Jakiego kierunku studiów szukasz?

Ekonomia w Zielonej Górze

Interesują Cię zagadnienia z zakresu historii powszechnej, filozofii, socjologii, jednocześnie niestraszne Ci twierdzenia matematyczne, schematy analityczne? – wybierz studia na ekonomii. 90 miejsc na studiach stacjonarnych i 60 na niestacjonarnych czeka na tegorocznych kandydatów w Zielonej Górze.
ekonomia w Zielonej Górze

Ekonomia - studia

Interesują Cię zagadnienia z zakresu historii powszechnej, filozofii, socjologii, jednocześnie niestraszne Ci twierdzenia matematyczne, schematy analityczne? – wybierz studia na ekonomii. 90 miejsc na studiach stacjonarnych i 60 na niestacjonarnych czeka na tegorocznych kandydatów w Zielonej Górze.

To na pewno kierunek dla osób, które są za pan brat z matematyką i przedmiotami pokrewnymi. Przyda się też zmysł analityczny – rolą ekonomisty będzie podejmowanie decyzji na podstawie obliczeń, parametrów, danych liczbowych. Ważna będzie także umiejętność pracy pod presją czasu, odporność na stres.

Studia na Ekonomii są dwustopniowe.

Ekonomia - rekrutacja

Rekrutacja na studia odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki.

Szczegółowe zasady rekrutacji na Ekonomię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.

Ekonomia - specjalizacje

Na studiach magisterskich do wyboru są następujące specjalności:

  • ekonomia i organizacja ochrony zdrowia
  • ekonomia menedżerska
  • ekonomia przedsiębiorstwa
  • rachunkowość i doradztwo finansowe.

Ekonomia - przedmioty na studiach

Wybrane przedmioty w programie studiów na ekonomii: mikroekonomia, historia gospodarcza, podstawy ekonomii środowiska, makroekonomia, rachunkowość, analiza rynku, ekonomika produkcji, gospodarka regionalna, polityka gospodarcza/fundusze strukturalne, informatyka w ekonomii, ekonometria, polityka gospodarcza, badania rynkowe, systemy innowacji, analiza finansowa, ekonomika integracji europejskiej.

Zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów, projektów, seminariów. Studentów obowiązuje 160 godzin praktyk zawodowych.

Praca po Ekonomii

Różnorodne specjalności na ekonomii sprawiają, że ukończenie konkretnych z nich przygotowuje specjalistów w bardzo różnorodnych dziedzinach. Ścieżek kariery zawodowej jest więc bardzo wiele. Ekonomiści przygotowani są do pracy w:

  • bankach,
  • firmach ubezpieczeniowych,
  • consultingowych,
  • instytucjach finansowych,
  • funduszach inwestycyjnych.

Pracują jako doradcy ekonomiczni, stratedzy gospodarczy, eksperci w instytucjach współpracujących z Unią Europejską, pełnią funkcje administracyjne na szczeblu rządowym lub samorządowym.

Czy warto studiować Ekonomię?

Popyt na studia ekonomiczne nie maleje. To kierunek powszechny, oferowany w każdym niemal ośrodku akademickim. Szerokie perspektywy pracy, solidne wykształcenie, duże możliwości rozwoju zawodowego sprawiają, że maturzyści chcą zdobywać wykształcenie w tym zakresie.

O tym, jak wyglądają studia ekonomiczne, czy trudno jest z zaliczeniami, jak wyglądały praktyki w trakcie studiów opowiada Maja, studentka III roku: https://headdivided.pl/czy-warto-studiowac-ekonomie/.

Ile zarabia ekonomista?

Mediana zarobków Ekonomisty to nieco ponad 6000 zł brutto. Eksperci, profesjonalni analitycy, dyrektorzy finansowi uzyskują wynagrodzenie ponad 10 000 zł netto. Oprócz doświadczenia czynnikami wpływającymi na wysokość pensji jest wielkość przedsiębiorstwa, znajomość języków obcych, zaangażowanie obcego kapitału.

Nie bez znaczenia są pozapłacowe bonusy, jak samochód służbowy, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie czy karnety sportowe.

Ekonomia - opinie


***

Czytaj więcej o studiach ekonomicznych

Zajrzyj do opisów kierunków ekonomicznych

Kierunki studiów podobne do Ekonomii:

Ekonomia menedżerska

Kierunek ekonomiczno-prawny

Ekonomika i finanse przedsiębiorstw

Matematyka i ekonomia

Rachunkowość i analityka ekonomiczna

Jakie uczelnie w Zielonej Górze oferują kierunek ekonomia

Jakie inne kierunki oferowane są w Zielonej Górze

a
administracja analityka społecznaanimacja kultury i twórczej aktywności w sieciarchitektura architektura wnętrz astronomiaautomatyka i robotyka
b
bezpieczeństwo i higiena pracybezpieczeństwo narodowe biologia biomonitoring i zarządzanie środowiskiem biotechnologia biznes elektroniczny budownictwo
c
coaching i doradztwo filozoficzne
d
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
e
edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznejekonomia elektrotechnika energetyka environmental protection
f
filologia angielska fi­lologia fran­cu­ska z drugim językiem ro­mańskimfilologia germańska filologia polskafilologia rosyjska (rusycystyka)filozofiafinanse i rachunkowość fizjoterapiafizyka fizyka medyczna
g
geoinformatyka geoinformatyka i techniki satelitarne grafika
h
historia
i
informatyka informatyka i ekonometria inteligentne systemy miejskieinżynieria biomedycznainżynieria danych inżynieria lotniczainżynieria środowiska
j
jazz i muzyka estradowa
k
kierunek lekarski kryminologia i resocjalizacjakulturoznawstwo
l
lingwistyka stosowana literatura popularna i kreacje światów gierlogistyka logopedia logopedia z neurodydaktyką
m
malarstwomatematyka mechanika i budowa maszyn międzynarodowe stosunki polityczne
n
nanotechnologia
o
ochrona środowiska
p
pedagogika pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna pedagogika specjalnapielęgniarstwopolitologia położnictwopraca socjalnaprawo projektowanie społecznepsychologia
r
ratownictwo medyczneresocjalizacja z kryminologią
s
socjologia sportsztuki wizualne
t
teologiaturystyka i rekreacja
w
wychowanie fizyczne
z
zarządzanie zarządzanie i inżynieria produkcji
ż
żywienie człowieka i dietoterapia