Taniec w kulturze fizycznej

Studenci kierunku taniec w kulturze fizycznej poznają m.in. taniec współczesny, taniec klasyczny, techniki modern, streetowe, uzupełniające, parkour oraz kontakt - improwizację, akrobatykę, tańce charakterystyczne, taniec ludowy, gimnastykę, body conditioning.

W programie zawarte zostały precyzyjnie dobrane do profilu specjalności przedmioty teoretyczne, takie jak: anatomia, fizjologia wysiłku, kinezjologia, biomechanika tańca, sensomotoryka ruchu, wiedza i teoria tańca.

Kierunek taniec w kulturze fizycznej adresowany jest do osób posiadających umiejętności taneczne i do tych, które zdobywały umiejętności m. in. w zespołach tańca współczesnego i formacjach tanecznych, do osób prowadzących zajęcia z tańca i chcących się rozwijać w tym kierunku.

Studenci tego kierunku będą mieć do wyboru dwie specjalności: tancerz - terapeuta i nauczyciel tańca.

Absolwenci kierunku, po ukończeniu trzyletnich studiów, będą mogli pracować w teatrach tańca, ośrodkach kultury, placówkach oświatowych i zdrowotnych, a także w instytucjach o charakterze performatywnym (łączących ze sobą wysoką sprawność fizyczną, taniec, aktorstwo i pracę z głosem). Będą też umieli zaprojektować, wykonać oraz poprowadzić pracę zespołu wykonującego profesjonalne dzieło sceniczne.

Jakie uczelnie oferują kierunek Taniec w kulturze fizycznej
W których miastach można studiować Taniec w kulturze fizycznej

Poznań

Poznań
Uczelnie: 25
Kierunki: 341
Komentarze (0)
No comments found