Informatyka o profilu praktycznym

Studia na kierunku Informatyka o profilu praktycznym łączą podstawy teoretyczne z nauką wielu współczesnych języków programowania oraz nowoczesnych technologii wytwarzania aplikacji.

Program studiów przygotowano tak, by przygotować absolwentów do pracy w branży IT w rolach związanych z wytwarzaniem oprogramowania, głównie w charakterze programistów. Każdy student odbędzie 6 miesięczną praktykę zawodową, a Uczelnia zobowiązuje się pomóc studentom znaleźć praktykę zgodną ze ich zainteresowaniami i profilem studiów.

Czego się nauczysz na kierunku Informatyka o profilu praktycznym?

Kończąc studia absolwent będzie posiadał praktyczne umiejętności związane z wytwarzaniem oprogramowania. Zostanie wszechstronnie wykształconym programistą, będzie znał wybrane języki programowania, protokoły, narzędzia, biblioteki, frameworki związane z wytwarzaniem i testowaniem współczesnych, webowych aplikacji klasy przemysłowej. Jednocześnie będzie miał solidne podstawy z dziedziny algorytmów, struktur danych, złożoności obliczeniowej i innych, matematycznych koncepcji w informatyce.

Gdzie praca po kierunku Informatyka o profilu praktycznym?

Absolwenci opisywanych studiów będą przygotowani do pracy jako programiści, administratorzy baz danych i sieci komputerowych. Mogą znaleźć pracę w licznych firmach wytwarzających oprogramowanie, działających zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jakie uczelnie oferują kierunek Informatyka o profilu praktycznym
Total 1 item.

Uniwersytet Gdański

80-309 Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8
+48 (58) 523 25 31, 523 25 32,
W których miastach można studiować Informatyka o profilu praktycznym

Gdańsk

Gdańsk
Uczelnie: 17
Kierunki: 219
Komentarze (0)
No comments found