Mediteranistyka

Kierunek mediteranistyka ma przybliżyć i pogłębić u studentów wiedzę o rozległej kulturze krajów śródziemnomorskich i dać absolwentom odpowiednie przygotowanie merytoryczne do podjęcia pracy zawodowej w resorcie turystycznym.

Zadaniem studiów jest wykształcenie profesjonalnie przygotowanych przewodników wycieczek udających się w rejon Morza Śródziemnego oraz pracowników biur turystycznych. Na program składają się cztery podstawowe bloki przedmiotów: lektoraty języków obcych, zajęcia z zakresu historii, wykłady i konserwatoria z zakresu historii sztuki, różnorodne wykłady monograficzne dotyczące filozofii, geografii, kultury. Językiem wiodącym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru może być: francuski, włoski lub hiszpański.

Perspektywy pracy po ukończeniu kierunku studiów

Absolwenci mediteranistyki przygotowani do działalności kulturalno-edukacyjnej odnoszącej się do basenu Morza Śródziemnego. Posiadają wiedzę o Europie południowej, Palestynie i północnej Afryce. Mogą pracować w biurach podróży, ośrodkach kulturalnych lub zespołach badawczych.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Komentarze (0)

Brak komentarzy