Turystyka i rekreacja
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Aktywność fizyczna jest dla Ciebie jak tlen? Jesteś uzależniony od podróży? Chcesz zarażać energią, dzielić się wiedzą, odkrywać wyjątkowe zakątki?
Studiuj turystykę i rekreację w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu!
Studia I stopnia (licencjackie), 6 semestrów (3-letnie), tryb stacjonarny (dzienny), profil praktyczny
KSZTAŁCENIE
Program studiów uwzględnia w treściach kształcenia najnowsze rozwiązania dotyczące zarządzania w sektorze hotelarsko-gastronomicznym oraz regionach turystycznych, a także postępującą cyfryzację branży turystycznej. Absolwenci kierunku uzyskują kwalifikacje do prowadzenia własnego biznesu turystycznego. Obserwując bieżące trendy dotyczące turystyki i rekreacji, wykładowcy realizują zajęcia m.in. z zakresu terenoznawstwa, turystyki aktywnej (z elementami turystyki przygodowej), animatora czasu wolnego, nordic walking, masażu, fitness i sportów zimowych.
ATRAKCYJNE ZAJĘCIA
Turystyka i rekreacja jest jednym z najstarszych kierunków prowadzonych w ANS w Nowym Targu. Połączenie wieloletniego doświadczenia z okresową aktualizacją programu kształcenia daje wymierne korzyści absolwentom tego kierunku. Oprócz zajęć teoretycznych, prowadzonych w salach dydaktycznych ANS, znaczna część ćwiczeń odbywa się w okolicznych obiektach sportowo-rekreacyjnych. Do dyspozycji studentów pozostają także niepowtarzalne przyrodniczo obiekty turystyczne oraz atrakcje oferowane na Podhalu. Zajęcia typu study tourodbywają się na terenie pogranicza polsko-słowackiego, a szkolenie pilota wycieczek realizowane jest w wybranym kraju Unii Europejskiej.
EDUKACYJNE BONUSY
Oprócz dyplomu, studenci mogą zdobyć siedem bezpłatnych, dodatkowych uprawnień i certyfikatów m.in. w zakresie narciarstwa zjazdowego, fitness, ćwiczeń siłowych, nordic walking, pilotażu wycieczek międzynarodowych, a także animatora czasu wolnego.
DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ WIĘCEJ
Studenci – miłośnicy kierunku działają w Podhalańskim Kole Naukowym Turystyki, gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania naukowe, wymieniać się między sobą doświadczeniami i prezentować wyniki własnych prac badawczych.
KADRA DYDAKTYCZNA
Wykładowcy posiadają tytuły i stopnie naukowe, a także szereg państwowych uprawnień do prowadzenia zajęć praktycznych w zakresie różnych form turystyki (uprawnienia przewodnika górskiego i pilota wycieczek) oraz rekreacji (uprawnienia trenerskie i instruktorskie).
PERSPEKTYWY ZAWODOWE
Absolwenci kierunku znajdują pracę przede wszystkim w biurach podróży, prestiżowych hotelach, uzdrowiskach, firmach specjalizujących się w obsłudze ruchu turystycznego, a także w szeroko pojętych instytucjach sportowo-rekreacyjnych. Edukację mogą kontynuować na studiach magisterskich oferowanych przez ANS lub inne uczelnie.
Zobacz również Prezentację Uczelni w portalu.