Logistyka w Zielonej Górze
Logistyka - studia
Od przyszłego logistyka oczkuje się przede wszystkich umiejętności organizacyjnych. Koordynowanie procesów i zadań wymaga dużej decyzyjności, kreatywności, niestandardowego podejścia do pojawiających się problemów. Ważna jest łatwość komunikowania się, a także predyspozycje analityczne i swoboda w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami wspomagającymi zarządzanie.
Ukończenie 3,5-letnich studiów pozwala na uzyskanie dyplomu inżyniera. Następnie można kontynuować kształcenie na magisterskich studiach II stopnia. Do wyboru jest tryb stacjonarny i niestacjonarny.
Logistyka - specjalizacje
Studenci studiów I stopnia mają do wyboru następujące specjalności:
- logistyka miejska
- zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie
Na studiach magisterskich oferowane są:
- menedżer ds. logistyki
- zarządzanie procesami i projektami logistycznymi
- logistyka w biznesie
- international logistics – studia w języku angielskim.
Logistyka - rekrutacja
Rekrutacja odbywa się w oparciu o wynik uzyskany na maturze z matematyki, języka polskiego oraz języka obcego. Punktowany jest zarówno poziom podstawowy, jak i rozszerzony.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Logistykę możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia logistyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Logistyka - przedmioty na studiach
Przykładowe przedmioty w programie nauczania to: ekonomia, logistyka regionalna, metody ilościowe w logistyce, zarządzanie łańcuchem dostaw, badania operacyjne w zarządzaniu przedsiębiorstwem, systemy informatyczne w logistyce, projektowanie infrastruktury logistycznej, controlling logistyczny, logistyka dystrybucji, prognozowanie w logistyce, gospodarka magazynowa, analiza rynku.
Oprócz wykładów i ćwiczeń studenci uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, projektowych, seminaryjnych. Odbywają obowiązkowe praktyki zawodowe.
Praca po Logistyce
Absolwenci zatrudniani są w różnych działach przedsiębiorstw produkcyjnych: planowania, zaopatrzenia, magazynowania, produkcji, sprzedaży czy dystrybucji. Ich wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna przyda się w firmach logistycznych, transportowych, spedycyjnych.
Są przygotowani do pełnienia funkcji menedżerskich i eksperckich w przedsiębiorstwach w obszarze TSL, firmach handlowych, usługowych, prowadzą także własną działalność gospodarczą.
Czy warto studiować Logistykę?
Ile zarabia logistyk?
Absolwenci logistyki to pracownicy poszukiwaniu na rynku pracy. Według raportów pracuj.pl początkujący pracownik zarabia przeciętnie 4500 zł brutto, a specjalista ds. logistyki z kilkuletnim stażem - 6500 zł brutto. Kluczowa jest oczywiście znajomość języków obcych oraz specjalistycznego oprogramowania, jak choćby SAP. Studia na logistyce to z pewnością dobra inwestycja w przyszłe życie zawodowe.
Logistyka - opinie
***
Tutaj znajdziesz informacje o studiach technicznych.
Przeczytaj opisy kierunków technicznych.
Poznaj inne kierunki związane z zagadnieniami logistyki: