• Uniwersytet Medyczny w Łodzi Summer School 2024
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz
 • Akademia Tarnowska rekrutacja 2024
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

uczelnia niepubliczna, woj. wielkopolskie, 61-485 Poznań, ul. 28 Czerwca 1956 r. 217-219, (+61) 843 47 96, rekrutacja@wshiu.pl

WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu (do 2022 roku - Wyższa Szkoła Handlu i Usług) to uczelnia niepubliczna z wieloletnią tradycją. Została założona przez organizację samorządu gospodarczego w 1997 roku.

Szkoła realizuje studia na kierunkach takich, jak: zarządzanie, ekonomia, turystyka i rekreacja, bezpieczeństwo narodowe, administracja, pedagogika, logistyka, dziennikarstwo czy finanse i rachunkowość. Za cel obiera sobie kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr w zawodach związanych ze sferą handlu i usług. Aby zapewnić wysoką jakość kształcenia angażuje się w liczne współprace z innymi uczelniami i uczestniczy w programach dydaktycznych i edukacyjno-badawczych Unii Europejskiej (np. Erasmus+).

Dowiedz się, jak wyglądają studia w WSHiU Akademii Nauk Stosowanych i zapoznaj się z systemem rekrutacji.Ocena uczelni

6.00 / 10
164 głosów

Opinie (434)
WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu, WSHiU ANS Poznań

Administracja WSHIU
odpowiedź dla Klaudia z dnia 30.04.2024
Dzień dobry! Bardzo się cieszymy z zainteresowania naszą uczelnią. Od prawie dwóch dekad prowadzimy kierunek Bezpieczeństwo Narodowe, który skupia się na szeroko rozumianej problematyce bezpieczeństwa publicznego. W ramach tego kierunku oferujemy specjalizacje związane z kryminalistyką i kryminologią, co może zainteresować Panią jako przyszłą studentkę. Nasi wykładowcy to doświadczeni specjaliści związani z Policją, różnymi służbami specjalnymi i innymi służbami mundurowymi. Wśród nich wymienić można Pana Andrzeja Strabla, jednego z wiodących ekspertów w tej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione dla naszych studentów, którzy mogą skorzystać z jego bogatego dorobku naukowego i praktycznych umiejętności. Zapraszamy do zgłębiania wiedzy i rozwijania pasji na naszym kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, gdzie nie tylko zdobędzie Pani solidne podstawy teoretyczne, ale również będzie miała okazję uczestniczyć w praktycznych zajęciach i warsztatach prowadzonych przez najlepszych w swojej dziedzinie. W ocenie specjalistów nasze studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe dają bardzo dobre przygotowanie do pracy w tej dziedzinie. Jeśli ma Pani dodatkowe pytania lub potrzebuje więcej informacji, jesteśmy do dyspozycji ! Zapraszamy
08.05.2024
30.04.2024
Klaudia
Czy w najbliższym czasie otworzy się kierunek związany z kryminalistyką,bądź kryminologią
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Hanka z dnia 04.04.2024
Dzień dobry, jeżeli chciałaby Pani uzyskać jakieś dodatkowe informacje to zapraszamy do kontaktu z naszą Uczelnią. Studia na kierunku pielęgniarstwo są realizowane u nas od dwóch lat. W ubiegłym roku zakończyliśmy rekrutację na ten kierunek wcześniej z powodu braku miejsc. Niestety to trudne studia i wymagają sporo pracy by je ukończyć. W tym roku rozważane jest wprowadzenie ostrzejszych kryteriów naboru. Pozdrawiamy serdecznie.
04.04.2024
04.04.2024
Hanka
Od jak dawna WSHIU ma w ofercie kierunek Pielęgniarstwo? Czy macie porównanie z poziomem na PAM Mieszka I? Na stronie jest bardzo mało informacji, żadnego programu zajęć ani nazwisk wykładowców, zero. nie chciałabym wtopić, obie szkoły mają średnie opinie, ale na Uniwerek Medyczny raczej się nie dostanę, więc poradźcie, która lepsza?
Rektorat WSHIU
odpowiedź dla ROZCZAROWANA z dnia 22.02.2024
Bardzo prosimy zgłosić się ze skargą do Dziekana Wydziału. Jeśli poznamy Pani nazwisko, zweryfikujemy informacje, rozwiążemy problem i wyciągniemy konsekwencję wobec odpowiednich pracowników Jesteśmy w stałym kontakcie ze Starostami grup i Przewodniczącą Samorządu. To bardzo dobra droga na zgłoszenie problemu lub choćby niezadowolenia. Dotychczas żadna tego typu skarga do nas nie trafiła. Przypominamy również, że z każdym problemem można zgłosić się do Dziekana odpowiedniego wydziału a w sprawach większej wagi bezpośrednio do Rektora.. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z Rektoratem.
26.02.2024
22.02.2024
ROZCZAROWANA
Niestety z własnego doświadczenia, absolutnie nie polecam uczelni. Kontakt z tak zwanym "dziekanatem" jest prawie niemożliwy. Nawet nie próbujcie wysyłać maili - nikt nie raczy na nie odpisać. Wysłałam ich conajmniej z 17, z czego odpowiedź dostałam może na 3 z nich. Panie pracujące w dziekanacie nie podadzą wam żadnych informacji, nikt nic nie wie, niekiedy nie mogłam Pań nawet zrozumieć. O plan lekcji trzeba się dopominać tygodniami. Akurat start mojego kierunku to był żart, a nie rozpoczęcie studiów. Zajęcia ledwo, LEDWO ruszyły i to z bardzo dużym opóźnieniem, a na dodatek odbyły się na ostatnią chwilę. Ciekawe, że uczelnia do przyjmowania pieniążków jest pierwsza i upominania się o nie. Zajęcia informatyczne w za dużych grupach, gdzie część studentów nawet nie mogła pracować na komputerach. Jednym słowem - żart, a nie uczelnia.
Łucja
Duże jest zainteresowanie pedagogiką wczesnoszkolną i przedszkolną stacjonarną? Jaki jest limit miejsc?
14.12.2023
15.10.2023
Janek
Jakiej wysokości stypendia dla osób niepełnosprawnych były wypłacane w minionym roku akademickim? Wiem, że wysokość zależy od stopnia niepełnosprawności, jednak nigdzie nie ma informacji o wysokości z podziałem, w minionym roku.
Alek
Aktualnie jestem uczniem 3 roku w technikum. Próbuję się dowiedzieć jaką maturę rozszerzoną powinienem napisać, bym uzyskał lepsze szanse na dostanie się na studia ratownictwa medycznego?
25.09.2023
24.09.2023
Julia
Dzień dobry czy w weekndy odbywają się czasem zajęcia online ? Na pielęgniarstwie
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Ola z dnia 31.08.2023
Dzień dobry, być może wypowiedzą się też studenci ale miarą jakości naszych studiów na kierunku Pielęgniarstwo jest to, że wielu studentów przeszło do nas z innych Uczelni. Obecny nabór jest spory i wkrótce może brakować miejsc na pierwszy rok.
31.08.2023
31.08.2023
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Wejp z dnia 31.08.2023
Dzień dobry, jest to specjalność opracowana przez ekspertów Policji. Głównym ekspertem i wykładowcą tej specjalności jest Pan Andrzej Strabel, który w Policji przepracował 30 lat, zajmując różne stanowiska – zaczynając od służby prewencyjnej poprzez służbę operacyjno-dochodzeniową do eksperta kryminalistyki – kierownika pracowni daktyloskopijnej i automatycznej identyfikacji komputerowej śladów linii papilarnych (“AFIS”) Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu.Są to na pewno ciekawe studia.
Ola
Jak oceniacie kierunek Pielęgniarstwo?
31.08.2023
31.08.2023
Wejp
Kiedy wybiera się specjalność Kryminologia i Kryminalistyka w ramach kierunku Bezpieczeństwo narodowe i jak oceniacie ta specjalność w WSHIU? Niestety na stronie po kliknieciu jest pusto, żadnych więcej informacji na ten temat, ani listy przedmiotów, ani wykłaowców, a interesują mnie te kwestie. Będę wdzięczna za wszelkie opinie na ten temat i o samej uczelni.
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Robert z dnia 08.08.2023
Panie Robercie, jeśli nie znalazł Pan na stronie odpowiedzi na wszystkie pytania to zapraszamy do Uczelni. Chętnie porozmawiamy.i wszystko pokażemy. Jesteśmy dostępni dla kandydatów i studentów 7 dni w tygodniu od 8.00-18.00. Zapraszamy
08.08.2023
08.08.2023
Robert
Widzę, że temat logistyki był juz poruszany, ale dość pobieżnie. Emilia w maju zdawkowo napisała, że studia na logistyce są w porządku i sama uczelnia też. Dla mnie to trochę mało i chętnie dowiedziałbym się wiecej o poziomie zajęc, wykładowcach, praktykach. Na stronie WSHIU nie widzę programu studiów, liczby godzin, nazwisk kadry. Czy moga się wypowiedzieć studenci tego kierunku z wyższych roczników?. Mile widziane porównanie z WSL i Merito, bo chyba w Poznaniu inne prywatne nie mają logistyki w ofercie, a PP i UE odpada.
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Klara z dnia 04.08.2023
Dzień dobry, mamy jeszcze wolne miejsca na Dziennikarstwo. Zapraszamy do Uczelni o wszystkim opowiemy i pokażemy. Nie mamy wiedzy czy inne Uczelnie realizują ten kierunek.
04.08.2023
04.08.2023
Klara
Czy są wolne miejsca na kierunek Dziennikarstwo? Czy żadna inna uczelnia prywatna nie oferuje studiów dziennikarskich poza WSHIU? Aż mi trudno w to uwierzyć, może coś przeoczam? Jakie są wasze opinie o studiowaniu tutaj i z kim macie zajęcia, bo na stronie www nie ma takich informacji ani programu studiów.
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Ircia z dnia 14.07.2023
Dzień dobry, 2018 roku ustawa zwana potocznie Konstytucją dla nauki zmieniła sposób kształcenia nauczycieli. Kierunek pedagogika, który był realizowany jako studia licencjackie i magisterskie ( system 3+2), w ramach którego można było wybierać różne specjalności został został rozdzielony na różne kierunki studiów, tzn niektóre dotychczasowe specjalności stały się kierunkami np. Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna czy Pedagogika specjalna. WSHIU obecnie realizuje kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, studia jednolite magisterskie. Daje to w naszym odczuciu najszersze uprawnienia. Czyli jest absolutnie odwrotnie, kierunek ten nie ogranicza a rozszerza uprawnienia. Zapraszamy do Uczelni na spokojnie wszystko pokażemy i wytłumaczymy.
17.07.2023
14.07.2023
Ircia
Czy ja dobrze rozumiem, że WSHIU ma dwa osobne kierunki: Pedagogika oraz Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna??? Z opis wynika że jedne i drugie studia są w systemie magisterskim. Którą lepiej wybrać? Czy ta druga jest jakimś ograniczeniem, zawężeniem pod kątem pracy?
MartaN83
Czy polecacie Państwo EMBA na tej uczelni?
13.06.2023
29.05.2023
Emilia
Logistyka to naprawdę świetny kierunek. Rozważałam inne uczelnie ale ostatecznie wybrałam WSHIU. Są tu dobrzy wykładowców i świetne praktyki . Polecam gorąco. To najlepsza Uczelnia w Wielkopolsce !
rabsonik
jakie macie zdanie o kierunku Logistyka? przy okazji... czy dobrze Wam chodzi strona tej uczelni??? bo ja mam jakieś dziwne komunikaty w stylu; Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /wp-includes/pluggable.php on line 1427 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /wp-includes/pluggable.php on line 1430
29.05.2023
11.05.2023
0248223
Polecam uczelnię :)
Bartek
Kiedy możemy spodziewać się planu lekcji na następny semestr?
25.01.2023
06.12.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla K.C z dnia 05.12.2022
Dzień dobry, wszystkie informacje dotyczące stypendiów są w wirtualnym dziekanacie. W przypadku pytań prosimy o kontakt z kwesturą.
K.C
Dzień dobry. Kiedy będą stypendia?
05.12.2022
14.11.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Bartek z dnia 13.11.2022
Dzień dobry. Każda sytuacja jest inna i trudno wszystko ocenić na forum. Praca w zawodzie na pewno pomaga. Studenci bardzo sobie chwalą ten kierunek. Zapraszamy do Uczelni, omówimy szczegóły.
Bartek
Mam pytanie odnośnie kierunku Finanse i Rachunkowość 2stopnia. Czy kierunek jest bardzo wymagający na początku dla osób które ukończyły inny kierunek licencjatu? Czy praktyki mogą być zaliczone gdy student ma pracę w danym kierunku? Czy dużo osób odpada przez matematykę na studiach czy są zajęcia dodatkowe by się podciągnąć? Jak studenci oceniają ten kierunek?
13.11.2022
08.11.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla K z dnia 07.11.2022
Stypendia są wypłacane przez Kwesturę po zakończeniu prac komisji stypendialnej. Szczegóły dotyczące pracy komisji można ustalić w Biurze Obsługi Studentów lub w Samorządzie.
K
dzien dobry, kiedy możemy się spodziewać wyników stypendium?
07.11.2022
19.10.2022
A
Kiedy będzie dostępny plan zajęć na cały semestr ? Nadal tego nie ma a studenci chcieliby wiedzieć wcześniej
W
Byłam na zajęciach w sobotę i nic nie było mówione o tym.
17.10.2022
17.10.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla W z dnia 17.10.2022
Dzień dobry. Widać, że kogoś nie było na zajęciach :) Wszystko było dokładnie wyjaśniane. Prosimy podejść do Biura Obsługi Studentów, jeszcze raz indywidualnie pokażemy terminarz pracy komisji i wszystko wyjaśnimy..
W
Kiedy będą decyzję od stypendium?
17.10.2022
13.10.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Ola z dnia 12.10.2022
Dzień dobry, prosimy podejść do Biura Obsługi Studenta w przerwie pomiędzy zajęciami lub w każdym innym momencie, chętnie pomożemy
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Ola z dnia 12.10.2022
Dzień dobry, można zobaczyć w wirtualnym dziekanacie.
12.10.2022
12.10.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Ola z dnia 12.10.2022
Dzień dobry, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Studentów, najlepiej podejść w przerwie między zajęciami wtedy chętnie pomożemy.
Ola
W jaki sposób zalogować się do dziekanatu?
12.10.2022
12.10.2022
Ola
Gdzie można pobrać plan zajęć z Ratownictwa na rok 2022/2023?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Q z dnia 29.09.2022
Plany zajęć powinny być widoczne w wirtualnym dziekanacie, w przypadku pytań prosimy o kontakt z dziekanatem.
30.09.2022
29.09.2022
Q
Kiedy będzie dostępny plan zajęć?
Alibaba
Zajrzyjcie na Wikipedię. Hasło "Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu", podpunkt "Kontrowersje" i przypisy do tego podpunktu. Wszystko na ten temat.
28.09.2022
21.09.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Damian z dnia 21.09.2022
Zajęcia studentów dziennych planowane są od poniedziałku do piątku a studentów zaocznych w sobotę i niedzielę. Najczęściej jest to co drugi weekend. Plany są widoczne w wirtualnym dziekanacie. Jeśli plan jakiejś grupy nie jest widoczny to oznacza, że jest jeszcze konsultowany i wkrótce się pojawi. Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego odbędzie się 8 października 2022r . w Auli Dużej w siedzibie Uczelni. Pierwsze zajęcia odbędą się po Inauguracji Roku. Zapraszamy
Damian
Jakie grupy mają już plan i czy chciałyby się nim podzielić w jakie dni są zajecia? :)
21.09.2022
19.09.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla X z dnia 19.09.2022
jeśli nie zostaną ogłoszone żadne ograniczenia zajęcia będą odbywały się w Uczelni, chyba, że ktoś wybrał program on line
X
Czy zajęcia będą się odbywać na uczelni czy będą online?
19.09.2022
16.09.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla X z dnia 16.09.2022
Studenci pierwszego roku zaczynają zajęcia po uroczystej inauguracji, która w tym roku odbędzie się 8 października o godz.11.00 w Auli Dużej II piętro w Budynku Uczelni. Dla części grup plany są już widoczne w wirtualnym dziekanacie,dla pozostałych będą widoczne w przyszłym tygodniu..
X
Dzień dobry, czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się planu zajęć? Pozdrawiam przyszla studentka!
16.09.2022
09.09.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla matka z dnia 09.09.2022
Dzień dobry, to pewnie nie jest najlepsze forum do szukania rodziców i uczniów Liceum. Ale napiszemy od siebie kilka słów. Do Liceum nie dostaje się każdy kto chce, dostaje się ten, kto pozytywnie przejdzie rozmowę kwalifikacyjną . Na rozmowę uczeń przychodzi z rodzicem lub opiekunem prawnym.Większość kandydatów nie ma z tą rozmową żadnego problemu. IPad, klawiatura i pen oraz dostęp do aplikacji edukacyjnych Apple są bezpłatne. Klasy są małe i daje to duży komfort pracy z uczniem. Nauczyciele są wymagający i trzeba się uczyć. Lekcje wszystkich są tylko od rana. Szkoła zapewnia zajęcia dodatkowe, przygotowawcze do olimpiad i wyrównawcze dla uczniów słabszych. Wyposażenie szkoły jest bardzo dobre. Szkoła jest w stałym kontakcie z rodzicami i zadowolenie rodziców jest duże. W przypadku zainteresowania zapraszamy do szkoły. Będzie możliwość rozmowy z uczniami. Jeśli jest wola porozmawiania z uczniami to istnieje taka możliwość po wcześniejszym umówieniu się w sekretariacie.
matka
Czy ktoś ma opinię na temat Liceum Akademickiego WSHiU ? Nie pytam o klasy, profile, ale bardziej o organizację, nastawienie nauczycieli, jacy uczniowie są tam przyjmowani, i czy każdy się dostaje, kto jest chętny? Czy ten zestaw (IPad + Klawiatura + IPen) jest rzeczywiście dla ucznia gratis? Licze na wszelkie głosy od rodziców i uczniów.
09.09.2022
05.09.2022
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Kuba z dnia 04.09.2022
Plany zajęć zawsze pojawiają się w wirtualnym dziekanacie w połowie września. Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w dniu 8 października br. godz. 11.00, Aula duża 2 piętro. Zapraszamy wszystkich, obecność pierwszego roku obowiązkowa. Pierwszy rok zaczyna po inauguracji. Wyższe roczniki zaczynają zgodnie z planami już od 3 października.br.
Kuba
Dzień dobry! Kiedy możemy spodziewać się planu zajęć?
04.09.2022
27.07.2022
D
Proszę o opinię na temat kierunku bezpieczeństwo narodowe. Czy zdobędę tu praktyczną wiedzę?
Joanna WT
Najlepsza Szkoła w Poznaniu. Nowoczesne nauczanie, dostosowane do ucznia. Bardzo bogata oferta zajęć dydaktycznych i pozaszkolnych. Szczególnie polecam prestiżowe studia MBA prowadzone przez praktyków. Najwyższa jakość dydaktyczna!
04.04.2022
21.02.2022
Rektorat WSHIU
odpowiedź dla Studentka z dnia 21.02.2022
Dzień dobry, od marca wracamy do nauki w salach. Cały najbliższy semestr dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na wszystkich kierunkach przewidujemy już normalnie w Uczelni. Przypominamy, że zgodnie z prawem, poza okresem specjalnych rozporządzeń na okoliczność pandemii, wszystkie uczelnie w Polsce mają obowiązek realizowania studiów w salach.
Studentka
Czy od marca wracamy stacjonarnie? :)
21.02.2022
31.01.2022
Adninistracja WSHiU
odpowiedź dla Monika z dnia 29.01.2022
W przypadku przeniesienia z innej Uczelni proszę skontaktować się z działem rekrutacji, pomogą, by przeniesienie przebiegło sprawnie. Jeśli podjęła Pani decyzję, to nie ma sensu czekać do października i tracić roku. Dołączy Pani niemal natychmiast do naszych grup studentów. Jeśli chciałaby Pani rozpocząć studia w październiku, jutro rozpoczynamy przyjmowanie aplikacji kandydatów na studia.
Monika
Chciałabym przenieść się z innej uczelni. Nie wiem czy powinnam zapisać się tu od marca czy poczekać i zapisać się od października. Interesuje mnie Turystyka I rekreacja. Co potrzeba do przeniesienia ?
29.01.2022
28.01.2022
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Becia z dnia 27.01.2022
Szanowna Pani , rozmowa na forum, że koleżanka ma taką lub inną sytuację, bez koleżanki i dokumentów do wglądu nie ma kompletnie sensu. Trudno ustosunkować się do takiej sytuacji, tym bardziej, że nie dotyczy ona Pani tylko koleżanki, której nazwiska nie znamy. Proszę podpowiedzieć koleżance, by zgłosiła się do dziekanatu lub dziekana wydziału i wyjaśniła swoją sytuację. Pozdrawiamy serdecznie
Becia
Dotyczy kierunku studiów, Kolezanka zapisywała się na logistykę a studiuje zarządzanie wiec nie rozumiem tego? A na umówię nie ma podanego kierunku tylko wydział. Wiec o co w tym wszystkim chodzi?
27.01.2022
26.01.2022
Rektorat WSHiU
odpowiedź dla Student z dnia 24.01.2022
Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym tj.26 stycznia 2022 r. Rektor WSHiU wydał zarządzenie o treści: W związku z rozporządzeniem Ministra Nauki i Edukacji dotyczącym czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju zarządzam co następuje: 1. w okresie od dnia 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. nauka na studiach, egzaminy i zaliczenia przeprowadzane będą z wykorzystaniem platformy zoom 2. zajęcia, które nie mogą być prowadzone w ramach kształcenia na odległość będą w tym czasie prowadzone w murach uczelni Powyższe działania podyktowane są wyrazem troski o zdrowie i bezpieczeństwo studentów, wykładowców, jak i pracowników administracyjnych. Rektor Wyższej Szkoły Handlu i Usług dr Grzegorz Konieczny
Studentka
51 tysiecy zakażeń a my nadal uczeszczamy stacjonarnie?
26.01.2022
26.01.2022
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Becia z dnia 25.01.2022
Dzień dobry, Każdy studiuje na kierunku na który został przyjęty. Kierunek wpisany jest w umowę o studia. Oczywiście studiowanie na Logistyce studia inżynierskie jest możliwe i zapraszamy. Wkrótce uruchomimy przyjmowanie aplikacji na kolejny rok akademicki.
LUDZIE ZRÓBCIE ZAJĘCIA ZDALNE! TO JEST CHORE ZE NIC NIE ROBICIE A ROZDAJECIE KALENDARZE I UDAJECIE ZE NIC SIĘ NIE DZIEJE! ILE MUSI BYĆ TYSIĘCY ZAKAŻONYCH ŻEBYŚCIE ZROBILI ZAJĘCIA ZDALNE
25.01.2022
25.01.2022
Becia
Koleżanka zapisała się na studia, w trakcie studiowania dowiedziała się, że studiuje coś zupełnie innego, ale z pokrewną specjalnością? Chcę studiować "logistykę" studia inżynierskie, czy jest to u was możliwe?
ZRÓBCIE ANKIETĘ ODNOŚNIE ZAJĘĆ ZDALNYCH I WTEDY SIĘ DOWIEMY JAK JEST NA PRAWDĘ!!!!
24.01.2022
24.01.2022
Student
CHCEMY ZDALNE
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Student z dnia 22.01.2022
41 tysięcy zakażeń w kraju to dużo. Przypominamy, że od początku pandemii, nasza Uczelnia pomagała osobom chętnym w możliwie najszybszym przyjęciu szczepionki. Pobliskie Centrum Medyczne HCP zawsze wychodziło nam na przeciw i wyznaczało najszybszy możliwy prawnie i organizacyjnie termin szczepień naszych wykładowców, administracji i studentów. Osoby, które wyraziły chęć szczepienia są już po trzeciej dawce szczepienia i jak wiadomo rzadziej chorują, przechodzą chorobę bezobjawowo lub objawy nie stanowią dużego zagrożenia. Uczelnia dba o higienę, wystawione są środki dezynfekujące i wywieszone na ścianach i podłodze oznakowania przypominające, że należy zachowywać ostrożność i właściwy dystans. Władze uczelni po rozmowie z samorządem oceniły, że choć sytuacja jest trudna, to najlepszym rozwiązaniem dla studentów jest realizowanie zajęć w salach i taką decyzję podjęły. Na zmianę tej decyzji mogą wpłynąć wytyczne rządowe. Przyglądamy się tym wytycznym z należytą uwagą. Frekwencja na weekendowych zajęciach pokazała, że studenci w zdecydowanej większości są zadowoleni z podjętej decyzji i chętnie uczestniczą w zajęciach w salach.
24.01.2022
22.01.2022
Student
41 tysięcy zakażeń…
Rektorat WSHIU
odpowiedź dla xyz z dnia 11.01.2022
Dzień dobry, poniżej oświadczenie Rektora dotyczące sposobu prowadzenia zajęć w kolejnym semestrze: Szanowni Państwo Duża część Szkół Wyższych podjęła decyzję by zajęcia przeprowadzać w formie zdalnej. My również głęboko rozważaliśmy wszelkie za i przeciw. Bardzo niepokoi nas gwałtowny wzrost zachorowań Covid-19 a szczególnie zachorowań nowym wariantem Omikron. Wiemy, że wielu wykładowców i studentów obawia się o swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich. My również martwimy się obecną sytuacją, bowiem zależy nam na Państwa zdrowiu. Naszym celem jest zapewnianie najwyższej jakości kształcenia. Doświadczenia z ubiegłego roku pokazały, że potrafimy prowadzić zajęcia na najwyższym poziomie również przez internet. Zakupiliśmy licencjonowany Zoom dzięki czemu jakość prowadzonych przez nas zajęć znacząco wyróżniała się na tle innych uczelni. W naszym odczuciu edukacja przez internet nie powinna być jednak podstawową i trwałą formą edukacji. Większość studentów zdecydowanie wyraża chęć uczestniczenia w zajęciach w murach Uczelni. Biorąc pod uwagę, że wariant omikron wydaje się znacznie rzadziej powodować poważną chorobę, zwłaszcza w środowisku osób w pełni zaszczepionych, podjąłem trudną, ale zdaje się słuszną decyzję. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności podejmuję decyzję, że w semestrze wiosennym, zwanym również semestrem letnim wszystkie zajęcia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w Wyższej Szkole Handlu i Usług przeprowadzimy w salach naszej Uczelni, dokładając wszelkich starań by były one prowadzone z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. Rektor WSHIU dr Grzegorz Konieczny
12.01.2022
11.01.2022
xyz
Czy w związku z pandemią są przewidziane zajęcia zdalne/hybrydowe?
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Xyz z dnia 17.11.2021
Są już wyniki. Jutro wywiesimy do publicznej wiadomości po numerach albumu. Komisja jak zwykle była wyrozumiała i poczekała na wszystkie dokumenty donoszone przez spóźnialskich. Niestety zawsze wydłuża to prace. Przypominamy, że komisja to studenci wyznaczeni przez samorząd i pracownicy uczelni nie ingerują w prace tej komisji.
19.11.2021
19.11.2021
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Xx z dnia 16.11.2021
Zajęcia odbywają się cały czas. Jesteśmy zadziwieni pytaniem. W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt z dziekanatem. Pozdrawiamy serdecznie
Xyz
Kiedy będą wyniki stypendium?
17.11.2021
16.11.2021
Xx
Czy zajęcia stricte związane ze specjalizacją jezdziectwo i hipoterapia kiedykolwiek się odbędą? W planie studiów oferowane zajęcia zachęcały jednak rzeczywistość mija się z tym co było napisane na stronie. Pozdrawiam
Administracja WSHiU
odpowiedź dla x z dnia 25.10.2021
Dzień dobry, komisja jeszcze pracuje ale wkrótce zostaną opublikowane wyniki. Później jeszcze procedura odwoławcza i dopiero wtedy środki są wypłacane. Komisja stypendialna składa się niemal w całości z członków samorządu. Najlepiej pytać przewodniczącego samorządu lub panie w Kwesturze
26.10.2021
25.10.2021
x
Dzień dobry. Kiedy będą wyniki stypendium?
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Julia z dnia 01.10.2021
Dzień dobry, każda grupa studiów ma inny plan i zaczyna inaczej. W przypadku pytań lepiej kontaktować się bezpośrednio z dziekanatem przez mail dziekanat@wshiu.pl lub bezpośrednio przez wirtualny dziekanat.
04.10.2021
01.10.2021
Julia
Dzień dobry, czy zajecia faktycznie rozpoczynają się 10 października tak jak jest obecnie w planie?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Zuzia z dnia 25.09.2021
Plany powinny być widoczne w wirtualnym dziekanacie. Zaczynamy inauguracją ( zarówno dziennik jak i zaoczni ) w dniu 2 października w auli dużej Uczelni II piętro. Po inauguracji zapraszamy na poczęstunek a następnie po poczęstunku odbędzie się w tej samej auli spotkanie organizacyjne na którym Dziekan przedstawi swój zespół i udzieli wszystkich niezbędnych informacji. W przypadku problemów technicznych lub pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy z Uczelnią.
27.09.2021
25.09.2021
Anna
Czy plan lekcji będzie zaktualizowany z przedmiotami ze specjalizacji?
Zuzia
Witam, W jakim czasie mozemy spodziewac się planu zajęć?
25.09.2021
23.09.2021
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Anna z dnia 22.09.2021
Dzień dobry, przedmioty specjalnościowe zaczynają się od trzeciego semestru. Do tego czasu można podjąć decyzje o wyborze specjalności.
Anna
W którym semestrze zaczynają się zajecia związane ze specjalizacja?
22.09.2021
15.09.2021
wshiu
odpowiedź dla Patrycja z dnia 14.09.2021
witam proszę o kontakt telefoniczny z Panią Agnieszką 505 845 771 pozdrawiam
Patrycja
Są jakieś grupy na fb dla pierwszych klas TiR?
14.09.2021
23.08.2021
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Wiktoria z dnia 21.08.2021
Dzień dobry, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Nauki, zakończyliśmy naukę przez Zoom i wracamy do sal :) Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy przekażemy wszystkie informacje dotyczące administracji rekrutacja@wshiu.pl tel. 505845771 Pozdrawiamy serdecznie
Wiktoria
Witam, w jakiej formie będą się odbywać zajęcia w tym roku akademickim? Czy ktoś może mi coś opowiedzieć na temat kierunku administracja? :)
21.08.2021
12.07.2021
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Karolina z dnia 12.07.2021
Zapraszamy do Uczelni, damy kontakt do członków samorządu lub Starostów grup z Turystyki i Rekreacji :)
Karolina
Jakieś opinie o turystyce i rekreacji
12.07.2021
09.06.2021
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Kasia z dnia 07.06.2021
Dzień dobry, Jazdy jak i całe kształcenie w stajni prowadzone jest w cenie studiów i nie ma z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Zajęcia w stajni są na drugim i trzecim roku studiów. Istnieje możliwość zdania egzaminów na instruktora. Zapraszamy
Kasia
Jak wygląda kwestia jeździectwa na kierunku jezdziectwo i hipoterapia? Jazdy prowadzone są za darmo w cenie opłaty za studia? I jak często? Czy jest możliwość zdania egzaminów na instruktora?
07.06.2021
04.06.2021
WSHiU
odpowiedź dla l z dnia 30.05.2021
Witam, oczywiście język jest do wyboru. zapraszamy
l
w programie studiów na administracji jest język niemiecki i angielski. czy można sobie wybrać któryś z tych języków czy obydwa są obowiązkowe?
30.05.2021
30.05.2021
k
dzień dobry czy na studiach niestacjonarnych jest wychowanie fizyczne?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Natalia z dnia 27.05.2021
Jeszcze żaden rocznik nie kończył klasy medycznej liceum, bowiem pierwszy nabór na ten profil był w roku ubiegłym. Biologii uczy nauczyciel ze stopniem naukowym doktora. Chemia również jest na wysokim poziomie. Mamy świetną kadrę i nie mamy żadnych obaw o przygotowanie uczniów.
28.05.2021
27.05.2021
Natalia
Dzień dobry prosze o opinie osoby które kończyły medyczną klasę w liceum jak czuja się przygotowani do studiów
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Martyna z dnia 11.05.2021
Dzień dobry, w tym roku nie będziemy wymagali konkretnych rozszerzeń na żaden z kierunków studiów.
12.05.2021
11.05.2021
Martyna
Czy w tym roku wymagane są rozszerzenia z matury na jeździectwo i hipoterapię?
Klaudia
Czy są jeszcze wolne miejsca na Administrację?
05.05.2021
26.04.2021
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Ola z dnia 26.04.2021
Dzień dobry, Kierunek pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna to jeden z najciekawszych kierunków prowadzonych w naszej uczelni. Są to jednolite dziewięcio semestralne studia magisterskie. Zaprosiliśmy do współpracy rewelacyjną kadrę naukowców i praktyków. Studenci tego kierunku są bardzo aktywni i zaangażowani. Widzimy, że są to pasjonaci. Miło się prowadzi zajęcia z takimi studentami. W tym roku wiemy, że oceny licealne będą niewymierne dlatego rekrutacja nie będzie oparta na punktacji z egzaminów.
Ola
Witam, chciałabym dowiedzieć się wszystkiego o kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Jakie były progi punktowe by się dostać w poprzednich latach itp.
26.04.2021
21.04.2021
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Alicja z dnia 16.04.2021
Tak, jest taka możliwość. Polecamy uwadze nagrany kilka lat temu wywiad z kierownikiem studiów Panem Przemysławem Starkowskim https://www.youtube.com/watch?v=X37AP_k6qMk. Pozdrawiamy i zapraszamy.
Alicja
Dzień dobry, Czy na kierunku Jezdziectwo i Hipoterapia jest możliwość zdania kursu na instruktora jazdy konnej?
16.04.2021
22.03.2021
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Joanna z dnia 22.03.2021
Dzień dobry , w nadchodzącym roku akademickim do wyboru są: język angielski, niemiecki, hiszpański, japoński i rosyjski. Zapraszamy
Joanna
Mam pytanie o dostępne lektoraty na uczeni. Jakie języki można wybrać?
22.03.2021
12.03.2021
Administracja WSHiU
Kierunek Turystyka i Rekreacja obecnie realizowany jest w języku polskim. Od października 2021 będzie możliwość studiowania na tym kierunku również całkowicie w języku angielskim, ale oczywiście nadal pozostanie możliwość studiowania w języku polskim. W kwestii pytania o zapisy, jest możliwość zapisania się w marcu na studia, na wszystkie kierunki.
Angelika
Czy wszystkie zajęcia na turystyce są w języku angielskim?
23.02.2021
22.02.2021
Angelika
Czy nadal można zapisać się na studia w marcu?
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Kaja z dnia 05.02.2021
Dzień dobry, rekrutacja zimowa na studia jest już otwarta. Można przychodzić i podpisywać dokumenty na wszystkie kierunki studiów od marca. Uczelnia jest czynna 7 dni w tygodniu od 8.00-18.00. Jeżeli chodzi o rekrutację na studia od października, to są już zbierane aplikacje kandydatów. Dokumenty można przesyłać mailem na rekrutacja@wshiu.pl , wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście. Na kierunek jeździectwo i hipoterapia mamy przygotowane zaledwie 25 miejsc. Przy czym kilka aplikacji już zarejestrowaliśmy. Zapraszamy
08.02.2021
05.02.2021
Kaja
Kiedy będzie można zapisać się na studia ? Interesuje mnie jeździectwo .
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Madlein z dnia 27.01.2021
Matematyka w naszej Uczelni jest tylko na kierunku Zarzadzanie. Nie ma na żadnym innym kierunku. Pełna oferta na wshiu.pl . W każdej sprawie można dzwonić lub przyjechać porozmawiać. Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu od 8:00 do 18.00. Chętnie pomożemy. Zapraszamy serdecznie.
29.01.2021
27.01.2021
Madlein
Witam czy jest jakiś kierunek gdzie nie ma matematyki ?
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Jola z dnia 16.12.2020
W rekrutacji marcowej przyjmiemy studentów na studia pierwszego stopnia na kierunkach: Zarządzanie, Turystyka i rekreacja, Bezpieczeństwo narodowe oraz Administracja . Zapraszamy również na studia magisterskie i podyplomowe. Przypominamy , ze nasza Uczelnia jest czynna 7 dni w tygodniu od 8:00- 18:00 i zawsze można uzyskać szczegółowe informacje w Uczelni, telefonicznie lub mailowo na rekrutacja@wshiu.pl
18.12.2020
16.12.2020
Jola
Na jakie kierunki pierwszego stopnia będą zapisy w edycji marcowej?
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Kasia z dnia 20.11.2020
Z okazji Black weeks przygotowaliśmy cały tydzień zapisów na studia podyplomowe z edycji marcowej 2021 z upustem 20% . Zapraszamy do 4 grudnia .
26.11.2020
20.11.2020
Kasia
Czy w tym roku również jest promocja na studia podyplomowe z okazji Black weeks?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Anna z dnia 09.11.2020
Komisja stypendialna składa się z członków samorządu. Do zadań komisji należy zebranie wniosków, ich analiza i decyzje o przyznaniu stypendium lub odmowie przyznania . Każdego roku znajdują się jednak studenci, którzy dostarczają niekompletne wnioski a później upraszają komisję by na coś poczekała. Tym samym wydłużają pracę komisji. Przypominamy , że władze uczelni nie przyznają stypendiów ministerialnych, nie uczestniczą w pracach komisji ani nie mają żadnego wpływu na wypłaty tych środków. Cała procedura i jej sprawność zależy od samorządu. Zazwyczaj pod koniec listopada wszystkie środki są wypłacone, co wobec innych uczelni nie jest złym terminem.
10.11.2020
09.11.2020
Marysi
Hej czy są już stypendia?
Maja
Studenci hipologii odezwijcie się! Powiedzcie o praktycznej stronie studiów. Wydają się bardzo interesujące i innowacyjne.
04.11.2020
29.10.2020
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Nina z dnia 27.10.2020
Dzień dobry, Zajęcia praktyczne odbywają się w małych grupach w stajni Pana Starkowskiego , który jest kierownikiem tych studiów. Można studiować dziennie i zaocznie. Program jest na naszej stronie internetowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt z uczelnią. Proponujemy porozmawiać ze studentami tej specjalności.
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Marta z dnia 26.10.2020
Dzień dobry. Komisja stypendialna w naszej uczelni niemal w całości złożona jest z studentów samorządu. Z informacji, które posiadamy komisja wkrótce ogłosi wyniki. Proszę pamiętać, że jest jeszcze procedura odwoławcza. Po tym środki zostaną wypłacone wraz ze spłatą raty stypendium za październik.
27.10.2020
27.10.2020
Nina
Jak wygląda kształcenie na kierunku jeździectwo i hipoterapia? Czy jest możliwość studiowania tych zajęć zaocznie i jak wyglądają w czasie pandemii? Gdzie można przeczytać program studiów? Pozdrawiam
Marta
Witam, kiedy będą informację o wynikach stypendium?
26.10.2020
22.10.2020
Klara
Polecam podjęcie nauki tutaj. Pracownicy, wykładowcy mają czas dla studenta, dzięki czemu łatwo wszystko załatwić, co jest szczególnie ważne dla osób średnio ogarniętych i z milionem pytań. W większości wykładowcy są serio w porządku i da się z nimi dogadać.
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Kasia z dnia 16.10.2020
Zajęcia w strefie czerwonej mogą być prowadzone jedynie on line , choć rozporządzenie dopuszcza wyjątki. Stanowią je zajęcia ostatniego roku studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia i studiów jednolitych a także te , których nie można zrobić przez internet. Na dzisiaj wszystkie zajęcia odbywają się przez licencjonowany program zoom, który zakupiliśmy w poprzednim semestrze. Wszystkie godziny zajęć odbywają się z wykładowcami zgodnie z wcześniejszym planem. Po powrocie do możliwości prowadzenia zajęć w salach wrócimy do systemu hybrydowego. Oczywiście uczelnia jak wcześniej jest czynna 7 dni w tygodniu przez 10 godzin dziennie ( od 8.00-18-00). Nowością w tym roku akademickim jest to , że można korzystać w murach uczelni z internetu światłowodowego oraz z uczelnianego sprzętu do zajęć on line. Wypożyczamy wtedy laptopy i można korzystać z nich u nas w salach. Pomagamy się zalogować i uczymy zoom'a.
19.10.2020
16.10.2020
Kasia
W Poznaniu ogłoszono strefę czerwoną. Jak będą odbywały się zajęcia ?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Malwina z dnia 14.10.2020
Wszystkie informacje znajdują się na wirtualnym dziekanacie. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub przez portale społecznościowe.
15.10.2020
14.10.2020
Malwina
Czy będą gdzieś dostępne instrukcje co do pierwszych zajęć?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Damian z dnia 12.10.2020
Dzień dobry, Grupy są utworzone przy naszym facebooku. Z praktyki wiemy, ze po pierwszych zajęciach studenci tworzą swoje. Można się dopisać do utworzonych albo poczekać do pierwszych zajęć
13.10.2020
12.10.2020
Damian
Witam, Gdzie mogę znaleźć grupy do mojego kierunku? Są one dostępne na Facebooku i jesli tak to gdzie je odszukać?
Paulina
Dzień dobry, Czy w związku z nałożeniem nowych obostrzeń oraz żółtą strefą w całej Polsce, chciałam zapytać czy inauguracja 10.10.2020 się odbędzie?
08.10.2020
06.10.2020
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Malwina z dnia 05.10.2020
Jeszcze napływają wnioski, wkrótce zakończymy przyjmowanie i odbędzie się posiedzenie komisji stypendialnej. Przewodniczącym Komisji jest pan Artur Wojciechowski -przewodniczący Samorządu. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z panem Arturem ( możemy podać numer ) lub z Kwesturą.
Administracja WSHIU
odpowiedź dla aneta z dnia 05.10.2020
Studia będą odbywały się hybrydowo. Pierwszy rok będzie miał więcej zajęć w salach niż wyższe roczniki. Nasze konsultacje ze starostami wykazały, że studenci znający program zoom wolą zajęcia przez internet Jeśli ktoś będzie miał problem z planami, proszę o kontakt z panią Marią z Biura Obsługi Studentów, przekaże plany mailem.
06.10.2020
05.10.2020
Malwina
Witaj! Kiedy będą informacje kto dostał stypendium?
aneta
Dzień dobry, wciąż nie ma planów zajęć dla studiów niestacjonarnych. Nikt nie wie czy niestacjonarne zaczynają online czy hybrydowo.
05.10.2020
02.10.2020
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Paulina z dnia 30.09.2020
Terminy zajęć i większość planów jest dostępna w wirtualnym dziekanacie. W poniedziałek zostaną opublikowane kolejne. Zajęcia dla pierwszego roku wszystkich kierunków są przewidziane dopiero po inauguracji, czyli po 10 pażdziernika. W przypadku pytań szczegółowych proszę o kontakt z dziekanatem lub biurem obsługi studentów.
Paulina
Dzień dobry, Kiedy będzie można spodziewać się planu zajęć dla studentów zaczynających studia w tym roku?
30.09.2020
30.09.2020
Administracja WSHIU
odpowiedź dla xyz z dnia 30.09.2020
System przyznawania stypendiów za dobre wyniki w nauce (z środków ministerstwa) jest taki sam dla każdej uczelni w Polsce. Stypendium dostają najlepsi studenci na poszczególnych kierunkach. Przyznaje je komisja stypendialna złożona niemal w całości ze studentów a system przyznawania jest z góry określony przez ministerstwo.. Wyznaczona średnia oznacza jedynie tyle, że poniżej tego progu nie ma możliwości otrzymania stypendium. Natomiast stypendium przyznawane jest najlepszym studentom i otrzymuje je maksymalnie 10% wszystkich studentów na kierunku. Czyli to nie tylko średnia ocen decyduje o tym czy komisja przyzna stypendium. Zapraszamy do kontaktu osobistego to skierujemy do przewodniczącego samorządu studenckiego, który jest przewodniczącym komisji stypendialnej. On pewnie udzieli bardziej szczegółowych informacji.
xyz
Czyli jeśli student uzyska wymagana średnią dostanie stypendium tak? Czy mimo wymaganej średniej student może nie otrzymać stypendium?
30.09.2020
29.09.2020
Administracja WSHIU
odpowiedź dla xyz z dnia 28.09.2020
Nie to nie jest prawda. Stypendium dostaje każdy student, któremu komisja stypendialna przyznała stypendium.
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Ola z dnia 25.09.2020
Tak, rekrutacja trwa. Można jeszcze zapisywać się na studia. Uczelnia jest czynna 7 dni w tygodniu od 8.00-18.00. Zapraszamy
28.09.2020
28.09.2020
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Xyz z dnia 25.09.2020
Wszystkie aktualne promocje są na naszej stronie internetowej. W kwestii wcześniejszych promocji proszę o kontakt z Uczelnią sprawdzimy zawarte w umowie warunki i odpowiemy indywidualnie.
xyz
STYPENDIA ZA DOBRE WYNIKI DOSTAJE TYLKO 10% OSÓB KTÓRE POWINNY DOSTAĆ CZY TO PRAWDA?
28.09.2020
25.09.2020
Ola
Rozumiem, że rekrutacja nadal trwa? Można jeszcze zapisywać się na studia?
Xyz
Dzień dobry. Studenci zapisani do sierpnia maja 20% zniżki na cały rok tak? Czyli zamiast 425 zł płaca 340zl?
25.09.2020
14.09.2020
Administracja WSHIU
odpowiedź dla XXX z dnia 12.09.2020
Dzień dobry, zazwyczaj wszystko działa, jednak w przypadku problemów można zapytać na rekrutacja@wshiu.pl prześlemy wszystkie informacje, ewentualnie przyjechać do uczelni przekażemy materiały dotyczące kierunku. Pozdrawiamy serdecznie
XXX
Witam, jestem zainteresowany stacjonarnymi studiami II stopnia zarządzania kapitałem ludzkim. Na stronie uczelni, w informacjach o kierunku widnieje okno "Program", którego niestety, nie wiedzieć dlaczego, nie mogę otworzyć. Prób dokonywałem z różnych urządzeń bez rezultatu. Czy istnieje plik/odnośnik, z pomocą którego mógłbym zaznajomić się z aktualną ofertą przedmiotów na ww. kierunku?
12.09.2020
11.09.2020
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Michalina z dnia 11.09.2020
Dzień dobry, Jeśli ktoś zapisał się we wcześniejszych miesiącach to loginy otrzymał w pierwszych dniach września. Osoby, które zapisują się obecnie otrzymują nie później niż 4-5 dni po zapisaniu się na studia. Jeśli loginy nie doszły wystarczy zadzwonić lub napisać do biura rekrutacji, sprawdzimy dane w systemie i prześlemy ponownie. Pozdrawiamy serdecznie
Michalina
Dzień dobry, chciałam zapytać o dostęp do Wirtualnego Dziekanatu. Nie dostałam żadnej informacji na pocztę mailową, a wszelkie dokumenty dostarczyłam w związku z czym zastanawiam się czy login wraz z hasłem wysyłany jest na bieżąco czy w określony czasie?
11.09.2020
11.09.2020
Administracja WSHIU
Przepraszamy studia dzienne od poniedziałku 5 października a nie 4 października jak omyłkowo wpisaliśmy w poniższej informacji .
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Paulina z dnia 09.09.2020
Szanowni Państwo, pisaliśmy już na tym forum , że nasza Uczelnia będzie chciała przeprowadzić zajęcia w salach w tym zakresie w jakim pozwoli na to wielkość grup i sytuacja epidemiologiczna w Wielkopolsce. Pierwszy rok ruszy uroczystą inauguracją 10 października a wyższe roczniki jak zawsze od pierwszego weekendu czyli 3 października a studia dzienne od pierwszego nowego tygodnia po 1 października , czyli 4 października. Informacje o rozpoczęciu są dostępne na Wirtualnym Dziekanacie. Wszystko wskazuje na to, że musimy wybrać system mieszany. Wykłady odbędą się w tym semestrze przez internet on line ( przez zoom ) a ćwiczenia, lektoraty i seminaria odbywać się będą "po staremu" w salach. Będziemy tak ustawiać zajęcia, że cały dzień będzie on line a inny cały w salach. Wkrótce zobaczycie na Wirtualnym Dziekanacie plany i informacje w jakie dni będzie on line a w jakie spotykamy się w Uczelni.
11.09.2020
09.09.2020
Paulina
Witam czy informacje na temat rozpoczęcia studiów oraz sposobu w jaki się rozpoczną będzie można gdzieś otrzymać?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Jan z dnia 06.09.2020
Dzień dobry. Studia w języku angielskim prowadzimy na kierunkach: Zarządzanie licencjackie i magisterskie oraz Turystyka i rekreacja studia licencjackie. W kolejnym roku akademickim planujemy uruchomić w języku angielskim kierunek Ekonomia oraz Logistyka - studia licencjackie i magisterskie oraz Turystyka i rekreacja magisterskie. Zapraszamy
08.09.2020
06.09.2020
Jan
Czy w waszej uczelni są studia w języku angielskim?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla ania12 z dnia 31.08.2020
Dzień dobry. Żadna poważna Uczelnia w obecnej sytuacji nie może dzisiaj zagwarantować 100% zajęć w salach. My cały czas analizujemy sytuację. Prawdopodobnie w najbliższym semestrze zostanie wprowadzony system mieszany, w którym część zajęć w tym wykłady zrobimy przez internet, natomiast tę część ćwiczeń, którą się da a także seminaria i dyżury zrobimy w małych grupach lub indywidualnie w salach. Z każdą grupą ustalimy wszystko indywidualnie. Przypominamy, że zajęcia przez internet robimy na żywo z wykładowcami z wykorzystaniem licencjonowanego programu zoom. Program jest prosty w obsłudze i studenci bardzo sobie chwalą taką formę zajęć. Działa to tak, że dziekanat wysyła link umożliwiający wejście do wirtualnej sali a po wejściu można normalnie uczestniczyć w zajęciach z komputera, tabletu lub telefonu podobnie jak w normalnej sali. Wcześniej każdego studenta przeszkolimy. Gwarantujemy pełne wsparcie. Jak tylko sytuacja pozwoli, szybko przeniesiemy wszystko w pełni do sal. Tęsknimy za studentami w murach Uczelni. Na szczęście nasze liceum będzie już 100 % w salach. Może wkrótce również studia. Spełniamy wszystkie wymogi sanitarne co potwierdziła kontrola sanepidu i jesteśmy dostępni dla Was 7 dni w tygodniu. Zapraszamy
01.09.2020
31.08.2020
ania12
Dzień dobry, czy są jakieś decyzje czy studia odbędą się w normalny sposób czy będą zdalne?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Ada z dnia 21.08.2020
Jesteśmy przekonani, że wszystkie specjalności ogłaszane na naszej stronie internetowej ruszą. Jeśli będzie takie życzenie, to przy podpisywaniu umowy możemy udzielić takiej gwarancji.
21.08.2020
21.08.2020
Ada
Czy jest gwarancja, że wybrana specjalność zostanie uruchomiona? Ilu musi być chętnych?
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Paulina z dnia 05.08.2020
Nasza Uczelnia czynna jest przez cały rok, 7 dni w tygodniu od 8.00 do 18.00 . Można przyjechać do nas w dowolnym momencie. Jesteśmy chyba jedną z nielicznych Uczelni aż tak dostępną dla studentów. Jesteśmy Uczelnią dostępną i bezpieczną ale można również zapisać się on line przez stronę internetową , bądź mailowo: rekrutacja@wshiu.pl Zapraszamy serdecznie.
