Ocena uczelni

Komentarze (123)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Zespół WSHiG

  Reply for the comment of pytanie o wyjazdy from date 10/13/20
  Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie wyjazdy na praktyki na ten moment zostały mocno ograniczone. W tej chwili na przykład Hiszpania i Grecja nie przyjmują studentów na staże zagraniczne. Jednak wyjazdy organizowane są np. do Francji i Włoch i Luksemburga. Należy brać pod uwagę, że dynamicznie rozwijająca się sytuacja związana z pandemią może sprawić, że wyjazdy za granicę zostaną całkowicie wstrzymane. Uczelnia posiada program stypendialny. Student może otrzymać pomoc materialną z tytułu: stypendium socjalnego, stypendium Rektora oraz stypendium dla osób z przyznanym orzeczeniem o niepełnosprawności. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat stypendium i Regulaminem przyznawania pomocy materialnej. https://www.wshig.pl/student/socjalne/stypendia/ Z poważaniem Zespół WSHiG
  10/14/20
 • pytanie o wyjazdy

  Moja kuzynka studiowała na tej Uczelni 4 lata temu i co roku wyjeżdżała zagranicę latem do pracy. W ten sposób zarabiała pieniądze, ale też miała fajne wspomnienia. W tym roku turystyka wyjazdowa stanęła przez pandemię, co zachwiało moje przyszłoroczne plany na studia na Turystyce i rekreacji (maturę mam w maju 2021). Czy macie informacje, odnośnie praktyk płatnych w tym roku? czy uczelnia wysyłała studentów do Grecji czy Hiszpanii? czego można się spodziewać za rok? Czy szkoła jakoś inaczej pozwala zarobić na studia? na stronie nie znalazłam żadnych informacji na ten temat. Może od Was się dowiem, jak to wyglądało w to lato.
  10/13/20
 • ???

  Różne opinie krążyły o tej szkole. Jak jest teraz?
  9/23/20
 • WSHiG

  Reply for the comment of Kasia from date 9/11/20
  https://www.wshig.pl/2020/09/09/zarzadzenie-nr-03-08-2020-rektora-wshig-w-poznaniu-z-dn-26-08-2020-r-w-sprawie-organizacji-ksztalcenia-w-semestrze-zimowym-roku-akademickiego-2020-2021-w-zwiazku-z-covid-19/ Proszę o zapoznanie się z Zarządzeniem, które znajduje się na stronie Uczelni www.wshig.pl Na dzień dzisiejszy 14.09.2020 sesja oraz zajęcia odbywają się stacjonarnie tzn. w Uczelni. Organizacja zajęć może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej. pozdrawiamy WSHiG
  9/14/20
 • Kasia

  Czy już wiadomo, czy studia na tej uczelni będą prowadzone od nowego roku akademickiego - online?
  9/11/20
 • #WSHiG

  Reply for the comment of Ania from date 8/31/20
  Zapraszamy na naszą stronę www.wshig.pl W naszej ofercie edukacyjnej posiadamy różne specjalności na Kierunku Turystyka i Rekreacja związane z hotelarstwem, gastronomią i turystyką. W ramach studiów oferujemy również płatne praktyki na całym świecie, świadczenia socjalne oraz Program Erasmus.
  9/7/20
 • Ania

  Hej! Chciałabym się dowiedzieć: Czy to prawda, że opłaty na tej uczelni są praktycznie za wszystko? Jak wygląda życie akademickie i poziom nauczania? Czy jesteście zadowoleni z tej szkoły?
  8/31/20
 • Dział Praktyk

  Reply for the comment of Ewa from date 8/12/20
  Pojedyncze wyjazdy za granicę najczęściej trwają 3 miesiące. Takie wyjazdy oferuje Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy. Luksemburg... Zdarzają się też wyjazdy krótsze (nawet na 1.5 miesiąca), ale są to wyjątkowe i rzadkie oferty. Niektóre kraje z kolei (np. Irlandia czy Norwegia) chętniej przyjmują praktykantów na dłuższy pobyt (4-6 miesięcy). Każdy student wybiera więc taką ofertę, która mu najbardziej odpowiada.
  8/13/20
 • Ewa

  Na jaki czas realizowane są zagraniczne wyjazdy na praktyki?
  8/12/20
 • Aga

  Ja uważam, że super radzą sobie z pandemią wynajem pustych sal to rewelacyjne rozwiązanie ekonomiczne.. Należy brać wzór. BRAWO!!
  8/6/20
 • Martyna

  Słyszałam, że fajne praktyki tu mają? Potwierdzacie? Warto się w tej szkole kształcić?
  7/5/20
 • Iza

  Polecacie studia tutaj?
  4/2/20
 • Iza

  Jak się studiuje w tej uczelni? Jakieś opinie, refleksje?
  3/25/20
 • Marek

  Jaką specjalność polecacie w tej szkole?
  2/26/20
 • WSHiG

  Reply for the comment of ?? from date 12/6/19
  Dzień dobry, W wyborze miejsca praktyki jest pełna dowolność. Można odbyć tylko praktyki krajowe (korzystając z własnych kontaktów lub z ofert uczelni). Można też wyjechać za granicę organizując sobie staż samemu lub korzystając z ofert uczelni (oczywiście pod warunkiem spełnienia warunków określonych przez danego pracodawcę).
  12/9/19
 • ??

  Czy uczelnia narzuca miejsce praktyk, czy jest dowolność?
  12/6/19
 • WSHiG

  Reply for the comment of Adam from date 11/14/19
  Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że kierunek studiów to Turystyka i Rekreacja, a specjalność związana z gastronomią to: Hotelarstwo i Gastronomia na której prowadzone są przedmioty z tym związane. Proszę zapoznać się programem studiów dla poszczególnych specjalności. http://www.wshig.pl/katalog-przedmiotow-ects/ z poważaniem Milena Jasiurkowska
  11/18/19
 • Adam

  Czy są jakieś specjalności związane z gastronomią? Czy gastronomia jest tylko w nazwie uczelni?
  11/14/19
 • WSHiG administracja

  Reply for the comment of Malwina from date 9/27/19
  Dzień dobry, oczywiście, wybierając specjalność Języki obce w turystyce, hotelarstwie i gastronomii będzie miała Pani możliwość nauki wszystkich 4 języków wybranych przez siebie. Zeszłoroczny plan znajdzie Pani pod linkiem http://www.wshig.pl/student/plany-dyzury-adresy-e-mail/plany-zajec-2/. Zachęcam również do kontaktu mailowo na adres marketing@wshig.poznan.pl w celu otrzymana szczegółowego pakietu danych dotyczących specjalności Języki obce w turystyce, hotelarstwie i gastronomii. Pozdrawiam, Administracja WSHiG
  9/30/19
 • Malwina

  Chcę zapytać o specjalność na TiR - Języki obce w turystyce, hotelarstwie i gastronomii (tylko w trybie stacjonarnym). Doszukałam się na stronie uczelni krótkiego opisu, gdzie jest mowa o możliwości nauki 4 języków spośród - angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, norweski. Mi zależy oprócz angielskiego rzecz jasna na języku włoskim i hiszpańskim. Czy mam gwarancję, że szkoła mi umożliwi studiowanie tych 3 języków? Nie widzę planu zajęć rozpisanego dla tej specjalności, może źle szukam. Gdybyście podesłali swój wykaz alb napisali, gdzie znajdę program studiów to by m była wdzięczna.
  9/27/19
 • Martyna

  Reply for the comment of Karolina from date 9/12/19
  Witam, tak na studia dzienne jeszcze trwa rekrutacja - należy wypełnić formularz zgłoszeniowy pod tym linkiem http://www.wshig.pl/zapisy-on-line/ i postępować zgodnie z krokami, które Pani otrzyma :) W przypadku jakichkolwiek trudności bądź pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 61 8 711 550.
  9/13/19
 • Karolina

  Czy na studia dzienne jest rekrutacja?
  9/12/19
 • problem ze stroną?

  Czy też tak macie, że jak chcecie wejść na stronę WSHIG to pojawia się wam komunikat z ostrzeżeniem, że ta strona jest niebezpieczna? Ja zignorowałam i weszłam na stronę, ale teraz się zastanawiam, czy wirusa nie złapałam, bo mi się komp muli.
  8/20/19
 • malwina

  Czy kierunek ma związek z gastronomią, czy typowo turystyczny?
  6/18/19
 • Ольга

  Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu это очень хорошая высшая школа для тех кто не любит теорию. Практику которую дает этот ВУЗ не получишь ни где. Поступала из Украины через http://studentway.org.ua. Из минусов это отсутствие своего общежития.
  1/23/19
 • pytanie o języki obce i migowy

  Pytanie do studentów; na jakim poziomie jest język angielski w WSHiG? jakie inne są możliwe języki do wyboru? Czy to prawda że jest też język migowy? ponoć kiedyś był, moja znajoma mi mówiła, ale trochę mi się to dziwne wydaje.
  10/22/18
 • koszty

  czy ta cena 350 zł za czesne to jest jakaś duża zniżka wobec normalnej ceny? Bo na stronie podają wszędzie ta samą czyli 350 zł za miesiąc. Czy może się zdarzyć że podniosą ją na drugim albo trzecim roku? Czy to już z umowy wynika, że bedzie do końca nauki 350 zł miesięcznie?
  10/9/18
 • kurs przewodnika po Poznaniu

  czy polecacie kurs na przewodników po Poznaniu robiony przez WSHiG (fundacja Visit Poznań), mam na mysli ten kurs od 24 października (środy, soboty)??? zastanawiam się nad nim, z myślą o oprowadzaniu indywidualnych klientów. Gdzie ewentualnie jeszcze są organizowane kursy, żeby sobie porównać liczbę godzin, program i cenę?
  10/4/18
 • Ika13

  Czy dużo jesteś osób na pierwszy rok na hotelarstwo i gastronomie zaocznie ?:))
  9/29/18
 • oferty pracy?

  Czy te oferty pracy na stronie uczelni sa adresowane tylko do studentów WSHIG? czy każdy może się zgłosić?
  9/23/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  9/3/18
 • o inauguracji

  czy dostaliście jakiś list z informacją o Inauguracji ? pyta, bo na stroie szkoły jest ogłoszenie, wiadomość dla tych, co się obronili, ale nie ma info dla studentów rozpoczynających teraz studia? może na maila coś wam wysłali???
  9/3/18
 • TiR - rekrutacja trwa

  Dla tym co jeszcze się zastanawiają - rekrutacja do WSHiG nadal jest możliwa. Obecnie nie pobierają opłaty za wpisowe. Więcej info na stronie plus bezpośrednio na uczelni.
  9/3/18
 • olejandra

  szkoła jak każda inna - ma plusy i minusy. Plusem są języki - jeśli chcesz nauczyć się kilku jednocześnie to jest to najtańsza i najlepsza " filologia" w Polsce. Zaraz wyjaśnię dlaczego. Obecnie pracuje jako tłumaczka w zagranicznej firmie . Dostałam prace właśnie dzięki znajomości 3 języków. Nie czytajcie proszę komentarzy tych, którzy przez cale studia nie robili nic poza krytykanctwem stosowanym. WSHIG daje możliwość nauki języków bez całej tej nudnej otoczki filologicznej - typu łacina, historia języka, historia literatury.... czyli teorii. Daje za to możliwość natychmiastowego wyjazdu do kraju, gdzie tym językiem ludzie się posługują, zarobienia tam pieniędzy, poznania kultury itd. To nie jest szkoła dla idiotów, a dla ludzi, którzy wiedzą jak pokierować swoją edukacją. Polecam.
  5/17/18
 • ulka

  Fakt, że studia w WSHIG są drogie. Tak zawsze było, ale też uczciwie trzeba powiedzieć, że każdy student może na niespokojnie zarobić w czasie wakacji, kiedy jedzie na praktyki i dostaje wynagrodzenie za pracę, która jest normalna, ciężka, bo na kuchni, salach restauracyjnych, w barach, itd. Ale kasa jest bardzo przyzwoita. Warto mieć taką wiedze i świadomość, bo inne szkoły nie daja takich możliwości. Ja sobie chwalę.
  5/2/18
 • morfeusz

  a ile % z matury trzeba mieć aby dostać się na gastronomię
  1/7/18
 • Alicja

  czy koncząc studia na kierunku TiR na przykład w tej Szkole - mam uprawnienia do oprowadzania wycieczek po Poznaniu? jak to wygląda? czy jest to jakoś uregulowane prawnie? i jednocześnie drugie pytanie; czy mozna skończyć zupełnie inny kierunek studiów, który nie jest związany z turystyka i rekreacją i zostać przewodnikiem / pilotem po mieście? bardzo bym prosiła o odpwoiedź.
  10/16/17
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  10/13/17
 • kwestia opłat za studia - pytanie

  Patrzyłam na stronie tej szkoły, ile kosztują studia. Z zapisu wynika, że studnt płaci za studia za każdy miesiąc, cały rok, także w wakacje. Czy tak jest zawsze? Czy we wszystkich szkołąch prywatnych płaci się w wakacje na naukę, która się nie odbywa? No bo przecież w lipcu i sierpniu i wrześniu nie ma zajęć na uczelni???
  10/10/17
 • dot. rekrutacji

  czy można dołaczyć na studia na pierwszy rok w drugiej połowie listopada? znacie takie przypadki? przejdzie taki myk czy raczej nawet nie próbować?
  10/6/17
 • opinia o wshig - polecam

  Od ludzi z branży oraz samych studentów wiem, że WSHiG w Poznaniu jest najlepszą tego typu szkołą w Polsce. Można się spinać na konieczność płacenia... ale sorry, każda prywatna uczelnia każe sobie płacić za naukę. Natomiiast to, co macie tutaj super, to: zaplecze dydaktyczne, profesjonalne zajęcia, fajnych wykładowców, a przede wszystkim praktyki. Jak jedziesz w wakacje do hotelu w Grecji czy Hiszpanii do dostajesz kasę, która Ci wystarcza na roczne opłaty. Pokaż mi inną prywatna uczelnię, która daje swoim studentom takie możliwości??? Bo ja nie znam.
  10/4/17
 • julia

  WSHiG nie należy do tanich, fakt - za czesne płacisz może i więcej niż na paru innych poznańskich uczelniach, ale też specyfika uczelni z Nieszawskiej jest inna. Natomiast trzeba wyraźnie powiedzieć, że student może sobie na czesne zapracować, w końcu po to są organizowane wakacyjne wyjazdy zagraniczne, gdzie uczymy się zawodu, ciężko pracujemy, ale też płacą nam za to.
  8/30/17
 • Sylwia K

  Czy ktoś wybrał tą uczelnię na studia podyplomowe? Zastanawiam się nad kierunkiem Zarządzanie nowoczesnym obiektem hotelowym.
  8/23/17
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  5/30/17
 • Nina.O

  U mnie były tylko 3 osoby chętne więc siłą rzeczy nie zostało to otworzone. Żeby powstała grupa musi być chyba 10 czy 15 osób, o ile dobrze pamiętam.
  5/21/17
 • xyz

  Witam, planuję nauę na tej uczelni, i jestem ciekawa jak wyglądają języki obce na studiach niestacjonarnych. W praktyce jest tylko angielski? Czy rzeczywiście otwierane są grupy dla chętnych nauki więcej niż jednego języka?
  3/27/17
 • Xhsuope

  450 czesne , 400 zł przedłużenie sesji, 800 zł przyspieszenie sesji, kurs bhp przed praktykami za granice 300 zł, na początku roku płacisz za szafkę indeks, legitke i indetydikator około 50 zł. Jesli masz dzianych rodziców to spoko - a podwinie Ci sie noga finansowo to nie masz co liczyć na cuda bo po 3 msc jestes skreślony z listy studentów. jesli chcesz zrezygnować z uczelni musisz zapłacić za całe 2 lata studiów czyli Ok 11 tys zł. Mało kto o takich rzeczach wspominał i polecam dokładne czytanie umowy zanim ją podpiszecie. Jedyne co jest plusem to praktyki zagraniczne w których najlepsze oferty są pod biurkiem lub porozdawane grupie Ukraińskiej.
  3/8/17
 • koble

  Niedługo się okaże, że nie trzeba mieć żadnych wyników, żeby dostać się na studia, teraz najgorsze głąby dostają papierek, oczywiście mówię o kiepskich szkółkach, w których nie trzeba nic robić... osobiście uważam, że takie szkoły powinny zostać zamknięte a na rynku zostałyby te, które faktycznie czegoś uczą, jak np WSHiG
  1/22/17
 • studia bez matury?

  Tutaj Was koledzy i koleżanki zaskoczę, w tym roku pojawił się pomysł aby osoby bez matury mogły dostawać się na studia, nie wiem na czym się skończyło ale osobiście jestem przeciwna takim reformom...
  12/17/16
 • info do anonimowych

  studia licencjackie - 3 lata, a uzupelniające magisterskie - jeszcze kolejne dwa lata. Czyli łacznie masz 5 lat studiów. mozesz zrobić licencjata na jednej uczelni, ale juz mgr na innej, w innym mieście, żeby coś sobie odmienić, poznac nowych ludzi, porównać szkoły, itd. A co do tego "technika" to chyba nie za bardzo - z ojej wiedzy wynika, że mature trzeba mieć, zeby zacząć studia.
  10/12/16
 • anonimowa198

  Hej, mam do Was takie pytanie. Czy muszę mieć zdana maturę czy wystrczy zdany technik?
  10/10/16
 • anonimowy

  Ile lat trwa szkoła czy studia takie??
  9/1/16
 • nie znasz życia, jeśli nie pracowałeś w gastro :D

  turystyka jest nieodłącznie powiązana z gastronomią a to za sprawą hotelarstwa, dość szczegółowo umawianego na zajęciach, jeśli Cię to interesuje to możesz wybrać specjalność hotelarstwo i gastronomia ;)
  7/27/16
 • gotująca

