• Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University
  • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

uczelnia publiczna, woj. zachodniopomorskie, 70-310 Szczecin, al. Piastów 17, (+91) 449 45 87, rekrutacjazut@zut.edu.pl

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie powstał z połączenia funkcjonujących tu wcześniej Politechniki Szczecińskiej oraz Akademii Rolniczej. Czerpie zatem z doświadczeń obu uczelni technicznych i jest kontynuatorem kształcenia o profilu politechniczno-rolniczym.

W ramach 11 wydziałów realizowane są m.in. studia architektoniczne, informatyczne, mechaniczne, jak również związane z hodowlą zwierząt, naukami o żywności, rybactwem czy rolnictwem. Na ZUT dostępne są takie unikatowe kierunki, jak: Kynologia, Uprawa winorośli i winiarstwo, Budowa jachtów czy Ichtiologia i akwakultura.

To silny ośrodek kształcenia inżynierów na potrzeby lokalnego i krajowego rynku pracy. Poznaj pełną ofertę studiów na ZUT. Sprawdź dostępne specjalności, poznaj terminy i wymogi naboru na uczelnię.



Ocena uczelni

6.51 / 10
531 głosów

Opinie (233)
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, ZUT Szczecin

Zaprogramowana na WI
W odpowiedzi na pytanie o studia niestacjonarne na Wydziale Informatyki, ocena czy warto...wydaje się oczywista! Kierunek Informatyka od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem a nasi absolwenci i specjaliści są wyjątkowo poszukiwanymi pracownikami w Polsce jak i na świecie. Forma zdobywania tej wiedzy - stacjonarnie czy niestacjonarnie - to zależy już wyłącznie od naszych studentów i ich organizacji życia, jednak wybór studiów na naszym Wydziale, to w obu tych sytuacjach gwarancja najwyższej jakości! Kierunek Informatyka 27.04.2024 uzyskał certyfikat EUR-ACE® Label przyznany przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT), który potwierdza wysoką jakość kształcenia inżynierów oraz że kształcenie jest prowadzone zgodnie ze standardami ustanowionymi przez europejskie organizacje zawodowe. Studia na kierunku informatyka mogą być realizowane w ramach przedmiotów wspólnych oraz przedmiotów specjalnościowych. Od semestru 4 studenci kształcą się na jednej z czterech specjalności: inżynieria oprogramowania, inżynieria aplikacji webowych, inżyniera systemów wbudowanych, inżynieria chmurowa. Studenci dokonują wyboru specjalności już na 3 semestrze. Podsumowując, na Wydziale Informatyki jesteśmy przygotowani na każdą formę przekazywania wiedzy młodym ludziom - stacjonarnie, niestacjonarnie...czy w formie studiów podyplomowych, zawsze mając na względzie najwyższą jakość, śledząc potrzeby rynku i dopasowując ofertę edukacyjną do dynamicznie zmieniającej się sytuacji w branży. Zapraszamy serdecznie!
29.07.2024
29.07.2024
Ania
Jeśli chodzi o kierunek biotechnologia na WBiHZ, ZUT to warto podkreślić, że jest to kierunek interdyscyplinarny. Oznacza to, że jeśli interesują Cię po prostu nauki biologiczne i nie masz sprecyzowanych zainteresowań to na tym kierunku na pewno znajdziesz coś dla siebie. W czasie toku studiów zdobędziesz wiedze i umiejętności związane z procesami wykorzystującymi zarówno mikroorganizmy, tkanki roślinne oraz zwierzęce do produkcji przydatnych dla człowieka substancji czy biomateriałów. Jeśli interesuje Cię bardziej genetyka czy ochrona środowiska, to również jest kierunek dla Ciebie. Oczywiście wybierając odpowiednie jednostki, w których możesz realizować prace inżynierskie czy magisterskie, czy członkostwo w licznych kołach naukowych pozwoli Ci wyspecjalizować się w konkretnej działce biotechnologi. Osoby, które ukończyły studia na tym kierunku znajdują prace m.in. w różnych instytutach badawczych (państwowych jak i prywatnych), w zakładach przemysłowych w działach Badania i Rozwój, w kontroli jakości, badaniach klinicznych i wielu innych. Serdecznie polecam ten kierunek.
WTMiT
odpowiedź dla K z dnia 23.07.2024
Studia na kierunku Logistyka to oferta dla tych, którzy w szczególny sposób są zainteresowani problematyką związaną zarówno z technicznymi, jak i ekonomiczno-organizacyjnymi zagadnieniami efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw. Studiując kierunek Logistyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, można uzyskać wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. technologii (magazynowych, informacyjnych, transportowych), organizacji i zarządzania procesami logistycznymi w transporcie oraz oceny ich wpływu na jakość świadczonych usług. Absolwenci naszego kierunku przygotowywani są nie tylko do realizacji zadań logistycznych przy wsparciu technologią IT, ale również do kreowania innowacyjnych rozwiązań wspierających rynek sektora TSL (Transport, Spedycja, Logistyka), między innymi w zakresie: efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw, szybkiego reagowania na nowe potrzeby klientów usług przewozowych, optymalnego wykorzystania zasobów ludzkich, energetycznych i informatycznych, zwiększenia zdolności organizacyjnych przedsiębiorstw branży TSL, elastyczności działań umożliwiających szybką adaptację do nowych realiów rynkowych, obniżenia kosztów operacyjnych. Zajęcia odbywają się w oparciu o nowoczesną bazę laboratoryjną, w tym w laboratorium badań i analiz logistycznych, które wyposażane jest w m.in. system WMS, powszechnie wykorzystywany w zarządzaniu pracą magazynów. W laboratorium znajduje się również symulator wózka widłowego, który umożliwia przeprowadzenie symulacji poziomu bezpieczeństwa wykonywania operacji magazynowych. Student nabywa umiejętności efektywnego planowania prac magazynowych z wykorzystaniem urządzeń technicznych. Studia na pierwszym stopniu kształcenia prowadzone są w formie stacjonarnej, trwają siedem semestrów, a kończą się obroną pracy inżynierskiej, czyli otrzymuje się tytuł zawodowy inżyniera. Po studiach pierwszego stopnia można kontynuować kształcenie na drugim stopniu lub podjąć pracę w przedsiębiorstwach logistycznych i transportowych, centrach logistycznych, portach morskich, przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych oraz różnorodnych przedsiębiorstwach funkcjonujących w sektorze TSL.
24.07.2024
24.07.2024
D
Dzień Dobry, cyz mogłabym prosić o wyrażenie opini na temat informatyki ale niestacjonarnie na ZUT? Jaki jest poziom i czy warto?
K
Witam, czy mogę prosić o kilka zdań dotyczących kierunku Logistyka. Dzięki za wszelkie opinie.
23.07.2024
16.07.2024
Wydział Architektury ZUT
odpowiedź dla n z dnia 12.07.2024
Dzień dobry, O kierunku Architektura można szerzej poczytać na www.wa.zut.edu.pl, łącznie z sylwetką absolwenta. Dodatkowo zachęcam do zapoznania się z efektami kształcenia oraz programem studiów na www.krk.zut.edu.pl w zakładce Architektura S1. Na kierunek Architektura obowiązuje egzamin umiejętności plastycznych oraz pozytywny wynik z egzaminu maturalnego. Kryteria przyjęcia znajdują się na https://www.zut.edu.pl/wszystkie-newsy/strony-systemowe/strona-kandydata-2024-2025/kierunki-stacjonarne-i-stopnia/architektura.html#/ Zapraszamy.
n
Proszę mi opisać, jaki jest poziom studiów na kierunku architektura na ZUT, czy warto tam iść? Co jest potrzebne w ramach rekrutacji i do jakich przedmiotów na maturze podejść? :)
12.07.2024
10.07.2024
c
cześć, są może jakieś opinie na temat biotechnologii? jak wyglądają studia, czy warto itp.:)
WE ZUT
odpowiedź dla kandydat z dnia 15.06.2024
Obie ścieżki oferują wiele możliwości i perspektyw na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy. Na teleinformatyce - poza programowaniem - na pewno więcej jest nauki o laserach i fizycznych zjawiskach w światłowodach. Tutaj świat elektroniki łączy się z programowaniem. Teleinformatyka kładzie też większy nacisk na mikrokontrolery i światłowody. Zapraszamy na Wydział Elektryczny ZUT i nasz kierunek teleinformatyka :)
17.06.2024
17.06.2024
WKŚiR ZUT
odpowiedź dla oliwka z dnia 16.06.2024
Studia które łączą zajęcia techniczne i artystyczne. To kierunek dla osób z wyobraźnią przestrzenną. Jest sporo zajęć terenowych, jest też plener malarski.
oliwka
hej hej, jakieś opinie o architekturze krajobrazu? :))
16.06.2024
15.06.2024
kandydat
lepiej studiować informatykę czy teleinformatykę?
ZUT
Kamilooo, odpowiadając na Twoje pytanie, aby dostać akademik na ZUT, wystarczy złożyć potrzebne dokumenty, jednak trzeba pamiętać, że w przypadku bardzo dużego zainteresowania pierwszeństwo mają osoby, które mieszają daleko od Szczecina. Na szczęście jak do tej pory prawie zawsze każdy kto potrzebował dostał akademik. Odpowiadając na drugą część pytania, życie w akademiku jest bardzo ciekawym doświadczeniem i z pewnością gwarantuje poznanie ludzi z różnych wydziałów i kierunków.
13.06.2024
13.06.2024
Zaprogramowana na WI
Dzień dobry, w kwestii kariery zawodowej po studiach na Wydziale Informatyki nie mam wątpliwości, że branża IT bardzo pozytywnie i ogromnym zaufaniem czeka na absolwentów tego kierunku. Regularnie na stronie WI pojawiają się oferty praktyk czy staży dla studentów, dostarczane przez duże i liczące się firmy w branży. Jednak najbardziej wymiernym dowodem na to, że "po informatyce" na ZUT jesteśmy wyjątkowymi kandydatami dla przyszłego pracodawcy, są targi pracy i konferencja rabbIT, która każdego roku przyciąga największe firmy w charakterze wystawców. Firmy już podczas wydarzenia często rekrutują kandydatów, liczba osób odwiedzających to setki młodych ludzi a firmy prześcigają się w pomysłach na prezentację stoiska i swojej oferty. Tego dnia, w budynku Wydziału można spotykać przedstawicieli większości lokalnych firm jak i tych które działają w skali całego kraju a nawet globalnie! Z resztą zobaczcie sami: https://rabbit.zut.edu.pl/
WKSIR ZUT
odpowiedź dla OZE Furiat z dnia 10.06.2024
Wszystko zależy od zaangażowania i podprowadzanie swojej kariery na i po studiach. Na pewno na studiach student zapozna się z nowymi technologiami dot. biomasy z której można pozyskać alternatywne źródła energii. Jest to branża która dość mocno się rozwija i trzeba umieć znaleźć swoją nisze i dobrze się w niej wyspecjalizować.
13.06.2024
12.06.2024
bezimienny
czy pracodawcy chętnie przyjmują po informatyce na zut? ktoś ma jakieś doświadczenia?
Kamilooo
Gdzieś widziałem informację, że akadmik jest dla każdego. Prawda to? Jak się żyje w akademikach?
11.06.2024
11.06.2024
ZUT WE
Teleinformatyka to bardzo dobry kierunek, ponieważ jest wszechstronny - studenci uczą się o światłowodach od teorii fizycznej po praktykę budowania sieci dostępowych, o sieciach komputerowych i protokołach, ale również zajmują się programowaniem w wielu językach (C, C++, C#, python, JavaScript itd.), przetwarzaniem obrazów i dźwięku, programowaniem i projektowaniem układów Arduino i innych mikrokontrolerów, a nawet drukiem 3d. Limit przyjęcia jest spory także bez obaw warto aplikować.
ZUT WKSIR
Wszystko zależy od zaangażowania i podprowadzanie swojej kariery na i po studiach. Na pewno na studiach zapozna się student z nowymi technologiami dot. biomasy z której można pozyskać alternatywne źródła energii. Jest to branża która dość mocno się rozwija i trzeba umieć znaleźć swoją nisze i dobrze się w niej wyspecjalizować.
10.06.2024
10.06.2024
OZE Furiat
Jak jest na ZUT na OZE? Marzę o pracy w odnawialnych źródłach energii i zastanawiam się czy realnie można znaleźć pracę po kierunku?
Emil
Czy ciężko jest dostać się na Teleinformatykę? Myślę, że to teraz najlepsza opcja na studia i karierę zawodową, ale boję się, że jest sporo chętnych.
29.03.2024
07.03.2024
Loka
Hej co powiecie o inżynierii w medycynie?
jacek
Co powiecie o kierunku chłodnictwo i klimatyzacja? Ewentulanie który z kierunków technicznych wydaje się mieć najmniej fizyki w programie? rozumiem, że są wolne miejsca.
04.08.2023
11.07.2023
Dima
Interesuje mnie Teleinformatyka. Zastanawiam się czy lepiej na zut na w Bydgoszczy na politechnice, to chyba lepsze rozwiązanie. Jakieś opinie?
Ewa
Czy na studiach zaocznych z mibm może poradzić sobie osoba po liceum, bez wiedzy technicznej z technikum?
24.06.2023
14.06.2023
Asia
Jakie są progi punktowe na architekturę?
Lee
Gdybym dziś wybierał studia to poszedłbym na Teleinformatykę, branża ICT najszybciej rozwija się i oferuje najlepsze zarobki ever
14.05.2023
18.01.2023
Darek
Niedługo matura.Ucze się na kierunku technik automatyk.Mature rozszerzona pisze z matematyki, fizyki i j.angielskiego.Fizyka i matematyka to moje pasje.Czas pomyśleć nad kierunkiem studiów.Sklaniam.sie ku automatyce i robotyce, mechatronice lub elektrotechnice.Chcialbym dowiedzieć się coś więcej od osób które studiują te kierunki na zut.
Michał
Hej! Chciałem się zgłosić na kierunek z ichtiologii i akwarystyki, aczkolwiek nie pisze matury z biologii. Jak myslicie mam jakieś szanse? I wie ktos ile jest mniej więcej osób na miejsce na ten kierunek?
29.09.2022
23.09.2022
Elon
Czy ktoś mógłby powiedzieć o energetyce na tej uczelni i czy ciężko się utrzymać
Łukasz
czy ktos moze wypowie sie na temat kierunku budownictwo? jaka panuje atmosfera na tym wydziale, czy spoko wykladowcy sa?
07.09.2022
21.07.2022
Rafał
Dzień dobry, jak często odbywają się zajęcia na studiach zaocznych? I w jakich godzinach najczęściej? Pozdrawiam.
Ł.
Hej, jest tu ktoś z kynologii i chce się może trochę wypowiedzieć o tym kierunku. Interesują mnie bardziej studia zaoczne. Jest tam dużo biologii i chemii? I czy te studia są to bardzo trudne, pytam, bo chcę połączyć z nimi pracę i nie wiem czy uda mi się ze wszystkim na raz poradzić. Dziękuję z góry za pomoc.
21.07.2022
11.07.2022
OZE
Może ktoś powiedzieć coś więcej o kierunku odnawialne źródła energii?
Tery
Najfajniejszy IMO kierunek to Energetyka, w tej branży jest i będzie najlepsza kasa do zarobienia, najlepsze biznesy No i to wszystko bardzo ciekawe: elektro mobilność, OZE itp
19.05.2022
16.05.2022
A.A.
Hej! Matury poszły mi tak średniawo matma pdst. i biolka po 50%. Reszta raczej nieistotna. Chciałabym dostać się na nowy kierunek inżynierii medycznej. Czy to jest tak trudne jak zwykły lekarski? Chciałabym iść na wszystko: biotechnologię, mikrobiologię, ochronę środowiska, odnawialne źródła energii, ekonomię lub mechatronikę. Inżynieria medyczna kręci mnie najbardziej. Mogłabym się dostać? Jest tego tak dużo, że nie wiem co odrzucać. Nie widziałam progów. Jak z zajęciami? Muszę pracować po 80-100h/msc podczas nauki. Są jakoś regularnie rozłożone? Czy są odwoływane? Czy dużo jest okienek w ciągu dnia? Czy powinnam szykować się na zaoczne?
M.M
@Amelia Ogólnie na wszystkich uczelniach studentów jest mniej niż kiedyś dlatego dostać się jest łatwo. Jak zastanawiasz się nad logistyką to pomyśl jeszcze o drugim kierunku na tym samym wydziale czyli o TRANSPORCIE. Sam go studiuję (inż. mam za sobą teraz robię magisterkę) i moim zdaniem jest dużo fajniejszy i daje lepsze perspektywy na przyszłość.
12.05.2022
10.05.2022
Amelia
Hej! W tym roku zamierzam zacząć swoją przygodę ze studiami, czy może się ktoś wypowiedzieć na temat kierunku LOGISTYKA? Fajnie też byłoby poznać opinie także o samej uczelni. Chciałbym również poprosić o opinie osób, które mieszkają w domach studenckich, jak ocenicie mieszkanie w akademiku?
Amelia
Hej, czy trudno się dostać na logistykę?
10.05.2022
28.03.2022
Katarzyna
odpowiedź dla Szymon z dnia 23.03.2022
Dzień dobry, kierunek jest uruchamiany jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba chętnych. Co konkretnie chce Pan wiedzieć? Infomacje na temat kierunku znajdzie Pan tutaj: https://wimim.zut.edu.pl/strona-kandydatow/studia-pierwszego-i-drugiego-stopnia/inzynieria-materialowa.html w razie pytań: ksokolik@zut.edu.pl
Szymon
Jak wyglądają studia zaoczne na inżynierii materiałowej ?
23.03.2022
29.01.2022
Pani Lic.
Czy można iść na magisterkę na ZUT jeśli ma się licencjat, a nie inżyniera z podobnego kierunku? I czy w ogóle możliwe jest studiowanie innego kierunku na stopniu drugim niż na stopniu pierwszym?
Morelowa11
Czy ktoś robił magisterkę na Energetyce ? Może ogólnie się wypowiedzieć czy było okej ?
09.01.2022
07.09.2021
BP
odpowiedź dla Iwona z dnia 06.09.2021
Decyduje kolejność zgłoszeń, ale oczywiście matura musi być zdana :)
Iwona
Czy dobrze rozumiem, że w drugiej turze rekrutacji wyniki maturalne nie mają znaczenia? Przyjmowani są wszyscy kandydaci?
06.09.2021
02.06.2021
Kalina
@Wika - Biotechnologia super kierunek, mój brat kończył w Bydgoszczy na UTP 3 lata temu i dziś ma świetną pracę, za naprawdę niezłą kasę. Pracuje w PL, ale ma też sporo ofert z zagranicy (głównie z Niemiec, Irlandii i Francji)
Dawid
Ciężko się dostać na inżynierie transportu?
18.05.2021
06.05.2021
Wika
Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat Mikrobiologii lub Biotechnologii? Będę wdzięczna :)
marynarz
Salma Oceanotechnika to tylko się fajnie nazywa....
05.03.2021
10.02.2021
Gosia
Ktoś studiuje na kynologii? Ciekawe studia?
Leo
Czy ukończenie kynologii jest równoznaczne z uprawnieniami odnośnie hodowli czy oceny psów itp.?
01.02.2021
14.01.2021
Ola
Ktoś mógłby coś więcej powiedzieć o kierunku: 1. Odnawialne źródła energii - wydział KŚiR 2. Inżynieria środowiska - wydział BiA Z góry dziękuję za odpowiedź
Ktosiek
Hej, przychodzę z zapytaniem. Czy kierunek rolnictwo startuje każdego roku?
17.12.2020
16.12.2020
Pallavi
Kynologia zaoczna nie jest co roku bo zależy od ilości chętnych.
Eliza
Na jakie kierunki będzie rekrutacja zimą?
02.12.2020
01.12.2020
Rafał
odpowiedź dla Jan z dnia 30.11.2020
Potwierdzam, że studia na kierunku Economics są płatne - 2000 euro na rok. Poniżej link do szczegółów: https://ekonomia.zut.edu.pl/strona-kandydatow/rekrutacja-na-rok-akademicki-20192020/kierunki-studiow/economics.html
Jan
Czy studia ekonomiczne w języku angielskim są odpłatne?
