Zastosowanie technologii informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach
Celem studiów na kierunku Zastosowanie technologii informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach jest przekazanie kompleksowej wiedzy informatycznej i ekonomicznej potrzebnej do tego, aby skutecznie planować, projektować, wdrażać i stosować technologie i systemy informatyczne, a także zarządzać informatyką w małych i średnich przedsiębiorstwach.
Studia adresowane są do osób, które pragną połączyć wiedzę ekonomiczną z informatyczną. Absolwenci poszerzą wiedzę o nowych modelach biznesowych, koncepcjach i metodach zarządzania małym i średnim przedsiębiorstwem oraz zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące zastosowania technologii i systemów informatycznych do wspomagania zarządzania i podejmowania decyzji.
Dla kogo studia na kierunku zastosowanie technologii informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach
Studia z zakresu informatyki przewidziane są dla kandydatów o umysłach ścisłych, osób o predyspozycjach technicznych, otwartych na nowości technologiczne.
Program kształcenia na kierunku zastosowanie technologii informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach
Program został specjalnie dopasowany do potrzeb nie - informatyków, którzy chcą poznać współczesne technologie i systemy informatyczne wspomagające zarządzanie i podejmowanie decyzji oraz zdobyć dobrą orientację w problematyce ich projektowania i eksploatacji. Natomiast informatycy mogą rozszerzyć swoje kompetencje z zakresu rozwiązań informatycznych na potrzeby biznesu.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku zastosowanie technologii informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku zastosowanie technologii informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach
Absolwenci są przygotowani do pracy na takich stanowiskach, jak:
- analityk systemów informatycznych,
- projektant systemów informatycznych,
- wdrożeniowiec,
- menedżer projektów informatycznych,
- specjalista IT,
- doradca ds. wsparcia IT,
- informatyk,
- konsultant IT,
- projektant serwisów internetowych,
- specjalista zastosowań informatyki,
- wdrożeniowiec systemów ERP, nieinformatycznych, głównie menedżerskich, ale także na wszystkich innych – w firmach, które budują swoją przewagę konkurencyjną wykorzystując do tego systemy i technologie informatyczne.
Opinie o kierunku zastosowanie technologii informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach
Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ponad 95% podmiotów gospodarczych w Polsce. To oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów wdrażających i obsługujących różne systemy i technologie informatyczne umożliwiające budowanie przewagi konkurencyjnej przez te podmioty, jest bardzo wysokie.