  Moje hobby to gotowanie, lubię też podróżować. Chciałabym prowadzić swoją restaurację, czy to odpowiednia szkoła? Są jakieś kucharskie kursy itp ?
  7/20/16
 • Majlo

  Witam. Chciałbym dowiedzieć sie kilku rzeczy na temat tej uczelni. Moze wypowiedzieć sie absolwent lub student wshig? Przede mna wybór studiów i proszę powiedzieć czy warto zainteresować sie ta opcja.
  5/19/16
 • lolx3

  Moim zdaniem to świetnie, że uczelnia daje możliwości nauki trzech języków obcych, a dodatkowo jeszcze języka migowego. Języki obce to w obecnych czasach podstawa, a w turystyce czy hotelarstwie to już w ogóle... Poziom uczelni zdecydowanie wysoki, świetnie przygotowuje do późniejszego podjęcia zawodu. Z tymi językami to też nie jest taka ciężka sprawa, choć dobrze by było znać choć podstawy z dwóch. W moim przypadku był to angielski i niemiecki i z trzecim też bez problemu sobie poradziłam. Wykładowcy mają na względzie to, że dla większości studentów spotkanie z trzecim językiem to coś zupełnie nowego, więc nauka zaczyna się od podstaw.
  2/29/16
 • Ewa95

  Witam Chciałam studiować na tej uczelni, ale przeraża mnie ilość języków obcych. Proszę o informację jaki jest naprawdę poziom, a zwłaszcza w kwestii językowej. Pozdrawiam. Ewa
  1/13/16
 • harman89

  Witam w 2013 roku zapisalem sie na studia w tej szkole , stracilem prace poszedlem zreyzygnowac z zajec ktore sie wogole nie zaczely ... mam problem szkola wytoczyla mi proces sadowy mam zaplacic 3000 zl , odsetki plus sprawa sadowa czy oni oszaleli ... moze mi8al ktos podobny przypadek do mojego
  11/30/15
 • marta

  niestety nie miałam osobistej styczności ze studiami podyplomowymi ale robiłam rozeznanie rynku, ponieważ jestem na 4 roku Tir.. jeśli chodzi o tą uczelnię: ma bardzo dobre opinie wśród studentów, a to chyba najważniejsze, wysoki poziom, konkrety nie lanie wody. Moim zdaniem warto!
  10/25/15
 • podyplomowe studia

  mam pytanie, czy ktoś robił studia podyplomowe Animator i Manager kultury??? ja kończe Turytykę i Rekreację na UAM i chcę iść w kierunku eventów, stąd to pytanie, znacie program i możecie coś więcej powiedzieć, czy warto?
  10/20/15
 • :-)

  już dawno po inauguracji a oni nadal wysweitlaj ato ogłoszenie.....
  10/19/15
 • dla kogo to biuro

  na stronie Uczelni jest info o Biurze POdróży Asian, dla kogo to biuro działa? dla studentów? t tutaj są oferty wyjazdów i pracy? bo ja tu nic nie widzę, żadnych ofert nie ma...
  10/14/15
 • kama

  To nie jest strona z ogłoszeniami mieszkaniowymi ;)
  8/13/15
 • VVVV

  Bede studiowac w Poznaniu, ale mam problem z mieszkaniem, ktos wie o wolnym mieskaniu niedaleko uczelni ?
  7/29/15
 • fajny klimacik

  studiuje zaocznie i bardzo sobie chalę wybór wshig, szkoła ma naprawdę fajny klimat, na co składa się wiele rzeczy, restauracje, sale dydaktyczne, cale zaplecze dostepne dla studentów, eventy których jest mnóstwo, tutaj ciągle się dużo dzieje, i można wiele się nauczyć, jeśli tylko się chce, miałam obawy co do opłat, wiedziałam że można wyjeżdzać na wakacje do hoteli zagranicznych, ale ja za bardzo nie chciałam wyjeżdzać na 2 czy 3 mce, na szczęście okazało się że poznańskie restauracje bardzo chętnie zatrudniają nas w wakacje do ogródków, a klienci zostawiają niezłe napiwki :-)
  4/5/15
 • studenciok

  Pragne postawic publiczne pytanie dot. przedmiotów: Metodologia badan naukowych prowadzonego na studiach mgr przez panią T oraz Projekt badawczy prowadzony na studiach mgr. Po co istnieją dwa przedmioty o tej samej tematyce?. Badania naukowe, to nie tylko ankieta o czym zdaje sie nie wiedziec p. T. Metodologię badań naukowych prowadzi magister, Stawiam pytanie: a jakie to badania naukowe prowadziła Ta Pani, jakie ma osiągnięcia w zakresie nauki. Idziemy na przedmiot projekt badawczy, i dopiero oczy otwieramy o co chodzi w tych badaniach naukowych. Po co uczelnia wydaje pieniadze na takie "dziadostwo"? My tego nie chcemy słuchać , my chcemy wiedzy treściwej.........
  2/7/15
 • Bolek

  Uczelnia jest pożądana w swiecie, i tego nikt nie kwestionuje. Dzisiaj mamy 7 luty 2015 rok , a więc trwa sesja egzaminacyjna w WSHiG. Pytam się: gdzie są ECTS przedmiotów na stronie uczelni: Turystyka na rzecz zdrowia, oraz Turystyka w polityce panstwa. Ano brak jest tych ECTS. Przedmioty te były prowadzone na 4 i 5 roku studiów magisterskich w semestrze zimowym , są wyznaczone dyżury wykladowcy Pana D. Jak student ma przystąpic do zaliczenia przedmiotu, gdzie brak jest opisow tych dwóch przedmiotów? Dziadostwo, krotko ujmując. Druga sprawa, to stawiam publiczne pytanie: po co wprowadzono te przedmioty, jaki był sens wprowadzenia ich w uczelni, skoro są wykladane przedmioty: planowanie turystyczne, produkt turystyczny i polityka turystyczna , oraz współczesne tendencje w turystyce? Po co to wszystko, brak skladu i ładu. Płaci się wykladowcy "za nic', gdyż nic z tego nie wynika. Po co, na co, bo tak sobie życzy chyba tylko koordynator. To sa przedmioty zbędne dla nas studentów. Nie umiem, nie potrafię dokonać wyceny wycieczki krajowej, zagranicznej, dania w restauracj, ale to nikogo nie obchodzi. Zenada Panie Kanclerzu, Panie Rektorze, czas zaprowadzić z tym właściwy porządek. Kiedy zakończy się okres zatrudniania inżynierów w WSHiG, to kpina z nas studentów.
  2/7/15
 • ccc

