Game studies
Egzamin z GTA? Zaliczenie z Mortal Kombat? To możliwe na Uniwersytecie Opolskim. Warto jednak podkreślić, że to nie studia dotyczące wyłącznie programowania - Game Studies to kierunek kształcący głównie w zakresie wiedzy i umiejętności związanych z umocowaniem gier w spektrum badań kulturowych i antropologicznych.
Dla kogo studia na kierunku game studies
To kierunek dla osób interesujących się grami, balansujących pomiędzy zainteresowaniami programistycznymi a typowo humanistycznymi.
Program kształcenia na kierunku game studies
Oprócz zagadnień typowo humanistycznych (mówimy w końcu o kierunku z wydziału filologicznego), studenci uczą się też tworzenia programów i sekwencji kodów w poznanych językach programowania, treści graficznych i designu. Student Game Studies nauczy się tworzenia gier – ich projektowania, programowania i kreowania zawartości graficznej oraz tekstualnej. Posiądzie umiejętność analizy gier jako tekstów kultury i produktu na rynku wydawniczym oraz praktyczne kompetencje związane z procesem kreatywnym i wydawniczym w zakresie rynku gier wideo, planszowych, bitewnych, karcianych i innych.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku game studies
Punktowane podczas rekrutacji przedmioty to język polski oraz przedmiot do wyboru (liczą się: język obcy, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, wiedza o tańcu, język łaciński i kultura antyczna).
Perspektywy pracy po kierunku game studies
Absolwenci kierunku Game Studies znajdują zatrudnienie m.in.:
- na rynku kreatywnym i wydawniczym gier w charakterze twórcy gier, a także ich badacza, krytyka, testera, tłumacza
- w mediach publicznych, instytucjach i urzędach kultury
- w branży PR, reklamie.
Opinie o kierunku game studies
https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2979
https://www.facebook.com/GameStudiesUO/ - fanpage kierunku