Misjologia

Misjologia jest nauką teologiczną, której przedmiotem jest ujęcie wiedzy o krzewieniu wiary, głoszeniu Ewangelii wśród ludzi, którzy jej jeszcze nie znają. Kierunek ten to inaczej nauka o misjach.

Studenci zdobywają wiedzę na temat ich historii oraz teologii. Program kładzie duży nacisk na poznawanie innych religii, szczególnie plemiennych oraz kultur trzeciego świata. Zajęcia prowadzone są przez misjologów i misjonarzy, którzy mają doświadczenie w spotkaniach z ludźmi innych kultur.

Studenci mogą zostać wolontariuszami w wielu organizacjach misyjnych (np. Papieskie Dzieła Misyjne, Komisję Episkopatu Polski ds. Misji, Instytut Misyjny Laikatu, Centrum Formacji Misyjnej i organizację MIVA Polska). Perspektywy pracy po ukończeniu kierunku studiów

Po ukończeniu misjologii można szukać zatrudnienia w Episkopacie, Instytucjach Misyjnych, w szkołach wyższych. Można także pracować przy organizacji placówek misyjnych, wyjeżdżać na misje bądź przygotowywać do tego przyszłych misjonarzy.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

No results found.

Komentarze (1)

  • arwen

    studiowalam Misjologie na UKSW,ale dotyczyć może moja opinia całego wydziału teologicznego: świetni wykładowcy,świetna atmosfera,bardzo łatwo się dostać,żadnych opłat chyba,że powtarzasz rok czy sie nie uczysz,dziekanat super-patrzą sie na ciebie jak na człowieka,a nie jak na numerek,egzaminy 100% zdawalności ,zero stresu ale i to też jest jedną z dwóch wad tych studiów: poziom jest za niski,nie ze względu na kiepskich,niedouczonych wykładowcòw,ale takich,którzy za mało wymagają.jesteś slabym teologiem(bo są to przede wszystkim studia teologiczne).Druga wada to brak perspektyw na rynku pracy(choć umowmy się,po niczym i tak nie ma pracy z wyjątkiem kilku może zawodow)ale nie do końca: można uczyć religii w szkole,zrobić doktorat i wykladać ale też pracować w instytucjach misyjnych,których dyrektorów często poznajesz na studiach jako kolegów np.chodzących z tobą na te same wykłady,robiacych doktoraty. atmosfera jest taka jak w zakonie czy w jakiejś wspólnocie:przyjacielska,luźna. Wracając do zalet tych studiów:na misjologii otwierasz sie na inne kultury i religie:widzisz,że każda kultura jest wartosciowa,nie tylko europejska. NIEDOSCIGNIONA ZALETĄ NA WYDZIALE TEOLOGICZNYM JAK I NA WSZYSTKICH NA TYM UNIWERSYTECIE JEST FORMACJA,dzięki czemu widzisz świat taki jaki rzeczywiscie jest w przeciwieństwie do uniwersytetów świeckich publicznych,na których nie było lustracji lub prywatnych gdzie wszystko, też i cała formacja jest nastawiona na kasę. To Kościół odnosi sie w swoim widzeniu świata do Arystotelesa czy Patona,ojców nauki,racjonalnego myślenia a nie zachodni lewicowi czy jeszcze sowieccy ideolodzy,wg. pomyslow których na niekatolickich uniwersyetach kszłtuje sie młodzież.(fakty historyczne o tym świadczą,nie żadna kościelna propaganda). Ta filozoficzna formacja pomaga też w codziennym życiu,po prostu w mysleniu,czyli np.w wyborze drobrego kandydata w wyborach czy nawet w wyborze drogi zycia. Dzięki tej formacji nie poslesz swojego dziecka na zajęcia z dewiacyjnej seksedukacji,gdzie w wieku 12 lat będą uczyć współżycia(serio,w Anglii tak już jest,znam matkę takiej 12 latki wychowującej sie wAnglii).Akademik,no,przecietnyAle nie mieszkałam tam,raz byłam i moge powiedzieć,że wystrój lata 50,ale podstawowe warunki ma. Daleko do uniwersytetu. Wadą może być położenie wydziału teologicznego w lesie bielańskim,20 min. Na piechotę od przystanku,ale może to być też zaleta,bo las bardzo ładny. Wf jeden rok,dużo możliwych sportów do wyboru,też tych mało wysilkowych.Stołówka dość droga,ale bary mleczne w Warszawie są i są tanie. Opieka duszpasterska oczywiście,jest w porządku. INIKT DO NIEJ NIE ZMUSZA JAK I NIE DOSTAJE SIE ZALICZENIA ZA CHODZENIE DO KOŚCIOLA,takie plotki slyszalam! zapraszam na Misjologie i na UKSW!
    6/25/15