  ta uczelnia jest świetna, nie będziecie żałować!
  1/26/15
 • Mateo

  Polecam bardzo gorąco wszystkim WSHIG Poznań , powiem szczerze , że nie ma drugiej takiej uczelni w Polsce , która tak dobrze szkoli specjalistów w dziedzinie gastronomi i hotelarstwa , Ja po tej szkole bardzo wiele osiągnąłem i spokojnie mogę powiedzieć , że dzięki niej jestem teraz jednym z czołowych szefów polskiej kuchni .
  1/23/15
 • studenci WSHiG

  bardzo dużo zajęć danej specjalności prowadzą wykładowcy z Katedry Turystyki i Rekreacji a nie z katedry specjalistycznej, które nic nam nie dają. W Katedrze Turystyki i Rekreacji jest najwięcej wykładowców- magistrów a najmniej studentów z turystki i rekreacji- obsługi ruchu turystycznego. , którzy prowadzą zajęcia nic nam nie dające gdyż ci ludzie może znają się na turystyce i rekreacji a nie na hotelarstwie czy marketingu, czy na zarządzaniu. Nie chcemy takich zajęć, gdzie podstawą są tzw. prezentacje . Na studiach mgr z jednego przedmiotu w jednym semestrze- to 3 prezentacje. Naszym zdaniem nie powinno się zatrudniać "ministrów' lub 'doktorów' lub profesorów, którzy nimi nie są a każą się tylko tak tytułować . Niektórzy chodzą jak "pawie" nadęte po szkole, nie ma u kogo pisać prac dyplomowych, gdyż nie są zainteresowani tę tematyką lub się nie znają na niej. Panie Kanclerzu i Panie Rektorze WSHiG, nadszedł czas odsunąć trzy panie z rektoratu, my to widzimy i słyszymy. Z takiej mąki, nie będzie chleba, tylko "zakalec'.
  12/20/14
 • student WSHiG

  3 grudnia 2014 r. odbyła się konferencja ponoć z nazwy "naukowa' dot. teorii i praktyki w hotelarstwie, żywieniu, turystyce i rekreacji. I co z tego wynikło? Tematyka zaprezentowana w zgłoszonych artykułach generalnie była nie związana z tematem konferencji. Opublikowano 8 artykułów dot. wychowania fizycznego, w tym: o piłce siatkowej, rugby, talentach sportowych w klasach gimnazjalnych, zapasach, kompetencjach zawodowych absolwentów uczelni wychowania fizycznego, piłce nożnej, o rzutach karnych podczas Mundialu 2014 itd, itp. Artykuły te zostały dopuszczone przez 20 - osobowe gremium Komitetu Naukowego tej konferencji. Ta konferencja nie służyła nikomu, w tym w szczególności studentom WSHiG. Artykuły nie na temat. Co nas interesuje Polskie Stowarzyszenie Turystyki? Komu to służy? Co nas interesuje współpraca transgraniczna integracji europejskiej? Co nas interesują wywody dot. kultury, rasy, narodu lub wywody ogólnikowe wręcz slogany , pustosłowia dot. turystyki? Tego nie dało się słuchać. Dobór prelegentów w obradach plenarnych był na tzw. "pokaz", czyli coś należy powiedzieć, gdyż się pokażesz. Tak to trwa od lat w WSHiG i nic się nie zmienia, występują te same Osoby w części plenarnej. Jakie efekty osiągnięto w obradach w sekcji, czy się wogóle odbyły? Tytuły niektórych artykułów z błędami merytorycznymi a to świadczy o autorze artykułu, o jego wiedzy. Szkoda czasu i pieniędzy na takie "pseudo-rozrywki" uprawiane od lat w WSHiG Panie Kanclerzu Tauber.
  12/13/14
 • karusa

  najlepsza uczelnia w tej branży w całej Polsce, do tego świetne zaplecze, rewelacyjna kadra, super klimat nie do podrobienia, co też ważne, wiele zajęć zwyczajnie mega przydatna w codziennym życiu
  10/19/14
 • adam

  Polecam uczelnie, studiowałem turystykę i rekreację, pierwsze praktyki w hotelu i zapewniłam sobie pracę... A to chyba na studiach najważniejsze?
  8/7/14
 • monika

  Polecam wszystkim turystykę i rekreację w WSHiG w Poznaniu! Ciekawy kierunek, dużo zajęć praktycznych co jest ważne w tym zawodzie, profesjonalna kadra podchodząca z pasją do swojej pracy i do tego bardzo miła atmosfera na uczelni ;)
  7/23/14
 • kursy kucharskie

  czy ktos korzystał z kursów dla kucharzy początkujących w WSHIG??? mam na mysli kurs dla normalnej osoby, która ma przecietne pojęcie o gotowaniu i chciałaby się nauczyc paru dan popisowych, zeby blysnac gdy trzeba gości przyjąc w domu i dobrze wypaść? gdzie nzależć wiecej info o tematyce kursu (czy tylko telefonicznie?) kto prowadzi te zajęcia? skąd są kucharze? i ile jest osób na takim kursie?
  6/25/14
 • jasna

  noo, i jestem kolejny rok do przodu, wszystko pozaliczane, śliczna średnia, stypendium na III rok, juz nie mogę się doczekac pisania pracy licencjackiej, WSHiG jak dla mnie, przy zainteresowaniach podróżniczych i dietetycznych, to studia dla przyjemności, choc wiąża się też ze spora praca i zwyczają codzienną nauka, ale jestem w 100 procentach zadowolona
  6/15/14
 • monika

  słyszałam ze na 2 roku w 2 semestrze ale pewna nie jestem, zapytam gdzieś w dziekanacie bo też mnie to interesowało....
  5/29/14
 • specjalność

  kiedy się wybiera specjalność w WSHiG? na którym semestrze?
  5/23/14
 • mega pozytywnie

  moja dobra znajoma tu studiuje, na zaocznych, jest zafascynowana i na maksa zakręcona tymi studiami, zyje zajęciami, ma świetne notatki, super wiedzę o dietetyce, żywieniu, opowiada o tym na każdym spotkniu, to jej pasja, bo ona uwielbia zwiedzać, prenumeruje mnóstwo czasopism odróżniczych, mówi że ta szkoła to jej największe marzenie i największa przyjemność, że nie zamieniłaby jej na żadną inną, dodam, że jest najlepsza w grupie i juz od samego początku załapała się na stypendium naukowe,
  11/18/13
 • turystka

  Jeśli ktoś chce uczyć się na kierunkach takich jak turystyka i rekreacja to nie ma lepszej szkoły w Polsce. Osobiście uważam, że WSHiG reprezentuje dużo wyższy poziom niż nie jeden uniwersytet. A to wszystko za sprawą bardzo dobrego zaplecza naukowego, odpowiednio wyposażonych sal zajęciowych i wspaniałej kadrze, której nie powstydziłaby się żadna uczelnia!
  10/2/13
 • prawda o WSHiG

  moze i rektor jest szalony, ale żeby tworzyc takie uczelnie i na tak wysokim poziomie, jelsi chodzi o zaplecze techniczne, to chyba jest potrzebne szalenstwo, Tauber jest osoboscia sama w sobie, to kucharz, obiezyswiat, biznesmen, gadula, kumpel, rektor, przyjaciel, wszystko po trochu, charyzmatyczny, nietuzinkowy, zakrecony, ale dbajacy o studentow i swoja szkole, nie wypowiadam sie na temat zarzutow, ale media lubia takie tematy, nawet jesli niesprawdzone, wazne, ze cos sie dzieje, Pani Ewa M-Sz jest cudowna i niezwykle wazna w tej szkole, kazdy kto ja zna - bardzo ja ceni, reasumujac - nie ma w Polsce uczelnie z takiej branzy, ktora bylab lepsza, po prostu WSHiG na najlepsze zaplecze (sale, kuchnia, restauracja, biblioteka, fitnes, itd, itd.)
  8/12/13
 • pigwa

  jest dużo zajęć ciekawych i sporo trudnych albo mało przydatnych, pewnie nic z tym nie zrobimy i każdy narzeka na coś, miałam nadzieję, że będzie więcej lużnych zajęć poświeconych żywieniu, hotelartswie, dietetyce, turystyce.... są ale nie zawsze w lekkostrawnej postaci.
  8/6/13
 • student

  normalna szkoła jak wiele innych, taryfy ulgowej nie ma
  7/27/13
 • lola

  a nie można jakiegoś rocznego kursu gotowania tutaj zrobić, żeby poźniej otworzyć jakiś punkt gastronomiczny albo firmę organizującą okolicznościowe poczęstunki???? mają tutaj coś takiego???
  6/26/13
 • zofija

  może 600 zł czesnego to nie jest mało, choc inne szkoly prywatne maja porownywalne oplaty, ale chyba zaleta tej szkoly jest to, ze mozna samemu te pieniadze zarobic w wakacje podczas praktyk, przy okazji szlifowac angielski i poduczyc sie innego jezyka, np. greckiego czy hiszpanskiego, to mnie najbardziej przekomuje,
  5/21/13
 • Absolwent WSHiG

  Uwierzcie mi ze warto. Możliwości jakie stwarza uczelnia są nieporównywalne do innych uczelni. Mimo, iż w zeszłym roku skończyłem WSHiG po 5 latach, dalej kontynuuje naukę na studiach podyplomowych:)
  4/11/13
 • 1rok

  Pytacie o to czy dostaniecie pracę po tej szkole? Myślę, że tak, bo głównie uczelnia stawia na praktyki, na których nabieramy doświadczenia, co jest najważniejsze w pracy, no i daje możliwość zawierania kontaktów za granicą co później może pomóc nam na starcie z pracą :) Właśnie zaczynam 2 półrocze na I roku studiów, i już się załapałam na praktyki we Włoszech także czekam na czerwiec! A co jeszcze najważniejsze, praktyki dają te szanse, że bez problemu można zapłacić z góry za rok studiów!
  4/2/13
 • 1rok

  Pytacie o to czy dostaniecie pracę po tej szkole? Myślę, że tak, bo głównie uczelnia stawia na praktyki, na których nabieramy doświadczenia, co jest najważniejsze w pracy, no i daje możliwość zawierania kontaktów za granicą co później może pomóc nam na starcie z pracą :) Właśnie zaczynam 2 półrocze na I roku studiów, i już się załapałam na praktyki we Włoszech także czekam na czerwiec! A co jeszcze najważniejsze, praktyki dają te szanse, że bez problemu można zapłacić z góry za rok studiów!
  4/2/13
 • werfjyetrre

  Dopisuję się do pytania poniżej. Warto?
  3/30/13
 • niezdecydowany

  zastanawiam się nad tymi studiami ale nie wiem czy dostanę po nich pracę... pytanko do absolwentów czy jest praca czy się opłaca i czy dobrze uczą...
  2/14/13
 • Karolina

  Kwestie finansowe są jednymi z najważniejszych. Bo jak nie masz kasy to żadne studia nie będą Cię cieszyć tylko ciągle zmartwienie skąd wziąć pieniądze. Ale kierunki takie jak hotelarstwo czy gastronomia są pożądanymi w dzisiejszych czasach więc warto to studiować tylko nie jestem pewna czy akurat w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu...
  11/25/12
 • krzysiek38

  To jest najgłupsza i najbardziej żenująca rzecz jaką miałem nieprzyjemność zrobić w swoim życiu.W tej chwili mam 38 lat i wykasowałem na szczęście tą szkołę z Cv,nie raz się musiałem tłumaczyć na rozmowach i miałem pytania:a to co?a ja szczerze odpowiadałem:błąd młodości.Nie żartuję,naprawdę szkoda kasy,czasu,wszystkiego!
  11/23/12
 • adam

  najlepsza szkoła w Polsce! dużo praktyk zagranicznych :)
  11/23/12
 • kasia

  studiowałam tu 3 miesiące, ale ze względów finansowych byłam zmuszona zrezygnować, wiec może niech ktoś inny się wypowie? Bo ja od października znów planuję rozpocząć studia na WSHiG w Poznaniu.
  11/23/12
 • Zuźka

  Miałam tu studiować ;d już nawet byłam zdecydowana ale w końcu wybrałam Warszawę ;p Czasem jeszcze żałuję bo w Poznaniu mam więcej znajomych, bardziej podobała mi się wizja studiowania na WSHiG w Poznaniu ;p ale niestety, tak się ułożyło, tak musi zostać ;p
  11/15/12
 • klara

  to poczytaj tutaj o studiach w Twoim mieście, bo może faktycznie Kielce są daleko od poznania, ale szukając zawsze znajdziesz uczelnie dla siebie :)
  11/9/12
 • niezle

  wstukalam w googla hotelarstwo i gastronomia studia w kielcach wszystkie informacje, a przenioslo mnie tutaj, na poznan, troche za daleko od nas, ale dobrego zycze :-)
  10/30/12
 • kasuja w wakacje siano?

  sluchajcie, czy to normalna praktyka w prywatnych szkolach, ze w wakacje placi sie za studia??? czy tylko w wshig tak jest??? bo patrze na tebelke, co prawda o polowe mniej, ale to jest kasa!!! za co ja mam im placic w lipcu czy sierpniu???
  9/6/12
 • romek

  Ja chcę być kucharzem w jakiejś restauracji, bo zawsze lubiłem gotowanie, mam trochę własnych przepisów itd., no ale nie wiem czy dobrze postąpiłem wybierając się do wyższej szkoły hotelarstwa i gastronomii. Mam problem z nabieraniem praktycznego doświadczenia, bo zbyt wiele czasu zabierają mi... studia.
  9/1/12
 • brzegwarty

  No i taka uczelnie to rozumiem! Zamiast robić kursy, na własną rękę szukać stażu, tutaj można się dobrze podszkolić z gastronomii i zdobyć dobry dyplom. Fajna jest Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii, a poza tym jest w Poznaniu, co w moich oczach działa na jej korzyść, bo lubię to miasto!
  8/24/12
 • aid

  @czwartaodkońca: oczywiście, w końcu to uczelnia gastronomiczna, dziwne gdyby nie można było po niej zostać kucharzem! To znalazłam na stronie Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu: "Specjalność hotelarstwo i gastronomia uczy studentów praktycznych umiejętności na krajowych i zagranicznych stażach oraz dostarcza studentom wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy kulinarnej w zawodzie dobrze wyszkolonych kucharzy, barmanów, kierowników restauracji i barów, zgodnie z międzynarodowymi standardami, w ramach przemysłu turystycznego i hotelarskiego".
  8/18/12
 • happysad

  Spoko uczelnia, podoba mi się miejsce w Poznaniu w którym jest położona, niedaleko wynajmuję mieszkanie, więc mi pasuje. Poza tym zajęcia są ciekawe, raczej nie staram się od nich 'migać' tak jak to miałam dawniej [w liceum :D] w zwyczaju.
  8/15/12
 • czwartaodkońca

  właśnie przeczytałam komentarze i mam pytanko; czy po tej szkole mogę zostać kucharzem?
  8/7/12
 • trollface7

  z tego co słyszałem to ta oferta jest dla wszystkich studentów, nie tylko dla wybranych ;)
  8/6/12
 • emil

  Czy ta uczelnia organizuje praktyki dla wszystkich, czy tylko dla niektórych, wybitnych studentów? Widzę że na stronie internetowej uczelni jest informacja o praktykach, ale nie wiem czy jest po to żeby ładnie wyglądać, czy może przedstawia realną ofertę dla każdego studenta.
  7/23/12
 • cook

  @kasia: z pewnością nie zaszkodzi, zawsze lepiej patrzy się na ludzi z doświadczeniem niż na 'zielonych' w temacie. na studiach każdy pracuje na siebie, więc wszystko czego nauczyliśmy się kiedys jest pomocne. ja też słyszałam dobre opinie o uczelni i na nią poszlam, bez zadnej praktyki zawodowej, ale tez daje rade ;)
  7/12/12
 • kasia

  super strona szkoły! już prawie jestem na nią zdecydowana, bo słyszałam też wiele dobrego od znajomych. mam tylko jedno pytanie? czy po technikum gastronomicznym będzie mi łatwiej na tej uczelni? miałam praktyki w Warszawie w wielu hotelach np sheratonie. czy to pomocne?
  7/3/12
 • jest ok

  zdecydowanie najlepsza prywatna szkoła gastronomiczna w Polsce, naprawdę cieszę się że tu trafiłam. wykładowcy reprezentują dobry poziom, nie są bufonami dla których studenci się nie liczą. starają się o studentów, bo ci płacą za nauczanie. fajnie jest tutaj studiować. a po zajęciach na Maltę, piweczko, chill out ;)
  6/20/12
 • lokalizacja jest super, przy Malcie

  kto to pisze? przeciez ta szkola ma budynek na przeciw Malty, niedaleko ZOO, jaka to kiepska lokalizacja??? kiepski to jest Debiec, albo jakiej inne wywiejewo, spojrzcie sobie na mape, jasne ze nie Sw. Marcin, ale dojazd kilka minut i bez probemu zadnego, budynek po generalnym remoncie, klimat hotelowy, sale na wypasie, z prywatnych gastronomicznych i turystycznych to najlepsza w Polsce uczelnia i to bez sciemy,
  6/6/12
 • pzn

  nieszawska niestety średnio mi się podoba jako miejsce dla umiejscowienia szkoły wyższej, jest trochę na boku, ale cała reszta dotycząca wyższej szkoły hotelarstwa i gastronomii w poznaniu jak najbardziej na plusie i jak nie wiecie gdzie studiować, a wiążecie przyszłość z hotelarstwem lub gastronomią, to polecam złożyć papiery tutaj :)
  6/4/12
 • dominika

  @o praktykach: brzmi spoko, nawet mimo sformułowania "ciężka praca". rok temu pracowałam za granicą, właśnie w grecji i mimo że harowałam od rana do wieczora, to i tak było świetnie. klimat tego państwa jest po prostu niesamowity. zastanawiam się nad wyższą szkołą hotelarstwa i gastronomii i nawet sam fakt że mam już znajomości za granicą nastraja pozytywnie w sprawie tych praktyk :)
  5/31/12
 • o praktykach

  z praktykami jest w realu tak, ze moj znajomy ziomal pojechal do Grecji (Rodos) jeszcze przed pierwszym rokiem, po prostu zalatwil to sobie, bo jego starsza siotra tez jechala, generalnie wszystko jest do dogadania, zwyczajowo na praktyke wyjezdzasz wraz z rozpoczeciem sezonu, czyli czerwiec / lipiec, juz po zaliczonych egzaminach, a wracasz po 2 albo 3 miesiacach ciezkiej pracy, to tez trzeba sobie jasno powiedziec - nie jedziesz na wakacje, ale do pracy w hotelu czy barze, tak nalezy to traktowac i za to Ci placa przyzwoite pieniadze,
  5/29/12
 • tatiana

  no spoko, poszlyśmy tu razem z kumpela bo chciałyśmy studiować razem w poznaniu, a że ona średnia i ja też średnia, to na uniwersytet adama mickiewicza nie udało nam się dostać. ale wshig jest świetna, poziom fajny. no i staramy się zdobyć znajomości żeby móc pojechać na praktyki za granicę, włochy byłyby spełnieniem marzeń
  5/29/12
 • amol

  Jak to jest z tymi praktykami za granica? Na ile się wyjezdza? Przeczytałam na stonie ze mozna się o nie starac juz po 1 semestrze, a co wtedy z nauka? Tam ją kontynuuje czy tam mam tylko same praktyki?
  4/12/12
 • turystyka i rekreacja

  jesli chodzi o szkoly wyzsze prywatne, to w Poznaniu kierunek turystyka i rekreacja najlepiej jest realizowany wlasnie w Wyzszej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii. Dla jasnosci, bo nazwa szkoly jest troche wprowadzajaca w blad i mylaca - Gastronomia i hotelarstwo jest specjalnoscia, ktora mozna sobie wybrac, a nie kierunkiem studiow. Zreszta gastronomia i cale zaplecze restauracyjne jest na najzwyzszym swiatowym poziomie, o czym mozna sie przekonac odwiedzajac szkole na Nieszawskiej.
  2/26/12
 • kucharz

  Mój znajomy pojechał na praktyki do Grecji - niby kryzys, ale swoje zarobił. W dodatku doświadczenie bezcenne, możliwości duże, zaplecze odpowiednie. Jeśli chce się wykazać i to się zrobi - gwarantowany sukces.
  1/26/12
 • *mol

  tu na pewno nudzic sie nie bedziecie, jest kolorowo, jest wesolo, jest nauka i zapieprz czasami ostry, sa praktyki zagraniczne, sa fajni ludzie, nacisk na Fajna Ekipa, poziom wysoki, na ladne oczy to tylko ladne dziewczyny dostaja zliczenia, a i one cos musza umiec
  1/23/12
 • elfik

  Każdy ma obowiązek uczenia się jeżyka migowego oraz 3 języków obcych :)
  1/16/12
 • zyrafa

  czy to prawda, ze w WSHiG w Poznaniu wszyscy studenci uczą sie obowiązkowo języka migowego???
  12/10/11
 • Ufnal

  WSHiG ma dosc dobra pozycje w Poznaniu, bo oprocz UAMu i AWFu inne prywatne uczelnie wyższe jej nie zagrazaja, szkola ma dobre zaplecze, swoje budynki, zreszta rozbudowane, styl hotelowy z krysztalowymi zyrandolami, dywanowymi wykladzinami, winda za szklem, recepcja, itd. Na wypasie. Do tego restauracja, Ogród Zimowy, dobrze wyposazona biblioteka, profesjonalne sale z lustrami dla gastronomii, czesc fitness dla studentow, Oczywiscie praktyki glownie Grecja, wyspy i ladowa, Cypr, Hiszpania, albo inne miejscowki, kak ktos sie dobrze zakreci, ogolnie spoko, fajna wiara
  6/5/11
 • Jako93

  WSHiG ma po prostu TURYSTYKE I REKREACJE. Od dawna ten kierunek robia z roznymi specjalizacjami. Stronke maja rzeczywiscie naćpaną, dlatego malo co widac w orefcie ksztalcenia. Ale sama szkola spoko. Co do oplat, ze sa wysokie, to fakt, ale mozesz od razu wyjechac od pierwszego roku zagranice na praktyki wakacyjne i zarobic na caly rok studiow. Do tego szlifujesz jezyki i lapiesz kontakty. W mojej opinii to jednaj z najlepszych szkol w Polsce o tym profilu ksztalcenia.
  5/28/11
 • Ewelina

  Sorki, film mi sie odpalił, więc juz odsłuchałam i obejrzałam. Buźka, pa.
  5/17/11
 • Ewelina

  Jestem na stronie tej szkoły i nie moge znalezc kierunków studiów oraz specjalizacji. Może to brzmi głupio, ale to jest jakiś horror, to tam jest natrzasnane plikami, ze szoking. POdesle ktoś linka pod zakladke z kierunkami, please.
  5/17/11