Ocena uczelni


Komentarze (124)

Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Asia

  Hej :) polecacie studia podyplowe na tej uczelni? Zastanawiam się nad Zarządzaniem w Oświacie?
  6/1/20
 • Julia

  Jestem studentką drugiego roku i szczerze polecam tę uczelnię każdemu. Panuje tam świetna atmosfera, wykładowcy są zawsze uprzejmi i pomocni. Kolejnym plusem jest świetna lokalizacja uczelni, a także rozbudowany system stypendialny. Wszystkie sprawy załatwiamy poprzez elektroniczny system, co pozwala na szybki kontakt z wykładowca. Bardzo się cieszę, że wybrałam Wyższą szkołę zarządzania i bankowości.
  5/31/20
 • Ernesto

  Dla mnie jako obcokrajowca WSZiB jest świetny. Dużo rzeczy, a właściwie prawie wszystko w dziekancie można załatwić przez internet na długo przed przyjazdem na uczelnie. Studiuję Zarządzanie zakupami i łancuchem dostaw zaocznie i jednoczesniej pracuje i jest to najlepsze rozwiązanie gdyż zdobywam doświadzenie na rynku pracy a studia zaliczam w weekndy. Nigdy tez nie było problemu z przesunięciem zaliczenia na dogodny termin lub też zaliczenia w formie online w przypadku choroby lub podróży.
  5/10/20
 • Ala

  Jaki jest system studiów zaocznych? sobota niedziela, czy również piątek?
  4/22/20
 • Pati

  Czy na informatyce studia są ciężkie?
  3/18/20
 • Ania

  Czy trudno dostać się do tej szkoły? Czy biorą wszystkich uczyniów?
  3/11/20
 • Sara

  Polecacie studia w tej szkole? Myślę o finansach i rachunkowości.
  2/18/20
 • Wojtek

  Jestem na 3 roku informatyki zaocznie. Wymagań dodatkowych brak(brak progu) ale na pierwszych 3 semestrach dużo matematyki w roznej postaci. Poziom przyzwoity, większość wykładowocow z AGH. Coś tam można lizynąć wiedzy :D Wiadomo wszystko zalezy od konkretnych prowadzących ale ogólnie nie jest źle. Duzy atut to systwmy uczelniane;)
  2/15/20
 • Agata

  Reply for the comment of Marysia from date 2/10/20
  Witam, z przedmiotów, których wcześniej nie miałaś są dodatkowe zajęcia z uzupełniania różnic programowych więc nie masz się co martwić o to, że sobie nie poradzisz :) Nasza uczelnia prowadzi rekrutację zimową gdzie semestr zaczyna się w marcu. Zaczyna się wtedy I semestr i idzie zgodnie z dalszym tokiem programu studiów :) Ja jestem po Kulturoznawstwie Międzynarodowym i aktualnie jestem na 3 semestrze studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie kadrami. Wszystko da się nadrobić i pogodzić. Polecam!
  2/12/20
 • Marysia

  Cześć. Chciałabym zacząć studia na kierunku zarządzanie II stopnia, ale licencjat mam z j. rosyjskiego. Czy jest wgl w takim razie sens składnia dokumentów, skoro z przedmiotami jakie są nie miałam wcześniej do czynienia i nie wiem czy bym dała radę. I o co chodzi z semestrem zaczynającym się od marca? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.
  2/10/20
 • Agnieszka

  Cześć. W tamtym roku rozpoczęłam swój pierwszy semestr na kierunku Informatyka. Dziewczyn na kierunku nie jest zbyt wiele więc wszystkie trzymamy się razem (babska solidarność). Na pierwszy rzut oka zajęcia przerażają - ale po głębszej analizie stwierdzam, iż było warto - ta uczelnie rzeczywiście czegoś uczy. Więc jeśli chcesz być dobry/dobra w swoim zawodzie i akurat ten kierunek posiada w swojej ofercie WSZIB to bardzo polecam :)
  2/2/20
 • Paweł

  Czytałem dobre opinie o zarządzaniu, a jak jest na informatyce?
  1/23/20
 • Asia

  Czy na informatykę są jakieś szczególne wymagania? Jeśli nie podczas rekrutacji, to czy studia wymagają szerszej wiedzy z matematyki np.?
  1/21/20
 • Bella

  Czy przewidziana jest zimowa rekrutacja?
  1/10/20
 • Emilia

  O uczelni dowiedziałam się na targach edukacyjnych i bez wahania złożyłam papiery, ani trochę nie żałuje wyboru. Atmosfera na uczelni jest super, miła obsługa w dziekanacie. Na uczelni są prowadzone ciekawe zajęcia przez wykładowców którzy przekazują wiedzę praktyczną. Student dostaje dostęp do licencjonowanego oprogramowania (np. Office). Wszib posiada indeks elektroniczny a także elektroniczną platformę Suszi i Sake dzięki którym student ma dostęp do planu zajęć, ocen, syllabusa, eLearning, możliwość napisania wiadomości do dziekanatu i wykładowców. Plan zajęć bez okienek, co pozwala na połączeniu studiowania z pracą. Uczelnie bierze udział w targach pracy, jest wiele interesujących kół naukowych, organizuje ciekawe spotkania i szkolenia oraz wydarzenia Wszibowskie tj. kina plenerowe, zajęcia fitness, zbiórki pieniędzy, imprezy integracyjne. Posiadamy także kartę Wszibersa, dzięki której dostajemy zniżki w wielu miejscach (np. Tremy Krakowskie, B4, To Tu, Copy Center i cały szereg innych). Polecam wszystkim tą uczelnie.
  1/5/20
 • Tomek

  W tym roku dołączyłem na WSZIB i po pół roku studiowania mogę powiedzieć, że bardzo polecam! Studiuje zarządzanie ;)
  1/2/20
 • Albert

  Bardzo polecam uczelnie. Jedna z najlepszych prywatnych uczelni w Krakowie. Praktycznie całość zajęć w jednym budynku. Nie trzeba jeździć między zajęciami z jednego końca Krakowa na drugi. Przejrzyste warunki zaliczeń. Dobrzy wykładowcy. Dobry dojazd spod Galerii Krakowskiej, tramwajami 4 lub 14 około 10 minut. Dobrze zorganizowany plan zajęć, chociaż czasem zajęcia jak na kierunkach informatyka trwają 12h na dzień. Ogólnie polecam!
  12/1/19
 • Kornelia

  Bardzo polecam! Wspaniała uczelnia,kształcenie na wysokim poziomie.
  11/3/19
 • Mati

  Hej! Jestem studentem drugiego roku informatyki. Bardzo polecam uczelnie. Zajęcia są równomiernie rozłożone. Nie ma tak że np. 3h czekania na następne zajęcia tylko każde trwają 1,5h i plan zajęć jest co tydzień taki sam. Studia odbywają się w soboty i niedziele. Fajną opcją jest możliwość zdobycia stypendium, nawet na studiach niestacjonarnych. Bardzo dobra baza dydaktyczna oraz wykładowcy z topowych uczelni np. AGH. Polecam!
  11/1/19
 • Izabela

  Hej! Jestem studentką drugiego roku kierunku ,, Finanse i Rachunkowość’’. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej uczelni, jest to jedyna uczelnia prywatna w Polsce która zapewnia swoim studentom stypendia co jest ogromnym plusem. Jeśli chodzi o zajęcia w trybie stacjonarnym odbywają się one od wtorku do piątku. Dla mnie ogromnym plusem jest wolny poniedziałek, ponieważ mogę więcej popracować. Zajęcia zazwyczaj zaczynam w godzinach porankach 8-10, a kończę 13-15. Na naszej uczelni nie zdarzają się okienka, przerwy między zajęciami są 15 minutowe przez co zajęcia można bez problemu połączyć z pracą. Wykładowcy są bardzo mili i zawsze chętnie pomagają. Kolejnym plusem jest platforma internetowa która umożliwia nam kontakt z wykładowcami oraz dostęp do zadań i prezentacji w formie elektronicznej. Na platformie możemy sprawdzić swój aktualny plan zajęć oraz oceny. Na początku miałam lekki strach wybierając tą uczelnie, jednak już teraz mogę każdemu ją polecić.
  10/28/19
 • Luiza

