Budownictwo w Zielonej Górze
Budownictwo w Zielonej Górze - studia
Przyszli inżynierowie powinni przede wszystkim mieć łatwość nauki przedmiotów ścisłych, predyspozycje techniczne, być osobami zaradnymi, otwartymi na niestandardowe rozwiązania, kreatywnymi.
W tym artykule zbieramy informacje o studiach z zakresu budownictwa w Zielone Górze. Jakie kierunki i specjalności oferuje ten ośrodek akademicki? Które uczelnie realizują takie studia? Które przedmioty warto zdać na maturze oraz jakie są perspektywy pracy? O tym przeczytacie poniżej.
Studenci uczą się projektowania i wykonawstwa podstawowych obiektów budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, komunikacyjnego i przemysłowego. Poznają nowoczesne technologie oraz zasady organizacji budownictwa, kierowania zespołami i firmą budowlaną. Są przygotowywani do prowadzenia prac remontowych, adaptacyjnych, renowacyjnych czy modernizacyjnych.
Budownictwo - przedmioty na studiach
W programie studiów, oprócz dominujących przedmiotów inżynierskich znajdą się zagadnienia z obszaru organizacji i zarządzania, prawa, finansów, wyceny obiektów budowlanych, komputerowego wspomagania analizy technologiczno-organizacyjnej realizacji procesów budowlanych oraz kosztorysowania.
Budownictwo - specjalizacje
Inżynierskie studia na kierunku Budownictwo odbywają się bez podziału na specjalności. Na studiach drugiego stopnia wybrać można:
- drogi i mosty
- konstrukcje budowlane i inżynierskie
- renowacja budynków i modernizacja obszarów zabudowanych
- technologia i organizacja budownictwa.
Budownictwo w Zielonej Górze – rekrutacja
Rekrutacja odbywa się w oparciu o wyniki maturalne z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: chemia, fizyka, informatyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Budownictwo możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia inżynierskie i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Budownictwo w Zielonej Górze – praca po studiach
Najbardziej typowe miejsca zatrudnienia absolwentów budownictwa to:
- przedsiębiorstwa budowlane
- biura projektowe
- spółdzielnie mieszkaniowe
- instytucje samorządowe
- firmy wytwarzające materiały budowlane
- nadzór budowlany (po uzyskaniu dodatkowych uprawnień)
- media branżowe
- własna działalność gospodarcza.
Budownictwo - opinie
Jak efektywnie studiować Budownictwo?
Czy warto studiować Budownictwo?
Branża budowlana to jedna z kluczowych gałęzi gospodarki. Inwestycje w zakresie budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego czy drogowego to przestrzeń dla nowoczesnych, innowacyjnych inżynierów. Absolwenci Budownictwa są cenionymi specjalistami w prężnie rozwijającej się branży.
Zarobki po Budownictwie
Według raportu płacowego Hays najwyższe na najwyższe zarobki mogą liczyć dyrektorzy techniczni w budownictwie nawet do 30 000 zł.
Kilkanaście tysięcy zarabiają kierownicy projektów.
Zarobki kierowników budowy to ok. 12 000 - 13 000 zł.
***
Może zainteresują Cię inne kierunki związane z budownictwem:
Budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM
Poznaj inne kierunki inżynierskie.
Dowiedz się więcej o studiach technicznych.