Dziennikarstwo i kultura mediów
Dziennikarstwo i kultura mediów to studia skoncentrowane wokół szeroko rozumianego dziennikarstwa (prasa, radio, telewizja, kanały internetowe) oraz specyfiki mediów.
Jeżeli zatem planujesz swoją przyszłość zawodową w roli osoby wpływającej na opinię publiczną, przekazującej informacje szerokiemu gronu odbiorców - to wybór tego kierunku może być strzałem w dziesiątkę.
W trakcie kursu zaznajomisz się z historią mediów oraz dowiesz się jakie zmiany zachodziły w nich na przestrzeni lat. Co więcej skupisz się na przyswajaniu wiedzy językoznawczej i będziesz uczestniczył w zajęciach z kultury języka, który jest najważniejszym narzędziem komunikacyjnym. Jednak program studiów, przede wszystkim zakłada kształtowanie umiejętności praktycznych i poznawanie warsztatu pracy dziennikarskiej.
W toku studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która najbardziej odpowiada twoim zainteresowaniom oraz planom zawodowym. Zadecydujesz pomiędzy dziennikarstwem internetowym a mediami regionalnymi.
Dla kogo studia na kierunku dziennikarstwo i kultura mediów
To propozycja dla tych osób, które swoją przyszłość zawodową wiążą z wykonywaniem zawodu dziennikarza (prasowe, radiowego, telewizyjnego, internetowego, korzystającego z social mediów, prowadzącego blogi, itd.) lub profesji pokrewnych, np. rzecznik prasowy, administrator serwisu, wydawca.
Program kształcenia na kierunku dziennikarstwo i kultura mediów
O szczegółowy program kształcenia pytaj na Uczelni.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku dziennikarstwo i kultura mediów
Zwyczajowo przy tego typu kierunkach należy zdawać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, WOS-u, historii, matematyki lub geografii.
Szczegółowe zasady rekrutacji na studia dostępne są na stronie www uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku dziennikarstwo i kultura mediów
Potencjalne miejsca pracy to:
- radio
- telewizja
- redakcje prasowe
- wydawnictwa (redaktor, korektor)
- media internetowe
- działy marketingu i promocji
- rzecznik prasowy
- agencje reklamowe
- działy public relations.
Opinie o kierunku dziennikarstwo i kultura mediów
Studia na kierunku dziennikarstwo i kultura mediów mają profil ogólnoakademicki. Program studiów eksponuje kreatywność studenta, dojrzałość i odpowiedzialność intelektualną, przygotowując do aktywnego uczestnictwa w dyskursie publicznym i szeroko rozumianym życiu kulturalnym oraz społecznym