06.08.2020
05.08.2020
Paulina
W jakie dni uczelnia jest otwarta, żeby się zapisać ?
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Matylda z dnia 13.07.2020
W roku akademickim 2019/2020 na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna studia podjęło ponad sto osób. Są grupy dzienne i zaoczne. Prosimy o kontakt telefoniczny, podamy numer telefonu do kierownika kierunku i starostów grup.
14.07.2020
14.07.2020
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Sara z dnia 10.07.2020
Dzień dobry, Na specjalność Jeździectwo i hipoterapia przyjmujemy max. 25 osób rocznie. Były lata wyjątkowe, w których na prośbę zainteresowanych, Pani Rektor podjęła decyzję o nieznacznym zwiększeniu limitu. Proszę przysłać dokumenty, po czym umówimy się telefonicznie jak długo trzymać miejsce. Pozdrawiamy serdecznie
Matylda
Czy ktoś zaczął studia na pedagogice przedszkolnej (5-letnie). Jak się studiuje? Podzielcie się opiniami.
13.07.2020
10.07.2020
Sara
Pytanie dotyczy kierunku: Jezdziectwo i Hipoterapia . Jaki dokładnie jest limit miejsc ? Czy jeśli podstawowe papiery wysłałam pocztą oraz dotrą do uczelni, to w jakim czasie będę mogła spodziewać się odpowiedzi/informacji na temat czy mam kolokwialnie mówiąc miejsce "zaklepane" na ten kierunek ? Pozdrawiam serdecznie
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Asia42 z dnia 27.05.2020
Jeździectwo i hipoterapia to specjalność na kierunku turystyka i rekreacja. W ramach tej specjalności realizujemy wszystkie przedmioty podstawowe dla kierunku oraz specjalnościowe, które odbywają się w uczelni i w stajni Pana Przemysława Starkowskiego. Przedmioty są widoczne na naszej stronie internetowej ale chętnie je również prześlemy mailem. Prosimy o kontakt mailowy rekrutacja@wshiu.pl. Polecamy również film https://www.youtube.com/watch?v=X37AP_k6qMk
28.05.2020
27.05.2020
Asia42
Jakie przedmioty są na specjalizacji jeździectwo i hipoterapia ?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla Sylwia z dnia 21.04.2020
Wyższa Szkoła Handlu i Usług natychmiast po wybuchu epidemii zakupiła licencję programu konferencyjnego w wersji przeznaczonej do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Zakupiliśmy sprzęt, przeszkoliliśmy wykładowców i studentów. Na programie tym obecnie prowadzone są wykłady, ćwiczenia i seminaria. Wszystkie zajęcia odbywają się z wykładowcami na żywo w wirtualnych salach. Program jest bardzo wygodny i łatwy w obsłudze. Studenci za pośrednictwem wirtualnego dziekanatu dostają odpowiednie linki umożliwiające im wchodzenie do wirtualnych sal. Program ma wiele przydatnych funkcji. Umożliwia pisanie po wirtualnej tablicy, przedstawianie prezentacji, robienie ankiet, zgłaszanie się do zadania pytania czy odpowiedzi. Wszystkie funkcje dostępne są zarówno wykładowców jak i studentów. Studenci bardzo sobie to rozwiązanie chwalą. Plan zajęć jest dokładnie taki sam jak wcześniej, kiedy zajęcia były w gmachu Uczelni. Studenci nie stracili żadnych zajęć. Dzięki szybkiej reakcji jesteśmy pierwszą Uczelnią w kraju, która w sposób systemowy poradziła sobie z problemem powstałym w edukacji przez epidemię wirusa. Podobnie jest w naszym Liceum, w którym wszystkie zajęcia odbywają się na tych samych zasadach. Wkrótce na tym programie przeprowadzimy internetowe drzwi otwarte (real time online) .
21.04.2020
21.04.2020
Sylwia
Czy w czasie pandemi uczelnia funkcjonuje czy jest zamknięta??
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Karol z dnia 06.04.2020
Pełną ofertę studiów podyplomowych, programy i ilości godzin dydaktycznych można znaleźć na naszej stronie internetowej. Studia te cieszą się ogromnym powodzeniem. Stawiamy na wysoką jakość i zadowolenie słuchaczy. W rekrutacji o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Studia MBA w naszej Uczelni to prestiżowe studia dla kadry menedżerskiej legitymującej się dużym doświadczeniem zawodowym na wysokich stanowiskach kierowniczych. Studia te realizujemy od czterech lat w Poznaniu, Warszawie , Gdańsku i Katowicach. Program jest roczny ale bardzo intensywny. Obejmuje aż 310 godzin zajęć. Nabór uruchamiany jest dwa razy w roku. Proces rekrutacji na studia MBA obejmuje obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną.
06.04.2020
06.04.2020
Karol
Co powiedziecie o studiach podyplomowych? Ktoś kończył MBA?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla maja11 z dnia 19.03.2020
Tak doszło zgłoszenie, bardzo dziękujemy. Odpisaliśmy już i ma Pani zarezerwowane miejsce na ten kierunek. Wkrótce skontaktuje się z Panią nasz dział rekrutacji i na pewno pomoże we wszystkim by dokończyć procedurę zapisania się na naszą Uczelnię . Pozdrawiamy serdecznie
20.03.2020
19.03.2020
maja11
Już się zapisałam na stronie wshiu ale nie dostałam żadnej odpowiedzi i nie wiem czy na pewno przyszło. Okres jest teraz trudny ale mogę przyjechać osobiście się zapisać, ale jak to zrobić? I czy przyjmujecie państwo na ten kierunek z najwyższymi wynikami matury czy ten kto zgłosi się wcześniej ten ma miejsce?
Administracja WSHIU
odpowiedź dla maja11 z dnia 18.03.2020
Na specjalności Jeździectwo i hipoterapia nie jest wymagana ocena z biologii na maturze,. W związku z sytuacją proszę zgłosić się on line, będziemy trzymać miejsce. Oczywiście można przyjechać do Uczelni. Pracujemy w normalnych godzinach .Na tym kierunku jest ograniczona liczba miejsc.
19.03.2020
18.03.2020
maja11
Czy na kierunek Jeździectwo i Hipoterapia trzeba zdawać biologię na maturze? I czy mam pewność ze się dostanę na ten kierunek? Poproszę o datę od kiedy mogę dokładnie przyjechać złożyć papiery
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Oliwia z dnia 25.02.2020
Przepisy ustawy mowią, ze mozna wybrac dowolny kierunek studiow magisterskich po kazdym licencjacie, chyba, że przepisy wewnętrzne uczelni to ograniczają. Nasza uczelnia nie ogranicza i można smialo zapisac sie na studia. Zapraszamy
26.02.2020
25.02.2020
Oliwia
Czy po ukończeniu licencjatu na kierunku kosmetologii jest możliwość przepisania się na studia magisterskie z zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym i sportowym?
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Anonim _1 z dnia 24.02.2020
Na kierunek jeździectwo i hipoterapia nie trzeba mieć swojego konia. Trzeba mieć podstawowe umiejętności jeździeckie. Większość studentów ma spore doświadczenie w tym zakresie.
25.02.2020
24.02.2020
Anonim _1
Czy jeśli chcę iść na kierunek jeździectwo i hipoterapia muszę mieć Brązową Odznakę Jeździecką i swojego konia ? Przepraszam za głupie pytanie ale wolę mieć pewność.
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Anonim z dnia 21.02.2020
Możemy to zagwarantować przy przyjęciu na studia. Ta specjalność cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na pewno będzie otwarta.
23.02.2020
21.02.2020
Anonim
Czy jest możliwość, że jakiś kierunek nie zostanie otwarty z powodu braku chętnych? Jestem zainteresowana kierunkiem event menadżerem
Anonim
A jakie przedmioty są na pierwszym roku na kierunku Turystyka i Rekreacja ?
21.02.2020
19.02.2020
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Popek z dnia 18.02.2020
Nie przesadzajmy, jakoś kazdego roku studenci zdają i aż takich problemów nie ma . Dla mniej zdolnych są całkowicie bezpłatne zajęcia dodatkowe. Większość osób, które zaczynają u nas studia, kończy je dyplomem. Odpadają pojedyncze jednostki, które się poddają . Żeby odnosić sukcesy nie można się poddawać . Pozdrawiamy
Popek
Administracja nie ma pojęcia jaką trudność sprawia matematyka na tej uczelni. To jest trudność która załamuje studentów. Wykładowca z matematyki zabija marzenia studentów. Taka jest prawda.
18.02.2020
17.02.2020
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Student z dnia 15.02.2020
To prawda, że trzymamy wysoki poziom. Ale to jest zaletą naszej uczelni a nie wadą. Pan dr Machowski jest wymagający ale jednocześnie bardzo lubiany i ceniony jako dobry wykładowca. Zdane egzaminy przynoszą satysfakcję, bowiem dobra ocena jest efektem wiedzy i wynikiem pracy jaką każdy włożył w naukę. Na naszej uczelni są również kierunki na których nie ma matematyki . Tym, którzy nie czują się na siłach polecamy takie wybrać.
Student
Studia na zaocznych są ok. Tylko z Matematyką są największe problemy więc jeżeli macie z tym przedmiotem pod górkę to lepiej sobie odpuścić bo wykładowca nie daje taryfy ulgowej i na egzaminach czy poprawkach zawsze daje inne zadania. Matma to największe sito i zmora na tej uczelni. Uczelnia sporo traci przez to studentów. Powinni zwolnić tego człowieka co wykłada ten przedmiot i zastąpić kimś lepszym.
15.02.2020
29.01.2020
Adminiestracja WSHiU
odpowiedź dla anonim z dnia 28.01.2020
Najlepiej zapytać innych studentów , którzy już studiują na tym kierunku. Zapraszamy na Uczelnię , pomożemy się skontaktować z starostami grup. Studia mają na celu zapewnienie szerokiej wiedzy na temat prowadzenia działalności w zakresie jeździectwa i hipoterapii. Wysoki poziom studiów gwarantuje najlepsza kadra naukowców i praktyków związana z branżą. Zajęcia praktyczne prowadzone są w Wielkopolskim Ośrodku Sportu Jeździeckiego i Hipoterapii przy ul. Biskupińskiej 10 w Poznaniu. Kierownikiem studiów jest mgr. Przemysław Starkowski, doskonale znany w tym środowisku. Chętnie przekażemy telefon do Pana Starkowskiego. Po umówieniu się można zobaczyć ośrodek. Studia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Niestety liczba miejsc na tym kierunku jest ograniczona. Zapraszamy
anonim
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o specjalizacji hipoterapia i jeździectwo. Chodzi mi o szczegóły i jak wygląda studiowanie na tym kierunku.
28.01.2020
20.01.2020
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Anna z dnia 19.01.2020
Specjalność Jeździectwo i hipoterapia rusza zawsze. Jest to specjalność prestiżowa i decyzją Pani Rektor ruszy każdego roku, nawet przy jednym chętnym. Ale uspokajamy - zainteresowanie kierunkiem jest ogromne i każdego roku wszystkie miejsca są wypełnione. Warto przyjść na Uczelnię porozmawiać z studentami , którzy studiują na tej specjalności.
Anna
Witam. Interesuje mnie kierunek Turystyka i rekreacja ze specjalizacją jeździectwo i hipoterapia. Czy mogę być pewna, że zapisując się na pierwszy rok, pierwszy semestr od października, ta specjalizacja utrzyma się i utworzy się grupa? Chodzi mi o to, by po 3 semestrach turystki nie być zmuszona do wyboru innej specjalizacji z powodu niewystarczającej ilości chętnych osób na przykład. Z góry dziękuję za odpowiedz
19.01.2020
13.01.2020
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Ola z dnia 12.01.2020
Oczywiście, na każdym kierunku i poziomie studiów mamy ofertę praktyk zagranicznych. Praktyki realizowane są w ramach porozumień z firmami zagranicznymi. Dodatkowo od 2008 roku nasza Uczelnia uczestniczy w programie Erasmus . W ramach tego programu finansujemy naszym studentom również przelot i pobyt na studiach zagranicznych lub praktykach.
Ola
Czy na kierunku magisterskim Zarządzanie przedsiębiorstwem, dostępne są oferty praktyk, lub wyjazdów szkoleniowych za granicę?
12.01.2020
20.12.2019
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Radek z dnia 20.12.2019
7 stycznia rozpoczniemy rekrutację zimową. Można będzie wtedy zapisać się na studia rozpoczynające się 1 marca lub przepisać z innej Uczelni i dołączyć do istniejących grup. Nie stosujemy żadnej opłaty za przeniesienie z innej Uczelni. Nie pobieramy również opłaty wpisowej. Przypominamy , że nasza Uczelnia jest czynna 7 dni w tygodniu od 8.00 do 18.00 i w tym czasie można przyjść zobaczyć Uczelnię , porozmawiać z Biurem Rekrutacji, wykładowcami lub studentami. Zapraszamy :)
Radek
Można się przepisać z innej uczelni ? Ile to kosztuje ?
20.12.2019
02.12.2019
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Teresa z dnia 01.12.2019
Tak, to prawda. Dotyczy zapisów na studia podyplomowe startujące w marcu. Promocja do tylko do 8.12.2019
Teresa
Czy to prawda , że przez tzw. black week macie 50 % taniej wszystkie podyplomówki ? Interesują mnie kwalifikacje pedagogiczne
01.12.2019
10.10.2019
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Nowa z dnia 09.10.2019
Zapraszamy zobaczyć Uczelnię. Są wywieszone plany grup i można swobodnie podejść do studentów i zapytać o opinie. My również wszystko pokażemy. Znaczna część Samorządu studiuje na Zarządzaniu a do członków samorządu możemy dać telefony.
Nowa
Hej chciałabym się zapytać o opinię osób, które są na zarządzaniu Powiecie coś ciekawego?
09.10.2019
08.10.2019
Monika
gdzie dokladnie można sprawdzić plan rozkładu zajęć.??
Administracja WSHIU
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Wyższej Szkoły Handlu i Usług, ul.28 czerwca 1956 r numer 217 w Poznaniu , Wyjątkiem są zajęcia studiów MBA. Studia te prowadzimy nie tylko w Poznaniu ale również w Warszawie, Gdańsku i Katowicach (Odpowiedź na komentarz Olaola z dnia 05.10.2019 )
06.10.2019
06.10.2019
Administracja WSHiU
odpowiedź dla Wikiii99 z dnia 06.10.2019
Już są. Plany i wszystkie ogłoszenia są widoczne w wirtualnym dziekanacie. Proszę sprawdzić . Jeśli z jakiejś przyczyny coś się nie będzie wyświetlało, prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Studentów. W takim przypadku natychmiast usuniemy usterkę techniczną .
Wikiii99
kiedu będą dokładne informacje na temat planu zajęć itd?
06.10.2019
06.10.2019
Olaola
gdzie odbywa.ja się wszystkie zajęcia???
Administracja WSHiU
Pierwszy rok wszystkich kierunków zaczyna inauguracją 12.10.2019 godz.11.00 Aula World Trade Center Poznań ul. Bukowska 12 . Drugi i trzeci rok zaczął dzisiaj. Magisterki zaczynają 12.10.2019 Wszystkie podyplomówki 26.10.2019
05.10.2019
05.10.2019
Elwira ;;)
kiedy rozpoczną się pierwsze zajęcia.??
Administracja WSHiU
odpowiedź dla JagOda z dnia 04.10.2019
Rekrutacja trwa cały rok, Jednak jeśli mówimy o rekrutacji na ten semestr to aby dołączyć do grup należy się zapisać jak najszybciej, jednak nie później niż do końca października. Zajęcia na pierwszym roku zaczynamy inauguracją 12 października, godz. 11.00 Aula World Trade Center Poznań ul. Bukowska 12 Zapraszamy 7 dni w tygodniu od 8.00 do 18.00
04.10.2019
04.10.2019
JagOda
do kiedy trwa rekrutacja ?
55iwk
Jak długo czeka się na taką wiadomość pocztową??
01.10.2019
01.10.2019
Administracja WSHiU
odpowiedź dla 123mag z dnia 01.10.2019
Wszyscy studenci, którzy zapisali się na studia zostali przyjęci. Decyzje o przyjęciu są wysyłane pocztą lub można odebrać osobiście. Zapraszamy 7 dni w tygodniu od 8:00 do 18:00
123mag
Jak długo czeka się na informacje o dostaniu się w 100% ? Czy nadal są rozmowy rekrutacyjne?
01.10.2019
25.09.2019
rekrutacja wshiu
odpowiedź dla Patrycja z dnia 24.09.2019
tak można, mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy 7 dni w tygodniu od 8:00 do 18:00,
Patrycja
Czy na pedagogikę przedszkolną... można jeszcze rekrutować? Do kiedy?
24.09.2019
15.09.2019
???
Ale Administracji to ni już chyba nie mają, bo na stronie nie widzę ...
ilonkaT
jestem studentką TIR super studia! jestem bardzo zadowolona polecam!! Fajna kadra ciekawe zajęcia
03.09.2019
23.08.2019
RK
Uczelnia fajna ale kadra wymagająca, Nie zawsze jest łatwo ale kto chce się nauczyć, ten da radę . Kto przejdzie dr.Grzebieluche ten z innymi sobie poradzi. Bardzo fajne są spotkania integrujące studentów. Polecam
True
Zabawne, gdy komentarze piszą pracownicy uczelni. Uczelnia prywatna jak każda inna (może poza ALK czy PJATK), pzychodzi się tu, by dość łatwo zdobyć papier. Nie mówię, że jest źle, ale do poziomu PP czy UAM albo UEP daleko tej uczelni
21.08.2019
21.08.2019
Karol
Pozdrowienia dla dr Matusiaka ! Nie ma lepszej Uczelni ! WSHIU jest najlepsza !
Admin
Komentarz usunięty.
21.08.2019
17.08.2019
Agnieszka
Skonczylam lıcencjat w WSHiU trzy lata temu. Teraz zapisalam sie na magisterke. Bardzo dobra Uczelnıa !
Ada
Najlepsza Uczelnıa w Polsce ! Super wykadowcy. swıetna atmosfera . Rewelacja. Polecam
06.08.2019
20.07.2019
Michał
Bardzo dobra szkoła. Jeśli ktoś wychodzi z założenia "płacę - wymagam" to się mocno zdziwi. A później wylewają żale anonimowo w necie. Chcesz zdobyć bardzo dobre wykształcenie na danym kierunku, a nie tylko papier to jest to miejsce dla Ciebie. Uczelnia trzyma poziom. Stąd laury i nagrody. Wystarczy wejść na fb i przekonać się samemu. Gorąco polecam. Student 3 roku.
Marta
Polecam bardzo uczelnie !
20.07.2019
18.07.2019
Danutka
Ta uczelnia to jedno wielkie dno. Kadra z miernym wykształceniem i doświadczeniem. Zajęć jak na lekarstwo. Brakuje porządnej biblioteki. Liczy się tylko kasa. Wszyscy uśmiechają się, w filmikach na fb zachęcają ale merytorycznie to jedna wielka fikcja. Zdecydowanie nie polecam!
yyy
Witam,chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają zjazdy na tej uczelni i czy warto na niej studiować ?
15.07.2019
11.07.2019
Kaśka
Super uczelnia . Polecam wszystkim !
Michalina Tomczak
Korzystałam z pomocy Biura Karier WSHiU. Super kadra, bardzo pomocna i kontaktowa. Skorzystałam z oferty stażu, a sama chyba bym się nie zdecydowała. Naprawdę warto!
14.06.2019
02.06.2019
EM
Studiowałam w tej Uczelni pod koniec lat 90 , a teraz zapisałam się na magisterkę. Przyszłam pełna obaw bo nie mam już 18 lat. Na Uczelni pozytywne zaskoczenie. Miła obsługa i sporo studentów. Ku mojemu zaskoczeniu jest dużo osób w moim wieku. Widać, że Uczelnia żyje. Wygląda to dobrze, bo wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni . Zaczynam od października i mam nadzieję , że ja również będę zadowolona .
:)
Przeszłam z Wyższej Szkoły Biznesu. Przed wyborem WSHiU odwiedziłam niemal wszystkie Uczelnie. Trafiłam idealnie. Dobra obsługa, świetni wykładowcy i fajni ludzie. Polecam
28.05.2019
28.05.2019
Student
Nie ma lepszej uczelni od WSHiU ! Kończę studia i żałuję , że nie trwają dłużej
AM
Jestem bardzo zadowolona. To bardzo dobra Uczelnia . Polecam
21.05.2019
15.05.2019
Dzik
Czytam te negatywne opinie i nie rozumiem.......... to nie ma nic wspólnego z naszą uczelnią. Jestem studentem 3 roku na kierunku Zarządzanie i jestem zadowolony. Znając życie większość niechcianych opinii to konkurencja.... Polecam tą uczelnie swoim znajomym
Była studentka
Nie polecam !!! Dziewczyny z dziekanatu to jakaś masakra.Nie potrafią pomóc,wiecznie są niezadowolone i obrażone ,ledwo mówią po polsku ;) dla uczelni liczą się tylko pieniądze a na wypłatę stypendiów trzeba czekać po 2,3 miesiące bo rzekomo szkoła nie ma pieniędzy :) uczelnia studentów ma gdzieś,w szczególności tych z Polski . wszystko pięknie na początku jak trzeba zapłacić to każdy zainteresowany i miły,potem robi się żenada.Nigdy więcej nie dałabym się namówić na studiowanie na tej uczelni ,no chyba że byłabym z Ukrainy bo oni traktowani są jak królowie ...ODRADZAM !!!!! No i może niech obsługa uczelni przestanie pisać tu te fałszywe komentarze jak to jest świetnie na tej uczelni i podszywac się pod "studentów".
05.05.2019
05.04.2019
Studentka
To Uczelnia w której czujesz się dobrze. Mała wpadka na początku roku . Tłumy na wykładach., trzeba było dostawiać krzeseł. Na szczęście teraz jest ok. Plusem są fajne wykłady, rewelacyjni ludzie i niepowtarzalna atmosfera. Warto się zapisać
Mika
Studiuje na 3 roku i na pewno idę na magisterkę w WSHiU. Bardzo dobra Uczelnia, świetni ludzie i wspaniała atmosfera. Najlepsze są zajęcia z Panem Walkowiakiem , pozdrowienia
05.04.2019
14.03.2019
Osia
Te dobre opinie to jakiś żart? Ta szkoła to jedna wielka żenada! Zero zainteresowania studentem, za wszystko tylko płacić, pani prezes która najpierw wyciąga do ciebie rękę a potem mówi ze nie ma czasu bo musi się rozwijać, błagam was 😂 Ukrainki w dziekanacie nie dość ze ledwo mówią po polsku to jeszcze nie ogarniają swoich obowiązków. Dno !!!
Karol
Bardzo dobre zmiany wykładowców. Sporo młodych profesorów., Jakość wykładów od razu wzrosła. Pozdrowienia dla Pani Dziekan . Polecam Uczelnię !
07.03.2019
07.03.2019
zorro
kto pisze takie brednie jak te dwa ostatnie komentarze
Renia
fajna Uczelnia , fajni wykładowcy i najlepsi studenci na świecie ! Cieszę się, że tu trafiłam :) polecam wszystkim
06.03.2019
06.03.2019
Ania
bardzo dobrze się studiuje. Uczelnia dba o studenta a rozwój widać gołym okiem. Pozdrowienia dla Pana dr Matusiaka !
stare wshiu
kiedyś to było WSHiU na Zwierzynieckiej a teraz kozia wólka na kasę nastawiona
23.02.2019
21.02.2019
seba
super Uczelnia:) takiej najlepszej nie ma w Poznaniu:0
...
Dno, dno, dno. Zdecydowanie nie polecam. Nie wiem skąd tyle laurek, na które uczelnia nie zasłużyła?
21.02.2019
27.01.2019
Lidka
Witam. Mam pytanie, czy ktoś może wyrazić swoją opinię o kierunku Administracja. Przyznam szczerze że mam prawie dwudziestoletnia przerwę i mam obawy czy dam sobie radę?
zwykły student
Cieszę się że trafiłem do WSHiU ,To ogromna przyjemność studiować w takim wspaniałym otoczeniu. Wreszcie rozumiem dlaczego uczelnie prywatne na całym świecie działają lepiej i są wyżej notowane od publicznych. To przede wszystkim szacunek do studenta,, chęć przekazania wiedzy w najbardziej przystępny sposób, ciekawe wykłady i ćwiczenia , wiedza praktyczna a nie tylko teoria akademicka, dialog, dyskusja i partnerstwo a nie tylko wymagania na sprawdzianach i egzaminach jak bywa w innych Uczelniach. .Dziękuję bo to co władze Uczelni robią zasługuje na szacunek. I nie ma dla mnie znaczenia że infrastruktura jest czasem niedopracowana . Bo jakość , szacunek i klimat akademicki jest tu bezcenny.
26.01.2019
18.01.2019
Natalia
Studiuje już na 3 roku i to co stało się z tą uczelnią , od czasu w którym się zapisałam do dzisiaj to jest coś niewyobrażalnego. Rozwój ogromny.Tylko pogratulować ! Klimat jakiego nie ma nigdzie, a na pewno na żadnej uczelni w Poznaniu . Polecam !!!
absolwent
Bardzo dobra szkoła, polecam każdemu kto chce zdobyć dobre wykształcenie
07.01.2019
06.01.2019
Jagoda
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat specjalności"Menedżer eventów"? Lub chociaż o kierunku Turystyka i rekreacja?
Ula
Jakoś trudno mi uwierzyć, że to dobra szkoła. Nigdzie nie można znaleźć składu kadry nauczającej, jedynie nazwiska kolejnych rektorów w wikipedii... Weryfikacja szkoły, to także możliwość sprawdzenia kto uczy, a tej wiedzy WSHiU nie dostarcza. Dla mnie osobiście to podejrzane - czyżby nie było stałej kadry, którą się można pochwalić, z osiągnięć naukowych której można by być dumnym?
18.12.2018
18.12.2018
Hubert
Szkola rozwija sie w bardzo dobrym kierunku
Jessica
ta szkoła jest spoczko dla studentuw, nie jest ciezko z nauką i som fajne imprezy. Nie czeba tyle kuc co na innych szkołach a licenjata sie ma.
05.12.2018
04.12.2018
Admin
Komentarz usunięty.
wykładowca
w Angoli było super:) pozdrawiam
28.11.2018
23.11.2018
nowe kierunki studiów ... hi hi...
Odnośnie nowych kierunków studiów, to w mnisw nie ma takiej wzmianki aby wshiu takie prowadziła. Pozostaje jedynie myśleć, że to ściema marketingowa ;-) jak się zapiszesz to albo będziesz studiować nie kierunek a specjalność lub może dyplom uzyskasz od innej szkółki z Koziej Wólki :-D
wiejski student
dobrze nie jest, ale są jeszcze gorsze szkoły niż ta:)
20.11.2018
19.11.2018
Myślący
Niepotrzebną produkcja dyplomów... żałuję wyboru tej uczelni.
ciekawski
a po co barek na tej uczelni? a po co biblioteka?
16.11.2018
16.11.2018
Zniesmaczony
Zajecia są średnio 8-18:20 A nawet nie ma barku aby zjeść coś ciepłego. (Przerwa obiadowa to ok. 30mjn) więc nawet nie ma czasu aby gdzieś pojechać na obiad
?
Od kiedy WSHIU ma tyle kierunków studiów??? Logistykę robią? Finanse i rachunkowość? Czy te kierunki się pootwierały w tym roku? Czy mogą się wypowiedzieć studenci LOgistyki, jak oceniają poziom zajęć? Skąd jest kadra na Logistyce?
16.11.2018
08.11.2018
Marta009
Czy mógłby mi ktoś opowiedzieć o specjalizacji jeździectwo i hipoterapia? :)
Mały
reklamy w radiu wciąż lecą więc pewnie tak. Zadzwoń do rekrutacji
04.11.2018
04.11.2018
Andrzej
można jeszcze dopisać się na Bezpieczeństwo ?
żenua
słała ta agitacja na rzecz WSHiU .... nie jest sztuką zmienic Nick, przecież i tak wiadomo że pisze ta sama osoba
02.11.2018
02.11.2018
Maria
Fajne i ciekawe wykłady. Najważniejsze , że studiujesz w miłej atmosferze. Nie ma stresu. jak nie zdałeś to bezpłatnie poprawiasz. Ale umieć musisz. Brawo dla nowej Dziekan Pani Aliny
analboy
bardzo dobra i ciekawa uczelnia z wysokim poziomem nauczania.
04.10.2018
25.09.2018
nowa
Hej, kto idzie na Zarządzanie pierwszy rok?
gośka
produkcja dyplomów nic więcej. Szkoła beznadziejna.
20.09.2018
14.09.2018
Artur
Matma jest do ogarnięcia. Gocha nie strasz. Polecam
Gocha
@Nata Na zarządzaniu matematyki uczy dr Machowski i niestety nie jest lekko. Ale nie wpisuje natychmiast niedostatecznych tylko odsyła do nauki. Na pewno zdasz ale umieć musisz. Jak się zapiszesz to lepiej do niego chodzić na zajęcia
14.09.2018
14.09.2018
Zadowolona absolwentka
Najlepsza Uczelnia w całym Poznaniu a prawdopodobnie w Polsce ! Wpis Osiek to jakaś bzdura. Wszystkie Panie mówią po polsku i są bardzo życzliwe. Pan Patryk nie pracuje niemal od roku. Najważniejsza dla władz Uczelni jest miła i sympatyczna atmosfera. Niestety uczyć się trzeba bo samo nic nie przychodzi. Kto jest niezadowolony może iść na skargę do Rektora Dziemianko, Zawsze stara się we wszystkim pomóc. Żałuje, że czas na Uczelni tak szybko minął . Na pewno zapisze się na studia podyplomowe.
Osiek
Najgorsza uczelnia w całym Poznaniu, żeby nie powiedzieć ze w Polsce, zero zainteresowania studentem, bajzel w dziekanacie, panie które tam pracują prawie nie mówią po polsku ewentualnie coś dukają pod nosem, pan Patryk z dziekanatu to największy cham jakiego poznałem, wykładowcy raczej spoko, aczkolwiek pan Grzebielucha mógłby już odpuścić uczelnie, ogólnie żałuje wybory tej pseudo szkoły i nie polecam, Aha i jeszcze kwestia finansów, spróbuj się spóźnić jeden dzień z zapłatą to katastrofa. Nie polecam tej szkoły!!!
07.09.2018
31.08.2018
NATA
Hej ! czy ktoś może się wypowiedziec o zarządzaniu, specjalność - zarządzanie w transporcie, studia magisterskie ? Jakie przedmioty, czy trudno, jaka atmosfera? Czy trzeba być dobrym z matmy czy wszystko do ogarnięcia?
Studeny
Szkoła na minus
29.08.2018
21.08.2018
Kasia
Bardzo fajne studia. Wykładowcy głównie z poznańskiego AWF ale tu chyba są bardziej uprzejmi i dostępni. Ogólnie polecam .
sandra
Czy ktoś może wyrazić swoją opinie o animator czasu wolnego?
04.08.2018
18.07.2018
Anna
Uczelnią nabrała niebywalego tempa rozwoju i wyszła na prawdziwe prowadzenie w Poznaniu. Nie ma drugiej , tak otwartej na studentów Uczelni. Sukces ten udało się osiągnąć dzięki aktywnemu samorządowi. Gratulacje !
Andrzej
Studia prowadzone profesjonalnie. Atmosfera rewelacja. Naprawdę warto.
11.07.2018
10.07.2018
Agulek
Spory progres, wladze uczelni staraja sie aby zarowno kwestie merytotyczne zwiazane z ksztalceniem jak i atmosfera byly jak najlepsze. W sytuacjach trudnych poprartych realnymi argumentami nie pozostawiaja studentow bez wsparcia. Wiec jesli chcecie podnosic swoje kwalifiacje i poswiecic czas na zdobywanie wiedzy warto! Leniwce powinny zostac w domu aby nie marnowac czasu wykladowcow, studentow i swojego!
Kinga
Najlepsza Uczelnia Poznania !!!
03.07.2018
21.06.2018
Monika
Bardzo fajna uczelnia:) polecam
Sara
Na początku roku były leciutkie niedociągnięcia , później coraz lepiej, teraz można powiedzieć - niemal perfekcyjnie. W skali od 1 do 10 : Plany i organizacja dziekanatu 8/10 ( minus za start) , atmosfera idealnie 10/10, wykładowcy poza dr Grzebieluchą idealnie 9/10 ( minus za dr Grzebieluchę ) , sesja idealnie 10/10 . Ogólna ocena bardzo dobra. tak trzymać ! zaleta : nie ma ukrytych opłat, nowy rok akademicki zacznie się dopiero 13 października i dziekanat czynny dla studenta 7 dni w tygodniu po 10 godzin
20.06.2018
19.06.2018
agnieszka
WSHiU to jedna z najlepszych uczelni w Poznaniu: sóper wykładowcy, bardzo fajne miejsce nauczania, dobry dojasd i dobra atmoswera. Polecam tom uczelnie
gucio
kończę pierwszy rok TIR i jestem pozytywnie zaskoczony, polecam
15.06.2018
12.06.2018
strażak
Nie wiem co chcesz wiedzieć. Jestem na Bezpieczeństwie zaocznym i w grupie mamy wiele osób , które zajmują się tym na co dzień. Jest kilku strażaków, żołnierzy, policjantów i ludzi związanych z BHP. Podobnie jest wśród wykładowców . Wykłady ciekawe. Atmosfera super. Ogólnie polecam
student
Cześć Wszystkim:) chcę iść w tym roku na Bezpieczeństwo Narodowe na WSHiU. Co możecie powiedzieć Mi o tym kierunku i o wykładowcach z tego kierunku.?
05.06.2018
11.05.2018
Ada
WSHiU mój drugi dom ;)
Weronika
Uczelnia warta polecenia. Wykwalifikowana kadra, miła atmosfera i ciekawe zajęcia.
10.05.2018
07.05.2018
ala
fajna uczelnia
Weronika
Niestety w tym roku kończę. To przeleciało zbyt szybko . Żałuje, że nie można cofnąć czasu i jeszcze trochę postudiować Uczelnię gorąco polecam !
02.05.2018
02.05.2018
Marek
1. Uczelnia niemal w centrum Poznania. Bardzo dobra komunikacja - łatwo dojechać tramwajem czy samochodem. 2. Bardzo dobra kadra. Większość mimo tytułów naukowych pracuje w branży i ma doświadczenie zawodowe w dziedzinie, w której wykłada. Wiedza przekazywana jest w miły i przystępny sposób. Wykładowca szanuje studenta i odwrotnie. Uczyć się trzeba ale jest ogromna satysfakcja z zdanych egzaminów. 3. Fajni studenci. Można poznać fajnych ludzi. 4. Znacznie poprawiła się jakość obsługi studenta . Większość spraw załatwi się w Biurze Obsługi Studentów Pracuje tam wciąż 6 osób - więc nie ma kolejek. Zarówno Dziekanat jak Biuro Obsługi Studentów dostępne są dla studentów 7 dni w tygodniu od 8.00-18.00 5. Jesteś niezadowolony- spokojnie możesz iść na spotkanie i o wszystkim powiedzieć Pani Dziekan, Panu Rektorowi albo Pani Prezes. Student traktowany jest z należytą powagą .Uczelnia robi ankiety i badane jest zadowolenie. Władzą zależy na dobrej atmosferze. 6. Jest niskie czesne i wysokie stypendia. Nie płacisz za poprawki, za wcześniejsze lub późniejsze zdawanie egzaminów, czy inne dziwne sprawy. Opłaty dodatkowe niemal nie istnieją. Jeśli masz problem z płatnościami możesz ustalić w kwesturze indywidualny sposób płatności lub odroczyć płatność. Jeśli masz dług możesz rozłożyć go na raty. 7. Sprawnie działający samorząd. Przewodniczącym jest Artur Wojciechowski. Samorząd i starości grup pilnują interesów studentów, Mają duże przełożenie na władze Uczelni. Dodatkowo organizuje imprezy i spotkania studentów. ---------------- czyli WSHiU to Uczelnia która nie ma sobie równych w Poznaniu
Maria
Wspaniały czas studiowania ! Szkoda że już kończę. Polecam gorąco! Tylko WSHiU!
23.04.2018
21.04.2018
Marek
Uczelnia , która się dynamicznie rozwija i zmienia się z każdym dniem na lepsze. Trzy lata temu była to mała uczelnia , później zaczęła się szybko rozrastać . Obecnie chyba jedna z większych . zaletą jest to , że jest tanio , ale warunek płacisz 295 zł ale w terminie. Jeśli nie będziesz płacić to niestety będziesz dostawać upomnienie. Możesz zaległość rozłożyć na raty albo odroczyć płatność . Najgorszy jest brak działania i unikanie kontaktu bo wtedy spodziewaj się windykacji. Ale tak jest wszędzie. Jeśli chodzisz na studia zawsze się dogadasz bo zależy im na każdym studencie. Poza czesnym nie ma opłat dodatkowych i to jest ważne bo na innych Uczelniach opłat jest drugie tyle co czesnego. Zajęcia prowadzone są w miły i ciekawy sposób. nie można mieć pretensji do wykładowców. Jak chodzisz to bez problemu zgłębisz materiał i zadasz egzaminy. problemy mogą mieć tylko ci co nie chodzą . Pani Dziekan i Pan prorektor są bardzo przyjaźni . Ciężko się do nich dostać ale jak się dostaniesz to na pewno Tobie we wszystkim pomogą. Mają całkiem dobry system stypendialny. W tym roku stypendia od 400 do 1500 zł miesięcznie. Prężnie działa Samorząd. Ma ogromny wpływ na władze Uczelni. Z przewodniczącym warto żyć w zgodzie :) Samorząd często organizuje imprezy. Szybko można się zintegrować. Obsługa bardzo dobra . Lokalizacja idealna , Kadra miła. Ogólnie polecam
Mała
Wspaniali wykładowcy! W wyborach na najlepszego wykładowcę głosowałam na doktora Matusiaka :) pozdrawiam bo serdecznie
18.04.2018
18.04.2018
Ola
Najlepszą Uczelnia w Poznaniu. Wspaniała atmosfera . Gorąco polecam
Magda
Niestety przeszłam tam z innej uczelni ,mimo pism i telefonów zero kontaktu z ich strony i nagle wyrok z sądu. Nie polecam. Szczerze dziwie się,że Pan Patryk tam jeszcze pracuje zachowuje się po chamsku mimo dużej różnicy wieku między nami. Najgorsza uczelnia EVER
13.04.2018
09.04.2018
Niezadowolona
Szkoła bez żadnych perspektyw, w ramach praktyk zagranicznych proponują sprzątanie pokoi?! to chyba jakiś żart. Po tej uczelni to jedynie sprzątanie ulicy, nawet do marketu nie przyjmą.
Ola
Ogólnie biorę poważnie pod uwagę Zarządzanie lub Logistykę. Fajne stoisko na targach. Pozdrowienia
25.03.2018
23.03.2018
Martyna
Uczelnia rozwija się w dobrym kierunku. Ma ciekawe propozycje dla studentów. Warto w niej studiować.
Zuzanna
Studiuję na 1 roku Zarządzanie. Jestem mega zadowolona uczelnią. Wykładowcy mają bardzo wysoki poziom wiedzy, zajęcia są ciekawe i praktyczne. Panie z dziekanatu są miłe i uśmiechnięte, szybko załatwiają sprawy związane z dokumentacją. Gorąco polecam :)
15.03.2018
15.03.2018
Karina
Przeszłam z innej Uczelni i jestem bardzo zadowolona . To była dobra decyzja. Świetni wykładowcy i fajni studenci.
Alf
Tylko zapisałem się na studia, na ten momnent wszysto mi się podoba. Już byłem na jednej imprezie, organiwonaną przez uczelnie - z niecierpliwością czekam kolejnej :-))
15.03.2018
15.03.2018
Olaf
Kanclerz Piotr D, który nikomu nie płacił a tylko ściągał opłaty z studentów został zwolniony. Teraz nowe władze bardzo dbają o studentów. To co było kiedyś i to co jest teraz to niebo do nocy. Teraz to jest całkiem inna Uczelnia. Bardzo polecam bo jest to chyba najszybciej rozwijająca się Uczelnia. Kto nie wierzy niech przyjdzie i porozmawia z studentami .
gość
Ostrzegam wszystkich przed tą "uczelnią". Rok temu w styczniu zapisalam się tam na studia. Plan był co chwilę zmieniany, wykładowcy nie pojawiali sie na zajęciach nie informując o tym wcześniej, poziom nauczania beznadziejny. Postanowiłam zrezygnowac. Wiedziałam, że będę musiała zapłacić 1/4 kwoty którą pozostała do końca roku także byłam na to przygotowana. Nagle przyszło do mnie pismo z windykacji z kwotą do zapłaty ponad 2500 zł! Okazało się że każą mi zapłacić za miesiące w których STUDENTKĄ JESZCZE NIE BYLAM! Wmawiali mi, że wzięłam udział w promocji "semestr za 1 zł " mimo iż nic takiego nie podpisywałam! Zaczęli mnie straszyć komornikiem. Naprawdę powinien się ktoś zainteresować jak oszukują studentów. Z resztą opinie o władzach uczelni mówią same za siebie. Jeśli jest więcej osób które zostały oszukane to odezwijcie się !
28.02.2018
21.02.2018
lolo
Uczelnia o bardzo niskim standardzie nauczania. Kanclerz to krętacz, nie płaci wykładowcom w terminie. Ciągle obiecuje że bedzie płacił i nic z tego nie wynika. Czas najwyższy aby czynniki odpowiedzialne w Polsce za przestrzeganie prawa czlowieka i prasa zajęły się tą Uczelnią.
Ja
Szkoła beznadziejna. Jeżeli chcesz coś załatwić lub się czegoś dowiedzieć to raczej nie w tej szkołę.
20.02.2018
15.02.2018
G
Nie polecam tej uczelni! Za rezygnację ze studiów zapłaciłam sporą sumę, musiałam nawet płacić za semestr, gdy to jeszcze nie było mnie nawet na tej uczelni. Dostawałam pisma z windykacji. Kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa. W dziekanacie sami niekompetentni ludzie pracują, a zwłaszcza jeden młody pracownik o czarnych włosach i bladej cerze.
nowa studentka
zapisałam się dzisiaj na Zarządzanie. W korytarzu siedzieli studenci, jak się okazało Turystyki i Rekreacji. Zapytałam ich jak się studiuje ?. Namawiali mnie bym się zapisała. Wystawili tej Uczelni najlepszą opinie, a dobra opinia studentów jest najważniejsza! Mam nadzieje , że będę zadowolona :)
12.02.2018
31.01.2018
Emil
Najlepsza Uczelnia w Poznaniu. Dbają o studenta ! Nie to co w innych . Polecam
Martyna
Moze mi ktos opowiedziec o specjalizacji jezdziectwo? :) Prosilabym pisac na email: martyna12345131@wp.pl
23.12.2017
05.12.2017
WESTERN
Dostaem się do tej uczelni z polecenia kolerzanki, bardzo byłem zainteresowany wyjazdem na praktyki zagraniczne. I już na trzecim roku studiów postanowiłem napisać opinie o tej uczelni ;) Byłem już kolejny raz na prakrykach w Francji, gdzie za wszystko muszę podziękować zespołowi uczelnie, którzu naprawsę bardzo mocno mi zawsze pomagali, nie znam innej uczelni gdzie pracowniki uczelni są tak przychylni doo studenta! Życzę WSHiU rozwoju i tylko dobrych opinie ;-) Pozdrawiam!
Ania
jestem zadowolona, rozpoczęłam studia na kierunku turystyka i rekreacja, plan jest dobry, nie mam na co narzekać.
07.11.2017
05.11.2017
Nicki
Ciekawe czy ogrzewanie włącza w zimę.
Wiciu
bardzo dobra szkola, wszystko mi sie podoba, a większość z komentarzy poniżej jest przekoloryzowana
02.11.2017
30.10.2017
Kamil
Siema, jestem na drugim roku i szkola wykazuje duzy progres, wszystkie niedociagniecia w tym semestrze sa naprawione, na ten moment nie mopge powiedziec nic zlego. pozdrawiam hejterów
Patrycja
Hej, jest ktoś może ze specjalizacji "jezdziectwo" na tej uczelni? Jeśli tak mogłabym prosić o jakiś kontakt z taka osoba? (e-mail: zwiwrzak@wp.pl)
20.10.2017
17.10.2017
Ktoś
Poczytajcie sobie opinie na temat Pana Kanclerza T.G :) bujna przeszłość.....
aga
Szkoła fajny, każdy znajdzie dla siebie ciekawy kierunek. Kolejna rzecz to dziekanat ciągle czynny i pomocny. Polecam tą szkołę z czystym sumieniem.
15.10.2017
14.10.2017
patriota
to polska szkoła czy już ukraińska? jeden z zatrudnionych Ukraińców nosi koszulkę z Tryzubem. Film Wołyń polecam obejrzeć...
Adam
TAK, zdarza się że dają na cały semestr, ale ci chwile jest edytowany. Bo co chwile jakiś wykładowcą odchodzi, z powodu nie wypłacanych pensji. Więc zdarza się że studiując zaocznie, do korekty planu dochodzi o 20 w piątek. A te gadki o konkurencji są juz śmieszne. Ze niby takie WSB, WSL albo WSZIB mają się obawiać WSHIU. Bo bez żartów. One są daleko przed WSHIU. Wystarczy spojrzeć na budynki. Każda ma elegancki budynek oraz niezbędne do pracy narzędzia. A WSHIU? Szary budynek, wyglądający jak XIX wieczny szpital oraz brak niezbędnego wyposażenia. Najlepsze było jak trzeba było własne komputery przynosić bo oczywiście uczelnia ich zapewniała. Teraz co prawda to się zmieniło na lepsze, ale i tak zdarza się że na zajęciach przy jednym stanowisku komputerowym pracują 3 osoby, ale co tam. Najlepiej powiedziec ze konkurencja chce im zagrozić.
13.10.2017
13.10.2017
Marta
Jakie klamstwa tutaj wypisane sa... plan zajec dzien lub dwa wczesniej ? jakos dostalam na caly semstr. widac konkurencji sie nudzi
Adam
Studiowalem na WSHIU. Nie polecam. Stracone 3 lata. Jeśli chodzi o przedmiotu potrzebne na maturze. Nie przejmuj się. Przyjmują każdego. Co do tej specjalności -zarządzanie przedsiębiorstwem. Nie ma pewności czy go uruchomia. Ja poszedłem z myślą o specjalności Zarządzanie w Logistyce. Oczywiście specjalność nie została otwarta. W dziekanacie nic nie wiedza. Ukraincy sa traktowani ulgowo Ogólnie chcesz idź, napewno zdasz, ale dużo sie tam nie nauczysz. A przecież po to się idzie ma te studia.
11.10.2017
10.10.2017
Alosza
Profesjonalna uczelnia z dobrym zapleczem dla studentów i dobrze przygotowująca na rynku pracy
Nickxxx
Witam, jestem tegoroczną maturzystką, planuję iść na studia do WSHiU na zarządzanie przedsiębiorstwem albo na handel i usługi, problem w tym że nie mogę znaleźć informacji jakie przedmioty z matury będą brane pod uwagę w czasie rekrutacji, pomoże ktoś?
09.10.2017
04.10.2017
Nick
Co do planu zajęć to układany jest on 1-2 dni przed planowanym zjazdem ;-) O terminach egzaminów dowiadujesz się z dziekanatu, także raczej żeby coś zaplanować wczesniej to nie ma szans :) Wiele razy zajęcia były odwołane, a dowiadujesz się o tym gdy już jestes na uczelni........ Nie polecam
Paulina
A co z planem zajęć? jak on wyglada? Chodzi mi o to czy jest sensownie ułożony czy między zajęciami są duże okienka. Wybieram się tam na magisterkę i jestem osoba dojezdżającą ponad 100 km i właśnie ta kwestia mnie ciekawi.
02.10.2017
23.09.2017
Ola
WSHIU i obniżka czesnego... haha wiekszego żartu nie słyszałam !!!!!!!! Po tej uczelni 0 perspektyw na dobrą pracę :)
Monika
A czy jeździectwo i hipoterapia jest często otwierana specjalnością? Czy zdarzyło się tak, że kiedyś jej nie uruchomili?
18.09.2017
17.09.2017
Monika
Bardzo fajna Uczelnia . Dbają o studenta. Nowa Pani Dziekan to dawna opiekunka studentów. Studiowanie to sama przyjemność
Ania
jestem studentką 2 roku magisterki. Studiuje z zadowoleniem już 4 lata. Czytam o podwyżkach czesnego i ogarnia mnie śmiech, bowiem przez 4 lata miałam tylko obniżki czesnego. Na tym forum ktoś próbuje pisać bzdury jako studenci. Najlepiej przyjść i zapytać prawdziwych studentów.
16.09.2017
16.09.2017
Krzysztof
ja studiuje TiR na 3 roku, potwierdzam , że nic z tych wpisów negatywnych nie ma miejsca . To bardzo dobra Uczelnia . Negatywne wpisy to jakieś nieporozumienie. Polecam WSHiU bo warto !
Martyna
Studiuje zarządzanie na 2 roku. To bardzo doba Uczelnia i jestem oburzona komentarzami negatywnymi, które pisze prawdopodobnie zagrożona konkurencja. Szkoła jest świetna , polecam !
16.09.2017
09.09.2017
Ktoś
Za rezygnacje ze studiów musisz im jeszcze płacić. Wmawiają Ci nieprawdziwe rzeczy i straszą komornikiem. Z roku na rok czesne rośnie. Coś strasznego. Każą Ci oddawać pieniądze nawet za miesiąc w którym nie byłeś jeszcze studentem tej "pseudo uczelni".
Irina
tak to prawda jest Wyjątkowa z wielu powodów.... ciekawych dla prasy i dziennikarzy
08.09.2017
07.09.2017
swietlana
takiej uczelni to jeszcze w Poznaniu nie było...
katerine
Ta uczelnia to katastrofa.
04.09.2017
03.09.2017
Adi
Studiowałem na WSHiU TiR przez jeden semestr bo niestety dłużej nie dało się wytrzymać. Dziekanat? Nigdy nic nie wiadomo, jedna nie wie, druga nie rozumie, trzeciej nie ma. Informacje o zjazdach podawane dwa dni przed, albo w ogóle zmieniane w ostatnim momencie. Sprzęt? Rzutniki które już dawno powinny być zastąpione nowymi. Wykładowcy znikają w akcji, spóźniają się godzinę na wykład albo w ogóle nie dojeżdzają. Jeżeli chodzi o Ukraińców - faworyzacja na maxa. pojawiają się raz na "ruski miesiąc" a potem na egzaminie ściągają bez żadnego krycia się, podczas gdy na sali jest 3 wykładowców "pilnujących", ale nikt nic nie widzi Jeżeli chodzi o program - specjalności, miało być a nie będzie "bo tak", minimum wiedzy z zakresu rekreacji, natomiast od cholery turystyki, pomijając fakt że miała być specjalność 'trener personalny' a trzeba się było uczyć o roślinkach w jeziorku. Język? grupa zaawansowana z angielskiego w której są Ukraincy nie potrafiący się nawet przedstawić. To nie jest opinia konkurencji, tylko osoby która uciekła stamtąd jak tylko była okazja. Pozdrawiam
Lilianna
O Mój Boże... ratujcie mnie.... czytacie te komentarze.... to wnioskujcie. Mnóstwo błędów ortograficznych i stylistycznych, a dlaczego? Bo to Piszą pracownicy z Ukrainy i ich koledzy którzy tam studią. Zgadzam się z postami poniżej. WSHiU nigdy już nie bedzie takie jak dawniej. Uczelnię polecił mi znajomy który kończył ja 5 lat temu, ale niestety to juz tylko wspomnienie. Nie ma obsługi administracyjnej, która była kompetentna ani kadry naukowej z najwyższego poziomu. Zal. Teraz sie liczy tylko kasa
02.09.2017
02.09.2017
Natalia
Zgadzam się z przedmówcą. Zawsze wszyscy wystawiają opinie w momencie gdy jest coś źle wiec stąd same negatywy. Czesne są niskie, dziekanat zawsze otwarty, a jak macie z czymś problem to zawsze można się przenieść - pójdźcie na uczelnie publiczną gdzie będziecie 1 z kilkunastu tysięcy osób wtedy na pewno obsługa będzie dla Was lepsza :) załatwicie jeden dokument w tydzień, a żeby pójść do Dziekana będziecie najpierw pisać podanie "o spotkanie"... a dziekanat? otwarty kilka dni w tyg na kilka h i jak nie zdążysz to Twój problem..