  Aktualnie studiuje na drugim roku finanse i rachunkowość. Pomimo początkowych obaw i mitów związanych z prywatnymi uczelniami, ani troche nie żałuje wyboru Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości! Moim zdaniem szkoła stawia na naukę samych najpotrzebniejszych rzeczy, które mogą przydać się nam później w praktyce. Wykładowcy są bardzo mili, pomocni oraz ugodowi. Ode mnie napewno duży plus za plan zajec, który bez problemu pomaga łączyć naukę z praca. Dzięki niemu mam czas na wszystko, ponieważ uczelnia nie pozwala sobie na na przykład tak zwane „okienka” między zajęciami. Elektroniczna platforma uczelni również spełnia moje oczekiwania. Dzięki niej między innymi w każdej chwili można zerknąć na swój plan zajec, oceny, materiały dydaktyczne czy tez napisać wiadomość do dziekanatu czy wykładowcy. Szczerze polecam wszystkim niezdecydowanym te uczelnie. Ja uczęszczam na nią z przyjemnością.
  10/28/19
 • Agnieszka

  Cześć wszystkim! Jestem studentką drugiego roku na kierunku zarządzanie w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości. Powiem Wam szczerze, jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się właśnie na tą uczelnie! Przyjemny plan zajęć, dzięki któremu mogę pogodzić pracę z naukom i z życiem prywatnym. Z zajęć i wykładów wynoszę bardzo dużo przydatnej wiedzy. Wykładowcy są bardzo wyrozumiali , tolerancyjni i ugodowi! Studenci, których tam spotykam są mili, otwarci na nowe znajomości i bardzo pomocni. Polecam wszystkim Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości! Naprawdę warto!
  10/25/19
 • Agata

  Reply for the comment of Talia from date 8/27/19
  Witamy serdecznie, zajęcia odbywają się w soboty i niedziele od godziny 8.00, najpóźniej do godziny 17.00. Na studiach niestacjonarnych plan zawsze jest tworzony z jak największą korzyścią dla studiujących. Plan zajęć w najbliższych dniach powinien się pojawić w systemie suszi.
  8/28/19
 • Talia

  Od października zaczynam studia na WSZiB na kierunku Zarządzanie Kadrami w systemie niestacjonarnym. Martwi mnie kwestia długości zajęć. Wiem tylko, że co 2 tygodnie w sobotę I niedzielę ale nie mogę znaleźć informacji na temat planu zajęć. Na poprzedniej uczelni zajęcia były od piątku do niedzieli w godzinach od 8 do 20 a czasem do 21. Proszę o informację :)
  8/27/19
 • Cloud

  Ktoś może się wypowiedzieć nt kierunku Zarządzanie – II stopień Informatyka stosowana ??
  7/24/19
 • Dawid

  Właśnie jestem po obronie Magistra i obiecałem sobie, że wystawie tutaj opinie po skończeniu studiów. WSZiB w Krakowie to był strzał w 10! Przedmioty bardzo ukierunkowane na konkretna specjalizację, co prawda teraz przebudowa drogi ale dojazd tak czy siak bez zarzutu. Parking też zawsze jakiś się znajdzie. Materiał zalegly przez nieobecność można śmiało nadrobić, kompetentna kadra nauczycielska stara się pomóc i być życzliwym choć jak wiadomo znajdą się ewenementy. Jak wszędzie. Ogólnie jestem zadowolony i cieszę się, że tu trafiłem. Możecie śmiało się zapisywać.!
  7/6/19
 • Justyna

  Witam. Studiuję zarządzanie na WSZIB. Pomimo sceptycznego nastawienia kierunek bardzo mi się podoba. Wykładowcy nie przynudzają a długość zajęć jest na prawdę dobrze przemyślana. Obecny remont troszkę utrudnia dojazd, ale pomimo tego po pierwszym roku uznaję, że jest ok :)
  7/3/19
 • Adam

  ile jest logistyki na specjalności - Logistyka w przedsiębiorstwie na kierunku ZARZADZANIE? Bo mnie bardziej interesuje właśnie logistyka, dlatego mam opory. Jeśli nie tutaj, to gdzie szukać logistyki w Krakowie na prywatnych?
  7/3/19
 • Moniaa'98

  Z tego co wiem to niestety nie otworzyli tego kierunku z racji zbyt małej ilości chętnych, może za rok się uda, ale Wyższa Szkole Zarządzania i Bankowości polecam wszystkim studentom, wykłady prowadzone w ciekawy sposób, mili wykładowcy i administracja, wszystko na bardzo wysokim poziomie, ja jestem zadowolona!
  6/24/19
 • WWW

  cześć czy ktoś studiował/studiuje na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy? Jakie macie opinie?
  6/16/19
 • Kinga

  Studia podyplomowe z Rachunkowości na WSZiB. Wykładowcy są w porządku. Wiedzę z przedmiotów dodatkowych można zdobyć, jednak rachunkowości nie da się nauczyć na tych studiach. Główny przedmiot, czyli rachunkowość finansowa jest prowadzony przez panią doktor, która wiedzę ma, ale w ogóle nie umie jej przekazać. Na tym przedmiocie dowiedziałam się tylko czym jest rachunkowość, ale tego czym jest dekretacja, bilans, czy sprawozdanie to już nie. Egzamin natomiast obejmuje wiedzę z przynajmniej II stopnia kursu na księgowego bez wyjaśnienia podstaw rachunkowości. Więc jeśli macie dylemat, czy podjąć te studia, a chcecie się czegoś nauczyć a nie tylko zdobyć dyplom to odradzam.
  6/9/19
 • Emilka

  Super jest ta uczelnia! Studiuję Finanse i rachunkowość i szczerze polecam. Świetni wykładowcy, ciekawe zajęcia, fajna atmosfera!
  6/2/19
 • Ola1999

  Studiuję od października Finanse i rachunkowość, jestem mile zaskoczona, sądząc o opiniach prywatnych uczelni myślałam, że będzie to totalna zlewka studentów i wykłady żeby tylko 'odbębnić', zajęcia prowadzone są w sposób aktywny, bardziej jak rozmowa ze studentami, nie jest to tradycyjny przeglądamy wykład. Poziomem nie odstaje od UEku, (mam porównanie), na razie na plus, administracja i wykładowcy bardzo sympatyczni.,zawszw starają się pomóc i iść na rękę :) polecam
  5/13/19
 • Mateusz

  Studiuje informatykę na WSZiB i stwierdzam ze spokojem, że mogę polecić tą uczelnie tegorocznym maturzystą. Na największy plus według mnie zasługuje organizacja studiów. Bardzo przejrzysty portal suszi (taki wirtualny dziekanat). Plan zajęć przez cały semestr jest świetnie rozłożony, co tydzień jest podobny układ zajęć, każde zajęcia trwają 1,5h przez co nie są nużące. Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie, dlatego zawsze jest ten tydzień przerwy na naukę. Co do bazy dydaktycznej, nie można na nią narzekać. Sale komputerowe są dobrze wyposażone, spełniają moje oczekiwania. W szkole powstają także nowe inwestycje oraz jest remontowana. Co do poziomu nauki, myślę że nie odstaje od poziomu innych uczelni. Wystarczy na bieżąco się uczyć i chodzić na zajęcia i sesja zdana ;)
  5/4/19
 • Maria

  Kierunek Zarzadzanie zakupami i lancucehm dostaw jest calkiem nowy i zostal stworzony ze wzgledu na rosnacy popyt na kupcow na rynku pracy. Wlasnie studiuje na tym kierunku i moge z czystym sumieniem polecic. Jest bardzo ciekawie, uczymy sie na podstawie kejsow z "realnego zycia" od wykladowcow ktorzy zajmuja wysokie stanowiska w korporacjach pracujac w branzy. Wszystko jest dosc dobrze tlumaczone na zajeciach wiec wystarczy byc na biezaco zeby nie miec problemow w sesji :D
  4/28/19
 • Martyna

  Czy ktos cos wie o nowym kierunku Zarzadzanie zakupami i lancuchem dostaw?
  4/19/19
 • Małgorzata

  Jak na każdym kierunku uczyć się trzeba ale nie można od razu zakładać że ktoś sobie nie poradzi , z takim podejściem do studenta jaki oferuję wszib wszystko jest możliwe, nie należy sobie tylko olewać :) na tej uczelni studiują zarówno osoby starsze jak i młodzi a nawet młode my z dziećmi i większość sobie bardzo chwali :) polecam!
  4/8/19
 • Kinga

  Czy informatyka oraz matematyka na zarządzaniu sa ciężkie? :)
  3/3/19
 • Pawlo

  Nawiązując do poniższych pytań, odpowiem bo studiuje informatykę już 2 rok, przeniosłem się z uczelni państwowej i jest tak jak kolega niżej napisał poziom nauczania jak najbardziej wysoki, rzetelna wiedza przekazywana przez ogarniętych wykładowców, tyłe że naprawdę idzie się po ludzku dogadać z prof. I łatwiej jest zdać egzamin, uczyć się trzeba jak wszędzie ale w lepszej atmosferze :)
  2/10/19
 • Olka'94

  WSZiB jako jedna z pierwszych uczelni w Krakowie ma od lat system elektroniczny, Dzięki któremu studenci mają możliwość M. In kontaktu z wszystkimi wykładowcami jak i zarządcami uczelni,wgląd do swoich ocen zamiast papierowego indeksu, dostęp do wszystkich materiałów egzaminacyjnych a także możliwość pisania egzaminów komputerowych. Dodam jeszcze,ze platformę ta stworzyli studenci uczelni. Drugiej w Małopolsce takiej nie ma, myślę że nawet i w Polsce :) inne uczelnie mogą uczyć się od naszej :) polecam tą uczelnie pod każdym względem!
  2/10/19
 • Endżi333

  Polecam z całego serca Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Nauka przebiega bezproblemowo. Obecnie jestem na etapie oddania pracy dyplomowej. Konkretne przedmioty, profesjonalni wykładowcy. Kontakt z dziekanatem, wykładowcami i z całym zarządem Uczelni przez internet. Wszystkie sprawy załatwia się mobilnie a więc szybko i bez marnowania czasu na dojazdy. Pomoc materialna dla studenta na wysokim poziomie. Wszystko na plus. POLECAM !
  2/4/19
 • Wojtek

  Wykładowcy Infy prawie wszyscy z AGH, poziom dość wysoki, aczkolwiek łatwiej zaliczyć przedmioty niż na publicznych. Ogólnie po 2 semstrach niestacjonarnych jestem zadowolony.
  2/4/19
 • Dawid

  Witam czy studiuje ktoś informatyk zaocznie ? Jakie wasze opinie ? :)
  1/19/19
 • Musztarda

  Witam, zadziwia mnie fakt o, którym jeden z kolegów wspomniał wcześniej.. "Produkowane" tutaj opinie (oczywiście te pozytywne) w większości wyglądają na przygotowane przez średnio rozgarniętego marketingowca. Prosiłbym o rzetelną opinię na temat kierunku informatyka. Opłaca się nad tym myśleć czy odpuścić?
  12/20/18
 • Piotr

  Szczerze wszystkim polecam tą uczelnie, wybrałem, studiowałem i nie żałuję, wiedza, którą zdobyłem pomaga mi w pracy do dziś. Można przeczytać więcej rekomendacji na stronie WSZiB pod linkiem https://www.wszib.edu.pl/rekomendacje/
  12/1/18
 • Studentka

  Oczywiście, że można aplikować, rekrutacja nadal trwa. Zapraszamy!
  11/26/18
 • Anastasia

  Studiuję od ponad roku i nie żałuję, najlepszy wybór, obecnie w trybie indywidualnym, wszyscy bardzo pomocni, wysoki poziom nauczania, cała kadra bardzo sympatyczna, internetowy system komunikacji i zarządzania , dzięki któremu można wszystko załatwić przez internet i skontaktować zarówno z wykładowcami jak i pracownikami uczeni. Polecam!
  11/26/18
 • Studentka 3 roku

  PROMOTOR. Czy ktoś poleca jakiegoś promotora z Wszib lub nie poleca i dlaczego?
  11/3/18
 • Ola

  Hejka =) Czy można jeszcze rekrutować na ową uczelnię ? =)
  10/21/18
 • Agillo

  Studiuję i jestem bardzo zadowolona :) dużo się można nauczyć, dobry dojazd i organizacja bez zarzutu
  10/3/18
 • Studentka 2rok

  Z czystym sumieniem mogę polecić WSZiB jako uczelnie, która zapewni studentom naukę na wysokim poziomie a zarazem wiele udogodnień M.in brak papierowego indeksu, wszystko załatwianie jest przez elektroniczny system :) po 1 roku mogę śmiało przyznać że jestem zadowolona :)
  10/3/18
 • Student Finansów i Rachunkowości

  Polecam :) Uczelnia bez zastrzeżeń.
  9/4/18
 • Basia

  Studia na WSZiB to prawdziwa przyjemność, wszystkim szczerze polecam, nastawienie na wiedzę praktyczną oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że chce się studiować i student wynosi z zajęć bardzo dużą wiedzę, która z pewnością przydaje się w życiu codziennym jak i zawodowym. Na studiach poznałam bardzo fajna ekipę ludzi, na których pomoc zawsze mogę liczyć. 🙂
  8/17/18
 • Ola

  @Justi jeśli decydujesz się na studia zaoczne to potwierdzam że zajęcia odbywają się tylko w soboty i niedziele. Chyba że zdecydujesz się na studia dzienne to lekcje odbywają się od wtorku do piątku w godzinach porannych szczególnie na 1 roku :) Osobiście polecam. Studiuje na wszib już 5 rok (pierw licencjat teraz magisterka) i jestem zadowolona. Płaci się za studia ale w zamian masz dostęp do genialnych platform intranetowych, nie masz indeksów papierowych i co najważniejsze okienek między zajęciami :)
  8/1/18
 • Justi

  Witam. Mam zamiar studiować zaocznie na tej uczelni zarządzanie. Czy jest ktoś, kto może mi ją przybliżyć? Czy jest to uczelnia typu płacisz - zdajesz czy jednak trzeba się postarać? Słyszałam, że zajęcia są tylko w sobotę, niedzielę. Chciałabym jednak upewnić się zanim podejmę decyzję.
  7/29/18
 • Angelika

  Jestem studentką II roku Zarządzania na tej uczelni i mogę wymienić jej same plusy. Wykładowcy są przyjaznie nastawieni do studentów, pomocni, rzetelni, prowadzą zajęcia na wysokim poziomie. Na uczelni uczymy się rzeczy przydatnych i praktycznych w pracy. Trzecim, ogromnym plusem jest to, uczelnia znajduje się prawie w centrum miasta, dojazd do niej jest bardzo dobry. Polecam WSZiB każdemu, komu zależy na wiedzy praktycznej, dobrze ułożonym planie zajęć i przyjaznej kadrze !
  6/29/18
 • Misiulka

  WSZiB w Krakowie to bardzo dobry wybór pod każdym względem, świetna lokalizacja, bardzo dobrze wyktrzalcona kadra pedagogiczna, profesorowie z UEK i innych państwowych co świadczy, że poziom nauczania bardzo podobny do poziomu na UEK, tyle że podejście do studenta bardziej ludzkie, są wrażliwi na problemy studentów i zawsze chętni z pomocą i zrozumieniem sytuacji :) także administracja działa na najwyższym poziomie, wszystkie można załatwić przez system suszi :) mało ktora uczulenia wyróżnia się tak świetnie działającym systemem e-learningowym :)
  6/28/18
 • baks

  Mam kilku znajomych, którzy tam studiowali i sama też zdecydowałam się. Kończę obecnie drugi semestr. Myślę, że był to dobry wybór. Obsługa uczelni, organizacja zajęć, plan studiów jak najbardziej na plus. Dobry dojazd MPK
  6/7/18
 • info

  uważajcie, bo ktoś z Jańskiego pisze negatywne posty uczelniom prywatnym, natomiast siebie chwalą, pomimo iż są zalewani ogromną ilością fatalnych opinii pod wszystkimi swoimi placówkami.
  5/15/18
 • Studentkamakro

  Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie przy Al. Kijowskiej jest bardzo dobrym wyborem i zapewnia świetny start na drodze zawodowej. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, że student bez problemu przyswaja wiedzę praktyczną jak i teoretyczną. Ja studiuje drugi rok i wcale nie żałuję. Wiadomo czasami jest ciężko ale nie na tyle żebym miała sobie nie radzić, z pomocą wykładowców i kolegów i koleżanek można zdać nawet najgorszy egzamin. Wierzę, że ukończenie tej szkoły będzie dla mnie bardzo dużym plusem w przyszłości. Polecam w 100%
  5/14/18
 • Studentka

  Bardzo nie polecam.. Wieczne odwoływanie zajęć, także jak chcesz się czegoś nauczyć to zapomnij... Cały miesiąc bez zjazdów
  5/11/18
 • minor

  Studiuję obecnie na magisterskich. Wykładowcy bardzo ugodowi, sympatyczni i kompetentni. Obsługa jak najbardziej na plus. Dojazd MPK bardzo dobry. W sumie bez zastrzeżeń :)
  5/7/18
 • a ja nie polecam

  a ja nie polecam
  4/17/18
 • Studentkamgr

  Cześć Wszystkim, Studiuje tu od roku i jestem bardzo zadowolona, szkoła przyjazna, ludzie jak i wykładowcy bardzo sympatyczni, w każdej sprawie można się dogadać nawet z Paniami w dziekanacie, bardzo dobry dojazd MPK i parkingi szkoła mieści się w centrum Krakowa, wszystkim polecam tę uczelnie :)!
  4/8/18
 • Janusz

  Szczerze nie polecam tej uczelni. Kiepska organizacja, dużo stresu, ciągle poprawki , wykładowcy olewają, nie szanują czasu studenta. Płacisz a nie mozesz wymagać
  4/3/18
 • Sylwia

  Bardzo fajna szkoła. Studenci mają duże możliwości. Uczelnia stara się dostosować ofertę do studiujących. Bez zbędnych "okienek" z harmonogramie. Organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń. Uruchomiono kartę zniżkową dla studentów (tzw. karta wszibersa). Wykładowcy odnoszą się z szacunkiem. W dziekanacie miła obsługa. Dostępność do specjalistycznego oprogramowania za darmo. System intarnetowy SUSZI i SAKE bardzo usprawniają naukę, organizację, załatwianie spraw ułatwiają dostęp do różnych materiałów dydaktycznych i możliwość przechowywania swoich plików (duże ułatwienie zwłaszcza dla studentów-informatyków). Jednym słowem: bardzo na plus :)
  4/3/18
 • Rychu

  Nie wiadomo o co chodzi w tej uczelni, chyba o pioeniadze, bo o wiedzę studenów to na pewno nie
  3/28/18
 • Studentka 1

  Fajna szkoła, praktyczne podejście do studenta i wychodzenie naprzeciwko jego oczekiwaniom. Dla mnie dużym plusem jest prężnie działający indeks elektroniczny. Wybrałam opcje wydziału zamiejscowego mam wszystkie wykłady blisko i na mnie nie omija, dobrzy wykładowcy i wysoki poziom szkolnictwa :)
  3/22/18
 • Kuba

  Drugi raz nie wybrałbym tej uczelni, której mnie i wielu innym studentom nie udało się ukończyć , pomimo dużego wysiłku. Teraz z powodzeniem studiuję na Uczelni Jańskiego w Krakowie z powodzeniem, bez stresu zdaję i wkrótce dyplom. Czy mniej ważny? nie sądzę, podwyżkę i tak otrzymam a nie tracę zdrowia i pieniędzy oraz czasu. Mam go znacznie więcej teraz.
  3/20/18
 • Seba

  A mi bardzo podoba się studiowanie tutaj. Poziom jest dobry, nie ma zdawania "na ładne oczy", więc każdy traktowany jest tak samo. Nawet przy poprawkach czy warunkach (które swoje drogą są bardzo tanie i jednakowe dla wszystkich przedmiotów) łatwo jest się dogadać z wykładowcami o terminy itp. SUSZI i SAKE - najlepsze platformy z jakich korzystałem. Wykładowcy są oceniani po każdym semestrze, anonimowo, więc każdy może napisać co mu nie pasuje. Ale akurat na kierunku Finanse i Rachunkowość nie było problematycznych wykładowców.
  3/20/18
 • Panimagister

  Studiuję tu już drugi rok, pod każdym względem mogę z czystym sumieniem polecić te uczelnie, wiadomo jak wszędzie trzeba się uczyć, ale są też takie przedmioty gdzie na zaliczenie robisz np projekt a egzamin jest z dość krótkiego i łatwego do przyswojenia materiału. Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam właśnie tutaj, poznałam wiele ciekawych osób, wiedza zdobyta na uczelni wiem że nie pójdzie na marne tylko przydaje się w życiu prywatnym jak i zawodowym. Studia bardzo mnie ciekawią do tego uczelnia posiada wiele kół naukowych, gdzie można się rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę. Studenci mają do dyspozycji, bibliotekę, poczekalnie w przerwach od zajęć a także mega pyszna latte z automatu na każdym piętrze gdzie kawa smakuje lepiej niż Orlenu :p serio szczerze polecam, gdyby ktoś miał jakieś pytania śmiało piszcie :)
  3/6/18
 • Student

  Studiuję zaocznie informatykę. Właśnie okazało się że odeszło dwoch świetnych wykładowców - prof Boryczko i dr Kwolek. Ibydwoje z AGH. Zostało za to kilka miernot, mają sie dobrze. Moim zdanien nie dzieje sie dobrze.
  2/20/18
 • Niki15

  Studiuje zaocznie zarządzanie kadrami na Wszib w Krakowie i mogę śmiało polecić tę uczelnię, mam małe dziecko i najbardziej martwił mnie godziny zajęć, miło się zaskoczyłam zajęcia odbywają się max. od 7.45-14.45 co większosci na prawfe bardzo odpowiada, poza tym uczelnią jak i wykładowcy baardzo w porządku przede mną pierwsza sesja a ja już ściągnęła 2 koleżanki na uczelnie które są również zadowolone :) polecam
  1/23/18
 • Asia

  Hej. Ile jest przedmiotów z liczeniem na kierunku Zarządzanie w Ochronie Zdrowia? Byłabym wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam :)
  11/15/17
 • Kora :)

  Hej :) czy wie ktoś jak wygląda indywidualny tok studiów na tej uczelni i kiedy trzeba się o to starać? 🙄
  10/22/17
 • MaciejArian

  Hej. Napisze ktoś opinie o kierunku "Zarządzanie w Ochronie Zdrowia"?
  10/20/17
 • Prophet

  Wow. Pracuję jako specjalista ds. marketingu i PR raptem kilka lat a te płatne opinie tutaj aż krzyczą "Faaaake!". Serio, WSZiB nie jest chyba aż tak biedną instytucją, żeby tak oszczędzać na e-marketingu szeptanym, po prostu nikt normalny nigdy nigdzie się nie wypowiada w taki sposób.
  10/4/17
 • kgb

