Biologia w Zielonej Górze
Biologia – studia w Zielonej Górze
Studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę biologiczną. Zdobywają kompetencje do wykonywania podstawowej analityki i prac badawczych z użyciem materiału biologicznego i obsługi aparatury badawczej. Uzyskują kwalifikacje, które mogą być wykorzystane w obszarach wspierających medycynę a także w pracy nauczyciela.
Biologia w Zielonej Górze realizowana jest na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Biologia – specjalności
Studenci na pierwszym stopniu mogą wybrać ścieżki kształcenia:
- biologia medyczna
- biologia nauczycielska.
Studia drugiego stopnia realizowane są w specjalnościach:
- biologia molekularna
- biologia środowiska
- biologia nauczycielska.
Biologia – przedmioty na studiach
Wśród przedmiotów kształcenia znajdą się: botanika ogólna, zoologia bezkręgowców, botanika systematyczna, podstawy analizy danych, fizjologia zwierząt, ekologia ogólna biochemia, biofizyka, fizjologia roślin, cytofizjologia, ochrona przyrody, genetyka, biostatystyka, ewolucjonizm a także przedmioty specjalnościowe: wprowadzenie do antropologii, techniki mikroskopowania, hodowle komórkowe, toksyny roślinne i grzybowe, biomedyczne bazy danych, ekofizjologia, hydrobiologia, podstawy biotechnologii, dendrologia.
Biologia – rekrutacja w Zielonej Górze
Nabór na Biologię odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z matematyki, języka obcego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: biologia, chemia, matematyka.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Biologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje kierunki biologiczno-przyrodnicze i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Biologia – praca po studiach
Absolwenci kierunku, zależnie od ukończonej specjalności, mogą pracować przykładowo w:
- placówkach służby zdrowia,
- laboratoriach stacji sanitarno-epidemiologicznych lub związanych z ochroną i kontrolą stanu środowiska,
- laboratoriach badawczych i kontrolnych,
- instytucjach prowadzących prace badawcze wykorzystujące materiał biologiczny,
- szkołach
- placówkach edukacyjnych,
- instytucjach naukowych i dydaktycznych.
Czy warto studiować Biologię w Zielonej Górze?
Biolodzy przyczyniają się do polepszenia komfortu życia ludzi, zachowania bioróżnorodności, poprawy warunków klimatycznych na ziemi.
Dowiedz się więcej o kierunku:
Biologia – opinie
Studiowanie Biologii i późniejsza praca w tej dziedzinie daje szanse na uczestniczenie w bezprecedensowych odkryciach w różnych jej obszarach – genetyce, biologii komórki, neurobiologii, bakteriologii czy wirusologii.
To z pewnością dobry wybór dla kandydatów o zacięciu naukowym, miłośników nauk przyrodniczych, osób, którym niestraszna praca laboratoryjna, ale też terenowa.
Zarobki po Biologii
Mediana zarobków biologa wynosi ok. 5700 zł brutto. To wartość statystyczna. Wynagrodzenie zależeć będzie od miejsca zatrudnienia, zajmowanego stanowiska, posiadanego doświadczenia.
***
Może zainteresują Cię inne kierunki biologiczne:
Zobacz typy studiów biologiczno-przyrodniczych.
Sprawdź inne kierunki biologiczno-przyrodnicze.