Marek
Studiuje rok i nie narzekam.
02.09.2017
02.09.2017
Ala
Byłam tam wczoraj nie wygląda na uczelnie tylko na szpital.
Józek
Byłem studentem tej okropnej uczelni bardzo tego żałuję Dziekanacie pracują Panie z Ukrainy , które nie za dobrze sobie radzą z tym stanowiskiem w dziekanacie nie da sie nic załatwić jest straszna dezorganizacja mylą sie z terminami , kręcą o wielu rzeczach nie mają pojęcia jedynie ładnie się uśmiechają . Jeżeli chodzi o wykładowców nie było aż tak źle pomijając pewną Panię która nie przychodziła na zajęcia nie informując nas miała nas i ta uczelnie w ciemnej dziurze. Szczerze ta uczelnia jest dla imigrantów Reklamę maja znakomitą pomijając że naciągają prawdę Przez rok chodzenia na ta uczelnie nic sie ie nauczyłem stosownego do kierunku. Obiecane kursy i inne dodatki to ściema aby zachęcić frajerów do przybycia na ta uczelnie. A i z tym jeździectwem to też ściem a i tak nie utworzą specjalizacji na roku większość nie utworzą. POD ŻADNYM POZOREM NIE SKŁADAJ TAM PAPIERÓW!!
02.09.2017
01.09.2017
ola
Takie "uczelnie" powinno " omijać się jak największym łukiem typowe wyciąganie kasy z kieszeni głupków, którzy myślą,że po tej uczelni rozumu przybędzie. I będą naukowcami A to poziom dawnej zawodówki Szykują absolwentów do fizycznej roboty we WB
ela
Sóper uczelna. Nauka mi leży całkowicie, Robię to co ómiem. A poziom bardzo wysoki
01.09.2017
01.09.2017
Jan hodowca koni
Smieszne te studyjka studia z jezdziectwa ? Trzeba było iść na Hodowle koni AR w Poznaniu A potem kurs instruktorski A nie płacić nie wiem za co?
Mała
Studiuje TIR o specjalności Jeździectwo i hipoterapię. Zajęcia z specjalności mamy z stajni Pana Starkowskiego. Jestem bardzo zadowolona . Polecam WSHiU ! Jeśli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem
30.08.2017
30.08.2017
Mateusz
Bardzo fajna Uczelnia. Super towarzystwo ! Studia to sama przyjemność. Studiuje Zarządzanie i gorąco polecam . Opinie negatywne na pewno wpisuje konkurencja
Nick
Nie polecam tej szkoły. Brak kompetencji oraz uprzedzam, że porzucenie studiów może kosztować kilka tysięcy zł. Nie wiem jak ta szkoła dalej funkcjonuje, ale raczej jest stworzona dla osób ze wschodu, którę pojawiają się tam raz na rok
27.08.2017
26.08.2017
Paulina
Uczelnia sóper łatwo i bezproblemowo zdałam wszystkie egzaminy. Dóżo czasu nie zeszło na naukę a efekt i stypendium naukowe mam. Mnie się podoba:)
Łukasz
Studiuje się bardzo przyjemnie, polecam !
23.08.2017
22.08.2017
Karol
Najlepsza Uczelnia w Poznaniu ! Fajni wykładowcy i super atmosfera ! :)
Angelika
Monika - warto ! Poziom w normie. Fajne studia i przyjemna atmosfera, polecam
20.08.2017
31.07.2017
Monika
Witam, chciałabym od października zacząć studiować na TiRze specjalność hipoterapia lub jeździectwo. Możecie mi powiedzieć czy warto? Jaki jest poziom?
studentka WSHiU
Ja jestem zadowolona i mam dobrą opinię o tej szkole. Nikt mi nigdy nie robił problemów. wykładowcy w większości bezproblemowi, w dziekanacie tez nigdy nie miałam pod górkę. lokalizacja dobra, wszedzie blisko.
25.07.2017
15.07.2017
Maja
Hej ;) powiecie mi czy polecacie TiR na WSHiU? Chciałabym zacząć studiować zaocznie od października, nie wiem czy WSB nie byłoby lepsze...
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
06.07.2017
01.07.2017
Magdalena
Odniosę się do wpisu poniżej. Dobre wyposażenie uczelni??? sorry te 3 rzutniki starej daty które wiecznie nie działają ??? Nauczyciele zajęć nie mogą prowadzić o zgrozo!!! Dębiec uważasz za centrum miasta??? Sprawnie działający dziekanat i pracownice, które prawie nie mówią po polsku :-D Odnoszę wrażenie, że opinia tej osoby ... oj przepraszam pracownika wshiu jest nieprawdziwa !!! Plany zajęć brak słów, pojawiają się na 3 dni przed zjazdem, kompletna ignorancja studenta. Opłaty pobierane niemal za wszystko, a spróbuj studencie spóźnić się z płatnością czesnego, zaraz sms-y i odsetki. Szkoda, że te reguły nie działają w obie strony, jak uczelnia spóźnia się z wypłatą stypendium, które jest przyznane i się należy to nie widzą w tym problemu. Można by tu dużo pisać, ale tak na poważnie ..... odradzam !!!
student WSHIU
WSHiU to jedna z najlepszych uczelni w Poznaniu: - bardzo dobra lokalizacja w Centrum Miasta - dobre wyposażenie uczelni, - dobre zaplecze socjalne, - najlepsi wykładowcy w Poznaniu - bardzo sprawnie działający dziekanat, - super atmosfera na uczelni, - wysoki poziom nauczania Polecam każdemu edukacje na WSHIU
21.06.2017
18.06.2017
JuliaEs
Ta szkoła to jest jedna wielka porażka. Bardzo żałuje ze ją wybrałam. Nie dość ze wszystko toczy się wokół pieniędzy to jeśli czegoś wymagam często nie dostaje na to odpowiedzi . Wykładowcy robią zajęcia jak chcą, dziewczyny w dziekanacie nie wiedzą nic, ale spróbuj spóźnić się z zapłaceniem czesnego to zaraz dostaniesz smsa przypominającego o tym . Odradzam!
Maria
Warto ! Polecam
14.06.2017
14.06.2017
Krzysztof
Najlepsza Uczelnia w Poznaniu! W WSHiU dziekanat jest czynny dla studentów 7 dni w tygodniu przez 8 godzin . Spróbuj coś załatwić na AWF to przestaniesz narzekać na WSHiU. Na innych uczelniach są wąskie godziny obsługi studentów i poza tymi godzinami niczego nie załatwisz. Ania jak odradzasz to czemu się nie przeniesiesz? Chyba, że to wpis konkurencji. Ja studiuje zarządzanie i jestem bardzo zadowolony. Wszystkim bardzo polecam , bo nigdzie nie ma tak dobrej atmosfery jak w WSHiU
Ania
Żeby coś załatwić to trzeba się naczekać i to sporo... Panie z działu rekrutacji co chwile wychodzą sobie na plotki, tak samo jak reszta ekipy. (Ps. Do pracy przychodzi się ubranym schludnie, a nie w powyciąganej koszulce ;)) Idziesz do dziekanatu to wszyscy tylko głowa w komputer, nawet nie zwracają uwagi, że ktoś przyszedł. Szczególnie tyczy się to pewnego Pana, który siedzi, nic nie wie, nic nie zrobi.... Siedzisz na zajęciach, a tam przychodzą z aparatem jak to niby super. Reklama reklamą, ale bez przesady. Studia MBA to chyba żart. Normalnie takie studia trwaja dwa lata, a tu dwa semestry. Odradzam :)
06.06.2017
28.05.2017
Ewa
trochę wysoki poziom ale fajna atmosfera
Kamil
Tomasz - bzdury piszesz ! za nic nie trzeba płacić. Nie ma żadnych opłat poza czesnym . Na pierwszym roku czesne to 290 zł. Nawet ksero jest za darmo. Dziekanat czynny 7 dni w tygodniu po 10 godzin ! WSB jest droższe na trzech latach o ponad 3 tysiace.
28.05.2017
25.05.2017
Tomasz
Jedynym plusem tej uczelni są Panie z dziekanatu, ale tylko dwie - zawsze pomocne, miłe, starają się jak mogą żeby wszystko było OK. Niestety, szkoda, że tylko one... Reszta kadry zazwyczaj ma "ważniejsze" sprawy na głowie - ploteczki ofc. Władze tej oto szkoły nastawione na kase, tylko i wyłącznie. Żeby załatwić coś z dziekanem trzeba mieć OOOGROMNĄ cierpliwość, szczególnie jeśli chodzi o przepisanie ocen ("nie przepiszę, bo nie i tyle"). Zagraniczni studenci to dla nich największy zarobek więc oni zawsze mają wszystko zdane. Nie wierzcie w te bajki, które wypisują na swoim fanpage - że są najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce. Naprawdę, jeśli chcecie wybrać jakąś uczelnie niepubliczną to tylko WSB. Co prawda trochę drożej, ale mają szerszy wybór + różne kursy i przede wszystkim większą renomę. W WSHiU wiszą ogłoszenia odnośnie pracy dla studentów - magazynier(?) , kasjer (?) . Tak, właśnie to oferuje ta uczelnia, a chyba nie po to się kształcimy by być magazynierem ;) Organizacja tej uczelni zostawia BARDZO DUŻO do życzenia... Plan zajęć pojawiający się 2 dni wcześniej? Co tydzień inny, ale jednak praktycznie taki sam. Wszystko na ostatnią chwilę, terminy egzaminów podawane bardzo późno. Przyjeżdżasz do Poznania na zajęcia, a tu niespodzianka! Zajęć nie ma, nieważne, że musiałeś spędzić godzine w podróży. Nikt nie raczy dać znać szybciej. Dodatkowo uczelnia każe sobie płacić za wszystko - DOSŁOWNIE ZA WSZYSTKO.
Dora
Wspaniała Uczelnia,! Byłam wcześniej w uczelni publicznej i nie ma porównania. Tutaj dbają o studenta, Mam fantastyczną grupę ! pozdrawiam
26.04.2017
24.03.2017
studentka
Powiem jedno na temat tej szkoły. Siedząc na zajęciach zastanawiam się zawsze czy to jest polska szkoła czy może już ukraińska?
Anna
Osobiscie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. WSHiU najbardziej zadowoliło mnie miłym przyjęciem. Panie z dziekanatu jak i cała reszta kadry zawsze uśmiechnięta i pomocna, nie wyglądają jak w większości dziekanatów jakby siedzieli tu za karę. Wykładowcy kompetentni i mega otwarci na studentów, wiadomo wymagający ale to przecież plus dla studentów. Sprawy stypendialne czy czesne nikt nigdy nie robi z tym problemów wręcz przeciwnie. Szeroka oferta specjalności i ta przewaga zajęć praktycznych jak najbardziej zachęcają do studiowania na tejże uczelni. Ja polecam serdecznie!
22.03.2017
10.03.2017
Karol
Każdy ma swoją opinię, ale ja jestem bardzo zadowolony. Płacę czesne 290 zł miesięcznie ( faktycznie 235 jest przez 3 miesiące) ale to i tak najniższe czesne o jakim słyszałem,. Są bardzo fajni ludzie , Takiej ekipy jak na naszym roku nigdzie się nie znajdzie. Wykładowcy są wymagający ale nie limitują podejść do egzaminu. Ja niestety jeden z nich zdałem dopiero za czwartym razem :( Ale niczego nie płaciłem tak jak na innych uczelniach. Kolega na innej uczelni już za pierwszą poprawkę Super atmosfera i mam nadzieję że taka pozostanie bo faktycznie bardzo przybywa studentów.
gość
Niby jest taka możliwość, ale na UEPie musisz zdać egzamin żeby dostać się na magisterke ;) Nie wiem co skończyłaś i jaki kierunek konkretnie Cię interesuje, poczytaj sobie na ich stronie ;) Znajdziesz tam przykładowe pytania. Jednak poziom tam jest zupełnie inny, możesz mieć duże zaległości ;)
07.03.2017
06.03.2017
Licencjat a magisterka
Czy po zdanym licencjacie na WSHiU mam mozliwosc dostania sie na magisterke na UEP?
Rozczarowana
Zgadzam się z poprzedniczką w 100% Faktycznie tak tam jest. A tekst o imprezach dwa razy do roku rozbawił mnie do łez. Żenada. Jak to się mówi "szkółka niedzielna" i nic więcej. Nie dbają o jakość nauczania, zajęcia się nie odbywają, problemy z otrzymaniem stypendiów a to tylko kropla w morzu. Niskie czesne tylko przez trzy miesiące, później wzrasta i faktycznie przy rezygnacji pobierana jest bardzo wysoka kara umowna. Co do obcokrajowców to pewnie w następnym roku będzie ich więcej niż pozostałych studentów.
05.03.2017
05.03.2017
Ania
Chyba najgorsza szkoła wyższa jaka istnieje ;) naprawdę to strata czasu i kasy. Zajęcia przeważnie się nie odbywają, szczególnie na studiach dziennych, ale nikt nie raczy poinformować szybciej, tylko studenci muszą czekać jak głupi i przyjeżdżać ileś kilometrów by się dowiedzieć, że jednak Pani X nie przyjdzie. Panie w dziekanacie bardzo się starają, ale żeby coś załatwić to trzeba mieć nerwy ze stali ;) Ukraińcy są tam traktowani jak Bogowie, bo na nich głównie zbijają kasę ;) odradzam po prostu. Nie złapcie się na "niby niskie" czesne, bo w przypadku rezygnacji ze studiów musicie zapłacić grubą kasę ;) z resztą pracodawca chyba śmiechem wybuchnie widząc dyplom tej uczelni
Agnieszka
Najlepsza Uczelnia w Poznaniu ! Wykładowcy szanują studenta, nie ma tego co w innych uczelniach, że wykładowca jest panem a student idiota . Opłata to tylko 295 złotych miesięcznie Co pół roku impreza - cały klub tylko dla nas :) Super , polecam
03.03.2017
16.02.2017
ODRADZAM!
Musze przyznać racje poprzednikom. Ta szkoła to chaos. Nękają smsami o zaleganiu w czesnym, a wszystko jest zaplacone. Kary za wszystko! Za wysłanie wezwanie do zaplaty naliczaja kare!! Na temat dziekanatu się nie wypowiadam.... Żenada a nie Uczelnia wyższa.
WShiu
Ta szkoła jest tragiczna !! Jeżeli chcecie mieć spokojne życie to nie zaczynajcie tam nauki.
15.02.2017
08.02.2017
Byla studentka
Ludzie uważajcie na tą Uczelnie i omijajcie ją szerokim łukiem. Panuje tam totalny chaos, w dziekanacie nikt nic nie wie, plany zajęć w totalnej rozsypce, zajęcia nie odbywają się na czas lub w ogóle ich nie ma. Sale wykładowe bez odpowiedniego sprzetu. Interesuje ich tylko kasa. Stypendia mimo ze przyznane nie sa wyplacone.
Maxym
Studia zaczynałem w WSHiG , przeniosłem się na krótko do Europeskiej Szkoły Biznesu a teraz jestem w WSHiU. Dla wszystkich którzy marudzą piszę - TO NAJLEPSZA SZKOŁA W POZNANIU !!! W mojej grupie są studenci, którzy byli w Wyższej Szkole Logistyki i Wyższej Szkole Pedagogiki i administracji. Z kim się porozmawia ten powie to samo! Najlepiej jest w WSHiU!
08.12.2016
08.12.2016
Katarzyna
Jestem naprawdę bardzo zadowolona. Niewątpliwie w WSHiU jest najniższe czesne w Poznaniu i nie ma żadnych opłat dodatkowych. Nie wiem jak osoby które nie płaca ale ja nie mam żadnych problemów i nie słyszałam o żadnych problemach innych osób z mojego roku.Zajęcia są fajne ale najlepsza jest atmosfera. Dbają o studenta :) POLECAM
Wkurzona!!!!