  Też o to chciałem zapytać. Z matmy nie jestem orłem ale za to całkiem niezły z informatyki. Da radę jakoś przetrwać?
  9/20/17
 • dmk

  Cześć czy uczęszcza ktoś tu na informatykę? Jaki poziom z matmy, można jakoś przetrwać? Pozdro :)
  9/17/17
 • Studentka Ksenia

  Zanim zaczęłam przygodę z tą uczelnią słyszałam wiele pochlebnych opinii na jej temat, teraz mogę jedynie to potwierdzić. Wykwalifikowana kadra wykładowców, specjalistów oraz instruktorów z wieloletnim stażem która dba przede wszystkim o rozwój i dobro studenta. Dużym plusem jest również to, że uczelnia posiada indeks elektroniczny który ułatwia dostęp i kontakt z wykładowcami. Szczerze polecam Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  7/26/17
 • wszib

  jak chcesz sie czegos nauczyc to sie nauczysz tutaj duzo,
  7/6/17
 • sudenttejuczelni

  Bardzo SŁABA jakość świadczonych usług. Jeśli ktoś chce pracować w McDonaldzie czy LIDLU i ma potrzebę posiadania tam tytułu mgr to ta szkoła jest dla niego. Wystarczy płacić i pojawiać się od czasu do czasu na zajęciach. Uczelnia przepchnie cię dalej na kolejny rok. Bo jeśli odejdziesz to i kasy za czesne nie wpłacisz. Na niektórych zajęciach wykładowca mówi wprost, że aby zaliczyć to trzeba być na zajęciach. Obecność sprawdzają jak w szkole podstawowej. Wykłady przypominają bardziej lekcje w liceum niż studia. Nie może być inaczej ponieważ wykładowcami są nauczyciele z krakowskich liceów i techników. Tak, moje zajęcia prowadzili nauczyciele szczycący się mgr przed imieniem i nazwiskiem :) Ogromny bałagan, zajęcia są odwoływane bez poinformowania, nauczyciele spóźniają się na zajęcia, biorą za siebie zastępstwa choć wykładają zupełnie co innego. Oczywiście, czasem jakiś dr i prof też się pojawi, by móc go pokazać w ulotkach. Wykłady to często czytanie slajdów :) Czasem jednak trafi się fajny wykładowca: 1 na 20 zajęć. Jedyny plus to dużo ładnych i sympatycznych studentek. Polecam wybrać inną szkołę, tutaj szkoda czasu i pieniędzy. Pozytywne opinie pisane są na zlecenie.
  5/24/17
 • Sebastian Kaczmarczyk

  Jako student 3go roku Finansów i Rachunkowości mogę spokojnie polecić tą Uczelnie innym. Świetni prowadzący, doskonałe zaplecze techniczne, dobra organizacja ( zajęcia bez zbędnych przerw, co jest bardzo dużym plusem). Ponad to miła, swobodna atmosfera, imprezy organizowane przez studentów i dla studentów, wiele możliwości rozwoju naukowego ( zajęcia powadzone na uczelni skutecznie zachęcają do poszerzania wiedzy akademickiej, możliwości pisania artykułów naukowych) oraz zdobywania doświadczenia zawodowego ( możliwość połączenia pracy ze studiami). Moim zdaniem wybór WSZiB'u był bardzo dobrą decyzją.
  4/11/17
 • Dominika Baran

  Polecam jak najbardziej . Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości obala stereotyp o prywatnych Uczelniach , płacisz to masz. Wyspecjalizowana kadra , przyjaźni ludzie różnorodne kierunki . Każdy umysł znajdzie coś dla siebie . Ponad to z każdym problemem można się zgłosić do Rektora, Kanclerza i wspólnie szukać rozwiązania . Z czystym sumieniem mogę polecić placówkę jako miejsce zdobywania wiedzy ,podnoszenia kwalifikacji , a zarazem nawiązywania długoletnich przyjaźni .
  4/10/17
 • KF

  Jestem studentką drugiego roku zarządzania, co prawda to dopiero początek mojej przygody z WSZIB-em lecz już teraz mogę z czystym sumieniem polecić uczelnie. Elektroniczny indeks, wewnętrzny system komunikacji z wykładowcami i innymi studentami, przyjaźni wykładowcy to tylko kilka pozytywów związanych ze studiowaniem na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości.
  3/23/17
 • MP.

  Polecam. Uczenia ma bogata ofertę studiów. Zajęcia są prowadzone przez najlepszą krakowską kadrę akademicką. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości jest nowoczesna i dobrze zorganizowana. Posiada indeks elektroniczny co ułatwia dostęp i kontakt z wykładowcami jaki i z całą kadrą.
  3/20/17
 • Aleksandra S. - WSZIBERS w stu procentach :)

  Jestem Studentką w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości na kierunku Finanse i Rachunkowość, specjalność: Audyt i rewizja podatkowa. Od pierwszego roku studiów Uczelnia ta mile mnie zaskakiwała. Papierowe indeksy zastąpione elektronicznymi, nie zawieszający się wewnętrzny system komunikacji Studenta z Wykładowcami i innymi Studentami :) , przedmioty w większości w zakresie praktycznym ( Dział Dydaktyki skupił się na najważniejszych przedmiotach niezbędnych do pracy w zawodzie), rozbudowana współpraca Studentów zarówno w Kołach Naukowych (polecam Naukowe Koło Przedsiębiorczości ) jak i w Samorządzie Szkolnym bądź AZS WSZIB. Bardzo cieszy mnie to że na dziennych studiach zajęcia odbywają się przez 4 dni w tygodniu (tak tylko 4, ponieważ mamy weekendy oraz poniedziałki wolne od zajęć) ponadto plan zajęć uczelni jest tak rozmieszczony że żadna z grup nie ma okienek między zajęciami. Cieszy mnie to że ktoś w końcu szanuje czas Studenta. W kolejnych latach nauki podjęłam pracę w banku. Początkowo dyspozycyjność w pracy była dostosowana do moich potrzeb, niestety później im głębiej wdrążałam się w przedsiębiorstwo bankowe tym bardziej godziny pracy wydłużały się często pokrywając się z zajęciami. Na szczęście Dziekan mojego wydziału podpowiedział mi o trzech literach: ITS czyli Indywidualny Tok Studiów. Idealna opcja dla ambitnych, którzy pomimo wszystko chcą studiować dziennie a nie zaocznie (idealne dla młodych Mam :) ). Obecnie jestem na etapie pisania pracy licencjackiej. Co dalej ? Oczywiście zostaje tu na WSZIBIE (w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości przy al.Kijowskiej 14 ) by studiować już II stopień. Kolejną opinią podzielę się z Wami już po obronie, gdzie będę na magisterce :) Studia to najlepszy okres w moim życiu! Polecam każdemu, ponieważ z dumą mogę powiedzieć, że jestem WSZIBERSEM :) #WSZIBERS #studia #polishgirl #krakow Pozdrawiam,
  3/9/17
 • Majorka

  Po pierwsze fajne zestawienie krakowskich uczelni. Ja co prawda WSZIB nie skończyłem, bo dostałem fajną ofertę pracy na trzecim roku i jakoś tak wyszło, że porzuciłem studia, ale nie na stałe jak się okazało. W związku z pracą przeprowadziłem się do Wrocławia i tam podjąłem zaocznie studia administracja na WSB . Dziwie mnie brak tej uczelni w zestawieniu Krakowskim, bo z tego co się orientuje tu też działają. Ogólnie bardzo dobra opcja jak na studia niestacjonarne ,gdyby ktoś chciał równocześnie pracować.
  2/22/17
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  11/11/16
 • Ana72

