Jakiego kierunku studiów szukasz?

Fizjoterapia

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Dlaczego Fizjoterapia we WSEiT ?

Jeżeli interesują Cię studia z fizjoterapii zapraszamy do Poznania lub Szczecina do Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

Zawód fizjoterapeuty jest jednym z najbardziej popularnych nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Badania naukowców z Oxford University oraz agencji Deloitte pokazało, że w kolejnych dwóch dekadach około 35% obecnie znanych zawodów zniknie, ponieważ ludzie zostaną zastąpieni przez roboty i komputery. Prawdopodobieństwo, że ten sam los spotka fizjoterapeutów wynosi zaledwie 2%.

Wpływ na taką sytuację mają zmiany zachodzące w społeczeństwie. Zaczynamy się statystycznie starzeć, przyrost naturalny spada, a żyjemy coraz dłużej. W związku z pandemią Covid-19 przybywa z dnia na dzień ozdrowieńców, część z nich musi poddawać się rehabilitacji. Ponadto coraz więcej osób zdrowych korzysta z usług fizjoterapeutów. Siedzący tryb życia, godziny spędzone przed komputerem sprawiają, że z chęcią regularnie poddają się masażom lub nadzorem fizjoterapeutów wykonują ćwiczenia wzmacniające, rozciągające czy wyszczuplające.

Jak w każdym zawodzie, w przypadku fizjoterapeuty konieczne są predyspozycje do pracy. Kluczowa jest chęć pomagania innym, kontaktowość, empatia, wyrozumiałość i cierpliwość. Profesjonalni reprezentanci tego zawodu cieszą się dużym zainteresowaniem i są dobrze opłacani.

Studiuj fizjoterapię w Poznaniu lub Szczecinie

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie kariery zawodowej jest podjęcie pracy już na studiach.

Dzięki współpracyWSEiT ze szkołą policealną Uczelnia oferuje studia na kierunku fizjoterapia połączone z technikiem masażystą. To jedyna taka oferta w Polsce.

Studenci już po dwóch latach nauki zdobywają dodatkowy dyplom technika masażysty (po zdaniu państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe) umożliwiający podjęcie pracy już w trakcie studiów. Uprawnienia do wykonywania zawodu fizjoterapeuty absolwenci uzyskają po skończeniu studiów i po pozytywnym zdaniu Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego.

Praktyczna wiedza przekazywana przez doświadczonych praktyków fizjoterapii, lekarzy i osteopatów, gwarantowane praktyki i zajęcia kliniczne w sprawdzonych ośrodkach zdrowotnych, a także otwartość pracowników administracyjnych sprawiają, że studia we WSEiT to najlepszy czas na rozwój i zdobywanie doświadczeń.

Wybierając studia w WSEiT zyskujesz:

  • już po dwóch latach nauki dodatkowy dyplom technika masażysty* (po zdaniu państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe). Państwowe uprawnienia do wykonywania masaży: klasycznego grzbietu, kończyny dolnej i górnej, w rwie kulszowej, klatki piersiowej, szyi, twarzy i głowy w wybranych jednostkach chorobowych, sportowego, elementów masażu relaksacyjnego, metodą Shantala, drenażu limfatycznego metoda polską i niemiecką.
  • wiele godzin ćwiczeń w nowoczesnych pracowniach masażu na terenie Uczelni
  • możliwości uzyskania dodatkowych umiejętności na kursach oferowanych przez Centrum Kursów i Szkoleń WSEiT
  • możliwość udziału w warsztatach i wykładach ze znanymi fizjoterapeutami
  • gwarantowane praktyki i zajęcia kliniczne w sprawdzonych ośrodkach zdrowotnych
  • możliwość rozwijania wiedzy przynależąc do kół naukowych, uczestnicząc w olimpiadach, konferencjach i eventach naukowych organizowanych przez Uczelnię
  • zajęcia z doświadczonymi praktykami fizjoterapii, lekarzami i osteopatami
  • możesz ubiegać się o stypendia socjalne i naukowe

* nauka na kierunku Technik masażysta realizowana jest w ramach kształcenia policealnego w Wielkopolskiej Szkole Medycznej oraz Medycznej Szkole Policealnej w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji dostępnymi na stronie www.wseit.edu.pl w zakładce REKRUTACJA

* Rekrutacje zaczynamy od 1 czerwca br. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz film o fizjoterapii


Do zobaczenia!

Zapraszamy także na Prezentację Uczelni w portalu