Nie polecam tej szkoły... nękają ciągle telefonami i sms, mimo, że nie podpisałam z nimi żadnej umowy... raz piszą o naliczonym czesnym, które muszę uregulować, po kontakcie ze szkoła, że nie podpisywałam z nimi żadnej umowy, bo sytuacja zmieniła się u mnie tak, że nie mogłam podjąć dalszej nauki, twierdzą, że do niczego mnie nie zmuszają i żadnych opłat nie będą mi naliczać... mija troche czasu i kolejny telefon, że mam przesłać im pismo o rezygnacji ze studiów!!! jakich studiów ja się pytam, jak ja żadnej umowy z nikim nie podpisałam i w życiu nie uczestniczyłam w żadnych zajęciach w tej szkole!!!!!! pomijam fakt, że podobną sytuację ma jedna ze znajomych, która podpisała umowę, ale ze względu na trudną sytuację życiową i chorobę osoby najbliższej musiała zrezygnować też jest nękana sms o wymaganych płatnościach... po napisaniu pisma z rezygnacją i z prośbą o zrozumienie jej sytuacji i umorzenie pierwszej raty czesnego i kary umownej, również ze względu że też w zadnych zjazdach i zajęciach nie uczestniczyła... odpowiedzi nie dostała...sama musi dzwonić i pytać co dzieje się w jej sprawie... dostaje kolejne sms z grozba oddania sprawy do windykacji, choc zadnego oficjalnego pisma nie otrzymala o płatnosciach i karach w jakiej wysokości są od niej wymagane, a na pismo o rezygnacji żadnej decyzji nawet nie dostała!!!! PORAŻKA!!!!!!!!! ODRADZAM!!!!!!!!!!!!
25.11.2016
11.09.2016
Toffy
A wypowie się ktoś na temat Bezpieczeństwa Narodowego na studiach II stopnia? Jak to wygląda na tej uczelni? Polecacie? Jakich przedmiotów jest najwięcej?
Menedżer hotelarstwa
Czy studiował ktoś na kierunku TiR i robił specjalność Menedżer hotelarstwa? Zastanawiam się nad wybraniem tego kierunku, gdyż pracuję w hotelu, jeżeli ktoś mógłby posłużyć radą, czy warto, czy istnieje możliwość jakiegoś indywidualnego trybu studiów (czy udostępniają jakieś materiały i ułatwiają bieżące nadrobienie zaległości), gdyż pracuję w weekendy i pewnie czasem zdarzałoby mi się opuścić jakieś zajęcia,a nie chciałabym robić wszystkiego na ostatnią chwilę. Jakie są przedmioty w 1 i 2 semestrze? Każda rada i informacja będzie dla mnie cenna. Pozdrawiam :)
03.09.2016
19.08.2016
Czarna
Moni - są zaoczne i dzienne
Czarna
wpis xyz to chyba wpis zazdrosnej konkurencji! Nie ma lepszej obsługi niż w WSHiU . Zwiedziłam kilka Uczelni i w tej jest najlepiej ! Skontaktowałam się ze studentami, nie ma bardziej zadowolonych. Wpis xyz to absolutna nieprawda ! zapisałam się na bezpieczeństwo, Pozdrawiam wszystkich i polecam WSHiU
19.08.2016
02.08.2016
administracja?
jeśli wybiorę kierunek Administracja, to jaka uczelnię mam wpisana na dyplomie? Kolegium Jagiellońskie z Trunia? czy WSHiU w Poznaniu? czy to jest nowość czy juz tak było wczesniej?
xyz..
Fatalna organizacja oraz przeprowadzanie rekrutacji, zero zainteresowania kandydatem,a wręcz tracenie jego cennego czasu. Bardzo wolne odpowiadanie na zapytania ze strony kandydata. Niski poziom WSHIU w żaden sposób nie dorównuje innymi uczelniom prywatnym.
06.07.2016
20.04.2016
Ania
witam .zastanawiam się nad wyborem WSHIU a głównie jestem zainteresowana : handlem i usługami , mam pytanie jakie przedmioty są na tej specjalności? ??
Moni
czy to są studia zaoczne czy dzienne ?
15.04.2016
01.04.2016
kamil
Szkola super! jedna z lepszych uczelni, teraz maja super dojazd po zmienionej lokalizacji :) prowadzacy przystepni :)
magda
polecam szkole z czystym sumieniem... przepisalam sie z innej uczelni i nie zaluje :) teraz jestem magistrem :)
01.04.2016
30.03.2016
asia
nie polecam tej uczelni.. gdybym miała wybierać jeszcze raz to bym jej nie wybrała chyba że komuś zależy tylko na papierku, dzwonią za każdą złotówką....
Ula
Polecam uczelnię! Zwłaszcza turystykę i rekreację -specjalizacja jeździectwo. Wykładowcy dobrze przekazują wiedzę i są wyrozumiali-nie ma problemów gdy ktoś nie może przyjsc na egzamin,wystarczy umówić się na inny termin. Prace na zaliczenia rozwijają kreatywność i pomagają przyswoić wiedzę.Mało wkuwania za to dużo ciekawych zajęć z różnych przedmiotów
14.02.2016
07.10.2015
opalowa
Cześć, jak polecacie Turystykę i Rekreację ze specjalnością jeździectwo bądź hipoterapia? Warto isc?
Gość
Cześć Studiował ktoś lub studiuje na WSHIU Handel i usługi Jak wygląda nauka na tym kierunku?
26.08.2015
11.08.2015
Jarek
uczelnia bardzo fajna, polecam. zajęcia prowadzone przez osoby które znają się na rzeczy. U mnie po uczelni wzrósł poziom języka angielskiego:) Na WSHIU można sobie rozłożyć czesne i płacić jak wygodniej. Można płacić np. co miesiąc. W Kwesturze bardzo miła Pani zajmująca się opłatami:) Niestety czesne jest co roku trochę inne ale i tak jak na moją kieszeń jest ok
niezdecydowana
witam:) mam pytanie jak oceniacie wshiu czy warto isc na kierunek zarządzanie czy lepiej na zarządzanie na uniwersytet ekonomiczny w poznaniu?? jak wyglada w wshiu czesne czy cały czas jest stałe ?
29.07.2015
09.07.2015
mcatee
hej, a co powiedzie o dyplomach z tej uczelni ? sa honorowane zgodnie z ministerstwem edukacji ? chodzi mi o to, ze niektore prywatne uczelnie, są na prawach szkół publicznych, po ktorych dyplom jest tak samo honorowany jak po szkole państwowej. Pytam, bo nie wiem, czy jak pojde na ta uczelnie i ja skoncze, czy ten dyplom mi sie przyda, czy bede mogl sobie nim tyłek wytrzec
Abso14
Studiowałam na WSHiU w Poznaniu, polecam każdemu, niektórzy wykładowcy wymagający ale też posiadają dużą wiedzę. Do 15 Lipca jest teraz promocja "wpisowe" 0 zł:)
06.07.2015
28.05.2015
maniek991
/Hej, studiowal ktos zarządzanie nieruchomościami i posrednictwo w ich obrocie ?? jak wygladaja studia? jak wyglada potem rynek pracy ?
trochę mało tu wpisów
czyżby studenci WSHiU nie mieli ochoty się wypowiadać na temat swojej szkoły?
28.05.2015
05.05.2015
Kasia
Szkoła jest super ! Warto tu studiować :) Dziwią natomiast idiotyczne wpisy np. zainteresowana 2015-04-13 17:09:24 i Magda 2012-02-26 16:37:50 maja identyczne wpisy. Czyżbyś szukała trzy lata ? Zadzwoń do dziekanatu jeśli jesteś faktycznie zainteresowana i zacznij studiować bo już byś skończyła gdybyś zaczęła :)
zainteresowana
jestem zainteresowana studiowaniem Zarzadzania BHP, porownuje sobie oferty poznanskich uczelni, szukam informacji o programie nauczania, przedmioty jakie tam są, na co zwracają uwagę przy przyjęciu na uczelnie na stronie WSHiS nie znalazlam zbyt duzo informacji na ten temat, dlatego zalezaloby mi, aby wypowiedzieli sie studencji, ktorzy tu sie ucza i maja rozeznanie w temacie, z gory dziekuje
13.04.2015
13.04.2015
Gryś
mała szkoła, to państwowych uniwersytetów jej daleko, ale widać że się w miare starają, raczej luźna atmosfera, najlepiej przyjść, popytać, pooglądać na miejscu, żeby mieć własne zdanie na ten temat, jak ktoś nie ma za wielkich ambicji to w sam raz
PanPendrive
szkoła jest rewelacyjna ! polecam
31.03.2015
29.03.2015
Kaśka
super szkoła ! :) jestem bardzo zadowolona, polecam wszystkim ! :)
Marta
Polecam szkołę. Skończyłam tam licencjat z zarządzania, a potem zrobiłam jeszcze podyplomówke z BHP. Miła atmosfera, fajne i bardzo pomocne Panie z dziekanatu. Polecam kazdemu!!!!!
26.03.2015
21.03.2015
absolwent
nie xxxxx to konkurencja ! :) styczeń 2015 już minął a szkoła tylko rozkwita !!! pozdrawiam i polecam
Ania
bardzo dobra szkoła !!!!! xxxxxx nie poleca bo pewnie się nie uczył :D Polecam !!!
21.03.2015
30.12.2014
xxxxxx
gorszej szkoły nie ma w Poznaniu, poziom nauczania zerowy,ciekawa jestem kiedy ta niby uczelnia upadnie....pewnie już w styczniu 2015 roku
Edith
Hej, nie wiem od czego zacząć. Może o d tego, że absolutnie z czystym sumieniem polecam WSHiU. To właśnie na tej uczelni skończyłam licencjat w 2013 roku, na magisterkę zdecydowałam się już na UAM. I to był olbrzymi błąd. UAM to już tylko wyrobiona marka, nic więcej. Zero przykładania się do zajęć, zero podejścia do studenta, zero klimatu. Porównując sesje na WSHiU i na UAM zdecydowanie wyższy poziom i wymagania wykładowców były na WSHiU. Prezentacje w PDF czy Power Poincie i egzaminy pisane grupowo to forma zaliczeń na UAM. WSHiU to moje 3 najlepiej spędzone lata w Poznaniu. Polecam serdecznie. To nieprawda,że płacisz a w zamian masz tytuł. Trzeba na niego zapracować.
08.12.2014
11.08.2014
Karola
Powiedzcie mi czy jest tu ktoś kto studiuje na WSHiU jeździectwo ? A jeśli tak to powieedzcie mi w jakiej stadninie odbywają się zajęcia praktyczne i czy jeśli chce się dostać na ten kierunek to czy jest jakiś egzamin przed i do kiedy wogóle trwa rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 ? Dzięki :)
zdegustowana
Poziom tej szkoły - tragiczny. Jedyny dotychczasowy atut - lokalizacja, też odpadł, bo wieczne remonty w okolicach Kaponiery utrudniają doczłapanie się do budynku. Człowiek cały zakurzony albo zabłocony.
21.03.2014
04.02.2014
Pablo
piotr, nie chrzań - oni nawet odsetek nie liczą. Znajdz druga taka szkole w Poznaniu. A ponaglrnia z płatnościami na koniec miesiaca wysyłają. Lepiej nie mow jak nie wiesz
sweet baby
Paula - ja właśnie kończę TiR. studia trwają 3 lata, z czego piersze 3 semestry są ogóle, a następne 3 spacjalizacyjne. Ja jestem na animacji czasu wolnego ;-) jak zaczynałam studia, nie było jeszcze hipoterapii, a szkoda bo też mi się podoba. może zapisze się na 2 spacjalność xD ja WSHiU lubię i polecam!
07.12.2013
07.11.2013
Paula
witam. mam pytanie co do studiowania kierunku turrystyka i rekreacja. Najpierw uczy sie tam wszytskiego i potem wybiera sie dany kierunek czy o co tam chodzi ? jestem zainteresowana jezdziectwem, dietetyka i hipoterapia . czy moglby ktos sie wypowiedziec na ten temat ? jak to wszystko wyglada i jaki jest poziom czy jest trudno. bardzo prosze o odp , jest to dla mnie wazne ,
pytanko o vipów na wshiu
czy naprawdę te osoby, które sa na zdeciach na ich nowej stronie były goścmi i miały wyklady dla studentów: mam na mysli takie nazwiska, jak Walesa, Kudrycka, Tusk, Gowin, Komorowski? czy ktos moze to powtwierdzic? bo nie ma zadnej informacji o dacie spotkania, ani zdjec w siedzibie uczelni?
08.10.2013
03.10.2013
tomek
skonczyclem bhp w wshiu i dzieki temu mam prac jako inspektor bhp
karolina
super uczelnia
03.10.2013
14.09.2013
everybodylies
a kto zaczyna TiR od tego roku na wshiu ??
piotr
odradzam wshiu. poziom na tej uczelni jest zenujacy, w wiekszosci egzaminy tam odbywaja sie na zasadzie referatów badz prezentacji w power poincie, a do tego chyba nie trzeba miec wykształcenia wyzszego. w wiekszosci wykladowcy na tej uczelni za bardzo nie przykladaja wagi do toku nauczania, bo na egzaminach przepuszczaja kazdego (moze to i plus), a w szkola sama w sobie jest szkola prywatna wiec placisz, to cie lubimy, a sami w sobie sa zdolni wyslac list ponaglajacy po dwoch dniach zwloki za ktory licza sobie 30 zl ;)
12.09.2013
12.09.2013
xxx
no to kto zaczyna w tym roku BN na WSHIU ?; ;o
gnomek
czy bezpieczenstwo narodowe mozna studiowac w systemie 3-letnich studiow licencjackich lub od razu magisterskich 5-lat? bo u nich na stronie ten kierunek jest podany w zakladce; studia licencjackjie i w drugie studia magisterskie?
23.07.2013
02.07.2013
Kinga
Kasiu nie ma problemu z rekrutacją. Jeśli chodzi o TIR to studia naprawdę na fajnym poziomie, w dodatku możesz wyjachac na praktyki za granicę;). Nieduża uczelnia, ale atmosfera jaka tam panuje jest naprawdę najlepsza - wiem bo studiowałam na innych uczelniach prywatnych w Poznaniu i nigdzie nie było tak miło. POLECAM!!
Pedro
Średnio raczej. Brak sprzętu, ksera i w ogóle trochę za murzynami ;). Mało nowocześnie jednym słowem. Wykładowcy różni jedni przyjaźni inni niestety nie. Zwłaszcza na bezpieczeństwie.
25.06.2013
12.06.2013
kasia
Czy ciezko sie dostac na studia zaoczne Tir? Czy raczej nie robia problemow z przyjmowaniem
Iza
Szkoła przyjazna Studentom, pracownicy zawsze i chętnie służą pomocą, wykwalifikowana kadra wykładowców.Polecam!
29.05.2013
02.12.2012
balbina
Z tego co słyszałam to na praktyki z Erasmusa można wyjechać już po pierwszym roku. Jeśli chodzi o język to w zupełności wystarczy język angielski.
gonza
czy ktos z WSHiU wyjezdzal na Erasmusa do Norwegii? chcialabym wiedziec, co z jezykiem, czy wystarczy angielski? i na ktorym roku mozna sie starac o taki wyjazd?
30.10.2012
22.08.2012
Gunia
Ostatnio z koleżanką byłyśmy osobiście w Uczelni złożyć dokumenty bo nie mogłyśmy sie zalogować w rekrutacji internetowej. Okazało się że mają aktualizację całego oprogramowania a w tym rekrutacji online. Nie ma co się czepiać gdyż jest komunikat na stronie o problemach. Fakt słyszałam że poziom jest dość wysoki ale to chyba tylko plus:)
kasia
strona oczywiście nie działa a chciałam was tam wszystkich z pytaniami odesłać. ale widać że słabo z tym. żal troszkę. No to jeśli chodzi o BN to mój sąsiad to studiuje i z tego co słyszę od niego nie narzeka, ale bardiej nie narzeka dlatego że nie musi się uczyć niż dlatego, ze poziom jest wysoki, więc nie wiem czy polecać :D
18.07.2012
05.07.2012
aga
czy to jest ta szkoła w Poznaniu, według której po angielsku wyższa szkoła to "higher school"? hahaha, zawsze się z tego śmieję jak jadę zwierzyniecką.
Adam
Może i dobrze ze 3 kierunki a kazdy z innej bajki niż jak 10 praktycznie takich samych jak to jest na uniwerkach, bez sensu. A co to tego bezpieczeństwa z opini znajomego mogę powiedzieć że jest spoko, on jest przynajmniej zadowolony.
12.04.2012
26.02.2012
Magda
jestem zainteresowana studiowaniem Zarzadzania, porownuje sobie opferty poznanskich uczelni, szukam informacji o wykladowcach, programie, kosztach nauki - te rzeczy uznalam za najwazniejsze, na stronie WSHiS nie znalazlam zbyt duzo informacji na ten temat, dlatego zalezaloby mi, aby wypowiedzieli sie studencji, ktorzy tu sie ucza i maja rozeznanie w temacie, z gory dziekuje
Gruba
Poprawili sie mocno i nadal staraja. Widac, ze cos sie dzieje na uczelni i ktos dba o caly ten kiermasz.
29.05.2011
16.05.2011
Piotrek
Interesuje mnie kierunek bezpieczenstwo narodowe. Troche mam obawy, gdy szkola ma w ofercie 3 kierunki, a kazdy z innej bajki. Dlatego prosze o info, na ile trzymają poziom na bn i sie staraja z wykladowcami,programem, praktykami.
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Politechnika Łódzka
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Politechnika Lubelska
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Politechnika Białostocka
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Politechnika Poznańska
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Tarnowska
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Politechnika Częstochowska
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Politechnika Śląska
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet Gdański
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie