Prawo
Uniwersytet Kaliski
Studia 5-letnie jednolite magisterskie na kierunku Prawo na Uniwersytecie Kaliskim im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego są niepowtarzalną szansą zdobycia wykształcenia w oparciu o pionierski i elastyczny program studiów dostosowany do zmieniających się przepisów prawa krajowego, europejskiego i międzynarodowego.
Program studiów
Realizowany program studiów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym obejmuje kształcenie we wszystkich obszarach nauk prawnych, tj. w zakresie nauk szczegółowych (m.in. prawo cywilne, karne, administracyjne), ogólnej nauki o prawie (m.in. teoria i filozofia prawa), profilu historycznoprawnego (m.in. prawo rzymskie), a także przedmiotów związanych z rozwojem e-sądów i nowych technologii.
Elastyczny profil kształcenia
Student otrzymuje możliwość rozwijania wiedzy pod opieką mentora, prawnika-praktyka o uznanej randze naukowej i wieloletniej renomie zawodowej. Studia łączą specjalistyczną wiedzę prawniczą z umiejętnościami strategicznego myślenia, rozwiązywaniem sporów i prowadzeniem mediacji w perspektywie instytucji międzynarodowych. Student może wybrać jedną z dwóch ścieżek wiodących przedmiotów: Prawo sądowe lub Prawo w administracji, które przygotowują do przyszłej drogi zawodowej. Studenci otrzymują możliwość uczestniczenia w rozprawach sądowych, zagranicznych konkursach moot court competition, warsztatach z zakresu medycyny sądowo-lekarskiej, kryminologii i kryminalistyki.
Połącz studiowanie z realizowaniem pasji!
Perspektywy pracy
Absolwent posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające przystąpienie do egzaminów na wszystkie aplikacje prawnicze w Polsce. Umiejętność analitycznego myślenia poprzez połączenie wiedzy prawniczej z ekonomią przygotowuje do sporządzania dokumentacji w sektorze IT, bankowości, spółek handlowych, obsługi prawnej przedsiębiorców i konsumentów. Program studiów uwzględnia proces globalizacji prawa, otwierając drogę do podejmowania pracy w charakterze negocjatora, mediatora w organach władzy państwowej, administracji samorządowej, instytucjach europejskich, w służbie dyplomatycznej i konsularnej. Absolwenci zamierzający podjąć działalność badawczą mogą rozpocząć podróż w świat nauki.
Praktyki zawodowe
Praktyki zawodowe realizowane są od VII semestru studiów w organach administracji publicznej, kancelariach prawniczych i instytucjach wymiaru sprawiedliwości.
Zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych umożliwia przystąpienie do wymarzonej aplikacji.
Dołącz do elitarnego grona pasjonatów prawa już dziś!
Zobacz również Prezentację Uczelni