Tarnów - uczelnie, kierunki, studia
Uczelnie w Tarnowie
Studia w Tarnowie? W tym niewielkim mieście dostępne są trzy niepubliczne szkoły wyższe oraz publiczna uczelnia zawodowa. Oferują ona kilka typów studiów. Wybrać można m.in. kierunki filologiczne, medyczne, aczkolwiek największą grupę stanowią studia pedagogiczne, społeczne i inżynierskie. Absolwenci - zależnie od wybranej ścieżki kształcenia – uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera albo magistra.
Chcecie studiować blisko domu? Zastanawiacie się co wybrać? Poniżej zamieszczamy pełny wykaz uczelni oraz kierunków w Tarnowie. Znajdziecie w nim dodatkowo informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli uczelni w Tarnowie.
Lokalizacja
Kierunki w Tarnowie
W niewielkim ośrodku akademickim, jakim jest Tarnów dostępnych jest kilka typów studiów. Uczelnie w Tarnowie oferują kierunki, które zadowolą przyszłych inżynierów. Można tu także studiować wybrane filologie, kierunki medyczne, ekonomiczne. Choć oferta studiów nie jest bardzo szeroka, kandydaci mają do wyboru różnorodne typy kierunków.
Zastanawiacie się, co studiować? Szukacie swojej ścieżki kształcenia? Poznajcie tutejszą ofertę edukacyjną. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Tarnowie. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych czy kierunków pokrewnych.
Kierunki studiów wg typów kształcenia
Studia w Tarnowie
Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Tarnowie, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w regionie, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować czy wybrać uczelnię w Tarnowie.
Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Tarnowie.
Ile naprawdę kosztują studia?
Studia społeczne w Krakowie i Małopolsce
Studia teologiczne w Krakowie i woj. małopolskim
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Studia dziennikarskie w Krakowie i Małopolsce
Studia chemiczne w Krakowie woj. małopolskim
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Najpopularniejsze uczelnie w rekrutacji 2020_2021
Rekrutacja na studia, listy rezerwowe, brakujące punkty - poradnik
Studia ekonomiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia inżynierskie w Krakowie i Małopolsce
Progi punktowe na studia
Nie dostałeś się na wymarzone studia - co zrobić?
Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
Studia logistyczne w Krakowie i Małopolsce
Studia psychologiczne w Krakowie i Małopolsce
Zimowy nabór na studia - jak wygląda rekrutacja w lutym?
Jak walczyć z maturalnym stresem? Wskazówki dla maturzystów
Studia medyczne w Krakowie i Małopolsce
Studia sportowe w Krakowie i woj. małopolskim
Lokum dla studenta
Studia pedagogiczne w Krakowie i Małopolsce
Rekrutacja uzupełniająca na studia - wszystko o drugim naborze
Studia w Tarnowie – kierunki, specjalności, rekrutacja
Stypendia dla studentów
Studia filologiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia informatyczne w Krakowie i Małopolsce
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Targi Edukacyjne w Krakowie
Najczęstsze błędy kandydatów przy wyborze studiów
Oblana matura, słabo zdana matura - co robić?
Jakie studia wybrać?
Tarnów - informacje ogólne
Tarnów jest powiatowym miastem położonym w woj. małopolskim.
Sama jego nazwa to źródło wielu legend i różnych zapisów kronikarzy czy historyków. Niektórzy twierdzą, że pochodzi od porastających dawniej okoliczne wzgórza gęstych krzewów tarniny. Inni przypisują ją założycielowi i pierwszemu właścicielowi osady, rycerzowi Tarnowi.
Ciekawostką jest, że Tarnów nazywany jest polskim biegunem ciepła. Znajduje się na termicznej wyspie ciepła – okres wegetacji, wysokich temperatur wiosną i latem jest tu najdłuższy.
Świadkami jego blisko siedemsetletniej historii są częściowo zachowane, przebudowywane czy rewitalizowane zabytki. Jednym z najważniejszych z nich jest górująca nad Tarnowem monumentalna katedra. Ratusz, z zachowanymi elementami budowli renesansowej, obecnie stanowi siedzibę Muzeum Okręgowego.
Pozostałością po najstarszej tarnowskiej synagodze jest XVII-wieczna Bima – jej centralna część, miejsce do odprawiania obrzędów religijnych, służąca również jako mównica.
Tarnowska starówka jest uznawana za perłę polskiego renesansu.
To również miejsce, gdzie skupia się życie kulturalno-rozrywkowe. Mieści się tu kilkadziesiąt klubów i pubów. W okresie letnim muzyka grana jest na żywo, odbywają się dyskoteki, dancingi, koncerty, występy uliczne.
Coroczny festiwal komedii teatralnej TALIA organizowany jest w Teatrze im. Solskiego.
Swoje miejsce mają także miłośnicy muzyki poważnej – Centrum Ignacego Paderewskiego zarządza ocalałą posiadłością kompozytora oraz organizuje koncerty i spotkania muzyczne.
Tarnów to obecnie ważny ośrodek gospodarczy, zamieszkały przez prawie 110 tys. osób.
Stale rosnąca liczba podmiotów gospodarczych sprawia, że miasto jest prężnym rynkiem pracy.
Na potrzeby kształcenia wyspecjalizowanych kadr, w Tarnowie powołano publiczną Akademię Nauk Stosowanych (dawniej Państwową Wyższą Szkołę Zawodową). Oferuje ponad dwadzieścia kierunków studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich.
W mieście funkcjonują również niepubliczne szkoły wyższe. Są to: Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Wydział Zamiejscowy w Tarnowie, Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie, Tarnowska Szkoła Wyższa.