
Gosia
Hello ;D Chciałabym wiedzieć czy warto na tej uczelnie studiować pedagogikę??
20.03.2013
10.02.2013
ratownictwo medyczne
kto studiuje kierunek ratownictwo medyczne??? ja zamierzam i jesli okaze sie, ze matura pojdzie mi srednio, to mysle o jakiejsc szkole prywatnej? czy WSPIA to dobry pomysl? sluyszalam, ze zapleczew porzadku i nie trzeba sie jakos szczegolnie przemeczac, zeby zaliczyc I rok? chetnie bym sie dowiedzaiala czegos wiecej?
jomi
chyba ostatnio zaczeli się bardziej starać o studentów, bo nawet w administracji jest przyjemniejsza obsługa, oczywiście z wykladowcami to różnie bywa, pewnie jak wszedzie, mogłoby byc lepiej i na wyższym poziomie, ale wielu moim znajomym wlasnie to odpowiada zeby sie za bardzo nie przepracowac, no i sesje pchnac do przodu
09.02.2013
09.02.2013
Administrator
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu.
Kamila
Sprzedam biret WSPiA na absolutorium za 20 zł. Kontakt: kamila88-88@o2.pl
06.02.2013
14.12.2012
monik
Jestem na 3 roku Administracji zaocznie w WSPiA, ale byłam tez 1 rok na UAM i tam to jest rzeźnia. Na WSPiA 2 lata były bardzo w porządku. Jedne zajecia ze spokojem zaliczyłam, a do drugich trzeba było sie przyłożyc by zdać. Teraz na 3 roku jest o wiele gorzej wymagania wzrosły prawie jak na ułamie. Na prace dziekanatu nie narzekam, ale słyszałam ze kwestura ma czasem problem z ksiegowaniem czesnego. To tyle, ja z mojej strony polecam szkołe :)
dolar
skad wykladowcy na prawie w WSPiA??? jaki poziom, ma ktos porownanie z UAM??? ile przyjmuja osob na rok i jak wyglada to po pierwszym i drugim semestrze??? gdzie odbywaja sie zajecia dla studentów prawa?
30.10.2012
05.10.2012
zabina
o co chodzi z tym placeniem za praktyki? studenci chyba musza odbyc obowiazkowa praktyke w ramach studiow, czy taka praktyka jest platna? jak to wyglada? czy my dostajemy za to pianiadze jakies?
Aldona
Ta uczelnia nie płaci nawet szkołom za praktyki.
24.09.2012
22.08.2012
alex
Skonczyłam w tym roku tutaj studia na pedagogice wczesnoszkolnej. Ogólnie było ok, ciekawe zajecia. Wiadomo poziom nie jest najwyższy, ale pracuje już w przedszkolu wyksztalcenie z tej uczelni wygląda na odpowiednie. Co do zakończenia studiów to ponad godzine musiałam czekać na wypisany już dyplom ;/ za to po uiszczeniu ostatniej opłaty za studia nawet W LIPCU dostałam ostatnią wpłatę stypendium socjalnego. A jak ktoś chciał iść na studia uzupełniające, to tylko się dawało podanie i odp od razu byla: przyjmujemy, bez zbędnych ceregieli.