30.11.2020
30.11.2020
Julita
Czy na ogrodnictwie uczy się także elementów florystyki oraz gospodarowania przestrzeni terenów zielonych, ogrodów? Jakie specjalności oferowane są w ramach tego kierunku?
Julia
Cześć czy kierunek Kynologia co roku startuje? Ile osób jest średnio na roku na tym kierunku?
30.11.2020
20.10.2020
Salma
Oceanotechnika- wow, brzmi mega ciekawie, czytając opis kierunku zachwyciłam się jeszcze bardziej. Czy znajdę tutaj jakąś dobrą duszę, która chciałaby mi opowiedzieć coś na temat kształcenia się w tym kierunku?
???
Studia z budowy jachtów???
17.10.2020
04.09.2020
Ewa
Chciałaby studiować biotechnologię. Rozważam też PUM, ale skłaniam się ku studiom bardziej praktycznym. Jakie macie opinie o tym kierunku i uczelni?
ZUT - Biuro Promocji
odpowiedź dla Komrad z dnia 02.09.2020
Po ukończeniu I stopnia uzyskuje się tytuł inżyniera, a po ukończeniu stopnia II - magistra. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://we.zut.edu.pl/strona-dla-kandydatow/plany-i-programy-studiow/studia-i-stopnia-inzynierskie/automatyka-i-robotyka.html
04.09.2020
04.09.2020
ZUT - Biuro Promocji
odpowiedź dla Do Komrad z dnia 02.09.2020
Dziękujemy za opinię, staramy się cały czas podnosić poziom kształcenia. Studia wymagające, ale ich ukończenie daje dużą satysfakcję i bardzo dobre perspektywy finansowe.
Do Komrad
Po Automatyce i Robotyce uzyskuje się tytuł inżyniera, a nastepnie magistra inżyniera. Studia trudne, bo mnóstwo fizyki, matmy, programwania niskiego poziomu, plc itd. Jest to typowo techniczny kierunek, wiele przedmiotów niepotrzebnych, a bardzo trudnych. Ale jak komuś naprawdę zależy to sobie poradzi. Choć nie raz przychodzi myśl, że nie warto, że rzucę, ale wątpliwości ma chyba każdy student. Dasz radę
02.09.2020
02.09.2020
Komrad
Czy ktoś studiuje Automatykę i robotyke(albo studiowal) niech podzieli się swoimi doświadczeniami. I czy po skończeniu tego kierunku nadawany jest inżynier czy licencjat?
Paweł
Zaintrygował mnie kierunek jachting. Czy on daje uniwersalne wykształcenie, czy stricte związane z budową jachtów?
28.07.2020
15.05.2020
kynologia
Może ktoś wypowiedzieć się na temat kynologii dziennej/zaocznej? Jak wyglądają zajęcia, jak dużo jest chętnych na ten kierunek oraz czy warto się na niego zdecydować. Z góry dziękuję za każdą opinię.
Michał
Czy ktoś studiuje Budowę maszyn bojowych i specjalnych?
17.04.2020
26.02.2020
Werkkaaa_
Czy ktoś może wypowiedzieć się o kierunku kynologia?
Kart
LOGISTYKA na ZUT jest spoko ogólnie to chyba przyszłościowy kierunek. Jesteśmy dopiero pierwszą grupą jaka wystartowała bo to nowy kierunek ale z tego co wiem część przedmiotów jest podobna jak na transporcie więc można się czegoś dowiedzieć od osób z wyższych semestrów. A studia magisterskie z LOGISTYKI ruszają już chyba po wakacjach.
12.02.2020
18.10.2019
zainteresowana
Czy ktoś studiuje? studiował technologie żywności zaocznie ?
Aga
Polecacie tu wzornictwo? Ewentualnie gdzieś w "okolicy".
06.09.2019
23.08.2019
daria
Jak oceniacie akademiki uczelni? Atmosfera, warunki itp.
Informatyka - mgr inż.
Jak wygląda test na studia II stopnia z Informatyki? Skończyłem inny kierunek i muszę zdać test, widziałem zagadnienia, ale jakby ktoś mógł powiedzieć czy to takie ogólne pytania, czy jakieś szczegółowe. Np. z algorytmiki to chodzi o co? Jakie są rodzaje itd? Czy jak? Wiem o co chodzi, ale nie wiem na co się nastawiać. I jak ogólnie jest na magisterce z Infy?
16.08.2019
09.08.2019
Ada
Jak się studiuje na mikrobiologii? Ciężko?
maja
Do kiedy trwa rekrutacja na zaoczną oceanotechnikę?
29.07.2019
25.07.2019
Domino
Jeżeli chodzi o miejsca to jest tak, że przyjmują wszystkich bo jest problem ze znalezieniem studentów. Jest jeszcze podział na wydziały ma takie jak , które robią wielki przesiew na danym kierunku bo jest przeludniony lub jest wydział z kierunkami z małą liczbą studentów, który ledwie się trzyma.
Mania
Tak :)
23.07.2019
11.07.2019
ala
Czy są jakieś wolne miejsca na tej uczelni?
ala
Czy są jakieś wolne miejsca na tej uczelni?
11.07.2019
01.07.2019
piotr
Czy jest szansa na logistykę mgr za trzy lata? Planuję rozpocząć w tym roku studia inżynierskie.
Adi
Czy ktoś studiuje bądź studiował ochronę środowiska zaocznie i mógłby opowiedzieć o swoich "wrażeniach"?
29.06.2019
21.06.2019
Enika
Pafcio - dla tego zamiast uprawy winorośli wolałbym wybrać kierunek inżynierski Zielarstwo i Fitoterapia bo jest on ciekawy, ale zdecydowanie bardziej uniwersalny i dający dość szerokie perspektywy zawodowe, w Polsce ten przemysł jest nieźle rozwinięty i ma spore tradycje
pafcio
Uprawa winorośli i winiarstwo? Ilu specjalistów z tej dziedziny potrzeba u nas w kraju? Czy w ogóle można mówić o pracy w zawodzie? Generalnie kierunek brzmi ciekawie, tylko co potem?
14.06.2019
09.06.2019
Anita
Hej, czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat kierunku: Zarządzanie inżynierią produkcji? Czy jest bardzo ciężko i czy w fajny sposób są prowadzone zajęcia? Wcześniej studiowałam na pwrze niestety nie powyższy kierunek lecz budownictwo (na zip się nie dostałam), mam ogromną traumę po budownictwie i chciałabym tym razem studiować na uczelni przyjaźnie nastawionej do studenta.
Przyszłystudent9
Hej. Czy ktoś studiował tu zarządzanie i mógłby wyrazić opinię bo nie widzialem jeszcze żadnej na tej stronie. Z góry dziękuję
31.05.2019
24.05.2019
Natka27
Może ktoś coś powiedzieć o kierunku logistyka? Czym więcej tym lepiej 😊
ann
architektura jest cudowna i spoko. czasem trafi sie jakas babcia ktora nie radzi sobie z komputerem i mysli ze kazda turczynka to oslica, ale co poczac... etap ma, kase za to bierze. za to zareklamuje prawidlowo bufet, ktory jest przesympatyczny - najladniejszy w uczelni!
29.03.2019
09.03.2019
o architekturze
Ja gorąco polecam architekturę w ZUT, szczególnie Panią Dziekan Klimek, dzięki niej jestem architektem.
Architektura
Krew mnie już zalewa gdy po raz kolejny trzeba iść i coś wklepywać do tego systemu bo prowadzącym nie chciało się czegoś tam kliknąć w okienku. To po co było likwidować tradycyjne indeksy? Jeden wpis i po kłopocie, a nie niekończący się eksodus po ślicznych korytarzach Z.U.T.-u. Trochę niepoważne biorąc pod uwagę szybkość przesyłu informacji w dobie komputerów, ale kto powiedział że nauczyciel ma szanować studenta? :-)))
05.03.2019
30.01.2019
porównanie kierunków - opinie
jak się ma kierunek Projektowanie architektury wnętrz i otoczenia do innej Architektury, np z Urbanistyką? Czy możecie to jakoś porównać, ocenić, poradzić, co lepsze i przydatniejsze? Czy wymagania kwalifikacyjne na obu takie same są?
grafika, animacja filmowa w Szczecinie
rzucam pytanie otwarte do ludzi znających ofertę Szczecina - gdzie znajdę kierunek poświęcony animacjom filmowym, grafice komputerowej, obróbce filmów animowanych???
05.10.2018
17.09.2018
projektowanie architektury wnętrz i otoczenia
Ile przyjęli osób w tym roku na kierunek projektowanie architektury wnętrz i otoczenia? Napiszcie, jak jest, gdy sobie już wyrobicie zdanie po pierwszych tygodniach, miesiącach... będę zaglądać :-)
Ania
Bardzo interesuje mnie kierunek Zielarstwo i Fitoterapia
14.07.2018
03.07.2018
Audrey
Gdzie można sprawdzić ile punktów jest potrzebnych, aby dostać się na dany kierunek?
Konrad
Jakieś opinie o budowie jachtów? ;)
03.07.2018
11.06.2018
Kynologia
Pytanie ogólne, czy polecacie lub odradzacie? I dlaczego?
eyyk
Do AiR. Jestem na airze. W 2017 startowało nas 130. Teraz do sesji podchodzi ok 70. Wykładowcy bardzo w porządku, idą z duchem czasu. Są mili, ale mają wymagania. Jak na razie polecam, zobaczymy czy powtórzę te słowa na 10tym semestrze :) Laborki np z PLC mega super.
07.06.2018
24.04.2018
AiR
szukam opinii na temat kierunku Automatyka i Robotyka, ktoś jest/był i poleca?
kruk
widzę, że tu się sporo dzieje, wiele pytań, sam chciałem je zadać a dobrze byłoby gdyby ktoś z uczelni na nie odpowiadał, bo troche jesteśmy tutaj opuszczeni my kandydaci :-(
03.03.2018
28.02.2018
do Przyszły student
Studiuję tutaj ekonomię i oceniam ten kierunek bardzo dobrze, poziom wysoki, ale nikt nie oczekuje od studenta gruszek na wierzbie. Niedługo kończę I stopień, chcę kontynuować tutaj mgr mam nadzieję, że będę tak samo zadowolona jak z licencjatu.
