Język angielski w turystyce
Studia na kierunku Język angielski w turystyce przygotowują w zakresie znajomości przedmiotów podstawowych związanych z rozwijaniem umiejętności językowych w języku angielskim. Wyposażają również w szeroką wiedzę dotyczącą funkcjonowania przemysłu turystycznego. Studenci poznają podstawy turystyki i hotelarstwa oraz marketingu w usługach turystycznych, zapoznają się także z zasadami funkcjonowania biur podróży. Uczą się profesjonalnej obsługi klienta oraz organizacji i pilotażu wycieczek, zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.
Należy podkreślić, iż studia na tym kierunku mają charakter praktyczny, czyli łączą zajęcia akademickie z praktykami zawodowymi, realizowanymi w środowisku branży turystycznej: w hotelach, biurach turystycznych, biurach podróży lub usługach administracyjnych w wybranych przedsiębiorstwach turystycznych.
Są to studia I stopnia w trybie stacjonarnym.
Dla kogo studia na kierunku język angielski w turystyce
To propozycja dla osób, które łatwo uczą się języków obcych. Na tym kierunku odnajdą się osoby otwarte, komunikatywne, łatwo nawiązujące kontakty, które lubią poznawać nowe miejsca i ludzi oraz wiążące swoją przyszłość zawodową z branżą turystyczną.
Program kształcenia na kierunku język angielski w turystyce
W programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak:
- marketing usług
- podstawy hotelarstwa
- podstawy turystyki
- praktyczna nauka języka
- regiony turystyczne Polski
- słownictwo specjalistyczne
- socjologia i psychologia w turystyce
- funkcjonowanie biura podróży
- regiony turystyczne świata
- organizacja i prowadzenie wycieczki w języku polskim
- pilotaż i przewodnictwo wycieczek
- ekonomia i prawo w turystyce
- obsługa klienta w języku angielskim
- praca z tekstem specjalistycznym
- organizacja i prowadzenie wycieczki w języku polskim.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku język angielski w turystyce
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym to:
- język obcy
- przedmiot do wyboru: dowolny przedmiot zdawany na maturze za wyjątkiem języka angielskiego.
Perspektywy pracy po kierunku język angielski w turystyce
Absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie w przemyśle turystycznym, szczególnie w tych jego sektorach, w których konieczna jest praktyczna znajomość języka angielskiego. Może podjąć pracę w:
- hotelach, hostelach, motelach, pensjonatach turystycznych;
- biurach podróży, agencjach turystycznych;
- transporcie turystycznym;
- biurach informacji turystycznej oraz PTTK;
- oddziałach w biurach lokalnych, krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw turystycznych.
Opinie o kierunku język angielski w turystyce
„Studenci już w trakcie studiów zdobywają doświadczenie zawodowe realizując staże i praktyki. Uczelnia współpracuje z opolskimi hotelami (m.in. z Hotelem ‘Kamienica’), z biurami podróży (m.in. ‘Almatur’ i ‘Retman’), a także z przewoźnikiem turystycznym i biurem turystycznym ‘Sindbad S.A.’.”
„Już na I roku studenci odbywają obowiązkowy 36-godzinny kurs na wychowawcę wypoczynku, w trakcie którego można uzyskać kwalifikacje do pracy z dziećmi i młodzieżą na koloniach i obozach.”
„Na tym kierunku niezwykle istotna jest możliwość zrealizowania części studiów za granicą. Taką szansę daje program wymiany studentów Erasmus +, który umożliwia rozwijanie umiejętności komunikacji w języku obcym, poznawanie kultury obcego kraju i zdobywanie wiedzy zawodowej za pośrednictwem języka obcego. Studenci mogą uczyć się jeden lub dwa semestry między innymi w: Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Grecji, Turcji, we Włoszech i na Cyprze.”