  Witam, jestem absolwentką tej uczelni, i jak najbardziej wszystkim polecam WSZiB. Akurat moja kariera zawodowa potoczyła się jak burza po ukończeniu licencjatu ( Finanse i Bankowość) a zaraz potem Zarządzanie Zasobami Ludzkimi ( magisterka ). Już po ukończeniu licencjatu awans w pracy, potem kolejny po magisterce. Jeżeli ktoś myśli , że pójdzie na uczelnię dla rozrywki to się myli. Ja osobiście po pięciu latach przerwy po magisterce wracam na studia podyplomowe i zaczynam od października. Jestem bardzo zadowolona ze zdobytej wiedzy. Liczę na jeszcze więcej ;-)
  9/23/16
 • MM

  Jestem studentką tej uczelni na kierunku finanse i rachunkowość. Myślę, że uczelnia nie odbiega programem nauczania od innych uczelni, większość wykładowców to wykładowcy z UE czy AGH. Posiadają ogromną wiedzę isą wymagający. I jeżeli student chce to się nauczy. Zdecydowanie nie popieram tych, którzy sądzą, że wybierając prywatne uczelnie nic się nie uczymy to nie prawda!! Teraz na każdej uczelni trzeba płacić, nawet będąc na niestacjonarnych studiach na uczelni publicznej. Sama uczelnia podchodzi do studenta z uśmiechem, pracownicy są zawsze mili życzliwi. Gdybym miała wybierać drugi raz to wybrałam ponownie tę samą uczelnię
  7/6/16
 • monaaamona

  Zastanawiam sie nad podjęciem studiów na WSU i WSZIB na kierunku Finanse i Rachunkowość , kórą uczelnię wbrać ?
  7/5/16
 • ana

  ja wlasnie zaczynam studia finanse i rachunkowosc od semestru letniego. Przenioslam sie z innej uczelni na tą, mam nadzieje, ze nie pozaluje decyzji
  3/16/16
 • L.

  Ja zaczelam studiować tutaj magisterkę,licencjat robiłam na innej uczelni z innego kierunku, na razie wszystko ok. Wykładowcy dobrze wykladaja,maja duza wiedze w porównaniu z byla uczelnia poziom o wiele lepszy. Mam takze porównanie z uczelnia publiczna gdzie panował powszechny brak szacunku do studentów.Tutaj jest inaczej. Wszystko da się ułożyć i wyjaśnić. Jak na razie nie mam zastrzezen.
  12/8/15
 • elka

  Wszystko ok
  12/8/15
 • misia

  Rektor na tej uczelni ocenia według jego widzi mi się. Odradzam
  12/7/15
 • do byłej studentki

  jeśli po dwóc latach nauki piszesz, że cytat; NIe umiem nic ..... to współczuję Ci bardzo... niektórzy ludzie naprawdę nie powinni isć na studia, nie warto robić niczego na siłe, gdy nie ma się ani chęci, ani umiejętności .... ani wstydu, by napisać, że jest się niedołężnym intelektualnie :-)
  9/29/15
 • annaslusarczyk

  Studiuję na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru, dlatego nie rozumiem wypowiedzi, iż szkoła jest droga lub posiada niski poziom kształcenia. Wystarczy tylko chcieć, bo samo nic nie przyjdzie. Uczelnia oferuje stypendia różnego rodzaju, ja otrzymałam socjalne i teraz swobodnie korzystam z edukacji, a moim jedynym wydatkiem związanym ze studiowaniem na WSZiB są koszty dojazdu. Wykładowcy są zawsze mili i pomocni, ale nawet gdyby coś dla kogoś nie było jasne to niezawodne platformy e-learningowe, systemy SUSZI i SAKE rozwiązują każde problemy, ponieważ dzięki nim student ma wgląd do materiałów poglądowych uzupełniających wiadomości po wykładzie, może skontaktować się z grupą bądź wykładowcom w razie niejasności itp. Według mnie wielkim plusem jest również elektroniczny indeks, dzięki któremu nie musimy biegać za wykładowcami o wpis. Szkoła dba o studenta i stara się robić wszystko, aby uczyło nam się jak najlepiej, dlatego moje wrażenie jest bardzo pozytywne. POLECAM!
  6/18/14
 • była studentka

  jestem bardzo na nie! szkoła bardzo droga. pobierają opłaty za wszystko. poziom kształcenia mierny. bo 2-ch latach edukacji nie umiem nic. szkoda czasu i pieniędzy.
  5/6/14
 • Sylwka0010

  Witam :) Jestem studentką na tej uczelni. I przyznam szczerze, że jestem bardzo zadowolona :) Wykładowcy są bardzo sympatyczni. Obsługa dziekanatu miła, pomocna i szybka:) WSZiB posiada rewelacyjny przepływ informacji tj. SAKE i SUSZI. SUSZI pozwala m.in. na szybki kontakt z wykładowcami. Kolejną bardzo fajną rzeczą jest to, że większość materiałów z wykładów znajduję się w SAKE. A co najważniejsze jest elektroniczny indeks co jest naprawdę bardzo dużym plusem :) Uczelnia godna polecenia!
  12/5/13
 • studia multikierunkowe

  czy te studia multikierunkowe to jest nowość? czy juz były wcześniej realizowane? jeśli tak, to czy mże się wypowiedzoec ktoś, kto korzytsał z tego programu? jak to jest z tymi dwoma dyplomami? warto się nam tym zastanawiać? można pogodzić naukę na dwóch kierunkach?
  11/12/13
 • rozgniewany

  Toshka - Twój wpis świadczy wyłącznie o wyjątkowo płytkich możliwościach intelektualnych. Jeżeli wszib dał Ci w kość to do obsługi ksera będziesz potrzebować kilkutygodniowego szkolenia. Uczelnia dla półgłówków. Mam niestety kontakt z wieloma absolwentami tej przemiłej uczelni ( na pewno nie można określić jej jako nieprzyjaznej - w końcu kto płaci ten król ). Najgorsze jest to, że przyjmują wszystkich i wmawiają im, że teraz są ludźmi biznesu, a tym, że 3x powtarzali klasę w gimnazjum zrażać się nie powinni.
  8/8/13
 • Toshka

  Hej, ja jestem wlasnie na 3 roku. Ciesze sie ze juz koncze bo mam dosyc. Uczelnia dala mi w kosc. To nie jest wcale tak ze placisz i masz, tez musisz swoje zakuc i zaliczyc. Nie ma tak latwo. Niemniej jednak jestem zadowolona ze dalam sie namowic kolezance na ta uczelnie. Dzis wiedzac to co wiem o Wszibie z zamknietymi oczami wybralabym ponownie ten sam kierunek i tę sama uczelnie.
  6/24/13
 • zarzadzanie

  Po roku studiowania zarządzania na AGH nie wytrzymałam bałaganu panującego w tamtejszym dziekanacie. Wylądowałam w WSZIB, bo nie miałam opinii o innych uczelniach - i, mimo wszystko, nie żałuję. Fakt, że na 50 osób w grupie tylko 15 to takie, którym zależy - ale po dwóch latach przestałam się przejmować - sami płacą za to, co tracą. Plusy: + zdecydowana większość wykładowców jest naprawdę w porządku, kilka kwiatów można przemilczeć; + naprawdę dobre platformy e-learningowe, systemy SUSZI i SAKE - rewelacja (chyba nie wiecie, co to znaczy "bałagan i chaos" na przykład właśnie na AGH...), elektroniczny Indeks, wszystko on-line; warto dodać, że materiały udostępnione na SAKE masz do wglądu cały czas, nawet po zakończeniu studiów; + dziekanat, biuro karier, helpdesk - zawsze poinformowani i bez pretensji, po prostu - traktują studenta jak człowieka, a nie psa; + rozplanowanie zajęć - to studentowi ma być wygodnie; + dużo inicjatyw przy odrobinie chęci (np - zachciało się nam japońskiego i uzbieraliśmy 15 osób - jest japoński już drugi rok); + stypendium rektora i masa innych możliwości na stypendia; + mnie osobiście i moich znajomych jeszcze nie przejechano nigdy na kasie, więc trochę się dziwię tym komentarzom na ten temat; zwłaszcza JM Rektor wydaje się być naprawdę łebskim człowiekiem umiejącym inwestować ale nie po trupach (np jak na państwowych uczelniach ciągnąć masakryczną kasę za warunki); Minusy: - bałwany, których się przyjmuje bez względu na maturę, a potem zaliczają na czwóry i piątki na ściągach - ale to pozostawiam ich sumieniom... - ponieważ to prywatna uczelnia - tych wyżej wymienionych bałwanów też traktuje się dobrze, zamiast im pocisnąć, w końcu płacą.. - faktycznie krzesła w większości sal są koszmarne :)) - bufet i ksero - generalnie słabe zaplecze tego typu, raczej "jesz z automatu a ksero to przeżytek"; Reasumując - po trzech latach cieszę się, że tu jestem, choć nie wiem, czy zostanę na magisterskie - myślę jednak poważnie o podyplomowych na wszib, bo oferta zachęca!
  6/5/13
 • jusiasan

  A ja jestem zadowolona. Fakt, nie ma uczelni idealnej i Wszib też taką nie jest, ale spełnił moje oczekiwania i dobrze przygotował do znalezienia pracy. To nic, że czasem po studiach zaczynamy od marnej pracy. Nie o to chodzi, żeby od razu zarabiać kupę kasy. Ważne, że nawet jeśli zaczynamy od marnej pracy, to uczelnia była w stanie przygotować nas do tego, żeby po marnej pracy znaleźć lepszą i ciągle się rozwijać.
  5/13/13
 • Jigi

  Aha! Będę tu zaglądał przez pewien czas, jak masz jakieś pytania to nie ma lepszej okazji, żeby je zadać.
  4/16/13
 • Jigi

  Mieszane odczucia. Około 3/4 przedmiotów nie było kompletnie związanych z moim kierunkiem, część związanych była poprowadzona znowu po macoszemu, z drugiej strony i tak jest lepiej niż na państwowych uczelniach, gdzie każą marnować mnóstwo czasu na bzdety. Tutaj można liczyć na to, że do takich "śmieciowych" przedmiotów wykładowcy podejdą "na lajcie". Są jednakże wyjątki jak chociażby ekonomia, gdzie pan dr kazał nauczyć się każdego szczególiku z 80 tematów (a z każdego tematu notatki na 3 strony). Jednakże w większości przypadków nauczyciele pójdą na rękę. Oni sami są różni, niektórzy upierdliwi i zanudzający, inni sympatyczni i wzbudzający zainteresowanie - jak wszędzie, generalnie oceniam ich pozytywnie. Co do specjalizacji - na studiach dziennych - zapomnijcie. Będzie dobrze, jak otworzą chociaż jedną i raczej niewielkie szanse, że będziecie się uczyć tego, co chcecie. Administracja traktuje studenta jak człowieka, a nie jak śmiecia, z którym trzeba żyć (jak na państwowych) - duża pochwała dla dziekanatu, helpdesku i kasy za profesjonalną obsługę. Z drugiej strony organizacja kuleje, większość kół naukowych istnieje tylko na stronie, profesorowie-informatycy non-stop mają świetne pomysły, niestety żadnego z nich nie są w stanie zrealizować. Ile to było szumnych zapowiedzi, z których nic nie wyszło. :D Problem był z zaliczeniem wf'u. Są do wyboru różne ćwiczenia - basen, siatka, noga, siłownia. Pan pracował tylko na siłowni i często się spóźniał, a gdy my się spóźnialiśmy to był już wielki grzech. Trzeba było zaliczyć 15 godzin w ciągu dwóch semestrów, problem jednak w tym, że obecności często "ginęły". Znalezienie gościa na dyżurze (nigdy go nie było), albo skontaktowanie się z nim elektronicznie (nigdy nie odpisywał) graniczyło z cudem. Moja rada - jakby ktoś miał problemy proponuję iść do rektora i wyjaśnić sytuację, z pewnością wstawi zaliczenie i oszczędzi wam mnóstwo nerwów i straconego czasu. Dużym plusem jest to, że zajęcia zaczynają się zazwyczaj o 10:15, często jest tak, że można sobie pierwsze odpuścić i pójść na 12:00, co zaoszczędzi wam wątpliwej przyjemności brnięcia przez krakowski szczyt. Na uczelni są dwa systemy informatyczne - SUSZI i SAKE. O ile ten pierwszy (pełniący głównie funkcje informacyjne) jest całkowicie w porządku to ten drugi (służący do wymiany materiałów) jest już tragiczny i wygląda jak praca zaliczeniowa studenta. Denerwujące są dwie rzeczy - plan zajęć jest tragicznie sformatowany i ciężko się połapać oraz powiadomienia o nowej ocenie, które nie informują z jakiego przedmiotu i jaka ocena została dodana (!!!). Takie "Dodano ocenę" i szukaj pan gdzie i jaka. Jeszcze jedną wielką wadą są uczelniane krzesła - wątpię, żebyście kiedyś tak niewygodnie siedzieli. Jak będziecie musieli spędzić na uczelni 6-8 godzin to gwarantuję, że będziecie narzekali na bóle pleców. Generalnie polecam, nie sądzę żeby udało wam się znaleźć lepszą w Krakowie. Państwowych nie polecam, ponieważ tak was tam dojadą śmieciowymi przedmiotami, że stracicie pół życia. WSZIB to nie jest uczelnia typu "kup sobie wykształcenie", ponieważ uczyć się trzeba, czasami naprawdę ciężko, jednakże rygor jest niższy. Jak dla mnie to plus, ponieważ pozwala prześlizgnąć się, przez część bzdetów i samodzielnie doszkalać we własnych zainteresowaniach, co przy polskim systemie szkolnictwa "uczymy wszystkiego i byle jak" jest bardzo ważne. Wiele wad, daleko od ideału ale lepszej uczelni w okolicy nie znajdziecie. Polecam!
  4/16/13
 • Lukasx

  Troche zblazowanych nowobogackich ludzi ? chyba wiekszosc ;D
  3/24/13
 • Kusiek

  Studiowałem, zakończyłem pierwszy semestr ale w drugim przed sesją musiałem zrezygnować ze studiów z powodów rodzinnych i osobistych. Żałuję nie tylko tego, że przerwałem studia w ogóle, ale też tego, że miałem na wszibie naprawdę fajne warunki, mogłem iść na ciekawe praktyki, nie było problemów ze stypendium, nigdy żadnego problemu z dziekanatem (a jedną sesję tam przeżyłem). Fakt, było trochę zblazowanych, nowobogackich ludzi, ale tacy są na każdej uczelni. Jeśli uda mi się wrócić na studia to wrócę właśnie na wszib.
  2/26/13
 • meg

  Jestem już na 3 roku na WSZIBie i nie żałuje. Studentów traktują jak ludzi, wykładowcy są zawsze dostępni i pomocni, zawsze odpisują na maile i to bardzo szybko, wykładowcy nagrywają filmiki z zajęć, dzięki czemu można sobie przypomnieć co było kilka miesięcy temu (choć nie każdy wykładowca tak robi). Na szczęście jest coś takiego jak e-learning, gdzie wykładowcy wrzucają materiały z zajęć. Jeżeli chodzi o ściąganie to na każdej uczelni to jest bez względu czy prywatna czy państwowa. A większość osób, z którymi studiuje to osoby pracujące w dużych korporacjach, przedsiębiorstwach, generalnie w branżach związanych z wybranym kierunkiem. Także wszystko zależy od Ciebie!
  2/16/13
 • Janek

  Jak sie ktos chce uczyc i naprawde wykorzystac to co oferuje uczelnia, a do tego moze sobie pozwolic na studia platne, to wlasnie powinien isc na Wszib. Dlatego ze ma sie tam dostep do wszystkiego tego, do czego na panstwowej uczelni ciezko sie dostac, z racji tego ze jest wiecej studentow i o te dobre rzeczy trzeba sie wrecz bic. Jak ktos sie chce uczyc, to sie wszedzie nauczy, dlaczego wiec nie mialby korzystac z dobrego zaplecza socjalno-dydaktycznego, dlaczego mialby nie korzystac z mozliwosci pojscia na praktyki tam gdzie chce, a nie gdzie sa wolne miejsca, dlaczego mialby nie ulatwiac sobie nauki korzystajac z dogodnien na wszibie, zamiast wydawac mase pieniedzy na ksero i dostanie innych materialow? Skoro ta uczelnia to oferuje, a Ty i tak chcesz cos w zyciu osiagnac, to bedziesz musial sie uczyc - niewazne wtedy czy panstwowa czy prywatna. Material jest ten sam - wszystko zalezy tylko od Ciebie.
  1/17/13
 • Niestety

  Niestety, ale opinia Kasi to prawda, stosunek studentów do samej nauki, nie wszystkich, ale niektórych na tej uczelni woła o pomstę do nieba ! Ściąganie, podkładanie gotowców, "kupowanie" wykładowców prezencikami przed egzaminem na porządku dziennym ;/ Oczywiście warunki do studiowania idealne, panie w dziekanacie bardzo uprzejme. Sam poziom przekazywanej wiedzy wydaje się, że sosunkowo wysoki. Doktorzy i Profesorowie wykładaja na Uniwesytetach, tak więc zakres wiedzy przekazywanej nie odbiega znaczaco od tej jaką możemy posiąść na Uniwersytecie. Niestety poziom niektórych studentów na tej uczelni jest mierny :/ Moim zdaniem uczelnia powinna bardziej rygorystycznie weryfikować wiedzę studenta i niepozwalać na takie patologie jak sciąganie...
  1/3/13
 • dziwne

  dziwne, bo moje wyobrazenie o WSZiB w Krakowie jest bardzo pozytywne i uwazam, ze tej szkole nie ma co zarzucac, przedmowczyni pisze - chaos, brak organizacji, nie doznalam tego, jest plan, zajecia odbywaja sie wedlug harmonogramu, raz zdarzylo sie, ze zmienialismy sale cwieczen, ale to na samym poczatku roku, pozniej wsazystko bez zarzutu, atmosfera bardzo mila, wsrod moich znajomych nie slysze glosow negatywnych, co najwyzej dotycza one koniecznosci zakucia czegos na egzaminy, ale to przeciez naturalne, ze tzreba sie nauczyc
  10/11/12
 • karolciaaa

  Też nie mogę zrozumieć pozytywnych opinii o tej uczelni... Oszukują finansowo... Przy rekrutacji wszystko super kolorowo a potem...... totalny haos, zero organizacji, i dymanie na kasie.... niestety zawiodłam sie i wypisałam po 1 roku... zmieniłam uczelnie na inna prywatną, mniejsza ale zawsze która utrzymuje poziom i jest słowna.. CO NAJWAŻNIEJSZE !
  10/3/12
 • witek

  Slyszałam ze właśnie tak wygląda w wyższej szkole zarządzania i bankowości w krakowie jak pisze Kasia, więc nie jest odosobniona w tym poglądzie. Szkoda trochę, bo chciałem iść na studia do bankowej uczelni i właśnie kraków mnie interesował, ale nie ma co ryzykować!
  8/27/12
 • kasia

  nie jestem w stanie zrozumieć pozytywnych opinii na temat tej uczelni! studiowałam na niej przez ostatni rok na kierunku zarządzanie. na początku nie mogłam na wszib złego słowa powiedzieć. jednak im bliżej było końca pierwszego roku, coraz bardziej zauważałam jak niski poziom nauczania jest na tej uczelni i jak łatwo przebrnąć przez te studia nie ucząc się kompletnie nic. wykładowcy jakby byli ślepi na kilogramy ściąg przynoszonych na kolokwia, zaliczenia, egzaminy. tam się nie da nie zdać, co za tym idzie wszib wypuszcza z dyplomem od siebie ludzi całkowicie niekompetentnych i nieprzygotowanych do zawodu. po roku postanowiłam zrezygnować ze studiowania tutaj i pójść na renomowaną państwową uczelnię. tak też się stało. poza tym uczelnia oszukała mnie w kwestiach finansowych. zdecydowanie nie polecam osobom,które stać na coś więcej niż robienie ściąg bądź liczenie na szczęście(choć poziom jest tak niski, że żeby zaliczyć nawet szczęścia nie potrzeba)
  8/20/12
 • 5min

  Na uczelnie nie mogę narzekać, bo wszib w Krakowie trzyma poziom, ale z tego że tutaj studiuję nie jjestem zadowolona. trzy razy pomyślcie zanim wybierzecie się na studia daleko od domu, do tego platne. Ze studiów ciężko zrezygnować, bo ma się świadomość porażki i straty czasu, dlatego nie popełniajcie mojego błędu...
  8/9/12
 • perla

  fajne koła naukowe widzę prowadzi ta uczelnia. macie może coś więcej do powiedzenia na ich temat? szczególnie intrygująca jest nazwa klubu lidera oraz klubu rozwoju osobistego, z tym że info o tym pierwszym są z roku 2008, trochę przestarzałe...
  8/4/12
 • informatyka mnie interesuje

  sluchajcie, czy to jest mozliwe ze kierunek informatyka z prywatnych uczelni w Krakowie ma tylko WSZiB????? wiem, ze na pewno na jeszcze NLU w Nowym Saczu, ale mi chodzi o Krakow, a ktods studiuje tutaj informe i moglby cos wiecej na tena temat powiedziec? jacy wykladowcy? jaki poziom? jakie zaplecze sprzetowe? jelsi nie tutaj, to gdzie isc na prywatna informatyke????
  7/23/12
 • uj a wsb

  no jak się nie dostaniesz na uj na socjologię to idź do innego miasta, nie ma się co upierać na Krakowie, lepiej jakbyś się postarał iśc do Wrocławia czy gdzieś.
  7/18/12
 • a socjologia?

  sluchajcie, czy na tej uczelni socjologia jest ok? w sensie takim, ze niby jest to szkola zarzadzania, bardziej ekonomiczna, a kierunek socjologia ma charakter humanistyczny, wiec stad moja watpliwosc? bo jak sie nie dostane na UJ, to gdzie jeszcze w Krakowie warto studiowac socjologie?
  6/13/12
 • bankowa

  Nie sądziłam że marketing i w ogóle ekonomia może kryć tyle tajemnic! te strategie, koncepcje, przesada! na serio jestem zadowolona że własnie tu studiuję bo naprawdę dużo się dowiedziałam, a wiedza przekazywana jest mi w ciekawy sposób. znajomi też raczej zadowoleni, ogólnie opinie o tej uczelni są dość dobre, więc jeśli kogoś stać, to czemu nie studiować tu? :)
  5/22/12
 • agataL

  moja siostra sie tam wybiera, choc ja ja zmuszam do skladania dokemntow na uczelni panstwowej, napiszcie cos wiecej, czy ta szkola jest ok? jacy sa ludzie w sensie studenci i wykladowcy? wiem, ze zaplecze jest w porzadku, bardziej chodzi o klimaty wewnatrz
  1/27/12
 • Julita

  Zarządzanie w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości zostało mi polecone przez znajomych, którzy ten kierunek skończyli. Oni Marketing. Ja studiuję Informatykę w zarządzaniu i e-biznes. Warto! Poznaje takie zagadnienia, uczę się na takim poziomie że rynek pracy nie jest mi strraszny.
  5/23/11