Filologia dalekowschodnia

Filologia dalekowschodnia to propozycja studiów dla osób interesujących się językiem, kulturą i historią dalekiego Wschodu, zwłaszcza Korei lub Chin, bo takie specjalności przewidziano na tym kierunku.

Studia są organizowane w porozumieniu z przedsiębiorstwami z Dalekiego Wschodu, zainteresowanymi pozyskiwaniem polskich pracowników posiadających znajomość języka chińskiego i koreańskiego. W perspektywie aspiracji Chin do roli światowej potęgi gospodarczej i ekonomicznej, kształcenie polskich kadr znających język chiński ma duże znaczenie strategiczne dla Polski.

W czasie studiów słuchacze zapoznają się z kulturą i historią Chin lub Korei oraz zdobędą umiejętności językowe związane z tłumaczeniem z języka azjatyckiego i na język azjatycki (także tekstów biznesowych i prawnych).

Specjalności na kierunku Filologia dalekowschodnia:

  • koreańska
  • chińska (sinologia)

Jaka praca po Filologii dalekowschodniej?

Po ukończeniu studiów absolwenci będą biegle znać jeden z języków dalekowschodnich, co umożliwi im pracę w prestiżowych przedsiębiorstwach na terenie kraju i za granicą. Zapotrzebowanie na tłumaczy języka dalekowschodniego przy obecnej skali kontaktów biznesowych, kulturalnych i naukowych jest ogromne.


Jakie uczelnie oferują kierunek Filologia dalekowschodnia
Total 1 item.

Uniwersytet Wrocławski

50-137 Wrocław, pl. Uniwersytecki 1
+48 (71) 375 22 37,
W których miastach można studiować Filologia dalekowschodnia

Wrocław

Wrocław
Uczelnie: 27
Kierunki: 272
Komentarze (0)
No comments found