Mediteranistyka

Kierunek mediteranistyka ma przybliżyć i pogłębić u studentów wiedzę o rozległej kulturze krajów śródziemnomorskich i dać absolwentom odpowiednie przygotowanie merytoryczne do podjęcia pracy zawodowej w resorcie turystycznym.

Zadaniem studiów jest wykształcenie profesjonalnie przygotowanych przewodników wycieczek udających się w rejon Morza Śródziemnego oraz pracowników biur turystycznych. Na program składają się cztery podstawowe bloki przedmiotów: lektoraty języków obcych, zajęcia z zakresu historii, wykłady i konserwatoria z zakresu historii sztuki, różnorodne wykłady monograficzne dotyczące filozofii, geografii, kultury. Językiem wiodącym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru może być: francuski, włoski lub hiszpański.

Perspektywy pracy po ukończeniu kierunku studiów

Absolwenci mediteranistyki przygotowani do działalności kulturalno-edukacyjnej odnoszącej się do basenu Morza Śródziemnego. Posiadają wiedzę o Europie południowej, Palestynie i północnej Afryce. Mogą pracować w biurach podróży, ośrodkach kulturalnych lub zespołach badawczych.

Jakie uczelnie oferują kierunek Mediteranistyka
Total 2 items.
W których miastach można studiować Mediteranistyka

Katowice

Katowice
Uczelnie: 17
Kierunki: 165

Lublin

Lublin
Uczelnie: 10
Kierunki: 263
Komentarze (0)
No comments found