Zarządzanie w Gdyni
Zarządzanie - studia
Kierunek realizowany jest w systemie dwustopniowym.
Absolwenci z tytułem licencjata mogą kontynuować kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia.
Studenci poznają zagadnienia z zakresu planowania, kierowania, koordynowania i kontrolowania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Uczą się tworzenia profesjonalnych projektów, opracowywania strategii przedsiębiorstwa, dokonywania analiz, raportowania.
Zarządzanie - przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty w programie nauczania to: ekonomia, warsztaty komunikacji i prezentacji, podstawy finansów, podstawy zarządzania, podstawy prawa, podstawy psychologii, marketing, metody efektywnego uczenia się i pisania prac projektowych, zarządzanie przedsiębiorstwem, podstawy metod ilościowych, podstawy rachunkowości, techniki sprzedaży, źródła finansowania przedsiębiorstw, komunikacja społeczna, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie zasobami ludzkimi, księgowość małej firmy, zastosowanie metod ilościowych w zarządzaniu.
Zarządzanie - rekrutacja
Uczelnie przyjmują kandydatów według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie w innych ośrodkach akademickich możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na Zarządzaniu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie - specjalizacje
Studenci Zarządzania mogą wybrać ścieżki kształcenia:
- zarządzanie przedsiębiorstwem
- zarządzanie w turystyce
- gospodarowanie nieruchomościami
- marketing i social media
- informatyka w zarządzaniu
- psychologia biznesu z coachingiem
- zarządzanie start-upem
- zarządzanie zasobami ludzkimi
- e-biznes
- gospodarowanie nieruchomościami
- menedżer bhp
- menedżer sprzedaży
- zarządzanie projektami
- menedżer sportu
Praca po Zarządzaniu
Absolwenci zarządzania pracują we wszystkich działach przedsiębiorstw, na stanowiskach asystentów, specjalistów, kierowników. Ich wiedza sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest konieczność rozwiązywania konkretnych problemów biznesowych, podejmowania decyzji strategicznych, tworzenia długoterminowych planów rozwojowych. Negocjują warunki współpracy, inicjują działania, mające usprawnić funkcjonowanie organizacji, podnieść jej efektywność, wypracować zysk.
Zarobki po Zarządzaniu
Według analiz portalu pracuj.pl absolwenci zarządzania z 3-letnim stażem pracy mogą liczyć na zarobki w wysokości 4500 zł brutto, ale już po przepracowaniu 3-6 lat ich pensja wzrasta do 5200 zł. To oczywiście dane uśrednione.
Czy warto studiować Zarządzanie?
Zarządzanie - opinie
Samo ukończenie studiów nie jest gwarantem dobrze płatnej pracy. Obecnie w cenie są tzw. umiejętności miękkie, czyli pewne predyspozycje, dzięki którym konkretna osoba lepiej sprawdzi się na określonym stanowisku.
"Wybrałam WSB, ponieważ jest to jedyna szkoła na Pomorzu, która stawia przede wszystkim na praktykę. Dzięki minimalnej liczbie godzin spędzanych na wykładach mam czas na pracę oraz rozwijanie swoich pasji. Z biegiem czasu okazało się, że również profesorowie świetnie rozumieją nasze potrzeby, a za pomocą elektronicznego indeksu i portalu Moodle jesteśmy w stałym kontakcie, zarówno jeżeli chodzi o materiały na zajęcia, jak i oceny."
Alicja Furtak, studentka WSB
***
Szukaj więcej informacji o studiach ekonomicznych
Tu znajdziesz opisy kierunków ekonomicznych
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia