Fizjoterapia w Opolu
Fizjoterapia - studia
Kandydaci na fizjoterapię powinni posiadać predyspozycje do pracy z ludźmi chorymi, niepełnosprawnymi. Ważne, żeby mieli łatwość nawiązywania kontaktu, swobodę komunikowana. Potrzebna będzie duża cierpliwość, wyrozumiałość, empatia, chęć pomocy. Przyda się stanowczość w pokonywaniu z pacjentem jego słabości.
Przyszli fizjoterapeuci powinni cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną, aby móc demonstrować i przeprowadzać ćwiczenia z pacjentami, wykonywać wyczerpujące masaże.
Kierunek Fizjoterapia w Opolu prowadzony jest w formie jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich. Studia odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Poznajcie zasady rekrutacji i szczegóły dotyczące studiów.
Fizjoterapia - rekrutacja
Rekrutacja odbywa się na podstawie średniej ocen ze świadectwa dojrzałości, procenty są przeliczane na punkty.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Fizjoterapię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia medyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Fizjoterapia - przedmioty na studiach
Wybrane przedmioty w programie kształcenia: biomechanika kliniczna, anatomia prawidłowa, anatomia palpacyjna, terapia manualna, kinezyterapia, masaż, fizykoterapia, sport osób z niepełnosprawnością, fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia, farmakologia w fizjoterapii, komunikacja interpersonalna, psychologia kliniczna i psychoterapia.
Studenci odbywają wakacyjne praktyki z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, fizjoterapii klinicznej.
Praca po Fizjoterapii?
Absolwenci zatrudniani są w:
- specjalistycznych przychodniach,
- szpitalach,
- gabinetach rehabilitacyjnych,
- zakładach pracy chronionej,
- sanatoriach,
- zakładach przyrodoleczniczych,
- ośrodkach wypoczynkowych,
- gabinetach odnowy biologicznej,
- spa.
Fizjoterapeuci uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej, prowadzą gimnastykę korekcyjną w szkołach czy przedszkolach. Pracują w placówkach sportowo –rekreacyjnych, takich jak kluby sportowe, siłownie, kluby fitness.
Mogą także zajmować się sprzedażą i dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Prowadzą - po uzyskaniu odpowiednich uprawnień - własne gabinety fizjoterapeutyczne, masażu, terapii manualnej.
Ile zarabia fizjoterapeuta?
Publiczne placówki służby zdrowa najczęściej oferują pensję na poziomie najniższej krajowej lub minimalnie wyższej.
Praca w prywatnej placówce pozwala uzyskać wynagrodzenie w kwocie 5000 - 6000 zł netto.
Po wypracowaniu własnej marki, zdobyciu grupy stałych i polecanych pacjentów przy zatrudnieniu na kontrakcie w dobrej klinice można zarobić od kilku do kilkunastu tysięcy zł.
Czy warto studiować Fizjoterapię?
Jeśli rozważacie ten kierunek studiów, warto dowiedzieć się, jakie doświadczenia w tym zakresie mają inne osoby. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, przeczytajcie, czy warto zostać fizjoterapeuta.
Opowie o tym terapeuta manualny, Piotr Piaskowski:
Fizjoterapia - opinie
Nie maleje zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu fizjoterapii. Z jednej strony społeczeństwo się starzeje, utrzymanie kondycji i funkcjonalności narządu ruchu w pewnym wieku wymaga profesjonalnej pomocy. Jednocześnie więcej się ruszamy, uprawiamy sporty, tym samym częściej zdarzają się nam kontuzje. Dużo czasu spędzamy przy komputerze – to powoduje napięcia, z którymi bez profesjonalnego fizjoterapeuty czy masażysty nie poradzimy sobie.
***
Zobacz inne kierunki o podobnym profilu kształcenia:
Fizjoterapia w języku angielskim
Terapia zajęciowa z rehabilitacją
Poznaj inne kierunki studiów medycznych
Przeczytaj więcej o studiach medycznych