Jakiego kierunku studiów szukasz?

Fizjoterapia w Opolu

Wybierając studia na kierunku Fizjoterapia powinniście pamiętać, że specjalista z tego obszaru powinien cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną, aby móc demonstrować i przeprowadzać ćwiczenia z pacjentami oraz wykonywać wymagające wysiłku masaże.
fizjoterapia w Opolu

Fizjoterapia - studia

Kandydaci na fizjoterapię powinni posiadać predyspozycje do pracy z ludźmi chorymi, niepełnosprawnymi. Ważne, żeby mieli łatwość nawiązywania kontaktu, swobodę komunikowana. Potrzebna będzie duża cierpliwość, wyrozumiałość, empatia, chęć pomocy. Przyda się stanowczość w pokonywaniu z pacjentem jego słabości.

Przyszli fizjoterapeuci powinni cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną, aby móc demonstrować i przeprowadzać ćwiczenia z pacjentami, wykonywać wyczerpujące masaże.

Kierunek Fizjoterapia w Opolu prowadzony jest w formie jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich. Studia odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Poznajcie zasady rekrutacji i szczegóły dotyczące studiów.

Fizjoterapia - rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie średniej ocen ze świadectwa dojrzałości, procenty są przeliczane na punkty.

Szczegółowe zasady rekrutacji na Fizjoterapię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia medyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.

Fizjoterapia - przedmioty na studiach

Wybrane przedmioty w programie kształcenia: biomechanika kliniczna, anatomia prawidłowa, anatomia palpacyjna, terapia manualna, kinezyterapia, masaż, fizykoterapia, sport osób z niepełnosprawnością, fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia, farmakologia w fizjoterapii, komunikacja interpersonalna, psychologia kliniczna i psychoterapia.

Studenci odbywają wakacyjne praktyki z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, fizjoterapii klinicznej.

Praca po Fizjoterapii?

Absolwenci zatrudniani są w:

  • specjalistycznych przychodniach,
  • szpitalach,
  • gabinetach rehabilitacyjnych,
  • zakładach pracy chronionej,
  • sanatoriach,
  • zakładach przyrodoleczniczych,
  • ośrodkach wypoczynkowych,
  • gabinetach odnowy biologicznej,
  • spa.

Fizjoterapeuci uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej, prowadzą gimnastykę korekcyjną w szkołach czy przedszkolach. Pracują w placówkach sportowo –rekreacyjnych, takich jak kluby sportowe, siłownie, kluby fitness.

Mogą także zajmować się sprzedażą i dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Prowadzą - po uzyskaniu odpowiednich uprawnień - własne gabinety fizjoterapeutyczne, masażu, terapii manualnej.

Ile zarabia fizjoterapeuta?

Publiczne placówki służby zdrowa najczęściej oferują pensję na poziomie najniższej krajowej lub minimalnie wyższej.

Praca w prywatnej placówce pozwala uzyskać wynagrodzenie w kwocie 5000 - 6000 zł netto.

Po wypracowaniu własnej marki, zdobyciu grupy stałych i polecanych pacjentów przy zatrudnieniu na kontrakcie w dobrej klinice można zarobić od kilku do kilkunastu tysięcy zł.

Czy warto studiować Fizjoterapię?

Jeśli rozważacie ten kierunek studiów, warto dowiedzieć się, jakie doświadczenia w tym zakresie mają inne osoby. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, przeczytajcie, czy warto zostać fizjoterapeuta.

Opowie o tym terapeuta manualny, Piotr Piaskowski:

Fizjoterapia - opinie

Nie maleje zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu fizjoterapii. Z jednej strony społeczeństwo się starzeje, utrzymanie kondycji i funkcjonalności narządu ruchu w pewnym wieku wymaga profesjonalnej pomocy. Jednocześnie więcej się ruszamy, uprawiamy sporty, tym samym częściej zdarzają się nam kontuzje. Dużo czasu spędzamy przy komputerze – to powoduje napięcia, z którymi bez profesjonalnego fizjoterapeuty czy masażysty nie poradzimy sobie.


***

Zobacz inne kierunki o podobnym profilu kształcenia:

Fizjoterapia w języku angielskim

Zoofizjoterapia

Terapia zajęciowa z rehabilitacją

Ekorehabilitacja

Pielęgniarstwo

Poznaj inne kierunki studiów medycznych

Przeczytaj więcej o studiach medycznych

Jakie uczelnie w Opolu oferują kierunek fizjoterapia

Jakie inne kierunki oferowane są w Opolu

a
administracja administracja i bezpieczeństwo wewnętrzneagroekologiaanalityka danych w biznesiearchitektura architektura krajobrazuautomatyka i robotyka
b
bezpieczeństwo wewnętrzne biologia biotechnologia biotechnologia medycznabudownictwo
c
chemia coaching filozoficzny
d
design i komunikacja społecznadietetyka dietetyka i jakość żywnościdigital culturesdoradztwo filozoficzne z mentoringiemdziennikarstwo i komunikacja społeczna
e
economicsedukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznychedytorstwoekonomia ekonomia i finanseelektronika i systemy komputeroweelektrotechnika energetyka i inżynieria środowiska english in public communicationenglish philology - teacher training programme
f
farmacja filologia polskafilologia romańskafinanse i rachunkowość fizjoterapia
g
game studiesgermanistikglobal studiesgospodarka przestrzenna
h
historiahistoria i teraźniejszość 40+
i
informatyka inżynieria komunalnainżynieria środowiska inżynieria zarządzania
j
język angielski w turystycejęzyk biznesujęzyk polski od podstaw z językiem niemieckim
k
kierunek lekarski komunikacja wizerunkowakosmetologia
l
langue française, institutions européennes et relations internationaleslingwistyka stosowana logistyka logopedia logopedia z językiem polskim jako obcym
m
master of liberal artsmatematyka mechanika i budowa maszyn mechatronika media i komunikacja w biznesiemuzykologia
o
ochrona środowiska optyka okularowa z elementami optometriiorientalistyka chrześcijańska
p
paleobiologiapedagogika pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna pedagogika specjalnapielęgniarstwopolitologia położnictwopraca socjalnaprawo prawo w biznesiepsychologia public relations
r
resocjalizacja z kryminologią
s
socjologia sport i bezpieczeństwostosunki międzynarodowe studia nauczycielskie - fizyka i matematyka
t
technologie energetyki odnawialnejteologiateologia kanonicznatrener aktywności fizycznej i zdrowiaturystykaturystyka i rekreacja turystyka zagraniczna
w
wychowanie fizyczne wzornictwo przemysłowe
z
zarządzanie zarządzanie i inżynieria produkcji zarządzanie publiczne