Przyszły student
Czy kierunek "Ekonomia" stoi tutaj na dobrym poziomie?
11.02.2018
24.01.2018
Kasia
Fajnie wygląda program na zootechnice Ekologiczne i amatorskie użytkowanie zwierząt. Samemu można sobie wybrać przedmioty. Czy warto na to iść?
Jola
Witam :) Czy warto studiować tutaj na wydziale ekonomicznym?
07.01.2018
11.12.2017
Gosia
Jak się studiuje na zootechnice? Zastanawiam się jaki poziom , jak wyglądają zajęcia? Ciekawe?
Charlie
Witam, chciałabym się czegoś dowiedzieć o chyba dość nowym kierunku gospodarki przestrzenej na ZUT. Warto? Jacy są wykładowcy i ogólna atmosfera? Wiadomo o jakimś konkretnym progu punktowym? I bardziej ogólne pytanie, czy jeśli ktoś zdaje angielski podstawę i roszerzenie na maturze to obydwa się liczą do systemu punktacji, czy jak to jest?
09.12.2017
12.11.2017
Maturzysta
Witam. Czy wydział ekonomiczny jest wart polecenia?
@Basia
Matematykę, j.polski, język obcy + przedmiot dodatkowy dowolny, wg. zasad rekrutacji na stroni uczelni. Więcej informacji masz w linku: http://www.zut.edu.pl/rekrutacja/rekrutacja-20172018/zasady-rekrutacji/studia-i-stopnia-inzynierskielicencjackie.html
15.10.2017
15.10.2017
Basia
Co trzeba zdawać na maturze, żeby iść na informatykę na ZUT?
Kasia
Czy warto studiować Inżynierię bezoieczeństwa?
11.10.2017
09.10.2017
zootechnik
No i zaczęło się jak co roku na wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt. Prowadzący zajęcia każą robić prezentację. Czy istnieje możliwość ukrócenia dość powszechnej wśród wykładowców metody "łatwego" prowadzenia zajęć poprzez rozdzielenie wśród studentów u referatów lub prezentacji. Wykładowca taki na drugich lub trzecich zajęciach rozdziela tematy referatów i następnie do końca semestru przedmiot zajęcia prowadzą studenci. Co więcej, zdarza się, ze wygłoszony referat jest jedynym wymogiem zaliczenia zajęć. Efekt jest taki, ze wszyscy nudzą się śmiertelnie, studenci z konieczności prezentują coś, czego i tak nikt nie słucha i wszyscy uważają czas spędzany na zajęciach za stracony.
Mania
Co myślicie o zootechnice na ZUT? Ciężko? Jacy wykładowcy?
04.10.2017
30.09.2017
Pytanie odnośnie ekonomii
Chciałabym dowiedzieć się jaki jest poziom nauki na tym kierunku. Czy warto podjąć studia ekonomiczne na tej uczelni?
Miszczu
Jak oceniacie Teleinformatykę oraz wykładowców?
20.09.2017
19.09.2017
@Pytanie
http://www.zut.edu.pl/rekrutacja/rekrutacja-20172018/listy-zakwalifikowanychprzyjetych/listy-kandydatow-przyjetych-na-studia-stacjonarne-i-stopnia.html http://www.zut.edu.pl/rekrutacja/rekrutacja-20172018/listy-zakwalifikowanychprzyjetych/lista-zakwalifikowanych-na-studia-niestacjonarne-i-stopnia.html Te kierunki w linkach otworzą, więc sprawdź te, których nie wymienili.
Pytanie
Czy wiecie, których kierunków nie otworzą?
18.09.2017
10.09.2017
Akademik arkona
Co powiecie o akademik arkona? Dobre warunki? Spoko atmosfera itp?
Roksi
do osób studiujących technologię żywności zaocznie, ale opinia od dziennych też cenna: jaki poziom? czy osoba bez rozszerzonej chemii sobie poradzi? Uczą w miarę od podstaw, czy jest duże zaplecze rzeczy, które trzeba wiedzieć z liceum?
29.08.2017
23.08.2017
do Technologia żywności i żywienie człowieka
Poziom dobry, trzeba nieco wytężyć szare komórki jeśli chce się bez problemu zdawać, ale to są wyższe studia a nie podstawówka więc powinieneś/powinnaś się z tym liczyć. Co do pracy - dietetyka to obecnie popularny kierunek, nie wiem co będzie za kilka lat. Ale jeżeli Cię to interesuje, masz na siebie pomysł to będziesz głupolem jeśli nie spróbujesz :-)
Technologia żywności i żywienie człowieka
Co myślicie o kierunku technologia żywności i żywienie człowieka,? Dobry poziom,? Planuje zrobić specjalizację żywienie człowieka i dietetyka znajdę po tym pracę? Jakie szanse na zostanie dietetykiem?
09.08.2017
19.07.2017
@Asiulaaa
76 osób na liście zakwalifikowanych. http://www.zut.edu.pl/fileadmin/pliki/rekrutacja2017/listy/kynologia%20alf.PDF
Asiulaaa
Ile osób dostało się na kynologie dzienna?
18.07.2017
03.07.2017
biotech.
Witam :) Jak studiuje się biotechnologię? Jaki jest tam poziom? Jak wyglądają zajęcia? Czy ktoś z zeszłorocznych kandydatów wie, jaki był próg? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Architektura i urbanistyka
Mam 90 punktów, mam szansę?
03.07.2017
03.07.2017
Architektura
Jaki jest próg punktowy na architekturę?
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA
Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy ciężko jest się dostać na wyżej wymieniony kierunek. Zapoznałam się z limitem przyjęć, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o ilości kandydatów na jedno miejsce. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
27.06.2017
25.06.2017
EKONOMIA
Chciałabym się dowiedzieć jacy są wykładowcy, ogólnie jaka panuje atmosfera na ekonomii, czy jest taki "wyścig szczurów" czy raczej na spokojnie? jaki plan czy duże luki? no i oczywiście czy uczelnia daje jakieś szanse rozwoju np. właśnie na ekonomii czy tylko sucha teoria? a jak z wyjazdami za granicę? warto brać w tym udział? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ :))))
patryk555591
Jakie mniej więcej progi na mechanike i budowę maszyn. Z tego co wyliczyłem będę miał około 51 punktów. Mam szanse się dostać?
08.06.2017
24.05.2017
Piotrek
Ja jak Liczylem to okolo 68 %z matmy podstawy okolo 50 polak i angol. Matma rozszezona 24%
Piotrek
I jak sie mieszka w Szczecinie? Duzo fajnych miejsc do rozrywki? Z góry dziekuję za odpowiedz
24.05.2017
24.05.2017
Piotr
Ja w zeszłym roku złożyłem na budowę jachtów a miałem średnie wyniki z matur i zostałem przyjęty
@Krox
I wystarczylo na trasport na ZUT? Jesli tak to opowiedz cos o tym kierunku bo nie mam zielonego pojecia jaki tam jest poziom,i czy. warto studiowac w Szczecinie
23.05.2017
21.05.2017
Krox
Jasne, próbuj, mi też matura nie poszła w tamtym roku jakoś rewelacyjnie, ja miałem chyba najwyższy wynik ok 70 %, reszta zdecydowanie słabiej
Kuba
Prosze o odpowiedz Jest to dla mnie wazne
21.05.2017
15.05.2017
Kuba
Czymoglaby mi ktos powiedziec jakle wyniki trzeba miec na trasport? Jaki jest tam poziom? czy z podstawami srednio napisanymi mam szanse sie dostac?
Michalina
Jak studiuje się biologię I i II stopień?
10.05.2017
22.04.2017
Kass
Jak oceniacie gospodarkę przestrzenną na ZUT w Szczecinie?
Pww
Witam, mam taki o to problemem - jestem w 2 klasie liceum na profilu humanistycznym ale trochę mi się pozmieniało i chce starać się dostać na ZUT. Z matmą nie mam problemów i mam zamiar od września brać korki ale z drugiej strony to będzie za mało żeby pisać rozszerzenie, dlatego piszę z zapytaniem, czy zdając podstawę z matmy mam szanse dostać się np na budownictwo czy mechanikę? Pozdrawiam :))
13.04.2017
07.04.2017
edyta
Nowy multidyscyplinarny kierunek studiów: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/zielarstwo-bedzie-na-naszej-uczelni,11954374/
biologia
Zdecydowanie polecam biologię, oczywiście jeśli Cię to kręci bo inaczej odpadniesz po pierwszej sesji albo zanudzisz się na śmierć, jak dla mnie to spełnienie marzeń! Szkoła również spełnia moje oczekiwania.
20.03.2017
10.03.2017
luiza
Ochrona środowiska, biologia - jak oceniacie te kierunki na ZUT?
średnia z liceum i progi uczelniane - Bbb
Nie powinniśmy też generalizować, że uczelnie obniżyły poziom rozpatrując tylko przypadek Twojej siostry i koleżanki. Progi są ustalane też zgodnie z wynikami w danym roku, nie są co roku takie same. Faktem jest, że poziom trudności matur niestety spada z roku na rok.
22.01.2017
09.12.2016
Adu.13
Progów nie pamiętam, dostałam się bez problemu, także nie powinnaś się tym martwić. Jeśli chodzi o samą uczelnię to jestem zadowolona, nie miałam problemów z dziekanatem a wiem, ze sporo osób narzeka na tą "instytucję". Kierunek może na początku nieporywający bo dość dużo ogólnych przedmiotów ale sprawdzałam plany i później będzie ciekawiej!
niezdecydowana
A architektura na ZUT? Co powiecie? Warto? Jakie progi punktowe?
28.11.2016
27.11.2016
do ekonomia
A co byś chciał wiedzieć? Mam brata na ekonomii i jak powiedziałem mu że ktoś na forum chciałby się dowiedzieć czegoś o ekonomii na ZUT to powiedział, że ekonomia jak wszędzie indziej i że ogólnie nie poleca bo po tym nie ma pracy.
EKONOMIA
Witam, czy może ktoś powiedzieć coś na temat ekonomii na ZUT?
01.11.2016
12.10.2016
Bbb
Ale to chyba już nie są czasy, kiedy było po 15 osób na jedno miejsce??? Po co się pytacie, czy ciężko się dostać? Teraz jest 15 miejsc na jednego studenta i przyjmują wszystkich. Poziom nauczania tez został obniżony, aby nie tracić studentów. To, co piszę tyczy się wszystkich uczelni. Moja siostra była wzorowa w liceum, średnia bliska 5,0. Maturę zdała dobrze i w 2006 roku nie dostała się na prawo w Poznaniu. Szacowano, że było chyba 11 kandydatów na jedno miejsce. Kilka lat później moja koleżanka, która skończyła to samo liceum, co moja siostra, ale ze średnią poniżej 3,0 dostała się na Prawo w Poznaniu. Jaki z tego wniosek?
jack
Yes. some lecturers from Russia, Moldova and so on.
27.09.2016
13.09.2016
Володя
студентов из России обращаются хорошо?
kandydatka
Ale jeśli ktoś planował inne studia nie związane z zut-em i pisał matmę, polski na poziomie podstawowym i jedynie rozszerzone języki, ma szanse czy też jest duża liczba osób z rozszerzeniami, która zajmie miejsca rankingowe? Jestem z poza Szczecina a w internecie nie ma zbyt wielu informacji o tej uczelni, o dziwo... Brak progów i różne opinie powodują że nie dokońca wiem czy mam szansę
07.07.2016
06.07.2016
szczecin
nie martwcie się, jest taki niż demograficzny i tak mało chętnych na studia, że przyjmują każdego. nie patrzcie na żadne progi nawet ;)
kandydatka
może ktoś z zeszłorocznych kandydatów wie jaki był próg na informatykę?
05.07.2016
01.07.2016
Ciekawy
Studiuje ktoś Inżynierię Cyfryzacji na WI i mógłby wygłosić swoją opinię na temat tego kierunku? Ciężko się dostać? Ciężko się utrzymać? Ciekawi mnie również porównanie Inżynierii Cyfryzacji do samej Informatyki również na WI.
julka
ja próbowałam sprawdzić na ich stronie jak to jest z tymi punktami ale kompletnie nie mogę się połapać w tych informacjach...
13.06.2016
04.06.2016
adam 1969
i jeszcze jedno pytanie,czy jest ciężko dostać się na teleinformatykę?jakie sa mniej wieej progi punktowe na ten kierunek?czy 45 pkt -jest jakas szansa się dostać?
adam 1969
witam studentow ZUT.mam pytanie odnośnie dwóch kierunkow-turystyka i rekreacja oraz teleinformatyka.czy jest ciężko dostać się na te kierunki?jakie sa perspektywy pracy?z powazaniem
04.06.2016
03.06.2016
Transport - Logistyka ?
chce iść na kierunek Logistyka, ale na ZUT nie widzę, jest natomiast Transport. I to nawet na dwóch róznych Wydziałach. Czy to są takie same kierunki? Czym się różnią w obrębie obu wydziałów na zucie? i jak biskie są Logistyce w sensie programu? Możecie coś więcej na ten temat napisać? Może odpuścić i szukac typowej Logistyki na innej uczelni?
Michu
ja polecam Teleinformatykę, niezwykle ciekawe studia, nowoczesne technologie, IT, ICT, komórki, smartfony, media społecznościowe a do tego fantastyczna atmosfery i mnóstwo ofert zatrudnienia już w trakcie studiów
20.05.2016
18.05.2016
Ada
ja skończyłam informatykę na zucie i polecam. pracuję w zawodzie. tylko przestrzegam, że kierunek informatyka, to głównie programowanie i z naprawą komputerów nie ma nic wspólnego. jak ktoś chce być serwisantem sprzętu komputerowego, to powinien wybrać kierunek, którego akurat na zucie nie ma - mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją komputery.
karl
ja bym próbowała, skoro od dawna myślałaś o tym kierunku to nie odbiegałabym od tego, ja o ZUT słyszałam głównie pozytywnie opinie więc do końca nie wierzyłabym hejterom...
17.05.2016
03.05.2016
Rina
Witam. Od zawsze interesowała mnie informatyka i język polski. Jutro piszę maturę, przez dwa lata myślałam, że chcę iść na ZUT na informatykę, ale widzę tutaj same niepochlebne opinie o tym kierunku. Próbować na informatykę? Znacie jakiś podobny kierunek? Czy w ogóle wybrać inną uczelnie lub miasto?
gość
Ty, Janek z Baniek, przy następnej okazji zapytaj się wspomnianych pracodawców, czy wolą zatrudnić informatyka po ZUT czy np po Collegium Balticum lub podobnej do CB uczelni. A jak udzielą ci informacji to zapytaj się dlaczego ZUT. Może wtedy zrozumiesz, że jednak na zucie uczą wartościowych rzeczy.
29.04.2016
25.04.2016
Janek_z_Baniek
Wydział Informatyki: wykładowcy to dinozaury, którzy ostatni raz programowali 40 lat temu na kartach perforowanych kiedy przeciętny komputer był rozmiarów szafy. Na PG na pierwszym roku studenci uczą się C#, na MIT Javy i Pythona, a na ZUT? Basha i C, dokładnie tak samo jak 20 lat temu. Tym dinozaurom po prostu nie chce się samemu nauczyć technologii popularniejszych w ostatnich latach. Jeżeli ktoś idzie na studia z nadzieją, że nauczy się czegokolwiek praktycznego to mam słabą wiadomość. Przez pierwsze 2 lata studiów nie nauczyłem się praktycznie nic ciekawego ani praktycznego. Wszystko czego się nauczyłem przerabiałem sam w domu. Jedyne co można zaliczyć na wielki plus to kółka naukowe i targi pracodawców gdzie można porozmawiać z przedstawicielami wielu firm i załapać się do pracy.
Maturzystka
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat wydziału budownictwa i architektury na ZUT? Przede wszystkim ciekawa jestem jak wygląda podejście wykładowców do studentów, jaka panuje ogólna atmosfera na uczelni i czy reprezentuje ona wysoki poziom. Chciałabym poznać opinie samych studentów, bo rankingi rankingami, ale ważne są też wrażenia ludzi ; )
25.04.2016
16.04.2016
sara
wydaje mi się, że w dobie Internetu poszukiwanie w nim informacji nie jest niczym złym, sama znalazłam swoją uczelnię właśnie dzięki opiniom zawartym na forum i tym portalu, nie zawsze maturzysta ma możliwość osobiście zagościć na juwenaliach albo zwiedzić uczelnie i wypytać studentów o warunki studiowania....
Chyba jesteś
Młodym licealistą albo technikiem jeśli szukasz opinii o uczelniach w internecie. Ale masz rację bo skąd masz wiedzieć co Cię czeka na studiach. Mama i Tato Ci tego nie powiedzą bo w tempie rozwoju jaki mamy dziś każdy nowy rok akademicki przynosi nam nowe kierunki i plany studiów. I co Ci mogę polecić jako student ostatniego roku na ZUTcie. Nie idź na studia na ślepo. Nie strzelaj sobie kierunku, który ma ładną nazwę i jest ładnie opisany. Idź na NOC Naukowców ZUTu, zobacz co naprawdę tu się dzieje, pójdź na Juwe i popytaj ludzi jak im się studiuje. Zobacz oferty pracy w Szczecinie i spójrz jakich ludzi szukają i co Ciebie najbardziej interesuje. Obejrzyj sobie filmiki na Youtubie pod hasłami ZUT czy danego Wydziału. To Twój wybór co chcesz robić i kim chcesz być. Uczelnia daje tylko możliwości rozwoju, reszta należy do Ciebie.
22.03.2016
21.03.2016
Wikusia49
Skomentuję Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, gdzie studiuję. Jestem studentką pierwszego roku, ale już po tak "krótkim" czasie jestem w stanie wiele powiedzieć na temat tego miejsca. Jak każde, ma swoje plusy i minusy. Mój kierunek to Zarządzanie i inżynieria produkcji. Przy okazji wspomnę, dlaczego uważam ten kierunek za dobry wybór. Bo otwiera wiele drzwi. W dzisiejszym świecie musimy być niesamowicie elastyczni. Mało kto, kończąc dany kierunek, całe życie pracuje w zawodzie związanym z wykształceniem, które zdobył w młodości. Ten kierunek uczy nas wielu rzeczy. Z jednej strony typowego podejścia technicznego, którym charakteryzuje się ten wydział; z drugiej strony: podejścia ekonomicznego, zarządzającego. Przygotowuje nas do pełnienia roli kierowników, programistów, wykonawców..dla tych, którzy chcą się dalej kształcić, daje czas na poznanie siebie i wybranie dalszych specjalizacji. Nie zamyka żadnych drzwi, a otwiera bardzo wiele. Co do samego wydziału, to za minus uważam brak przystosowania warunków architektonicznych do osób niepełnosprawnych. Ponadto uważam, że wykładowcy często zbytnio akceptują naszą niekompetencję i brak szacunku. Uczelnia powinna być dla wybitnych jednostek, a nie do końca tak jest. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że to problem uczelni w całej Polsce. Jest ich po prostu zbyt wiele. Plusów jest mnóstwo. Poczynając od tego, że można załatwić każdą sprawę w miarę szybko, poprzez dobrą lokalizację samej uczelni, aż do hali technologicznej, która umożliwia nam zobaczenie wszystkiego na własne oczy. Osobiście polecam wydział, co za tym idzie, całą uczelnię. Zachęcam do wybierania kierunków technicznych. To jest nasza przyszłość :)
Asia92
Opowiem Wam pewną historię. Jak się domyślacie, będącą elementem moich własnych doświadczeń. Podobnie jak wielu licealistów, również ja w pewnym momencie nauki stanęłam przed decyzją dotyczącą swojej przyszłości. Jakie przedmioty wybrać na maturze? Jakie studia podjąć? Gdzie i z kim? Do moich zainteresowań zawsze należała przede wszystkim chemia, z małym dodatkiem biologii. W związku z tym, wydawało mi się, że wybór farmacji jako kierunku studiów będzie tym idealnym. Ale na wszelki wypadek postanowiłam złożyć podanie o przyjęcie na ZUT na inżynierię chemiczną i procesową. Jako wyjście czysto awaryjne. Ale życie potrafi płatać figle i koniec końców wyjście awaryjne stało się wyjściem pierwszorzędnym. Podjęłam te studia 5 lat temu. I wiecie co? NIE ŻAŁUJĘ :) Okazało się, że świetnie się w tym sprawdzam. Że wykładowcy na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej są świetnie przygotowani, pełni doświadczenia i wiedzy. Czy są wymagający? Oczywiście, że tak. Przecież to ich zadanie. Już pierwszego dnia, w nowej grupie jest możliwość poznania grona osób, których większość będzie towarzyszyła Ci przez najbliższe lata życia. Część studentów oczywiście nie przetrwa pasji profesorów i doktorów, zwłaszcza na nieustraszonej chemii fizycznej :) Mówi się, że studia to najlepszy okres w życiu człowieka. Tak, zdecydowanie najciekawszy, najprzyjemniejszy, niezapomniany i nigdy więcej niedostępny, ale zarazem wymagający i czasem nieprzewidywalny. Zacieśnienie więzi z innymi studentami jest możliwe dzięki organizacji przez Uczelnię imprez wydziałowych, uczelnianych, w klubach i w plenerze (tzw. grzędy). Mnie osobiście udało się spotkać najciekawsze osoby w kole naukowym. Bo właśnie w te organizacje studenckie ZUT jest bardzo bogaty, dzięki czemu każdy ze studentów znajdzie swoje miejsce, w którym będzie mógł się rozwijać i nabierać wiatru w żagle. Perspektywa pracy? Oczywiście. Nauczyciele wspominają Ci o niej od pierwszego dnia, podpowiadają gdzie, podpowiadają jak się przygotować do tego. Z punktu widzenia inżynierii chemicznej i procesowej - szerokie spektrum zakładów, głównie Z.CH. Police. Warto wspomnieć o wysokich stypendiach, możliwości udzielania się w samorządzie studenckim. Dzięki pracy w kołach naukowych pod okiem opiekunów łatwo można wykazać się osiągnięciami naukowymi, robić coś więcej, pokazać siebie na konferencjach, seminariach, warsztatach. I panie z dziekanatów nie takie straszne :) A przynajmniej te na wydziale chemicznym, z którymi łatwo się można dogadać. Żeby nie było tak idealnie, warto wspomnieć że w zależności od wydziału i planu zajęć może się zdarzyć konieczność krążenia przez cały tydzień po całym Szczecinie, bo ZUT-owskie wydziały i jednostki rozrzucone sa na dużym obszarze. Ale Szczecin taki piękny - spójrz tylko https://www.youtube.com/watch?v=JW2Y2r8UDsE . Ok posmęciłam, ponudziłam, mam nadzieję, że Cię to przekona, bo naprawdę warto. Uwierz, że sławne studia w Poznaniu czy Warszawie śmiało dorównują studiom w Szczecinie. A nad morze blisko :) I utrzymanie tańsze. Na zachętę wierszyk: Po liceum, dawno temu, miałam dwa problemy duże, co przedstawić życiu memu? co mam robić po maturze? Czy pracować dni już całe, czy pozostać w domu, to pytania są niemałe, nie mam się poradzić komu. Całe szczęście moja szkoła, zorganizowała nam targi, to już pewne, nie mam doła i nie będzie żadnej skargi. Pojechałam do Szczecina, na ZUT-owski wydział, jakaż była moja mina, powiedziałam: "To mój przydział!" Kolby, ssawki, parowniczki, wymrażacze, szalki, zlewki, nie będą miały przeciwniczki, "Od dziś będę pić nalewki!" Sama zrobię sobie trunek, na chemii zajęciach, ajć! potrzebny mi opatrunek, po kolby pęknięciach :) "Pani Joanno, co Pani robi?" pyta mnie wciąż wykładowca, "Tak, nie wolno, nielegalne!", posłał mnie znów na manowca. Bo na chemii inżynierii, nie o trunkach student myśli, innej uczy się materii, każdy pewnie się domyśli. Całki, proste i wykresy, air-lift, reaktory, ropa są szerokie jej zakresy, nie nauczysz? To masz kopa! Prowadzących na wykładach, każdy o coś ciągle pyta, oni lubią odpowiadać, żaden zębami nie zgrzyta. Prawdą jest że studia trudne są na inżynierii chemicznej, ten miał nadzieje złudne, kto myślał że dla osoby anemicznej. A po nauce? Jest nalewka! Sama jej jednak nie zrobię, jest też biała chorągiewka, gdy jej zbyt dużo obrobię. Są minusy, są też plusy, ale studia Wam polecam, bo dowiozą autobusy, ZUT i chemię tu zalecam. Jeśli macie głowę pełną, dacie sobie radę, pracę też Wam dadzą pewną, a jak nie- postawię czekoladę! Do zobaczenia na ZUT w SZCZECINIE :)
19.03.2016
18.03.2016
absolwentka PS
Fizyka i matematyka były, są i będą podstawą studiów inżynierskich. Oczywiście są to przedmioty całkowicie do przejścia, ale trzeba się uczyć - nie zarywając nocek - oczywiście :) Zachęcam, sama ukończyłam kierunek automatyk i robotyka na WE jeszcze Polibudy i nie żałuję :) wręcz przeciwnie :)
Shock
Mam pytanie czy trzeba ogarniać bardzo dobrze fizykę i matmę idąc na kierunek : informatyka i czy ciężko jest te przedmioty zaliczyć?
25.01.2016
30.12.2015
gość
reketerzy - rekruterzy miało być
gość
Ukończyłam dwie uczelnie - małą i dużą (ZUT). Różnicą taką najbardziej dostrzegalną (pomiędzy obiema uczelniami) jest na pewno podejście wykładowców, władz uczelni i pozostałych pracowników do studentów. W małych uczelniach pracownicy znają niemal wszystkich studentów i się z nimi zaprzyjaźniają. Pomiędzy studentami, a pracownikami uczelni panuje taka naprawdę koleżeńska atmosfera. Wiele rzeczy można załatwić po prostu prosząc np. aby dwója nie została wpisana do indeksu, aby móc podejść do trzeciej z kolei poprawki, aby zmienić formę egzaminu np. z ustnej na pisemną, przesunąć termin złożenia indeksu, dokonać zmian w planie zająć na bardziej dogodny dla studentów itd. Wymieniać mogłabym w nieskończoność. Wchodzisz do uczelni i nie rozmawiasz tylko z kolegami, ale z panią w szatni, z paniami w dziekanacie, z panią pracującą w bufecie, sekretarka mijając ciebie na korytarzu również zagaduje, a na przerwach wykładowcy podchodzą do ciebie kiedy siedzisz z kolegami, aby włączyć się do waszej rozmowy. A jak to wygląda na zucie? Pierwsze z czym się zderzasz to służbistki pracujące w dziekanacie. Masz sztywno określone terminy tego, tamtego... Jak się spóźnisz o jeden dzień, to już od ciebie nic nie przyjmą. Potrzebujesz jakiś papier z dziekanatu? Zapomnij o tym, że wejdziesz do dziekanatu i panie od razu ci wydrukują, przybiją pieczątkę i dadzą do ręki. Musisz zamówić i jeszcze zostaniesz poproszony o przypomnienie się panią, bo "one chociaż sobie zanotują, to przecież mają prawo zapomnieć". Władze uczelni? Dla nich nie istniejesz, na korytarzu jesteś przeźroczysty, ciebie nie ma. Rozmową z tobą będzie ktokolwiek z władz zainteresowany jeśli nie uczestniczysz w zajęciach i trzeba ciebie wykreślić z listy studentów lub chcesz uprzejmie donieść na prowadzącego zajęcia, że miga się od prowadzenia zajęć - trwają ledwie 5 min albo w ogóle się nie odbywają. Stosunek wykładowców do studentów? No tutaj jest różny. Jedni są bardzo zdystansowani do studentów, inni natomiast dostrzegają w studencie człowieka. Większość wykładowców jednak nie zapamiętuje imion studentów, nie prowadzi ze studentami koleżeńskich rozmów, wpisuje każdą dwóję do indeksu, terminy poprawek wyznacza w sesji poprawkowej i pozwala podejść do poprawki tylko raz. To wszystko ma oczywiście wypływ na poziom. Na zucie jest wyższy, bo studenci zutu są bardziej zmotywowani do nauki. Wiedzą, że jak się nie nauczą, to nie będzie zmiłuj. A wykładowcy, często pracownicy jednocześnie kilku uczelni, wiedzą, że mogą więcej wymagać od studentów zutu, a w stosunku do studentów mniejszych uczelni niestety muszą mieć mniejsze wymagania. Wykształcenie po skończeniu obu uczelni niby to samo - wyższe. Ale uczelnia na papierze inna, a reketerzy wiedzą, że większą wiedzę będzie posiadał jednak absolwent tej większej uczelni ;-) Ot takie przemyślenia dla potomnych... Może ktoś kiedyś z nich skorzysta przy wyborze szkoły wyższej :)
30.12.2015
04.12.2015
Absolwentka
W swoim komentarzu nie oceniłam całej uczelni przez pryzmat dziekanatu, a jedynie opisałam jego funkcjonowanie. Co do samej uczelni, jak i wykładowców, wyposażenia pracowni, ogólnie panującej atmosfery, nie mam większych zastrzeżeń. Okres studiowania na zucie wspominam dobrze. Pracuję w zawodzie. Uczelnię polecam ;)
ada
jeśli chodzi o eksplorację mórz i oceanów musisz przygotować się na sporą ilość zajęć o wszelakich maszynach eksplorujących wody, sporo zajęć o charakterze biologicznym (genetyka, fizjologia organizmów wodnych, ekologia, anatomia), trochę chemicznych typu hydrochemia .. sporo tego ale kierunek mało popularny i bardzo ciekawy, dla mnie przyszłościowy.
24.11.2015
16.11.2015
paula
co powiecie o kierunku eksploatacja mórz i oceanów? ten kierunek nie jest zbyt popularny i trudno jest mi znaleźć rzetelna informacje...proszę o pomoc
do absolwentki
Mam świadomość, ze możesz źle wspominać dziekanat, skoro jak twierdzisz nie funkcjonowało to najlepiej, ale powiem Ci ze jest na prawdę mało uczelni gdzie dziekanaty pracują perfekcyjnie, przynajmniej w oczach studentów... Wydaje mi sie, że nie powinno się jednak oceniać uczelni tylko przez pryzmat tego jak działał dziekanat, bo ja osobiście moze bywałam w nim kilak razy do roku....
12.11.2015
08.09.2015
Absolwentka
Jestem absolwentką wydziału informatyki ZUT. Chciałabym podzielić się swoją subiektywną opinią na temat tamtejszego dziekanatu, ponieważ niesmak pozostał mi do tej pory. Dezinformacja zupełna. Panie niedoinformowane, nieuprzejme i leniwe. Mogłabym podać kilka przykładów w jakich okolicznościach te panie wprowadzały mnie w błąd, ale mój komentarz byłby bardzo długi. W każdym razie żaliłam się koleżankom, kolegom ze studiów - KAŻDY miał podobne doświadczenia co ja i opinię na temat dziekanatu WI. Panie nie znają (lub znają lecz słabo) regulaminu rekrutacji, regulaminu studiów. Po co one tam pracują, jeśli nie chce im się dokładnie zapoznać z tymi dokumentami? Po co udzielają informacji, jeśli nie są czegoś pewne? Studiując zaocznie zapłaciłam naprawdę dużo pieniędzy. I na zasadzie płacę, więc wymagam - jestem bardzo niezadowolona z pracy tych pań. A już nawet pomijając brak podstawowych kompetencji (za jakie uważam znajomość regulaminów uczelni), to np. nie chciały mnie obsłużyć, bo "mają przerwę", albo bo" w czwartki dziekanat nie przyjmuje studentów", "bo w tych godzinach studenci zaoczni nie sa przyjmowani" (i zawsze panie w tym czasie tak głośno ze sobą rozmawiały i się śmiały, że słychać je było na korytarzu - faktycznie tak zajęte, że nawet legitymacji nie mogą podbić). Podsumowując: jeśli ktoś wybiera się na studia do WI ZUT, to radzę przede wszystkim z dużą dozą dystansu podchodzić do udzielanych przez panie w dziekanacie informacji i przygotować się na to, że każdą prośbę do dziekanatu trzeba będzie kierować przynajmniej dwa razy zanim zostanie spełniona.
rekrutacja
gdzie na stronie ZUT jest info, na jakie jeszcze kierunki jest rekrutacja????? semestr zimowy to ten obecny??? są podane kierunki i limity, ale nie wynika z tego, czy przyjmują jeszcze na te wszystkie???
30.08.2015
02.08.2015
wzornictwo
kto ma za sobą sprawdzian na wzornictwo????
pytanko
czy kierunek technologia chemiczna jest podobny do chemii budowlanej??? gdzie sprawdzić program studiów? czy po ych studiach można pracoać w branży chemii budowlanej?
22.06.2015
22.11.2014
pawel
jestem po Teleinformatyce super kierunek, jak dla mnie bardzo ciekawy no i brak problemów z pracą - mnóstwo możliwości, już w trakcie studiów można przebierać w ofertach, jak słyszę o problemach z pracą jakie mają znajomi po innych kierunkach to włos się jeży
Mania
Czytam i nie wierze. Jak ktoś nie wie niech nie pisze bzdur. Akademia Rolnicza nie była zadłużona . Wniosła 5 mln złotych do kasy po połączeniu i na dodatek majątek w postaci ziemi. Można to sprawdzić. Co do studiowania to naprawde warto. Decyzją Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów z dnia 29 września 2014 roku Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie, jako pierwszy w rejonie Pomorza Zachodniego i jako jeden z nielicznych w kraju, uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk rolniczych w dyscyplinie biotechnologia. Pielęgniarstwo zwierząt na zootechnice też warto studiować. fajny kierunek.
27.10.2014
03.09.2014
bojka
czy ZUT naprawde zasługuje na taka wysoką ocenę??? pytam, bo mają blisko 7 pkt, na stronie sie chwala ze są super, najwyższe zarobki, krzyczy ta ich strona internetowa, aż uszy bolą, ale jak jest naprawdę?
do xvy
a po jakiej jesteś uczelni, i kierunku? Możesz coś powiedzieć o technologii na ZUcie?
18.02.2014
28.01.2014
xvy
po dietetyce jest znaleźć pracę dość łatwo - pod warunkiem, że skonczyłaś uczelnię MEDYCZNĄ, bo dietetyk to lekarz. tej na zucie nie polecam. a co do TEchnologii żywności - masz inż, a inż zawsze latwiej o pracę, a jesli chodzi o II st to sama się wybieram. ;)
Patrycja
Możecie mi coś powiedzieć o budowie jachtów? Szukałam na różnych forach ale nic nie znalazłam. jaki był próg w tamtym roku, czy ciężko się utrzymać?
22.01.2014
18.01.2014
Kasia
Faktycznie po dietetyce nie jest łatwo znaleźć pracę. Można jednak liczyć na swoją determinację i postawić na własny gabinet. Dla zabezpieczenia pomyślałam o technologii, żeby poszerzyć pole manewru:)
Komik
chyba raczej trudno o pracę po technologii żywności (po dietetyce zresztą pewnie też nie jest lekko)
14.01.2014
14.01.2014
Kasia
Cześć! Czy mógłby ktoś podzielić się opinią na temat studiów- Technologia żywności, II st? Ukończyłam licencjat z dietetyki, teraz zastanawiam się nad kontynuacją studiów na tej uczelni.
Metor
na pewno warto studiować teleinformatykę i wszystkie kierunki związane z informatyzacją ale co do ochrony środowiska, inżynierii środowiska to trzeba się liczyć z brakiem pracy
07.12.2013
25.11.2013
ZUT
ZUT ist gut :-)
Inżynieria cyfryzacji????
ktoś wie coś wiecej na temat tego kierunku? Inżynieria cyfryzacji - od kiedy ZUT ma go w ofercie, w sensie czy już ten rocznik to studiuje? podrzućcie coś na temat
13.11.2013
11.10.2013
jak na mechatronice?
chyba ta strona www ZUT sie zmienila??? czy na samej uczelni też jakieś gruntowne zmiany zaszly? mogą się wypowiedzieć studenci i skrobnąc pare zdan, jak im sie studiuje, tylko podawajcie kierunki i rok, na jakim jestescie, ja niesmiało myśle o mechatronice, ale to jeszcze odlegle plany
adam
orientujecie się jak w tym roku było z architekturą dzienną I st.? jakie progi punktowe, ilość chętnych? Ogólnie wie ktoś czy trudno jest się dostać mając za sobą maturę z podst matmy, hist, pol i rozsz języka? są jakieś szanse? A jeszcze jedno pytanie - są egzaminy wstępne z rysunku?
07.08.2013
23.07.2013
zut techniczny
na ZUT to lepej techniczne kierunki chyba wybierac, turystyka jest raczej lajtowa, osobiscie prulbym na uniwerek na Turustyke czy Ti Rekreacje
janet
Ktoś w tym roku na turystyke? :-) W ogóle to wiecie gdzie lepiej prosperuje ten kierunek? ZUT czy US?
16.07.2013
18.05.2013
Radko
Powiedzcie mi coś o ekonomi na tej uczelni. Jaki poziom? Jak z pracą po tym kierunku?
inżynier...architekt...
Witam wszystkich...co możecie "powiedzieć" o architekturze II stopniu zaocznie...czy warto tutaj studiować?...czy w Izbie Arch. będą robić problem, że to prywatna uczelnia?...jaki poziom?...Bardzo proszę o wszelkie spostrzeżenia i z góry dziękuję za info... Czy w Szczecinie jest praca w biurach projektowych?...czy lepiej studia dokończyć w innej części Polski...?...
29.04.2013
10.04.2013
Michał
Chciałbym studiować informatykę na tejże politechnice. Nie ukrywam, że matematykę i fizykę na stan dzisiejszy ogarniam tak sobie. Przez 3 lata realizowałem matmę na poziomie rozszerzonym, ale wychodzi z tego średnio 80% z podstawy. Do rozszerzenia na maturze nie podchodzę.Mógłby ktoś powiedzieć mi czy warto i ew. czy udało mu się znaleźć po tym pracę w zawodzie? No i jak z nauczaniem matematyki i fizyki - czy osoby z zaległościami mają szansę na zaliczenie tych przedmiotów czy raczej w większości takich przypadków jest out z uczelni?
majka
wydaje mi się, że to może być bardzo interesujący kierunek, pewnie wymaganiem będzie maturka rozszerzona z biologii i chemii... ale moim zdaniem warto i chyba pokuszę się o złożenia dokumentów na ten kierunek
29.03.2013
24.03.2013
Monika
co sądzicie o zootechnice z pielęgniarstwem weterynaryjnym , która ma rozpocząć się od tego roku?
borys
fakty sa takie, ze wszedzie sa ludzie i ludziska, a wykladowcy nie zawsze spelniaja pokladane w nich oczekiwania, tylko, ze chyba tego nie przeskoczymy, bo co mamy do wyboru w Szczecinie? zakladam ze odzucasz Uniwerem Medyczny, bo Cie to nie interesuje, jelsi nie chcesz isc na Akademie Morska, to pozostaja Ci dwie uczelnie, czyli; Uniwerek Szczecinski no i ZUT!!! ja wole ZUT, bo poki co studia techniczne nadal wiaza sie z lepsza praca i lepszymi perspektywami, mam swiadomosc, ze jacys odjechani profesorkowie moga byc na kazdej uczelni, i tyle
18.02.2013
06.02.2013
mekare
Studiuję Inżynierię Środowiska na wydziale Budownictwa i Architektury 4 lata, z całego swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mój wydział jest chyba najgorszy na całej uczelni, kadra niekiedy zostawia sporo do życzenia, a niektórzy wykładowcy mają swoje chore układy między sobą i np. jeden drugiemu oddaje ludzi piszących już inżynierkę, żeby więcej jeden z drugim zarobili. Inni na siłę uwalają studentów, choć nie mają podstaw (np. próg zaliczenia egzaminu robią 85%...), a już nowa p. prodziekan to czyste zło. Potrafi wywalić bezpodstawnie ludzi na dziekankę, choć spełniają wszystkie wymogi, aby przejść dalej. Super miła atmosfera i wykwalifikowana kadra na tym wydziale to mrzonki. Co do innych wydziałów to wiem na pewno, że aż takich cyrków, jakie u mnie mają miejsce, nie ma, przynajmniej nic takiego nie słyszałam. A ZUT to połączenie Politechniki Szcz. i Akademii Rolniczej, która niesamowicie się zadłużyła i połączyli obie uczelnie celem ratowania AR-ki, przez co jednak opinia o ZUT spadła w porównaniu do czasów Politechniki. Tyle ode mnie :)
Soul
Co prawda sam tam nie studiowałem ale mam kilku znajomych po tej szkole. Wiadomo, że nieraz coś ich denerwowało w ZUT w Szczecinie ale generalnie byli zadowoleni. Każdy z nich ma teraz pracę, a nie ukończyli tej uczelni z najlepszym wynikiem. Zresztą , wysoka ocena świadczy o tym, że jest więcej osób zadowolonych :) warto się nad nauką tam zastanowić :)
17.11.2012
15.11.2012
dla kogo akademiki
jak wyglada sytuacja z akademikami? iloma miejscami dysponuja DS ZUT i jak jest rozwiazywane w realu to, kto te miejsca dostaje? zalozmy dochod na czlonka rodziny 1400 zl i 140 km na uczelnie, zalapie sie?
Ala
ja również jestem zainteresowana turystyką? Prosze napiszcie czy jest ciężko i czy trudno sie dostac? i ogolnie jak jest na uczelnie? Prosze :)
18.10.2012
11.10.2012
Olek
Witam! Jestem zainteresowana kierunkiem turystyka i rekreacja. Czy ktoś może podzielić się opinią o tym kierunku i o wydziale? Z góry dziękuje :)
matt
Chciałem tu na ZUT studiować elektronikę, ale bez sensu że lączą ją z czymś innym, nie można konkretnie tego kierunku studiować. I własnie często tak jest że zamiast robić konkretne kierunki to uczelnie łączą dwie dziedziny, nie wiem po co. Szkoda że zachodniopomorski uniwersytet techniczny nie jest wyjątkiem...
01.09.2012
27.08.2012
ciekawski
Jako szkoła na pomorzu zachodnim zachodniopomorski uniwersytet techniczny prezentuje się chyba najlepiej. nie rozumiem tylko czemu zut w szczecinie nie nosi miana politechniki. o co tu chodzi? czy jest w szczecinie inna uczelnia której przyznano tę nazwę czy moze sprawa ma inne wytłumaczenie?
migowy
podpisuję się pod pytaniem o język migowy. To bardzociekawa sprawa, jednak ja nie jestem studentem ZUT i nie wiem czy w takim wypadku mogę z niego skorzystać?
22.08.2012
30.07.2012
blue
Na moim kierunku - eksploatacja mórz i oceanów - nie mogłoby byc lepiej! Super sprawa, takie studia. Naprawdę niewiele osób może pochwalić sie ich ukonczeniem, bo niewiele uczelni taki kierunek oferuje. Na szczescie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie ma go w swej ofercie i zapewnie naprawde ciekawy program studiów!
food
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie jako jedyny albo jeden z nielicznych w Polsce oferuje kierunek ANALITYKA ŻYWNOŚCI I ŚRODOWISKA WODNEGO. moim zdaniem bardzo fajny kierunek, można po nim pracować np w laboratorium, badając żywność. Super sprawa
22.07.2012
19.07.2012
filol
naoglądałam się chyba za dużo seriali których bohaterowie pracując w laboratoriach rozwikłują niesamowite zagadki i zdecydowałam się na studiowanie mikrobiologii stosowanej w celu późniejszej pracy w laboratorium, w białym kitlu. może to tylko mrzonki, a może mi się uda, w końcu zawsze lubiłam biologię :D
krzysiek
a czy ktoś mógłby coś napisać o rybactwie? czego tam się w ogóle uczy? myślę czy nie złożyć papierów na to na drugi nabór bo nie dostałem się tam gdzie chciałem...
17.07.2012
15.07.2012
adaptaciak
co do obozów adaptacyjnych, czyli Integry to jest ona dla wszystkich, ale głównie dedykowana osobom które dopiero zaczynają studia. Na pewno dostaniesz ulotkę razem z listem z uczelni gdzie tym razem jest to organizowane
bas
a czy ktoś mógłby coś napisać o tej gospodarce odpadkami i obszarami zdegradowanymi? zauważylem, że ZUT ma bardzo dużo oryginalnych kierunków, których nie ma na innych uniwerkach
09.07.2012
09.07.2012
bas
a czy ktoś mógłby coś napisać o tej gospodarce odpadkami i obszarami zdegradowanymi? zauważylem, że ZUT ma bardzo dużo oryginalnych kierunków, których nie ma na innych uniwerkach
daria
poczytalem troche o oceanotechnice na srtonie uniwerku, ale to wciaz zbyt malo. czy jest sens to studiowac? czy ktos kto juz studiuje moglby mi powiedziec czego dokladnie sie ucza no i jakie mial wyniki ze sie dostal?
04.07.2012
27.06.2012
szczecinianka
zut jest bardzo dobrą szkołą, jedną z lepszych w województwie zachodniopomorskim, jeśli nie najlepszą. trzeci rok praktycznie za mną no i uważam że dobrze wybrałam. często są fajne spotkania ze specjalistami, z wykładowcami można nie tylko cisnąć materiał ale i pogadać, całkiem dobra atmosfera tu panuje :)
pzdr
zaraz obrona magisterki i z perspektywy kilku lat muszę przyznać że pójście na studia na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie było bardzo dobrą decyzją. swietna kadra, ciekawe przedmioty, przyjazny dziekanat. naprawdę fajnie się tu studiowało, łezka kręci się w oku że to już koniec
13.06.2012
03.06.2012
dr.tom
nigdy nie słyszałam negatywnej opinii o tej uczelni, a że mieszkam w szczecinie to mam dużo znajomych studiujących na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. wszyscy zadowoleni są z wykształcenia kadry, poziomu jaki reprezentuje uczelnia, wiec i ja się tutaj wybiorę. poza tym - jak już pisaliście - kierunki mają bardzo ciekawe:)
mania
faktycznie, są tu bardzo nietypowe, niszowe kierunki, a już to bardzo zachęca do studiowania na tej uczelni - ciekawe czy dobrze też kształcą. ale widzę że wasze opinie są bardzo pozytywne, więc może także się zdecyduję złożyć papiery. nie wiem jaką szkołe wybiorę, ale wszystko zależy od wyników matur i rekrutacji.
01.06.2012
30.05.2012
blegs
ZUT od kilku lat rzeczywiście dobrze prosperuje i nie brak mu niczego, naprawdę technicznie wymiata w swojej konkurencji. Oferuje ciekawe kierunki, ja jestem absolwentem Oceanotechniki, więc może nei jakieś super ciekawe, ale dosyć niszowe
alaaa
ja osobiscie stawiam na ZUT i wlasnie na Jachting. Czy ktos z Was wybiera sie na ten kierunek ?
29.05.2012
22.05.2012
cybul
ooo, też z chęcią wybrałbym się na obóz adaptacyjny! widzę że opinie o uczelni pozytywne, a ocena zut jest bardzo wysoka, więc chyba nie będę się dłużej zastanawiał jakie studia wybrać i postaram się dostać właśnie tutaj! Szczecin nie jest specjalnie daleko od koszalina, więc będzie spoko z dojazdami na weekendy, a poza tym dużo znajomych też pojedzie do szczecina na studia. No i studiowanie informatyki – spoko sprawa. Mam nadzieję że kadra na serio jest dobrze wykształcona i nastawiona na nowoczesność.
dżon
czy żeby studiować na wydziale informatycznym trzeba już mieć dużą wiedzę w dziedzinie informatyki, czy może da się nadrobić wszelkie braki - czasem nawet podstawowe na początku edukacji? niby znam się na komputerach, szybko łapię o co chodzi w różnych programach, robię projekty itd, ale zalożę się że w podstawach mam braki ;D
17.05.2012
18.03.2012
obóz adapatacyjny
czy te obozy adaptacyjne sa przewidziane dla studentow, ktorzy dopiero zaczynaja studia na ZUT? jesli tak, to gdzie i kiedy dokladnie zaplanowany jest najblizszy taki oboz dla zrekrutowanym w 2012 roku?
nieprawda!
lipa! jak była polibuda było lepiej! po co zmienili na zut!!!
05.01.2012
13.12.2011
Sebul
Potwierdzam wasze wyobrazenia, że jest bardzo fajny klimacik. Gorzej już z zaliczeniami, jak dla mnie czasem ciezko jest bo mysle, że poziom jest wysoki. Czasem ciezko jest zaliczyc dany przedmiot bez solidnej nauki. Fajni ludzie, dobre zaplecze ma uczelnia, i na kadre nie można narzekać
Szarik
Wydział techniki morskiej i transportu - brzmi ciekawie. Jak już ktoś wspomniał ciekawe mają kierunki. Spodobało mi się i chyba stawiam na to:) Fajnie będzie oderwać się od jakiś sztywnych kierunków i zacząć coś nowego. Troszkę stresu jest... wiadomo jak to z czymś nowym ale musi być ok. Ale studenci jednak proszę o jakieś informacje i opinie o uczelni , cenne rady :P
06.12.2011
02.06.2011
Marcin
Uczelnia pierwsza klasa! Jest wszystko tak jak być powinno. Prawdziwy uniwerek. Super znajomi i imprezy. Dobry poziom nauczania. Nie kuje po nocach a zaliczam przedmioty. Wiadomo czasem lepiej czasem gorzej. Kadra świetna i bardzo dobrze rpowadzaca wykłady oraz cwiczenia. Koła czasem nie sa az tak trudne jak mogłoby sie wydawac. Polecam ta uczelnie
Artur18
Jestem w lekkim szoku ! Takie ciekawe i inne są tam kierunki. W końcu coś ciekawego. Nigdzie nie spotkałem się z takimi specjalnościami. Interesuje mnie wydział nauk o zywności i rybactwa. Fajna sprawa ,może ktoś wie cos wiecej na ten temat?
25.05.2011
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Bydgoska Szkoła Wyższa
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Uniwersytet Gdański
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Politechnika Poznańska
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Rzeszowie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Politechnika Częstochowska
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Politechnika Łódzka
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Akademia Piotrkowska
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Politechnika Śląska
  • Akademia Zamojska
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
  • Uniwersytet Bielsko-Bialski
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Uniwersytet Kaliski
  • Akademia Tarnowska
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni